Recenze

Prase (žena 37 let) Poslat zprávu
 
10 Majitel

Škoda Felicia

9.10 Uživatelé

Hodnoceno: 27× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Škoda Felicia, foto 1 Škoda Felicia, foto 2 Škoda Felicia, foto 3 Škoda Felicia, foto 4 Škoda Felicia, foto 5 Škoda Felicia, foto 6 Škoda Felicia, foto 7 Škoda Felicia, foto 8
Škoda Felicia, foto 9 Škoda Felicia, foto 10 Škoda Felicia, foto 11 Škoda Felicia, foto 12 Škoda Felicia, foto 13 Škoda Felicia, foto 14 Škoda Felicia, foto 15 Škoda Felicia, foto 16 Škoda Felicia, foto 17 Škoda Felicia, foto 18 Škoda Felicia, foto 19 Škoda Felicia, foto 20 Škoda Felicia, foto 21 Škoda Felicia, foto 22 Škoda Felicia, foto 23 Škoda Felicia, foto 24 Škoda Felicia, foto 25 Škoda Felicia, foto 26 Škoda Felicia, foto 27 Škoda Felicia, foto 28 Škoda Felicia, foto 29 Škoda Felicia, foto 30 Škoda Felicia, foto 31 Škoda Felicia, foto 32 Škoda Felicia, foto 33
 

Technické info

Přezdívka auta Kombajn :-)) Rok výroby 1996 Koupeno ojeté najeto [km]:140000 palivo: benzin počet válců: 4 objem [cm3]: 1289 výkon [kW]: 50 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 13 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 7

Popis vozu

Ahoj všem,Jsem zdendinoMB nebo nově praseMB. Někteří mě znáte, někteří mě neznáte a někteří mě ani nestihnete poznat.
Dlouho jsem tu nebyl. Co bylo bylo já si za svými názory stojím, takže jen sem hodím recenzi na moji novou plečku a zase odcházím k velké radosti větší části osazenstva a admina.


O koupi nového auta jsem uvažoval dlouho a tak dlouho jsem vybíral a přebíral, až jsem nakonec skončil světe div se zase u škodovky. Původně jsem chtěl nějaký BMW 5 nebo Audi A6 bo Mercedesa E a motor aspoň 3 litry , abych byl vrchní hustodémon v širokém okolí,ceny tak krásně padají, že tyhle auta se prodávají za hubičku nicméně investoval jsem radši do nákupu bytu, takže tyto prémiové vozy jsem vyřadil. Ono přeci jen je to kus plechu co za pár let ztratí většinu hodnoty a já ho potřebuju jen na převoz z bodu a do bodu b. Na nějaké muckání a parádu a kam utopím klidně všechny mé peníze mám karkulku škodu 1000 Mb to je miláček a brouček a navíc člen rodiny. Toto auto= spotřebák.
Jako další jsem plánoval něco jako ford fokus, opel astra atp. do 50000 Kč, ale to jsem nakonec také zavrhnul nebo spíše mi trochu poradil táta on mi už na začátku říkal kup si felicii, kdybych ho poslechnul nemusel jsem několik měsíců vybírat auto. Je zvláštní, že všichni na rady rodičů kašleme a myslíme si, že jsme sežrali všechnu moudrost světa a hle občas mají pravdu ( i když málokdy hihi)


Felície.
Tak jsem začal vybírat feldu. Procházel inzeráty a valil oči kolik ty feldy stojej. Hlavně nabídky bazarů jsou více než směšné. Jeden jsem navštívil i osobně abych se na ty auta co na obrázku vypadaj pěkně podíval a byl to masakr orezlou pilou v texasu. Všechny dohnilý na obvyklých místech a cena od 25 tis. Nejlevnějsí průsvitnou od rzi prodávali za 17 tis. a měla skutečně brutální nájezd km. Takže Zdenda už byl značně nevrlý, ale po čase našel mého kombajna. Za 12 tis. kombík (plánuju sice malou rodinu sestávajíci se max. z jednoho čuňátka,takže kombi nebyla podmínka,ale prostor se hodí vždycky), tažný a 140 tis najeto no nádhera. Když jsem tomu předchozímu majiteli volal už v telefonu mě zaujalo, že má hlas jako starší pán což se mi potvrdilo při prvním seznámením s autem kde i vypadal jako starší pán. Do budoucna budu kupovat pouze auta, kteří měli starší majitelé a nejlépe 1. On byl sice druhý majitel, ale to nehraje roli. Je to na těch autech znát.


Koupě a seznámení s autem
Byla velmi rychlá v podstatě nebylo co řešit přijel jsem viděl jsem koupil jsem. Jo taky hnije ne že ne, ale nic závažného. Ale co je zvláštní má 5té dveře kompletně OK. Stačilo je prej stříkat tlumexem a jsou jako nový. Což se asi u Felície 1. generace moc nevidí. Takže drobná rarita.
Cena se nakonec vyšplhala na 13 tis. světe div se předchozí majitel vyměnil alternátor den před koupí prej to hůř startovalo a navíc bral benzín, takže je tam ¾ nádrže a hlavně jeho manželka tam vykřikovala, že to nechaj ještě vycucnout co je to peněz. Docela mě s tím benzínem pobavila, ale fér jednání s alternátorem tak jsem mu šoupnul litr navíc.


Přehlášení (přepis)

Už dlouho jsem se tak nepobavil tak jako u přepisu auta. Přijdu v 7-45 tam už fronta 20 lidí otvíraj v 8-00 v 8-05 přišla nějaká pracovnice, že jim nejde systém a že všichni můžou jít domů, že dneska se nepřepisuje v první chvíli jsem ji chtěl nakopat do zadnice, protože jsem si kvůli tomu vzal dovolenou, ale když skoro všichni odešli a ona se za 3 minuty vrátila, že systém už jde mohl jsem ji jenom děkovat. Takhle prázdno jsem tam už dlouho neviděl k něčemu ta ekologická daň přeci jen je lidi už moc auta nepřepisujou ( v mé profesi vidím opravdu hodně techničáků a velmi často se stává, že auto je sice psané na paní omáčkovou, ale paní pokorná doloží kupní smlouvou, že vlastník je ona). No dost o úřadech, ale děkuji, že i s čistopisem TP jsem tam čekal 1,5 hodiny, dříve to bylo i na celý den.


Ekologická daň

Ano zaplatil jsem ji. Jsou to sice peníze vyhozený z okna pro nějakou ekologickou loby, ale já jim to přeju. Zaujalo mě, že peníze z této daně jdou rovnou na účet statního fondu životního prostředí či co docela by mě zajímalo kolik podpory pro vraky za ty peníze už nakoupili.
Ještě vsuvka viděl jsem inzerát na škodu 120, která měla zaplacenou eko daň 10tis. a majiteli stejně nabízeli za to auto 3tis. Docela mě udivilo, že jsou lidi, kteří to dokážou zaplatit, já osobně mít stodvácu šup s ní na šrot.


Servisní knížka předchozího majitele

Ta mě skutečně zbourala. Ptám se máte servisní knížku? On ne, ale mám nějaké zápisky na PC. Tím myslel, že má zmapováno vše za těch 8 let co auto vlastnil. Od jakýchkoliv těsnení přes výměny skla, blatníku až po žárovičky a poslední samozřejmě alternátor má zaevidováno datum za kolik druh opravy.
Dále má kompletní historii benzínu Benzínka, litry PHM, cena, spotřeba.
Výřez obojího vidíte na obrázku klobouk dolů.
Na těchto jeho zápiscích je hlavně vidět jak to všechno jde krásně do však víte kam třeba evidenční kontrola před lety 60kč dnes 200kč přepis 300kč dnes 800kč…. Platy zas o tolik vyšší nejsou ale ceny všeho zažily skuteční mamutí skok. Samozřejmě jsou lidi, kterých se to nedotkne, mně je to taky putna, ale někoho se to dotknout musí.
Jinak celková jeho investice byla několik stovek tis. na 60 tis. ujetých KM a felicii docela drsné.

Moje dojmy z jízdy


Myslel jsem si, že mám skutečnou chloubu Mladé Boleslavi a oproti tisícovce jakej to je sexbomba stroj, ale hned první jízda mě vyvedla z omylu. Jedu 4 km a bylo mi divné, že ručička teploty chladící kapaliny je stále neodlepená a ukazuje 70 stupnů. Ano stačilo na ni trochu zaklepat a popojela (stejné jako u embéčka) vývoj moc nepokročil.
Asi týden na to zase svítil ukazatel, že je tam málo brzdové kapaliny otevřu víko motoru vše ok zavřu znova nastartuju a hle kontrolka už nesvítí stačilo bouchnout s kapotou.
Jinak jízda je vcelku dobrá hlavně bez nákladu a lidí. Ono když jste zvyklý na dvoulitr 100kw tak přesednout sem je docela haluz. Motor skoro netáhne zvukem mi připomíná, že spíše dodělává. Ve čtyřech a s plnym kufrem jsem si zavzpomínal na moji škodu 100 štetku, když jsem vezl ze zábavy 3 lidi z toho jednoho cvalíka co měl přes 100 kilo, že jsem celou cestu jel na 2-3. prostě to skoro nejelo. Tady je to skoro to samé.
Ale abych jen nekritizoval vzhledem k ceně a co od toho chci je to super auto a mně plně dostačuje. Sem tam a s přízní větru to roztáhnu i na 110.
Jo jinak je vtipná i ručička ukazatele benzínu měl jsem tam ¼ nádrže naberu za 500 a ukazovala lehce přes polovinu. Potom tam doliju z kanystru 2 litry šup a ukazuje ¾.
Jinak co velmi oceňuju je otvírání kufru z místa řidiče kdo to vymyslel má u mě čokoládu.
Dále je určitě dobré střešní okno čekám na větší déšť jak je to s těsností.

Jinak trochu odbočím nevím jestli jsem to už u některých recenzí psal pokud ano sorry pokud ne nesorry.
Pročetl jsem hodně recenzí a docela mě zaujalo, že i lidi co maj auta za statisíce dokážou napsat mínusy. Osobně bych jim doporučil na rok stopětku a pak by viděli co maj za klenoty automobilového průmyslu. Já u megana 2005 s kterým docela často jezdím jsem našel pouze drobnosti. Nicméně chápu, že pokud bych od mládí kočíroval Mercedesy měl bych asi jinej pohled.
Ještě mě baví, když má někdo černý auto a do záporů napíše, že se často a rychleji ušpiní Tak si ho mohl koupil třeba růžový a bylo by to určitě s tou špinavostí lepší.


Mno co bych ještě dodal. Asi už nic omlouvám se, že tato recenze je suchá, ale tímto autem nežiju, takže to moc neprožívám.Navíc jsem to splichtil za pár hodin :-)) Ještě připojuju plusy a mínusy.


Plusy:

- předchozí majitel
- cena
- jede to brzdí to troubí to

Mínusy

- nejsouTuto recenzi jsem psal a napsal pouze pro mého šmudlu ona už bude vědět.


Děkuji za pozornost a mějte se fajn v diskuzi Vám pravděpodobně neodpovím, ale mám i icq nebo e-mail (sice se nikdo neozve, ale kdyby nedej bože níhodou :-))). Jo hodnoťte si jak chcete je mi to fuk kor u tohohle kombajna. Jinak v recenzi užívám i nadsázku, humor atp. takže berte to s nadhledem a v pohodě.
Vaše praseMB

 

Novinky v recenzi

1.10.2011 09:48

Novinky

Tak felda dostala nový střední díl výfuku :-) a zimní gumy, protože první co udělaj vybírat a buzerovat 1.11.2011 bude, že budou kontrolovat gumy, protože tunel lékarničky už je jaksi pasé :-))) S novejma gumama jede fakt dobře je to skvělá vrána :-)

15.6.2011 17:42

Polsko

Tak felda vydržela cestu do Polska :-) Stálo mě to 1/4 nádrže, ale jsem veskrze spokojený :-)) Je to dobré auto :-) Akorát v náchodě při koloně přes celé město bylo nutné topit, abych ji neuvařil holku :-))

21.5.2011 20:29

Sraz Perštýnské náměstí 21.5.2011.

Dovolil jsem si přidat pár fotek karkulky (jelikož jsem zapomněl minulé údaje k nicku Prase a nemohu editovat) sem snad nevadí :-))

18.3.2011 15:17

Mám jednu humornou novinku :-))

Jelikož je dírka ve výfuku poslední dobou se mnou felina hraje hru "vystřelovací víčko oleje" je to zábavné skoro vždy při startu vylétne :-) Je to jen moje doměnka, páč si myslím, že to přisává přes vejfuk falešnej vzduch a tím i vystřekuje zmíněné víčko (dělá to jen za studena) mno a na zavaření vejfuku už pracuju :-))) Tak snad to pak bude OK :-)

18.2.2011 12:48

STK

Tak dneska v pohodě prošla felinka STK, emise byly teda o kozy, ale vše dobře dopadlo a přístí STK již absolvuje jiný majitel ve 2/2013 :-)

28.1.2011 23:27

hodnocení

pardon, že to píšu sem, ale spiderman11 mně po x letech dal hodnocení 10-10-10 tímto děkuji a nemám slov vím, že před lety jsme spolu "bojovali" ale tohle je bomba fakt jsem šťastnej jestli ocenil to auto ne mě o to tady vůbec nejde ale to auto je osobnost a jsem rád a velmi si vážím tohoto hodnocení..... vše bylo věnováno karkulce je moje všechno děkuji....

27.1.2011 15:54

Prosím Vás napište mi bláboly do SZ jako uživatel Pete62

viz. obrázek č.23 v mé galerii.To je do nebe volající, když mi někdo, nevím jak ho slušně nazvat píše bláboly, kvůli tomu, že jsem si jeho popelnici dovolil dát hodnocení 9-7-10.... Bože pište mi jen, když jste silní v kramflekách a ne když nemáte jediný protiargument!

Děkuji Vaše praseMB


Přidat názorDiskuse: Škoda Felicia

Další vozy Škoda FeliciaVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
10

600 km bez problému ukáže s=íš delší čas uvidíme tomuhle autu věřím :-)

praktičnost
9
prostornost
8
jízdní vlastnosti
8
jízdní komfort
8
provozní náklady
8
náhradní díly
10
výkon motoru
6
spotřeba
7
hlučnost motoru
10
kvalita sedadel
7
brzdy
7
zavazadlový prostor
10

Blesk.cz

Temná legenda se vrátila a je drsnější než kdykoliv předtím! Recenze Quake

Temná legenda se vrátila a je drsnější než kdykoliv…

Quake před čtvrtstoletím zasáhl herní svět se silou skutečného zemětřesení. Okamžitě se stal hitem a během let…

Developer uvěznil manžele z Prahy ve vlastním domě! Bránu zamkl, cestu rozkopal

Developer uvěznil manžele z Prahy ve vlastním domě!…

Jana a Richard Fraňkovi doplácí na to, že ani po 20 letech nemají papírově vyřešenou příjezdovou cestu k domu.…

 

iSport.cz

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

Pražská premiéra Zátopka: Inspirace a film, co prostě musel vzniknout!

Pražská premiéra Zátopka: Inspirace a film, co…

Filmový příběh jako velká inspirace. Právě tak hodnotila většina osobností film Zátopek po jeho pražské…

 

Reflex.cz

Jiří Ovčáček bude svatořečen a v novém vydání Bible o něm bude celá kapitola

Jiří Ovčáček bude svatořečen a v novém vydání Bible…

Zbožný člověk Jiří Ovčáček, který se ve volném čase věnuje svému koníčku tiskového mluvčího prezidenta České…

České volby: Od prvních svobodných voleb až po výsměch s názvem opoziční smlouva

České volby: Od prvních svobodných voleb až po…

Ve dnešním pátečním speciálním díle se podíváme na to, proč je to v Česku s volbama úplně v háji. Historie nás…