Citroën C4 (2011)

12.6.2011

Rád bych se s Vámi podělil o zkušenosti s relativní novinkou na evropském trhu, Citroenem C4 druhé generace s benzínovou jedna šestkou VTi. Vozítko je…

Citroen C4 (bicak77)

foto -andrej-

.andrej. 13.06.2011  09:58

C4

Vyborna recenzia. Toto auto ma prinutilo zmenit pohlad na citroeny, interier, exterier ale aj motory sa mi pacia. Celkovo smer ktorym sa citroen v poslednej dobe ubera je mi sympaticky. Ja som jazdil na 1.6 HDi s nejakym robotom a tam prezmenu neprijemne sklbala samotna prevodovka, ale motor bol fajn. Este dopln nejake fotky interieru a bude to za 10 :-)

foto iudex

iudex 13.06.2011  10:20

« Re: C4

Tak tak, robotizovaná prevodovka PSA je des a hrôza, to by mali dávať so zľavou, nie za príplatok. Úplne pokazí dojem z akéhokoľvek auta, kde je namontovaná (ja som s ňou išiel v 508).

bicak77 13.06.2011  13:34

« Re: C4

Díky za pochvalu, na fotkách samozřejmě zapracuju, už teď něco doplním. O robotizované převodovce jsem slyšel informací na dva filmy - horory ;-) Já diesla nezkoušel, ale se šestistupňovou manuální převodovkou si prý už se ctí technici z Citroenu poradili. Zkoušet to nebudu, aby mi to pak nebylo líto >:D

foto iudex

iudex 13.06.2011  10:24

Objektívny pohľad

Slušná recenzia, na ktorej cením hlavne triezvy a objektívny pohľad na auto. Ja na C4 cením aj nemusím presne tie veci, ktoré si spomínal: kladom je dizajn exteriéru i interiéru, kvalitná a zaujímavá palubovka, slušný priestor vnútri i v kufri, "bavorácke" motory VTi a cenová politika Citroenu. Nepáčili sa mi digitálne ukazovatele, nepresné radenie a menej stabilný podvozok a vo verzii so strešným oknom obmedzený priestor nad hlavou. Celkovo je to ale príjemné moderné auto za dobrú cenu.

bicak77 13.06.2011  13:40

« Re: Objektívny pohľad

Díky, snažil jsem se. Je toho ještě hodně co bych mohl napsat, ale i tak to byl pro mě co se psaní týče heroický výkon. Cenově je to opravdu víc než férová nabídka, zvláště když si vybavím, že Fábie combi, se kterou jsem do teď ve firmě jezdil měla před pár lety cenovku 450tis...

J_Design 13.06.2011  12:11

Fotky

Nahod jeste par fotek zevnitr a tak...rad ti zvednu body potom ;-)

Nicco 13.06.2011  14:15

Stredna trieda

S Octaviou je to zaujimave. Zastancovia (vyrobca, predajcovia a majitelia) ju radia do strednej triedy a odporcovia do nizsej strednej. O1 je jednoznacne nizsia stredna, tak ako Superb I patril s Passatom do strednej, ale 2-ka je uz dost objemna na vyssi level. Ked ale zamer Skody pochopia aj zakaznici a akceptuju vyssiu cenu, je vymalovane.
    Uz ostava iba jedna prekazka - chybajuci model medzi Fabiou a Octaviou - nova Felicia II(III).
    Co potom bude so Superbom, ktory uz v novej verzii ma prist o niektore prvky vybavy a motory a bude viac chudobnejsi. To ho vyradia z ponuky, alebo budu mat 2 auta v strednej triede alebo z chudobneho brata Passatu spravia vyssiu strednu a Nemec sa bude rozhodovat medzi A8 alebo Jazvecikom?

foto -andrej-

.andrej. 13.06.2011  14:45

« Re: Stredna trieda

Podobne to mas aj napr. s Lancerom SB ktory nie je o nic mensi ako octavia a uz od nepamati je radeny do nizsej strednej. V ramci jednotlivych tried su tie rozdiely celkom markantne, ja osobne nevidim nic co by Octaviu (resp. Superb) posuvalo o triedu vyssie.

J_Design 13.06.2011  15:10

« Stredna trieda

Octavia a´t už A4 nebo A5 je a bude zastáncem nižší střední třídy! To že má "větší" karoserii, než-li konkurence, je pouze Škodovácký styl => hodně muziky za málo peněz, ze kterého bohužel už dávno vymyzelo to "za málo peněz."

To co jí odlišuje od zástupců střední třídy jsou otázky technické vyspělosti, výbav, motorů a podobně. Rozměry karoserie jsou u každé třídy v dané době pouze orientačním měřítkem.

Ideální porovnání se nabízí u těchto vozů => Renault Vel Satis... zástupce střední třídy, který ale popírá klasické proporce karoserie proti například Peugeotu 607, který je naopak klasickým zástupcem výšší střední třídy...

Nicco 13.06.2011  15:39

« Stredna trieda

Ano, tie rozmery asi budu Skodovacka taktika. Dobre porovnanie je aj BMW1 vs Octavia.

foto matusco

matusco 13.06.2011  15:53

« Re: Stredna trieda

Nechcem tu vyvolavat "flame" na temu Skoda Octavia, kazdopadne neda mi nereagovat na poznamku: "...Octavia II je uz dost objemna na vyssi level...".

Porovnal som rozmery O2 c novym C4:
      O2/C4
      dlzka: 4569/4329 - dlhsia je samozrejme Octavia, lebo je to liftback s velkym previsom vzadu
      sirka: 1769/1789 - Citroen je sirsi
      vyska: 1462/1491 - Citroen je vyssi
      razvor: 2578/2607 - Citroen ma vacsi razvor
      sirka v laktoch vpredu - 1415/1457 - Citroen ma vpredu na sirku viacej miesta
      sirka v laktoch vzadu - 1423/1451 - Citroen ma vzadu na sirku viacej miesta
      kufor: 560/340 - liftback O2 jednoznacne poraza akykolvek hatchback.

Nerozumiem teda, preco teda ta poznamka o objemnosti Octavie, kedze aj v porovnani s inym autami v nizsej strednej triede patri Octavia2 (s vynimkou kufra, ktory jej nadhana dlzku aj batozinovy priestor) k tomu najmensiemu v danej triede.

Skus si zobrat do porovnania napr. Ceed a zistis ze okrem dlzky a kufra dostane O2 opat na frak. Pri sklopeni zadnych sedadiel bude v Ceed dokonca 1300 litrov co je necelych 4% objemovej straty na 1350 litrov v O2.

Takze opat: preco vobec poznamka o "objemnej Octavii"... :-( Naco vobec nejaky "medzimodel" medzi Fabiou a Octaviou?

Nicco 13.06.2011  16:05

« Re: Re: Stredna trieda

Ano aj Focus II je sirsi nez Octavia II. Ten kufor je jasny, ale skor som myslel subjektivny pocit ked v Octavii sedim na zadnych sedackach.

foto soki

soki 07.09.2011  20:26

« Re: Re: Re: Stredna trieda

Nicco, presne. Ja som presadal z Octavie do Focusa, ktory je papierovo vo vsetkom vacsi okrem kufra, ale v skutocnosti, ak si nastavim prednu sedacku pre seba (193cm) tak kym v Octavii si za mna este sadol bezny clovek, vo Focuse to je uz trochu problem. A v ostatnych z nizsej strednej je to doslova bieda (P308, aj C4)

Ronault. 07.09.2011  20:47

« Re: Re: Re: Re: Stredna trieda

Ehm, v P308? Jel jsi vůbec v tom? P308 je dle testů a nejen jich, ale i z mé osobní zkušenosti, tím jedním z nejprostornějších aut ve třídě, totéž C4, ale jen bez panoramatického střešního okna, to mu hodně ubere vzadu. Octavie I byla prostorná jen v kufru, Octavia II je průměr nižší střední, jen opět kufr největší. Nihil novum sub soleil, prostě "Golf" s batohem

foto soki

soki 07.09.2011  22:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Stredna trieda

ano, ked som vyberal nastupcu Octavie, viezol som sa aj v P308 aj v C4. V C4 som si aj pri maximalnom posunuti sedacky dozadu nenasiel dobru polohu (mam dlhsie nohy). V P308 to bolo vpredu vporiadku, ale po nastaveni prednej sedacky priestor vzadu na kolena o dost mensi ako v Octavii alebo Golfe..je to proste tak, bez ohladu na razvory..asi su tie zadne sedacky posunute viac dozadu v koncernovych vozoch

J_Design 13.06.2011  17:38

« Re: Re: Stredna trieda

Ono tu jde taky asi o to, že je Octavie právě ten liftback... a co si budeme povídat moc liftbacků nižší střední třídy nejezdí. Vetšinou jsou to vozy střední třídy: Laguna, Mondeo, Vectra apod. Možná proto taky Octavia dělá první dojem vozu střední třídy ;-)

Další problém je mentalita našeho národa, protože Octavia se stala v mnohých případech ne jen obyčejným autem pro rodinu (to je pochopitelné a bylo to cílem), ale taky "managerským vozem." Ano, přesně tak sposta lidí vnímá ty ve vyšší výbavě a pak jsou arogantní když je člověk upozorní na to, že mají vlastně předražený Megane, nebo Astru, nebo cokoli jiného s kufrem ;-)

bicak77 13.06.2011  20:23

« Re: Re: Re: Stredna trieda

Ano, Octávka má u nás pro "obyčejné" lidi jistou auru luxusu a je i jakýmsi měřítkem úspěšnosti. Kořeny hledejme už nějakých 15 let nazpátek, kdy vyjela první generace. Byla to prostě bomba a dovolit si ji mohli jen firmy a "pracháči". Když se po letech finančně přiblížila větším masám (jak ojeté, tak nové), v lidech se evokovaly vzpomínky na auto, nad kterým dříve jen slintali. No a k tomu ten kufr no... ;-)

Ronault. 07.09.2011  20:50

« Re: Re: Re: Re: Stredna trieda

Tak nějak, pro mnohé je to prostě stále kára, luxus vole, a splněný sen, závist atd., přitom dneska už cena Octavia není tak vysoká, jak byla... A třeba pro mnohé je to větší sen a větší pojem společenské úspěšnosti než třeba Golf, Astra, Focus atd. Prostě mnoho neznalých automobilově prostších lidí poví "Ó, Octavia".
            Takový příklad je třeba mamka. Chtěla Octavii, protože se jí vždycky líbila a byla jakýmsi statusem, vůbec ji nevadilo, že by dostala Octavii Tour, čili Octavii I, která se vyrábí od roku 1996, prostě by to byla Octávka... :-|

bicak77 08.09.2011  05:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Stredna trieda

Zrovna včera mi ženské z vedlejší firmy pochválily auto, že je krásné atd..Rozhovor zakončily zhruba slovy jako: Fakt moc pěkný auto, ale nejlepší je stejně Octávka, že? >:D
              To je prostě česká realita ;-)

Nicco 14.06.2011  10:22

« Re: Re: Re: Stredna trieda

Dobry postreh s tym liftbackom aj s managerskym autom. Urcite to zohralo svoju rolu

Ronault. 13.06.2011  17:55

velmi důležitá čísla :yes:

bicak77 13.06.2011  20:14

« Re: Re: Stredna trieda

Pěkně jsi to porovnal :yes: Díky, ušetřils mi práci :-) Jen ti poopravím objem kufru u C4, ten je 380l i s plnohodnotnou rezervou ;-)

S názorem, že Octávka je vyšší třída než ve skutečnosti je se setkávám velmi často. Škodovka to má u nás prostě dobře "imidžově" zmáknutý.

Martin911Turbo 13.06.2011  19:01

Gratulace

Nová C4 je prostě perfektní, už i dva roky starší C4 coupe mé přítelkyně mě dost překvapila v kladném smyslu a nová C4 a DS4 je zase o velký kus dál. Škoda, že se už verze coupe v C4 nebude dělat :-(
    Bravo Citroen!
    Ať Ti dobře slouží ke spokojenosti!

bicak77 13.06.2011  20:27

« Re: Gratulace

Díky, díky :-)

Nad ztrátou coupéčka netruchli, až doslouží, viděl bych pro přítelkyni jednu DS4 ;-)

Martin911Turbo 13.06.2011  20:49

« Re: Re: Gratulace

Tak DS3 a DS4 jsme se oba shodli, že bychom brali oba. Mě se nejvíce po stránce designu běžných aut samozřejmě líbí DS9 - Metropolis a ze supersportů GTbyCITROËN to je něco famózního :yes:

"-- skrytý --" 13.06.2011  23:44

C4

Zdravím,taky mám novou C4, mám ji třetí měsíc,najeto 2000km, je to soukromé auto.Shodou okolností taky Shark,taky benzín 1,6 - 120koní, stejná výbava, k tomu nějaké příplatky,automatická klima,parkovací senzory.Souhlasím s recenzí, povedené auto,krásné,jedná známá o něm řekla,že má šmrnc,není to nuda jako jiná auta.Citroenu se desing, jak zvenčí,tak zevnitř povedl.
    Měl jsem ve výhledu několik auut,OII,Ceed,Astra,FocuII,Lancer,Auris a podobně.Vyhrál C4.Zklamala OII.

Narazil jsem taky na několik problémů:
    - Občas vrznutí,spíš lupnutí uprostřed palubní desky,a to krátce po rozjezdu.
    - Převodovka - problém s řazením ani tak ne,je to francouz,s delšími drahami jsem počítal,ale rychlosti tam padají dost přesně, ještě se mi nestalo,že bych se netrefil,ať nahoru nebo dolů.Ale je jiný problém.Při zařazené trojce(normálně zařadím - tedy zasunu páku do trojky až na konec a pustím),když se jen dotýkáte páky,tak se jemně chvěje, trochu na ni zatlačit a přestane,dělá to jen trojka, ostatní se ani nebrnknou,jakoby trojka nebyla doražená do konečné polohy.
    - Občas rány od podvozku.Toto ale nechápu.Jedná se o přejezdy příčných nerovností,koleje-přejezdy a spáry(ty střední a větší).Většinou v pohodě, jen tlumené "dupnutí", které ani s autem neotřese.Ale už se mi stalo párkrát,že se ozvala ostrá rána a s autem to zatřáslo.To nejezdím rychle,pneumatiky jsou nafoukané stále stejně.Ty rány připománají jako,když jsou tlumiče vymlácené,a dorazí se až na doraz.Jindy stejné nerovnosti, ale je to v pohodě,jen to tlumené"dupnutí".To nechápu,že by si tlumiče občas vzaly dovolenou?Nejsou to nějak strašné rány,ale člověk čeká spíš drcnutí,a zaskočí ho rána.Hlavně zadní tlumiče.Jestli není třeba auto zatížit,protože zatím v autě jezdím sám.V zatáčkách ale sedí,jak přibitý.
    Protáhl jsem ho i po dálnici,do Brna a zpět,tedy i kolem Vyškova.Drncal,ale které auto zde nedrncá(to by muselo mít hydraulické tlumení).V mém bývalém autě, starý Ford Mondeo,to drncalo a klepalo víc.Ale na druhé straně,ty přejezdy přes železniční přejezdy nebo po příčných nerovnostech zvládal Ford líp,bez takových ran do podvozku.A to měl staré tlumiče.Takže znovu, tlumiče na C4 nechápu.Snad se to ještě srovná.
    - Dost nesrozumitelně napsaný návod,hodně jsem se trápil s nastavením rychlostí v tempomatu(možnost nastavit až 5 rychlostí tempomatu a omezovače rychlosti),až jsem rezignoval a zajel do servisu,kde mi nastavili mnou požadované rychosti.Zde jsem si oddechl,že nejsem sám,kdo se v návodu nevyzná,i chlapík od citroenu s tím měl potíže,listoval, zkoušel, až jsme nakonec našli a nastavili rychlosti.Ale trvalo to, neškodilo by dát jednu věc v návodu na jedno místo a ne několik míst v návodu,nebo alespoň dát odkaz,kde v návodu najdu pokračování.
    Mimochodem, přitom jsem se chlapíkovi zmínil i o těch ranách od podvozku,kroutil hlavou,prý jsem první,kdo si na to stěžuje.Takže by mě zajímalo, jak jsou na to ostatní?
    - Motor dobrý.To cukání jsem zaznamenal.Mě to připadá spíš jako by se na zlomek sekundy vypla spojka a pak zapla(vyšlápla a zase pustila).Motor cukl jen jednou,pak už nic,dál táhl v pohodě,bez problémů, jak nahoru,tak i dolů a znovu nahoru.Ale jak se motor zajíždí,tak jsem to již nějakou dobu neregistroval.Tankuji normální benzín 95-tku.Podl mě to v benzinu není,ale spíš v časování ventilů. Jinak motor jede, povedl se.Hodila by se ta šestka,to souhlasím. Motor na šestku má. Jak se zajíždí,tak se mu chce čím dál víc do otáček,musím ho už hlídat, abych nepřekročil povolené rychlosti,nebo zapnout tempomat.Četl jsem, že na vývoji motoru spolupracovalo BMW, a je to na motoru vidět.
    - Byl jsem zvyklý při jízdě si opřít levou ruku o loketní opěrku ve dveřích a dlaní kontrolovat volant. Zde to nejde, když si opřu loket o opěrku, tak na volant nedošáhnu, a to ani prsty. Musím si zvyknout na jiný styl řízení,ale ukliňuji se tím,že aspoň mám dál od sebe dveře,a tedy je větší bezpečnostní mezera při bočním nárazu.
    - Hodil by se o něco menší volant.
    - Na palubní desce není nikde ukazatel teploty motoru.Prý poznám,kdy se motor přehřeje.Motor se zahřeje rychle, aspoň podle ukazatele okamžité spotřeby.

Napsal jsem spíš "negativní" zkušenosti,protože napsat ty kladné, by trvalo mnohem déle. Spíš by se mělo říci věci, které jsem nečekal a které jsem na autě našel, a které jsou odlišné od toho, na co jsem byl zvyklý z předešlých aut. C4 má velmi dobré sedačky, přesné řízení, dobrý a živý motor. Dostatečný kufr i s plnohodnotnou rezervou. Bez rezervy je to přes 400litrů a to je již na úrovni kombíků typu Ibiza a podobně.Slušně hrající rádio.Prostornou kabinu. Robusní karoserii. Rychle působící topení a klima. Pár vteřin po spuštění motoru se mi začalo odmražovat čelní sklo, to jsem byl hodně překvapen rychlostí náběhu topení. Bylo o dobrou polovinu času rychlejší než ve Fordu,a to C4 pesimisticky přidávám nějaký čas.Klima taky, pusíte motor,a po pár vteřiných fouká chladný vzduch. Ve Fordu to taky trvalo déle. Desing působí na auto této třídy luxusně. Nádrž na 60 litrů zabezpečí při troše snahy,ale bez loudání, dojezd kolem 950km.To je na urovni dieselů.Mě zatím ukazuje palubní počítač průměr 7 ltrů. A to motor ještě není zajetý,klimu mám pořád zaplou, a jezdím po městě a mimo město v poměru skoro půl na půl. Po zajetí by měla spotřeba ještě spadnout o něco dolů.

V servisu jsem byl od koupě auta jen jednou, a to nastavit rychlosti tempomatu,jinak jsem tam nebyl, nebyl důvod.Je to nové auto,zajíždí se. Uvedené věci jsou spíš mrzutosti,nejvíc mě znervozňují ty občasné rány od podvozku.
    To je ke zkušenostem s C4 a k Vaší recenzi zatím vše.

bicak77 14.06.2011  07:20

Zdravím kolegu! :-)

Na úvod jsem chtěl říct, že rozsah a postřehy v příspěvku odpovídají plnohodnotné recenzi na MACZ, stálo by za to přidat fotky a je to ;-)

Co se týká ran od podvozku, je třeba se s tím smířit. Není to "vada" jednoho kusu, ale konstrukční věc. Zvlášť Vámi zmiňované železniční přejezdy, spáry a díry přes celou vozovku. Tady totiž auto najede na nerovnost oběma kolama naráz a s tím si prostě podvozek neumí poradit. Velikost díry atd. se někdy špatně z auta odhaduje, kolikrát zatnu zuby a čekám ránu a ono nic. Jindy mě zase zpětně překvapí velikost projeté díry...Takže nezoufejte, nejste v tom sám ;-)

Zvuky z přístrojovky jsem zatím nezaznamenal, tu trojku prověřím, až pojedu do práce.

Na chybějící teploměr chladící kapaliny jsem úplně v recenzi zapomněl (další důvod proč udělat další recenzi). To je pro mě nepochopitelná "móda" nových aut v poslední době :no:

Hodně šťastných kilometrů!!! :-)

matii 14.06.2011  19:44

« Re: Re: C4

Zdravím boys ... mám sice P308, ale řekl bych, že podvozek bude stejná nebo podobná platforma jako právě 308 a na ty rány při přejezdech si stěžují v každé druhé recenzi, hlavně vzadu. Dělá to prý jednoduchá zadní náprava stejně jako ta "neposednost" při přejezdu nerovností v zatáčkách. Mně to teda nepřijde, i když tiché to zas není, ale při přechodu z Fabie HTP jsem si zvykl na leccos. :-)

bicak77 14.06.2011  22:21

« Re: Re: Re: C4

Jasně, já ty rány beru jen jako malou pihu na kráse. Kdyby auto nebylo jinak tak nadprůměrně odhlučněný, ani by mi to možná nepřišlo...

Jinak máš pravdu, platforma je totožná P308, jenom pro Citroen čekala na novou generaci.

Vidím, že jsme prodělali stejný přechod z HTP na VTi :-) Nechci teď na HTP plivat, ty správné zákazníky jistě má, ale na každodenní ježdění mimo město to byla opravdu tragedie...

vojta66 16.06.2011  23:56

Zdravím

Zdar pánové, jsem čerstvý majitel C4: 1.6VTi, Tendance, pakety City+Komfort.
    Super recenze a postřehy.
    Potvrzuji to cukání do 3.000 otáček mám taky. Šestka by se hodila, jasně.

bicak77 17.06.2011  05:22

« Re: Zdravím

No výborně, další mezi námi, gratuluju :-)

Ty pakety jsou za dobrý prachy, že? Jak jsem psal, bohužel v té době ve skladovkách nebyly :-(

To cukání je fakt prapodivný..zdá se mi ale, že už to není taková hrůza. Dnes pojedu dalších cca 700km, tak třeba se to ještě zlepší.

vojta66 17.06.2011  21:18

« Re: Re: Zdravím

Dnes jsem dal cca 400 km - Praha - Jaroměř - Dvůr Králové a okolí a zpět a paráda největší, začíná se mi to líbit, pohodová jízda nijak jsem to nehonil, průměr pod 7 l....teprve se učím všechny vychytávky a jednoznačně super věc je tempomat :-) :-)

bicak77 17.06.2011  21:39

« Re: Re: Re: Zdravím

Tak to jsme se dnes pohybovali ve stejném kraji:-) Já jel z Ostravy po D1 na Jihlavu a dál do Kolína. Nazpátek jsem to vzal kolem Pardubic přes Vysoké Mýto, Mohelnici, Olomouc zpět do OV. Najeto něco přes 600km. Už motor nešetřím, jel jsem nad limitem, na okreskách jsem často předjížděl a celkový průměr mi ukazuje 7,6l. Velmi slušné myslím.

Tempomat společně se speed limitem je pěkná vychytávka. Dostal jsem se tomu na kloub, víc se rozepíšu v doplněné recenzi.

Já se po necelých 3 týdnech ještě pořádně nenabažil, klidně bych to ještě dnes odjel znovu, záda ze sedaček nebolí, únava žádná ;-)

vojta66 17.06.2011  21:59

« Re: Re: Re: Re: Zdravím

Tak tak, každá příležitost k jízdě je radost :-) Někdy můžem pokecat, v červenci se budu pohybovat v okolí Bruntálu, to už je kousek:-)
            Od kdy je možno tomu "šlapat na krk" a do ky je to tzv. v záběhu?

bicak77 18.06.2011  18:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Zdravím

Mě při předání auta technik tvrdil, že bych tak do 2-2,5tis km měl auto šetřit. Točit po zahřátí max.do 4-4,5tis.otáček. Já jsem to tak i zhruba dodržel, věděl jsem, že to najedu za pár dní...
              Teď už si servítky nedělám (3600km). Auto každou stovkou jelo líp a líp a nad 3tis se samo žene do otáček, motor je tak stavěný, tak to je pak těžký pořád sledovat otáčkoměr.
              Podle mě je nejdůležitější - a to platí celou dobu životnosti auta - počkat až je motor (olej) zahřátý a pak by mu vyloženě škodit nemělo nic.

Ronault. 19.06.2011  01:36

Trochu potěším

Tímhle testem: [odkaz]

bicak77 19.06.2011  08:22

« Re: Trochu potěším

Tak tento test mi předtím unikl a opravdu potěšil :-) Ta poslední věta v testu od testéra sedí na mě: Kdybych si vybíral služební hatchback a odmyslím si Megan RS a Focus RS, tak tohle určitě! ;-)

vojta66 19.06.2011  19:47

« Re: Re: Trochu potěším

@Ronault: ano, potěšíls, pěkně se to čte , díky za odkaz :-)

"-- skrytý --" 28.06.2011  00:02

Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

Tak ako prve musim pochvalit recenziu, pretoze je pekne objektivna a v podstate so vsetkym, co je v nej spomenute mozem suhlasit. Mozno sem pridam aj svoju, kedze prave ubehol mesiac, co som majitelom novej C4 1.6 Seduction. :-)
    Chcem len narychlo pridat svoj postreh ohladom radenia a toho cukania na trojke. Co sa radenia tyka , tak najhorsie je na tom asi rozbiehanie a radenie z 1 do 2, ale treba si najst styl. O tom skusim napisat v recenzii. Radenie ostatnych stupnov je podla mna v norme. To cukanie pri trojke som zaregistroval aj ja. Ale najviac to je citit zo zaciatku po prvych metroch, ked motor este nie je zohriaty. Po case trojka uz tak necuka, ale mozno sa mylim, skusim sa na to zamerat.
    Umna nastal jeden problem asi pred tyzdnom. Strasne sa mi zhorsil prijem FM signalu a kazde jedno radio mi sumi, viac ci menej. Budem s tym musiet zajst do servisu. Prave si na nete zistujem, cim vsetkym by to mohlo byt sposobene.
    A este na dodatok: Predvcerom som na nom spravil cca 700km, 5 ludi v aute, plny kufor, takmer cely cas zapnuta klima, priemerna spotreba nakoniec ukazovala 7.8L.

Ronault. 28.06.2011  00:06

« Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

Tak pokud je motor studený, tak se není ani moc co divit, to na mé Laguně za studena taky první minutku až dvě není zrovna lineární tahoun, ale stačí chvilka a je to OK, přecejen vše ještě neběží jak by mělo...

bicak77 28.06.2011  10:23

« Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

Ahoj, díky za pochvalu :-)

Recenzi určitě napiš, dalších postřehů není nikdy dost. Ani tvou výbavu neznám, asi to máte v SK jinak. Co se týká příjmu rádia, u mě vše OK, to nemůžu radit...Ohledně cukání: mám najeto něco přes 4tis a dá se říct, že je to lepší, někdy skoro nepostřehnutelné, někdy mi to zničeho nic cukne, ale dá se s tím normálně vegetovat. Jak se motor zajíždí, tak i kritické pásmo mezi 2-3tisíci otáček rychleji překlenu.
      Při studeném motoru mi auto samozřejmě taky nechce jet, když ho trošku podtočím, tak protestuje, ale to je normální, to mi dělalo každé auto. Po zhruba 1km cítím, že je vše normální.
      Průměrná spotřeba se mi zatím drží na 7,5l, což při mém stylu a profilu jízdy není vůbec špatné! Teď pojedu plně naložený ve čtyřech dospělých lidech po dálnici k moři, tak jsem zvědavý...budu se snažit spotřebu držet do 9litrů. Pak dám určitě vědět :-)

Další nový postřeh mám, že při zapnuté klimě někdy motor dostane trošku jiný sound, takové plechové rezonance jakoby z dálky...ale to ještě musím blíže prozkoumat, já mám opravdu nadprůměrně citlivý sluch (v autě) ;-)

vojta66 01.07.2011  11:30

« Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

Ad Slabý signál autorádia: nemůžu říci, že by byl vyloženě slabý a na všech stanicích, ale na druhou stranu to žádná sláva není. Poté, co jsem vyladil různé nastavení se zlepšilo přehrávaní mp3 či rádia, ale příjem celkem nic moc, to potvrzuju.

sotomaior 01.08.2011  05:33

« Re: Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

zdravím, pěkná recenze i auto .) jinak k tomu cukání, nezkoušel jsi natankovat v rakousku nebo někde mimo ČR? u peugeotu je cukání s tímto motorem často přisuzováno našim nekvalitním benzínům (zjednodušeně, kvůli absenci škrtící klapky motoru hodně záleží na tlaku par)... proto se toto cukání např. v německu prakticky nevyskytuje...

bicak77 01.08.2011  07:32

« Re: Re: Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

Díky:-)
          Tankoval jsem jen v Chorvatsku na OMV... Tankovat lepší benzín mi radili i v servise, kde jsem auto kupoval. Prý měli velké problémy s cé trojkama 1.4VTi a osvědčila se jim Verva 100, která prý neobsahuje příměsy z řepky. Ale nulový výsledek ;-\ Tak nevím, spoléhám na kompletní diagnostiku atd...

bicak77 28.06.2011  10:27

« Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

Ještě ohledně řazení a přeřazování : vím o čem mluvíš, měl jsem s přechody s 1 na 2 taky trošku problém. Teď už mi to nepříjde, žádný problém, jde o zvyk.

matii 28.06.2011  16:49

« Re: Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

To říkám furt ... je to Francouzka, když na ní půjdete hrrr je jasný, že cukne .. :-)

bicak77 28.06.2011  20:23

« Re: Re: Re: Radenie, cukanie a slaby signal autoradia

>:D ..a když člověk vytrvá, dá jí co potřebuje, tak se mu dobře odvděčí ;-)

"-- skrytý --" 08.08.2011  16:09

Dodatek

Zdravím po delší době.Mám najeto dalších 1.500km.A narazil jsem na další zvláštnost.Při cestě Krnov-Opava-Ostrava,jezdí ji asi víc lidí,jsem při puštěném rádiu v okolí Velké Polomi zaznamenal,že rádio začíná šumět.A to všechny stanice,Helax,ČR,a další co mám přednastavené v rádiu.Je to asi vzdálenost 3 - 4 km kolem Velké Polomi co to dělá.Pak je vše zas při staré,rádio hraje v pohodě čistě.Zaznamenal někdo něco podobného?
    Tempomat je fajn.To mohu taky potvrdit.
    Ještě jeden postřeh.Zadní dveře.Při zavírání je občas hlásí nezavřené dveře a auto vříská( na displeji ukazuje neuzavřené dveře).Je to občas,je třeba víc bouchnout,nebo dveře pustit z větší výšky než je obvyklé.

bicak77 08.08.2011  21:37

« Re: Dodatek

Zdravím cé čtyřkaře :-)
      Se ztrátou signálu je to normální, jsou místa, kde nic nechytnu v žádným autě. Z toho bych si nic nedělal.
      Už servisní technik při předávání auta mě varoval, že musím s pátými dveřmi pořádně bouchnout, jinak se mi při zamykání nezamkne celé auto...a měl pravdu. Ale já otvírám a zavírám kufr párkrát denně a už nemusím vynakládat tolik síly - to se zlepšilo.

vojta66 08.08.2011  22:54

« Re: Re: Dodatek

Zdar, C4 1.6 VTi mám necelý dva měsíce, najeto 3.700 km. Autorádio dělá to samé, tedy, velký "chytač" signálu to není. To co popisuje kolega se zadními dveřmi = mám přesně to samé. Nevnímám to ale jako problém. Jednou se mi také stalo to, že jsem auto zamkl dálkou jako obvykle, zrcátka se přiklopila, okna zavřela....a za cca hodinku se na auto mrknu znova a všechny 4 okna stažena dole....dost jsem na to koukal jak blázen ;-\ Zrcátka stále přiklopena Vysvětlení nemám....stalo se to naštěstí jen jednou a věřím, že naposled....nevypadalo to na nějaké násilí....Jinak jsem spokojenej, motor začíná být zábavnější....

bicak77 09.08.2011  07:06

« Re: Re: Re: Dodatek

Zdarec, signál rádia vnímám minimálně stejně jako ve Fabii I, kterou jsem jezdil předtím. Ale asi tedy máte oba pravdu, nebude to žádná sláva. Problém se zamčením, co popisuješ je fakt nepříjemný...asi vadná elektronka z Olomóca >:D Špatně se mi zavíral kufr i ve fábce, ale i když zůstal otevřený, ostatní dveře se normálně zamkly, u C4 ne...

A co to cukání při nižších otáčkách, pořád to trvá????

vojta66 09.08.2011  16:47

« Re: Re: Re: Re: Dodatek

Zdar, problém při nižších otáčkách zdá-se menší, hlavně se ale objevuje při studeném motoru, pak se to jakoby uklidní - když zahřáto :-) Ale žádná tragedie to není.....

bicak77 10.08.2011  09:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Dodatek

Jo tak studenej motor mi kucká taky, naštěstí se jedná vždy o 10-20 sekund max. To je v poho.

Jinak náš kolega MI.C na mě asi přivolal nepříjemnosti s rádiem, rouhal jsem se, že s ním žádné problémy nemám >:D (viz.novinky v recenzi)

hajny 11.08.2011  07:30

klima

Zdravím.
    Včera jsem se koněčně projel se svojí polovičkou v nové C4 a musím říct ,že to je prostě požitek ,alespoň po Fabii. A jsem pořádně nakousnutej na koupi. A tak už přemýšlíme nad výbavou.
    Mám dotaz. jak se Vám jevila manualní klima na cestě do chorvatska?
    A kdyby ste mohl volil byste dnes Auto dual? Nebo je manual dostačující.
    Děkuji .

bicak77 11.08.2011  09:04

Zdravím! :-)

Já jsem také přešel na C4 z Fabie, takže chápu příjemné pocity:-)

Ohledně klimatizace. Z Chorvatska jsem odjížděl zhruba v poledne, PC ukazoval 38st. Protože byly obsazené i zadní sedadla, pustil jsem proud vzduchu na nohy a čelní sklo. Tím se dostane výdechy pod přední sedačkou vzduch i dozadu. Začal jsem na minimální teplotě a maximálním ofuku (5.stupeň). Při pátém stupni dělá ventilátor pořádný kravál. Po cca 10min jsem stáhl ventilátor na 4.stupeň a po půl hodině mi zezadu hlásili, že je jim už trošku zima a zbytek cesty jsem ve vychlazeném autě absolvovali na 3.st. Takže myslím v pohodě. Po přestávce na rozpáleném parkovišti jsem vždy zapnul ventilaci na chvíli zase na 4.stupeň a pak opět stáhl na 3....
      Když jedu sám, pustím si vzduch nejdříve přímo na sebe, až se zchladím, přepínám na čelní sklo, většinou stačí 3.stupeň (to je ventilátor příjemně tichý).

Ale jestli se nepletu, za automat.dual klimu se připlácí jen 10tis.Kč, což není mnoho...Já jsem si nemohl vybírat, brali jsme skladovky. Kdyby to šlo, pořídil bych si jí, už jen proto, že panel lépe vypadá a auto se v budoucnu lépe prodá...Dál samozřejmě zůstává výhoda v tom, že si každá polovička nastaví na sebe teplotu jakou chce ;-)

Jinak včera jsem potkal na cestě C4 v bílé barvě...nádhera, můžu doporučit! :-)

foto brutus70

brutus70 16.08.2011  00:32

zdravím,
      pokud můžu doporučit tak volte duální autoklimu navíc máte v paketu i děťový senzor a zrcátko s elektronickou clonou ;-)

hajny 11.08.2011  12:24

klima

Dík moc!!!
    Máme nad čím přemýšlet.
    USB+Bluetooth uřčitě.
    Barvu - uvažujem hnědou Hickory.

bicak77 11.08.2011  13:31

« Re: klima

USB s bluetooth mě mrzí určitě nejvíce...budu si muset nechat namontovat externě, jinak se kvůli telefonování připravím o všechny body 8-s

Ještě se zeptám, jestli stále trvá akce 1.6 za cenu 1.4? Nebo jaký uvažujete jiný motor?

Adept 11.08.2011  13:38

Manual

Zdravím. Měl bych možnost koupit zánovní C4 z německa za slušnou cenu. problém je ovšem ten, že návod je v němčině. Jak jsem tady v některých recenzích četl tak je někdy problém pro méně zdatného jedince se v tom vyznat. Například jak jsem četl třeba nastavení a aktivace omezení rychlosti. Nebyl by některý šťastný majitel ochoten naskenovat takové ty důležité pasáže. Funkce na volantu, připojení telefonu, nastavení zvuků a podsvětleni, palubní počítač a pod. Samozřejmě bych se revanšoval.

bicak77 11.08.2011  14:26

« Re: Manual

Tak to bude nějaká předváděčka nebo už se toho zbavuje soukromý majitel? :-)

Zkusím mého prodejce, jestli to nemá celé v pdf...protože jinak je to stránek a stránek ;-\

Adept 11.08.2011  21:06

« Re: Manual

To bys byl hodný. Jinak mně se jedná o ty důležité věci, né celý manual. To by mohlo být tak cca 20 stránek.

bicak77 12.08.2011  06:51

« Re: Re: Manual

Mrknu na to, jak bude na firmě čas, oscanuju, ozvu se.

Adept 12.08.2011  06:54

OK Díky

bicak77 21.08.2011  09:15

« Re: Re: Manual

Adepte, sháníš pořád ten manuál?
              Měl jsem snahu v pátek v práci, ale písmo a obrázky jsou strašně titěrné a ještě k tomu v blbým formátu. Díval jsem se, že by to bylo tak 50 stránek. Na to jsem čas neměl, tak jsem to zatím vzdal...

Adept 21.08.2011  23:04

« Re: Manual

Zatím se mi nepodařilo nic sehnat. Ale zjistil jsem, že snad servisaci mají možnost navod zobrazit. Ale nejde to stáhnout. Takže jedině po stránkách zobrazit, print screen a tak dokola všechno co by se mohlo někdy hodit. Uvidíme. Dám pak vědět jestli se podařilo.

Adept 28.09.2011  09:21

« Re: Manual

Kdyby někdo taky sháněl tak tady jsou online na netu na všechny Citroeny

Po kliknutí pravým tlačítkem je možno i vytisknout.

matii 11.08.2011  14:45

« Re: Manual

Bacha na to, ač televizi zas tak nevěřím, říkali, že čtvrtina dovezených aut z Německa je kradená. Tak buď opatrnej.

Adept 11.08.2011  21:02

« Re: Manual

Je to 1.4 VTI a borec chce silnější. Asi má dost peněz tak se toho chce zbavit co nejdříve a tak zas tak moc neřeší cenu. Ale výbava super. Víceméně vše co do 1.4 jde dát.

foto nxue

nxue 20.08.2011  22:19

Fantastic color:o)

Má krásnou barvu, špičkové autíčko - prostě citroen :-) Úplně čumím kolik prefabrikovaných dílců C4 používá shodných s C3:o) Kliky ovládání elektriky i ovladače pod volantem. C4 je ale opravdu taky moc vydařený stroj. Kdybych měl větší rodinu - byla by to určitě C4 která by stála u domu:o) P... :yes: :yes: :yes:

bicak77 21.08.2011  09:10

« Re: Fantastic color:o)

Díky moc :-)
      Koukám, že máme stejnou barvu??? Nebo to tak jen vypadá? Jinak všiml jsem si, že i display palubního počítače máme stejný. Cé trojka je horký kandidát mojí přítelkyně, takže je dost možné, že za nějakou dobu budeme parkovat před domem dva Citrouše ;-)

vojta66 06.09.2011  15:41

zimní obutí

Zdar, co obuješ na zimu? Už to máš vyřešeno?

bicak77 06.09.2011  20:51

« Re: zimní obutí

Ahoj, zrovna dnes jsem se bavil s kolegou, že bude za chvíli čas přezout :-)
      Já vždycky mrknu na německý nebo rakouský testy a vyberu cca 4 nejlepší. Nejvíc mě zajímá brzdná dráha na různých površích... Pak kouknu, které z nich mají v mém oblíbeném pneuservisu za rozumnou cenu a ty beru.
      Přezouvám většinou koncem října, ať mě nepřekvapí první sníh a mrazíky a abych se vyhnul následným frontám.
      Naštěstí mám v tomto rozumného šéfa, nechá mě vybrat a nenutí mi Čínu nebo protektory, jako v některých jiných firmách.
      Kdyby mě tlačila cena, šel bych do Barum Polaris 2, ale nevím jak výhodně vychází ve 205/50 R16. Dříve se mi podařilo v jiném rozměru pořídit prémiové gumy o cca 500Kč víc za sadu než Polarisky..a to myslím stojí za to.
      Až budu mít vybráno, hodím to sem.

mobilcarl 06.09.2011  20:59

« Re: Re: zimní obutí

Polaris 2 už moc neseženeš, už je Polaris 3 a pokud někde mají 2, tak je dražší než 3. Já už mám 3ky doma, myslím, že budou v pohodě.

Adept 07.09.2011  06:38

« Re: zimní obutí

Já zůstanu asi u Michelinek. Michelin Alpine budou dobré a mají taky velmi malou opotřebovatelnost, tudíž velký nájezd km, stejně jako ty letni Energy saver. Cenově se dají taky sehnat za rozumnou cenu.

Akorát přemyšlím jestli koupit na zimu nějaké plecháče nebo si pořídit druhé hliníkáče. Mám na autě Bostony. Možná lepší plecháče a jen 15" aby to lépe zabíralo. Co vy na to?

bicak77 07.09.2011  06:46

« Re: Re: Re: zimní obutí

Tak trojky mi unikly, myslím, že loni na podzim v nabídce nebyly???

sotomaior 07.09.2011  08:06

« Re: Re: Re: Re: zimní obutí

jj polaris 3 jsou letošní novinka...celkově je letos hodně nových (UG8, Dunlop 4, sppedgrip2...). Jinak po zkušenostech s polarisy 2 barum už nee, leda tak do města.

vojta66 07.09.2011  09:43

« Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

Prodejce mi nabízí: KLEBER KRISALP HP2 195/65R15 91T - k tomu asi pořídím plecháče 15´´, myslím, že na zimu je to na C4 ideální rozměr. Máte někdo zkušenost s KLEBER zimákama? Předtím jsem měl na autech PIRELLI Snowcontrol a Fulda Kristall Montero 3. Obojí v pohodě....KLEBER je "ekonomická" značka MICHELINU ?Díky za reakce...

sotomaior 07.09.2011  10:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

záleží kde jezdíš a za kolik je prodejce nabízí, jinak přechozí které jsi uvedl byli oproti těm kleberum lepší co do zimních vlastnosti a hlučnosti.

mobilcarl 07.09.2011  10:54

« Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

jakto? já doteď jezdil s polaris 2 a v pohodě.

sotomaior 07.09.2011  11:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

na i30 rozměr 185/65R15, rv2010, made in germany, huštěny dle výrobce... uklouzane v teplotě +-0 v takové té břečce a při bržnění na sněhu ledu nic moc. Hned jak sem dojel tak sem projel stejnou cestu na vredesteinech na mátině hondě (za mě nej guma do sněhu, ledu společně s TS830) a bylo to o něčem úplně jiném ... Takže jsem poté obul auto na alpiny A4 a jako bych jezdil jiným autem a naprostá spokojenost...barumy jsem dostal od servisu kde jsem auto kupoval a až do pořádných plýskanic a sněhu sem s nimi problém neměl a ten kdo bydlí a jezdí jen ve městě rozdíl možná ani nepostřehne.

mobilcarl 07.09.2011  11:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

já teda nemám porovnání, mám octavii rozměr 195/65, na tuhle zimu jsem chtěl TS830 nebo UG7+, ale nakonec jsem si řekl, že na běžné ježdění budou stačit obyč barumky, navíc na léto mám bravuris 2 a to je docela dobře hodnocená pneu i v různých testech(neříkám nejlepší) Ty polarisy 2 mám už od koupi v bazaru, nevím jak dlouho tam jsou, ale jsou sjeté a minulou zimu jsem všechno vyjel a to bydlím v jablonci a liberci, takže defakto na horách. Uvidíme jak se bude jezdit s Polaris 3, přiznám se, že kdyby nešlo o peníze, tak koupím něco jiného, ale zas nemám bmw, ale octávii, té to musí stačit.

sotomaior 07.09.2011  11:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

jasně, já se snažím kupovat gumy hned po naskladnění před sezónou, takže pak jsou i premiovky za dobrou cenu, mnohdy třeba jen o 100kč/ks víc než za barum...a za mě je rozdíl znát..

mobilcarl 07.09.2011  11:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

no, jak jsem říkal už je mám doma v ceně 1120kč za kus, ať jsem hledal, jak jsem hledal, premiovky byly výrazně dražší (okolo 300kč za kus), hledal jsem na heurece. Ale jak říkám, je mi jasné, že vredestain, ale hlavně UG7, 8, nebo TS830, Winter Sport budou mnohem lepší - zvlášť na té prosolené sra... Na druhou stranu pokud je čistý sníh, takový ten prašan, tak barumky docela táhnou a to jsem měl několik let staré, doufám, že ty nové budou daleko lepší.

sotomaior 07.09.2011  12:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zimní obutí

jj, to je slušná cena a pak poreferuj jak fungují, sám sem zvědavý, profil je dost rozdílný od toho co se poslední dobou začíná dělat....jinak do 1200Kč by šly sehnat maloya davos (přejmenovaný vredestein..) a jak sám píšeš nyní prémiovky od těch 1400Kč/ks

Adept 20.09.2011  07:52

« Re: zimní obutí

včera jsem narazil na testy 2011/2012 a dobře dopadly Semperit které jde sehnat za dobrou cenu.

bicak77 20.09.2011  09:23

« Re: Re: zimní obutí

Perfekt. U mého dodavatele jsou o 500Kč levnější než UG8, to stojí za zvážení. Hlavně mezi rychlostním indexem T a H je rozdíl jen 100Kč!

vojta66 13.10.2011  15:18

« Re: Re: Re: zimní obutí

Tak mám přezuto MICHELIN ALPIN A4 195/65/R 15. :-)
            Bicaku, možná bych jednu či dvě nepodrápané poklice na Tendance vzal (pokud to budete rozprodávat i po kusech)
            Jednu jsem si totiž nehezky odrbal...:-)

sotomaior 13.10.2011  16:08

« Re: Re: Re: Re: zimní obutí

dobrá volba...já je nazul dneska... a už v zimě 10/11 posloužily dobře a ještě po 5tkm maj ty kolíčky :-)

bicak77 14.10.2011  09:56

Ahoj Vojta66,
              raději bych to prodal i s kolama jako sadu. Je to takový bonus k těm plecháčům. Jestli se mi nepodaří v brzké době prodat komplet, tak bych to rozprodal i počástech (nerad:-)) V tom případě jsi první na řadě.

vojta66 14.10.2011  11:04

ahoj bicak 77
                jasný, to chápu.....v pohodě.
                Jsem zvěddav jaké budeš mít zkušenosti s Oaklandama...
                Držim palec a udělej foto do galerie...

"-- skrytý --" 10.09.2011  13:33

C4 - 2.0HDi

Zdravím
    C4-ku mám od dubna najeto cca 14 000 km. Přečetl jsem si diskuzi a recenzi (velmi pěkná) a mám samozřejmě taky několik postřehů. Většina zde má benzínovou verzi a tak se nebudu zabývat a reagovat na motorizaci ale na společné části.
    Začnu komfortem a tlumením nerovností. Musím potvrdit, že na kvalitním povrchu je C4 velmi dobrá v rámci dané třídy. Dobré je, že se zhoršující kvalitou povrchu se komfort a tlumení nezhoršuje stejně rychle jako vozovka. Opravdu dlouho odolává a tlumí a tlumí. Až narazí na svůj limit, který je ale rozhodně dál než ostatní auta téhle třídy. Příčné nerovnosti typu žel.přejezd, retardér, opravená příčná prohlubeň taky zvládne ale na menší rychlosti než konkurence. Abych to vysvětlil. Když pojedete přes žel.přejezd 70-kou s octávií ozve se stejná rána a drcnutí jako u C4-ky při rychlosti 60 a to hlavně v zadní části vozu. Velmi dobrá je reakce na podélné koleje (17-ti palcová kola). Když už jsem u pneu, četl jsem na jiných diskuzích, že tovární energy nejsou moc dobré na mokrém povrchu. K tomu jen toto, jel jsem cca 8 hod v podstatě ve velmi silném vytrvalém dešti, a čím déle jsem jel, tím více jsem jim věřil. Ke konci jízdy jsem klidně předjížděl s jistotou, že mě nezradí. Ovšem vše má svoje meze. Pokud máte zalitou vozovku několika centimetry vody, tak vás žádné pneu nezachrání, když to přepísknete z rychlostí.
    Místo řidiče a vnitřní komfort. Před koupí jsem si vyzkoušel Golf, Focus, Astru, Megan a Huyndai a vybral jsem C4. Prostě se mi uvnitř nejvíce líbila, a pokud mám trávit hodně času v autě tak se mi musí uvnitř líbit. Tohle je velmi subjektivní hledisko ale já se na jeho základě rozhodoval. Ostatní měli přibližně stejné TTD. Cena u golfu a focusu byla vyšší. Stejně u mě zvítězila C4 a to hlavně proto, že mi padla uvnitř do oka. Sedačka a ergonomie mi vyhovovala ze všech kandidátů nejlépe. Zde upozorňuji ještě jednou, je to jen a jen můj
    subjektivní pocit. Ergonomie volantu. Mohl by být o fous menší. Ze začátku jsem byl překvapen jeho velikostí a říkal jsem si, že si zvyknu. Nezvykl jsem si. Není to nijak hrozné a opravdu mě ze začátku byla velikost volantu příjemná. Boční opěrka pro loket na straně dveří je opravdu nízko a dá se využít, jen když volant dáte do nejnižší polohy a přisunete k sobě. Ovládací prvky na volantu jsou dobře rozmístěny, ale jsou stejné jak tvarově tak vizuálně a trvá chvíli, než přivyknete. V okamžiku kdy v tom máte po čase jasno je vše OK. Na poprvé to ale zvládne málokdo. Tohle je prostě věc času stráveným za volantem a to doslovně. Rádio a jeho příjem je standardní, nenarazil jsem na problém, ale nechci to zakřiknout. Tempomat a omezovač. Dobře zvládnuto. Ale. Problém programovatelného tempomatu je trochu jinde. Ve skutečnosti to je a není programovatelný tempomat. Mate sice možnost nastavit až 5 rychlostí na tempomatu ale jejich vyvolání a aktivace je diskutabilní. Máte pouze vizuální kontrolu na středovém rychlostním ukazateli a to dost malou a to je vše. Vysvětlím na příkladu. Jedete 90 a chcete jet 130. Tuto rychlost máte naprogramovanou a zároveň máte zapnutý tempomat. Tlačítkem plus začnete přidávat požadovanou rychlost na tempomatu a při rychlosti 130 se vám jen ukáže, že jste tuto naprogramovanou rychlost dosáhli pomocí malého nápisu memory. A to je vše. Pokud držíte tlačítko plus dál, rychlost 130 přejedete na ukazateli velmi rychle. Takže žádné ovládání typu výběr rychlosti a její aktivace. Všechno pěkně ručně přes tlačítko plus nebo míus.
    Elektronická výbava. Tady jsem trochu váhal před koupí. Přece jen žiji v česku a pověst francouzských aut je zde „jiná“ než jiných značek. Zatím mám dobré zkušenosti až na jednu. Po návštěvě servisu mi byl přehrán firmware (opravný patch) a asi tak po třech dnech se mi C4 sama přestavěla do defaultních hodnot a moje uživatelské nastavení bylo fuč. Po opětovném nastavení mi to dosud neudělala. Zkušenosti se servisem mám dobré. Trochu mě zarazila první servisní kontrola, která je až po 20 000 a to si myslím, že je na naftu trochu moc. Po cca 6-ti tisících jsem to nevydržel a nechal si místo dolití motorového oleje radši celý vyměnit.
    Jízdní vlastnosti. Jezdím spíše pohodově a k tomu je opravdu C4 jako dělaná. Zatáčky úplně bez problému, posilovač tak jak si představuji, tolik diskutovaná vazba předních kol s vozovkou je věc názoru a mě nevadí, že je „malá“. Mimochodem, které auto(vyrobeno v tomto roce) ji má v téhle kategorii?.
    Sleduji diskuzi o zimních pneu. Za chvíli je tady zima a tak budu řešit problém jako ostatní. Co přezout na zimu?

Adept 10.09.2011  20:47

« Re: C4 - 2.0HDi

Myslelm jsem, že programovatelný je omezovač a né tempomat. Nebo se mýlím?
      Jinak velmi pěkně napsáno. Jen to přepsat do garáže a je tu další kvalitní recenze.
      Někdo na to psaní má prostě buňky.
      Taky přemyšlím o zimních gumách a rozhoduji se mezi Michelin Alpin 4 a Good Year Ultra Grip 8+. Cenově cca stejné a parametrové taky.

"-- skrytý --" 12.09.2011  19:36

« Re: Re: C4 - 2.0HDi

Nemýlíš a mýlíš zároven. Programovatelné jsou obě funkce. V konfiguraci můžeš zadat "memory speed" ( až 5 možností ) a ta slouží jak pro omezovač, tak pro tempomat. Její vyvolání je stejné a to pomocí + a - . Předtím samozřejmě nastavíš požadovanou funkci (omezovač nebo tempomat) pomocí rolovacího prvku na volantu. Ještě k tomu omezovači. Zadaná omezovací rychlost se dá zrušit promáčknutím plynového pedálu přes znatelnou "zarážku" na pedálu. Jinak mě omezovač moc nebere, více používám tempomat. Velmi zajímavá je reakce motoru po odpauzování tempomatu. Zryclení na požadovanou rychlost je fakt energické. Osobně to nazývám "zrychlení zkrupulí"
        Ten výběr pmeumatik sedí,taky jsem u nich zkončil při výběru...ještě uvidím

Adept 12.09.2011  20:02

« Re: C4 - 2.0HDi

Ale pokud to musíš pomocí + a - stejně listovat jako kdyby to tam nebylo, tak to nemá moc smysl. To si můžeš ty rychlosti pokaždé zadat a nemusíš si je ukládat. Myslel jsem, že prostě jednoduše přelistuješ mezi rychlostmi které máš uložené. Případně nějak vyvoláš. Zatím auto nemám ještě doma, takže to nemůžu prakticky vyzkoušet.

bicak77 10.09.2011  22:10

Ahoj kolego! :-)

Tak v první řadě bych ti doporučil označit celý text tvého příspěvku, zkopírovat a vložit do tvé nové recenze na Moje.Auto ;-) Přidej postřehy o motoru a šesti stupňové převodovce a máš opravdu velmi kvalitní recenzi!!!! Tvoje motorizace tu chybí a mě osobně by velmi zajímala.

Nemám co bych v tvém příspěvku mohl rozporovat, se všemi postřehy v podstatě souhlasím až na velikost volantu. Já s tím problém nemám, mám velké ruce ;-) Ale na velký průměr si stěžuje hodně řidičů, tak na tom objektivně něco určitě bude.

Co nevidět přidám další postřehy a edit recenze, po dalších tisících kilometrech se objevily nové maličkosti.

Ohledně zimních gum (taky pro Adepta) : Asi jsem se už rozhodl pro GY Ultra Grip 8. Jezdil jsem loni i s kolegou Ultra Grip 7 a byla maximální spokojenost, tak nakonec zůstanu u stejné značky...

foto fanc01

fanc01 12.09.2011  08:16

« Re: Re: C4 - 2.0HDi

Mrkni na tento test pneumatik a snad Ti to ulehčí výběr!

"-- skrytý --" 12.09.2011  19:38

« Re: Re: C4 - 2.0HDi

Asi to není špatný nápad uělat recenzičku na 2.0 HDi, ale ještě s tím chvíli počkám až tak někdy na zimu. U nafty se hodně pozná právě až v zimě.

Adept 12.09.2011  20:15

« Re: C4 - 2.0HDi

Podle toho testu jsou Alpin lepší na ledě a UG8 na sněhu. Alpin ztrácejí na mokru v zatáčkách. Mně se to zdá docela vyrovnané. Že by UG měli nějak výrazně navrch, to né. Pro mne je horší spíše zledovatělý povrch takž já asi pujdu do Alpin. Bude ale spíše záležet na tom kterou gumu seženu levněji. Je to tak vyrovnané, že asi není co řešit a oboje je velmi dobrá volba. Je zajímavé, že v testech u různých velikostí pneumatik jsou rozdílné pořadí stejných značek. Zdálo by se, že by měla být pneu stejná at´ je trochu větší či menší. A ona je jednou první, pak zas třeba pátá. Asi to tak není.

"-- skrytý --" 12.09.2011  20:50

« Re: Re: C4 - 2.0HDi

vystihl jsi to přesně, fakt to nemá moc smysl protože k zadané rychlosti se jinak nedopracuješ než pomocí + a - . a to opravdu nedává smysl. Žádné listování nebo vyvolání. Jen kolébka + a - . Abych to ještě upřesnil. Když mám zadané rychlosti např. 90,110 a 130, jedu 90 a mám zapnutý tempomat. Chci jet 110. Pomocí + nastavuji 110 (indikace na rychloměru) a když ji dosáhnu u 110 se mi zobrazí jenom "mem 110" a zároveň se přeruší činnost tlačítka +. Pokud chci nastavit 130 musím uvolnit + a znova ho zmáčknout dokud se mi indikace požadované rychlosti nezastaví na 130. Takže trochu komplikované a je lepší si tu rychlost zadat ručně. Proces je stejný. Jediná výhoda je v tom , že nepřejedeš nejbližší zadanou rychlost, pokut chceš ale zadat druhou nastavenou rychlost tak se zdržuješ. Tlačítko na volantu MEM slouží pouze k zobrazení nastavených hodnot na informačním displeji.

"-- skrytý --" 26.09.2011  19:49

Povrzávání oken

Zdravím,

jsem novopečený majitel tohoto úžasného citroenka:-) za 3dny co ho mám jsem s ním najezdil asi 500km, ale stejně jako ty jsem si všiml povrzávání oken při jejich částečném stažení.....budeš je nějak řešit se servisem?

Martin911Turbo 26.09.2011  22:30

Stejný problém má i přítelkyně na C4 coupe z roku 2008 ;-\

bicak77 27.09.2011  08:46

« Re: Povrzávání oken

Gratuluju k novému autu:-) Příležitostně, až budu v servise, tak se zmíním, jestli se s tím dá něco dělat. Když to nevrže pořád, tak mi to tak nevadí. Nechce se mi kvůli tomu speciálně do Citoenu...

P.S. Co máš za motor a výbavu???? :-)

"-- skrytý --" 27.09.2011  10:25

Díky,
        Já jsem si toho povrzávání všiml zatím "jen" u okýnka řidiče tak musím ozkoušet jestli to dělají všechny nebo opravdu jen tady to jedno. A pak bych též při nějaké příležitosti se zkusil poptat co mi v servisu na to řeknou.

pořídil jsem si 1.4 VTi ve výbavě Tendance + paket City, barva červená Babylone.

Též se chystám, že sem přidám prezentaci svého vozítka, ale zatím nebyl čas tak snad brzy:).

IDELFI 21.10.2011  19:18

« Re: Povrzávání oken

mám stejný problém s vrzání oken , v servisu Citroen mi bylo řečeno že si nemám okno otvírat a mám používat klimu :-) >:D taky mám problém klepání v motoru , na to mi bylo řečeno že je to normální

"-- skrytý --" 21.10.2011  19:28

« Re: Re: Povrzávání oken

Tak taková odpověd mě docela pobavila:)>:D já mám objednány bostony v autosalónu tak až si pro ně pojedu tak se chci zeptat na možné řešení třeba se dozvím i jiný tip jak vrzání předejít ;)

bicak77 21.10.2011  21:50

« Re: Re: Re: Povrzávání oken

Ahoj, až budeš na Bostonech, dej mi prosím vědět, jestli byl problém s vyvážením nebo ne..Chce to ale někde rozjet nad 130km/h. S Bostonama by neměl být sice problém, ale rád si to poslechnu od uživatele ;-)

Jinak v servise jsem teď pečenej, vařenej, ale kvůli těm nešťastným kolům (viz.novinky), takže vrzající okna jsem ještě neřešil - pěkně všechno popořadě...

"-- skrytý --" 24.10.2011  08:54

« Re: Re: Re: Re: Povrzávání oken

Ahoj, s těmi mými Bostony to bude nadlouho jsem si je objednával cca před týdnem a netuším za jak dlouho mi dojdou. Ale hlavně teď v pátek jsem přezul na zimu, kterou stráví C4 na plecháčích a Bostony si nechávám na léto.. takže tak jak na to jsou budu vědět až za hodně dlouho:-( Ale podle toho co jsem četl o Oaklandech... budu jak na trní než budu moci vyzkoušet Bostony jestli jsou na tom lépe nebo jsem udělal špatnou koupi.

p.s. snad se ti dnes v servisu vyřeší problém s koly.

bicak77 24.10.2011  10:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Povrzávání oken

Ahoj, tak nechci to zakřiknout, ale zdá se, že se Oaklandy podařily vyvážit (ťuk ťuk na dřevo)..Právě jsem se vrátil ze servisu, projel se cca 10km po dálnici a zdá se vše OK. No ještě to projedu, až pojedu domů. Dám tomu ještě zítřek a pak konečný verdikt vyhlásím v novinkách :-)

P.S. Takže do jara zřejmě trnout nemusíš ;-)

foto matrex

matrex 01.11.2011  16:03

« Boston

Ahoj, já jsem měl na své C4 Bostony již když jsem ho kupoval a neregistruji sebemenší problém. Je pravda že nemám ještě moc najeto ale ani při rychlostech kolem 130Km/h jsem zatím nic nezaznamenal.

Ronault. 21.10.2011  22:40

« Re: Povrzávání oken

Vrzající okna... chlapi, vaše problémy bych fakt chtěl mít... >:D >:D >:D ;-)
      Jinak na naší 207, což bude určitě stejný mechanismus stahovaček, co vím, nic nevrže. Celkově jsem si ani po 30t ničeho vrzajícího nevšiml. Jedině snad jen jak dám hodně nahlas rádio, tak rezonuje, ale to musí být hodně nahlas a co by člověk čekal od B-segmentu.

bicak77 22.10.2011  07:05

« Re: Re: Povrzávání oken

Abychom si rozuměli, ony nevržou okna při samotným pohybu nahoru a dolů. Prostě stáhneš okýnka a za jízdy povrzává něco ve dveřích nebo v rámu. Při vyšší rychlosti to samozřejmě zaniká v aerodynamickým hluku, ale když třeba manévruju na parkovišti, lítaj mi kolem ucha pěkní cvrčci, který bych nečekal ani v A-segmentu ;-)

Ronault. 22.10.2011  12:06

« Re: Re: Re: Povrzávání oken

Aha, tak to je zvláštní... Možná by to chtělo dotáhnout šroubky nebo promazat. Přivezte mi to domů, my už umíme s taťkou stahovačku vymontovat do 5 minut >:D
          Musím odzkoušet na 207. Tam jsme přišli teprve teď těsně před koncem záruky, že nám nesvítí bodové lampičky vpředu. Prostě to nikdo za tu dobu nepoužil, takže jsme nevěděli, že nesvítí. >:D Takže teď půjdeme na reklamaci.

Adept 14.10.2011  07:51

plecháče

já bych jednu sadu vzal. disky i s puklicema. Jsem z Třince a ty budeš někde od Frýdku, takže bych mohl i dojet.

Mám bostony a myslel jsem,že je nechám na zimu a na léto koupím něco jiného. Je ale fakt, že gumy jsou nové a tak bych aspon dvě sezony pojezdil a pak koupil asi 17 Anchorage i s gumama. K černé by byly snad pěkné.

bicak77 14.10.2011  09:50

« Re: plecháče

Ahoj Adepte,
      tak to je super. Jasně, jsme kousek od sebe. Od pondělka je budu mít k dispozici, takže pak kdykoli. Posílám ti kontakt na SZ a domluvíme se.

Adept 14.10.2011  11:54

« Re: plecháče

Oki. Příští týden se ti ozvu. Díky

foto pepa-t

pepa_t 28.10.2011  10:33

« Re: Re: plecháče

Ahoj, nevím jestli nabídka na plecháče stále platí... poslal jsem ti PM. Případně bych měl o jednu sadu zájem. Díky za informaci.

bicak77 28.10.2011  12:43

« Re: Re: Re: plecháče

Ahoj, zklamu tě. Jak píšu v novinkách, sady byly hned pryč. Zprávy jsem si nevšiml, ale stejně už bylo pozdě...

hajny 06.11.2011  18:06

hodiny

Ahoj .
    Prosím tě ty začínáš být tady takovým arbitrem a pro dobrou radu nejdeš daleko
    jak se mění čas? Možná je to v manualu ,ale u tebe to bude rychlejší.
    Jinak AUX funguje bezva stačí za 20Kč kabel a mobil či MP3 jede.
    Dík.

bicak77 06.11.2011  20:26

« Re: hodiny

Ahoj, děkuji za důvěru ;-)
      Je to velmi jednoduché. Až budeš mít oživenou palubovku a vypnuté rádio (zmáčknutí otočného knoflíku na ovládání hlasitosti), zmáčkneš vpravo na středovém panelu tlačítko MENU. Pomocí šipek nahoru nebo dolů si najdeš pozici DATE AND TIME a zmáčkneš OK. Opět pomocí šipek nahoru a dolů listuješ v YEAR(rok), MONTH(měsíc), DAY(den), HOUR(hodina), MINUTE. Pomocí šipek vlevo nebo vpravo si upravíš v každé pozici co potřebuješ. Až to máš, zmáčkneš jen OK a je to uložené. Snad je to srozumitelné...

Ronault. 06.11.2011  20:51

« Re: Re: hodiny

Mělo by to jít i při zapnutém rádiu, ne? Ve stejném koncernovém rádiu u 207 to jde. Nabídka menu je podle mě pořád stejná. Alespoň minulou neděli při přesunu času jsem to dělal při zapnutém rádiu.

bicak77 06.11.2011  21:21

« Re: Re: Re: hodiny

Právě že jsem minulý týden při změně času pohořel a musel jsem rádio vypnout ;-\ Teď už jen fakt přesně nevím, jestli tlačítko MENU nereagovalo vůbec nebo jsem se dostal do menu rádia, no prostě to nešlo..ráno to ještě prověřím.

Ronault. 06.11.2011  22:28

« Re: Re: Re: Re: hodiny

Vím, že jsem právě couval z garáže, když jsem si všiml, že je špatně nastavený čas a motor běžel, takže hrálo určitě rádio...

bicak77 07.11.2011  09:31

« Re: Re: Re: Re: Re: hodiny

Ronault, tak máš pravdu, jde to i s rádiem. Jen přibude v MENU položka RADIO...Nevím, co mě minulý týden na tom tak zmátlo. Asi stárnu 8-s >:D

Ronault. 07.11.2011  10:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: hodiny

Je pravdou, že francouzi mohou i jednoduché věci dost zajímavě zkomplikovat, ale tohle by už bylo moc >:-[] :-!

bicak77 07.11.2011  09:33

« Re: hodiny

Takže jak vyplynulo z diskuse s Ronaultem, rádio vypínat nemusíš!

Ronault. 08.11.2011  22:57

Co jsou toto za kola

Když už jsme tady rozebírali tolikrát Oaklandy, tak bych rád v kolech pokračoval.
    Tohle je cenník, což je podružné, jde mi jen o kola, které má C4 na první fotce cenníku. Co to jsou za kola? v nabídce příslušenství je nevidím. Bostony přece vypadají jinak. A mám pocit, že i ta barva není u nás k dostání. Přitom ta kola se mi líbí velice...

bicak77 09.11.2011  10:13

« Re: Co jsou toto za kola

Takže vysvětlím hned :-)

Kola jsou 17" Phoenix, dají se dokoupit k Tendance a k Exclusiv. Viděl jsem je v reálu a bomba! Nevím, proč nejsou v katalogu příslušenství, ale najdeš je normálně v konfigurátoru.

Barva je červená Babylone, taky v reálu pěkná, ale světlejší než na obrázku. Je to ta z reklamy v TV...i na MACZ už je k vidění ;-)

Ronault. 09.11.2011  13:42

« Re: Re: Co jsou toto za kola

Takže to jsou 17". Koukal jsem do cenníku a nejsou ani k Tendance, jen k Exclusive a na základní 1,6 HDI 17" dokoupit taky nejde. Trochu škoda, vypadají skvěle.
        K barvě... tady v tom cenníku ještě vypadá normálně, ale na titulní stránce citroen.cz je červená C4, která má odstín spíše do fialova... že by taky Babylon? Ale to je jedno, za tu barvu bych tolik nepřiplácel :-)

bicak77 09.11.2011  14:40

« Re: Re: Re: Co jsou toto za kola

V květnu v ceníku pro Tendance ještě byly za 19.900 Kč (oproti 16kám Boston příplatek jen 4000kč). Učurával jsem z nich, ale braly se skladovky a já byl potom spokojen i s krásnýma poklicema. V reálu vypadají krásně dravě, prostě z C4 udělají pravý hot hatch >:D
          Ta fialová je v konfigurátoru opravdu jako červená babylon.....

Ronault. 09.11.2011  15:41

« Re: Re: Re: Re: Co jsou toto za kola

Trochu jsem se koukal do cenníku a konfiguroval ideální konfiguraci.
            S výbavou a barvou není problém.
            Problém je vybrat motor. Jestli 1,6 VTi nebo 1,6 HDI. Pokud ale by člověk trval na slabší HDI, tak nemá možnost si dokoupit ta krásná kola Phoenix.
            A nemáš i zkušenost, jak se auto chová na 17" oproti 16"? Vypadá lépe, to není pochyb, ale jestli mu zůstává pohodlí

bicak77 09.11.2011  16:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Co jsou toto za kola

Tak co se týká kol, 17" bych se nebál. Probíral jsem to kdysi tuším s Brutus70 a říkal, že velký rozdíl v komfortu neregistroval. Ono co ti budu nalhávat, velké příčné nerovnosti a díry si "užiješ" i se 16". Spíše bych měl trošku obavy, jak si se šířkou pneu 225mm vypořádá 1.6VTi....myslím si, že bych to asi na dynamice poznal. V tom by měl asi výhodu silnější HDI a jeho Newtonmetry.

Co se motorů týká, záleží asi opravdu na osobních preferencích. Já jsem spokojený s VTi. Umím si představit silnější HDI 82kw. Dynamika slušná, údajně velmi tichá, 6ti kvalt. Ovšem v květnu byl rozdíl v ceně 1.6VTi vs 1.6HDI 82kw celých 70tis Kč (68kw 50tis Kč), takže ve firmě nebylo co řešit.

Kdybych si mohl ze současné nabídky vybrat cokoli, tak by to bylo samozřejmě 2.0HDI. Kdyby byla nabídka stejná jako u P308, srdce by mi plálo pro 1.6THP(115kw, popř.147kw) v MANUÁLU ;-)

Ronault. 09.11.2011  20:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Co jsou toto za kola

Jo, to HDI je docela slušné, s VTi jsem jel jen 1,4 a s 1,6 moc krátce na to abych soudil...
                Jenže pak to člověk nakonfiguruje a dostane se s 1,6 HDI 82 kW Tendance + metla + dva pakety na 430 - 440t a to jsem ještě nepřipsal ty Phoenixy.
                Tady asi už záleží na flexibilitě prodejce, jestli je ochoten dát slevu řekněme 10% , protože se cena blíží částce za auto střední třídy... :-|
                Mě by ta 1,6 HDI stačila, 2,0 HDI jede lépe, o dost, ale jsu skromný >:-[] Toho THP bez manuálu je škoda, ale prý ani nebude 8-s

hajny 11.11.2011  13:32

Dik

Ahoj.
    Dík za vyčerpávající vysvětlení ,čas nastaven.
    Musím se podívat do toho manuálu ,ať Vás tady neotravuju ,ale když já návody tak nerad čtu.
    Jen ještě maličkost . Začíná zima a stím klesá venkovní teplota a tak na mně neustále bliká
    ukazatel ven.teploty (asi kvůli námraze) myslíš ,že to na nás bude blikat celou zimu?
    A nebo to jde taky přenastavit.
    Ještě jednou moc dík.

vojta66 11.11.2011  13:36

« Re: Dik

Jo, tak tohle mě krapet také irituje. To blikání od cca 4 nad nulou až do....minus 10 ? :-)
      Lepší by bylo, jak jsem to měl na dřívějším autě, aby to třeba od +3 párkrát bliklo a vydalo nějaký zvukový alarm a hodilo tam vločku...to neustálé blikání mi celkem leze na nervy...
      Nevím, možná to jde nastavit, ale zatím jsem to v návodu nenašel...

bicak77 11.11.2011  15:24

« Re: Dik

Tááák pánové, taky jsem to zaregistroval a pěkně mě to se.... ;-\ Jak bude chvilka, určitě se na to vrhnu. Ale nedávám tomu moc šance... Ve Škodovce to na mě ráno zapípalo, párkrát zablikalo a byl klid. Jako ne že by se s tím nedalo žít, ale vždycky když to blikání periferně zaregistruju, na vteřinku ve mě hrkne, že je něco špatně....

foto igislo

igislo 12.11.2011  11:12

Povrzavajuce okna

Zdravim ,
    V prvom rade chcem pochvalit vinikajucu recenziu na C4.

Tu pripajam este jednu skvelu rezenziu nekupenych novinarov, ktorych auta bavia

Pravdupovediac som sa na ich zaklade rozhodol toto auto kupit pre manzelku.
    Je to benzinova 1,6 vti vo vybave Best colection, predpokladam ze v Cechach je to Tendance + nejaky paket naviac.
    Dost som rozmyslal aj nad Diesel motorom , ale manzelka dene urobi z pace do prace asi 30km , takze Diesel by sa ani nezahriala a PDF filter by asi odisiel po 10000 km.
    Nakolko som nechcem skoncit ako sused ,ktory chodi v sobotu prehanat manzelkinho diesla po dialnici aby sa vypalili usadeniny z PDF.
    Co musim potvrdit Citroen urobil s C4 poriadny skok dopredu oproti predchadzajucej generacii, o designe ani nehovoriac, proste Thierry Metroz momentalne sefdesigner Citroenu nezaprie svoj povod a skolu z BMW. Uz C5 je proste nadherna a C4 je podla mna vydarena taktiez. To co robi Schreier v KIA / v Audine navrhol prve TT cko/ to zacal robit Metroz v Citrone.
    Pripravujem svoju recenziu na C4 momentalne je na aute asi 4300km , ale este predtym sa chcem opytat na to ako ste vyriesili dalej tie okna , nakolko ja mam pocit ze niekedy to pocujem aj ja na nerovnostiach ale manzelke to vychadza zo spolujazcovho uchytu bezpecnostneho pasu.Problem to je banalny ale auto je maximalne tiche takze toto niekedy zacujem.
    Vdaka za info .

bicak77 13.11.2011  19:30

« Re: Povrzavajuce okna

díky za chválu, těším se, až rozšíříš tady na MACZ naše řady :-)

Asi tě trošku zklamu, ale povrzávaní při spuštěných oknech jsem ještě neřešil. Za prvé jsem byl nyní v servisu více než často kvůli vyvážení (viz.moje aktuality) a nechtěl jsem vytahovat další kauzu...Za druhé momentálně díky počasí okna nespouštím, takže vrzání neregistruju.

Navíc jsem objevil jiný pazvuk (bouchání, lupání). Tento zvuk vychází z pravé strany, z podvozku vozidla. Připomíná mi to zvuk táhel stabilizátoru (na Fábii jsem párkrát měnil). Tohle jsem v servise při vyvažování zmínil, ale táhla stabilizátoru byla prý v pořádku...Není to ale nic tragického. Nechám to ještě uzrát, třeba ten zvuk bude markantnější a pak bych zajel znovu do servisu a zmínil i ta okna.

Jinak až na problém s vyvážením elektronů (do toho jsem se navezl sám, i přes varování kolegů zde na MACZ), výše zmíněné zvuky (to je problém všech aut napříč všemi značkami) a neustále blikající údaj venkovní teploty jsem s autem maximálně spokojený a myslím, že si můžeme navzájem poblahopřát k dobré volbě auta ;-) Měl jsem totiž možnost v poslední době projet více aut nižší střední a střední třídy a jen jsem se utvrdil v mém dobrém výběru.

P.S. Díky za test, ten jsem ještě nečetl...

hajny 14.01.2012  19:08

edit 22tis.

Tak to nám to nadšení z dobrého auta moc dlouho nevydrželo.
    pěkně nám to začíná a to po pouhých 22 tisících km? To bude po
    100 tisicích km z toho auta plečka !!!
    Doufám ,že nebude tak zle.

bicak77 14.01.2012  21:03

« Re: edit 22tis.

Já jsem to možní napsal moc depresivně. On ten problém se startováním může nakonec mít na svědomí opravdu benzín. Různé pazvuky se ozývají i z nových aut zvučnějších značek - stačí si počíst tady na MACZ ;-) Takže nám zůstává problém s elektronikou - to nebude jen náhoda, když se nám to děje u obou aut...
      Ale jinak mě auto i přes jiné nedostatky pořád baví a rád s ním jezdím ;-)

sotomaior 15.01.2012  10:00

« Re: Re: edit 22tis.

jestli plánujete brát vervu100, tak doporučuji před nabráním na čepračce zjistit jak dlouho ji už mají v nádrži... taky sem myslel, že autu dopřeju "něco" lepšího a byla to tragedie, ráno to prvních 500m škytalo ( při teplotách kolem 0°C). jak jsem to viděl tak jsem benzín rychle dojel a načerpal na stanici obyčejného Eurooil ale s velkým přůčepem a bylo to pryč. Ono při aktuálních cenách moc lidí prémiový benál nebere... a jestli takhle stávkoval jednodušší motor v i30, nevím co by na to VTi...

bicak77 16.01.2012  07:17

« Re: Re: Re: edit 22tis.

Já už jsem jí zkoušel, je to čerpačka s velkou frekvencí, takže v pohodě. Jinak pozor hlavně na normální benzín 95! Kvůli přidané řepce je "životnost" jen 6 měsíců od výroby. Než se kolikrát benzín dostane ke stojanu taky trvá. Důsledky jsou potom takové, jak píšeš. Vysokooktanové palivy mají u nás zatím výjimku a řepku neopsahují. Otázka zůstává, jestli je opravdu na stojanu Verva100 nebo normální benzin. Četl jsem tady, že u nájemců např.u Shellu je běžná věc, když místo prémiového bezninu natankuješ obyčejnou 95ku... ;-\

sotomaior 16.01.2012  07:44

« Re: Re: Re: Re: edit 22tis.

No s běžnou 95tkou jsem ještě problém neměl, ale beru vždy jen cca 15l abych to do 2měsíců vyjel... Jinak ta životnost 6měsíců je bež kontaktu se vzduchem... jinak je doporučeno dokonce jen 3měsíce ;-\ Jinak viz. výsledky kontrol ČOI...některé noname pumpy dávaly až 50% ethanolu...masakr

bicak77 16.01.2012  14:56

« Re: Re: Re: Re: Re: edit 22tis.

Tak ten ethanol by klidně mohla být příčina problému se startováním, to by úplně odpovídalo. Nastartovat nechce, po zahřátí už jede normálně - učebnicový příklad. No dám pak vědět, jestli to byl opravdu benzín nebo se jedná o něco většího.

vojta66 17.01.2012  19:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: edit 22tis.

No, to jsou zajímavé postřehy...mě zatím moje C4 vrže při nízkých teplotách od levé výplně dveří...jak se auto zahřeje, tak je to ok....
                Ad Blackouty: zatím nic velkého, jen mi najednou přestal jít palubní počítač v režimu 2 tripu a tvrdošíjně se zastavil na 9999 km.....tak jsem ho - možná zbrkle - vymazal a normálně jede dál od nuly....škoda, tím pádem nemám přehled o spotřebě celkové a průměru - tzv.od narození....
                V současné době najeto něco přes 11.000 km.

bicak77 18.01.2012  04:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: edit 22tis.

Ahoj, mám dojem, že 9999km je strop pro trip v palubním PC. Tam jsi došel normální cestou nebo jsi měl najeto třeba 5000 a najednou to skočilo na 9999 a zaseklo se?

Nicco 11.09.2012  16:12

« Re: Re: edit 22tis.

Takto to vyzera, ze PSA ma opat problem s elektrikou - multiplexnou sietou - odkedy ju nasadili v 307cka prvy krat.
        Co sa tyka toho zvuku, mozu to byt ventily, ale kedze to ma variabilnu vacku, tak to moze byt aj ten mechanizmus otacania vacky. Vo Focus 1.6tivct sa to prejavuje presne tak isto. Po studenom starte 30s traktorovy zvuk. Nasleduje vymena jedneho alebo obidvoch mechanizmov vacky za nejakych 10000Kc. Predchadzat sa tomu da jedine vcasnou vymenou oleja.

bicak77 12.09.2012  06:55

« Re: Re: Re: edit 22tis.

Co se týká elektriky, musím zaklepat na dřevo, po přehrátí softwaru je klid. Jen mi někdy špatně pracuje dodělávaná HF sada, ale tady bych vinil spíše právě tu HF sadu....

IDELFI 19.01.2012  21:50

« Re: edit 22tis.

Tento týden jsme byli v servisu (co ho máme už po druhé ) , že nám motor po nastartování hrozně moc klepe a občas klepe i když je zahřátý.Tam nám hned řekli že je to vačková hřídel (asi s tím mají skušenost) a na druhý den nám řekli že je to normální zvuk motoru , no nám se to normální nezdá. Ještě mi řekli , že to může být benzinem. Máme najeté 9000km.Uvažujeme navštívit druhý servis ( ne citroen ) jestli je to opravdu normální, ať jsme v klidu :-) .Četli jsme na netu recenze a tento motor se jim nějak nepovedl.no uvidíme co bude dál .

vojta66 19.01.2012  22:20

« Re: Re: edit 22tis.

Ahoj, došel jsem tam normální ceśtou, takže pokud je to strop, tak to pak jo.....to mě taky původně napadlo....

bicak77 19.01.2012  23:02

« Re: Re: Re: edit 22tis.

Já myslím, že to je opravdu ono ;-)

bicak77 19.01.2012  23:06

« Re: Re: edit 22tis.

No jestli se jedné o takový dieslový zvuk a dělá to jen chvilku za studena, tak to mi dělá taky jak píšu v novinkách.

vojta66 22.01.2012  20:38

« Re: Re: Re: edit 22tis.

Tento zvuk mám také.....klasika u těchto motorů....bohužel.
          Taky jsem dnes objevil tento pazvuk....tzv. hučení převodovky - přesně jak popisuje ve svém videu autor kempiar, starší typ C4, motor stejný...?

údajně to způsobuje špatná vůle soukolí stálého převodu

bicak77 22.01.2012  21:25

« Re: Re: Re: Re: edit 22tis.

Ono to z toho videa není tak patrné, ale asi musí jít o dost protivný vysoký zvuk ;-\ A to ti dělá pořád nebo jen v nějakém režimu? Jestli je to opravdu ve stálém převodu, mělo by to dělat asi pořád...
            Jinak navštívit servis a záruka no....určitě dej vědět!

Ronault. 15.02.2012  21:14

Kdyby jenom VTi

Takových problémů s přímovstřikovými benzíny bude jen přibývat 8-s

Nerez 15.02.2012  21:18

« Re: Kdyby jenom VTi

I do FSI doporučovali tankovat alespoň 98ku, aby se to nezasvinilo.

Ronault. 15.02.2012  21:24

« Re: Re: Kdyby jenom VTi

Tak tak, podle mě tohle bude čekat i jiné motory, třeba ta nová 1,6 GDI atd.

Čekám s napětím na první názory přestaveb na LPG přímovstřiků, LPi od Vialle vypadá slibně a do LPG se žádná řepka nepřidává 8-s

bicak77 15.02.2012  23:05

« Re: Kdyby jenom VTi

Taky mě napadlo, že to nebude problém jen VTi. Tsíčkám to jistě taky nedělá dobře. Jak je možný, že se normy na benzín v rámci EU můžou tak lišit ;-\

matii 16.02.2012  08:51

« Re: Re: Kdyby jenom VTi

Kupoval jsem VTíčko už v roce 2009 a již tenkrát mě prozřetelně upozorňovali, abych dbal na kvalitu benzínu a občas to prohnal nějakým víceoktanem.

Takže zpočátku dostával můj miláček Carreru 95 říznutou jednou za čas stovkou. Bohužel ceny paliv mě donutily tankovat jen tu 95ku (Carreru), a 100ku brát jen na delší štreky do Německa, či na dovolenou.

Každopádně věřím tomu, že díky těmto zdánlivě neekonomickým krokům, jsem prodloužil život VTíčka o značný kus. Po dvou a půl letech provozu je zatím bez jediné závady a přede spokojeně jako kočka.

Nechápu lidi, co si koupí nové auto za půl mega a pak do něj lejou nějaký svinstva.

bicak77 16.02.2012  09:08

« Re: Re: Re: Kdyby jenom VTi

Já se snažím tankovat jen na Benzině a OMV. Zhruba čtvrtinu tankování u mě tvoří Verva 100 nebo Carrera, takže snad jsem autu trošku pomohl....Pro mě je přijatelnější tankovat výhradně tyto paliva, než myslet každých 5000km na nějaké aditivum. Finančně to vychází jen o něco dráž. Ale nejdřív mi musí hoši ze Citroenu potvrdit, že např.Verva 100 toto aditivum plně nahradí nebo jestli v tom není další háček...

matii 16.02.2012  09:17

« Re: Re: Re: Re: Kdyby jenom VTi

Taky mě to napadlo, bo dle mého názoru je ta lahvička taky jen nějaké "čistidlo", stejné jako je v Carreře či V-Poweru.

Mám "pod dohledem" jednu soukromou benzínku s relativně levným benzínem. Jezdí na ní díky tomu tankovat docela dost lidí i s dost hezkýma autama. Každý z těchto lidí vám bude přísahat, že to jsou jen řeči a že benzín z této stanice je stejně kvalitní, jako od těch značkových. Jak říkám, mám jí "pod dohledem" a vím co se tam po nocích děje. Nekoupil bych si tam ani benzín do sekačky. Neříkám, že se to na značkové benzínce nemůže stát, ale ta pravděpodobnost je menší o několik řádů.

bicak77 16.02.2012  09:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Kdyby jenom VTi

Správně, člověk by se měl pokusit co nejvíc eliminovat riziko...Ale co mě například překvapilo: Shellky jsou vesměs "frenčízy". Nikdo údajně nekontroluje, že když má na stojanech V-power, jestli ho od Shellu opravdu odebral...No je to informace typu jedna paní povídala, ale ani bych se tomu u nás moc nedivil ;-\

Nerez 16.02.2012  10:02

« Re: Re: Re: Kdyby jenom VTi

To tankování kvalitního paliva, i za vyšší cenu se ti stejně vrátí i na spotřebě. Čím kvalitnější beznín, tím nižší spotřeba a samozřejmě tím prospíváš motoru. Já přes léto Carrera 95 a v zimě 100, kvůli rychlejšímu zahřívání motoru.

vojta66 17.02.2012  14:32

ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

Právě jsem obdržel "znepokojivou" sms od svého prodejce C4:
    "Vážený zákazníku, společnost Citroen zjistila vyznamne odchylky v kvalite paliv distribuovanych v nekterych zemich, proto výrobce doporucuje pridavat do palivové nádrže Vašeho vozu přísady po ujetí každých 5 tisíc km.
    Tato přísada paliva je k dispozici ve všech prodejních servisních místech výrobce pod označením 1606355880. Váš Citroen Dojáček“

Toto se dá vykládat "mezi řádky" různě, že.....pokud tankuju kvalitní benzin tak na to prdím, jinak by mě zajímalo, kolik tato "zázračná lahvička" bude stát.... >:-[] (Mám motor VTi)

bicak77 17.02.2012  14:49

« Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

Jojo, už o tom píšu v novinkách.Mám celý dopis z Citroenu, a tam se píše, že může dojít k zanesení sacích kanálů a ventilů. Sám nevím, jestli to budu používat nebo ne...tankuju celkem často Vervu100 atd. Jinak už to psala IDELFI, lahvička na 5000tis km stojí 580Kč s DPH.

vojta66 17.02.2012  14:51

« Re: Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

Jojo...u slušných prodejců stojí cca 462 kč s dph, ale i tak.........ehhh

bicak77 17.02.2012  15:22

« Re: Re: Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

No je to na zvážení každého, jestli je to zapotřebí kupovat nebo si vystačit jen s prémiovým benzínem..nebo to nechat tak jak do teď...

Ronault. 17.02.2012  17:46

« Re: Re: Re: Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

Tak osovně bych ani proti tomu nebyl, dělá to pokud se nepletu desetník na kilometr, což je při dnešních cenách benzínu skoro zanedbatelná částka. Samozřejmě i tak bych Vervu bral i nadále.

matii 17.02.2012  22:16

« Re: Re: Re: Re: Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

vojta66 18.02.2012  15:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

@matti: ano, to je přesně ono. Tuto lahvičku jsem zakoupil a vchrstl jí do nádrže svého C4 1.6 Vti. Stálo mě to přesně 462Kč a snad to neuškodí, spíše doufám prospěje.

IDELFI 23.02.2012  17:48

« Re: Re: ZNEPOKOJIVÁ SMS OD PRODEJCE ?

Dnes jsme koupili v citroenu aditivum , cena 405,- s DPH

foto Kajuska

Kajuška 26.02.2012  10:30

fotky

ahojky, dopřej nám ještě nějáký fotky :-)

bicak77 26.02.2012  18:58

« Re: fotky

Ahoj, no něco přidám až se vyčasí a umyju auto od soli, ale já nejsem zrovna nadšenej fotograf ;-)

foto jednooky

jednooky 28.03.2012  20:08

VTi- LPG

Zdravím, máme 1,6 VTi v C3 picasso (2009) a ide bez jediného problému, nič nepridávame do paliva a tankuje sa klasická 95 v podstate na hocijakej pumpe.
    Čo sa týka motoru, tak je fakt že vydarený, tichučký s dostatkom výkonu a s veľmi prijatelnou spotrebou ( priemer je niekde okolo 6,7 )

A teraz sa plánuje namontovať LPG lebo sa zvýšil najazd a pri dnešných cenách benzínu nevyd´ím inú možnosť. Som velmi zvedavý ako sa s tým motor vysporiada :-)

bicak77 29.03.2012  11:33

« Re: VTi- LPG

Tak to rád slyším, že motor slouží dobře. Kolik má najeto? Já se blížím k 30tis a zdá se, že co se výkonu týče, motor je stále "ve vývinu" a jakoby pořád přidával nějaké koníky k dobru :-)

S tím LPG nevím...nejdřív bych si sehnal informace od někoho, kdo s VTi na plyn jezdí delší dobu...

foto jednooky

jednooky 29.03.2012  13:27

« Re: Re: VTi- LPG

Máme už skoro 60 000 km a ako vravím ani pol zlého slova sa nedá nanňho povedať :-)

Čo sa týka LPG, rieši to otec, ale čo viem nemal by s tým byť problém, dneska dáš na plyn všetko a funguje to bez problémov pokial sa o to staráš ;-)

Nicco 11.09.2012  16:06

« Re: Re: Re: VTi- LPG

Tak ako to dopadlo s LPG? Zaujima ma to, lebo VTi je priamy vstrek pokial viem a to tam pojde jedine kvapalne Vialle za nejakych 60tisic Kc.

dino77 25.04.2012  19:26

hluk zo zadnej napravy

viem, ze je to vseobecne znama zalezitost s citroenmi, kde zadna naprava neprimerane zvukovo reaguje na prejazdy vacsich jam, ale ak si pozries Slabe stranky v tejto recenzii: [odkaz] zistis, ze sa to da z casti vyriesit. Je to sice starsi model C4, ale za pokus s tou rezervou to stoji :-)

bicak77 26.04.2012  20:03

« Re: hluk zo zadnej napravy

Díky za radu, ale u mě je rezerva potichu ;-) Rány jsou evidentně způsobeny horším odladěním podvozku. Prostě v pozvolném pohupování je auto machr, ale rychlé odtlumení (díra) prostě nestíhá ;-\

dino77 27.04.2012  15:27

« Re: Re: hluk zo zadnej napravy

jj, je to presne tak a este horsie je to, ked sa moj citron vali do zatacky a nabehne na vacsiu nerovnost. zadok mu vtedy skace ako Janosik ked ho lapali ;-\ mame kus smoly, lebo sme tu vsetci kupovali novy model, o ktorom neboli este nikde pisane uzivatelske recenzie, takze my sme ti kralici, ktori budu pomahat spravit to rozhodovanie o nieco lahsie pre buduce generacie "citroen4kov" :-)

bicak77 28.04.2012  18:13

« Re: Re: Re: hluk zo zadnej napravy

Já jsem před koupí věděl z testů, že to tak nějak bude... ;-)

Jinak v globálu jízdní vlastnosti určitě špatné nejsou. Když srovnám třeba s Fábií I, co jsem jezdil před tím, v C4 se cítím určitě jistěji.

hajny 21.05.2012  13:27

hodiny a datum

Ahoj bicáku .
    Tak už se mi to stalo taky . Zničeho nic hodiny a datum na mě začaly blikat nesmyslné údaje. Tak jsem to přenastavil zatím drží , ale člověk je načatý a čeká co příjde.
    Do servisu zatím nejedu , uvidíme co bude. Jsem z toho mrzutý ,ale co se dá dělat.
    měj se :hajný

bicak77 21.05.2012  14:28

« Re: hodiny a datum

mě už se to od té doby nestalo. Kolegovi se to dělo ob den a definitivně to vyřešilo přehrátí nějakého softwaru, jestli si dobře pamatuju. Otázka pěti minut. Prostě už je pár měsíců klid :-)

foto FISHkaa

FISHkaa 24.05.2012  11:18

BT HF

rozhodně bych vybral Parrota. Je to specialista na HF. Nabízí bezplatné upgrade systému o nové telefony. Samozřejmě bych ale před koupí zkontroloval, zda tvůj mobil bez problémů umí.
    Naše firemnéí flotila má téměř výhradně Parroty a i přes široké zastoupení smartphones si nikdo nestěžuje ;-)

bicak77 24.05.2012  19:04

« Re: BT HF

Asi to tak dopadne, podle rozumu je to přesně jak píšeš. Ale když pro Nokii hovoří přeci jen promakanější design a u mě v autě sedne na jedno místečko jak díra na p... ;-)

Ronault. 24.05.2012  21:32

« Re: Re: BT HF

A nejde HF dodělat přímo výrobcem auta? C4 ho ve výbavě má, tuším, že je teď součástí Selection.

bicak77 24.05.2012  21:58

« Re: Re: Re: BT HF

Bohužel to nejde :-( Zajímal jsem se o to hned po koupi, protože jsem celý balíček výbavy (BT HF, USB atd.) chtěl, ale brali se skladovky a ty toto neměly. Máš pravdu, Selection už to má sériově. Oproti mému má ovládání na volantu, jiný display, takže jen tak přidělat to zřejmě opravdu nepůjde.

BTW když jsme u Selection. Oproti mému Tendance má nejen zmiňovaný balíček (connecting???), ale taky couvačky a elektrony. Za chvíli to bude rok, co C4 mám a nyní je cena i s výbavou navíc stejná jako loni. No nekup to teď ;-)

Ronault. 24.05.2012  22:34

« Re: Re: Re: Re: BT HF

Jo, C4 je teď hodně zajímavou možností. Selection má pěknou výbavou, jen mi tam chybí aut. klima. Tak nějak k vozu této třídy patří, takže ještě by to chtělo Pack Komfort a je to kompletní. Dostal jsem teď i nabídku na předváděcí Selection 1,6 HDI 90k v metalíze za 350t, což je moc pěkné. Předváděcí Exclusive s 1,6 HDI 110k 415t.

Včera jsem to srovnával s 308 a vyšla mi lépe 308, ta totiž teď má ve střední výbavě i xenony a navigaci a taky aut. klimu, když jsem se snažil dovybavit C4 na tu cenu, tak už jsem převýšil 308. Ale zase je pravda, že C4 je v některých věcech přecejen o kousek před 308.

Když jsme u těch Citroušů a ty máš k nim blízko. Koukal jsem, že pěkně slevnili DS4, za 499t je Anniversary 1,6 HDI 110k, což je takový spodní ideál pro tohle auto, ale má moc pěknou výbavu, včetně park. senzorů, polokožených sedaček, xenonů, navigace, masáž. sedaček... to je v pravdě v nižší střední třídě jedna z nejlepších cen vybavených aut. Ale zaujalo mě spíše to, že je k autu servis zdarma na 5 let nebo 100t km zdarma. Co to má znamenat? Jakože včetně materiálu jako olej? Nebo jen práce? To totiž opět pěkně snižuje cenu auta... :-O

bicak77 24.05.2012  23:10

« Re: Re: Re: Re: Re: BT HF

Tak když to vezmu popořadě. Mě by určitě zaujal ten Exclusive za 415tis :yes: S tímto motorem a výbavou je to myslím superkup a oproti 1.6HDI 90k máš přeci jen nějakou tu výkonovou rezervu.

Co se týká servisu zdarma, nemám páru...Ale u Mercedesu myslím neplatíš ani ten olej, tak kdyby se chtěl Citroen opičit, na škodu by to nebylo ;-) Jestli mi to zítra vyjde, chystám se do Citroenu (smrdí mi klima) a to se na to teda zeptám. Doufám, že už mají na salonu Aircross, jsem zvědav, jak vypadá na živo.

Jinak s cenou DS4 se dalo čarovat už od uvedení na trh. Vím, že u nás prodali DS4 1.6THP 200k co měli nejetou na saloně za 600tis. Byla v kůži, 19 kola, myslím že měla i navi..Prostě šli dolů o 200tis. Četl jsem dnes něco z diskuze u testu DS5, kde kritizují ceníkovou cenu. Vsadím se, že s DS5 jdou dělat stejná kouzla jako s DS4 ;-) DS5 jsem měl půjčenou a i přes nějaké ty nedostatky mě osobně oslovila...

dino77 05.06.2012  15:52

bubliny pod farbou

Vyzera to, ze je to viacej ako len individualny problem. Na anglickom citroenackom fore ludia pisu, ze to bol bezny problem so starsimi C4, co je ale horsie, zopar ludi sa tam stazuje, ze maju take iste problemy aj s novymi modelmi.
    Ze to je sposobene nespravnym vycistenim pred finalnym postrekom farbou. Ja mam 17 mesacne auto a nic take som zatial nespozoroval, ale ked sa o tom diskutuje ako o pretrvavajucom probleme, asi si zacnem viacej vsimat hlavne prednu cast auta ;-\

bicak77 05.06.2012  19:15

« Re: bubliny pod farbou

Ano, v servise se překvapeně vůbec netvářili, prý se to občas stane. Kapota je z hliníku a prý stačí, aby se někdo před lakováním kapoty jen dotkl a je zaděláno na problém. Mám si cinknout týden dopředu než se cca na 2 dny vzdám auta. Bude se stříkat celá kapota, která už je mimochodem po jednom roce celkem "otřískaná" od kamínků. Auta si všímej, ale mě to muselo takhle vyběhnout během pár dní, jsem si jist, že ještě nedávno tam nic nebylo. Auto hodně často myju a pak si ho obcházím...

Ronault. 05.06.2012  20:22

« Re: Re: bubliny pod farbou

Hliník je svinstvo na lakování, ale alespoň nerezne, jak nějaké Hjondé ;-) Já mám na Laguně kapotu z hliníku, blatníky a páté dveře z plastu a jsem rád, hlavně, když vidím podobně stará auto zrezlá a vím, že tohle mě nečeká :-)

bicak77 06.06.2012  08:49

« Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Máš recht, nalakovat hliník není žádná sranda. Tak jsem zvědav, jak se s tím vypořádají v servise. Aby to nedopadlo tak, že místo kazu 5x2,5cm budu mít místo kapoty jednu velkou bublinu ;-)

dino77 06.06.2012  16:02

« Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

niektorym anglicakom dokonca v servise povedali, ze sa kvoli bublinam bude menit cela kapota za novu, co ale ako pozeram nie je tvoj pripad ;-\ no aspon ti to zakryje tie stopy po odrazenych kamienkoch....
            ja idem teraz na 10dni do Chorvatska a uz teraz sa modlim, aby mi pri tych teplotach nezacala kapota bublat >:D
            auto je v kazdom pripade uz jemne oznackovane...najprv som pri cuvani, pri kvakani dvoch pasazierov nezaregistroval spatne senzory a nabehol na nizky betonovy murik takze 10x10 skrabance, ktore az tak nevidno, ale vcera to pred mojim panelakom zase daky idiot nevedel vytocit popred moje auto a nechal mi 10x10 skrabanec na prednom narazniku...to ma uz viacej vytocilo...dnes vecer po prichode z roboty idem kontrolovat predne narazniky aut na mojom parkovisku a boh chran ked najdem vinnika >:-[]

vojta66 26.08.2012  21:14

« Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Tak co Bicaku, už jsi se objednal do servisu - ad bubliny pod barvou....

bicak77 26.08.2012  22:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Ahoj Vojto, zatím jsem se neobjednal. Ale kolega to brzy spojí s prohlídkou po 30tis, tak to uděláme hned po sobě. Vidím to na začátek září. Co ty? Puchýř se ti vyhýbá? ;-)

vojta66 31.08.2012  23:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Zdar, zatím ano, jediná "závada" zatím to, že jednou mi svítilo na ciferníku stále SERVICE a ani to nezhaslo po opětovném nastartování....tak jsem dojel do servisu - Autocentrum Dojáček - a tam mě dorazili tím, že když chtěli nahodit diagnostiku, tak se vůbec nebyli schopni připojit na server.....takže druhý den to už přestalo svítit..... Zatím najeto přes 20.000 a jsem spokojen...

dino77 12.09.2012  22:24

« Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

pozeram na ten tvoj update a hovorim si...ako fajn ze som to uz vyriesil so svojim autom...len zajdi do servisu kde ti za nahradne auto nebudu uctovat..mne tam kde som si to nechal robit uctovali 18e na den, akurat ze sa na druhy den auto pokazilo, tak som ten druhy den dovolenkoval z roboty ale zase som za prvy den neplatil...neviem ci vyhra.

druhy servis mi potom povedal ze oni pri takej oprave poziciavaju auto zadara...v kazdom pripade mali to hotove za 2 dni takze budes mat svojho citrona spat cobidup >:D >:D

bicak77 13.09.2012  10:17

« Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Tak s půjčením auta prý nebude žádný problém. Peníze jsme neřešili, ale předpokládám, že to bude zdarma, chovají se k nám velmi vstřícně (ADO FM)...Příští týden dám vědět.

Adept 13.09.2012  15:42

« Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Za dva dny to je docela rychle. Aby byla ale kvalita O.K. Já když to beru ze své zkušenosti, lakoval jsem nárazníky, blatník a dveře, tak to trvalo 7dní. Pořádně připravit podklad, přebrousit, epoxidový základní nátěr, metalický lak a tudíž barva + lak. Všechno musí jít v nějakém sledu a s určitým odstupem. Ale snad jó, přece ví co dělají.

Brandon Walsh 13.09.2012  17:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

no neviem mne keby zacalo bublat rocne auto tak im ho akurat tak vratim, aspon viem preco su tie c4 ky take lacne :no: >:-[]

bicak77 13.09.2012  18:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Nevrátíš. V tom tě obchodní zákoník nepodpoří. Musel bys podstoupit stejné reklamační řízení jako my ;-)

A čistě hypoteticky, kdybych auto mohl vrátit, co bys mi místo C4 doporučil? Něco, kde by teda byla jistota, že nikdy nic reklamovat nebudu a nemusím auto zase vracet. Že je něco dražší, neznamená, že je taky lepší. Někdo holt na autě vydělává a někdo prodělává cca 700€ (PSA)

>:D

woody-alien 09.10.2012  08:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Máš pravdu, ale zase neříkej, že když jsi jdeš koupit nové auto, tak už nějak vnitřně počítáš s tím, že ti za rok začne bublat lak. Tohle nespraví ani bůhvíjaká záruka, naštve tě to a důvěra ve značku je otřesena. Sám jsem touhle kauzou laku na C4 překvapen, nevím o jiných Citroenech, že by se jim to stávalo. Jinak je C4 pěkné, povedené auto, ale celkový dojem sestává právě i z takových drobností.

bicak77 09.10.2012  09:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Tak to víš, že mě tyto "maličkosti" taky pěkně * a rád bych si je pro příště odpustil. Samozřejmě to může ovlivnit i výběr nástupce...Trošku shovívavosti mě ale naučilo právě MACZ, kde jsem se přesvědčil, že bezproblémový model auta asi neexistuje.

Pravda, téměř 100% šanci na přelakování přední kapoty jinde než u C4 asi nenajdeš. To je prostě the best >:D

Takže nezbývá než vydržet a budoucnost ukáže, jestli si to Citrouš vyžehlí nebo dojde k definitivnímu zatracení

bicak77 13.09.2012  18:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

No sám jsem zvědav, taky mi to přijde nějaký rychlý...když tak si to potom zopakujou, jejich problém ;-)

IDELFI 08.10.2012  17:37

« Re: bubliny pod farbou

A je to tady , taky máme bublinky pod barvou na přední kapotě vedle znaku , a moje sestra je má taky na nové C4. Zítra jedeme do servisu a jsem zvědavá jak se zachovají . Pak si kupte nové auto :-(

Nerez 08.10.2012  20:58

« Re: Re: bubliny pod farbou

Tohle je opravdu k na*rání. Sleduju to tady delší dobu a je vás opravdu hodně. Je to škoda, nová C4 se mi jeví jako povedené auto a to na francouze moc nejsem.
        Doufám, že se vám to podaří vyřešit k vaší spokojenosti.

IDELFI 08.10.2012  23:47

« Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Uvidíme jak se v servisu citroen zachovají :-)

IDELFI 11.10.2012  18:54

« Re: Re: bubliny pod farbou

Byli jsme s autkem v servisu , tam řekli , že to ještě neviděli , vyfotili si to a poslali do Prahy. Pak dají vědět co se s tím bude dělat, jestli je to na reklamaci . Sestra má to stejné autko a bubliny se jí dělají taky, tak jela taky do servisu , zatím nic nevyřídila , že až se ozvou z Citroenu z Prahy . No uvidíme , ale aby po roce a půl se dělali pod lakem puchýře , no nevím nevím
        :-(

foto hp21

hp21 11.10.2012  19:26

« Re: Re: Re: bubliny pod farbou

jen aby spíš v citroenu nedělali blbý, já je znám, nevím, ale kvalita servisů Citroen v ČR je někdy zarážející, až po 2 letech jsem našel slušný servis Citroen a to jsem se svou bývalou C4 jezdil jen na olej ;-\

bicak77 12.10.2012  08:40

« Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Taky si myslím, že to už musí i v tom nejzapadlejším servise vědět, nechápu ty obstrukce...

foto hp21

hp21 12.10.2012  09:04

« Re: Re: Re: Re: Re: bubliny pod farbou

Čechy krásné, Čechy má, ale všude jen samý vykukové........
              Vůbec bych se nedivil kdyby v servisu řekli, že to je třeba od odletajích kamínků, nebo nějakou podobnou blbost...... :no: ;-\
              Jak to tak pozoruji tak se to týká valné většiny nových C4 a je blbost aby o tom někde nevěděli!

vojta66 18.06.2012  11:55

Plachta na C4

Zdar, máte někdo zkušenosti s nějakou autoplachtou na C4 ? Dost často stojím pod lípou, která mi - zvlášť v těchto měsících - nehezky - "sirupuje" karoserii. Dík za info/link.

bicak77 28.06.2012  16:41

« Re: Plachta na C4

Zdar, není náhodou v originální nabídce doplňků???? Zdá se mi, že jsem to viděl v katalogu, ale jistý si nejsem....

Kdybys napsal o týden dřív, stáhl bych ti jednu plachtu v Egyptě z nějakýho auta, tam to měl na sobě tak každý čtvrtý odstavený kousek (ale né kvůli lípě) >:D

dino77 09.07.2012  17:31

« Re: Plachta na C4

je to dovoz z Francuzska, takze myslim este + 10 Euro, ale neviem ci by som si kupoval taku drahu plachtu. skor sa asi poobzeraj po niecom nie priamo od Citroenu ;-)

talio2 10.07.2012  10:18

« Re: Re: Plachta na C4

tohle je plachta do interiérů, Citroen jí používá při předávání vozů zákazníkům.. poohlédl bych se v Makru a ostatních hypermarketech, tam jsem před lety kupoval plachtu na Felicii za pár Korun/Euro ;-)

vojta66 13.07.2012  23:39

« Re: Re: Re: Plachta na C4

Díky za reakce, máte pravdu, vyřešila to koupě z no-name obchodu za cenu pár stovek. Klasická stříbrná plachta..... ;-)

dino77 27.07.2012  14:30

Tour de France

ta zenska si asi brala priklad z cyklistov na Tour de France kde sa po hromadnych padoch vsetci stavali na bicykle tak rychlo ako mohli....inak uprimne ta lutujem. keby sa to stalo mne a bol by som "kurak" asi by som po nej hodil ten popolnik!!
    mozes si byt isty, ze dalsie 2 tyzdne nevystrci nohu z bytu, kedze si ju videl ;-)
    no a tie puchiere su fakt postrach nas novych C4-rov. ja mam najazdenych skoro 32k ale na vymenu oleja pojdem uz pri 35k, tak niekedy v septembri budem riesit ten lak aj ja. potom daj vediet ci ti s tym robili v servise problemy

bicak77 27.07.2012  15:27

« Re: Tour de France

Problémy dělat nebudou, už o tom ví, mám si přijet jen domluvit termín. Možná že auta s mladším datem výroby už problémy nemají, třeba to v lakovně vychytali...

Jinak babu jsem už zase viděl, mihla se kolem mě na kole, zase tašky na řídítkách ;-)

David Silver 27.07.2012  15:35

« Re: Re: Tour de France

skopnout z kola a tečku mezi voči :-)

dino77 27.07.2012  16:17

« Re: Re: Re: Tour de France

skopnut ano, ale potom ju priviazat k autu a za trest nechat prelakovat kufor, aby bicak nemusel chodit kvoli tomu do servisu :))

dino77 07.12.2012  15:42

zadrhává řazení

nazdar bicak
    fakt je skoda ze nespravili lepsie radenie do tychto nasich C4. vacsinou ale ludia pisu o probleme pri radeni dohora. ja mam problem pri studenom motore celkovo radit jednotku a z 1 do 2 mi to ide cez zuby. po dakych 10-15km sa to sice vytrati, ked uz je auto dostatocne zahriate, ale kazdy rozjazd musim radit ako babca aby mi to neskripalo. taky isty problem spominal aj brtnk. aj som mu pisal ci to uz ma vyriesene, ale este sa mi neozval. na anglickom citroen fore, pisali, ze vymienat prevodovy olej by sa nemalo, lebo je to dozivotna napln, ale urcite existuju aj lepsie MTFka, ktore by vyriesili aspon moj problem. som zvedavy co ti na to povedia v servise a keby ti nahodou menili MTF daj mi vediet, som zvedavy na vysledok ;)

bicak77 07.12.2012  20:06

« Re: zadrhává řazení

Ahoj Dino,
      tak naštěstí řazení nahoru mi jde hladce. Tvoje problémy mě fakt mrzí..Můj kolega se stejným autem zase tvrdí, že mu občas nejde zařadit z jedničky dvojka. Když se snažíš rychle zařadit do provozu a z vedlejší to před někoho fikneš na hlavní, tak to asi ani kolegu, ani toho druhého moc nepotěší ;-)
      Samosebou budu hned informovat, až navštívím servis. Ale neděje se to pořád, takže se mi jen kvůli tomu do servisu moc nechce...

brtnk 15.12.2012  18:41

« Re: zadrhává řazení

Zdravím, já problém se zadrhávaním nemám, minulý rok jsem jezdil a ráno startoval v -22st a start nadrc a řazení padalo samo, žádný odpor nebo zadrhávání, jen mě stále zlobí od výroby, že mi pořád něco drhne jakoby v převodovce, hrr, hrr, hrr, hrr, úměrně zvyšující se rychlosti to zrychluje, nejvíc to je slyšet při zařazené 1 a 2, potom nad 30km/h už jedu rychle a nic neslyším, buď to dře tak rychle nebo kvůli hluku od kol to není slyšet. Nevím co s tím a ikdyž jsem to slyšel tak v servise si sednul vedle mne servisák a já to rozjel na 5-30km/h a on nic neslyšel, já jo, tak nevím. Doufám, že něco nedře v převodovce a brzy se nerozsypu.

ZPablo 20.12.2012  16:41

Zdar!

Zdárec Bicáku, jedu s rodinou od 26.12. - 29.12. ke tchýni na Vánoce do FM, počítám, že první den to tam nějak přežiju, ale pak tam asi umřu nudou (tchán chytrej jak rádio, tchýni furt něco vadí) :-) Nemáš náhodou přes svátky čas, že bychom třeba někde na pumpě dali řeč o těch našich C4? Třeba hned 27.12.? :yes: PS: i když možná oslepnu, páč dědek přes léto pálí furt slivovici ve Vítkově >:D

brtnk 20.12.2012  21:08

« Re: Zdar!

já jsem taky z FM. ;-)

ZPablo 20.12.2012  23:24

« Re: Re: Zdar!

No super, "brntk" taky! Tak zajdem všichni k Jankovi a Bicák si dá holt nealko Radegasta >:D

bicak77 20.12.2012  21:32

« Re: Zdar!

No proč ne :-) Jeden den mezi svátkama sice budu v Brně (ještě nevím který), ale když se nic nezmění, měl bych být zbytek volna v OVě. Do FM je to co by kamenem..Posílám do SZ telefon. Vidím, že zájemců by bylo více, tak třeba z toho bude takový malý vánoční srázek :-)

hajny 08.01.2013  09:18

pazvuky

Ahoj .
    Zjistil jsi něco ohledňe ťukání a pazvuků z pravé strany?
    Já mám pocit ,že jse to stupňuje a v servise opět na nic nepřišli ,byl jsem tam lepit čelní sklo od kamínku.Tak nevím co stím jestli jim to tam nechat až do té doby než to zjistí ,vždyť je to v záruce a roční auto.
    hajný.

karlik01 08.01.2013  20:16

« Re: pazvuky

Ahoj pane Hajny,
      dnes jsem reklamoval to same - tukani od praveho predniho kola, zvlaste v malych rychlostech a v zataceni. zavada se postupne zhorsovala tak, ze jsem tukani pozoroval i pri prime jizde az do 50km/h. Kdyz jsem zacloumal s pravym kolem, tak to bylo take trochu slyset. Zavada okamzite uznana a verdikt servisu je utrzeny silentblok na pravem rameni, nutno nalisovat novy. Zitra si jdu auto vyzvednout, tak kdyztak dam vedet.

bicak77 08.01.2013  20:35

« Re: Re: pazvuky

Ahoj, tak to jsem zvědav, jestli je to tím silentblokem, určitě dej prosím vědět! Jak píšu nahoře Hajnému, kolega si jde zítra pro auto, tak jsem zvědav, co řeknou zase mu.

karlik01 09.01.2013  17:36

« Re: Re: Re: pazvuky

Ahoj, tak je to vyresene, byl to ten silentblok na pravem rameni. V aute je zase klid jak ma byt, jinak vsechno perfektni, brzo snad napisu recenzi, mam bilou C4 Furio 1.4VTI zakoupenou v cervenci, spokojenost velka.

hajny 10.01.2013  08:37

« Re: Re: Re: Re: pazvuky

Prosím tě zdělil bys mi kontakt na tvůj servis ať ho předám těm ným servismenům ,kteří nanic pořád nemůžou přijít. Už s nima začínám strácet trpělivost.
            Dík hajný

bicak77 10.01.2013  16:16

« Re: Re: Re: Re: pazvuky

Takže kolega to zatím neřešil, ale já už byl mezitím v servise.. Měl by to být silentblok na motoru. Co jsem zatím dnes najel, tak se zdá, že je to v pohodě..ťuk, ťuk. Jenže u nás je dnes všechno pod sněhem, tak to není relevantní...počkám ještě na sucho.

bicak77 08.01.2013  20:32

« Re: pazvuky

Ahoj, zítra si jde ráno kolega do servisu pro auto a mimo jiné slíbili zkusit identifikovat to lupání. Tak jsem zvědav a dám ještě vědět. Mimochodem já tam zítra jdu taky, odešlo mi rádio...Vždycky to na chvíli vypadlo a zase naskočilo. Před 10 dny se odmlčelo definitivně.

woody-alien 08.01.2013  21:29

Tedy pánové

Musím říct, že jsem čím dál víc rozladěnej. C4 je opravdu pěkné auto, chvíli jsem o něm i uvažoval, ale těch much a mušek, o kterých píšete, je snad už příliš. To není pro Citroen zrovna dobrá vizitka. ;-\

bicak77 09.01.2013  09:51

« Re: Tedy pánové

No jo no...U mě se dá říct, že se jedná o kus z prvního půl roku výroby, takže z nějakýma problémkama se počítá. Možná že novější kusy jsou na tom lépe? Když se podívám na ostatní majitelé, řešíme vlastně všichni stejné problémy : lak na přední kapotě, lupání od podvozku a problémy s rádiem, potažmo s elektrikou. Musím to brát optimisticky. Nejsou to závady, které by mě někde zastavili na cestě...Ale samozřejmě, že to i tak nepotěší.

woody-alien 09.01.2013  10:06

« Re: Re: Tedy pánové

Jasně, zkrátka stále platí, že auto je dobré koupit až v druhé půli životního cyklu a ještě musíš mít štěstí... ;-\

bicak77 09.01.2013  10:43

« Re: Re: Re: Tedy pánové

Jak říkáš:..."a ještě musíš mít štěstí" Šéf má rok staré Volvo xc70, nalítáno něco přes 60tis a už mu odešly nějaký čidla nevím přesně na co (má tam všechny ty nové fičuriny jako adapt.tem atd.), jednou se vracel z Prahy s náhradním vozidlem (něco s poloosou), teď nedávno řešil automat (výzva k návštěvě servisu, škubalo to jako hrom). Prostě smůla.

woody-alien 09.01.2013  11:50

« Re: Re: Re: Re: Tedy pánové

No je to fakt, já tedy zatím s novými auty nikdy problém neměl...ani tyhle "drobnosti", tak doufám, že mi to vydrží, když se chystám na další. ;-)

bicak77 10.01.2013  16:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Tedy pánové

Mimochodem, už máš něco konkrétně vybraný? :-)

Nerez 10.01.2013  17:21

« Re: Tedy pánové

Stejné věc napadla i mě před nějakou dobou a teď se dívám, že toho tady přibylo 8-s
      Je to škoda, protože C4 se mi jeví jako povedené auto. Sice kvůli měkčímu podvozku nic pro mě, já raději tvrdší nastavení, ale z frantíku rozhodně jedno z nejhezčích a nejprostornějších :yes:
      Doufejmě, že se všechny problémy vyřeší a auta vám budou dělat radosti než starosti ;-)

woody-alien 11.01.2013  14:03

Dobré zprávy

No tak zaplaťpánbůh....snad je to ono a další maličkosti tě už nepotkaj. Myslím, že se uleví tobě i servisu. ;-)

A já ještě konkrétně nic vybraného nemám. Chci počkat, jakou cenu vyhoděj na Clio 1.2 TCe s dvojspojkou. Tedy pokud to nebudou neúměrně natahovat. Na příští týden mám ještě dvě předváděčky - Corsu 1.2 Easytronic a Punto 1.4 MTA (Dualogic). Byl to docela problém sehnat, takže kvůli tomu jedu do Prahy. Obě auta jsem jel s manuálem a vzhledem k tomu, že jde o robotizované převodovky, tak si od toho nic moc neslibuju. Ale co kdyby...

Jinak tedy zůstává v užším výběru Swift 1.2 AT a Polo 1.2 TSI DSG. Polo zdražili od ledna o 10.000, Swifta o 20.000. Takže teď vážně nevím. Nejspíš to, jak mi správně napsal iudex, nakonec bude to červený. >:D

bicak77 11.01.2013  15:21

« Re: Dobré zprávy

Jedu si ráno do práce, kochám se pohledem na tu sračku na cestě přes mojí překrásnou přístrojovku, hladím volant potažený kůží (jistě z pravého amerického bizona) a říkám si, že mě ty krátké a nevýznamné návštěvy servisu vlastně vůbec nevadí :-)

Co se týká tvého výběru...Tak v první řadě bych asi ušetřil cestu do Prahy, robota do rodiny bych si asi nedovezl ;-) Osobně bych určitě ještě počkal na Clio. Vidíš, jsem nepoučitelný, zase bych klidně šel do nového, neodzkoušeného, z dětskými nemocemi..no a co!!! :-) Dále by mě svrběly prsty na to Polo. TSI bych se už určitě nebál, to bych si pohlídal během záruky. Swift bych za trest vynechal, protože zdražit mi ho o 20tis mi přijde v těchto cenových relacích jako úlet. Leda by stál loni 2 miliony, to bych pak odpovídalo vyššímu DPH >:D

A co Fiesta a nové ECOBOOSTY? Nebo se v této kombinaci s automatem nedělá? Vím že aspoň 1.6 s automatem k mání bylo..

woody-alien 11.01.2013  15:55

« Re: Re: Dobré zprávy

Z americkýho bizona... >:D :yes: No Ford nezůstává pozadu a dává kůži z pravýho Českýho Fouska. >:-[]

A to já se zas projedu. Jak pravil klasik "Člověk má vědět čeho se zříká". Clio by se mi líbilo,o to nic, a risknul bych to taky, Polo je dobré - jen trochu chladné, Swifta v nejprodávanější verzi 1.2 GL/AC nezdražili vůbec, a na ten automat vypálili takovou řachu. Ten mám odzkoušenej a funguje opravdu dobře. Musím se ještě zeptat prodejce, třeba to nebude tak horký. Suzuki má dost aut v centrálním skladu. I po tom zdražení je ovšem o 40 levnější než Polo, ale menší výbava. Fiesta je dvojspojka ve spojení s 1.6 atmosférou za 365.000. To je dost na auto, který se mi vůbec nelíbí. Tak uvidíme.

bicak77 11.01.2013  20:37

« Re: Re: Re: Dobré zprávy

Tak přeju šťastnou ruku, jsem zvědav, co nakonec vybereš. Závidím ti ten pocit, když člověk vybírá nové auto ;-)

karlik01 13.01.2013  21:13

« Re: Re: Re: Re: Dobré zprávy

Ahoj Bicaku,
            ohledne zkusenosti s Furiem se s Tebou ztotoznuju. Kdyz jsem vybiral auto, tak jsem mel k vyzkouseni tri verze, dve Furia se ctrnactkou VTi, potom HDIcko 68kW, ktere jsem mel odzkousene i s P308 a potom Selection s 1.6VTi. Mel jsem v letech 2006 az 2011 prvni verzi C4ky 1.4 65kw, ktera byla po celou dobu naprosto bez problemu a jezdila porad. Mezitim jsem si koupil Passata kombi 1.9TDI 77kW. Citrouse jsme tolik potom nepotrebovali, tak jsem ho prodal a byla ho skoda... Passat jezdil a jezdil, najezdil toho dost a prestal me bavit z nekolika duvodu, ktere nebudu jmenovat. Tenkrat kdyz jsem C4ku prodaval, tak uz se prodavala nova, tenkrat jsem dostal ferovou nabidku novou za starou + velice dobry doplatek a ja to nevzal. Misto toho jsem pak sypal penizky do pasovce samozrejme. Loni v cervenci jsem si na C4ku vzpomnel, s prodejcem mam vybornou zkusenost a tak jsem pro ni sel. Na stejne trati (malo zatizena okreska - konec obce, rovinka, pak dva pruhy stoupani, klesani a zase obec), dal jsem vsem tem autum co proto az mi to bylo lito ale chtel jsem vyzkouset jak to v realu je. Po rozjezdu z obce Pasovec nahore na kopci ve stejnem miste udelal 138km/h, pak 1.6VTi udelala 148km/h, pak 1.4VTI udelala 136 km/h a 1.6HDi udelala 132km/h. Selection s sestnactkou se mi libil moc, vybava paradni, proti hovorila udajne trochu vyssi spotreba oproti 1.4VTI, mozna podle spritmonitoru to pravda muze byt, dale priplatek 50t proti Furiu, ktery jak jsi rekl vsechno podstatne ma (hlavne jsem ten priplatek nemel), ten vysledek jizdniho testu mi neprisel tak zasadne rozdilny. Nejvic mi teda chybi loketni operka, treba se mi to povede casem nejak elegantne vyresit, ovsem ne operkou s nejakym plechovym nastavcem a sroubama :-)
            Tak jsem vzal Furio a mam z nej radost pokazde, co s nim jedu.

bicak77 14.01.2013  12:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Dobré zprávy

Ahoj, jsem rád, že auto slouží ke spokojenosti a pořád se líbí. Takže by to chtělo pár fotek a hodit sem recenzi. Tvou specifikaci tu myslím ještě nikdo nemá ;-)

ZPablo 20.01.2013  18:18

Nejlepší recenze

Čau Jirko,
    tak si dneska listuju auto.cz a koukám, hned mi v porfilu moje.auto vypadl Tvůj profil jakožto "nejlepší recenze", ho, no tak to gratulace! ;-)

bicak77 20.01.2013  19:50

« Re: Nejlepší recenze

Čau Pavle,
      díky za gratulaci. Už jsem toto ohodnocení dostal před pár měsíci. Nejdřív jsem ani nevěděl, co to znamená, ale už to vím :-) A co tvoje auto? Šlape? ;-)

Nerez 20.01.2013  21:18

« Re: Re: Nejlepší recenze

Kdo oceňuje puncem nejlepší recenze? Redakce nebo čtenáři? ;-)

bicak77 21.01.2013  11:35

« Re: Re: Re: Nejlepší recenze

Oceňuje redakce, potažmo Aleš Jungmann. Jeden z hlavních aspektů je, jak se o svou recenzi staráš, aktualizuješ atd. Čtenáři (recenzenti) mají zase k hodnocení k dipozici body.

Nerez 21.01.2013  18:39

« Re: Re: Re: Re: Nejlepší recenze

Dík. Zase jsem chytřejší ;-)

foto dal

dal 04.02.2013  11:43

Blahopřeji, jedna z nejlepších recenzí na moje auto. C4 byla jedním z mých adeptů ke koupi, nakonec jsem zvolil i30. Po přečtení recenzí majitelů C4 a diskuzí majitelů na fórech jsem se utvrdil, že jsem se rozhodl správně. Přeji ti aby se podařilo odstranit všechny problémy, které trápí tvé auto a hodně bezproblémových km.

bicak77 04.02.2013  13:51

« Re: Recenze

Díky. No někdy je to otravný, ale už jsem to tu párkrát psal, stejně jsem i přes problémy rád, že s C4 jezdím ;-) Jaký motor do i30 si zvolil?

ZPablo 05.03.2013  19:45

Puchýře opět?

Čau Jirko, takže zase to samé, puchýře zpátky? Tak jak to teda s tím hliníkem dělají, jestliže to slejzá co půl roku dolů... (?) Audi má taky al kapoty a nikde nic...Mno, já jsem o krásném slunečném víkendu byl v ruční myčce (jako vždy ruční - ještě nikdy Citrouš neviděl kartáče a ani neuvidí) a potom, co to chlapi umyli, jsem si všimnul už místy taky oděrky na laku... Což, holt to mám na podnikání a každýden jezdím dálnice - všude po zimě sůl a kamínky od štěrku lítají... Koukal jsem i na kapotu - mám tam asi dvě malé oděrky, ale puchýře zatím nikde a autu bude skoro 9 měsíců od zakoupení/užívání v provozu... Je ale fakt, že v zimě i v létě garážuju, čert ví, co by s kapotou či lakem obecně dělalo počasí kdybych stál venku... No, blížím se 30ti tisícům, ale jinak si vůbec na nic nemůžu stěžovat (vyjma pískání brzd v malých rychlostech) - motor OK a zatím FAP absolutně v poho, ještě nikdy mi nespustil katalyzaci, doufám, že s ním nebudou problémy... Každopádně po zimě nechám taky zkontrolovat podvozek(geometrie, vůle apod.) + kontrola brzd - při 40k by se měla měnit kapalina a u dieselu taky paliv. filtr... Ale jak říkám, zatímvše OK ;-)

bicak77 06.03.2013  11:55

Ahoj Pavle,
      sám jsem zvědav, až tam s tím pojedu, jak se budou tvářit. Že by špatná práce v servisu? Nebo je ten hliník nějakej "čínskej" a barva nedrží? Čert ví, nechám to na nich.
      Jsem rád, že ti všechno funguje jak má, ono je to možná i tím, že mladší kusy jsou už třeba vychytanější....

ZPablo 06.03.2013  18:44

« Re: Re: Puchýře opět?

Jirko, to si taky trochu namlouvám, kolega ze SK, kterýmu klekl FAP má rv. 2011, tak snad to možná nějak polepšili, ale jak říkám, jezdím dálky - občas ten pidi výkon 68kW "protáhnu" na dálnici ku 160km/h, takže spaliny via FAP mi lépe prohořejí něžli u těch, kteří jezdí hlavně po městě či podtáčejí motor v rámci úspory... To mi třeba docela štve - ty pomocníci - třeba ten indikátor řazení u našich C4 - manželka furt podle toho řadí i když motor evidentně škytá! :-) :-)

vojta66 22.03.2013  17:09

« Re: Puchýře opět?

TAK A JE TO TADY TAKÉ.....jsem si myslel, že tomu uniknu a jako mnoho jiných majitelů C4-----NEUNIKL, právě dnes - auto mám od června 2011 - jsem si všiml klasických puchýřku na klasickém místě, ano víko kapoty - tam nad znakem. Takže hurá do servisu a začne se neverending story....ještě, že to půjde na záruku....možná lepší rovnou vyměnit celý kufr než to donekonečně přestříkávat....ach jo :'-(

bicak77 24.03.2013  06:20

« Re: Re: Puchýře opět?

Ahoj Vojto. Trvej na tom, ať ti vymění celou kapotu. Mě to takhle budou dělat....Jenom přelakování zjevně nepomůže. Dej pak vědět.

vojta66 24.03.2013  09:39

« Re: Re: Re: Puchýře opět?

Ahoj, určitě na tom budu trvat. Hned příští týden to budu řešit a dam vědět. ;-\ ;-\

vojta66 28.03.2013  16:29

« Re: Re: Re: Re: Puchýře opět?

Zdar, takže vývoj je následovný: Minulý týden jsem to u Dojáčka ukázal, technik to nafotil s tím, že to pošle "na ústředí" do Maďarska. Říkal jsem, že chci výměnu celého kufru a popsal - Tvůj příběh - že přestříkání nepomůže. On tvrdil, že o to požádá, ale, "že pochybuje, že bude výměna celého dílu - kufru schválena" Stejně by jim dodali černý díl - kufr, který by oni stříkali sami (Dojáček..) no a před chvíli mi volal, že - jak správně předpokládal - mu nový díl nepovolili -- jo pane, to je hliník a to stojí peníze -(!) - takže tam jdu s C4 po Velikonocích hned v úterý a oni to budou - opravovat - zbrousí to a přestříkají - sami. Jak jsem uváděl, co když mi to po Vašem zásahu bude dělat za 3 neděle to samé - opět puchýře - se konkrétně nevyjádřil......
              Každopádně je to první problém s C4.....jaxe věc bude dále odvíjet budu informovat....

foto zetr007

zetr007 28.03.2013  16:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Puchýře opět?

Citroen má ustředí v Madarsku?

vojta66 28.03.2013  16:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Puchýře opět?

Pro nás ano

foto zetr007

zetr007 28.03.2013  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Puchýře opět?

Dík za info, je to zajímavé že to je právě v Madarsku, když se tam podle mě prodává určitě mín aut (asi i Citroenů) než v Česku. Nedávno jsem tam byl a jejich vozovej park připomíná ranná devadesátá léta u nás, na dálnici si to ještě klidně sviští žigulíky, zástavy a wartburgy a to né zrovna v malém počtu >:D . Je tedy asi třeba nějak zatlačit na frantíky at to ústředí přesunou sem néé ;-) .

ZPablo 28.03.2013  21:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Puchýře opět?

čau chlapi a Vojto, já mám lehce přes 30k km a kapota zatím v pohodě... Pro zajímavost, o víkendu měli den otevřených dveří v Citroenu v Autoportu kdejsem auto kupoval - byla hrozná zima, ale slunečno, tak jsem tam jel okolo 18:00 v sobotu a byl jsem tam úplně sám.. Bylo spoustu
                času a bavil jsem se s hl. technikem o vašich problémech s kapotama a ten mi jednoznačně potvrdil, že je to reklamační řízení - ukazoval mi v PC i katalogové číslo al kapoty a sám říkal, že by se ty vaše případy měly uznat za výměnu dílu - alespoň u Bicáka, je-li to už podruhý... Toť krátká glosa, já se spíš ptal na FAP a ty pískající brzdy - říkal, že to je už z výroby špatný(slabší kompozit) materiál, prý i víc lidí to zaznamenává na nových C5 - tak doporučuje pak namontovat jiné - třeba od Boshe.. Zato s FAPem prý lidi problémy nemají u 1,6 HDI a prý standardně dolévají 4l močoviny jako aditivum..

bicak77 29.03.2013  11:20

« Re: Puchýře opět?

Čau Vojto, tak to nechápu. Vždyť už importrér musí vědět, jak to dopadá, takže to ve výsledku budou mít ještě dražší. A ještě si více naserou zákazníky....no kdo chce kam, pomozme mu tam ;-\

woody-alien 29.03.2013  11:48

« Re: Re: Puchýře opět?

Pštrosí politika, nejspíš doufají, že se to u všech kapot podruhé neobjeví...Citroen není první ani poslední výrobce, který se takhle pokouší ušetřit a ve výsledku prodělá ještě víc. 8-s

vojta66 29.03.2013  13:30

« Re: Re: Re: Puchýře opět?

Jojo, je to tak...pštrosí politika.....Bicaku, Tobě už tu kapotu vyměnili? vím, že přestříkali, puchýře se udělaly znova....
                    Jinak, ano, byly to choroby staré C4, to mi technik také potvrdil a u nich jsem prý s novou C4 s tímto problémem první....no nemám já to pech??? 8-s >:-[]
                    Jinak mi taky začaly pískat brzdy, ale za pár týdnů jdu na garančku po 30k a vlastně už i po dvou letech. Tak mě napadlo, máte někdo zkušenosti s prodlouženou zárukou? Respektive s koupí prodloužené záruky...myslel jsem, že to nemá smysl, ale teď už tak skálopevně přesvědčen nejsem.....

ZPablo 30.03.2013  08:15

« Re: Re: Re: Re: Puchýře opět?

Ty brzdy si nech pročistit, aspoň na chvilku to pomůže od pískání.. Jinak já mám prodlouženou záruku na 5 let či 90 000km, ale dostal jsem ji zdarma, neb jsem auto kupoval částečně na úvěr.. Myslím, že jinak stojí samostatně asi 14tisíc ale přesně to nevím, měla by nadále krýt veškerou záruku..

vojta66 12.04.2013  15:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Puchýře opět?

Mno, takže auto do Dojáčka za 3 dny zpět zbroušen, vypálen, nastříkán znova celý přední kufr z vnější, svrchní části, část směrem k motoru - vnitřní - logicky nestříkali znova. Na pohled to vypadá dobře, uvidíme co to udělá za 3 měsíce.... :-O

foto jardafox

jardafox 09.03.2013  10:59

pěkná recenze

Taky bych někdy chtěl mít možnost si za firemní rozpočet vybrat káru :-)

bicak77 10.03.2013  10:44

« Re: pěkná recenze

Myslím, že to není až tak složité. Školy máš, podle tvých recenzí blbý nejsi. Tak jestli máš trošku obchodního ducha, stačí se při výběru místa orientovat tímto směrem ;-)

vojta66 12.03.2013  08:46

SVOLÁVACÍ AKCE

Zdar Bicáku, zdar majitelé C4 :-)
    Dnes jsem od svého servisu dostal tento e-mail, předpokládám, že toto Ti udělalali v rámci 2.servisky, jak píšeš...že?
    Jinak auto mám nalítáno celkem cca 30.000 a jsem stále spokojený.(C4 1.6VTi, Tendance)

Dobrý den,
    Výrobce vozidla nás požádal, abychom do Vašeho vozidla Citroën nainstalovali novou sondu měření teploty chladicí kapaliny motoru s cílem předejít
    případnému nedostatečnému rozsvěcení výstražné kontrolky na přístrojové desce.
    Tato operace je považovaná za nezbytnou a bude přirozeně provedena zdarma a vyžádá si pobyt Vašeho vozidla v servisu po dobu asi jedné hodiny.
    Prosíme kontaktujte Vás nejbližší značkový servis a domluvte si schůzku.
    Děkujeme

S pozdravem
    ......

bicak77 12.03.2013  10:01

« Re: SVOLÁVACÍ AKCE

Čau Vojto,
      tak to je přesně ono ;-) Já už mám nějaký modifikovaný díl, takže by to nemělo zlobit.

Koukám, že auto už máš tak akorát zajetý, tak ať slouží.

vojta66 12.03.2013  10:35

« Re: Re: SVOLÁVACÍ AKCE

Ahoj, dík za reakci, jdu s tím do servisu zítra.

Doufám, že mi spokojenost vydrží co nejdéle..
        Jsem rád, že doplňuješ průběžně "životopis" Tvého Citrona, je to vždy zajímavé a inspirativní čtení...vydržať ;-)

dino77 03.06.2013  15:58

2-roky s C4

Gratulujem bicak k 2roc jubileu. 33k v priemere za rok je pekny najazd. Tu vymenu tiahla stabilizatoru si si niecim zasluzil (styl jazdy, kvalita ciest), alebo je to nieco na co sa mame vsetci pripravit po tolkych kilometroch na tachaci? ;-) Inak co sa tyka tych vrzgajucih plastov, tak ma to tiez dost irituje v zimnych mesiacoch....ticho zavidim tym, ktori mozu svoje tatose ukladat k spanku vo vlastnej garazi.
    ....a ta klima je bohuzial funkcna zalezitost vsetkych C4iek. esteze ten metalicky zvuk produkuje iba pri "rozbehu" potom sa to dako vytrati ked to fici dlhsie.

no a tiez sa pridavam k spokojnosti s kupou....na to na co citrona pouzivam je nadpriemer a mensie trampoty k starostiam o auta patria....po roku a pol sa este stale obraciam ked ho zaparkujem aby som sa potesil pohladom na tu eleganciu.......

umyvam ho len raz za mesiac a svagor mi hovori, ze moje auto sa furt bliska ked okolo neho prechadza na parkovisku...zeby aura osobnosti? >:D >:D

bicak77 03.06.2013  22:16

« Re: 2-roky s C4

Ahoj Dino,

co se týká stabilizátoru, to víš, že se na trvanlivosti projevila "kvalita" našich cest ;-\ Ale jen tak pro představu, na mé první Fábii se měnily po 20tis kilometrech.

Je pravda, že všechny věci, co se zatím řešily jsou prkotiny, které tě nezastaví. To můj šéf už za rok a půl na novém Volvu stačil vyměnit celý motor a aktuálně i celou převodovku. Naštěstí samozřejmě v záruce. Obdobně jsou na tom samozřejmě i jiné značky (např. Subaru s boxerdieselem) a neřekl bych, že všechny Volva jsou křápy a Subaru taky ;-)

Tak nám všem cé čtyřkařům popřeju spousty dalších radostných kilometrů :yes:

ZPablo 21.06.2013  20:39

« Re: Re: 2-roky s C4

jj, čau Jirko, dneska máme za sebou rok soužití s mou C4 a naprosto souhlas - paráda! ;-)

bicak77 22.06.2013  07:09

« Re: Re: Re: 2-roky s C4

Ahoj Pavlíku, takže moc gratuluju :-) A kolik si toho vlastně za ten rok stihl nalítat???

ZPablo 24.06.2013  21:15

Odpověď

Jirko, mám tam skoro 38 000km; až na ty drobné mouchy co jsem popisoval na svém profilu stále chválím C4 moc moc dobře! Furt je to fešák, HDI šlape parádně, spíš se děsím toho, jak mi pomalu mizí tovární záruka - mám jí na 90 000km a jsem po roce skoro v polovině... :-) A taky do ní cpu furt prachy za design - manželka řve (viz. kožené sedačky a zadní chromová lišta víka kufru) >:D

bicak77 25.06.2013  21:24

« Re: Odpověď

Tak pěkně tomu dáváš do těla ;-) 38 000km za rok, to je celkem dost. Ty sedačky jsou fakt perfektní, auto to posunulo o level výš :yes: Já včera dopřál fáru jen nové gumy, podrobnosti dopíšu do novinek.

brtnk 04.07.2013  22:09

souhlas

Ano, sedačky jsou krásné.
    Já jdu 12.7. na první servisku. Občas se mi stává, že nemůžu pustit rádio,mačkám a nic. Za pár dní to zkusím a jede, musím to ohlásit. Autíčko krmím vervou diesel a spotřebu mám 5,1 litrů a to jezdím převážně trasu Frýdlant nad Ostravicí přes Kozlovice do Frenštátu. Takže samé zatáčky, kopečky a řazení, myslím že to je fajn spotřeba, otáčky držím nad 1500, bylo mi doporučeno.
    Bojím se servisky, pán mi volal z ADO FM, že si mám připravit 5000kč na očitění rezavých součástí u kol, jako brzdy a kolem nich. To jsem slyšel poprvé, ale budiš. Pak napíšu.

bicak77 06.07.2013  21:51

« Re: souhlas

ty brzdy mi dělali v 60tis.taky, zbrousili hrany kotoučů, natřeli atd. Jinak ta údržba se vyplatí, mám najeto přes 70tis.a vypadá to, že bych minimálně do 80tis - 90tis měl vydržet s původníma destičkama :yes: A to brzdy určitě nešetřím, občas dostanou pěkně do těla ;-)

Francuz 04.09.2013  13:41

Dakujem.

Priznam sa ze len v daka tvojej recenzii a aktualizovanosti prispevku som sa tu zaregistroval aby som ti povedal dik. :-) Ja som si ho kupoval teraz v Januari a som s nim nadmieru spokojny. Zatial autu nemam co vytknut a mam s tym motorom ako ty, len vybava je vyssia u nas sa predaval ako LS Best Collection 2. Dufam ze clanok budes nadalej aktualizovat aby som vedel na ake neresti sa mam pripravit :-) :yes:

bicak77 04.09.2013  19:16

« Re: Dakujem.

Ahoj, v první řadě gratuluji k novému autu, ať slouží :yes:
      Moc mě těší tvoje pochvala a abych si ji zasloužil, brzy zase přidám nějakou tu novinku.

Můžeš mi napsat, co ta tvoje výbava všechno obsahuje? Jo a jakou máš barvu? ;-)

Francuz 04.09.2013  19:30

« Re: Re: Dakujem.

Dakujem za gratulaciu , dufam ze sluzit bude aspon tak dobre ako tebe. :-)

Co pises o tom trhani tak musim povedat ze nic take som si nezaregistroval, schalne som si to skusal dnes cestou z prace. mozno to bolo par kusov alebo seria co mala taku vadu.

Tu je vybava

ESP + ASR + Hill Assist
        > ABS + REF + AFU + automatické spustenie výstražných svetiel pri prudkom brzdení
        > Systém FSE – elektrická parkovacia brzda s automatickým zabrzdením a odbrzdením
        > Airbag vodiča a spolujazdca, bočné a hlavové airbagy + kontrolka nezapnutých
        bezpečnostných pásov
        > Hmlové svetlomety s prídavným svetlom do zákrut (+ audiosystém s CD a MP3)
        > Bezpečnostné pásy vpredu s pyrotechnickým predpínačom a obmedzovačom ťahu
        > 3x bezpečnostné trojbodové pásy vzadu, na krajných sedadlách s obmedzovačom ťahu
        > Akustická a vizuálna signalizácia odopnutého bezpečnostného pásu vpredu, vzadu
        signalizácia rozopnutého bezpečnostného pásu
        > 5x výškovo nastaviteľné opierky hlavy
        > 2x bezpečnostné úchyty ISOFIX na zadných bočných sedadlách
        > Automatické uzamknutie dverí a batožinového priestoru pri rozjazde
        > Deaktivácia airbagu spolujazdca
        > ICR – indikátor zmeny prevodového stupňa (pre motory s manuálnou 5-stupňovou alebo
        6-stupňovou prevodovkou)
        > Impulzné ovládanie smerových svetiel (3 zablikania)
        > Tempomat s obmedzovačom rýchlosti
        > Delené operadlo zadného sedadla v pomere 1/3 – 2/3
        > Volant v koži, palubný počítač
        > Elektricky ovládané impulzné predné a zadné okná
        > Elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá (iba LS Collection)
        > Nastaviteľná bedrová opierka na mieste vodiča a spolujazdca
        > Osvetlenie interiéru, osvetlenie batožinového priestoru
        > Funkcia Black Panel (možnosť vypnutia ukazovateľov pri jazde v noci)
        > Centrálne zamykanie na diaľkové ovládanie
        > Výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant (multifunkčný)
        > Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a spolujazdca
        > Bezkľúčové otváranie veka nádrže
        > Tónované sklá, dymové zadné okno
        > Odkladacie priestory v stredovej konzole, v palubnej doske a v paneloch predných a zadných dverí
        > Klimatizovaná priehradka spolujazdca
        > Kryt batožinového priestoru
        > Stredová lakťová opierka vpredu (s úložným priestorom)
        > Systém priestorového zvuku ARKAMIS
        > Audiosystém s CD a MP3 + 6 reproduktorov + ovládanie na volante
        > Stierač zadného okna
        > Smerové svetlá integrované v spätných zrkadlách
        > Protislnečné clony s osvetlenými zrkadlami pre predné sedadlá
        > Predný a zadný nárazník vo farbe karosérie
        > Chrómované obruby bočných okien
        > Pack AUTO (automatická klimatizácia + peľový filter + dažďový senzor +
        elektrochromatické vnútorné spätné zrkadlo + programovateľný tempomat + nastavenie postupného zhasínania svetlometov – funkcia “Guide Me Home)
        > Pack CITY (zadný parkovací asistent + vyhrievané a elektricky sklopné vonkajšie spätné zrkadlá)

A farbu mam presne ako ty Seda Sark :-) U nas bezala taka akcia ze odkupovali stare auta a priadli k cene vozidla odkupny bonus 2000€ cize celkovo som za auto zaplatil az o 4500€ menej ako je cennikova cena. Inak tie disky co mas sa mi velmi pacia, ja som dostal Bostony, nie su na zahodenie ale tvoje su dizajnovo daleko krajsie .. Tak sa tesim dalsiu novinku uz aby tu bola :-)

bicak77 04.09.2013  20:23

« Re: Re: Re: Dakujem.

Pack CITY a AUTO závidím, to tam nemám ;-) Na cenu ses dostal asi perfektní

Jinak to cukání už ani normálně nevnímám. Jenom v létě se zaplou klimou je to evidentní...ale nějak to už neřeším. :yes:

foto umo

umo 09.09.2013  17:25

defekt

Zdravím. Zaujímavé spestrenie dovolenky. Chcel by som sa opýtať, ako sa dá o deviatej večer zohnať pneuservisák. Nech c4 funguje k spokojnosti.

bicak77 09.09.2013  19:05

« Re: defekt

sehnat se dá, ale chce to trošku štěstí a natrefit na člověka, který má trošku pochopení.

Nejdřív jsem odmítl asistenci co mám z pojistky a nonstop servisy v Brně. Trvali na odtahu, což jsem kvůli dalším 3 lidem a spousty zavazadel, které by museli hlídat na parkovišti odmítl. Mimochodem, všem jsem navrhl, ať si kvůli mé situaci pro kola přijedou a zase mi je dovezou. To by udělali jen v případě, že mi naúčtují 2x odtah! Tuším, že j to bylo 22Kč/km tam i zpět. Plus přistavení auta+práce. Pětka na faktuře jak vyšitá. Navrhoval jsem, ať mi za třeba 1000Kč dovezou jenom šrouby. Taky nic. Že prý neví jaký...prostě kecy.

Tak jsem šel na benzinku a obsluha mi poradila, že v blízké vesnici je pneuservis, ale že nemají číslo, a že je už stejně zavřeno. Přes informační linku 1188 jsem dostal nějaké číslo na mobil. Pán mi to zvedl, ale zrovna byl s nějakým dávným kamarádem v Brně na večeři. Vysvětlil jsem mu situaci a on slíbil, že se mi pokusí někoho sehnat. Za 10min volal zpátky a říkal, že do půl hodiny někdo dorazí. Měl jsem trochu pochybnosti, ale opravdu se za půl hoďky objevil Transit connect, borec naložil kola a za další půl hoďku byl zpátky. Měl v autě i rodinku, tak bůhví z čeho jsem ho vyrušil nebo od čeho zdržoval. No a za to chtěl jen 500Kč. Klaněl jsem se až k zemi, všem v autě nám moc pomohl.

dino77 09.09.2013  22:10

« Re: Re: defekt

tak v prvom rade klobuk dole za tolku trpezlivost a vynaliezavost....ako sa hovori, kto hlada - najde :-) som velmi rad, asi aj za teba, ze si dal nakoniec zarobit tom spravnemu cloveku :yes: ten imbusak sa bude musiet pekne zvrtat kym si zarobi na svoje hriesne ciny >:D >:D

bicak77 09.09.2013  22:33

« Re: Re: Re: defekt

Zatím to vypadá, že ten imbusák budu jenom zbytečně živit >:D

Ještě jsem zapomněl dodat, že během jednoho roku to byl můj čtvrtý!!! defekt. Dvakrát jsem stihnul dojet do pneuservisu bez nasazování rezervy, jednou jsem zůstal před fitkem stát na ráfku, ale vedle fitka je pneuservis. Až teď se to neobešlo bez komplikací. Podle statistik vychází průměrně jeden defekt na 170tis km. To znamená, že bych měl mít teď 680tis km pokoj ;-)

dino77 10.09.2013  21:21

« Re: Re: Re: Re: defekt

jj a takisto sa pise ze v priemere ma clovek za rok sex 103x >:D >:D

Francuz 10.09.2013  09:23

« Re: Re: defekt

Aspon ze sa este najdu dobry ludia ktory nevidia za vsetkym biznis :-)

vojta66 17.09.2013  15:48

PUCHÝŘE OPĚT

ZDravím Bicaka77 i ostatní.
    Tuto diskusi čtu rád, takže přispěju opět i já:
    Bohužel, před 3 měsíci opravované puchýře na přední kapotě nad znakem citoren se opět objevily. Jsem zvědav, zda-li to Dojáček v Praze bude už řešit výměnou celého kufru nebo bude znovu přestříkávat stávající díl, což už jednou udělali a zjevně se to minulo účinkem. Tentox budu trvat na výměně celého kusu za nový. Jinak auto mám 2 a čtvrt roku, najeto skoro 40.000 km a kromě puchýřů mě nic netrápí - 1.6 VTi - Tednance výbava. Stále mě baví pokaždé do auta sednout.

bicak77 17.09.2013  22:22

« Re: PUCHÝŘE OPĚT

Ahoj Vojto,
      tak to si dopadl stejně jako já. Musím zaklepat, po výměně kapoty zatím nic....

vojta66 15.11.2013  17:00

« Re: Re: PUCHÝŘE OPĚT

Takže už je to nějaký týden a mám vyměněnu přední kapotu (víko motoru), takže stejná zkušenost jako u Tebe, Bicáku. Snad už to teď bude OK! ;-)

bicak77 18.11.2013  09:35

« Re: Re: Re: PUCHÝŘE OPĚT

Tak určitě! >:D Já zatím taky nic, to by se už dávno zase projevilo. Tak ať slouží ;-)

foto ironlionzion

ironlionzion 14.11.2013  10:29

C4

Výborná recenze a supr auto. C4 má šmrnc a umí překvapit. Hlavně interiér je opravdu povedený. Seděl jsem v předváděčce s interiérem té vyšší konfigurace a nechtělo se mi ven. Ve srovnání s novou OIII je interiér C4 dál. Jinak s tím řazením Octávie o třídu výš jsem se setkal u prodejce taky. Já nevím co jim dávají na snídani?! Ale je možné, že zákazníci Škody rádi slyší, že mají něco víc než ve skutenčosti.

bicak77 14.11.2013  11:52

« Re: C4

Ahoj a díky. Ano, myslím, že právě interiér přináší cé čtverce přidanou hodnotu oproti konkurenci. Co se mě týká, tak i exteriér :-) Jinak asi v ničem C4 zvlášť nevyniká, je to prostě férový auto za férovou cenu a já s ním pořád ještě jezdím rád.

Taky gratuluji k autu a perfektně napsané recenzi. Doufám, že budeš řádně doplňovat novinky ;-) Jinak palec nahoru za červenou barvu. Obecně červené auta nemusím, ale fofu překvapivě sluší :yes:

Ronault. 09.12.2013  20:14

Ještě o litr méně...

>:D Teda tchán už má trochu přehnané představy o spotřebě auta nižší střední třídy :-) I těch 4,8 l/100 km je mooc pěkné.
    Já mám po 10t km v Meganu Grandtour 1,6 dCi 96 kW s převahou dálnic ve 4 lidech 5,2 l/100 km :-) ... sem se musel pochválit, no >:D

bicak77 09.12.2013  21:15

« Re: Ještě o litr méně...

Tchán vychází z předpokladu, že z udávané spotřeby z techničáku se dá úspornou jízdou ještě půl litru ušetřit, takže už jsem ho náležitě vyvedl z omylu >:D Ale ty 4 litry si vymluvit nedá ;-)
      Pravda ovšem je, že když měl párkrát pučenou manželčinu Oct.II 1.9TDI 77kw, tak ji vracel se spotřebou 3,3-3,5l, ale to jel víceméně z kopce z Frenštátu do OVy.

Spotřebu máš parádní :yes: Taky se pochlubím. OVa - Olomouc, zimní Continentaly, spěch a minimální provoz: 11,2l >:D Měl jsem pak celý den co dělat, abych spotřebu srazil na obvyklých 8,5l.

Ronault. 09.12.2013  21:29

« Re: Re: Ještě o litr méně...

Tak to tchánovi bude asi stejně roku jako našemu emeritnímu šéfovi >:D

Z Frenštátu do Ostravy za 3,5 l.. to dám i s benzíňákem, ale naopak, to je umění. :-!

No i tak máš tu spotřebu docela velkou, ti povím >:D To já jsem nervozní, jak se mi pal. pc přehoupne na číslo začínající pětkou >:D

bicak77 09.12.2013  22:15

« Re: Re: Re: Ještě o litr méně...

No problém s mojí spotřebou je, že i do práce jezdím po dálnici. Když vyrážím na cesty, tak zase téměř vždycky po dálnici. Pak jezdím taky hodně po Ostravě. Moje dálniční rychlost je obvykle cca 150 dle tacho, rád si občas vytočím dvoječku, troječku k omezovači aby motor nezakrněl a já se trošku potěšil ze života...takže dlouhodobý průměr je opravdu kolem 8,5l ;-\

Ale mám i světlejší momenty. OV-Opava-Krnov-Zlaté Hory a zpět jsem pokořil pod 6l/100km :-)

Francuz 17.12.2013  08:53

« Re: Re: Re: Re: Ještě o litr méně...

Hehe 8,5 je uplne super :-) to v zime davam aj ja, ale hlavne jazdim mesto :-) Teraz Kosice - Budapest cca 255km moja spotreba tam 8,6l priatelkina cestou nazad 7,5l ... A to sa ide vacsinou po rovine.

bicak77 18.12.2013  09:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Ještě o litr méně...

Tak to jsem rád, že to tak máš taky a není to jenom mou nohou ;-)

woody-alien 17.12.2013  11:36

« Re: Re: Re: Ještě o litr méně...

>:D Je fakt, že průměrná spotřeba na displeji je znervózňující. A zrovna tak dojezd. Proto si u Mondea přepínám na průměrnou rychlost a hned se cítím líp. >:-[]

Ronault. 17.12.2013  15:56

« Re: Re: Re: Re: Ještě o litr méně...

Přiznám se, že jsem kontaktní tvor, čili neustále něco v autě omakávám a rád něco mačkám... bohužel ne vždy je vedle mě spolujezdkyně, která by to ocenila, resp. čas od času je to spolujezdec, tudíž si svou úchylku vybíjím na ovladači pal. PC... proto se obávám, že i když dobře naladěn rostoucí průměrnou rychlostí, bych brzo byl rozladěn rostoucí průměrnou spotřebou...

woody-alien 17.12.2013  16:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Ještě o litr méně...

Já to beru takhle. Rozdíl mezi normální jízdou lehounce nad limitem bez častého využívání schopností motoru a mezi jízdou bez omezování, avšak s použitím mozku, je cca 1 litr. Převedeno na peníze přibližně 35 haléřů na kilometr. Čeká mě řekněme 200 km jízda. Zjeví se mi imaginární človíček a povídá: "Buď pojedeš úsporně a minimálně třetinu jízdy se potáhneš v kolonách, úsporně totiž kolonu "nerozsekáš". Druhou třetinu jízdy strávíš na dálnici většinou v pravém pruhu - no a ta zbývající na okreskách je v klidu. Nebo si připlať 70 korun a můžeš jet, jak chceš. Vím, že nejsi magor, takže o moc dřív tam stejně nedojedeš, s tím nepočítej, ale na druhou stranu se trochu pobavíš až to na tebe budou zkoušet firemní Octavie, nenecháš si zasvinit auto kdejakým náklaďákem a i na těch okreskách třeba vyčistíš filtr částic. Vyber si."

No a já většinou těch 70 korun mužíčkovi dám a mám klid. >:D Samozřejmě, jindy si jen tak pluju, nějaký poklidný cédéčko a spotřeba padá, ale pořád bych tak jezdit nechtěl. ;-)

bicak77 18.12.2013  09:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ještě o litr méně...

Přesně takhle to mám taky, pod to bych se podepsal...Jenom mě se zjevuje místo mužíčka pěkná kočička (dvě nohy), takže zaplatím i 140 korun >:D >:D >:D

vojta66 07.04.2014  11:25

Ahoj Bicaku

Tak jsem po dlouhém čase zase zabrousil na Tvojí skvělou recenzi, hlavně kvůli tomu, že stále doplňuješ poznatky, což je super. Já na svém C4 proťal poloviční nájezd, tedy 50.000 km a jsem spokojený. Jsem rád, že už máš 100.000 a auto "jede" bez větších problémů. (kromě těch co jsme absolvovali jaksi společně - lak etc) :-) Zdar.

bicak77 07.04.2014  16:20

« Re: Ahoj Bicaku

Ahoj Vojto!
      Tak ty už máš 50tis? Na to, že jezdíš soukromě, tak to je pěkná pálka :yes:

Jezdil jsem teď v úplně stejné C4, jakou mám já (Tendance), jen s tím rozdílem, že měla najeto 1100km a voněla novotou. Velmi mě potěšilo, že stav interiéru nová versus moje je řekl bych totožný. Prostě žádné viditelné opotřebení :yes:

hajny 24.05.2014  10:00

klimatizace

Ahoj.
    Prosím tě nemáš zkušenosti s klimatizací .Já už 2krát dělal dezinfekci ,včetně výměny filtru,ale při použití klimy a následném vypnutí neustále do kabiny proniká pach.
    Dík

foto Bully-

Bully_ 24.05.2014  11:37

« Re: klimatizace

Mas plisen na vyparniku. Pri pouzivani klimy vznika kondenzat a pokud nenechavas nekolik minut pred zastavenim vozu klimu na OFF soucasne se zapnutou ventilaci (aby se kondenzat odparil), zustava ti tam, chyta plisen a smrdi to.
      Cisteni klimatizace doma nejakym sprejem potom nepomuze, bez k odbornikum na skutecne vycisteni okruhu klimatizace.

bicak77 24.05.2014  19:01

« Re: klimatizace

mám stejnou zkušenost, ale nedělá mi to pokaždé, jen občas. Klimu mám dezinfikovanou v servise, vyměněné filtry.
      Jedu třeba půl hoďky s klimou a pak ji vypnu. Najednou smrad jak noha, ale za chvíli se to jakoby vyvětrá a dobrý...Ale jak říkám, nedělá to pokaždé, jen sem tam.

Někde se tam asi hromadí vlhkost, jak píše Bully_ nade mnou.

Madeira.10 09.08.2014  22:55

Klepaní když bočím v levo

Ahoj páni mám citroena c4 1.6vti rv 2011 a presne som sním zažil tie veci ako popisovál pán Bicák momentálne ma zlobí neskutočné klepání pri nižších rýchlostiach ked bočím do lava alebo ked idem po kruháčí dlho vlavo neviem čo to može byt je to ten stabilizator ???

Ronault. 10.08.2014  01:09

« Re: Klepaní když bočím v levo

No kliodně to může být stabilizátor, dokonce by to i odpovídalo... no a 81t km na našich silnicích, úplně v pohodě v pohodě... je to jen spotřebák. Svého času měly Fabky stabilizátory v kopru i po 40t km

foto Sezam

Sezam 22.09.2014  17:42

« Re: Klepaní když bočím v levo

Jedna věc, kterou jsem definitivně vyřešil je vrzání zpředu (bylo slyšet už od začátku a při každém přejezdu retardéru se ozvalo, často i při odbočování vlevo). Vím, že to bude slyšet neuvěřitelně, ale pánové, co vyráběli auto "zapomněli" vyndat plastovou výplň silentbloku motoru vpravo ve směru jízdy. Ten potom protivně povrzává. Radím tedy všem chytit plastový vnitřek silentbloku kleštěmi a za výstupek k tomu určený ho vytáhnout. Žádný promazávání, ani servis. Od té doby mám definitivní pokoj. Pošlete prosím tuto informaci dále.

bicak77 23.09.2014  16:31

« Re: Re: Klepaní když bočím v levo

Tak to mě.....já už s tím problém nemám, ale mrknu, jestli to tam mám taky...

Madeira.10 09.08.2014  23:08

klepání když bočím vlevo

jo a mám najeto 81 tisíc

bicak77 10.08.2014  12:33

« Re: klepání když bočím vlevo

jasně může to být klidně ten sabilizátor, jak píše Ronault. Mě už měnili myslím oba. Další profláklá věc u C4 je silentblok u motoru. Ten se musí pravidelně mazat. Myslím, že v servisech Citroen už moc dobře vědí co může zlobit, tak tam zajeď. Jinak promazání toho silentbloku je otázka chvilky a udělají to na počkání.

Madeira.10 10.08.2014  12:55

« Re: Re: klepání když bočím vlevo

Dakujem pání doufám že to nebude moc drahý :-)

bicak77 10.08.2014  13:14

« Re: Re: Re: klepání když bočím vlevo

Myslím, že tyčka stabilizátoru stála kolem 800Kč bez práce a namazání silentbloku jsem měl zadara, ale asi jsme tam něco jako VIP... ;-)

Madeira.10 10.08.2014  13:19

« Re: Re: Re: Re: klepání když bočím vlevo

Dekuji ti bicáku tyčky stabilizatoru jsem mnenil na obou predných kolech asi pri 70 tis km tak doufám že to bude ted jen promazat ten silenbok doufám a bojím se aby to nebylo neco vážnejšího muže to být i neco jiný ??? dekuji

bicak77 10.08.2014  15:11

« Re: Re: Re: Re: Re: klepání když bočím vlevo

Dej pak určitě vědět, jak si dopadl ;-)

Madeira.10 12.08.2014  09:17

Klepání když bočím vlevo

Ahoj pání tak akurát som došiel zo servisu dvaja chlapící sa somnou zviezli a obaja to slyšeli jak to tam obšas zaklepe pak to zvedli na stojanu a koukali ze spodu tyčky stabilizátoru vypadaj dobre protože ty jsem mnenil asi pred pulrokem silenbloky vypadali taky dobre nastríkali mi je pro istotu promazali ale klepání je porád slyšet tak mi rekli že mužem vymenit ti silenbloky ale nezdá se im že by ti zvuky byly z toho :-) tak je prej na mne jestli do toho chci jít ale že oni by to nemnenili :-) tak nevím co mám delat ;-\

bicak77 12.08.2014  11:49

« Re: Klepání když bočím vlevo

Tak jedině zkusit jiný servis...Autodružstvo Frýdek - Místek máš asi z ruky, že? ;-)

A mazali opravdu silentblok na držáku motoru?

Madeira.10 26.09.2014  23:55

klepání už i za pomalí jízdy

Ahoj mazali silenbloky táhla na stabilizatoru ty dvě ale stále je to slyšet auto mám zakupeno nový ale záruka byla jenom na 2 roky ;-\

Madeira.10 02.10.2014  20:26

Klepání už i za pomalí jízdy

Ahoj tak po návšteve autoservisu citroen pání zistili že to neni žadný táhlo stabilizatoru ani silenbloky atd, ale neco na predných tlmičech v hornej časti pri pružine nepametám si už prestne ako to nazvali ale niečo medzi vrchnou častou pružiny tlmiču a toho ložiska či čo tak stredu som objednaný a víde ma to kolem 3500 kč takže díky, človek dá za Auto 400 tísíc a vydrží mene než ojetý favorit za 5000 kč som sklamaný :-(

bicak77 02.10.2014  21:25

« Re: Klepání už i za pomalí jízdy

Takže je to asi v uložení tlumiče...držím palce, ať je to opravdu ono a už máš klid. Dej pak určitě vědět, jak si dopadl.

Madeira.10 08.10.2014  18:26

Klepání už i za pomalí jízdy

Ahoj Panové tak problem vyriesení klop klop :-) vymenili my obe uloženia a ojničky v tlmičoch takže vás chlapi vyzívám aby ste vykušali na svojich vozoch to že date klučík do startera do polohoy 1 a začnete točit z volantom doprava a do lava a počuvate zvuk tlmičov iným slovom reidujete na mieste a to isté spravte aj s pomocou posilovača čiže pri nastartovanom aute a počuvajte zvuk zamerajte sa na zvuk z tlmičov v hornej časti od kapoty ked bude mat čo len malý pocit že tam niečo nesedí a mierne lupne alebo praská nieste daleko od toho čo som mal ja zhrdzavené ložisko v uložení tlmiču :-O vyšlo ma to celéé na 2600 kč takže je to pohoda :-) a Moj Dartagnan opet jazdí :-)

vojta66 12.01.2015  14:54

KOMORA TERMOSTATU

Zdravím Bicáka a jeho stále skvěle vedenou rubriku o C4 ;-)
    Sám mám totéž, najeto cca 60.000 km a dnes se objevila hláška - STOP - ENGINE TEMPERATURE FAULT: STOP THE VEHICLE. A kontrolka teploty chladící kapaliny svítila stále. Po konzultace ze servisem Dojáček jsem to dovezl do servisu a tam po diagnostice byla zjištěn defekt termostatu, tedy KOMORY termostatu, bohužel ne čidlo za pár korun, ale rovnou KOMORA termostatu. Takže to musí objednat a čekat na to budu 1-2 dny. údajně byla nějaká svolávací akce, jelikož "nové" C4 mají problém s komorou termostatu globálně.....byl jste někdo někdy na nějaká svolávací akci? Já tedy ne.....

bicak77 12.01.2015  20:47

« Re: KOMORA TERMOSTATU

Ahoj Vojto,
      tak to je pech ;-\ Mě určitě měnili nějaké čidlo..tuším čidlo teploty motoru...byl to takový malý plastový bazmek. Bylo to zdarma...

Ronault. 19.03.2015  20:25

DS5

DS5? Hustě! Teda, tomu říkám odvaz, to ne každý u nás dá za tak velké nevelké auto.... no paráda :yes: Moc se těším na recenzi.

bicak77 19.03.2015  21:18

« Re: DS5

Zatím jsem nadšený, ale mám ho jen od pondělka ;-) Myslím, že budeme s kolegou jediní v republice, co mají DS5 jako služebáka >:D Budu se snažit udělat hodnotnou recenzi...

Ronault. 19.03.2015  21:25

« Re: Re: DS5

Služební DS5? :-O Pro koho to děláš, pro Citroen, ne? >:D

bicak77 19.03.2015  21:42

« Re: Re: Re: DS5

Ne ne >:D Jen mám dobrého šéfa. Nevadilo mu místo C5, která je za zenitem, trošičku připlatit za DS5 a dopřát svým skvělým zaměstnancům >:D

Ronault. 19.03.2015  21:53

« Re: Re: Re: Re: DS5

Tak to jo :yes: Tak že ho pozdravuju a že jestli by nechtěl "závodního lékaře"? >:D

bicak77 19.03.2015  22:01

« Re: Re: Re: Re: Re: DS5

OK, zmíním se, ale moc si od toho neslibuj, my jsme zdravá firma >:D ;-)

Ronault. 19.03.2015  22:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: DS5

Všichni stárnou, navíc beztak všichni sportujete, takže budete mít polámané klouby atd.

A vůbec, nejlepší pacienti jsou ti zdraví, to mi vyhovuje... hlavně, že bude služební DS5! >:-[] >:D

bicak77 19.03.2015  23:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: DS5

Tak jo, ukecals mě, jednu dé es pětku ti teda zařídím...ale budeš muset stejně cca 2 měsíce čekat ;-)

foto Kuski

Kuski 28.04.2015  19:27

Varovné hlášení

Ahoj Bicaku.
    Předně gratuluji k novému služebnímu vozu. Taky by se mi zamlouval >:D Chtěl bych se Tě zeptat a vůbec včech Citroenářů jestli se už setkali s výstrahou Checkt beding lamps. Autu se rozsvítil nápis servis a hláška na palubním počítači. Nelenil jsem a šel jsem potkávací světla zkontrolovat a ta svítila. Tak jsem postupně pozapínal všechna světla co na autě jsou a zase vše svítilo. Pak jsem přestavil vše zpět do automatiky a hláška zmizela. Je to normální? Setkal se s tím už někdo?

bicak77 28.04.2015  20:18

« Re: Varovné hlášení

Ahoj Kuski.
      Když jsem měl prasklou žárovku, tak hláška tuším zněla : check beam lamps.

Myslím, že u tebe to tedy byl jen nějaký elektrický šotek, to se stává. Mě zase občas blbne pípák na bezpečnostní pásy. Jednou za čas se to rozeřve a pak je na pár měsíců pokoj.

foto Kuski

Kuski 29.04.2015  09:24

« Re: Re: Varovné hlášení

No myslel jsem si to, že to byl nějakej šotek. ;-\ Naštěstí mi na autě za necelé 4 roky ještě nic neprasklo, tak jsem to neměl s čím porovnat. Ale díky za pomoc a přeju bezproblémové ježdění s C4 i DS5. :-) :yes:

foto roox

roox 29.05.2015  12:09

perfektní recenze

Fakt super. Francouzi sice osobně nejsou "můj šálek kávy", ale to neznamená, že by nedělali dobrý káry a jejich majitelé na ně nemohli být náležitě pyšný ;-). Obecně se dá určitě souhlasit s tím, že minimálně Citroen má svůj svébytnej dyzajn, kterej určitě lidi donutí otočit se za projíždějícím autem... Takže super kára a parádní recenze od člověka, kterýmu auto přirostlo k srdci.

Jen tak dál, ať dělá minimum starostí a maximum radostí ;-).

bicak77 29.05.2015  12:43

« Re: perfektní recenze

Díky za chválu :-) I když už s autem moc nejezdím, dokud bude v "rodině", budu recenzi aktualizovat.
      C4 je takové útulné, pohodové auto. Jsem spíše svižnější jezdec, ale i tak jsem se za volant vždycky těšil.