sher-wood (muž 46 let) Poslat zprávu

Citroën C4 1.6 HDI 68kW Seduction+Pack AUTO

Citroën C4, foto 1 Citroën C4, foto 2 Citroën C4, foto 3 Citroën C4, foto 4 Citroën C4, foto 5 Citroën C4, foto 6 Citroën C4, foto 7 Citroën C4, foto 8
Citroën C4, foto 9 Citroën C4, foto 10 Citroën C4, foto 11 Citroën C4, foto 12 Citroën C4, foto 13 Citroën C4, foto 14 Citroën C4, foto 15 Citroën C4, foto 16 Citroën C4, foto 17 Citroën C4, foto 18 Citroën C4, foto 19 Citroën C4, foto 20 Citroën C4, foto 21 Citroën C4, foto 22 Citroën C4, foto 23 Citroën C4, foto 24 Citroën C4, foto 25 Citroën C4, foto 26 Citroën C4, foto 27 Citroën C4, foto 28 Citroën C4, foto 29 Citroën C4, foto 31 Citroën C4, foto 33 Citroën C4, foto 34 Citroën C4, foto 35 Citroën C4, foto 38 Citroën C4, foto 39 Citroën C4, foto 40 Citroën C4, foto 41 Citroën C4, foto 42 Citroën C4, foto 43 Citroën C4, foto 44 Citroën C4, foto 45 Citroën C4, foto 46 Citroën C4, foto 47 Citroën C4, foto 48 Citroën C4, foto 49 Citroën C4, foto 50 Citroën C4, foto 51 Citroën C4, foto 52 Citroën C4, foto 53 Citroën C4, foto 54 Citroën C4, foto 55 Citroën C4, foto 56 Citroën C4, foto 57 Citroën C4, foto 58 Citroën C4, foto 59 Citroën C4, foto 60 Citroën C4, foto 61 Citroën C4, foto 62 Citroën C4, foto 63 Citroën C4, foto 64 Citroën C4, foto 65 Citroën C4, foto 66 Citroën C4, foto 67 Citroën C4, foto 68 Citroën C4, foto 69 Citroën C4, foto 70 Citroën C4, foto 71

Přezdívka auta Citroen C4 1.6HDI 68kW Seduction+Pack AUTO Rok výroby 2011 Koupeno nové najeto [km]:50600 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1560 výkon [kW]: 68 kroutící moment [Nm]: 230 zrychlení 0-100 km/h [s]: 12.9 maximální rychlost [km/h]: 180 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální zavazadlový prostor [l]: 408 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.4

Konečne som si našiel čas na napísanie recenzie. Napíšem len v skratke prečo práve C4. Takže ako čas plynul prišiel čas na predaj nášho od nova kúpeného Peugeota 307 r.v. 2001, auto šľapalo počas celého života v našej garáži. Nenáhlil som sa s predajom nakoľko auto šľapalo celkom v pohode bez problémov a dokonca som chcel tento mesiac urobiť 307čku na LPG. Nedávno som si prešiel v našom okolí auto salóny. Po 2 dňoch som si vybral niekoľko adeptov. Nešlo ani tak či to bude cross over alebo kombi či hatch back. Skrátka som chcel vymeniť staré za nové akurát čo rozhodovalo pri výbere bola cena. Takže pri tých 2 dňoch som si urobil rebríček a začal vyberať z týchto áut Kia Ceed/i30, jedno aj druhe padlo nakoľko naše služobné ceedky 1 aj 2jky maju zadnú nápravu neskutočne nízku. To na cesty na chalupu v žiadnom prípade. Opel Astra mi vyšla cenovo celkom dobre, ale ten motor 1.3 Cdti sa mi veľmi nepozdáva a vraj 1.4 T je lenivší ako 1.2 TSI alebo 1.4 TSI a teda je aj dosť žravý. Kolega ma odhovoril, že Opel ma dosť slabé ložiská na náprave a celkom drahé. Takže nepresiel cez sýto ani Opel aj keď krásne auto. Seat Leon alebo Alte mali celkom dobrú cenovú ponuku, ale tie autá sú už pred príchodom nového Leona a zase recenzie ich až tak veľmi nevyniesli do oblakov. 1.2 alebo 1.4 TSI nemusím. Peugeot 308 či HDI alebo VTI v žiadnom prípade, interier katastrófa a najmä mäkké sedačky. Nepadol mi do oka už od začiatku ci predošlá verzia alebo face lift. Toyota Auris sa mi zdala cenovo nie veľmi výhodná kúpa, Mazda 3 len s ich motorom 1.6i a nafta o dosť drahšia. V mitsubishi mi ponúkli predvádzacie auto Lancer hatch back INVITE zo 17200 na 15 000 so všetkým, 1.8 MIVEC 140 koní. Ten motor určite nie je vhodný na jazdy po meste s jeho spotrebou a prerobenie na LPG neprichádza do úvahy. Nakoľko mame chalupu aj keď nie v hornatom teréne ale nájdu sa sem tam výmoľe tak prišlo k úvahe či nevziať ASX 1.6. Keď už vyššia spotreba a nižšia akcelerácia tak aspoň vyšší podvozok. Cenu mi ponúkli za 1.6 benzín 17000 €. Doposiaľ vybraté autá padli a na rad prišlo rozhodovanie či ASX alebo C4. Takže buď c4 v dobrej výbave alebo slabšia výbava, ale lepší prejazd. Nakonfiguroval som si výbavu C4 a vyšiel rozdiel medzi c4 a asx cca 3500€ rozdiel. To som si povedal, že oželiem vyšší podvozok a radšej lepšiu výbavu. rozhodovanie medzi ostatnými autami bolo veľmi rýchle až do doby keď som nevyskúšal ASX. Keď budem kupovať ďalšie auto, tak si možno vyberiem ASX. HDI 110 koňová verzia oproti 1.6 VTI vyšla cez 1700 € a to som začal uvažovať na tou benzinovou. Takže do finále sa dostali 1.6 VTI a 1.6 HDI. Rozdiel v cene vyšiel necelých 700 e a to sa už celkom dalo zniesť. Predajca garantoval spotrebu udávanú výrobcom nakoľko ma niečo odjazdené s motormi HDI. 92 koňová verzia sa zdá papierovo lenivejšia, ale po vyskušaní 1.6 VTI som si povedal toto nie. Predajca ponúkol pri objednaní 5 farieb s tým, že Seduction výbava aj s packetom AutoLOOK je na sklade na SVK a uto tu bude do týždňa čo aj bolo. Ináč trebalo čakať 4-8 týždňov. Kedˇže sivú fluid mali priamo v salóne tak som si urobil živú predstavu ako bude vyzerať moje auto v tej istej farbe.

Výbava Citroen C4 1.6 HDI 68kW Seduction:

-ďaždový senzor
-monochromatické spätné zrkadlo
-programovateľný tempomat
-metalický lak

to je asi všetko čo ma napadlo. Veľmi dobre vyzerá bodové osvetlenie ako v lietadle.

Ešte ma napadlo, že do úvahy prišla aj voľba VW Golf alebo Škoda Octávia. Tieto autá padli nie tak kvôli motorom TSI, ale hlavne kvôli cene. Nakonfiguroval som si obidva modely a tie s tou istou výbavou vyšli od 19 000 € a to je už dosť.

Cena hore uvedeného vozidla je 15 990 vrátane metalízy. Takúto cenu asi sotva môže atakovať či už Škoda alebo VW.

Musím povedať, že kvalita spracovania interieru poskočila nahor, palubná doska alebo volant su o dosť pohľadnejšie ako ten predtým. Silnou stránkou je jednoznačne HDI motor. Aj keď neohúri výkonom tak aspoň spotrebou. Podvozok C4 je na "kvalitu" ciest stavaný si myslím, že akurát. Zvláda nerovnosti vcelku dobre. Diery necítiť tak ako na Kii Ceed, Peugeot 307 alebo na Škode Octávií. Silnou stránkou je aj dosť miesta či už na predných sedadlách, zadných a taktiež veľkosť kufra bohate stačí.
Neviem čo by som mohol ešte spomenúť ako silnú stránku C4. Každé auto má svoje silné a slabé stránky. Niekomu sa zdá toto ako silná a niekomu sa može zdať zase slabá stránka ako napr. 68kW výkon motora. Na moje potreby to bohate stačí.

Aj za stavu, že motor je maximálne nezabehnutý tak spotreba je asi najsilnejšia stránka. Mesto sa robí do 5.5 aj pri razantnej jazde, kopcovitý terén do 5,8 v prehľadom a mimo mesta sa BEZ problémov dá jazdiť od 3,5 do 4.5 pri rýchlosti priemerne 50-70 km/h. Tou 6tkou by samozrejme spotreba na dialnici verím, že dosiahla hodnotu pod 4.5 bez defenzívnej jazdy.

Slabé stránky vzhľadom na najazdené kilometre nie je dobre komentovať, keďže o žiadnych zatiaľ neviem. Aspoň podľa testov a recenzií slovenských a českých moto stránok. Jedine čo vytýkali C4 je, že gumené riadenie, náklony v zákrutách, zdržanlivé jazdné vlastnosti / "zaujímavé zistenia " a hlavne veľa vravné / , nekomunikatívne riadenie myslím, že komunikácia je na mieste, iba dvojročná záruka / je otázka či auto potrebuje dlhšiu a keď áno tak či práve daná závada bude uznaná ako opodstatnená /.Verím, že s najazdenými kilometrami určite na niečo prídem, lebo v dnešnej dobe ani žiadne auto nie je bez chyby. Tých 92 koní nie je nazvyš, ale pri testovacej jazde sa mi zdal 1.6 VTi 120 PS dosť lenivý ako tento 1.6 HDI 68kW a to sme šli v podstate po rovnej okresnej ceste.
Po necelej 200vke km musím povedať, že je podvozok mäkší. Viac sa auto nakláňa, ale nie je to nič hrozné vďaka perfektným sedadlám . Tie naše parádne "cesty" sa, ale hodí, necítiť takmer nič. To je asi všetko čo by som mohol vytknúť na začiatok.
V poslednej dobe pozorujem zvláštne zvuky spod volantu, taký rezonujúci zvuk, ktorý sa vyskytuje hlavne pri preraďovaní podľa ukazovateľa preradenia t.j. pri nižších otáčkach. Počas riadenia vychádza ďalší nepríjemný vŕzgajúci zvuk zo stĺpika B, aj pri menších nerovnostiach na ceste vychádza opať nepríjemný zvuk. Síce nie je to nič hrozné, ale počas celej jazdy ma toho človek dosť. Dnes som nastriekal slilikonový olej na tesnenia v okolí dverí a momentálne to nepočujem. Uvidíme čo bude neskôr. Takže nízke otáčky motoru nevadia, ale plastom 100%.

zatiaľ žiadne poruchy, ak budem o niektorých vedieť samozrejme zverejním.

Skúsenosti v nemenovanom salóne mám dobré, počas kúpy vyšiel v ústrety predajca vo všetkom. Urobil vcelku dobrú cenu, ktorá sa nedala odmietnuť v porovnaní so Škodou Octáviou alebo VW Golf VI či už s TSI alebo TDI motormi. Cena vyšla s tou istou výbavou o 2000-3000 € nižšie ako hore uvedené vozidlá od koncernu VW. Tí v dnešnej dobe nemôžu konkurovať cenou a ta kvalita VW áut ďaleko neodskočí. Tak ako pri výbere tak aj pri odovzdávaní prebehlo všetko tak ako som si predstavoval. Predajca veľmi ochotný / dokonca ostal hodinu dlhšie po prac. dobe /, pripravil auto, všetky papiere, poukazoval ovládanie v aute, návrh poistky atď. maximálna spokojnosť.

o tuningu

Žiaden tuning nebude, max. bud. rok kúpim čierne elektróny, fólie a deflektory. Myslím, že toto auto nepotrebuje žiaden extra tuning. Kúpené je preto lebo vyzerá perfektne zvonku aj vnútra a zásah do auta nie je potrebný.

30.1.2018 21:54

Po čase ... .

Auto si zatiaľ šľape ok, sem tam niečo klepe po nerovnostiach, podľa mňa je to horné uloženie tlmiča. Otec nechá nech to bude počuť viac a potom sa to vymení. Filter zatiaľ zvláda kratšie trasy bez problémov. Za tých 6 a pol roka tam je skoro všetko v pôvodnom stave.

20.8.2017 17:06

Jak čas plynie

C4 dostala menší ťukanec, výmena zadného náraznika, hlinikovej výstuhy. Tento rok okrem olej, filtrov, doplnenia a dezinfekcie klímy, výmeny 2 čápov nebolo na aute robené nič.

22.8.2016 10:57

postupom času

Autu roky pribúdajú a pribúdajú, aj tie km ale pomalšie. DPF sa ohlásilo 2 krát od kúpy, dostalo svoje a pradie si spokojne. Bratislava 770 km, priemer 5.2, takže spotrebu pri 1.6 HDI riešiť určite netreba. Po okolí 4.0-4.5 bez dusenia. Závady zatiaľ žiadné. Klop Klop.

Viac dodať nemám čo. Vsio je ok

26.12.2015 16:37

Po čase....

Ako čas plynie, tak sa začínajú ozývať tyčky stabilizátora, asi je fakt pravda, že tie Francúzske autá stoja za hovno. 35 000 km síce pri tých našich cestách nie je žiadna sláva.

26.12.2015 16:36

Po čase....

12.12.2015 12:59

Ako čas plynie....

V poslednej dobe sa začali ozývať tyčky stabilizátora,na 40 000 km to nie je žiadna sláva ! Tie cesty nás vycvičia veľmi draho.

27.7.2015 21:36

ako roky plynú

ako roky plynú, tak C4 slúži spoľahlivo, spotreba sa pohybuje medzi 4-6-6 litrami na 100km, doposiaľ auto nepotrebovalo výmenu žiadneho dielu. "schvála bohu" a dúfam, že to ešte nejaký čas vydrží. Cesty v okolí sa rapídne zlepšili, tak verím, že aj náprava si vydýchne.

28.4.2014 16:17

Problém s lakom !

Včera som pri vysávaní natrafil na škrabanec na zadných dverách, povedal som si, že to asi sa poškrabal pri nakladaní. Na druhej strane som spozoroval podobný škrabanec ! Dnes som zašiel do Citroenu a povedal im, že to budem riešiť ako výrobnú vadu, nakoľko sa zadné dvere otvárajú minimálne a auto nie je až také staré. Technik si to nafotil a poslal na centrálu asi. Upozorňujem majiteľov C4, aby si túto časť všímali a riešili ešte počas záruky, ako vidieť, tak lak je poškrabaný od gumového tesnenia až do plechu. REKLAMUJTE TO ! Verím, že toto nie je jediné vozidlo.

13.3.2013 18:15

záručné opravy

takže so spokojnosťou by som samozrejme pomlčal. Auto ma 12 000 km a bohužiaľ prešlo už výmenou brzdových kotúčov a dnes komplet výmenou rozvodov a všetkého okolo toho.

28.2.2013 16:19

záruka

bud. týždeň som objednaný na výmenu komplet predných brźd a budú hľadať závadu odkial vychádza vŕzganie od motora. čo to robilo samozrejme napíšem.

18.1.2013 20:17

posledná fotka

dole som pridal foto odkiaľ vychádza ten vrzgajúci zvuk od motora. pri záručnej oprave to musia dať dokopy aj s tými brzdami a zvukom z palubnej dosky.

29.12.2012 13:58

je to do PIČE normálny zvuk ????

JA už nemám čo dodať ! ! !

moje video

dnes doobeda bolo to trasenie, pípanie FAP a vŕzganie pri motore asi len jedno z mala porúch !!!

29.12.2012 13:40

Brzdy !

dnes mi začalo triasť s volantom pri brzdení. Som si v celku istý, že gumy majú správny tlak a vyváženie. Známy vravel, že tie kotúče na dotyk nie sú vcelku rovné !
Hneď 7mého budem žiadať kontrolu predných a pokiaľ sa bude dať aj výmenu predných kotúčov.

27.12.2012 19:07

FAP

dnes mi prvý krát zablikala kontrola FAP, Najprv zvuk a kontrolka len blikla potom už svietila počas celej cesty 50 km. V Citroen veľmi seriózny servisný technik, ostal hodinu a pol po pracovnej dobre. Diagnostika zistila závadu FAP, obtok vzduchu atď., všetko spoločné s FAP. Po vymazaní diagnostika neukazovala nič, po novom roku keď sa závada objaví opäť tak dá samočistenie filtra pri 3500 otáčkach. V okolí rozvodov počuť vŕzgajúci zvuk, vravel, že pri čistení filtra to rozoberú a vymenia remeň.
Na ročné auto zatiaľ prekvapenie, ten filter by som pochopil, ale to vrgzanie nie.

18.12.2012 16:53

zima

auto si zatiaľ so zimou poradilo dobre. Tie Savy sa držia viac než statočne, priam skvele.
Spotreba sa napriek mrazom do -17 nevyšplhala dlhodobo nad 5,6 l. trasy do 50-70 km po okolí zvláda do 5 litrov aj na zimných gumách.

10.10.2012 15:48

záručná prehliadka.

auto prešlo bez problémov prvým testom, nenašlo sa nič pri prvej prehliadke. dúfam, že to vydrží takto ešte pár rokov. Po výmene oleja sa dá jazdiť bez problémov za 3,8-3,9 litra.

17.6.2012 14:03

záver.

aj s odstupom času som si utvrdil, že kúpa HDI nebola zlý výber. Síce za 3,5 l nechodím, ale atakovať. 3.9-4.5 litra aj v kopcovitom teréne nerobí ešte nezabehnutému motoru žiaden problém.

23.4.2012 12:19

disky Brock

konečne som prezul gumy a nahodil nové dlho očakávané disky. Disky vyzerajú celkom dobre aj keď originály za 500€ v akcii /-60% akcia/ by si vyzerali originálne. Foto nekvalitné nakoľko sú fotky z mobilu.

19.4.2012 00:17

zhrnutie

Dnes som absolvoval celodenný výlet do Osvienčimu, Brezinka, Krakow - centrum a do Wieliczky - soľná jaskyňa. Natankovaných 20,38 l nafty za rovných 30,- €. Spotreba sa dlho držala na 3,8 l. Ani zápchy pred Krakowom ako aj v centre mesta nejako rapídne nedvihli spotrebu. Cesta do Wieliczky nebola o nič lepšia. Taktiež kopa áut. Aj po dnešku môžem potvrdiť, že 1.6 HDI není určite zlý motor na spotrebu pri dnešných cenách PHM.

17.4.2012 14:04

jazda

dnes som si odšoféroval po okolí 60 km pri priemernej rýchlosti 67 km/h a po celý čas zapnutou klimatizáciu a spotreba sa udržala na hranici 4.1 l na 100 km. Ešte stále mám zimné gumy nakoľko je dnes denná teplota 4-5 stupne a zajtra ráno idem do Krakowa.

8.4.2012 18:56

aaa

a zase snežíííííííííííííííí

4.4.2012 12:08

dojmy po čase.

S autom sa zatiaľ jazdí bez problémov. spotreba na tých zimných sa drží stále okolo 5,5 litrov. Do práce sa jazdí za 4.6 čo je moje zimné min. na zimné obdobie a zimné gumy to zlé určite nie je. Kto si priplatí za 1,6 HDI asi ani v meste neuvidí spotrebu nad 6 litrov či už v zime alebo v lete. Tu sa v tomto prípade je úplne zbytočné zamýšľať nad spotrebou. Pri cenách za palivo a pri najazdení mesačne cez 1000 km je to rozdiel cca 30-35 € mesačne. Takže rozdiel sa mi oproti 1.6i vráti do 2 a pol roka. Kamarát ma 1.6 HDI a ma najazdené 260 000 km a povodný stav agregátu aj ostatných komponentov.

14.3.2012 23:55

:-(

včera som pri dolievaní vody do ostrekovačov spozoroval žltú tekutinu na nádobke od posilňovača. chytil som ju zo spodu a celá ruká špinavá. Dnes ma v citroene objednali na piatok. Celkom nemilo boli prekvapení. Údajne by to mohla byť zle zlisovaná nádobka. Smutné ! čo človek čaká za svoje peniaze.

15.2.2012 17:48

striekanie

striekanie je vybavené, bude to stáť cca 40€. V citroene iba okolo 280€. Spoluúčasť ma vyjde viac. Auto zatiaľ ide, na tých Sava Eskimo S3 + ide auto jak píla. za 3 dni som najazdil 320 km. Spotreba sa pohybuje nad 5-5.2 litra, na tých istých úsekoch som jazdil aj za 4,1 litra. Takže gumy a zima robí svoje. Je zaujímavé, že mám pol nádrže a dojazd ukazuje cez 600 km. Uvažujem na fóliami na zadné sklá, všetko sa uvidí ako budú vyzerať tie Brocky elektóny.

9.1.2012 17:10

krst

a už je kurva pokrstené ! ! ! nejaký kkt nacúval a dovidenia. nikde nikoho.

11.12.2011 18:46

zhrnutie

auto aj na snehu drží stopu, snaží sa, spotreba aj napriek teplotám do -10 sa drží od 4,1 až po max. 6 v meste.

11.11.2011 17:40

disky

dnes som kúpil disky Brock RC22 SGVP 6.5x16 4x108. cena do 500€. Kolesá na zimu prezuté, savy nasadené. Ǔž teraz sa teším na jar keď nasadím tie alu disky.

6.10.2011 15:33

Gumy

pred pár dňami konečne došli zimné gumy SAVA ESKIMO S3 +, na moje potreby až až. Skúsenosti so zimnými SAVAMI má celkom dosť ľudí v okolí tak som dal na ich radu. 205/55/R16 305€

13.9.2011 14:20

doplnky

dnes boli objednané koberčeky s 3cm vyvyšenými hranami a vanička do kufra. Táto vec sa mi osvedčila v prípade keď sa niečo rozleje a pod ňou sa nadostávajú kamienky.

5.9.2011 21:48

prevzatie

Auto vyplatené, prevzaté a otestované. K autu prihodil povinnú výbavu a aj gumené koberčeky. Aj to sa pridá. Urobil som dnes testovaciu jazdu po kopcovitom aj rovnom teréne, obehol pár kamionóv atď. Po cca 35 km sa spotreba ustálila na hodnote 5.1 L.Takže ma auto najazdené cca 40 km.

Přidat názorDiskuse: Citroën C4 1.6 HDI 68kW Seduction+Pack AUTO

Další vozy Citroën C4

Za 6 a pol roka si zatiaľ autu darí celkom dobre. Okrem tyčiek stabilizátora a nejakých silentblokov sa tu nemenilo nič.

zatiaľ som nenašiel nič nepraktické. Možno časom na niečo prídem.

miesta vpredu aj vzadu akurát. Konečne sa dá z auta výjsť bez toho aby som musel krčiť nohu a nebuchnúť do spodnej časti volantu.

Na bežné jazdenie výkon bohate stačí, ale pri predchádzaní už cítiť, že pár kW by nebolo na škodu.

Drží sa dobre.

Náklady za tie roky sú si myslím na auta z FR celkom uspokojivé.

v originál servisoch bude určite drahšie. Asi platí, že diely na francúzske autá sú drahšie. Záleží u koho sa kupuje a za akú cenu.

do mesta a na okresné si myslím, že bude stačiť. Mal som Octáviu 66kW a tá má nižší krútiaci moment pri vyšších otáčkach. Vyšší krútiací moment pri nižších otáčkach bolo cítiť, motor tak aspoň nevere ako 66kW Škodofka. Na jeho váhu a 5 ľudí v aute akurát.

Natankoval som 30 litrov, prešiel 449 km a dojazdu ukazuje cez 170 km. hladina je tesne nad ukazovateľom rezervy. takže za 30 litrov 550-600 km nie je zlé.

Pri naštartovanom auto som mal na začiatku problém rozoznať či to je benzín alebo diesel. Oproti TDI je balada na ticho. V porovnaní so 66kW Octáviou motor ani nepočuť.

pri skúšobnej jazde som bol s kvalitou, tvrdosťou spokojný. Vpredu aj vzadu sa sedí dobre, v porovnaní s Peugeotom 308 sú sedadlá o dosť tvrdšie.

Brzdy po výmene v záruke bez problémov, účinok oproti Ford Focus sú o level vyššie.

Sem tam cítiť, že pár cm do každej strany by nebolo na zahodenie.