Opel Omega (1997)

23.3.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "noro". Opel Omega 3,0 MV6, modrá metalíza, ABS, ASR, airbag vodiča + spolujazdca, posilňovač riadenia,…

Opel Omega (noro)

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:00

:-D

Wooow. No ne, takže ty jsi ho v 97. roce koupil nové, má najeto 400 000 km a ty jsi měnil zatím jenom gumičku? U Omegy? >:D

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:10

« Re: :-D

presne tak, asi to znie zvlastne...mame este skodu superb 2002 a ta je uz na tom podstane horsie a to ma najazdenych len 70 tis. km...pravidelne odchadza elektronika, velmi rychlo sa nicia pneumatiky a je zle odhlucnene, takze pri rychlosti nad 120 km/h treba v aute kricat aby sa dvaja poculi, lebo vsetko piska...rovnako boli menené už aj brzdy atd. ;-)

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:09

Pokračování...

Tak budeme pokračovat, Omegy znám moc dobře, takže se zeptám na pár věcí ;-) . Rádio s CD měničem? A co ten kazeťák? Malý kožený paket? Nic takového se do Omegy vživotě nedávalo, MV6 měla vždy automaticky kožený volant i hlavici řadící páky... jo a kožené madlo ruční brzdy na 100% nemá, je z plastu!! A promiň, co se týče brzdového asistenta, tak to je taky nesmysl. V 1997 se tam, pozor!, za příplatek dával protiprokluz ASR a rozhodně to nemělo brzdového asistenta. No a to nemluvím o tom, co všechno u Omegy okolo 200 000 km odchází... a ty jsi s ní najezdil 400? A třeba generálku motoru to nemělo? :no:

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:18

« Re: Pokračování...

cd menič sa nachádza v kufri, znacky Sony, bol zakupeny rok po tom ako auto, kazetak je samozrejmost, ved je to aj na fotke...na tej rucnej brzde je urcite koza, nemam pocit ze by to bol plast, lebo sa to uz pekne dlho sucha dole, rovnako je natrhnute aj viazanie koze na prevodovke...generálku motoru to malo, to vsak pri 400 tis. nie je asi nic zvlastne...pokial sa pozastavujes nad tym, ze to auto este stale jazdi, tak urcite nie si sam(a), rovnakeho nazoru su aj v servise...asi to bude tym, ze sa nim jazdi prevazne po dobrych cestach, sluzobky atd. rovnako sa on stara sofer...auto totiz nie je moje, ale je to sluzobak mojej mami

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:26

Jujda. Nezapomněl jsi se přihlásit pod jiným Nickem? >:D

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:35

« Re: Re: Re: Pokračování...

nie nezabudol >:D ale neviem si predstavit, ze by tu o tom pisala moja mama ;-) trosku komicke...predsa len mam pocit, ze mam k autam blizsie ako ona....ked si uz vravel(a), ze sa v omegach vyznas, tak by som rad prijal este nejake info...dik

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:31

« Re: Pokračování...

Služebák tvojí mámy? To už jsem někde slyšela ;-). No dobře, a co mi teda řekneš na toho brzdového asistenta? Hele ještě mne napadla kontrolní otázka... kdepak se u Omegy nachází pojistková skříňka?

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:40

« Re: Re: Pokračování...

dobra otazka, brzdoveho asistenta som si pozrel an bazarovych strankach, je to atm skoro vsade aj pri tomto rocniku :) takze pokial je to blbost, tak sa ospravedlnujem, uz to aj idem zmazat....poistky som sa zbehol pozriet do auta, takze tu mam presny popis...pod volantom su dve skrinky, vyklapaju sa zhora nadol, jedna je prazdna-najskor na nejake malickosti, v tej druhej su poistky, je presne pod volantom...po vyklopeni je na dvierkach nakresleny rozpis :))

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:48

« Re: Re: Re: Pokračování...

Začíná se mi ta diskuze líbit. Dobře. Napadlo mne ještě, jestli víš, kde se ovládá palubní počítač? Taky jestli má vůz vyhřívaná sedadla? A nejlepší nakonec, co se nachází v tej skříňce nalevo od pojistkové? Mimochodem tu pojistkovou jsi popsal skvěle. ;-)

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:59

« Re: Re: Re: Re: Pokračování...

alenka, je to mile, ze ta ta diskusia bavi...ale nechci aby som v tejto zime behal von, okrem toho sa mi treba ucit na skusku, takze toto bude posledny najazd k autu v tomto pocasi...zajtra mozeme pokracovat...takze, najpr. skrinka- je prazdna, nasiel som ve nej len nahradnu ziarovku >:D ...palubny sa ovlada pravou packou, na ktorej su bokom dva gombiky oznacene R-horny a S-dolny...sedadla su vyhrievane, neviem ako ti to dokazat...mozno ak vies zväcsit fotku, tam je to vidno, su to dva gombiky..po stlaceni svietia na oranzovo, podobne ako v inych autach vyhrievanie zadneho skla :)) momochodom, ospravedlnujem sa, az teraz som si overil, ze si zena, ale pisal som vsade (a) :) pekne polo :yes:

"-- skrytý --" 23.03.2007  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Pokračování...

No teda klobouk dolů. Zatím nade mnou vedeš :yes: Ještě mne napadly další 3 otázky: kde se pro spolujezdce na zadních sedadlech nachází popelník? Jak se otevírá kufr (zavazadlový prostor)? A do třetice všeho nejjednoduššího, jak zařadíš u Omegy zpátečku?

"-- skrytý --" 23.03.2007  22:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokračování...

popolnik, je na mieste za sedadlom spolujazdca, male cierne miestecko, vyklapa sa pri rucke dveri ... kufor sa otvara zatlacenim symbolu OPEL a spiatocka sa radi nazdvihnutim prstenca na pake a zaradenim dozadu, rovno oproti pätke :-)

"-- skrytý --" 23.03.2007  20:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Pokračování...

este pre uplnost, na obrazovke su dva gombiky, ktorymi sa nastavuje cas a datum :)

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:31

« Re: Re: Pokračování...

Nejhezčí je když na MOJE AUTO - je služobák mojej mami.Ještě by to mohl služobák mami pojčenej od strýca jednoho známeho co ho půjčil jeho dědovi >:D >:D

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:43

« Re: Re: Re: Pokračování...

dedovi asi tazko :)) planujem dodat moje auto, SEAT INCA...bude to ina sranda, lebo do popisu vybavy nebudem mat co napisat >:D

BaracudaJ 23.03.2007  19:38

« Re: Pokračování...

Musím se přidat, ESP u Omegy z roku 97? Měly jen ABS a ASR.

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:45

« Re: Re: Pokračování...

dik za dotaz...nemam problem to zmazat...pokial si este nieco nasiel zle, tak sem s tym :)

"-- skrytý --" 23.03.2007  19:49

« Re: Re: Re: Pokračování...

ne sorry já to tak nemyslel.......ja jen jak každý píše o autě svýho tatínka nebo babičky,......ale každá recence dobrá recenze.

"-- skrytý --" 23.03.2007  20:07

« Re: Re: Re: Re: Pokračování...

nemas sa preco ospravedlnovat ;-) napisem aj o svojom, ktore je asi tak moje, ze mi ho kupili rodicia :) ale neviem ako inak ho mam nazvat...celkom chapem ak niekto, pise o autach svojich rodicov, ved s tym vyrastaju, po absolvovani vodicaku prvu jazdu absolvuju väcsinou v aute rodicov a nie kazdy maldy clovek si po skole hned moze dovolit vlastne auto...rovnako, je pravda co pises, ze kazda recenze dobra recenze...neviem si predsatvit, ze by za pocitacom sedel nejaky tatinek a pisal o tom ake ma auto, takze niekto to tu musi napisat

neregistrovaný: "mates" [83.208.124.XXX] 10.07.2007  14:41

« Re: Pokračování...

Mám protiprokluz (TC) už na Omeze z r. 1996 - 2,5 V6 ;-)

BaracudaJ 23.03.2007  19:59

Motor??

3.5 V6 s 250kW? I supermoderní motor od M-B třeba v CLS 350CGI dává "jen" 215kW. U 300M má buď 160kW nebo 174kW.

BaracudaJ 23.03.2007  20:00

« Re: Motor??

>:D >:D Já jsem se splet. To patří pod jiný článek. ;-)

"-- skrytý --" 23.03.2007  20:08

« Re: Re: Motor??

dik, uz som spekuloval, ze o co ide >:D

neregistrovaný: "ares" [213.195.202.XXX] 23.03.2007  20:20

No nejsem si jisty,ale běhat do auta a divat se na každou prkotinu a ujištavat se že tam je, je po 400 000km trochu divne ne?

"-- skrytý --" 23.03.2007  21:36

« Re: ..

pokial sa ziada presny popis, tak nie :)

"-- skrytý --" 23.03.2007  21:37

« Re: Re: ..

Zdravím paní domácí. Povíte mi prosím jak se řadí u vašeho vozu zpátečka? Díky Alenka

"-- skrytý --" 23.03.2007  21:42

« Re: Re: Re: ..

Já vím, už asi začínám být lehce otravná, ale nějak se to všechno potvrdit musí no ;-\

"-- skrytý --" 23.03.2007  21:46

« Re: Re: Re: Re: ..

zatial este nie si otravna, bez toho aby som to behal kontrolovat ci sa nahodou nieco nezmenilo odpovedam, ze spiatocka sa radi tak ako sestka na inych autach s tym rozdielom, ze treba potiahnut dohora prstenec na pake :))

"-- skrytý --" 23.03.2007  21:52

« Končím

:yes: Končím, vyhráli jste. Tentokrát mi tip nevyšel. Všechny otázky byly zodpovězeny správně, v tej přihrádce vlevo od volantu jsem se sice ptala na ten chlupatej držák na mince, ale to je jedno. Ovládání palubáku bylo naprosto vyčerpávající, na to, že jsou tam písmenka S a R jsem už dokonce zapomněla. Takže přeji hodně zdaru s Omegou (ale bacha, ty auta jsou fakt podrazáci, jednou tě někde nechá) a i tady na moje.auto.cz Alenka ;-)

"-- skrytý --" 23.03.2007  21:57

« Re: Končím

dakujem za plodnu diskusiu, vsetko dobre a vela bezproblemovych kilometrov ;-)

"-- skrytý --" 23.03.2007  23:53

Toto vozidlo je oficiálně ALENKA approved!

Majitel statečně odolal tvrdé konfrontaci. Pravost vozu tedy potvrzuji. Vaše Alenka ;-)

neregistrovaný: "Dave" [194.212.22.XXX] 24.03.2007  12:33

« Toto vozidlo je oficiálně ALENKA approved!

Alenko,nevim co si tady potrebujes dokazovat na ostatnich a do kazdyho ryt a otravovat ho s tim kde co ma ve svem aute,jak se radi zpatecka a podobne veci. Vim,ze se tady objevuje spousta Fake obrazku ale proc to tak resis???

Dylan McKay 24.03.2007  12:40

« Re: Toto vozidlo je oficiálně ALENKA approved!

Dave, Alenka má bezvýhradní právo, agent 007- povolení zabíjet! Je to v pořádku, nechte ji pracovat, když se něco zeptá, odpovězte. Alenku nám poslali z budoucnosti ze stránek FAKE.AUTO.CZ aby se dál jmenovaly MOJE.AUTO.CZ. Vyčistila to tady, já ji fandím, já ji zbožňuju! :yes:

neregistrovaný: "Dave" [194.212.22.XXX] 24.03.2007  12:51

« Re: Re: Toto vozidlo je oficiálně ALENKA approved!

Svihaku,ja zase zboznuju tvyho Range,a castecne souhlasim i s tim,ze by tady mel byt poradek,ale co je moc,to je moc... Mam v garazi BMW 530i a Seata Ibizu 1,4 85PS,veris nebo ne?? Me je to srdecne jedno >:D

"-- skrytý --" 24.03.2007  14:36

Alenka je v pohode, stara sa tu o poriadok, vazme si to !!!

neregistrovaný: "jajek" [89.235.30.XXX] 24.03.2007  22:20

alenko je to trapny

Je to opravdu trapny se ptat kde je co ulozeny a jak se co zapina, jo zkousis si zjistit jestli je to opravdu majitel toho vozu neni to snad jedno a nemyslis ze by si ty informace mohl najit treba na webu? Opravdu pochybuji ze by jeho mama davala zrovna sem recenzy nakyho auta,co treba automechanici i kdyz servisuji auta ktera maji vetsi hodnotu nez jejich dum tak vedi o danem aute vic nez majitel. Jen pro priklad jel jsem do spindlerova mlyna a videl jsem nemce jak do kopce na BMW 530 nasazuje snezne retezy na predni napravu a ani to nebyl X-DRIVE no treba chtel lepe zabrzdit hahaha. Kdyz jsi taak chytra a znas to auto dokale tak radsi napis at si opravi data a informace a nehraj si tady na lovce FAKE-AUT-MAJITELU. Radsi tady napis ze omega trpi na geometrii zadni napravy , ze z multifunkcniho displeje mizi osvetleni a stava se tak necitelny , ze vyfukova soustava rychle koroduje a hlavne ze je to nejporuchovejsi auto ve sve tride tak laskave neres popelniky a jiny PI--VINY a bud rada ze tady nekdo udelal aspon malickou recenzi tak ho priste radsi upozorni at si to opravi

"-- skrytý --" 25.03.2007  09:14

« Re: alenko je to trapny

dakujem za upozornenie, s tym displejom je to pravda...je tazko citatelny, text na nom je totizto vypisany z malych zltych kociek a tie svietia dost nepravidelne, takze niekedy sa informacie z neho daju ziskat, iba ak s poriadnou davkou fantazie a domyslania, resp. vobec....ak by este stale niekoho trapilo ci je auto moje alebo mojej mamy, uplne mi staci, ze ked sa pozriem z okna tak na dvore vidim stat modry opel omega-presne ten o ktorom som pisal :)) potom otcov superb, o ktorom pisat neplanujem, lebo skodovky su dost zname a to com som chcel o nom napisat som uz dal do jednej reakcie pre alenku, mozete si to precitat vyssie, a potom tam stoji aj moj seat inca, o ktorom planujem napisat, lebo sa tu zatial este o ince ziadna recenzia nenachadza a viem, ze je to aspon na slovenskych cestach dost rozsirene auto...myslim ze v tomto pripade vobec nie je podstatne koho je auto ale o com je recenzia, preto som velmi rad ked mi pisete, co tam je naviac a co by som mal pridat (na co som zabudol) dik :-) noro

JOB 25.03.2007  19:56

« Re: Re: alenko je to trapny

Nedopisující displej má na svědomí jeho podsvícení.Díky podsvícení se přehřívá a pak to má takové to následky.Displej jde opravit ale doporučuju vyměnit žárovky za diody. Že by výfuk korodoval rychleji než u jiných značek je nesmysl,záleží co tam je za značku výfuku.Já mám výfuk na Omeze už 5 let.Co se týče spolehlivosti tak je to velice relativní. Hodně záleží na předchozím majiteli,ale myslím že třeba Scorpio je na tom se spolehlivostí hůř. ;-)

neregistrovaný: "jajek" [89.235.30.XXX] 25.03.2007  20:12

« Re: Re: Re: alenko je to trapny

neregistrovaný: "jajek" [89.235.30.XXX] 25.03.2007  20:14

« Re: Re: Re: alenko je to trapny

Rikaji ti neco tridy ocely? Ne kazda znacka da kvalitni vyfuk nemluve o povrchovych upravach , samozrejmne mluvim o originalech zadne repliky pokud srovnam vyfuky u bmw a u opelu tak jednoznacne vice vydrzi u bmw. A ohledne spolehlivosti staci se podivat na tabulky nemeckeho autobildu.

JOB 25.03.2007  20:34

« Re: Re: Re: Re: alenko je to trapny

Tabulky jsou jenom tabulky ;-) Sestavujou je lidi který mají svůj názor a tudíš nejsou nestraní.Každej máme nějakou značku auta ktrou nemusíme. Já nemusím francouze a koncernový auta ta máš zase jinej názor.Konkrétně výfuk je také těžko srovbnatelný ohledně výdrže protože záleží na mnoha okonostech.Kde to auto jezdí,jestli v jižní Itálii nebo někde ve Švédsku. Neříkám že u Omegy výdrží déle než u jiných aut ale tvrdím že to není horší než u jiných aut ;-)

neregistrovaný: "jajek" [89.235.30.XXX] 26.03.2007  20:27

« Re: Re: Re: Re: Re: alenko je to trapny

no o vyfuku se bavime v cechach ne v cizine a dulezitejsi je styl jizdy zda auto jezdi dlouhe trasy nebo se casto ohriva a chladne na kratkych delkach a tim na nem a v nem hodne kondenzuje voda. delal jsem 3 roky v servisu OPEL a rikam ze omega je opravdu casty navstevnik na heveru oproti jinym modelum a ty nemecke tabulky se sestavuji z dat servisu a odtahovych sluzeb. Ted pracuji 2 rokem v servisu BMW a kdyz porovnam stari auta a priblizne kilometry tak jednoznacne vyfuk u 5-koveho BMW vydrzi vice. A pokud mas omegu-B tak mi prosimte napis kolik ma najeto a co je vubec na tom aute puvodni asi toho moc nebude.

JOB 27.03.2007  15:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: alenko je to trapny

No mám tachometrovejch 220 tisíc a opravdu tam toho moc původního není.Ale to není ani na kamarádovo BMW 5 řady který má 200 tisíc :-) Dělám si na tom všechno sám a co se týče podvozku tak jsem zatím dělal přední ramena + čepy řízení,tyčka stabilizátoru je na našich silnicích spotřebák.Silentblok na kardance jsem taky měnil no a vržou silentbloky na zadní nápravě což je klasika.Co tam kdo měnil přede mnou nevím,koupil jsem to se 180 tisícema. Schodou okolností jsem vybíral mezi Omegou a BMW 5 řady a zvolil jsem Omegu.Je to starý auto a tak musíš koukat na cenu ND které má Opel nepoměrně levnější oproti BMW.Bohužel Opel už nedělá zadní náhon a tak se příště vrhnu asi do toho bavoráka ;-)

"-- skrytý --" 27.03.2007  21:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: alenko je to trapny

jo zadni nahon to je vec kdo tomu prijde na chut tak uz nechce nic jinyho ja mel rok 2.5TDS ale presel jsem na trojkovy bmw s tim samym motorem jede lip je to holt lehci auto. Kdo si sedne do omegy na zadni sedadlo ve trech ,tak se mu zdaj ostatni auta maly je to fakt kocar. :-)

JOB 27.03.2007  21:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: alenko je to trapny

Když máš tedy zkušenosti s Opelem i BMW tak my vysvětli jednu věc. Mám Omegu 25TD 96Kw. Já osobně jsem spokojenej zatím fakt bez poruch ale obecně ten motor nemá dobrou pověst.Čím to je když téměř identický motor je v BMW bez chyby :'-( To že BMW prodá motor s méně koňma bych pochoopil ale že by jim prodal poruchovější než sám použije si myslím BMW nemá zapotřebí.Fakt nevím.

"-- skrytý --" 28.03.2007  23:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: alenko je to trapny

BMW melo vetsi intercooler a trosku jinou ridici jednotku u normalnich TDček praskaly sedla ventilu TDS ma trosku pozmenenou hlavu ale stejny problemy co ma OPEL TD ma i BMW TD bylo tam asi spatny odvadeni tepla

"-- skrytý --" 19.04.2007  09:33

hodnocení 2

auto: 7-8b; popis a zkušenosti: 8; fotky: 7b --- celkem: 8b ;-)

"-- skrytý --" 22.04.2007  11:07

vdaka

dakujem :-)

foto candat

candat 28.04.2007  08:59

omega

vzdycky jsem posilhaval po omeze, ale nakonec jsem skoncil u bmw. zejmena z duvodu koroze a nevyvazenemu rozdeleni hmotnosti predek/zadek. najezd 400000 km je obdivuhodny, jako cele toto auto. 9b

foto Dragon-001

Dragon.001 01.05.2007  16:30

máš to za 10 =) goood auto :yes: Máš to od Opla, Oplovi :-) Opel :yes:

foto petrzel1

petrzel1 24.05.2007  18:27

Až na ten Opl

Velká silná auta, to je moje! Ty mám rád. A lidi, co se nebojí do nich jít ještě více. Jsem zvědavý, kolk nás zůstane, až Bursík zavede ekoogickou daň....Kdyby to nebyl Opel, máš za 10!!!

"-- skrytý --" 06.07.2007  22:32

« Re: Až na ten Opl

,,ekologicka dan,, ?? o co se prosim presne jedna.
      jsem momentalne dlouhodobe v zahranici takze nevim o co jde,ale mam pri tom tak trochu nedobry pocit v penezence.
      diky.

"anonym" [89.29.32.XXX] 15.09.2007  13:51

pavel

Jestli mate problemy s vyfukem zkuste tento shop www.aaavyfuky.cz, nahodou jsem na ne narazil a koukal jake maji ceny, musel jsem tam volat abych se ujistil ze to neni nejaka smecka :-)

JOB 15.09.2007  15:16

« Re: pavel

no počítám že výfuk za takovou cenu budu muset vyměnit před každou technickou >:D Neříkám že co je drahé je lepší ale na Omegu vychází zadní dva díly kolem dvou a půl tisíce což když si vezmu kolik stojí kvalitní materiál tak si lehce spočítám že je něco ošizenýho.Radši si připlatím a vím že mám na min. 5-6 let klid. ;-)

"-- skrytý --" 15.12.2007  14:34

Trpělivost

Teda divím se, že jsi tak trpělivý s mnoha uživateli (zvláště s Alenkou), kteří potřebují tisíc důkazů o tom, že to auto opravdu stojí u vás v garáži :-) Jak jezdí po 400 000km? Když byla Omega novinka, tak se mi hodně líbila, to bylo auto :yes: I teďka je konkurenceschopné, ale už starší ;-\