Citroën C3 Picasso (2009)

12.7.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Luky228". Myslím si že o tomto voze se na internetu najde spousta informací. Já budu spíš komentovat mé…

Citroen C3 Picasso (Luky228)

Pepa_007 14.07.2009  20:44

Slabý signál rádia.

Já jsem byl příjmem rádia překvapen. V Plzni jsem chytil asi 3 německá rádia, což se mi u starého autíka nestalo.

Lasim 14.09.2009  10:44

« Re: Slabý signál rádia.

To i já jsem z rádia nadšený. U mého předchozího auta - Felicie se o rádie nedalo mluvit, při koupi v AAA jsem dostal jedno příšerné, rádoby digitální autorádio zdarma, ale chytit na tom šlo jen šumění. Takže jsem v tom pouštěl dětem kazety (CD to pochopitelně nemělo) a koupil jsem si FM Transmitter, abych mohl pouštět mp3. Na to to šlo pěkně. Ale rádio fakt ne. A teď jsem spokojený, naladím např.Impuls, cestou si autorádio samo hledá silnější signál a automaticky se přelaďuje, takže se o něj vůbec nestarám. Jen mě štve, že když si např.na jedničku uložím 106,00 MHz, což je Impuls z Pardubic a dostanu se např.do Prahy, Impuls se změní na pražskou frekvenci a když zmáčknu předvolbu na jedničce, není tam 106,00 MHz, ale ta pražská frekvence, tedy ta naposledy používaná.

foto cb

cb 16.07.2009  09:05

Foto nutné

Máš takové zajimavé autíčko,chtělo by to přiblížit více fotografiemi uvnitř,popd víkem kufru i kapotou,ať můžeme dát body.Ať to jezdí.

foto bono-p

bono.p 22.07.2009  07:49

motor

Prijemne ma prekvapilo tvoje hodnotenie motora..asi to bude slusne ked si mal 1.8T a tento motor povazujes za svizny.
    Ja osobne som 1.8T skusal raz v Oct I. v 150k verzii.V tom case som jazdil este Filckou 1.6 takze to bol obrovsky narast vykonu. Na 1.8 T sam mi ale nepacila absencia zatahu "pod" turbom a preto mam rad atmosfericke motory. Mozno nie su na prvy pohlad take atraktivne, ale tahaju v sirsom spektre otacok a hlavne rovnomerne..

"-- skrytý --" 31.07.2009  20:10

Už mám najeto něco kolem 1500 km a pomalu mu začínám šlapat na krček aby se občas protáhl zatím jdu na 4.500 ot/min a na to malé auto to je příjemné svezení. Čas ukáže. 4eká mě teď dovolená na chalupě a myslím si že najedu tak další 1000-1500 km. Tak že to bude zase o kousek dál. Určitě napíšu a přidám další fotky.

Lasim 04.08.2009  13:07

Hagusy

Ahojky šťastní majitelé C3 Picasso!
    To Lucky228 - koukám na Tvoje fotečky, krásný auto, ta bílá mu moc sluší. Zaujalo mě, že nemáš na střeše "Hagusy"? Já si 30.6.09 objednal C3 Picasso (SX, paket Cestování, 1,4 benzín, modrá Belle), teď na něj čekám, ale mají v Trnavě do 9.8. dovolenou, pak snad na to vlítnou. Toho svýho "citrouška" (teď mám Felicii Combi 1,3) jsem záměrně objednal bez hagusů, protože nemám příčníky a kupovat příčníky a na to např.nosič na kola, koupím si rovnou nosič, prodávající mě při zadávání objednávky tvrdil, že v prolisu střechy, resp.gumové výplni jsou krytky, které se odklopí a nosič se přidělá na záhyb střechy, který ja na nosič z výroby připravený. Takhle to prý mají všechny novější Citroëny. Ale ouha, o víkendu jsem potkal v Rokytnici nad Jizerou C3 Picasso (stříbrné) taky bez hagusů a výplň toho prolisu střechy je celistvá, bez "okýnek". Japak přiděláváš "zahrádku"? Moc díky za odpověď - lasim@seznam.cz

Pepa_007 10.08.2009  21:49

« Re: Hagusy

No me zase prodejce vystrasil ze na toto C3 Picasso se "zahradka" nebude delat vubec, je pry problem ji pridelat, takze nebude dostupna jako dil. Takze jsem souhlasil a jako bonnus si nechal namontovat hagusy. A jeste jedno info jsem obdrzel, hagusy pry pujdou domontovat dodatecne, ale za cenu kolem 15000Kc. Nevym jestli byl zamer prodejce mne dotlacit k hagusum montovanym v tovarne a nebo nevim.
      Kde myslíš v prolisu střechy, resp.gumové výplni jsou krytky??

Lasim 12.08.2009  12:26

« Re: Re: Hagusy

Ten prolis střechy je po celé délce zadělaný celistvým páskem-lištou, buď plastovou, nebo gumovou, nevím, nesahal jsem na ní. Ale v tom pásku by měla být malá okénka, přesně v místě, kde je ve střeše nějaký šroub na chycení "zahrádky", případěn hagusů. Ale u Picassa okénka nejsou. Prý bych musel vyjmout celou tu lištu a pak zahrádku přidělám. A s tou cenou mám stejné informace, 5.200,- Kč stojí jeden hagus + práce + DPH, takže pod 15 tisíc se těžko dostanu. A z továrny to je za 4.200,- Kč celé. Ale férově mi v prodejně/servise nabídli, že když neprosadí změnu konfigurace ještě během výroby (tedy tento týden, protože v pondělí 17.8. by mělo auto opustit továrnu), že mi hagusy dají se slevou a ještě zadarmo namontují Construct na šaltrklacek, který bych si stejně nechal dělat (ten stojí 5.500,- Kč). Takže bych se neměl dostat přes 10 tisíc, což je v součtu 4.200,- + 5.500,- Kč prašť, jak uhoď. To je férové. Už se moc těším!

Pepa_007 20.08.2009  21:44

« Re: Re: Re: Hagusy

Hmm. Tak to mi tedy s 15000KC nekecali. Pěkné. :-(

"-- skrytý --" 18.08.2009  23:10

Hagusy

Zatím jsem to neřešil tak že netuším :-)

"-- skrytý --" 18.08.2009  23:14

První návštěva servisu.

Tak už musím řešít první problém. Prasklo mi okno, to malé hned vedle předního. Tak jsem zvědav co bude. Jinak důvod proč prasklo je že jsem si na něj hodil okap >:D Prostě šikula. Po víkendu dám fotky. Byl jsem 14 dní na chalupě a tak mám najeto o dalších 2000 km více.

Lasim 08.09.2009  06:53

netěsnost pátých dveří

To Luky228: Ahojky, můžu se Tě zeptat - to vykousnuté "ouško" na pátých dveřích, co kryje díru mezi horním a dolním světlem je opatřeno těsnící gumou. Jak Ti přiléhá po uzavření pátých dveří ke karoserii? Mě na jedné straně úplně, na druhé je ale cca 2mm škvíra. Díky moc - Lasim

"-- skrytý --" 09.09.2009  12:27

« Re: netěsnost pátých dveří

U mě vše v pořádku, zatím :-)

"-- skrytý --" 04.10.2009  17:42

Tónování okének

Doba prací byla kolem 2 hodin.

Lasim 12.10.2009  09:31

rezavějící šroub uchycení předního tlumiče

Na kritické místo citlivé na rez, o kterém píše ve své recenzi "Petrkola" (horní miska uchycení předních tlumičů) jsem v Mototechně koupil gumovou manžetu á=25,- Kč, tu ve druhém záhybu uříznul, tím jsem dostal patřičný průměr misky 5,5 cm, šroub osušil, natřel vazelínou a celé to pevně uzavřel gumovou čepičkou (viz nové foto v mé fotogalerii). Teď už se ke šroubu voda nedostane! Problém je, že toto lze udělat lehce na levé straně, kam je snadný přístup díky "dvířkům" k filtru, na pravou stranu se ale nedostanu, musel bych oddělat plast pod oknem kolem stěračů a do toho se mi nechce. Nebo někdo objeví jinou cestu? Manžety mám koupené dvě, jen se k tomu pravému šroubu nějak dostat.....

Lasim 13.10.2009  09:37

dotaz na rozteč šroubů

Na jaře chci kupovat elektrony, ale ať hledám, jak hledám, nemůžu (ani v techničáku) najít, jakou mají rozteč šrouby kol? 4/XXX?

"-- skrytý --" 13.10.2009  17:34

Rozteč

4x108 si myslím

Lasim 14.10.2009  19:18

zimní pneu 195/55 R16

Ahojky, copak budete na "Picajzla" nazouvat za zimáky? Ctíte váhový a rychlostní index pneumatiky, tedy v případě "šestnáctek" 91T? Já mám favority Michelin Alpin A3, Goodyear UG7, Bridgestone LM30, Nokian WR G2, Kleber HP2, či Semperit Speed-Grip, ale nevím, pro kterou se rozhodnout. Máte už nějaké zkušenosti? Z toho mého výběru jediný Michelin splňuje index 91T, ostatní jsou buď 87H, nebo 87T.

"-- skrytý --" 15.10.2009  20:08

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Ahoj, včera jsem koupil DUNLOP SP WINTER SPORT 3D 195/55 R16 87H, kupuji je už po třetí a mám na ně jen samé dobré vzpomínky (předešlé auto) Loni jsem je ještě kupoval na Audi tak že jsem měl doma nové ale rozměr 205/55 r16 tak jsem je prodal a už je mám zase ale užší :)) Tak že já tak, jedině Dunlop 3D

"-- skrytý --" 14.11.2009  19:03

Lukáši ahoj,
        prosímTě jak jsi s těmi Dunlopy spokojený. Já jsem až krapet naštvanej, že bych je nejradši vyhodil a zkusil asi continentaly. Včera jsme jeli s paní Picajslem do Prahy, nechali jsme gumy ještě jednou v prostějově převážit, ale nepomohlo to. Na letních krásně klidný volant, dobrá odezva a stabilita. Ňa těchto gumách neustálé i když né nijak výrazné vibrace do volantu a hlavně strašná nestabilita. Auto vůbec nejde za volantem, neustále se musí korigovat a hrozně to tahá s řízením.. Připomíná mi to jízdu s autem s úplně rozesranou geometrií, ale to se mi nezdá. Mám ze služebáku zkušenost, že mi výměna zimních na plecháčích za letní na litých geomterii rozhodí, ale tady se zouvaly gumy... Je pravda, že včera bylo nad 10 stupňů a v praze 15, ale večer bylo už kolem 6ti a žádná změna..Zkusíme ještě převážit jinde a možná tu geometrii. Když ale opomenu to, že to jsou další peníze.. Myslíš, že se to s poklesem teploty zlepší, já se bojím, že ne..
        Dík za odpověď
        To all: sranda s kapličkou asi nekončí, včera si zas chvíli zaklepala:-))

Pepa_007 14.11.2009  19:33

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

No já jsem koupil 15" Semperit Speed-Grip. Šel jsem do 15" pač jsem sehnal celý komplet do 10 000Kč. 16" by byly tak o 4 tisíce dražší. Zatim spokojenost mam na nich asi 400km najeto. Maji vyšší profil než letní. A proto se asi zdá trochu měkčí pérování. Vybrace ve volantu žádné a hlučnost pneu také ok. Jen při průjezdu zatáčkou trochu šustí. Uvidíme až bude více km. Jsem zvědav na sníh a led.

Lasim 14.11.2009  21:29

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

No tak to jsme dva, já to udělal přesně stejně. Za komplet vč.kompletace, tedy disky, gumy, nazutí a vyvážení jsem dal 11.975,- Kč. Ve značkovém Škodováckém servise. Servis Citroën jsem raději ani nezkoušel.

Pepa_007 15.11.2009  19:37

« Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Servis Citroën jsem raději ani nezkoušel. :-)
              Jojo to už říkal můj soused, že Skoda Servis ma docela dobre ceny. Od Citroenů mi přišla nabídka na 20% slevu na disky a Klebry za 1550,-. Ale tu jenich nabidku zimni prohlidky za 90Kc asi vyuziji. A kupony na slevu asi zustanou ladem.
              Ja jsem sháněl kde se dalo a tak konečná cifra byla za gumy Speed-Grip, disky, vyvažení a nazutí 9850Kč. Ještě poklice mi chybí. Ale ty už mám vybrány. :-)

"-- skrytý --" 15.11.2009  19:30

« Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Jak jsem již jednou psal, koupil jsem si je už po třetí a udělal by jsem to zase. Nikdy jsem neměl problém, jediný poznatek jaký z nich mám na citronu je to že když přidám v zatáčce, tak mi to za těma zimákama jde mnohem lépe než za letím obutím ekomišpulín origo:)) Tak tak já ohledně zimáků. Jinak ještě ohledně těch 15". Nechci být nějaký rýpal ale máte je napsané ve velkém techničáku? Protože já tam mám jen jeden rozměr a to ten co byl origo.

Pepa_007 15.11.2009  19:53

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Já mám v kolonce Nápravy právě ty 15" :-) .
            16" mám až v sekci další záznamy.
            A pak ta mám i 7.00J17 E26 205/45 R17 88V. A to by bylo moc pěkné na autíčku mít.
            Techničák mi píše při 16" o deci nižší spotřebu než na 15".
            A ještě perlička:
            Já mám jako asi jediný C3 Picasso 4x4. Viz.techničák: Kolonka Nápravy: Počet náprav - z toho poháněných: 2-2.
            Diskutoval jsem to s prodejcem prodejcem pri predani a on udelal do protokolu o té chybě poznámku a domluvili jsme se že to tak necháme.

Lasim 15.11.2009  19:57

« Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Patnáctky mám pochopitelně v TP napsané, dokonce i 17", ale maličko jiný rozměr, než jsem si koupil. V TP mám 195/60 a já si koupil 195/65, protože ty jsou na obvod kola stejné, jak origoš 16" 195/55.

"-- skrytý --" 15.11.2009  20:00

« Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Já tam mám jen 195/55/16 nic jiného.

Pepa_007 15.11.2009  20:11

« Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

To je zajímavé. V TP mám 195/60 a koupil jsem je.

Pepa_007 15.11.2009  20:17

Mně to ale vychazí: Origo 16" 195/55 a k nim:
              195/60 R15: -19mm obvodu méně
              195/65 R15: +42mm obvodu navíc
              A teď jak......?

Lasim 15.11.2009  20:25

« Re: Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

No já to neměřil, asi by se k výsledku dalo dopočítat. Ale když jsem si v pneuservise položil na sebe 16" na 55 a 15" na 60 a 65, ty na 60 byly viditelně menší a ty na 65 se zdály na chlup stejné. A i kdyby, je to důležité? Max.,že to nepatrně, ale fakt nepatrně zkresluje rychlost přenášenou na displej.

Pepa_007 15.11.2009  20:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zimní pneu 195/55 R16

Není to důležité. Vůbec. Ale mne to jen zajímalo tak jsem to počítal. ;-) Třeba jsem provedl špatný výpočet, když jsi to porovnával v reálu.

"-- skrytý --" 15.11.2009  22:19

« Re: zimní pneu 195/55 R16

Tak ti čoveče nevím... No našel jsem v ol servis co dělá...:
            Disponujeme zařízením pro diagnostiku pneumatik firmy HUNTER ENGINEERING COMPANY USA, které umožňuje provádět tzv. "silniční test pneumatiky" . Díky tomuto unikátnímu systému měření pneumatiky "za jízdy" pod zatížením je schopno toto zařízení narozdíl od klasické vyvažovačky vyhodnotit parametry, které nám umožní odhalit: nadměrnou radiální a boční házivost pneumatiky pod zatížením, boční tah pneumatiky, usazení pneumatiky na ráfku, házivost ráfku aj... Toto zařízení je schopno nejenom tyto vady změřit, ale dokonce i eliminovat, a to vhodnou konfigurací pneumatik vůči ráfkům a dokonce i vhodným umístěním na samotném voze.
            Tak uvidíme..
            Jinak se mi ta bílá barva na Picajslovi líbí čím dál víc..

Lasim 25.01.2010  17:47

Recenze C3 Picasso

Čauky C3-kolegové. Taky máte (jako já) úchylku sledovat a vyhledávat recenze o C3 Picasso a s hrůzou sledujete, co zas na toho našeho miláčka vytáhnou? Já jo, takže jsem jednu relativně pozitivní chytnul na Primě v Autosalonu, další v rádoby vtipném pořadu Roadlook.cz na stránkách Auto.cz a dokonce i Honza Koubek, dříve Automag na TV Public, dnes Meziplyn jednu pěknou recenzi vytlačil. Na toho jsem čekal obzvlášť dychtivě, páč toho já osobně považuju za docela nestranného novináře a obdorníka, který se ovšem netají svým odporem k francouzským autům a překvapivě toto auto docela chválí. Uf, to se mi ulevilo. No a o YouTube ani nemluvím, tam toho je mrtě. Co ostatní, nemáte nějaký internetový tip? Chtěl jsem do tohoto příspěvku nasekat odkazy, ale nějak mě nefungujou, tak kdo bude chtít, pošlu je např.emailem, či je hodím do svého profilu.

Lasim 06.02.2010  14:53

Video z výrobní linky PSA Trnava

Kdo nemáte možnost zajet si na Slovensko do Trnavy mrknout, jak se zrodil váš miláček, mrkněte na stránky PSA Trnava (www.psa-slovakia.sk) a tam mají ke stažení moc pěkné video z výrovní linky C3 Picasso - viz: [odkaz]

Ronault. 06.02.2010  16:07

« Re: Video z výrobní linky PSA Trnava

Pěkné video :yes:

"-- skrytý --" 13.02.2010  21:22

Dirka v silnici.

Přidal jsem foto jak jsem dopadl.

"-- skrytý --" 13.02.2010  22:55

RE:

Jo je a to jsem ještě dopadl dobře. Kolo vydrželo,náprava taky jen se musela udělat geometrie a narovnat ráfek. Tak že je to škoda jen za 2.000.-

Brandon Walsh 14.02.2010  07:28

biela

v tej bielej farbe vyzera pekne ;-) :yes:

"-- skrytý --" 14.02.2010  07:52

« Re: biela

Díky. Jinak půjdu ho dnes nafotit aby bylo vidět jak se špiní když je venku tak hnusně

Brandon Walsh 14.02.2010  09:30

« Re: Re: biela

no viem si to predstavit minule som na parkovisku obzeral biele auta zima im nepristane :no:

"-- skrytý --" 14.02.2010  12:17

« Re: Re: Re: biela

Tak už jsem nahrál ty fotky

Brandon Walsh 14.02.2010  12:42

« Re: Re: Re: Re: biela

tak tomu hovorim spinava pr.del >:D

"-- skrytý --" 14.02.2010  22:50

« Re: Re: Re: Re: biela

No je to paráda, akorát to na té bílé vypadá, že je ta kastle všude omlácená :'-(
            Jinak buď rád, že jsi ještě dopadl takhle, ono po této zimě to bude na cestách fakt radost. mě takhle jednou před služebákem na D1 tankodromu šíleným, vypadla špalek z palety přímo před auto a eštš jsme ho bohužel trefil. No dopadl jsem zaplaťpánbůh stejně jako ty.. Rupnout mu guma, tak teda nevím. Jinak se pánové až stydím, ale dnes jsem se musel manželky zeptat, jestli si aspoň už tudle zimu opláchla picajsla od soli, vidím ji s ním akorát ráno vyjíždět z garáže a před třema týdnama jsem dolíval kapalinu do ostřikovačú a čistil posrání od ptáků (asi někde v garážích bydlí..) Takže moc radosti z auta nemám. Spíš se trápím z XC70kou co jsem ve 140tkm zdědil po šéfovi a už odešel kardan a chystám se na tlumiče a silentbloky. Jezdit s autem s podvozkem na sračku je děs, nikomu to nepřeju..Mějte se :-)

"-- skrytý --" 14.02.2010  23:04

ALU

Jinak Luky, Lasime a ostatní už máte vybrány liťáky? O víkendu jsme se s manželkou shodli na Alutec Cult. Akorát jsem psal mail na firmu, kde posledních 5 let objednávám gumy i kola: www.barum-pneu.cz Mají je v ET25,4x108,ale 6.5x16. To ET i rozteč šroubů je myslím si v pořádku (když tak mě prosím opravte), i podle tabulek co na webu mají by rozměr 6.5 nebo 7 neměl pro 16 dělat problém, ale nevím na 100%.
    No kdyžtak půjdem do Dezentu V Dark. Kolo je o tisícovku levnější než Alutec a v 7x16. Jenže když ten Cult je fakt nádherný kolo :-)

"-- skrytý --" 15.02.2010  20:17

« Re: ALU

Ahoj už mám a doufám že mi tento týden příjdou. Jinak ty první co jsem objednal mi po týdnu volala pani že už je v IT nemají. Tak jsem obědnal jinde a jiné. Až budou ukážu vám je, nechci to zakřiknout, protože to co si pokaždé vyberu tak vždy je nějaký problém.

"-- skrytý --" 16.02.2010  21:21

« Re: Re: ALU

Olej před 10 tisíci? No záleží také, jak jezdíš..
        ProsímTě jaký rozměr Alu kola jsi objednal, respektive lze bez obav použít. Jsem teď už snad jistý jenom s rozměrem 4x108.. Jinak jsem z xsary *. předpokládal, že dál to bude ET 25 a potom 7x16.
        Výhlídl jsem ty Alutecy v rozměru 4x108-6,5x16-ET25. Maník z barumpneu mi potvrdil, že 6,5 nevadí. Ale trochu zděšený jsem byl po nahlédnutí do TP, kde je pro pneu 195/55/16 napsane 6x16,E=23. Což mě krapet zarazilo, protože teda rozměr gum je asi ten nejhorší, co může být, ale jestli to E v TP znamená ET, tak s takovýmdle číslem jsem nenašel ani jedno Alu kolo... Je třeba kupodivu, že v TP není uveden ani index zatížení pro pneu, nebo alternativy... A už slyším, jak mi radí v citorenu, i když to stejně asi zkusím. Psal jsem ale včera prodejci disků, jestli třeba toto není uvedené v nějakých homologačních listech pro alu kola, tak uvidím, jestli se ozve.
        Díky za radu

"-- skrytý --" 16.02.2010  22:15

« Re: Re: Re: ALU

Já mám odjednáno 7x16 - 4/108 ET25 a dle tabulek to má být v pohodě. Jinak to co je napsáno ve velkém techničáku dle mě není možno sehnat, zajímalo by mě kolik mají rozměr orig.alu alá Citroen. Jinak střed alu na Citrouše je 65,1. U oleje bylo řečeno že záleží kolik tam bylo nalito ve výrobě.
          Ještě ke kolům, podívej se na elektrony.cz a tam máš konfigurátor a doporučené pneu.
          Ty alu co máš vybrané jsem také chtěl, jen by mě zajímalo zda máš Alutec Cult 4, protože někde nabízejí i na pěti díru a ty mají jiný počet paprsků.
          K těm kolům co jsi

"-- skrytý --" 17.02.2010  23:28

« Re: Re: Re: Re: ALU

Podle vyobrazení na www.barum-pneu.cz - doporučuji, je tam samozřejmě konfigurátor přímo pro C3 Picasso a odkaz pro zobrazení na Alcaru, to jsou 5ti paprsky. Jinak elektrony. cz jsou s cenami krapet výč a barumpneu (není to Barum), mám vyzkoušené, mají kamenný obchod v Opavě a jsou spolehlivý. To ET mě právě začlo rýpat po prohlédnutí elektrony.cz, protože u některých ET jasně píšou nutná úprava podběhů.. No stavím se v citroenu, ale pochybuju, že to budou vědět :-) Ono se mi zdá 7x16 ET 25 jako nejpravděpodobnější. Kdyby jsi náhodou elektrony zkoušel namontovat hned jak Ti přijdou, tak dej vědět, že bych si počkal :-)

"-- skrytý --" 18.02.2010  18:07

« Re: Re: Re: Re: Re: ALU

Ty kola co chceš jsou 4x díra = 4x paprsek. To si myslím já, dle mě to tam mají špatně. Ale třeba se pletu. Jinak ohledně ET jsem se v Citroenu nedozvěděl nic. Tak že jsem objednal et25

"-- skrytý --" 18.02.2010  21:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALU

Já jsem to dnes do citroenu nestihl, vyjde mi to asi až v pondělí. Z barumpneu se taky neozvali. No jedu zítra do Prahy, zkusím kuknout kde sídlí alcar, mám takový pocit, že u Jesenice, že bych se tam stavil...

"-- skrytý --" 19.02.2010  21:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ALU

Tak dej pak vědět jak jsi dopadl.

"-- skrytý --" 23.02.2010  22:02

« Re: Re: Re: Re: ALU

Citroen má opravdu origo elektrony ET23 6x16. K ceně jsme ani nedošli. Ale předpokládám, že si tak 4tisíce za disk klidně řeknou..

"-- skrytý --" 04.03.2010  10:19

« Re: ALU

Zdravím. Ak sa môžem pridať, disky už mám vybraté [odkaz] sú práve v akcii za super cenu 119,90€ (16").

"-- skrytý --" 05.03.2010  21:45

« Re: Re: ALU

Nejde mi odkaz ;-\

"-- skrytý --" 15.02.2010  20:21

Jinak informace pro všechny majitele vozu C3 Picasso

Dnes ráno jsem nastartoval a hned naskočila hláška že nemám olej. Tak hurá do servisu a nakonec ho tam scházelo přes 1 litr.
    Mám najeto 9960 km
    Tak si to zkontrolujte ať nejezdíte na sucho.

"-- skrytý --" 17.03.2010  18:46

« Re: Jinak informace pro všechny majitele vozu C3 Picasso

Já jsem po 5 tis byl měnit lambda sondu. Oranžová kontrolka a bylo to. Máte někdo podobé zkušenosti?

"-- skrytý --" 17.03.2010  21:47

« Re: Re: Jinak informace pro všechny majitele vozu C3 Picasso

Zatím ne.

"-- skrytý --" 23.02.2010  19:36

Tak už mám kola.

Jedna fotka snad stačí.

pipistrel 23.02.2010  19:49

« Re: Tak už mám kola.

neuveris ale mam vybrane rovnake kola. su to ProLineWhels? 16ky?

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:43

Ano mají označení:
        PROLINE PG
        carbon brillant-leštěný

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:51

« Re: Re: Re: Tak už mám kola.

jo a s tim Alutecem jsem Ti i po shlédnutí elektrony.cz dal za pravdu. Musí to být 4loukotě a ty se mi teda nelíbí a ještě navíc Dezent V Dark do 2500,- Alutec kolem 3300,-

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:56

« Re: Re: Re: Re: Tak už mám kola.

Hlavně v těch 4 už nejsou nic moc.

"-- skrytý --" 23.02.2010  22:06

« Re: Tak už mám kola.

No právě, Jdu do toho ET 15. Mám to potvrzené i z Alcaru, holt to když tak budu muset potom řešit.. Snad by vyšly s výměnou vstříc.
              Pěkný večer

"-- skrytý --" 23.02.2010  22:09

« Re: Re: Tak už mám kola.

Taky se může stát že až to nandám s pneu, tak budou šktat :-) Jaro ukáže

"-- skrytý --" 23.02.2010  22:29

« Re: Tak už mám kola.

To může, ale musely by vnitřkem. Což nepředpokládám, spíš se to může při propérování stát na venkovní straně o hranu podběhu, což je právě problém menšího ET :-)
                  Hele, ať už hlavně je to jaro :-)

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:47

Tož Gratuluji,
      jsem zvědavý jak ti kola vyniknou, až budou nasazená, ale tím tě nechci nutit do vyzkoušení, leda, že by jsi to nevydržel..:-))
      já jsem ten Alcar nestihl, ale napsal jsem jim a shodou okolností se následující den co mi došla odpověď z Alcaru jsem se dostal do citroenu no a k méme překvapení jsem od obou dostal stejnou odpověď. V citŕoenu objednávali pro zákazníka Dezenty L a prý jim to taky chvíli trvalo, než došli ke správnému rozměru, ale mám prý jít do ET 15. No a z Alcaru mi přišla odpověď na Dezenty V Dark taky na ET15!! Dnes mi ještě psal pan Švec z elektrony.cz Že Alcar má doporučené a homologované pro Dezenty Včka ET 15, ale ostatní výrobci prý i ET25, takže lze obé. Akorát to tedy nechápu, protože čím vyšší ET, tím kolo víc v podběhu.
      No objendám ET 15 a uvidíme..

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:55

« Re: Re: Tak už mám kola.

Měl jsem ho nandané jen když nebyla guma, na zkoušku zda se točí a nešktá.

"-- skrytý --" 03.03.2010  23:36

« Re: Re: Re: Tak už mám kola.

Luky a všichni ostatní zdravím :-)
          Tak jsem chtěl dnes nahrát fotky kol a ani omylem, server se sekne a hodí chybu, no zkusím zítra. Každopádně Dezent V Dark, byl jsem je obout a čekáme na jaro. Kola moc pěkný, akorát ten rozměr 7x16 krapet nelahodí oku. Podle chlápka v barumu i tabulek by to problém dělat nemělo, ale prostě guma je na disku utopená, takže každej obrubník půjde na disk.. Budeš to mít zřejmě totéž.. Na gumě sice píšou neobouvat na disk 6,5 palce a zřejmě i výš, jenže i podle tabulek ty disky tento rozměr lze použít...

Lasim 05.03.2010  08:01

Model Citroën od firmy NOREV

Ahojky, máte už někdo svého miláčka ve zmenšeném vydání - model? Na stránkách "svet-modelu.cz" jsem v modelech od firmy Norev našel C3 Pisasso v měřítku 1:43 (á=790,- Kč), mají ho tam v černé, modré a žluté Lemon a vypadá přepichově. Vzhledem k tomu, že i originál mám doma v modré barvě, jdu do toho. Až přijde, pošlu fotky. A hele, Ty to máš fakt jak prase, nepřemýšlels o zástěrkách? Já si je nechal dát hned na nové auto a mám klid, sice špinavé je, ale takhle teda ne. A myl jsem ho za toho půl roku, co ho mám (od 28.8.09) jen 2x. Jinak elektrony super, sluší pánovi!

"-- skrytý --" 05.03.2010  21:43

« Re: Model Citroën od firmy NOREV

Ahoj, už jsem vykoupané a čisté. Zástěrky jsem ami nikde nescháněl, to jsou origo? Jinak model jsem chtěl koupit jiný ale nemají je v bílé.
      Děkui za pochvalu kol.

Lasim 06.03.2010  11:50

« Re: Re: Model Citroën od firmy NOREV

Čauky, já mám zástěrky origo a stály mě 2.400,- Kč.Ten model jsem našel jen od NOREV-u, kdepak jsi našel Ty? A máš recht, ani já nenašel jinou barvu, než černou, moji modrou a žluto/zelenou.

"-- skrytý --" 06.03.2010  13:39

« Re: Re: Re: Model Citroën od firmy NOREV

Tam kde jsem kupoval auto.

"-- skrytý --" 07.03.2010  10:08

Disky - odkaz opraveny

"-- skrytý --" 07.03.2010  19:50

« Re: Disky - odkaz opraveny

Taky hezký, no jsem zvědav na jaro až přezujeme :-)

Pepa_007 22.03.2010  22:10

Forum

Našel jsem na webu české forum na C3 Picasso.

"-- skrytý --" 29.03.2010  20:34

Přezuto

Konečně.

pipistrel 29.03.2010  21:02

« Re: Přezuto

pekne ukazu tie kolesa na aute :yes:

"-- skrytý --" 11.04.2010  22:38

« Re: Přezuto

Luky a všichni ostatní Zdravím, tož jak to vypadá s kolama? Budu přezouvat příští týden, zatím zkusím přidat foto jak je pneu 6/16, utopené na disku 7/16. Ty jsi ale koupil stejný rozměr, tak to snad nebude dělat paseku :-)

"-- skrytý --" 12.04.2010  19:44

« Re: Re: Přezuto

Ahoj, u mě je to v pohodě, není to ani poznat.

"-- skrytý --" 12.04.2010  22:48

To je dobře,
          dám vědět, s fotkama jsem se včera trápil asi půl hodiny, ale je to bez šance...

Lasim 31.03.2010  10:23

Nedostatky

Náš nový kolega s Nickem "Radimko" mi poradil dvě super vychytávky na moje stesky, které mám napsané ve své recenzi, v sekci "Slabé stránky". Automatické uzamykání centrálu při jízdě lze deaktivovat delším přidržením tlačítka pro odemykání/uzamykání centrálu ještě před samotnou jízdou a moje poznámka, že "soudruzi z NDR" asi při konstrukci C3 Picasso udělali chybu, když projektovali přední stěrače, byla nefér, protože vymyšlené to je, ale musí se stěrače vytáhnout do svislé polohy. Pak vyklopit jdou. A dělá se to s klíčkem v zapalování, ťuknutím do páčky stěračů směrem dolů (k sobě). Má někdo něco dalšího? ;-)

pipistrel 05.04.2010  22:35

« Re: Nedostatky

ale keby si precitas navod k vozidlu tam to mas vsetko napisane.

"-- skrytý --" 20.07.2010  18:44

Bezpečnostní informace

Tak jsem obdržel dopis od mého prodejce, že je kontaktoval výrobce automobilu, aby jsem je co nejdříve přijel na preventivní kotrolu brzd. To z důvodu:Kontrola a případná výměna hadic předních a zadních brzd.Možnost deformace brzdového vedení.Možnost sníené účinost brzd.
    Tak uvidíme.

Lasim 21.07.2010  12:15

« Re: Bezpečnostní informace

No mě už taky volali, jedu v pondělí 26.7. ve 3 odpoledne, tak dám vědět.

"-- skrytý --" 21.07.2010  20:27

« Re: Re: Bezpečnostní informace

takže fakt nejsme jediní.... Jsem zvědav, co komu budou dělat. Tobě tam aspoň napsali o co jde. Já to dnes četl a pouze strohá informace, že máme kontaktovat servis.. Zajímalo by mě, jestli je někde ošetřeno, jak je to s krytím výdajů = benzín, popř. náhradní auto.

Lasim 26.07.2010  10:57

« Re: Re: Re: Bezpečnostní informace

...to já spíš čekám, aby na mě nevybalili, že něco chtějí zaplatit. Ještě pár hodin a budu chytřejší.

"-- skrytý --" 26.07.2010  23:19

« Re: Re: Re: Re: Bezpečnostní informace

Lasime ahoj,
            tak jak jsi dopadl? Manželka jede zítra na pátou odpoledne, ale jde prý jenom o kontrolu brzdového vedení, jestli se nekroutí.. Stejně by se pak prý musela objednat na servis, tak uvidíme..

Lasim 27.07.2010  08:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Bezpečnostní informace

...kdybych jim tam poslal fotku, úplně by to stačilo. :-) Ani ne za 10 minut bylo auto z dílny venku, nic jsem neplatil, prý šlo o preventivní kontrolu uložení brzdového potrubí, které u některých Picajzlíků vedlo blízko kotoučů, zahřívalo se a ohřívalo kapalinu, která pak měnila charakteristiky a auto blbě na zadek brzdilo. Ale u mého to už je Ready (vyrobeno 17.8.2009), takže na to jen na zvedáku koukly a pustili mě domů. :yes:

"-- skrytý --" 27.07.2010  21:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bezpečnostní informace

Vzhledem k tomu že tento týden potřebuji nutně auto.Tak jsem tam dnes volal a bylo my řečeno že to není otázka minut, ale tak dvou hodin. Že se musí něco proměřit a td........Tak uvidíme. Rozhodně jím věřím protože jsme jejich zákaznci (rodina) již řadu let.Dále pak budu reklamovat převodovku nebo spojku to je na nich na co přijdou. Když chci rychleji přeřadit tak mi to jde přes zuby.

"-- skrytý --" 28.07.2010  19:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bezpečnostní informace

Čoveče to je divný, že Lukymu řekli, že je to na 2 hodiny.. U nás to proběhlo stejně, jak u Tebe a nehodnotím to jako žádnou tragedii. Oba mojí kolegové (jeden nové XC90, druhýXC60), už byli na svolávačce také a dokonce se jim už poštěstilo, že auta byla nepojízdná.. Takže kupuj dnes auto za milion ;-)

Lasim 17.08.2010  15:17

Garančky

Tak jsem dnes výrazně pokročil v otázce, jestli s novým C3 Picasso (1,4 VTi) na garančku po roce, či po dvou. Já mám na palubní jednotce nastavený rok, protože už dobře týden mám vedle stavu kilometrů symbol klíčku. Tak jsem se objednal, ale ne tam, kde jsem auto převzal, ale ke kolegům do jiného města a ti se sami divili, proč s kontrolou tak spěchám. Tak jsem si napsal přímo na Citroën a ten mi obratem potvrdil, že krom "ztížených podmínek", což můj případ rozhodně není, je 30 tisíc a 2 roky. Tak jsem volal na "svého prodejce" a ten na mě spustil, že jeden rok nastavují záměrně, že oleje jsou nekvalitní a 2 roky určitě v motoru nevydrží, že filtry potřebují častější výměnu, než uvádí výrobce a že to auto je lepší kontrolovat častěji, že to se mnou myslí dobře.... Prostě si honí kšefty a myslí, že jim každý rok zacvakáme těžké prachy za prohlídku. A chtěl bych vidět, jak kvalitně jí pak provádí, já osobně na tu firmu mám už rok spadeno a jen jsem si auto loni v srpnu převzal, zařekl jsem se, že víckrát mě tam neuvidí.

"-- skrytý --" 17.08.2010  21:23

« Re: Garančky

Prostě šmejdi, snaží se vydělat. Schválně by jsem se zeptal dovozce, zda je jednání ze strany servisu korektní a zda s ním souhlasí.