Uhlik (muž ) Poslat zprávu

Opel Insignia Sport 2,0 CDTI ECOTEC 118kW

Opel Insignia, foto 1 Opel Insignia, foto 2 Opel Insignia, foto 3 Opel Insignia, foto 4 Opel Insignia, foto 5 Opel Insignia, foto 6 Opel Insignia, foto 7 Opel Insignia, foto 8
Opel Insignia, foto 9 Opel Insignia, foto 10 Opel Insignia, foto 11 Opel Insignia, foto 12 Opel Insignia, foto 13

Přezdívka auta Opel Insignia Rok výroby 2010 Koupeno nové najeto [km]:51000 palivo: nafta počet válců: 4 objem [cm3]: 1956 výkon [kW]: 118 kroutící moment [Nm]: 350 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.5 maximální rychlost [km/h]: 218 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 20 zavazadlový prostor [l]: 500 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.4 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Vsetko podstatne som uz pisal v prvej recenzii http://moje.auto.cz/Uhlik/opel-insignia.html takze teraz sa budem sustredit na rozdiely v tychto dvoch autach.

Kupovali sme v Topolcanoch u predajcu MGM International Slovensko, vsetko prebehlo bez problemov.

Po skusenosti so starou Insigniou ma prijemne prekvapila lepsia prevodovka, radi sa lahsie, presnejsie. Zrejme ide o vydarenejsi kus :)

Rozdiely medzi verziou Cosmo a Sport su: chromovane pedale, ktore autu dodavaju trosku sportoveho smrncu, na volante je pouzita perforovana koza, ktora sa lepsie drzi ako ta klasicka, ruka sa na nej menej poti, mozem odporucit.
Dalej je auto o nieco nizsie, a samozrejme su pouzite sportove sedacky. Tie sme si objednali v latke, pretoze koza v minulej Insignii nas nepresvedcila. Tiez sme si doplatili za ich elektricke ovladanie s pamatou. Sedacky su perfetne, skvelo sa v nich sedi, maju vysuvaciu oporu stehien a kazdy oceni aj moznost ulozit si nadstavenie polohy sedacky, opierok aj spatnych zrkadiel do pamate. Cize ked soferujem ja, stlacim tlacidlo a vsetko sa nadstavi tak ako potrebujem za par sekund. Prolem by mohol nastat u pevnejsich ludi, pretoze siroke moc nie su.

Dalsim zaujimavym doplnkom su vsteky zrkadla s automatickou clonou, ktore zabezpecia, ze uz ma nikto zozadu neoslni.

Co sa tyka posilnovaca riadenia s premenlivym ucinkom, tak rozdiel oproti kalickej verzii je minimalny, tiez ucinok Flexridu je velmi podobny.

Priplacali sme aj za disky 20" OPC, ktore vypadaju perfektne, komfort napriek miernym obavam nezhorsili a v mode Tour je auto stale rovnako komfortne ako na beznych 18"

Zaujimave je, ze auto ma o par decilitrov lepsiu spotrebu, mozno je to dane´tym, ze je o trosku nizsie, mozno mame fakt vydarenejsi kus.

Da sa jazdit pod 6 litrov mimo mesta este relativne normalnou jazdou. Bezna kombinovana spotreba sa pohybuje akolo 6,4 litra. V meste je auto schopne zapytat aj 9, priemerne vsak asi o liter menej.

Doplnujem udaje namerane podla dotankovania a teda realne udaje.
Dlhodoba spotreba je momentalne 6,9 l/100 km, co je oproti tej v palubnom PC zhruba o 0,4 l viac.

Este spomeniem radio NAVI 500, oproti nizsiej verzii ponuka naviac navigaciu, ktoru mozem odporucit, je v slovencine, slecna ma prijemny hlas, nerobi hrubky, je rychla a kazdu krizovatku priblizi ked treba, co nie je u vsetkych aut standartne. Nevyhodou je, ze neponuka menic na 6 cd, co sa nikde neuvadza. Ma ho radio, ktore nema navigaciu, inak ho asi do Insignie nedostanete.Taktiez nema taky velky HDD ako najvyssia verzia a preto niektore staty su pokryte menej podrobne, zatial som vsak ziadny problem nezaznamenal, minimalne Slovensko a staty strednej EU su pokryte do najmensich detailov.

Este by som rad spomenul elektronicku rucnu brzdu, ktoru som pred kupou Insignie (uz tej prvej) nechcel. Dnes na nu nedam dopustit, je to velmi fajn vec, rozjazdy do kopcov su vdaka nej uplna pohoda, odporucam nielen pre zaciatocnikov. Nevyhodou je, ze v zime si s takouto rucnou neuzijete ziadnu zabavu na zasnezenom parkovisku pred miestnym hypermarketom :) Parkrat sa mi podarilo zo zaciatku stlacit pocas jazdy rucnu ked som si chcel otvorit okno (Na Vectre B sport, ktoru som mal predtym bolo ovladanie okien pri riadiacej pake, reakcia auta bola myslim len nejake zapipanie a to je vsetko... Cize pre zabavu je to zle, pre kazdodennu jazdu zase dobre.

Svetla AFL+ - dokazu rozjasnit aj tu najtmavsiu noc, samostatne prepinanie medzi dialkovymi a stretavacimi svetlami sice nie je take rychle ako clovek, na rovinatych usekoch sa da pouzivat.

Dizajn, stale je auto velmi pritazlive, ci uz zvnutra, alebo zvonku, diazjn sa perfektne vydaril.

Komfort - aj napriek 20 palcovym diskom je auto stale rovnako komfortne ako na 18".

Sedacky - tiez uz popisujem vyssie.

Volant, povodne som to bral ako samozrejmost, ale cim vic sedavam v inych autach, tym viac sa mi sportovy volant od Oplu paci.

Kufor, v triede je nadpriemerny a odviezol som uz aj necakane vela veci. Napriklad bicykel alebo 4 ludi na dvojtyzdnovu dovolenku aj so 4 velkymi kuframi, alebo 5 ludi na dovolenku do Chorvatska. A to je na sedan strednej triedy viac ako slusne.

Hlucnost motoru, ako som uz minule pisal, diesel takemu autu nepristane, motory CDTI su pomerne hlucne, aj ked u mnohych podobnych aut je to podobne, chcelo by to nieco tichsie, odporucam benzin.

Spracovanie vo vnutri: podobne ako aj v starsej Insignii aj tu ak plasty stlacate, tak zavrzu, co sa v inych autach, ale aj v napriklad novej Astre nestane ani nahodou. Nie je to chyba jedneho kusu, vsetky Insignie(3), ktore som jazdil, a aj tie, v ktorych som iba sedel su na tom podobne. Pri jazde to cloveku neprekaza, nic nie je pocut, aj nerovnosti auto prechadza s kludom, no naozaj velke jamy uz sposobia vrznutie niektorej casti. Jazdil som aj Insigniu OPC a tam plasty vrzgali skoro stale, to uz by bol problem a muselo by sa to riesit. Kedze nie som olizovac plastov a pri jazde sa nic nedeje, tak mi to neprekaza, uvidime ci sa to v buducnosti nezhorsi.

Miesto na hlavu vzadu - kto vozi basketbalistov na zadnych sedadlach, mal by sa porozhliadnut inde. Za dizajn sa plati a nie je to inak ani tu. Ja mam 188 cm a vzadu sa odveziem bez problemov, no uplne idealne to zdaleka nie je.

Zatial nic, vsetko funguje na 100%.

Tak maly update, takmer po troch rokoch a cosi viac ako 40 tisic km bez poruchy zacalo blbnut vyhrievanie soferovej sedacky. Podobny problem, aky sme mali aj na prvej Insignii a aky mali aj redaktori autobildu pri dlhodobom teste.

Dealer aj Opel sa k tomu postavili velmi dobre, vsetko sa vymeni v ramci kulancie, a nebude nas to stat ani €. Nove Ople uz maju vyhrievanie riesene inak, takze zareagovali na problem aj vo vybrobe. Celkovo palec hore za pristup.

Ako uz pisem vyssie, dealera MGM Interational Slovensko v Topolcanoch mozem odporucit.

Zimne obutie

Zvolili sme Nokiany WRG2, kedze s nimi mame dobre skusenosti. Disky su znacky RWC, ide o rozmer 225/45 R18. Foto v galerii.

18.4.2013 23:11

Prehliadka po 3. roku uzivania

prebehla v poriadku, ziadna zavada nezistena.

Cena za prehliadku (vratane vymeny oleja a filtra) bola 176 €, co sa mi zda celkom rozumne.

31.3.2012 13:30

Druha servisna prehliadka

prebehla po 25 000 km (2 roky), na aute stale ziadna zavada. Menila sa brzdova kvapalina, vlozka EIS, Pelovy a palivovy filter, olej Helix Ultra AG 5W/30, brzdova kvapalina a pellvy filter.

Cena 279,80 € s DPH.

18.3.2011 00:41

Prva servisna prehliadka

Prebehla po 12 000 km. Auto slape bez problemov, spotreba sa o nieco vylepsila, mimo mesto sa da jazdit aj za 5,5 podla PC.

Nejake male problemy sa predsa ale nasli, vypadol kusok izolacneho materialu za pedalmi, stacilo ho zasunut naspat a odlepil sa kusok tesnenia na pravych prednych dverach (asi 2 cm), na prehliadke to bolo zalepene.

Cena prehliadky bola 174 € s DPH.

Instaloval. resp. upravoval sa softver, tyka sa to Astry J a Insignie> chyba v Rj mohla sposobovat vybitie baterie. Nam sa to na aute neprejavilo.

14.10.2010 16:47

Dali sme skontrolovat nadstavenie vysky svetiel a zistilo sa, ze boli vyssie, ako maju. Takze teraz uz su ok, uvidime, ci oprotiiduce auta budu blikat nadalej.

Další vozy Opel Insignia