Lexus GS

Lexus GS, foto 1 Lexus GS, foto 2 Lexus GS, foto 3 Lexus GS, foto 4 Lexus GS, foto 5 Lexus GS, foto 6 Lexus GS, foto 7 Lexus GS, foto 8
Lexus GS, foto 9 Lexus GS, foto 10 Lexus GS, foto 11 Lexus GS, foto 12 Lexus GS, foto 13 Lexus GS, foto 14 Lexus GS, foto 15 Lexus GS, foto 16 Lexus GS, foto 17 Lexus GS, foto 18 Lexus GS, foto 19 Lexus GS, foto 20 Lexus GS, foto 21 Lexus GS, foto 22 Lexus GS, foto 23 Lexus GS, foto 25 Lexus GS, foto 26 Lexus GS, foto 27 Lexus GS, foto 28 Lexus GS, foto 29 Lexus GS, foto 30 Lexus GS, foto 31 Lexus GS, foto 32 Lexus GS, foto 33 Lexus GS, foto 34 Lexus GS, foto 35

Přezdívka auta Lexus Rok výroby 2005 Koupeno ojeté najeto [km]:35000 palivo: benzin počet válců: 8 objem [cm3]: 4293 výkon [kW]: 207 kroutící moment [Nm]: 417 zrychlení 0-100 km/h [s]: 6.1 maximální rychlost [km/h]: 250 počet rychlostí: 6 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 18 zavazadlový prostor [l]: 430 pohon kol: zadní spotřeba [l/100km]: 11.2

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Karim.".

V prvom rade sa chcem hned dopredu ospravedlnit, ze nepouzivam dlzne, mäkcene atd. Vzhladom na to, ze mam svajciarsku klavesnicu !
Zacalo to asi v 11 rokoch, kedy ako maly chlapec som cestoval so svojim otcom /vodic kamionu/ po zapadnej Europe /Nemecko, Holandsko, Svajciarsko…/
Vela casu sme stravili na cestach, kde som vidaval auta, ktore som predtym videl len v casopisoch alebo v televizii. Postupom casu som si zacal vytvarat urcity vztah k tymto stvorkolesovym umeniam, ktory mi ostal az do dnes `zavislost`
Zijem a pracujem vo Svajciarsku teda ja a moja manzelka. Ani Svajciarsko nie je krajina, kde vam pecene holuby lietaju rovno do ust. Ako vsade na svete aj tu musite pracovat, aby ste prezili. No ak neminate velke peniaze za alkohol, cigarety a v restauraciach ako to maju vo zvyku domaci, zivotna uroven vam dovoli za urcitu dobu kupit si napriklad Lexus GS 430.
Na toto auto sme si zarobili sami tvrdou a poctivou pracou. Nekupili mi ho rodicia ani babka a ani dedko.
Moj velky sen bol kupit si svoje vlastne auto.
Auto, na ktore budem hrdy
auto, v ktorom budem usmiaty od ucha k uchu
auto, v ktorom zabudnem na vsetky svoje problemy
auto, ktore budem mat rad
auto, v ktorom sa budem citi perfektne.
Ale nikdy by ma ani len vo sne nenapadlo, ze to nakoniec bude japonec .
Preco som si kupil auto, ktore v Europe je malo oblubene. Auto, ktore prehra skoro v kazdom zrovnavaciom teste. Auto, ktore je casto kritizovane za svoje jazdne vlastnosti. To sa vam pokusit vysvetlit v nasledujucich riadkoch.
Ako skoro kazdy z nas aj ja som mal svoju oblubenu znacku. BMW ano BMW. No az dovtedy, kym som si nevyskusal, co to naozaj BMW znamena.
Vzdy som si povedal, ze ak raz budem mat peniaze, vyberiem sa priamo k predajcovi BMW a ukazem prstom na BMW 5. Tento model v roku 2003 po stiahnuti plachty sa mi doslova zhnusil. Nemohol som si na jeho novy dizajn vobec zvyknut. No az po urcitom case sa mi zacalo tak pacit, ze bolo pre mna to najkrajsie auto. Ak som ho zbadal napriklad na parkovisku dokazal som sa na neho pozerat aj 30min. Hlavne ak mal M Packet. A tak sa aj stalo k tomu predajcovi som sa aj vybral a ukazal prstom, no dopadlo to tak, ako som vobec nepredpokladal.
Dlho som uvazoval medzi benzinom a dieselom. No aj vdaka recenziam, ktore su na moje.auto.cz a niektorym radam som sa rozhodol pre benzin. Do roka najazdim cca 15 000km a to je cislo, pri ktorom som bol ochotny akceptovat aj spotrebu 15l. No musim povedat, ze velky podiel ma na tom aj tunajsia zivotna uroven.
Auto som vyberal asi 3 mesiace. Ak ratam cas, kedy som zacal testovat svoje prve auto, o ktore som mal naozaj zaujem. Preskocim vsetky tie coupe, SUV a zacnem rovno triedou, ktora bola vzdy najblizsie mojmu srdcu. Vyssia stredna trieda. Aj ked dnesny trend a hlavne tu vo Svajciarsku hovori, ak mas 23 tak najviac sa ti bude hodit nejake to coupe. Nepodlahol som a povedal som si, ze budem pocuvat svoje srdce a drzat sa svojich priorit.
Kazde auto, ktore som v tejto triede testoval muselo splnat urcite podmienky. Nesmelo mat najazdene viac ako 30 000km. Muselo byt vybavene min. navigaciou, kozou, xenonmy a dalsimi vecickam,ktore mozno k zivotu nie su az tak potrebne, ale minimalne potesia. A samozrejme nesmelo prekrocit urcitu financnu hranicu.
S kazdym jednym autom som stravil minimalne 1hod. Pristup predajcov vo Svajciarsku je vynikajuci, no k tomu sa vratim v rubrike „skusenosti s predajcom“
Ako prve auto, o ktorom som si myslel, ze bude hned aj moje bolo BMW 545i V8. Chcem zdoraznit, ze svojimi nazormi nechcem nikoho urazit. Vyjadrujem len svoje pocity a dovody, preco som si napriklad BMW nekupil.
Ako najhlavnejsi dovod, preco som si nekupil BMW 545i bol interier. Jednoducho posobil na mna lacno, stroho, prilis jednoducho a nikdy by som nepovedal, ze mi to raz bude chybat, ale ani trocha luxusne. A system idrive, neviem je to asi sila zvyku no ten sa mi zdal dost komplikovany. Opakujem moj vlastny nazor. Ako dalsia vec, ktora ma dost prekvapila bola trhava prevodovka. A to nehovorim, o tom ked som ju prepol na sportovy rezim. Tvrdy a ani trochu komfortny podvozok, tu musim zdoraznit, ze auto nebolo vybavene sportovym podvozkom, no napriek tomu to bolo pre mna neskutocne tvrde. A co nepovazujem za negativum, ale ma to prekvapilo bol vynikajuci utlmeny motor, co mozno pri takom motore je trochu skoda.
Po cca 1hod jazde som urobil to, co by som nikdy nepovedal. Kluciky som vratil a BMW pre mna jednoducho padlo. Auto po ktorom som tak dlho tuzil ma jednoducho prekvapilo a ponuklo mi asi to co mojmu srdcu sa jednoducho nepacilo.
Musim povedat, ze po tejto jazde som dlho zistoval, co vlastne chcem? Ake su moje ozajstne priority? A co ocakavam od auta?
Po asi dvoch tyzdnoch som si dohodol jazdu na asi najpredavanejsej limuzine vyssej strednej triedy v Europe Audi A6. Taktiez to bol osemvalec o objeme 4.2l quattro. Pri tomto aute jednoducho uvediem asi len tolko. Auto je to skutocne krasne. Interier sa mi pacil viac ako v BMW. No moje motoristicke srdce si jednoducho neziskalo. Z coho som bol asi najviac prekvapeny, bol neskutocne silny posilnovac riadenia, vdaka comu mi riadenie jednoducho pripadalo tupe a bez ziadneho citu.
Po tychto dvoch autach som si uvedomil, ze chcem nieco komfortne, luxusne, vynimocne.
A tak som sa vybral do Mercedesu. Mercedes E 280 facelit. Splnalo asi vsetky poziadavky okrem « vynimocne ». Bol to asi jediny 6 valec, ktory som testoval. No vobec mi to neprekazalo. Tento model ma uz zastaraly design a ludia ho casto priraduju k starsim osobam. No ako som spomenul na zaciatku, co sa vo svete nosi ma jednoducho nezaujimalo.
Mercedes E ma skutocne prekvapil. Napriek jeho az prilisnej uhladenosti sa mi naozaj velmi pacil. Dokonca az na tolko, ze som bol pevne rozhodnuty, ze ak ma niecim neprekvapy Lexus kupujem Mercedes E 280. Samozrejme boli hned planovane urcite upravy ako napr: styling AMG…
Auto bolo naozaj skvele. Komfort, luxus a vynikajuce riadenie. Prevodovka nebola trhava no obcas sa mi zdalo ako keby nevedela sa rozhodnut. Napriek tomu vo mne zanechal skvely pocit.
No je tu este jedno auto, ktore sice nepatri do vyssej strednej triedy, ale mal by som vycitky svedomia, keby som ho nespomenul.
Mazda 6MPS. Na tomto aute ma lakalo, ze som si ho mohol kupit uplne nove. Velmi sa mi pacilo. No prekazalo mi, ze som si ho nemohol kupit v automate. Jazdim uz 5rokov na Octavii mojho otca a manual ma jednoducho omrzel. Hlavne ak su dopravne zapchy. A po dobrej rade jedneho motoristickeho casopisu „Carauto“ som si uvedomil, ze moje priority by Mazda 6MPS asi nesplnala.
A tak prisiel den D. Hned na druhy den po jazde s Mercedesom E som cestoval do kantonu Zurich, kde uz na mna cakal v plnej krase cierny Lexus GS 430. Tento model som videl uz niekolko-krat, no nikdy som mu nevenoval nejaku velku pozornost. Kazdopadne si dobre pamatam ako predavacka s nim zastavila predomonou a pred mojou manzelkou. V tej chvili sa na mna auto usmialo a stalo tam len pre mna. Po nastupeni do Lexusu ma objala krasna perferovana slonovinova koza so syto cervenym orechovym drevom. Po par metroch jazdy som vyzeral ako keby som si dal jointa. Vysmiaty od ucha k uchu. Moja manzelka, ktoru moc auta nezaujimaju to okomentovala asi tak : «toto je nase auto ».
Od prvej chvile si ma zacalo hyckat. Bolo to ako auto z druheho sveta. Krasne vysoko stavana palubovka so 7palcovym monitorom a systemom, s ktorym som nemal problem behom niekolkych sekund si nieco nastavit. Aj ked by to niekomu pripadalo uz zastarele a s tolkymi tlacitkami kompilkovane, nemal som problem hned zistit, ktory gombik na co kde sluzi. Zapacilo sa mi to viac ako jedno koliesko pri rucnej brzde.
Auto sa pohybovalo sposobom , ktory sa mi velmi pacil. Pripadalo mi, ze sa plavime a nie vezieme. Jednoducho to auto si ziskalo nie len moje srdce, ale dokonca aj moju manzelku, co uz je co povedat. No, aby som vam mohol opisat ake to je jazdit s Lexusom GS 430 a co si na nom najviac cenim, presuniem sa do tabulky SILNE STRANKY .

Auto je vybavene asi tou najvyssou vybavou. Chyba mu jedna vec a to stresne okno. Inak cez vyhrievane-odvetravane kozene sedadla, navigaciu, natacave bixenony az po tempomat s funkciou nastavnia vzdialenosti od vozidla pred vami ma vsetko.

Interier – za kazdym ked sa posadim do auta zacnem sa usmievat. Jednoducho radost sa pozerat a dotykat sa materialov, ktore su naozaj precizne spracovane. Tu mozem povedat, ze zmysel pre detail je tu vyuzity na 100percent. Nocna atmosfera, ktore vytvaraju modre bodove svetla je neopisatelna. Raj na zemi. 

Motor – 4.3liter V8 s variabilnym casovanim ventilov VVT-i. Jednoducho nadhera. Aj ked je Lexus znamy svojou tichostou na palube pri vyssich otackach je zvuk osemvalca dobre pocut. Akceleracia, pruzne zrychlenie alebo niekoho predbehnut je zabava. Pri rychlosti 200km/h si pripadate ako pri 150km/h. To ticho, pohodlie a klud v kabine pri tejto rychlosti je priam neuveritelne. Pri teste v Nemecku som dosiahol max. rychlost cca 275km/h kedy uz rucicka nemala kam ist. Tahometer je stavany do 260. Tuto hodnotu rucicka preletela bez problemov a tahala sa este cca 3-4 cm dalej az kym naozaj nemala sa kde natlacit. Preto odhadujem, ze som isiel 275km/h. Motor mal stale rezervu cca 800otacok do cerveneho policka. Nechcel som verit vlastnym ociam.

Spotreba – tu poviem asi tolko. Nebit toho, ze chcem napisat recenziu jednoducho ju nesledujem. Nie preto, ze by som bol miliardar, ale preto, ze auto vytiahnem mozno 2-3 krat do tyzdna na nejaky ten dlhsi vylet. Do roboty to mam 15min peso a do centra taktiez, takze ak nemam nieco dolezite auto je bezpecne v garazi. A po dalsie auto vnimam ako relax, zabavu a uzivanie si zivota pozemskeho, preto trapit sa nad tym kolko to zere nema cenu. A pri tomto motore sa to ani neda. No ako som spomenul pre recenziu som to sledoval a zistil som zaujimave hodnoty. Pri kludnej jazde, ktora vo Svajciarsku je povinnost teda 80km/h sem tam aj 90km/h mi pocitac ukazal 8,6. Po Svajc.dialniciach kde je predpisana 120km/h mi pocitac ukazuje 9l. Bol som aj v Nemecku kde som jazdil najprv 160-170km/h, kde si motor popyta o 12L a pri 220-240km/h je to 15l atd no kedze jazdim aj mesto, dediny atd priemer je 11L co povazujem za silnu stranku tohto auta.

Prevodovka – tak to jednoducho opisem ,lepsiu automaticku prevodovku som nezazil. Prehadzovanie rychlosti je nespozorovatelne. Obcas sa mi zda, ze je napychnuta na moje myslienky a cita co prave chcem. Pracuje neuveritelne.
Podvozok – som clovek, ktory nepovazuje tvrdy a sportovy za vynikajuci podvozok. Jednoducho na moj vkus a to co od auta ocakavam je podvozok Lexusu pre mna ten takmer naj. A preco takmer. Pretoze neskryvam to, ze Mercedes E pohlcoval nerovnosti takym sposobom, ktory sa mi jednoducho viacej pacil. Ale v kazdom pripade podvozok Lexusu je vynikajuci. Ma dve tvare. V rezime kmofort je to komfortna limuzina. Po prepnuti na sport podvozok stvrdne, naklony do zatacok sa znizia a vy si mozete uzivat sportovu jazdu. Samozrejme nie je to take 100% ako v BMW 545, pretoze je to stavane auto skor na komfortnu jazdu, no ja by som tomu dal tych 85%

Design – je to auto, ktore nevidite na kazdom rohu, co sa mi velmi paci. V ciernej farbe je asi najkrajsi V tomto aute sa na mna ludia nepozeraju sposobom, ktorym by sa na mna pozerali, keby som mal BMW 545i. Aky to je sposob nebudem rozoberat, pretoze na to ma kazdy svoj vlastny nazor a mozno ten moj by uz asi niekoho urazil. Nech si kazdy urobi vlastny nazor. Vsimol som si, ze putam urcitu pozornost, ci tu vo Svajciarsku alebo na parkovisku v Nemecku. Kazdopadne som velmi hrdy, ze moje auto nosi znak v tvare L.

Maly zaujem u zlodejov - za rok 2007 sa Lexusov GS predalo v EU cca 5000ks co pre znacku mozno nie je tak pozitivna sprava no majitelia sa mozno aj vdaka tomu nemusia bat o svojich milacikov z krajiny vychadzajuceho slnka.

Bezpecnost – ziskanie 5hviezdiciek v crash testoch a plny pocet pri bocnom naraze je Lexus gs povazovany za najbezpecnejsie auto vo svojej triede. Co mi robi naozaj velku radost.
Skla – pre niekoho zanedbatelna vec no pre mna velke pozitivum. Kedze nerad nosim slnecne okuliare a dam si ich naozaj len ked je velmi slnecny den a slnko mi ludovo povedane « taha oci » skla Lexusu su s UV filtrom + proti infracervenemu ziareniu + specialny povrch proti vode. Odkedy v nom jazdim som si vsimol, ze aj cez tie krasne slnecne dni, kedy bez okuliarov len prizmurujem oci, v Lexuse nic take nepoznam.

Brzdy + Tempomat – tu chcem mytus o vadnucich brzdach uplne pochovat. Brzdy su vynikajuce. Tempomat s nastavitelnou vzdialenostou je super vec, Auto samo brzdi a samo pridava na rychlost, ktoru ste si nastavili. No chybicka krasy sa nasla. Tempomat funguje len od 48km/h o com som nevedel. Pri zapche na dialnici sme sa pohybovali rychlostou 60km/h kedy tempomat perfektne fungoval. Ako nahle auto predo mnou spomalilo pod 48km/h az zastavilo, tempomat sa vypol a ja som sa spamatal, az ked som bol nebezpecne blizko a auto zacalo vyhrazne pipat. Vtedy som naozaj pochopil co to je BA – brdovy asistent. Pri zoslapnuti brzdoveho pedalu pocitac pripravi brzdy tak, ze uz len pri jemnom zoslapnuti pedalu v kritickej situacii brzdy zabrzdia dvojnasobne silnejsie – vyskusane a nemozem nic ine povedat, iba tolko, ze su vynikajuce.

Parkovacia kamera – pri parkovani takmer 5m limuziny moze len pomoct.

Bezklucovy pristup – ku autu sa staci len priblizit. Auto sa rozsvieti vo vnutri a svetla pod spätnymi zkrkadlami vam svietia na cestu . Klucky sa staci jemne dotknut a je otvorene. Potom uz len stlacit kombik a mozete vyrazit.
Mark Levinson – hudobna aparatura so 14 reproduktormi v aute. Co viac dotat…

Kufor – pri pohlade do kufra ho zavriete pozriete sa este raz, ci naozaj je to kufor takmer 5m limuziny. Ano 430L povazujem za podpriemerne no zatial som nemal ziadne problemy tam nieco nevopchat v kazdom pripade s pocitom ze ma aspon tych 500L by ma to potesilo viac.

Stredove spätne zrkadlo – pri väcsej hlasitosti hudby sa zacne otriasat, co ma vie obcas rozculit.

Ine slabe stranky som zatial nezistil, kedze auto nemam az tak dlho. V kazdom pripade pri ich zisteni to tu hned napisem, pretoze ako kazde auto ma aj toto urcite svoje muchy, ktore po urcitom case urcite zbadam.

Zatial ziadne, pri kupe som dostal 3rocny service gratis.

Opisem, to asi tak.
Vo Svajciarsku pridete jednoducho do autobazaru /v mojom pripade/ bud si predtym dohodnete skusobnu jazdu alebo o nu hned na mieste poziadate. Predajca si prefoti vas vodicsky preukaz, kluce vam da do ruky a povie "bis später" auto mozete testovat cca 1hod.

Tuning

Auto som kupil so zimnymi pneu. Takze uz som si objednal letne. Goodyear Eagle F1 Asymetric. Podla roznych casopisov su to najlepsie pneumatiky na trhu. Pri teste na okruhu dokazalo auto o 3.5sek byt rychlejsie ako s ostatnymi znackami. Co znamena 50koni. Zdroj "Carauto"

26.6.2008 00:00

Uz ste niekedy isli 260km/h a museli ste sa uhnut do praveho pruhu pretoze biele Porsche nejake to GT vas obehlo ako keby ste isli 120km/h? To sa mi prihodilo na dialnici v Nemecku. Este dnes pocujem ten zvuk z vyfukov....

8.5.2008 00:00

07.05.2008
Pri ceste do jedneho mestecka sa mi pritrafilo BMW 545i. Pri jeho obehnuti som ho asi vyprovokoval a behom par sekund sme si to valili po Bundes asi 160km/h./pri takejto rychlosti vam vo Svajciarsku zoberu vodicak min. na 2roky/ Pacilo sa mi, ze v dedine sme obaja isli 50km/h. Hned za znackou som pridal. Mierne som sa mu vzdialil no len do 120km/h pri 170km/h ma obehol. Na krizovatke sme sa obaja zastavili a podakovali si za dobry Spass. Povedal, ze do tej 120 som sa mu mierne vzdialoval ale potom uz bol rychlejsi. Chlapik ho bude mat uz len 3 mesiace a ide ho predat. Okomentoval to asi tym, ze je to pre neho jednoducho tvrde.

8.5.2008 00:00

03.05.
Pri teste na dialnici v Nemecku som konecne vyriesil otazku kto je rychlejsi v pruznom zrychleni Lexus Gs 430 alebo BMW 535d. Odpoved Lexus. Pri 180km/h som nie velmi rychlo ale pomaly robil odstup a pri rychlosti 230km/h som mal minimalne cca 20m odstup. Pri dosiahnuti 275km/h som BMW videl uz len v dialke. Nebolo to take jednoznacne ale Lexus je predsa o nieco rychlejsi

Přidat názorDiskuse: Lexus GS

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy Lexus GS

Zatial nemozem nic zle povedat, auto nemam dlho no dufam, ze znama spolahlivost Lexusov ma nesklame

zatial ziadne problemy

Vzadu nad hlavami by mohlo byt viacej miesta, no v kazdom pripade som spokojny

To co som hladal som nasiel

Je super no Mercedes E je predsa o nieco lepsi

11.2l je menej ako som cakal

Uplne staci hlavne tu vo Svajciarsku...

Ako som spomenul necakane nizka

tip top nemozem sa stazovat, myslim ze je to najtichsie auto vo svojej triede. No paci sa mi ze pri vyssich otackach je ten spravny zvuk pocut

Pripominaju mi dost Volvo, co urcite nie je negativum

Ako som spomenul nemam dovod sa stazovat

Mohol by byt aj lepsi