Škoda Octavia (2003)

21.6.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Hooonza". Tento tuctový automobil v poněkud méně tuctovém provedení byl vysvobozen v květnu 2005 z…

Škoda Octavia Combi (Hooonza)

foto Sprint

Sprint 21.06.2007  22:05

10b.

Pěkný auto, slušný motor a hezký popis.
    Co dodat? Jedině ať slouží...................
    PS: Taky nevím co někteří mají za narážky na TDI. Při jízdě se oproti volnoběhu téměř úplně ztiší a zvuk zaniká v hluku aerodynamiky.

Special-line 21.06.2007  22:09

« Re: 10b.

Přesně tak máš pravdu. Ale víš jak to je s těma řečma, nadávky na Šködovku na starou a novou Fabii. Iž je to jako národní sport a většina lidí kecá a kecá neví o tom nic, jen aby byly z davem a cejtili se jako borci že když to kolega říká v práci tak to asi bude pravda abudu tomu věřit a říkat to taky.

"-- skrytý --" 01.07.2007  21:40

« Re: 10b.

Hluk zanika ale az tak pri 130-140, proste na dialnici. Inak aj oproti inym dieslom je strasne hlucny, proste ma clovek v meste pocit, ze je v traktore. Inak motor netaha zle, ale je proste hlucny a ma nekultivovany chod

"-- skrytý --" 01.07.2007  22:23

« Re: Re: 10b.

Ty jsi určitě najezdil na různých dieselových motorech několik desítek tisíc kilometrů :-)

Když to změříš tím přístrojem na měření hluku, tak získáš stejné hodnoty jako u motorů common-rail.

Mám za sebou Peugeot 2.0 HDi 80 kW, 1.4 HDi 50 kW, Citroën 1.9 TD 66 kW, Fiat Uno 1.3D asi 33 kW, Mercedes E320 CDI spousta kW, Seat Vario 47 kW 1.9 SDi/VEP, Seat Vario 66 kW TDI/VEP, Octavia Combi 81 kW TDI/VEP, Seat Ibiza 74 kW TDI/PD, Octavia 4x4 74 kW TDI/PD, Leon Cupra 4x4 110 kW TDI/PD, Altea a Leon 103 kW 2.0 TDI/PD, Toledo a Altea XL 77 kW 1.9 TDI/PD. Vyvodil jsem závěr, že common-raily jsou skutečně trochu tišší než PD, ale PD v žádném případě nejsou hlučné a nekultivované.

Z výše uvedené řady byl hlučný (ba přímo hřmotný) a nekultivovaný akorát 1.3D v prastarém Fiátku. Dále mě nepříjemně překvapil 1.4 HDi 50 kW, jenž až do 1600 otáček dával vibracemi velice zřetelně najevo neochotu ke spolupráci. Naopak neočekávaně tiše a klidně běžel starý 1.9 TD v Citroënu Xantia.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 06.05.2008  09:15

« Re: Re: Re: 10b.

fiat 1,3D byl hlučný????????
            Tenhle motor posunul pojem hluk do uplně nové dimenze vždyť ani zetory tak neklepaly jako tenhle žďorb. člověk když to měl startovat tak aby si nasadil tankostickou helmu ať neohluchne.
            A jako je to pravda proste diesely jsou hlučné a v nízkych otazkach celkem trpi vibracema, jo takova nafta od bmw treba v 7 to už je jina jsem myslel že je tam elektromotor když jsem to slyšel.
            A s comonrailem jsou opravdu tižší ale zas jsou sakra nachylne na čistotu paliva a to už si rozmyslis jestli par decibelu navic nebo oprava.

"-- skrytý --" 06.05.2008  11:00

« Re: Re: Re: Re: 10b.

Volnoběh:
              Octavia 2,0 TDI: 47 dB
              BMW 118d: 47 dB

130 kmh:
              Octavia 2,0 TDI: 71 dB
              BMW 118d: 70 dB

Tolik k "pár decibelů navíc"...

"-- skrytý --" 22.06.2007  08:46

Haldex

Jo oktávka je dobré auto, ale jenom s tím haldexem, myslím že opravdu zabírá při prokluzu kol, prostě když mají hřídel ze zadu a zepředu různé otáčky. Já sem nestudoval materiály VW, ale myslim že vím jak haldex funguje a myslím že to co říkáš není pravda. S čistě technického hlediska, to jeho funkce neumožňuje.

"-- skrytý --" 22.06.2007  09:12

« Tož to umožňuje.

V zatáčkách máš taky rozdíl otáček náprav, a pri naprosto každém zrychlení či jízdě do kopce ten rozdíl vzniká taky. Sice jenom 1-2 ot/min, ale už to stačí k sepnutí. Tak jest psáno v materiálech.

"-- skrytý --" 24.06.2009  18:01

« Re: Tož to umožňuje.

Model na videu odpovida spojce Haldex 4. generace. Do teto Octavie se davala pouze 1. generace, co vim. Ta takto sofistikovane spinani neumoznuje, neb funguje pouze s rozdilem otacek hridelu.

"-- skrytý --" 24.06.2009  20:38

« Re: Re: Tož to umožňuje.

Ale v dokumentaci se dočteš, že stačí rozdíl 1-2 ot. za minutu, a ten vzniká i při běžném zrychlení či jízdě do kopce.

"-- skrytý --" 25.06.2009  11:30

« Re: Re: Re: Tož to umožňuje.

a) jak muze pri jizde do kopce, pokud nedojde k prokluzu napravy, dochazet k rozdilu otacek kol predni a zadni napravy?
            b) rozdil 1-2 ot./min teda pres tu vacku/tlacitko moc tlaku nevygeneruje. to by bylo perpetum mobile. Si to predstav, ze vacka se ti otoci kolem sve osy jednou za minutu a ty chces aby ti okamzite dodala tlak do systemu.

Special-line 25.06.2009  12:20

« Re: Re: Re: Re: Tož to umožňuje.

Sem to prvně napsal blbě, ale opravdu to tak funguje.

"-- skrytý --" 25.06.2009  12:21

« Re: Re: Re: Re: Tož to umožňuje.

a) Velmi jednoduše - nejsme v ideálním světě. Je to taky jeden z důvodů, proč se ti kola poháněné nápravy u auta s jednou poháněnou nápravou opotřebovávají rychleji.

b) To, co řikáš, platí pro hydrodynamická čerpadla (odstředivá). Ve spojce Haldex vytváří tlak pístové (hydrostatické) čerpadlo poháněné rozdílem otáček náprav. Tato čerpadla vytváří tlak nezávisle na rychlosti jejich práce.

U spojky Haldex první generace je přenos sil mezi nápravami realizován už po nějakých 6 stupních rozdílu pootočení. Při rozdílu rychlosti otáčení 1 ot/min (360 stupňů vzájemného pootočení za 60 vteřin) tak dojde k přiregulování zádě zhruba za 1 vteřinu.

Maximální přítlak je vyvinut po 45 stupních vzájemného pootočení, avšak v takovéto situaci stejně není plného přítlaku třeba. Stačí ta trošička, co se přenese, aby se otáčky náprav vyrovnaly.

Special-line 25.06.2009  12:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Tož to umožňuje.

No jo je to fakt, stačí aby se jednou stlačil píst který vytvoří tlak stlačí lamelovou spojku a pak lze nějakým ventilem tak ten tlak držet neomezně dlouho je to tak?

"-- skrytý --" 25.06.2009  12:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tož to umožňuje.

Ano, přesně tak to je.

Ono je to lehce složitější. Celý ten systém je držen pod tlakovým předpětím 4 bar. Pod těmito 4 bar není spojka Haldex schopna vyvinout dostatečný tlak k uskutečnění přenosu. To je tam kvůli bezpečnosti a ochraně - když šlápneš na brzdu, zatáhneš za ručku či nepracuje motor, předpětí opadne a spojka během několika milisekund rozepne. To umožňuje okamžitou deaktivaci v případě zásahu ABS (aby neinterferoval předek se zadkem) a odtahování s jednou zdviženou nápravou aniž by došlo k poškození či zničení systému (což se stává u viskózních spojek).

Special-line 25.06.2009  12:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tož to umožňuje.

Kruci něž tohle všechno poznám a pochopím tak budu dávno mrtvej >:D Mám SSP tam to všechno je ale narvat to vše do hlavy v nějaký krátký době nejde...

Snad mě ještě něco naučí ve škole, z pohledu týhle elektroniky je to tam na celkem dobrý úrovni, s přihlédnutím k tomu že to není VŠ.

"-- skrytý --" 21.12.2007  17:16

« Re: Haldex

stím haldexem je to pravda.Každá rozvodovka umožňuje rozdílnou rychlost otáčení kol na téže nápravě. A vtom videu co je připojené pod článkem je dobře vysvětlené graficky jak haldex funguje a jak tam předjíždí ten autobus je záběr na haldex jak okamžitě sepne při prudké akceleraci.

"-- skrytý --" 22.06.2007  09:06

neregistrovaný: "dejv" [80.79.20.XXX] 22.06.2007  09:39

ložiska

S těmi ložisky kol mohu potvrdit moc nevydrží, mám na oktávce 225/45/17 a výměna probíhá každých 50000 km :(

"-- skrytý --" 22.06.2007  10:53

Dal bych si říct...

...takovou Oktávu bych bral... ;-) ...u mne za deset... :yes:

"-- skrytý --" 22.06.2007  12:11

10.b

Pěkný, recenze taky super..dávám 10.b. a přeji mnoho štastných km....ať auto slouží.... :yes:

"-- skrytý --" 22.06.2007  20:12

« Re: 10.b

Dík. Rád bych ji měl tak dlouho, jak jen to bude možné. Ta nová auta mě nějak neoslovují (pravda, prostor na zadních sedadlech v nové Octavii je opravdu o dost lepší).

"anonym" [84.244.83.XXX] 22.06.2007  21:32

Skvost!

To je nádhera! Krásně vypiplané auto, skvělý pohon, výborná spotřeba, vynikající výbava, komfortni a pohodlný, užasný! Až budu moct hodnotit tak dám určitě jedničku s hvězdičkou! :-) ;-)

neregistrovaný: "Noddy" [88.212.22.XXX] 23.06.2007  00:48

4X4

Slintam. ;-) Len co sa tyka spotreby. Skutocne po dialnici len 5,6? A v meste je to kolko?

"anonym" [195.70.138.XXX] 23.06.2007  08:29

« Re: 4X4

Skutečně 5.6 @ 140 kmh včetně zapnuté klimatizace. Ve městě 6-6.5 (přestože je psáno 8.3, ale záleží na stylu jízdy - např. jestli brzdíš na semaforech brzdou nebo motorem).

"-- skrytý --" 23.06.2007  08:30

« Re: Re: 4X4 - jsem se zapomněl přihlásit :-)

"-- skrytý --" 23.06.2007  08:42

« Re: Re: 4X4 - ještě dodatek ke spotřebě

Tím rychlostním údajem myslím údaj tachometru, což reálně odpovídá cca 134 kmh.
        Palubní počítač počítá spotřebu naprosto přesně. Pokud tankuji u stejné pumpy u stejného stojanu, tak se údaj liší max o 0.1 l/100 km. když ale jednou naberu naftu jinde (vždy plnou), tak se to projeví odchylkou klidně i přes půl litru / 100 km při tomto tankování (a i tom následujícím, když se vrátím k původnímu stojanu).

Zaznamenal jsem také značný rozdíl ve spotřebě mezi letními (Michelin 205/55) a zimními (Barum 195/65) gumami. Na zimákách, přestože jsou užší, to bere cca o půl litru víc, než na mišlénkách.

neregistrovaný: "Noddy" [88.212.22.XXX] 23.06.2007  16:40

« Re: Re: Re: 4X4 - ještě dodatek ke spotřebě

Myslel som, ze v meste spotrebuje tak 7,5. Ale 6,5 je super. Zaujimavy poznatok s vydajnymi stojanmi.

foto chlapecx

chlapecx 22.11.2009  23:43

« Re: Re: Re: Re: 4X4 - ještě dodatek ke spotřebě

aspoň tim jasně ukazuje, jaký rozdíly v tý kvalitě tady u těch pump sou a jak to míchaj hoší někteří jak to jde:-)

"-- skrytý --" 23.11.2009  16:19

« Re: 4X4 - ještě dodatek ke spotřebě

Možná ti tak úplně nerozumim... Podle mě to dokazuje akorát to, že každej stojan vypne v jinou chvíli, což se ale dá očekávat.

"-- skrytý --" 23.06.2007  01:50

Desítka jako vyšitá

Nádhera a luxus :yes:

"-- skrytý --" 23.06.2007  16:04

hodnotenie

sen mojho oca. octavia 1,9 TDI a pohon vsetkych kolies. nieje o com. je nadherna a zachovala davam desinu !!

"-- skrytý --" 25.06.2007  09:12

Hezké, udržované a praktické auto s dobrou výbavou, dávám 9b, ať máš radost :-)

foto mura11

mura11 26.06.2007  09:56

auto celkem normali, ale dike te barve vypada vazne dobre :yes:
    at slouzi

"-- skrytý --" 26.06.2007  15:23

Ta barva se bohužel poslední dobou dostává jaksi do módy :-(. Co bylo v roce 2004 neokoukané dnes nabízí skoro každý výrobce...

"-- skrytý --" 29.06.2007  13:03

Moc hezká Octávka. Rozhodoval sem se mezí ní a CR-V. Jak volba dopadla vidíš sám. Bylo to hlavně kvůli místu uvnitř, hlavně teda v zadu. Jinák pěkný fotky, auto (oceňuju verzi 4x4), slušná recenze. Dávám 10 bodů :-) ;-)

Ajin(MoDo Team) 14.07.2007  09:38

Olej

Hezký auto i recenze máš to za 10b. O oleji by se daly vést dlouhé diskuze. Longlife jsem měl u Audi, 0W30, žralo ho to tak 1litr na 10tis km, i při záhulu na okruhu což mi přišlo docela v normě. Trapnej byl proměnlivý ukazatel ser. intervalu, ten prostě odečítal po sto km těch 30tisíc, ne jako to znám z MB, kde se ekonomická jízda, nebo naopak drsná na intervalu projeví.
    Pak mi začali dávat nový Longlife 5W30 o 150Kč/litr dražší, prý je lepší, ale ta cena mě štvala. Myslím,že si s tím překódováním udělal dobře, stejně prej žádnej olej neumí být 100procentní víc než 20tis

foto Focusman

bodovanie

pekny prispevok, paradne auto...............davam 10b

"-- skrytý --" 24.07.2007  13:32

10bodiku

zdravim, octava moc pekna.. ve vybave rider se moc nevydi. Mel jsem moznost ji ridit, ale nebyla to ctyrkolka :( predtim jsem jezdil v OII, tak se mi starsi nafta zdala kultivovanejsi nez ta v nove octavii. jinak bodiky udeleny a preju mnoho stastnych km.

"-- skrytý --" 24.07.2007  16:51

« Re: 10bodiku

S tou kultivovaností máš naprostou pravdu. V O1 jsou ty agregáty jaksi lépe utlumené. I moje Pumpe-Düse běhá klidněji a tišeji než ty v O2.

Řízení předokolky a čtyřkolky je stejné, pokud zrovna neřežeš zatáčky nebo nejsou zhoršené adhezní podmínky.

P. S. Rider se moc nevidí, protože jako nový byl docela drahý. Tenhle konkrétní kousek byl v základu za 720 000 + sonar + vytahovací síťka, takže nějakých 730 nebo 740 000. Do podnikové flotily na tom nesejde, ale běžný smrtelník za tyhle prachy většinou vezme jiné auto.

"anonym" [195.113.69.XXX] 24.07.2007  22:09

Potvrzuji

Mám taky 4x4 74kW. Potvrzuji skoro všechno. Časem možná přidám recenzi. Nesnáším Climatronic v Octavii 1 právě pro problém s režimem ECON. Jinak je super. V zatáčkách mi Haldex spíná nepostřehnutelně a je pouze cítit pohon 4x4 vzhledem k minimální nedotáčivosti (myslím pomalejší zatáčky - nad 100 km/h nemá 100 koní nárok). Škubnutí je znát pouze při razantním zrychlení (člověk by čekal u dvoukolky protožení kol ale tady je to jakoby kopanec zezadu a skok vpřed) při kterém mi vždy vypadne mobil ze schránky pod rádiem přímo pod spolujezdcovu sedačku (a to nevídaně pravidelně). Potvrzuji skřípající zadní stěrač. Taky jsem, podobně jako majitel dal lišty 4x4, tempomat, stěrače AeroTwin, mám stejná kola i kožený volant... :-) Dlouhodobá spotřeba se drží někde mezi 5,9 - 6,5 l, na které se ale negativně podepisují 205 kola nebo zimní pneu, klima a 24h svícení. Při 130 kmh je spotřeba tak 5,5. Se svojí jsem je max 215 kmh dle tacho při spotřebě 12,1 l. Světla jsou oproti xenonu samozřejmě horší, ale díky čiré optice jsou poměrně dobrá. PD táhne jako bejk (fakt - při max. polovičním zatížení) a oproti benzínu (1,8T / 2,0) je horší v nízkých rychlostech, ale výrazně lepší na dálnici (prostě nad 100 kmh - i díky 6 st. převodovce). Rozčiluje mne dízl-zvuk při pomalé jízdě 20 - 30 kmh se staženými okny. ... Asi tu recenzi napíšu.

"-- skrytý --" 25.07.2007  11:22

« Re: Potvrzuji

Určitě napiš.

Když jsme řešili vadné ložisko, tak jsem nechal přejímacího technika řídit, a jeho první věta po šlápnutí na plyn zněla: "Vy to máte čipnutý?" Já že ne, že to prostě jezdí dobře samo od sebe, ale když to pořádně naložím, tak už to zas tak super není...

Na 215 tacho jsem to ještě nerozhejbal (bylo tam lehce přes 200). Ale 160 udrží v klidu, a to mi stačí.

24h svícení jsem na spotřebě nezaznamenal.

filko 25.07.2007  21:56

« Re: Re: Potvrzuji

TAK JSEM PŘIDAL RECENZI... Ta spotřeba lze sledovat na volnoběh bez světel 0,5 l/h, se světly 0,6 l/h. Nebo podle situace... Jinak to horší / lepší jsem myslel jen co se týče hlučnosti. Výkon (spíš krouťák) mě občas stále překvapuje, prostě bezva zátah.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 06.05.2008  09:26

« Re: Re: Re: Potvrzuji

Myslim že co do vykonu se celkem da muj superb srovnat s vašíma oktavkama je sice silnější ale zase težší.
          A ŘEKNU VÁM ŽE 1,8t S TIM SUPERBE, NEDAM AANI KDYBYCH SE POSRAL V NIŽŠÍCH RYCHLOSTECH VUBEC A MYSLIM ŽE ANI NAD 160 BY SE SUPERB NECHYTAL.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 06.05.2008  09:27

Jo spotřeba to je jina.

"-- skrytý --" 02.07.2009  12:06

« Re: Re: Potvrzuji

před třemi měsíci se mi poštěstilo pořídit si podobnou káru jakou máte vy a díky moc oběma za recenze. Po krátké době mám shodné zkušenosti s autem a jsem maximálně spokojený. Mám ji taky tak pěkně vybavenou včetně xenonů, čidla stěračů a pod... Do přihrádky na brýle (nevím kdo ten nesmysl vymyslel) mi moje děcko dalo kovovou desetikorunu - tu nedostanou asi ani v servisu >:D Spotřebu mám vyžší ale když jsem vždy v tom místě na té šotolině nechtíc protočil přední kola fabky tak teď ta potvora dá pecku do zád a asi skočí - já nevím - nejde nedát ten pedál na zem, prostě nádhera. Do auta zbývá doplnit nerez prahové lišty, tažné, vyměnit stěrače (ty staré mu vůbec nesluší) a těšit se na zimu, kdy domů dojedu bez nasazování řetězů a jiných komplikací... Recenzi nepíšu, díky Vám tak nějak nemám co psát, Ať Vám ty oktávečky čtyřkolečky slouží

TurboKluk(smazat hodnoceni) 02.07.2009  12:09

« Re: Re: Re: Potvrzuji

Takový přízpěvěk mě vždy potěšíí.
          A hoooonzo prosim te když se měni spojka mam si vyměnit i setrvak, muj superb

"-- skrytý --" 02.07.2009  13:09

« Re: Re: Re: Re: Potvrzuji

Setrvák se mění až když se posere (rachotí, auto cuká). Narozdíl od spojky to není spotřební materiál a leze i citelně do peněženky :no:

"-- skrytý --" 02.07.2009  13:11

Tak to je pozitivní :-)
          Jestli nemáš co psát, tak to prostě zkopíruj a vyměň pár slov :-)

Hanss (MoDo Team) 25.07.2007  15:45

Stěrače

Zdravim,
    tyhle nové stěrače si mi líbí, uvažoval jsem o nich na mojí A4 (r.v.2003), půjdou mi tam? Mám oba stěrače 55 cm dlouhé, kde se to dá koupit? Nebo jen v origo servisu za velký peníze?!? A ještě popravdě - četl jsem, že mají trochu nižší účinost nežli obyč. stěrače, ale zase supr vypadaj..... Díky za info .....

"-- skrytý --" 25.07.2007  19:41

« Re: Stěrače

Já jsem je kupoval v Globusu. Jestli máš klasický ramínka s takovym úchytem tvaru U (jako je na této Octavii), tak tam určitě půjdou, jenom zbývá nalézt sadu odpovídajících délek. Na krabičce je napsáno, jak jsou dlouhé a pro které vozy jsou určeny.

Jestli to mohu posoudit, tak stěrače Bosch Aerotwin:
      Jsou tišší, než originální; navíc ještě nikdy nevrzly
      Mají výrazně vyšší účinnost
      Mají delší životnost
      Jsou bohužel 6x tak drahé (900 kč namísto 150 kč za sadu gumiček)

Je důležité sklo a stěrače po voskování (např. v myčce nebo po mytí voskovacím šamponem) důkladně odmastit.

Hanss (MoDo Team) 25.07.2007  19:49

« Re: Re: Stěrače

Díky moc,
        no tak zkusim je v sobotu přihodit do vozejku, třeba si toho manželka nešimne :-) . Řikáš teda sada 2 ks kolem devíti stovek?!? Jinak sklo na mojí audině ochutnává iron tak 2x týdně, takže odmaštěný snad bývá........ čus

"-- skrytý --" 25.07.2007  21:42

« Re: Re: Re: Stěrače

Bohužel... Sada okolo devíti stovek...

TurboKluk(smazat hodnoceni) 02.07.2009  12:30

« Re: Re: Re: Re: Stěrače

no asi mluvite o aero tam ma od valea uhlikove za 9Oo SADA A NEJSEM VUBEC SPOKOJEN V LETE KDYŽ MATE HMYZ NA SKLE SE DO NICH PRODROU DIRKY A PAK NECHAVAJ PRUHY

"-- skrytý --" 02.07.2009  13:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Stěrače

Jedině Bosch :-)
              Já už jsem vzhledem ke stáří přistoupil na výměnu, a pořídil jsem aera ze sortimentu ŠkodaAuto (páč to nedavno zavedli). Ty stály 700 kč a mají ještě ten ukazatel opotřebení, jenž je úplně k ničemu, protože zežloutne už za měsíc :-)

"-- skrytý --" 02.07.2009  15:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stěrače

jelikož mě ty stěrače čekají a mám ty staré gumy (hlavně ten zadní to je věc) tak se chci optat jestli to sedí na ty ramena nebo se musí nějak složitě upravovat? omlouvám se možná si to tu už někde psal. díky za radu

"-- skrytý --" 02.07.2009  19:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Stěrače

Zajdeš nejlépe do autorizovanýho servisu a řekneš, že chceš aerostěrače na octavii tour (můžeš koupit aero bosch i jinde, ale bejvá to dražší). Odnedávna Bosch a koncern VW nabízí aerostěrače i s tím klasickým U-úchytem, takže prostě jenom vyměníš starý stírátka za aerolištu. Upravovat se nemusí nic.

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 02.07.2009  13:37

« Re: Stěrače

Tak já jsem zkoušel různé stěrače a nakonec budu po poslední zkoušce stěračů kupovat originál Bosch

filko 02.07.2009  14:03

« Re: Re: Stěrače

Potvrzuji Hooonzu. Bosch jsou kvalitní a stojí za to. Já je měnil až když jsem o ně přišel v Dejvicích. Nicméně nad 180kmh bych k nim měl trochu výhrady, ale už si nepamatuji, jak stírají ramínkové. Ty aera na druhé generaci oktávky stírají ale lépe.

Jinak Hooonzo, myslím, že se dají gumičky vyměnit i u aero stěračů, jen to není moc snadné.

"-- skrytý --" 02.07.2009  14:18

« Re: Re: Re: Stěrače

Taky jsem o tom četl, ale eště se mi to nikdy nepodařilo...

Když potřebuju stěrače, tak nejedu 180 ;-)

"-- skrytý --" 26.07.2007  07:25

Pěkná :yes: 10b

filko 30.08.2007  01:03

Spotřeba, pneu.

Honzo, jaké máš údaje o spotřebě ve velkém techničáku? Mám pocit, že se to možná liší... Četl jsi mé zkušenosti s 4x4? Ty letní pneu jsou ty piloty? Ne Eco? Díky.

"-- skrytý --" 30.08.2007  08:58

« Re: Spotřeba, pneu.

V techničáku je 8.3/5.1/6.3. Zkušenosti jsem četl. Tvoje spotřeba mě trochu udivuje, ale zase nevím přesně, co s tím děláš; ovšem při tempomatových 140 kmh mám opravdu spotřebu výrazně nižší než ty - a sice 5,6 litru (včetně klimatizace i několika pasažérů a nákladu po D1 tam i zpět). Rozdíl si vysvětluji právě pneumatikami.
      Kámoš s normální octavií TDI 81 kW jezdí v průměru za 4,8 a s tatíkovou Ibizou TDI 74 kW jezdíme v průměru za 4,7, z toho 80% město. Mimo město jde Ibizka sama od sebe pod 4 litry a její zátah na 5. stupeň je přímo fenomenální... S tou svojí těžkou krávou už se musím snažit, abych se dostal na 4,5 mimo město (před týdnem jsem jel dokonce za 4,2, ale to už dá práci). Styl jízdy dělá hodně a pneumatiky koneckonců taky; máš jiné, takže to nelze tak úplně srovnat. Mám skutečně Pilot HX MXM, ne Eco. Mají jedinou nevýhodu - jsou drahé jak sviň a pomalu se přestávají vyrábět :-( Klidně zašlu foto. Nebo ještě lépe udělám a dám sem (někdy během odpoledne).

filko 30.08.2007  12:53

« Re: Re: Spotřeba, pneu.

Tak to mě fakt štve. Spotřebu mám psanou 8.2/5,0/6,2. Ne že by mě to nějak štvalo, kvůli tomu, že toho nelze dosáhnout, ale pokud používáš soukromý vůz pro služební účely, zaměstnavatel hradí průměrnou spotřebu. Tedy je tedy rozdíl 1 ml na km. To je při ceně nafty 30 Kč rozdíl 3 haléře na km. No, fakt mě to štvě!
        Ohledně těch pneumatik: Ty Dunlopy jsou fakt dobré. Řekl bych, že tak velký rozdíl ve spotřebě není možný. Možná právě oproti verzi Michlein Energy bych to chápal... Spíš to bude tím, že mám najeto víc km... Nebo že bych poladil váhu vzduchu? :-)

"-- skrytý --" 30.08.2007  13:15

« Re: Re: Re: Spotřeba, pneu.

Podle mě to je možný. Dunlopy můžou bejt z jiný směsi a mít větší valivý odpor. Když to srovnám extrém vs extrém: Přezuji na zimní Barumky, jež jsou navíc užší (195). Kompresor klimy za zimních teplot stejně nepracuje, takže nežere palivo (ikdyž pod 15°C už je jeho spotřeba stejně zanedbatelně malá), a přesto spotřeba oproti letním naroste přibližně o 10%. Jenom kvůli pneumatikám.
          Než jsem sehnal zimní, tak jsem párkrát jel za teplot okolo 0°C na letních. Spotřeba jako v létě, takže teplotou to taky nebude... Nasadil jsem zimáky a začlo to žrát.

K tý spotřebě: Co mám v techničáku jsi viděl, ale v brožurce "Technická data" je uvedeno 8,2-8,3 / 5,0-5,1 / 6,2-6,3, a tedy je závislé na výbavě, co ti tam napíšou.

Ještě jsem taky neviděl TDIčko, co by s přibývajícími kilometry zvyšovalo spotřebu (pokud se neposejří váha vzduchu). My jsme kdysi měli Seat Vario TDI 66 kW. Než se zajelo, tak bylo líný a žralo, ale od ca 10 000 km po 90 000 (co jsme ho prodali) se spotřeba nezměnila.

filko 30.08.2007  15:47

« Re: Re: Re: Re: Spotřeba, pneu.

Ten rozdíl mezi zimními a letními je určitě směsí, ale že by mezi letními byl tak velký rozdíl, to je divné. Chápal bych to při srovnání Michelin Energy nebo jiných "fuel saving" pneu s těmi sportovními Dunlopy, o kterých se dá předpokládat, že jsou z měkčí směsi, to by ostatně potvrzovalo i jejich rychlepší opotřebení.

Myslel jsem, že ty údaje o spotřebě by mohly být i modelovým rokem. Možná tvá oktávka spňuje i lepší Euro. Později se mrknu do dokumentace...

Také jsem ještě nikdy nezaznamenal zvyšování spotřeby u dízlů. To snad tak po 300 000, kdy jsou v motoru již jiné odpory.

"-- skrytý --" 30.08.2007  16:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba, pneu.

Euro3. ATD stejně nic lepšího nezvládne. Musel by to být AXR, ale ten se do 4x4 nikdy nemontoval (byl vyhrazen Golfu).

filko 30.08.2007  16:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotřeba, pneu.

Koukám, že se v tom vyznáš. Jak tedy zjistím, jaké díly jsou rozdílné mezi 74/96kw?

"-- skrytý --" 30.08.2007  19:02

« 74 vs 96 kW

Je jich docela hodně. 74 (ATD) vs 96 kW (ASZ) - Mezichladič, chladič oleje, klikovka, ložiska klikové hřídele, ojnice, písty, kroužky, tvar spalovacího prostoru, použité materiály... Turbo je na první pohled shodné (Garrett GT1749V), ale mají rozdílná objednací čísla, takže tam určitý rozdíl je, ikdyž nevím přesně jaký (mohou to být třeba jen olejové kanály). Shodný je skutečně pouze blok a zdvihový objem.

110 kW TDI (ARL) je kapitola sama pro sebe. Jedná se o ještě robustnější motor odvozený od ASZ. Má ještě větší (přímo obrovské) turbo a mezichladič, dále byla opět zesílena spousta součástek a do tuším 2000 otáček má omezený plnicí tlak. Nad 2000 jednotka povolí nominální plnicí tlak, tedy gigantických 150 kPa (2,5 atmosféry absolutně). S tímhle monstrem na počátku byly problémy (trhliny v bloku a potížě s mazáním), poslední ročníky jsou však stejně bezproblémové jako ostatní výkonové verze.

filko 31.08.2007  01:16

« Re: 74 vs 96 kW

Díky za vyčerpávající info. Tím pádem mohu klidně spát a zapomenout na úpravu na 96kW. Uff.

Ajin(MoDo Team) 31.08.2007  01:28

« Pane jo

i když nejsem příznivcem nafty tak tady jsem si teda prohloubil znalosti. Pánové jezdil jsem 4 měsíce s octavii combi tdi 96kw, když jsem ji přebíral měla 900km potom 11tisíc, spotřebu jsem měl kolem 7litrů město a rychle po dálnici, někdy i 9. Když si čtu vaši spotřebu tak jsem měl asi velmi těžkou nohu ;-\

filko 31.08.2007  02:46

« Re: Pane jo

Také nejsem příznivcem nafty, už jen kvůli těm mastným rukou při tankování... Dlouhodobou spotřebu mám teď 6,6. Někdy byla dlouhodobá 7,5, někdy 5,9. Maximální spotřebu jsem zaznamenal 12,3, když jsem jel na plnej kotel několik desítek kilometrů přes 200. Jinak hodně málo brzdím, ale svižně akceleruji.

"-- skrytý --" 31.08.2007  08:53

« Re: Pane jo

Jako já nemusím být na každém semaforu první ani nemíním za každou cenu předjet nějaké BMW. Na dálnici si tam cvaknu 140 a je klid. Když mě omezí nějaká značka, tak sundám nohu z plynu a po zrušení omezení nezrychluji na plný plyn... Styl jízdy dělá opravdu hodně a 130 koní musíš z něčeho krmit.

Rychle po dálnici: Jde o to, co to znamená. Při stálých 160 mi to taky bere 7, při 190 už dokonce 11,5 (a přijedu o skvostných 5 minut dříve :-) )

filko 31.08.2007  23:08

« Turbodmychadlo

Ještě něčím si nejsem jistý. Má tato oktávka VTG turbo nebo ne? Nové motory Tour 74kW již mají...

"-- skrytý --" 01.09.2007  19:40

« Re: Turbodmychadlo

VTG-turba mají všechny TDI od modelového roku 2000, kromě 1,4/55 kW. Tedy i ty 66 kW TDI se starším vstřikováním.

1,4 TDI / 55 kW má wastegate dmychadlo Garrett GT1544S.

filko 01.09.2007  11:07

Vládní speciál, verze "L"

To ses nepochlubil, že jezdíš prodlouženým "zemanovským" speciálem Octavia "L". Nebo někdo udělal co se týče délky vozu v TP chybu...

foto EricCartman

EricCartman 01.09.2007  11:16

« Re: Vládní speciál, verze "L"

Techničák je nějaký divný. Nahoře vpravo je napsané autopůjčovna... Že by to byla barva červená základní, to se mi taky nějak nezdá... ;-\

"-- skrytý --" 01.09.2007  19:35

« Re: Re: Vládní speciál, verze "L"

Ten auťák dřív patřil automobilce a co ta s ním dělala, to nevím :-) Barva taky není červená základní, ale musíš najít tu nejbližší z těch zákonných možností.

"-- skrytý --" 01.09.2007  19:38

« Re: Vládní speciál, verze "L"

Ano, v brožurce "Technická data" je napsáno 4513. Takže v techničáku je možná chyba, ale ještě jsem to nepřeměřoval...

filko 01.09.2007  11:12

EU3 - EU4

Motor v mé verzi je EU3. Ale Tour 1,9TDI PD 74kW splňuje EU4 a má VTG turbo. Jeden aby se v tom vyznal...

"-- skrytý --" 01.09.2007  19:34

« Re: EU3 - EU4

Ale to už neni ATD ani AXR. Je to buď AVQ nebo BRM jestli se nepletu (ale s jistotou to nevím).

"-- skrytý --" 06.10.2007  14:53

Pochvala

musím také pochválit, máš dobrý vkus a i recenze byla vyčerpávající
    taky přeju hodně štěstí při cestách

"-- skrytý --" 09.10.2007  13:14

« Re: Pochvala

Dik. Zatim krom radia nic nejevi tendenci se podelat. Az nekdy pojedu do servisu, tak necham zkontrolovat, jestli je vubec pripojene na antenu...

Paulie001 13.10.2007  23:25

VŠCHT

Ahoj, nestáváš někdy před VŠCHT naproti ČVUTu? Mám dojem, že jsem Tě tam už viděl stát

"-- skrytý --" 14.10.2007  22:06

« Re: VŠCHT

Když už, tak na tom velkym parkovišti před červenou menzou. Bejvá to tak 2x - 4x měsíčně (tramvaj je většinou značně výhodnější). Auto beru jenom když mám ten den ještě něco "většího" (jako třeba zejtra, kdy večer jedeme na konferenci do Srní). Není ovšem tak dávno, co jsem v tý áleji zastavil (asi na 30 vteřin, než kámoš naskočil), ovšem to bylo okolo 20:00.
      Už jsem taky zažil, že mi doma před brankou stála téměř (až na plaketky nad blinkry) stejná - oranžová Rider 4x4 TDI 74 kW se zástěrkami a polepenými sloupky B a C (provedení Rider je nemělo standardně).

Před VŠCHT je téměř denně jedna tmavě modrá 4x4 1,8T (se světlým zapraseným vnitřkem) a v blízkém okolí se často vyskytuje stříbrná O2 4x4 TDI.

Paulie001 14.10.2007  22:11

« Re: Re: VŠCHT

Tak možná jsem ji viděl před tou menzou, když jsem šel na oběd :-) , ony mě právě zaujaly ty štítky 4motion >:D
        Často mě ale před ČVUTem zaujme ten oranžový Focus ST

"-- skrytý --" 14.10.2007  22:14

« Re: Re: Re: VŠCHT

Podle těch štítků to identifikuješ naprosto jednoznačně, nemyslím že by je tam měl ještě někdo jinej :-) On hlavně jeden stojí 330 kč...
          Za tím focusem se taky otáčím.

Paulie001 14.10.2007  22:20

« Re: Re: Re: Re: VŠCHT

No ještě otázka kde jsi je koupil, jestli u dealera VW, tak to veřím. To je něco podobného jako jsem si sehnal tmavé boční blinkry z Fabie RS par za 80 a u Škodovky je teď už taky prodavají, ale myslím že za 300. Tak to bude asi něco podobného. Je pravda, že v Praze je hodně moc příležitostí otočit se za krásným autem. U nás tohle neznám :-)

"-- skrytý --" 14.10.2007  22:42

« Re: Re: Re: Re: Re: VŠCHT

Jenomže tyhle štítky seženeš jenom u dealera VW (pokud nemáš osobní kontakty). Vcelku ani není moc důvod, aby byly k mání na každém rohu.

Blinkry, světla apod. existují i jako rovnocenný produkt třetí strany. Typové a modelové štítky ne.

Paulie001 14.10.2007  22:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: VŠCHT

I když, co by člověk pro své auto neobětoval, že :-)

PeT-a (RSKa) 03.11.2007  20:55

čau

Máš pěkné auto a sem rád že jsme se poznali.Jde vidět že autům hodně rozumíš a to je dobře.(PS:Kdybys nevěděl kdo jsem tak jsme spolu zabloudili u těch koní a pak sem seděl v tvé Octavii,měli jsme tu Fabii ve stejne barvě) ;-) díky

"-- skrytý --" 05.11.2007  12:41

« Re: čau

Čau,
      na to si vzpomínám (blbosti si pamatuju :-) ). Příště zajedeme až do ohrady.

PeT-a (RSKa) 05.11.2007  16:03

« Re: Re: čau

>:D >:D Jasne-tak ty mas 4x4 tobe by to nevadilo ;-) .....Jinak když se dost vyznáš v těch motorech(už sem to tu z pár lidma probíral)je lepší na spotřebu vyřazovat na neutrál nebo jezdit se zařazeným stupněm bez plynu??Díky

"-- skrytý --" 06.11.2007  11:03

« Re: Re: Re: čau

Nevyřazuj - když sundáš nohu z plynu při zařazeném stupni, tak řídící jednotka odpojí přívod paliva (samozřejmě neplatí pro starší motory s karburátorem).

"-- skrytý --" 21.12.2007  17:21

« Re: Re: Re: Re: čau

přesně tak protože motor ti pohání točící se kola.Ale zase to má negativní vlivy na motor sem někde četl.Nedokážu ale vysvětlit proč.

"-- skrytý --" 23.12.2007  16:01

« Re: Re: Re: Re: Re: čau

Ne, nemá to negativní vlivy na motor. Je to pouze jeden z mýtů, co okolo aut kolují.

"-- skrytý --" 23.12.2007  22:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: čau

a nemá to ani vliv na spojku?Někdo tvrdí to a někdo zase ono.Tak pak nevím čemu mám věřit.

"-- skrytý --" 23.12.2007  22:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: čau

Na spojku má vliv akorát okamžik přeřazení a rozjezd, tzn. momenty, kdy jsou otáčky výstupní hřídele motoru a vstupní hřídele převodovky rozdílné.

Nepříznivý vliv na spojku, ale i na převodovku, má také příliš vysoký točivý moment motoru a jeho nešetrné změny (např. po "načipování" řídicí jednotky motoru), protože zátěž pak často přesahuje specifikace dané konstrukcí konkrétní převodovky a spojky.

"-- skrytý --" 24.12.2007  20:08

« Re: Soukromá zpráva

Konečně jsem zaregistroval, žes mi poslal soukromou zprávu, a odpověděl jsem na ni...

foto petr16

petr16 28.11.2007  10:32

4x4

nejdostupnější a myslím že většině případů zcela dostačující 4x4 na trhu,scout se ted sice líbí mnohem víc,ale v té době nebyl,10b

"-- skrytý --" 28.11.2007  12:45

« Re: 4x4

No nejdostupnější a taky dostačující jsou podle mě Swifty 4x4, Ignisy 4x4 a Pandy 4x4. Přecijenom ta moje stála nová skoro tři čtvrtě milionu...

neregistrovaný: ""Valeres" [89.103.44.XXX] 28.11.2007  12:59

« Re: Re: 4x4

Skoda je hodne predrazena...:-( Jinak 4x4 Haldex je dostacujici, opravdu nejvhodnejsi na bezne jezdeni, navic pokud je s ESP tak se ani pripojeni zadku nepozna.

"-- skrytý --" 28.11.2007  13:14

« Re: Re: Re: ESP

... protože ESP nařídí spojce rozpojit...

Jak jsem se zmiňoval výše, po rozjezdu pracuje hladce a prakticky nepostřehnutelně.

foto petr16

petr16 28.11.2007  15:10

« Re: Re: 4x4

samozřejmě se najdou levnější 4x4,ale kufr,vnitřní prostor je u oktávky určo větší než u pandy,nemyslel jsem tím že je levná,spíš 4x4 vs užitná hodnota

"-- skrytý --" 24.12.2007  12:29

čau

krasne auto. stryko si pred nedavnom kupil 96kW Octaviu Combi a tiež vo vybave Rider a v takej istej farbe. Krasne auto. Pači sa mi viac ako Octavia II

"-- skrytý --" 24.12.2007  20:07

« Re: čau

Ďýk. Mě se taky líbí víc, než ta nová oktávie, ovšem s příchodem faceliftu ó dvojky začínám měnit názor...

Chobot 28.12.2007  11:16

Teda

já už jsem na octavie a fabie z českých dálnic alergický ale ta výbava v tvém voze zní dobře(až na to neposlušné radio s zvuky skartovačky >:D ). Navíc pohon 4*4 (i když co jsem slyšel tak v první generaci byl jeho nástup v krizy víc nebezpečný než k užitku). Recenze dobrá, auto, fotky též. Nu 10bodů.

"-- skrytý --" 28.12.2007  11:43

« Re: Teda

Alergicky? To sis jeste nezvykl? Vzdyt prevaha Skodovek tady vzdy byla a bude..je to i pochopitelne a nakonec je to i dobre ;-) Haldex neni spatny, zatim jsem s tim nic extra nezkousel, on to ani moc diesel ve spojeni s ESP neumoznuje, ale v horach nebo v desti to jede bez problemu. Nastup prakticky citit neni, ale mozna je to dano ESP ktere ve voze mame my. Skubnuti, jak psal Hooonza je citit vlastne opravdu jen pri rozjezdu.

Chobot 28.12.2007  11:57

« Re: Re: Teda

Nejde o nějakou zášť. Mě škodovky nějak nevadí(i když tedy mezi mé favority zrovna taky nepatří). Jen si nějak člověk víc všimne blbce ve škodovce než v něčem jiném(asi tim že jich je tolik-myslím tím blbců i škodovek). Samozřejmě nechci prudit fabiisty a octaviisty. To je člověk od člověka, ne že všichni v těchto vozech by byly tupci jak si pár slaboduchých myslí. Ale prostě čím větší počet aut jednoho typu tím větší procento hlupců co ho vlastní.Asi tak to vidim. I já filozof >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 28.12.2007  12:10

« Re: Re: Re: Teda

to se shodneme...v kazde znacce jezdi shodny vzorek populace, je jedno, v jake je auto cenove kategorii ;-)

"-- skrytý --" 28.12.2007  20:19

« Re: Teda

Jako oktávek je opravdu hodně... Taková supermasovka, stejně jako fábie. Mě štvou spíš takoví ti jedinci, co se mi na rovince lepí na zadek, z kopce mě předjíždějí a v dalším stoupání mi blokují levý pruh, abych je náhodou nemohl předjet... To ale není závislé na typu auta, ikdyž fábie hátépé převažují.

Chobot 28.12.2007  21:34

« Re: Teda

Jo, jo. To zcela chápu. Ještě ty co se lepí na zadek v zatáčkách a pořád vyjíždějí do protisměru, jakože je strašně zdržuješ(stejně neni vidět pět metrů dopředu). A ty co nechápou, že když jedeš za něma v levém pruhu stylem že se přiblížíš a zpomalíš na jejich rychlost dokud ti neuhnou a oni neuhnou tak je podjedeš po 5 minutovém trápení vpravo a oni se na tebe nalepí jako že jim to taky jede a že jsi asi blázen když podjíždíš z prava...................Svět je plnej blbců :'-( :-O 8-s Chladnou hlavu Chobote, chladnou hlavu >:D

filko 15.01.2008  00:09

Seriózní problém

Ahoj, řeším takový problém: Zadní pneu se mi sjíždějí více, než přední. Jak to pozoruješ ty?
    Mimochodem, jak jsi psal, že ti technik zapoměl přeprogramovat interval na QG1, tak mně to zapomněl přeprogramovat z QG2 na QG1. A to je horší problém. I finančně. A jak to reklamovat?!

"-- skrytý --" 15.01.2008  14:21

« Re: Seriózní problém

Mě se nepatrně více sjíždějí přední, ale ten rozdíl je zanedbatelný.

Přeprogramování u mě proběhlo obráceně - z QG1 (proměnlivé intervaly) na QG2 (fix 15 000 olej / 30 000 inspekce), jelikož už mě přestal bavit longlife olej. Reklamuješ to tak, že si přineseš účet z minulé prohlídky a ukážeš jim tam položku o kódování řídicí jednotky. K tomu dodáš, že to ukazuje jinak.

Nech zkontrolovat geometrii podvozku.

filko 15.01.2008  23:14

« Re: Seriózní problém

Hooonzo, to je všechno krásné, ale:
        Přemýšlej dál: když tam naliješ olej, se kterým můžeš najet až 50 tis., a po 15 tis ti to ukáže, že máš jít na výměnu, jak poznáš, kdy tedy máš olej vyměnit? A o jakou část hodnoty oleje a příslušných úkonů (filtry, práce, odstávka) tě tedy ta chyba připravila? Rozumíš, co tím myslím...

Ad. sjíždění: při montáži zcela nových pneu bylo auto po geometrii (tedy dle účtu ze servisu). V Bosně a Hercegovině se to doufám tolik nerozštelovalo... Zadní mám (po cca 15 000) sjeté podstatně více. O dalším zjištění budu dál informovat.

"-- skrytý --" 16.01.2008  08:48

« Re: Re: Seriózní problém

V takovém případě to samozřejmě nepoznáš, a je bezpodmínečně nutné olej vyměnit, zkontrolovat (případně opravit) kódování, korektně vynulovat (intervaly longlife se nulují jinak, než běžné intervaly) a začít celý interval znovu. Je ale taky možné, že jsi s tím jezdil tak ostře, že počítač uznal za vhodné olej vyměnit už po 15 000 km. Longlife má u dieselu rozpětí 15 000 km / 1 rok (min) - 50 000 km / 2 roky (max). Tohle rozpětí je ovlivněno úplně vším, co se v provozu vyskytne (počet startů, délka jednotlivých tras, průměrná rychlost, spotřeba paliva, teplota okolí, teplota motoru, teplota oleje, styl obsluhy plynového pedálu)

Jestli nemáš protokol nebo účtenku z minulé prohlídky, na níž by bylo překódování zaznamenáno, tak z právního hlediska nemáš žádnou šanci reklamaci uplatnit a všechno záleží na vůli servisu.

Ke sjíždění: Neslyšíš např. při pomalém průjezdu velmi ostrou zatáčkou (např. s plným rejdem) cvakání zezadu?

Máš tam správný tlak? (16" kola 2,2 bar vpředu, 2,3 bar vzadu při prazdném / 2,8 bar vzadu při plném vozidle)

Technická poznámka: Každé vozidlo, které je z výroby QG1 (poznáš to podle štítku v kufru a na první straně servisní knížky), lze libovolně překódovávat na QG0, QG1 a QG2. Ovšem žádné vozidlo, které je z výroby QG0 nebo QG2, nesmí být překódováno na QG1. V takovém případě chybí v motoru speciální povlaky pohyblivých částí, a motor tak nesnese prodloužené intervaly výměny. Za Longlife (QG1) se tehdy připlácelo, a ne každý tuto možnost zvolil. Zkontroluj si to pro jistotu. V tvojí recenzi jsem nenašel zmínku o překödování na QG2, a během inspekce se ukazatel běžně akorát nuluje (nepřekódovává).

filko 20.01.2008  00:49

« Re: Seriózní problém

Celý ten první odstavec samozřejmě znám, ale pokud máš na autě, které umí QG1 -> QG2 a pak si necháš vrátit zpět QG1 a technik to špatně provede, přicházíš tím o 35 000 až 0 000 km navíc včetně veškerých vícenákladů... Reklamace by byla správně: nastavení zcela nově + veškerá výměna - (mínus; možná) poměrová částka za olej + možná další materiál v nejnižší možné míře (tedy cca 30%). No, prostě je to složité. I proto nemám důvěru k servisům. Kdykoliv jsem něco dělal sám, dopadlo to lépe a hlavně jsem se sám nesnažil podvést.

Mohlo by to být tlakem, vzadu jsem měl již s prázdným vozem zřejmě přehuštěné pneu (tlak pro naložený vůz). Cvakání zezadu není slyšet, spíš mi začala vrzat sedačka.

"-- skrytý --" 20.01.2008  08:36

« Re: Re: Seriózní problém

Zase kdyby gumy byly sjeté kvůli moc velkému tlaku, tak by byly sjeté více uprostřed než na krajích.

foto topesto

topesto 18.01.2008  17:07

Rider 4x4

Měl jsem OI Rider 4 roky a teprve teď jsem se dozvěděl, že se dal pořídit i jako čtyřkolka. Kolikrát jsem si říkal, že je to s ESP už to poslední, co mu chybí k dokonalosti perfektního služebníka. Díky taky za příspěvek k pochopení Haldexu, na scoutu si na něj zatím nemůžu vůbec stěžovat.

"-- skrytý --" 18.01.2008  21:53

« Re: Rider 4x4

Na našem trhu byl Rider k mání ve všech variantách pohonu ve výkonovém rozpětí 55 - 110 kW (tedy i s motorem 1,4 16V). V Německu byla tato verze omezena pouze na diesely.

Čtyřkolky O1 tvořily cca 4% celkového prodeje všech O1. Riderů jako takových není mnoho, a Rider čtyřkolky jsou ještě vzácnější.

"-- skrytý --" 20.01.2008  00:42

hodnotenie

nazdar. tak som doplnil fotky u mojho auta. dufam že sa budu aspoň trochu pačiť. tak ak budeš mať čas tak si ich pozri. diky. čaf

"-- skrytý --" 20.01.2008  11:56

« Re: hodnotenie

No vidiš. Pěkný.

foto colinko

colinko 20.01.2008  14:02

dotaz ohladom tempomatu

Nazdar. Chcem sa ta opýtať ohľadom toho tempomatu čo si-ako uvádzaš-dal dodatočne namontovať. Je pravda, že stačí len vymeniť páčku a aktivovať ho cez konektor??? Mam tiež Octavku TDI r.v.2004 a potrebujem ten tempomat ako soľ. Dík za odpoveď

"-- skrytý --" 20.01.2008  19:03

« Re: dotaz ohladom tempomatu

Ano, v 90% případů to stačí (vyměnit páčku a aktivovat). V těch zbylých 10% se musí natáhnout další kabel a vyměnit jeden konektor (někdy mu chybí nějaké vodivé kolíky; u mě tomu přesně tak bylo a já celé instalaci přihlížel). V žádném případě nesmíš tu páčku měnit svépomocí, protože se při tom musí sundat volant a vyndat airbag, což je záležitost jen pro školenou osobu (jedná se o pyrotechnické zařízení).

filko 20.01.2008  22:27

« Re: dotaz ohladom tempomatu

Lupiči mi ho vzali z auta a pochybuju, že byli školeni... Tempomat jsem si ale také nechával dodělat. Stojí to za to. :yes:

"-- skrytý --" 20.01.2008  22:55

« Re: Re: dotaz ohladom tempomatu

Takovým bych přál, aby jim to při demontáži vylítlo do ksichtu.

foto colinko

colinko 21.01.2008  13:27

Ďakujem za odpoveď

neregistrovaný: "to nemyslis vazne? zase vymyslas" [91.127.244.XXX] 22.01.2008  14:49

« Re: dotaz ohladom tempomatu

to nemyslis vazne? zase vymyslas hluposti!

"-- skrytý --" 22.01.2008  15:08

« Re: Re: dotaz ohladom tempomatu

Proč by mělo být dovybavení tempomatem hloupé?

"-- skrytý --" 21.01.2008  14:26

OK

Pridavam hodnotenie - skoda, ze auto je tuctove a beha ich u nas kopa. Na druhej strane, ak by sa dalo za recenziu dat 12 bodov, mal by si ich!

Zaujimala by ma odpoved, ktoru treba zapisat do dotazniku v sekcii "Tip:". Nakolko nemam Oct, neviem vyskusat. Tipujem, ze tam kluce ostanu a auto sa zamkne, ale to by asi bola prilis jednoducha odpoved.

Mam este jednu poznamku k 4x4, ale ta sa tyka viac mojho auta (C5) ako Tvojho a tak ak chces, pozri si ju popri tom, ako tam diskutujeme o tych emisiach.

"-- skrytý --" 21.01.2008  15:29

« Tip

Uhodls - klíče tam zůstanou a auto se zamkne. Ještě že se mi to stalo na doma na dvoře.

"-- skrytý --" 21.01.2008  16:00

« Re: Tip

Aha, tak to poznam - mne sa to stalo na inom aute, v inej situacii a na inom kontinente.
        Ine auto - Ford Taurus. Iny kontinent - USA. Ine okolnosti - auto odstavene na ulici, v zmiesanej mexicko/cierno/bielej stvrti a s beziacim (!) motorom. Cvak, hotovo... Esteze bol konektor pumpy v trochu horsom stave (mesiac predtym som menil benzinovu pumpu a na to bolo treba odmontovat nadrz) a tak som vedel kde sahnut, potiahol som za konektor, pumpa zhasla a o par sekund na to aj motor. Po hodinke spekulovania sme to nakoniec vyriesili perfektne - nahradne kluce mal kamarat v nohaviciach a akoze je nahoda blbec, nezobral si prave tie nohavice so sebou v ten den na vylet do NYC... Trochu som mu rozhadzal kufor, ale to nic...

"-- skrytý --" 21.01.2008  16:18

« Re: Re: Tip

U Octavií naštěstí k něčemu takovému dojít nemůže.

filko 29.01.2008  11:18

« Re: Tip

Jednou došlo k tomu, že pracovník převozu v Škodě-auto nechal klíče v zapalování v zamčeném autě a zvenku zavřel vnitřním elektrickým spínačem okénko. Okénko vyjelo nahoru a až poté zjistil, že se do auta nedostane. Pomohl až kus obrubníku, ale poté, co rozsekal trojúhelníkové okénko a přesto neotevřel dveře, musel rozbít ještě okénko boční. Ach jo... :no:

Pokud si otevřu pouze LZ dveře a položím si klíče na sedačku, po minutě se auto zamkne. Nefunguje mi mikrosnímač zámku. Je třeba na to dávat pozor.

Četli jste už historku s klíčemi u Formana? :-) [odkaz]

Special-line 24.01.2008  15:56

Problém

Ahoj chtěl bych poradit s jedním problémem u naší Octávky. Hlučnost a tvrdý chod za studena tak nějak přisuzuji normálu i když jiný Octávky jsou možná o něco tišší. Ale trápí nás to že když se zastavuje tak po vyšlápnutí spojky až spadnou otáčky, má motor o něco tvrdší chod a když auto zastaví nebo velmi těsně před tím se to zlepší a je to zase jako normálně. Myslím že se to zklidní vždy za stejnou dobu. Na ručičce otáčkoměru není žádný náznak kolísání otáček znát? Ž že by byl špatnej silentbloka tím jak se při brždění motoru posune kousek dopředu že to je slyšet? Zvýšené vibraceale znát nejsou. Nebo špatné načasování vstřikování? Tady jsou ale písty vstřikovacího čerpadla v přímém spojení s náhonem z motoru ne?
    Tohle už dělá nějakých 100 000 km nezhoršuje se to spotřeba nízká, auto podle mě táhne dobře, olej se za 10 000km nedolévá.

"-- skrytý --" 25.01.2008  09:40

« Re: Problém

No tvoje auto už má něco za sebou. Gumová ložiska motoru samozřejmě stárnou a ztrácejí svou účinnost, vstřikovací trysky taky podléhají opotřebení (zvláště jestli tankuješ u levnějších čerpacích stanic). Může to taky být dvouhmotovým setrvačníkem, ale ten je tak drahý, že bych to v tomhle případě vůbec neřešil, dokud by to nezačalo být nesnesitelné (je-li setrvačník tou příčinou).

Čerpadlo je i přes elektronické ovládání spojené s motorem přes rozvodový řemen. Vstřikování lze právě díky elektronice přes počítač nastavovat, a ke konci životnosti rozvodového řemene se stává, že motor běhá tvrdě a může mít i větší spotřebu. Nevím, jaké intervaly výměny řemene má TDI 66 kW roku 1999 či kdy jste řemen měnili, ale může to být buď 60 000 nebo 90 000 km. Zde se mechanici dělí na dva tábory: Jedni tvrdí, že vstřikování není třeba po výměně seřizovat. Ti druzí zase, že to nutné je. Pravda je taková, že spousta lidí po výměně řemene zaznamenává vysokou spotřebu (klidně i 8 litrů), hrubý chod či oboje naráz, a seřízení vstřikování to napraví.

Když zastavuješ, tak máš většinou nohu na brzdě. Brzdy jsou ovšem ovládány podtlakově čerpadlem opět poháněným motorem, takže potíž může být i tady (potřeba vyššího výkonu motoru při brždění; toto bych považoval za pravděpodobnou příčinu spolu s opotřebenými silentbloky).

Další a největší problém je pojem "tvrdý chod," protože na papír se nedá přesně napsat, o co vlastně jde. O mojem motoru se říká, že běží nesnesitelně tvrdě a hlučně, ale já na volnoběh vnímám akorát tiché chraplání prakticky bez vibrací. Pomalu si začínám myslet, že pod kapotou mám nějakou prototypovou jednotku, která se nikdy nedostala do sériové výroby...

Tak ať dál jezdí.

"-- skrytý --" 25.01.2008  10:21

« Kdo umí číst je ve výhodě

Teď jsem si všiml, že v recenzi je popsané, kdy jste řemen měnili... Ach jo...

Special-line 25.01.2008  12:48

« Re: Problém

No na ty trysky sem se už ptal Veselyta, má stejnej motor a říkal že ani v servisce to není ani s tím nic nedělal. Ptal sem se proto že vadný trysky prej můžou způsobit propálení pístu.
        No setrvačník...za čas už budem muset vyměnit spojku tak uvidíme jestli to s tím něco neudělá.
        U nás to vstřikováni co auto máme nikdo neseřizoval, spotřeba je zase nízká.
        To s tím brzdovým posilovačem mě taky napadlo. U Favoritů, když je špatná ta hadice tak to dělá bordel. Ale zavrhl sem to s tím že tady se nebere podtlak ze sání ale je dělanej vývěvou a tak sem si říkal že ten motor nezatíží tak že by to mělo být takhle znát. Chtěl by to zkusit bez brzdění a možná že bez něho to dělá taky. Teď z hlavy nevím s Octávkou jezdím jen občas.
        Přesně tak tyle tvrdý chody a klepání apod. se nedají popsat. musí to někdo slyšet. Možná je to podobný tomu když se na asfaltu na místě točí s volantem tak taky je to na motoru slyšet že mu posilovač řízení odebírá výkon to je zcela normální. Takže by to chtělo vyzkoušet jestli to má nějakou souvislost s těma brzdama.
        Nebo že by ten řídící systém hůř zvládal přechod z brzdění motorem na volnoběh. Ale na otáčkoměru nic znát není. Když nechám rychlost a nechám otáčky spadnout tak auto se rozjede až pod 1000 otáčkami. A bez cukání atd.

"-- skrytý --" 25.01.2008  13:25

« Trysky

Trysky v servisce nejsou, protože jejich výměna není předepsaná. Mění se až když odejdou, což může být během chvilky, nebo taky můžou fungovat po celou dobu života auta jako nové. Když je tryska hodně v *, tak může i ten píst propálit. Tohle je docela vážný problém u commonrailů. Když máš špatné palivo, tak se ti zasekne jehla ve vstřikovači. Jelikož je tlak v railu i vstřikovačích udržován konstantní, je tato závada elektronickou cestou nezjistitelná a do válce ti pak nepřetržitě proudí palivo pod extrémně vysokým tlakem (u ostatních systému jenom v pracovním taktu, což značně omezuje rozsah škod). V takovém případě velice rychle dojde k poškození až propálení pístu.

Prase 27.01.2008  16:46

karkulka

cau pridal jsem par fotek ted uz snad budes spokojen a ukojen zdarec zoufalec :-)

"-- skrytý --" 27.01.2008  21:22

« Re: karkulka

No měl jsem na mylsi trošinku širší pohledy než detailní snímky přístrojové desky a kliky stahování okének... ale budiž...

Prase 27.01.2008  22:52

« Re: karkulka

njn sorac foceno ve stisnene garazi ale je to kvalitni material kvuli temto par fotkam milacek i kapku zmoknul pac foukal vitr a nafoukal to na zadni kapotu kterou jsem samozrejme hned vylestil suchym hadrem :-) v lete ti neco nafotim :-) snad uz budes konecne ukojen >:D >:D tak zdarec :-) jinak diky za opravu hodnoceni :-) zdar zoufalec :-) ;-)

"-- skrytý --" 28.01.2008  08:37

« Re: Re: karkulka

Já bych se s takto zachovalým veteránem vůbec bál vyjet na dnešní silnice, protože jsem byl svědkem nehody, kdy telefonující soláriová čubka v BMW 3 nabourala zezadu nádhernou modrou felicii kabriolet. Ta felicie se uprostřed normálně zlomila, zatímco bmwčku se nestalo skoro nic (jak už to u generačních střetů bývá)...

Poustnik 28.01.2008  08:42

« Re: Re: Re: karkulka

Fuj!!!!! Tos neměl psát, takhle smutný příběh ze života, takhle už uvidíme Zdendína jenom v Makrele!!!! 8-s

Prase 28.01.2008  23:12

« Re: karkulka

hoooonza mno ja se taky bojim ale jezdit musim pac je to pozitek kdyby jen byla v garazi neni to ono a snazim se jezdit co nejmene nenajedu vic nez 500km rocne 1 plna nadrz mi rok vydrzi :-) uz ted se tesim jak vyjedu s pavem a ze letos ho konecne poradne projedu :-) mno karkulce se snad nic nestane pac kdyby jo nevim pro co bych zil :-)
              poustnik neboj tak horky to nebude jediny v cem me neuvidis je slimak pac je odstavenej ale karkulka urcite vyjede vrnnn vrnnn >:D

Poustnik 28.01.2008  23:39

« Re: Re: karkulka

Tak super, tak Šípková Růženka, ech...!!! Karkulka vyjede, jen hlemýžď zůstane doma.... :-)

foto Lubosss1

Lubosss1 01.02.2008  11:09

tato farba je jedna z najkrajsich, ake skodovka ma. recenzia je obsiahla, fotiek dostatok, octavky ja mozem, takze davam 10b ;-)

"-- skrytý --" 01.02.2008  12:00

Dík. Ta barva se líbí docela obecně... a není až tak častá.

filko 08.02.2008  18:35

« Re: barva

Jak jinak si trošku odlišit auto, když je naprosto časté, než barvou, že... :-) :yes:

"-- skrytý --" 08.02.2008  19:46

« Re: Re: barva

Bylo to docela štěstí, že to byl zrovna tenhle kousek. Při koupi ojetiny není barva podle představ kupujícího samozřejmostí.

filko 03.03.2008  01:48

Úpravy vnitřního softwaru

Ahoj Honzo,
    opět jsem tu s dotazem. Máš nějaké informace, co všechn jde přeprogramovat? Ten náš hýžďo-tronic asi nepředěláme, co? Jaké lze tedy udělat změny nastavení, aby se zamykaly dveře atd. Je na to někde zdroj či literatura?

"-- skrytý --" 04.03.2008  10:26

« Re: Úpravy vnitřního softwaru

Čau, hýžďotronic bohužel nepředěláme, ledaže bys měl chuť dekompilovat kód uložený v eprom čipu řídicí jednotky hýžďotroniku...
      Pokud jde o zamykání: Funguje Auto-Lock (Zamknutí při překročení 17 kmh) a Auto-Unlock (odemknutí při vytažení klíčku ze zapalování). Dále je možné nastavit zamykání tak, aby se na první povel otevřely pouze dveře řidiče. Na otevření všech dveří musíš zmáčknout odemykací tlačítko na klíči 2x rychle za sebou.
      Všechno, co lze, nalezneš na adrese [odkaz]

filko 06.03.2008  23:46

« Re: Re: Úpravy vnitřního softwaru

Díky za ten odkaz, prostuduju to. Nemám ale Maxi-Dot. Hodně bych chtěl nastavit fci A/C na tlačítko ECON. Váže se mi na to totiž ještě nedoladěný problém s řemenem alternátoru. A/C totiž zapíná již tak od 12 stupňů, což není moc ECO... Proč to tak do......? Česano Česano...

"-- skrytý --" 07.03.2008  09:01

« Re: Re: Re: Úpravy vnitřního softwaru

Přes Maxidot to u oktávie první generace stejně nenastavíš, takže je to jedno. To jde až u O2 (platformy Golfu 5). Požádej mechaniky v servisu, ti to napojí na počítač a nakódují ti cokoli z toho, co lze.

A/C na tlačítko Econ chtít můžeš, ale zůstane bohužel jenom u toho snu :-)
          Kompresor připojuje nikoli od 12 stupňů, ale už od 5 v režimu AUTO a od 0 v režimu odmlžování čelního skla. Moc eko ti to nemusí připadat, ale to zařízení je tak ekonomické (měnitelný zdvih kompresoru), že to na spotřebě zaznamenáš až při venkovní teplotě okolo 25 stupňů...
          Česana za to nemůže, řídicí jednotka i její software pochází z Německa. Climatronic druhé generace v Octaviích 2, Golfech 5 apod. už umí, po čem toužíš.

filko 03.03.2008  01:54

Diferenciál

Jak se, prosímtě, projevuje rezonace diferáku? Já to nezaznamenal. Je tedy pravda, že 110 nikdy nejezdím...

"-- skrytý --" 04.03.2008  10:27

« Re: Diferenciál

Jak bych ti to popsal... Při cca 110 kmh je z pod zadní sedačky slyšet zvuk podobný zvuku trakčního elektromotoru tramvaje T3.

filko 06.03.2008  23:45

« Re: Diferenciál

Dám si na to pozor. Jezdím teď O1 2,0 4x4 combi. Mimochodem, plánuji recnzi tramvaje vč. unikátních fotek. Ještě nevím, jaký typ. Asi T3 7XXX, tu mám oblíbenou.

"-- skrytý --" 07.03.2008  09:04

« Re: Re: Diferenciál

6XXX a 7XXX zrovna nesnáším, protože mají odporovou regulaci trakčního výkonu :-)

Nejradši mám T3R.PLF (nízkopodlažní T3), T6 a KT8.

filko 07.03.2008  16:09

« Tohle je o tramvajích

KT8 mám nejraděj jako cestující. 7XXX mám rád protože se zbytkové teplo od motorů používá pro výhřev. :-) 6XXX nemám rád, protože jsou nudné - nemají nic zvláštního, ale naštěstí je člověk již skoro nepotká... Taky nemám rád Porsche, protože má hloupé první dveře. :no:

"-- skrytý --" 07.03.2008  16:15

« Zbytkové teplo

Jenomže pak vždycky přijde nějakej kokůtek nabalenej do dvaceti svetrů a pěti péřových bund a otevře všechna okna, na ketrá dosáhne, protože je mu samozřejmě vedro a potí se jako prase. Takto otevřená tramvaj už se potom hnedtak nevytopí...

Poustnik 07.03.2008  17:06

« Re: Zbytkové teplo

Kteroukoli tramvaj dokonale vytopíš přehozením výhyky na náplavku..... :-!

filko 07.03.2008  17:42

« Re: Zbytkové teplo

Soutěžní otázka: kolik sypačů má KT8? :-O

"-- skrytý --" 07.03.2008  18:27

« Re: Re: Zbytkové teplo

8 přece. Po dvou v krajních článcích a 4 ve středním. Vždy dva páry pískují kolejnice před koly první nápravy prvního a třetího podvozku ve směru jízdy. Ovládání je elektromagnetické.

Poustnik 07.03.2008  01:27

Díky pročtení vaší drsně odborné diskuzi o žárovkách

jsem si přečetl i recenzi na tvoji dieslovou ojetinu, vypadá příjemně. Tak ať ti dlouho slouží a nezlobí. Hoj! :-)

filko 07.03.2008  16:10

« Re: Díky pročtení vaší drsně odborné diskuzi o žárovkách

Říkej jí laskavě osmávia, ano? >:-[]

Poustnik 07.03.2008  17:08

« Re: Re: Díky pročtení vaší drsně odborné diskuzi o žárovkách

Á...! Vidíš to...Já myslel, že se to vyslovue Ejtávie...to je asi deformace místem pobytu.... :-)

filko 07.03.2008  17:41

« Re: Re: Re: Díky pročtení vaší drsně odborné diskuzi o žárovkách

Na to pozor. Acht-Avia může také znamenat osm modrých pekelných replik nákladního Renaultu.

Víš, že Avia je na silnicích nejrychlejší vozidlo? Když je kolona, vždy vede... 8-s

Special-line 05.04.2008  20:16

Dotázek

Mám na tebe Honzo takovej dotaz. Jak mám někomu vysvětlit, že když se auto zajede velmi opatrnou (dědkovskou) jízdou a dále se tak jezdí, že auto zleniví. U nových aut asi díky vstřikování ta stabilita výkonu bude lepší ale i tam to někdy asi může vzniknout. Co ty na to proč to tak je motor je přeci věc neživá ;-)

"-- skrytý --" 05.04.2008  21:01

« Re: Dotázek

Tvoří se všude možně usazeniny. Takto zlenivělé auto se dá snadno rozpohybovat - stačí mu na pár desítek (nebo i stovek, podle stupně zlenivění) km pořádně naložit. Nejde ale jenom o samotného řidiče. Současné (za současné považujme i ty deset let staré) řídicí jednotky mají program takový, že auto je během zajíždění nového motoru línější nejen z mechanické podstaty (než se přizpůsobí styčné plochy), ale i kvůli řídicí jednotce, která se v zajížděcím režimu chová trošinku jinak. V naší rodině to bylo velmi dobře pozorovatelné na obou TDI, co jsme měli (Seat Vario 66 kW a Seat Ibiza 74 kW). Prvních 1000 km hrůza, pak to nějak šlo a po 7 000 km najednou bum a dynamika stíhačky. U obou aut úplně stejně.

"-- skrytý --" 05.04.2008  21:03

« Re: Re: Dotázek

Zdravím ve spolek, copak zase nevíš Special - line? Hochu, hochu, co s tebou? Asi budeš opakovat, do 5. třídy tě s tímhle prospěchem prostě pustit nemůžu ... >:-[] :no:

Hooonzzzoooo - říkáš Seat = dynamika stíhačky jo? A co svezení v Cupře? Jak bys to nazval? >:D

Special-line 05.04.2008  21:05

« Re: Re: Re: Dotázek

A to ještě FRPE nevíš že mám maturu z automobilní průmky >:D To sem ale zabedněnec co? >:D >:D

"-- skrytý --" 05.04.2008  21:07

« Re: Re: Re: Re: Dotázek

Jedeš Tatry?

Special-line 05.04.2008  21:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Dotázek

No já Tatry nepojedu. Výlet bych si udělal ale jelikož nejsem výdělečně činný uvodím jak zvládnu z brigády akce co už mám naplánovaný. Loni to bylo v Brně to by pro mě bylo super, ale něco jsem měl. I ten Zlín jak se loni uvažovalo bych zkousl.

"-- skrytý --" 05.04.2008  21:10

« Re: Re: Re: Dotázek

Absolvoval jsem předváděcí jízdu v Leonu Cupra TDI 4WD, takže tolik k tomu. Líbilo se mi to, akorát to na můj vkus trošku tvrdě pérovalo.

Special-line 05.04.2008  21:10

« Re: Re: Dotázek

Aha tak to je mazec že se i ta ŘJ chová sama o sobě jinak. Žádný nový auto sem ještě neměl. Jojo je to fakt že když se tomu bude nakládat pak se to většinou rozjede. Známej dostal po dědovi 105tku a říkal hrůza hrozně líný. No ona 105tka je i tak ale stejně, tak ji chtěl rozhejbat ale přestalo ho to bavit tak si tam naistaloval motor z Favorita.

Jako ale stejně zajíždět se prostě musí nejlepší je to ve městě kde se mění otáčky motoru často a není potřeba tolik výkonu. Dynamika stíhačky to mi připomělo že sem někde četl zkušenosti, a mělo to víc lidí s Feldou 1,6 že přej po najetí takovejch 100-130 tisíc se auto prej brutálně rozjelo a písklo si při rozjezdu i na trojku. Co je na tom pravdy ovšem nevím.

"-- skrytý --" 05.04.2008  21:18

« Re: Re: Re: Dotázek

Se 105 jsem taky jednou jel. Plynový pedál měl pouze tři platné polohy - volnoběh, navýšení rychlosti (na podlaze) a kdekoli mezi tím byla poloha pro ustálenou jízdu...

Special-line 05.04.2008  21:33

« Re: Re: Re: Re: Dotázek

>:D No jo tak to se vůbec nedivím těch 33 kW...
            Aspoň má trošku kratší převodovku. Fáčko má tak dlouhou pětku že z 90 km/h (cca 2500 otáček) na plnej plyn skoro vůbec nezrychluje. A to mám ještě o něco kratší převdo než se dával do prvních Favoritů. Kdo je zvyklej z novejch aut málo podřazovat pro toho to musí bejt utrpení. Právě proto se mi hrozně líbí diesel. Tahá už od nízkých otáček. Občas si říkám jakej maj asi charakter nový benzínový motory co maj nejvyšší krouťák až při třeba 4000 otáček. U nafty je to super když už na kopec teda nestačí 5 tka dám 4 ku sem nad nejvyšší krouťákem a když začnu ještě zpomalovat tak krouťák do těch 1900 roste.

"-- skrytý --" 05.04.2008  21:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Dotázek

U těch novejch benzínovejch mašin je to dost často tak, že maji maximum při 4000, ale ve 2000 otáčkách už máš k dispozici 90% maxima, takže nárůst je zanedbatelný.

Special-line 05.04.2008  22:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotázek

Aha no to je vlastně fakt.

"-- skrytý --" 07.04.2008  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotázek

Pro zájemce:
                  Je tam ukázka několika tabulek a grafů z řídicí jednotky. Na nich je patrné chování stroje při různých provozních podmínkách a přáních řidiče.

Special-line 07.04.2008  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotázek

Příznám se že německy neumím tak že sem tam poznal jen ten zašroubovanej EGR ventil a ty tlaky od turba >:D Ale co mě dorazilo ten olej. Pochopil sem to správně tak že při používání bionafty se udělá z oleje takovej humáč?

"-- skrytý --" 07.04.2008  10:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dotázek

Ano, tos pochopil správně :-)

Neumět německy je v tomto oboru nevýhoda, poněvadž v tomto jazyce je psána drtivá většina relevantní literatury...

"-- skrytý --" 12.04.2008  23:36

Pěkná recenze

Zdar Hooonzo.
    Pěkná recenze,super fotky,i ta barva se mi líbí. Mám taky O1 4x4 74kw,jsem naprosto spokojenej(snad jen místo vzadu to kazí,ale to už je omletý snad tisíckrát,co?) Chtěl jsem se zeptat(už jsem psal do "filkovo" diskuze)chci měnit př.tlumiče a 1.kámoš že sežene SACHS(asi olejový)1500/ks a 2.kámoš TRW (plynokapal.)1300/ks(ty prej se cpou do O2 v prvovýrobě)Nevím. Co by si poradil? Dík za odpověď. :-)

"-- skrytý --" 13.04.2008  16:39

« Re: Pěkná recenze

Čau,
      s těma tlumičema nevim. Oboje budou určitě dobrý (skoro bych řekl, že je jedno, kerý vezmeš). Taky vůbec nejsou špatné tlumiče Monroe.
      Co přesně se tam dává ve fabrice nevím, a myslím, že ti na tento dotaz odpovědné osoby ani nesmí odpovědět. Zjišťoval jsem kdysi, od jakého výrobce jsou tam brzdové díly, a dostal jsem akorát odpověď, že mi tuto informaci nesmějí podat.

Být tebou bych se pokusil sehnat ZF-Sachs Nivomat (plynokapalinový tlumič udržující stálou světlou výšku bez ohledu na zatížení), ale to bude přinejmenším obtížné...

Zkus se taky podívat, jestli na nějakém tlumiči, co tam teď máš, nenalezneš např. typový štítek.

"-- skrytý --" 13.04.2008  23:48

« Re: Re: Pěkná recenze

Díky za radu,poptám se,taky myslím,že Monroe nejsou špatný(ale hodně lidí říká,že je to jen značka,jinak nic moc,no znáš to). O těch ZF-Sachs slyším poprvně,za ně bude asi palba. No během příštího tejdne to už musím přezout na "Ridery",tak zkusim kouknout na ten typ.štítek.

"-- skrytý --" 14.04.2008  08:49

« Re: Re: Re: Pěkná recenze

Ty Nivomaty má např. nový Passat v příplatkové výbavě. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jestli je možné montovat je i do Octavií. Levné určitě nebudou.

Více informací na [odkaz]

"-- skrytý --" 14.04.2008  21:52

« Re: Re: Re: Re: Pěkná recenze

Díky za snahu,to se cení. Uvidím,co se dá dělat,ale s Nivomatama to vidím asi bledě. ;-)

"-- skrytý --" 13.04.2008  11:14

omyl

omyl

filko 13.04.2008  18:15

Světla

Nazdar Hooonzo,
    po delší době zase píšu. Koukal jsem na tvá nová světla. Chci se jen zeptat, ak jsi vymyslel, aby byly uprostřed? Já bych je dal na stranu. Jediné, co mě napadá je intercooler. Jinak gratulace k zkoušce myčkou.

"-- skrytý --" 13.04.2008  19:25

« Re: Světla

Intercooler a po směru jízdy levá část nárazníku, kde bych musel kus vyříznout (ne že by to byl technologický problém, ale nechtělo se mi do toho). Takhle se řezalo jenom do mřížek. Uprostřed toho otvoru být nemohou, protože v po směru jízdy pravém je vlečné oko.
      V krajních bodech nárazníku taky nemáš k dispozici rovný povrch na spodní straně. Světla by se musela zavěsit, což by ztěžovalo montáž a možná by se musel celý nárazník sundat. Při mém postupu to nebylo nutné.

foto cb

cb 15.04.2008  15:04

Na fotkách ti chybí motor,nějaká ta technika - brzdy,uložení náprav atd.Ať ti to jezdí,mám ji také v hatchbacku.

"-- skrytý --" 15.04.2008  16:42

« Re: Recenze

Tož to tam dodám. Taky furt slibuju, že vyfotim tu novou kabeláž...
      Díky za zpětné krmivo.

"-- skrytý --" 20.04.2008  16:18

« Re: Recenze

Už jsem něco přidal. Brzdy budou až umyju kola, dnes na to nebyly podmínky.

"-- skrytý --" 20.04.2008  18:05

Pěkný auto

Jenom ten štítek 4Motion se mi nelíbí :-) .

"-- skrytý --" 20.04.2008  18:48

« Re: Pěkný auto

Taky jsem tam mohl dát SYNCRO (3B0 853 675 F 739) nebo quattro (8H0 853 737 2ZZ) ;-)

filko 21.04.2008  23:37

« Re: Pěkný auto

A to jsi tuhle říkal, že uznáváš jen funkční tuning... >:-[] Co bys řekl na stříbrná zrcátka a zadní křídlo RS?

"-- skrytý --" 22.04.2008  00:18

« Re: Re: Pěkný auto

Stříbrná zrcátka se mi nelíbí a zadní křídlo RS by mi bránilo používat nosič na kola. Ovšem plaketka 4Motion přidává 30 kmh maximální rychlosti.

foto Flammer-RSKa-

Flammer (RSKa) 26.04.2008  20:00

Foto

Uz som doplnil svoje foto ako som ti slubil sice trosku oneskorene ale zato s bonusom aj mensie video, prekrocil som dnesny limit zajtra este dodam

"-- skrytý --" 27.04.2008  16:51

« Re: Foto

Jo, to už je pěkný :yes:

foto Flammer-RSKa-

Flammer (RSKa) 27.04.2008  16:53

« Re: Re: Foto

ale vsimol som si ze som nespravil foto z predu:D budem musiet nabuduce spravit , a dik za prehodnotenie

foto mate59

mate59 27.04.2008  10:37

otřesná skutečnost

Vybavovanie na úradoch = skoro samovražda.Pekná recenzia aj foto. :-)

filko 27.04.2008  17:37

Dobytčák

No prosimtě, Hooonzo, co ten zvěřinec na zadních sedadlech? ;-)

"-- skrytý --" 27.04.2008  18:11

« Re: Dobytčák

Když od někoho dostanu zvíře podobných rozměrů, tak to dám do auta. Hypoteticky to nosí štěstí :-)

filko 28.04.2008  12:29

« Re: Dobytčák

Jo tak. Já zase když od někoho dostanu auto, tak do něj přemístím losa. Toho jsi na fotkách určitě viděl. Ale taky mám tato malá zvířátka. Žlutou kačenku od bývalky (hodila by se do RS) a šedou kravičku od bývalky (hodila by se do RS).
        Už jsem přezul na letní, je to znát. Tak ať to jezdí!

"-- skrytý --" 28.04.2008  12:38

« Re: Re: Dobytčák

No jako prosim auto o odpuštění. Včera jsem jel ze svatby z Nasavrk. Velká část cesty je po silnicích II. třídy, a já tam levým předním kolem v ca 80 kmh dost citelně vzal nějakej výmol (nebyl vidět, byla to hladká asfaltová jáma). Mám ale pocit, že i přes povahu té rány se nic nestalo. Hliníkový ráfek 16" je netknutý a na řízení se snad taky nic nezměnilo. Možná bude lehounce rozhozená geometrie, ale řízení nikam netáhne.

foto renzo

renzo 09.05.2008  17:37

Parada

Ahoj, perfektná recenzia, naozaj je super- klobúk dole. Nič iné ako plný počet som nemohol dať. Pri tej poznámke s radlicou som sa len pousmial a zaspomínal si na zimu, aj keď je Octavka tuctové auto, myslím že s Haldexom je to autíčko na nezaplatenie a dizajn je taktiež isamostatná kapitola. Tak kolega tisíce šťastne nabehaných kilometrov :-)

"-- skrytý --" 11.05.2008  17:30

« Re: Parada

Díky, díky. Pokusím se dojet i na sraz, ale zatím je to 50/50.

Hanss (MoDo Team) 11.05.2008  11:20

Co by to mohlo být?

Ahoj Honzo,
    jdu pro radu, jestli takhle odhadneš, co by to mohlo znamenat??:
    Mám audi 1,9 TDi PD(74kW)s nějakou úpravou a v posl. dnech se mi pravidelně stává, že když dojedu domu z práce - cca 20 km a jedu večer a velmi klidnou jízdou, zastavim, vypnu motor, tak ještě dobře 10 min. běží jeden ventilátor za chladičem - ten menší, vlevo jako ke straně spolujezdce! Další co jsem si všiml v pátek jsem jel po dálnici cca 3-5 km úplnej doraz (225 km/h - 4.500ot.) a při sjezdu se mi rozsvítila na palubce ikona chlazení s nápisem /coolant/ nebo tak nějak - nechal jsem to pár minut běžet a zhaslo to - naskočil normálně dojezd, radio atd. , tak jsem vypnul motor a pak už dobrý, ale ten ventilátor stále jak jsem popisoval........ ?!?
    Děkuju předm za nějaký info - dneska už jsem jel rači na motorce >:D >:D !! Tak Zdravim

"-- skrytý --" 11.05.2008  17:29

Čau,
      může to být vadné čidlo teploty chlazení (docela častá závada). Další (ale ne nezbytné projevy) jsou např. nesnadné starty teplého motoru, horší (nebo i lepší) dynamika či vyšší spotřeba paliva. Podívej se v servisu do chybové paměti, co je tam uloženo. Jestli nic, tak bude třeba online za jízdy číst data řízení a vyhodnotit je.

Čip: Je to opravdu čip, nebo powerbox? S opravdovým čipem by neměla být ovlivněna diagnostika. Ovšem powerbox upravuje provozní údaje a řídicí jednotka pak reguluje podle nesprávných (rozuměj upravených; nejčastěji manipulovaná data jsou plnicí tlak, teplota paliva a teplota chladicí kapaliny) vstupních údajů, takže chybové hlášky nemusí s realitou mít nic společného.

Ty 3-5 km nadoraz: Motor jsi díky čipu vyhnal docela dost nad specifikace, takže chladicí soustava pravděpodobně nestačila odvádět vyvinuté teplo (je navržená na menší tepelné toky), a venku už není příliš chladno ;-) Tohle je problém i když si necháš přivézt auto určené pro americký trh a vezmeš ho na evropskou dálnici.

Hanss (MoDo Team) 11.05.2008  17:57

« Re: Co by to mohlo být?

Děkuju moc za info, vypadá to teda, že auto ještě nebude na vyhození do koše !! :-) :-)
        Hned zejtra jedu do servisu - do takového menšího - ale má tam ten přístroj na VW auta, tak snad si s tim poradí.......
        S tim čipem jsem to již koupil - (prolítni lehce mojí recenzi)- ale měl by to být čip o přídavný "krabičce" nic nevim...... Ještě jednou děkuju :yes:

"-- skrytý --" 11.05.2008  20:48

« Re: Re: Co by to mohlo být?

Extra krabičky v motoru bys si pravděpodobně všiml, takže to bude nejspíš ten čípek.

K&N vymývatelný filtr:
          1) U přeplňovaných motorů nepřinese žádné zlepšení, všechny odpory na straně sání jsou překonávány dmychadlem za pomoci energie výfukových plynů.
          2) Kapalina, jíž se filtr opečovává, zanáší váhu vzduchu (neb ta je řazena až za filtr).

Ty kumho nejsou hlučné? Měli jsme je na předváděcím toledu, a linul se od nich tak velký hluk, že v autě skoro nebylo možné se normálně bavit.

Hanss (MoDo Team) 11.05.2008  20:59

Už jsem doma.
            Čoveče s tim filtrem jsem to měl vědět, než jsem ho koupil, ale stál 1.780,- tak to neni tak hrozný!
            Kumho jsem tam měl při tom pátečnim kvapíku a ani jsem si nevšiml většího hluku než někdy předtím........ ;-) Se přiznám, že hodně mi při koupi ovlivnila cena! Značkovky v tomhle rozměru byla nej. nabídka za nějakých 2.660,- a více - já dal necelých 1.400,- za kus!! A pro mě lepší Kumho než nějaká vyloženě noname čína...... :-)

"-- skrytý --" 11.05.2008  21:09

« Re: Re: Co by to mohlo být?

Já příště určitě vezmu (jestli to ještě půjde) zase Michelin Pilot HX MXM, přestože jedna stojí 4400 kč. Jsem s nimi neuvěřitelně spokojený (a na dálnici s nimi dosahuji nižších spotřeb než konkurenti se stejným autem z MACZ).

Ona audina asi bude lépe odhlučněná než toledo, takže to nemusí být tak cítit.

filko 19.05.2008  01:43

Jací konkurenti? >:-[]

"-- skrytý --" 19.05.2008  08:55

« Re: Re: Co by to mohlo být?

Nevím, nějak mě nic nenapadá :-)

Hanss (MoDo Team) 19.05.2008  10:24

Ahoj Honzo,
                    už jsem tu zas, s pokračováním příběhu :-) :-)
                    - dneska cestou do práce mi nějak byla zima, tak že si jako přitopim, dal jsem to až na 25 a nic - super, takže kára netopí.
                    Když jsem dojel sem před Modo (cca 20 km), tak koukám ručička teploty daleko za 90-kou....... SUPPER, a motor se furt chladí těch 10 min. po dojetí - to asi nebude jen čidlo, co myslíš ?!?
                    Tak kolik pak mi to asi bude stát?!? Předem díky za profi odpověď
                    :yes: :yes:

"-- skrytý --" 19.05.2008  10:37

« Re: Re: Co by to mohlo být?

Hm, tak to bude spíš ten termostat... Což je možná ještě lepčí, protože ta věc stojí cca 10€.

Hanss (MoDo Team) 19.05.2008  10:52

« Re: Re: Re: Co by to mohlo být?

Díky, jen ted jsem mluvil s tim servisákem a ten řikal něco, že to bude nejspíš vodní pumpa, tak nevim....... ;-\

"-- skrytý --" 11.05.2008  21:05

« Re: Co by to mohlo být?

nam sa nieco podobne (ako tebe na dialnici) stalo v octavke (1,9 tdi) na dialnici v taliansku a bola to vadna vodna pumpa - v servise povedali, ze je to typicka chyba tychto motorov, co sa nam neskor potvrdilo - menime ju kazdy 80 000km

"-- skrytý --" 11.05.2008  21:10

« Re: Re: Co by to mohlo být?

No tak vodní pumpa rozhodně není typickou závadou motorů TDI, pokud ji měníš jak doporučuje výrobce spolu s rozvody.

"-- skrytý --" 11.05.2008  21:13

« Re: Re: Re: Co by to mohlo být?

nebudem sa hadat, hovorim len co nam povedali v servise...stalo sa to ked sme mali cca 80 000km a v tom case sme menili vsetko presne podla servisnej knizky

"-- skrytý --" 11.05.2008  21:21

« Re: Re: Re: Re: Co by to mohlo být?

Taky netvrdím, že se to nemůže stát, ale není to typická závada.

U Hansse zatím všechno mluví pro čidlo teploty, vodní pumpu samozřejmě úplně vyloučit nelze. Přecijenom jmenovité otáčky tédéíček jsou 4000 / min, a on ho hnal skoro v omezovači.

Hanss (MoDo Team) 11.05.2008  21:32

« Re: Co by to mohlo být?

No ale začalo to už den dva před tím !!!!!!!!!
              Kolik to tak může být - to čidlo - vyjádřeno v penězích a řekněme v korunách........ >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 12.05.2008  08:34

24€ + 5 minut práce

Hanss (MoDo Team) 12.05.2008  12:22

« Re: Co by to mohlo být?

Tak jsem byl v servisu napíchnul to na tu modrou krabičku, která mu samozřejmě nic neřekla, tak to natočil taky nic! Mluvil o tom čidlu...... Nevim no, příští tejden mu to tam dám na výměnu oleje, jestli něco vymyslí, uvidíme, ale jsem z toho lehce nervozní, rači jezdim pianko - žádnej omezovač >:D >:D Řekl mi, že můžu normálně dál jezdit a kdyby něco mám mu zavolat...... ?!? :-| Jestli je to čidlo do litru tak ho nechám vyměnit - Tvůj názor - díky moc !! :yes: :yes:

"-- skrytý --" 12.05.2008  13:26

« Re: Re: Co by to mohlo být?

Tohle naštěstí není drahá záležitost, takže výměna naprázdno až tolik nebolí.
                    Taky může být vadný ten termostat, co spíná větráky. Každopádně oba ventilátory běží kdykoli máš zapnutou klimu, ale nedobíhají 10 minut po vypnutí.

Rozsvícení kontrolky chlazení je evidentně spojeno s nadměrně rychlou jízdou, kdy se muselo odvést teplo nahromaděné jízdou s výkonem mimo specifikace. Čipnuté motory z několika důvodů nejsou trvale zatížitelné na maximum (chladicí soustava je jeden z těchto důvodů). Sériový kousek můžeš hnát do 40C teploty okolí pořád na plný výkon při jmenovitých otáčkách, aniž by hrozilo přehřátí či mechanické poškození apod.

Zkus taky při zapnutém motoru přepnout palubní počítač do servisního režimu, kde lze vyčíst stav vozidla (cca 5 vteřin podržíš "nahoru" nebo "dolů", a ukáže se servisní menu). Tam se dočasně ukládají zobrazovaná hlášení.

Hanss (MoDo Team) 12.05.2008  13:54

>:D >:D >:D
                      Božužel - NEMÁM PALUBNÍ PC -
                      Nechám to na tom servisákovi, každopádně děkuju moc za odborné konzultace!! :yes:

"-- skrytý --" 12.05.2008  13:56

« Re: Re: Re: Re: Co by to mohlo být?

Jak nemám? Dyť to vidim na fotce.

Hanss (MoDo Team) 13.05.2008  10:20

Co?!?
                          Tak teď budu asi za úplnýho blba, ale mám za to, že palubní PC je ta záležitost, která se ovládá posuvnym spínačem na konci páčky stěračů a ukazuje na budikách spotřebu, průměr, dojezd atd. - TAK TO NEMAM ?? Nebo co jsi myslel ?!? Díkec H.,

"-- skrytý --" 13.05.2008  10:45

« Re: Re: Co by to mohlo být?

No tak asi budu za blba já, ale co je potom tohle?

Hanss (MoDo Team) 13.05.2008  11:12

« Re: Co by to mohlo být?

Ano, ale PC to není, toto je tam vždy a stále, nic jiného se ničím přepínat nedá!! Jen když dochází nafta, tak přes celý svítí oranž. symbol stojanu. Ukazuje to tedy pouze dojezd v km (ubývající po desítkách km /ne po 1 km/) Bohužel taky bych si chtěl "hrát" s PC....... :-) :-)

Hanss (MoDo Team) 13.05.2008  11:15

« Re: Co by to mohlo být?

Jo, ještě to nad tím ukazuje teplotu - taky stále - viz další fotky. A když pustím radio, tak se nad teplotou objevuje stanice nebo CD ........ to zas viz video....... >:D

"-- skrytý --" 13.05.2008  12:19

« Re: Re: Co by to mohlo být?

Moderní Audi bez palubního počítače... To snad ani není možné... No tak nemáš, no ;-)

"-- skrytý --" 18.05.2008  15:35

« Re: Re: Aktualizace

Už to fidim ;-) >:D .

filko 31.05.2008  00:17

Stahování oken.

K recenzi na RS jsem přidal video [odkaz] o stahování oken. Nevíš, jakým způsobem lze zajistit tuto funkci i k 4x4 MR 2003? Někdo dodává toto [odkaz] ale to se mi nelíbí. Víš ještě o některých dalších možnostech úpravy programu auta k přizpůsobení majiteli?

Díky!

"-- skrytý --" 31.05.2008  11:42

« Re: Stahování oken.

Buď zdráv a pochválen,
      u Audi A3 žádný problém (má totiž od ostatních aut na platformě PQ34 odlišnou elektroniku). U octavie / leonu / golfu to V NĚKTERÝCH PŘÍPADECH lze udělat I BEZ INSTALACE DODATEČNÝCH MODULŮ, stačí jen aktivovat (NEOFICIÁLNÍ A NEPODPOROVANÁ FUNKCE, v autorizovaném servisu tě pošlou mezi půlky) a koupit zaklapávací klíček. Podmínka: musíš mít v autě řídící jednotku komfortního systému ze série 1J0 xxx xxx X nebo 1C0 xxx xxx X.

Alternativou je samozřejmě onen přídavný modul. Další možnosti neexistují.

Úplný návod nalezneš tady: [odkaz]

Funkčnost NENÍ zaručena ani při správném postupu podle návodu.

filko 01.06.2008  23:43

« Zamykání dveří.

Tak to není snadné. Nejhorší bude sehnat ten kabel. Jaké máš poznatky s zamykáním auta po rozjezdu, je to lepší než nezamykání? Uvažuji v následujícím servisu - zanedlouho - o tomto nakódování.

Díky!

"-- skrytý --" 02.06.2008  09:14

« Re: Zamykání dveří.

Poznatky s tím mám veskrze pozitivní (proto jsem to nechal nakódovat). Na křižovatce se může dost dobře stát, že se nějaký nenechavec pokusí podivat k tobě do kufru. Tohle mu v tom zabrání.
          Když vytáhneš klíček ze zapalování, tak se ti auto odemkne, tedy vystupuješ jako z nezamčeného auta. Při vystřelení airbagů se auto taky odemkne, takže vedlejší účinky to tím pádem nemá...

filko 02.06.2008  10:38

« Re: Zamykání dveří.

OK, to jsem nevedel, ze se odemyka po vytahnuti klicku, to je prakticke. Diky.

"-- skrytý --" 02.06.2008  10:42

« Re: Re: Zamykání dveří.

Zamčení při rozjezdu se nazývá auto-lock, odemčení při vytažení klíčku pak auto-unlock. Tuším, že se oboje kóduje zvlášť, takže můžeš mít jedno bez druhého. Ale obojí naráz je samozřejmě nejlepčí :-)
              Centrál jsem pak ještě nechal nakódovat tak, jak je v recenzi (na první povel dálk. ovládání jen dveře řidiče, zbytek na "dvojklik").

Po vytažení klíčku se ti odemkne vždy celé auto, ovšem na otevření kufru máš pouze 30 vteřin (po jejich uplynutí se automaticky zamkne).

filko 03.06.2008  14:46

« Re: Zamykání dveří.

To je teda složité. :-) Nechám to nakódovat, jsem zvědav, co mi v servisu řeknou... :-)

"-- skrytý --" 03.06.2008  15:20

« Re: Re: Zamykání dveří.

Čoveče já jim to ani nemusel nijak složitě vysvětlovat :-)

"-- skrytý --" 10.06.2008  15:56

Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

Ne že by ta tvoje Oktávka nebyla hezká ale tahle je snad nejlepší a nejhezčí jakou jsem kdy viděl... :yes: ani ten diesel mi nevadí... :yes: [odkaz] :yes: :yes:

"-- skrytý --" 10.06.2008  18:31

« Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

- Jenom předoškrabka
      - Čip, takže ne, díky
      - Fólie na předních oknech bych hned sundal atest neatest - na křižovatce není vidět na řidiče, kam se kouká
      - denní svícení je nejspíš realizováno tím debilním škodováckým relé, co rozsvítí úplně všechno, takže by taky hned letělo ven :-)

"-- skrytý --" 10.06.2008  18:38

- Hezčí barva

"-- skrytý --" 10.06.2008  18:56

« Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

- 6kvalt mám taky
          - to TDIčko je čipnutý, takže bylo velmi pravděpodobně honěno a přetěžováno
          - sportovní volant funguje úplně stejně jako nesportovní, dokonce se i stejně drží (akorát má 3 místo 4 ramen)
          - barvu nelze hodnotit, to je subjektivní věc
          - na kožených sedačkách se v létě více potí hýždě a stehna (vlastní zkušenost)

"-- skrytý --" 10.06.2008  19:40

« Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

- Sportovní volant je hezčí než ten sériovej
            - Kožený sedačky líp vypadaj a tyhle jsou navíc vyhřívaný
            - Tahle Oktávka má navíc oproti tvojí tohle: Xenony s ostřikovačema,tažný,dekor s imitací hliníku a to hlavní: Gumový koberečky ! I když to máš taky...

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

- 4 ramena jsou víc než 3 :-)
              - bez vyhřívaných sedaček se obejdu, cítím se v nich jako inkontinentní stařec :-)
              - Tažné zařízení mám taky, akorát není vidět, dokud ho nenasadím
              - Gumové koberečky používám jen v zimě. V létě s tkané s logem Octavia.
              - Interiér v provedení Trinidad výbavy Rider je výborně barevně sladěn
              - Xenony jsou sice pěkné, ale Philips NightGuide nezůstává příliš pozadu co se dosvitu týče

- Díky zvýšenému podvozku hned tak někde nezachytím
              - narozdíl od předoškrabných octavií mají 4WD víceprvkové nezávislé zavěšení zadních kol

filko 19.06.2008  11:40

« Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

Nehádejte se!

TurboKluk(smazat hodnoceni) 11.07.2008  15:49

« Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

Tak o te barvě si myslim ze honza ma nejhezčí barvu ktera se davala na oktavky.
                  A s te vaší diskuze si myslim že jedine deležite je že 4*4 ma lepsi zadni napravu jinak jsou to vse věci ktere se daji dokoupit a dodelat.
                  Ale celkově nevidim velky rozdil mezi 4*4 předkem stejne s tim do terenu nemužes je to fakt pouze na to aby jsi v zimne dojel k vleku tim tereni ambice hasnou :-)

"-- skrytý --" 11.07.2008  17:36

« Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

Ono už stačí, aby bylo mokro, a ten rozdíl je cejtit...

TurboKluk(smazat hodnoceni) 12.07.2008  12:29

« Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

A k tomu modulu staleho svitěni, ja bych radsi zakazal ty sady pro denni sviceni pac to * sviti a jeste je to umisteno hluboko dole v narazniku takže to takřka nema smysl.
                      No ten rozdil v mokru newim nereknu kdyby to byla permanentni ctyřkolka ale vždyt se to zapina jen pri prokluzu???

talio2 12.07.2008  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

jen při prokluzu?? podívej se na to videjko co má Hooonza pod recenzí,tam uvidíš věci :-!

TurboKluk(smazat hodnoceni) 14.07.2008  18:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

A to video je jako o haldexu prvni generace v oktaviicz???

talio2 14.07.2008  21:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

jasná věc :-)

"-- skrytý --" 14.07.2008  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

Ne, ale... Odlišnosti jsou následující (dočteš se ve studijních programech 206 a 333):
                              - Haldex 2.0 je snáze a levněji opravitelný
                              - Haldex 2.0 má díky většímu množství hydraulického oleje dvojnásobně dlouhé servisní intervaly
                              - Haldex 2.0 funguje plynuleji za velmi nízkých teplot oleje
                              - Minimální přenos momentu dozadu je 10% u Haldexu 2.0, 1.0 je nastaven na minimum 0%. Je to ale jenom softwarová záležitost.
                              - Funkce obou verzí spojek je totožná - 1.0 dokáže i to, co vidíš na animaci s předjížděním autobusu.

"-- skrytý --" 12.07.2008  17:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Škoda Octavia Combi 1.9 Tdi

Ono to sice má příkon jenom 2x 16 wattů, ale reflektor je narozdíl od potkávacích světlometů optimalizován pro signální charakter (vrhá světlo protijedoucím do očí, ne na vozovku). Z dálky je to auto vidět opravdu výrazněji, než s potkávacími světly.
                        O současných xenonech nemluvě - ty díky stejné barevné teplotě jako denní světlo za slunečného dne nejsou vidět vůbec.

foto Johny-Rico

Johny.Rico 10.06.2008  20:28

Hej ty máš ale mluvu chalane:D

Fakt sranda počítati Jane. Nuže, máš to za deset českých na klávesnici :yes:

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:02

« Re: Hej ty máš ale mluvu chalane:D

To sem ho prosím naučil já, českej a poctivej a doblej Flpíček ze z Plzně ... >:D >:D

Jináč pan ing Choooonza je chemyk a to tak že asi doblej ... :yes:

"-- skrytý --" 10.06.2008  21:13

« Re: Re: Hej ty máš ale mluvu chalane:D

Mluvte slušně - říká se "kakanda počítati" nebo ještě lépe "hýždě počítati."

foto Johny-Rico

Johny.Rico 11.06.2008  22:21

« Re: Re: Hej ty máš ale mluvu chalane:D

Neke >:D

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 22.08.2008  13:30

Dotaz

Čau
    měl bych na tebe jako znalce jeden dotaz: Nevíš jakej bezramínkovej stěrač je dobrej dozadu ? Vepředu mam bosche aerotwin ale dozadu prej takovejhle malej nedělaj nebo ho aspoň neměli tak jestli nevíš nějakou dobrou možnou alternativu?Díky

"-- skrytý --" 22.08.2008  18:19

« Re: Dotaz

Zdar, v Globusu jsem koupil bezramínkovej stěrač značky (či jestli se tomu tak dá říkat) EVO. Vzla jsem 13palcový, ale 14palcový jde taky a je možná i lepší. Stál cca 150 kč.

talio2 22.08.2008  22:36

« Re: Dotaz

ok, dobroš. Koupím ho také, ten co tam mám teď si dosti povrzává

"-- skrytý --" 23.08.2008  10:35

« Re: Re: Dotaz

To mi nemusíš vykládat, stěžuju si na to i v recenzi :-)

filko 21.10.2008  09:56

Hnus

Honzo, po čase jsem přišel zkontrolovat, co je nového s tvojí oktávkou, mém oblíbeném autě na tomto serveru. Ale ty si snad libuješ v rozplizlých věcech na svém autě, ne? ta poslední ilustrace 160kmh v Německu: FUJ! 8-s

"-- skrytý --" 21.10.2008  13:33

« Re: Hnus

A co teprv tohle? To takhle čekám ve Stuttgartu na nádraží, když tu přijede rychlík Eurocity...
      >:D

A nebo tohle - InterCityExpress 3. generace...

filko 21.10.2008  17:35

« Re: Hnus

No Honzo, ty ses musel zbláznit. Připomíná mi to příhodu s Formanem Silverem, když ho předjedoucí auto ohodilo nějakou tkání. 8-s

talio2 21.10.2008  19:28

« Hnus

všichni v tom vidíme čirý hnus, ale jen Hooonza v tom vidí abstraktní umění v poměru příroda-člověk-stroj.Jednou to lidi docení >:D >:D >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 21.10.2008  20:30

« Re: Hnus

Abstraktní by bylo, kdybych tomu žlutému fleku dal název např. "Prezidentův pokoj" :-!

TurboKluk(smazat hodnoceni) 21.10.2008  18:38

tak

Tak koukam že jsi mi ještě nehodnotil supa, newim jestli mi nechces zkazit hodnoceni nebo sis nevšiml

"-- skrytý --" 21.10.2008  20:19

« Re: tak

Jsem přesvědčen o tom, že už jsem ho kdysi hodnotil... Ale možná to byl superb někoho jiného.

Tvoje fotky mají na můj vkus příliš umělecký charakter :-)

TurboKluk(smazat hodnoceni) 21.10.2008  21:14

« Re: Re: tak

Teda děkuju to mi ještě nikdo neřekl že ja večně od oleje a šmiru mam umělecke foto.
        Takže říkaš přiště maznout objektiv trochu olejem >:D

"-- skrytý --" 22.10.2008  12:55

« Re: Re: Re: tak

Buď, nebo se vyvaruj takových těch umělecky nakloněných fotek, trojúhelníků v kufru apod. :-)

foto superkutil

superkutil 23.10.2008  12:15

Dostatečný výkon?

Neuvažoval jsi o čipu? Kamarád má Oktávku 4x4 1.9TDI 66kW a bylo to hodně líné. Po čipu od Cimbu to jezdí jak raketa. Teď má Scout 2.0TDI a taky to čipnul a je to obrovský rozdíl. V obou případech šla spotřeba dolů. Tahá za Oktávkou vozík s lodí a bez čipu se s tím nedalo předjíždět a v kopcích to byla brzda. Jinak co Haldex a vynášení ze zatáčky? Prý když Haldex sepne v zatáčce, tak jde auto tečně ven. :-)

Jinak super auto, také jsem o něm uvažoval, ale volím Subaru Forester, cena podobná a kvalita poněkud jinde. A hlavně plnohodnotné 4x4.

"-- skrytý --" 23.10.2008  15:56

« Re: Dostatečný výkon?

O čipu jsem neuvažoval, protože to a) jezdí velmi dobře už teď (ikdyž to zdaleka není taková stíhačka jako tatíkova Ibiza TDI 74 kW), b) zas tolik to nežere a c) měl jsem v ruce volkswagení technické podklady k 74 kW TDI i 96 kW TDI. Ty motory jsou konstrukčně značně odlišné (použité slitiny, rozměry součástek, větší průměry čepů a ojnic, silnější ložiska, chladič oleje, apod.). Ještě k tomu je nutno brát v úvahu, že s řízením motoru v té podobě, jak auto koupíš, jsou sladěny i asistenční systémy typu ASR (stejně nemám) & ESP (taky nemám) a řízení Haldexky (sleduje polohu plynového pedálu, ale po čipu máš zamýšlený výkon už při menším stisknutí plynu, takže její reakce pak není zcela odpovídající situaci).

Já za 8avií vozím max 500 kg těžký vozík (nebrzděný), a to i na 6ku těch vozíkově-konstrukčních 100 kmh jede kopec nekopec.

S vynášením ze zatáčky problémy nemám. Akorát do ní nesmíš najet příliš rychle (pak auto jede samozřejmě spíš rovně), ale to platí úplně obecně pro jakékoli auto (mám to vyzkoušené). Na suché silnici se cestující v prudkých zatáčkách musí docela dost držet (a někdy při tom vydávají zvuky jako když máš zácpu). V sérii šplhacích serpentin je tato těžká kráva neuvěřitelně obratná (bys valil bulvy).
      Působivá (a účelná) je zejména neotřesitelná stabilita, když startuješ pod plným plynem pravoúhlým obratem např. od značky STOP do šňůry aut na silnici kolmo k tobě :-)

TurboKluk(smazat hodnoceni) 09.11.2008  18:59

« Re: Re: Dostatečný výkon?

Tak s tim vycestovánim po tečně to asi bude pravda za předpokaldu že přejiždíž z lepších adhezních podmínek do horších.

"-- skrytý --" 09.11.2008  20:12

« Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

Když v zatáčce přejedeš do horších adhezních podmínek, tak se může stát, že pro ty nové podmínky jedeš příliš rychle. Pak se stane to, že pojedeš spíš rovně (tedy opustíš trajektorii po tečně), ale to udělá úplně každé auto nezávisle na druhu náhonu (klidně si to zkus; nejlépe je to patrné, když najedeš v zatáčce na ledovou plotnu). Proč? Protože trakci v takovém případě ztratíš napřed vepředu, kde jsou řízená kola, a když nemůžou směrové síly přenášet řízená kola, tak prostě jedeš po tečně ke stávající dráze... V takovém případě musíš volant na chvilinku narovnat a pak pomalu otáčet do směru, aby se předek zase chytnul (opět platí naprosto obecně).

Nová Laguna s řízením všech kol se v zatáčkách zcela jistě bude chovat lépe než kdejaké Subaru či Audi Quattro.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 09.11.2008  20:28

« Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

To sice uděla ale je rozdil jestli v teto situaci spomaluješ tedy předokolka nebo zrychluješ tedy zadek či haldex

"-- skrytý --" 09.11.2008  20:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

tento příspěvek je krapet nesrozumitelný

TurboKluk(smazat hodnoceni) 09.11.2008  20:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

To sice uděla- tedy auto opusti zatačku po tečně.... Ale je rozdil jestli v teto situaci spomaluješ tedy předokolka nebo zrychluješ tedy zadek či haldex
              ok???

"-- skrytý --" 09.11.2008  21:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

A to jako nelze v zatáčce se zadním náhonem zpomalovat? Nějak jsem si toho u služebního E500 nevšiml...

Když v zatáčce zrychluješ, tak se ti těžiště přesune dozadu. Když se přesune dozadu, odlehčí se předek. Tolik na úvod. Když s předním náhonem najedeš na ledovou plotnu, tak předek ztratí grip a nemůžeš ani zatáčet, ani zrychlovat. Když se ti to stane s nějakým autem, které v této situaci neztratí schopnost zrychlovat (tedy zadní náhon nebo jedno jaký 4x4), tak tě v jízdě po tečně ten zadek bude ještě chvíli podporovat, než se na tu plotnu dostane i on. Ve výsledku jedeš ve všech třech případech po tečně ven...

Při zpomalování není žádný rozdíl mezi FWD, RWD a AWD (pokud není uzamčen přenos mezi nápravami). Všecha auta mají brzdy na všech kolech.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 09.11.2008  21:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

snad je logicke že když předek začne hrabat tak nemužu zrychlovat ani točit.
                  Ale když najedeš ty ne plotnu přes dvě přední kola nemužeš točit a v te chvíli kdy ti předek začne klouzat tě zadedek začne tkačit ven než začne klouzat taky---mi neříkej že v téhle situaci nevidíš rozdíl.
                  A pokud si vybrat mezi haldex quatro natačení kol nebo pevnou 4*4 tak určo tu pevnou

"-- skrytý --" 09.11.2008  21:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

Kdybys si to přečetl pořádně, tak z toho vyčteš, že ikdyž tě u předokolky ten zadek netlačí, tak i přesto pojedeš ven. Nebo jestli tě to zajímá z trochu jiné stránky... Konkrétně u Oktávie trvá při rychlosti 36 kmh nějakých 250 ms, než po uklouznutí předku uklouzne i zadek (to je doba, která uplyne mezi najetím přední a zadní nápravy na uvažovanou ledovou plotnu). Jako sorry, ale opravdu nevidím rozdíl v tom, jestli začneš situaci řešit hned nebo až za 0,25 vteřiny (při rychlosti 72 kmh by to bylo dokonce jen 0,12 vteřiny). Za tuhle chvilinku si ani nestihneš uvědomit, co se vůbec děje. Jedinej, kdo za tuhle chvililinku rozpozná a začne naprosto cíleně a bez tápání řešit, je systém ESP, a proto se koneckonců do aut dává.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 09.11.2008  21:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

Ale pořád tě po tuhle dobu tlačí zadní nahon dopčedu

"-- skrytý --" 09.11.2008  22:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

Ano, ale mluvíme tady o zlomku vteřiny. A zatáčka, kde by zmíněná čtvrtina vteřiny vadila (kvůli kontaktu se svodidly apod.), je tak ostrá, že by tě ani nenapadlo jí tou 40kou projet, pokud nejsi * se sebevražednými úmylsy.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 09.11.2008  22:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

nemusi tam byt svodidla mužu jet po vnitřním a v protisměru byt tatra

"-- skrytý --" 09.11.2008  22:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

Nebo tam může být sněhulák, jak se mi jednou stalo ve stoupání ke Kavčím horám v Praze. Ulice je tam široká na jedno auto, a on číhal za zatáčkou. Bylo to docela natěsno.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 09.11.2008  22:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

Tak teď jsim ě dostal.

"-- skrytý --" 09.11.2008  22:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dostatečný výkon?

Za současné situace bych ho se zařazenou jedničkou nemilosrdně převálcoval.
                                Tehdy jsem v tom ovšem viděl problém, páč jsem se vozil Peugeotem 205 (mezi námi geniální autíčko), a ten by to trakčně nejspíše nezvládl.

filko 10.11.2008  20:24

Problém s brzdami

Nemohu poradit. Myslím, že kotouče vpředu mám lehce zvlněné, ale protože už jsou dost slabé, budu je, až dojedu desky, měnit.

Mám ale vážný problém s poloosami: V servisu jsem nechal vyměnit přední křoupající poloosy a nyní při alceleraci v zatáčce virbují. Vibrace se přenášejí do volantu a do podlahy auta a jsou velmi nepříjemné. Projevují se nejvíce při nejsilnější akceleraci při rychlosti cca 80-100kmh. Tedy nejvíce se vibrace ukazují při 80kmh do prudší zatáčky do kopce. Nechápu to. Po další reklamaci v servisu napíšu, co a jak. :no:

"-- skrytý --" 11.11.2008  08:42

« Re: Problém s brzdami

Poloosy lze většinou vyvážit (pokud nejsou poškozené). Technicky to není problém, existují na to závaží.

Technický dotaz: Proč jsi měnil celé poloosy, když většinou stačí vyměnit pouze vadné homokinetické klouby?

Ajin(MoDo Team) 16.11.2008  07:26

Pylovy filtr prosba o radu

Vcera jsem se pustil do jeho vymeny, i kdyz to podle Skoda navodu vypada easy, skoro jsem se k nemu u sve Octavie 2.0i nedostal. Filtr je aftermarketovy a prijde mi o par milimetru vyssi a nechce mi zacvaknout ramecek co ho drzi. Nevis jak se k nemu lepe dostat?
    Diky ;-)

Dylan McKay 16.11.2008  08:26

« Re: Pylovy filtr prosba o radu

Kladivem, Ajine, kladivem... ;-)

"-- skrytý --" 22.11.2008  14:40

« Re: Re: Pylovy filtr prosba o radu

Zdar, sorry že odpovídám tak pozdě, byl jsem v jů es.

Do pylovýho filtru mě eště nenapadlo vlézt, nechávám to dělat v servisu :-)
        U aftermarketového výrobku máš vždycky nějaké riziko, že něco nebude v pořádku... Nebo ho tam prostě nedokážeš korektně vsadit, těžko říct. Fakt nevím :-(

Ajin(MoDo Team) 25.11.2008  09:21

« Re: Re: Re: Pylovy filtr prosba o radu

I tak diky za odpoved :-)

"-- skrytý --" 25.11.2008  10:30

« Re: Re: Re: Re: Pylovy filtr prosba o radu

Za málo... :-)

TurboKluk(smazat hodnoceni) 19.11.2008  22:11

Turbokluk superb

Čau hooonzo ty jsi odpovědná osoba, jaky mi doporučíš olej do mojeho mílaška psal jsi že long life neni nejlepší,tak se ptám.
    A ješte pls když nemam tempomat, musím koupit multifinkci volant alevou pačku a bude mi pasovat airbag z meho volantu nebo si musim koupit nový

"-- skrytý --" 22.11.2008  14:37

« Re: Turbokluk superb

Zdar, sorry že odpovídám tak pozdě, byl jsem v jů es.

Tempomat máš dvě možnosti: buď MF volant, nebo levou páčku. MF volant má v sobě ovládání tempomatu. Airbag by snad měl pasovat obecně, možná tu bude rozdíl mezi 3ramennými a 4ramennými volanty, ale to je pouze nepotvrzená domněnka.

Olej? Já tvrdil, že LL2 (VW 506.01) není nejlepší, ale testy ukazují, že LL2 poskytuje lepší ochranu proti opotřebení než LL3 (VW 507.00). Nevýhodou LL2 je tedy pouze jeho vysoká spotřeba.

V současné době jezdím s OMV Bixxol Special C3 (VW 505.01) a nemám na co si stěžovat...

V oktávce máš 20V Turbo... Do toho se dávají jiné oleje než do dieselů s výjimkou LL3 (ten podporuje jak dieselovou 507.00, tak benzínovou 504.00), takže ti s výběrem neporadím.

P. S. Jestli 0W-30, 5W-30, 5W-40 či 10W-40 je v našich končinách úplně jedno. Musí sedět norma VW.

TurboKluk(smazat hodnoceni) 22.11.2008  14:42

« Re: Re: Turbokluk superb

Takže když si koupim čtyřrameny multi. volant do superba si jine nedávaji tak airbag by měl pasovat a tu levou pačku už kupovat nemusím, na ni je totiž spinač off on

"-- skrytý --" 22.11.2008  14:48

« Re: Re: Re: Turbokluk superb

Za airbag se ti nezaručím, ale mám pocit, že to bude pasovat. Pokud vím tu páčku kupovat nemusíš. Když jsem kupoval svojí oktávii, tak vedle stála ještě šedivá 4x4 TDI Elegance. Ta měla navíc ESP, multifunkční volant a tempomat - ale pozor, teď to přijde - bez blinkrové tempomatí páčky. Mám pocit, že někde na boku toho volantu je ještě jedno tlačítko.
          Rozhodně nic nezkazíš, když se zeptáš v servisu.

talio2 22.11.2008  17:08

« Re: Re: Re: Turbokluk superb

a nechceš vlastně to samé co mám já v Octávce ?? Koukni ke mě do galerie a kdyžtak napiš ;-)

TurboKluk(smazat hodnoceni) 05.12.2008  16:50

Zrcátka

Ahoj honzo, víš ty jsi takový muj důl informací, prosím tě dnes jsem se za jizdy tukl s oktávku a odneslo to zrcátko myslíš že by pasovalo to z superb facelift kde jsou blinkry

"-- skrytý --" 05.12.2008  20:58

« Re: Zrcátka

Mechanicky pravděpodobně ano, elektricky pravděpodobně ne... Asi bys musel tu elektriku přizpůsobit.

"-- skrytý --" 09.12.2008  12:30

Dotaz na Haldex

Zdravím kolegu :yes: prosimtě kde přesně si měl ten flek od hydr. oleje, jak píšeš v recenzi.? mám golfa IV 4 motion, mrkni na něj. Ptám se kvůli tomu, že u golfa jsem už párkrát zaznamenal podobnou věc, ale nikdy jsem nepřišel na to, co to je...

"-- skrytý --" 09.12.2008  15:37

« Re: Dotaz na Haldex

Zdar, mám to na fotce. Bylo to (ve směru jízdy) vlevo pod zadní nápravou.
      Jestli ti to kape z prostoru těsně za motorem, tak se neděs - je to kondenzát z klimatizace (normální jev).

Nic by nemělo kapat zezadu uprostřed :-)

Zcela určitě vám doporučuji koupit [odkaz]
      Narozdíl ode mne nebudete muset bastlit, je to pasované přímo Golf 4 se všim všudy.

Pokud jde o variantu... Tyhle kombinace (okolo 100 koní a 4Motion) si kupovali lidi, kerý z nějakýho důvodu využívají 4Motion a je jim jedno, že to netrhá asfalt.

"-- skrytý --" 09.12.2008  16:50

« Re: Re: Dotaz na Haldex

Dík, zapřemejšlim nad tim, šikovná věcička :yes: Vystihs to přesně, kape to kousek za motorem, tak už můžu bejt klidnej. Taky jsme si s tím co to je za variantu chvilku vrtali hlavu, ale na nic jsme nepřišli.. přece jenom my přijde, když někdo kupuje IV 4 motion a dá ještě něco navíc za výbavu, proč ne peníze za lepší motor ??? :-! Jinak auto máš parádní, dávám 10

"-- skrytý --" 09.12.2008  17:05

« Re: Re: Re: Dotaz na Haldex

Proč nepřiplatit za motor? Že to jezdí dobře už víš, a je spousta lidí, která i bez zatlačení do sedačky žije docela spokojeně :-) Třeba ten někdo upřednostnil výbavu před motorem.

Dík za chválu :yes:

TurboKluk(smazat hodnoceni) 12.12.2008  16:31

« Ramena.

No vidíš kotouče ok koupis ramena a v poho, mě ted čeká vyměna ramen na puntu, a až bude trochu víc peěz tak možna vše na supa.
            Ale teda s tím pneuservisem je to fakt *

"-- skrytý --" 27.10.2009  22:26

« Re: Dotaz na Haldex

Ahoj všichni. V neděli jsem koupil z dovozu Škoda Oktávia 4x4, 74 kw, barva Cayenne Red, najeto jistých 80 000 km. Vím, že budu muset měnit ty brzdové koutouče, to mi v servisu, který mi auto přivezl, řekli dopředu. Jenže cestou domů mi začal divný zvuk při sešlápnutí spojky.

Při rozjezdu při 1, 2, a 3 je to slyšitelnější. Zjevně při vyšších otáčkách. Když ji sešlápnu, tak se na cca. 2 vteřiny ozve takové tr tr tr tr tr tr, které za ty dvě vteřiny zmizí, resp.odezní pozvolna. Je to tlumený zvuk který jde zepředu, žádné řazení přes převody. Přesto mě to vylekalo, pač se to stalo takřka ihned poté, co jsem to koupil. Nemáte někdo zkušenost či radu? Díky moc. Mikša.

"-- skrytý --" 28.10.2009  11:21

« Re: Re: Dotaz na Haldex

Tradiční problém se zvuky, na dálku se obtížně diagnostikují :-)

Děje se to jen při sešlápnutí spojky, nebo i když na neutrál vytočíš motor a sundáš nohu z plynu?

Když máš zařazíno a šlápneš na plyn, tak nic?

filko 23.11.2009  17:04

« Re: Dotaz na Haldex

Domnívám se, že je to zvuk vstřikování při náhlém vyřazení rychlosti, nic nenormálního, jen nezvyklé.

"-- skrytý --" 23.11.2009  18:59

« Re: Dotaz na Haldex

Tak tohle to zcela určitě neni, to šlo naprosto zřetelně od převodového ústrojí. Stále si myslím, že jsou to ložiska spojky.

"-- skrytý --" 16.12.2008  08:08

Pěkný autíčko

Lucka: Jinak fotky moc super ;-) Hlavně se mi líbí ten mega kurf, o tom se mi může v Golfu jenom zdát. Jezdí tam sice jen pes, ale stejně bych ocenila pro našeho mazlíčka více místa.

"-- skrytý --" 16.12.2008  09:17

« Re: Pěkný autíčko

Pro příště: Řešením je Golf/Bora Variant :-) A obvykle nestojí o moc víc (+ ca 20 000).

foto Cornovova

Cornovova 16.12.2008  20:16

« Re: Re: Pěkný autíčko

Moc pěkná Oktávka, v moc pěkné barvě, 6ti kvalt... Až ji budeš chtít prodat, tak napiš >:D

"-- skrytý --" 16.12.2008  20:43

« Re: Re: Re: Pěkný autíčko

Doufám, že budeš muset čekat ještě hodně dlouho :-)

"-- skrytý --" 17.12.2008  20:33

Lucka: a super černej Golf by se ti nelíbil ? >:D >:D >:D >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 17.12.2008  20:32

« Re: Re: Pěkný autíčko

Lucka: No, Golf variant je levnější než normální Golf, ale mě se nelíbil. Když combi od VW, tak Passata. Ale teď už nee, chci SUV, tam je vždy hodně místa :-)

"-- skrytý --" 18.12.2008  08:28

« Re: Re: Re: Pěkný autíčko

Nový Superb nabízí více místa, než leckteré SUV. A co teprv provedení kombi, co přijde příští rok :-)

talio2 18.12.2008  22:13

« Re: Re: Re: Re: Pěkný autíčko

dneska jsem v něm zas seděl, je to vláda, ale ta anténa, to je hrůůůůůza :no:

TurboKluk(smazat hodnoceni) 19.12.2008  20:24

Golf

No ja osobně golfy moc nemusím mam s jejich majiteli mam většinou negativní zkušenost.
    Ale jinak se mi golf moc libi a chtěl ych se svest s nějákem tom nizkoobjemovem turbu, sice v ten motor moc nevěřím ale mohl bych se mylit.

talio2 19.12.2008  20:51

« Re: Golf

no 1,4TSI 118kw v Golfu dokáže hodně potrápit 1,8TSI 118kw v Audi A3. Navíc je ten Golf i podle mě lepší volba.Mě se ty maloobjemová turba moc líbí a když je k tomu ještě turbo mechanické.Co se týče životnosti motoru tak bych se toho nebál.Jen je s tím potřeba jezdit jako s TDI.. dochlazovat atd..

Kdo v tom autě sedí je úplně jedno, paka jsou všude..

TurboKluk(smazat hodnoceni) 19.12.2008  21:03

« Re: Re: Golf

Tak to mas pravdu, Ale ja stejne tem nizkoobjemovým potvurkám nevěřím musí se to strašně točit aby to jelo a pak o zas hodně žere,alr to je zkušenost s atmosferou s tsi jsem tu čest zatím neměl

"-- skrytý --" 19.12.2008  21:21

« Re: Re: Re: Golf

Nemusíš je točit. Klidně je nech převalovat při 1500/min, ten motor je na to stavěnej a síly má dost (90 kW 1,4 TSI - plateau 200Nm @ 1500-4000 / min). Točit musíš malej atmosférickej motor (viz motory Toyota a Honda).

TurboKluk(smazat hodnoceni) 19.12.2008  21:43

« Re: Re: Re: Re: Golf

Tak japonci jsou klasicky vysokootačkovi, jak říkam v tsi jsem nejel tak nemužu soudit ale asi bych si ho nekoupil, možná ale že se s tim svezu a pak změním názor.
            Ale zatím v to fakt nevěřím.
            A po dosavadních zkušenostech radši silnějější auto pač pak to stejně honim a žere to jap c.i.p

TurboKluk(smazat hodnoceni) 30.12.2008  13:34

palivo

Tak uvidíme vyzkouším, porovnám paliva omv diesel- nějka jejich nejlepší a shell v-poer diesel a napíšu, jinak nevim jak u vás ale v našem kraji byla celkem afera že na omv jsou špatné pistole a přidávají litry :no:

"-- skrytý --" 30.12.2008  17:17

« Re: palivo

To bych poznal. Při každym tankování počítám a sedí to.

macegt 17.01.2009  04:45

ramena

tak tvoje faro melo bolavy ramena. No je bezva ze se to tim vsechno tak pekne vyresilo, a ze tam tech faktoru nebylo vic. To uz ted nebudes muset menit furt dokola brzdovy desticky, to te musi mrzet! Jinak sem rad ze te aparatura v Twingu a asi jeste novy Ibize primela k doporizeni poradny audiosoustavy :-) Pasazeri vzadu si to urcite uzijou. Ale aby si to poradne vychutnali, nezapomen jim tam pustit v kristalove ciste kvalite hudebni hybrid jazzu a drum-and-beatu!

"-- skrytý --" 17.01.2009  17:11

« Re: ramena

Rádio Symphony v křišťálově čisté kvalitě nepřehrává :-)

macegt 17.01.2009  19:08

« Re: Re: ramena

Tak to je skoda. V tom pripade jim pust alespon nejaky hudebne vydareny hiphop a RnB. (ale jestli to radio zvladne alespon DVD kvalitu, tak muzes i ten JzzDnB). Muzes doufam prehravat DVD. :yes:

"-- skrytý --" 17.01.2009  19:43

« Re: Re: Re: ramena

Rádio Symphony přehrává jen v LP kvalitě :-)

macegt 17.01.2009  21:31

« Re: Re: Re: Re: ramena

No tak to je potom kristalove cisty ne? :-) Jeste rekni ze mas misto menice na cd menic na LP >:D Ale bylo by to celkem stylovy, mit v aute gramofon, s tou klasickou jehlou, treba v citoenu s plynovym perovanim

"-- skrytý --" 17.01.2009  21:50

« Re: Re: Re: Re: Re: ramena

LP měnič byl za příplatek, to tam nemám :-) Křišťálově čistý to neni. Rádio Symphony má integrovaný generátor šumu.

macegt 18.01.2009  03:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ramena

ale zas tak hrozny to byt nemuze :-)

"-- skrytý --" 18.01.2009  12:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ramena

To rádio je fakt šit :-) Ale jiný nechci, protože tohle je provázaný s palubní elektronikou, je designově sladěný se zbytkem a umí po dobu 2 - 24 hodin od vypnutí motoru zaznamenávat dopravní hlášení :-)

filko 02.03.2009  17:11

Ty naděláš!

To je teda něco, jedna celá nádrž. Za dobu, co tvý auto jezdí už spálilo pět kostek metr na metr lehkého topného oleje! >:-[]

"-- skrytý --" 02.03.2009  19:00

« Re: Ty naděláš!

Běžně tu trasu dávám za 40 litrů ;-)

filko 02.03.2009  21:23

« Re: Ty naděláš!

Tak to je jiná. Trasa Praha-Berlín je můj druhý nejhorší řidičský zážitek. Nejhorší je Plitvice-Praha.
        Vyjel jsem z Prahy ve třičtvrtě na půlnoc a bylo to hodně děsivé. Stejně jako v tom druhém případě mi začala chřipka a to člověk asi nemá vůbec jezdit. 8-s

"-- skrytý --" 03.03.2009  00:29

« Re: Re: Ty naděláš!

Já tu trasu zbožňuju. Nejradši mám tu úplně starou (přes Louny, Teplice, Cínovec a Dippoldiswalde), protože vede hezkou krajinou, zejména na německé straně. Ale v poslední době preferuji spíš Louny-Teplice-Petrovice, poněvadž je o hodinu rychlejší...
          ICE kostet halt extra ;-)

foto jouda-AlkoholixXx-

jouda(AlkoholixXx) 05.04.2009  20:57

Brzdová kapalina

Ahoj, měl bych na tebe jako na znalce dotaz: Jak často bych měl měnit brzdovou kapalinu? Dík moc-

"-- skrytý --" 06.04.2009  10:59

« Re: Brzdová kapalina

Každé dva roky. Je to napsáno i v servisní knížce.

filko 08.05.2009  21:31

Stěrač

Ad.: 13" stěrač vzadu nahrazen 14palcovým. Uvidíme, jak si povede...

Mně to nevyhovovalo. Ještě že mi ho dole v Dejvicích ukradli (vzali i přední, *).

Teď mám vzadu klasiku - co vrže -- jak píšeš - a ta mi vyhovuje nejlíp. Jinak fabrika už dodává aero jako orig. příslušenství i místo klasických ramínek.

"-- skrytý --" 09.05.2009  19:01

« Re: Stěrač

Jojo, origo aera jsem si nedavno pořídil, pač tamty už byly přecijen trošinku staré. A jsou dokonce levnější než bosch aera z globusu :-)

filko 09.05.2009  22:51

« Re: Stěrač

No, jak řikam, já je měnil, aniž bych musel. Ale byly asi 1,5 roku staré, tak jsem zvědav, co s nimi budou ty hvězdičky dělat. >:D
        Jinak ty stěrače jsou identické, ne? Moje nové mají akorát navíc ten žlutý puntík.

"-- skrytý --" 10.05.2009  12:30

« Re: Re: Stěrač

Jojo, až na žloutnoucí puntík jsou stejné.

filko 09.05.2009  22:48

« Re: Stěrač

Cože, tady je cenzura sprostých slov? A to jsem ho ještě použil špatném tvaru plurálu. No to je děs. Kam to spěje? Poprvé napíšu kvazisprosté slovo, a to ani ne moc, jen *, a už je pryč. Google sleduje, kdo co na webu dělá, moje.auto maže nevhodná slova. Já zblázním. Je to vůbec?

"-- skrytý --" 10.05.2009  12:29

« Re: Re: Stěrač

Ano, je to tady, vím to už delší dobu.
        * * * mrd * chcát :-) Cenzuruje se to v okamžiku, kdy zmačkneš "Odeslat příspěvek"

talio2 11.05.2009  14:06

« Re: Re: Re: Tažné

no já bych ti ho vymluvil.. kdybych ho ovšem měl nebo věděl o někom kdo ho má..v mém okolí snad nikdo tažný nemá.. :-)

"-- skrytý --" 11.05.2009  16:07

Nevymluvil :-)

jumper (Modo Team) 11.05.2009  19:28

Octavie VS Leon

Zdravím Honzo,

chci se zeptat zvýší se maximálka auta pokud snížím podvozek nebo upravím 6. stupeň.

U mého Leonu FR je papírová maximálka 214, ale u Octavie RS s úplně stejným motorem je papírová maximálka 225. Je to tím že je o cca 1cm nižší nebo jiným převodem nebo úplně něčím jiným?

"-- skrytý --" 11.05.2009  21:14

« Re: Octavie VS Leon

je to pravděpodobně delšími převody u Octavie (když bys znal třípísmenné kódy použitých převodovek, tak ti to možná řeknu přesně). 1 cm na podvozku se takhle drasticky neprojeví a koncern VW má mraky různých variant převodovek. Drobet kratší převody u Seatu se projeví dravějším zrychlením.

jumper (Modo Team) 14.05.2009  21:07

« Re: Re: Octavie VS Leon

To ani nevím kde můžu zjistit kod převodovky. Dá se na té převodovce upravit 6. stupeň abych mohl zvýšit maximálku (když motor na to sílu má) nebo se musí komplet celá vyměnit? Tím by se teoreticky i mohla snížit spotřeba při vyšších rychlostech, protože by motor točil méně otáček. Nebo jde nějak jinak zvýšit maximálku?

"-- skrytý --" 14.05.2009  21:16

« Re: Re: Re: Octavie VS Leon

V kufru vlevo pod kobercem je nálepka, stejně jako v servisní knížce. Je to třípísmenný kód, bývá na nálepce umístěn vpravo uprostřed. V současné době jsou počáteční písmena A, B a C vyhrazena motorům, takže kód převodovky bude začínat nejméně písmenem D.

Ano, ten převod se dá upravit. Není třeba měnit celou převodovku. Jde jen o to najít někoho, kdo to udělá...

Další možnost je upravit stálý převod. Tím de fakto prodloužíš všechny převody.

jumper (Modo Team) 14.05.2009  21:50

« Re: Re: Re: Re: Octavie VS Leon

to snad udělají v každém servisu, ale nevím jak to bude se zárukou..... každopádně bych šel jedině do značkového.
            ostatní převody mi vyhovují takže bych pravil je 6.stupen.
            A co myslíš dá se to zvednout na 230 či 240?
            Zítra mrknu do knížky a zjistím kod, ale to snad nebudu nějaké omezení případné upravy převodovky ať už tam bude jakákoliv?

"-- skrytý --" 14.05.2009  22:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Octavie VS Leon

230 by možná jít mohlo, ale spíš bych na 170 koní tipl tak 225. 240 už se mi zdá docela hodně.

Kód převodovky je podstatnej akorát pro to, že bych ti možná byl schopnej říct převodový poměry. Jinak to vcelku nepotřebuješ.

O záruku od výrobce samozřejmě přijdeš. Jediné, co pak bude platit, je záruka na provedenou práci.

jumper (Modo Team) 14.05.2009  22:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Octavie VS Leon

230 by stačilo. ted jsem koukal na mercedes třída E a tam je maximálka 231 se 170k.
                Převodovej poměr nejspíše bude 0,757 ale nevím v čem mi to pomůže :-|
                U octavie se mi to nedaří najít

talio2 14.05.2009  22:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Octavie VS Leon

Hooonza psal ke mě do diskuse ty převodový poměry na tu našu Octuši..nemám tam moc příspěvků tak to snadno najdeš :-)

jumper (Modo Team) 14.05.2009  22:32

2. stupeň: 40:19 čili 2,105
                    3. stupeň: 38:29 čili 1,310
                    4. stupeň: 34:37 čili 0,919

Stálý převod B: 63:19 čili 3,316. Na něm jsou navěšeny:
                    5. stupeň: 31:34 čili 0,912.
                    6. stupeň: 28:37 čili 0,757.
                    Zpětný chod: 23:14 * 31:11 čili 4,630.

Pokud provedeme přepočet stálého převodu B na stálý převod A, tj. vynásobíme všechny hodnoty rychlostí spjatých s převodem B koeficientem 3,316/4,200, dostaneme
                    5. stupeň: 0,720
                    6. stupeň: 0,598
                    Zpětný chod: 3,655.

jen nevím přesně o které octavii jste se bavili, ale nejspíše převody budou jiné na octavii rs tdi 170k.

talio2 14.05.2009  23:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Octavie VS Leon

to určitě, tohle jsou převody pro 1,9TDI 74kW 4x4, má 2 stálý převodový poměry a je 3hřídelová

talio2 15.05.2009  00:16

140: 4 - 3900; 5 - 3000; 6 - 2500
                        160 4 - 4500; 5 - 3500; 6 - 2900

"-- skrytý --" 15.05.2009  09:46

« Re: převodový poměr u O2 RS TDi

Je to sice jen orientační (všimni si, že dvojnásobná rychlost na stejný stupeň neodpovídá dvojnásobným otáčkám, což by bezpodmínečně měla), ale pro představu to úplně stačí.

Všechny šestikvalty pro příčnou zástavbu od koncernu VW jsou tříhřídelové se dvěma stálými převody.

talio2 15.05.2009  09:54

« Re: Re: převodový poměr u O2 RS TDi

no vidíš to, to jsem taky nevěděl o těch převodovkách..já jsem se do toho docela včera zažral a zaboha jsem nemohl nikde najít ty čísla viz. o 5 příspěvků výš..Jsou to hodonoty z autorevue.cz

"-- skrytý --" 15.05.2009  10:11

« Re: Re: Re: převodový poměr u O2 RS TDi

To je dáno tim, že 99% lidí bere jako měřítko rychlosti tachometr, kerej ovšem jak známo lže i přesto, že netiskne.

talio2 15.05.2009  12:39

« Re: Re: Re: Re: převodový poměr u O2 RS TDi

no jo,ale pokud já pojedu 100km/h tachometrových a když všem ten tacháč hází tak jávlastně jedu 100km/h i když podle navigace to může být 96km/h..Byl by to jen problém kdybys měl něco naplánovanýho přesně tak, že pojedeš celou cestu 100km/h a reálně bys jel těch 96km/h takže bys přijel pozdě páč bys jel pomalejc jestli se nemýlím..

"-- skrytý --" 15.05.2009  12:56

« Re: Re: Re: Re: Re: převodový poměr u O2 RS TDi

Jenže on neukazuje 100 všem... To se dost liší mezi jednotlivými značkami a kolikrát i mezi jednotlivými modely téže značky. Další faktor, co to ovlivňuje, je stav pneumatik.

filko 11.05.2009  23:24

Tažné

Já ti také nic nevymlouval. Já mám zase problém se sundáváním ramena koule. Jednou jsem to tak páčil, že mi to na zem dopadlo takovou hybností, že jsem si skoro zplacatěl prst. Už nevím, zda na noze nebo na ruce.
    Zásuvku mám na 7. Jen mám u vozejku nějaký krátký kabel, takže se při zatáčce doleva trhá kabel a drží jen silou vůle tahu, či co.
    Kouli vozím v autě, i příčníky a rýč. Také tam mám nějaké kalendáře, takže kdybys nějakej chtěl -> doporučuju.

"-- skrytý --" 12.05.2009  09:08

« Re: Tažné

Von se do toho hlavně vmezeřil jistý Lukáš T. alias talio2 :-) To on s tim začal :-)

Kalendáře si do auta určitě dám, nikdy nevíš, kdy se to může hodit :yes:

Jestli máš potíž s vyndaváním ramene, tak zkontroluj, jestli je ten výřez zespodu nárazníku dost široký. Může tam drhnout ten kloub páčky.

filko 12.05.2009  13:58

« Re: Tažné

Spíš tam je problém s třením mezi tím ramínkem a autem tedy korozí. : D

Tak já ti jeden nebo dva kalendáře dám, napiš SZ a domluvíme se na předání. Taky bychom mohli obejít auta a poplakat si nad nima. A taky bys mi mohl pomoct s ulomeným šroubem v hlavě válce, protože já tu nemám dost tvrdé nářadí. >:D

"-- skrytý --" 12.05.2009  17:18

« Re: Re: Tažné

Podiváme na to. Ten šroub bych možná zkusil vyndat skrze vejfuk nebo přes anténu od rádia.

Taky s sebou vezmu klíče a nějaké mince, abychom ty auta mohli patřičně obejít ;-)

talio2 12.05.2009  16:30

« Re: Re: Tažné

néé fakt?? kdo s tím začal?? toho člověka bych rád poznal >:D
        Kalendář bych také snesl, už dva roky mám od mercedesu a nevím nevím jestli mi to vyjde ještě další rok..kdyžtak můžem založit burzu kalendářů..táta jich má haldu reklamních atd >:D >:D

Ještěže nemusím řešit to tažné, páč ho nemám >:D

PS:stále jsem nenarazil na tebou doporučovaná píva.Nicméně černý Budvar je také velmi dobrý ;-)

"-- skrytý --" 12.05.2009  17:16

« Re: Re: Re: Tažné

Černý budvar má pro mě stejně tragické následky jako ten světlý :-)

Clausthaler ti někdy přivezu, nebo se tady pro něj stav ;-)

Ale na ty kalendáře bacha - filko má na mysli ty mayské a aztécké.

talio2 12.05.2009  17:43

no TO MUSÍME DOHODNOURT !! ale bez tý sebevraždy na nádraží >:D

filko si asi jede v jiných kalendářích >:D

filko 12.05.2009  18:32

« Re: Re: Re: Re: Tažné

Mam takový pocit, že jsem si jednou koupil omylem nějakou limošku, místo piva. Myslím, že to bylo v Berlíně, ale už přesně nevím. A koupil jsem zároveň i pivo, v téměř stejných láhvích.

"-- skrytý --" 12.05.2009  20:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Tažné

To byl buď Alster/Radler = pivo + citronová/pomerančová limonáda; jestli Alster nebo Radler záleží na regionu a barvě směsi, nebo Diesel (pivo + cola). Docela na nich ujíždím :-)

filko 12.05.2009  18:31

« Re: Re: Re: Tažné

Talio2, ještě jeden kalendář tam mám, ale pokud opravdu chceš, mám ještě jeden tady nad tiskárnou a ještě jeden od Saudka, který nepoužívám, takže říkám naprosto seriózně: když si přijedeš, je tvůj.

talio2 12.05.2009  18:49

« Re: Re: Re: Re: Tažné

coš o to, to já bych přijel,ale záleží kam..já jsem na ty naše jihočeský silničky >:D

Plánujete se účastnit autosalonu v Brně?? Shánim informace :-)

filko 13.05.2009  00:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Tažné

Když přijedeš sem, je to tvoje [odkaz]

Brno: ne.

talio2 13.05.2009  08:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tažné

co to je, palác ministra zahraničí? >:D

filko 13.05.2009  10:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tažné

Tak ten je v pěší dostupnosti, ale musím uznat, že z logiky bys prospěl. Možná by tam měli zamini z Černínského paláce přestěhovat. Ale na druhou stranu, teď už je to stejně jedno. To aby se stále stěhovali.

talio2 13.05.2009  16:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tažné

mi tu máme v Třeboni jeho hrobku >:D

"-- skrytý --" 04.06.2009  10:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Tažné

Do brna jedu v sobotu tak, abych tam byl ještě před otevřením. Tzn. z Prahy vyrážím v ~ 6:00.

filko 18.05.2009  20:39

Fento sraz

Viděl's foto? :yes:

"-- skrytý --" 19.05.2009  16:27

« Re: Fento sraz

Fascinující :yes: Eště musíme splašit toho maníka z Budějovic, a bude to dokonalý.

talio2 20.05.2009  19:13

« Re: Re: Fento sraz

já ti dám maníka z Budějovic, já jsem z Budějc, Budějovice říkají jen vidloňové co jim čouhá sláma z bot vy pražští pepíci >:D >:D >:D

filko 25.06.2009  15:22

Koupě v rajchu

Zajímavá zkušenost. Co jste koupili? Jeli jste tam osmávií a zpět v konvoji? : )

"-- skrytý --" 25.06.2009  15:32

« Re: Koupě v rajchu

Koupili jsme Nisán Priméra. Jeli jsme tam celkem dvakrát - jednou na obhlídku a složení zálohy (pátek odpoledne - 8AV), a podruhé (středa brzy ráno) k doplacení, vyzvednutí a odvezení (8AV tam, konvoj zpět) :-)

macegt 06.07.2009  14:31

nosic

pekny, ten nosic je korba, a jde vyuzit v pripade nouze i na prevoz zavazadel nebo jineho nakladu?

"-- skrytý --" 06.07.2009  17:41

« Re: nosic

ne, ale existujou takový, kerý to umožňujou.

"-- skrytý --" 20.10.2009  19:45

Pěkná recenze! ;-)

"-- skrytý --" 22.10.2009  19:08

« Re: Ahoj

Dik ;-)

Čoveče nemáš tam fotky z interiéru...

Koroze 5. dveří - znám :-) Zítra to nafotěj a pošlou do Boleslavi. Podle zkušeností servisu potíže s uznáním reklamace nebudou. Jen je třeba mít v perfektním pořádku servisní knížku, což já mám.

Rozvody po chipu - chip nemá na zatížení rozvodového mechanismu vůbec žádný vliv. Výměnou po 90T však určitě nic nezkazíš. Máš RV 2003, což znamená v nejhorším případě předepsaný interval 120.000 km. Volkswagen ovšem nepsaně doporučuje měnit řemen buďto při kilometrech, nebo za 6 až (nejpozději) 7 let. Já měním rovněž zítra (km 96.000, přestože mám rozvody na 120.000, ale už je to 6 let). Má ovšem vliv na převodovku, která je ve tvém případě dimenzovaná na 250 Nm.

S olejem po 15.000 km plně souhlasím i bez čipu.

"-- skrytý --" 22.10.2009  20:48

« Re: Re: Ahoj

Ahoj, no nemám, vždyť tam píšu, že dofotím až o víkendu, až auto připravím na zimu! Nebudu fotit interiér, když tam mám bordel přeci ;-)

"-- skrytý --" 11.11.2009  23:51

denni sviceni u faceliftu

proc nekteri jezdi ve dne a maji zapnuta klasicka tlumena svetla?
    protoze pri dennim sviceni se ti nerozne zadek a v tunelu nebo v lese mezi ostatnimi nejsi videt

"-- skrytý --" 12.11.2009  09:07

« Re: denni sviceni u faceliftu

V tunelu zapínám tlumená (stejně to přikazuje zákon).

Další věc je, že denní svícení má usnadnit zaměření protijedoucího auta. Nepředpokládá se, že pojedeš o tolik rychleji, abys např. v lese stihl přehlédnout auto jedoucí před tebou. Ten rozdíl rychlostí, abys to stihl přehlédnout, by musel být skutečně enormní...

talio2 27.11.2009  20:55

na tý poslední fotce v tvé galerii je dobře vidět jak má 8avia vyšší světlou vejšku než embéčko :-)

"-- skrytý --" 27.11.2009  22:16

« Re: foto

Taky si vzpomeň, že jsem to hned začal zkoumat, jak jsme tam stáli na parkovišti vedle sebe :-)

talio2 28.11.2009  17:35

« Re: foto

jj tvá pěst posloužila líp než posuvné měřidlo :-)

macegt 30.11.2009  23:03

pozn

rict ve spojitosti se sytym dunenim od motoru slovo bohuzel mi pripada u tdi docela zvlastni. Muj motor taky zmenil zvuk, ale nic osklivyho to neni. Jinak na ty novy fotce nejsou priserny poklice, ale spis to zakryti RZ. Krom toho ze misto nebe bych radsi videl ty auta, ale budiz.

"-- skrytý --" 01.12.2009  09:25

« Re: pozn

"Bohužel" řikám proto, že na letních mišelínech to neduní ;-) Na těch barumkách je to fakt tragédie.

macegt 01.12.2009  18:57

« Re: pozn

Aha, takze tys to nakonec opravdu myslel takhle. Sem tu vetu zkoumal a zvazoval co mela byt pricina. Ale vtom pripade nechapu jak pneu souvisi se zvukem motoru. Asi myslis miseni tech zvuku. Kazdopadne nemas si kupovat tak tichy letnaky, pak ti to v zime pripada, ze to blbe duni :-) (ja mam zimaky o dost tissi nez letni.. coz me dost prekvapilo. Zanedlouho dam info do recenze)

"-- skrytý --" 01.12.2009  19:34

« Re: pozn

Ne, to neni mísením hluků. Jak jsou ty zimní měkčí a maji větší profil, tak se v záběru víc kroutí a celá ta soustava osciluje jinak. Je to opravdu úplně jiný zvuk motoru, ty pneumatiky samy o sobě jsou poměrně tiché.

macegt 01.12.2009  19:50

« Re: pozn

podle me kdyby to nebylo misenim zvuku, zak ti to nemuze oscilovat jinak. na tech zimakach se ti tam zmenila nejaka frekvence, ty zvuky se potom jinak skladaj a jinak to zni. Ale zvuk motoru je furt stejnej, pokud nepocitam ze se zmenil za nizsich teplot, coz myslim ze jo.

"-- skrytý --" 01.12.2009  20:02

« Re: pozn

Motor není s koly spojen pevně. Mezi motorem a převodovkou je soustava torzních pružin (aka dvouhmotový setrvačník). Jelikož záběr motoru není plynulý (jsou to pulzy), tak nějak kmitá kliková hřídel, blok motoru ve svých ložiscích, dvouhmotový setrvačník a ve výsledku i kola. Všechno se navzájem ovlivňuje. Gumy a převodovka jsou zticha, dvouhmotový setrvačník mám vpořádku (takže nerachotí), kliková hřídel nemá vůli (akorát se kroutí) a vlastní zvuk spalování je v interiéru velmi tichý. Tyhle frekvence vydává motor jako celek, jak kmitá ve svém uložení, jehož frekvence je teď díky pneumatikám rozhozená. Nejsem hluchej, dokonce si myslim, že slyšim velice dobře. Zvuk motoru v záběru je to jediný, co se změnilo.

macegt 01.12.2009  21:27

« Re: pozn

Tak uz si to aspon dopresnil na zvuk motoru v zaberu. I tak mi to pripada jako nebetycna pitomost, abys poznal vliv tvrdosti a profilu pneumatiky na zvuku motoru diky ovlivneni frekvence kmitani v jeho ulozeni pres soustavu pruzin. Zvlast jestli ti gumy pri jizde pripadaji zticha. Ale tak v twingu je takovej randal ze se tezko neco rozlisuje. mozna to neni tak nerealny, zkusim to priste nezavrhnout az si zase vsimnu nejaky zmeny na zvuku motoru.

"-- skrytý --" 01.12.2009  21:49

« Re: pozn

Právě proto, že ty gumy jako takový jsou tichý, se to dá naprosto přesně identifikovat. Kdybych tam měl zimní gumy Kumho jako tehdá na tom půjčenym Toledu, tak bude slyšet akorát odvalování pneumatik. S těma Kumhama jsme se nemohli bavit ani mezi sebou v autě, jakej dělaly kravál.

Ronault. 10.12.2009  22:31

Dveře

Je fajn, že je vyměnili, ale z druhé strany je trochu smutné, že za 6 let a 97 000 km už korodují dveře :-( I když chyby se stávají všude

"-- skrytý --" 12.12.2009  09:20

« Re: Dveře

Ber to tak, že kámoš si koupil nový twingo, a po roce se mu vysrala elektronika zamykání, blbl děšťový senzor a světla...

Dali mi dveře, kde už by se to stát nemělo. Karoserie jako taková je (zatím) úplně bez potíží.

talio2 12.12.2009  16:03

« Re: Dveře

kamarád má 2roky starou Corsu a 2x mu upadl motor na nápravu a minulý týden mu praskla poloosa ;-) co je horší ?? >:D >:D

FRPE 12.12.2009  16:08

Zdravím pane Lorenc - dveře interiérové automobilové dělíme na dvě skupiny :

1. Dveře obložkové včetně obložkových zárubní - jsou moderní pěkné a do Vašeho vozu bych volil variantu z 1/3 prosklené, zámek dozický

2. Dveře klasické osazené do ocelových zárubní - opět bych volil variantu s prosklením a dozický zámek - trošku již vycházejí z módy

Jinak Talio horší je snad už jen vyhořet a nebo se stěhovat - nesnáším to ... 8-s

talio2 12.12.2009  16:18

« Re: Dveře

FRPE:to byla jen řečnická otázka.. večer si zapni zprávy na Nově, tam jich je >:D >:D a má nejoblíbenější: a kdo to všechno zaplatí?? >:D >:D

Ronault. 12.12.2009  16:50

« Re: Dveře

Můj kamarád, můj kamarád, můj kamarád... Zajímavé pánové...

Nicméně aniž bychom mluvili o svých kamarádech, co mají Astony Martiny s problémy s elektronikou a Bentleye s upadnutým kolem, tak by se chtělo vrátit k věci.

Horší je, že výrobce vyráběl již 7 let (od r.1996) Octavii a ani za těch 7 let nebyl schopen vychytat místa, kde auta nejčastěji korodují. Nejde dokonce ani o první modely, auto s obrovským počtem km bez patřičné péče a s největší pravděpodobností je tohle auto nebourané... Negarážuješ náhodou dokonce své auto?
              Tohle, když se stalo C´eedovi s prvními kusy, tak z toho byl celonárodní mediální humbuk, že první Kie ze Žiliny reznou. Kdepak, to je pro Octavku maličkost. ;-)

Každé auto má své problémy a chyby. Jak sami víte, tak ani Octavia od nich není oproštěna a je třeba poukázat, že by se tohle prostě nemělo stávat, nejen si říkat, že jiným praskla poloosa. ;-)

Jinak ještě třeba pochválit Škodu, že dveře ihned vyměnila za nové. Kdyby tomu tak bylo vždy, bylo by to super. Viz kauza černé ovce a voda ve Fabii.

"-- skrytý --" 12.12.2009  18:22

« Re: Dveře

Vono se to netýká paušálně všech oktávek 1U. Ty nejstarší tím netrpěly. Smůlu má ten, kdo chytil dveře z vadné série...

Ad Kamarádi: Já bych si Renault nekoupil (nenabízí co chci a vyznávám jiné uspořádání přístrojů apod.), takže to z mojí vlastní zkušenosti nikdy nezažiju ;-)

Á propos Renault: Něco k Méganu Grandtour 2006.
                Prostor na zadních sedadlech je skutečně super, jsou tu však dvě podstatná "ale." První, nepříliš kritické - zadní reproduktory jsou umístěny ve dveřích v úrovni stehen. Zadní cestující svými stehny tyto reproduktory spolehlivě odstíní, takže nejsou vůbec slyšet :-)
                Druhé (a kritické) ale: Zadní bezpečnostní pás nelze seřídit výškově, a ať sedím jak sedím, jde mi vždycky PŘES KRK. Nejsem žádný velikán, avšak za zrovna malého bych se nepovažoval (dle posledního měření 173 cm). Tohle prostě být NESMÍ. Takovéhle nedodělky u aut skupiny VW nenajdete.

Ronault. 12.12.2009  18:59

« Re: Dveře

Sice nechápu proč taháš Renault do diskuze o zrezlých dveřích Octavie, asi ti nezbývá než uhýbat od tématu. Možná tě dráždí můj nick, ale na tohle jsem si již zvykl.

Ad Megane. To s těmi repráky je docela dovrý vtip. >:D Ale chápu to, přecejen jsi zvyklý na prostor na zadních sedadlech z Octavie, kdy člověk vyšší než 160 cm musí nohy doširoka roztahovat a krčit směrem ke dveřím a proto by zastínil reprobedny ve dveřích. To se samozřejmě v Meganu Grandtoure s prodlouženým rozvorem nestane, tam je místa dostatek. ;-) Mimoto reprobedny v zadních dveřích ma kdejaké auto a mohli bychom jmenovat do nekonečna >:-[] Ani si nějak nedokážu představit tak dlouhé stehno, nemluvě o tom, že myslíš zřejmě lýtko a to si pro změnu nedokážu tak široké představit.
                  Pokud reprobedny ve voze VW zrovna v zadních dveřích nejsou, tak je to proto, že jsou za příplatek >:D Každopádně pokud tohle je hlavní problém Megana, tak to musí být asi nejlepší auto na zeměkouli.

Jinak Renaulta nikomu nevnucuju, jak se mylně domníváš (sám ani Renaulta nemám), ale rozhodně taky nikomu nevymlouvám Octavii I.

Příště k tématu, nechat testosteron ve varlatech (aby nebyly přehnané reakce) a ke svému miláčkovi nepřistovat jako k nadautu ;-)

Jen tak mimochodem, nejsem odborník na náhony 4x4, nikdy jsem o něm neuvažoval, ale není mezi 4x4 u Octavky a 4 motion nějaký rozfíl, jako např. že 4x4 je "jen" Haldex?

"-- skrytý --" 12.12.2009  19:33

« Re: 4Motion

4Motion je jen obchodní značka Volkswagenu, nemá s typem rozvodu nic společného. Obdobně je tomu v případě známky "quattro" od Audi.

Renault jsem vytáhl jen jako příklad (zejména proto, že je velmi často slyšet spojení renault = potíže s elektronikou, obdobně jako TDI = potíže s měřičem vzduchu a octavia = reznoucí dveře), a proto, že patří k nejprodávanějším autům u nás. Chyby se stávají opravdu všude, dokonce i dříve než po 6 letech a 100 000 km, a mohou být i závažnější než "jen" rezivějící dveře od kufru. Ještě bych mohl vytáhnout Mercedes E, BMW 7 a Volkswagen Touareg. Ty měly svého času tak masivní potíže s elektronikou, že bývaly nepojízdnými a většinu času trávily v bezradné dílně. Rezivějící dveře kufru provozuschopnost auta ani bezpečnost provozu neomezí.

Pokud jde o Megana - myslím skutečně stehno. Ve dveřích je loketní opěrka, a reproduktor je právě v té opěrce.

Na prostor v oktávce jsem zvyklý, mám slušný kus přes 160 cm, a jak vidíš na fotkách v mojí recenzi, tak se tam vejdu s docela slušnou rezervou ;-)

foto Jack1989

Jack1989 27.01.2010  14:45

Čauky

viděl jsem jak jsi řešil starty na Octavii II. s tím DSG, vypadá že tomu taky dost rozumíš. Já si teď nejsem moc jistý s tím co dělá moje auti. Sice jsou velké mrazy, ale baterka je OK a vždy něco podobného zvládala, navíc ségra má starou 66 TDI, jsou si tedy podobné a zvládá to o hodně líp. Jde o to že nastartuju někde na popáté. O to by nešlo, někteří taky takhle startují v těchto mrazech. Ale mi se to na první čtyři pokusy dusí někde v 500-700otáčkách a kouř jak z Liazky :-) No na popáte se to pomalu vyšplhalo na volnoběh a pak jede normálně, jak se zahřeje jede tím tuplem jak čert. Nevím, budu asi muset proměřit tlaky, svíčky, ktere mají 1rok a taky mě napadá AGR jestli to nedusí moc výfukem. Co myslíš? VAG mi neukazuje nic, takže čidla otáček a regulace by měla být OK. Jestli odepišeš tady, dej vědět přes SZ. Zatím díky

"-- skrytý --" 27.01.2010  17:19

« Re: Čauky

Já tě zdravím!
      Napadá mě čidlo teploty chladící kapaliny (podle toho se řídí i startovací vstřiky a kompenzace studeného běhu), AGR bych taky zkontroloval. Čistě teoreticky i váha vzduchu (tu neuvidíš v chybové paměti; musíš si změřit její hodnoty za jízdy).
      Nicméně, pokud jde o tuhé mrazy - připadá v úvahu i palivo. Jestli funguje regulace volnoběhu a otáčky dělají co popisuješ, tak to pravděpodobně svědčí o tom, že otáčky v daný okamžik naregulovat jednoduše nelze (např. kvůli potrubí či filtru ucpanému parafínem se nedostává dost nafty). Ohledně toho jsem někde (možnmá u mě v návodu k autu?) četl, že to má vyhřívanou palivovou soustavu, ale v tuhle chvíli nejsem schopen to dohledat.

Co tam máš za olej? Kde tankuješ?

"-- skrytý --" 12.02.2010  10:13

super

Moc pekny auto. 4*4 Tdi combi. Pro me rodinny ideal ;-)

talio2 12.02.2010  11:50

« Re: super

já mám hezčí >:D >:D

"-- skrytý --" 12.02.2010  13:05

« Re: super

@ Bary: ďýk ;-)

@ Talio II: No tak to né... :-)

foto d-a-m-

d.a.m. 21.02.2010  22:02

Výtečná recenze

Opravdu velmi povedená a obsáhlá recenze, i motorističtí novináři by si mohli vzít příklad, jak se to dělá! :yes:
    IMHO jsi udělal moc dobře, žes opustil používání long-life oleje, je to pro turbodieselové motory ten největší hrob!!
    Jen v MB to stále nepochopili (?)...nebo žeby tajná dohoda s BOSHem, aby šla turba na odbyt? >:-[]
    Ať Ti slouží, všehrabka!!

"-- skrytý --" 22.02.2010  08:15

« Re: Výtečná recenze

Díky. Dal jsem si záležet ;-)

Mám takovej pocit, že LongLife vcelku nevadí, když s tím ujedeš těch 30.000 za půl roku, protože to je vesměs optimální provoz (on ten olej podle 507.00 už má narozdíl od toho staršího normální HTHS). To ale není můj případ, tak proč to hrotit, že? :-) Mít tam jeden olej dvě zimy... Ne-e.

"-- skrytý --" 22.04.2010  15:48

test

test, jestli je rozbitá diskuze

talio2 22.04.2010  16:38

nevypadá >:D

"-- skrytý --" 22.04.2010  17:03

« Re: test

Je to rozbitý, protože na vlákno, kde přispíval Slavek-TDM nemůžu odpovědět a nedá se mu ani poslat soukromá zpráva. Řeší se totiž plnicí tlak u fábie 1.2 TSI, a tam se mi to nedaří umístit.

talio2 22.04.2010  17:08

« Re: test

mě k němu jde přispívat :-)

"-- skrytý --" 22.04.2010  17:33

« Re: test

Jaks to tam napsal, tak mi to šlo taky. Na jeden příspěvek :-) Další už ne, takže ten jeden jsem poupravil do konečné podoby...

FRPE 23.05.2010  01:13

Novinky a Starinky

Ahoj Hooonzo,

četl jsem si nyní tvé novinky, mám prosbu, nyní vážnou. Na ulici kde bydlím nesvítí nyní lampa, mohl bys mě prosím nasvítit vozovku abych měl hladký výjezd na silnici se svým vozem? >:D

"-- skrytý --" 23.05.2010  10:10

« Re: Novinky a Starinky

Jasně, moh, ale zejtra vyrážim na služebku na Slovensko a vrátim se až v pátek. Potom klidně ;-)

foto Hombre-71

Hombre_71 03.08.2010  19:10

konečně

vidím že má někdo stejný super nosič na kola jako já >:D

"-- skrytý --" 04.08.2010  12:19

« Re: konečně

jj, je geniální :-) Zprvu jsem nevěřil tomu mechanismu uchycení na kouli, ale fakt to funguje a je to stabilní..

foto superkutil

superkutil 19.08.2010  11:17

Výtečná recenze!

Akorát ta spotřeba u 4x4 je skoro neuvěřitelná. Tak malou nemají lidi s Oktávkou ani bez 4x4.

"-- skrytý --" 19.08.2010  16:46

« Re: Výtečná recenze!

Dík za uznání :-)

Já vim zcela přesně, čim to je. Zkus si jet chvíli předpisově - během 10 vteřin tě předjede 20 aut (z toho 14 fábií HTP). Čim nepřehlednější úsek a prudší stoupání, tim víc aut předjíždí. Pak se neni čemu divit, že každej řve, že údaj výrobce je přehnaně optimistický ;-)

Já přestupky nepáchám, neb kontroly přitahuju. V týhle zemi jezdí spousta lidí vožralých jak prasata či systematicky překračují rychlost o 40 kmh a celej život se jim nic nestane. Já jedinkrát udělám chybu - vezmu zelenou kartu od vleku místo od auta - a hned mě maji a platim. Kdyby průměrný český řidič byl kontrolován tak často, jako já, tak půlka národa nemá řidičák.

Abys se s předoškrabkou TDI dostal na průměr 6 litrů, tak musíš mít furt nohu na zemi. Na 1.9 TDI je sympatické, že nezávisle na výkonové variantě umí všechny jezdit stejně úsporně. Když s 96kW TDI pojedeš jako s 1.9 SDI, tak i bude žrát stejně málo jako SDI. Když chceš ty extra koně použít, tak je musíš nakrmit, to je jasný.

macegt 05.09.2010  16:36

Provoz

:-) gratuliji k navratu na silnice, at se dobre jezdi a moc to stim transporterem neprehanej

"-- skrytý --" 05.09.2010  19:36

« Re: Provoz

Už se dá celkem všecko, akorát ruční brzdu ještě zatahuju levou...

talio2 28.11.2010  20:30

Krystalická voda

Já se dneska i těšil na cestu ČB->Praha a ona nespadne ani vločka.. fakt šit >:D >:D

"-- skrytý --" 28.11.2010  20:51

« Re: Krystalická voda

no vono s tim procentem, co eště furt má letní, celkem neni vo co stát...

talio2 28.11.2010  21:05

« Re: Krystalická voda

já koupil na letošek zimáky nový, zdají se dobrý, ale auto se s nima šeredně naklání >:D

letňáky mám 205/55/16 zimáky 195/65/15 :) ale spíš je to o zvyku

"-- skrytý --" 28.11.2010  21:29

« Re: Krystalická voda

ne, to neni o zvyku, já to jezdim taky tak. V létě 205/55/16 a v zimě 195/65/15. Ten rozdíl je dost propastnej...

talio2 28.11.2010  21:31

« Re: Krystalická voda

áááá tak to asi dost zapomínám :-) jo a spotřeba je při stejným stylu jízdy stejná.. ale doufám, že až napadne ( snad ) hora sněhu tak se plně ukážou embéčkářské výhody :-)

Ronault. 05.12.2010  21:02

8avia

Možná jsem to někde v diskuzi či recenzi přehlédl, ale proč ta přezdívka auta? :-O

talio2 05.12.2010  21:58

« Re: 8avia

Hoooooooonzo: tenhle problém s nahromaděným sněhem jsem taky zaznamenal, ale je to v pohodě.. a to vibrování do volantu je způsobený lehce zvlněnými kotouči, po zimě je nechám srovnat..
      S embéčkem jsem nejvíc spokojenej a poslední dobou si čím dál víc užívám výhod nezávislého topení :-)

"-- skrytý --" 06.12.2010  12:08

« Re: 8avia

No sníh v kolech teda nebyl v pohodě, volant se skoro nedal udržet a klepalo to i do sedačky :-) Musel jsem jet okolo 100 kmh, kdy se to eště neprojevovalo.

"-- skrytý --" 06.12.2010  11:47

« Re: 8avia

No to je z latinského "octo" neboli 8 ;-)

Ronault. 06.12.2010  12:34

« Re: 8avia

Hooonzo: Jééééémine, jsem to ale hlave dubová. Já, co mám zkoušku z latiny na tohle nepříjdu >:D Furt jsem tam hledal připodobnění s Avií >:D

"-- skrytý --" 06.12.2010  12:46

« Re: 8avia

Z toho si nic nedělej. Já studentům, co maji zkoušku z chemickýho inženýrství, pro změnu musim vysvětlovat, k čemu se používá čerpadlo ;-)

Brandon Walsh 06.12.2010  12:47

rony asi si prepracovany >:D

talio2 06.12.2010  12:38

« Re: 8avia

Tak to se mi nestalo ani když jsem jel domů minulou středu večer v tom největším mordoru >:D ale je pravda, že jsem 100km/h za celou cestu překročil jen párkrát a na chvilku.. nešlo to, po dálnici 80 max..

"-- skrytý --" 06.12.2010  12:47

« Re: 8avia

Bylo to asi jako když máš nevyváženou pračku a sedneš si na ní :-)

Ronault. 06.12.2010  12:57

Zino: Asi jo, ve středu zkouška, už na tom visím 8-s

Hoonza: Ad pračka... takže to byl pro leckteré dámy v autě celkem příjemný vibrační zážitek? >:-[] >:-[] >:D

"-- skrytý --" 06.12.2010  13:53

« Re: 8avia

No to nevím, nikdo mi neřikal, abych ty kola nečistil :-)

Poustnik 06.12.2010  13:02

« Re: 8avia

Taky jsem v létě myslel, že mám zvlněné kotouče. Dal jsem seřídit geometrii a ejhle!!! Vibrace při brzdění ustaly. Tož jsem ušetřil za kotouče! ;-) Ale se sněhem se mi to ještě nikdy nestalo.

talio2 06.12.2010  13:28

« Re: 8avia

geošku mám seřízenou, známej měl chvíli a koukal na kotouče a je to nima, alespoň že není nic s nápravou :-)

foto Fremen

Fremen 07.01.2011  19:37

recenze

Ahoj. Suprově a inteligentně napsaná a udělaná recenze. Máš tady vše podstatné, fotky jsou taky kvalitní. Dávám 3 x 10.

talio2 07.01.2011  20:01

to jsi asi neviděl mojí co ? >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 08.01.2011  14:45

Díky :-)
      Akorát včera večer jsem koukal na SuperRTL na nějakej díl Duny, a tam nějakýho Fremena zabili. Ale asi to byl někdo jinej >:D
      Dneska ve 22:00 je další.

foto Fremen

Fremen 08.01.2011  19:08

« Re: recenze

to talio2: tu mám v plánu si taky přečíst.
      to Hoonza: jasan, Fremenů je spousta. Plná Duna jich je. :-)

foto Herbi-TSI

Herbi TSI 01.09.2011  12:38

Dokonalost u druhé generace

Hodně podařené auto. V době jejího uvedení na trh jsem nechtěl vlastnit nic jiného, ale ta cena....:-)
    Líbí se mi tvoje pasáž o terénu... Pokud jste si ho nekoupili ne...
    Nechápu význam SUV. Je to něco stejně šíleného jako země, v které se tato kategorie aut zrodila. Jezdí jako průměrné kombi, vnitřní prostor a kufr má jako průměrné kombi. Jenom náklady na pořízení a provoz jsou dvojnásobné a v náročnějších provozních podmínkách je někdy to kombi 4x4 dokonce i trumfne. A argumanty odkazující na větší bespečnost neberu.Jsou to bludy.Jedinou výhoda, že se do SUV lépe nastupuje a je lepší rozhled v provozu.Kam se však budem koukat za pár let, když už i Mini děla Countrymana.
    Známí mají chalupu na samotě a přesně s touhle Octavkou někdy prováděli stéjné plužení sněhu jako ta Bora na videu. Její průchodnost sněhem a vůbec jízdní vlastnosti jsou super.
    Bohužel podlehli módě a teď jezdi v Chevroletu Captiva...:-(
    Octavie II 4x4 je celkoově posunutá k dokonalosti. Mám příhodu, kdy mi s mým sportovním podvozkem v zatáčkovité partii ujížděl Scout a nebylo to dáno nepoměrem výkonu...
    Další auto chci 4x4 doplněné nějakým dobrým automatem:-)
    Fakt pěkná recence.

"-- skrytý --" 03.09.2011  09:29

« Re: Dokonalost u druhé generace

Díky za příspěvek :-)
      S tou cenou máš pravdu - kupoval jsem to mírně ojeté, a dneska bych za tu cenu skoro měl novou s lepší výbavou...

foto Latalik

Latalik 28.10.2012  14:52

Pouzdro na brýle

Hezký den přeji,

nemáte ještě někde schované (případně někdo jiný než autor) to pouzdro na brýle? Já ho v autě mám, ale jen polovinu, chybí mi víko.

Případně - když jste to odšrouboval, to pouzdro, jak jste zakryl otvory které po něm zůstaly - myslím otvory pro šrouby/vruty.

Děkuji za odpověď...

foto Libor-89

Libor.89 08.04.2013  16:52

MAXI-DOT

Zdravím :-) Všiml jsem si, že máš maxi-dot a že Ti ukazuje stav vozidla, atd... Mám také maxidot.. ukazuje mi teplotu vzduchu, spotřebu, rychlost, atd. a taky údaje o org. rádiu. Ale výše napsané funkce tam asi nemám...nebo ano? Zajímalo by mě, jestli existovalo víc verzí..nevíš? díky