Peugeot 207 (2009)

15.2.2012

Jo jo, už je to tak, v Ronaultovic garáži nepřibyl nový Renault, dokonce ani zážehový motor, ale chrochtající Pažout hrající si na SUV… Kdo by to byl…

Peugeot 207SW (Ronault)

foto blowiik

blowiik 17.02.12  14:25

« Výborně

Ideální počtení při mém pátečím působení v ospalé odpolední kanceláři! Recenze jedna báseň!
    Teda, měl jsem pocit, že se na trhu automobilů orientuji lépe, ale něčeho, jako je 207 Outdoor, jsem si nikdy nevšimnul. Jinak to oplastování malému kombíku celkem sluší, dobrá volba a 3x10! :yes:

btw. závidim tu dvojgaráž >:-[]

woody-alien 17.02.12  12:23

« Musím se podívat na tatu, jezdí teď v novým Pežotu.....

...má tam ty svoje okurky, ta ta ta ta. >:D

Tak za prvé, recenze se opravdu povedla, dobře se to čte, hezky se na to kouká a rozhodně si zaslouží hodnocení, který jsem udělil. Fotek by to určitě chtělo víc, ale všeho do času. Což je mimochodem důvod, proč jsem zatím nezveřejnil recenzi na Mondeo. Sepsaná je, ale s fotkama jsem hrubě nespokojen a čekám na lepší počasí. V této souvislosti bys možná měl taťku varovat, že výběr P207SW je obvykle korunován nákupem Mondea Kombi. ;-) >:D

Pokud se týká samotného oplastovaného lvíčka, jak víš, měl jsem s ním tu čest a mohu tedy přihodit pár poznatků. V nevelké konkurenci malých kombíků je 207SW podle mého rozhodně nejvzhlednější. Osobně jsem si svezl zadek ve verzi Sportium, což je exteriérově i interiérově vyladěná výbava. Hliníky, stříbrný hagusy, chromovaný rámečky bílých přístrojů atd. Takhle vypadající 207SW, v kombinaci s přiměřenou barvou je opravdu pěkný auto a zaujme na první pohled. Ta černá se mi tedy moc nepozdává a řekl bych, že i oplastování Outdooru je potom méně výrazné. Ale pokud jsem to správně pochopil, na výběr jste stejně neměli, alespoň ne v téhle výbavě.

Plusové body z venkovního vzhledu pokračují i uvnitř, vlastně bych mohl zkopírovat, co jsi napsal ty. Vepředu je místa dost, nic nikde neutlačuje, sedačky bez výhrad a celkový dojem víc než dobrý. Kufr je spíš nižší, což je daň za podlahu v rovině s nakládací hranou, ale dostatečně velký a sklápění zadních sedadel je prostě vynikající. Ovšem napsat o prostoru zadních sedaček "vzadu je to o něco horší" je spíš eufemismus, já se tam za sebe skládal asi jako dr.Oetker do kufru svých únosců. >:D Ve srovnání např. s Cliem Grandtour je to bída.

Jízdně je 207SW celkem v pohodě, ani rozměkle houpavá, ani prkenná, prostě zlatá střední cesta. S ohledem na určení pro mojí něžnější polovičku jsem ani neřešil řízení, zato mi vadilo rozbředlé řazení (1.4 VTi). Trefit kvalt není problém, ale šaltpáka vyvolává pocit, že ji do příslušné polohy musíš protlačit nějakým hodně hustým slizem. Druhá věc, která mě hodně zarazila, je váha tak malého auta nebezpečně se blížící čtrnáctiset kilům. Ta kastle je snad vylitá olovem.... >:-[] Nebo ještě hůř - rtutí. >:D >:D

Z toho vyplývá, že ani 1.4 VTi (o základní 1.4 ani nemluvě) mi nepřipadal jako bůhvíjakej tahoun a uvažoval jsem o 1.6 VTi. Shrnuto, 207SW je docela atraktivní, zajímavé auto pro dvojice nebo malé rodiny. Komu nestačí malej hatch a přitom nechce nějaký mini-MPV, pro toho může být dobrou volbou.

PS: Nechal jsem se nalákat testem tady na auto.cz a byl se zevrubně podívat na Twingo. Něco napíšu do novinek, předem jen říkám, že je to hodně povedenej "prcek". ;-)

foto hipisko

hipisko 17.02.12  08:35

« denne svietenie

pezot by mal mat denne svietenie podla toho ako popisujes, tj po starte motora by sa mali zapnut iba predne stretavacky, palubovka a zadne svetla nie, rovnako ani displeje na palubovke by sa nemali stlmit. Malo by sa to dat zapnut cez diagnostiku, rovnako ako aj dalsie ficury, napr velmi otravne pistanie nezapnutych bezpecnostnych pasov, sa divim, ze si to v recenzii nespomenul, lebo to pistanie sa neda prehliadnut :-) Teda aspon ja to tak na 407 mam.
    Skus pozriet pezot forum, naucis sa hodne.

Dazdovy senzor som si tiez vypol cez diagnostiku, je to totalna hovadina, pockaj, ked bude slnecne pocasie a mokra cesta, auta pred tebou budu frkat blatove minikvapky tebe na okno a senzor to vyhodnoti ako maximalny dazd a tak budu stierace rozotierat maximalnou rychlostou blato na polosuchom skle.
    Nevyhoda vypnuteho senzoru je, ze potom mas dve polohy stierania a ta jedna , ktorou som kedysi zapinal dazdovy senzor sa zmeni na akusi automaticku podla rychlosti, ked ides pomaly, tak stiera v dlhsim intervaloch a ked rychlo, tak v kratsich. Casovac to bohuzial nema.

Ronault. 16.02.12  21:31

« Re: Dr.onaultův majstrštyk

Ano, ano, to denní svícení jsem řešil s Tebou, ale už mám v recenzi white labela, pak psát tebe... a pak by se přihlásil někdo další a nakonec by vyšlo najevo, že jsem to vlastně vůbec nenapsal >:D
    Však já jsem s tebou toho vlastně konzultoval daleko více ;-)

Pár fotek ještě přibude, něco v záloze je, hlavně musím nafotit pořádně interiér.

Díky za chválu i virtuální hodnocení ;-)

foto Perun

Perun 16.02.12  21:19

« Dr.onaultův majstrštyk

Ronaulte, tohle se čte samo ;-) Dokonce jsem poznal i několik svých poznámek k dennímu svícení ;-) >:D

Vtipný, obsažný, objektivní a dokonce i velmi pěkně nafocený. Jednoznačně jedna z nejlepších zdejších recenzí :yes:

Nemůžu bodovat, ale vrtuálně jednoznačně za 3x10!

Ronault. 16.02.12  18:02

« Re: Re: Re: Tak jsme se konečně dočkali

Tak taťka nějaký skalní fanoušek Renaultu není, jen byl velmi spokojený s R19, tak jsme pokračovali k Laguně. Tam upřímně tolik spokojený nebyl, o tom ale spíše v recenzi na Lagunu. Jen předem říkám, že za to nemohla přímo Laguna jako spíše bazar (stočený tachometr) a zanedbaný servis. Takže změna k Peugeotu byla spíše náhoda, ale už při koupi Laguny jsme koukali i na 406, jen ta byla o pořádný kus pozadu.
    Clio taky nabízí slušné auto, není mco rozdílne proti Cliu, jen jak píšu, cena hodně rozhodla. Tou dobou stál Megane generation bez metalízy a jakéhokoliv příplatku (čili třeba jen jedním směrem seřiditelný volant a ani tempomat..) jako tahle plně vybavená 207 včetně zimních kol a plné výbavy... tam moc nebylo o čem přemýšlet.

foto dr-biker

dr.biker 16.02.12  17:19

« Re: Re: Tak jsme se konečně dočkali

Díky za odpověď, chápu vaše rozhodnutí resp. tvých rodičů, 207 SW je dobré auto a našel jsi zkrátka výhodnou nabídku, na kterou jiná automobilka neměla v tu danou dobu výhodnější odpověď. Chápu to, 207 je taky Francouz jako Laguna, takže pokud tvůj otec není přímo skalní fanda Renaultu, tak přesun k Peugeotu chápu, obzvláště ten váš kousek skoro v plné výbavě je moc hezký a pokud byl za cenu blízkou základní verzi, tak nebylo co řešit.
    Ať auto dobře slouží, minimálně tak dobře, jako teď již tvoje Laguna.

Ronault. 16.02.12  16:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Super

Vezmu to prvně ze strany majitele, jak to on vnímá, alespoň, co jsem odpozoroval.
    Tak samozřejmě vnímá vyšší hlučnost, ale to hlavně po startu a pak v nižších rychlostech nebo naopak třeba od dveří, ale třeba zatímco s Lagunou byla ideální dálniční rychlost na akustickou pohodu těch 120, tak 207 je snesitelná i ve 130 (a teď nemyslím to, že někteří lítají po dálnici s vytočeným motorem na 5000 ot. a nevadí jim to, beru to z pohledu toho, co neobtěžuje a je vcelku příjemné cestování klidně i na 16h trasu). Je to dáno právě převodovkou, Laguna ve 130 točí 3700-3800 ot., Peugeot točí pokud se nepletu nějakých 2600-2800, možná méně, nějak si nemůžu vzpomenout a o weekendu ti to nezměřím, je kalamita 8-s >:D Bohužel ani v testech tady na auto.cz to není uvedeno.
    Co se týče filtrování děr, tak nějaké nářky neslýchávám. Ono je to dáno asi tím, že Laguna má 300t km, vzadu jsou dost možná původní tlumiče, vpředu už jsou taky zralé na výměnu a začíná se ZASE ozývat zadní silentblok, takže možná že až tak tu změnu nepociťuje >:D Ale pravda je, že když byla Laguna "nová", tak filtrovala lépe než 207. A k tomu připočti nevrzající interiér a rozvrzaný :-| A ona 207 až tak tuhá není, i když ne tak měkká, jak by člověk od Peugeotu čekal. [odkaz] Tady bych souhlasil s panem Žežulkou.
    Pak je hodně nadšený z motoru, přecejen v těch obvyklých rychlostech a jízdě na každý den má HDI dostatek točivého momentu už v těch správných otáčkách, to Lagunu pro stejnou dynamiku bylo nutno vytáčet a ani tak pocitově dobře netáhla.
    Ještě k tomu šoféru labužníkovi... no, jak se to veme. Když si vzpomenu na léta za volantem Škody 105 a Favorit, tak jezdil hodně rychle, pak s R19 se trochu uklidnil a s Lagunou se už jen tak ploužil klidně krajinou, takže spíše "Lagužník" na pohodu.

No a máti? Ta je spokojená, že auto vyžaduje jen servisní prohlídku jednou za rok, vždy a všude zaveze, zaujme, takže ta je spokojená. >:-[]

foto bicak77

bicak77 16.02.12  15:35

« Re: Re: Re: Re: Super

A to by mě právě zajímalo, co na takový skok říká pan majitel, respektive paní majitelová ;-) Jasně, nové je nové, voňavé...ale jistě si v 207 každý den při jízdě do práce všiml děr, které třeba v Laguně neregistroval. Prostě jak říkáš, rozdíl dvě třídy tam prostě je a technicky se s tím moc dělat nedá. Bere to tedy čistě pragmaticky? Není to šofér labužník? ;-)

P.S. Ještě by mě zajímalo, kolik 207 SW točí na pětku ve 130 dle tacho?

Ronault. 16.02.12  14:36

« Re: Re: Re: Super

Díky.

Ono 207 ani nelze srovnávat s Lagunou... a napíšu to klidně hned. Laguna ačkoliv konstrukčně z roku 2000 a 207 z roku 2007, tak je o dvě třídy výše, čili je prostě prostornější (ne na výšku), tišší, pohodlnější, plavnější, ale taky si řekne o více paliva (LPG to krásně srovnává v nákladech). Jenže je kupována z bazaru jako ojetina s 80t km, což bylo ve skutečnosti 180t, teď má reálně 300t km, oslaví 11. narozeniny, takže to na ní jde znát a musí se počítat s náklady jinými než palivo. Takže pragmaticky bych ji za 207 vyměnil hned, jízdně ne. ;-)

foto bicak77

bicak77 16.02.12  14:22

« Re: Re: Super

Jinou recenzi jsem od tebe ani nečekal :yes:

Jinak na Lagunu jsem v tvém podání taky zvědavý. Zvlášť když jí srovnáš se sice menší, ale novější 207. Tak do toho ;-)

Ronault. 16.02.12  13:53

« Re: Tak jsme se konečně dočkali

Díky za chválu... recenze byla už nějaký ten týden zveřejněná na konkuenčním webu, kde se mělo otestovat, jestli jsem tam nenapsal něco, co se nehodí.

No, s tím Renaultem...
    Ano, v Renaultu jsme byli, hodně jsme s taťkou pokukovali po Meganu Generation 1,5 dCi, který by se do dané částky vlezl, motor vlastně srovnatelný s 1,6 HDI, možná i krapet lepší, prostornost OK. Jen tedy bez pořádné výbavy, chyběly i Alu kola atd. Navíc ten Megan z Turecka není prostě stejně dobrý jako Megane normální, ty detaily jdou vidět. To ty 308 byly prostě lépe vybavené, takže by i nevadilo to, že měli pár km najeto.
    Clio Grandtoure... no, interiér nevypadá tak dobře jako 207, ale za volantem jsem měl příjemnější posaz, jízdně velmi podobné, i když je Clio možná krapet schopnější. Kufr má o hodně lepší 207, hlavně variabilnější.
    A pak se na tom podílel další fakt. Na otázku, jestli mají Clio k projetí, jsme dostali odpověď, že se na něj máme jít podívat do obchodního domu, kde jej mají vystaveného. Naprosto idiotský prodejce, to jsem jinde nezažil. Takže i tak by se kupovalo jinde.

A pak taky máti rozhodovala dle toho, co se ji více líbí, ne vždy je to na chlapech... a taťka taky chtěl pro změnu zkusit Peugeota... no a pak jak píšu, stačilo u toho prodejce rozklopit zrcátka elektricky a bylo jasno, co se kupuje >:D

Já bych volil jinak. Ale o tom až někdy za pár let až půjde i Laguna z domu ;-)

foto dr-biker

dr.biker 16.02.12  13:43

« Tak jsme se konečně dočkali

Je tu recenze na nový přírůstek ve vaší garáži. Těšil jsem se na tvoji recenzi, protože ta na tvého bývalého Favorita je super, teď si opět nezklamal a recenze je od začátku pořádná, prostě tak si představuji recenzi na moje.auto!
    A nedá mi to se nezeptat, když máš nick Ronault, byl v užším výběru i nějaký Renault, že byste pořídili další kosočtverec ve znaku domů? Dieselové motory umí, ceny má taky příznivé, třeba takové Clio Grandtour nebo Megane? Případně by nebylo špatné porovnat Clio Grandtour vs. 207 SW. Pokud tedy máš zkušenosti s Cliem.
    Jinak už se těším na recenzi tvé Laguny, sem s ní! >:D

Ronault. 16.02.12  13:20

« Re: Super

Díky!
    No, design nebyl hlavní důvod. Mně se nikdy moc nelíbil, hlavně příď, naopak záď všetně světel ano. Důvody byly jiné než design, prostě splnil vše, co měl a dokonce i navíc.
    Jinak Stepwayi ty plasty sedí, to máš pravdu, stejně tak Allroadu, jediné, kde se mi moc nelíbí je Fabia Scout, příjdou mi spíše jako nelakované nárazníky než oplastování.

Ronault. 16.02.12  13:17

« Re: Super

Díky za chválu.

Ještě přibude pár fotek, ale asi ne takovým tempem, jako u Favoritu, přecejen k 207 se dostanu jen občas.

Laguna bude. Píšu ji už asi půl roku a nemůžu se dobrat k nějakému konci. Máme ji doma vlastně už 7 let, je na ní najeto 300t km a pořád nevím jak to vše napsat tak, aby to nevyznělo ani moc negativně a ani moc pozitivně. Ona je Laguna dost těžký oříšek. Ale doufám, že do léta bude recenze hotová. ;-)

Ronault. 16.02.12  13:10

« Re: Moc pěkná recenze

Jj, vybírání je těžká věc, hlavně pro rodiče. Matka udá cenu, otec požadavky a ty něco vymysli :-)
    Jj, řazení je slabota. Ale jak píšu, třeba v R-CZ udělal Peugeot hodně dobrou převodovku, stejně tak šestikvalt pro 308 je daleko lepší. Nebo i Renault udělal ohromný pokrok v převodovkách a nové šestikvalty třeba pro 1,6 dCi se dají směle srovnat s německou mainstreamovou konkurencí. Holt 207 je letos poslední rok v prodeji, takže nové generace převodovek ještě nemá.
    Co se týče interiéru... tam zatím musím pochvalít, opravdu vůbec nic nevrže a to i po 40t km.... a když myslím nic, tak opravdu nic :-) Uvidíme, co s tím udělají další kilometry na těch našich děravých tankodromech, ty umí rozvrzat kde co...

Jo a k té barvě. Na výběr byla mimo černé jen bílá, ta se mně a mamce moc líbila, krásně kontrastovala s tím oplastováním. Taťkovi kupodivu ne, že bílé auto nechce.
    308 byly ve více barvách, stříbných, tmavě šedých metalízách...

foto Nerez

Nerez 16.02.12  10:30

« Super

Super počtení, ode mě máš 3x10.
    Za auto, protože z francouzské produkce se mi 207 libí jako jeden z mála aut, sice ty zadní lampy u SW mi příjdou prapodivně "korejsky" protažené ale chápu, že se sto lidí, sto chutí. Jinak ty Outdoor pakety se mi libí, i na škodováckých Scoutech, u Audi na Allrouadu nebo u Dacie Sandero u Stepway to vypadá parádně.
    Recenzi i fotky jsem u tebe čekal na úrovni a také se tak stalo ;-)

foto Nicco

Nicco 16.02.12  10:24

« Re: Moc pěkná recenze

jj, moc pekne.
    "...v boji za posledními kusy 1,9 TDI v republice se sběhli asi všichni Ádové a Octavka na nás nezbyla." >:D

foto janiin

janiin 16.02.12  10:21

« Super

Ano, takhle vypadá vynikající recenze na moje.auto - hotová hned ze začátku, přiměřená délka a poměr omáčky k informacím o autu, odstavce, znalost gramatiky... Díky!

Ještě bych prosil tu Lagunu, těším se na ni už od recenze Favorita :-)

foto Marblik

Marblik 16.02.12  09:05

« Moc pěkná recenze

Čau,

říkal jsem si jestli recenzi na otcovo nové auto přidáš nebo ne. A ona je tady a je napsaná moc dobře. Se spoustou věcí v textu souhlasím a mám s nimi podobné zkušenosti. Třeba výběr auta rodičů a podobně. Dokonce i postup ve vozovém parku máme obdobný :-) Favorit - Felicie, Laguna - Laguna. No a co k tomu "Pežotu". Auto je pěkné i když na můj vkus ta černá trochu zakrývá to pěkné oplastování, ale to je otázka vkusu a ten je neměřitelný. Jinak co se týče francouzů, mám to podle oblíbenosti asi takhle: Renault, Peugeot, Citroen. Design palec nahoru, ale zpracování interiéru a jak i Ty sám uvádíš řazení palec dolů. Jezdil jsem s Meganem, Lagunou, 206, 407 a 806 a ve všech ta šaltrpáka nebyla nic moc. Tak snad se francouzi jednou poučí a udělají řazení i pro radost a ne z povinnosti:)