Mazda5

Zařazení: Všechna fóra > Diskusní fórum "MotorCafé" > MAZDA

  • « 00 Reagovat !

    foto xera

    xera 08.08.12  22:32

    « Re: audio

    můžeš mi poslat ten ceník?
  • « 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 03.11.11  16:16

    « Re: silentbloky

    Díky moc za info, jestli to správně chápu jedná se o díly TRW JBU660 a TRW JBU661 - první je přední, druhý zadní (velký) silentblok. Správně? Originální výrobce je snad Febi, ale to je mi šumák, potřeboval bych to dát dohromady než se zrealizuje nové auto, protože to bouchání mi vážně leze na nervy. Mimochodem, celé rameno od TRW stojí nějakých 2.700,- Kč a po zkušenostech s tlumiči bych se moc nebál, že bude horší než originál. Kayaby vzadu zatím drží.
  • « 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 02.11.11  00:56

    « silentbloky

    Zdravím, dají se normálně objednat, jde o TRW, což je takřka prvovýroba. Můžu je poslat, mám čtyři.
  • « 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 29.10.11  18:40

    « Re: Náhrada Mazdy 5

    Jak na to koukám, Mazda pětku úspěšně zabila a novou si jen tak někdo nekoupí. Já zatím viděl na silnici snad jednu nebo dvě. S-max by se mi líbil, ale v rozumné výbavě bude minimálně 100 tisíc nad limit, Grand Scenic se mi zoufale nelíbí, ten design mi přijde bejt zastydlej někde před 10 lety. To už spíš snesu trochu pontonovitej americkej design Fiatu Freemont, což nebude auto na závodění, ale v poměru ceny a výbavy bude těžko hledat konkurenci. Docela pěkně vypadá nová Zafira Tourer, ale mám obavu že to bude klasická německá story - hezká základní cena, která po doplnění výbavy vystoupá do nadoblačných výšin.

    Škodováček: bylo by prosím další info k těm silentblokům?
  • « 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 28.10.11  20:10

    « Re: Náhrada Mazdy 5

    Zdravím pánové koukám že Mazdu 5 posíláte dál.Já už to udělal taky před 3 týdny vrátil jsem se ke koncernu a udělal si radost Octavií RS v kombíku.Mazdu jsem dal na protiúčet a s cenou 205 tisíc jí prodaly za 2 dny.Tak uvidím jestli jsem udělal dobrou změnu.Moje Mazda nebyla špatná pouze neustálé problémy s zadními tlumiči 5X výměna jinak za 4 roky provozu jiná závada nebyla.Tak se mějte mazďáci občas sem nakouknu co je novýho ohledně vašich 5 .
  • « 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 25.10.11  22:34

    « Re: Náhrada Mazdy 5

    Zdravím, pokud jde o ty silenbloky, tak lze řešit pouze výměnu samotných silentbloků. Řeším to po 60 000 km, jeden začíná prosakovat. Cena za kus 980 kč.
  • « 00 Reagovat !

    foto riesel

    riesel 24.10.11  21:03

    « Re: Náhrada Mazdy 5

    Ahoj Pupe,
    dlouho o tobě nebylo slyšet. Moje M5 je už taky v pánu a nahradil ji S-max 2.0i. Mohu jen doporučit.
    David (slon72)
  • « 00 Reagovat !

    foto pogo26

    pogo26 23.10.11  00:20

    « Re: Náhrada Mazdy 5

    Tak si vyzkoušej to nejlepší ve třídě. Renault GS 2.0 dCi 118kW. Tady máš srovnávačky. U nás ho koupíš za cca 600 000,-. O 150 000,- levněji než v Německu.
    [odkaz]
    [odkaz]
    Velká srovnávačka - Grand Scénic, P5008, Touran, Verso, Zafira.
    [odkaz]

  • 00 Reagovat !

    foto Pup

    Pup 22.10.11  18:13

    « Náhrada Mazdy 5

    Tak jsem začal řešit nové auto, provoz staré M5 (Touring Diesel, 105kW, 2006, 160kkm) se už dost prodražuje. Poslední fór je bouchání od přední nápravy, očekával jsem nějaké ty detaily okolo stabilizátoru, bohužel to jsou vymlácené silentbloky na ramenech. Mění se celá ramena, 8500 Kč za kus. Bohužel, nová M5 vypadla z výběru, i kdybych přešel design, který se mi zoufale nelíbí. Jediný diesel v nabídce je anemická 1.6 85 kW a takovej krok zpět bych psychicky neunes. Pro jistotu vyhodili i výborný řízení s hydraulickým posilovačem a nahradili ho gumovým elektrickým. Po 5 letech provozu jsem dospěl k názoru, že stará M5 není nijak zvlášť kvalitní auto, ale je aspoň zábavný - velmi dobrej podvozek, řízení, motor. U nové M5 zůstal snad jen podvozek, jinak je to o ničem. Pokud máte nějaký tip na podobný auto v relaci do 700 tisíc s DPH, dejte vědět. Prozatím to vidím na Peugeot 5008 2.0 HDi 110kW, případně 120kW s automatem, ale nejsem tou volbou nijak nadšen.
  • 00 Reagovat !

    foto Miras2

    Miras2 07.10.11  11:39

    « Handsfree

    Používám integrovanou handsfree. Asi rok bez problémů. Teď se tak po 2-4 týdnech stane, že se nespojí tlf. s hadsfree a musím jej znovu spárovat. Chová se to jako by tlf. zmizel z uložení. Nemáte někdo zkušenost, případně radu?
  • 00 Reagovat !

    foto skodovacek

    skodovacek 27.09.11  23:09

    « Sepnutí čerpadla ABS při 20 km...

    Zdravím, mám taky tlumiče sachs a zatím dobrý. Mírné prosáknutí oleje není moc uznávané. Mám dotaz na majitele pětek...Při rozjezdu mi přesně při 20 km cvrnkne čerpadlo ABS, někdy je to znatelný až cukne auto. Vždy jenom jednou po nastartování.
  • « 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 24.09.11  22:52

    « Re: Zadní tlumiče opět kaput

    Právě že tam byli kayaby můžeš použít ty nebo od Sachsu.Jiná možnost není.
  • « 00 Reagovat !

    foto Beny9700

    Beny9700 18.09.11  15:46

    « Re: Zadní tlumiče opět kaput

    Zkus Kayaby
  • 00 Reagovat !

    foto maty1

    maty1 30.07.11  00:31

    « Zadní tlumiče opět kaput

    Zdravím pánové tak dneska v servise opět zjištěno jeden zadní tlumič vyteklý a druhý sachs který jsem měnil v dubnu začíná prosakovat to vyřeším na záruku.To je už neskutečný za 3 roky co jí mám tak už budu měnit 5 zadní tlumič a to mám najeto 97 tisíc.Auto nepřetěžuju je nehavarované.Tak už nevím jakou značku tlumičů použít.
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 06.07.11  08:40

    « Re: Precipovanie

    Presvedcil si ma :-) ,,,nechal som to radsej tak aj ked ma kamos na to prehovaral...
  • « 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.06.11  22:17

    « Re: Precipovanie

    Mám skušenost,skracuješ životnost motoru o 40 procent záleží jak máš těškou nohu.
  • 00 Reagovat !

    foto

    "-- skrytý --" 13.06.11  20:43

    « Precipovanie

    Zdravim,
    Rozmyslam o precipovani mojej 5 (143koni). Mate niekto skusenosti s ktorymi by ste sa podelili? Na nete som sa docital o 20% zvyseni vykonu...
  • « 00 Reagovat !

    foto riesel

    riesel 12.06.11  20:45

    « Re: Prodám Mazda 5 2.0i Active7

    Prodáno
  • « 00 Reagovat !

    foto riesel

    riesel 07.06.11  15:54

    « Prodám Mazda 5 2.0i Active7

    Zdravím všechny, měním povoz a ten nynější je nyní k mání:

    [odkaz]

    Tak pokud má někdo zájem viz odkaz.
  • 00 Reagovat !

    foto Pene3

    Pene3 03.06.11  14:03

    « no problems

    to my žádný problémy nemáme [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!






Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…