Škoda Felicia (1999)

3.1.2010

Škoda Felicia Trumf 1.3 MPi 50KW r.v. 1999 Dne 16.12. 2009 se do našeho vozového parku přibyla Felicie bez koroze s zářící červenou barvou. Celkem v…

Škoda Felicia (Aspire)

FRPE 03.01.2010  22:01

Dobrá, počkám tedy do zítřka ...

... ale pospěš si, desítky za hodnocení se mě v ruce jen třesou ... ;-) >:D

"-- skrytý --" 04.01.2010  14:18

4x bag

Zdravím, 4x airbag se do Feldy nedával, tuším že max řidiče a spolujezdce, víc ne... nebo se pletu? :-)

"-- skrytý --" 04.01.2010  14:19

« Re: 4x bag

Ještě k bezpečnosti... Felda dostala 3* :-)

Aspire 04.01.2010  14:27

« Re: Re: 4x bag

Předchozí majitel si připlatil 2X airbag v předu a 2x do předních sedaček celkem 4, díky za tip na hvězdičky ;-)

Ronault. 04.01.2010  14:38

« Re: 4x bag

Minimálně verte Safe měla 4 airbagy ;-)

"-- skrytý --" 04.01.2010  15:05

« 4x bag

Od roku 1999 sa do všetkých verzií Felicie (LX,GLX,Trumf) dalo okrem airbagu vodiča a spolujazdca priplatiť aj za bočné airbagy, teda dokopy boli vo Felicii 4 airbagy, navyše sa okrem ABS dalo priplatiť aj za ABS + EDS ;-)

The Stig Driver 04.01.2010  17:08

« Re: 4x bag

Tak to je na takové auto luxus, tím myslím tento model...
        A pro bezpečnost je to jedině dobře... ;-) Ať slouží... :-!

"-- skrytý --" 04.01.2010  17:42

« Re: Re: 4x bag

"Ať slouží..." to nieje moje auto :-)

"-- skrytý --" 04.01.2010  18:24

« Re: Re: Re: 4x bag

4 bagy ve Feldě, tak to potom jo. Tak mnoho šťastkých km :-)

The Stig Driver 04.01.2010  22:27

« Re: Re: Re: 4x bag

Šak to nebylo tobě, ale majiteli >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 05.01.2010  12:05

« Re: Re: Re: Re: 4x bag

ale napísal si to k môjmu príspevku, tú poslednú časť si mohol napísať k príspevku od Aspire...

foto twistedTSD

twistedTSD 05.01.2010  20:20

« Re: 4x bag

taky cumim, ani by me nenapadlo ze se tam davaly i bocni, ale vidim ze to tak nejspis je...

FRPE 04.01.2010  20:10

Čekal jsem tedy do dneška

A moc jsem se těšil na pěknou recenzi a plno fotek. Víš co, nebudu ironický Petře - dej si na to ještě den, protože 4ks fotek je fakt málo.

Budu se tedy těšit na zítřek! Ahoooj ;-)

Aspire 04.01.2010  21:03

Re: Čekal jsem tedy do dneška

Já jich víc u sebe neměl a zítra také nebudu mít, tím se omlouvám :-( po víkendu jsem dodám o hodně více fotografií popis výbavy a něco ještě do recenze, prosím o trochu trpělivosti :-)

FRPE 04.01.2010  21:08

« Re: Re: Čekal jsem tedy do dneška

Jasňačka, v poho. Jen tě hecuju ... :-)

foto miroussm

miroussm 05.01.2010  15:16

Felda

Pár Feld se čtyřmi bagy sem už viděl, jednu má kamarádka, občas potkám akční model save line který je měl. zajímalo by mě kolik si za ní dal. Já měl naštěstí taky na feldu štěstí..kdo hledá najde..tak hodně štastných km a šup sem s fotkama

Aspire 05.01.2010  16:25

« Re: Felda

Byla za 55 000,- ale ukecala se na 51 000,- hodně fotek dodám během víkendu ;-)

foto David-Kos

David Kos 08.01.2010  20:54

Hodnocení:

fotky: 10b., auto: mohl jsem dát míň, ale pak jsem si řek že to je bylo nenáročně opravitelné auto, bez nutnosti zajet do servisu, což je good. Tak dávám, nakonec 9b. A recenze jako taková pro začátek velmi čtivá, ale dost mi tu chybí tvé dojmy z jízdy tvého auta. Též jsem chtěl dát míň, pak jsme si řek, zřejmě to auto máš jen chvíli, takže zatím 8b. A´t to vylepšíš, klidně dej mi vědět a já tě lépe a znovu ohodnotím. A k těm bazarníkům z Áček, chválím tvou obeztřetnost při výběru. Jsou to mrchy nenamlsaný. Dobře jsi udělal, že jsi ses nenechal zvyklat, když ti vnucovaly kdejaký křáp o který jsi rozhodně nestál. Jen ať tvá BERUŠKA věrně slouží. :yes:

foto Honza-Micka

Honza Mička 09.01.2010  03:06

jak jsem...

....tohle mohl prehlidnout?moje srdcovka,prodej naseho Trumfa jsem tezce obrecel ;-\ recenze tak akorat,tyhle auta kazdy zna a fotky?Nepotrebuju,znam kazdou jeji pid :-) davam nejvyssi hodnoceni,tohle auto bylo moc fajn ;-)

Aspire 09.01.2010  09:07

« Re: jak jsem...

No mám ji teprve krátce ale super... několik fotek přidám dneska a zítra :-)

Brandon Walsh 10.01.2010  13:19

pekne

gratulujem k zachovalej felicii z recenzie citit ze mas z nej velku radost tak nech ti sluzi ;-) :yes: a v zime na cesty len so zimnymi gumami >:D
    ps: bocne airbagy ti mozem zavidiet >:-[]

foto zip2016

zip2016 25.01.2010  10:54

Překvapení týdne!!!

>:D >:D >:D Tak to je pešek, ale aspoň máš rádio. Repráky dokoupíš jak zase našetříš. >:D >:D >:D
    Já se ti nesměju škodolibě, já si jen představil, že bych takhle rozdělal mřížku já a tam bylo prázdno, to bych si asi musel přivřít ruku do dveří, abych se přesvědčil, že se mi to nezdá!! Tak hodně štěstí se sháněním repráků!! ;-) ;-) :yes: :yes:

PS:Fakt mě to pobavilo. :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 25.01.2010  10:57

« Re: Překvapení týdne!!!

Snad to nezní škodolibě,je to smutný...ale nejvíc ze všeho vtipný >:D .Přeji brzký nákup repráků ;-)

Aspire 25.01.2010  13:06

« Re: Re: Překvapení týdne!!!

Byla to taková ledová sprška v tom mrazu co jsem tam kutil, teď se tomu taky směju >:D

foto Moper

Moper 25.01.2010  15:43

« Re: Re: Re: Překvapení týdne!!!

nic si z toho nedělej na mě taky koukaj pouze kabely bez reproduktorů ve dveřích. >:D Budu si je muset dokoupit ;-\

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 26.01.2010  00:28

« Re: Překvapení týdne!!!

moper - bereš to sportovně >:-[] :yes:

foto Moper

Moper 27.01.2010  15:31

« Re: Re: Překvapení týdne!!!

aspoň teď už vim že v tom nejsem sám :yes: ale reproduktory v palubovce mám takže mi to trochu hraje :-!

Martin_Happy 25.01.2010  12:45

To sou ale čtrnáctky, ne?

U fotky máš popisek ALU 13, ale podle mě je to 14 z Mystery. Nebo se pletu?

Aspire 25.01.2010  13:02

« Re: To sou ale čtrnáctky, ne?

Abych pravdu řekl tak nevím jestli to je z jiné limitované edice jako Mystery nebo Magic I - II, ty hliníky na tom už byly obuté, a myslím si že je to 13 ale třeba se pletu zatím jsem to neměřil :-) :yes: až se k autu dostanu mrknu na to :yes:

The Stig Driver 14.02.2010  21:55

Ochrana

Ahoj, velice povedená fotka s těma kočkama. Tak jsem se dlouho nezasmál, tolik koček pohromadě na autě >:D >:D >:D To se jen tak nevidí :yes: Asi je jim na Felině dobře, lepší než aby seděly na sněhu... :-)

Aspire 05.03.2010  22:05

« Re: Ochrana

Mají rozmazlené zadky, nejlepší potom je když auto přijede umyté a oni ho pošlapou >:D nejlépe se projdou loužema a bahnem potom ochotně usednou na vůz. 8-s

Aspire 12.03.2010  09:51

Škodovka trápí Volkswagen

Škoda Auto se stává pro mateřský koncern Volkswagen přítěží a problémem, píše německý magazín Spiegel na svém serveru. Podle něj škodovácké vozy příliš konkurují Volkswagenu, navíc firma již nepřináší takový zisk jako před lety. Spiegel v tomto ohledu přirovnal škodovku k bolehlavu německého automobilového gigantu. Modely produkované škodovkou jsou prý stále srovnatelnější s vozy značky Volkswagen, navíc jsou levnější, což poškozuje právě prodej jiných značek Volkswagenu.

Časopis například uvádí, že vedení Volkswagenu bylo naštvané, když ve srovnání automagazínu Auto Bild škodovácký superb předčil VW Passat.

Spiegel napsal, že superb nabízí jednoduše více za méně peněz. Co se týče kvality, tak Auto Bild zkonstatoval, že jen těžko se hledají rozdíly. Nutné je dodat, že škodovka patří pod křídla Volkswagen již od roku 1991, česká firma tak již dlouho využívá německé technologie. A nejen to, i vybavení a interiér se kvalitou sbližují. Navíc superb je o několik tisíc eur levnější než passat. :yes:

FRPE 12.03.2010  10:34

« Re: Škodovka trápí Volkswagen

Děkujeme reportére, taky jsem to četl a co na to říct? A´t ji prodají zpět do ČR a bude ... >:-[] :yes:

"-- skrytý --" 15.03.2010  00:51

Kilometry

Můžu se zeptat, jak jsi přišel na to, že je auto stočený? V motoru se válel štítek od výměny oleje nebo tak něco?

Aspire 15.03.2010  09:58

« Re: Kilometry

Něco takového, když jsem prolejzal motor tak jsem tam na ten štítek narazil a bylo to všechno přepisované znovu jen přepsání kilometrů bylo jinak, moc dobře to nepřepsaly tak bylo vidět kolik má opravdu najeto něco přes 122 000 km

Aspire 15.03.2010  21:47

Zima je zpět

Tak nevím jak je to jinde ale mé městečko přepadl opět sních silné chumelení a mráz už tu je cca. 5cm sněhu a to pro mě to znamená žádné ježdění, auto má letní obuv :-(

"-- skrytý --" 21.03.2010  23:21

Kvetoucí felda

Felda je přírodní auto, na jaře vykvete skoro každá :-) Koukni na těch pátejch dveřích pod plastovou lištu a sundej tapecírung, jestli to vykvetlo ven tak je velká šance že dveře jsou zevnitř už kaput.

Aspire 21.03.2010  23:48

« Re: Kvetoucí felda

Zatím to je malinký když se podívám to té mezírky co je ta lišta tak tam je několik pupenů :-( jak jsi řekl, tak se na to můžu podívat až o víkendu na chalupě tady ve městě to nejde abych to nějak zkoumal, no doufám že to není nic strašného, a ty poupata včas utrhnu >:D

"-- skrytý --" 06.04.2010  20:09

« Re: Re: Kvetoucí felda

Když si čtu, že máš taky problémy s korozí a to jsi schválně vybíral pěkný kousek a dal za něj více než 2x tolik co já je mi tě docela líto. Najdou se sice tací, co budou tvrdit, že když to chytíš v čas bude to dobrý ale vlastní zkušenost je taková, že nebude. Jediné, co trochu pomáhá je vystříkat dutiny. Jinak i když vše důkladně obrousíš, vykituješ a přebarvíš pořádnou vrstvou laku, stejně to vyleze jako na potvoru o dva cm dál. Je to nekonečný boj a jeden z důvodů, proč Felda půjde po škole pryč (chci něco silnějšího a zatím by to pro mě bylo zbytečně nákladné).
        Pak jsou tu samozřejmě takové ty maličké problémy, které někdy ani nevnímáš ale jindy tě zase dokážou pěkně vytočit. Třeba jak píšeš o té ručičce tachometru. Sice jsem nikdy žádnou vážnější poruchu neměl a moje zásahy byli spíše preventivní, přesto auto potřebuje podle mě docela nadstandardní péči, když nechceš aby vypadalo jako vrak.

Aspire 06.04.2010  20:31

« Re: Re: Re: Kvetoucí felda

Jak jsem vyzkoumal tak felicie korodují hlavně v okolí černé plastové lišty na pátých dveří, přemýšlel jsem nad tím jak to vyřešit a přečetl jsem si několik článků na internetu a mám na to určitou strategii buď to vyjde nebo to bude fiasko. Sundám tu plastovou lištu a po celé délce a o něco širší než je tak vybrousím až na karoserii případné díry bych zakitoval a na vybroušený pruh bych potřel antikorozním voskem na kov co jsem si sehnal a pak by se to nastříkalo. Podle návodu vosk funguje pokud se neporuší velkým nárazem. No zatím to je ve fázy přemýšlení. :-)

foto McGyver2

McGyver2 06.04.2010  23:10

Ručička

Tak ručička se mi také klepala spíš okolo 50km a vyřešil to nový bowden náhonu za 150,- a ty budíky mají celkem cca.10žárovek tak 2 problémy vyřešeny. Koroze, už se nezastaví, nezbývá než každé 3 mšsíce místo ošetřit a přelakovat ;-\ .

Aspire 07.04.2010  17:04

« Re: Ručička

Mě se ta ručička klepe od 0km/h až po 80km/h pak je v klidu, začalo to ze dne na den. No snad ta koroze nebude tak zlá, no možná i jo zatím nemám bohužel na ni přístřešek aby jsem ji kryl před počasím :-( Jinak díky za tip ohledně ručičky ;-)

foto dzejms21

dzejms21 11.04.2010  20:25

Boční airbagy

Jestli se nepletu tak ty boční pytle jsou tady řešený ještě v sedadlech. Není to blbost na to dávat potah? Myslim že při bočním nárazu by si mohl mít airbagy k ničemu...Jinak felda pěkná. S korozí jsem také začal bojovat. Před touto zimou ani pupínek-teď přesně jak píšeš, lišta na víku vzadu. No já to asi necham být...

Aspire 11.04.2010  20:56

« Re: Boční airbagy

Ty potahy co jsem na to dal nebudou airbagy nijak omezovat, jsou šité tak aby se při nárazu a bouchnutí airbagu lehce na místě roztrhli a funkci airbagu neomezili. ;-) Jinak díky za pochvalu. :-)

"-- skrytý --" 19.04.2010  20:35

TC-6

Gratulace k pořízení palubáku TC-6, instalace se neboj - je to záležitost max. na hodinku i s cigárkem a tiskem návodu :-)

Aspire 19.04.2010  21:45

« Re: TC-6

Díky, už jsem myslel že ho nikdy neseženu když jsem na internetu viděl inzeráty staré několik let tak jsem přestal doufat, ale pak jsem narazil na inzerát starej dva dny tak jsem váhal jen několik minut >:D No když říkaš hodinu tak to nebude asi tak moc strašné jak si to představuji, a doufám že si při tom nerozbiju čidla. 8-s :-!

FRPE 19.04.2010  22:12

« Re: Re: TC-6

Marty, na hodinku? Aspire to bude 55min tisknout ( počítám i s výměnou cartrige v tiskárně, sjetí do papírnictví pro A4 pejpry, protože mu určo dojdou, pak se podělá kabel od tiskárny, tak šup pro něj do Datartu ) a pak bude cca 7min kouřit ono cigárko, takže si myslím, že to nezmákne ... 8-s ;-)

Co dělá new car Aspire? :-)

Aspire 19.04.2010  22:25

« Re: Re: Re: TC-6

Ahoj FRPE to cigárko vynechám protože nekouřím a kdyby jo tak bych na něj už neměl finance >:D papírů A4 mám dost největší problém bude že to rozeberu a už to nesložím >:D a který bourák myslíš? Červené Ferrari nebo Modrý V3? ;-)

FRPE 19.04.2010  22:28

« Re: Re: Re: Re: TC-6

Myslel jsem to nový od VW koncernu, jak tě tam omylem dali motor HTP, místo 2,0 TFSi >:-[]

Aspire 19.04.2010  23:08

« Re: Re: Re: Re: Re: TC-6

No super už to vidím >:D a dokonce jsem si změnil fórum >:D tak to je pro mě ale novinka, takové příjemné zpestření večera >:D Tak to doplním zpět modrá Fabia V3 je v pohodě odpočívá v garáži aby nezačala korodovat >:D

Martin_Happy 20.04.2010  09:17

Gratuluju k PC

Sehnat se dá, ale občas se cena děsně vyšroubuje.

Já osobně ho ani neshánim. Jedna z věcí které ani nejsou v plánu, ale spousta lidí v klubu to má a jsou s ním spokojení

Aspire 20.04.2010  16:41

« Re: Gratuluju k PC

Díky, já doufám že budu taky spokojený a že si ho při instalaci nepoškodím.

Ronault. 25.04.2010  22:07

Airbag

Koukám, že předchozí majitel byl pěkný vykuk. Bych mu nakopal. S těmi airbagy třeba dávat prozor. Při otočení klíčku do polohy jedna by na každém autě se měla rozsvítit kontrolka airbagu a po nastartování zhasnout, nejlépe samostatně. Stává se totiž, že to někteří po nehodě udělají tak, že buď vyndají kontrolku nebo ji napojí na jinou a ta zhasne při startu s jinou kontrolkou. 8-s

Aspire 25.04.2010  22:47

« Re: Airbag

No při otočení se tam rozsvítí ty kontrolky, postupně zhasnou nastartuje se a kontrolka airbagu blikne a svítí neustále, jsem zvědavý jaká překvapení ještě objevím 8-s Předchozí majitel to nemusel být, inu jsem až pátý jako majitel.

"-- skrytý --" 25.04.2010  22:49

« Re: Airbag

Měl jsem tu čest s jednou Feldou s airbagy a kontrolka zhasínala po nastartování s ostatními. Je používaná ve firmě a vždy měla jen autorizovaný servis, takže se v tom těžko někdo hrabal. Když to někdo zapojí na nějakou jinou kontrolku, není vůbec lehké to doma odhalit. Strašně se děsím toho, až budu vybírat Octavii. U Felicie už mě nemůže snad nic překvapit, ale takhle začíná boj na novo. Naštěstí se všechny moje předchozí koupě povedly.

Ronault. 25.04.2010  22:57

« Re: Re: Airbag

Tak třeba u nás na Laguně ty kontrolky zhasínají pěkně postupně, takže jsem si to při koupi ověřil. Samozřejmě tehdy to auto bylo sotva 3 roky staré a prodejce v bazaru je náš známý, takže jsme se tolik neobávali. Ale auto raději kupovat od známého, nebo nové, což vždy nejde.

"-- skrytý --" 25.04.2010  23:02

« Re: Re: Re: Airbag

Tak od některých známých když vidím, jak se ke svým "miláčkům" chovají, bych si auto nekoupil. Je mi těch aut moc líto. :-(

Ronault. 25.04.2010  23:04

« Re: Re: Re: Re: Airbag

No tak to musí být ten správný známý, samozřejmě. Třeba takový, jako jsem koupil já Fáčko. ;-)

Aspire 25.04.2010  23:03

« Re: Re: Re: Airbag

To my jsme si řekli je to staré tak to budou prasklé žárovičky a ono néé :no:

Ronault. 25.04.2010  23:08

« Re: Re: Re: Re: Airbag

No, takové alibi u koupě auta není moc dobré. Pokud nevybíráš auto, které je rarita, tak lépe vybírat pořádně. Ale zase... dneska najít nezrezlého Favorita nebo Felícii je už taky rarita a po dlouhém hledání člověk i mávne nad jednou žárovkou.

Aspire 25.04.2010  23:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Airbag

Ona to taky nebyla první Felicie na kterou jsem narazil, tohle byla taková náhoda že jsme ji vůbec vyděli, jeli jsme vlastně kolem. Právě o proti ostatním bazarovým Feliciím vypadala jinak, vypadala jako kdyby sjela z výrobní linky.

Aspire 25.04.2010  23:01

« Re: Re: Airbag

To právě někdo něco asi udělal a začalo to svítit, bourané to snad nebylo nevypadá to, nebo to je perfektně opravené, nebo si někdo hrál na kutila Tima a rozbil to, pak když to pořád svítilo a aby to tolik nemlátilo do očí tak vyndal žárovičku. ;-\

"-- skrytý --" 25.04.2010  23:08

« Re: Re: Airbag

Snad to nebude nic vážného. Viděl bych to nejspíš na vadné čidlo nebo kabel. Určitě o tom ale jeden z předchozích majitelů nebo bazarista věděl.

Aspire 25.04.2010  23:14

« Re: Re: Re: Airbag

Taky doufám že to nebude nějaká katastrofální porucha nebo kéžby nebyla. No v servisu to řeknou co stím je a plus další věci co tam je špatně, už teda doufám že nic.

"-- skrytý --" 25.04.2010  23:17

« Re: Re: Re: Re: Airbag

Kontrolka airbagu má svítit 8s a když je všechno OK tak zhasne - zkontroluj jestli pod plastem u spolujezdce je skutečně airbag (častá "závada") a přes diagnostiku proklepni jednotku airbagů, může to být jenom chyba zapsaná odpojením baterky při zapnutým zapalování

Aspire 25.04.2010  23:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Airbag

Já se k autu dostanu až na konci týdnu, zítra má totiž auto nástup do servisu škoda kde si ho proklepnou a všechno vyzkoumají, jen doufám že to nebude finančně likvidační 8-s

"-- skrytý --" 27.04.2010  22:52

« Re: Airbag

Tak gratulace k safe-line s vyřazenejma pytlema :-) Docela koukám na to že "servisáci" mají koule tvrdit že pytle fungujou když jednotka má zapsanou chybu. 10.000 si řekli za výměnu sedadla řidiče nebo za novou kabeláž k airbagům?

Aspire 27.04.2010  23:29

« Re: Re: Airbag

Díky mám takového hybrida edičního :-) těch 10 000 by bylo za novou kabeláž, říkal že ten pytel normálně funguje jen že tam je nějaký ten odpor, pak ještě říkal že Felicie s pytlema v sedadlech měli často tuhle poruchu protože to byly jedni z prvních vozů do kterých se to dávalo.

Aspire 11.05.2010  12:18

Tip na maximální dojezd

Tak kdyby jse si chtěli tipnout kolik Felicie ujede na jednu nádrž tak klidně tipujte ;-) sám jsem zvědav kolik to bude >:D

"-- skrytý --" 11.05.2010  12:32

« Re: Tip na maximální dojezd

Já odhaduju max 600 km do hladovýho oka (předpokládám že nejsi vrah a nedojíždíš nádrž do dna) :-)

Aspire 11.05.2010  12:44

« Re: Re: Tip na maximální dojezd

ok zapisuji si do bločku 600km než se rozsvítí hladové oko >:D nerad to jedu až na dno ale už 2x se mi to bohužel povedlo :-(

Ronault. 11.05.2010  12:47

« Re: Tip na maximální dojezd

To je radosti, když se jednou za rok koupí pná nádrž >:D >:D To já dělám pokaždé, inu litr za 10,90 :-! >:D
      Kdybys jezdil jo šetrně, tak bych to viděl i na 900, ale reálně na 601 >:D

Aspire 11.05.2010  13:02

« Re: Re: Tip na maximální dojezd

Celou dobu budu jezdit co nejekonomičtěji aby jsem najezdil co nejvíce km a ty tipy jsou před rozsvícením hladového oka nebo až po dno?

Martin_Happy 11.05.2010  12:54

já tipnu 580km. Protože i když se snažim, občas mi to nedá a musím Máju prohnat

Aspire 11.05.2010  13:04

« Re: Re: Tip na maximální dojezd

Ok zapisuji >:D do rozsvícení.

foto Merkur

Merkur 11.05.2010  20:02

« Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Nedávno jsem si tenhle pekáč se stejným motorem také pořídil a už též testuju,kolik najedu na celou nádrž výhradně po městě.
          Ronault:nemachruj s těma prdama >:D

Aspire 11.05.2010  20:35

« Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

To já se po městě moc nepohybuji jezdím delší trasy mimo města, jsem zvědavý kolik to najede ve městě, jinak mám už nějaký přehled o tom kolik bych měl najet na celou nádrž pokud budu mít stále lehkou nohu, pomáhá mi v tom palubní PC ;-)

"-- skrytý --" 11.05.2010  20:42

« Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Když bys jel na jeden zátah tipnu si klidně 650 když bys to moc nehnal. Minulý týden jsem měl na plnou do hladového 540 km, ale to se moc potvůrka nešetřila >:-[]

Aspire 11.05.2010  20:47

Mám si zapsat tip na 650km do rozsvícení oka? >:D

"-- skrytý --" 11.05.2010  21:06

Jasně ;-)

Aspire 11.05.2010  21:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Zapsáno, jsem zvědav kdo vyhraje tu tipovačku :-)

Ronault. 11.05.2010  21:09

« Re: Tip na maximální dojezd

A o co vlastně hrajeme? O plnou nádrž benzínu alespoň? >:-[]

Aspire 11.05.2010  21:14

« Re: Re: Tip na maximální dojezd

Pokud by se hrálo o to tak bych musel podvádět aby jsi měl nejlepší odhad abych zaplatil LPG a ne drahej benzín >:D

Ronault. 11.05.2010  21:17

« Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Napsal jsem plnou nádrž benzínu, ne LPG, to by tě vyšlo levně (u mně tak těch 35 litrů nejlevněji po 10,40 ;-) ) >:D

Aspire 11.05.2010  21:22

« Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Škoda že nejsem plyňák to by se mi jezdilo >:D Výherce bude mít dobrý pocit u srdce. ;-) >:D

Ronault. 11.05.2010  21:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Tak v Brně je to 13,90-14,90, ale hned za hranicema s SK je to se zákaznickou kartou 10,90, což je paráda.

Dobrého pocitu se nenajíme 8-s >:D

Aspire 11.05.2010  21:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Ale jo, s dobrým odhadem by jsem si vsadil sportku a vyhrál a to by byla hostina >:D

Ronault. 11.05.2010  20:43

« Re: Tip na maximální dojezd

Merkur: No jo, mě se to machruje fajně, ale vy jste blázni, co i do těhle přibližovadel lejete kapalné palivo, 8-s >:-[]

"-- skrytý --" 11.05.2010  21:24

« Re: Re: Tip na maximální dojezd

Kdybych se neblížil ke 260t kilometrům tak bych Felicii klidně překopal.

Ronault. 11.05.2010  21:26

« Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

No motor vydrží i podstatně více, někde tady dokonce koluje Felicie s už 650 000 km. problém je jinde... nesmí v ní být díry a podvozek na hadry, i když i to se dá vyřešit. Já najedu 30 000 km ročně, takže jasná volba.

"-- skrytý --" 11.05.2010  21:31

« Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Tak já mám roční nájezd asi o 5000 km nižší. Podvozek je to nejkrásnější na mé Felicii. Z venku to už ale vypadá všelijak, sem tam nějaký ten ťukanec a o nějakou tu květenu taky není nouze.

Ronault. 11.05.2010  21:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

No na 25 000 by se už dalo uvažovat, to bys měl za rok zpátky. Květena se dá na dveřích a lehce vyměnitelných částech zvládat, horší je podlaha, podběhy a další věci, které se musí vyvařovat 8-s

"-- skrytý --" 11.05.2010  21:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Částečně si s myšlenkou předělat to pohrávám. Stejně ale tohle auto bez větší investice více než dva roky nevydrží, tak nevím jestli to má cenu. Na podzim chci kupovat jiné, ale Felicii si nejspíš nechám jako takové levné záložní řešení.

Ronault. 11.05.2010  21:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

No já nevím, živit v našem věku dva auta by se mi nechtělo. Já naopak Favorita v dalších zhruba 2-4 letech neplánuju nahrazovat, protože asi nebudou nějaké peníze. Spíše bude třeba řešit bydlení apod., navíc do nějaké ojeté šunky se mi peníze vrážet nechtějí. I když možná za ty dva roky podědím taťkovu Lagunu, ale to je jediná myslitelná náhrada, mimochodem je taky na LPG.

Jinak podle mě s trochu snahy více jak 2 roky by vydržet mohla ;-)

"-- skrytý --" 11.05.2010  21:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Moc ti chválím tvoje uvažování, z tebe by i moje máma měla radost, pořád mi totiž říká, že jsem blázen kupovat další ojetinu když tohle ještě slouží. Hlavní důvod kromě té koroze je, že chci něco silnějšího zatím do užšího výběru postoupili Octavia 1.8 Turbo, Opel Astra G 2.2 16V a Ford Mondeo MkII 2.5 V6. Samá "úsporná" auta :-)

Ronault. 11.05.2010  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Za mámu ti děkuji >:D >:D
                            To víš, srdce by bralo hned Clio RS, nebo když už ojetinu, tak třeba Peugeot 206 XSI nebo nějaké podobné malé střeštěné autíčko.
                            Ale já potřebuju jezdit a jsem student bez příjmů, takže jakmile budou po studiu příjmy takové, že budu mít co sníst, tak něco rychlého a silného bude ;-)

Do té doby bohužel třeba uvažovat racionálně. 8-s 8-s 8-s

Jinak z té trojky bych možná šel do Astry G, sice je na můj vkus trochu tvrdá, ale zase podle mě má podvozek lepší než ta Octavia a přitom to má i nějaký kufr a díly nebudou tak drahé. ;-)

"-- skrytý --" 11.05.2010  21:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Tak Astru dobře znám, má ji jeden kámoš a na atmosféru a 4 válec to nejede špatně. To Mondeo nevím, když jsem ještě neměl řidičák tak jsem v tom jel jak spolujezdec a v tu chvíli mě to hodně překvapilo, nevím jak se mi to bude líbit dneska a navíc v pozici za volantem. Také sehnat slušný kousek bez koroze asi nebude jen tak.

Ronault. 11.05.2010  22:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Ono vůbec sehnat slušný kousek čehokoliv chce výdrž a pevné nervy. Ta Astra by ještě snad nemusela korodovat, i když Opelu a koroze jdou dobře dohromady.

Octavie je zase klasika.

Každopádně asi bych v tom případě Feldu prodal, stejně s ní pak už jezdit nebudeš ;-)

"-- skrytý --" 11.05.2010  22:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Do nedávna jsme měli doma Corsu B z roku 1997 a ta vypadala dobře, jen vepředu měla maličkou bouličku na kapotě jinak nic, spodek taky v pořádku. Užil jsem si s ní ale svoje, díky tomu, že tam měl předchozí majitel nevhodné svíčky byl motor v prd...

Aspire 11.05.2010  22:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Ta Octavia 1.8T by nemusela být špatná i náhradní díly by za pár let by byly za hubičku. :-)

"-- skrytý --" 11.05.2010  22:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

U té Octavie strašně moc záleží, jak se k ní předchozí majitel choval. Je to přeplňovaný motor a na Škodovku i docela choulostivý. Velkým plusem ale je, že se dá po několika drobných úpravách dostat na 150kW, které s Octou už hodně slušně cvičí. Náhradní díly jako takové na ni nejsou drahé, vlastně na všechny auta z výběru je to docela v pohodě.
                                    Když porovnám spotřebu tak na Oplu ukazuje palubní počítač hodnotu 7.5 / 100km a Octavii RS (1.8T cca 170kW) 9 / 100km). Majitelé obou těchto vozítek jim ale občas rádi šlápnou, takže si troufám tvrdit, že bych byl níž.

Ronault. 11.05.2010  22:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Aspire, nežer to tolik těm škodovkářům, že jsou díly za hubičku ;-) Dneska už ty rozdíly nejsou až tak markantní.

Aspire 11.05.2010  22:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Tip na maximální dojezd

Tak jo, já už se tolik přejídat nebudu >:D

"-- skrytý --" 11.05.2010  22:24

Tak poslední z těhle "levných" škodovek je Felicie. Průměrné zručný člověk si na tom zvládne udělat téměř jakoukoli běžnou údržbu a díly na to seženeš v každém normálním městě za pár korun.

Honza_t 11.05.2010  21:57

hmmm...

Tak i já se přidávám s příspěvkem. Máš krásnou feldu, važ si jí. Airbagy ti závidím. To je něco co se mi nechce dokupovat, ale rád bych to měl už pro ten pocit. No a když si představím schánění kabelů, řídící jednotky a její oživování tak prohlašuji že je nikdy mít nebudu :-(

Teda tak čistej motorovej prostor já nemám, krása :yes:

"-- skrytý --" 11.05.2010  22:01

« Re: hmmm...

Udělej si do autíčka rám, v kombíku to bude vypadat dokonale ;-)

Aspire 11.05.2010  22:02

« Re: hmmm...

Díky moc za pěknou zprávu od tebe to je pocta >:D Jen co jsem se ve škodovce dozvěděl kolik by stála nová kabeláž aibagů tak se mi udělalo zle 8-s Stále se snažím něco dělat ve volném čase, ale nevím co dříve na tom dělat... >:D

Aspire 13.05.2010  22:48

Moje spotřeba

FRPE 13.05.2010  22:52

Nazdárek Aspire,

no jezdíš alá lehká nožka viď? ;-) Já tě ale zklamu, mám spotřebu kolem 5-6 litrů na 100km když jedu na kole po šumavských kopcovitých hvozdech, spotřeba izostaru mě klesne pakliže projíždím třebas rovinu kolem Třeboně ...

To jsem na nějakých 2,5-4 litry na 100km. 8-s :yes:

Aspire 13.05.2010  22:57

« Re: Re: Moje spotřeba

Ahoj FRPE to je mi ale milá návštěva :-) to máš o hodně lepší spotřebu než já. Průměr mám zatím vysoko protože když jsem začal řídit tak jsem měl těžší zmlsanou nohu ze silného vozu z autoškoly >:D A i když je auto staré 10 let teda 25.5 2010 oslavíme 11 let tak ten motůrek je přeci jenom starší. >:D

FRPE 13.05.2010  23:17

« Re: Re: Re: Moje spotřeba

No nevím kámo, mě je 33let ... :-( avšak rozumově tak 8-13let, záleží jak kdy ... >:-[]

Aspire 13.05.2010  23:23

« Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

A to je právě super, protože některé komentáře mě pokaždé hodně pobaví, neřekl bych že 33let je něco strašného ;-) jsi tak mladý na kolik se cítíš, já bych se v některých případech tipl na 5 let >:D někdy i míň ale to nevím co dělám >:D A ten motůrek co mám ve voze je skoro stejně starý jako my dva dohromady >:D takový je to mládenec :-! >:D

"-- skrytý --" 13.05.2010  23:01

« Re: Moje spotřeba

Jak se ti povedlo do nádrže u feldy natankovat 45 litrů když má obsah cca 42 včetně rezervy? Ani kdybys to nalil až po hrdlo tak se tam tolik nevejde

Aspire 13.05.2010  23:05

« Re: Re: Moje spotřeba

Je to jeden z divů motorového světa >:D při tomto tankování jsem poslal spolujezce a on to tam natankoval já seděl za volantem. Asi má na to nějaký trik :-!

FRPE 13.05.2010  23:19

« Re: Re: Re: Moje spotřeba

Marty - mám to s Altou podobný, něco udává výrobce ale skutečnost je o kapánek jiná ... docela bych mu i věřil pakliže teda ten "tankující" kamarád není kleptoman a neodlil si nějaký ten litránek do kanytříku do svého vozu, ostatně známý to trik některých zaměstnanců ... :-(

Aspire 13.05.2010  23:27

« Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No kdyby byl kleptoman tak nevím kam to dal protože kanystřík neměl v tom případě nechci domíšlet kam se to lilo >:D

"-- skrytý --" 13.05.2010  23:32

« Re: Moje spotřeba

Já svoji spotřebu radši ani evidovat nebudu, těch 1 000 Kč týdně je takové minimum a kdybych věděl, kolik peněz projedu musel bych si hodit mašli.

Aspire 13.05.2010  23:36

« Re: Re: Moje spotřeba

To je jedna z těch stresujících informací co tam je :-! když by si to člověk zpočítal kolik najel za celou dobu tak to by bylo na mašli.

"-- skrytý --" 13.05.2010  23:41

« Re: Re: Re: Moje spotřeba

Tak s Felicií mám právě najeto cca 18 000 km, když budu počítat spotřebu 7,5 / 100km a průměrnou cenu benzínu 30 Kč / litr tak jsem na krásných 40 000 Kč. Strašný :-(

Ronault. 13.05.2010  23:43

« Re: Moje spotřeba

Já jsem s Fanoušem najel nějakých 42 000 km, když si vezmu spotřebu nějakých 9,5 litru po dejme tomu 11 Kč, tak to máme nějakých 43 980 Kč na 42 000 km. No strašné peníze, co za to mohlo být třeba piva! >:D >:D

Aspire 13.05.2010  23:46

« Re: Re: Moje spotřeba

Z toho by jsme se tak ožr.ali až by nám slezli nehty >:D

"-- skrytý --" 13.05.2010  23:46

Nemachruj s tím plynem 8-s

Aspire 13.05.2010  23:52

« Re: Re: Re: Moje spotřeba

Plyn už sičí z Fáva ven možná tím budeš otráven >:D

"-- skrytý --" 13.05.2010  23:53

« Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Stejně Ronaultovi ty náklady závidím. Kdybych plánoval mít Felicii delší dobu, tak to tam taky napáchám.

Ronault. 13.05.2010  23:54

« Re: Moje spotřeba

Aspire: Člověče, ten tvůj češtin. Alespoň ta vyjmenovaná slova! Syčet! 8-s >:-[]

Volf-M: Já za to nemůžu. Jinak ty fakt jezdíš jen za 7,5? To jsi takový slušňák? Já se pokaždé snažím a pak se ne a ne udržet s tou levou nohou.

Aspire 13.05.2010  23:57

« Re: Re: Moje spotřeba

Toť stává se často toto není má silná stránka >:D a navíc je už pozdě tak to jen zhoršuji 8-s

"-- skrytý --" 13.05.2010  23:59

« Re: Re: Moje spotřeba

Tak ve městě dodržuju pěkně padesátku, jen tak zlehounka na 4ku no a jinak běžná cestovní rychlost 100-110. Ona ta Felicie stejně nějak moc nejede. S Mazdou 323 1.6 16V z roku 93 jsem jezdil za 11 tam mě pořád lákal ten zvuk motoru ve vysokých otáčkách.

Aspire 14.05.2010  00:10

« Re: Re: Re: Moje spotřeba

Já se držím při úsporné jízdě 80-90 a podle PC to žere 5.3-5.8l. na 100km celkovou průměrnou spotřebu podle toho programu mám za 7.08l. na 100

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:13

« Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Tak to moc gratuluju, taky bych se někdy chtěl naučit jezdit na spotřebu. Mě osobně se těch 80 zdá ale hrozně pomalu - strašně se pak za volantem nudím. Těch 20 až 30 km navíc dělá ve Felicii subjektivně docela rozdíl.

Ronault. 14.05.2010  00:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No já ani nevím jaké to je mít ručičku na 80, mě tam vždycky jen kolem projede a zastaví se na 100-110.

Aspire 14.05.2010  00:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Zrovna mám období kdy je potřeba šetřit každou kapku, ona to je docela pěkná jízda když se jede 80 a jedu trasu dlouhou 100 km. Nejvíce mě nudí dlouhé rovinky >:D

Ronault. 14.05.2010  00:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Takhle jsem se nikdy nenaučil přemýšlet. Už jen ten pocit, že třeba za mnou někdo jede a říká si "zase mě brzdí nějaká stará plechovka"... 8-s u mě to je spíše "ty pytle, mě předjel Favorit! Viděl´s to?" >:D

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Hele to taky znám, strašně se mi líbí ty pohledy, když ve 170ti míjím nějaké vozidlo. To už se ale hooodně bojím.

Ronault. 14.05.2010  00:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Jo 170 jsem jel naposledy na vánoce, bylo nějakých -10 >:D Bohužel nikdo na dálnici nebyl, tak nebylo koho ohrozit.
                                Já se v té rychlosti nebojím, jsem už smířený s tím, že zemřu >:-[] >:D >:D >:D

Aspire 14.05.2010  00:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Do takové rychlosti jsem se ještě nedostal >:D

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Zimní rekord mám 190, ale ne se svým autem. Jedu si takhle z Prahy Octavií s haldexinou, na dálnici tak 5cm sněhu a nejdřív mě předjede Subaru Impreza, tak si říkám: "jo, to je dobrá kára tu nechám jet". Zachviličku to samé zopakovala Audi A5, tak jsem dechtu podřadil a přišlápnul to na podlahu. Jinak jsem ale úplně normální :-)

Ronault. 14.05.2010  00:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No jo, mě ten Favorit ale víc nejel. Jsme jeli z Pardubic s kamarádem a chtěl vidět kolik to pojede. Cesta byla ale naprosto suchá i v těch mrazech.

Ve sněhová vánici na dálnici se mě stalo, že jsme všichni jeli tak 90 km/h a předjel mě Student Agency bus. Tak jsem se ho snažil držet a u 120 jsem to vzdal, protože jsem měl už hodně strach na těch 5 cm uježděného sněhu. A teď si představ, že tam veze 50 lidí 8-s :no:

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Autobusáci jsou blázni, proto hromadnou dopravou nejezdím. Když si vzpomenu, jak jsem se na ten řidičák těšil, snad víc než na první sex.

Ronault. 14.05.2010  00:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Neříkám, že jsou všichni blázni, ale ti ze SA jezdí opravdu hodně rychle, že jim často ani nestíhám. :-O

Aspire 14.05.2010  00:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Ze začátku jsem měl z toho vrásky ale teď mě to tolik nestresuje a snažím se jim trochu uhnout aby mě lépe předjeli ale nebrzdím tím bych zvedl spotřebu. Akorát mě může rozsekat to když já si to prdím 85km/h a začne mě předjíždět nějaký krám který jede 86km/h 8-s >:D

Ronault. 14.05.2010  00:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Tys měl být řidičem kamionu, když ti stačí takové rychlosti, pro tebe jsou i 2 válce příliš >:D

Aspire 14.05.2010  00:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No a s HáTéPéčkem tou rychlostí jedu za 4 litry >:D stroj který má 2 válce jsem neřídil, když nepočítám naši sekačku s jedním válcem ale to musím za ní běhat :-!

Ronault. 14.05.2010  00:34

Máš si koupit sekačku s pojezdem >:D >:D

Aspire 14.05.2010  00:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Ona jede sama ale musím za ní běhat asi si za ni přidělám kolečkové křeslo >:D

Ronault. 14.05.2010  00:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

To se dělá jinak. Doprostřed zahrada zabiješ kůl, sekačku spojíš provazem s tím kůlem, vychytáš správný úhel a nechaš sekačku jezdit samotnou po kružnici. Tím jak jezdí dokola, tak se provaz namotávána kůl a přitahuje sekačku blíže a blíže. Někde jsem to viděl v akci :yes: >:D

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Tak mě zase HTP co má teta (40kW) žralo víc než Felicie a nějak celkově mi ten motor moc neseděl.

Ronault. 14.05.2010  00:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Už jsem to tu říkal nesčetněkrát, že právě ta 40 kW verze byla tragédie, to se nedivím, že ti neseděla, mně totiž taky ne. 8-s Ale třeba ta nová 43 kW je o něco příjemnější.

Aspire 14.05.2010  00:39

A 51kw je luxusní >:D

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Schválně chlapci, jel někdo z vás ve Fabii 1.0 MPI (brutálních 37kW)?

Aspire 14.05.2010  00:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Ne v tom jsem nejel, ty jo? Jaké to je?

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:46

« Re: Moje spotřeba

Já jsem tu čest měl. Měla sportovní plastový paket (čti Junior s nelakovanýma nárazníkama), chyběl posilovač řízení, kastlík, centrál, dokonce i víko nad kufrem... ale to je jedno. Něco línějšího jsem snad neviděl, tohle auto nemá zátah ani na jedničku a dvojku. Při stovce to točí nějakých 3200 otáček. Maximální dosažená rychlost 150km/h a na stovku to zrychluje asi 20 sekund. Brutalita :yes:

Aspire 14.05.2010  00:50

« Re: Re: Moje spotřeba

Tak tomu se říká síla to si potom člověk musí říct jaké má silné auto >:D

Ronault. 14.05.2010  00:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

37 kW je brutální výkon. Takový výkon má motorek stěračů s-mikova Porsche >:D

Aspire 14.05.2010  00:45

« Re: Moje spotřeba

>:D tak to je asi síla to si budu muset sehnat a prohánět se po silnicích :yes:

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:48

« Re: Moje spotřeba

Hele chviličku jsem měl radost, jaký to mám supersport oproti nejslabším Fobiím a ty mi tu připomeneš Porsche. To jednou MUSÍM mít!

Aspire 14.05.2010  00:58

Kdo by ho nechtěl >:D můžeme se složit na 30% a Ronault zaplatí zbytek >:D

Ronault. 14.05.2010  00:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Luxus si představuju jinak, ale při tvém stylu jízdy to beru >:D >:D

Ronault. 14.05.2010  00:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Ještě mě tak napadá... Ty tam máš palubní PC, že? To ukazuje i aktuální spotřebu?

Protože když jedu s taťkovou Lagunou, tak jsem schopný na spotřebu jet, to se bavím tím, že se snažím vždycky taťkovi snížit průměr a pak mu vynadat, že neumí jezdit úsporně >:-[] >:D

Ale zase zjistil jsem, že úsporně se třeba s tou Lagunou dá jezdit i docela svižně, jen třeba jet i v té obci 70 ať je to v optimálních otáčkách. To dokážu s tím korábem na LPG jet i za 7l/100, s větší průměrnou rychlostí než s Favoritem na plný výkon.

Aspire 14.05.2010  00:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Mám tam to palubní PC a ukazuje aktuální spotřebu + ještě několik věcí souvisejících ohledně spotřeby

Ronault. 14.05.2010  00:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No jo, to pak taky něco vysvětluje - zabíjíš nudu koukáním na palubní počítač.
                                Teď jsem viděl něco podobného dokonce na karburátorového Favorita, ale chtěl za to 1500 Kč a to je trochu moc, navíc to hned někdo koupil než jsem se stačil rozmyslet.

Aspire 14.05.2010  00:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

tak to bylo docela levné to já jsem se vydal z peněz inzerát byl starej 2 dny tak jsem neváhal, ono to má taky stiné stránky koukám na pc a při koukání můžu sjet ze silnice 8-s >:D

Ronault. 14.05.2010  00:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No když já si za 1500 raději koupím nové zadní tlumiče nebo třeba budu mít část na nové páté dveře atd.
                                    Navíc se to montuje místo te malinke přihrádky pod otvory ventilace a kde bych pak dával peněženku? >:D

Aspire 14.05.2010  00:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Na to by se místo určitě našlo Favorit je auto mnoha možností :yes:

Ronault. 14.05.2010  00:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No nevím nevím, třeba na sex je lepší třeba taťkova Laguna, tam je více prostoru na více možností >:-[] >:D >:D

Aspire 14.05.2010  01:03

>:D >:D >:D :yes: tak to jo

Ronault. 14.05.2010  00:14

« Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Tak nevím jak to chlapi děláte. Já ale jezdím pořád plně obsazen a z snad 75% dálnice a pak městské poskakování po Brně, takže podmínky pro malou spotřebu moc nemám. Děda dokázal jezdit kraťoulinké trasy tak za 8,5, taťka jel třeba Itálii s Favoritem za 7,5...

Ale je pravda, že když jsem jel z Brna do Tater mimo dálnice, tak i přes hodně velký spěch na večeři jsem se dostal na nějakých 8,5 litru. Inu nemám vhodné podmínky pro úspornou jízdu.

Volfe a teď si představ, že by mi to žralo 7 litrů, to bych teprve mohl machrovat >:-[] >:D

Aspire 14.05.2010  00:19

Ty jsi ale závodník >:D

"-- skrytý --" 14.05.2010  00:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Tak ta nižší spotřeba bude tím, že máš karbec, zatímco já a Aspire máme "moderní" vícebodové vstřikování. Nehledě na to, že ožužlaný Favority mají daleko lepší aerodynamiku >:D

Ronault. 14.05.2010  00:22

"Ožužlaný favorit" >:D >:D :yes:

No jo, "pokrok" ničím nezastavíš >:D

Aspire 13.05.2010  23:45

« Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

Je lepší to nepočítat, co kdyby to počítaly ti co už najeli více jak 250 000km ani to počítat nebudu :-|

Ronault. 14.05.2010  00:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Moje spotřeba

No nic, pánové, dobrou. ;-)

Aspire 14.05.2010  00:55

Otázka

Jak se dá docílit toho, aby se mi udrželo to zobrazení chronologické ve fóru? A nevracelo se to do toho stromového zobrazení? 8-s

Aspire 20.05.2010  17:38

Info

Kdyby někdo toužil po mé recenzi na Fabii II tak má momentálně smůlu, uložil jsem ji do mého depozitáře na recenze, kdyby měl někdo zájem mi ji kritizovat tak ji odhalím za úplatek. Za nějaký čas ji zase vyvěsím :-|

PS. nikoliv jako nováček

Ronault. 25.05.2010  20:49

Narozeniny

Všechno nejlepší tvé Felicii! Hodně silničního štěstí, málo děr na silnici, spoustu kvalitního paliva a miliony dalších kilometrů bez nehod přeji!

Jinak fakt super nápad :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: >:D Máš u nejvíce palců vzhůru za poslední dobu, co jsem komu dal.

PS: Škoda, že já nikde nemůžu najít datum výroby a to mám i servisní knížku :-(

Aspire 25.05.2010  21:03

« Re: Narozeniny

Díky :-) tolik palců jsem nečekal >:D mohl jsem to udělat lepší ale všechno to bylo na poslední chvíli, příští rok tam dám i kompars :-! Já mám datum výroby na velkém techničáku, a potom to taky zjistí podle toho kódu co je někde v motorovém prostoru.

FRPE 25.05.2010  22:22

« Re: Re: Narozeniny

Gratuluji též ke krásnému výročí. ;-) Prima nápad, myslím že jsi origo, protože jsem u nikoho ještě dort neviděl ...

Vážně pěkný, vtipný = :yes:

PS : Sfoukla Felda všech jedenáct svíček naráz výfukem?

Aspire 25.05.2010  22:29

« Re: Re: Re: Narozeniny

Muselo se hýbnout dortem, ale ano sfoukla fotil jsem režimem sport aby jsem to stihl, málem tam naplivala >:D

Đawson 26.05.2010  06:44

« Re: Re: Re: Re: Narozeniny

moje si k narozkám nic nezaslouží:D
            btw ale bylo to od tebe dost ošklivé..dosrt sežral páníček ale autíčko z toho mělo prd:D..
            měl si jí dát nějakej dobrej benzínek k narozkám >:D :yes:

Aspire 26.05.2010  17:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Narozeniny

Nic jo? To ti dělá takové starosti? >:D Dortík dostala jen jako, kdybych jí dal dortík do motoru tak nevím jestli by to rozdýchala a hlavně já >:D Jo benzín to je krásná kapalina musí nejdřív vyjezdit to co tam má abych jí nedělal z toho kaši a aby se jí z toho neudělalo zle >:D

Honza_t 03.06.2010  13:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Narozeniny

Připojuji se s přáním všeho nejlepšího :-)

Teda, že já sem do toho auta zamilovanej, ale tohle ani mě nenapadlo >:D

Aspire 03.06.2010  13:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Narozeniny

Díky za přání. Ne jo? Mám tip jak všechny trumfnout, co ji takhle požádat o kolo? >:D nesmíš se před ní stydět jistě by ráda zabroukala ano. Místo prstenu by jsi jí mohl dát zlatou čepičku na ventilek >:D

Honza_t 03.06.2010  22:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Narozeniny

Požádat o kolo??!! >:D >:D >:D >:D
                    Teď si zabil! >:D >:D >:D :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
                    Hehe, dostals mě :yes:

Aspire 04.06.2010  15:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Narozeniny

Rád jsem pobavil a inspiroval >:D už se těším na tu fotogalerii ze svatební hostiny >:D >:D >:D

FRPE 04.06.2010  21:40

Nehoda?

Petře,

život někdy udělí člověku tvrdé a nemilosrdné rány, které nejen že bolí ale pamatujeme si je dlouho a při každé vzpomínce na ně, ať už chctěné či nechtěné nás píchne u srdce ... :-(

Nepropadej panice, hlavně že se ti a nikomu v okolí nic nestalo a soudě dle fotky si myslím, že motor bude ok a těch pár plechů, nárazník, haupnu, světla atd. seženeš a necháš v klidu opravit.
    Je mě blbé se tě ptát jak k tomu došlo a kdesi cosi, prostě někdy je to moment překvapení, možná malá nesoustředěnost ...

Držím palce a hlavu nahoru příteli! ;-) :yes: :yes: Věz že bude líp! A jednou na tenhle "strkanec" budeš se svými dětmi vzpomínat ... :-! ;-)

Aspire 04.06.2010  21:52

« Re: Nehoda?

Díky FRPE, osud mi dal pořádnou lekci která mě teď neskutečně užírá :'-( stalo se to tak že jsem odbočoval bohužel jsem brzdil ale ne moc dlouho a ujel jsem na nějakym prachu či štěrku a šel jsem přímo do značky kterou jsem položil a ten bok jsem rozpáral o betonový kvádr kterej byl schovanej ve škarpě. Když jsem vylezl z auta tak jsem měl takoví divný pocit v žaludku :-( Motoru se nic nestalo jen jsem trochu pochroumal chladič. :-( :'-(

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.06.2010  22:23

« Re: Nehoda?

aspire - vím,že tě to asi strašně štve,ale seš celej a ty i kára mohla dopadnout hůř :-| .Budu držet pěsti ať to máš brzo v kupě a zase budeš jezdit :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.06.2010  22:55

« Re: Nehoda?

Mojito tu dělá machra,ale moc dobře vím,že by na to byl psychicky stejně jako ty,ne-li hůř.
          A já si toto osobně vůbec nedokážu představit,nejspíš bych to obrečela,nebo se rovnou zbláznila.Myslím,že nejlepším řešením by bylo co možná nejrychleji dát auti do pucu,aby se o to rychleji na dnešek zapomnělo.Asi bych na tvém místě hledala a přemýšlela,jak toto uskutečnit.
          Držím pěsti!

Aspire 04.06.2010  23:23

« Re: Re: Nehoda?

Mojito, feferonko díky, ;-) zítra si to pořádně obhlédnu co vše bude potřeba a uvidím co stím.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 04.06.2010  23:35

« Re: Re: Re: Nehoda?

aspire - není zač,vždyť jsme tady motoristická rodina,ne?
              Dej vědět jak to pokračuje ;-)

Aspire 04.06.2010  23:42

« Re: Re: Re: Re: Nehoda?

No zítra to napíšu, jak to tam všechno je a co tam bude potřeba, jediná sranda na tom je to, že jsem si do toho nalil Vervu 100 plnou nádrž na zkoušku cca za 1500,- místo toho jsem mohl mít novej blatník a možná jěště něco. No nečekal jsem to.

Chobot 05.06.2010  13:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda?

Jo, tohle znam. To fakt nase.štve. Ale jak bylo řečeno. Nikoho si nezmrzačil, dokonce ani sebe. Auto vypadá z fotek celkem opravitelný, takže stačí zaměřit se, jak to opravit a víc neřešit. Teď už stejně více nevyřešíš.

FRPE 04.06.2010  22:23

« Re: Re: Nehoda?

Před 14-ti dny mě zaměstnanec naboural auto, jel s vlekem jako tráva ( místo T dosaď K ) a zničil vlek na dračky ( místo D dosaď S ) a výsledek? Zničený Combo a vlek na odpis. pokud mě dáš nějaký mail, mohu tě poslat zničující fotky, jel s vlekem, vlek se mu ve velké rychlosti ( měl náklad fošny ) rozhoupal a bylo vymalováno ... ;-\

Řekl bych že ta tvoje nehoda - je jakoby se oproti té jeho, nic nestalo ... ;-) Zvlaádneš, je to velké ponaučení pro příště, jsi ještě mladý a bude to dobrý věř mi ...

PS : Chlapi nepláčou přece ... ;-)

talio2 04.06.2010  22:46

Aspire 04.06.2010  23:28

« Re: Re: Re: Nehoda?

To byl aktuální nával emocí, teď mě to strašně se.re, jestli to moje vypadalo jako nic tak to jsem tedy zvědavý jak to dopadlo.

PS. Tady máš email FRPE: PetrHonig@seznam.cz

foto Armin-Tamzarian

Armin Tamzarian 04.06.2010  22:17

To jsi, FRPE, napsal moc hezky :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 05.06.2010  00:21

« Re: Nehoda?

Po dlouhé době jsem zpět na macz a zrovna je v novinkách tahle nepříjemnost. Sám jsem měl už několikrát namále ale vždycky jsem z toho vyvázl bez nějakého poškození. Podle fotek to opravit ještě celkem snadno, ale nějaké ty penízky to stát bude. Osobně bych hledal díly po vrakáčích, ale tvoje auto bylo myslím v lepším stavu než moje a zasloužilo by si pořádnou opravu.

Aspire 05.06.2010  20:57

« Re: Re: Nehoda?

No budu se snažit to opravit tak, aby to vypadalo jako dříve :-(

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 05.06.2010  22:57

aspire - no zrovna malá škoda to teda není :-(

"-- skrytý --" 06.06.2010  02:24

« Re: Re: Re: Nehoda?

Když tak koukám na ten tvůj součet, tak cena přímo ve Škodovce je vyšší, než na kolik mě vyšlo pořízení obou Felicií dohromady :-( Osobně bych to netahal do nějakého servisu. Odstojil bych celý čumák a nechal opravit jen tu plechařinu na které to celé drží, nejlépe od nějakého garážníka s COčkem. Nárazník starší, světlo a blinkr taky (koupit jen nové kryty) no a zbývá ten blatník ten nový nějakou druhovýrobu, chladič taky druhovýroba. Když budu přehánět tak se do 8 tisíc musíš vejít. Člověku se to sice kecá když ví, na koho se obrátit a kde co sehnat, ale ty peníze co po tobě chtějí to je opravdu zlodějna. Budou to dva roky, co máma podobně nabourala Peugeota 205 (mám ji také v autech) a to jak vypadá na fotkách je po opravě doma. Určitě toho taky zvládneš spoustu sám, sice to nepůjde snadno jako profíkovi ale když tomu věnuješ čas půjde to :yes:

Ronault. 05.06.2010  12:16

« Re: Nehoda?

Aspire, je to smutné, co se ti stalo, ale jak říká babička, neštěstí nechodí po horách, ale po lidech.

Můžeš si oddechnout, že se nikomu nic nestalo a betonový kvádr tě za ublížení na zdraví nezažaluje. Protože jak řekl jeden doktor mé babičkce, když se taťka naboural na motorce: Paní Ronaultová, plechu máme dost.

Prostě se to vyklepe, zasvařuje, sešroubuje a nebo ti to Mojito polepí oboustrannou izolačkou, to je jeho specialita.

Nejhorší je někomu ublížit. Shodou okolností jsem byl včera na policejní služebně poskytovat svědectví o dopravní nehodě, kde jsem před 14-ti dny poskytoval první pomoc. Mladý kluk ve Frýdku stíhal na poslední chvíli zelenou, tak tomu přišlápl a za křižovatkou srazil starší paní, která si vybrala dosti špatné místo pro přechod čtyřproudovky a nepoužila podchod o 100 metrů dále. Teď kluk půjde k soudu za těžké ublížení na zdraví. Opravdu nepříjemné :-|

A z mého soudku... já loni touhle dobou v Brně odbočoval vlevo, proti jela blikající sanitka, byla daleko, ale stejně jsem ji pustil. Projela, mrknul jsem do zrcátka, jestli nejede tramvaj a jel... v tom spolucestující křikla Máš tam motorku. Děda jel za tou sanitkou, když jsem se zrovna díval, navíc celý v černém, takže jsem jej přehlídl. Šlápnul jsem na plyn, k srážce nedošlo, ale děda to neustál a z babety spadl. Do minuty tam byla sanitka, která jela náhodou kolem a už si ho odvezli. Povím ti, ty stresy, kdy jsem čekal, jestli mu něco je nebo není, jestli z toho bude nebo nebude ublížení na zdraví... jestli půjdu k soudu, jestli je děda v pořádku... to ti nepřeju zažít. Naštěstí mu nic nebylo, zaplatil jsem 4 litry pokutu, vzali mi pár bodů a přišel o bonusy od pojišťovny, takže... vlastně v pohodě.

Věř, dopadl jsi dobře a každému se to může stát :-|

Đawson 06.06.2010  11:22

odhad cen opravy

šmáárjá to sou ceny!za tolik sem já koupil celou...být tebou nastrojím to plechařinou z jiných feli a nechám si seřídit geometrii..to je cena tak do 8 tis. a postupem času až by přišly finance bych to třeba hodil do barvy... ale 25 tis nebo kolik bych na to asi nedal...alespon to budeš mít chvilku hezky barevné:)...

Aspire 06.06.2010  21:17

« Re: odhad cen opravy

Jinak to ani nevidím než že budu jezdit barevně ze začátku, za téměř celý předek na vrakáči chtějí 6000,- otázkou zbývá zda si peníze seženu dříve než zmizí 8-s

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 06.06.2010  12:39

Oprava - má smysl?

Ahoj, auta je škoda, Felda vypadala vymazleně :yes: Ale jsou to jen plechy, hlavně že tobě se nic nestalo ;-)
    A teď k tý opravě. Vím, že to auto máš rád, ale nebylo by lepší, kdybys jí rozprodal na díly a peníze, který bys dal jinak za opravu, si radši nechal na jiný, lepší auto? Přece jen, kdyby se potvrdila ta částka kolem 30 tisíc, což je prakticky víc jak 50% z ceny auta, tak by oprava byla nerentabilní. Já vim, že to zní asi hnusně, ale teď za mě mluví ta pragmatická a nezaujatá část.
    Na druhou stranu vim, jak se asi cejtíš, zažil jsem něco podobnýho. Tak přeju aspoň nějaký relativně příjemný zprávy, teď se hodí ;-) :yes:

Ronault. 06.06.2010  13:57

« Re: Oprava - má smysl?

Můj postoj je souhlasný s xgangou. 35 000 je moc.

Být tebou tak postupuju dvěmi možnosti. Buď to zkusím nějakém známému nechat opravit, hlavně plechy, na to budeš potřebovat COčko, ten podvěh jinak asi dohromady nedáš. Blatník bych koupil nový a nárazník bych zkusil sehnat někde na vrakovišti ve stejné barvě, ať ušetříš. Vrakovišť škodovek je dost. Světlo druhovýroba nebo opět vrakoviště. Rozhodně ne autorizovaný servis, zaplatíš hodně peněz a nemá to cenu.

Druhou možností je rozprodat na díly, což by nemuselo být problém. Jen za PC počítač utržíš pár tisícovek, za nezkorodované dveře taky dost peněz a nějakých 20 000 bys možná z toho vytřískat mohl. Aukro je super věc. Jen pak třeba chodit po úřadech, že jsi to ekologicky zlikvidoval, takže to zabere čas.
      Když bys dal těch 20 + 35 co stála oprava, tak máš pomalu na nějakou o rok novější Fabii a to je dost pokrok oproti Feldě.

Takže asi tak. Každopádně je to vždycky ztráta financí, s tím nic nenaděláš :-(

Aspire 06.06.2010  21:15

« Re: Re: Oprava - má smysl?

Tak rozhodně nemám v plánu aby se oprava vyšplhala až tak vysoko 8-s ale aby to vypadalo zase k světu, jsem tak nějak s tím smířenej a začíná šetření. :-(

foto -Vojtas-

[Vojťas] 06.06.2010  21:35

« Re: Oprava - má smysl?

Zdravim te. Mame toho ted celkem dost spolecnyho. Mam ridicak mesic a par dni a tohle utery jsem mel prvni bouracku. Dostal jsem v pravotocive zatacce smyk a uz jsem se vezl. Pochopitelne to odnesly plechy, ale odnesla to znatelne i podvozkova cast. Takze ti drzim pri opravach vsechny palce. ;-)

Aspire 06.06.2010  21:47

« Re: Re: Oprava - má smysl?

Já už ho mám nějakej měsíc a stalo se... také ti držím palce a díky ;-)

foto pumpkin

pumpkin 06.06.2010  22:19

škoda Škody

Akurát nedávno som si čítal tvoju recenziu a spomínal na našu červenú GLXku a teraz vidím že nehoda. ;-\
    No je mi to úprimne ľúto ale na odpis by som to zas nevidel. Náhradných dielov sú plné vrakoviská, takže máš v podstate aj šťastie že je to Felicia. :-)
    Držím ti teda palce a verím že to Beruška rozchodí. ;-)

Aspire 07.06.2010  13:30

« Re: škoda Škody

Díky, já bych to ani na odpis nedával i kdyby byla více rozbitá, když se mi zadaří tak bude fit ještě tento měsíc ale tlačí mě peníze a čas který běží jako voda.

Marblik 06.06.2010  22:54

Nehoda trochu jinak...

Při čtení posledních novinek, se mi úplně sevřelo hrdlo. Vzpomněl jsem si na svoji poslední nehodu. V prvním okamžiku hned po nehodě jsem nedokázal odhadnout jestli je něco s autem se mnou nebo se spolujezdcem. Byl to pro mně takový šok, že jsem na místě nehody nebyl schopen mluvit. Nejvíc mně ovšem dostal ten, do kterého jsem na dálnici směr Brno zaparkoval. Nevím, co se tenkrát tomu chlapovi honilo hlavou, jestli měl alkohol v krvi, nebo se nad chudým a momentálně vystrašeným studentem sželel. Ale řekl mi ať zkusím odhadnout škodu na autě. Plácl jsem tak od boku 10 000,-. Ten chlap vlezl do svého nepoškozeného vozu, vytáhl peněženku a na ruku mi vysázel onu vyřčenou sumu. Tak i takové věci se dějí. Nezažít na vlastní kůži, tak neuvěřím...

Aspire 07.06.2010  13:26

« Re: Nehoda trochu jinak...

Já když jsem vyjel z tý škarpy tak jsem zastavil vylezl jsem ven a viděl ten zářez na čumáku od značky, řekl jsem si do pr... ale pak jsem popošel víc na pravou stranu a tam uviděl zaražené světlo párnutej blatník tak nevím co jsem dělal pač si pamatuju jak jsem se na to podíval a pak jak sedím v autě a jedu jak šnek 8-s :-( Tak to jsi měl štěstí s těmi penězi já bych byl z toho v šoku, to i kdybych sebevíc prosil ten betonovej patník tak mi nedal ani korunu, měl bych ho žalovat za to že nebyl vůbec vidět. 8-s >:D ;-\

Marblik 07.06.2010  14:46

« Re: Re: Nehoda trochu jinak...

Jinak k té ceně za opravu. Pokud to dáš do autorizovaného servisu, tak ta suma docela sedí. Já jsem na svém KIPovi měnil světlo, blinkr, masku, blatník, vyklepával a tmelil kapotu a nechal lakovat. Nosníky to neschytaly, takže jen ty plechy a světla. Docela jsem na to spěchal a neznal jsem nikoho, kdo by mi to udělal za tašku hrušek. Dal jsem auto do neznačkového servisu a i s výměnou předních tlumičů jsem zaplatil 12 500,-

Aspire 07.06.2010  18:39

« Re: Re: Re: Nehoda trochu jinak...

Tak to je pěkná cena oproti té co mi řekli ve Škodovce. Jsem zvědavý jak to celé dopadne, jen doufám aby to bylo co nejlevnější :-|

Marblik 07.06.2010  20:03

« Re: Re: Re: Re: Nehoda trochu jinak...

Budu držet palce, aby byla Felda co nejdřív v pořádku a nablískaná ;-). Jinak ještě k tomu neznačkovému servisu a dílům z číny a vrakoviště. Co se týče peněženky, řešení asi nejlepší, ale člověk musí počítat s tím, že už nikdy na autě nebudou sedět tak jako ty z výroby a určitě nevydrží tolik. Jen pro představu. Na autě mám dva blinkry jeden originál od Helly a druhý nějaký noname, který jsem montoval před rokem. Ten nový z číný je po roce mnohem vybledlejší než původní, který je na autě z výroby. A o montáži a kvalitě lakování některých dílů raději nemluvím. Chce to hlavně najít DOBRÝ a LEVNÝ servis. Pokud se to nepodaří, člověk musí buď vysolit nemalou hotovost nebo nad výsledkem hodně přimhouřit obě oči :-(

Marblik 07.06.2010  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda trochu jinak...

Teď mluvím za člověka, který nemá garáž, dvorek a nedisponuje žádným nářadím. Lidé z druhé strany, kteří tímto disponují, mají šikovné ručičky a dostatek času, jsou schopni auto optavit pečlivěji než sjelo z výrobní linky :-)

Honza_t 06.06.2010  23:03

No teda, cos jí to udělal? Teda, práce jako na kostele, ale nevěš hlavu. 35 000 to bude leda v autorizáku před osmi lety. Ale jde to i takhle: Chladičovou stěnu seženeš za pár korun. Myslím, že na aukru jsem jí viděl okolo 1000kč, blatník okolo 500(nějaká druhovýroba, ale udělá stejnou službu), kapota 2000, nárazník 800, výztuhu na vrakáči odhadem 300, maska 700. To je asi 5200 + pošta. A ještě teda to světlo, tak do 800 za použitý. Plus k tomu barva a stříkání. +- do 10 000 by ses měl vejít, když to necháš někomu jako melouch. Nebo jestli máš známýho co ti to udělá za flašku, tak si připlatíš akorát za namíchání barvy(Dům barev v ČK si bral 500 za 2 litry barvy. Sice byla pro jiný účel, ale to už nebude moc velký cenový rozdíl). Když seženeš díly z vrakáče v barvě feldy, ještě dost ušetříš. Toho disku je škoda, ale dá se to opravit.

Pak se už jen chopíš flexy, svářečky a za víkend je to zase kráska a nikdo hned tak nepozná, že je po operaci :yes:

Máš štěstí, že sis koupil auto, na který je všechno skoro za hubičku ;-) Táta měl na oktávce promáčklinu zadního blatníku od pouliční lampy a platil 20 000(vyklepání, lak, nárazník, výztuha). Ale to byl autorizovanej servos, holt ;-)

Hlavně žes to ve zdraví přežil. Tak hodně štěstí a co nejméně vynaložených financí přeju. :yes:

Aspire 07.06.2010  13:17

« Re: :(

Já vím jsem ale vůl :-( už se mi to začíná rýsovat, akorát mám šibeniční čas na to aby jsem si sehnal peníze aby šla na operační sál ještě tento měsíc a ne až v půlce prázdnin 8-s Kdybych byl pěkná baba tak mám vystaráno >:D

Đawson 07.06.2010  13:35

« Re: Re: :(

kdyby jsi byl pěkná baba zatím bych tě klidně zadara vozil:D...ale jak říká Honza, do 10 tis to máš opravené a to je v porovnání s jinými auty luxus...na některý vozy bys za touhle koupil tak max světlo:D...a docela ti závidím tu zahradu a prostor:-(

Aspire 07.06.2010  13:55

« Re: Re: Re: :(

>:D :yes: holt mám smůlu, to s tou cenou je svatá pravda, no ale i tak to je na mě dost >:D 8-s jo jinak to je jen dvorek kde jsem to fotil na zahradu by jsem se nedostal i když je několikrát větší.

talio2 07.06.2010  13:40

« Re: Re: :(

já když jsem řešil pravidelný servis tak jsem tam s autem poslal mamku s přítelkyní >:D >:D bezkonkurenční cena >:D ;-)

Aspire 07.06.2010  13:49

« Re: Re: Re: :(

>:D >:D >:D :yes: tak to jsi mě dostal :yes: >:D

Honza_t 10.06.2010  00:34

Všechno se sere...

Dneska jsem si na tebe vzpomněl, když jsem ležel pod autem a sral se s vačkou od Excelu. Řeknu ti, že je s ní tolik problémů, co ani bejt nemělo a ještě to nakonec jede hůř než se sérií(jsem první exemplář na světě, kterýmu se to stalo, tak nechápu jak je to možný) a to ani nemluvím o tom, že mi prodali na aukru blbě označený rozvody. Peněz v tom hromada a akorát mě to totálně sejmulo. To jsem si mohl dát do kufru 2 pytle brambor a měl bych to zadarmo. Normálně už jsem z toho psychicky narušenej. V tuhle chvíli, kdybys zaklepal na dveře a před barák zaparkoval tvojí picnutou feldu, tak klidně vyměním. Radši bych vyměňoval plechařinu, než furt dokola dělat jednu a tu samou věc se stejným výsledkem a pak bejt zase nasranej že to nejede jak má.
    Život je pěkná kur.va ;-\

No a teď ti tady zasírám fórum, ale prostě sem se ti musel svěřit, že nejsi jedinej kterýmu se všechno sere.

Aspire 10.06.2010  10:15

« Re: Všechno se sere...

Hezký že jsi si vzpoměl >:D no jsem docela překvapenej že to dopadlo takhle bl.bě a že to jede hůře když je to sportovní, buď rád že to jezdí a že máš v čem jezdit já musím využívat české dráhy i autobusovou dopravu a v tomhle počasí to je o zdraví 8-s Sere se nám to, tobě méně mě více. >:D 8-s

Honza_t 10.06.2010  14:04

« Re: Re: Všechno se sere...

Nj, tak ty máš alespoň jasno jak se to dá opravit, já vůbec netuším jak to udělat aby to jelo jak má. Očividně je v něčem chyba a ve vačce to asi nebude, takže už jedině zadřený zdvihátka, že by se tam dostal bordel když jsem to rozebíral, jinak nevím už. Sem byl tak nasranej že jsem jí dal včera pořádně za uši. Bylo to Felicia vs. BMW. No je fakt, že mi ujel(bodejť taky ne, když sem si to tak posral), ale zase je fakt že jsem ho pak ve 160tce dojel a v zatáčkách jsem se ho taky dost držel (nedávno jsem snížil pružiny, tak je to docela znát :D ) >:D Trošku jsem doufal že se to po tej pekelnej jízdě rozchodí, ale ani "ň". Jedinej efekt je, že přes komáry a mouchy na předním skle neni ven skoro vidět a předek auta vypadá jak 20 let stará mucholapka :-!

Hele, jsem se chtěl zeptat, kolik ti vylítlo airbagů? Teda asi blbá otázka, ale docela mě to zajímá :-)

Aspire 10.06.2010  15:35

« Re: Re: Re: Všechno se sere...

No chudinka je jí špatně má asi své dny a ty jí honíš za nějakým BMW >:D ono to tedy jede na hov... s tou sportovní vačkou i s tou sériovou? Nebo je sériová v pohodě? Otázku co jsi mi položil není blbá nebouchl mi ani jeden airbag, ještě že tak kupovat ještě pytle tak bych se nedoplatil >:D někde jsem četl nebo slyšel že čidla od airbagu jsou někde u světel a asi v polovině motorového prostoru, asi jsem se trefil vedle i když jsem zabořil světlo do motorového prostoru. 8-s

foto Special-line

Special-line 10.06.2010  16:43

« Re: Re: Re: Re: Všechno se sere...

ŘJ airbagu je v prostoru pod cestující, na středovém tunelu úplně v předu. Airbagy nebybouchly, protože nebyla dostatečná síla nárazu. To že by bylo čidlo někde ve předu a dle deformace se spouštěly airbagy nebude pravda. ;-)

Aspire 10.06.2010  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Všechno se sere...

Díky, jsem zase o něco moudřejší. >:D ;-)

Honza_t 10.06.2010  17:07

« Re: Re: Re: Re: Všechno se sere...

No sériová jela předtím normálně, ale co jsem dal sportovní, tak se trochu síly ztratilo. V nižších otáčkách víc, ve vyšších míň, ale na maximálce je to hodně znát. Efekt u každýho kdo má vačku pd ME je naprostý opak - vyšší točivej moment v celým spektru otáček, snad jen do 2000 je minimální pokles, pak už jen nárůst a ve 4000 prý uplně kopanec jak začne táhnout. No a já mám prdlajs :'-(

No že ti nebouch žádnej je asi tím, že náraz byl moc malej, ale osobně si myslím, že by nějakej vyletět měl. Dal bych to na diagnostiku, jestli je nemáš deaktivovaný, popř. se podíval jestli tam vůbec jsou(nevybouchlý).

Aspire 10.06.2010  17:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Všechno se sere...

Airbagy mi zkoumali ve Škodovce když jsem to tam měl na prohlídce protože mi svítila kontrolka airbagu a nezhasínala. Všude jsou, jedinou chybu kterou tam našli byl nějaký odpor v kabelu v airbagu u řidiče, že je to častá závada u Felicií co mají boční aibagy a ten technik říkal že by dal ruku do ohně za to že by při nehodě vybouchl, ale jestli chci tak by mi to opravili za cca. 10.000,- tak se s tím nic nedělalo a vyndala se žárovička aby to pořád nesvítilo. Jak mi ve Škodovce řekli airbagy tam jsou a fungujou.

Honza_t 10.06.2010  18:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Všechno se sere...

Hmm, tak OK.
                10 000 jo? levný >:D nato že vymění akorát kabel a konektor >:D

Aspire 10.06.2010  18:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Všechno se sere...

Servis Škoda umí překvapit >:D Doporučuji lidem co mají rádi extrém.

foto Special-line

Special-line 10.06.2010  16:54

« Re: Všechno se sere...

Když já nevím, mě přijde že se to dělá tak, že se prvně upraví motor a příslušenství po mechanické stránce, a pak se k tomu přidá odpovídíající software, který se dále ladí. To by možná mohla být odpověď na otázku proč to nejede s lepší vačkou. I když zase ten výfuk tomu pomohl. Mylsím si že ŘJ ostrou vačku nepozná a nemůže tak přidat patřičně větší podíl paliva.

Honza_t 10.06.2010  17:01

« Re: Re: Všechno se sere...

No já mám čiplou jednotku, takže v tom bych problém neviděl. Plno lidí říká jak jim pak felda letí i bez čipu.

foto tofoj

tofoj 10.06.2010  17:35

« Re: Re: Re: Všechno se sere...

Máš nastavenej správnej předstih? Zkus aspoň resetovat tu řj. Zahřát motor a na půl minuty odpojit baterii. Pak by si měla načíst nový hodnoty. Ale mapy na míru by asi nebyly od věci, jestli má ta vačka ostřejší profil.

Honza_t 10.06.2010  18:42

« Re: Re: Re: Re: Všechno se sere...

Resetovat jednotku můžu přes kabel, ten mám. Ale pochybuju že by to mohlo mít vůbec nějaký vliv. Mapy by měly alespoň přibližně sedět. Čip je i pro použití se sériovou vačkou, což je nějakejch 254/254. Já mám 265/258, což něni žádnej extrém rozdíl aby to hned nejelo ;-\ Vačka k téhle jednotce je možná ještě o kousek ostřejší(ehm, to je taková terminologie..., ona je ve skutečnosti tupější) myslím že 265/265. Ale v tom problém neni, mám ověřeno že v téhle kombinaci to funguje skvěle... akorát ne u mě :-(

Honza_t 06.07.2010  21:15

Tak jak?

Tak povídej, jak to vypadá s opravou? Měla by jít na operaci co nejdřív, jinak ti umře >:D

Aspire 07.07.2010  18:24

« Re: Tak jak?

Oprava... na operaci šla asi ani ne týden po tom co jsme se vybourali, teď je momentálně na operačním sále kde na ni padá prach protože pan doktor odjel na dovolenou >:D vrací se 10.7. dovolená trvá 10dní. Až bude po všem tak bude i nalakovaná, pořád mám noční můry jak to bude hodně vidět, ale modlím se že když byla 10 let garážovaná tak to moc velký rozdíl nebude... ... snad 8-s Jinak mi už jen chybí objímka na žárovku do blinkru, zítra by snad měla být. Až bude po všem tak obohatím recenzi postupem práce i ceny dílů, některé mě opravdu dost překvapili 8-s >:D

Honza_t 12.07.2010  11:27

« Re: Re: Tak jak?

no tak to máš super, už bude zase krásná ;-) Trošku to asi vidět bude, ale nic hroznýho. Já mám měněný oba přední blatníky a je to jen minimální rozdíl, toho si na první pohled nikdo nevšimne :-)

Aspire 12.07.2010  15:53

« Re: Re: Re: Tak jak?

Že jsi měnil přední blatníky tak to bych ani nevěřil, na žádných fotkách jsem nic nepoznal, ani jsem neviděl ten škrábanec na boku jak máš v recenzi. Už se těším až přijde, tak začnu znova šetřit na doplňky které sem mohl mít. :-)

Đawson 27.07.2010  17:27

cena opravy

to je teda pěkná pálka..jako sorka ale já bych spíš to auto prodal, těch 18 si nechal, našetřil ještě trošku a koupil bych si uplně jiný auto :D..a ne to cpát do feldy:)...jinak k opravenýmu autu paráda...ale je tam viděl přechod laku což bych vubec neřešil..co bych ale řešil je ta červená nastříkaná přední lišta...v černý to bylo mnohem hezčí a lícuje to se zbytkem auta:)

Aspire 27.07.2010  17:46

« Re: cena opravy

Lak nejde skoro poznat, je to vidět z toho boku protože auto je špinavé jak prase a ten blatník je čistej, tam kde jsem fotil to porovnání tak jsem si musel vyčistit tričkem >:D jinak ta černá lišta tam ještě není ta by se měla sehnat tento týden a pak nasadit, nezbyli už peníze a jsem vysátej do mínusu ještě dost :-( a pak mi chybí ještě mlhovka tu též seženu (netuším kdy) a přestěhujou se pod masku.No cena to je krásná ať žijí levné díly na Felicii >:D 8-s

Đawson 27.07.2010  18:02

« Re: Re: cena opravy

a to jsi kupoval nové?

Aspire 27.07.2010  18:08

« Re: Re: Re: cena opravy

pokud myslíš díly tak všechny jsou z vrakáče krom přední masky ta je original a drahá jak prase 8-s

Honza_t 28.07.2010  03:40

« Re: Re: Re: Re: cena opravy

čóveče, co na tom teda bylo tak drahýho kromě masky? že by ten klempíř byl až tak fest? 8-s

Co nějakej tuning, nechystáš se? Myslím něco s motorem. No po téhle záležitosti asi nějakou chvíli ne :-) Ale přesto, vřele doporučuji. Já jel tuhle na chatu přes můj testovací kopec a tak si to kalim do kopce 130, až pomalu dojedu fabii 1.4 16v 55kw. Asi se nechtěl nechat zahanbit(má přece proti feldě nadupanej kchár, ne? krávo, 16ti víko, to táhne už vocpodu, uplně to cejtim! >:D >:D ) tak tomu dal kouř a snažil se mi ujet >:D . To je tak nádhernej pocit když to rve co to dá a já bych ho stejně mohl ještě tlačit a chlapík v tu chvíli netuší. No prostě, doporučuju >:D Aspoň tu vačku bys mohl dát, je to super, investice 3000 není tak zničující, ale jak to pak od 4000 jede to je nádhera. No a pak vejfuk to je pár korun, no a když už, tak i sportovní vložku filtru... >:D

kruci že já neumim napsat nic normálního, vždycky z toho vznikne slohovka >:D

Đawson 28.07.2010  08:33

« Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

já sem možná mladej ale vy mi všichni příjdete jako pubertáci :D...na co do tak starýho a navíc hroznýho auta cpát tolik peněz a ještě ho tolik trápit aby jelo alespon tak, jako ta fábie jede v základu:D...já nechci nějak shazovat feldu, ale jak každej srovnává např i ty nejhorší motory ve fábii...HTP a tak...i ta HTP jedou mnohem lépe než feldy:) a to nemluvím o podvozku či brzdách, nebo třeba japonských autech který sou uplně jinde:D...
              a pro Aspira:...vem si, že si do opravy dal 18 tisíc...a kdyby jsi to auto chtěl ted prodat, jako bouraný bys ho prodal za max 25 a to se štěstím:)...je to jako koupit novýho superba, nabourat ho a opravit za 900 000 >:D 18 tisíc za takovej karambol je podle mne na felicii vážně hodně.

Aspire 28.07.2010  09:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Třeba pro Honzu_t nebo pro mě je Felicie jako milenka >:D Dáváme do nich peníze s pocitem že jsou šťastné a odměňují se nám, ne sexem ale hezkou jízdou a máme z toho dobrý pocit >:D >:D >:D V tom máš pravdu, cena Felicií stále klesá ale já jsem zatím spokojenej a nepřemýšlím někdy o prodeji v budoucnu může posloužit jako veterán až budu nosit plenku >:D

Honza_t 28.07.2010  15:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

No já tě nechci urazit, ale felicie mpi (50kW) dává i v základu na pr.del fábiím 1.2 HTP 51kW >:D O 1.0 mpi vůbec nemluvim, ta má asi 32kW to předběhneš pěšky >:D
                A jak píše Aspire, jsou to milenky >:D Do toho necpeš peníze "abytojelo", ale že tě to baví a když něco vylepšíš a ono to funguje, to je panečku krásnej pocit. To je něco co nikdo se silným autem nezažije...

Právě takoví jako ty se pak diví když tej feldě zrezlej starej nemůžou ujet >:D

Đawson 28.07.2010  15:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

já myslím že je plno aut stejně starých co sou na tom 20 krát lépe motorě, podvozkově i karoserii a jedou dobře i bez úprav:D o tý 1,0 sem nemluvil..to je fakt strašnej motor...ale seriová felda 50kw nemuže ujet 51 htp, je to asi pul roku zpt a měřili sme to:)...jel sem proti kombíku a ještě starém s 47 kw...dojel sem ho až když brzdil před zatáčkou a pak sem vylítnul z vyznačené dráhy páč mu to líp sedělo:D...a závod byl i s jinou feldou 50 kw ale BMM a to samé:) HTP jsou nové motory a koně jím nechybí

BTW: [odkaz]
                  asi takhle to zrychluje mě:D...beze srandy...až na to že on se vymáčkne přes 150...já ne:D...a to sem těch 15 km stál na tom pedále jak cihla:D víc jak 150 z toho nedám:D...a už při 150 sem se bál

Honza_t 28.07.2010  15:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Neříkám to jen tak, podívej se na tohle video:

neříkám že mu nějak extrémně ujel, ale byl rychlejší

Đawson 28.07.2010  15:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

nene:) kamarádovi umřela babička co si asi dva roky zpt koupila fábku HTP 40 kw... a ted jí má on... a když se šlápnulo na plyn..ono to jelo:D..on má taky feldu a potvrdí že fábka jede líp..nevěřil sem tomu než sem si to sám vyzkoušel:)
                      na feldách záleží jak je jaká zajetá a kolik jí už chcíplo poníků...ale já jezdím jen asi těma, co nejedou:D..za to fábie jede a je pocitově živější....ale já bych si htp nikdy nekoupil:D...

Honza_t 28.07.2010  15:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

nejede líp, protože to neni technicky možný >:D subjektivně ještě možná dejme tomu, ale ve skutečnosti ne. 40kW 106Nm 1050kg, nemůže jet líp než 50kW 106Nm 960kg >:D

no a vlastně 960 kilo má kombík, takže 920kg ať porovnáváme krátkou s krátkou ;-) Ale to je jedno, 130 kilo a 10kW je takovej rozdíl že se o tom snad nemá ani cenu bavit :-!
                        No a fábie II na videu má silnější motor - 51kW 112Nm a i tak bylo těch 6Nm a 1kW navíc málo... Prostě fabie maj podvozek z ruskýho tanku, proto jim felda ujede >:-[]

Je veřejným tajemstvím, že papírový výkon a opravdový se většinou liší. Nevím jak u těch fábií dnes, ale u felicií když měřili na brzdě tak naměřili u dobře zajetých i 55kW a nějakej Nm navíc.

Aspire 28.07.2010  15:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

To bude asi tím že HTP táhne jinak než to MPi, [odkaz]
                          HTP je na vrcholu sil při 3000 otáček

Honza_t 28.07.2010  16:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

samozřejmě, křivka výkonu a kroutícího momentu je daleko důležitější než jejich maximální hodnoty.

Aspire 28.07.2010  16:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Křivka výkonu a kroutícího momentu je u tebe mimo rozsah toho obrázku :yes: >:D Z tvou Felinkou se nemůže žádná Fabie rovnat :-!

Honza_t 28.07.2010  16:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

No, to zas ne >:D 1.4 16v 55 kw dám, ale silnější "zatim" ne >:D a až se jednou dostanu na vysněných 135Nm 70 kW tak stejně přijede RS a bude to >:D

Aspire 28.07.2010  17:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Tak to se klidně vsadím že to bude více než teď říkáš >:D

Honza_t 28.07.2010  22:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

no, to nevím, i když možný je všechno. Jak sem to říkal? že se mi do zvětšování objemu nechce? Už šetřim na levnější variantu - vložky a písty 77mm >:D takže bude o půl litru víc >:D No a jestli se někdy zmůžu na kitovou kliku nebo přebroušenou fábiovou tak bude cca 1450ccm(ale to už je fakt pálka jak hovado, tak to se asi neuskuteční, ale je krása o tom přemýšlet)

Ronault. 28.07.2010  23:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

To je ten problém HTP 40 kW! Ona sice pocitově jede, když řadíš jak blázen a využíváš jen ten malinkatý vrchol točivého momentu.
                                V praxi to vypadá asi takhle. Jedeš za kamionem, začneš předjíádět v 80, dáš tam čtverku, točíš do 85-90, zjistíš, že to nejede, hodíš pět, zase krátce, ale prudce zrychluje a pak je konec, smrt, nic, srážka s protijedoucím autem, protože ten svinský HTP 40 kW nejel.

Popravdě to je jeden z nejhorších motorů a nejnebezpečnějších, co jsem kdy řídil. Kupodivu když jsem ale jel s HTP ve Fabii II a to v té 44 kW, obě měl/má strejda, tak ta jela podstatně lépe a raději se vytáčela.

Takže té 40 kW z Fabie s pohodou konkuruje Favorit 43 kW, já v táhlém dlouhém konkuruju i těm Fabiim II HTP, což jsem si už odzkoušel, ale asi to nebyly ty 51 kW.

Já říkám, že HTP udělali jak TDI, má krouťák vole, ale jen chvíli a pak nic, což je na benzínový motor strašné mínus.

Když to srovnám s točivým motorem Yarise, tak bída. Ale důchodcovi to stačit bude.

Aspire 28.07.2010  15:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Nebudem se dohadovat, 1.0MPi není motor, silněší je i motorek co je v kartáčku na zuby >:D Nové HTP má největší zátah když točí 3000 a do těch 6000 to pořád klesá, Felicie ta táhne až do konce a největší výkon má při 6000, oba motory máme ale nikdy jsem se k tomu nedostal abych je porovnal rychlostně proti sobě. Budu gentleman a řeknu že ty motory jsou vyrovnané protože se jich zastávám >:D

"-- skrytý --" 28.07.2010  20:30

« Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Já s tebou souhlasím. Ještě nedávno jsem jezdil Feldou a taky jsem někdy uvažoval nad tím, jak ji nějak levně vylepšit. Pak jsem se zapojil do pracovního procesu a místo výletů cestuju pracovně těch 800-1000 km týdně. Na to Felda nebyla ideální, ať už výkonem, bezpečností nebo pohodlím. Nakonec jsem přešel na BMW 525 TDSA (E39), které jsem původně vůbec nechtěl. Nemyslím jen to konkrétní auto ale nechtěl jsem BMW a nechtěl jsem naftu. Po projížďce a pročtení pár recenzí jsem to nakonec risknul a prozatím spokojenost. I když je to starej motor, který se podle mě do takového auta vůbec nehodí, tak propůjčuje autu dostatečnou dynamiku na běžné cestování, což se o všech těch potvůrkách 1.3 MPI, 1.2 HTP a podobně říct nedá. Za mě bych všem, kteří mají auto jako je Felicie doporučil do něj nevrážet víc než je třeba a radši šetřil na něco lepšího.

Honza_t 28.07.2010  22:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Děkujeme za doporučení, ale nás to stejně hned tak nepustí >:D A hrozně nerad bych skončil konkrétně s bmw, jako většina lidí z naší školy. Ono je jedno že je 25let starý a žere dvakrát to co felda, ale je to béemvé vole >:D

"-- skrytý --" 28.07.2010  23:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Trošku mi to něco připomíná ;-) Image je právě ten důvod, proč jsem BMW nechtěl. Podle mě jsou to kvalitní auta, jízdní vlastnosti taky špička, se spotřebou tak úplně spokojen nejsem. Žrát mi takhle jakákoli spotřebka okamžitě by šla z baráku, ale to auto mě chytlo tak, že mu to i odpustím. Druhá věc je to, že když někdo vidí mladého kluka v BMW okamžitě si řekne - frajírek, nebo ještě hůř smažka. Tahle auta prostě přitahují tyhle skupiny lidí, nevím přesně proč ale je to tak. Mnoho racionálních argumentů, proč jezdí tím, čím jezdí nemají, prostě jen to báwopyčotojehustýjaksvině. Myslím si, že to pověsti baworáků škodí. Stejně tak nejsem fanatik, co by hned na potkání každému říkal, prodej auto a kup si BMW. Každý má jiné priority a líbí se mi spoustu aut různých značek. Pořád ale beru vrážení peněz do jakéhokoli staršího auta jako tu nejhorší investici co může být. Líbí se mi, když si někdo udělá na autě decentní úpravy (tím nemyslím woofer do kufru a celé to oplastovat) a rád takové auto člověku pochválím, i když je to třeba Felicie. Sám bych se do toho ale nepouštěl, časem by mi určitě bylo líto času a peněz, které bych do toho musel investovat.

Honza_t 29.07.2010  00:31

Asi tak, no. I já mám zafixováno BMW = frajer Béďa Majer >:D

Jinak upřesním tu finanční část: Auto, ať je starší nebo novější, je nejhorší investice vůbec. Ale já to mám jako koníček. Dřív sem vrážel prachy do airsoftovýho vybavení(a že tam 20 000 spadlo jen to fiklo), dneska do auta. A ono nevrážet peníze do starýho auta by u mě znamenalo konec. Koupil bych si pěknou oktávku a tim by to haslo. Byl bych rád že ji mam, ale nemiloval bych ji. A kdybych se ještě rozhodl pro tuning, pořádně bych se prohnul. No a ono je to stejně jedno, protože jednou to bude stejně starý auto, že? A tam nemá cenu vrážet prachy, ne? A tak pořád dokola... Takhle přemejšlet nejde, to by se z auta stal pouhý dopravní prostředek na přesun osob a to já nechci a ani neumím, tak vychovanej nejsem. Pro mě je auto víc než jen stroj co stojí prachy...

Ale stejně, zas takový peníze do aut s Aspirem nevrážíme. Aspire teda teď tu opravu a já jsem se dostal s úpravama odhadem na 10 000 za dva roky - za to si žádný auto nekoupíme, to nepokryje ani ztrátu hodnoty auta.

Đawson 29.07.2010  07:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

koukám že se tady rozjela vášnivá debata:D
                        omlouvám se aspirovi za "špinění" diskuze :D...

Jinak každej na to asi kouká jinak, já mám taky auta rád, dokonce mám radši právě starší auta než novější:)...problem je v tom, že když vrazíš všechny své peníze do něčeho, co si pořád vyžaduje další jen aby to jelo jako š 100 už pul roku, vztah vymizí asi jako kdyby z tebe tvá živá láska každej den vysávala peníze na nákupy, nechtěla ti dát a když by dala stálo by to za *:D... přesně takhle se cítím já a filcka:D proto sem změnil pohled na auta a už bych chtěl něco co si bude vyžadovat mojí minimální pozornost a neschnije mi to před očima..už sem asi tzv. dospěle zlenivěl:D..

Aspire 29.07.2010  16:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

To taky koukám jak se tu debatuje >:D Felicie v dobrém stavu nepotřebuje neustále dotovat aby se rozjela, sem tam platíš za benzín, a myčku, tyhle investice bokem jsou jako koníček, do mých koníčků jsem už dal tolik peněz že jsem mohl rovnou jezdit v limuzíně >:D

Honza_t 01.08.2010  18:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Jaká myčka ??! >:D Huš! Pěkně ručně! >:D

Aspire 01.08.2010  19:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

>:D někdo myčkou někdo ručně, já preferuji to druhé pokud není venku neúnosné vedro které mě odradí >:D

Aspire 29.07.2010  15:59

Přemýšlím podobně >:D :yes:

Ronault. 28.07.2010  23:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

Já s tebou víceméně souhlasím, taky to praktikuju s Favoritem a vrážím do něj peníze jen tolik aby nerezl a když už, tak to co čaem zrezne, tak vyměním, ať udělá STK a je bezpečný. Ale nějaký tuning, sportovní tlumiče atd., to mi k tomu autu příjde zbytečné a to jsem velký Favoriťácký srdcař.

Jen bych to upřesnil, neinvestovat tolik a časem si koupit nové nebo alespoň zánovní auto. Však za 300 000 dneska je Megane, i30, Ceed, osekaný Golf, i ta Fobia TSI.

Aspire 28.07.2010  09:13

« Re: Re: Re: Re: Re: cena opravy

No drahej byl i lak za to, co tam na tom předvedli, po té bouračce se na auto dívám jinak jako na věc kterou bych mohl zlepšovat >:D momentálně si cucám prsty k obědu >:D jediná nejbližší úprava kterou vidím tak to že místo mlhovek půjde denní svícení jako má Fabie II RS >:D a mlhovky přestěhuju pod masku ještě přesně nevím jak je upevním, snad se ještě letos k něčemu dostanu 8-s >:D jinak krásná slohovka jak to popisuješ zase jsem se zasnil >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 01.08.2010  18:23

Brzdy

Zdravím!
    Moja Fabia kombi SDI 2003 a ja sme usúdili, že je čas na výmenu predných brzdových kotúč. po najazdení 170 000 km. Všetko bolo ok, ale po najazdení niekoľko 10 km začalo triasť volantom.
    V servise sa zistilo skrútenie kotúčov,reklamacia nebola uznaná a preto sa namontovali nové,kvalitnejšie s drážkami, ale situácia po krátkej dobe sa opakuje.
    Prosím Vás o radu, kde páni servisaci urubyli chybu…
    Peter

Aspire 01.08.2010  19:26

« Re: Brzdy

Zajímavé že dotaz padl na mě >:D Ale podle mě pokud se na auto dají nové brzdné kotouče ať obyčejné nebo větrané tak musejí být nové i destičky, zřejmě si výrobce myslí že jste je zničil vy, to je nejčastější výmluva při reklamaci. Ty kotouče byly koupené přes net? A bylo to v servise Škoda nebo někde v jiném servise?

Honza_t 02.08.2010  02:21

« Re: Brzdy

To bych jim pěkně hodil na hlavu. Nevidím důvod reklamaci neuznat! Drážkované ještě neznamená kvalitnější a ani nezaručí že se nezkroutí. To se stává poměrně často. Slyšel jsem že je dobrý zkroucené kotouže nechat srovnat na soustruhu, že už by se kroutit pak neměly, ale i tak se to někdy stane.

Nic jinýho se radit nedá. Je to chyba materiálu.

foto Matheas-Ropak

Matheas Ropak 02.08.2010  09:07

« Re: Brzdy

nebo je ještě špatný středový čep a to pak muže člověk měnit kotouče dookola , ale na to by myslím Ti servisáci měli přijít >:D jinak únava materiálu může být , ale vzhledem k tomu , že jsem dlouho měl možnost dělat reklamace tak jak říká aspire snaží se to každý zahrát na chybu řidiče jelikož zkroucení lze rychle dosáhnout zabržděním z vyžší rychlosti proto to zkouší.
        Jak říká Honza t já bych se jen tak odbýt nenechal >:-[]

PS: srážet hrany na soustruhu NEE srazíž již zajeté hrany a pak to vibruje ještě víc vlastní zkušenost........

Ať vše vyjde M.

Honza_t 02.08.2010  16:51

« Re: Re: Brzdy

No já měl původní kotouče takový zajímavý. Když sem na to šlápl hodně z ostra tak se okamžitě zkroutily. A hned to přestalo i brzdit jak byly upečený. No a za několik vteřin vychladly a byly zase rovný >:D A to co mam teď, když sem dával tak sem je jel trošku zaject, jenže jsem netušil že mi přibržďujou >:D Tak jsem zastavil a smrad jak blázen, vzduch se tetelil od brzd a kotouče fialový. No ale nic se nezkroutilo a brzdí to krásně. Na to dupnu ve 170 a ani to nevadne a ani se nic nekroutí.

Což mě přivádí k myšlence, proč se některý zkroutí když zabrzdíš trochu z ostra a některý uvaříš že se na nich daji osmažit vajíčka a nic jim to neudělá? Prostě asi blbej materiál, sekaj to z kde čeho a pak to tak vypadá ;-\

Aspire 02.08.2010  17:50

« Re: Re: Re: Brzdy

Tohle bych neměl ani před tebou říkat, ale řeknu to >:D ještě před mojí nehodou jsem měl ty staré hliníky tak jsem pod ně moc neviděl, no sehnal jsem si destičky ne nové, ale jako nové skoro nejeté, tak jsem si to nechal v servise nasadit ale buť si tam toho nevšimli nebo to zamlčeli, protože pravý brzdový kotouč jsem měl zvlněnej jako prase takže jsem od výměny brzdil jen na levé kolo 8-s a teď už to je jen dohad jestli jsem to nedobrzdil kvůli tomu těžko říct :-|

No kdyby jste měli někdo tip na nové brzdové kotouče tak sem stím ;-)

PS: Kvalitní a levné >:D

Honza_t 02.08.2010  18:12

« Re: Re: Re: Re: Brzdy

No tak to komentovat nebudu >:D

Tip bych měl ;-) Kotouče Brembo + desky Textar. To prej brzdí nejlíp v týhle cenovce.

Jinak uplně nejlepší je tohle:[URL=[odkaz] :D

Je zajímavý, že ty máš teď disky který sem vůbec nechtěl, že se mi nelíbily a teď to u tebe vidim a docela se mi líběj >:D

Aspire 02.08.2010  18:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

Ty brzdy co jsou pod tím druhým odkazem musejí mít stejnou cenu jako moje auto >:D

Jinak díky za tip mrknu se na to ;-)

Honza_t 02.08.2010  18:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

Nejsou tak drahý, akorát na ně pak nejdou dát 13tky kola. Brzdiče Mondeo, kotouče Clio, pár úprav a máš. Ještě je verze na kterou jdou dát 13tky, ale tam potřebuješ brzdiče ze sierry a ty skoro vůbec nejde sehnat

Aspire 02.08.2010  19:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

Tohle už je na mě moc složitá varianta >:D nebo kdybych se hodně nudil tak bych si mohl udělat kotoučové brzdy i vzadu.

Honza_t 02.08.2010  19:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

:-) Tak můžeš, ale bude problém na STK. Náboje z golfa s integrovaným držákem třmenu, kotouče z golfa, třmeny třeba z oktávky a máš. :-) Ale práce dost a sehnat komponenty za dobrou cenu taky neni jen tak. Pěkně to vypadá a prej i krásně brzdí >:-[]

Aspire 02.08.2010  20:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

Na STK by měli bejt rádi že se někdo snaží aby auto bylo bezpečnější. By mě zajímalo co jim na tom tak vadí. Jak to tak vidím tak nakonec skončím u kotoučů Brembo >:D

Honza_t 03.08.2010  00:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Brzdy

Na STK člověk neprojde ani s přidělanýma airbagama nebo ABS. Přitom je to v zájmu bezpečnosti. Prostě Kocourkov a Absurdistán ;-\ Jinde ti nikdo do auta rypák nestrká ani kdybys měl ve feldě 5.6TSI qatro turbo a pro zatónovaný skla neviděl ven. U nás prostě neprojdeš s ničim co nemá atest od výrobce, TUV, UAMK, EU, vrchního velitelství armády, neni podepsaný Vencou Klausů a má větší emise než jeden atom na miliardu kilometrů. A i když všechno máš ale nebylo to tam z výroby tak máš prostě smůlu.

Kua mě to zase vytočilo!!!!!!!!!!

foto Matheas-Ropak

Matheas Ropak 03.08.2010  08:11

« Re: Brzdy

přesně tak Brembo a textar viz níže odkaz zkušenosti viz novinky.
                            Jinak fakt brzdí parádně nemůžu si stěžovat skoro vůbec nevadnou.Šílená varianta s těma brzdama mondeo vs clio.
                            Honza materiálem to asi bude taky hold i v servise se mě můj servisák zeptá chceš pro důchodce brzdy nebo normál nebo origo nebo sport ? takže je vícero možností.

[odkaz] >:D

Aspire 03.08.2010  09:56

« Re: Brzdy

To je zbytečné se rozčilovat, napadlo mě co takhle podvádět na STK? >:D Pokud někdo tu pracuje na STK tak dále nečtěte >:D Tady jde hlavně o ty barevné samolepky co nám tam lepí, tak třeba můžem někoho využít ať je to kamarád, příbuzný nebo máme v záloze ještě jedno pojízdné auto. Tak by se sundala SPZ z upraveného auta které by neprošlo a nasadilo by se na auto které je obyčejné a prošlo by, tak by se dala na něj ta SPZ a jelo by se na to STK auto by prošlo dostal by jsem barevné samolepky dojel domů sundal SPZ dal ji na upravené auto a je vymalováno >:D

PS: hlavně neříkej že to nejde >:D

Honza_t 03.08.2010  10:11

« Re: Re: Brzdy

Možná by to šlo. Jenže to máš fuk, chytěj tě policajti s kotoučema v zadu a máš stejně problém (když to nebudou blbci a nebudou si myslet že je to z výroby). Mít černý skla vepředu, tak máš uplnou jistotu že budeš stát u každý hlídky. Kvůli 15` kolům taky dělaj dusno. Říkám, magoři.

Dneska nemáš v autě rezervu tak to tě snad na místě zastřelej. Přitom je to přece moje věc když píchnu

Aspire 03.08.2010  10:22

« Re: Re: Re: Brzdy

No tak to je na * ;-\ budeme muset jít do politiky a udělat tomu přítrž. Jinak od doby co jezdím tak mě zatím žádný příslušník veřejné bezpečnosti nechytil >:D

Aspire 31.08.2010  13:20

Jak provést opravu na špatně dostupném místě

Je tu menší inspirace, kdyby náhodou někdo nevěděl jak na to [odkaz] >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 31.08.2010  13:49

« Re: Jak provést opravu na špatně dostupném místě

Aspira - první věc,co mě dnes pobavila :yes:

Aspire 31.08.2010  13:53

« Re: Re: Jak provést opravu na špatně dostupném místě

Tak to jsem rád že to posloužilo svému účelu :-)

Brandon Walsh 31.08.2010  17:19

« Re: Re: Re: Jak provést opravu na špatně dostupném místě

pripajam sa k mojitovi to su borci >:D >:D :yes:

Aspire 31.08.2010  21:02

« Re: Jak provést opravu na špatně dostupném místě

To teda jsou, já bych se to neodvážil udělat i se starším vozem >:D Jen by mě zajímalo jak se jim to podařilo takhle opatrně (nejspíš) převrátit že se pod tím ta židle nerozjela >:D

Brandon Walsh 31.08.2010  21:05

« Re: Re: Jak provést opravu na špatně dostupném místě

nad tym som rozmyslal aj ja >:D

Aspire 09.10.2010  22:16

Tady je ale nuda!...

... a nikde nikdon :-(

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 09.10.2010  22:49

« Re: Tady je ale nuda!...

Fuuurt se ti něco nelíbí... 8-s >:-[] >:D

Aspire 09.10.2010  23:16

« Re: Re: Tady je ale nuda!...

To víš, já jsem mladý důchodce kterému se nic nelíbí, nic nefunguje a na nic nemá náladu >:D Právě jsi mě prohlédla >:-[] i zkrs tu zářivou barvu >:D

Aspire 27.10.2010  21:24

Škodovka a cena náhradních dílů

Tak už po nějakém týdnu co mě už doslova se.re tachometr který počítá jak se mu chce, nebo na něj každej druhej, třetí nebo desátej kilometr klepu aby začal počítat, teď už spíše neustále nuluju 8-s nejhorší je že jakmile se mi zastaví denní počítadlo tak se zastaví i to velké a to mě štve. A dostávám se k tomu co jsem napsal do nadpisu.

Troufnete si odhadnout cenu nového tachometru na Škodu Felicia? Když jsem se to dozvěděl tak se mi udělalo zle >:D 8-s

Ronault. 27.10.2010  21:35

« Re: Škodovka a cena náhradních dílů

¨Nevím kolik stojí, ale určitě koupíš za pár korun, čili tak za 4-8 Kč nějaké silikonové ozubené kolečko, které es po letech už ošoupalo a proto ti to špatně ukazuje. Měl jsem totéž a nepředpokládám, že by byl mezi tahometrem u Feliny a Favoritu nějaký rozdíl ;-)

Aspire 27.10.2010  21:39

« Re: Re: Škodovka a cena náhradních dílů

Tak to je ale pěkná investice :yes: teď něco takového hlavně sehnat, řekl bych že to bude jedno a to samé ty tachometry.

Jinak ten nový tachometr stojí 1 550Kč což je pro mě pekelná cena >:-[]

Ronault. 28.10.2010  14:12

« Re: Re: Re: Škodovka a cena náhradních dílů

NA aukru koupíš použitý tahometr za pár stovek a to kolečko bys měl koupit snad každé solidní mototechně ;-) U nás mají kde co a takových plastových dílů fakticky hromadu ;-)

Poustnik 28.10.2010  17:36

« Re: Škodovka a cena náhradních dílů

Jestli máš rozbitý tachometr,tak nevíš, jestli jedeš předepsanou rychlostí, což je asi problém. Ale jestli ti nefunguje jen počitadlo ujetých kilometrů, tak ho aspoň nemusíš stáčet, ne????? >:D >:D

Aspire 28.10.2010  21:40

« Re: Re: Škodovka a cena náhradních dílů

No rychlost snad zatím ukazuje správně jen se trochu klepe >:D stáčet bych to nemusel ale když už mám na webu založené počítání spotřeby, a ono to je zrovna závislé na najetém počtu km na nádrž viz zde: [odkaz] tak se mi nechce to mazat.

Aspire 09.11.2010  22:36

Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Tak si jeden ústečák vyzkoušel pohyb po Brně, řekl bych že je tam větší provoz jak v Praze, respekt řidičům z Brna ;-) I když jem neměl moc času tak jsem měl štěstí a zahlédl jsem někoho z MACZ jestli-pak uhádnete kdo to byl? >:D

Jinak jsem se v Brně 2x ztratil, jel na černo v autobuse, špatně jel (2km jsem mulel dojít pěšky), přišel na školení o 2 hodiny pozdě, závěr soboty skončil tím, že jsem skončil na hotelovém pokoji ve společnosti dvou slečen >:-[] a v neděli mi ujel autobul, běhal jsem jako blázen okolo Tesca a nakonec měl můj vlak zpoždění 100 minut 8-s nějaký slovák jim vlezl pod vlak. Krásně vydařené 2 dny >:D

Thomasino 09.11.2010  22:39

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

A koho pak? ;-) S-MIKE? Mojito? Essex?

Aspire 09.11.2010  22:41

« Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Ne ne, zatím jsi se netrefil. ;-)

Thomasino 09.11.2010  22:52

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Berustina? Fefe? Matheas? Co-Pilot (skoroBrňák)? Thomasino? >:-[] Ricardo?

Aspire 09.11.2010  22:58

« Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Teď jsi se trefil stačí jen správně vybrat kdo to je >:-[] Teda červené GTI jsem také viděl i černého S-Maxe ale neviděl jsem dovnitř a nepamatuji si SPZ >:D

Thomasino 09.11.2010  23:00

Matheas?

Aspire 09.11.2010  23:01

První dvojčíslí SPZ by mělo být 03 jestli jsem to správně přečetl >:D

Thomasino 09.11.2010  23:11

Mojito se Zetkem :-)

Aspire 09.11.2010  23:14

« Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Bylo to krásně naleštěné Zetko ale Mojito to podle mě nebyl, jelikož zřejmě nemá delší blond vlasy ;-)

Thomasino 09.11.2010  23:18

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Takže Fefe ;-) Nebo Mojito s parukou >:-[] >:D Vezli dneska auto na sever Brna, co já vím, takže jsem myslel že to řídil on ;-)

Aspire 09.11.2010  23:25

« Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Už si přesně nepamatuji kde přesně to bylo ale odhaduji že poblíž Mariánského náměstí + - nějaký ten km >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 11.11.2010  19:08

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Aspire,po 14 dnech sednu za volant a potká mě kluk z Ústec.kraje z MACZ....Asi se začnu maskovat... >:D

Aspire 13.11.2010  23:20

« Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Měl jsem štěstí :-) alespoň jsem si osvěžil paměť jak vypadá Zetko, kdysi dávno jsem ho výdal každý den, taky v ústeckém kraji jsem ho nikdy neviděl, 2x jsem ho zahlédl v Praze a jednou v Brně a to bylo maximálně 2 metry ode mě >:-[] >:D

Ronault. 09.11.2010  22:56

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Jízda po Brně je pohoda, nevím teda jak ve srovnání s Prahou, tam moc zkušeností nemám, ale rozhodně ve srovnání s Florencií >:D

Aspire 09.11.2010  23:00

« Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Mě to tak přišlo, nedovedu si představit že bych v tom provozu řídil a nezavinil nehodu >:D , i kdy jsem cestou domů v Praze zůstal dost dlouho, v takové zácpě jsem nebyl ani nepamatuju 8-s >:D

Đawson 10.11.2010  06:47

« Re: Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Jen jednou sem za život jel svým autem do prahy, běžný odvoz člověk z bodu A do bodu B se pro mne stal hororem! ty jednosměrky uplně všude! příkazy odbočení na stranu kam sem přesně nechtěl jet:D no bloudil sem tam asi hodinu+zácpa hodinu...a od tý doby sem se tam neodvážil

Aspire 10.11.2010  16:03

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

No tak to ti nezávidím, a pokud už jedu do Prahy tak jen na kraj, protože já a moje orientace v Praze je katastrofální, kdyby mi někdo zavázal oči abych nic neviděl a někde uprostřed Prahy mi rozvázali oči a posadili za volant tak bych se nevrátil >:D

Ronault. 11.11.2010  18:55

« Re: Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Brno je v pohodě. Samozřejmě spolubydlící třeba raději jezdí MHD, protože nerad stojí na semaforech, nebo popojíždí v koloně atd... ale mě to problém nečiní, Brno je pohoda a klídek, fakticky si zkuste Florencii >:-[] >:D

Aspire 11.11.2010  19:04

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Tak to ani nevím jestli se tam vůbec někdy podívám :-) No ale když jsem viděl jakej je v Brně provoz tak bych využíval asi jenom mastnou tyč >:D Ještě že se zvládám pohybovat v tom Ústeckém kraji a kousek středočeského, ale jet do velkých měst kde ještě jezdí tramvaj tak to je pro mě konec >:D

Ronault. 11.11.2010  19:16

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

Já v Brně taky začínal v šalině, čili mastné tyči čili socce nebo jak se tomu dá ještě hnusně říci... a právě zrovna díky nabořenému Fanoušovi zase jezdím sockou a nějaký ten týden ještě asi jezdit budu 8-s .... no a to, že jsem začal po Brně jezdit v MHD, tak jsem si to tady prvně obhlédl, jak je to s těma šalinama, na co si dat pozor atd., což hooodě pomohlo, ale i udělalo problém, protože jsem vjel do ulice, která je jednosměrná a druhým směrem smí jezdit jen trolejbusy třeba >:D Taťka tehdy nadával kam ho posílám, protože tu byl zrovna tehdy ještě Lagunou, tak jsem ho uklidňoval, že bude dělat vesničana ze severovýchodu, kde nemáme ani semafory, natož jednosměrku a trolejbus je pro nás nadávka >:D

Aspire 11.11.2010  19:53

« Re: Brno velké malé město, koho jsem to potkal?

No já nemám rád ty šaliny z toho důvodu že už přesně nevím jak to je s předpisy >:D Tady doma máme jen autobusy, tak to nemůžu trénovat >:D A jednosměrky nemám rád, třeba v Praze potřebuju do prava a nemůžu protože to je jednosměrka a když zatočím doleva tak se stratím, najednou je zamnou kolona, pot stéká po čele tak pojedu raději rovně >:D

C63 AMG 11.11.2010  18:50

Felicia

pěkná Felda.já mám teda s tou svojí co dělat aby vypadala stejně :-) jo a dobrá recenze :yes:

Aspire 11.11.2010  19:08

« Re: Felicia

Ahoj, díky za pochvalu :-) a to jsem myslel že se o to moc nestarám >:D Jinak máš taky hezkou Felinu a hlavně máš 1.6MPi :yes: A přidej ještě několik fotek a bude to fajn ;-)

C63 AMG 11.11.2010  20:19

felicie 2

z fotek vypadá dobře,ostatní Felicie jsou na tom mnohem hůř.Já tu svojí mám teprve 2 měsíce takže spousta práce přede mnou až bude na tom líp tak ji vyfotím líp :-)

Aspire 11.11.2010  20:40

« Re: felicie 2

No zatím vypadá dobře, ale teď příjde zima solené silnice a navíc nemám garáž, auto dostane zabrat tak, jako za 11 let ne, navíc se začínají objevovat ,,poupata" která budou muset vydržet do příštího roku a někdy na jaře se to bude muset opravit, od všech dveří na straně řidiče tak i zadní blatník :-( Felicie a koroze jsou nerozluční kamarádi 8-s Tak na fotky se rád podívám ;-)

C63 AMG 11.11.2010  21:11

« Re: Re: felicie 2

no mě auto stojí před panelákem,garáž nemám taky a nějakej jouda mi to hned druhej den po koupi obtách klíčem a to vedle mě stojí mazda,volvo atd.a ještě že mě stála 23 000kč tak to tolik nemrzí,ale mít třeba golfa tak řádim.Jinak u mě 5 dveře hnijou tak akorát to někdo přede mnou zamaskoval reflexníma pruhama,nevypadá to nic moc ,ale než to opravím tak to tam nechám.jinak zatím nic co se týče rzi

C63 AMG 11.11.2010  21:18

« Re: Re: Re: felicie 2

jo a motor to mi závidět nemusíš pač 1.3 jsou nejelepší pořád to slyším.jasně že ne výkonem,ale prej přežijou celý auto.Ta 1.6 je prej víc poruchová(kolísání otáček atd.)ale zatím u mě dobrý

Aspire 11.11.2010  21:31

« Re: Re: Re: Re: felicie 2

To na.sere člověk si koupí auto a někdo mu ho označkuje klíčem :no: Nedávno jsem si auto naleštil vypucoval úplně se lesklo, když jsem přišel druhý den k autu tak jsem se málem posr*l, někdo odevřel dveře tak dobře že mi odrazil barvu a ještě kus shrnul až na plech, no v tu chvíli jsem vyděl rudě >:D hned jsem začal prohlížet dveře auta co stálo hned vedle ale mojí červenou jsem tam neviděl tak mělo štěstí :-| . Jak říkáš motor 1.3Mpi 50KW je nejspolehlivější, i když motor 1.6MPi má sem tam poruchu tak je to zase silný a dostačující motor na Felicii, u toho 1.6 záleží na tom jak se k tomu člověk chová když ho nebudeš honit když je studenej tak motor bude v pohodě, mi máme Felicii Kombi 1.6 něco přes rok jediné co se na motoru řešilo tak to bylo natankování nekvalitního benzínu.

C63 AMG 11.11.2010  21:38

« Re: Re: Re: Re: Re: felicie 2

já už to auto raději neleštím,pač když začnu kouká na mě celej panelák a já jsem pak nervozní a myslím si pořád že si o mně říkaj":Mladej jen se z toho auta neposer máš přece šrot".No a jak by se tam objevila nějaká špína musel bych to zase jít leštit a přítelkyně by mi asi řekla ,že auto mám raději než jí tak at si s nim chrápu když se jí nevjenuji >:D

C63 AMG 11.11.2010  21:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: felicie 2

no a moje začátky v řízení to si teda motor užije,ale každej den je to lepší a lepší >:D

Aspire 11.11.2010  21:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: felicie 2

Ty lidi jsou jen zvědaví co děláš, nemysli na ně, nebo když se budou ptát proč to pořád leštíš tak řekneš že je to zkouška na veřejné vystoupení nebo že jsi instruktor který učí lidi jak leštit >:D v nejhorším případě zajedeš někam do myčky a za 50Kč a umeješ vapkou ;-) a přítelkyně ti nic neřekne protože tě neuvidí že něco leštíš >:D ;-) No jo začátky, to znám >:D bude to muset Felina vydržet >:D >:D >:D

Aspire 18.11.2010  13:49

Nissan GT-R za 699Kč!

[odkaz] máte zájem? Ideální dárek k vánocům pro nadšence rychlých kol. >:D

Poustnik 18.11.2010  14:46

« Re: Nissan GT-R za 699Kč!

Víš jakou to má spotřebu baterií? Kdepak, to by mě sežralo za živa, radši zůstanu u normálních aut...... ;-)

Dylan McKay 18.11.2010  16:55

« Re: Nissan GT-R za 699Kč!

Kdepak, na baterky jedině šviháka: [odkaz] s ním holky rozparádíš víc než s GT-R... ;-)

Aspire 18.11.2010  17:04

« Re: Re: Nissan GT-R za 699Kč!

Tak tohle jsem pod tím odkazem nečekal >:D :yes: Ale v tom máš pravdu šviháku alias Dylan McKay >:-[] >:D

Dylan McKay 18.11.2010  17:06

« Re: Re: Re: Nissan GT-R za 699Kč!

...prostě když už nebudeš moci, dorazíš ji švihákem... ;-) >:D

Aspire 18.11.2010  17:43

« Re: Re: Re: Re: Nissan GT-R za 699Kč!

Jo takhle, takže až mi dojde dech tak ti zavolám >:D

Ronault. 18.11.2010  18:00

« Re: Re: Nissan GT-R za 699Kč!

>:D >:D :yes:

Aspire 11.01.2011  13:38

ČOI zveřejnila čerpací stanice s nekvalitním palivem

Aspire 14.03.2011  21:21

Prosím o radu

Potřeboval bych poradit od zkušených motoristů :-) Jedná se o nové auto které se shání.
    Podmínky:
    cena maximálně do 400 000kč
    značka nerozhoduje
    musí být prostorné, a spolehlivé se slušnou výbavou.
    pokud něco takového existuje >:D
    Všem díky kdo odpoví. :-)

Ronault. 14.03.2011  21:30

« Re: Prosím o radu

JÁÁÁÁÁÁJ, to je ale dost málo dat k výběru auta. Benzín nebo diesel? Sedan, hatch, kombi? Klima manuální nebo automatická? atd atd...

Ale takhle by se auto vybírat nemělo. Podle mě je nutno charakterizovat kupce.

Čili věk, počet osob, které v autě bude pravidelně a i nepravidelně jezdit, jak potřebují velký kufr a jak často, KOLIK km ročně ujedou a v JAKÉM režimu, čili město nebo dálnice?

A samozřejmě, dnes do 400 tis. se dají koupit pokud jde o prostornost už i MPVčka typu scénic nebo C4 Picasso, 5008 dokonce tuším taky.

Hlavně ať přemýšlejí, co využijí a co ne, nepodlehnout zbytečným modním úvahám od pivního krýglu. Třeba teď se mě ptal strýc, co má Favorita s 80 t km a sám na něm najel za snad 10 let 40 000 km, že jestli pro něj a jeho ženu bych mu doporučil Octavii v TDI. Jsou sami dva, ujedou 4 000 km ročně, někdy ani to ne, ale oni mu chlapi řekli, že Octavii v TDI, páč málo žere a je pěkná a česká. 8-s

Takže upřesni ;-)

Jo a jestli fungl nové nebo může být třeba předváděčka do pár tis. km nebo referenční vůz. Případně či skladový vůz, čili jestli je důležitá barva.

EDIT: A na kolik let jej kupují. Tu jde o tu spolehlivost. do těch 5 let není problém si připlatit vždy záruku, KIA 7 let dává normálně, jinak je to ale se spolehlivostí většinou u nových modelů dost nejasné předem.

Aspire 14.03.2011  21:46

« Re: Re: Prosím o radu

Je to spíše nafta, auto je myšleno jako rodinné pro 4 osoby, pro prostornost minimálně kombi (MPV, SUV), klima je jedno jaká ale musí být, bude na silnice i dálnice, nájezd netuším jaký bude, ale bude se jezdit po celé ČR i k sousedům na Slovensko. Spolehlivé by mělo být alespoň 5 let, tím myslím aby se třeba za 2 roky podělalo něco vážného.

Ronault. 14.03.2011  22:31

« Re: Re: Re: Prosím o radu

Tak do ceny se s SUV nevlezou, naštěstí, nějaký pseudopocit bezpečnosti a mít jen větší spotřebu pro nic nedává smysl.

Z kombíků do 400 tis. nebude problém, sice ne v plné polní, ale nějaký ten diesel nižší střední není problém, ale spíše francouzský či korejský, na VW a Škodu, Ford i Opel jsou moc velké příplatky za naftu. Nedávno byly pěkné skladovky i30 v naftě, až jsem se divil za kolik byly. Do 400 určitě s pěknou výbavou. Prvně projdi cenníky, u toho s daným limitem stejně budeš nejvíce omezen, vyloženě špatné auto dnes nekoupíš

woody-alien 14.03.2011  23:01

« Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

No to je fakt, i30CW jsem viděl ve slušný výbavě a s 66kW dieselem i za 299.000, skladovka ale s metalízou. To už je na zamyšlení. Záruka 5 let, čili případnej kolaps by měl být krytej.

PS: A vážně nevím, co máš proti tunám plechů na čtyřech kolech zvanýmSUV. Vracečky si dávaj k snídani, brzděj na fleku, odšťuch jako kráva, jezděj za hubičku, nevzbuzujou asociální chování, jsou sakra bezpečný s tím chromovaným rámem a kdejakým lomem projíždějí jen tak pro zábavu. Tak ne.ser, jo !!! >:D >:D

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 14.03.2011  23:10

« Re: Prosím o radu

Já bych se podíval po frantících, takovej Megane Grandtour je moc hezký auto, navíc za celkem slušný peníze. Klidně bych se kouknul i na Dacii Duster. Je to sice rumunský auto s francouzskou technikou (může snad být horčí kombinace >:-[] ), ale je bytelný, jednoduchý, levný. Korejci jsou taky slušní, když už bych musel, tak jdu raději do i30, je lepší, modernější a kvalitnější, než Cee´d.
      A propos jaký je plánovaný nájezd? Vyplatí se vůbec diesel, když je u nás nafta skoro stejně drahá jak benzín?

Ronault. 15.03.2011  13:46

« Re: Re: Prosím o radu

Já osobně v i30 a C´eedovi moc velké rozdíly nevidím, ale asi bych taky dal přednost i30cw, i když je Ceed v kombíku dle mé chuti. Oba ta auta za Meganem Grandtoure ztrácejí v interiéru, hlavně jeho zpracování, jízdně dost podobné a jen si u Meganu připlatit záruku, tu ale bych připlacel vždy u všech, při dnešní komplikovanosti aut je případný problém vždy nákladný.

Nebo potom volit malý kombík typu 207 SW, Clio Grandtoure, Fabia Combi a Seat Ibiza ST. Otázkou je, jak velké jsou ty osoby, jestli malé děti, klidně by i tohle stačilo.

woody-alien 15.03.2011  19:24

« Re: Re: Re: Prosím o radu

Megane Grandtour mě tedy dost nemile překvapil místem na zadních sedačkách. Pro mě (186 cm) tam bylo natěsno jak podélně, tak hlavně místem pro hlavu. Oproti tomu v i30CW je vzadu prostor pro kolena i hlavu navýsost dostačující. Pocitem z interiéru má Megane vůči korejcům jednoznačně navrch.

Ronault. 16.03.2011  18:03

« Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

Já zkoušel krátkou verzi, mám 182 cm a nebyl vzadu nějaký big problém. Možná máme každý jinou představu o prostornosti. Ti vzadu jsou podle mě stejně méněcenní >:D

woody-alien 16.03.2011  19:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Prosím o radu

Jo, jo - to samý jsem vždycky vykládal spolucestujícím, když jsem ještě měl O1. ;-) Buďte rádi, že se vezete a přestaňte mi vrážet kolena do zad. ;-)

Đawson 07.04.2011  07:54

škoda servis

Plánuješ to do toho vrážet? divím se, že tě baví stále felicii udržovat >:D i já už to pomalu vzdávám a koukám po jiném autě

Aspire 07.04.2011  08:56

« Re: škoda servis

Njn to je cena v autorizovaném servise, tam to nedám tlumiče budu mít zadarmo a asi si tam koupím jen ty gumičky k tlumičum za 60 kč >:D v létě to půjde ke klempíři na to si musím vzít i dovolenou >:D zatím neplánuji prodej protože zatím nemám peníze na moji další metu a to Fabie RS ta první generace.

Aspire 30.05.2011  22:16

Speciální dotaz o STK

Tak vás opět zdravím :-) STK se mi blíží tak se pomalu ale jistě připravuji.

Teď k otázce: Kontrolují na STK tlumiče a jejich stav? Pokud ano je možné aby auto neprošlo kontrolou STK kvůli vadám na tlumičích? :-O

Budu rád na vaše názory jelikož toho slyším tolik. Jo, ne, jo, ne... tak se ptám zkušených na názor ;-)

PS: Možná vám to přijde jako divný dotaz ale na STK pojedu poprvé tak proto >:D

Ronault. 30.05.2011  22:19

« Re: Speciální dotaz o STK

Tlumiče nekontrolují, tedy nevím, jestli by neměli námitky, kdyby ti z některého teklo, což bys ale notně poznal za jízdy.
      Na podvozku kontrolují hlavně uložení ramen, to si překontroluj, čili silentbloky. Nevím, jestli to na Feldě odstranili, ale na Fanoušovi to byl věčný boj. Pak ještě hodně vůle řízení, čili "kuláky". No a hlavně brzdy a na Feldě se rádi vyžovají v korekci světel. Je to drahé, ale pokud jsi šikovný, tak si tu hydrauliku opravíš sám.

Aspire 30.05.2011  22:30

« Re: Re: Speciální dotaz o STK

No jo to seřizování světel, to mi funguje jen tak napůl >:D

Ronault. 30.05.2011  23:16

« Re: Re: Re: Speciální dotaz o STK

Co to znamená? Jedno ano a druhé ne? To bys neprošel.
          Já to měl jinak. Mně to opravovat taťka, ten je na to machr. Jenže jsou dvě možnosti. Buď se to pořádně natlakuje jak má, ale pak to po pár použití prdne, což se mi stalo asi cestou na STK nebo málo a pak to funguje dlouho, ale ne moc, tak jsme to natlakovali při opakované STK, mimochodem tu jsem neopakoval jen kvůli světlům, ale právě kvůli těm silentblokům. Když mi ukazoval, že se to nic moc zvedá, tak jsem mu řekl, že to když se to natlakuje více, tak to po dvou použitích prdne, tak ať si vybere, jestli to chce mít pořád funkční nebo jen pro STK. Tak dal pokoj.

Aspire 31.05.2011  08:02

« Re: Re: Re: Re: Speciální dotaz o STK

Právě u toho seřizování světel mi to funguje jen do "jedničky" na dvojku to už nejde, to je pořádná hrozba a člověk by i řekl že je to prkotina ;-\

Ronault. 31.05.2011  17:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Speciální dotaz o STK

Záleží na technikovi. Případně bych mu řekl to s tím tlakem, že při větším natlakování ty válečky praskají a kapalina vyteče a nefunguje to vůbec.

Aspire 31.05.2011  20:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Speciální dotaz o STK

No uvidím, každopádně díky za info ;-)

foto Kuban

Kuban 31.05.2011  10:59

« Re: Speciální dotaz o STK

S lehkýma závadama tě na silnici pustí.
      - tam se řadí třeba nefunkční seřízení světel
      - praskliny na nárazníku
      - koroze (samozřejmě blatníků mimo důležitá místa)
      - tuning interiéru
      - stav výfuku

Vadné tlumiče ti nezjistí opticky, ale můžou se promítnout při brždění, takže by tě mohli vyhodit až na brzdě.

Protože vůz musí brzdit

Ronault. 31.05.2011  17:39

« Re: Re: Speciální dotaz o STK

Za tu korekci světel často vyhazují, berou to někteří i jako vážnou závadu. To brždění se špatnými tlumiči by dělalo problém spíše na nerovnostech, což by na normálních válcích neměli poznat. Tam spíše odhalí nesouměrnost a vadnou ručku. Ale záleží na technikovi.

foto Prase

Prase 31.05.2011  20:45

« Re: Speciální dotaz o STK

koukni na moji vránu :-) prošel jsem naprosto v pohodě s jednou áčkovou závadou tušim koroze :-) u tvý bych se už podle fotek snad ani nebál :-) ale jinak nejvíc si bahněj v brzdách a řízení :-) pokud máš v pořádku tohle seš za vodou :-)

"-- skrytý --" 10.07.2011  21:52

pěkná felda

Mám něco podobnýho,jen Felicia Sportline-jako druhý auto.

Aspire 11.07.2011  00:03

« Re: pěkná felda

Díky :-) tý jo, takže nejen Monte Carlo ale i Felicia Sport Line asi ti to začnu závidět ;-) >:D

foto DidierA

DidierA 11.11.2011  20:07

Moc pěkná

Ahoj, Felda je moc pěkná a navíc i vybavená :-) Jinak potvrzuju, že ten hever je vážně na dvě věci. Jedna z věcí, která se oproti favoritu změnit měla a nezměnila.

Aspire 06.12.2011  20:47

Prosím, prosím

Přispějte prosííím kouličky >:D [odkaz] moc díky. :-)

woody-alien 12.12.2011  10:44

« Re: Prosím, prosím

Poctivě klikám ;-)

Mimochodem, kdyby to vyšlo, tak to nejspíš bude notebook Acer Aspire, že Aspire ? >:D >:D

Aspire 04.07.2012  21:45

Zlepšení dojezdu

Tak jsem si ve spotřebě a dojezdu vylepšil rekord z 715km na 738km (bez rezervy 10- 12km ještě k dobru) Jsem zvědav jestli si splním sen a dám to na 800km >:D

white label 04.07.2012  21:59

« Re: Zlepšení dojezdu

To určitě dáš, stačí jen o něco větší nádrž. ;-)

Ronault. 04.07.2012  22:11

« Re: Re: Zlepšení dojezdu

A nebo více odvahy a před jízdou posilovat pro jistotu svaly >:-[]

Aspire 04.07.2012  22:16

« Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Jako že ji budu tlačit? >:D

white label 04.07.2012  22:25

« Re: Zlepšení dojezdu

Nebo zkus třeba plachtu a přidej trpělivost s větrem v zádech... >:-[]

Aspire 04.07.2012  22:27

>:D >:D >:D :yes:

white label 04.07.2012  23:00

« Re: Zlepšení dojezdu

Škoda Felicia GreenWindLine Aspireuje na ekocenu roku v kategorii "GreenOldKrám"... >:-[]

Aspire 04.07.2012  23:15

Ryješ slušně >:-[] >:D

white label 04.07.2012  23:53

« Re: Zlepšení dojezdu

Jj, já ryju tradičně jak pra.se, ale zásadně pouze slušně... [odkaz]
                    >:-[]

Ronault. 04.07.2012  23:40

« Re: Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Můžeš i táhnou, ale pak bacha, když se bude cesta svažovat... >:D

Aspire 04.07.2012  23:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Dokážu si to představit jak by jsi se smál >:D Já mám z toho radost a vy mě tady prudíte >:-[] >:D

Ronault. 04.07.2012  23:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Z druhé strany, kdyby se ti to stalo a chybělo ti jen pár kilometrů, tak bys ten zbytek pak dojel sanitkou, takže bys to dokázal >:D

Aspire 05.07.2012  00:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Tak mi s ní můžeš sjednat odtah ;-) a nebo mě jen tahat to bych překonal 1000 jak nic >:-[] nebo můžeš přijet s Lagunou plyn je levnej a já se nechám těch 800km tahat >:D

Ronault. 05.07.2012  00:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Nejsem matka Tereza a jelikož jsem ten slib skládal minulý týden, tak si jasně pamatuju, že tam nezaznělo nic ve smyslu "budeme zařizovat odtah hazardérům" >:D

Aspire 05.07.2012  00:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Já a hazardér? To slovo neznám :-| >:D neumím jezdit rychle >:-[]

Ronault. 05.07.2012  00:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zlepšení dojezdu

Hazarduješ, že nedojedeš >:-[]

Aspire 05.07.2012  01:05

« Re: Zlepšení dojezdu

Právě proto vozím prázdný kanystr v kufru, ten viděl benzín od roku 2009 asi 3x >:D pouze jednou jsem nedojel ale naštěstí to bylo asi 100 metrů od pumpy a musel jsem pěšky :-) to bylo spíše z lenosti a že jsem pospíchal tak jsem tankování odložil i když mi to hlásilo že mám dojezd asi 4km :*) takže jsem v tomhle už naprosto v klidu a vím až kam si to můžu dovolit, nemít ale PC tak nevím ona mi totiž ukazuje špatně ručika palivoměru >:D

Aspire 03.11.2012  21:34

Bouračka

No i mistr tesař se někdy utne [odkaz] :*)

Dylan McKay 03.11.2012  21:56

« Re: Bouračka

Jejda! ;-\

woody-alien 04.11.2012  07:59

« Re: Bouračka

Aspire, Aspire....takhle "oslavit" výročí založení republiky snad ani nebylo nutné. :-| Nebudu tady mudrovat, taky mám pár (doslova) ťukanců za sebou...Tak ať to dáš brzo do kupy. :yes: