MisoSK (muž 44 let) Poslat zprávu

Peugeot 508 SW GT

Peugeot 508, foto 1 Peugeot 508, foto 2 Peugeot 508, foto 3 Peugeot 508, foto 4 Peugeot 508, foto 5 Peugeot 508, foto 6 Peugeot 508, foto 7 Peugeot 508, foto 8
Peugeot 508, foto 9 Peugeot 508, foto 10 Peugeot 508, foto 11 Peugeot 508, foto 12 Peugeot 508, foto 13 Peugeot 508, foto 14 Peugeot 508, foto 15 Peugeot 508, foto 16 Peugeot 508, foto 17 Peugeot 508, foto 18 Peugeot 508, foto 19 Peugeot 508, foto 20 Peugeot 508, foto 21 Peugeot 508, foto 22 Peugeot 508, foto 23 Peugeot 508, foto 24 Peugeot 508, foto 25 Peugeot 508, foto 26 Peugeot 508, foto 27 Peugeot 508, foto 28 Peugeot 508, foto 29 Peugeot 508, foto 30 Peugeot 508, foto 31 Peugeot 508, foto 32

Přezdívka auta Pežot Rok výroby 2014 Koupeno nové najeto [km]:27000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2179 výkon [kW]: 150 kroutící moment [Nm]: 460 zrychlení 0-100 km/h [s]: 8.4 maximální rychlost [km/h]: 232 počet rychlostí: 6 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 560 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 7

Pridaných zopár noviniek (5/2018).
Recenzia je viac menej hotová (11/2016), pridané hodnotenie (21.4.2016). Pridaných niekoľko fotiek (23.4.2016) na letných pneumatikách. 11/2016 dopísaných niekoľko malých noviniek

Peugeot 508 SW GT

Po tom, čo tu bol popis môjho predošlého auta Renault Mégane III som sa rozhodol začať písať o novom aute. Pokúsim sa zachovať rovnakú štruktúru textu, akú som použil aj pri Renaulte. Auto medzi časom nie je nové, lebo ho používam už viac ako rok. Nechcel som ale začať popisovať auto pár dní po prevzatí. Myslím si, že takto bude popis lepší a recenzia kvalitnejšia. Auto som kúpil nové so 4 km na počítadle prejdenej vzdialenosti v septembri 2014.

AKO SA VYBERALO...

Obvykle je výber auta výsledkom kompromisov a cenového stropu. Ani tu to nebolo inak s jedným podstatným rozdielom. Toto auto som tak nejak chcel ale cenovo to bolo príliš vysoko, takže v „prvom kole“ som 508 GT až tak moc neriešil. Na auto som mal pomerne jednoduché požiadavky. Chcel som niečo väčšie ako bol predošlý Megan a podľa možnosti kombi, lebo príležitostne prepravujem viac, alebo väčšie veci. Na výber paliva som nemal špeciálne požiadavky. Dokonca ani na značku auta ako takú. Samozrejme drahšie značky ako Mercedes, BMW a pod. boli cenovo mimo a tak isto som moc nechcel koncern VW, lebo sa to stále kradne tak nejako nadpriemerne. Na druhú stranu, zaujal ma vtedy nový Seat Leon kombi s motorom 1,8 TSI. Bolo to však veľmi nové auto a dlho neboli k dispozícii ani len ceny. Po tom som zistil, že sa naň veľmi dlho čaká a cenovo to nebolo nejaké zaujímavé. Zaujímavý bol aj Mégane GT kombi (stále tretia generácia) s dvojlitrovým turbomotorom o výkone 220 koní. Tento model hodnotím ako vskutku zaujímavý a odvážny počin spoločnosti Renault v záplave automobilovej šedi. Kombi na rozdiel od hatchbacku malo o skoro 10 cm väčší rázvor a trochu sa to prejavilo aj na vnútornom priestore. Priestor na kolená vzadu nebol taký stiesnený. Mégane som však poznal a tento motor mi na to auto pripadal ako príliš silný. Určite by sa dopredu pýtal samosvorný diferenciál, ktorý ak si dobre spomínam, nebol a možno aj celkom iné riešenie podvozka. Predvádzacie vozidlo k dispozícii nebolo, takže priznávam, osobnú skúsenosť s autom nemám. Auto nemalo možnosť používať xenónové svetlá a výbava bola celkovo taká poslabšia. Celé auto mi pripadalo také podivné vo vzťahu k tomu, že tam výrobca dával vskutku zaujímavý, silný motor. Pozeral som aj iné značky dostupné v meste kde bývam, ale nič ma nejako extra nezaujalo.

Ako som sa neustále motkal okolo typu môjho budúceho auta, tak mi u predajcu značky Peugeot RIVAL CAR Nové Zámky dali vynikajúcu ponuku na auto. V rodine od nich máme jednu 206-ku a viac krát nám servisovali aj firemné Brelingo. Všetko k plnej spokojnosti.

ČO TO JE...

V skratke je to kombík od Pežotu. Ale inak oficiálne Peugeot 508 SW GT. Skratka GT je v prípade tohto auta podstatná, lebo reprezentuje označenie konkrétneho stupňa výbavy a konkrétneho motora. Výbava je stupeň GT, teda oficiálne najvyššia aká sa dodávala. Motor je 2,2 HDI s automatickou 6-rýchlostnou prevodovkou od spoločnosti Aisin. Navyše bolo dokúpené ťažné zariadenie. Z prvkov príplatkovej výbavy bolo možné dokúpiť iba kožený poťah všetkých sedadiel s masážnou funkciou vpredu a pamäťou na vodičovej strane. Stálo to cez 2000€ a pripadalo mi to zbytočné. Takto je v aute „polokožený“ poťah. Verzia tohoto auta je pred faceliftom.

EXTERIÉR...

Na úvod pri vonkajšom popise sa skoro vždy spomenie vzhľad. Ako čisto subjektívnu záležitosť to nebudem podrobne riešiť. Za mňa je to v pohode, auto sa mi páči. Tento typ dizajnu je pre moje vnímanie taký „uhladený“, možno trochu suchý, bez nejakých výstrelkov. Komu sa toto auto páči dnes, tak asi nezmení názor ani o pár rokov.

Predný a zadný nárazník sú klasicky plastové. Predná kapota je hliníková. Piate dvere majú vonkajšie diely karosérie plastové. Pri otvorení mokrých piatych dverí je dobré chvíľu počkať. Väčšina vody síce stečie bokom, ale niečo ide aj kade-tade inak a vie to natiecť presne za golier alebo na chrbát... Ochranné lišty zvonka nikde nie sú, takže na jednu stranu to nekazí dizajn a na druhú stranu treba dávať pri otváraní dverí väčší pozor, prípadne sa zmieriť s tým, že auto občas dostane nejakú tú ranu.

Na aute je panoramatická strecha. Pozeral som sa cez ňu pár krát a považujem to za úplnú zbytočnosť, ktorá bola pevnou súčasťou výbavy. Je fajn, že sa dá zvnútra zatiahnuť látkou, lebo počas leta cez ňu dosť silno svieti slnko a v zime ide od nej chlad na hlavu, ktorý dobre cítia hlavne vyššie postavy. Na druhej strane viacero ľudí už povedalo, že je to pekné. Koľko ľudí, toľko chutí...

Predné svetlá majú funkciu denného svietenia vyriešenú diódami, ktoré sú integrované do svetlometu. Stretávacie aj diaľkové svetlá sú xenónové v spoločnom tele. Prospekty to opisujú ako bi-xenónové. Svietia dobre a majú funkciu natáčania do zákrut, čo považujem za dobrú a užitočnú vec. Smerovky sú zvlášť v nárazníku a hmlovky tiež. Bočné smerovky sú v spätných zrkadlách. Zadné svetlá sú kombinácia diód a bežných žiaroviek.

Pozastavím sa pri jednej samozrejmosti, ktorú ale považujem za vhodné zvlášť spomenúť. Pre niekoho to časom pri každodennom používaní môže byť aj nepríjemné zistenie. Auto je veľké a ťažké. Z rozmerov je to logicky zrejmé, no pri parkovacích manévroch je to výrazne iné, ako to bolo s predchodcom ktorý bol o dobrý polmeter kratší. Hlavne pozdĺžne parkovanie je náročnejšie na hľadanie vhodného miesta. Pri prudkých manévroch a brzdení cítiť, že auto sa správa a brzdí inak ako predchodca ktorý bol o pol tony ľahší.

V rámci sériovej výbavy malo auto obuté „letné“ 18-palcové pneumatiky (235/45/18), ktoré považujem na naše nie veľmi kvalitné cesty za príliš veľké. Na zimu som kúpil 17-palcové (215/55/17) na ktorých je auto pokojnejšie a príjemnejšie. Myslím si, že 17-tky sú vo všeobecnosti lepšia voľba aj s ohľadom na ich nižšiu cenu a menšiu hmotnosť celého kolesa. Na verziu GT sa menšie kolesá ako 17 palcov dať nedajú, lebo predný brzdový kotúč je väčší ako v ostatných verziách na ktoré sa dajú dať aj 16“.

INTERIÉR...

Interiér je veľký a príjemný. Takto extrémne stručne by som to zhrnul.
Podľa fotografií nech si urobí názor na estetickú stránku veci každý sám. Ja sa pokúsim riešiť skôr praktickú stránku veci. Fotografií aj videí je internete dosť a ja tiež nejaké fotky doplním.

Nastupovanie je v pohode, nič mi neprekáža ani nevadí. Sedenie je fajn, nastavenie sedačky (všetko elektrické) tiež. Moja postava je mierne nekonfekčná a objemná. Mám cca 190 cm a 90-95kg. Teda všetko ďalej budem posudzovať podľa „seba“. Sedáky by mohli byť širšie, resp. ich opora v oblasti stehien menej výrazná. Sedenie je pre mňa také „len tak tak“. Ak sa teda chcem pohodlne v aute voziť aj na dlhých cestách, tak priberať v nijakom prípade nemôžem a schudnúť by som isto trochu mohol... Predné sedačky sú vyhrievané. Vyhrievaný je sedák aj operadlo v troch stupňoch intenzity. Je to fajn vec, ktorá ma už pár krát potešila. Na druhú stranu keby to v aute nebolo, tak mi to nechýba. Ak si nastavím sedačku vodiča tak, aby mi vyhovovala, tak si „za seba“ viem bez problémov a pohodlne sadnúť. Sedenie vzadu s strede som neskúšal, ale na dlhé cesty to nebude nič extra aj kvôli tomu, že uprostred je výduch klimatizácie. Postavy do 180cm tam asi nebudú mať problém. Ak zhrniem sedacie pomery v aute, tak štyria dospelí sa určite v aute pohodlne odvezú.

Z auta je primeraný výhľad, ale pri manévrovaní stiesnených priestoroch je pomoc senzorov vpredu aj vzadu silno návyková. Vzadu by veci isto neuškodila aj cúvacia kamera, ktorú dostalo auto po facelifte. Vonkajšie, elektricky sklápateľné a vyhrievané spätné zrkadlá sú dostatočne veľké.

Prístrojový panel mi po všetkých stránkach vyhovuje a nič mi nejako špeciálne nevadí. Údaje sú čitateľné dobre pri všetkých svetelných podmienkach. Medzi rýchlomerom a otáčkomerom je displej palubného počítača, ktorý môže zobrazovať rôzne údaje, podľa preferencií vodiča. Nad ním je ukazovateľ stavu paliva a teplomery chladiacej vody aj oleja. Zvlášť teplomer oleja považujem za skvelý nápad a jeho prítomnosť chválim. Ukazovateľ tlaku oleja by už bol v dnešnej dobe asi extrém, ale ak by sa zaň dalo doplatiť, tak ja osobne by som ho chcel.

Nastavovacie prvky klimatizácie sú na obvyklom a dostupnom mieste. Gombíky by mohli byť azda aj väčšie, ale nič zásadného nevadí. Na samotnom volante je relatívne dosť nastavovacích prvkov rádia, telefónu, tempomatu aj palubného počítača. Ich účelnosť, prehľadnosť a celková „zladenosť“ je vecou osobného vkusu. Za mňa je tam toho až moc a je to trochu neprehľadné. Na druhú stranu, ak s autom človek jazdí pravidelne a nestrieda iné, podobne vybavené autá, tak to nepovažujem za zásadný problém. Ovládanie je možné pri troche snahy nazvať aj intuitívne ale zoznamovanie nie je vhodné robiť za jazdy... Tu sa musím priznať, že na rozdiel od novinárov ja nemám veľmi s čím porovnávať. Oproti štvorročnej Toyote Avensis alebo Audi Q5 s ktorými mám nejakú skúsenosť je to viac menej podobne „náročné“.

Pozastavím sa pri rádiu. Auto má príplatkové rádio značky JBL. Manuál píše, že ide o systém 5.1 so subwooferom v kufri. Hrá to subjektívne pekne, no ako ne-audiofil to korektne posúdiť neviem. Rádio prehráva bežné hudobné CD aj MP3. MP3 vie prehrať aj z USB kľúča alebo telefónu (nemám odskúšané). Ovládanie rádia na volante mi u predchodcu (Renault Megane 3) sedelo viac. Je to ale zase iba vec vkusu a názoru. Pri používaní cúvacích senzorov je počuť varovné pískanie z toho smeru, kde je prekážka.

Rádio a aj spoločný displej využíva na svoju činnosť aj navigácia. Funguje slušne a kam som zatiaľ potreboval, tam ma „odnavigovala“. V mestách a väčších obciach pozná aj čísla domov u nás aj v Čechách. Inde neviem. Navigácia fungovala aj v Maďarsku, ale tam som zaznamenal aj zatiaľ jediný vážnejší kix, keď ma naviedla na poľnú cestu, kde som sa musel otočiť čo neskôr aj sama navrhla. Prečo ma tam však naviedla netuším... Navigácia je v českom jazyku, rovnako aj nastavovacie prvky auta. Považujem to pri aute tejto kategórie a „vlajkovej lode značky“ za nedostatok, aj keď nič tragické.

Farebne je interiér mojej verzie ladený do strieborno-siva. Vyhovuje mi to. Čo mi nevyhovuje sú doplnky z vysoko leštenej umelej hmoty okolo radiacej páky. Je to zaujímavé možno pár sekúnd, kým na tom nie je prach a otlačky prstov. Podľa mňa je to akýsi prvoplánový kvázi-luxusný gýč, ktorý je zrejme dizajnová povinnosť, lebo je to aj v iných značkách.

Odkladacích priestorov je okolo vodiča málo a špeciálne telefón nie je kam dať tak aby bol poruke a zároveň nejako rozumne ochránený. Toto mi pripadá nedomyslené. Základné odkladacie miesta sú na štandardných miestach (dvere, schránka pred spolujazdcom) a sú dostatočne veľké. Okrem toho je pred radiacou pákou malý popolník, kam sem tam dávam drobné mince alebo kľúče. Pod lakťovou opierkou je ďalší neveľký a nešikovne prístupný odkladací priestor. Odkladacie priestory v prednej časti auta sú podľa mňa slabinou auta a v množstve recenzií sem smeruje oprávnená výčitka. Po facelifte kedy pribudol dotykový displej, pribudol ešte jeden malý priestor v mieste na ktorom bol ovládač displeja a funkcií okolo neho.

Kufor auta je pre mňa dostatočne veľký, ale v rámci triedy (ako som čítal recenzie na iné autá) nič extra. Zadné sedačky sú delené v pomere cca 2:1 a dajú sa ľahko sklopiť. Vznikne tak skoro rovina a pomerne veľký priestor. Presné hodnoty litrov a centimetrov neviem, ale pre predstavu sa tam zmestí napr. bicykel, alebo aj niekoľko na seba. Dvere kufra sa otvárajú elektricky z miesta vodiča, alebo klasicky zvonka. Zatváranie sa vykonáva stlačením gombíka zvnútra dverí.

Z vodičovho miesta sa otvára aj viečko palivovej nádrže. Podľa technických údajov má nádrž objem 72 litrov. Ak je plná a idem rýchlosťou okolo 90-100 km/h tak dojazd ukazuje 1200 km. Odskúšané to nemám, ale zdá sa mi to až moc. Reálne som na jednu nádrž už urobil cez 900km a rezerva ešte nesvietila. Na jednu nádrž sa teda 1000 km spraviť zrejme dá.

MOTOR, PREVODOVKA, PODVOZOK,...

Verzia GT mala v ponuke iba jeden motor. Bol to vznetový motor 2,2 HDi (označenie DW12C). Motor má výkon 150 kW pri 3500 ot/min a krútiaci moment 450 Nm pri 2000 ot/min. Vo viacerých recenziách kde sa riešila táto pohonná jednotka som sa dočítal, že motor má dve turbodúchadlá. Nie je to pravda, tento motor má iba jedno turbo s meniteľnou geometriou lopatiek (statora – pre detailistov).
Pozn. Dve turbá mal predchodca tohto motora DW12B používaný v modeloch 407 a 607, ale aj Citroën C5 (a asi aj vo Forde Mondeo, Land Rover Freelander a Jaguar X-type).

K jedinému motoru sa ponúkala jediná prevodovka. Bola to japonská Aisin AM6. Ide o klasickú 6-stupňovú automatickú prevodovku s hydrodynamickým meničom. Prevodovka radí bez rázov alebo trhania, jazda s ňou je pohodlná a príjemná, no určite nie športová. Ak treba páčkami pod volantom je možné meniť rýchlostné stupne. Využívam to občas pri predbiehaní, lebo netreba čakať na preradenie smerom nadol ktoré vykoná prevodovka až po prudšom stlačení pedálu plynu.
K spolupráci motora a prevodovky nemám výhrady. Papierové hodnoty výkonu sa trochu strácajú v prevodovke ale auto je aj tak nadpriemerne svižné a síl má vždy dostatok. Treba uznať aj to, že auto je pomerne ťažké - podľa papierov 1780 kg a motor s takouto hmotnosťou auta nemá ľahkú prácu. Inak sa motor správa ako klasický „turbo-dízel“, teda pri veľmi nízkych otáčkach neťahá, po tom príde nádych a riadne potiahne. Nie sú to nijaké kopance, skorej pozvolné ale silné zrýchlenie.

ŽIVOT S AUTOM

Spotreba...
Odkedy auto mám, tak sa mi priemerná dlhodobá spotreba ustálila na hodnote rovných 7 litrov na 100 km. Auto v meste najazdilo zatiaľ cca štvrtinu nájazdu. Pri čisto mestskej jazde je spotreba okolo 8,5-9 lit. / 100 km a v zime na pri kratších jazdách je okolo 10. Ak sa jazdí mimo mesta, predpisovo a kľudne, tak nie je problém spotreba 6 litrov a bežne okolo 6,5 lit. / 100 km. Ak je tam aj diaľnica a ide sa podľa predpisov, tak je spotreba do 7. Ak sa dlhodobo ide rýchlosťou mierne nad limit (145-150), tak je spotreba okolo 8 litrov na 100 km.

Podvozok je tvrdší ako sa vo všeobecnosti očakáva od francúzskeho auta a s letnými 18-palcovými kolesami mi pripadá tvrdý až príliš. Na druhú stranu je istý, auto sa nevlní a náklony v zákrutách sú malé.

Auto je vybavené ťažným zariadením s odnímateľnou guľou. Najťažší príves čo som ťahal mal cca 800kg. Subjektívne som pri zrýchľovaní a bežnej jazde necítil, že by auto niečo ťahalo, resp. motor si s tým poradil bez problémov. Pri spomaľovaní bolo cítiť, že auto je tlačené hmotnosťou prívesu. Oficiálne môže auto ťahať 750kg nebrzdený a 1875kg brzdený príves.

Rôzne výkony, hmotnosti, rozmery a pod. sa dajú dohľadať na webe. Uvádzam ich iba občas a povrchne, lebo sú asi mimo žiadaného obsahu užívateľskej „recenzie“. Pokúsil som sa zamerať na subjektívne dojmy, výhody aj nedostatky tohto auta.

Ak by som mal stručne vysloviť názor na auto, tak je priestranné, silné - celkovo dobré, zatiaľ nesklamalo a kúpil by som si ho znova.

Postupne chcem pridať nové fotografie. Zatiaľ sú v recenzii iba také „základné“. Na druhej strane, ak chce niekto kvalitné fotky auta, tak na internete je možné ich nájsť nekonečné množstvá zo všetkých uhlov v každej farbe. Ak by chcel niekto niečo konkrétne nafotiť alebo celkove sa o aute dozvedieť, treba skúsiť položiť otázku v diskusii k recenzii.

Dostatočne silný motor v spojení s pohodlne pracujúcou prevodovkou.

Auto je orientované na šoféra a napriek veľkosti a hmotnosti je jazda s ním príjemná.

Dobré odhlučnenie motora a celkové relatívne ticho v aute.

Veľká palivová nádrž.

Priestor pre cestujúcich vzadu.

Pekné a dobre urobené auto.

Málo odkladacích priestorov na okolo vodiča.

Sem tam nedomyslené alebo neodladené drobnosti okolo správania sa elektroniky auta.

Niektorým ovládačom – hlavne na volante by neuškodilo lepšie rozmiestnenie. Ovládač vnútorného okruhu klímy je malý a „stratený“.

Cúvacie senzory reagujú na môj vkus pomaly a hlavne po naštartovaní auta im chvíľu trvá, kým sa "zobudia". Je to drobnosť, ktorá má slušný potenciál riadne zavariť

Chodím do servisu tam, kde som auto kúpil. Nie je to prvé auto ktoré tam servisujeme ako firma, alebo rodina. Zatiaľ nemám k servisu čo napísať, lebo sa nič zásadného neriešilo. Chodím tam s autom už štyri roky na pravidelný servis. Na jar a jeseň chodím na výmenu kolies za letné a zimné.

Auto som kupoval u spoločnosti RIVAL CAR Nové Zámky. Predaj auta prebiehal korektne. Všetko čo sľúbili, dodržali. Jednanie predajcu bolo ústretové a slušné. Auto bolo objednávané, takže som mal čakať cca 6-7 týždňov. Nakoniec to bolo trochu menej.

17.5.2018 23:00

2018-05-16 Servis po 4 rokoch

Auto je po ďalšom servise. Výmena oleja + filtra, vzduchového a kabínového filtra, a palivového filtra. Zatiaľ bez závad. Stav počítadla km: 27646. Pozorujem neustále, pozvoľne sa znižujúcu spotrebu.

7.5.2018 14:20

2018-05-01 Dlhší výlet

S autom sme boli na výlete v Taliansku. 2550km svižnejším tempom prevažne po diaľnici ale aj pár hodín po mestách ako Miláno alebo Modena za štyri dni. Auto bolo viac menej plne obsadené štyrmi dospelými osobami a batožinou a klíma išla stále. Celková spotreba 6,6l/100km podľa palubného počítača. Podľa výpočtu pri tankovaniach 6,57l/100km. Palubný počítač teda ráta dosť presne.

28.4.2017 14:08

Servis po 3 rokoch

Včera som bol v servise po troch rokoch. Vymenil sa olej+filter a zimné kolesá za letné. Stav počítadla km: 18040.

27.12.2016 22:25

Fotka dlhého prívesu

Do fotogalérie som nakoniec doplnil fotku s prívesom vyše 2x dlhším ako samotné auto. Je to príves, ktorý som spomínal v predošlej novinke.

9.12.2016 10:56

Dlhšia cesta - 1700km za dva dni

Auto bolo na dlhšej ceste. Cca 800km po diaľnici svižnejším tempom tam, nejaké jazdenie po okolí a 800km s prívesom o hmotnosti cca 650kg, pri rýchlosti 90-95km/h domov. Celková spotreba podľa počítača 7,1 litra na 100km a podľa skutočného tankovania a účteniek cca 7,05.

17.11.2016 10:28

2016-11

Pred pár dňami boli vymenené kolesá opäť za zimné. Auto bez závad (na druhú stranu nájazd doteraz iba 14500km). Pozorujem mierny pokles spotreby paliva (priemer na 1000km klesol pod 7 litrov).

28.4.2016 10:12

2016-04-28

Auto bolo v servise po dvoch rokoch. Menilo sa: olej, olejový filter, kabínový filter, palivový filter, brzdová kvapalina. Navyše sa dezinfikovala klimatizácia. Auto malo 11795km. Zatiaľ všetko bez závad.

Pred rokom som bol na servise z vlastnej iniciatívy iba na výmenu oleja a olejového filtra.

24.4.2016 20:10

2016-04-24

Včera som pridal nové fotografie. Hlavne posledných 8 je zaujímavých. Ďakujem Nikolasovi za ne.

Další vozy Peugeot 508

Dva roky a tak málo km ako auto má sú krátky čas na seriózne hodnotenie. Zatiaľ bez závad.

Veľké, pohodlné, príjemné... Nemám čo vytknúť.

Väčšie auto som zatiaľ nemal, takže ťažko niečo vytýkať. Priestoru pre moje nároky je v každom smere dosť.

Jednoducho príjemné!

Na našich cestách sú letné 18 palcové kolesá s profilovým číslom 45 proste moc. Zimné 17-tky sú výrazne pohodlnejšie.

Zatiaľ som kupoval iba palivo. Náklady za servis boli v rozumnej (príjemne nízkej) výške. Výrazne nižšie ako má napr. VW.

Kupoval som zatiaľ iba stierače a originál bol prekvapivo lacný.

Viac než dostatočný.

Podrobne v texte... Ale v podstate som spokojný.

Keby som ja ako osoba vážil o cca 5-6 kg menej, tak dám 10. Pri dlhšej ceste cítim tlak na stehná.

Auto váži v reálnej prevádzke vyše 1800 kg...

Sú autá, ktoré ho v danej triede majú objektívne väčší. Pre moje nároky zatiaľ ale kľudne za 10/10.