Adriano2 (muž 35 let) Poslat zprávu

Honda Civic 1,8 i-VTEC SPORT

Honda Civic, foto 1 Honda Civic, foto 2 Honda Civic, foto 3 Honda Civic, foto 4 Honda Civic, foto 5 Honda Civic, foto 6 Honda Civic, foto 7 Honda Civic, foto 8
Honda Civic, foto 9 Honda Civic, foto 10 Honda Civic, foto 11 Honda Civic, foto 12 Honda Civic, foto 13 Honda Civic, foto 14 Honda Civic, foto 15 Honda Civic, foto 16 Honda Civic, foto 17 Honda Civic, foto 18 Honda Civic, foto 19 Honda Civic, foto 20

Přezdívka auta Hondička Rok výroby 2008 Koupeno ojeté najeto [km]:86000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1799 výkon [kW]: 103 kroutící moment [Nm]: 175 zrychlení 0-100 km/h [s]: 8.9 maximální rychlost [km/h]: 205 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.5

Civic som v podstate ani nechcel. Musím sa k tomu priznať. Idem trošku opačnou cestou ako ostatní mladí. Moje prvé auto bol dieslový kombík Astra H ktorý som si kúpil keď som mal 20 rokov. Od začiatku ma to tiahlo ale do malého a športovejšieho auta. Som fanúšik motorsportu a tak ma diesel velmi nenaplňoval. Spotreba bola fajn , ale čo som ušetril na palive išlo do údržby. Keď sa blížilo leto a pozdravila ma pokazdená klíma tak bolo rozhodnuté. Stačilo investovanie do starého auta (ročník 2005) a auto išlo na inzerát. No musím si priznať že som čakal na podobnú poruchu aby som auto predal :-) Predsa len som si k autu vybudoval vzťah asi ako každý motoristický nadšenec k svojmu prvému autu. Auto sa predalo expresne rýchlo , dal som inzerát a za pol hodinu telefonát, poobede malo auto nového majiteľa. Asi odmena ,že som dal autu všetko a musím povedať že som bol na stav auta hrdý. Trošku neskromne :-).

Nároky na nové auto boli : Benzínový motor ktorý sa dokáže prebudiť keď dostanem chuť sa zabaviť a ktorý ma nevysaje pri normalnej jazde. Nehladal som pretekárske auto , nehladal som superšport. Chcel som pekný hatchback , trošku ostrejší výzor, 6 rychlostí a minimálne 130 koní.

Favoritom bol dlho Fiat Punto Abarth 1,4 T. Každopádne veľký problém bol v tom , že týchto aut je málo a na predaj ešte menej. Bola možnosť kúpiť v ČR a mať to na ČR ŠPZ . Keď už som sa chystal že cez víkend idem do Ostravy na jeden pozreť vyskočil na mňa nový inzerát Hondy Civic 1,8 VTEC a pár kilometrov odomňa.

Ako som písal , toto auto som nemal ako prvú voľbu. Spĺňalo síce snáď ako jediné moje požiadavky no chcel som Turbo a Abarth ma veľmi lákal aj keď som mal obavy. No som fanúšik rally a Abarth je Abarth :-)

Nedalo mi to a išiel som si auto obzrieť. Bolo síce 1000 € cez môj rozpočet ale za obzretie nič nedám. Civic je veľmi futuristické vozidlo ale to už vie každý. No v čiernej farbe s 17" diskami ma zaujal už na prvý pohľad. Išiel som sa previesť . Motor veľmi zaujímavý ,sedenie super , výbava super. Auto mi fakt padlo do ruky..
Nebolo o čom , dohodneme sa na cene? Cez víkend si dáme vedieť . Možno si veľa z Vás hovorí blázon ...kúpil prvé auto čo išiel pozrieť. Lenže keď som pozrel ceny tak už teraz moja Honda bola výhodná. A ten stav , vzťah predchádzajúceho majiteľa pre ktorého to bol miláčik. Nebolo o čom. V pondelok som mal Hondu doma.

Nenajazdil som zatiaľ toho veľa. Po mesiaci máme spolu okolo 2000km. Máme za sebou aj Chorvátsko takže test auta prebehol. Preto nemám čo veľa popisovať , no určite budem updatovať. :-) Viem že mám aj málo fotiek, no akosi som sa ešte nedostal k nafoteniu , taktiež sľubujem nápravu :-)

Auto je výbavová verzia šport takže senzory - parkovací a daždový , vyhrievané sedadlá , všetko v elektrike , sklápanie zrkadiel , tempomat, rádio na MP3 , proste nič výnimočné.

+ Motor
To je famózna vec. Fakt ma strašne zaujal. Pri normálnej jazde mám spotrebu v podstate ako na Astre 1,9 CDTI. Podľa palubného počítača do Chorvátska 5,9 , naspäť 6,1.
Takže ak chcem jazdiť ako slušný vodič tak spotreba parádna. Ak sa chcem zabaviť , pretiahneme otáčky, nabehne ostrý zvuk a zábava začína. 6,5-7 tisíc ,kľuďne aj 7,5. ECO guličky nenávratne zmizli no úsmev za volantom nabehne. Vôbec neľutujem že nemám turbo motor. Rýchlosť ide hore, zvuk výborný. Toto je pravá zábava pre mladého chalana. Ak už stačí , zaradím 6 , všetko utíchne , ECO sa rozsvieti a zase som normalný poriadku-milovný vodič :-)

+Ovládanie auta
Volant ma skvelú odozvu, ale to už určite napísal každý majiteľ tohto typu. Riadenie veľmi citlivé a presné.

+ Design
Či z vonku alebo palubovka. Hlavne na otáčkomer sa nemôžem vynadívať. V noci je to paráda. Pri dlhších trasách otravuje odraz otáčkomera na prednom skle, ale všetko vyrieši zníženie svietivosti.

Exteriér aj keď je už na cestách 8 rokov tak stále zaujme. Keď som zaparkoval medzi BMW a Mercedesom v Chorvátsku tak išla okolo česká rodina s deťmi. Ako som odchádzal od auta započul som Wow co to je za auto? a obzerali si Hondu....BMW a Mercedes ich nezaujímal (snáď žiadneho majiteľa týchto TOP značiek neurazím) :-)

+ Veľké plus dám aj miestu v aute. Poviete si malé auto ale opak je pravdou. V interiére je obrovský priestor. Kufor je taktiež v pohode, je dosť hlboký. A ak chcem veľký priestor jednoducho vyhodím zadné sedačky a behom minútky mám pick-up :-) To auto je ako puzzle :-)

- Zatiaľ čo som pocítil sú veľké mínus brzdy. Na normálnú jazdu dostačujúce ale pri extrémnejšom používaní niesú nič extra. Ano je mi jasné že nemám športové aute ,ale už aj dobrždovanie z dialničnej rýchlosti je celkom problém.

- AKo hovorí každý tak zadné okno je menší problém. Bol som zvyknutý hlavne sledovať čo sa deje za mnou cez interiérové zrkadlo , no zadné okno dosť skresluje. Tak si teda zvykám na veľké späťáky no problém to nieje. Je to len malá slabá stránka :-)

- Lak mi príde o niečo slabší ako v iných značkách. Je na ňom hneď všetko vidieť a každý kamienok ihneď nechá stopu .

- Vadí mi par vecí v interére. Ako prvá je lesklá prístrojovka no tá sa dá za cca 80€ prerobiť na matnú tak do toho pôjdem. Na tom lesklom povrchu je všetko vidieť. A potom mi vadí semišový interiér. Táto látka mi totiž vadí na dotyk :-)

- Zatiaľ mám auto krátko tak naštastie nič. No vlastne som vymenil žiarovku , lebo mi odišla ako som si viezol auto domov. Stalo sa mi to aj u prvého auta tak snáď to nebude zlé znamenie :-)

Predajca v pohode. bazár som nechcel , preferujem len od súkromníka. Som tretí majiteľ ,lebo auto je dovezené z Nemecka. Bolo dovezené skoro ako nové (7 tisíc km) a potom už bolo 5 rokov tu na Slovensku. Všetko servisované so záznamom , dokonca mi chalanisko pred 2 mesiacmi urobil STK a EK , vymenil olej atd. V rodine bolo 5 áut a toto bol mazlík :-) Snáď bude robiť radosť aj mne.

29.6.2015 12:00

Silentbloky vymenené

Tak konečne som doriešil problém so silentblokmi. Nakoniec som objednal z ebay z Nemecka . Celé aj s výmenou ma to stálo 125€. Pri tej príležitosti sa vymenili aj zadné tlmiče lebo jeden bol zlý. jazdné vlastnosti auta sú teda konečne ideálné :)

22.5.2015 13:28

Prvé sklamanie s Japoncom

Bohužial nadšenie z Japonského auta trošku ochladlo pri triviálnej poruche ktorá sa rieši na X autách. Špatný silentblok na zadnej náprave. Keď mi to mechanik oznámil , nejak som sa nad tým ani nepozastavil. Proste kúp druhý a vymeň....Jasne neni problém.
Problém ale nastal v momente keď tento diel nemohol nikde nájsť. Tak som zavolal do Hondy kde mi bolo povedané že neexistuje aby bol silentblok zlý a keď aj je tak sa nedá kupiť extra ale vcelku s nápravnicou za 688€ bez dane !!! Teda tak obyčajná vec ako výmena silentbloku vraj 1000€ aj s prácou. Vtipné.
Na Ebayi som ale našiel nejaké silentbloky z Anglicka po 40 libier cca kus. Tak to je asi jediná normálna cesta , aj keď popravde mám strach vysoliť 110 libier a čakať čo bude v balíku.
Takže po prvý krát sklamaný nie mojim autom ale celkovo Hondou.

5.5.2015 14:23

10 tisíc km

Takže máme za sebou 10 tisíc km. A poznatky? Motor ma stále baví. Žiadna porucha (klop klop) , nežerie olej , nič. Spotreba je za tých 10 tisíc okolo 7l takže na 1,8ku spokojnosť. V teplých mesiacoch sa dlhodobá držala stále okolo 6,5.
Aby som len nevychvaľoval tak špatné veci -
1. LAK . Oproti oplu je strašný. Každý deň počítam nové oderky. Ano , samozrejme je to práca šikovných ľudí čo parkujú okolo mňa ale celkovo je ten lak celý doškriabaný stále a nepekný. A to sa oňho starám ako sa len dá.
2. Vŕzgajúca spojka . V zime ma to naozaj vytáčalo. Teraz to prestalo no pre istotu mám nového žrúta nervov.
3. Vŕzgajúce riadenie. Vraj ďalšia chyba tohto modelu. Pri zatočení volantom pri nízkych rýchlostiach to má zvuk ako staré dvere.
Každopádne sú to len akustické a teda otravné problémy. Spojku neriešim (300€ za akustickú opravu je luxus) a riadenie skúsim dať vymeniť horné uloženie tlmičov.
Inak opravy žiadne, za 10 tisíc km len olej a brzdové dostičky v predu. Potom také blbosti ako koberčeky, čapičky ventilkov atd.
Takže celková spokojnosť po 10 tisícoch 9/10

3.10.2014 07:35

5000km

Máme za sebou spolu prvých 5000 km. Auto mi zatiaľ robí radosť a baví ma. Neľutujem absolútne nákup. Spotreba podľa pp za tých 5000km je 6,6 /100 km. To je myslím slušné . Určite nejazdím na spotrebu , mám rád ten zvuk VTEC :-) Ale dokázal som už otočiť Olomouc (spolu cca 300km) za 5,8 (všetko hodnoty PP). V tomto smere je pre mňa auto idálne.
Problémy mi robí viac vecí - brzdy trápia a preto ich poriešim teraz pri výmene oleja. Od poslednej výmeny už mám 10 tisíc km tak pred zimou vymením. Ďalej sa mi nepáči lak , na jar určite preleštíme a na zimu poriadne navoskujeme. No pár uprav v hlave mám, uvidíme čo bude reálne.
Ďalšia z vecí čo mi vadí je vraj zvyčajná vec na tomto modele a to vŕzgajúci pedál spojky. Každopádne teraz na jeseň to zmizlo.
Týmto autom som prenikol do Honda sveta a už chápem to nadšenie Honda pozitívnych :-)

Další vozy Honda Civic

Zatiaľ bez problému.

Predchádzajúci majiteľ auto predával z dôvodu ,že čakal potomka. Preto kupoval väčšie auto. každopádne ja by som sa nebál si toto auto nechať aj v prípade rodiny. Samozrejme to není kombík ale som milo prekvapený .

Pre cestujúcich viac miesta ako v Astre H Kombi

Paráda, radosť jazdiť. Sa teším vždy až ju budem šoferováť.

Podvozok je dosť tvrdý ,ale sedadlá pohodlné. Mám za sebou 780km do Chorvátska a 780km naspäť a chrbát som nemal vôbec unavený. Práve naopak. Sedadlá sú skvelé.

Zatiaľ som okrem benzínu nič nekupoval.

Diely sú drahé a hlavne strašne špatne niektoré veci dostupné.

Postačujúci. Motor je skvele pružný od nízkych otáčiek a vo vysokých je peklo :-) Samozrejme není to Superšport, 140 koní je 140 koní :-)

Nieje to diesel , ale dávam 10. Na benzínovú 1,8ku bez turba skvelá spotreba.

V nízkych otáčkach tichý a skvelý na cestovanie. Vo vysokých hlučný ,ale návykovo hlučný :-) Dám 9 za hlučnosť pri 135-140 km/h teda pri dialničnej rýchlosti.

Ako som už popísal, skvelé.

Zatiaľ jediné sklamanie , sú tam momentálne TRW po predchádzajúcom majiteľovi ale určite sa obzriem po lepších.

Zatiaľ som nemal problém s nedostatkom miesta. Ale predsa len som bez rodiny tak by som nerád zavádzal :-)