Mazda5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.06  14:19

    « Re: Madlo

    Mám 2 děti do 10 let a ty jsou nadšené z výhledu a možnosti sklopení zadních sedadel na spaní a o madle nepřemýšlejí.
    Dospělé co jsem vezl unesl prostor pro cestující vzadu a nikdo z nich si na toto nestěžoval. Pokud jedeme ve 4 dá se střední horní díl předělat na loketní opěrku.
    V předu mi toto opravdu nevadí.
    Výbavu si nemohu vynachválit. Díky tomu je cena příznivější než u modelů s množstvím příplatkové výbavy.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    04.04.06  10:01

    « Madlo

    Nechyba vam(rodine) madlo na zadnych dverach ? Clovek sa tam nema kde opriet. Inak super kara (az na tie kombinacie vybav - no japonec).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 04.04.06  09:32

    « Re: Spotřeba

    Zdravím konečně někoho se stejným modelem, ale trochu jinou motorizací.
    Můj PP je taky trošku spořivější než realita a to o 0,5l/100 km.
    Jinak mám najeto 12500 a stále dolívám pouze ostřikovače a Natural. Nyní jsem z BA95 přešel na OMV Super 100 - spotřeba je o 1l/100 menší,auto líp tahá a přestalo mi smrdět z výfuku po zkažených vejcích. Když to spočtu je 100 asi o 10 Kč dražší na 100km, ale auto jede o dost lépe. Taky se zlepšilo startování a motor je o poznání tišší.
    Už se těším na 17" letní kola .......
  • 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 03.04.06  23:46

    « Bez nadpisu

    Koukám, že to tady žije :-(
    Vidím, že místní testeři mají na diesel 105 kW podobný názor jako já:
    [odkaz]
    Motor si fakt nemůžu vynachválit. Ani při nějakých -10 stupních to nemělo typický traktorovitý zvuk. Spotřebu zatím nehodnotím, má to sotva tři tisíce najeto a taky neumím odolat pokušení se znovu a znovu přesvědčit, jak pěkně to jde za plynem. Taky je třeba občas ukázat pilotům závodních strojů typu Fabia HTP, jaká je výkonnost jejich nářadí ve srovnání s MPV škatulemi :-)
    Co vím jistě je, že palubní počítač neskutečně kecá co se týče spotřeby. Ukazuje vesele cca o 1 litr na 100 km míň než je skutečnost. Po natankování plné hýří optimismem o dojezdu > 1000 km, s ubývající naftou v nádrži toto číslo plynule snižuje na uvěřitelnou a pravděpodobně reálnou hodnotu.
    Další nepříliš ideální věcí je displej. Hodiny jsou jedna z voleb palubního počítače, takže nelze mít najednou zobrazeny hodiny a třeba okamžitou spotřebu - to mi trochu vadí, hodiny bych chtěl mít někde pořád. Teplotu je taky možno mít zobrazenou pouze jednu, buď venkovní, nebo tu nastavenou uvnitř. Při změně nastavení vnitřní teploty se displej přepne na vnitřní, ale už se nevrátí zpět na vnější, pokud tam předtím byla zobrazena - musí se to tlačítkem přepnout zpět. A nakonec, přepínání počítače nahoře na palubní desce je taky kapánek z ruky.
    Prostě na tom hledám mouchy, protože jinak jsem pořád nadšenej :-)
  • 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 10.03.06  22:30

    « Bez nadpisu

    Dneska jsem vyměnil Premacy DiTD za Mazdu 5 Touring Diesel 2.0 105kW. Po prvních 100 km mám pocit, že jsem přesednul z traktoru do auta. Jsem nadšenej z motoru, to snad ani není diesel. Tichej, sametově hodný chování a když se na to šlápne, tak to pěkně uprašuje. Ještě trochu natrénovat řazení šestky... :-)
    První dojem je velká spokojenost. Při 130 km/h na dálnici to na šestku točí cca 2300 rpm a v autě je pěkný ticho - i aerodynamický hluk je oproti Premacy nesrovnatelně nižší. Taky se mi líbí, jak se to elegantně a tiše přenáší přes hrby a díry - opět neporovnatelné s Premacy.
    Až mě opustí počáteční nadšení a dám tomu trochu za uši, dám vědět další poznatky.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    16.02.06  20:41

    « Re: Re: Re: Mazda5

    Pro Pavel 323:
    Sorry, ze reaguji az ted, chodim se sem kouknout opravdu jen prilezitostne. Mam Premacy 1,8 Exclusive po faceliftu, r.v. 11/2003, starry blue metaliza, koupenou a servisovanou v Autopalace Sporilov, nyni najeto 48 tis. Zatim nebourana. Pocitam, ze do roka pujde z domu, to bude mit asi tak 65 tis. km. Pokud nezapomenu, urcite dam vedet.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.02.06  15:35

    « Re: Mazda 5

    Jezdí jako drak. Ve městě cca 10 naturalu BA95, jinak mimo kolem 8l/100.
    Hluk v autě mi nepřijde nijak vysoký, spíše naopak. Ovládá se velmi pohodlně a i posed a sedáky jsou fajn.Kvalitou si ničím nezadá s e zbytkem současného světa v dané kategorii, naopak mám dojem, že trošku odbíhá vpřed, ale teď ze mne mluví velmi spokojený majitel po 9500km.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    09.02.06  14:28

    « Mazda 5

    to Slon72: Tak ako jazdi ? Spokojnost ? (Kvalita, spotreba, hluk, pohodlnost).
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 09.02.06  10:35

    « Re: Re: Re: Re: Mazda 5 - brzdy

    Zdravím, mám s M5 za sebou již 9500km a nemohu souhlasit. Mám ve výbavě ESP a již několikrát jsem zkoušel testy s/bez a poté brzdit na rozdílném povrchu. Chování s ESP je velmi čitelné a tento systém zasahuje až po chvilce, kdy se zadek začne přetáčet- řidiči to umožňuje čas na korekci. ABS funguje s ESP a brzdná dráha na kluzkém povrchu je úměrná výchozí rychlosti vozu. Auto jde velmi dobře ovládat i se zapnutým ESP (DSC u mazdy) a nepřijde mi, že jede dále než ostatní. Ten výsledek testu se lišil jen o metry. Ve všech ostatních M5 měla naopak čelní pozici!
    Včera večer jsem zkusil jízdu bez DSC na čerstvém sněhu a točil jsem se jak hodinky - díky rozvoru a velikosti auta. Po zapnutí DSC jsem mohl jet o hodně rychleji a stabilněji.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Shi" [193.165.5.XXX] 07.02.06  22:19

    « Re: Re: Re: Mazda 5 - brzdy

    Když brzdíš a máš pod každou půlkou auta jinak kluzkej povrch, tak se ti auto začne stáčet - podobně jako když jedeš na śáňkách a brzdíš jen jednou nohou. Je-li v autě ESP tak toto nevyžádané stáčení detekuje a zasáhne proti němu. A jediné jak může zasáhnout je tak, že odbrzdí ta kola, která více brzdí. Výsledkem je sice směrová stabilita, ale snížený brzdný účinek. Máš-li "jen" ABS tak proti nechtěšnému natáčení prostě zasáhneš natočením volantu a brzdíš dál tak, jak to jen s ABS nejlépe jde ...
    Když stabilizační systém stabilizuje až moc, tak je to na škodu. A šikmoocí inženýři to se stabilizací asi trošku přehnali. Ale i tak bude můj příští vůz pocházet z dílen šikmookých inženýrů ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 07.02.06  20:54

    « Re: Re: Mazda 5 - brzdy

    to je teda divný, brzit půlkou auta na rozdílném povrchu zvládá bez jakýchkoliv problémů i auto s ABS, na to stabilizaci vůbec nepotřebuješ...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    neregistrovaný: "Shi" [193.165.5.XXX] 07.02.06  17:27

    « Re: Mazda 5 - brzdy

    Nedostatečnou dostala, pokud se nepoletu, za test, kdy je pod každou půlkou auta jinak kluzký povrch - stabilizační systém stabilizoval až moc a v rámci zabránění stáčení vozidla při brždění to celkově brzdilo málo a brzdá dráha tak byla extrémně dlouhá. Jakkoliv mám rád japonce, tak v tomto testu opravdu zoufale propadli, zvlášť ten lexus je ostuda jako hrom.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    31.01.06  12:51

    « Re: Re: Mazda5

    PRO ANONYMNÍ !!!!!!
    Jezdil jsem rok se 626 1,8, ted posledni dva roky s Premacy se stejnym motorem. S obema auty, co se kvality a pohodli tyce, plna spokojenost. Uvazuji o novem aute a M5 byla logicky jednim z kandidatu. Ve Frankfurtu jsem si ji mohl dukladne prohlednout a porovnat a mam par malych pripominek: 1) kdyz jsem si sednul na vsechna mista, tak jsem si uvedomil, ze to auto je vlastne plnohodnotne jen ctyrmistne; prostredni sedadlo ve druhe rade je skutecna nouzovka vhodna spise jen jako sirsi loketni operka; 2) sklopna zadni sedadla tusim systemu karakuri se sklapi velmi lehce, nicmene na dlouhe cesty si je moc predstavit neumim a dost ubiraji ze zavazadloveho prostoru; stejne nepocitam s tim, ze bych vozil vice nez 5 lidi; 3) posuvne bocni dvere se mi sice moc libily, mene uz vsak absence jakychkoliv bocnich loketnich operek; vhledem k tomu, jaka je mezi sedadlem a dvermi mezera, bych ocekaval sklopne loketni operky, jake byvaji zvykem u velkych MPV; 4) kvalita plastu a calouneni v interieru mi prisla v bezprostrednim srovnani s vedle stojici faceliftovanou M6 spise slabsi, srovnatelna s M3; pokud zustanu u Mazdy, pak se asi budu klonit spise k nove M6.
    až budete tu premacku mít na prodej dejte prosím vědět na pavel626@seznam .cz mám 626-ku a chtěl bych premacy v jaké je výbavě kolik natočeno atd??? díky za info
  • « 00 Reagovat !

    foto matuS

    matuS 30.01.06  17:35

    « Re: Volil bych Toyotu

    od Mazdy 5 má pohodlné prostřední sedadlo v druhé řadě,
    ty si iny vtipkar ;)
  • « 00 Reagovat !

    foto

    06.12.05  23:37

    « Re: Mazda5

    Jezdil jsem rok se 626 1,8, ted posledni dva roky s Premacy se stejnym motorem. S obema auty, co se kvality a pohodli tyce, plna spokojenost. Uvazuji o novem aute a M5 byla logicky jednim z kandidatu. Ve Frankfurtu jsem si ji mohl dukladne prohlednout a porovnat a mam par malych pripominek: 1) kdyz jsem si sednul na vsechna mista, tak jsem si uvedomil, ze to auto je vlastne plnohodnotne jen ctyrmistne; prostredni sedadlo ve druhe rade je skutecna nouzovka vhodna spise jen jako sirsi loketni operka; 2) sklopna zadni sedadla tusim systemu karakuri se sklapi velmi lehce, nicmene na dlouhe cesty si je moc predstavit neumim a dost ubiraji ze zavazadloveho prostoru; stejne nepocitam s tim, ze bych vozil vice nez 5 lidi; 3) posuvne bocni dvere se mi sice moc libily, mene uz vsak absence jakychkoliv bocnich loketnich operek; vhledem k tomu, jaka je mezi sedadlem a dvermi mezera, bych ocekaval sklopne loketni operky, jake byvaji zvykem u velkych MPV; 4) kvalita plastu a calouneni v interieru mi prisla v bezprostrednim srovnani s vedle stojici faceliftovanou M6 spise slabsi, srovnatelna s M3; pokud zustanu u Mazdy, pak se asi budu klonit spise k nove M6.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 28.11.05  18:56

    « 5000km

    Tak už jsem zase tady s info:
    poprvé jsem otestoval DSC -paráda - citlivě upraví jízdní dráhu ve smyku.
    Brzdy jsou neustále perfektní a nevadnou.
    Spotřeba: město 9- 10 l
    Mimo 8,2-9,2 l
    Už jsem vezl 7 lidí a chová se jako s 1pasažérem.
    Poruchy - zatím 0.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 27.10.05  13:54

    « Brzdy

    To je zajímavá informace, ale mé auto brzdí super - zatím.
    Vím jen, že v USA stáhla Mazda všechny vozy kvůli poruše na výfukovém potrubí.
    Jedna perlička - dnes jsem přezul na nové zzimáky - můj prodejce mi zdarma uskladnil letní disky, a za práci při výměně jsem nedal nic.
    prostě paráda.
  • 00 Reagovat !

    foto Lubos-1

    Lubos.1 26.10.05  17:51

    « Mazda 5 - brzdy

    V clanku www.auto.sk/clanok3981.htm je spomenuta Mazda 5, ktora presla testom brzd a dostala hodnotenie 'nedostatovny' spolu s Fiatom Panda. Najhorsie vraj dopadol novy Lexus GS 430.
    AKo vam brzdi Mazda 5?
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 26.10.05  11:50

    « Re: Re: Re: Re: MPV vs. combi

    drobna jezdecka chyba a spraveni 2 mesice? tomu se rika vylet do pole :-! ...ale jinak s tebou naprosto souhlasi ze kazdymu sedi neco jinyho a hlavne s tim ze nez si utvorit nazor podle naky diskuse je lepsi si to vyzkouset na vlastni kuzi.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    26.10.05  11:10

    « Re: Re: Re: MPV vs. combi

    Ja jezdím 1,5 roku s C-Max a jsem spokojen. Ted jsem to měl 2měsíce v servisu :'-( kvuli drobné jezdecké chybě v zatáčce tak jsem musel jezdit s fabii ev. starý Mondeo combi. Je to uplně něco jiného. 1. Posez-V MPV jsi výš lépší rozhled a opravdu sedíš a ne polosed-pololeh. Pohodlněji se nastupuje i vystupuje 2. řadíci páka je lépe po ruce. 3. variabilita- potřebuješ odvézt něco dlouhého (velkého) a ještě nejaké lidi tak sklopíš kterou sedačku potřebuješ ev. ji vyndáš celou. ale jak to platí v životě je každý jiný a každému vyhovuje něco jiného tak je potřeba to vyzkoušet a podle toho si vybrat.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…