Recenze

Husky-John (muž 52 let) Poslat zprávu
 
9 Majitel

Nissan Patrol

9.90 Uživatelé

Hodnoceno: 81× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Nissan Patrol, foto 1 Nissan Patrol, foto 2 Nissan Patrol, foto 3 Nissan Patrol, foto 4 Nissan Patrol, foto 5 Nissan Patrol, foto 6 Nissan Patrol, foto 7 Nissan Patrol, foto 8
Nissan Patrol, foto 9 Nissan Patrol, foto 10 Nissan Patrol, foto 11 Nissan Patrol, foto 12 Nissan Patrol, foto 13 Nissan Patrol, foto 14 Nissan Patrol, foto 15 Nissan Patrol, foto 16 Nissan Patrol, foto 17 Nissan Patrol, foto 18 Nissan Patrol, foto 19 Nissan Patrol, foto 20 Nissan Patrol, foto 21 Nissan Patrol, foto 22 Nissan Patrol, foto 23 Nissan Patrol, foto 24 Nissan Patrol, foto 25 Nissan Patrol, foto 26 Nissan Patrol, foto 27 Nissan Patrol, foto 28 Nissan Patrol, foto 29 Nissan Patrol, foto 30 Nissan Patrol, foto 31 Nissan Patrol, foto 32 Nissan Patrol, foto 33 Nissan Patrol, foto 34 Nissan Patrol, foto 35 Nissan Patrol, foto 36 Nissan Patrol, foto 37 Nissan Patrol, foto 38 Nissan Patrol, foto 39
 

Technické info

Přezdívka auta Nissan Patrol Rok výroby 1988 Koupeno ojeté najeto [km]:700000 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 6 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 2800 výkon [kW]: 85 kroutící moment [Nm]: 235 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 31 / 33 * pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 14 / 14 *

Popis vozu

Co říci k historii tohoto vozu? Stačí přečíst Mimouchův blog. Přepisovat to nebudu, neb nerad kopíruji, a psát totéž znovu se mi nechce, protože by to bylo totéž.
Jinak moje auto je staré právě 20let, já ho koupil před devíti lety s 400tisícina tacháči(o nichž vím) a od té doby slouží a slouží dalších 300tis km. Před třemi lety dostal nový rám, kdy jeho oprava po havárii, kdy mu do cesty vběhl vzrostlý ořech na náledí by byla nesmyslná a vloni prošel opravou karoserie, kdy jeho už pohledu žalostný stav o to vyloženě prosil. Zkrátka řada let tvrdého užívání, a jedna závodní trialová sezóna se na něm podepsaly.
Měl jsem ještě pár let krátké GR, ale pro jeho pro mé účely "nepraktičnost" šel do světa a dál slouží jeho novému majiteli, který ho používá na závody a pro radost.

Tady najdete nějaká videa, nic krásného, jen šoty z foťáku, ale pro představu to poslouží.

http://www.zkouknito.cz/uzivatelska-videa?id=27337
nebo
http://www.youtube.com/user/HuskyJohn

Silné stránky

Silné stránky...v první řadě robustnost. Tohle autí bylo koncipované jako terénní, pro práci a do vínku dostalo velikánskou předimenzovanost podvozku a vlastně celé konstrukce. To dokladuje i skutečnost, že tyto vozy se pro jiné trhy vybavují i téměř třísetkoňovými motory a mohou tahat až 6ti tunové přívěsy v případě, že jsou doplněny kompresorem, a přídavnými vzduchovými brzdami pro přívěs. To vše bez použití jakýchkoliv kytů na změnu převodu nebo tuningovými polosami, diferáky apod.. které jsou pro jiné značky téměř nutností. Zkrátka od praktické karoserie, robustní žebřinový rám, a pevné nápravy jsou samá plus.
Mezi silné stránky patří jízdní vlastnosti. 100% to platí v terénu,na silnici je třeba se smířit s daní velké hmotnosti a tuhých náprav-tedy vysokých neodpružených hmot a nebezpečí na příčných nerovnostech v zatáčkách, kdy mají tendenci odskakovat. Ale jinak jsou i na silnicích nezáludné, vozidlo si "nevymýšlí" a včas varuje. V zatáčkách kupříkladu velmi dobře čitelnou nedotáčivostí, kdy stačí ubrat plyn, a kola se opět "chytí".Ale není to auto na silniční závodění(i když na pěkném asfaltu a v zatáčkách lze nepříjemně pozlobit majitele osobáků :D ), ale hlavně pro provoz v terénu.
Na fotografiích a pár videošotech uvidíte, co se s prakticky seriovým vozidlem dá podnikat a jaké zacházení bez "remcání" snáší.
Jeho nízké těžiště ho pasuje mezi nejstabilnější vozidla, a jeho možnosti náklonů a celkové průchodnosti jsou mnohem dál, než si běžný smrtelník dokáže představit. A to doslova a do písmene.
Jeho další silnou stránku patří nenáročnost. Pokud dostane minimum nutné údržby, odvděčí se téměř nezničitelnosí a obrovskou životností. Sám jsem s autem najel několik set tisíc kilometrů, rok s ním závodil, a trvale a denně slouží a slouží v práci.

Slabé stránky

Jednou ze slabých stránek je výkon motoru v případě RD28-což je 2,8TD. 115 koní věru není moc, ale zatím se mi nikdy nestalo, že by výkon nestačil. Není ho rozhodně přebytek, ale žít se s tím dá. Nemám problém i s naloženým vlekem udržovat trvalou rychlost přez 100 km/hod(nebijte mně) a to zase není špatné. Pro ty co znají naše silnice dodám, že "Votický kopec" ve směru na Budějovice se zapřaženým vlekem(750kg) se dá vyjet bez propadu rychlosti pod 100km hod., je li dostatečně chladno. Počasí se na výkonu motoru dost podílí, a je li kolem nuly, a vysoká vlhkost, jede to o poznání lépe. Naopak v letním období je ztráta výkonu také znatelná. Ale toto platí právě pro tento motor, a protože jezdí na vrcholu svých seriových možností.
Další slabou stránkou je a to hlavně u novějších ročníků koroze rámu . Ale nakonec...každé auto má něco, že?

Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy):

Servis..mno... běžná údržba, a jinak není třeba nic extra provádět. Jiná je situace, rozhodneme li se to auto provozovat v extrémních podmínkách. A tím myslím hlavně tekuté bahno, které vleze opravdu všude a rady se zadírají brzdové třmeny, které jsou plovoucí a do vodítek se ten sajrajt dostane. Určitě není od věci zkontrolovat, nedostal li se do předních nábojů zadními simerinky také bordel. Pak můžou vzniknout škody za několik tisíc na ložiskách. Ale jinak jak jsem řekl..stačí se o auto běžně starat a vzít v potaz co s ním provádíme, a nemá problém.

Tuning do výšky

Mou prioritou je funkčnost, praktičnost a robustnost.
Od toho se také odvíjí úpravy mého auta(které je v podstatě dvojčetem Mimouchova.
Začnu motorem. Ten dostal intercooler z kulaté Y61, a má nepartně přidáno na bohatosti. Základem je mít správně nastavené čerpadlo a vstřiky. Tím veškeré úpravy motoru končí.
Více je toho na podvozku. Jelikož s autem zacházím tvrdě(ale přitom s citem, byť si to někteří nemusí myslet), dostalo do vínku zátěžový podvozek od OME(dnes již kvůli opotřebení z půlky IronMan), a šesticentimetrové podložky mezi pera a rám. Tím je dosáhnutá výška pod břichem vozu nějakých 47cm a to pod příčkou převodovky, která je nejnižším bodem rámu a na kolech o rozměru 33x12,5x15 a vzorku MT.
Tato kombinace zaručí, že přechodový úhel je velmi slušný, a co nejde přejet se "přešoupne" nebo přeskočí. Silné pružiny a tlumiče zase při případném dopadu zajistí, že náraz je pohlcen a další centimetry nabídnou gumy, které se dokáží smáčknout na míň než polovinu svého profilu. Toto je dobře vidět na jednom z videí.
Další úpravy podvozku jsou jen funkční, jak třeba vysílačka, snorchel, kryt předního diferáku, nádrže, zadní uzávěrky, pevnostní prahy zavařené do karoserie a třeba pevnostní nárazníky. Ovšem ty nyní čekají na dodělání(zadní) a výrobu nového(přední). Ale je to klasické "kovářova kobyla chodí bosa"..pro práci na autech kamarádů nemám na své čas. Dalším doplňkem je naviják, který je schovaný pod nárazníkem, ovšem toho času pro poruchu demontovaný.
nezmínit nemohu ani přední nápravu z novějšího modelu Y61, která má silnější homokinetické klouby a o dost větší brzdy.
Dále mně čeká ještě přední uzávěrka a časem..kdo ví.
Jo a v zadní části vozu mám rozkládací postel, s úložným prostorem , která je přez dva metry dlouhá a poskytne pohodlné spaní dvěma lidem, ale vejdou se i tři.

 

Novinky v recenzi

24.2.2008 00:00

Tak dostat sem další fotky se mi už podařilo, ale ještě to není všechno.. Musím to zmenšit.

24.2.2008 00:00

Tak jsem nahrál asi 30fotek, a nakonec jich tu zůstalo 5...že jsem překročil denní limit... :( proč to ta věc neřekla dřív?? Takže fotky budu Doplňovat postupně..

Video

Přímý odkaz na video.


Přidat názorDiskuse: Nissan Patrol

Další vozy Nissan PatrolVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
9

Desítka se snad nedá dát žádnému autu..ale s ohledem na zacházení dávám to, co dávám

praktičnost
10

Netřeba komentovat

prostornost
8
jízdní vlastnosti
10

Hodnoceny ty v terénu. Na silnici 7

jízdní komfort
7

No Rols Royce to není..

provozní náklady
7

To je relativní. Srovnávat to s Favoritem je nesmysl...ale v rámci účelu a celkovému využití únosné.

náhradní díly
9

Nové díly drahé, ale vše perfektně dostupné, na vrakovištích ceny příznivé.

výkon motoru
5

Dá se s tím žít, ale být ho dvakrát tolik, byl bych zcela spokojený.

spotřeba
5

Dá se jet za deset..ale mně to neba.. Tak jezdím po svém, jsem v provozu velmi rychlý a jezdím kolem 13-15.

hlučnost motoru
9
kvalita sedadel
8

Komfort to není, ale taky ne tragédie.

brzdy
7

Brzdí spolehlivě, ale vzhledem k malým ráfkům mají i relativně malý průměr, a pokud nechceme někomu skočit do kufru, tak radši držte bezpečnou vzdálenost.

zavazadlový prostor
10

Větší při rozměrech auta už nemůže být.


Blesk.cz

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby strčila minci do zásuvky

Hlasová asistentka Alexa vyzvala dívku (10), aby…

Virtuální asistentka Alexa od americké společnosti Amazon vyzvala desetiletou dívku, aby přiložila minci k…

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků: Nejčastější otázky a odpovědi, největší fígle prodejců!

Vrácení, výměna i reklamace vánočních dárků:…

Radost z vánoční nadílky se může snadno změnit v rozčarování, stres a vztek. Stačí najít pod stromečkem nevhodný…

 

iSport.cz

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec Falta líp než křídla před ním?

Za čtyři flopy jeden Lischka. Prosadí se umělec…

Výdaje na Rudolfa Reitera, Milana Lalkoviče, Romana Potočného a Pepeho Menu, čtyři nedávné neúspěšné akvizice…

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid, Beran trénuje s Bohemians

Přípravy na ligu ONLINE: Slávista Bah má covid,…

Jarní část fotbalové FORTUNA:LIGY odstartuje 5. února 2022, jednotlivé týmy už proto v prvním lednovém týdnu…

 

Reflex.cz

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů Čechů, nastínil Dušek pesimistický scénář

Omikronem se do konce týdne nakazí až dvacet milionů…

Přední český covidový scénárista Ladislav Dušek, který během pandemie zveřejňuje různé scénáře vývoje, opět…

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí zájem o „všeuměly“

Poučení z odchodu Angely Merkelové. Voliči ztrácejí…

Angela Merkelová odešla ze světové politiky v plné slávě a dalo by se očekávat, že její úspěchy svědčí o tom, že…