Honda Civic (2008)

23.2.2008

Nový Civic Type-R bývá novináři a často i příznivci Hondy označován jako "slabší" nástupce předcházející generace, je težší, má jen o jednoho koně více,…

Honda Civic (padam)

padam 23.02.2008  12:02

Fotky interiéru

Jen co vyluxuji a naleštím interiér, tak dodám i nějaké fotky interiéru.

"-- skrytý --" 23.02.2008  12:05

auto

docela pekna hondicka :yes:

"-- skrytý --" 23.02.2008  12:32

civic

Moc hezké :yes: . Hlavně přední maska ve verzi Type - R se mi líbí o hodně více než ta prosklená originál. Hodně šťastných kilometrů :-)

"-- skrytý --" 23.02.2008  12:57

« Re: civic

mne sa ta maska vobec nelubi...s tou "alobalovou" je to auto ine nez ostatne...kazde auto ma medzi svetlami mriezku ale civic je v tomto iny a to sa mi paci...ta maska velmi pekne ladi so svetlami a tato TYPE-R sa mi tam nehodi-tot moj nazor :-) nebite ma >:D

"-- skrytý --" 23.02.2008  12:59

tajpaaaaaaaaaaar

velmi pekne auticko...cervena mu slusi ;-)
    prajem vela stastnych km...
    inak tie sedacky...mne nepripadaju az tak pohldne ked to porovnam s obyc civicom..ked sem tam jazdim na otcovom type R tak som rad ked presadnem do mojho civica :-)
    inak 10b
    kuk moje ;-)

padam 23.02.2008  16:32

« Re: tajpaaaaaaaaaaar

To já když sednu do tátova 5D, tak se cítím v sedačce tak nějak nejistě. Ale jinak jsou také dobré. ;-)

kewlarsiet 23.02.2008  13:10

Type-R

Nadherna legenda. A som velmi rad, ze uz aj na moje.auto.cz
    V cervenej je naozaj prekrasna. Mal som tu cest si zajazdit na novom Type-R a este po vystupeni mi v usiach znel ten prekrasny zvuk pri 8000 ot./min. Krasa krasa krasa. Mat tu recenziu dam ti plnych 10b... len pridaj este vela fotiek aj interieru. Ale aj tak paradna masina. >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.02.2008  13:21

Honda Type - R

Než jsem si koupil Superba,byl v mém hledáčku i tvůj Civic,jen z jiným motorem.Vzhled ,,úlet,,tvoje motorizace -co víc si přát,jen mi chybí foto interiéru,zatím tedy nehodnotím,jelikož si to auto nezaslouží 9 ,ale jen samé 10-tky :yes:

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 23.02.2008  13:50

Máš veľkú šancu

dostať sa do top 10 s týmto autom. Ale pochop, že bez foto to proste nejde ;-\ .....Vidím že si pridal foto....dávam 10b :yes: :yes:

foto cb

cb 23.02.2008  14:52

Foto je nutné

Omrkni recenze a máš návod jak zlepšit body za foto

padam 23.02.2008  16:37

« Re: Foto je nutné

Tak už jsem dodělal nějaké fotky interiéru, klidně si říkejte co ještě byste chtěli vidět.

foto kaaRS

kaaRS 23.02.2008  14:59

I tak to mas za 10b

Zdravim a gratuluji k Type-R. Nadherna honda. Ikdyz kolegove pisou pridej fotky a tak u me to mas uz ted za 10b protoze vjerim ze recenzi dotahnes dokonce! At slouzi!! :yes:

foto Lubosss1

Lubosss1 23.02.2008  15:19

este

odfot interier a mas to za 10b :yes:

neregistrovaný: "Tresor" [90.176.78.XXX] 23.02.2008  17:34

prezentace clena 8g.hondaclub.cz

Padam, tak takhle se ma presentovat spravny majitel vozu Honda a clen naseho spolku 8g.hondaclub.cz! Super recenze a diky za spoustu zajimavych informaci.

Honde ZDAR! Tresor

neregistrovaný: "Tresor" [90.176.78.XXX] 23.02.2008  17:35

prezentace clena 8g.hondaclub.cz

Padam, tak takhle se ma prezentovat spravny majitel vozu Honda a clen naseho spolku 8g.hondaclub.cz! Super recenze a diky za spoustu zajimavych informaci.

Honde ZDAR! Tresor

foto ABARTH

ABARTH 23.02.2008  18:37

Pěkná hondička, vzhled je na mě sice trochu "kosmo", ale je to věc vkusu... Doplň trochu recenzi a rád dám plných 10b :yes:

"-- skrytý --" 23.02.2008  19:58

Pekne

Uz jen pridat samosvor, zkratit prevody, sani, nejaky vyfuk a muze to byt jeste zajimavejsi :))

padam 24.02.2008  14:18

« Re: Pekne

Jo,jo, jen co se přiblíží konec záruky tak tam jde samosvor a asi i kompresůrek. ;-) Převody mi vyhovují, už takhle jsou docela krátké, nepotřebuji raketu s maximálkou hluboko pod 200. Přeci jen mě občas čekají i delší cesty po evropských dálnicích a ve VTECu ten motor není nejtišší.

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 23.02.2008  20:25

Cervena strela zem - vzduch :-)

Tak konecne je tu kral. ;-)

OS 23.02.2008  22:08

krasa

super super super nema chybu

"-- skrytý --" 23.02.2008  22:15

CTR

No co to nevidim? Novy CTR a v cervenej? Je proste paradny... Kolegyna ho ma v ciernej, dostala asi uplne prvy "civilny" (urceny nie len pre novinarov)na Slovensku. Tiez chcela cervenu, ale by musela cakat tiez strasne dlho, kdezto cierna bola pomerne skoro.

Klasicka sportova maska civicu viacej pristane ako "vyklad" pre 5D. A celkovo je optipack paradny. Skoda, ze HONDA odmietala dat do europeskej verzie nieco silnejsie (hoci to vie, ACCORD EURO-R v japonsku ma z 2.0 220k, CIVIC SEDAN TYPE-R 210k). Ale aj tak je to podla mna super auto, vyborny HOT HATCH, ktory nie je premotorizovany a nehrabe pri rozbiehani a vyjazde zo zakrut ako besny. Pri tom ale 6.6 z 0-100 km/h je paradne. Sedacky su uzasne, aj ked kolegyna uz ma po vyse 200km jazde problemy s bolestou chrbta (no to vies, zeny :-) ). A ta lahkost s akou ide do otacok, ako noz do masla... A toci nad 8000... no proste jedna basen :-)

Podla mna by sa mu este zisiel LSD, ale nech Ta to poriadne vytiahne vo vracakoch... Dalo by sa tu pisat strasne dlho, je to :yes: :yes: :yes:

padam 24.02.2008  14:19

LSD je v plánu. ;-)

"-- skrytý --" 24.02.2008  21:00

« Re: Re: CTR

aha, uz som si precital nizsie, ze tam chces dat z ITR. To je divne, ze HONDA nechce garantovat tuto zmenu. Ja som niekde cital informaciu, ze od nejakeho dodavatela je mozne LSD pridat aj bez straty garancie...

padam 24.02.2008  22:54

« Re: Re: Re: CTR

Nechal jsem vedoucího servisu ať se mi zeptá na nějakém školení Hondy a odpověď byla přesně tak alibistická jak jsem čekal.
          V případě instalace LSD neručí za nic spojeného s převodovkou, tj. poloosy, atd.
          V případě navýšení výkonu (např. kompresorem) neručí ani za převodovku, atd.
          Prostě garance je pouze na sériový vůz, protože na ten jsou dimenzované jednotlivé díly (spojka, převodovka, poloosy, atd.)

Vcelku mě ale taková odpověď ani nepřekvapuje, garance se totiž týká pouze výrobních vad, a je fakt že když bude mít převodovka na starost o 40 koní víc, tak že nějaký díl nemusí vydržet, protože byl dimenzován na jinou hodnotu. Sice tam budou určitě velké rezervy, ale proč by si Honda měla přidělávat práci s řešením reklamací.

neregistrovaný: "b abo" [85.248.64.XXX] 25.02.2008  19:59

« Re: Re: Re: Re: CTR

ako kompresor, to je jasne, ze by som negarantoval (ja osobne by som sa snazil inak tuntovat vykon ako kompresorom, ale to je vedlasjie). Ale LSD - sam by som sa ho snazil ponukat aspon cez nejaku firmu, aby som zarobil. Lebo podla mna ak niekto rad blbne v zakrutach, tak sa to do takeho auta zide, priam sa to tam pyta :-)

padam 25.02.2008  20:29

« Re: Re: Re: Re: Re: CTR

Já bych taky radši tunil výkon jinak než kompresorem, ale bohužel toho k dispozici na trhu na 8G moc není. Takže kompresor je nejjednodušší volba, pokud nechci čekat rok-dva, než se objeví svody, sání, atd. Nepotřebuji velký nárůst výkonu který by mi dalo turbo, stačí mi foukat trochu. Přeci jen, najedu ročně 50-60tis. km a očekávám nějakou spolehlivost.

Co se týká LSD tak to není o tom, že by prodejce neuměl, dodat a instalovat by uměl. Nechce jen poskytnout garanci a vymlouvá se na stanovisko Hondy ČR. V létě se skusím poptat na srazech, třeba je firma která by tu garanci držela. ;-)

"-- skrytý --" 24.02.2008  00:17

zrcatko

este ta chcem spytat to zrkadlo bolo v origo prislusenstve?co stalo?

padam 24.02.2008  14:55

« Re: zrcatko

Autozatmavovací zrcátko je dodatečné příslušenství, lze objednat i k 5D, dle ceníku bylo za 6942Kč s DPH, ale dostal jsem ho v rámci slevy (příslušenství zadarmo). :-)

foto pedro26

pedro26 24.02.2008  09:17

Fotky

No s fotkama jsi se polepšil, takže měním na 102. Bájo. Dotaz: na co má spolujezdec na pravých dveřích tlačítko TEMP - to je vyhřívání sedaček?

padam 24.02.2008  14:20

« Re: Fotky

Kdepak, to je ovládání klimatizace. Je dvouzónová a tímto tlačítkem si spolujezdec řídí teplotu. Bohužel Type-R nemá vyhřívané sedačky (asi nebylo myšleno na to, že může jezdit i v zimě).

foto Chaotik

Chaotik 24.02.2008  09:56

Mezigenerační boj

Zdravím, jen k tomu mezigeneračnímu rozdílu. Zrovna minulej týden jsem koukal na top gear, kde zkoušeli nový Type-r a byli z toho ne zrovna nadšení. Při závodě jak v přímce, tak na trati nový CTR prohrával poměrně výrazně. Holt 70kg navíc je znát. Co je však prý podstatnější, honda se rozhodla šetřit a přestala dávat víceprvkovou nápravu. Při jízdě na limitu byla nedotáčivost dost viditelná. Každopádně jejich poslední slovo k tomuto autu - "hopeless" (beznadějné) - se mi zdálo trochu přehnané.
    Jinak mě se toto auto moc líbí a moji přítelkyni taky, takže beztak jednou bude doma:-).

padam 24.02.2008  14:47

« Re: Mezigenerační boj

Jasně, přístup Top Gearu je zaměřený na sportovní stránku auta, která bohužel musela ustoupit "optimalizaci" nákladů a požadavkům evropského trhu.

Bohužel dnešní typický zákazník kupující hot hatch nemá ani ponětí o nějaké nápravě, nebo o magické zkratce LSD. Chce dravý design, odpovídající výkon a nějaký ten komfort. Proto jsou tu GTI a podobné variace.
      Opravdovému sportovnímu fandovi už pak jen zbývá pošilhávat do Japonska a nebo řešit úpravy po svém. :'-(

Mrzí mě ale, že Honda ČR není schopná garantovat záruku v případě instalace LSD (i kdyby to byl originál z japonské Integry Type-R). Takhle budu muset počkat aspoň než se přiblíží konec záruky (tak 80tis. km) a teprve pak jít do samosvoru. Přeci jen nechci přijít o záruku hned.

"anonym" [78.99.112.XXX] 24.02.2008  20:57

« Re: Mezigenerační boj

Ja moc clanky top gear nechapem. Podla mna je CTR na beznej ceste az neuveritelne neutralna. Na okruhu bude trochu nedotacava, to ano (predchadzauci model mal skor sklony k utrhnuti zadku). Rozhodne je nedotacavost vyrazne mensia ako u ST, OPC, ... proste vacsiny inych hot hatch (aj ked dokazu byt v daka turbu rychlejsie).

"anonym" [160.216.152.XXX] 24.02.2008  21:31

« Re: Re: Mezigenerační boj

No tak tím bych si právě jistej nebyl. Z Focusu ST byli docela vydření a prostě když s tím po tom okruhu jedou, tak jedou na limitu a když člověk ví na co se dívat, tak to vidí. Osobně bych bral focuse, ale civic by pro mě byl na druhým místě:-).

neregistrovaný: "vanos" [88.101.168.XXX] 24.02.2008  22:43

« Re: Re: Re: Mezigenerační boj

Renault R26 je stejně nej!

neregistrovaný: "b abo" [85.248.64.XXX] 25.02.2008  20:06

« Re: Re: Mezigenerační boj

No jo, ako vravim, ST bude urcite rychlejsi, TURBO je TURBO a HONDA kasle na EU, takze nechala 201k. Taky japonsky CTR (cize sedan), ten by mozno ST aj dal, ale to je jedno, bavme sa o EU. Nedotacavost podla mna ale u ST aspon subjektivne (isiel som) je vacsia, ale podvozok vo FoFo ale celkovo samozrejme lepsi, CTR sa na sotolinu fakt nemoze ani pozriet, na dobrom asfalte to ide aj s vleckou vzadu.

Ak to ale clovek pouziva kazdodenne, tak mi to pretacanie a hrabanie kolies u ST, OPC, ci R26, MPS liezlo na nervy. Ak by som pomerne casto chodil na okruh (aspon 3-krat za rok), tak OK, to by som to zniesol :-)

foto 911moby

911moby 24.02.2008  13:49

barva...

moc pěknej civic... jen ta barva... samozřejmě CTR = červená, ale osobně bych volil jinou barvu. mam červené auto a kolikrát mě vadí, že je moc vidět, i když je to jen obyčejná oktávka. Ale na druhou stranu civika si každý všimne v jakékoliv barvě >:D
    body? 10-10-10 :yes:
    co dodat? svezeš mě???? ;-) :yes:

padam 24.02.2008  14:24

« Re: barva...

Myslím že spíš CTR = Championship White ;-)
      Uvažoval jsem i o ní, ale cena za celolak a strach z rozebrání a složení interiéru, ve kterém je spousta plastů, které by pak mohly povrzávat mě zatím odradila.
      Jinak proč bych nesvezl, jestli se pohybuješ někde v oblasti středních-severních Čech, tak to není zase tak velký problém. ;-)

foto Dave-SK

Dave SK 24.02.2008  15:36

krasne auto 10b

Ahoj mas vemi pekne auto, skoda ze je tak drahe! aj ja chcem take !!! pozri sa na moje.Velmi pekna recenzia aj foto !

foto Pribina

Pribina 24.02.2008  18:11

nadhera

:yes: hothatch jak ma byt, krasne auto, paradni fota i recenze, plny pocet!

"anonym" [147.175.210.XXX] 25.02.2008  13:56

Spotreba na dialnici

Zdravim. Spominal si, ze auto vyuzivas na presun na vacsie vzdialenosti. Ako je to so spotrebou na dialnici pri 130 a 160 na tempoomet. Ako je to s hlukom v kabine pri takychto rychlostiach.

padam 25.02.2008  14:57

« Re: Spotreba na dialnici

Při 130 je spotřeba cca 9, hluk naprosto v pohodě. Při 160 asi 10, hluk už o něco větší, ale stále v pohodě i na delší vzdálenosti. Při 160 to ale už moc láká k zapínání VTECu, když mě dojede nějaký ten závodník, proto radši jezdím 130 na tempomat a nechávám se předjíždět. :-) Dálnice jsou nuda.

Jinak dlouhodobá spotřeba za 10000km včetně Prahy a rychlých okresek je 10,8l/100km, což považuju za dobré číslo.

Mimochodem na okruhu v Mostě jsem jezdil za 37l/100km. >:-[]
      A dlouhodobá spotřeba vyskočila z 10,8 na 11,2l.

neregistrovaný: "b abo" [85.248.64.XXX] 25.02.2008  20:07

« Re: Re: Spotreba na dialnici

Kolko pneumatik si stihol zodrat v Moste??? :-) :-)

padam 25.02.2008  20:32

« Re: Re: Re: Spotreba na dialnici

Zatím jsem najel v Mostě jen 160km, takže bych to odhadl na 1/3 vzorku, ale jedu tento pátek zase, tak to srovnám na 1/2. >:-[]

Poustnik 26.02.2008  08:17

Hondy se mi prostě líbí, co naplat.

A tys to napsal pěkně. Nějak je tady poslední dobou podezřele moc dobrých aut i recenzí. Co nadělám!? Ani to nestíhám číst. Ať jezdí!!! Hoj! :-)

"-- skrytý --" 26.02.2008  11:22

Barva

Mě se spíš líbí ta bílá CTR - na bílou prostě trpím no ... >:D
    Jinak recenze, foto a i to auto se mi líbí ... >:D

"-- skrytý --" 26.02.2008  17:15

ctr

hezky, ale na tehle kolech je to celkem nuda

padam 26.02.2008  18:44

« Re: ctr

Jsou to taky zimní 17", na léto mi ve sklepě spinkají originální 18".

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 26.02.2008  19:29

CTR

10 bodů za fajn káru a za vystoupení z davu:)To samé jezdí i ve stejné barvě na Kladně..Známý má nádhernou černou CTR 2003 limit.edici 30th aniverssary",drtí mě,že ty krásné červené Recara nedali i do tvého modelu,jakožto nástupce,ty normál nic moc...Jinak já mám Clio Sport phase 1,to je nářez a kamarido Megane Turbo R26 se špérou"-první v republice-a pokavad jde o cenu a výkon-zábavu v tomto autě,jak v jeho,tak v mém,byl by si zklamaný dost,že si koupil tohle,FOREVER RENAULTSPORT!PS:to jsem byl ulítlej před x-lety na Hondu asi jako ty,jel jsem ve všem krom Integry a NSX,u aut z Renaultsportu"je boží to,že krom síly a charakteru motorů"maj hlavně výborné i brzdy a neuvěřitelný podvozek,na suchu tyto auta nemaj konkurenci,v této třídě,já říkám,pak,už je jen STI a EVO(jel jsem i v těchto autech)...A přál bych ti vidět a svézt se v Meganu R26,mohu poslat fota,změnil bys úplně pohled na věc...Jen dodám kamarido ho měl první u nás a v současnosti,se dá přivézt R26 pod 600tis kč,nebudu říkat kolik ho vyšla jeho,je to dost podobné...Cena klesat jen tak nebude...Přál bych každému se svézt v těchto autech,vše ostatní je jen náhrada",to nemyslím ve zlém,jen jsem jel snad ve všem a Renaultsport"žeru a jsem hrdým majitelem;-)Viva la sport".PS:Jako druhé auto přítelce budu kupovat Civica 1.4 16v 99rok,málo žere,spolehlivej,takže Renaultsport a Honda,takhle to mám já:)Jen se příště mrkni,že se daj i jiné,skutečné hothatche"

padam 26.02.2008  20:29

Díky za názor.
      Jak jsem psal, tak bych byl spokojen i kdyby se tento Type-R jmenoval jen VTi. Nehledal jsem nejlepší hot hatch, zaujal mě prostě design, jízdní vlasnosti a hlavně zvuk vysokootáčkové atmosféry.
      Jinak myslím, že jsem se potkal s Meganem R26 v Mostě na okruhu (měl tam nápis Megane Sport, a určitě měl víc koní než já), jelo mu to moc pěkně, určitě lépe než mě. Je ale fakt, že když jsme zastavili, tak se majitel divil, že mi zase tak moc v přímce neujížděl. V zatáčkách jasně, špéra mi fakt chybí.
      Příště se od něj nechám svézt a porovnám.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 26.02.2008  20:44

« Re: Re: CTR

To si potkal normální Megane"Turbo určitě,R26 je zas opravdu jinde trochu,u nás jsou 2,možná 3..jednu má kamarád,druhá je na prodej v Praze-čarná- v jednom autosalonu,dá se říct za nesmysl,protože se zánovní kus,se dá přivézt opravdu za 600tis,oni chtějí myslím 750tis,to je trošku vyčuranost...Každopádně i za tu cenu pořád nej hothatch..Byli jsme si zajezdit tuhle,hlavní výhoda je opravdu špéra a silný turbomotor,ikdyž mi tolika neujížděl,na brzdy jdu pozdějš dík váze,zatáčku projedu podobně rychle,na výjezdu je prostě silnější...Ikdyž mám radši atmosféru"pořádnou jako ty,R26 je sen,mé Clio mi přijde hravější,šílenější-malá váha+silný motor+super podvozek...Megane"je však zbran,pokrok nezastavíš:)...Každopádně,i Type R je super volba!Golfy gti,Cupry,Astry opc...to mi nic neříká...Němci hothach" neumí...Type R jakýkoliv a auta od Renaultsportu mají jakýsi svůj charakter",to těm ostatním chybí-

padam 26.02.2008  20:59

« Re: Re: Re: CTR

Tak to asi byl normální Megane Turbo, barva světle modrá metalíza.
          Každopádně uvidíme až tam příští rok hodím kompresor a LSD, to by mohlo ty rozdíly trochu srovnat.
          Clio jsem taky uvažoval, ale bylo na mě moc malé.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 26.02.2008  21:13

« Re: Re: Re: Re: CTR

Nech to v sérii...Ten diferenciál,třeba jo...Ale přelnování,tenhle motor má charakter"díky i-VTECU",kompresor bych tam...nedával..Záleží jestli z toho chceš udělat zábavu na okruh",pak tam jo(díky šířce a velikosti silnice",ti auto přijde pomalé prostě-a je to nuda,řekl bych hlavně i ten okruh,nehledě na to,že auto strašně huntuješ),ale jestli ho máš na okrsky",třeba jako já,těším se na silničky"směr křivoklát,karlštejn,budeš se bavit i bez kompressoru"....královsky,máš auto na který bych nemákl:)

padam 26.02.2008  22:21

« Re: Re: Re: Re: Re: CTR

No abych řekl pravdu, tak s tou myšlenkou kompresoru si zatím jen pohrávám, pořád čekám, že se konečně objeví nějaký pořádný kit, který povýší K20Z4 na pořádnou atmosféru (aspoň srovnatelného nebo lepšího než je CTR pro JDM).

Koukal jsem na stránky nějakého nadšence v Austálii, který ladí motory K20 už od 2001 a vypadá to, že by mohl mít za nějakou chvíli k dodání následující kity:
              Mild Reflash (ECU upgrade only)
              Extreme Upgrade (ECU Intake, Battery relocation kit, High flow cat , Headers and Exhaust)
              Ultimate Upgrade (ECU Intake, Battery relocation kit, High flow cat , Headers and Exhaust, Toda Spec J Cams, Toda Valve Springs )

Kdyby byla cena v nějakých rozumných mezích, tak proč ne.

LSD tam dám ale určitě.

neregistrovaný: "Clio Sport" [195.70.230.XXX] 28.02.2008  09:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

Zdravim, urcite super kara, speru bez reci, ale ten kompresor bych si fakt rozmyslel. Doporucuji z vlastni zkusenosti tuhe ulozeni naprav (Powerflex) a vykonu pomoci vyfukem a sanim (brzdy a podvozek je samozrejmost). Jedine co me vadi na Honde (krome vzhledu, ale to je ciste subjektivni vec) je spotreba. Jezdim v Cliu Sport (Ph 1), vykon cca 190PS (vyfuk Ashley a kit. sani) a spotreba se pohybuje od 6,3l (pripohodove jizde) pres cca 8,5l (pri velmi svizne jizde) az po 25l (bez komentare :-) )
                Preji s autem spoustu dobre zabavy

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 28.02.2008  12:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

Mám stejné auto,sháním na Clio tvrdé silentbloky na motor a převodovku..ty od Renaultsportu jsou drahé,našel si něco jiného?Kdyžtak email willy2.0@seznam.cz,díky..Jinak těch 190ps,sáním a výfukem na tomhle autě neuděláš,mám to taky plus přibude jednotka N",dostaneš se něco přes 180ps...Nková Clia co jezdí závody maj okolo 185ps...

neregistrovaný: "Clio Sport" [195.70.230.XXX] 28.02.2008  14:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

to jsou oficialni udaje, WRC maji oficialne taky 300PS... vyfuk by mel dle dodavatele dat cca 12 az 15PS (mereno na brzde) plus neco malo filtr (tedy cca 190PS), dulezity je ale lepsi prubeh toc. momentu, kdy pri prepinani vacek a sani v 5000ot/min neni takovy skok a vubec jde to lepe do otacek, co se tyce zaveseni motoru, podivej se na tyhle adrese
                    reichhard-motorsport.com

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 28.02.2008  14:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

Tak to tě zklamu,já to konzultoval"s pánem co staví pomalu všechny Nkové" Clia co u nás závodí,díky výfuku a filtru se na 190ps nikdy nedostaneš,podmínka k tomu je ta řídící jednotka a seš někde u 185ps...když máš Clio 172"......Odkaz znám,jedem se tam tedko někdy podívat s kamaridem,ale tam to myslím nemaj,vypadá,to,že si to nechám spec vyrobit, u firmy co vyloženě dělaj silentbloky...Jinak pod 8litrů se Cliem dostaneš jen v případě jízdy,ala sváteční řidič":)))Řekl bych že je to takhle 8 normál-12l svižnější jízda,pila"V KUSE nad 20l...Ale spotřeba je fakt v poho,na to jak to jede... :yes:

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 28.02.2008  14:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

Nevím cos myslel s těma WRCčkama:)?Clio bude jezdit možná sk.S2000 a pak jezdí Nka"...WRC"ne...

neregistrovaný: "clio sport" [195.70.230.XXX] 28.02.2008  14:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

jezdim s cliem do prace cesta pres 200km, zadna dalnice,normalni okresky za provozu, pres vesnice dodrzuju limity, prumerna rychlost dle pocitace 80 az 90km/h prumer mezi 6,3 az 7,5l, co se tyce vykonu Clia, tak narust do 10% vykonu pomoci sani a vyfuku neni nerealny a jestli je tam v realu 185 nebo 190PS, tak to fakt neresim
                          jak jsem to myslel s wrc? max vykon wrc omezeny restriktorem se oficialne udava 300PS a toc. moment cca 550Nm, skutecny vykon je nekde jinde - Focus 02 dle nastaveni 340-360PS, toc. moment az 720Nm, to jen tak pro zajimavost :-)
                          co se tyce vykonu Clia,

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 28.02.2008  19:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

No s WRC vím jak to je,jezdím na soutěže(jako divák a velkej fanda)jen nevím proč si to do toho zaplet.Jinak nevím,dle toho co píšeš Sporta nemáš..Znám toho nej guru"u nás přes tyhle auta bych řekl a vím jak to s nima je...Je to,už z fabriky dost poladěné a bez fabriky se za docela slušný peníz dostaneš ke 190ps,ale bez jednotky to neuděláš...Jednotka g.N" od Renaultsportu"pro kterou si jedu já v Březnu"zaručuje,při otevřeném výfuku a sání cca nárust 13ps...takže ze 172",který ani nenabrzdíš"se dostaneš myslím si na poctivejch,no okolo 180ps...Půjdu pak schválně na brzdu,uvidame...Tak to je chábr,ahoj

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 28.02.2008  19:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CTR

K těm WRC"...Je jasné,že se daj ještě daleko ladit,maj rezervy,ale,kdyby Latvalovi"přišli na to,že tam má přes 300ps,už by si nezajezdil... :-!

"-- skrytý --" 28.02.2008  12:49

« Re: CTR

to je hezky spotreba u toho clia, za to ja jezdim se smartem po praze >:D

neregistrovaný: "clio sport" [195.70.230.XXX] 28.02.2008  14:32

no tak po Praze jezdim tak za 8

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 26.02.2008  21:44

Top 10

Konecne Honda v top 10 po dlhej dobe. :yes:

"-- skrytý --" 27.02.2008  11:53

nechlub se porad, nemas cim

co se tu zas vychloubas renaultsporte, ty se naseres vsude vid, kdyby jsi mel alespon tu R26 tak by bylo cim >:D

foto Asphalte-MoDo

Asphalte MoDo 27.02.2008  12:06

« Re: nechlub se porad, nemas cim

A kdyby jenom tady to je porad a vsude ty stejny *. Je mi lito tech lidi, ale oni to sami pochopi. Nevim co je tak uzasneho vylitnout na okresce do protismeru a nekoho sundat. Zlatej okruh.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 28.02.2008  12:28

« Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

Tohle vy dva nikdy nepochopíte,jak,o čem je opravdu schopný auto,tak o tom umět s ním jezdit na jeho limitu a užít si to...Okruh tam má cenu vyject s autem co má přes 300ps,spíš nejlíp Porsche,či M5..jinak je to o ničem a nejlíp zadokolka,aby si to mohl hodit třeba bokem občas...Nejlíp si zajezdíš na okrskách mimo město...Samozřejmě tam kde je min šance,že někoho potkáš a tam kde je to možné nejedu,zrovna způsobem,že vyletím někomu do protisměru,jedu tam kde vidím,občas se necháme unést,ale nepoučuj,jaký máš zkušenosti ty prosím tě?...Okruh a sprinty může jezdit každej,já se rád s kamaridama opravdu bavím..ale tohle ti vysvětlovat fakt nebudu

v3jc3 29.02.2008  09:23

« Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

nespíš nějak často v knihovně, že jsi tak chytrý? >:D Tak se běž bavit s kamaridama a neser se tady do diskuzí ;-)

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 29.02.2008  17:18

« Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

Amatére,vsadím,se,že s fiestou neumíš ani jezdit...a koupili ji rodiče vid >:-[] >:-[] >:-[] Nebudu tě komentovat dítě

v3jc3 29.02.2008  18:56

« Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

je vidět že ty tady opravdu nemáš co dělat, ale bohužel i takoví to * se najdou :no:

v3jc3 29.02.2008  18:57

« Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

místo tý hvězdičky má být K.O.K.O.T.I. :-!

"-- skrytý --" 29.02.2008  19:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

Když nejsi první,jsi poslední >:-[] :yes:

foto Paulie001

Paulie001 02.03.2008  11:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

Renaultsport zase perlí, nechceš si jít hrát domů na píseček?

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 02.03.2008  19:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

Tvoje motto"se mi taky líbí...určitě,ale taky patříš do toho prvního souvětí :yes:

foto Paulie001

Paulie001 02.03.2008  19:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

Nevím, jak dokážeš soudit člověka podle jednoho příspěvku a motta...
                      tvé příspěvky sleduju nějaký čas a obrázek jsem si už za tu dobu udělal myslím slušný...

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 03.03.2008  17:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

Kéž by sis z toho vzal opravdu něco...mluví z tebe závist,nebudu tě komentovat

"anonym" [85.70.86.XXX] 07.03.2008  21:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nechlub se porad, nemas cim

RENAULTSPORT hele taky mam rad rally ale v3jc3 a Fiestu Cup, skup N 150 si do huby neber na snehu tahle slaba Fiesta pojede i tve vysnene EVO/N natoz tve premotorovane Clio Sport s prumernym podvozkem.

"anonym" [83.208.247.XXX] 28.02.2008  15:05

CTR

Zdravim, také jsem štastným majitel nového CTR.Mé předchozí auto byla impreza wrx, ale mužů říci, že s CTR je mnohem větší zábava.WRX mělo hodně záludné jízdní vlastnosti na limitu.CTR je takové čitelnější, ale na druhou stranu pokud je silnice ve špatném stavu, projeví se přeci jenom tvrdší nastavení podvozku a ten hodně uskakuje. Jinak zvuk CTR je super, i když by mohl být v interiéru slyšet o trochu víc, ale na druhou stranu když zvuk porovnám se zvukem nové imprezy sti, tak je hlasitý dostačně.V novém STI panuje až moc veliké ticho a celkově z noveho STI jsem byl hodně moc zklamán...přeji hodně štastných kilometrů

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 28.02.2008  19:14

« Re: CTR

No jestli myslíš nové STI 08",tak se s tebou vsadím,že to bude naprostá bomba,již při premiéře jsem tušil,že to bude moc schopné auto,schopnější než EVO 10,u které udělali krok zpět mi přijde(je to škoda mám MYŠ"nejradši) a už ted si nové STI"hledá plno nových"závodníků a věřím,že přestane ta šílená nadvláda Evo 9"v konečných výsledcích,kdy to obrazně"začla být nuda...Nové STI musí fungovat prostě úžasně-LÍP daleko jak starý model,protože kolo v každým rohu+výkon a vychytávky tohodle auta ,myšleno pohonné ústrojí"ho katapultujou úplně jinam,než starý model",zezačátku jsem byl skeptickej i k vzhledu",ale potom co jsem nové STI viděl v Jenči na překladišti...klobouk dolů,WRC"bude nádjerné...A doufám,že,už pojede na rally Deutchland kam jedem...Jinak určitě je CTR hlasitější a zábavnější jak WRX,to samé platí o Sportu"...Jsou to,užasně komunikativní auta a až STI opravdu ujede"a ne o tolik,bavíme se o suchu...na mokru mě to stejně neba a jsem opatrnej:)

padam 28.02.2008  19:52

Gratuluju, kolego.

Jo,jo, zvuk je jako droga. Víc než půlhodinku jízdy po dálnici na tempomat nevydržím, vždy si musím podřadit a na chvíli se zaposlouchat. :-)

Úroveň hlasitosti je tak akorát, už se ale těším na léto, při otevřených oknech je to ještě lepší. :yes:

To odskakování je fakt, ale snažím se moc ho netrápit na nekvalitních silnicích. Na kvalitním povrchu jede jako po kolejích.

Také přeji spoustu šťastných kilometrů.

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 09.03.2008  21:12

« Re: CTR

z Imprezi WRX do CTR? No tak kazdy je asi jiny, proti gustu zadny disputat... ;-)

"anonym" [83.208.247.XXX] 28.02.2008  20:39

STi 08

Ano myslel jsem nové STI. Měl jsem možnost už se v něm svézt a velice mne zklamalo.Motor točí pouze do 6500 ot./min oproti 7000 ot./min v minulém modelu a vůbec se nezdá, že má o 20 koní navíc.Podvozek je hodně měkký a záď vozu je mnohem neposednější než u minulého STI.Celkově jsem byl nastávéním podvozku až nemile překvapen.Je spíše nastaven do stylu minulého WRX, než ostrého STI.V minulém STI se člověk citíl skoro jako v ,,závodním voze,, v tomto jsem se tak necítil ani vteřinu. Doufám, že alespoň EVO budu pořád stejně agresivní a ne kompromis sportovního auta jakým je nové STI. DOkud nepřijde nové EVO určitě zůstanu u CTR. Plánoval jsem změnu na STI,ale po projíždce jsem si to rychle rozmyslel.Kromě motorového deficitu (100koní oproti STI ), je CTR
    minimálně stejně zábavné a i po stránce ekonomické je zde propastný rozdíl.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 29.02.2008  17:22

« Re: STi 08

S tou zábavností v levnějších autech...ano pro mě taková auta dělá Renaultsport,pro tebe Honda,prostě existujou...S tím STI je to přesně naopak",Myšák"rozhodně zcivilizoval,naproti STI,bude fungovat neuvěřitelně,s tím,že STI bylo vždy motorově zuřivější,ted k tomu má i super podvozek,uvidíš,ukážou soutěže,věřím mu,bavil jsem se o tom,už se soutěžákama utvrdili mě v tom...Nevím,brzy se svezu,známý ji pořizuje,uvidíme,zatím nesouhlasím rozhodně

"-- skrytý --" 28.02.2008  22:28

Honda

Ahoj, recenzi máš ok, fotky moc pěkný ale to auto ... mě trochu připomíná scifi --- ty tvary, zajímavánezajímavá barva ... nejvíc se mi na něm líbí koncovka výfuku. Poměrně se upřímně bez závisti divím, že je tu u nás tolik obdivovatelů tvé Hondy. Já tě dal sice 9, 10, 10 ale ta 9 byla za auto, mě se prostě tahle Honda nelíbí, kámoš jí má ale .... Jinak přeji at jezdí ;-)

neregistrovaný: "vanos" [88.101.168.XXX] 29.02.2008  19:58

« Re: Honda

Mně se taky nelíbí, dost mi připomíná sněžnou rolbu(ale vzhled je věc zcela subjektivní).Více by mi vadilo neustále vytáčet motor, aby to aspoň trochu jelo(hold Honda).Ale ten kompresor bych tam nedával, následné náklady bych opravdu nechtěl vidět.

"-- skrytý --" 02.03.2008  11:50

« Re: Re: Honda

No kámoš jí má a právě proto že jí má a dost spolu mluvíme bych jí nechtěl ... třebas ty tvary ještě bych překousl ale vyjmenoval mi několik věcí ... ale nebudu tady majiteli dělat špatnou reklamu, to se nehodí ... víš co je prča? ŽE SE MOJÍ ŽENĚ TAKY LÍBÍ ... >:-[] :no:

"-- skrytý --" 03.03.2008  11:31

« Re: Re: Honda

stvojim nazorom nesuhlasim typicky ani hondista teba akurat posadit do hondy a povozit sa. V type R som sa vozil a dost je to svizne aj v nizzsich otackach. Milujem reci musi sa to vytocit aby to slo lebo je to honda..ach jaj...v honde sa musis povozit potom pochopis a potom zmenis nazor aj ty

kewlarsiet 03.03.2008  21:16

« Re: Re: Re: Honda

Uplne suhlasim s Lukym. Reci o tom, ze Type-R nejde a ked uz tak ju treba tocit aby isla su naozaj vymyslene bludy. Tak ako Lukym, tak aj ja som mal tu cest si zajazdit na novom Type-R a bola to pecka. Nikdy by som nepovedal, ze to auto ma "len" 193Nm. Trosku nezaujatosti by nezaskodilo. A porovnavat Type-R s Cuprou, ktora ma preplnany motor a vykon 24OPS nie je na mieste.

"-- skrytý --" 03.03.2008  22:08

« Re: Re: Re: Re: Honda

Chlapci Slovenští - já jsem napsal svůj názor a taky vám ho nevnucuju ... a nenechám si vnucovat ten Váš

kewlarsiet 04.03.2008  07:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Honda

Tvoj nazor ti nikto neberie... a svoj nazor ti urcite vnucovat nechcem, vazne nie. Len je skoda, ze sa takto pise o Type-R a nie je to pravda. Toť vše.

kewlarsiet 04.03.2008  07:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Honda

A aby som uviedol veci na pravu mieru... to o tom vytacani, aby auto "šlo" som samo, ze reagoval na prispevok od "vanosa". :-)

kewlarsiet 03.03.2008  21:29

« Re: Honda

FRPE ale preco tak zle ze...recenzi máš ok, fotky moc pěkný ale to auto... ved je to legenda na kolesach a vyborna masina, navyse od Hondy, ktora ma velmi rozsiahlu zakladnu fanuskov. Ja som mrkol na tvoju Cupru, vazne pekne auto, rychle ale interier je ozaj riadna slabota. Ale dobre vies, ze tu nejde o to.Ale esteze chlapci co rozhoduju o udeleni ceny RED DOT DESIGN mali iny nazor, ktory potvrdzuju aj predaje ;-)

"-- skrytý --" 03.03.2008  22:09

« Re: Re: Honda

V poho, jen jsem se vyjádřil ... nic víc ...

kewlarsiet 04.03.2008  07:38

« Re: Re: Re: Honda

Ale sak jasne, ze v pohode. Je len dobre, ze kazdemu sa paci nieco ine. Ja len nemam rad extremy typu...napr. to auto je hroza a podobne. ;-)

"-- skrytý --" 05.03.2008  05:18

« Re: Re: Re: Re: Honda

Ale však jo, to auto je hrozné tvarově viď? >:D >:D

kewlarsiet 05.03.2008  10:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Honda

Ty si nedas pokoj ze? >:D
              Na jednom jazdim ale v diesel verzii takze... >:D v kazdom pripade jedno z najkrajsich aut v triede, ktore sa zapisalo uz teraz do dejin.

"-- skrytý --" 06.03.2008  10:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Honda

Ahoj Kewlarsite, táta říkal, že stejně kecáš ... >:D >:D

kewlarsiet 06.03.2008  12:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Honda

Nevadi Frpicku, ocko keca tiez tak si z toho nic nerob. >:-[]

"anonym" [88.101.98.XXX] 06.03.2008  13:31

foto filko

filko 29.02.2008  17:27

Kompresor

Nazdar Pavle,

jak to myslíš, že plánuješ kompresor? Jako za auto na vlečnáku? Vždyť jsi psal, že nemáš rád přeplňované motory...

Jinak: pěkné auto.
    V Type-R ani moc nevypadá jako UFO Civilní verze. Ta by se pak mohla jmenovat Type-UFO. Ještě, že máme tyhle modely (sic nejsou můj type) protože si auta začala být příliš podobná. Cením si Civica!

padam 29.02.2008  20:20

« Re: Kompresor

Možná jsem se vyjádřil trochu nepřesně. Nemám rád motory přeplňované turbodmychadlem, a to i přesto, že jsem jeden takový vůz vlastnil (Ford Escort RS Turbo (Mark IV - r.v.1987)).
      Projev atmosféry mi vyhovuje více.
      Ten kompresor byl myšlen spíše jako opravu málo foukající (tak 0,3bar), tj. sériová ECU, atd.

Vypadá to, že se v Austrálii vyvíjejí kity, které by měly přinést nějaký ten výkon i bez přeplňování.
      Jelikož mám ještě dostatek času před koncem záruky, tak ještě můžu změnit názor. ;-)
      Zaleží také na porovnání ceny kompresor a zbytek v sérii versus Hondata ECU, sání, výfuk, atd.

Jinak styling Type-R se mi líbí víc než UFO 5D. Ta skleněná maska je na mě trochu moc, takhle je Civíček hezčí. :-)

"-- skrytý --" 29.02.2008  22:39

« Re: Re: Kompresor

Ja bych kompresor urcite nevolil.. Vtec byl vzdycky N/A a musi to byt poradne vytaceny N/A motor.. turbo ani kompresor mi k Honde nesedi.. :-) Nejake svody, vyfuk, ECU, treba i vacky... :yes:

"anonym" [83.208.247.XXX] 29.02.2008  17:49

STi

To Renaultsport: Určitě se svez a opravdu budu zvědav na tvůj názor, protože pokud si někdy jezdil se starým STi. TAk ten rozdíl proti novému je opravdu znát. Starší STi jsou mnohem dsrnější než nové STI. Takže pokuď si se zatim nesvezl, tak bych netvrdil, že nové STI přitvrdilo...Jsem fanda Subaru, ale nové STI (bohužel)už neni jako dřív :-(

"-- skrytý --" 29.02.2008  18:18

« Re: STi

Řídil jsem nedávno,Imprezu STI dokonce prodrive"verze...měla 300ps a rok 2002...Nejlepší důkaz pro nás obyčejný lidi,bude jestli ve výsledkách rally soutěží,bude pořád do 10míst samý EVO a mezi tím,třeba jedna S2000,nebo jestli tam bude taky N14 Subaru STI a bude třeba první---zamíchá kartama po letech a určitě nevyměkla ba naopak!Mé srce je blíž k Myši",takže to píšu nestranně:)Kamarido měl EVO Makkinena,větší brutál,už nikdo nikdy nepostaví,bavím se o sériovce pro lidi":)

"-- skrytý --" 29.02.2008  18:31

« Re: STi

Řídil jsem nedávno,Imprezu STI dokonce prodrive"verze...měla 300ps a rok 2002...Nejlepší důkaz pro nás obyčejný lidi,bude jestli ve výsledkách rally soutěží,bude pořád do 10míst samý EVO a mezi tí,třeba jedna S2000,nebo jestli tam bude taky N14 Subaru STI,bude třena první---zamíchá kartama po letech a určitě nevyměkla ba naopak!Mé srce je blíž k Myši",takže to píšu nestranně:)Kamarido měl EVO Makkinena,větší brutál,už nikdo nikdy nepostavý,bavím se o sériovce pro lidi":)

"anonym" [83.208.247.XXX] 29.02.2008  19:02

« Re: Re: STi

Já, ale nesrovnávam jak si nové STI povede v rally...Jestli bude lepší než předchudce a lepé se umisťovat apod. Já pouze hodnotim z hlediska potenciálního kupce a v této oblasti nové STI selhalo oproti předchůdci, alepoň pro mne. Jezdil jsem i v STI Prodrive 06 a to už je solidní svezení, ale na druhou stranu samozřejmě někomu bude nové STi vyhovovat lépe, je mnohem ,,měkčí´´ a nemá tendence řidiči vylámat zuby jako minulá generace.

"-- skrytý --" 29.02.2008  19:08

« Re: Re: Re: STi

To je dáno koncepcí,tomu věřím 2002 je syrová,ale nestojím o tohle,mé Clio je poddajné" a rychlé"baví mě,to každýho zajímá,kdo auto kupuje srdcem,myslím,že nové STI je :yes: Těším se na svezení...Ikdyž u těhlech aut je problém,že v Cliu jedu mezi vesnicema pilu"...V STI či EVU ještě o něco víc a to si říká o problém,bavíš se,až v mnohem větších rychlostech...Beru ne menší kompromis"v podobě mého auta nebo CTR třeba,ikdyž Myšáka bych moc chtěl:))

"-- skrytý --" 01.03.2008  10:36

« Re: STi

co sem pletes souteze, vzdyt to nema se seriovym sti a evem nic spolecnyho, jsou to uplne jiny auta!!!!

Jinak asi si nevidel evo 9 myho kamarada co vyhralo triola cup 2007, myslim ze proti tomu je ta EVO 6 nic moc, tak netvrd ze tu nikdo uz nikdy nic lepsiho nepostavi.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 01.03.2008  20:36

« Re: Re: STi

Prosím tě,pochopil si to zas po svém,soutěže" do toho beru,protože,každej soutěžák"s 9"jezdí tedka,protože je lepší na řízení jak STI"minulé generace,vždy to,tak bylo,ted si myslím,že nové STI",si o dost polepšilo a pokavad má být STI"lepší,jak EVO",ukážou to nejbližší sezony,myslím,že nové STI"bude bomba prostě,jak Nková verze",nebo sériovka"pro pak pro nás lidi"(na soutěži se nejlíp ukáže jakej koncept"-celek-auta je lepší,Myš"vyhrávala vždy díky super řiditelnosti)..WRC jsem nemyslel,pokavad si auto vybere soutěžák",bude úspěšné,jako 8-9 Eva,minulých sezon-myšleno new STI...bude dobré i pro mě:)))Ale stejně mám Myš"nejradši,jinak nevím co měl tvůj kamarád,rád věřím,že super EVO 9,na to ti nic neřeknu...Ale pro mě je EVO Makkinen,s kratším řazením,300ps pumpa" a nezapomenutelnej zážitek...Samozřejmě z 9"jde postavit za 100tis.350ps silnej motor,kterej může stíhat WRC",o tom jsem se nedávno bavil s kamaridem,bývalím majitelem Makkinena",moc by chtěl 9ku",láká ho ta úprava,ale životnost motoru pak počítáš na 30tis km a můžeš dělat GO",takže zatím od toho upustil,jsou to šíleně drahý provozní náklady...Servis na Makkinenu"ho stál co 8tis najetejch km,pokaždé přes 10tisíc jen náplně různý",na plnou,když se chtěl svézt najel 120km a když se začli * mezinápr.diferenciály radši ho prodal...Ale byla to neuvěřitelná bestie,dělalo to stovku okolo 4sekund...strašný,hlavně zvláštní návyky musíš mít,kontra dávat,už jakoby dopředu...na to nemám zatím:))Budu u toho svého předohrabu":))

"-- skrytý --" 02.03.2008  10:39

« Re: STi

kdo chce evo upravovat musi na to mit penize, tohle evo ma pres 500ps, kratkou skrin, ram atd. Asi ho uvidis v beroune, chysta me se tam.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 02.03.2008  19:29

« Re: Re: STi

To musí bejt šílenej kotel:)Jasně je to vždy o penezích:)Každopádně kamarido může na přejezdech"ujíždět WRCčkům:))

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 11.03.2008  19:05

« Re: Re: STi

ty tam pojedes zavodit taky s Cuprou?

"-- skrytý --" 12.03.2008  13:17

« Re: STi

kdyz vsechno stihnu tak pojedu s cuprou taky, proc ne? >:D

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 12.03.2008  19:17

« Re: Re: STi

no pac jsem tam puvodne chtel taky, ale jsou tam trosku prisnejsi pravdila...ram, vypinac okruhu atd...pokud tedy oba myslime "erzetku Berounsko". Je to myslim novinka oproti minulym rocnikum, tak jen abys s tim pocital ;-)

"-- skrytý --" 12.03.2008  19:56

« Re: Re: Re: STi

Upřesním to,jde o Berounský vrch",který pořádá Eda Patera,krom opravdových pilotů"-je vypsanej seriál i pro amatéry"já jsem ve skup.SE-2000 vás šoupnou do SE+2000,podmínka je kombinéza jakákoliv+helma+rukavice...A auto,tam má bejt vše série-rám být nemůsí-dovoleno je auto odlehčit-jen zadní sedačky+rezerva+povinná výbava...Jinak výfuk+volant+může být jiný např...sedačky přední původní myslím,na motoru nejsou povoleny mechanické úpravy-jednotka či čip"může být...Takže Valeres můžeš startovat,at je nás víc:)

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 12.03.2008  22:29

« Re: Re: Re: Re: STi

aha...tak to jsme mysleli asi kazdy jiny podnik. Kdy se to kona? Je nejaky odkaz? At to nemusim hledat...dik

"-- skrytý --" 13.03.2008  11:31

« Re: STi

jinak par veci co me zarazilo tam je, nechapu to tam moc s tema brzdama a s gumama, pak tam je myslim neco o odlehcenym setrvaku ze nesmi byt, kamos ho ale na evu ma, jinak splnuje vse, my vsichni co mozna pojedem tak jsme v SE+2000, ale rikam potrebuju doresit nejaky veci, ale na 90 procent jedu, plus to bily sti co je vyfoceny v cerny A5ky tady na MA.cz a pak evo a snad petr s meganem sport.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 13.03.2008  16:42

« Re: Re: STi

Jednoduchý-gumy to se rovná žádný slicky"...Mechanický díly na motoru by měly být v sérii-ale pochybuju,že se do toho bude někdo v amatérech koukat-pídit se,to by musel někdo podat protest a kdyby se na něco přišlo,pak je to,třeba problém.A brzdy maj bejt série,desky tvrdý nikdo nepozná,ale pokad někdo uvidí děrovaný či drážkový kotouče,může bejt problém...Já to splnuju:)

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 13.03.2008  16:46

Koukám v mé skupině,je přihlášeno 16 jezdců,už...moc se těším,bude to hlína >:D

"-- skrytý --" 13.03.2008  17:15

« Re: STi

pockej takze slicky jsou zakazany?? na triole se s nima normalne jezdilo, ja mam brzdy jiny, serii jsem sudnal. Ja to na normalnich gumach nejedu, mam totiz jen slicky sakra 8-s

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 13.03.2008  20:53

« Re: Re: STi

Se slickama tě vyhodí,je to zakázaný v naší skup...nebo tě spíš šoupnou automaticky k závodníkům..napiš tam na forum Edovi P...odpoví ti přesně

"-- skrytý --" 14.03.2008  11:57

« Re: STi

hm tak to si musim sehnat ty poloslicky schvaleny pro provoz sakra, na normalnich gumach to nejedu

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 15.03.2008  08:31

« Re: Re: STi

Myslíš Toyo R888,jsou prý dobré..Já tam budu mít Bridge"normál neřeším to..Snad nebude vlhko..doufám,že bude jak loni-nádherně:)

"-- skrytý --" 15.03.2008  13:36

« Re: STi

ne ty jsou drahy, budu mit asi totez ale od kumha, ale stejne budu v ty vyssi kategorii a tam uz jsou povoleny slicky myslim

neregistrovaný: "kc" [89.103.12.XXX] 02.03.2008  20:22

Teplice

ahoj,ty jsi z Teplic? parkrát sem viděl uplně stejnou Type - R :yes:

padam 02.03.2008  23:08

« Re: Teplice

Kdepak, z Roudnice nad Labem.
      Byl jsem párkrát v Mostě, Chomutově, Ústí, ale v Teplicích ještě ne. :-)

neregistrovaný: "kc" [89.103.12.XXX] 02.03.2008  23:28

« Re: Re: Teplice

ahaa...jezdí tu uplně stejná ;-)

padam 03.03.2008  00:05

« Re: Re: Re: Teplice

Jo,jo, Type-R je jako mor. Chytne a nepustí. :yes: V Praze je od tohoto týdne další Milano Red. Ve středních Čechách vím o jednom červeném a jednom černém. V severních ještě o jednom černém. Jen jsem zatím nezaregistroval nikde stříbrného, ale myslím že v ČR už nějaký bude. ;-)

neregistrovaný: "marant" [217.167.147.XXX] 03.03.2008  15:06

« Re: Re: Re: Re: Teplice

Určitě někde stříbrná je - svezl jsem se s ní, než ji stačili předat majiteli. Je tu i pár těch deep bronze.
            O které černé v severních Čechách víš? Manželce stojí jedna v Litoměřicích v garáži :-)
            Jak se dá dostat do Mostu na okruh? Taky bych jí rád potrápil...

padam 03.03.2008  19:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Teplice

O té černé v severních Čechách jsem slyšel jen od prodejce, vím jen že existuje.
              Do Mostu stačí zavolat a domluvit se. Info zde [odkaz]
              Jezdíme tam občas ve větší skupině, info se objevuje zde [odkaz] a zde [odkaz]
              Budou teď ale měnit povrch, takže další jízdy asi až v dubnu.

neregistrovaný: "marant" [217.167.147.XXX] 04.03.2008  09:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Teplice

Díky za info. :-)
                Jinak samozřejmě: Tvá CTR je úžasná (jako všechny >:D )
                Už se nemůžu dočkat, až na tu naši vrátíme 18 kola. Nepotkáme se někde?

padam 04.03.2008  10:21

« Re: Teplice

JJ, taky se teším na 18". I když 17" taky nebudou k zahození, místo zimních pneu na ně při přijdou poloslicky TOYO PROXES R888. >:-[]
                  Potkat se můžeme, zaregistruj se na 8g.hondaclub.cz nebo na forum.hondaclub.cz a napiš mi tam soukromou zprávu.

foto pepO77sk

pepO77sk 03.03.2008  11:14

Hodnotenie

Davam 10b vsade. Sice sa mi nepaci zadna naprava, je to ako bez tlmenia - auto pre dvoch, vzadu sa sedi za trest.
    Ale CTR vyzera super, zneje super - a srdce bucha uz len pri pohlade na auto. A ako som niekde cital - novy Civic bol urobeny preto, aby bolo mozne urobit TypeR.
    Suhlasim sedacky su super, taktiez volant, radicka a pedale.

"anonym" [58.175.25.XXX] 04.03.2008  11:16

jen na vysvetlenou...............

3dv Civic Type R je vyrobena v Anglii. 5dv verze je vyrobena v Japonsku. Rozdil v kvalite vnejsiho a vnitrniho zpracovani - nebe a dudy. To ovsem neplati o Integrach, ktere byly vsechny vyrobeny v Japonsku. Kvalita A-1!

"-- skrytý --" 04.03.2008  13:26

« Re: jen na vysvetlenou...............

Taky jsem to slyšel a fakt se těm Japoncům divím že si to nechají od angličanů už dlouhá léta takto prasit. :-)

foto pepavasa

pepavasa 05.03.2008  11:42

« Re: jen na vysvetlenou...............

Civic 8G 3d i 5d se vyrábí v UK ve městě Swindon, 4d v Turecku. Pouze 4d Hybrid je vyráběný v Japonsku.

"-- skrytý --" 04.03.2008  13:25

Hodnotím samořejmě deset, auto snů

neregistrovaný: "antiGTi" [89.102.173.XXX] 04.03.2008  19:40

rukavice

ahoj, mam stejne rukavičky na kolo, bez prstů, super věc, na kolo, taky si připadam jak závodník...a mám 24 převodů, vruuuuuuuuuuuum >:D

padam 04.03.2008  20:46

« Re: rukavice

No jo no, zatím jsem neměl čas se mrknout po lepších. V plánu ale jsou. ;-)

kewlarsiet 07.03.2008  07:23

« Re: Re: rukavice

Chcel by som sa opytat o ake rukavice mas zaujem? Ci pretekarske ala Sparco, OMP a pod. alebo klasicke kozene soferske rukavice. Ja totiz zhanam soferske a nejako sa mi nedari. :'-(

padam 07.03.2008  11:16

« Re: Re: Re: rukavice

Nějaké závodnické, textilní. Ještě jsem neměl čas koukat co je na trhu k dispozici.

foto theolli

theolli 06.03.2008  11:15

no comment

Poustnik 07.03.2008  06:53

« Re: no comment

To je mazec. Brrrrr. To má až takový nezdravý zvuk, mám pocit, že ten motor chce vyskočit a předběhnout auto. 8-s >:-[]

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 06.03.2008  19:42

EBC

Mám objednaný kotouče EBC GD890 a desky Greenstuff, za nějakou lepší cenu, nevim kde je chceš kupovat, ale každym dnem bych je měl mít, tak bych pak mohl dát info, jak to šlo a kolik byla sleva (v %).
    Kdyžtak dej vědět, jestli Tě to zajímá nebo jestli máš taky dobrý možnosti, tak se poděl :-) Zdravim :yes:

padam 06.03.2008  21:33

« Re: EBC

Zatím jsem neřešil kde a za kolik nakupovat, v Mostě se pokládá nový povrch, tak to není zase tak horký. ;-)
      Ještě uvažuju mezi EBC Yellowstuff a Ferodo DS2500. Teď jsou mi spíše bližší ty Feroda.
      Zajímá mě hlavně kvalita a spokojenost v provozu.

"-- skrytý --" 09.03.2008  18:18

« Re: Re: EBC

myslim ze mezi DS2500 a Yellowstuff prakticky zadny rozdil neni... Feroda bych spis dal na klasicke "Nkove" kotouce... Ty yeloowstuff asi radsi ke kotoucum od EBC, na jinych nevim jak funguji, Feroda jsou samozrejme bez problemu

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 09.03.2008  20:32

« Re: Re: Re: EBC

Jo Feroda DS"jsou sehr gut...prověřené Sportem",R26kou a pár dalšíma závodáčkama :yes:

neregistrovaný: "arzilipen" [83.208.200.XXX] 06.03.2008  22:45

Nic moc auto

Design exterieru = prumer, interiér je dost spartánskej, skoro jako starší model Subaru Impreza STI. Na okruh a do zatáček sice asi bude celkem dobrý, ale myslím, že třeba Octavie II RS nebo Golf GTI s turbomotory budou pro běžné dálnice a silnice lepší volbou nehledě na to, že si turbomotor levně můžeš přečipnout na nějakých 240-260 PS. A pak máš k dispozici brutální krouťák 350 Nm. Turbomotory ani nemusíš při akceleraci tak vytáčet a tolik nežerou. A např. celkem konfekční OII RS je v interiéru krasavice a i kola má v základu nádherná. Honda má zajímavou akorát přední extravagantní masku a světla, ale to se zase za rok rychle okouká a bude působit kýčovitě. Hondu ani jiného japonce nemusím, zlatá německá auta.

"-- skrytý --" 07.03.2008  06:24

« Re: Nic moc auto

Mě skutečně fasinujou ( moc se nelíbí ) ty vystouplý zadní světla ... ;-)

kewlarsiet 07.03.2008  07:21

« Re: Re: Nic moc auto

>:D Ale FRPE je tu opät... no ale ved teba uz nemoze brat nikto vazne >:-[]

kewlarsiet 07.03.2008  07:20

« Re: Nic moc auto

Arzilipen... nadherne si to napisal, len s jednou chybou... mal by si si zmenit nick na Acilpirin lebo ta musi strasne boliet hlava. Hlavne veta:"A např. celkem konfekční OII RS je v interiéru krasavice a i kola má v základu nádherná. Honda má zajímavou akorát přední extravagantní masku a světla, ale to se zase za rok rychle okouká a bude působit kýčovitě." tak ta je super a uz strasne dlho som necital takuto srandu. Alebo dalsi "klenot":" Design exterieru = prumer, interiér je dost spartánskej, skoro jako starší model Subaru Impreza STI." Perlis perlis. Ide o to, ze kazdy mame iny vkus, kazdem sa paci nieco ine, ale pisat taketo nezmysli je skutocne trapne a ja sa na tom dost dobre bavim. >:D ...daj este nieco nech je sranda.

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [85.71.213.XXX] 07.03.2008  14:26

« Re: Nic moc auto

Arzilipen"jezdi po dálnici-rovně-a neprud,strč si němce někam...Honda se kupuje srdcem a právě kvůli úžasné atmosféře",na to se ŠKODOVKA nikdy nezmůže...a má ji každej druhej,zůstan v davu"...Pro mě je Type R nový povedený auto a může si říkat hothach"..Škodovka je fakt dobrá jen na dálnici >:-[]

"-- skrytý --" 09.03.2008  23:40

« Re: Nic moc auto

No, když se nad tím zamyslím tak s řadou věcí se dá souhlasit, ale přesto bych tak nějak volil tu Hondu a nic jiného bych nechtěl.

neregistrovaný: "Tresor" [89.111.99.XXX] 10.03.2008  01:59

Ty jeden "arzilipen"...
      Bud ti uplne preskocilo, nebo jsi fakt tezkej mamlas!!! A kdyz uz mluvis o nemcich, tak aspon zmin BMW, Audi a Mercedes. A ne podelanou Skodovku. Jeste by me zajimalo, jake benzinove hothatch s turbem ma mensi spotrebu jak Type-R??? A nez tady zacnes blabolit ze "turbomotory nemusis pri akceleraci tak vytacet", tak se zkus v Type-R projed.. VELICE, VELICE rychle by jsi zmenil nazor! A napis nam prosim v cem jezdis ty?

FRPE CUPRA: Tvoje CUPRA je vazne hezka, zajiste jede dabelsky, ale je to "pouze" standartni Leon se spoilery + opravdu silny motor, tot vse. Oproti tomu Honda Civic Type-R je proste jedinecna a srdcova zalezitost, ktera v podstate nema konkurenci. Mozna bych trosku vazil slova k tomu designu. Vim, je to subjektivni, ale new Civic je proste bomba!

HONDE zdar! :-)

"-- skrytý --" 11.03.2008  14:24

« Re: Nic moc auto

cupra je standartni leon se spojlery plus silny motor >:D a co je type R prosim te, standartni hnusnej civic s prisernym interierem a stejnym motorem jako starej type r. Kde je ta strdcova zalezitost, je to obycejnej hot hatch jako cupra, gti a dalsi. A ze nema konkurenci, vzdyt ji konkurence prevalcovala.

Lidi udelejte si trosku rozhled kolem sebe, nevim proc ale takovyhle reci ctu a posloucham pouze od majitelu hondy a bmw, fakt nevim proc je to vzdycky u tehle znacek. Nikdy nebude nejlepsi to co mame doma, vzdycky se najde neco lepsiho, je to jen otazka osobniho vkusu,ale tvrdit ze moje auto nema konkurenci, trosku vtipny.

Jinak nic proti type r nema, jen me hondy absolutne neberou, prijde mi to jako silena nuda. Stejne tak jako spousta lidi tvrdi ze cupra je mrdka, proste kazdymu se libi neco jinyho. Ale meli bychom si zachovat trosku objektivitu a nezit v nejakym snu.

kewlarsiet 12.03.2008  08:24

« Re: Re: Nic moc auto

No tommy, na tvojom mieste by som o dizajne radsej pomlcal, pretoze Leon by sa mal hlavne dizajnom interieru a pouzitymi materialmi radsej niekam schovat a byt v klude. Co sa tyka Type-R, konkurencia ju urcite neprevalcovala, je to totiz auto urcene pre ludi, ktorym turbo nehovori "nic". Osobne neporovnavam Turbo vs. Atmosfera. Aj ked su v tejto triede su to charakterom ine auta. Ale viem si predstavit novy Civic s motorom z novej Cupry. ;-)
          Co sa tyka toho chvalenia, tiez nemam rad, ked niekto chvali len svoje a ostatne je na prd, avsak treba si len uvedomit, ze plno ludi nemam sajnu o Honde a opiera sa do nej a jej majitelov presne takym sposobom, ze je to "hnus", to auto predsa "nejde" a pod. Ake reakcie potom cakas od druhej strany? Ja si osobne myslim, ze ked sa mi nieco nepaci, nehanim, len poviem pre priklad: Novy Seat Leon Cupra, alebo FR... vonkajsi dizajn velmi pekny, jedno z najkrajsich aut v triede, interier uplna slabota, jazdne vlastnoti vyborne, motor 2.0 TFSI(200-240PS) excelentny a vyborne zladeny s manualom a DSG. Vybava FR nie je zla a za tie peniaze je trosku ochudobnena. Cupra je na to lepsie a za dany peniaz mas vyborne auto...len Mazda 3 MPS ma lepsiu vybavu a silnejsi motor, to len pre porovnanie.
          Takze v skratke asi vsetko co som chcel. >:-[]

"-- skrytý --" 12.03.2008  13:17

« Re: Nic moc auto

s timhle souhlasim, vnitrni plasty tragedie. Nic proti hondam nemam, jen to neni muj salek kavy, trosku mi jen u type r vadi ten humbuk kolem, myslim si ze je zbytecnej. Jinak urcite kdo nechce turbo motor je type r super volba, ikdyz ja bych treba sahnul urcite po novy cliu sport.

K tomu differaku,quaife to pro cupru dela, cena 550 liber, k tomu nejakej montazni kit a atd a jsme nekde na 25tis. Pockam si az to nekdo na cupre vyzkousi. Sprinty jezdit temer nebudu, takze kvuli tomu to urcite nechci.

foto fan-mj

fan.mj 11.03.2008  14:30

« Re: Nic moc auto

"Zlatá nemecká auta" tak ja si to s tým Golfom GTI kludne rozdám.

"anonym" [77.48.93.XXX] 10.03.2008  17:23

Type R super ale jsou i lepsi káry

zdarec hele neci ti type R urazet sem mam hondu vti a hondy sou proste super,to sem si myslel i novem ITR ale po svezeni sem byl docela zklaman,to auto do 5000ot. nez zapne vtec proste vubec nejede podvozek mi na nase silnice prijde az neprijeme tvrdy ale na okruch super ale spotreba na na okruhu 32L a na okreskach pri plnym plynu 17L a i pri pomali jizde se pod 8L PROSTE NEDOSTANES!!!!!..To takova mazda 3MPS to je mazel nejen libyvi auticko s 5ti dverma super sport.sedackama ale hlavne motor 2.3i turbo s 260konmi a spotrebou do 12L kdyz to srovnam tak i jako hondař bych asi volil mazdicku....jo a nova je o 50 klacku levnejsi takze >:D

"anonym" [83.208.247.XXX] 10.03.2008  21:23

« Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

V mazde 3 mps jsem mel moznost jet stejne tak i s novym type r. Troufam si tvrdit, ze krome motoru ( ktery ma samozrejme diky turbu lepsi zatah apod.)se nemuze mps v ostatnich vecech rovnat. Kdyz pominu stranku designu, kdy mps vypada skoro stejne jako bezne mazdy 3, podvozkove jsou zde taky znacne rozdily. Honda mnohem lepe drzi zvolenou stopu, naopak mazda je sice velice rychlá, ale spíše než hot hatch jde o rychly hatchback. Stejne tak jako mazda 6 mps, tak i mazda 3 mps je spise ,,dalnicni kriznik,, nez auto se kterym bych se kazde rano tesil, ze se budu projizdet po okrskach bez zjevneho duvodu.

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 11.03.2008  17:53

« Re: Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

Mazda 3MPS dalnicni kriznik? Design je trosku fadni, ale to auto ma opravdu vytecne jizdni vlastnosti, temer jako Focus RS. Novym CTR jsem bohuzel nejel, jel jsem starym, ten je taky dobry, ale je to motokara - a mel jednu slabinu, absenci samosvorneho diferencialu. Nyni ma oproti minule generaci (diky usporam, nejak nam ti japoncici setri, vcetne Subaru) tuhou zadni napravu, coz nevim jestli tem jizdnim vlastnostem pomohlo:-(

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 11.03.2008  18:46

« Re: Re: Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

Když k té tuhé nápravě přidáš aspon stabilizátor a sbíhavý kola s negativním odklonem,jako u Clia Sport"věř,že to na jízdních vlastnostech nic neubere,teda Clio váží 1000kg A JE TO FAKT HRAČKA NA ZÁBAVU A NA POBITÍ VŠEHO NA OKRSCE":)...Nesrovnávejte Focuse RS,s Mazdou Mps"to je fakt,jen dálniční křižník"s opravdu solidním zátahem,ale to je,tak vše...FOCUS RS je jiná liga,jako Megane R26...Jako je Impreza STI"zas úplně jinde..Z hlediska zábavy bude Type-R lepší,ale někoho baví třeba jen jezdit rovně...Jsou to hlavně ty v načipovaných TDIčkách",takže těm se bude Mazda líbit,neznamená,že má špéru"auto,že bude automaticky dobré,tak to teda nefunguje :-!New CTR a MPS,ctr"je pro z hlediska zábavy podvozku a charakteru motoru vítez :yes:

"-- skrytý --" 11.03.2008  18:57

« Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

no ja treba o spere uvazuju, ale trosku se bojim aby to melo nejakej kladnej prinos a ne jenom srani s montazi, prej to zas takova sranda neni.

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 11.03.2008  19:04

« Re: Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

zalezi taky co to je za kus, je to stejne jako u vseho, neco je lepsi a ma to vyznam, neco je vicemene "naoko"

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 11.03.2008  19:50

« Re: Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

Za sebe řeknu,pokad bych měl mít tvou Cupru"s tvým výkonem solidním na předohrab",špéru bych určitě dal---líp přenese výkon na silnici,jak rovně při sprintu,tak v zatáčkách by to stálo za to,tohle auto,zrovna by to vyzdvihlo na vyšší level,počítej,ale s tím,jestli to dělá quaife"na tohle auto,nevím,či někdo jinej..tahle součástka má omezenou životnost a bude stát určo okolo 40tis možná víc...Pokad je auto,už v sérii takhle vybavené,špéra drží...Ale co jsem se bavil se závodníkama,domontovaná"nevydrží tolika...řekněme,že funguje,tak jak má okolo 50tis,pak tam začínaj být vůle,začne to tahat za volant a pod...Je to o penězích"o ničem jiným ale:)Každopádně do tohodle auta by to za to stálo si myslím :yes:

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 11.03.2008  18:59

« Re: Re: Re: Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

charakter motoru...tocivy motor Hondy, to j samozrejme jedna vec. Nekdo vsak radsi turbomotory - takze tady je to dle gusta. A jinak, samosvorny diferencial, s pravdepodobne velmi omezenou svornosti, je lepsi nez zadny a prave do zatacek se to projevi

neregistrovaný: "RENAULTSPORT" [194.108.206.XXX] 11.03.2008  19:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Type R super ale jsou i lepsi káry

Velmi omezená svornost"je dobrá na BÁWECH"chlape,že to utrhneš i plynem jen...U předohrabu"je to jinak,tam to záleží"hlavně,konstrukčně"jak je dělanej,aby vydržel hlavně a fungoval"...U zadokolky to máš dá se říct"na zábavu"...Kdyžto,u předohrabu z toho uděláš víc Imprezu"4x4 víš jak to myslím:)Takovej upgradovanej předohrab":)Na Meganu R26 funguje špéra dobře,jinak by mi neujel do zatáček"..si myslím,na okrsce,co jsme to tak zkoušeli na kolečku"...Např.ITR by bez špéry nebyla nic a naopak u té MPS"ji můžeš mít,stejně se bavit nebudeš víš jak...

"anonym" [147.175.210.XXX] 17.03.2008  09:28

Benzin

Padam, aky benzin do toho lejes?
    Ja som sa stretol u predejcu Hondy s nazorom, ked sme sa bavili o nakladoch na prevadzku CTR, ze treba pocitat s tankovanim drahsieho 98okt benzinu. S 95 to vraj prilis nejazdi... ale nie je to podmienka ako napr u TFSI od VW. Aku mas skusenost ty.

padam 17.03.2008  16:10

« Re: Benzin

No, od koupě jsem jezdil pořád na Shell V-Power (95okt.), jízdní výkony dostatečné. Po dlouhých diskuzích jsem přeci jen zkusil Shell V-power Racing (100okt.). Subjektivně se mi zdá výkon naprosto stejný. Zdá se mi, že motor má o něco tišší chod, ale to bych řekl je spíše placebo efekt. Co mě ale naprosto příjemně překvapilo je spotřeba. Při stejném způsobu jízdy jezdím o 0,6-0,7l/100km levněji. Tj. momentálně za 10,2l/100km. Rozdíl ceny ta spotřeba nevyrovná, nebo to maximálně vyjde jako V-power 95. Ale psyhologicky se mi líbí spíše 10 a kousek, než skoro 11. :-)

"-- skrytý --" 17.03.2008  16:26

« Re: Benzin

zkus stovku na omw :-) levnejsi nez shell v power racing

"-- skrytý --" 17.03.2008  18:52

nová recenze

nazdárek lidi, koukněte, uživatel Kubyyyk stvořil novou recenzi.
    Příjemný zbytek dne

"-- skrytý --" 18.03.2008  21:51

6-10-10

Promiň, ale japonský design ala nový Civic se mi nelíbí, toto auto má blíže k UFO nežli k cokoliv jinému. Nepochybuji o tom, že je dobré, ale je to pro mě ztělesnění designových trendů, kterým nefandím. Recenze i foto jsou výborné :yes:

"-- skrytý --" 20.03.2008  13:34

« 7-10-10

Přestřelil jsem, za což se omlouvám - Civic se mi skutečně nelíbí, ale zaslouží si více nežli 6b. I vzhledem k hodnocení FRPEho Cupry, která ode mě dostala 7b (jsou to v mých očích auta stejného ražení) zvyšuji známku za tvůj Civic na 7b. Zároveň velmi oceňuji, že ses nesnížil k lacinému oplácení a že jsi nereagoval na moje relativně nízké ohodnocení tvého auta hystericky, jako někteří jiní uživatelé, kterých se dotkne jakákoliv nižší známka nežli devítka :-|

padam 20.03.2008  21:43

« Re: 7-10-10

Nemusíš se omlouvat, každý dle svého gusta. :yes:
        Hodnocení auta je snad od toho aby se hodnotilo auto. :-) Taky se mi tady ten trend 10-10-10 nelíbí. Vždyť od 6. do 40. místa je celkové hodnocení jen od 9,93-9,88b.

"-- skrytý --" 20.03.2008  21:52

« Re: Re: 7-10-10

Tvoje názory jsou velmi rozumné a dospělé, škoda, že takových rozumných uživatelů není na MA více :-| S tou 6kou jsem přestřelil a omluva byla na místě. Normálně bys nevěřil tomu, že někteří uživatelé jsou pobouřeni i tím, když jejich auto hodnotím 8 body - abys mě chápal, bojuji za to, aby se v hodnocení využívala celá bodová škála. Vezmi si, kolik je na MA průměrných aut, mraky! A na škále od 1 do 10 je přece průměrná známka 5ka... 7 bodů vnímám jako velmi dobrou známku...

padam 20.03.2008  23:42

« Re: 7-10-10

JJ, koukal jsem do diskuzí, občas je to docela mela. >:-[]
            Problém je, že když mají všichni skoro samé 10, tak to prostě ostatní svádí taky hodnotit 9-nelíbí, 10-líbí.
            Nedělám si ale moc velké iluze, MA není jako libimseti.cz, kde když je někdo ošklivý, tak dostane klidně 1bod.
            Holt vkus na hezké auto je něco jiného než vkus na baby/chlapy. Tam se aspoň většina shodne na tom co je ošklivé a co ne. U aut je to naprosto individuální.
            Držím palce v osvětě hlasování v celé škále stupnice. :yes:

Dylan McKay 22.03.2008  07:52

« Re: 7-10-10

XJ, nebuď směšný, 7 bodů vnímáš jako velmi dobrou známku? Dovol, abych odkázal na tvoji recenzi a pročtení alespoň prvních tří stránek...
            Tvá pověstná hysterie z nízkého hodnocení je tam nádherně zdokladovaná. Ne ne, kamaráde, ty se zničíš sám... :no:

"-- skrytý --" 22.03.2008  09:43

« Re: 7-10-10

Nerad do toho vstupuju ale ani já jsem ti nesnížil hodnocení ... myslel jsem že jako admin hodnotit nesmíš a nebo schválně nehodnotíš ...

XJ - kašlem na to mě by nenaštvala ani 1b ... fakt ne ;-)

neregistrovaný: "Klarkson" [86.167.81.XXX] 19.03.2008  00:00

opet

;-) takovej vykon a nahon na predni kola- jak to jde dohromady?

padam 19.03.2008  08:03

« Re: opet

Naprosto v pohodě. Toho výkonu není zase tolik abych hrabal při každém rozjezdu jako spousta turbo-kolegů. :-)

neregistrovaný: "HK" [147.32.127.XXX] 19.03.2008  22:32

nový Type-R

No já se nebudu do novýho Civicu nijak navážet, já jen odkážu na Top Gear z roku 2007, kde to starší model novýmu nandal o několik sekund... Toť asi vše o tom ať si všichni udělaj vlastní obrázek, jak je nový CTR na tom.

padam 20.03.2008  09:06

« Re: nový Type-R

Jasně, nikde taky netvrdím, že staré CTR jede lépe.
      Jak již jsem zmiňoval v recenzi, tak by mě ani neurazilo kdyby se tento model jmenoval VTi a pravý Type-R byla jen JDM verze s 220 koňmi a multilinkem vzadu. ;-)

"anonym" [83.208.247.XXX] 20.03.2008  18:57

« Re: nový Type-R

Rád bych také odkázal na top gear, kde bylo testováno asi kolem 10 hot hatchu (focus ST, GTI, OPC, MPS aj.) a vyhral... Civic type R

"anonym" [84.42.152.XXX] 20.03.2008  22:23

Poklona uživateli

Vážený Pavle,Vás bych zaměstnal jako prodejce vozů.To myslím vážně.Dle Vašich úsudků a postřehů nemohu konstatovat jinak.Gratulace k přiblížení této Hondy k laikům.Sám uvažuji o hot hatchi a Vy jste mne nahlodal:-))) Děkuji za recenzi.bezva.

padam 20.03.2008  23:46

« Re: Poklona uživateli

Děkuji za poklonu. Kdybych se neživil tím co mě baví nejvíc (IT a telekomunikace), tak bych se klidně začal živit tím co je na druhém místě - hračky >:-[]
      Jak jsem někde zaslechl: Jaký je rozdíl mezi mužem a chlapcem ? V podstatě žádný, liší se jen cenou svých hraček. :-)

"anonym" [84.42.152.XXX] 21.03.2008  11:48

« Re: Re: Poklona uživateli

Pavle,zkuste mne přesvědčit,proč si nemám koupit opět Octavii RS?!Nemám velkou rodinu(3),miluju zvuk motorů,mám rád adrenalin(lítám),miluju jistou extravaganci.Tak co? Černá RS nebo R-Type??? Rosťa ...mail: raskar@volny.cz

padam 21.03.2008  16:06

« Re: Re: Re: Poklona uživateli

No, myslím že to přesvědčování bude asi složitější.
          Když píšete, že jste již 3, tak mám obavu že dvoje dvěře u Type-R jsou opravdu málo. Navíc přední sedačky nemají paměť, takže pokud se leze pořád dozadu tak to znamená věčné štelování do správné polohy.
          Jinak zvuk motoru je u Type-R něco naprosto kouzelného, těch pár otáček u turbomotoru v RS nemá tak návykový zvuk jako atmosféra. Zvuk v 8300ot. je něco připomínajícího Formuli 1, je třeba slyšet na vlastní uši. Doporučuji si dohodnout u dealera zkušební jízdu a uslyšíte sám.
          Jízdní vlastnosti jsou také excelentní takže lítat můžete co to dá. Je ale pravda že se dálnice a podobné rovné úseky brzo omrzí. Type-R je auto hlavně na rychlé zatáčky na okreskách, určitě to není dálníční GT.
          Co se týká extravagance, tak Octavie jsou už trochu okoukané, ale za Type-R se otáčí pořád všichni. ;-)
          Každopádně ve vašem případě bych se asi poohlédl po hot hatchi s více dveřmi. Megane Sport, Focus ST a tak podobně. Nemám k nim ale žádný vztah tak nemůžu radit jestli jsou lepší/horší než Octavie RS.

"-- skrytý --" 21.03.2008  16:20

« Re: Re: Re: Re: Poklona uživateli

Ahojte, že se vnucuji do Vaší diskuze, ať si anonym pročte i ostatní auta HH je jich tu dost ... např. tommy s Cuprou, Leila s Focusem ST, Petr s Renaultsportem atd.

Přeji pěkný a klidný výběr auta a určitě semka pak auto dejte na recenz!!!

Zdravím Vás i pana Padama ... ;-)

"-- skrytý --" 27.03.2008  22:24

NEDELNI SRAZ

tak ja to vidim na nedeli ma bejt hezky kdo se jeste hlasi muzeme se sejit treba v moste na okruhu

"-- skrytý --" 30.03.2008  21:15

pekne fotky, super auto (ked som kupoval moju, tak som uvazoval o type r predch. generacie) a recenzia tiez. najma velke plus aj za negativa, i ked toto auto ich vela naozaj nema. najviac by ma hnevali asi tie vrzgajuce plasty.
    okruh.. na ten sa chystam aj ja, je to predsa len ine ako na ceste. a najma auta so sportovym duchom tam jednoznacne patria.
    inak kompresor - kasli na to. tento motor je naozaj uzasny a "kazit" jeho charakter preplnovanim je naozaj skoda. ja som tiez uvazoval o kompresore (jackson racing), ale zatial na to kaslem. vykon nie je vsetko.

padam 31.03.2008  20:20

Uvažovat o kompresoru mám čas ještě minimálně do příštího léta, nechci přijít o záruku, tak bych ho tam stejně dával až budu mít najeto aspoň necelých 100tis. km. Předpokládám že do té doby by se už konečně mohly objevit i nějaké ty atmosferické kity, takže by se pár koníků sehnalo i bez kompresoru.
      Jinak plasty jsem částečně vyřešil, napíšu update.

"-- skrytý --" 02.04.2008  22:41

« Re: Re: 10b

No ja si myslim, ze naozaj to pojde aj bez kompresoru. Su HONDY CTR 7G, ktore po tuningu nedovolili ujst SUBARU IMPREZA STi 2.0 z roku 2006.

Ja by som sa na Tvojom mieste nakontaktoval na tohto (asi najrychlejsie CTR v strednej europe:

alebo tohto chalana (ponukol do testu svoje 7G voci 8G:

Jasne, ze oni dali do tuningu asi dost prachov, ale par konikov by sa mozno dalo dostat z motoru navyse aj za rozumne prachy. Kompresor by som tam proste z "H-principu" nedaval :-)

padam 02.04.2008  22:55

Jo, jo, mě se taky kompresor z "H-principu" nelíbí, ale trápí mě jeden úhel pohledu. Jezdím fakt hodně, cca 60000 ročně, při N/A tuningu motoru mám docela obavu co by to udělalo s životností jednotlivých částí a s provozními náklady. Přeci jen, nechce se mi měnit olej každých 5000km a rozebírat motor po každých 10000km.
          Kompresor mi přišel jako vcelku lehká cesta jak v podstatě bez úprav dostat pár koníků navíc.
          Články CTR Racera a Danyho jsem četl ještě před koupí, je to skvělý co lze s autem udělat, ale přišlo mi že oba mají CTR spíš hlavně pro zábavu. Já musím stále uvažovat i o tom, že jezdím převážně civilně a na okruh nebo na sprinty se mrknu jen občas.

Další věc je, že na 8G v podstatě zatím performance díly neexistují. Hondata má zatím jen reflash ECU a nic víc.

Nebudu ale předjímat situaci jaká bude příští rok v létě, to už třeba bude k dispozici spousta kvalitních N/A vylepšení a to se to pak bude nakupovat. ;-)

"-- skrytý --" 05.04.2008  23:36

« Re: Re: 10b

Hm.... 60 000 rocne? No tak to je teda naozaj hodne... Na druhej strane, to by som asi akekolvek upravy nechal tak, ono ten kompresor na zivotnosti tiez nemusi prave pridat...

Taktiez je pravda, ze na 8G toho stale moc nie je, to asi musim uznat, aj ked som uz dost davno o tom ziadne materialy nehladal, ale zrejme Ty ano :-)

"-- skrytý --" 02.04.2008  22:37

LSD

zdravim, tak ako si pisal na inej diskusii, vraj je LSD na najlepsej ceste a nedodjes o zaruku. S tou upravou to pre mna bude najlepsi HH, v zakrutach to bude este zabavnejsie a kvalita prejazdov ostrych zakrutov sa urcite este zvysi. :yes: :yes:

"-- skrytý --" 08.04.2008  19:54

honda

krásný auto, super fotky..... 10b! mrkni na moje ;-)

"-- skrytý --" 10.04.2008  15:44

L.S.D.

cawko...mam na teba trapnu otazku ale fakt ma to zaujma..co je dobre do L.S.D.? ;-\

padam 10.04.2008  17:19

« Re: L.S.D.

L.S.D. = Limited Slip Differential, tj. diferenciál s omezenou svorností. Zjednodušeně se jedná o typ diferenciálu, který dovoluje vozu přenést kroutící moment nejen na kolo s nejmenším odporem (jako diferenciál otevřený), ale umožňuje přenést část kroutícího momentu i na druhé kolo. Hodí se to např. v případě výjezdu ze zatáčky pod plynem, nebo v případě rozdílného povrchu pod pravým/levým hnaným kolem. Odkázal bych tě na nějaký český článek o diferenciálech, ale žádný rozumný jsem bohužel nenašel. Tak aspoň anglicky - [odkaz]

"-- skrytý --" 12.04.2008  01:26

« L.S.D.

Diferncial ma predovvsetkym zabezpecit, aby sa hnane kolesa mohli v zakrute tocit inou rychlostou, kedze vonkajsie kolo prejde vacsiu vzdialeonst, ako vnutorne, bez toho by si skakal v zakrute ako koza a zodral pneumatiky za par 100km, navyse nerovnomerne. Ma samozrejme aj prenasat tocivy moment z motoru na kolesa a posobi zaroven ako koncovy prevod medzi otackami motora a kolies.

Najklasickejsi pripad: Ak si sa niekedy skusal pohnut tak, ze jedno predne kolo mas na lade a druhe na povrche s lepsou adheziou, tak sa Ti nemuselo podarit ani pohnut (riesi sa to vacsinou natacanim volantu, aby si oklamal klasicky diferencial. Je to tak preto, ze klasicky otvoreny diferencial prenasa vzdy rovnaky tocivy moment na obidve kolesa, len potom uz trochu vyrovnava otacky medzi pravym a lavym kolesom. Takze na lade ma koleso velmi slabu adheziu a diferencial nan zacne posielat malo tociveho mmentu, ale preto musi malo momentu posielat aj na druhe koleso, co ma adheziu dobru. To ma vsak tak velky odpor na kolese, ze to nie je dostatocne a auto sa nechce pohnut, alebo sa hybe pomaly.

Toto riesi LSD, co je prave diferencial, ale s obmedzenou svornostou, pouziva sa samozrjeme skor kvoli tym vyjazdom zo zakrut, kde je situacia podobna, lebo pri prudkych prejazdoch sa odlahci vnutorne kolo a teda vonkajsie dostane tiez menej tociveho momentu a hlavne v 180 stupnovu zakrutu nemozes ist prilis pod plynom a zhorsuje to aj vyjazd. Takto sa dosiahne moznost lepsieho vyjazdu zo zakrut, pripadne je mozne skorej dupnut na plyn za jej vrcholom, podobne ako na zadnokolke, avsak prejazd zakruty ma stale inu charakteristiku, skor mozno podobnu 4x4. Nedosiahne sa tym pretacavy charakter vozidla, ale potlaci jeho nedotacavost ktora je pre prednokolky charakteristicka.

Vysteloval som to cele pre prednokolky, aj ked v podstate LSD byvali hlavne v zadnokolkach, 4x4 mavaju LSD na zadnej naprave.

foto petous

petous 17.04.2008  23:04

« Re: L.S.D.

Píšeš bludy. "klasicky otvoreny diferencial prenasa vzdy rovnaky tocivy moment na obidve kolesa" je blbost na n-tou. Než začneš vydávat dojmy za pojmy, tak něco o problému dopředu nastuduj. Kolega padam to popsal lépe a zbytek se dá najít třeba googlem.

"-- skrytý --" 23.04.2008  23:32

« Re: Re: L.S.D.

:-O Mozno ale niekto neovlada anglictinu, to Ta napadlo? :-) A hlavne som to zacal pisat v rovnakom cae, ako padam, lebo keby som uz videl, ze sa vyjadril on, tak nepisem ja...
          Sice ma sameho prekvapilo, ze som sa tak rozpisal, ale ze klasicky diferencial prenasa rovnaky tocivy moment na obe kola teda blost nie je kamarat ani omylom :-!

Neche sa mi hladat na internete, tak som hned nasiel odkaz, ktory uviedol padam, nalistoval som si stat 4. "Differential and Traction" a hned, ale ze hned prva veta je taka, ze sa mi chce celkom smiat:

"The open differential always applies the same amount of torque to each wheel."

Dalsie materialy sa mi fakt na nete nechcu pisat, ja mam stary casoips, ktory to presne popisuje a studoval som to uz pekne davno. Je aj jasne, ze vyrovnava nakoniec pocet otaciek medzi lavym a pravym kolesom v zakrute, ved to je jeho funkcia, cize v zakrute sa vonkajsie kolo otoci viackrat, ako vnutorne, to iste

To ale neznamena, ze neposiela na kola rovnaky tocivy moment (priblizne).

Ak mas iny nazor, budem fakt rad, ak to vysvetlis, ako to teda je, rad sa necham poucit :-)

foto Blue-Sun

Blue Sun 07.05.2008  14:28

« Re: Re: Re: L.S.D.

V zatáčkách posílá (přibližně-rozdíl je daný drobnou odchylkou vytvořenou parazitními momenty) stejný točivý moment, ale vyrovnává otáčky. Na rozdílných površích ale dochází k tomu, že moment se přenáší na kolo, které má menší odpor valení, tedy i menší adhezi. Tedy na kolo na ledu jde více momentu, než na kolo na asfaltu (až to dojde k extrému 100:0). Proto se auto na ledu nerozjede. Moment přicházející na diferenciál je konstantní, ale liší se výstupy. Stejně to funguje i v terénu, kde se to řeší uzávěrkami. Ale pak zase auto skoro nezatáčí (například osmikolka Tatra, když se uzavřou všechny diferáky, jede prostě jen rovně, ale vyhrabe se snad i ze sra**k).

"-- skrytý --" 13.04.2008  10:59

Špéra"

Souhlas s Babem"špéra by toto auto katapultovala jízdně úplně jinam a to to nemusíš upravovat"výkonově" jako to má tebou zmíněný Danny"jediné modré CTR",který o tom umí hezky povídat,ale bere to vše tak trochu nesmyslně od konce",je tady od nás z Kladna,no comment,nevěř,že umí řídit.Chlape dej tam špéru...a pokad to nemá v sérii,tak brzdovku s vysokým bodem varu,at brzdy jen tak nezvadnou,KN třeba jen vložku,aby se ti tak rychle nezasrala váha vzduchu,dík špéře" budeš do zatáček a na výjezdech všude rychlejší než nějaký Danny"to mi věř,bude to hodně schopné CTR"a životnost motoru stejná..!Akorát domontovávané samosvory"nemaj,tak echt životnost jako,když to máš v sérii,jako např.Focus RS..Volil bych zn.Quife"!Příští auto chci určitě se špérou,v mém Sportíku"dokážu nechutně vletet do zatáčky pod plynem...kdy auto se hrne,v tu chvíly bych,ale chtěl,aby se kola chytly"daleko dřív a vystřelit z rohu prostě proti fyzice"díky absenci špéry"mám,ale smolíka,vše to vypadá z venku"hezky-kamaridi tleskaj:)),ale uvítal bych ještě větší funkčnost a tak musím o něco pomalejc do ní a pak to zadupnout a vyletet,to Clio naštěstí zvládá dost dobře,pak je dost rychlé,pokad někam vletím pod plynem,je to spíš pro zábavu než funkčnost":)Špéra"je good!!!!A věř mi např.new Focus RS pokad bude mít těch 300ps a špéru,bude opravdu namířenej na EVA a STI"...Dle mě silná předokola se špérou"je koncepčně super věc,jak z hlediska nej zábavy,na okrsce,tak z hlediska opravdové rychlosti"!!! :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 17.04.2008  13:13

Recenze dobrá

Ale tohle auto se mi prostě nezamlouvá ;-\ .

"-- skrytý --" 02.05.2008  11:26

Quaife ATB"

Zdarek borče,tak to je super s tou špérou,koupil si to nej co se dá tiše závidím a na příštího Sporta"jdu do téhle věci rovněž!Jinak pozor koupil si ATB diferenciál-...LSD ne,to je další typ konstrukčně a docela funkčně horší..Takže ATB je wery good :yes:Hlavní rozdíl ATB"je šnekový,vydrží vše,životnost dlouhá a je např.v sérii na Focusu RS!Naproti lamelový LSD",je jak název napovídá,lamelový-časem se opotřebovává,lamely se povolují a hlävní nevýhoda je,že tahá za volant v zatáčce a s opotřebováváním je to ještě horší :no: :no: ATB je super!!!Určitě pak napiš svoje mínění,určitě budeš nadšenej:)Na to jsem zvědavej...půjdeš z rohu neuvěřitelně víc a na vodě rovněž super!Akorát nevím proč na mé Clio je snad nejdražší:)))48tisíc....např.na saxo VTS či Bawoně od 22 do 35tis...Ale seženu ho pak přes kamaridy závodníky,cena snad bude jinde...Pak budu s Cliem po tomhle plně spokojen:)!Už takhle jsem v Berouně proháněl závodníky"po tomhle to bude super zbran..ATB Quiafe"super věc :yes: :yes:Určitě pak sem napiš dojmy,nebo můžeš na willy2.0@seznam.cz...

"-- skrytý --" 02.05.2008  18:58

« Re: Quaife ATB"

Ještě tě poprosím,až ti to budou montovat,zkus toho co nejvíc nafotit,jak to tam přesně do té převodovky přijde...Postup stručnej k tomu,jestli by to na Cliu bylo pak v mých silách mě zajímá...Píšou na stránkách jen,že se vyndá starý otevřený difec a dá tento a víc nic...:)Díky moc

padam 04.05.2008  22:31

« Re: Re: Quaife ATB"

Budou mi ho dávat přímo v servisu a budou tam mít auto několik dní, takže fotky asi žádný nebudou.
        Jinak postup je přesně, jen výměna kus za kus. ;-)
        Až bude namontován, tak se určitě podělím o zkušenosti.

"-- skrytý --" 07.05.2008  20:25

« Jak je to s Quaife"...

Ahoj náhodou jsem se potkal předevčírem s jedním guru"přes Renaultsport"teda...co ted postavil závodní Clio R3 pro Vanáče",které ted jelo v Kralovicích Rally...Večer jsem mu poslal fotku tvého Quaife"ATB...Pořád mi říkal,něco,at tam dám Sadev převodovku"rovnou:)cena 170tisíc:))No prostě ho zajímalo jak je konstrukčně řešenej-je to fakt borec ve svém oboru-na tu fotku mi řekl,že si rozhodně nemyslí,že to bude jen výměnan kus za kus,že to vypadá,že se šroubuje na jiné kolo+se musí dát jiný stálý převod!Tak to jsem zvědavý co je na tom pravdy a jak se s tím poperou ti mechanici...prý prostě budeš potřebovat,ještě nějaký"kolečka ještě a hřídel???Ale třeba jen dělá do RS" a tohle u Hondy je jinak,jenže ten na Clio 172"vypadá úplně stejně,no řekl mi jinak,že je to super kvalita a volba a za dobrej peníz...No jsem na to zvědavej,taky si říkám,že to v té převodovce musíš k něčemu utáhnout,že to nebude jen tak.......snad to nebude jen marketing"chytrý od Quaife"...prodáme vám špéru",máte věc,která je v závodních převodovkách,které jsou 5krát dražší..ale,už nevíte,že k tomu potřebujete dalších pár věcí:/snad se mýlím-e 8-s Jestli to je tak jak Quaife"prezentuje,je to fakt za super peníze :yes: :yes: :yes: :yes:

padam 08.05.2008  14:32

« Re: Jak je to s Quaife"...

Co vím tak se jen stáhnou ložíska z původního diferenciálu, dají na tento, poskládá se to zpátky a je hotovo.
            V pondělí to tam vezu tak se zeptám na podrobnosti a zkusím je poprosit jestli by mi to nenafotili.

"-- skrytý --" 10.05.2008  09:38

« Re: Re: Jak je to s Quaife"...

Jasný těším se,až to tam budeš mít na tvoje dojmy :yes: Jinak jsem ve čtvrtek měl na delší trasu půjčené 2003rok CTR"a docela mě nadchlo,až mě to štve kvůli RS":)))Díky většímu rozvoru a zadní nápravě je na limitu klidnější jak mé Clio a hlavně výjezdy jsou teda dle mého gusta,na sprintu,pak jelikož tam mám tu jednotku jsme jeli stejně,ale,kdyby tam nebyla odjede nechutně asi:)Super kára a přemýšlím,že ji brzo uvidím za sebou na platáku:)))!!!Pořešil bych teda,nemá to spodek,jako Clio v sérii taky,ale CTR na rozdíl od něj,to pak dožene víc v otáčkách,ikdyž sepnutí časování v Cliu je znatelnější nevím jak to ta Honda dělá,asi těma 8200,když jsem ji řídil přišla mi pomalejší,ale nějak tu rychlost maskuje,jede slušně,jo a zvučák,dám určitě přímé sání,CTR je tiché,Clio umí nádherně ječet po KN",takže určitě bych dal přímé sání",to mi chybělo,pak by byl charakter"auta o level výš u mě,výfuk řvát nemusí vůbec,ale tohle můžu:))..V sérii je určo tedy CTR rychlejší,on tam má jen výfuk od katu a vložku KN,takže bych to považoval za sérii.Fakt hezký svezení,dostal mě vzhled,výjezdy ze zatáček,kdy to neprohrábne a neztratí výkon jak Clio(ikdyž Sport na cup podvozku je zas o ničem jiným),dále to,že se,taky nechá řídit pěkně plynem na limitu a HLAVNĚ TA DOKONALÁ PŘEVODOVKA ZA TU BYCH SE ZASTŘELIL:)))!Takže od čtvrtka sleduju trh ojetin v Raichu":))Ale moc bych chtěl tu jeho edici má tu 30.th aniversary,červené recara-nádherné.Takže,když to dopadne,v Říjnu na Berounu2"jim zkusím natrhnout zadek zas v CTR-už v sérii je to super zbran na vrchy...a to se mi líbí.PS:sranda byla pak,mi kamarido,když,už jsem ležel vyvalenej na chatě po oběde a listoval starý testy CTR v Carautu napsal zprávu:čoveče Lukyne,abych se ti přiznal,ani jsem nevěděl co v tom autě je:)Vzal jsem to jen do pár zatáček,vyčítal bych si to moc,kdybych mu tak krásný auto odřel"...Budu se těšit na to své,tak moc mě nadchlo,ale nejradši bych obě"Clio i CTR,vždy jsem tyhle dvě auta měl rád,obě jedou do zatáček"good jen každé jde na to jinak...Clio je šílené,na limitu ho brzdou plynem,klidně rozvlním,CTR je jak skalpel,přesně jak píšou v testech,proto ty výjezdy...dle mýho gusta,každá vteřinka se počítá:)!

"-- skrytý --" 22.05.2008  00:48

« Re: Jak je to s Quaife"...

dalsich 5 veci tam nepotrebujes, ale sam to tam nedas, teda dat mozno aj das, ale potom sa zvykne kontrolovat prevodovka, vsetky synchrony atd. a to trva hodne dlho, ja myslim, ze v CTR museli vytiahnut von aj motor (kvoil nedostatku miesta), takze v CLIO potom nie je o com -> motor von

padam 22.05.2008  01:42

« Re: Re: Jak je to s Quaife"...

Motor nevyndávali, jen převodovku. Rozebrat a složit. Mám na faktuře 12h práce, takže to zase tak náročné nebylo.

"-- skrytý --" 22.05.2008  01:51

« Re: Re: Re: Jak je to s Quaife"...

uz som pocul o typkoch, co zrejme motor fakt vytiahli (zle sa im to v CTR "polilo", prevodovka od motoru). Ale 12 hodin prace, to znie dobre (aj ked kamarat, co robi racing auta na slovensku a ma tiez CTR7G s LSD by hned zapochyboval, ci to naozaj skontrolovali fakt uplne dobre). Zas az tak sa v tom ale nevyznam...

padam 22.05.2008  08:43

« Re: Jak je to s Quaife"...

Taky se v tom nevyznám, ale nedělali to na CTR poprvé, vím minimálně o jednom 7G. A týden přede mnou dávali LSD do VTi-čka.

"-- skrytý --" 22.05.2008  18:06

« Re: Re: Jak je to s Quaife"...

tak to si si nasiel dobry servis, ked to nerobili prvy krat...

padam 23.05.2008  00:13

« Re: Jak je to s Quaife"...

Dal jsem na doporučení. ;-) Ještě že existuje honda-club.cz a hondaclub.cz. Díky všem Hondařům za rady minulé i budoucí. :yes:

"-- skrytý --" 22.05.2008  01:33

« Re: Quaife ATB"

ATB je sice naozaj specialna verzia LSD, ale stale je to LSD... Mozno to len zle chapem, ale z Tvojho prispevku ako by vyplyvalo - ATB je snekovy a LSD lamelovy... To samozrejme nie je pravda, LSD znamena Limited Slip Differential.

Ano, je HELICAL (cize snekovy, alebo inak povedany sroubovy), ale to su aj ine LSD. Napriklad INTEGRA TYPE R DC2 ma tiez snekovy LSD. Existuju aj lamelove, torsen, viskozne, elektricke (v novych ALFACH, volaju ich Q2),

O tom, ze HELICAL je najlepsi sa da pochybovat, skor by som povedal, ze je najvhodnejsi na bezne auta, ktore sa ale objavia aj na okruhu, alebo na amaterskych pretekoch do vrchu a podobne... Lebo naoaj vydrzia toho hodne. Lamelovy je naozaj aj trochu citit na volante (ak je umiesteneny na prednej naprave, samozrejme).

Ale tam, kde je naozaj potrebny extremny vykon, sa pouziva lamelovy LSD, je aj patricne drahy a treba ho udrziavat. Ak ma pamat neklame, tak v predu ma WRX STi lamelovy samosvor, v zadu asi torsen??? Nechce sa mi hladat, pripadne ma niekto opravte

foto palkic

palkic 06.05.2008  22:21

Délka převodů

Zdravim, supr auto a hlavně je to Honda, takže neni co řešit. Máme doma taky hondu, i když jen jazze. Nemohl bys sem napsat, kolik dá ta tvoje max. rychlost na jednotlivý převody a kolik točí na 6° ve 130 km/h, jen tak pro představu jak má dlouhý (teda spíš krátký) převody? Dík moc

padam 07.05.2008  10:25

« Re: Délka převodů

Tady je tabulka s max. rychlostmi pro jednotlivé rychlostní stupně pro Civic 8G: [odkaz]
      6.RS točí při 130km/h 4000ot./min.
      Osobně bych řekl že je převodovka krátká tak akorát, být ještě kratší tak bych se asi s řadící pákou "ukvedlal". ;-)

foto palkic

palkic 07.05.2008  18:02

« Re: Délka převodů

Tak to je mazec, má to jen o trochu delší převody jak náš Jazz 1.4, ten točí ve 130 něco kolem 4200ot./min,ale má to o 120 koní a jeden převodovej stupeň navíc. To teda musí táhnout snad ještě víc jak ten Jazz splašenej >:D

"-- skrytý --" 22.05.2008  00:44

« Re: Re: Délka převodů

no, akurat ze JAZZ ma k svojmu motoru trochu zbytocne dlhe prevody :-) Teda urcite 1.25, 4-ku nehrozi dotocit do cervenho... ale inak JAZZ super auto, dobra volba

padam 22.05.2008  01:39

« Re: Délka převodů

Měl jsem půjčeného Jazze 1.2 a divil by ses, sice to dalo práci, ale i 4-ka šla až do omezovače. >:-[] Jinak jsem ale nepochopil na co tam 4 a 5 je. 3-ka má omezovač na cca 137km/h, a to bych řekl že stačí. Jinak super spotřeba, jezdil jsem za 7,2l/100km. :-)

"-- skrytý --" 22.05.2008  01:53

« Re: Re: Délka převodů

>:-[] No dobre, tehla na plyne, maly kopcek a vietor v zadach... JAZZ snad 1-ku uz len ma do 60, alebo kam... Nechapem, moc dlhe, na ten motor :-)

"-- skrytý --" 22.05.2008  02:01

« Re: Re: Délka převodů

inak prevodovka na CTR 8G je uz fakt dost kratka, upravene auto, co jazdi preteky do vrchu by sa nemuselo hanbit... Seriovo tak kratku 2,3,4 som jazdil snad len na SUBARU LEGACY 3.0 spec. B... Akurat, ze ten uz ma 5,6-ku dlhu, kdezto CTR sa s tym nemazna ma kratke aj tie :-)
          Samozrejme CTR 8G sa takto vrcharska prevodovka vyslovene hodi :yes:
          Aj ked CTR JDM ma tusim este kratsiu 4,5,6 >:-[]

padam 22.05.2008  08:45

« Re: Délka převodů

Jo,jo, převodovka je krátká až až. Je ale fakt že jsem přemýšlel ještě nad zkrácením. Dát maximálku někam k 200, to by byla pak raketka. ;-)
            Jenže pak bych se ale s řadící pákou asi úplně ukvedlal, už takhle řadím pořád 2-3-4-3-2-3-4-3-2-3-4... >:D

"-- skrytý --" 22.05.2008  17:30

« Re: Re: Délka převodů

ved ale s tak cistim a presnym radenim, to je radost, ziadna rychlost nesmie ostat zaradena dlhsie ako minut!!! :-) Niekedy mam pocit, ze prevodovky v HONDA vedia fakt citat myslienky, esle len pomyslis na 4-ku - a je tam, presne, krasne, bez odporu, ani nevies ako :-)

Uplne presne nie je len ked sa na dialnici poriadne rozbehnem na 4-ku a uz mi to staci a chcem dat 6-ku, cize 4->6... ale to sa da pochopit... :-)

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 22.05.2008  20:19

« Re: Re: Re: Délka převodů

Aj dlhe prevody maju nieco do seba, na mestskom obchvate clovek chvilku potoci dvojku a potom si da pohodlne za 5 a je to tak akurat :-)

padam 23.05.2008  00:09

« Re: Re: Re: Re: Délka převodů

Na délce převodů zase tak moc nezávisí, taky občas řadím 1-2-3-6 ;-)

"-- skrytý --" 23.05.2008  01:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Délka převodů

veru, na subaru legacy 3.0 som casto radil 1-2-4-6 a podobne kombinacie :-). Keby som mal v ACCO prevody z CTR 8G, by mi asi vadilo, aby mi tocil na 6-ke 4000. Ale v CTR je to uplne v poho :yes: :yes:

"-- skrytý --" 22.05.2008  17:31

« Re: Délka převodů

BTW, to sa da z prevodovych pomer fakt lahko vypocitat...

"-- skrytý --" 21.05.2008  12:54

Moc moc pěkný auto, ať slouží!!

foto brano-co

brano_co 21.05.2008  17:23

to: padam

prosím ťa, nepoužívaš Skype alebo ICQ ? mam Corsu OPC a už som skoro na 100% rozhodnutý pre LSD, mám pár otázok, teda ak by sa ti chcelo ich zodpovedať...

padam 22.05.2008  01:37

« Re: to: padam

Poslal jsem ti Soukromou zprávu.

OS 22.05.2008  09:17

tise zavidim

a tim diferakem to musi bejt hrozna sranda :yes:

padam 22.05.2008  11:58

« Re: tise zavidim

Jo, jo, LSD je návyková droga. Dřív jsem se netěšil na déšť, ale myslím, že teď si ho asi zamiluju. ;-)
      Už aby byla zima a sníh. >:-[]

foto igor77

igor77 05.06.2008  22:36

« Re: tise zavidim

ja taky..

foto ZiP2150

ZiP2150 23.05.2008  11:19

OFICIÁLNY ZRAZ MOJE AUTO ! ! ! !

Páni, poďte... aj súdruhovia z diskusie... poďte sa registrovať ak môžete.
    Ďakujem.

"-- skrytý --" 08.06.2008  11:56

Špéra"

Ahoj,jelikož budu ted brzy majitelem CTR 7g..Chci se tě zeptat,pověděl ti někdo,dočetl ses někde na stránkách,třeba,alespon trochu něco,jak je to po instalaci"špéry do série převodovky,s její spolehlivostí??Jestli třeba to je jen o tom,že dřív měníš převodový olej...nebo jak je na tom VŮBEC PAK PŘEVODOVKA,PÁČ JE DALEKO VÍC NAMÁHANÁ..?Vydrží to?Pokad jsou střeva převodovky stejná jako u Japonské verze kde je Špéra"v sérii,tak se toho nebojím,ale jde mi o to,abych neměl po dejme tomu 50tis km převodovku na odpis?Díky za info...

padam 08.06.2008  15:54

« Re: Špéra"

Nemusíš mít vůbec strach, jelikož se jedná o šnekový diferenciál tak bez problémů přežije celé auto. Převodovka je namáhaná stejně, jen ten kroutící moment je rozdělován diferenciálem v jiném poměru mezi jednotlivá kola. Přečti si ale článek od Danyho na HondaClubu [odkaz]
      Nějaké infomace jsou také v diskuzi pod mým článkem [odkaz]

"-- skrytý --" 10.06.2008  19:02

« Re: Re: Špéra"

No mám nastudovanej Quaife"diferák,už dlouho a prostě ses rozhodl dobře!Netahá za volant,tak blbě a má vyšší trvanlivost rozhodně...oproti lamelovému,u kterého se povolují a opotřebovávají lamely(to stačilo,aby to Dany takhle napsal a nemusel psát celou kroniku o tom tam:)Já mám vyzkoušenej lamelovej(měl jsem po Petákovi půjčenej treningáč-Civic Vti s lamelovou špérou) a pěknej vopruz,ještě jak,už byl jetej,tahalo to kort na mokru neuvěřitelně volant,to se dalo,zvyklej z živého Clia..ale hlavně auto cukalo ze strany na stranu,no děs...ATB"od Quaife"bude good:))Přes koho si objednal ten diferák?Co jsem koukal na ceny,jsou o půlku levnější jak na Clio,což je super...O víkend budu,už mít nádherné CTR 7g na zahradě(limitovaná edice-30th anniversary-černá barva,červená brutální Recara:))33tisíc najeto,2003rok,leštěnka po kamaridovi:)PS:Ještě mě ten Dany pobavil s jednou věcí,že,až po špéře"s ní dělal přetáčivý smyky,to mě fakt pobavil:))Se Sportem a s CTR"v sérii,jdou dělat přetáčivý smyky přirozeně úplně,na limitu...fakt ho nechapu

padam 10.06.2008  22:14

Mám ho od www.cplracing.co.uk

"-- skrytý --" 10.06.2008  22:34

« Re: Re: Re: Špéra"

Ju o těch stránkách vím,dle honda-clubu...nenašel jsem,na nich žádnej webshop ale??Můžu se zeptat kdo ti ho montoval,kdo to u nás umí,je fakt šikovnej?Četl jsem někde,že se musí i vymezit nějaké vůle na ložiskách a tak...?

"-- skrytý --" 10.06.2008  22:36

« Re: Re: Re: Re: Špéra"

Ty Willi, já tě řeknu jednu věc, já jsem si teď vymezil vůli, jak to tady píšeš a zařekl jsem se že zhubnu a nekecám, sundal jsem dolů za 14dní 6,5kg. Fakt nekecám. No ale ještě bych chtěl přestat kouřit ... ;-) >:D

"-- skrytý --" 11.06.2008  09:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Špéra"

Hmm tak takovou vůli nemám...já teda nekouřím a chodím do posilky,ale zas kvůli tomu,že nasaju Civica jsem slíbil ženě,že dodělám ty omítky a sádroše na baráku,aby jsme mohli konečně bydlet ve svým taky:)))

padam 12.06.2008  16:10

« Re: Re: Špéra"

Webshop netřeba, stačí napsat email a oni už ti pomůžou. ;-)
              Montoval mi to jeden dealer Hondy, ale nechtěl bych ho veřejně prozradit aby neměl problémy. Napiš mi kdyžtak SZ, nebo mail na adresu pavel.adam (zavináč) gmail.com

"-- skrytý --" 23.06.2008  17:33

« Re: Re: Re: Špéra"

Hele Willy, podla mna technicky autam moc nerozumies. Uz pred tym tie kecy, ze LSD znamena, ze je lamelovy, boli dost mimo.

Jazdit asi vies, ale... Lamelovy proste je zavodny a ma uplne inu svornost, odides na nom fakt na jednej poloose. Nieco za nieco, opotrebovava sa. Srobovy na ozajstne zavodenie (myslim fakt profi) je ale slaby.

Dany ma LSD z ITR DC5 a je tiez snekovy, samozrejme (ale vyssia svornost ako QUAIFE). Okrem toho, neviem, preco ho tu stale ohovaras a na HC.cz sa tvaris ako strasny kamarat, budes snad schizofrenik, nie? Na jeho mieste by som Ti dal do nosu a nepozical auto.

CTR pretacavy smyk - v serii to samozrejme ide, ale neda sa az tak dobre ovladat... A ked vymenis podvozok za zavodny, tak drzi tak, ze pretacavy smyk zase moc nedas, podari sa zas az po spere...

"-- skrytý --" 24.06.2008  00:17

« Re: Re: Re: Špéra"

a BTW fesak, ze je ten Dany na "jedine modre CTR" uplny mantak, nevie soferovat... Ale tuto si uplne nadseny z jeho auta a naramne mu pochlebujes:

podla neopakovatelneho stylu pisanie, je jasne, ze LM''183'' a CTR si vsetko proste Ty... Takze niekoho najprv ohovarame a potom zobreme, aby nas odviezol? Detinske, nevadi...

Chlapovi aspon sluzilo ku cti, ze sa potom ospravedlni a povie sorry chlapi, kecal som. Kaslat na to. A tym viacej, ked niekoho nepoznas, tak ho neohovaraj. Dany si myslim, ze sa v autach vyzna 1000krat lepsie ako Ty (lebo podla tych par kidov, co si tu napisal, tak im rozumies menej ako ja a ja som uplny amataer a toretik a len fanda). A tiez koec chalanom od nas uz porobil aspon upravy s uplnym nadsenim. Jazdit som ho nevidel, ale za x rokov v rallye asi nieco vie (ja by som sa tam rozflakol o druhy strom). Beriem, ze si vyhral na Beroune, ale to z Teba este majstra sveta nerobi

"-- skrytý --" 25.06.2008  00:38

« Re: Re: Re: Re: Špéra"

fajn, ze si sa na HC ospravedlnil, to beriem. Ja zas musim povedat, ze som mal zle nastudovany DC5 diferencial, ten je skutocne LAMELOVY, Danyu ma na to upozornil a uz som to nasiel, je to tak. DC5 je taka vyslovene napodobenina zavodnej spery a zrejme v zakrutach bude aj naozaj dost tahat. Pre uplne bezne jazdenie zrejme bude naozaj QUAIFE lepsie riesenie, je to dost mozne

"-- skrytý --" 25.06.2008  01:18

« Re: Re: Re: Re: Špéra"

inak ale snekovy LSD som uz jazdil a zas ta jeho nevyhoda, ze meni polomer zatacky. To je pomerne neprijemne.

Na skutocne zavodenie je len lamelovy, ale ten fakt vydrzi malo, na bezne jazdenie pre lepsi pocit a hoc aj obcasny pretek je dobry mozno aj torsen, ci helical.

ale VTi som jazdil a ma lamelovy (co mi tiez povedal az Dany), aj DC2 aj DC5. To som prave nechapal, lebo ten tiez menil polomer zakruty v zavislosti na plyne a preto som ho vzdy pokladal za helical. Dany mi vysvetlil, ze je to napodbenina zavodneho a tie lamaely tam funguju proste inak, takze meni tiez polomer zakruty, ale nie tak vyrazne, ako HELICAL. A vydrzi tiez hodne, nie ako zavodny, ktory vraj vydrzi tak max. niekolko malo tisic km.

Zdoraznit ale musim, ze sa ospravelnujem Willy ja Tebe, pravy LSD je naozaj vzdy len lamelovy, aj ked sa casto aj v odbornej literature popisuje, ze HELICAL, ci TORSEN, ci QUAIFE su tiez LSD, aj ked ono to uplne pravda nie je.

"-- skrytý --" 26.06.2008  18:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Špéra"

Mýlit se a chybovat je lidský,taky si ze mě udělal,pěkně vola co ničemu nerozumí vůbec,dík:)))snad,až tak nekrmím:)))normálně bych byl nepříjemnej,ale,že ses omluvil to napravilo...kecat po chatu je na nic,lidi si víc rozumí osobně,často napíšeš věci,který by si normálně ani neřekl...Dany je opravdu v poho chábr.PS:nechápu,proč do mě rejpeš s tím,že mě svezl,nabídl mi to on,já jsem za to rád,fajn zážitek,ale kdybych se mohl svézt sám bylo by to fajnovější,určo auto postavené fajnově,dle mýho gusta..Jak jsem řekl,silnější předokola se špérou je můj post a troufnu si říct,že na okrsce budu prohánět ostré čtyřkoly s 280ps a je vidět,že ani v tom sem se nemýlil ;-)

"-- skrytý --" 23.06.2008  17:22

« Špéra"

to by ma fakt zaujimalo, preco by prevodovka mala byt viacej namahana...

20TFSI 17.06.2008  20:19

dnes nedaleko plzne

nemas na aute cerno cerveny borbet XL (sis je musel nalakovat, chrom prestrikat na cerveno)?

Jestli jo, tak ten cernej seat leon FR, co ti ukazal v tom tahlym kopci zada, hadej kdo to byl. (Most-Plzen (Kaznejov) )

Myslel sem ze TYPE R jede lip...

a ty zavodnicky rukavice, cos mel, to je schvalne? Docela sem se pobavil, kdyz sem je videl. Zlepsil si mi naladu.

Ustecka znacka sedela a myslim

padam 17.06.2008  23:04

« Re: dnes nedaleko plzne

Kdepak, to jsem nebyl já. Dneska jsem byl celý den v Praze.
      Kola mám zatím originál, stříbrné. Jinak jsem se díval na technické údaje a FRko by nemělo mít nějak extra na vrch, určitě na to ten řidič CTR šlapal co to šlo ?

"-- skrytý --" 23.06.2008  23:13

« Re: dnes nedaleko plzne

Tak pouze pro upřesnění. Tato cesta byla moje první s chipem, který umí 240 HP při 8.600 otáčkách HP a má upravený kroutící moment na 280 při 8.600 (240 při 7.000 ot.). Jsem teprve měsíc po plastice vazu v pravém koleni a toto byla moje první jízda s takto upraveným autem.
      Jinak už od poloviny "táhlého kopce" jsem netlačil na pilu. Rozjížděl jsem se z čtyřky, protože jsem zkoušel jak se to rozjede. V případě zařazení trojky by to bylo asi jiné kafe. To že Jste se bavil těmi rukavicemi, tak to je jen dobře. Příště až se potkáme, tak to již bude komplet nové sání od KN vč. racing filtru a upravený výfuk. Výkon tím vzroste na cca. 250 koní. Jinak VTEC již nyní spíná při 4.000 otáčkách a jede až do 8.600. Myslím, že příště už nebude žádné příště.

20TFSI 25.06.2008  20:52

« Re: Re: dnes nedaleko plzne

nevedel sem ze narazim na takovyho fanatika, ale ja se taky rozjidel ze 4ky a v horni polovine kopce bylo v levym pruhu auto, tak ani na pilu tlacit neslo ale stejne si se priritil jak silenec a nechapu teda proc ses mi pred tim tak tlacil na * pred tim kopcem v obci a jeste pred obci taky...

A jinak, ja nezavodim, jen me nebavi, kdyz mi nekdo chce kontrolovat vejvuk z pul metru, to taky za chvili muze bejt v kufru.

A chipem z atmosfery 40 koni ... no to si dovolim bejt hodne skeptickej ;-)

A jestli si pouzil centimetr plynu na ctyrku, tak CTR teda musi ject lip nez Veyron a vsechny supersporty dohromady.

Myslim, ze pohadku na dobrou noc si radsi precteme jinde :-)

Tak i tak, at to jezdi.

PS. psal sem nekde kolik mam koni? nepsal ....

"-- skrytý --" 25.06.2008  22:21

« Re: Re: Re: dnes nedaleko plzne

To co je pro Vás pohádka, to je pro mne denní realita. Ono to je nejspíš tím, že pro Vás to je noční můra.
          Jednotka je první v Evropě pro CTR 2008 a stojí 60.000,- Kč.
          Při použití více jak 1-2 cm plynu by mi nestačil otáčkoměr, bohužel.
          Již jsem zde psal cestu na Sv. Šebestián 180 na 5-ku při použití 1 cm plynu, a to je táhlý kopeček plný zatáček. Připomínám, že jsem to jel odspodu.
          V případě potřeby si zde můžeme dát porovnání.

20TFSI 26.06.2008  02:22

« Re: Re: Re: Re: dnes nedaleko plzne

konkretne mne je uplne jedno, jak ti to jede na 1cm nebo 2 cm plynu, ale pri tvrzeni o 40k plusu k seriovymu vykonu pouze zmenou softwaru u atmosferickyho motoru s objemem 2l si proste cloveka nekam zaskatulkuju. Rad bych se plet :-) Ale uz jen to zurivy lepeni-se na vejfuk mojeho auta a nedodrzovani bezpecnyho rozestupu hovori za vsechno.

Kdyz ses tak lepil, dal sem ti fer moznost ukazat, jestli to lepeni se na zadak zvladnes udrzovat i dal. Nestalo se. Tvoje vysvetleni je, ze si to setril. Moje ze si musel rozkousat zavodni rukavice vzteky, kdyz si bud spatne radil, nebo co si delal. (nadsazka) Na druhou stranu, kdybys zacal provadet neco nebezpecnyho, radsi bych uvolnil cestu a v klidu te pustil, nestojim na silnici o nejakej maler.
            A uz jen tim rozestupem si o nej koledujes.

"-- skrytý --" 26.06.2008  22:22

« Re: Re: Re: Re: Re: dnes nedaleko plzne

Kdybych se lepil na výfuk, tak by to vypadalo trošku jinak. Pro toto zjištění si stačí zajet do Prahy, když k tomu ještě trošku sprchne, to je potom mazec. Jinak při tom "lepení" jsem vždy už brzdil motorem.
              Jinak po přejezdu žel. přejezdu a následné jízdě lesem a potom se podjíždí železnice. Tam z druhé strany (nejsou vidět) dost často měří rychlost a následně na parkovišti to vybírají. Proto jsem tam dosti výrazně zpomalil, abych nepřišel o many a dosti cenné body. To, že tam nestály Vám ušetřilo dosti peněz a bodů. Jinak v celé Plzni jsou radary a měří tam 50 Km/h. Jestli Jste si všiml Vašeho ukazatele rychlosti, tak Jste asi nejel podle předpisů.
              Na rozdíl od Vás, tu mnou Vámi domělou nebezpečnou vzdálenost mezi Vaším vozidle a mým mi nemůže nikdo dokázat, leda že byste si chtěl nechat zničit Vaše vozidlo. Ta Vaše 80 Km/h v obci se dá velice snadno změřit.
              Jinak jsem se jízdou docela bavil, nijak se nestresoval, samozřejmě v rámci bezpečnosti silničního provozu.
              Pouze pro Vaši informaci již 8 let jezdím bez zapnutých pásů a nikdy jsem za to nedostal pokutu, i když mě zastavili policajti.

20TFSI 17.06.2008  23:26

plzen

tak to sorry, ja sem prave tady toho civica s borbetama XL videl, nikdy bych si ho nezapamatoval, kdyby je nemel nastrikany na cerveno, o tech kolech sem taky uvazoval. V original verzi je to kombinace chrom+cerna, on nahradil chrom cervenou barvou - stejnou mel i karoserii, Ustecka znacka taky.

Sem myslel, ze si to fakt ty, protoze nevim, kde jinde bych to auto predtim videl, nez tady, a jeste tam mel napsano o tech kolech. No nic.

Jo slapal tomu, protoze se na me strasne tlacil, vykukoval, videl sem ho ve zpetnym jak ma zavodnickej vyraz :-)

Pak prislo stoupani s dvouma pruhama v jednom smeru, tak sem na to v levym dupnul, a odjel mu, pak se za chvili priritil, kdyz uz me zablokovalo auto.

Nechci tomu rikat nakej zavod, ale celou trasu dost zurive za mnou predjizdel, stihal me, tak asi trochu tomu daval :-)

Nemuzu ale mluvit za nej a taky nezavodim. Kdyby se na me tak nelepil a nesnazil se mi naject do vejfuku, nechal bych ho.

"-- skrytý --" 23.06.2008  23:22

« Re: plzen

Jenom pro upřesnění. Při této jízdě jsem použil pouhý 1cm plynu. Nebýt zařazené čtyřky tak nevím. Ještě jednou připomínám parametry po update jednotky, která je první v Evropě namontovaná na TypeR r.v. 2008 a je přímo z USA. 280 NM při 8.600 ot./min. VTEC spíná při 4.000 ot./min. a jede až do 8.600 ot./min. Výkon stoupl na 240 koní při 8.600 ot./min..
      Jenom pouze připomínám, že jsem to jenom lechtal a zkoušel jak to jede.
      Být Vámi, tak bych si až tak moc nefandil.

23.06.2008  23:27

« Re: plzen

Neudělali ti taky plastiku machrovacího nervu? PS: rukavice zahoď, nech si jen pokud jsi řidič slečny Daisy ;-)

"-- skrytý --" 23.06.2008  23:39

« Re: Re: plzen

Jaké, že Subaru užíváte. Jestli Forester Diesel, tak to potom zcela chápu. Co se týče rukavic, tak jsou to MOMO s FIA licencí pro závody, tzn. nehořlavé. Rád dám kontakt na koupi, ale upozorňuji na "trošku" vyšší cenu v řádu tisíců Kč. >:-[]

23.06.2008  23:43

« Re: plzen

Aha, tak pokud plánujete jezdit jako prase a případně v autě uhořet, tak proč ne :yes: , to jsem nevěděl ;-). PS: Licenci na soudnost bohužel FIA neuděluje...a penězi se zaplatit nedá ;-\ PPS: dotázek...po wočipowání to na dvojku nepojede ani stovkou? olik to proboha jede ted, 60? >:-[]

"-- skrytý --" 24.06.2008  00:14

« Re: Re: plzen

Které vozítko Vám udělá na 2 100 Km/h. Jak ale asi víte, tak TypeR má krátké převody, vyjma 6-ky. Ono mít rychlé vozítko neznamená jezdit jako prase, ale ono se to zdá, když ten druhý jezdí ve škodě 120 r.v. 1980. Ale i tak přeji hodně "ujetých" kilometrů. Jinak já soudný jsem, na rozdíl od Vás, protože vím, kde si co mohu dovolit. Rychlosti do 3-ky jsem nestíhal odezírat, protože do jede již teď jako raketa na 4 kolech. Jestli se někde na silnici potkáme, tak rád nechám svézt na místě spolujezdce a můžeme se projet cestou z Boče do Ostrova (u Karlových Varů), což pro Vás asi bude zážitek.

"-- skrytý --" 25.06.2008  02:12

« Re: Re: Re: plzen

no prave, ze na 2 urobi 100km/h dnes ledajake auto a nevidim v tom az tak extra vyhodu. Otazka je skor ktore ine bezne vozitko bude na 100km/h pod 7s ;-) FR to urcite nebude

foto nasta-RSKa-

nasťa (RSKa) 26.06.2008  18:41

« Re: Re: Re: plzen

HAHA, moja vectra 1.8i 85kW jede na 2ku 100km/h >:D

"-- skrytý --" 26.06.2008  22:24

« Re: Re: Re: Re: plzen

Super, a kdepak to končí. Odhaduji 5-ka končí na 180 a 6-ka šla do čistírny.
                  Přeji hodně ujetých pomalých Km.
                  Paček slimáček.

"-- skrytý --" 28.06.2008  22:52

« Re: Re: Re: Re: Re: plzen

ale tu tiez zasadne nesuhlasim. Kolega tam povedal, ze jeho vectra 1.8i ide na 2-ku 100km/h lebo povodna otazka bola ze ake ine vozitko dnes toci na dvojke az 100-ku?

Nesnazil sa povedat, ze jeho vectra 1.8 je zavodne auto a zrychli z 0 na 100 za 6.5 sekundy... tak preco vyryvat?

A pripada mi, ako keby ste nechapali vyznam skratenych prevodov

20TFSI 17.06.2008  23:29

plzen

on ten rozdil bude najisto v preplnovani, stacilo aby tam trena nemel otacky a tolik mu to nepojede, kdyz to bude mit vytoceny, tak muze bejt na stejno. Otazka je vaha aut, atd.

Nepsal sem to jako zadny smerodatny, jen sem te chtel poskadlit kdybys to byl nahodou ty.

Ale neva, at ti to jezdi :yes:

padam 18.06.2008  20:56

« Re: plzen

Jo taky mě napadly otáčky a váha. Je fakt, že nahoře (5,5-8000)to jede super, ale jestli měl špatně zařazeno a byl pod 5400, tak to už bývá o něco horší.

Jinak třeba se někde potkáme a můžeme otestovat. Taky se netlačím, na dálnici pohodička 130 na tempomat, ale když vidím že se někdo chce porovnat tak mu dám šanci.
      Naposled jsem zjistil že na dálnici jede nový Legend skoro stejně jako CTR (až do maximálky). Do 200 jsem rychlejší já, od 240 nastupuje Legend (maximálku máme stejnou, nebyl schopný mi ujet). Holt 3,5litru a 295koní musí už být někde znát.

Jinak taky přeju spoustu rychlých kilometrů. :yes:

"-- skrytý --" 23.06.2008  17:25

« Re: Re: plzen

Novy LEGEND nema sancu z 0 na 100, je strasne tazky ;-) Aj kde toci mu jednotka do 80. Ani moc v pruznom zrychleni, pokial dotycny nemal zapnute na sekvencnce radenie, tam by snad bol lepsi uz pod 200, ale maximalka je urcite inde ;-)

"-- skrytý --" 23.06.2008  23:32

« Re: Re: plzen

To Jste to přesně odhadl, na úpatí kopečka byla zařazená čtyřka, stačilo tam dát za dva a bylo by to někde jinde. Jinak pouze pro Vaši představu popíšu max. rychlosti po chipu jednotky (první v Evropě na TypeR r.v. 2008), která bude stát 60.000,- Kč s DPH. 1 - nevím, 2 - 97, 3 - 136, 4 - 195, 5 - 220 (víc jsem ještě nejel), 6 - odhaduji 250.
        To mě ještě čeká komplet nové sání od KN vč. filtrů a úprava výfuku. Potom se dostanu na cca. 250 HP při 8.600 ot./min. Kroutící moment je již nyní na úrovni 240 NM při 7.000 ot./min. a 280 NM při 8.600 ot./min.. VTEC spíná při 4.000 ot./min. a max. otáček je až při 8.600.
        Jinak to byla moje první jízda po operaci a tak jsem se trošku bál o svoje pravé koleno a taky jsem testoval co to auto takhle dokáže. Jak jsem již dříve psal, tak jsem používal pouze cca. 1 cm plynu. >:-[]
        V případě razantnějšího použití jsem si zatím nebyl jist výsledkem. Dnes již ale vím, že to jede po úpravě jednotky jako ďas, kdy je VTEC neustále v akci.

"-- skrytý --" 25.06.2008  02:05

« Re: Re: plzen

No Kimmmi, upraveny CTR by urcite ludia ocenili skorej na www.hondaclub.cz a tuto ak si kolega mysli, ze Leon FR ukaze CTR serivej s prehladom zadok, tak je fakt mimo, netusi, ake ma fakt CTR 8G kratke prevody.

Avsak to nadsenie z chipu by som neprejanal, chipom a mapami bez akutneho nebezpecenstva poskodenia motora nie je mozne z K20Z4 motora mozne dostat + 40k a to vlastne zo ziadnej kvalitnej atmosfery upravovou ECU.

Ja asi viem, ktoru zavodnu jednotku mate na mysli... Vyzehli pekne ten zub na priebehu tociveho momentu, ale chipom z K20Z4 je mozne ziskat tak 15k, ak niekto tvrdi nieco ine, tak to prehana (a klame). K20A2 motor v starsom modely sa da lepsie ladit,ale ani tam to chipom nie je mozne, poznam chalanov, co urobili hodne uprav, aby na K20A2 mali + 40k.

A inak trochu nechapem tie rychlosti. CTR ma kratku prevodovku 2-ka konci uz niekde tesne nad 90, ak uprava ECU ale zvysila ma otacky az nad 8600, tak to moze byt tych 97. To je vsetko fajn, ale do 97 toci dnes kde jake auto, anpriklad mojmu ACCORDU konci dvojka tesne nad 100km/h pri dvojke.

CTR 8G sa daju prevody este skratit, 4,5 a 6 z CTR JDM a potom je to uplne nenormalna raketa :-)

"-- skrytý --" 23.06.2008  17:27

« Re: plzen

asi by si bol sklanamany, ak to niekto fakt vie a ma dobre nakvaltovane, tak len tak v dvojpruhu do kopca by si neusiel, CTR 8G ma kratke prevody a neskutocnu chut do otaciek a hoci 2.0 TFSI 200k vobec nie je zly motor, nemal by sancu... CTR Ti moc neujde, ale ujde (skusal som proti GTI)

foto Kubyyyk

Kubyyyk 22.06.2008  18:47

Karlovy Vary - OMV

Nebyl jsi tam náhodou dnes???? :-)

padam 23.06.2008  11:48

« Re: Karlovy Vary - OMV

Kdepak, 22.6. jsem se vracel přes Plzeň z Nordschleife. ;-)

foto Atila-

Atila_ 23.06.2008  14:55

Jeste k tomu Top Gear

Oznaceni, ze v TG z Type-R nebyli "zrovna nadšení" je docela eufemismus. Ve skutecnosti Type-R je podle nich takova plecka, ze ho Clarkson zaradil do sveho seznamu nejhorsich aut na trhu vubec, vedle budget vyrobku indickych a malajskych automobilek. Hodnoceni bylo shrnuto slovy:
    "All things considered, then, I pretty much hated it. It is nowhere near as good as a Golf GTI because, to be honest, it’s nowhere near as good as walking. This, I feel sure, will guarantee its success among the earwig boys."

"-- skrytý --" 23.06.2008  17:17

« Re: Jeste k tomu Top Gear

Az na to, ze si precitaj hned dalsi diel a v redakcnom teste HH CTR 8G vyhralo a pisali, ze oni s Clarksonom proste nesuhlasia.

Clarkson mal rad 7G CTR a pre takych manikov je 8G bezosporne krok spat, je tazsi (ale bezpecnejsi) nie je pretacavy (opat pre bezneho cloveka bezpecnejsie), motor ma len 1k navyse (ale ma znacne lepsie emisie). Blbe je, ze ma jednoduchu zadnu napravu, co je dobre pre klasicku verziu (velky kufor), ale pre jazdenie az tak nie. Tam zadna naprava sice strasne drzi, ale ked sa Ti utrhne, tak to moze byt posledna vec, co sa autom urobis, zatial co mulitlinku sa Ti pomerne jednoducho zase chyti...

Clarkson to mozno zaradil medzi najhrosie auta, ale v Britanii je to medzi 3D HH najpredavanejsie auto... a podla mna aj tak jeden z najvyvazenjsich HH na trhu

padam 23.06.2008  21:01

Nordschleife

Jako aktualita doplněny fotky a videa z Nordschleife. >:-[]

David Silver 23.06.2008  21:17

« Re: Nordschleife

Pěkný. Nečekal jsem od toho auta rtakový pěkný sound....

"-- skrytý --" 23.06.2008  23:10

« Re: Re: Nordschleife

to auto ma jeden s najrajsich soundov :-) Vsak ono nie kazdy motor toci nad 8000 rpm (obmedzovac je snad 8300 otacok, alebo kde, to nema ani nove M3 aj ked to ma vykon niekde trosku ine ;-) )

"-- skrytý --" 24.06.2008  00:05

Nuerburgring

Video docela ujde, ale rád bych dostal odpověď. Jelo se s vypnutým VSA ? Jestliže ne, tak to byl dosti velký hazard, protože Jste mohl auto kdykoliv poslat do svodidel. Rukavice docela hezký, ale k tomu autu se nehodí, protože nejsou FIA Licenced. Mě už se taky dvakrát povedlo jaksi zmást VSA při "trošku" razantní jízdě (ne na okruhu).
    Jízda mi přišla trošku pomalá na schopnosti vozidla.

padam 24.06.2008  17:50

« Re: Nuerburgring

VSA jsem měl samozřejmě zaplé, dal jsem jen asi půl kola bez VSA a byl to moc velký adrenalin. Jinak rukavice mám kvůli pocení rukou, neplánuju požár v kabině. ;-)

"-- skrytý --" 24.06.2008  20:35

« Re: Re: Nuerburgring

Dnes jsem si dal po nové silnici z Chomutova na Sv. Šebestián do kopce bez VSA a klima 180 Km/hod od úpatí k první odbočce (k ČS Q), těsně před koncem 190 Km/h. Kolega, co mi tam dával upravenou jednotku tam jel 220 Km/h, ale na to jsem si zatím netroufnul. Snad příště.

20TFSI 25.06.2008  21:19

vykony

no a pro neverici Tomase prikladam mereni vykonu na kolech, tj jedno z nejrespektovanejsich mereni, kde se meri vykon, kterej se opravdu dostane na kola.

type R:

FR:

ono uz jen v serii to nevypada na veliky vyskakovani Hondy

protoze tovarni udaje s namerenejma se docela rozchazi, narozdil od Seatu.

to jen tak pro zajimavost. Takze tim uzasnym cipem se u CTR mozna dostene na 190+15 koni.

"-- skrytý --" 25.06.2008  22:26

« Re: vykony

U seatu je chyba, těch 101% naměřených proti papírové hodnotě by mělo být nejspíš 110%.
      Mimochodem CTR nebylo r.v. 2008, ale r.v. 2005. Není zde uvedeno počet najetých Km, způsob používání atd.. Pro měření se musí použít stejně používaná vozidla, jen tak na okraj.
      Pro mě zcela nerelevantní srovnání.

20TFSI 26.06.2008  02:14

« Re: Re: vykony

ty roky udavaj modelovej rok - tj kdy se zacal soucasnej model vyrabet. Neni to rok vyroby konkretniho kusu.

A vykon na kole je dost smerodatna hodnoto. Lehce si predstavis, ze kdyz napr. tady u seata je na kolech 147kw jako v papirech, tak pri uvaze ztrat mezi motorem a kolama musis dojit k zaveru, ze na motoru musi bejt o X procent vic nez je udavana hodnota 147kw. (aby na kolech mohlo bejt namereno, tolik kolik je).

Analogicky u Hondy. Dost realny vysvetleni je, ze proste to tfsi ma v serii treba 220koni, na kolech pak 200.

jinak mas SZ, v debate nehodlam pokracovat.

Hodne stastnejch km.

PS. ta Honda jestli jede, tak kvuli tomu ze ma hmotnost o 200kg lehci. (alespon podle tech stranek s merenim vykonu na kolech)

"-- skrytý --" 26.06.2008  22:33

« Re: Re: Re: vykony

Ve Vašem příspěvku nerozumím této větě :
          "jinak mas SZ, v debate nehodlam pokracovat."
          Prosím o vysvětlení.
          Není mi ještě jasné, jak se může vyrábět CTR 8G s jiným motorem r.v. 2008, který má papírově 148 KW, již v roce 2005. Jakási nelogičnost.
          Jinak jsem se asi spletl, Seat má v sérii 400 koní, na kolech ale pouze 200. Velice se omlouvám.

"-- skrytý --" 27.06.2008  18:52

« Re: vykony

tiez by som tomu neveril, znamy bol z CTR 8G na drahej motorovej brzde a ma to v serii proste 201k a basta. Cipom sa naozaj da ist 15k navyse, zavodnou riadiacou jednotkou... pri naozaj dobrom odbornom tuningu.

Uz v serii ale vravim, ze mam vyskusane, ze FR ani GTI proste tesne, ale CTR nestiha. Je to hodne vdaka sprevodovaniu a dobrej aerodynamike, ktora je o nieco lepsia, ako trebars u FR. V zakrutach sa FR chyta este menej.

A to je GOLF V GTI prvy VW co sa mi pod dlhej dobe paci, ako jazdi. 2.0 TFSI je dobry motor (ale dobra atmosfera je dobra atmosfera).

Rozhodne ale ziadne ukazovanie chrbtu dokopca sa nebude konat... Druha vec je zas, ze vdaka turbu ma SEAT CUPRU a ta ukazovat chrbat CTR urcite bude

20TFSI 27.06.2008  12:20

vykony

mne sou ty vykony opravdu jedno, jak rikam, nejsem ani zavodnik ani nejezdis se zavodnickejma rukavicema a nepripoutenej - coz je velice dobra ukazka nezodpovednosti(kdyz ne vuci sobe, tak minimalne rodine).

Prejezd kde meri samo znam, jezdim tam skoro kazdej den. Kdyz meri, tak si dokonce i nechaj vypnout bily svetlo na prejezdu, ktery, jak vime z autoskoly, dovoluje ject 50m pred prejezdem 50, pak tam chytaj na 30/30, coz tam opravdu i pres dezolatni stav prejezdu nejede nikdo. Ja pres ten prejezd nejezdim nikdy vic nez 50, uz jen proto, ze je dost rozbytej a nechci tam udelat neco s podvozkem. Stejny to bylo i ted, kdyby tam merili, tak zadnej predpis neporusim.

Myslim, ze nema cenu tady spamovat diskuzi dal...

hodne stastnejch km, bez pokut a bez skadleni radaru v plzni.

PS. v SZ mas na me telefon, kdyby se ti zachtelo v plzni treba pokecat, staci sms.

20TFSI 27.06.2008  12:24

radar

PS. tam jak pises o mereni, tak sem v zivote je nevidel merit, meri na prejezdu, smerem kdyz jedes z plzne a vybiraj to pod tim kopcem s dvouproudovkou nahoru.

To parkoviste o kterym pises,tam stoji vzdycky pouze celni sprava a kontroluje kamiony, tam nemeri. ;-)

"-- skrytý --" 27.06.2008  23:26

Type R

Čau čau! Jelikož jsi natočil video na NR v den mých narozenin, musím ti dát za 10bodů :-) Pochopitelně nejen pro to... ;-)
    Chtěl bych se zeptat kolik stojí taková vyjížďka do zeleného pekla...Díkec!

padam 29.06.2008  11:31

« Re: Type R

Náklady jsme popsali v této diskusi: [odkaz]
      Mě to vyšlo, cesta na 4.000Kč + cca 900Kč na kolo. Odjezdili jsme 8 kol, takže i s ubytováním cca 13.000 Kč. Ten zážitek za to ale stál. :yes:

"-- skrytý --" 30.06.2008  09:55

« Re: Re: Type R

To věřím :yes: Díky za info.

foto Filip-

Filip . 30.06.2008  10:05

ahoj

Prosim ta kolko tam mas koni 198 ?

foto Sienn

Sienn 09.07.2008  00:41

Hoj

Včera večer okolo jedenactý jsme spolu jeli Strahovským tunelem. Tys mě dojel, předjel a pak jsme se míjeli v ulici Milady Horákové směrem na Letnou. Jen jsem nevěděl, že jsi to ty... ;-) Máš fakt nádherný auto a na živo vypadá ještě líp... :yes:

padam 09.07.2008  23:49

« Re: Hoj

Jee, a to jsem ho měl pěkně špinavý... :'-( Musím ho umýt, ale až v pátek. Mám prasklou mlhovku tak jí nechci utopit dřív než mi jí vymění.
      Ale díky že se líbilo. Jel jsem na tempomat 73 (GPS 69) a divil se proč se všichni tak loudají. ;-)
      Většinou koukám jen po Hondách, ale asi začnu zdravit lidi jen tak, ať v tom mají normální (nepostižený) pěknej maglajz. >:-[]

foto Sienn

Sienn 10.07.2008  12:41

« Re: Hoj

Tak vypadalo ciste a ta mlhovka videt nebyla za jizdy ;-)
        Ja to cisty mel >:D jsem jel z wapky pro pritelkyni do dejvic...
        Tempomat je dobra vec a i je to s nim rychlejsi... Jsem se ale ted coural, chvilku jsem jel 75 a pak treba zas 50. Nikdo tam skoro nebyl a ja si hral s MPtrojkou :-)

"-- skrytý --" 19.07.2008  18:11

ahoj

Jsem čerstvý majitel černého type r race,kupoval jsem ho 8.7. a dnes už mám najeto přes 2.500 km,jsem fanatik do 4x4 turbo a mám doma sbírku Lancii EVO,ale Honda mě fakt vzala,pořídíl jsem ji jako druhé auto(náhrada za Superb-lehl přesně 14dní po skončení záruky),důvod super cena za nový vůz a mojí lásce se vždy mooooc líbila.dnes má za sebou malý test na kopci v Berouně kde jsem ji lochtal v pohodě a zajížděl zhruba o 0,5 s horší čas než kolega z nissan 350Z :-) ,budu rád když se něco dozvím o zvýšení výkonu,o zkušenostech jaké brzdy,co tlumiče příp.snížení,rozhodně od Quaife objednat diferák se samosvorem,v zatáčkách hoří kola i za 3,jinak fakt obrovská radost a nadšení, jsem z Mostu a vím , že jsou tu celkem už 4 červené type-r, ta cena 579 tis je fakt magická,kamarád si ho už také objednal,na závěr chvála na tvůj článek a doufám, že pokud čas dovolí, tak i já přidám nějaké ty fota a zkušenosti,jinak Honda bude trénovat na Dlouhé Louce v tomto týdnu a 25.7 jde do servisu na nějaké doplňky a já 26-27.7 budu trápit 300PS v mojí Lancii na závodech
    do vrchu www.carboniacup.cz a pak na dovču.Na závěr, hloupá otázka ,má někdo zkušenost vrazit multilink nápravu z předchozí generace do této.při rychlostech přes 200 je to fakt "prča držet na silnici". . . ale za ideálních podmínek motokára !!! pa pa

padam 20.07.2008  22:56

« Re: ahoj

Gratuluju, vítej mezi námi. :yes: Jestli budeš chtít tak tě rádi uvítáme i v klubu 8G: [odkaz]
      Jinak co se týká úprav, tak mám zatím jen samosvor. Lze ale udělat co budeš chtít. Ideální by bylo kdybys kontaktoval človíčka jménem Dany. Jeho CTR 7G najdeš na www.hondaclub.cz v sekci Moje Honda. Když mu napíšeš v diskuzi tak spolu určitě něco vymyslíte.

kewlarsiet 21.07.2008  07:40

« Re: Re: ahoj

Zdravim padama. Mal by som otazocku...ako sa da vstupit do klubu 8G? Mal by som zaujem ak by to bolo mozne. Dik

padam 21.07.2008  11:51

Stačí se zaregistrovat na [odkaz]
          Nejsme nějaký oficiální klub, jen pár lidí kteří buď vlastní nebo obdivují UFO. ;-)

"-- skrytý --" 22.07.2008  16:57

« Re: ahoj

Predchodzia verzia nemala multilink, ale mala nezavisle zavesenie kol -> double wishbones. Podla mna ale rozhodne na to kvoli obrovskemu kufru nie je miesto, uz takto su na torzke tlmice pod zlym uhlom a prve CIVIC 5D to aj mali ako vadu a vymienalo sa to (lebo to tie tlmice nezvladali). Ak by sa tam lichobezniky zmestili, mali by to vsetky UFO uz v v serii...

Co sa tyka diferaku, fakt by som mozno skusil ten z HONDA INTEGRA TYPE R DC5, vraj je vykonnejsi (ale tazko povedat).... Viac info fakt tam, co napial padam

"-- skrytý --" 26.07.2008  22:47

V recenzi píšeš že Civic Type R Plus stojí 789 000 Kč, ale na honda.cz píšou že Civic Type R Plus stojí 639 000 Kč... Že by nějáká akce? Jinak tomu nerozumim...

padam 27.07.2008  21:43

« Re: .

Opravím recenzi, 789.000 stála ještě před pár dny, od začátku července 2008 Honda ČR slevnila o těch neskutečných 150.000Kč.
      A to je jen dobře. :yes:

"-- skrytý --" 28.07.2008  15:18

A Ty si to kupoval kdy?

padam 28.07.2008  23:37

« Re: Re: .

Objednáno v říjnu 2007, dodáno v půlce prosince 2007.

"-- skrytý --" 29.07.2008  13:47

« Re: Re: .

Takže jsi kupoval tu verzi před slevou. Co? To muselo *...

padam 29.07.2008  21:42

« Re: Re: .

V celku v pohodě, za ty zážitky za půl roku to stojí. :yes:
              Kdybych ale koupil před měsícem tak bych asi rozlámal klíček a dal si ho k obědu. :-O

riderhenry 17.11.2008  18:37

Jen tak dal!

Teda musim rict, ze zacit lepe jsi asi nemohl. Auto s listami je krasne, rozhodne hezci nez bez nich, samosvor jsou asi nejlepe utracene penize, kdyz mas Civic Type-R... Co planujes dal? Docela zavidim ten vylet do Zeleneho Pekla a jezdeni v moste - snad mi to financni situace taky jednou dovoli! ;-)

padam 22.11.2008  01:07

« Re: Jen tak dal!

Díky. Pohledem zpátky vidím taky ten samosvor jako nejlepší investici a lišty hned po něm. ;-)
      Další plány jsou smělé, ale závisí na financích. ;-\ Upgrade by potřebovaly určitě brzdy. No a pár desítek koníků navíc by taky nebylo k zahození. >:-[] Bohužel konící znamenají další nutné náklady jako je spojka a podvozek, tak uvidím co na to Ježíšek...

riderhenry 22.11.2008  01:28

« Re: Re: Jen tak dal!

No nevim, brzdy jsou zaklad, kdyz to s autem myslis vazne, to je jasne, ale nemyslim si, ze je nutne potreba upravovat podvozek, kdyz zvysujes vykon - zalezi na pripadu asi. Mam pocit, ze Civije docela dost tvrdy, ne? Nevim jaka jina uprava krom samosvoru by mohla zapricinit lepsi prenos vykonu! >:-[] Osobne bych sel urcite do nejakeho vyfuku, vcetne svodu, katu atd. + nejaky poradny kit primeho sani. Myslim si, ze vykonove to neco malo udela, ale pocitove to bude uplne nekde jinde, obzvlast s VTECem... ;-)

padam 23.11.2008  00:21

« Re: Jen tak dal!

No podvozek je tvrdý, to jo. Otázka je, jestli je to dobře. Líbil by se mi třeba od Teinu MONO FLEX s nastavitelnou tuhostí, na okruhu žebřiňák, v normálním provozu o chlup měkčí než je teď. Píšou, že prý Coming Soon.
          Jinak je jasný, že pro pár koní není třeba upravovat podvozek, ale já jsem koukal po o něco větší porci koníků. ;-)

riderhenry 23.11.2008  11:34

« Re: Re: Jen tak dal!

Pochopil jsem, ze to nebude asi nejakych 5 nebo 10 koni... Osobne si ale myslim, ze s vice jak 250 konmi bude mit Civic problem i se samosvorem... Omezuje ho ta koncepce predokolky... A navic by byl asi zlocin ten motor preplnovat, a kdybys zase sel atmosferickou cestou, tak motor bude absolutne nepouzitelny v beznem provozu - kdyz to teda tak nejak zhrnu ve zkratce... ;-) Myslim si, ze vyfuk a sani je nutnost, pak bych se i rypal v podvozku - je pravda, ze Teiny byvaji komfortnejsi nez seriove podvozky a zaroven funguji lip pri sportovni jizde - stejne to plati u meho auta... Vykonu ma Type-R dostatek, kdyz mu pomuzes dychat, nebo ne? >:-[]

padam 25.11.2008  01:32

« Re: Jen tak dal!

No jo, ale s tím, že mám předokolku nic moc neudělám. Popravdě řečeno se mi to i líbí. ;-)
              Zločin, nezločin, kdyby na to byly peníze tak nejlevnější cesta je přeplňování (neříkám, že turbo). I takový kompresor udělá divy. Chápu ale odpor hardcore H fans, zase tolik nehrotím, když budou, tak to klapne, když nebudou, tak je i 201hp dost a dost. 8-s
              Astmosferická cesta je sice hezká, ale drahá, a už z principu se z atm. dvoulitru nedá získat zajímavější krouťák...
              Jinak výfuk asi budu muset udělat, když jsem na Honda srazu Vysočina dostal hodnocení zvuku výfuku "tišší než vítr", tak jsem nebyl moc potěšený. Takový Miltek by se hodil víc. ;-)

riderhenry 25.11.2008  04:24

« Re: Re: Jen tak dal!

Jo tak to ja bych hnedka vyprodal znackove veci, jako je treba Mugen - to je moje... Bohuzel na Mazdu toho moc neni... 8-s Kompresor je fajn, protoze zachova charakter motoru a muzes ho kdykoliv vypnout, ani to neni takovy zasach do motoru... Taky o nem uvazuju, ale ja mam 140 koni, ne 200... >:D (s dobrym kompresorem bych mohl mit 220 koni, mozna o neco vic - dle setupu lidi co to poskladali...)

padam 26.11.2008  01:08

« Re: Jen tak dal!

Jo to mi povídej, na Hondayi jsem viděl Martinu s Civicem Si Mugen a vyměnil bych to hned a dobrovolně. ;-)
                  Mimochodem, MX-5 byla jedna z možných víkendových variant k Civicu, ale chyběli mi koně... To už radši jako víkendovku nějakou repliku Lotusu 7, tam je aspoň lepší poměr váha/výkon.
                  Jinak s kompresorem nemám zatím žádné zkušenosti, asi se obrátím na Určina z Honda-clubu, který má kompresor na 1.6

riderhenry 26.11.2008  11:25

« Re: Jen tak dal!

Jo tak auta od Mugenu, to je asi uplny vrchol, ktery je momentalne k dostani, alespon v Japonsku a alespon pro me... ;-) Mugen RR je pro me uplne nejvetsi modla, vic uz bych chtel jen Hondu NSX! >:-[] Jinak MX-5 ma urcite nedostatek vykonu na to, abys mohl jezdit bokem apod., ale i tak dokaze dost pobavit, alespon tak nezkuseneho ridice, jako jsem ja. Myslim si, ze je i dobra na nauceni se trcohu ridit... Jako vikendovku bych ji asi nekoupil, ale zase za 200 000 me nenapada nic vhodnejsiho, jako vikendovka... :-) Nicmene pro me je to stejne porad auto na 365dni v roce - ano, i na snehu jezdim... >:D

foto Schnitzel

Schnitzel 30.01.2009  18:02

Moc hezke ale...

vies otom ze tento Type-R je pomalsi nez Predchodca? Ma horsi handling a je tazsi?
    le na druhej strane je novy Civic velmi pekne auto. ale meno Type-R si podla mna urcite nezasluzu

padam 02.02.2009  23:01

« Re: Moc hezke ale...

Ano, vím o tom a vůbec mi to nekazí potěšení z vlastnictví mého auta. Kdybych chtěl auto jen na víkendy tak si koupím ITR. ;-)

hubby2 03.02.2009  11:45

« Re: Re: Moc hezke ale...

Nechci ti do toho moc kecat ale kdyby jsi chtěl auto jen na víkendy tak si kup EVO nebo Sti:o)Jinak teda k tomu že je tato verze pomalejší tak si myslím že je to jeden z nejzábavnějších hot-hatch.Ten zvuk a možnost vytočit motor až k 8 tisícům a chuť řezat zatáčky to je prostě nářez.Motor je prostě super a kdo nejel v Hondě ten nepochopí.A pokud si tento civic nezaslouží označení Type-R tak nechápu jak může dát koncern na svého golfa tolik skvělého golfa a možná ještě lepšího golfa označení GTI. Super rezenze na skvělé auto

Poustnik 03.02.2009  12:07

« Re: Re: Moc hezke ale...

Jo, jo....máš to sepsané moc hezky, pěkně se to čte. Jsem si to po nějaké době zopakoval. Naše Honda byla sice pravý opak tvého kompaktního prcka, ale když se rozburácel motor, cítil jsem se jako král! >:D Ať ti šlape!!! Hoj! :-)

padam 05.02.2009  22:32

« Re: Moc hezke ale...

Díky. Kolikrát uvažuju jestli to stojí za to, ale ručička otáčkoměru přes 8.000rpm mě vždycky přesvědčí a roztáhne úsměv od ucha k uchu. >:D

"-- skrytý --" 08.02.2009  00:36

Zdravím kolegu z Ústí.
            Dlouho jsem zde nebyl, ale nyní již mohu nabídkńout zkušenosti s nejakými úpravami.
            1. Nová řídící jednotka
            2. Kompletní výměna sání za K+N
            3. Úprava zadního tlumiče výfuku (nahrazení rourou)
            4. Race zapalovací svíčky Denso
            5. Race olej Castrol
            6. Letos ještě kompletní výměna brzd Gelfer vč. keramických destiček.
            Body 1.-5. navýšily výkon někam k 250 koním a otáčky lze k 8.600 než se zapne omezovač.
            V případě zájmu předvedu, ale musíš se ozvat. Třeba v pondělí 09.02.2009 budu kolem 12.30 v Ústí n.L., tak dej vědět jestli máš zájem. Tel. : 775663090.

"-- skrytý --" 10.02.2009  08:58

« Re: Re: Re: Moc hezke ale...

co to je race olej castrol? to vyraby jen protebe_? >:D :-! nechces prijet do usti nad orlici?? ja bych to rad videl >:D :no:

"-- skrytý --" 14.02.2009  18:51

« Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Rád přijedu, napište adresu a budu se těšit. Myslím, že Vám potom nebude do smíchu. Váš FAKE.

v3jc3 11.02.2009  16:24

« Re: Re: Re: Moc hezke ale...

cože? on ti admin smazal jen auto? no škoda ;-\ Ty tvoje moudra sou fakt pecky, musím se smát >:D Ještě si zapoměl napsat že, úpravy sníží spotřebu o 2 litry! Blbečku

"-- skrytý --" 14.02.2009  18:34

« Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Koukám, že se zde vyvynula velice vkusná diskuse plná velice relevantních invektiv, což svědčí o intelektu přispívajících. Přejí Vám "přátelé" hodně ujetých metrů a ať nme na silnici nepotkáte.

"-- skrytý --" 08.02.2009  00:51

« Re: Re: Moc hezke ale...

Nerad bych bral iluze o vytáčení motoru k 8.000 otáček. Tohle auto bez dodatečných úprav snese tohle vytočení pouze na 5,6 rychlostní stupeň a navíc na krátkou dobu. Jestli tohle uděláš při dvojce, trojce velice snadno přetočíš motor. Jinak i race svíčky udělají s tou tvojí sériovkou divy.

"-- skrytý --" 10.02.2009  08:55

powere ty magore typeR neni seriovka seriovka je civic 1,4

"-- skrytý --" 14.02.2009  18:40

« Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Za prvé nejsem magor ale podle Vám pravděpodobně FAKE, takže propříště oslovovat FAKE. Za svým názorem na sériovku TypeR si stojím a srovnání s 1.4 nebo 1.6 je bohužel stejné. Položím jednu otázku : Seriový TypeR má sání vzduchu v levém podběhu na straně spolujezdce a tím nasává asi dost zvýřený vzduch od levého předního kola. Jestli je toto zcela v pořádku, tak proč když se sání dá za hlavu motoru do motorového prostoru, tak se rapidně (samozřejmě s kompletní výměnou sání) zlepší průběh a výkon. Teď ta otázka : Proč má sériovka sání vzduchu vyvedeno v levém podběhu ? Odpověď : Protože je to nedodělaná sériovka.

"-- skrytý --" 05.07.2009  23:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Zrejmně nevíš nic o motorech Stim prachem o kola co píšeš si poradí filtr
                  Když áš sání za hlavu ja myslíš tak bude motor nasávet teplej vzduch od výfuku a motor ztratí par koní

hubby2 11.02.2009  15:36

« Re: Re: Re: Moc hezke ale...

ach bože bože,pokud jsi neseděl nikdy v Hondě tak se tady ani nevyjadřuj.Pokud já u svého Accorda chci někoho předjet třeba v 80 tak musím dat za 2 a vytočit až na 7000 tisíc otáček protože v 6 800 má největší výkon takže jakýpak přetočení na 2.Jakej je rozdíl pro motor jestli točí 8000 při 2 nebo při 6 (ve smyslu přetočení motoru)???.Chápu že je těžké pochopit pro někoho kdo jezdí celej život v VW že se dá motor vytočit u některých aut k 8000 tisícům.Honda to ale tak dělá,aspoň tedy u svých nejlepších verzí a za to ju milujem.Bohužel já u svého accorda 2.4 140Kw můžu točit jen 7 100 což je velká škoda.
              Auto parádní přeji hodně roztáhlého úsměvu od ucha k uchu

Poustnik 12.02.2009  12:24

« Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Prosím tě hubby, na powera nemusíš reagovat. To je tady na macz největší fake-znalec posledního měsíce. Podívej se na jeho posledních pět příspěvků tady.... [odkaz] >:D Hoj!

"-- skrytý --" 14.02.2009  18:42

« Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Zdravím domělého vlastníka vozidla Honda. Já FAKE vlastník TypeR mohu točit upravenou sériovku do 9.600 ot/min, což se doppravdy ve VW udělat nedá, tedy pokud se jezdí na naftu.

"-- skrytý --" 14.02.2009  18:48

« Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Jedna zkušenost se síriovkou TypeR před úpravami. Při vytočení motoru na 2 rychlostní stupeň při 5.000 otáčnách motor náhle přestane táhnou a jaksi se dusí. Když se to podrží, tak se při 7.000 otáčkách zase chytne a opět táhne. Tomuto efektu se říká "přetočení motoru". Bude-li se toto opakovat vícekrát, tak po nějaké době může motor ztratit výkon a může dojít k přetočení motoru, na což se nevztahuje záruka výrobce. Jestli mi nevěříte, zeptejte se těch, co TypeR mají a oni Vám to potvrdí. Jinak výměnou oleje, svíček, ŘJ a sání lze tomuto efektu propadu výkonu zabránit.

hubby2 17.02.2009  15:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

jako absolutní laik(myslím tím samozřejmě sebe)si myslím že ono přetočení motoru jak tomu říkáš ty.Je vlastně ono geniální i-VTEC(Variable Timing and lift Electronic Conotrol)doufám že víš co to jakožto majitel Hondy je.Co já chudák domnělí vlastník ale i tak se to pokusím shrnout.Je to vlastně jakoby motor pracoval ve dvou režimech.V prvním jde motor dá se říci ekonomicky bez sportovních ambicí a pak ve vyšších otáčkách(nevím v kolika já s Civickem type-R jel jen chvíli ale u accorda 2.4 je to asi něco kolem 5900)se zapne ono VTEC a motor nabírá opět na síle a táhne jak o život až k omezovači.Neboli ještě trošku jinak pokud třeba pojedu od 2000 tak motor ve 4000 začne táhnout v 5000 jak říkáš ty začíná vadnout to znamená že motoru dochází dech a proto se změní časování a od 6000 jede zas jak pila žádné přetočení takhle fakčí Honda.A pokud tohle považuješ za přetočení tak doopravdy nechápu proč jsi si koupi Hondu jelikož v tomhle je její krása.
                  PS.ani s benzínem od VW nebudeš točit přes 8000

"-- skrytý --" 17.02.2009  23:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc hezke ale...

Tak to shrnu trošku jinak, neboli vysvětlím na příkladu. Nyní již to po úpravách nemohu posoudit, protože mi to jak říkáte "táhne" od minima 1.500 k maximu 9.600 "jako o život" bez jakékoliv prodlevy.
                    Popíšu příklad před úpravami.
                    Jízda do kopce (dělá to i při jízdě po rovině) na třetí rychlostní stupeň. Otáčky se blíží k hodnotě 5.000. Náhle motor jaksi nemůže a mohu šlapat na plyn jako o život a nejede to, jako by to zpomalovalo. Upozorňuji, že VTEC je dle kontrolky sepnut. Poté se při otáčkách 6.500 motor náhle chytne a opět jede. Prostě se to vezme trošku přes závit, jinak řečeno. Připomínám, že to dělá pouze na rychlostní stupeň 2. a 3., pří vyšších rychlostních stupních to nedělá. Sériová TypeR není prostě dělaná na vytáčení na nižší rychlostní stupně až k 8.000, potom se velice jednoduše může stát, že se motor takto "oddělá". Jinak jsem již dříve užíval po dobu 4 let Civic 1,8 VTi a tento efekt se u tohoto sériového motoru z Acorda neprojevoval, bylo to jako na kšandě bez jakékoliv prodlevy.
                    Doporučuji si půjčit TypeR a vyzkoušet si to, pokud bude možnost.

padam 18.02.2009  20:20

« Re: Moc hezke ale...

Podle mě je příspěvek od "power of dream" mimo realitu a je to úplná blbost. Jsem v kontaktu s více majiteli Type-R a nikdo, opakuji NIKDO z nich nepotvrzuje tzv. "přetočení" motoru. Jinak jestli točí 9.600 jen s úpravami které psal níže (sání, výfuk a ŘJ) tak "have a fun". Asi by se měl zeptat někoho kdo dělá závodní motory co je všechno aby člověk mohl překročit aspoň hranici 9.000rpm.
                      Jinak sériová CTR je samozřejmě stavěná na vytáčení na jakýkoliv rychlostní stupěň k 8.000rpm, ostatně pokud by tomu tak nebylo tak by asi Honda řešila tolik reklamací, že by ani nestíhala cokoliv jiného. Příkladů CTR s najetými hodně kilometry za zcela normálního vytáčení k omezovači je ve světě dost a dost.
                      Sám mám najeto přes 63.000km a motor je v naprosto skvělé kondici. :-)

foto amadeus

amadeus 17.02.2009  23:29

Vše good...

Se vším spokojenost... Auto líbí... Jen s tou dokonalou karosérií nesouhlasím... Přece jenom o trochu by to vylepšit šlo. Má představa splývá s tímto: [odkaz]

;-) :-)

padam 18.02.2009  20:21

« Re: Vše good...

SeeYou: Vypadá hezky, jen nevím co by na to říkali naše silnice...

foto Matt26

Matt26 18.02.2009  21:03

« Re: Re: Vše good...

>:D Skôr čo by to krásne auto hovorilo na nich. >:D Toľko vulgarizmov by ten palubný displej ani nezniesol. Inak mne sa tvoja Type-Rka páči taká ako je. Krásny jednoduchý dizajn, pekne doladený. Len škoda farby ;-\ Zaslúžilo by si to metalízu. ;-)

padam 21.02.2009  00:27

« Re: Vše good...

Matt26: kdepak, když jinou barvu tak Championship White. :-)

OS 14.04.2009  07:49

« Re: Vše good...

metalizu na hot hathce fakt ne :no: cervena je super... jen bych natrel tremny. klidne na cerno ale at nejsou tak hnusne zasli ;-)

padam 15.04.2009  07:29

« Re: Vše good...

Třměny byly původně nabarveny na červeno, ale "tuningová barva na brzdy a výfuky" nevydržela návštevu na okruhu v Mostě. Nové lakování je v plánu.

OS 15.04.2009  07:38

« Re: Ring

tak uz jsem byl na ringu 2x. je to uzasny. fotky mam u meho BMW120d

"-- skrytý --" 30.05.2009  20:56

TOYO

Čau chci se zeptat v kufru máš TOYO proxes 888 semislicky ne?Je to velkej rozdíl na suchu?

padam 01.06.2009  21:32

« Re: TOYO

Jo, je to velký rozdíl. Na suchu po zahřátí drží jako přibitý. :yes:

OS 04.07.2009  18:19

vyborne

upravujes to podle mich predstav :-) jakto ze jsi nameril horsi hodnoty zrychleni nez udava vyrobce?

padam 07.07.2009  16:17

« Re: vyborne

Nevím jak to výrobce měřil, ale na v ČR dostupném astaltu a se silničními pneu se to prostě dosáhnout nedá.

"-- skrytý --" 13.07.2009  17:50

Chci ti objasnit moje hodnocení. Razím myšlenku, že nic nemůže být opravdu dokonalé, proto jsem se rozhodl neudělovat 10 za auto (a další), protože to je podle mě mazání medu kolem huby a pokrytectví.
    Type-R je pojem, krásné auto! Plný počet i za recenzi a fotky! :yes:

pepezima 20.08.2009  10:19

Spotreba

Zravim! Mohu se zeptat, jake mate zkusenosti se spotrebou? Jakou to ma nejnizsi spotrebu na dalnici a za kolik se jezdi ve meste?

padam 26.08.2009  09:56

« Re: Spotreba

Moje typická kombinovaná spotřeba je kolem 10.5-11L/100km. Na dálnici se při 120km/h dá dostat na 8.5, ale normálně jezdím po dálnici tak kolem 10L. Ve městě bych to tipnul tak na 11-12L.

padam 26.08.2009  09:58

« Re: Spotreba

Ještě bych dodal, že minimální spotřeba při ekojízdě se mi podařila 6.1L a maximální na okruhu 36L/100km. Při ostré jízdě se málokdy podívám nad 16L/100km.

pepezima 27.08.2009  20:59

Eco

Muzu jeste dotaz kolik otacek a pri jake rychlosti se Vam podarila Eco jizda?

padam 29.08.2009  11:44

« Re: Eco

Ekojízda znamenala max. rychlost cca 75-80km/h, řadit nahoru co nejdříve co to šlo a velice, opravdu velice jemná práce s plynem. Při konstantní rychlosti 120km/h (tacho) na dálnici se dá jezit za 8.1-8.3L, není to ale zábava. >:-[]

pepezima 29.08.2009  18:54

« Re: Re: Eco

To ano, 200 koni nenecha urcite nikoho jen tak klidnym >:D . Dival jsem se na Vase video z brnenskeho okruhu. Jedina vec, ktera byla zretelne slyset, krome motoru, byly gumy: domnivam se asi, ze jedna jizda v okruhu = vyhozeni gum. Videl jsem video, na kterem testovaci jezdec testoval Mitsubishi Lancer a jeden okruh a nove gumy za 20 tis byly kompletne znicene. To jeste nemluvil o brzdach. Jake mate zkusenosti po takovem okruhu? Menil jste gumy a komplet brzdy. Pri divani se na rally v noci, tak to je uzasna podivana: krome auta jsou videt i rozzhavena lita kola >:D

padam 30.08.2009  19:28

« Re: Eco

Nejlepší je mít na okruh slicky (v mém případě ojeté ale ještě s použitelným vzorkem za 700Kč/kus), pár návštěv tam vydrží a poměr cena/výkon je super. Sériové destičky jsem rozsypal za 3x30min. v Mostě, ale EBC BlueStuff na kterých jezdím teď, vydrží minimálně 3x tolik. Určitě bych doporučoval při častějších návštěvách na okruhu jezdit lepší destičky, ať už EBC YellowStuff/BlueStuff nebo Ferodo DS2500/DS3000.

pepezima 31.08.2009  21:42

« Benzin

Mate zkusenosti se 100 oktanovym benzinem. Jde poznat rozdil u tototo auta?

padam 02.09.2009  22:33

« Re: Benzin

První 10.000km jsem jezdil na Shell V-power (95), od té doby jen Shell V-power Racing (100) nebo OMV Carrera 100. Rozdíl ve výkonu nerozpoznatelný (opravu 3-4 koně nepoznám), rozdíl ve spotřebě cca -0.7L ve prospěch 100oct. benzínu. S 95oct byla normální spotřeba kolem 12L, nyní při stejném způsobu jízdy tak 11.1-11.4L.

"-- skrytý --" 06.09.2009  15:55

TYPE R

ZDAR MAM ASI DVA MESICE TYPE R CHAMPIONCHIPS CHCI SE ZEPTAT NA CERVENE PODSVETLENI PODLAHY ME TO SVITI HROZNE MALO JE NEKDE CHYBA NEBO TO TAK JE NORMAL ZA UPLNE TMY VIDIM TROCHU SVETLA NA PODLAZE V KATALOGU SVITI CELA PODLAHA CERVENE

padam 13.09.2009  17:37

« Re: TYPE R

Je to normální, červené podsvětlení svítí víc, když člověk otevře dveře, když se zavřou tak se to červené podsvícení po chvíli ztlumí (je vidět hlavně jako odraz na koberečkách Premium). Já jsem navíc vyměnil za červené ty horní žárovičky mezi řidičem a spolujezdcem a i centrální světlo (červená 6-dioda). Docela to pak jde.

"-- skrytý --" 06.10.2009  19:38

« Re: TYPE R

Dík za odpověd Za ty peníze co za to Honda chce je to docela síla Jsou to v podstatě 3 led diody v ceně tak 100kč a 20 cm kabelu

padam 07.10.2009  05:29

« Re: TYPE R

Jo, cena je hrozná, naštěstí jsem je ale dostal v ceně zadarmo při koupi auta.

"-- skrytý --" 24.05.2010  18:04

Zdravim Mám dotaz kolik oleje dolejete mezi výměnama Pavel

padam 27.05.2010  23:41

« Re: TYPE R

Vetšinou mezi 0,5-1L, podle toho kolikrát jedu na okruh. Když nejedu vůbec tak není třeba dolévat.

foto mara89

mara89 07.02.2010  14:56

Moc pěkné přibližovadlo!

Ahoj, musím pochválit tvé jedinečné auto! Opravdu dobrá volba ;-) Vybrat si v dnešní době nepřeplňovaný HOTHATCH chce odvahu.
    Tak ať slouží k tvé spokojenosti a bez poruch.

padam 08.02.2010  22:09

Díky. Užívám si již 107.000km bez větších závad. :yes:

foto mara89

mara89 10.02.2010  22:31

« Re: Moc pěkné přibližovadlo!

A nějaké menší byly?? Jaké?

padam 04.03.2010  20:39

« Re: Moc pěkné přibližovadlo!

Jen drobnosti typu podlepení nějakých plastů, kvůli povrzávání. Polepení kapoty ochrannou fólií, výměna synchronů v záruce, výměna čepů řízení (těsně před koncem záruky), jinak v podstatě jen spotřebák (olej, destičky, kotouče, atd.).

foto Blates

Blates 11.03.2010  20:24

ahoj

muzu se zeptat kdyz jedes v klidu po meste a nechces zrychlovat jedes na trojku nebo na ctverku a kolik motor toci pri tech 50-ti? :-) dik

padam 15.03.2010  11:11

« Re: ahoj

Po městě jezdím 50 většinou na pětku, točí cca 2000ot. Na zrychování ale musím podřadit na trojku. ;-)

foto Subaru4ever

Subaru4ever 11.03.2010  22:45

Okruhový speciál

Moc pěkné žihadlo ;-)

Tak se mi tak zdá, že Type-R pěkně posunuješ směrem k okruhovému závodáčku >:-[]

Motor v 8000 otáčkách bych chtěl někdy zažít :yes:

Ať pěkně a pěkně rychle jezdí :yes:

padam 15.03.2010  11:12

« Re: Okruhový speciál

Díky za chválu, základní věci už jsem poladil, takže teď už mě bude čekat jenom motor. 8.000ot. je návykových. >:-[]

foto tofoj

tofoj 20.03.2010  19:08

« Re: Re: Okruhový speciál

Autíčko ti jezdí moc pěkně :yes: :-)

OS 27.03.2010  19:40

« Re: Okruhový speciál

to jezdi:) v moste jsem mel co delat abych se za civicem udrzel...

padam 06.04.2010  13:27

« Re: Okruhový speciál

Díky, když jsem jezdil s LK7R tak mě strašně hecoval. ;-)

FRPE 30.05.2010  15:21

Vmax

= :yes: :yes:

domenico 28.09.2010  19:21

výběr vozu - pomoc

zdravím s dotazem:
    Auto s pořizovací cenou do 600.000.-
    zábava za volantem
    dny otevřených dveří na okruzích
    4x ročně delší cesta (1000km)
    relativně pohodlné
    rozumné provozní náklady (ne spotřeba 20/100)

CO DOPORUČUJETE?

zaujalo mě 120d v kompletním M paketu - rozumné náklady
    Type R je určitě super (nikdy jsem v něm nejel) ale co ta zadní náprava?
    Mini JCW není špatný, ale...?

Vaše názory prosím..
    Děkuji

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 28.09.2010  20:33

CTR,,sciro,BMW,GTI ;-)

domenico 28.09.2010  20:57

« Re: Re: výběr vozu - pomoc

zapomněl jsem dodat, že může být i jeté:)

Wiii 28.09.2010  21:09

« Re: Re: Re: výběr vozu - pomoc

Jako doporučil bych ti M3 E46, ale to je opravdu jen pro tu radost a na bezný ježdění to moc nebude. Tvrdý a dost drahý provoz... Ne že by tolik žrala, ale kdykoliv budeš měnit cokoliv, bude to dražší :-) Ale stojí to za to!! Spotřeba bude tak okolo 10 litrů... Přesněji spotřeby zjistíš na [odkaz]

Jedna je ted na sportovnivozy.cz za přesných 600tis v černé barvě se sedačkama z CSL... Pohodlí moc neposkytne, ale zážitky ti to bohatě vynahradí :-)

Ale na druhou stranu je to dost drahé a pro tvoje účely asi ne tak vhodné... Ještě kouknu co by se hodilo. Ale jinak já mám skvělou zkušenost s motorem 23d od BMW, který se mi opravdu líbil :-) takže pokud 1er, tak si kup 123d coupe v M paketu (pokud chceš šetřit) a pokud super extra svezení tak 130i/135i ale sehnat 135i za tyhle penize bude dost tezky sehnat, ale 135i rozcupuje mnohem dražší auta (IS-F, M3 atp. - dle slov bývalého majitele 135i a milovníka sprintů >:D ) ;-) :yes: :yes: U nafty bude spotřeba do 6 litrů a u benzínu tak zhruba 9,5 v průměru (u 135i tak 11 litrů)... Tot vse co jsem chtel říct ;-) :yes:

Wiii 28.09.2010  20:59

« Re: Re: výběr vozu - pomoc

Pokud okruhové ježdění, ohlížej se po zadokolce.... Jedná se ti o funglovku, nebo může být i roční vůz? ;-) nebo jaké stáří?

domenico 28.09.2010  22:28

« Re: Re: Re: výběr vozu - pomoc

tak ideálně do 4 let, aby auto vydrželo docela na dlouho.
          ideální by byla možnost nákupu s odpočtem DPH, firemní záležitost, znáte to :-)

domenico 28.09.2010  22:31

« Re: Re: Re: výběr vozu - pomoc

se 123d jsem měl tu čest, super svezení, točí parádně... ale otázkou je, jestli člověk využije v reálném světě ten rozdíl oproti 120d

Ondřej Šámal 28.09.2010  21:31

« Re: výběr vozu - pomoc

Relativně pohodlné auto, které poskytne adekvátní zábavu za volantem za rozumné náklady, to je takový svatý grál všech motoristických nadšenců >:D Pokud máš možnost, kup si 2 auta, jedno na zábavu (třeba 325i e30), druhé na běžné ježdění (cokoliv z běžné produkce).
      Jestli ale plánuješ jen jedno auto, tak počítej, že budeš muset ze svých požadavků slevit (ať už na straně zábavy, nebo na straně pohodlí). Rozhodně si pořiď zadokolku, 1er je dobré auto, ale diesel bych nevolil (pokud ale trváš na naftě, tak tady máš odkaz na Ose [odkaz] , ten ti určitě poradí ;-) ). Koukni se po 130i, spotřeba se při běžné jízdě bude pohybovat kolem 10 litrů, na dálnici není problém se dostat na 8 litrů. Je to velmi spolehlivý motor, několikrát byl vyhlášen nejlepším ve své kategorii, navíc nemá turbo, není tolik náchylný na kvalitu paliva (nafta je u nás opravdu tragická), takže krom spotřebních věcí nebudeš muset nic měnit. A doporučuju model před faceliftem, který ještě nemá systém EfficientDynamics.

Hodně záleží na tom, jak to s tou zábavou vážně myslíš. Jestli opravdu vážně, tak benzínová zadokolka, jestli ne, tak kup třeba Golfa GTI/Scirocco, které jsou skvělým kompromisem ;-)

domenico 28.09.2010  22:40

« Re: Re: výběr vozu - pomoc

to je právě ten můj vnitřní souboj..
        většina aut, se kterými jsem měl tu čest byla dieselová - Octavia, Mazda 6, Mondeo II, Superb II
        z benzinů akorát Favorit >:D
        vím, že benzin je úplně o něčem jiném a jsem si vědom toho, že při ročním nájezdu na tomto voze max. 10tis. km se rozdíl ve spotřebě zase až tak neprojeví...

Ondřej Šámal 28.09.2010  22:55

« Re: výběr vozu - pomoc

Tak jestli najedeš jen těch 10 tisíc ročně, tak na diesel kašli ;-) Těch pár tisíc, co ušetříš na palivu, vrazíš zase do údržby. Diesel je určen hlavně na dlouhý štreky po dálnici, na "sportování" je benzín mnohem, mnohem lepší. Pokud se chceš opravdu bavit za volantem, jdi do BMW, nejlíp nějaký šestiválec, nákladů se neboj, v reálu budeš mít spotřebu jako čtyřválec s turbem (pravděpodobně i menší).

"-- skrytý --" 29.09.2010  09:18

« Re: výběr vozu - pomoc

V čem je dneska údržba dieselu dražší, než benzínu? Vyloženě drahý na tom jsou akorát rozvody, a ty se u současných motorů stejně mění až někde u 200.000 km...

Wiii 29.09.2010  09:27

« Re: výběr vozu - pomoc

Taky si nemyslím, že by byla údržba dražší... No každopádně jestli bude trajdat po okruzích, stejnak se mu prodraží >:D >:D Ať už to bude benzín nebo nafta >:-[] >:-[]

Ondřej Šámal 29.09.2010  12:58

« Re: výběr vozu - pomoc

Tak pokud diesel šlape tak, jak má, tak ta údržba je +- stejná jak u benzínu. Jenže pokud se ti pokaká turbo, vstřiky (z toho humusu, co u nás vydávají za naftu) nebo další věci, tak se člověk pěkně prohne. Navíc prostě tohle není motor na sportovní jízdu, na to se hodí benzín.

"-- skrytý --" 29.09.2010  13:17

« Re: výběr vozu - pomoc

Jen si nemysli, moderní benzíny s přímym vstřikem jsou taky common-rail ;-) A turbo maji taky ;-)

Ondřej Šámal 29.09.2010  13:24

« Re: výběr vozu - pomoc

Mám na mysli staré dobré atmosféry. Turbobenzínům nějak moc neholduju

"-- skrytý --" 29.09.2010  13:28

« Re: výběr vozu - pomoc

Tak to běž honem rychle nakupovat, brzy nebudou :-)

Ondřej Šámal 29.09.2010  13:50

« Re: výběr vozu - pomoc

Taky se toho obávám. Nedávno skončil prodej CTR právě kvůli neplnění emisí, BMW plánuje nasadit přeplňovaný tříválce, Ferrari se taky vydá turbo cestou :-( Holt, automobilový průmysl je takovou Popelkou v oblasti snižování emisí. Že ale například takový komplex Prunéřov za rok vypustí víc emisí, než celá automobilová doprava v ČR za rok, to nikoho nezajímá :no:

"-- skrytý --" 29.09.2010  14:10

« Re: výběr vozu - pomoc

Mě by spíš zajímalo, co se stane, až (jestli) se změní metodika měření, protože ten stávající jízdní cyklus je fakt absurdní...

Wiii 29.09.2010  09:05

dominik17:
          Těžko ti radit, po Octavii, Mazdě 6, Mondeu II, Superbu II a Favoritu (tos vystřídal za rok dost aut - pokud nejmenuješ to čim jsi jednou jel).

Takže když se podíváme znova na RWD. Skočit ted do M3 by byla skoro jasná totálka. Jinak 120d určitě jezdí skvěle (já bych přeci jen preferoval 123d a to díky zátahu prakticky od opravdu nízkých otáček) a na začátek se zadokolkama je to dobrá volba!!! Neni ani moc silná ani moc slabá... tak akorát a seženeš i mnohem levněji než za 600 takže ti ještě dost zbude ;-) :yes: Ale na druhou stranu s nájezdem 10tis bude lepší 130i a i tě víc pobaví... tu ale jetou a v coupe v CR budes shanet dlouho.... Leda Německo.... Zbývá 125i, projed se s nima a uvidíš co ti sedí nejlépe. ;-) No a když o tom už Mojito mluví. Jo jsou i další zadokolky, třeba Nissan 350Z a tim ve výčtu zadokolek, s kterýma to má nějakej smysl na okruh a budou do 600tis a do 4 let stáří končíme. (muj tip 130i !!! ;-) )

AWD?? No jako jede to určitě dobře, ale auto s AWD v týhle cenový kategorii budeš hledat horko těžko. Jediný z AWD aut, který by se v týhle cenový dalo brát jako dobrá možnost je Mazda 6 MPS (a pak Impreza či Evo, který se na běžný ježdění ani trochu nehodí), která má skvěle vymyšlený systém AWD, zároveň dost výkonu a dobrý podvozek!!! ;-) :yes: Zklamán nebudeš! Pokud chceš jezdit v klidu i v zimě, je to ideální volba! Navíc prakticky nový auto seženeš do půl mega ;-)

A FWD.. Popravdě se o ně moc nezajímám a s nimi ti ani neporadím... ;-\

Mojito:
          Předokolka je fajn, jede určitě dobře a tvoje eRko jede prý (Y) super (jaktože ses neozval?? >:D ). Ale prostě to neni dobré rozložení pro sportovní auto. Je to typické pro Hot-Hatche (vyjma 1er) a možná se s tim i na silnici pobavíš, to ti vůbec nikdo nebere, ale na okruhu tě nedotáčivost z převršele výkonu na přední nápravě bude vytáčet (pokud teda nemáš špéru, která by tě zase mohla vytáčet na běžných silnicích >:D ), je to logické a jinak to ani nemůže být, dvě přední kola nemůžou zvládat tolik koní a ještě k tomu určovat směr jízdy (mluvim o jízdě na okruhu, čili blížící se limitu auta) ;-)

foto after99

after99 28.09.2010  22:40

Nebo Imprezku WRX

domenico 28.09.2010  22:45

« Re: Re: Re: výběr vozu - pomoc

to je už dosti extrémní záležitost.. provozní náklady dost strašný..

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 28.09.2010  22:53

« Re: výběr vozu - pomoc

xganga - já se s předokolkou při jízdě vážně bavím,nevím,kde jsi vyčetl,že PRAVÁ zábava (ten dojem se nedá ani definovat)je pouze se zadokolkou?4 x 4 je taky ze hry venku?Pokud ano,tam to řekni majiteli např.Porsche,GT-R atp. ;-)

dominik - věř,že existují i jiné káry,než je BMW.Je skvělé,ale to další spousta jiných taky ;-)

Ondřej Šámal 28.09.2010  23:06

« Re: výběr vozu - pomoc

Ano, zadní pohon je nejlepší, co se týče jízdních vlastností, tedy i zábavy za volantem (prakticky všechny supersporty, vyjma Lamborghini a GT-R, mají zadní pohon). Netvrdím, že předokolka nemůže být zábavná, ale nikdy ti neposkytne takový zážitky, jako právě zadokolka, případně čtyřkolka. Pohon 4x4 je zase nejschopnější za nepříznivých podmínek (mokro, sníh, led), tedy v situacích, kdy si zadokolka moc neškrtne (a navíc většina čtyřkolek posílá víc výkonu na zadek).

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 29.09.2010  14:02

« Re: výběr vozu - pomoc

xganga - zadní pohon není nejlepší co se týče jízdních vlastností,na mokru a v zimě je to na prd,v tom je 4 x 4 nebo předek lepší,ale to jsi uvedl.
            Můžeš mi definovat slovo zábava?Mě např.nebaví klouzání zadku v zatáčce,ten kdo jezdí sprinty zase miluje rovinky atd. - takže je to jinak.Prostě někoho baví toto a jiného zas tamto s náhonem to nemá vůbec NIC společného ;-)

wii - jay - mám elektronický samosvor,je to super,ale stejně něco za něco ;-) ..sem se zapomněl ozvat,ale brzy to pojedu znovu ;-)

Wiii 29.09.2010  22:50

« Re: výběr vozu - pomoc

Mojito, těšil jsem se, co řekneš na mé zmínění 350Z a také sekce 4x4 >:D >:D A ty nic :-( Jinak se budu těšit až se ozveš >:D Aspon ti předvedu taky svou novinku :-! Jinak elektronický samosvor mám taky, ale víš jak to je.... není to "stoprocentní" ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 29.09.2010  23:03

« Re: výběr vozu - pomoc

wii-jay - samosvor je fajn,ale je to někdy až moc bezpečné,ale neva.350 Z by mu na delší cestování nevyhovovala,proto jsem se neozval,zkrátka je to parchant.Slibuji,že dám info ;-)

Wiii 30.09.2010  08:11

« Re: výběr vozu - pomoc

Tak 4x ročně 1000 km bych přežil i v Ultimě >:D A ta asi na delší cestování neni, ale zase v porovnání zážítků po zbytek roku to za to stojí >:D

foto rarsch

rarsch 29.09.2010  16:04

« Re: výběr vozu - pomoc

jednu 120d doma máme a chceme ji prodat. Přítelkyně má břicho jak blázen a s děckem už to nebude ono, bude to prostě malý. Kupovali sme loni v Autecu, najeto má asi 15000 km. Sportovní sedačky, xenony, super stav a do května 2011 v záruce!! Můžu ti to někam přijet ukázat. Dyžtak mi piš SZ.

edit: a JE s odpočtem DPH. A nejezdil sem s ní na okruhu :-)

foto soulfly1983

soulfly1983 26.11.2010  10:53

upravy

Cau,
    tiez rozmyslam nad nejakymi upravami a chcel by som sa opytat ci by si do toho XYZ podvozku isiel aj s odstupom casu, neni prilis tvrdy na nase cesty? Menis si aj jeho nastavenia?

Co sa tyka LSD tak ma to aj nejake nevyhody, napr. sprava sa to auto inac akoby clovek mozno chcel na beznych cestach?

padam 01.12.2010  10:00

« Re: upravy

Do toho podvozku XYZ bych šel klidně znovu, je sice o něco tvrdší než série, ale stačí se naučit číst pořádně cestu a dávat si pozor na velké díry. No a pak nejezdit v pravém pruhu na D1, to fakt nejde, to ale nešlo moc ani v sérii.

Co se týká LSD, tak má jen samá pozitiva a sociální výhody. Ne opravdu, nenašel jsem nic co by mi vadilo. Škoda jen, že jsem ho neměl už z továrny, nyní bych si koupil Championship White s LSD. ;-)

foto kexxik

kexxik 18.02.2011  16:07

kompresor

fakt slušný, až to bude doladěný, bude to jako celek asi dost mazec :-) fandím Hondě :yes: kdybys měl nějaký graf z brzdy, dej ho sem, tohle se jinde neuvidí.

foto VipermCZ

VipermCZ 19.02.2011  00:00

« Re: kompresor

jo, tak tohle bude asi maly peklo.. :-) jestli to sleduju spravne, tak teprve druhy type-r a prvni 8G s kompresorem v CZ.. libovka.. :-) tak at to slape a taky se primlouvam za graf z brzdy a osobni zkusenosti - napr. jestli tomu autu zustala ta zdrava chut prekonat omezovac a pokracovat v letu:)

padam 19.02.2011  20:25

« Re: kompresor

Graf z brzdy určitě dodám, pravděpodobně někdy během března se vůz se objeví i v detailním porovnání na [odkaz]

Natočil jsem ještě další dvě videa:
        Zrychlení na 2,3,4rs (3 lidi v autě) - [odkaz]
        Zrychlení na 3 a 4rs (3 lidi v autě) - [odkaz]

Co se týká pocitů tak myslím, že se podařilo zachovat charakter CTR, zdravě se dere k omezovači a nezdá se, že by se chtěl motor někde zastavit. Náběh výkonu je naprosto lineární, žádný turbo-kopanec ani lag se nekoná.

foto sebinko

sebinko 26.02.2011  23:41

palec hore :yes:
          pozeral som cenu, je to celkom dost ;-\
          nevies ako je to so zivotnostou motora po takomto dopingu?
          co som cital tak okolo 300 konikov, co je 50% narast.
          a to uz je celkom dost, hlavne ak by si chcel dalsich 100 000km na nom najazdit :-)

padam 27.02.2011  15:42

« Re: kompresor

Životnost motoru - po pravdě sám nevím, na jedné straně mi lidi tvrdí, že se to musí každým dnem rozletět, na druhé straně s tím už lidi v Anglii najezdili pár desítek tisíc (20-30.000km), dlouhodobější zkušenosti zatím nejsou.

padam 06.03.2011  19:49

« Ford Focus RS

Tak jsem potkal na dálnici Ford Focus RS, jediné co můžu říct je, že mi to jede lépe. ;-)

foto VipermCZ

VipermCZ 16.03.2011  21:42

« Re: kompresor

tak ten graf je fakt bomba.. dle všeho prostě klasická honda akorát že to pojede třikrát líp.. prostě super, třeba se někdy někde potkáme a svezeš mě ;)

padam 16.03.2011  22:38

« Re: kompresor

V sobotu 19.3. jedu do Mostu. ;-)

foto Rubb

Rubb 15.03.2011  20:58

Fake???

Čus chlape,
    při prohlížení fotografií jsem si všiml pár nesrovnalostí. Například jiná baterka (po ani ne 3 letech provozu), krytky na lůžkách tlumičů, zátka na chladiči... Co ten výkon - nemáš aspoň graf z brzdy?
    Neber to zle, jen píšu, protože mě to praštilo do oka ;-)

padam 15.03.2011  21:39

« Re: Fake???

Baterku jsem vyměnil po 3 letech, nevydržela. Podvozek je XYZ Racing SuperSport, původně byla focená série, chladič je vyměnen za závodní kvůli tomu, že by se mezichladič stlačeného vzduchu nevešel, takto jsou oba vedle sebe. Graf z brzdy připojen.

foto Rubb

Rubb 16.03.2011  18:47

« Re: Fake???

Hned je to s tím grafem zajímavější. Dle toho, že momentová křivka odpovídá charakterem (ne hodnotami) spíše atmosferickým motorům, než plochým křivkám turba, tak asi motoru chuť po otáčkách opravdu zůstala ;-)
        Co se týká životnosti, pamatuju si na nějakou předváděčku tuningové firmy (Octavia RS 1.8T) s motorem upraveným na 270kW (jednalo se ale o transplantaci motoru z Audi TT se sériovým výkonem 165kW), kde tvrdili, že motor je schopen najet asi 100tis km, při slušném zacházení až 150tis. Byl tam ale dělán i spodek motoru (ojnice, klika, uložení)... Osobně myslím, že pokud motor zůstal beze změn, tak vydrží, když dobře, tak těch 60tis. Ale to je jen názor (ničím nepodložený) ;-)
        Jinak ale obdivuju odvahu, jsou to celkem velké investice :yes:

padam 16.03.2011  19:38

« Re: Fake???

S životností uvidíme, ale podle všeho tak při denním ježdění je běžný tlak jen kolem 6-8psi, 11psi tlačí ten kompresor až u omezovače, takže doufám že motor vydrží 100 a více tis. km.

foto ZonixX

ZonixX 21.03.2011  01:29

Most

krasna podivana v Moste - a pak i ta jizda s dvema oranzadama do Prahy na dalnici - delal jsem vam spolecnost >:D s kompresorem je CTR neskutecna raketa :yes: ;-) ..uz v serii parada, tohle je ale uplne jina liga :-)

padam 21.03.2011  07:27

« Re: Most

Díky, kolona s oranžádama byla dobrá. :-)

foto Gorillaz

Gorillaz 06.06.2011  14:22

Automotostyl

Tak jsem viděl tu reportáž a radši bych viděl víc tvojí nádherně upravenou Hondu než nový Subaru. Škoda, že ti nedali víc prostoru představit svoje auto atd. >:D

padam 08.06.2011  22:33

« Re: Automotostyl

Zaměření reportáže bylo na Subaru, ale taky jsem to čekal aspoň o kousek delší.

foto Bully-

Bully_ 08.06.2011  22:56

Parada

Tvou recenzi jsem uz cetl nekolikrat, ale az ted jsem se zaregistroval a muzu ji i obodovat ;-) CTR po takovych upravach uz musi byt brutalni, treba me nekdy svezes :-)

padam 09.06.2011  09:52

« Re: Parada

Jasně, není problém. Kdykoliv budeš v ČR. ;-)

foto Jirizelva

Jirizelva 17.03.2014  19:00

Palivo N95 ??

Jaké palivo doporučuje Honda do Civicu typ R?

padam 23.03.2014  22:17

« Re: Palivo N95 ??

Natural 95. Dávat lepší můžeš, ale neřekl bych že je to k něčemu.