BigFoot007 (muž 36 let) Poslat zprávu

Nissan Tiida 1.5DCi Acenta

Nissan Tiida, foto 1 Nissan Tiida, foto 2 Nissan Tiida, foto 3 Nissan Tiida, foto 4 Nissan Tiida, foto 5 Nissan Tiida, foto 6 Nissan Tiida, foto 18 Nissan Tiida, foto 19
Nissan Tiida, foto 20 Nissan Tiida, foto 21 Nissan Tiida, foto 22 Nissan Tiida, foto 23 Nissan Tiida, foto 24 Nissan Tiida, foto 25 Nissan Tiida, foto 26 Nissan Tiida, foto 27 Nissan Tiida, foto 28 Nissan Tiida, foto 29 Nissan Tiida, foto 30 Nissan Tiida, foto 31 Nissan Tiida, foto 32 Nissan Tiida, foto 33 Nissan Tiida, foto 34 Nissan Tiida, foto 35 Nissan Tiida, foto 36 Nissan Tiida, foto 37 Nissan Tiida, foto 38 Nissan Tiida, foto 39 Nissan Tiida, foto 41 Nissan Tiida, foto 43 Nissan Tiida, foto 44 Nissan Tiida, foto 45 Nissan Tiida, foto 46 Nissan Tiida, foto 47 Nissan Tiida, foto 48 Nissan Tiida, foto 49 Nissan Tiida, foto 50 Nissan Tiida, foto 51 Nissan Tiida, foto 52 Nissan Tiida, foto 53 Nissan Tiida, foto 54 Nissan Tiida, foto 55 Nissan Tiida, foto 56 Nissan Tiida, foto 57 Nissan Tiida, foto 58 Nissan Tiida, foto 59 Nissan Tiida, foto 60 Nissan Tiida, foto 61

Přezdívka auta Thünde Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:32500 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1461 výkon [kW]: 78 kroutící moment [Nm]: 240 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.3 maximální rychlost [km/h]: 186 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6

Takze niekedy zaciatkom roka 2009 sa vazne zacalo v rodine uvazovat o novom aute.
Po tom, co sa nasiel kupec na C4, bolo jasne, a tak sa zacalo hladat.
Zo srandy som skukol aj ponuky na autoscout.de. Presiel som si vsetky znacky- podmienkou bolo auto zhruba do 13 500 eur (400t SKK), velkostne podobne C4, komfortom jazdy tiez, otazka motora bola otvorena, i ked priklanal som sa viac k dieselu (zvacsil sa nam v rodine najazd).
Nahodou som nasiel skladovky Tiidy u Nemcov - islo o modely s dieselovym motorom od Renaultu (1.5 DCi 78kW - najsilnejsia verzia, este je 50 a 63kW verzia), s vybavou Acenta (jednotlive verzie pre rozne krajiny sa lisia, my mame spanielsku verziu).
Takze som si auto omrkol na slovensku, sice s benzinom, ale pri predvadzacke sa auto ako mne, tak aj zvysku rodiny pacilo. Plus bol vyssi posed, perfektne odhlucnenie a minimum vibracii, vyhovovala nam aj dana vybava (blizila sa k tej v C4).
Problem nastal pri komunikacii s nemeckymi predajcami. Ti neboli az tak ochotni ako sa hovori. Po auto som si isel takpovediac na blind, s tym ze som vedel, ze predajca ma priamo cca 20 tiid na svojom pozemku (dva dni pred odchodom som mu volal a overoval som si tuto informaciu).
Nakoniec vsak vsetko dobre dopadlo. Auto sme si priviezli na Slovensko (na prevoznych SPZkach, a vobec som si prvy raz vyskusal co vsetko to obnasa prihlasi auto z cudziny, ale jedinym ozajstnym problemom bol snad len predajca a jeho neochotne spravanie, zvysok nebol problem).

Auto bolo s rapidnou zlavou (bol odburany problem, ktory odradi inych kupujucich od tohoto auta), rozdiel ceny medzi nami (SVK) a Nemcami s cca podobnou vybavou bol cez 7 000 eur v tom case. Aj dnes, ked isli trosku ceny dole to je este stale rapidny rozdiel.

Takze teraz nejake blizsie informacie.
Thünde, ako ju familiarne doma nazyvame (nemecky sme skomolili tiidu), ma strednu vybavu Acenta, a k tomu jediny diselovy motor, ktory sa do nej montuje. Motor vyrobili vo Francuzsku, doviezli do mexika a z Mexika auto uz cele putovalo zas do Europy).
Co sa tyka bezpecnosti a vybavy, ma 6 airbagov (predne, bocne, hlavove), ABS + rozdelovac brzdnej sily(EBD) + brzdovy asistent (EBA). Co sa tyka komfortu, Nissan ma takmer vsetko co sme mali v C4 a co som aj ziadal od noveho auta, pripadne daco navyse (pripadne sem tam menej) - laktova opierka vpredu(s odkladacim priestorom) aj vzadu (tie som v C4 nemal), 4x elektricke okna (vodicove s automatom), elektricke zrkadla s vyhrievanim, tempomat (v slovenskej verzii nie je v standarde), 15 palcove zliatinove disky s kolesami 195/65 Continental (tiez nie je u nas standard), dalej somarinky ako predne hmlovky, klucky vo farbe karoserie, automaticke svetla+stierace, zaroven sa svetla daju nastavit na celodenne svietenie (velke +), automaticka klima, kozou potiahnuty volant, radio so 6 reprakmi, s CD a Bluetooth handsfree (nevyhodou je ze cez BT nejde prehravat mp3 z mobilu) a s ovladanim na volante.

Co sa tyka podvozku, tiida stoji na B-platforme od Renaultu (je to podvozok clia, alebo aj loganu). Podvozok je vsak natiahnuty a upraveny(razvor ma hodnotu 2603 mm, sirka 1695 mm, a vyska 1532 mm, dlzka ma hodnotu pri HB 4303 mm)

Recenziu budem samozrejme casom doplnat.

Zatial urcite komfort jazdy. Auto je perfektne odhlucnene, co som aj viezol par ludi, vobec netipovali diesel. Aj vibracie su perfektne zvladnute. Motor mi jedine vibruje, ked stojim a mam zapnutu klimu - vtedy mi sem tam kompresor spina a zvysuje volnobezne otacky motora (normalne cca 700, ked sa zapne klima zvdihnu sa zhruba o 100 vyssie), a je to citit, chvilu vibracie jemnejsie, chvilu pokoj, ale nic strasne.

Druhe velke plus je motor, aj na kratkych trasach sa pohybujem zatial do 6,5 litra. Tiida je relativne tazsie auto (v TP mam pohotovostnu s vodicom a tekutinami az takmer 1,4 tony), vela jazd mam zatial po meste(tie su prave za 6-6,5). Inak na dlhsich trasach sa dostavame na 5-5,5. Na dialnici je to zhruba do 6, podla toho ako sa tlaci na plyn (je tam 6. prevodovy stupen, co je velke plus na znizenie spotreby), a ak je silny protivietor (je relativne vyssia oproti inym autam, dokonca ked som stal vedla Fordu C-max, tak som bol takmer rovnako vysoky, rozdiel bol mozno nejake 3-4 centimetre).
Spotrebu aj tak nechcem este riesit, viem ze to cca po 20t km este pojde dolu. Zatial tankujem vylucne rakusku naftu (JETka v Hainburgu), a budem sa snazit aby sa tam slovenska nafta ani len nedostala. Na dlhsich trasach si ale asi nepomozem.
Edit: sucasne s rakuskou naftou stabilne pridavam aditiva znacky Vif do kazdej nadrze.

Dalsie plus je perfektny vnutorny priestor. Je zaujimave ze Tiida je co sa tyka aut nizsej strednej triedy asi mozno aj najuzsia, ale vnutri hodne klame telom. Sedadla su posunute viac ku dveram, a su sialene siroke. Clovek ma pocit perfektnej vzdusnosti. Co sa tyka priestoru vzadu - o tom si mozu nechat snivat aj vacsie auta, a dokonca aj vacsie vacsie auta. V pripade ze za volantom sedi moja mama (cca 160 centimetrov vysoky sofer), a ja si sadnem za nu (180cm), mam taky priestor pred kolenom, ze si mozem prehodit nohu cez nohu a este sa stale nebudem nohami dotykat sedacky. Proste komfort nadovsetko.

Auto je aj velmi komfortne naladene - podvozok je na B-platforme renaultu - je len upraveny pre vacsiu tiidu - ma natiahnuty razvor, ale sirka cca zostala. Tiida je oznacovana v testoch ako makke auto, to sice musim uznat, ale ze by to bolo pre mna minus, tak tak to nevidim, zavodne chute nemam a keby som nahodou mal, poziciam si fiestu od sestry. Tiida filtruje 90% nasich tankodromov, a to povazujem za vynikajucu sluzbu. Ziadne buchanie ala C4, na prejazdoch cez kolajnice a pod.
Inak aby som len netaral - na vacsine testov mali auto len s uzkymi standardnymi kolesami R15 185/65 - v tomto rozmere som dokupil zimne gumy - s nimi je auto ozaj makke, ale este stale na moj styl jazdy stabilne(u nas nikto nezavodi, ale keby niekto predsa len hej, asi by dostal Tiidu hned na tri kolesa). Ako letne som vyfasoval s autom pneumatiky o rozmere 195/65 - s nimi auto citelne stvrdlo. Predpokladam ze keby malo Citroenacky rozmer 205/55 a R16, tak by bolo vlastnostami porovnatelne s C4, lenze v TP mam len dva rozmery a zatial nemam potrebu dokupovat gumy. Inak standardne som dostal Continetalky ako letne(+) - gumy su to dobre, nie su nejak hlucne, drzia aj na vode aj na suchu.
A este jedna vec- v pripade ze je ozaj silny vietor - auto je samozrejme nachylnejsie, a treba robit korekcie volantom, predsa len vyssia karoseria a vyssie tazisko si vypyta svoju dan, plus k tomu este maksie naladenie. Inak za normalneho pocasia su vlastnosti auta akurat a s vacsimi kolesami ma clovek aj ako taku istotu.

Velke spatne zrkadla - sice na dialnici robia aerodynamicky sum (nie hluk, je to tichsie), ale krasne vidiet dozadu v nich. Plus to vodicovo je este k vsetkemu asfericke(teda ako tak redukuje mrtvy uhol).

Co sa pod dverami spini, nie je kov, ale plast - v tomto sa auto podoba Qashqaiu, ktory ma tiez pod prahmi dveri plasty.

takze aby som to zhrnul:
+ motor, jeho vlastnost i(pruzne zrychlenie je perfektne, nebojim sa predbiehat), spotreba (6,5 som este neprekrocil pri merani system plna-plna, edit - uz sa to podarilo, jedna bola takmer za 7l/100km)
+priestor
+komfort
+vybava (vsetko az na ESP a MP3 je v zakladnej vybave)
+cena (iba v mojom pripade-mal som riadnu zlavu, normalne je ten cennik prestreleny az az, takze nebyt akcie, asi mi parkuje doma nieco ine, ale takto bola prekonana hlavna bariera - a inak na tuto stranu smerovala aj hlavna kritika pri testoch, auto samo o sebe chvalili, len ta cena)
+image (nikoho neporovkuje)
+kufor a zadne posuvne sedadla(a aj polohovatelne, vzadu sa da v pohode aj spat!!!)

V podstate sa podarilo najst auto s vybavou z C4, s este pohodlnejsim nastavenim podvozku, a vynikajucim dieselovym motorom.

Za mna urcite to, ze nema ESP - cakal som ze ho bude mat, nakolko auto bolo kupovane v nemecku, a tam je tusim povinnou vybavou. Lenze auto bolo urcene pre spanielsky trh, takze veci sa maju inak.

Dalsiou vecou je to ze som chcel povodne svetly interier(su iba dve varianty, svetly or tmavy) - svetly ale nikto z predajcov nemal.

Radio nehra zle, ale chyba mi podpora MP3. To uz nejak tazsie berem. Keby bol aspon nejaky aux. Zaujimave je ze k autu som dostal kabel(jack muzsky - jack muzsky) - ale nikde ziaden vstup nie je.

V buducnosti vidim mozny problem s garancnymi prehliadkami, Len som sa tak informoval co u nas stoja - servisaci mi skoro vyrazili dych - ze 7000-8000 SK (250 eur) rocna (pri ktorej fakt takmer nic nerobia). A kazda druha az 12 000, jeden mi strelil, ze az 14 000(pomaly 400-450 eur). Takze uvidim aka bude prax na jesen - pojdem s tym radsej skorej na prehliadku - ten olej bude mat za letne dovolenky aj tak dost. Ak to aj v praxi dopadne s tou cenou tak zle, vyskusam okolite staty - Madarsko, pripadne Rakusko.
edit: prva garancka je za mnou, tym ze som si doniesol vlastny olej, tak cena bola totozna ako pri Citroene, takze nakoniec +.

Dalsie minus, i ked velmi male. Tiida nema ukazovatel teploty chladiacej kvapaliny. Ma len cervenu a modru kontrolku- modra svieti kym je motor studeny, cervena zas ked je prehriaty (v zivote som cervenu kontrolku nevidel). Kontrolka mi zhasne vacsinou zhruba po 2 km jazdy, odhadujem ze este dalsich 5-7km stalej jazdy potrebuje motor na ako take zohriatie.
edit: podla majitelov Renaultov a aj inych aut s tymto dci, treba cca az 15 km (niekedy aj viac) na plne zohriatie motora, je to holt diesel)

Dalej je to redukcia displejov voci C4. V samotnom vodicovom poli su len tri tubusy, v nich je jeden maly prtavy displej, co ukazuje len stav km, a informacie PP - priemernu spotrebu, najazdene km (ma pamat na dve "ratania"), dojazd, teplotu, priemernu rychlost), nic na styl Maxi dot sa nekona. Otvorene dvere tiida signalizuje kontrolkou.

Zadne podbehy su len z polovice vyplnene plastom, inak je tam kov, ktory je niecim potrety(vid foto).

Tempomat ma spinanie dolu vlavo od volantu - ja s tym problem nemam, uz ho viem po tych par jazdach najst naslepo, ale mama s tym problem ma.

Chyba mi automaticke uzamykanie po rozjazde - mozno ze sa to da nejak naprogamovat v servise. Spytam sa ich na to na prvej garancke.

Ciastocne aj palivomer- ma taku mensiu chybicku krasy- prvych cca 200 km sa nehybe, potom len velmi pomaly a postupne sa to zrychluje. Nie je proste presny. Ale dojazd ukazuje ako tak presne, takze ked uz mi svieti iba nejakych 100 km, tak idem natankovat (inak tuto chybicku krasy mavali aj Swifty od Suzuki - asi nejaka japonska specialita).

Zatial ziadne

Bolo to o nervy, ale nakoniec sa to podarilo. Dostali sme auto za taku cenu, za aku by sme tu mali C4 s benzinom a zhruba podobnou vybavou. Uvidim ci si to v buducnosti zopakujem. Museli sme si "vyjacat" ze to chceme bez dane, a ze to tak v EU funguje - najprv nam neverili, donutili sme ich aspon zavolat si na miestny danovy urad. Ti to tiez nevedeli, ale aspon si to mrkli, a potom zavolali naspat, a dali vediet ze je to tak ako sme im to od zaciatku hovorili. Ale co sa tyka jednania, ani sa neospravedlnili, ani neponukli kavu / caj, proste nic, chceli to mat len cim skor z krku. Pred obedom sme dosli, vybavili papiere, zaplatili a poobede okolo 4-5 sme si auto odvazali.

1.10.2021 17:20

10.1.2021 - Vacsi update - Auto je na predaj

Ahojte,
Tiida je poslusnym pracantom v rodine uz viac ako 12 a pol roka. Odvtedy sme riesili len dva male problemy:
a) raz na Silvestra (tusim rok 2010) ked mi nezhaslo hmlove svetlo, aj ked som sa ho vsemozne snazil vypnut. Nastastie vtedy ochotny mechanik Nissanu, ktory mal pohotovost, mi narychlo odpojil kompletne svetlo, aby mi to neznicilo baterku. Auto islo hned na to opar dni do servisu a dostalo novy diel, ktory problem vyriesil
b) druha vec sa stala minuly rok tesne pred garancnou prehliadkou. Mysleli sme si ze v aute odchadza dvojhmota, nakolko trhalo pri rozjazde. Zaujimavostou bolo, ze auto vyhodilo chybovu hlasku. Nastastie vsetko dobre dopadlo, a za vsetko mohol chybny spinac na plynovom pedali.

Auto ma momentalne najazdenych 170t km. Az do Covidu jazdilo prakticky stale na rakusku naftu dodatocne aditivovanu VIFom. Mozno aj preto ma auto stale povodne vstreky, povodne turbo, povodne vysokotlake cerpadlo, ako aj EGR ventil. Proste poctive japonske auto, ktore funguje a slape ako hodinky. Meni sa na nom len spotrebak (gumy / brzdy / baterka, filtre a naplne).

Auto chodi kazdy rok na povinne prehliadky do Nissan servisu - najprv sme chodili do Autopolisu. Zial par rokov dozadu sa preorientovali na ine znacky a prestali robit Nissany, takze sme zacali chodit do Anracaru. Auto od zaciatku az doteraz dostavalo plne synteticky olej Elf SXR 900 5W-40 (olej predpisany Renaultom pre 1.5 dCi). Posledny velky servis bol na prelome oktobra-novembra 2020 v Anracare. Auto dostalo nove rozvody, novu vodnu pumpu a kladku, novy klinovy remen a samozrejme vsetky predpisane nove tekutiny a filtre.

Auto uspesne absolvovalo vo Februari 2021 technicku a emisnu kontrolu, takze na najblizsi rok a pol je vystarane.

Auto bude behom najblizsich cca 10-14 dni na predaj, ak by mal niekto zaujem, tak ma prosim kontaktujte. Auto sa da osobne vidiet a vyskusat v Bratislave.

19.3.2010 18:51

19.3.2010
Vopred upozornujem ze sa jedna o meranie spotreby systemom plna -plna(nie udaje z PP).
Nissan ma za sebou vylet do nemecka, v priebehu dvoch dni cca 1400km, pocas nich sme sa prehupli cez 20 000km.
Tiida zvladla slovenske, ceske a nemecke dialnice dobre. Nakolko km bolo vela na spotrebu sa velmi nehladelo. Celkovo to bolo za 6,05 l/100km, ale po vacsinou sa na slovensku aj v cesku islo tacho 130, pripadne tempomat 130-140. Cesta z BA do Usti nad Labem cez prahu v plne nalozenom aute(4 pasazieri + batozina) vysla za 5,96 l/100, pasaz z cesko - nemeckeho pohranicia do Halle a z Halle naspat do BA bola za 6,1. Lenze v tejto etape sme si vyskusali aj neobmedzenu rychlost na nemeckej dialnici, ktoru sme iba v urcitych momentoch "pribrzdovali".
Co ma velmi prekvapilo, tak stabilita polonalozeneho auta(2 pasazieri) bola aj pri rychlostiach 150+ dobra. Cakal som ze auto bude viac lieta, jednak z dovodu maksieho podvozku, ale aj z dovodu vyssej karoserie a teda aj vyssieho taziska. Opak bol pravdou. Vyssi hluk bol vsak uz ozaj nad 160 pocut. Co ma najviac prekvapilo, tak 1,5 od renaultu vobec nema problem akcelerovat aj zo 150 v dialnicnom stupani, navyse v celkom slusnom tempe. Toto som na C4 s benzinovou 1,6 nezazil.
Takisto ma potesial spotreba, ktora cloveka nevysaje docista. Predsa len D1 a nemecke dialnice s vyssou rychlostou v "ponahlacom" tempe(aby sme vsetko stihli) za 6,1 je super vysledok.
Co ma trosku prekvapilo, aj makky podvozok tiidy moc nemusel pravy pruh na D1 s vybitymi kolajami. Do cca 100 -110 sa to dalo. Pri 130 to uz bolo dost pocut.

Este jeden poznatok k spotrebe. Ukazalo sa ze rodziel medzi uspornou a normalnou jazdou je minimalny. Max 0,5 litra pri dlhych dialnicnych trasach. Moje usporne pokusy koncili vacsinou u 5,7, neusporny presun bol zas za 6,1, takze cez 6,5 by clovek nemal velmi ist pri dialnicnych rychlostiach

1.2.2010 09:50

1.2.2010

Bude to pomaly rok co je doma tiida, za ten cas sme na nej nabehali cez 17t km. Pocity su zatial super, mam za sebou garancku, ktora nastastie az tak draha nebola(v praxi to vyslo cenovo ako na C4, s tym ze som si doniesol vlastny olej za polovicnu cenu - Elf SXR, plna syntetika.
A ake su pocity? auto zatial nemuselo ist do servisu kvoly ziadnej chybe, vsetko slape ako ma, s tiidou je maximalna spokojnost, stabilne jazdim za 6l(mesto), sem tam viac, a niekedy ked je viac medzimestskych jazd, tak som na 5,5-5,7, uvidim pomaly to klesa, ale tohtorocna zima dala zabrat najma zhavicom, ktore pri -10 zhavili ako sa len dalo. V tomto je tiida celkovo ina od fiesty. Fiesta zhavi az od cca -1/-2, ale tiida uz pri nizkych plusovych teplotach preventivne zhavi.
Dalsie take zistenie, Fiesta(1.4 TDCi) aj tiida jazdia +- za rovnake hodnoty(+- 6l/100), na dialnici je tiida samozrejme uspornejsia. Vysledkom nizsej spotreby u tiidy je aj pomalsie kurenie, fiesta mi v meste zvykne aj v tuhych mrazoch kurit po cca 1-1,5km cesty, z tiidy ide vlazny vzduch aj po 5km. Tento problem nemam len ja, ale aj iny majitelia renaultov s tymto motorom, predpokladam ze je to nastavenim maximalnej uspornosti v RJ, prezto aj tiida tak malo zere, ale aj preto kuri neskor a pomalsie. Proste je to skor auto na dialnicu a dlhsie cesty, ako na meste a primestske jazdenie. Len pre zaujimavost, tiida naplno kuri az po cca 15 km jazdy(z BA do Hainburgu) a pritom treba spravit 2-3 plny plyny, aby to islo ako tak slusne "vriaco" z vyduchov:).

Momentalne stale tankujem rakusku naftu a pridavam aditiva vif, v buducnosti sa chystam vyskusat aspon jednu plnu nadrz nejakej dobrej premiovky - asi v rakusku aral ultimate diesel, pripadne omw premium diesel, mozno v cechach ked budem tak vyskusam cesku benzinu - verva diesel.

Další vozy značky Nissan

Zatial japonec drzi povest, i ked je z mexika, a s fancuzskym motorom a aj nejakou tou elektronikou

vdaka zadnej lavici a variabilnemu kufru super

V tomto je to bomba. Rodinne auto ako vysite. Kto tvrdi ze v nizsej strednej triede nie je vzadu priestor - odporucam vyskusat tiidu.

pre mna optimalne. Pre sportoveho nadsenca asi velmi zle. Vdaka 15" a sirsim kolesam na diskoch to mam stabilnejsie ako vacsina inych tiid(u nas sa vacsinou predavaju s uzsimi kolesami)

Jednotka. Snad len hluk vzadu od zadnych kolies by mohol byt daleko lepsie spracovany - ale ten vnimaju len ti co sedia vzadu. Inak na dialnici je pri 130 ticho, pocut len aerodynamicky sum od velkych spatakov

zatial vynikajuce - nezere olej. Teda hned cca o 500-1000 korun menej rocne, ako pri C4, kde som sem tam musel doliat minimalne ten 1 liter medzi garanckou. Uvidime casom.

nemam skusenost. a dufam ze ani nebudem musiet mat, inak by nemal byt problem, v madarsku je central sklad nissanu

Pre mna uplne dostatocny. Navyse nakolko je to "iba" 1,4 ked clovek nejazdi plyn brzda, tak robi aj minimalne turbo. Spotreba je nizka, ked treba vykon, natoci sa turbo a raketa vystreli

Zatial perfektna. verim ze casom klesne na povestne hodnoty

jednoducho basen. Toto som presne chcel diesel co je tichy a nevibruje. Chudaci ti co maju octafky ftedeicku. Ale aj tam to uz bude dobre CR a jeho spasenie prichadza a s nim aj servisne naklady:-)

Pripomina mi to celkovo viac Escalade, ako normalne auta- sedadla su siroke s minimalnym bocnym vedenim, ale za to velmi komfortne. Aj vyssi posed je super

Take klasicky ostre - alebo francuzske:-)

Pre nas dostacujuci. Vadi mi snad len veko kufru - je tak zrezany do v - takze veci sa tazsie nakladaju. objem mozno menit od 305l do 425. Priznam sa ze sam objemovy rozdiel medzi C4 a tiidou velmi nerozoznam.