Saab 9-5 (2010)

1.12.2010

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "ta3ken". Prečo Saab? Nikdy by ma nenapadlo písať sem o svojom aute. Ale keď som sa rozhodol kúpiť novú…

Saab 9-5 (ta3ken)

foto Stefic

Stefič 01.12.2010  13:11

hluk motoru

trochu nechápu čemu se divíš. Koupíš si takové auto jistě za pořádný ranec a čekáš, ža v kabině budeš poslouchat kravál od motoru? ;-) Podle mě tohle auo spada spíš do business třídy, kde auto disponuje slušným výkonem, ale neruší posádku. Pořiď si nějaký laděný výfuk

"-- skrytý --" 02.12.2010  18:31

« Re: hluk motoru

hluk som neocakaval, ale porovnaval som to s prechadzajucou verziu a takisto s tym Volvom V8. Tam ten zvuk je cisty, charakteristicky ale nerusi. Ked sa mi to podari pridam ho sem.

foto krovakus

krovakus 01.12.2010  13:23

15. auto

Kdyz jsem si precetl, ze uz je to tvoje 15. auto, rikal jsem si, ze to je dost i na padesatnika, ale pak koukam, ze ti je 36. To vychazi pomalu auto/rok. Co s nima proboha delas? >:D

Jinak k Saabiku. Tesil jsem se, az sem nekdo prida prvniho a abych rekl pravdu, predcil jsi ma ocekvani. Pekna recenze (zvlast cast s obutim zimnich pneu, to fakt pobavilo) ;-) , nadherny auto. Jeste trosku ty fotky vysperkovat a bude to uplna dokonalost.

At slouzi. :yes:

"-- skrytý --" 01.12.2010  20:01

« Re: 15. auto

Do poctu tych aut som ratal vsetko na com som odjazdit <20.000km, takze do toho aj vsetky auta ktore mala moja zena.
      Fotky som robil hned ako som prisiel od novoty, lebo tu je desne pocasie a obavam sa, ze to budem moct umyt a dofotit az na jar.

dik.

Ingister2 01.12.2010  14:08

Combi

Ja budem auto meniť na jar.
    Čakám na kombi verziu a určite to bude diesel

Vette 02.12.2010  18:30

« Re: Combi

uz budes menit? Vcera som ta stretol v protismere :-) Aj ja som zvedavy aky bude v Kombiku :-)

kuko 01.12.2010  14:13

Užívaj

Zdar.

Vidím, že máš správný autopark :yes:

Apropos ten volant - on je to Saabovský volant, ktorý bol nasadený aj do Insignie. A tá šla von skor, takže teraz si každý myslí, že je to volant z Insignie... No proste genialita managementu GM nás ešte chvílu bude strašiť.

Otázka - prečo si dal prednosť Saabu pred konkurenciou z Reichu?

foto Papir1

Papír1 01.12.2010  16:36

« Re: Užívaj

JJ Super Auto. Na fotkách není vidět jak je veliké. Je opravdu rozměrné. Taky se mi líbil interiér, takový Saabovský ale nový.

"-- skrytý --" 01.12.2010  20:15

« Re: Re: Užívaj

Preco Saab?
        Pozeral som recenzie fora a tak som sa zabaval na argumentoch preco to alebo ono. Ja som to z toho zakladneho popisu vyhodil, ale teraz to mozem dat sem:

Určite som si mohol vybrať z ponuky klasickej nemeckej trojky (E350-500 4matic alebo BMW 550i xdrive ci Audi A6 quattro 4.2V8) ale tieto značky majú dosť svojich priaznivcov a darí sa im. Ja som chcel kúpou podporiť Saab, lebo keby zmizol z trhu, myslím, že by mi chýbala alternatíva. Saab tiež patril medzi dobré a kvalitné autá (nie je problém vidieť 10-15 ročné auto ktoré má stále čo ukázať) a dúfam, že to tak zostane.

Chobot 01.12.2010  20:51

« Re: Re: Re: Užívaj

Rozhodně správná volba. Po pravdě kdybych se měl rozhodovat mezi výše jmenovanýmy vozy, tak by to nejspíš, i přes mou celkem zaujatost pro BMW, dopadlo stejně.
          Ještě když nová 9-5 je takhle přenádherně vydařená. Je to fakt krása a abys věděl, tak ti ho závidim. :yes: :-)

foto robertPLUS

robertPLUS 01.12.2010  23:00

« Re: Re: Re: Užívaj

strucne: klobuk dolu, a palec hore! uzivaj, spravna volba!

kuko 03.12.2010  10:35

« Re: Re: Re: Užívaj

pýtal som sa z toho dovodu, že často čítam argumenty, že keď si kupuješ auto v tejto cenovej relácii, nemá Saab čo ponúknúť pro nemeckej trojke (samozrejme je cenovo tak o 10-15% nižšie).

Ale vidím, že ešte stále sa nájdu ludia (aj keď poskromne) ktorý nepotrebujú mať 25rýchlostný automat radiaci rýchlosťou svetla, zrýchlenie o 0.4786 sekundy lepšie alebo najvačšiu porciu image ... a proste si vyberú to, čo sa im páči :yes:

"-- skrytý --" 13.12.2010  17:31

« Re: Re: Re: Užívaj

Dobra pohadka. U ktere firmy davaji zamestnancum na vyber mezi 550xi a E500? Asi nejaci petrolejari, ne? Male motory nesnasime, vysledovka nas nezajima a zamestnanec ktery si koupi 2.5 V6 tak bojkotuje nas business.

"-- skrytý --" 18.12.2010  15:27

« Re: Re: Re: Re: Užívaj

U nas davaju zamestnancom na vyber medzi akymikolvek modelmi, v zasade sme limitovani len vastnymi vykonmi, kto na seba zarobi si moze kupit aj Ferrari. Co sa tyka nasej firmy teraz mam "najslabsi" motor. A uplnou zhodou okolnosti sme petrolejari. ;-)

"-- skrytý --" 12.12.2010  18:44

« Re: Užívaj

I kdyz kazdy ma pravo na vlastni nazor myslim ze by bylo vhodnejsi nepouzivat hanlive vyrazy typu Reich. Nemyslim ze by te tesilo kdyby nemci pouzivali pro CR nazev Svejkov.

foto Mirasr

Mirasr 01.12.2010  18:23

myslel jsem že už se nevyrábí

To je supéééér kára. Interiér boží, plubní deska je teda typická. Líbí se mi i starší saabi. Ale k čemu to je takhle měnit ty auta? Děláš to pro ty lidi co nemaj na nový tak jim zajedeš káru a prodáš o polovinu levněji? Super dík ;-)

"-- skrytý --" 01.12.2010  20:21

« Re: myslel jsem že už se nevyrábí

No ked sa dnes zamestnam vyfasujem mobil, notebook a auto. Zivotnost firemneho auta je typicky dana dlzkou leasingu, tak to zas neni tak moc. A navyse ked ta niekdo zostreli tak interval este skracuje + my sme zo zenou na to dvaja. Teraz zistujem ze robi rocne uz tolko kilometrov co ja. ;-)

foto iudex

iudex 02.12.2010  09:22

Skvelé čítanie

Po dlhej dobe recenzia ako lusk. Skvelé čítanie, párkrát som sa nahlas zasmial, vidieť, že svoje auto nepovažuješ za stred sveta, ba možno mu i trošku krivdíš (nie je najsilnejšie na svete, ale 330 turbokoní je pekné stádo, aj tých vychytávok pár má).
    Inak takmer identickú farbu mám na aute ja, hovorím jej pre zmenu farba špiny, z rovnakých praktických dôvodov, ako Ty.
    Tak veľa šťastných km.

foto maiky81

maiky81 02.12.2010  12:31

Konecne

Gratulujem k skvelemu vyberu a dakujem za clanok. Kazdy den som cakal, ze sa najde niekto z toho mala poctu, co si zatial novu 9-5 kupil a prida sem clanok. Som milo prekvapeny, ze som necakal dlho. Snad aj tvoj clanok niekoho presvedci, ze SAAB opat dokaze vyrabat kvalitne auta :yes:

Zaverom uz len zazelam mnoho kilometrov bez nehody a bez poruch. V ramci objektivnosti by som uvital, keby si si obcas nasiel cas a v pripade nejakej poruchy to sem napisal, aby sme vedeli ako je na tom nova 9-5 s dlhodobejsou spolahlivostou. Aj ked je jasne, ze vyroba este nebezi dlho a mozu tam byt nejake drobne problemy sposobene vyrobnym procesom.

"-- skrytý --" 02.12.2010  18:27

« Re: Konecne

No aby som bol uprimny, aj som cakal na uu recenziu a stale nic. Ale ked som si to kupil tak ma doslova zlomili aby som to napisal. Ano hlasim sa k tomu, ze sem budem poctivo reportovat chyby ci ine neduhy novej rady.

"-- skrytý --" 09.01.2011  23:26

« Uz po mesiaci ...

Nejake dojmy z jazdy, este nie su? :-)

Vette 02.12.2010  18:26

Gratulujem

Ahoj, ta nova 9-5 je nadherna. Som fanusikom SAABu aj ked som nikdy ziadneho nemal. Velmi ma potesilo ze prezil a prisiel tento novy model. Ten posledny facelift uz bolo na case vymenit :-( To bol velky omyl SAABu. Ked na teba bude blikat cierne Mondeo, budem to ja :-)

Ingister2 02.12.2010  21:03

« Re: Gratulujem

Fakt si fanusik SAAB-u?
      JA len dúfam, že do jari, keď to budem objednávať už bude Combi...

Vette 02.12.2010  23:30

« Re: Re: Gratulujem

Jasne, patri medzi moje TOP znacky. Ked som isiel kupit Mustanga, aletranativa bol prave SAAB 9-3 kabrio. Najlepsi by bol dokonca Viggen. V case kupy Mondea som pozeral aj 9-5ku, ale co tam bol ten 3L naftak od Isuzu, tak ma odradil po precitani viacerych diskusii.

kuko 03.12.2010  10:30

« Re: Re: Re: Gratulujem

s tou 3l naftou si urobil dobre :yes:

a hlavne, ako správný fanúšik - jedině BENZIN!!! >:-[] :-)

Vette 03.12.2010  14:49

« Re: Re: Re: Re: Gratulujem

u mna tos tym benzinom nie je tak jasne :-(

kuko 03.12.2010  15:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Gratulujem

v poho. aj tak 90% Saabov jazdí na nafte >:-[]

ale teraz ju už aspoň majú slušnú. 3.0 V6 ani 2.2TiD neboli práve ideálne motory, 1.9Tid a TTiD, a nové 2.0TiD a TTiD sú o triedu lepšie :yes:

Ingister2 03.12.2010  10:53

« Re: Re: Re: Gratulujem

Presne tak, tiež som okolo neho chodil ako haldný pes okolo mäsiarstva, a nakoniec radšej Mondeo...

foto Norge

Norge 12.12.2010  13:27

« Re: Re: Gratulujem

..kombi ci Stasjonvogn ako sa hovori tejto verzii v Scandinavii je naplanovane na Genevu 2011, ..takze trochu trpezlivosti bude asi treba :-! , prednost dostala 9-4x .

Ta3ken :
        Gratulujem a prajem vela pohodovych chvil za volantom ! Griffin je spravna volba :yes:

P.S.: ..v silnych strankach si uviedol, ze nema nic "super extra", ..ja si myslim ze ma, okrem veci, ktore na prvy pohlad nevidis, je tu urcite to najdolezitejsie na aute so Scandinavie : bezpecnosti

"-- skrytý --" 04.12.2010  22:47

Saab je super

Saab je kultovka! Super! Kolega si ted jednoho taky koupil a moc se mi libi. Vsechny auta tyhle znacky jsou tak nejak jiny a to mi prijde super. Hodne stastnych km! Pokud mas chut, mrkni a ohodnot myho Mustanga [odkaz]

foto XDOMINIKS

XDOMINIKS 08.12.2010  14:20

gratulu

krásné auto!

foto pilotpilot

pilotpilot 12.12.2010  11:04

Prima

napsáno, pobavil jsem se i něco dozvěděl.
    Ať ti slouží bez problémů!

_david 12.12.2010  13:01

pecka

Opravdu nadherne auto, dobry objektivni clanek. Jedine co se mi na aute moc nelibi jsou ty vydechy klimatizace na palubovce. Ale to je jen muj nazor, jinak exterier na jednicku bez debaty.

"-- skrytý --" 12.12.2010  18:31

Skutecne neni proc koupit

Ano, tento text opet dokazuje ze neni zadny racionalni duvod proc Saab koupit. Namlouvat si ze je bezpecnejsi nez napr. stejna trida z nemecka je samozrejme mozne ale naprosto naivni. Takze zbyva jen zcela legitimni touha po tom odlisit se. Verim ale, ze toho lze dosahnout i jinak, s mensim financni trestem za koupi a a hlavne bez ztraty radosti z rizeni a jizdy. Vzdyt co muze byt horsim trestem nez vuz ktery vas kazdou minutu s nim stravenou tlaci k nasazeni kostkovane cepice a zapaleni dymky. Auto, ktere si treba nova 5 vychutna hned v prvni zatacce i kdyby v sobe mela treba jen 2.0 D.

_david 12.12.2010  18:46

« Re: Skutecne neni proc koupit

Co se tyce bezpecnosti, jsi scela, ale scela mimo... staci se mrknout na euroncap a pochopis...

"-- skrytý --" 12.12.2010  18:56

« Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Nevim jestli scela znamena to same jako zcela ale kouknul jsem. BMW 5 / 9-5: 5/5; 95%/94%; 83%/80%; 78%/44%; 100%/86%. Myslim ze jsem to chapal dobre uz na zacatku. ;-)

_david 13.12.2010  00:03

« Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

tak se podivej na test napr. mercedesu... navic jsi tvrdil ze srovani je naivni, coz neni.

"-- skrytý --" 13.12.2010  17:33

« Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Vlastni bludy si vyvracej sam.

_david 14.12.2010  00:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

asi je u tebe neco spatne, kdyz neuznas, ze saab je bezpecnejsi nez Mercedes E-Class...

"-- skrytý --" 14.12.2010  15:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Ty jsi vazne nemocnej. Oba maj 5 hvezd a ve dvou ze 4 kriterii je MB o neco horsi. Myslim ze zrovna tyhle 2 auta jsou z hlediska bezpecnosti naprosto srovantelna. Nova 5 evidentne hodnocena lepe nez 9-5. Zaverem tedy: neni duvod domnivat se ze 9-5 je bezpecnejsi nez jine nove vozy ve stejne kategorii.

Ronault. 12.12.2010  19:17

« Re: Skutecne neni proc koupit

Tak si ho nekupuj a kus si třeba něco od D3.

"-- skrytý --" 12.12.2010  19:21

« Re: Re: Skutecne neni proc koupit

No tak to prave asi dopadne. Po asi 5ti BMW bych klidne zkusil neco jineho ale nejak se nedari najit realnou a smysluplnou alternativu. Nedavno svitla nadeje u Jag ale zatim jsem nesebral odvahu.

Ingister2 12.12.2010  21:12

« Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Nemáte v čechách výraz "Přizdisráč"?
          Ak si spokojný s BMW, prečo hľadáš alternastívu?
          A úprimne si myslím, že človek ktorý mal 5 BMW a považuje ich zas vrchol, tak bude vedieť pomerne presne, či ich bolo 5, alebo "asi 5

"-- skrytý --" 12.12.2010  21:59

« Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Ano ten vyraz znam. Alternativu hledam protoze chci vyzkouset zit i s necim jinym nez s BMW o kterem si myslim ze v kontextu masovych znacek to vrchol je. Zamyslel jsem se a skutecne jich bylo 5 : 318, X3, 525d, 523i, ted 116; zena Mini Cooper a ted X3. Ted premyslim co zvolim na jare a skutecne mam problem se rozhodnout a hledam neco co mne oslovi jako 335xi cupe... Saab ma znacku na to aby zkusil prijit se zajimavou alternativou ale mastodont 9-5 to proste bohuzel neni.

Ingister2 13.12.2010  10:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

ako porovnávať 335xi s 9-5 je pomerne mimo mísu... To sú upln eodlišné kategórie, ale veď prosím...

"-- skrytý --" 13.12.2010  10:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

ja je prece neporovnavam.....

Ingister2 13.12.2010  11:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Keď hľadáš altrnatívu u Saab-a, tak si mimo...
                  Ale mna by napr. zaujímalo,kto a prečo predasne z 523i do 116-ky...
                  Ak pravda tá 5-ka nebola už hodne stará...

Brandon Walsh 13.12.2010  11:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

toto ma taktiez zaujima z 523i do 116-ky ? :-O financna kriza ? >:D

"-- skrytý --" 13.12.2010  17:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Loni jsem odesel z korporace a zacal vlastni firmu. 116i zbyla po manzelce ktera ji mela jako nakupni vozitko na materske. Kdyz nastoupila do prace a dostala sluzebni X3, prislo mi zbytecne ukoncovat predcasne leasing a kupovat si neco jineho. Byl jsem statecny a vydrzel, ted dobehl leasing tak resim co dal. Vazne bych po dekade s BMW zkusil neco jineho ale nejak nenalezam alternativu. Velmi zjednodusene: Audi nema nic cim by BMW predcilo, MB je pohodlnejsi ale pro me prilis usedlej, japonska premie povetsinou nehezka s nudnymi jizdnimi vlastnostmi a extremy typy GTR me nelakaji. Zbyva tedy Volvo/Saab (v me mysli nuda pro dedky)a Jag, nebo posun k nejakemu levnejsimu Porsche (uvnitr male) .... Auto pro mne neni jen k presunu z A do B ale ocenim i charakter rad si vychutnam obcas i rychlejsi jizdu. Nemusi to byt velke, potrebuju nahon na 4 a misto pro obcasny prevoz male dcery. Moc variant mi nezbyva....

Poustnik 13.12.2010  17:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Tak si kup Jaguára, jacopoo ti poradí. Ale noví jsou asi dost drazí. Jo a nevím jak je to s tím 4x4, tož si asi poraď sám.... 8-s >:D

"-- skrytý --" 13.12.2010  17:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

U Saabu nic nehledam, jen rikam ze existuje prostor pro alternativu k nemcum ale bohuzel 9-5 to byt nemuze protoze je prilis daleko od mainstremu a tech par zubaru-intelktualu co si to koupi to nevytrhne. Pokud chce Saab prezit musi zacit prodavat i lidem kdo nejsou jejich H/C fanousci a to u 9-5 nehrozi. Promarnena prilezitost. 5ka bylo rocni auto, 116i ma super podvozek, dychavicny moturek a bidnou vybavu :-(

foto Mig-35

Mig_35 06.01.2011  15:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Skutecne neni proc koupit

Saab je skutečně spíš srdcová záležitost, než volba rozumu... S technikou Opelu nicméně ne s její cenou...Pán to napsal trochu drsně, nicméně, pokud člověk hledá sedan nebo kombi s přidanou hodnotou, není se od BMW moc kam přesunout - Mercedes je pro dědky /už se těším, až do něho dorostu a koupím si CL 4matic se ski-boxem/ a Audi spíš pro ženské....
                      Ale jel jsem v Insignii 2,8T haldex /záměrně nepíšu 4x4/ a bylo to docela příjemné svezení...

"-- skrytý --" 12.12.2010  19:35

Škoda Fabia kombi 1.4 tdi

Zdravím,potřeboval bych poradit přemýšlím o koupi Fabie kombi 1.4 tdi,ale nemám se Škodovkami vůbec žádné zkušenosti.Recenze nejsou příliš negativní,ale rád bych slyšel více názorů na tento typ vozu a motoru

foto fireman01

fireman01 12.12.2010  23:30

super :)

naprosto paradni auticko, krasny sabi design i zpracovani a hlavne zadna seda nemecka nuda, Preji hodne spokojenych kilometru :yes:

foto palokalo

palokalo 13.12.2010  10:40

Sob krasavec

Zdravim, gratulujem k nadhernemu autu. Myslim ze som ta v nom videl aj nazivo na nasich skvelych BA cestach (v karlovke na riviere a zrovna som bol na ceste do servisu repasovat turbo na moju 9-5 staru . ;-\ ). Takze ak na teba bude blikat modra 9-5 sedan stara asi to budem ja :-! . Vela stastnych km prajem a nech sluzi!!

"-- skrytý --" 18.12.2010  14:58

« Re: Sob krasavec

Ano chodim tam po robote tankovat na shellku. No musim si zvykat lebo budim dost pozornosti. Kdekto mi blika a mava az ked zistim ze tol nejaky saab tak sa len usmievam.

foto salamoon

salamoon 13.12.2010  19:43

IM IN LOVE

Toto auto je idealne na dnesne cesty,kde vas zeleny muzicek zkasiruje aj za to,ze ste kratko stali na stopke(toto ozaj skusaju).

komfortny tuchy parnik,kde clovek nema potrebu ist rychlo.

zavidim,a zaroven gratulujem!

"-- skrytý --" 14.12.2010  15:53

« Re: IM IN LOVE

Nutno ale rict ze podobne vyhody nabizeli treba i jinak zcela otresny Opel Omega nebo noveji Citroen C5.

foto salamoon

salamoon 15.12.2010  01:22

« Re: Re: IM IN LOVE

ano,o novej c5 sa to tiez hovori,ale ja som bol vzdy na trojku subaru+saab+volvo ;-)

foto JuicyMane

JuicyMane 17.12.2010  23:51

Aero

Nádherný netradiční vůz, rovnou v nejvyšší motorizaci, dokonce se zvýšeným výkonem... Recenze jak má být a pobavila. Všiml jsem si, že ti pod rukama prošla i E46, tak pokud budeš chtít, mrkni na tu mou. Přeji spoustu km bez nehod a veselé vánoce.

foto Chuck-Norris

Chuck Norris 18.12.2010  15:57

Volvo 4,4l při -20 C

Mno tipuju že tak během 5-8km. co? co?

foto Vrrrr

Vrrrr 06.01.2011  11:58

Krásny voz

Krásny voz (teda určite exteriér, interiér mnimalne veľmi netradičný), príjemná recenzia, úplne z auta prekypuje pohodička. Nič pre puberťákov čo sa nahaňajú na 1.6kách a tvrdia, že nič lepšie neexistuje (bohužial sám som tým prešiel. Od 18tichŠkoda 105 v 23 Honda Civic 1.6 VTi). Aby som ešte viac zarypol ani čitateľ čo si myslí, že 2.0 TDI je vrchol motoristického blaha nevie o čom hovorím. Po zoznámení sa s rýchlosťou, zrýchlením a pod. na motorkách (Honda Hornet, následne CBR z ktorej som sa ocitol v blate na CRF450) nastalo úplné ukľudnenie a nadobro ma vyliečila až CRV-čka, hlavne v zime som ju ocenil. Gratulujem k výberu. Mám rád súputníkov, ktorý si chcú v aute oddýchnuť, nie pretekať. Proti nemcom nič nemám, ale toto mi pripadá "iné kafe"!
    Veľa šťastných km a radosti z výberu.

"-- skrytý --" 09.01.2011  23:09

Ked uz prekladas

Tak ho prepis bez chyby. Text slovensky, dolu polo tak polo cesky....

Nová 9-5 je ešte bez servisu a v zábehu, tak slušne čakám aspoň do 2000-3000km by som to ................

Auto bolo kúpené v Saab predajni ...........................