dino77 (muž 47 let) Poslat zprávu

Citroën C4 1.6 HDi 110

Citroën C4, foto 1 Citroën C4, foto 4 Citroën C4, foto 5 Citroën C4, foto 7 Citroën C4, foto 9 Citroën C4, foto 15 Citroën C4, foto 16 Citroën C4, foto 18
Citroën C4, foto 23 Citroën C4, foto 25 Citroën C4, foto 26 Citroën C4, foto 30 Citroën C4, foto 31 Citroën C4, foto 32 Citroën C4, foto 34 Citroën C4, foto 35 Citroën C4, foto 36 Citroën C4, foto 38 Citroën C4, foto 39 Citroën C4, foto 40 Citroën C4, foto 41 Citroën C4, foto 42 Citroën C4, foto 50 Citroën C4, foto 51 Citroën C4, foto 52 Citroën C4, foto 53 Citroën C4, foto 55 Citroën C4, foto 58 Citroën C4, foto 59 Citroën C4, foto 62 Citroën C4, foto 64 Citroën C4, foto 65 Citroën C4, foto 66 Citroën C4, foto 67 Citroën C4, foto 68 Citroën C4, foto 69 Citroën C4, foto 70 Citroën C4, foto 72 Citroën C4, foto 73 Citroën C4, foto 74 Citroën C4, foto 75 Citroën C4, foto 76 Citroën C4, foto 82 Citroën C4, foto 83 Citroën C4, foto 84 Citroën C4, foto 85 Citroën C4, foto 86 Citroën C4, foto 87

Přezdívka auta Citron Rok výroby 2011 Koupeno ojeté najeto [km]:18000 palivo: nafta počet válců: 4 objem [cm3]: 1560 výkon [kW]: 82 kroutící moment [Nm]: 270 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.3 maximální rychlost [km/h]: 190 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 408 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 4.8

Po dvoch jazdenych autach, ktore som vlastnil pocas mojho pobytu v USA ( Toyota Tercel 1992, Hyundai Scoupe 1994) som sa konecne stal hrdym vlastnikom aj auta na Slovensku :-) Z mojej strany trochu komplexnejsie riesenie kupy, kedze som vlastne auto kupoval na dialku z Irska, kde som toho casu zil, ale prisiel som si ho samozrejme vyskusat na Slovensko. V Irsku by som pri jazde po lavej strane asi nabural hned to testovacie z predajne. Kedze som do mesiaca uz musel nastupit do roboty na Slovensku, vyhradil som si par dni dovo a letel domov.

Rozhodovanie podla priorit:

1. Cenova relacia do max. 17tis Euro (440tis CZ)

2. Priestranne, kedze sme mlada rodina s 1 ½ rocnym synom

3. 5 star NCAP

4. Kvalitativne priemer az nadpriemer vo svojej triede

5. Nie zrovna v popredi rebricku kradnutych aut

Favoriti: vsetko nove modely…Opel Astra, Ford Focus, Hyundai Elantra, Citroen C4, Chevy Cruze

Z financneho hladiska a teoretickych kilometrov, ktore by som najazdil som sa sustredil na benzinove motory. Chevy dlho tahal peloton, ale cim viacej recenzii som cital, tym sa prepadaval hlbsie. Kvalita asi dalej ako stare Daewoo, ale nie o moc a ze vraj sa v tom straca benzin ako v studni bez dna. I ked ten hatchback je krasavec! Hyundai Elantra v hatchbacku nie je a to mi trochu vadilo a i ked ma vo vybave vlastne vsetko co som v aute chcel, pohyboval sa nebezpecne blizko mojho financneho maxima. To iste sa dalo vlastne povedat aj o Astre, kde zakladne modely su cenovo lakave, ale ked si clovek prida do vybavy par, podla mna samozrejmosti pre moderne auto, usmev na tvari sa hned strati. Focus vzhladom na cisto novy model v tom case cenovo velmi vysoko, ale kvalitou asi tiez. Priznam sa vzhladom na casovo obmedzeny pobyt na SVK som mal cas otestovat iba Astru a Citron. To mi ale nevadilo, lebo hned prva testovacka bola v C4 a vlastne Astru som isiel skusat s tym, ze “Francuz” uz bol pomyselne kupeny :-)

Testoval som 1.6 VTi. Sediet v nom bol uzas. Citil som sa ako v tanku prerobenom na Cadillac. Kedze nemam tazku nohu, auto som testoval takou rychlostou akou zvycajne jazdim a uplne mi vyhovovalo. Daval som vlastne viac prednost komfortu ako odozve motora. Testovana Astra bola tiez 1.6ka ale ta “chemia” tam nebola. Elantru bohuzial v predajni akurat nemali vystavenu takze ta akosi dostala kosom a po zoznameni sa s Cruze-om a Mazdou 3 som sa vlastne zase len vracal k Citroenu.

Co sa tyka objednania vozidla, bol to model Best Collection, asi nieco medzi Tendance a Selection. Doobjednaval som navyse Paket city, hlavne kvoli spatnym senzorom, nechal som doinstalovat zamok na radiacu paku a plus 2 roky navysena zaruka. Auto bolo zaparkovane u dealera uz do 3 tyzdnov a cakalo len na vyzdvyhnutie :-)

Nejdem tu rozpisovat litanie a detailiky dalej o tom kde a co som kupil, kedze vsetci uz viete ze to bola C4-ka, ale zaujimavy je este jeden fakt, ktory spomeniem pred detailnou recenziou vozidla a to, ze som po 8000km vymenil 1.6 VTi 120 za 1.6 HDi 110.

Dovody:

*Z povodne planovanych najazdenych 15tis km som zistil ze v skutocnosti to bude skor 25tis. (cena benzin vs nafta.........spotreba benzin vs nafta)

*Po par tisic km sa mi predsalen tah motora nezdal dostatocny na to co povazujem za bezproblemovu/komfortnu jazdu, hlavne pri nalozenom aute so zapnutou klimou.

*Zopar problemov tykajucich sa motoru a prevodovky.

Na ukor mojho trapenia s vymenou je tato skutocnost asi benefitom, pre tych ktori by si radi porovnali tieto dve verzie v jednej recenzii, co mozem poskytnut. Samozrejme to budu vsetko subjektivne pocity a takisto spomeniem, ze sa do aut nerozumiem az tolko ako mozno vacsina z vas, takze niektore pojmy tu budem pouzivat ludovo povedane polopatisticky :-) A takisto prizmurte jedno oko nad mojou gramatikou 11 rokov v zahranici spravi svoje :-D

***Exterier***
Velmi prijemny pohlad na auto, ci uz spredu, alebo zozadu. Hovori sa o novej C4 ako o vozidle pre starsiu generaciu, dochodcov atd atd. Nestotoznujem sa s tym. Auto ma pritazlivy dizajn, skoro drzy. Jazdim na nom uz asi 7 mesiacov a kazdy den ma to taha k oknu, aby som si ho obhliadol este aj na parkovisku.

*Predna maska* je mozno prilis nizko, uz 1-2 krat sa mi podarilo nabehnut pri parkovani na vyvyseny obrubnik a male skrabance zospodu su uz realitou.

*Funkcia natacania svetiel* pod urcitym uhlom vytocenia volantu je uzitocna, hlavne pri prechadzani preplnenych parkovisk sidliska. Na cestach to uz az tak nepozorujem, kedze tych ostrych zakrut tu vela nie je.

*Vonkajsie spatne zrkadla* som mal na benzine s automatickym sklapanim, na nafte elektricke nie su. Vyhoda automatickych je, ze sa sami pri zamknuti auta sklopia takze si setrite nervy pri tesnom parkovani. V Irsku je bez minimalne jedneho spatneho zrkadla asi kazde tretie auto. Uzke cesty, malo parkovacich miest a vela “socialne unavenych” ludi :-)

*Stierace* mi na benzine zacali odchadzat uz dost skoro a nechavali na skle nezotrete pasiky vody. Na tomto naftaku je to zatial v poho. Je mi luto tych, ktori jazdia po lavej strane, Anglicko, Irsko..atd. Stierace su robene sposobom stierania zo stran do stredu skla prekrizenim a nie symetrickym naklapanim oboch stieracov naraz, takze anglicania sa stazuju ze pri kazdom zotreti skla, kedze sedia v aute na pravej strane im zostava pred ocami mokry pas ktory za sebou nechava dlhsi stierac. Oh well :-D Mimochodom zadny stierac je dost maly, ale vzhladom na tvar zadneho okna to asi inak ani nemohli spravit. Uzke a podlhovaste zadne sklo vyzera mozno moderne, ale neda sa tym padom dobre stierat a je cez neho otrasny vyhlad. Preto aj tie spatne senzory na mojom aute.

*Dvere* sa otvaraju aj vpredu aj vzadu s dostatocnym uhlom na pohodlne nastupovanie a pripadne usadenie malych deti do autosedacky. Podstatne horsie je to s prednymi dverami pri polovicnom otvoreni na preplnenom parkovisku, kde kvoli bezpecnostnej konstrukcii auta je vstupovanie/vystupovanie povazovane za gymnasticke cislo na olympijskych hrach. Pre tych obeznejsich, alebo starsich ludi s klbovymi problemami skoro nemozne. Ja som ohybny a kedze to je kvoli lepsej bezpecnosti pri bocnych narazoch, v pohode som si na to zvykol. Doplnky ktore sa predavaju na ozdobenie/chranu prahov dveri su zbytocne. Vidno ich len ked su dvere otvorene a ked si uz nieco pri vstupe do auta zaspinite tak to je plastova cast, ktora lemuje otvor dveri. Benzinak ktory som menil mal pekny tlmeny zvuk pri zatvarani dveri, dizel co mam teraz, kupeny s 22tis km mal znatelne metalickejsi zvuk pri zatvarani. Asi by to postrehli iba ti, ktori mali moznost sadnut si do noveho auta a hned nato do 1 rocneho alebo starsieho.

*Kufor* Cez to vsetko, ze recenzie spominaju prilis vyvysenu spodnu cast pri otvorenom kufre, ja som zatial nemal pocit, ze by sa mi veci nakladali/vykladali dako tazko. A to mam este problemy s chrbtom. Kufor je obrovsky a to je v novej C4 este plnohodnotna rezerva. Na 10 dnovu dovo do Chorvatska sme sa pobalili bez problemov. Pri zatvarani kufra by som uprednostnil skor visiacu uchytku (myslim, ze Fabia to ma tak) namiesto vbudovanych plastickych rukovati na vnutornej strane, ale to je subjektivny pocit. So zatvaranim kufru som na benzinaku problemy nemal, na naftaku mi to zacalo robit problemy len nedavno, ale myslim, ze bolo spominane, ze to moze byt len zalezitost pritiahnutia dakych skrutiek tak sa na to este pozriem.

*Kolesa* 16” ocelove disky. Z vyroby dodane s letnymi Michelin 205/55/R16. Dokupil som Michelin aj zimne (Alpine A4). Vysoko hodnotene vo vacsine testov, dlha zivotnost a hlavne s malym dietatom v aute by som mozno aj doobjednal tankove retaze keby som musel :-) Zo zaciatku trochu hlucne, ale ked sa zabehli tak bez akychkolvek vycitiek. Na diskoch zatial lacna nahrada elektronov (puklice), ale planuju sa aj hlinikove..dodam foto potom ked budu.
Inak potvrdim aj ja ze zadna naprava velmi zle reaguje na vacsie nerovnosti na cestach co ubera z celkovej velmi komfortnej jazdy.

***Interier***

*Sedadla* pohodlne, pre mna idealna funkcia je polohovatelna bedrova opierka, kedze mam mensie problemy s chrbtom ako som spominal. Postranne vedenie ako sportove sedadla, predlzovaci sedak ako ma Astra vobec netreba, teda aspon pri mojej vyske 183cm. Jazda do Chorvatska a spat – 700km kazdym smerom uplna pohodicka, nebolel ani chrbat ani zadok :-) Vyskovo aj pozdlzne polohovatelne – kazdy si najde tu spravnu poziciu. Masazny doplnok som neobjednaval, zbytocne rozptylenie pri jazde a myslim, ze to ani nebolo pozitivne hodnotene. Ohrievanie tiez ignorovane, naco mi je horuci zadok, ked mi budu mrznut ruky :-D a doobjednavat vyhrievany volant sa mi uz zdalo pritiahnute za vlasy.

*Volant* jeho tvar ako aj rozpolozenie tlacidiel je vyhovujuce. Hlavne velky priestor na trubenie. Ked sa niekto hra na majstra ciest tak si z chuti buchnem po strede volantu s krasnym logom Citroen. Lahkost krutenia je uz mozno na zamyslenie. Uz som aj zvazoval ze si dam pozriet kvapalinu v posilnovaci riadenia, ale to by asi v novom aute nemal byt problem. Jednym prstom urcite volantom s lahkostou neotocite. Na druhej strane, preco by ste aj mali? Len si pekne zbehnite do posilky a nebudete sa stazovat tak ako ja :-)

*Palubna doska* ma pekne systematicky vsetko rozmiestnene. Jeden pohlad vam staci a viete presne co je kde a na co sa to pouziva. Astra je v tomto asi pravy opak. Moj benzinak (vyroba September 2011) mal novsi display s prehladnejsim zobrazovanim. Najstarsie nove modely, ak to tak mozem nazvat, kde sa radi aj moj naftak (vyroba Februar 2011) maju este stary display – ako kalkulacky spred 20 rokov, ale da sa na to zvyknut. Zistoval som si ci sa da spravit vymena za novy, ale vnutornosti nesedia. Takze aj ked je to jeden a ten isty model auta, upgrade nehrozi. Skrinka pred sedadlom spolujazdca je dostatocne velka, ma dokonca individualny priestor na odlozenie okuliarov, specialnu uchytku na pero a ma aj manualne nastavitelne prevzdusnenie klimatizaciou. Vid foto v mojom albume. Problem, s ktorym sa posledne potykam, je odraz palubnej dosky priamo pod celnym sklom. Pri jazde za slnecneho dna sa slnko spatne odraza od vrchu palubnej dosky a zobrazuje sa na celnom skle priamo pred vami ked sa pozerate vpred. Pre mna bolo neplanovane riesenie, ked som si zakupil polarizovane slnecne okuliare. S nimi na nose, ziadne odrazy, len priehladne sklo :-) Digitalne zobrazovanie rychlosti sa mi paci viacej ako rucickovy system. Dost casto si kontrolujem rychlost, ked zrovna nemam nastaveny tempomat a ulahcuje to zivot. Co sa tyka umiestnenia ukazovatelov, keby ich Citroen nechal v strede palubnej dosky ako to mali vo zvyku donedavna, Citron by som asi nekupil. To ako keby som kazdu chvilu musel pozerat aka radio stanica mi hra keby som mal hlavu otacat furt do stredu palubnej dosky. Zmenu podsvietenia moc neriesim, a malokedy ho v noci uplne vypinam. Ako sa uz spominalo ukladanie a pouzivanie prednastavenych rychlosti je ako skrabanie sa okolo celej hlavy, takze tempomat pouzivam len tak, ze ked som na pozadovanej rychlosti aktivujem ho, resp. sa dlhsim pridrzanim + alebo – pohybujem po 5 km/hod hore/dole. To iste s radiom, lahsie sa mi stlaci gombik na stredovom panely ako listovat pomocou tlacidiel na volante, a tak je to aj s regulovanim hlasitosti. Tlacidla su sice “poruke” na volante ale vela krat uprednostnim skor otocne regulovanie. Palubna doska ma samozrejme aj tlacidla na spustenie vystraznych svetiel a hned vedla je tlacidlo na automaticke uzamknutie/odomknutie auta. Auto sa v podstate samo uzamyka pri prekroceni myslim 10km/hod rychosti, ale ma automaticke odomknutie pri hocijakom naraze na ulahcenie vstupu do auta zvonku.

*Zadna cast interier*
Pre tych, ktori vyuzivaju autosedacky pre deti, budete za prve potrebovat organizery na zadne strany oboch prednych sedadiel. Manzelka si pochvaluje organizer na svojej strane, lebo ma vsetko potrebne v priamom dosahu a druhy organizer resp. daky plasticky kryt vam bude vhodny, lebo deti v sedackach velmi radi kopu do sedadla pred sebou a kto uz len bude dieta zakazdym v aute vyzuvat. Potahy by to vyriesili, ale organizer za 10Euro by mal zatial stacit :-)
Priestoru vzadu, i ked som tam este zajazdy nesedel je dost aj pre troch ludi. Vodicom bude ale zavadzat vo vyhlade tretia stredova opierka hlavy. Kedze v aute jazdime max. traja stredova opierka isla dole, co sice ulahci vyhlad vzad, ale ako som uz spominal, ten nie je zdaleka idealny. Zadne boky su prilis siroke a strecha je riesena spadom ku zadnemu oknu. Vyhlad vpred nie je tiez extra trieda. Bocne stlpiky nie su velmi hrube, cez to vsetko sa ale vela krat musim naklanat dopredu a dozadu, aby som si bol na 100% isty, ze mozem s autom napriklad vojst do krizovatky. Mne to este trochu zhorsuju deflektory proti vetru, ktore som akurat nainstaloval, ale s kuskom trpezlivosti a opatrnosti sa aj toto da zvladnut. Dalej co sa tyka vyhladu, mam 183cm a nesedim prilis hlboko v aute, ale po 7 mesiacoch som si stale nezvykol na to ako daleko mozem s auto zajst ku stene ked parkujem. Kapota vpredu je dost vysoko a farba mojho auta, seda shark mi vyhlad tiez neulahci. Da sa povedat ze v niektorych okamihoch spliva s vozovkou.

*Pedale*Brzda - pekelna odozva. Treba mat dost citlivu nohu inak sa vasi spolusediaci hlavne vzadu budu dost casto divat dovnutra organizerov co mate na sedadlach :-) Este stale sa mi stava, ze i pri malej rychlosti stlacim pedal o nieco tvrdsie a bojim sa, ze raz v buducnosti mi na cele ostane otlacok toho pekneho Citroen znaku co mam na volante. Plyn je v pohode nemam co vytknut a pri pouziti tempomatu sa da noha pohodlne opriet o stredovy panel, no a spojka...ta sa mi zda dost tvrda oproti napr. benzinu co som mal predtym a dokonca sa mi prvy asi mesiac stavalo, ze sa mi spicka topanky zasekavala o spodok palubnej dosky a to nemam dake velke chodidla ako Yeti. Teraz je to uz dobre, len musim na pedale sliapat o nieco nizsie.

*Radenie* velka kapitola sama o sebe. Jedina vec pre ktoru davam tomuto autu o bod menej. Bolo to spominane v novinarskych recenziach, je to spominane kazdym druhym clovekom co vlastni auto a ja som jeden z nich. Na benzinaku to bol problem s velmi tvrdim radenim z 1 do 2 stupna a celkovo bolo radenie kusok gumove a dost nepresne ako to uz niekto spominal. Dost casto sa mi stavalo, ze mi vypadla spiatocka a pri sliapnuti na plyn motor len hrozivo zahucal, takisto znamy problem a ako uz bolo tiez pisane, prvych par tisic kilometrov na benzine som vnimal kolisavy pohyb auta pri zrychlovani hlavne na tretom prevodom stupni. Pri 8000km ked som auto menil za dizel to uz nebolo tak “viditelne” ale 8tis km jazdit s takymto neduhom je dost na to ze je to nove auto. Co sa tyka naftaka, problemy pri radeni z 1 do 2 ostavaju, dokonca mi to tam pri studenych vonkajsich teplotach dokonca bucha prvych 10-15 minut, kym sa prevodovy olej nezahreje a radenie ostatnych stupnov tiez nie je idealne. Radit na novych C4 sa da najlepsie asi dvojfazovo. Nie z jedneho prevodu do druheho, ale rychlost neutral rychlost. Ked si clovek na to zvykne tak to ide celkom plynulo, ale ten prechod cez neutral s malym opozdenim je tam skoro nutny. Sportovo sa s tym samozrejme jazdit neda, a auto nie je na to ani stavane, ale nie pre taku jazdu si ho ludia kupuju takze ok. 1.6 HDi ma 6stupnovu prevodovku a radenie spiatocky pomocou povytiahnutia kruzku na radiacej pake a ku sebe – dopredu. Tu spiatocka nerobi ziadne problemy, oproti benzinovej 5stup prevodovke. Len tak pre zaujimavost, keby chcel niekto menit hlavicu na pake, je to ze vraj pekelny job a dokonca tu u dilera v mojom meste pred par mesiacmi ani nevedeli ako to dat dole. Ze vraj je ta hlavica len poriadne tlakovo nasadena takze len zovriet a tahat. Par chlapikov na anglickom fore hlasilo uz modriny pod okom a jeden skoro preletel strechou auta ked vytahoval hlavicu na svojej C4 :-D tak bacha, nevravte potom ze som vas nevaroval..

*Motor* 1.6 VTi pre plynulu jazdu bez nutnosti extremnych zrychleni je motor uplne postacujuci, len sa nesmiete bat dupnut na plyn a tocit to do vyssich otacok. Problemy s kolisavou jazdou u benzinu som uz spominal a dalsie problemy s nekvalitnym benzinom som si vyskusal na vlastnej kozi aj ja. Benzin..Ag.p 2x plna nadrz, autom mi trhalo potom asi 2 mesiace skoro pri kazdom prevode na vyssi stupen. Uz som si dokonca myslel, ze som zabudol ako sa jazdi s manualnou prevodovkou. Potom stacilo nacerpat raz na Shell-ke a problemy zmizli. Odvtedy len OMV alebo Shell. Moj terajsi naftak ma podstatne lepsi tah pri zrychlovani a predbiehani nekolise pri ziadnom prevode, ale tu sekundu mu trva, ked preradim pri nizsich otckach kym ozije a kopne do toho turbo. Najlepsie asi radit medzi 2500 az 3000ot./m to opozdenie je potom minimalne az neexistujuce. Odpich na jednotke z krizovatky celkom dobry a po meste uplne staci chodit na 4-ke. Pod 1500 ot.m to netreba pustat, aby ste ho zbytocne nedusili. Na dialniciach to nepustam vyssie ako 120km/h ale vyssie by to z hladiska hlucnosti bol aj tak boj s usnymi bubienkami, lebo od tych 120km/h uz to zacina dost rezonovat. Spotreba s benzinom klesala z pociatocnych 7.5 na asi 6.7l pri tych najazdenych 8000km a na nafte sa pohybujem okolo 4.8 – 4.9 Chlapik od Citroen dilera co na tom jazdil predtym to mal za 5.5l ale to jazdil vacsinou mesto. Ja robim polovicu kilometrov po dialnici.

Urcite som tu nespomenul este zopar drobnosti, ktore som povodne mal na mysli, ale prave preto tu existuje EDIT moznost :-) doplnim neskor.

Foto pripajam zatial len z telefonu, za 1-2 dni budu aj kvalitnejsie/krajsie a hlavne viac :-)

*mohutne auto dobre sedi na ceste/pocit bezpecia
*velmi pohodlne sedadla
*dobre navrhnuta palubna doska
*dostatok miesta vpredu/vzadu/kufor
*motor jeden z najlepsich vo svojej kategorii (naftak)
*pokial sa jazdi po kvalitnych cestach, extremne komfortna jazda

*dost obmedzeny vyhlad dozadu
*pomerne vysoky predok auta, tazsi odhad pri vytacani na plnom parkovisku
*radenie nepresne, najhorsie je na tom prevod z 1 do 2
*hlucna zadna naprava pri prejazde cez vacsie nerovnosti
*tazsie nastupovanie/vystupovanie cez predne dvere v stiesnenom priestore

benzinak
dodatocne
*z casu na cas problemy so zaradenim spiatocky
*motor nadpriemerne citlivy na kvalitu paliva
*zrychlenie v 3ke dost hupave, ale ma zlepsujucu tendenciu po odjazdeni viac kilometrov

Servis v meste kde byvam ma nie zrovna priatelsku atmosferu takze tam nechodim az tak rad. Uz pri vstupe to vyzera, ze vas ocami tlacia naspat von. Mozno keby som mal v rukach napis moje auto uz nie je v zaruke, asi by ma privitali vrucnejsie.

Na benzinovom aute mi hned po starte nieco pukalo pod plynovym pedalom a az na treti krat ked som sedel v aute aj ja priznali ze s tym nieco je. Mimochodom mi to iste robi aj na dizli takze to asi bude vrodena chyba Citroenu. Znie to ako ked vas Hill-holder pusti do kopca ked sa rozbiehate, jemne puknutie, ale je to otravne ked sa rozbiehate na rovinke a ten zvuk pocujete aj vtedy. Odpoved servisu-nic sme tam nenasli.

Lepenie bocnych ochrannych pasov na dvere - na jednych dverach nakryto a na vsetkych styroch, kedze su pasy priehladne bolo vidno vzduchove bubliny po neprofesionalnej instalacii.

Lutujem, ze nebyvam v meste kde som moju prvu C4 benzin kupoval pristup o 180 stupnov iny.

novy benzinak kupeny v Banskej Bystrici, predajca poradil, pomohol, podrzal auto vo dvore predajne, kedze som prilietal zo zahranicia o par tyzdnov neskor. Uplna spokojnost.

jazdeny dizel kupeny od Citroen predajcu ojazdenych aut v Bratislave, ale tiez napomocny, bez akychkolvek problemov.

Doplnky/dodatocne instalacie

DEFLEKTORY na predne aj zadne dvere - pekne plnia svoj ucel a krasne doplnaju auto po vizualnej stranke

CUVACIE SENZORY - cena 50 Euro produkt, 50 Euro instalacia...v servise mi ponukali originaly za 250 Euro...no nekup to....nekupim :))

ORGANIZER na zadne sedadlo, kedze maly prcek stale nieco potrebuje

PRIEHLADNE OCHRANNE LISTY na dvere - zla kupa a este horsia instalacia....listy su prilis tenke a na mieste kde su neochrania ani od opreteho psa o auto....instalovane priamo u dilera, na jednych dverach krivo a vsetko maju pod sebou viditelne vzduchove bubliny....ked uvidim prve odretie..idu dole a nainstalujem original cierne, ktore su o dost hrubsie

PUKLICE NA DISKY - tie originaly sa mi vobec nepacili. Neskor planujem hliniky, ale zatial len takto

GUMENA VANICKA do kufra - spinavy kocik spravi svoje s textilnym oblozenim kufra, takze som to vyriesil dokupenim vanicky. zadne strany zadnych sedadiel a boky kufra sa stale spinia, ale vacsinou staci povysavat a je zase cisto

STRETAVACIE SVETLA - namiesto original halogenovych, vymenene za OSRAM Night breaker plus

KRYT NA PREDNU MASKU - zabranuje v zime privalu chladneho vzduchu pod kapotu a zrychluje celkove zahriatie.

16.7.2013 16:10

seduction vs exclusive + letne jazdenie

hodnotenie po pol roku po vymene...1.6 HDI 110 seduction -> exclusive...shark grey -> black...manual klima -> automaticka klima...16" ocel -> 16" hlinik...43tis km -> 20tis km....a ostatne drobnosti....sice extra 2.8k euracov, ale spokojnost...po case som si uvedomil, ze ked uz to auto mam mat "dozivotne" nech je to aspon vozenie v relativnom luxuse..takze exclusive zatial sluzi, uz bude asi aj opotrebovane len tym, ze sa nanho tolko pozeram ako keby este stalo niekde v salone :D mensia nespokojnost s elektronickou brzdou, kedze sa neda deaktivovat ked je auto zaparkovane (teda bez toho aby mi to dostatocne hlucne nedala vediet riadiaca jednotka auta, ked vystupujem) . dokonca ani softwarovo v servise. da sa to iba kompletnou deaktivaciou vsetkym hlasovych oznameni, ale z bezpecnostneho hladiska nechcem prist o ten prenikavy spev pri nezapnuti pasov :))
v zime teda vzdy vecer odchadzam od auta ako keby som ho kradol :-/

biely mix koza-textil je na jednej strane originalny doplnok, auto vyzera luxusne, ale bojim sa ako to bude vyzerat o par rokov...a taktiez presivane spoje medzi textilom a kozou vytvaraju par-milimetrove prevysenie, ktore pri dlhsich cestach dokaze nechat citlivy otlak na stehnach.....preto aj rozmyslam nad potahmi.

kazdopadne velka spokojnost aj napriek niektorym "francuzskym pozitivam" tohto vozidla :)

a to jazdenie v lete...vid. posledna fotka....nemam namietky ;-)

12.6.2013 14:45

oficialne ceny olejov u dilera....na zasmiatie

po 10tis km som sa rozhodol vymenit olej v motore a kedze som si z predoslej faktury za celu servisnu prehliadku zistil ze v mojom meste v citroene za to uctuju ***16 Euro za Liter*** prosim pekne, tak som si cez vyhladavac nasiel obchod kde mi ten isty olej predaju po 6 Euro/Liter. Po kratkej debate na tuto temu mi servisak oznamil, ze vraj aj oni maju akciu na olej - 8 Euro/Liter -. Ved samozrejme, ked uz mi nemozu nauctovat +150% tak mozno sa dam ukecat aspon na +30%. Samozrejme aj servisy musia z niecoho zit, ale toto mi skor pripada ako ked ma minuly tyzden zastavili policajti a namiesto 6km/hod nad limit mi chceli prisit 24km/hod nad limit.....c c c je to vsetko hnus pane, hnus :)))

7.6.2013 19:13

policajne super-radary!!!

ze ma zastavili policajti, to sa mi uz stalo....ale nikdy nie s tym, ze som v obci isiel 74km/h (odfotene) a pritom som mal tempomat nastaveny na 60km/h co je v reale 56km/h lebo viem ze tachac mi ukazuje 4-5km/h viacej.....takze WTF???
obiehal ma este jeden chlapik na starej oktavke a aj polovica jeho auta bola na tej fotke, ale ani on nesiel viac ako 65.... po horlivom presvedcovani, ze je ich meranie absolutne nekorektne ma nechali podpisat papier, ze nesuhlasim s vysledkom merania a ze "nech tam napisem aj svoje cislo" ze sa mi pan policajt este ozve vecer, ze to nejako poriesi....

tak teraz fakt neviem, ci to bola chyba zastaraleho zariadenia, alebo sa ma snazil niekto obtiahnut o 90 ecok!!!

5.2.2013 16:38

primrznuta parkovacia brzda !?!?

s predchadzajucim autom s manualnou rucnou som nemal tieto problemy, ale kedze som ho vymenil pred mesiacom za ten isty model s vyssou vybavou (exclusive) kde je uz elektricka parkovacia brzda musim sa s tym trapit.
vacsinu chladnych alebo mokrych ran musim pocuvat ako sa mi brzdove platnicky "odlomia" z diskov, vsetko sprevadzane poriadnou ranou, lebo elektricka rucna sa na tomto modely neda deaktivovat. najvacsia sranda je, ze v prirucke je napisane, ze manualna deaktivacia elektrickej rucnej brzdy sa moze nachadzat v konfiguracnom menu, ale zalezi to na krajine predaja ?!?!?! WTF... impossible french

14.11.2012 16:46

zeby dalsie problemy?

pri maximalnom vytoceni kolies dolava bolo pocut pri pomalej jazde zvuk akoby pneumatika o nieco trela, vzdy 1x za 1otacku....nastastie vyriesene po prezuti na zimne, akurat ze neviem cim to bolo

mala prasklina na kryte na lavom zadnom svetle, cez co sa mi vnutri hromadila vlhkost a koniec koncov aj voda...kryt 30 euro + praca...(este len objednane)
ako to mohlo prasknut? to uz nikto nezisti....

pri parkovani rucnou, vacsinou cez noc, sa mi niekedy stane ze po starte a pohnuti pocut zozadu buchnutie...brzdy sa asi niekedy rady prilepia a odistenie rucnej nema ziadny efekt v prvom momente....servis kontrola - nic sme nenasli...hmm asi budem cez zimu viacej pouzivat parkovanie v rychlosti...
tot vsjo

31.10.2012 13:40

zima je tu (kolesa + kryt na masku)

michelin energy saver vyzute...michelin alpine a4 obute. uz moze aj snezit a mrznut :))
mimo to este dokupeny kryt na spodnu cast prednej masky, aby po starte a pri jazde dostavalo pod kapotu menej studeneho vzduhu a tak ten moj dizlik zacal rychlejsie vyhrievat moje skrehnute kosti :D ze vraj to pomaha ked teploty klesnu pod 10 stupnov, tak uvidime aky "magic" to vykuzli v nadchadzajucich dnoch.

10.10.2012 18:53

zeby prevodovy olej?

Nevie mi niekto poradit daky dobry prevodovy olej, ktory dobre pracuje aj pri nizsich teplotach? Doslova mi to tam bucha hlavne z 1 do 2 stupna, ked je auto nezahriate resp. su vonka nizke teploty. Po takych 10-15 minutach je to uz relativne v poho, ale doslova mi to trha srdce ked to ide "na studeno". Nepocul som este nikoho sa na toto stazovat, ale mechanicky problem by to nemal byt, ked to slape relativne v pohode pri dostatocnom zahriati. ?!?!

edit:
keby tu mal niekto skusenosti s

"Castrol Syntrax 75W90 (Taf-X)"

alebo

"Redline MT-90W"

ozvite sa...original olej do mojej C4 ma byt "Total Transmission Bv 75w80" tak by som chcel vediet ci je v plnej miere nahraditelny s horepopisanymi olejmi....resp. ci sa niekomu z vas zlepsilo radenie a nie su problemy ani v studenom pocasi...dik moc

12.9.2012 17:19

Economy mode

tak este donedavna som rozmyslal ako dlho by som mohol mat zapnute radio v aute pri vypnutom motore a pred tyzdnom som to zistil :D

nie, nie, ziadna vybyta bateria...po 30 minutach sa na display-i zobrazi "ECONOMY MODE" a v podstate vsetko co vam moze vybit bateriu sa vypne...osvetlenie, AC, radio, svetla, stierace..etc. tieto veci vam funguju v offline-rezime 30 minut max. potom su vypnute. Ak nieco z nich potrebujete pouzit znovu, musite auto nastartovat a dlzka pouzitia zariadenia sa bude rovnat dvojnasobku casu, pocas ktoreho mate znovu zapnuty motor...servisny manual str.204 :)))

7.9.2012 14:54

stretavacie svetla

to uz je aka presnost ked mi v priebehu tyzdna odidu postupne obe ziarovky....procesna vyroba sa poriadne zdokonaluje, ked vedia vyrobit ziarovky presne na 35 500km a dake drobne :D :D
prvu som dal vymenit v servise, ale ta druha ma dorazila, tak som tam rovno hodil OSRAM Nightbreaker plus....ze vraj 50% dlhsia zivotnost, tak uvidime. Na lavom prednom sa to meni 2x horsie, kedze je tam stiesneny pristup, takze oproti servisnemu manualu zmente proces v tom, ze nebudete odpajat kontakty pred vybratim ziarovky, ale az potom....inak vela stastia :)

22.8.2012 17:53

pozicanie auta pri zarucnej oprave II

tak pozicane auto (C3) vydrzalo iba jeden den a tesne pred odchodom do roboty druhy den uz nechcelo startovat. Na prakvapenie predna kapota bola zbavena bublin pod farbou a prefarbena za 2 dni takze som bol bez auta len jeden den a servis mi neuctoval za pozicanie nic, okrem benzinu (10euro). farba nastastie sedi k zvysku auta :)
a to mi este zahadne pocas opravy zacalo fungovat lave zadne okno, ktore sa predtym po otvoreni nedalo zatvorit nijak inak, len asi 10 nasobnym potiahnutim za spinac...X files :))

20.8.2012 17:02

pozicanie auta pri zarucnej oprave

tak auto je v servise kvoli problemom s bublinami pod farbou na prednej casti kapoty. zapozicana C3 za 18euro na den. na anglickom fore som cital, ze zalezi od servisu, ale za taketo opravy sa moze poskytovat aj "courtesy car" bez poplatkov, kedze sa jedna o chybu z vyroby....ma niekto s takymto niecim skusenost aj na Slovensku alebo v Cechach?? alebo to moze byt maximalne kryte, ak ma clovek pripoistenie na nahradne auto?

P.S. dnes konecne po pol roku prehlaseny trvaly pobyt a vymenene znacky za z BB na PK...na radost manzelky je na novej SPZ aj 8ka, takze nas caka asi vyhra v lotto :D :D

7.8.2012 22:15

tlak v pneu

tak dnes som konecne prisposobil tlak v mojich michelin energy saver tomu aky ma byt podla vyrobcu pri minimalnom zatazeni 2.3 vpredu 2.1 vzadu...
v citroen servise ako aj v garazi kde mi naposledy menili pneu mi ich nafukli na 2.5 vsetky styri a niet divu, ze som potom odskakoval s celym autom po prejazde vsetkych dier na ktore som nechcene nabehol. uz prvych par metrov pri preparkovani v garazi na ine poschodie bolo citelne maksich. dufam ze spotreba nepojde hore o pol litra :D

+ pridane foto dvoch citronikov Blava vs. Bystrica

3.7.2012 14:43

Shell V-Power Nitro+ diesel

tak pani nebol by som tomu veril, ale na dovo v Chorvatsku som 2x natankoval OMV maxxmotion diesel a dojazdil som to este aj doma a predvcerom som nabral plnu na Shell V-Power Nitro+ diesel. V Lidl mali akciu pri nakupe nad 20Euro 10centov dole z kazdeho litra paliva Shell tak som to vyuzil :p Rozdiel teda citelny!! Auto taha aj samo ani nemusim sliapat na plyn po rozbehu prejde na volnobehu hadam o 20% dalej ako predtym a cekovo dynamika jazdy je viditelne niekde inde. Je sice pravda, ze dojazd mi to ukazuje asi o 50-70km menej, ale za tu odozvu to stoji. Druha vec sice je ze to fakt stoji :/ vpower nitro+ 1.614 euro/liter fuelsave 1.394 euro/liter.....22centov rozdiel na liter..to je 5.6 CZK pre vas v cechach. na 60 litrovu nadrz to spravi 13 Euro (330 CZK)......no takze mozno kazdu 3-4 nadrz si vyhodim z kopytka :D

EDIT: vyzera to, ze po 600km na nitro+ sa mi cely system tak precistil, ze mi to teraz ukazuje dojazd 1250km na nadrz. trasu jazdim vzdy tu istu a po prvych par kilometroch na nitro+ mi to ukazovalo 1150km..tesim, tesim :))

30.6.2012 11:46

pridane dalsie fotky

dosiahol som limit takze budem potom neskor musiet menit rozlisenie alebo odstranit dake menej zaujimave foto

29.6.2012 16:33

Problem s farbou na kapote

Pridavam 2 foto problemu s farbou na prednej kapote. Keby som o tom necital na inych forach asi by som to ani neobjavil, ale je to chyba v procese vyroby a pretrvava uz od starsieho modelu C4, takze uvidim, ci sa to este rozrastie a ak ano, pojdem si to dat pekne vyreklamovat :(

Přidat názorDiskuse: Citroën C4 1.6 HDi 110

Další vozy Citroën C4

existuje zopar veci, ktore na tomto aute maju moznost sa dost rychlo zacat kazit/zhorsovat...problemy s farbou/zatvaranie dveri, kufru, stierace..vsetko vlastne skusenosti

auto som kupil preto, lebo ma vsetko co som od auta chcel a potreboval

v tesnom zavese za kombi vozidlami

mensia nespokojnost so zadnou napravou, ale ak chodite po spravnych cestach, alebo sa viete vyhybat jamam tak je to v pohode

na take rychlosti akymi jazdim ja uplne vyhovuje, standardne montovane sedadla su super, netreba dokupovat ergonomicke ako v Astre

nove auto, takze zatial okrem nafty nic navyse a spotreba pod 5 litrov je mila k mojej penazenka :-)

zatial neboli potrebne, ale viem ze vpredne skle moze byt drahe takze zvazujem dopoistenie

na 1.6 liter a beruc v uvahu vahu auta, ide famozne

palec hore...4.8-4.9

do 120km/h uplne pohoda, potom mi to uz zacina kusok rezonovat v usiach

extra klasse alebo ako sa to pise po nemecky :-)

radsej take ako su ako nieco co nebude dostatocne rychlo reagovat

no 10 dnovej dovolenke bol sice preplneny, ale aj tak sme viezli viac ako sme potrebovali..uplne postacujuci