Recenze

Prase (žena 40 let) Poslat zprávu
 
10 Majitel

Peugeot 206 CC

9.90 Uživatelé

Hodnoceno: 10× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Peugeot 206 CC, foto 2 Peugeot 206 CC, foto 3 Peugeot 206 CC, foto 5 Peugeot 206 CC, foto 6 Peugeot 206 CC, foto 7 Peugeot 206 CC, foto 8 Peugeot 206 CC, foto 10 Peugeot 206 CC, foto 11
Peugeot 206 CC, foto 12 Peugeot 206 CC, foto 13 Peugeot 206 CC, foto 14 Peugeot 206 CC, foto 15 Peugeot 206 CC, foto 17 Peugeot 206 CC, foto 18 Peugeot 206 CC, foto 19 Peugeot 206 CC, foto 20 Peugeot 206 CC, foto 21 Peugeot 206 CC, foto 22 Peugeot 206 CC, foto 23 Peugeot 206 CC, foto 24 Peugeot 206 CC, foto 25 Peugeot 206 CC, foto 26 Peugeot 206 CC, foto 27 Peugeot 206 CC, foto 28 Peugeot 206 CC, foto 29 Peugeot 206 CC, foto 30 Peugeot 206 CC, foto 31 Peugeot 206 CC, foto 32 Peugeot 206 CC, foto 33 Peugeot 206 CC, foto 34 Peugeot 206 CC, foto 35 Peugeot 206 CC, foto 36 Peugeot 206 CC, foto 37 Peugeot 206 CC, foto 38 Peugeot 206 CC, foto 39 Peugeot 206 CC, foto 40 Peugeot 206 CC, foto 41 Peugeot 206 CC, foto 42 Peugeot 206 CC, foto 43 Peugeot 206 CC, foto 44 Peugeot 206 CC, foto 45 Peugeot 206 CC, foto 46 Peugeot 206 CC, foto 47 Peugeot 206 CC, foto 48 Peugeot 206 CC, foto 49 Peugeot 206 CC, foto 50 Peugeot 206 CC, foto 51 Peugeot 206 CC, foto 52 Peugeot 206 CC, foto 53 Peugeot 206 CC, foto 54 Peugeot 206 CC, foto 55 Peugeot 206 CC, foto 56 Peugeot 206 CC, foto 57 Peugeot 206 CC, foto 58 Peugeot 206 CC, foto 59 Peugeot 206 CC, foto 60 Peugeot 206 CC, foto 61 Peugeot 206 CC, foto 62
 

Technické info

Přezdívka auta Diblík Rok výroby 2003 Koupeno ojeté najeto [km]:109000 palivo: benzin počet válců: 4 objem [cm3]: 1580 výkon [kW]: 80 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.9

Popis vozu

Ahoj,

Váš starý Zdendino alias Prasík se vrátil s novou famozní recenzí. Což je určitě dobrá zpráva vespolek. :-)

Úvod

Možná by Vás zajímalo, jak jsem se ke kabrioletu dostal. Miluji Škodovky a samozřejmě je nad slunce jasné, že nejkrásnější Škodovka dob minulých i budoucích je Škoda Felicia kabriolet rok 1960 bezkřídlatá verze komplet červená :-) Tento skvost pravděpodobně nikdy mít nebudu i když nikdy neříkej nikdy :-) Tzn. na základě tohoto snu jsem se chtěl dokopat k něčemu bez střechy :-) A navíc jsem poslouchal svoji maminku (občas je poslouchejte mají dobré nápady, mně to došlo až po 20 roku života) od které jsem slyšel, že kabriolet by si s tatíkem koupili na staří.. Výtečný nápad, který jsem se rozhodnul naplnit již dříve než oni :-)

Samozřejmě vše má svůj čas a nekoupím první bulshit co uvidím. Mého diblíka (vysvětlení později) 206 cc jsem koupil jako třetí kus co jsem viděl.

Samozřejmě pár týdnů až měsíců jsem koukal a první, na kterou jsem se byl podívat byla super skvělá 206 cc najeto 86 tis. a dokonce prověření kilometrů a servisní knížka, 1 majitel za cca 65 tis. (nepamatuju si přesně) nakopnul jsem vrtuli tak rychle, aby mi ji náhodou někdo nevyfouknul a honem jsem za ní spěchal a všeho nechal. No, když jsem to auto viděl na živo ,chtělo se mi zvracet, cca 4x bourané z různých stran voda do půlky mlhovky, nesedící barevné odstíny šlo vidět pouhým okem. Fakt kentus nicméně bazaru gratuluji bylo nafoceno tak super skvěle, že na fotkách ten humus vypadal super skvěle.

Dvojka byla od soukromého majitele najeto světe div se také (86 tis.) rofl jasně všemu věřím. Auto po cca 5 majitelích. Vodu v mlhovce nemělo, ale zase, aby člověk jel rovně musel držet volant trochu našikmo. Po prověření vinu origo servisem byla už na začátku éry tohoto vozidla v řiti polonáprava... Děkuji opět nechci.

Trojka je už diblík nebojte nepíšu Vojnu a mír a taky nemám čas objíždět republiku plnou našmelenejch popelnic. Jak jsem diblíka viděl věděl jsem, že bude můj. Skutečná nádhera spodek netknutej najeto (108 tis.) hahaha :-D a po předváděcí jízdě jsem ho vzal.. Že má najeto více jsem zjistil z najetých km při výměně oleje, co bylo na samolepkách na dveřích. Ty tu*ci to tam nechali nicméně stočený kilometry mi potvrdil i origo servis, kam jsem dal diblíka na výměnu rozvodů, jejich slovy někdo si hrál s přístrojovkou :-D Moje slova ano vím, že je to pošmelené. Vy***lanci, co vymýšlejí zákony, by konečně mohli udělat zákon stočíš km jdeš sedět případně vrátíš novému majiteli část kupní ceny.

Ale tak nebo tak je to dobrý auto. Na ksichtoknížce jsem dokonce našel 1. majitelku z Itálie chvíli jsem přemejšlel jestli ji napsat kolik mělo auto najeto, ale nebudu si zvedat tlak.

Přezdívka

Asi si říkate, co to ten prasík zas nakvíkal za přezdívku pro auto? Diblík je postava z mého nejoblíbenějšího seriálu Futurama. A k tomuhle autu prostě jde je to takové malé velké a hlavně roztomilé.

Diblík

O recenzi jsem hodně přemýšlel měl jsem na to pár let. A vlastně se mi splnil sen už jako malýmu klukovi se mi vždycky líbila 206 v barvě oranžová tangerine. Že nakonec budu mít vrcholový model této řady by mě tehdy nenapadlo.

Málem bych zapomněl chtěl bych poděkovat mému tátovi, že mi zcela nečekaně opět na toto auto půjčil peníze. Nicméně tentokrát jsem nemusel ani škemrat karta se obrátila on mi ty peníze prostě vnutil :-) A ještě si vzal protiúčtem feldu kombi chichi jeho osudová chyba :-D

Motor

Je to klasická 1,6 80 kw asi hodně populární motorizace. Osobně mi stačí výkonu to má dost na takové to pohodově kravení. 2.0 100 kw bych asi nechtěl to jste jednou nohou v hrobě :-) Tohle je tak akorát a já si jízdu užívám :-)

Bez střechy

Myslím si, že kabriolet znamená svobodu, když stáhnu střechu jsem svobodný. Já osobně se střechou nejezdím (pouze jednou v prosinci, když jsem jel do servisu). Jinak 99% bez. Nejlepší byla jízda při cca -5 nejsem blběj měl jsem kulicha, ale zapomněl jsem rukavice a ta hliníková řadící páka byla ledová jak přemrzlej míša masakr, ale bylo to super. Dále bez střechy poznáte netušené vůně a zvuky daleko intenzivnější než v klasické krabici. Okolo pole je to masakr, když Vás předjíždí mondeo, tak zvuk jeho altíku je jak veverka, kterou natahujou na skřipec, když jedete za trolejbusem slyšíte zvuk drátů. No bomba... Jinak manuál jsem nečetl, ale než jsem přišel na to, že při jízdě se dají dát okýnka nahoru tak tam byl průvan jak na větrné horce. Ale i tak dobrá jízda, s okýnkama nahoře je to takový miniblok okolnímu prostředí.

Jízda

Když jedu kochám se krajinou občas kouknu na nebe, občas vystrčím ruku, abych se zchladil.
Super je couvání, pro lidi jako já, co neumí couvat tak je dozadu super výhled. Dopředu už takový odhad nemám, ale snažím se. Jede fakt pěkně zrychluje jak člověk potřebuje, ale samozřejmě jsem zvyklý na feldu a 1000 mb karkulku to nejsou supersporty, takže někdo by mohl namítat, že to je líná sviňucha já ne :-) Jinak koupil jsem teď michelinky s liťákama Anzio a musím říct, že líp to sedí líp to jede. Gumy dělaj auto :-)

Kufr

Kupodivu jsem tam naložil i super velký nákup, ale člověk musí dát střechu nahoru, kvůli větší nakládací hraně dobře to poskládat a zbytek připoutat na zadní sedadla (pak to jde). Ale jinak je kufr víc než dostačující, ale kočárek tam asi nenacpete.

Lidé

Ač je to auto krásné (myslím si, že hnusná auta se ani moc nedělají) tak na rovinu říkám, že se za ním skoro nikdo neotočí. Baví mě, když tady čtu recenze a člověk co má obyčejnou černou ibizu napíše, že se za ním lidé otáčejí :-D Asi stihomam... Za mnou se nejvíce otáčeli v lednu, když jsem jel bez střechy, ale to nebylo kvůli autu, ale spíše kvůli exotovi, co sedí za volantem, ale co si myslí ostatní je mi šum a fuk pojedu klidně zase :-) Jinak se fakt moc neotáčejí přísáhám :-D
Barva

Nesnáším modrou. Moje barva je červená, ale když kupujete auta ojetá moc na výběr není :-D
Ale musím uznat, že ta diblí barva stříbrnomodrá metla má fakt šmrnc a možná i glanc a je možná i šik :-) Líbí se mi. ten vnitřek už tak ne, ale přečalounit nebo přelakovávat ho fakt nebudu prachy vyhozený do kanálu jakákoliv investice do auta.


RZ

Asi si říkáte proč člověk, který si ujížděl na protekčních spz má najednou takový šrot. Asi jsem dospěl a už to tak neprožívám. Nicméně čekám, až naši nejkrásnější a nejchytřejší poslanci konečně schválí zákon rz na přání doufám, že se toho dožiju. Mám kombinaci, kterou chci, ale mluvit o ní nebudu. Pouze můžu prozradit, že označení E v ní nebude (odpad). Jediná SPZ či RZ pro Pardubice je PA a toho se budu držet.

Svátek

Málem bych zapomněl diblík bylo moje jediné auto, které navštívilo origo servis. oooo jaká čest a národní sláva i když doufám, že ho tak 10 let zas nenavštívím :-) Jen na běžnou údržbu.

Pokud jste dočetli až sem děkuji a rozhodně doporučuji nákup kabrioleta není to pro každého, ale jako člověk dojde k tomu, že chce veterána, tak kabrioleta by si měl koupit v dalším kole. Auta pro radost, co činí jenom radost. Radost z jízdy. Omlouvám se BMW. Nicméně je to geniální slogan a vysoce pravdivý.

Hodnocení

Prosím Vás hodnoťte auto jak chcete nejsem mstivý ani nakažený ani nic. Nad hodnocení jsem se už dávno přenesl, kdo ne jeho problém. Každý auta na vrchu vidí jinak a každý má jiný názor. Osobně si myslím, že nejvíc si na špici zaslouží být s-mike alias supermike.
Ale co mi vadí jsou soukromé zprávy od méně bystrých uživatelů nebudu jmenovat oni vědí. Ale, když mi člověk s citroenem a 12 fotkama dokáže napsat, proč jsem mu za fotky dal 7 bodů je očividně po lobotomii nebo ujíždí na tripu.... Nebudu to rozvádět, ale neobtěžujte mě blbostma mám problémů celej pytel a nemám čas řešit nějaký uplakánky, který jsem sesadil z top ten. A když vstanete od stolu a půjdete se projít ven zjistíte, že v životě jsou důležitější věci než být první v hodnocení. Wau asi už fakt dospívám dříve bych za špatný hodnocení toho kdo mi ho dal nakopal do zádele :-D Nicméně hodně mě naučil i ste2 BMW 6, kterého jsem poznal osobně a přečetl celou diskuzi pod jeho autem. Klasa fakt člověk, který myslí racionálně a nezabývá se tupovinama jako je hodnocení nebo jakou bude mít rz na autě.


Celý článek vyjadřuje pouze mé názory. Je v něm spousta srandy, sarkasmu atd. Doufám, že jste se pobavili a to bude vše.


Recenzi i fotky hodlám průběžně doplňovat. Tak snad se Vám diblík bude líbit.

Silné stránky

Zatáhne střechu :-)

 

Novinky v recenzi

23.6.2015 19:29

Tak diblík je opraven :-)

Jsem sice o pár tisíc lehčí, ale diblík je jako nový :-) Dát auto do originálního servisu to je slast :-D

28.5.2015 19:55

engine immobilizer fault

Tak tato příjemná hláška (engine immobilizer fault) mi teď svítí na palubním pc. Velkou výhodou je, že auto nikdo nenastartuje, ale aspoň já bych mohl :-))) Kdyby někdo věděl jak to home made opravit určitě se ozvěte :-)) Jinak tu vránu budu asi odtahovat do servisu :-)


Další vozy značky PeugeotVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
9
praktičnost
6
prostornost
5
jízdní vlastnosti
8
jízdní komfort
8
provozní náklady
8
náhradní díly
7
výkon motoru
8
spotřeba
8
hlučnost motoru
8
kvalita sedadel
8
brzdy
8
zavazadlový prostor
5

Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…