Tomogo (muž ) Poslat zprávu

Audi A6 Allroad 3.0 TDI quattro

9.58 Uživatelé

Hodnoceno: Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Audi A6, foto 1 Audi A6, foto 2 Audi A6, foto 3 Audi A6, foto 4 Audi A6, foto 5 Audi A6, foto 6 Audi A6, foto 7 Audi A6, foto 10
Audi A6, foto 11 Audi A6, foto 12

Přezdívka auta Mastodont Rok výroby 2016 Koupeno ojeté najeto [km]:13300 palivo: nafta počet válců: 6 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 3000 výkon [kW]: 200 kroutící moment [Nm]: 580 zrychlení 0-100 km/h [s]: 6.2 maximální rychlost [km/h]: 250 počet rychlostí: 7 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 19 zavazadlový prostor [l]: 580 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 7

A6 Allroad jsem pořídil po zkušenosti se Subaru Levorg MY2018. Toto auto je úplně z jiného těsta a moc se porovnávat nedají. Nicméně se občasnému srovnání neubráním. Samozřejmě se zaměřím na to, co se mi na autě líbí a co naopak ne.

Je vyrobené 2016, ale rok a půl stálo kdovíkde, s nájezdem 13300 km. Pro dlouhé stání si asi bude žádat nějaký servis s čerpadlem a vývěvou, což je jen malá daň za rozumnou cenu a ještě rozumnější auto. Také doufám, že se nebude sypat jako Passat CC, který jsem měl před Subaru.

Po zkušenosti se Subaru jsem už nechtěl žádné otravné asistenty. Chtěl jsem opět poctivé 4x4 do hor se světlejší výškou, tak abych nezakopl o každý obrubník ve střední Evropě, jak tomu bylo u Levorgu. Prostě spolehlivé rodinné kombi s normálním motorem, pohodlnými sedačkami a velkým prostorem pro nohy i zavazadla. Rád bych taky trochu sportovního ducha, ale to se s TDI a dvěmi tunami bohužel vylučuje.

Jinak auto plní mé požadavky dobře a po českých kotárech je s ním radost jezdit. V dané konfiguraci nepotěší chybějící pádla. Ta sice bývají v nabídce, ale předchozí majitel je tam nedal, stejně jako radar hlídající mrtvý úhel, na který jsem si v Subaru také zvykl. Ocenil bych i nezávislé topení. Ale co se dá dělat, ojetinu kupujete tak, jak je.

I pro rodinu a chalupáře má vše potřebné, včetně integrovaného tažného a hagusů.

Jízda i s takovým autem je překvapivě svižná. Serpentiny na horách vystřihuje s nečekanou lehkostí a motor při tom nemusíte nesmyslně vytáčet aby jste si užili. Levorg to ale není, proti němu má Allroad sportovního charakteru asi jako slon s kolečkovými bruslemi. Ale i tak byste Levorga s 1.6T i 2.0 motorem nechali v serpentibách daleko za sebou, ne v zatáčkách, tam by byl Levorg o trochu rychlejší, ale na výjezdu ze zatáteček by ho 200 kW nechalo daleko za sebou. Běžná jízda je příjemně relaxační a dá se při ní i odpočívat. Vypnete hudbu a necháte se unášet okolním komfortem až do svého cíle.

Asi by se dalo říct, že A6 Allroad je vlastně nudné auto. Řízení si s Vámi nepovídá, diesel bez bi-turba je prostě diesel a podvozek je odtažitý. Jenže ono to tak nějak všechno dohromady funguje. Subaru Levorg je sice zábavná motokára, ale tohle je skutečné auto a o tom to asi je. Vše zde funguje tak jak má a auto dělá na 100% co se od něj očekává. Nic proti Subaru, protože jsem už s několika modely jezdil. Ale Subaru bych si vybral jen ta starší, všechna ta nová ztrácí tu Subaru jiskru.

A proč jsem si já, milovník benzínu, vybral TDI? Bylo to velké sebezapření. Diesely mi smrdí, nesnáším ty rachotiny, co se jim valí kouř z výfuku, který my ostatní pak musíme čichat. Naštěstí je toto auto v pořádku, nikde nic nekouří, tak jsem ho vzal na milost. Taky kvůli penězům, protože v benzínu by tohle auto bylo sice super, ale se spotřebou 10-12 litrů bych ho už asi neuživil. A že mám kombíka, je také jen o tom, že jsme teď rodina. Jinak kombíky do mých favoritů rozhodně nepatří.

A6 Allroad je skvělé auto! Pokud kvalita dovolí a EU se nezblázní natolik, že provoz nebude rentabilní, hodlám si ho nechat co možná nejdéle.

Uvidíme, jestli budu stejného názoru třeba za pět let. Ale pokud se rozhlížíte po podobném autě, rozhodně A6 Allroad zařaďte do výběru, protože ho zatím mohu vřele doporučit. Přesto si nějaké výtky neodpustím, ale o tom až níže.

A6 tu jezdí celkem běžně a Allroady se také vidí poměrně často, tak se tu už nebudu zbytečně rozepisovat a přejdeme k dobrým stránkám.

Začnu hned od motoru. Po zkušenosti se sekačkou v Subaru je Audi příjemná změna. 3.0 V6 TDI dělá skvělou práci a jezdí s o litr menší spotřebou než zmíněné Subaru s 1.6 turbo benzínem! A spotřeba není jediné plus. Výkon 200 kW a kroutící moment 580 Nm dělají i s dvoutunovým autem divy. Motor skoro není slyšet a chová se na TDI docela kultivovaně.

Spotřeba 7 litrů na 100 není problém, ale zatím mám dlouhodobý průměr 7,5 - což i to je slušná hodnota. Po pražském okruhu mám běžný průměr 6 a ani při loudavé devadesátce se přes tuto hodnotu nedostanete. Na dálnici pak jezdíte za cca 7. Pokud máte těžkou nohu a jedete 160, tak se spotřeba pohybuje lehce nad osmi litry. Jen když se musíte stále rozjíždět a brzdit, vyžádají si dvě tuny na spotřebě svou daň.

Ale dá se jezdit za méně, moje nejmenší spotřeba byla 5.2 l na 100 km, kdy jsem se loudal po dálnici 110 km/h a ujel jsem tak 120 km včetně průjezdu Hradcem Králové.

Projev motoru je sice dieselový, ale pokud mu trochu naložíte, začne V6 zpívat úplně jinou písničku. Při otáčkách nad 2000 se rozezní koncert, který vás vystřelí okamžitě vpřed. Nečeká vás žádná velká turbo pauza, žádné klepání, jen radost z výkonu a docela příjemného zvuku.

130=130, skutečně! Je to taková prkotina, ale toto je mé první auto, kde rychlost na tachometru opravdu sedí!

Auto je sice "obyčejný" kombík, ale průchodnost terénem je více než dobrá. Sice jsem v hlubším bahně rychle našel jeho limity, ale prudké cesty na sněhu, mokré trávě či štěrku nejsou žádný problém. Quattro zabírá pěkně všemi čtyřmi koly a průchodnost terénem limituje jen světlá výška, velký rozchod a rozvor a aktuálně obuté pneumatiky. Samozřejmě i váha si vybírá svou daň, ale na rodinné kombi podává tento mastodont, i díky skutečnému Quattru, pěkné výsledky.

Nesnáším automaty, ale zde mě Audi docela překvapilo. Převodovka řadí hladce, dokonce ani není tak tupá jako jiné, co znám. Řadí skoro tak, jak bych řadil já a v kopcích nechává také zařazen vyšší stupeň. Jen někdy se drží zbytečně v nižších otáčkách. Naštěstí má motor dost síly, aby vás dokázal svižně rozjet i od volnoběhu. Pokud přepnete na sport, řadí zase moc sportovně. Opět bych uvítal nějakou střední cestu. Třeba režim eko, normal a sport.

Když bych to měl srovnat se Subaru, tak Subaru bylo při potřebě náhlého výkonu strašně pomalé. Než Suabru změnilo převodový poměr, než se to usadilo a než motor opět zabral. Byly to možná jen zlomky sekund, ale vám to připadalo, jako věky. Tady šlápnete na plyn, rychlost je tam v mžiku a auto bez zaváhání vystřelí vpřed. A když potřebujete opravdu vystřelit, stačí bouchnout páku řazení vzad, zapne se režim Sport a z auta je raketa. Takže pádla byla fajn, ale vlastně je taky úplně nepotřebujete.

Manuální režim řazení také funguje většinou rychle a plynule. Tento automat už není líná krabice jako automaty dřív.

Máte možnost několika nastavení auta. Allroad, Auto, Dynamic, Comfort, Eko a vlastní. Pokaždé se auto přizpůsobí potřebám. Například Allroad přizvedne celé auto. Lze ho zvednout až na světlou výšku 19 cm. A to už je pěkná hodnota. Ve vlastním režimu si můžete poladit chování převodovky, podvozku a řízení.

Hodně povedený je také Eko režim. Ten při sundání nohy s plynu řadí neutrál a vy kloužete, aniž by vás motor brzdil.

Na dvoutunovém autě mě překvapily jízdní vlastnosti. Auto se umí zakousnout pěkně do zatáčky a vy letíte jako střela. Nevím, či to je vzduchovým podvozkem, který nenechá auto moc naklánět, nebo vektorováním kroutícího momentu. V každém případě to je příjemné svezení.

Vzduchový podvozek a stavitelná světlá výška jsou skvělým bonusem a už jsem jich párkrát využil při kroužení po Orlických horách, stejně jako automatické snížení podvozku na dálnici.

Ještě ke vzduchovému podvozku. Když auto naložíte, tlumiče se přifouknou a auto na rozdíl od běžných aut nesedí na zadku. Vlastně nepoznáte, jestli je auto naložené, nebo ne.

Navíc podvozek krásně žehlí naše dálniční tankodromy. Na zimních 18" kolech je auto neuvěřitelně pohodlné, ale ani na letních 19" pohodlí není k zahození. Přitom ani s 18" není auto při divočejší jízdě nestabilní. Samozřejmě sportovní charakter je s 19" o poznání lepší, především šířkou 255 mm a nižším profilem.

Matrixové LED světlomety mi dělají docela radost, protože opravdu fungují a pěkně svítí. Znáte tu situaci, kdy jedete za někým lesem, svítíte potkávacími světly a najednou vám tam skočí nějaké zvíře, které nebylo vidět? Zde je to minimalizované, protože potkávací svítí jen na auto před vámi, ale po stranách svítí stále dálková. Máte krásný přehled, co se v jaké škarpě šustne. Bohžel se v automatickém režimu za určitých situací občasnému oslnění protijedoucího auta nevyhnete.

Aerodynamika je rozhodně lepší než u Subaru, ale čištění zadního skla se nevyhnete. Nicméně ho lze normálně na pumpě umýt, protože vám nepřekáží žádný šílený spoiler, jako u Subaru.

A radost dělá i interiér. Je luxusní a má prostoru, kam se podíváte. I my vyšší si v něm protáhneme nohy. Tady děkuji prakticky při každé jízdě, že jsem Levorga poslal dál.

Sportovní sedačky s Alcantarou jsou dobré, hodně variabilní a po třech hodinách v autě ani nevíte, že jste v nich strávili takovou dobu. Prostě vyrobili sedačky pro Evropany, ne pro malé Japonce. Ale přeci jen nejsou tak sportovní, jak bych si asi přál.

Mají také úložný prostor pod nohami, kde se dá pěkně schovat reflexní vesta a pár drobností.

Dveře mají výborné držáky, do kterých se krásně vejdou velké PET lahve.

Ohromný kufr s pěkným upínacím programem je super. Skvělá vychytávka je možnost roletou oddělit zavazadelník od kokpitu jak při zvednutých, tak při sklopených sedačkách.

Zadní roleta se sama zvedá, když se dveře kufru otevírají. A dveře jsou tak vysoko, že se o ně s manželkou nemlátíme do hlavy, což se nám stávalo u Subaru. Vše je krásně přístupné a nic nepřekáží.

Po vložení datové SIM máte z auta 4G router s WiFi. Auto se připojí na Váš Audi účet a můžete do auta posílat z mobilu cíle, jízdní knihu atp. Také lze hledat cíle on-line z Googlu, počasí, zprávy, dopravu, čerpací stanice, prostě vše, co řidič potřebuje.

Ovládání je velice intuitivní a příjemně po ruce. Nikde se nemusíte naklánět. Na vše jsou tlačítka, na která nemusíte při řízení koukat. A libůstkou je touchpad. Můžete na něm prstem psát text, vybírat funkce nebo třeba posouvat mapu.

Hlasové ovládání je bez chyb a vše zadáte pomocí hlasových příkazů. Ani hlasové zadání cíle cesty není žádný problém.

Také SMS čte auto česky. Prostě vše v češtině a bez problémů s poměrně příjemným ženským (trochu strojovým) hlasem.

Libůstkou je možnost odeslání adresy z mobilu, pomocí aplikace myAudi. V autě si pak v navigaci zvolíte cíl z účtu Audi, kde je vždy celá historie odeslaných adres.

Krom spotřeby a dalších informací, lze mezi budíky z volantu ovládat telefon, audio a dokonce zobrazit i mapu navigace. Pak si klidně můžete schovat hlavní obrazovku aby vás při jízdě nic nerušilo.

Je znát, že celý infotainment vymýšleli s důrazem na řidiče, ne jako nepoužitelné pozlátko pro masy. Vše je funkční a praktické. Nikde nejsou zbytečná tlačítka a nic se nedělá složitě.

Samozřejmě i zde není vše dokonalé, ale jako celek mohu infotainment prohlásit za dobře udělaný.

Audio nemám BOSS, ale i tak hraje velice pěkně a v interiéru je při jízdě natolik ticho, že slyšíte hudbu i slovo při minimální hlasitosti.

Všechny koberce jsou uchyceny a nic se nekřiví a nešoupe. Řekli byste, že je to standard. Ne není, opět odkazuji na Subaru.

Bezklíčové odemykání je i na zadních sedadlech, stejně jako zamykací plošky.

Integrované výsuvné tažné je pěkný bonus, který jsem také ihned ocenil.

Všude kolem dveří (až na páté dveře) je dvoje těsnění, nedostává se tak moc špíny na prostory kolem nich. Hodně to ušetří práci při čištění dveřních prostorů. Nevím, jak to mají řešena ostatní koncernová auta, ale zde má A6 Allroad opět palec nahoru.

Bohužel ani toto auto není 100% bez chyby.

Asi je to tím, že jsem v duchu benzinový nadšenec, ale zde mi vadí stálé vibrace. Nejsou silné, ale nesou se i tak celým autem, dokud motor trochu nevytočíte. Žádná katastrofa, ale auto vám stále dává vědět, že sedíte v traktoru.

Charakter TDI se nezapře i ve vysokých otáčkách, kde vytočený diesel naráží na své limity.

A ten ohromný TDI ingot vpředu vám také brzy vysvětlí, že na rychlé manévry můžete rovnou zapomenout. Losí test jsem dal v 75km/h a s odřenýma ušima. A to s nastavením sportovního podvozku s 255/R19 koly.

I výkonově má rezervy, hlavně ve vyšších otáčkách mu pomalu dochází dech. Bohužel tento motor nemá bi-turbo, což je trochu znát. Ale obyčejné turbo je jednoduší a hlavně levnější, tak bi-turbo při koupi nebylo mou prioritou.

Automat na křižovatce pořád táhne vpřed a zvyšuje spotřebu (o 0.3-0.5 litru na hodinu). Když se chcete prudce rozjet, tak než se naplno sepne, tak to taky chvilku trvá. A v nižších obrátkách působí trochu gumově. O hmotnosti automatu už asi nemá cenu mluvit. Dejte mi manuál s normální spojkou!

Sice jsem v předchozí kapitole autoamat chválil, ale stejně bych raději manuál. Bohužel u A6 Allroadu 2016 na něj zapomeňte. Pravdou je, že automat (s hydraulickým měničem) by byl do terénu lepší volba, kdo by to auto chtěl při pomalé jízdě terénem trápit na spojce. Ale tady je dvouspojka S-Tronic a Allroad není terénní auto! No, vše má své plusy a mínusy. Takže když to shrnu, převodovka S-Tronic je pro tento typ auta dobrá, ale za mě je manuál prostě manuál a co by stálo udělat 7. stupňovou manuální převodovku. Auto by bylo hned o cca 100 kg lehčí.

Ač jinak velký úložný prostor, tak i zde má rezervy. Konkrétně pod podlážkou kufru je dojezdová rezerva (díky za ní), ale otočená obráceně, diskem vzhůru. Je to kvůli kompresoru pod ní. Proto si pod podlážku nic moc nedáte. Veškerý nepořádek, co člověk běžně v autě vozí, si musíte dát jinam.

Jenže kam? Co do bočních kapes? Asi vás zklamu, ale v kufru je jen kapsa vpravo a není moc velká. Vlevo jsou jen dvířka, kde by sice prostor byl, ale tam vedou nějaké dráty a určitě není určen k nějakému odkládání věcí. Je tam taky schováno ovládání tažného, které vypadá jako nějaký špunt. Osobně jsem to vyřešil tak, že jsem si do tohoto prostoru vyrobil polstrování a veškerý můj nepořádek, včetně hasičáku, se tam s přehledem vešel. Zde asi zvítězila snaha udělat vůz pro manažery, kteří neví, co jsou to rukavice, manometr a další, pro Audi jistě zbytečné věci.

No, a s odkládacím prostorem to není valné ani u řidiče. Prostor na brýle je malý, chybí přihrádka u levé nohy, na kterou jsem byl zvyklý z Passatu. Ale co zamrzí ještě víc, je mělký odkládací prostor pod loketní opěrkou. Tam dáte maximálně peněženku a kapesníčky, na větší věci zapomeňte.

Háčky na bocích kufru jsou snad ještě menší a stejně nepoužitelné jako u Subaru.

Kdybych měl porovnat prostor třeba se Superbem, tak ten je o něco lépe vymyšlen. Zde se musely udát kompromisy pro podélně uložený motor s Quattrem. Proto je auto zvenku ohromné, ale uvnitř je tak akorát. Rozhodně auto působí z venku větším dojmem než uvnitř.

Matrix LED světlomety svítí skvěle, ale chybí jim natáčení a nepomáhá ani široký záběr. Asi bych raději normální LED s natáčením, nebo ještě lépe, by Audi mohlo přidat pár sekcí matrixových LED bloků do boku reflektorů. Pak by světla byla bezkonkurenční.

Couvací kamera je sice super, ale není z ní vidět tak pěkně jako ze Subaru. Nicméně jde jen o zvyk, ale Subaru je v tomto případě lepší. Bohužel ani zde se umývání kamery nevyhnete. Proč to neudělají jako u VW je mi záhadou.

Čas od času člověk dolévá vodu do ostřikovače. Zde je ale nádobka u čelního skla a to vylučuje pohodlné nalévání. Asi si budu muset pořídit nějaký trychtýř.

A ještě jedna drobnost, když potřebujete oškrábat námrazu z čelního skla, potřebujete také zvednout stěrače. To bohužel jde jen malinko, protože jsou schovány za haubnou. Lze je sice vysunout v systémovém menu, ale nejdříve je musíte odlepit od skla. Takže takový začarovaný kruh. Ale při troše šikovnosti se to dá zvládnout i bez systémového menu a pošrábání kapoty.

Zamrzí také chybějící teplota oleje, která je dnes už skoro standard.

Klíčkům se rychle vybíjí baterie, stačí cca půl roku a máte po baterii. Je lepší si do auta dát platíčko baterií a když se objeví problémy, tak baterii hned vyměnit.

Ač jsem infotainment chválil, pár věcí mě rozčiluje:
1. Dlouho trvá přijetí hovoru. Ať zmáčknete tlačítko na volantu, nebo na ovládacím pultu, trvá asi 5 "dlouhých" sekund, než se příchozí hovor zvedne. Musíte tu chvilku otravného vyzvánění nějak vydržet. Odchozí hovory ale probíhají normálně a ukončení hovoru taky... Zvláštní!
2. Pokud chcete využívat on-line funkcí infotainmentu a cca víc jak den nejezdíte, musíte se v autě zadáním hesla znovu přihlásit do účtu myAudi. A protože je osmi místné, není to zrovna pohodlné. Stačil by nějaký čtyř místný pin.
3. Každý rok si musíte prodlužovat licenci, aby vám fungovaly on-line Audi data. Je to nutné hlavně pro dopravní informace. Zatím zdarma, ale prý se to bude platit jako v Německu i u nás.
4. Aktualizace map se mi povedlo stáhnout jednou. Nevím, jestli se mi podaří novjejší verzi opět stáhnout až mi znovu aktivují Audi účet, ale v servisu chtějí za úkon 8000,- To je trochu moc za 15 minut práce.

Opravdu nehoráznost je poplatek za nové mapy do navigace. V Audi ji provedou za mírný poplatek 8500,- za jednu aktualizaci a 12500,- za 2,5 roku online aktualizací.
Rozhodl jsem se jít jinou cestou a nechal jsem si nové mapy nahrát za 3500,- včetně online aktualizací na 2,5 roku a zapnutí Android Auto a Car Play. V audi za zapnutí této funkcionality chtějí 25000,-. Toto opravdu není férový přístup k zákazníkům Audi.

Můj opravář, když to auto poprvé viděl, tak aniž by to věděl, sám poznal, že to auto asi někde dlouho stálo. Protože vývěva ztrácí tlak a z čerpadla jdou divné zvuky. Vývěva prý asi vyrezla a ložisko prý dostává u stojících aut taky na frak. Budu to řešit až z jara, tak pak napíši, jak to dopadlo.

Taky trochu zlobí otevírání nádrže, když ji špatně zavřete máte co dělat, abyste se pak příště do nádrže dostali. Myslím ale, že než do toho vrtat raději se spolehnu na ten grif, co jsem se naučil a funguje.

12.2.2020 (23800 tkm) Tak mám nabouranou prdelku opravenou. Stálo to 49000,- (mě 5000,-) a auto je jak nové, jen Jarov nezklamal a auto jsem dostal o týden později, protože to na první pokus zvorali. Teď budu jen doufat, že to udělali dobře a nezačne to za pár let reznout.

5.3.2020 (25000 km) Nakonec jsem nechal v rámci záruky opravit zavírání nádrže. Párkrát se mi stalo, že víko nešlo otevřít. Tak pro klid duše a schopnosti natankovat jsem navštívil Auto Jarov, aby to dali do hromady. A už to zase funguje. Tak uvidíme, jak dlouho. Prý je to celkem běžná závada.

20.5.2020 (28100 km) Výměna oleje (děláno dříve, protože jsem jezdil hodně krátkých tras) + výměna převodovkového oleje (což jsme vzali rovnou, protože autu budou brzo 4 roky), nakonec to prý opravdu bylo potřba. Dále výměna všech potřebných filtrů, včetně drobných dodatečných prací (klimatizace, brzdy atp).
Konečně došlo na opravu vyrezlé vývěvy za cca 7000,- (jen střeva) a dvě žhavičky. Celkem skoro 20 tisíc a jede se dál.

Když jsem auto v Mototechtě koupil, dostal jsem 4 roky záruku na pohyblivé části. Jaké bylo mé překvapení u Audi, že je auto ještě rok v záruce od Audi! Prostě paráda.

Nesmysly dnešní doby.

Když pominu matrixová světla, byl jsem moc rád, že toto auto má z "moderních" asystentů jen Start/Stop systém, který šel přenastavit obráceně. To znamená, že je Start/Stop standartně vypnut a kontrolka nesvítí, naopak lze ho tlačítkem zapnout a pak kontrolka svítí.

Další nesmysl je "rekuperace brzdné energie". To funguje trochu jinak, než by se z názvu mohlo zdát. Auto nabíjí baterii jen při brždění motorem, při neutrálu v Eko módu a nebo, když je potřeba. Jsem zvědav, jak dlouho to baterie vydrží.

Naštěstí se daší asystenti tomuto vozu vyhli, proto je jízda radost a ne neustálá hysterie, jako v Subaru, kdy auto pořád blikalo, houkalo, škubalo volantem, nebo dokonce nesmyslně šlapalo na brzdu.

Taky se mi líbí, že výfuky jsou skutečné, ne žádné atrapy. Jako třeba u nových VW a Škodovek, kde kulatý výfuk končí dřív, pak je tam mezera a z nárazníku pak kouká "efektní" hranatá díra, po vzoru sportovních vozů.

Auto nemá dotykovou obrazovku, za což jsem taky moc rád, snad jen při stání by se dotyková obrazovka hodila.

Když to shrnu, tak auto funguje jako celek skvěle. Je tu auto pro řidiče a ne řidič pro auto. Je poznat stará škola, která se bohužel už novým Audi vyhla. Nehraje si na něco co není, je to luxusní rodinné kombi do nepohody i na dlouhé cesty. A za to si Audi zaslouží jednoznačně palec nahoru!

20.9.2020 11:40

Nové mapy do auta...

Auto stále šlape jako hodinky, jen ta navigace v autě občas drhne. Za posledních 14 dní jsem po ČR najezdil 2500 km a nebyla to vždy pohoda. Mapy 2018/19 jsou už opravdu zastaralé.
V Audi aktualizaci provedou za mírný poplatek 8500,-. Ne nepřepsal jsem se! Opravdu chtějí 8500,- za jednu aktualizace a 12500,- za 2,5 roku online aktualizací.
Prostě prémiové auto = prémiové peníze! Ne nejsem škrt. Auto má vše, aby bylo na 100% v pořádku, včetně pravidelného servisu po 15000 km. Dávat ale 8500,- za mapový podklad je dle mého názoru uchylárna!

18.6.2020 00:35

Poprvé vlastoruční úklid. (29200km)

Tak jsem na chalupě vzah hadr, vodu, hadici a začal čistit. Převážně uvnitř, zvenku to moc nemá cenu, protože bude ještě pršet. Jen ptačích podpisů jsem se zbavil. Asi bych o celé události nepsal, kdybych nebyl mile překvapen.
Protože má Audi všude (až na páté dveře) na dveřích dvoje těsnění, nedostává se moc špíny na prostory kolem nich. Vlastně toho nebylo tolik co čistit, krom ostatních věcí v interiéru.
Když si vzpomenu na VW Passat CC, kde té špíny bylo podstatně víc, toto je úplná páráda. Za chvilku jsem byl hotov. Nevím, jak to mají řešena ostatní auta, ale zde má A6 Allroad opět palec nahoru.

9.6.2020 13:55

Výroční dopis k pojistné smlouvě.

Přišel Výroční dopis k pojistné smlouvě a já se nestačil divit. Povinné ručení se zdražilo o cca 4000,- Nejvíc mě dostala větička: "Určitě jste si všimli, že vše se za poslední dobu zdražilo. Rostou ceny bytů i potravin." A proto porostou i ceny povinného ručení? Bohužel to není nikde jiné a celkem s havarijním to není až tak strašné, ale i tak jsem byl velice nemile překvapen.

Co vy? Také máte podobnou zkušenost?

26.5.2020 20:25

Nějaké fotky...

... přidal jsem pár trochu lepších fotek. Přeci jen ty předchozí hrůzy byly spíš pro ostudu.

20.5.2020 13:42

Tak další pravidelně nepravidelný servis (28100km)

Výměna oleje (děláno dříve, protože jsem jezdil hodně krátkých tras) + výměna převodovkového oleje (což jsme vzali rovnou, protože autu budou brzo 4 roky) a všech potřebných filtrů, včetně drobných dodatečných prací. Navíc oprava vyrezlé vývěvy za cca 7000,- a dvě žhavičky. Celkem skoro 20 tisíc a jede se dál.

3.5.2020 09:56

Odvozit několik tun dřeva, žádný problém!

Vození plného kufru se tak nějak stalo standardem. Ale jezdění po mokrých horských loukách s plným vozíkem dřeva, to je už jiná disciplína. Auto to zvládlo na jedničku i v komplikovaném terénu a dokázalo postupně odtahat několik tun dřeva. A co se nevešlo do vozíku, šouplo se pár polen i do kufru. Nutno říct, že se u toho ani moc nezadýchalo. Prostě to je nejen luxusní kára, ale i pořádný pracant. Za mě rozhodně palec nahoru!

15.3.2020 21:14

Zatím nejnižší spotřeba 5.2 na 100...

... Auto bylo narvané až po střechu, včetně předního sedadla a s manželkou i dítětem vzadu a já vyrazil. Nechtělo se mi draze tankovat cestou na hory a chtěl jsem si dojet pro levnou naftu až v Hradci Králové. Dojezd mi auto hlásilo 90 km a k pumpě to bylo 120. Tak jsem najel na dálnici a jel poklidnou stodesítkou. Po příjezdu k pumpě mi počítač hlásil dojezd ještě 20 km a já natankoval 71 litrů, takže v nádrži byly ještě 2 litry.
Byl jsem rád, za tento test, protože jsem si otestoval palubní počítač, že se na něj dá spolehnout. Ale i za auto, které ukázalo, že když je třeba, dokáže být i s třílitrovým šestiválcem úsporné.

7.3.2020 01:09

Oparva zavírání nádrže (25000 km)

Nakonec jsem nechal v rámci záruky opravit zavírání nádrže. Přeci jen se mi párkrát stalo, že víko nešlo otevřít. A to je na pumpě opravdu zapeklitá věc, když máte prázdnou nádrž a jen tupě bušíte do auta. Prý se to stává celkem běžně i u nových aut, ale prý si nemám dělat starosti. No, u Audi bych čekal asi lepší kvalitu, ale co chcete? Německá kvalita je prostě německá kvalita ;-)

13.2.2020 11:12

Oprava po návštěvě svodidel hotova. (23800 tkm)

17.1.2020 10:51

Borci jezdí bokem...

... tak mi auto vysvětlilo, že žádný WRC závodník nejsem! Jak si tak užívám tu jízdu bokem, v jedné zatáčce se najednou svodidla opovážlivě přiblížila k zádi auta! No, dal jsem si pár pěkných nadávek, zkrotl jako zpráskanej pes a řekl si, že už takvý kraviny dělat nebudu. Alespoň ne na ledě ve dvou tunovém autě...
Zadek auta to odnesl, mé sebevědomí také a peněženku to ještě čeká.

Další vozy Audi A6

Po roce stání vyrezlá vývěva a chrastící čerpadlo.

Až na méně ukládacího prostoru dobrý.

Díky podélnému uložení motoru a 4x4 menší, než by se mohlo zdát. Ale jinak plně dostačující.

Velmi pohodlné auto s méně sportovními ambicemi.

Zde absolutně bez připomínek.

Zatím těžko říct, jezdím za 7,5, ale auto si vybere nějakou daň za dražší servis, pojištění atp.

je to drahé asi jako všude a u Audi ještě o trochu víc.

Myslím že výkon je dostačující.

Na 3.0 V6 TDI je to dobré.

Hlučnost malá, ale vibrace jsou znatelné.

Jen malý krůček jim chybí k dokonalosti.

Razantní a výkoné. Lepší už jen nějaká keramika.

Velký a pro náklad prostorný, ale chybí místo na krámy, co člověk běžně v autě vozí.

Před podzimním splínem utečte do písmen, tyhle tituly dojmou, napnou, potěší!

Před podzimním splínem utečte do písmen, tyhle…

Babí léto nás ještě lehce pošťuchuje, ale co naplat – podzim je tady. A jak se zdá, stále ještě budeme spíš…

Jaromír (81) vaří povidla ze 100 kil švestek! Prozradil ale i „skromnější“ recept

Jaromír (81) vaří povidla ze 100 kil švestek!…

Jedna na povidla, druhá do sudu na slivovici. Nejdůležitější činností na konci léta je zpracování švestek, tedy…

ŽIVĚ: 5. kolo Sazka eLEAGUE CS:GO začalo. Hraje se šlágr DTG – Sinners

ŽIVĚ: 5. kolo Sazka eLEAGUE CS:GO začalo. Hraje se…

STREAM | Sinners chtějí zpátky na vrchol a nabírají formu. V utkání 5. kola Sazka eLEAGUE CS:GO proti Dark…

Dvořák podruhé triumfoval v UFC! Soupeře přemohl precizním výkonem

Dvořák podruhé triumfoval v UFC! Soupeře přemohl…

Parádní vítězství! Český bojovník David Dvořák předvedl v souboji proti Jordanu Espinosovi v Las Vegas prakticky…

Praha 6 se proměnila v bitevní pole. Stovky lidí, koně i děla se po 400 letech objevili v bitvě na Bílé hoře

Praha 6 se proměnila v bitevní pole. Stovky lidí,…

Velkolepou rekonstrukcí bitvy na Bílé hoře, která proběhla v roce 1620, si Praha 6 připomněla čtyřsetleté výročí…

Šílený Oscar: Politicky motivované regulace připomínají umělecká dogmata socialistického realismu

Šílený Oscar: Politicky motivované regulace…

Humbuku kolem předávání nejznámějších filmových cen se někdy přezdívá „oscarová horečka“. Nové rozhodnutí…