Ford Focus (2007)

4.11.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Krokouš". Pro někoho příliš výstřední, pro někoho kýčovité ale pro hodně lidí ikona mezi hothatchi. Už…

Ford Focus II (Krokouš)

foto MobyDick

MobyDick 04.11.2007  21:00

SUPER ST

ZÁVIDÍM a to moc. Trošku se rozepiš do recenze ať můžem dávat plný počet bodů. Je škoda tak dobré auto ošidit
    Opravil jsem ti hodnocení

"-- skrytý --" 04.11.2007  21:00

:no:

"-- skrytý --" 04.11.2007  21:01

zadokolka

:no:

"-- skrytý --" 04.11.2007  21:29

« Re: zadokolka

Zadokolka = možnost driftování a tím více zábavy. To beru. Ale nikdy ne diesel. To prostě nejde k sobě. :no:

Leilla 05.11.2007  08:55

« Re: Re: zadokolka

Cau, on PP120d je alergickej na STcka, neber si to osobne :-)
        Mam stejnyho, akorat 5D. Uzivej a opatrne :-)

"-- skrytý --" 05.11.2007  16:44

« Re: zadokolka

Nafta a sport. auto? :no: ;-)

foto riderhenry

riderhenry 07.11.2007  10:43

« Re: zadokolka

no ale přecejenom - když vybírám sportovní auto, je pro mě dost důležitě jakou má hnanou nápravu - osobně jsem byl vždycky pro zadokolky! ;-) ale jinak super auto - Volvo sice nevypadá, ale asi umí dělat i motory, no a podvozek Focusu... :yes:

neregistrovaný: ""Valeres" [85.71.200.XXX] 08.11.2007  17:56

« Re: Re: zadokolka

Pokud umis jezdit, je zabava i s predokolkou ;-)

MajoThePuk 04.11.2007  21:11

ST

Nádherný mechanický pomaranč...pridaj foto a doplň recenziu a máš čistokrvných 10 :yes: Teraz bohužiaľ len 8 :-(

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 04.11.2007  21:17

Krasna, agresivna oranzova

V inej farbe si ST nedokazem predstavit ;-) Len sa uz neviem dockat RS... A rozpis recenziu!

foto elpe69

elpe69 04.11.2007  22:16

Barva

ta oranž je "boží", jeden stejný kousek potkávám u nás skoro každý den a vždy se musím ohlédnout >:D
    Jen přidej více foto, ale i tak dávám za deset :yes:

"-- skrytý --" 04.11.2007  23:07

Diesel :-) Kdyz jedu do alp lyzovat tak dam za cestu max 3000Kc a ne 10 000Kc :-) Casem si koupim jeste Subarko STI 2004 na rekreacni jezdeni.Ale co absoulutne nejde dohromady je predokolka a sport.Nebo predokolka a zabava.

"-- skrytý --" 04.11.2007  23:16

« Re: .

Predokolka a sport? Nejde dohromady? Odkud jsi spadl? Nebo jsou všichni co mají BMW tak zahledění do zadokolek že jiný auta neuznávají?
      No neměl bych se s tebou hádat. Evidentně to nemá cenu, ale zkus se podívat třeba na seriál WTCC. Kromě BMW tam jezdí i jiný auta víš. Nebo na rally. Tam pro změnu není ani jedno Báwo. Ale ať hledám jak hledám tak kromě 24h LeMans a cca 2 zoufalcích v MČR v rally nevím o žádném závodním autu na naftu. Tak ti nevím co víc nejde dohromady se sportem jestli předokolka nebo diesel.
      Jinak Subarko schvaluju.

"-- skrytý --" 05.11.2007  16:43

« Re: .

Moc ti nerozumim.. nevim, jestli si myslis, ze mas nejlepsi auto na svete, ale urcite to tak neni. ;-) Trosku se nad sebou zamysli...

"-- skrytý --" 04.11.2007  23:11

Pomeranč

Další z řady pomerančů co tu jsou >:D Jak to tak vidím, tak Ford udělal dobrý tah s tou barvou, taky bych do ní hnedka šel :yes: >:D

"-- skrytý --" 04.11.2007  23:32

re

Nafta je dobra hlavne ta od BMW.I ten muj 2litrovej moturek vyprodukuje takovou silu , ze ti to v Cechach staci na 95% vozoveho parku.Zadokolka je proste zadokolka.Kazdej sportak je zadokolka to je holej fakt, kterej musis vzit na vedomi.Tohle auto neni zadny rally auto jak ty si myslis.A tim se na me nezlob.

MajoThePuk 05.11.2007  08:50

« Re: re

BMW ma silne diesle kym sa nezacnu kazit...mam v robote par takych nastarosti v parku konkretne 320d a 740d ale sa to sype jedna radost nie je problem vrazit rocne do kazdeho 200 000sk...raz odide vodna pumpa, raz vstrekovace a ked mam na 740d vymenit vsetky vstreky tak to je uz pekna palka a to neratam servishodinu 2000sk ;-\ . K tej zadnokolke...Vsetky supersporty maju zadny nahon to je holy fakt..len si zabudol zmienit ze tie supersporty maju vacsinou aj motor vzadu alebo v strede. Najvacsia hlupost aka moze byt je motor vpradu a zadny nahon...staci ked naprsi, je zima a sneh a skoncil si mozes hovorit co chces tam ti je potom sportak na nic lebo ides ako na favorite. Je to onicom. Kym je sucho je to fajn ale inak 0 bodov. Aj s predkom si uzijes skvelu jazdu nie kazdemu chyba k stastiu pri sportovej jazde ustrelovanie zadku pri vypnutom DSC..hehe...no uz sa tesim na odpoved :-) :yes:

"-- skrytý --" 05.11.2007  16:40

« Re: re

S tim nejde moc souhlasit.. tohle samozrejme zadny sportak neni (ani ten tvuj) ale je to proste ostry hatch. A hadky ze rwd je lepsi jak fwd jsou trapne, protoze vim, ze zalezi na tom, co je mezi sedadlem a volantem, ne nahoem. ;-) A mimojine si myslim, ze nafta nema ve sportovnim aute co, delat. ;-)

"-- skrytý --" 04.11.2007  23:37

ST

Zdravím dalšího kolegu s ST-čkem. Je to moc fajn poježděníčko. Ten zvuk Grrr je návykový... pak to pořád vytáčíme aby nás bylo slyšet a papá to 11-12.... nesmíme tomu tak nakládat ;-) Dej vědět jak je to s tím diferenciálem od Q,koukal jsem na něj ale mám obavy o funkci ESP

"-- skrytý --" 05.11.2007  06:30

« Re: ST

Určitě se o zkušenosti podělím, ale obávám se že při ceně této hračičky 30k to nebude tak honem. ESP by to ale myslím ovlivnit nemělo. Jelikož ESP resp. jeho funkce protiprokluzu začne fungovat až když dojde k prokluzu jednoho z kol tak by to mělo být s tím samosvorem jen lepší.

"-- skrytý --" 05.11.2007  21:31

« Re: Re: ST

Plánuješ ještě nějaké úpravy? Koukal jsem na vyfukový system supersprint,pak kit přímého sání a ten diferenciál, u něho mám obavu o záruku a funkčnost ESP.Do motoru sahat nechci.

"-- skrytý --" 05.11.2007  21:58

« Re: Re: Re: ST

Zatím žádné úpravy neplánuji. Ten diferák je dost dlouhodobý plán a pokud příjde ještě před koncem záruky tak to určitě proberu se servisem. Někde jsem četl, že Quaife lze koupit přímo u Forda, ale víc o tom nevím. Zatím to není aktuální. Bohužel.

neregistrovaný: "jacky.black" [84.242.67.XXX] 06.11.2007  12:35

« Re: Re: Re: ST

Pokud mohu přispět svou troškou do mlýna, tak bych tě chtěl před Quaife ATB varovat. U modelů 05/06 jeho instalace roztrhne hnací hřídel a hrozí zničení převodové skříně. Ford to samozřejmě v rámci záruky neopraví. O ESP strach mít nemusíš, to bude fungovat normálně. Quaife ATB je možno dát až na vozy s rokem výroby 2007 (Krokouš), kde došlo k posílení hnacího hřídele spolu s dalšími drobnými změnami (větší intercooler apod.). Nicméně stále je zde určité riziko poškození převodovky. Pokud ovšem nebudou na voze dělány žádné jiné úpravy pro zvýšení výkonu motoru, převodovka to zvládne. A teď stranou úprav motoru samotného. Zásahy do motoru typu výfukový systém, CAIS, intercooler nepřinese úplný užitek bez současné úpravy nastavení řídící jednotky. Navíc je třeba si uvědomit, že jakákoli změna dílů motoru negativně ovlivňuje záruku na vůz poskytovanou. Osobně bych se asi do žádných takových úprav nepouštěl a pořídil bych si jen Dreamscience Stratagem ST225 (www.dreamscience.eu - otevřít v Internet Exploreru). Nespornou výhodou Stratagemu je, že když pojedeš na garanční prohlídku, tak opět nahraješ původní nastavení řídící jednotky a nikdo nic nepozná, takže to nijak neovlivňuje záruku. Druhá úprava, kterou bych provedl je výměna pružin za Eibach Sport Suspension Pro-kit. Tyto nabízí přímo Ford a jsou dělány pro použití s původními tlumiči. Jízdní vlastnosti budou o 100% lepší a překvapivě jízdní komfort zůstane prakticky nezměněn. Vůz se celkově zpevní, ale nevznikne z toho žádný kostitřas. Těžko se to popisuje. ;-)

"anonym" [62.168.27.XXX] 05.11.2007  08:29

0-100 za 6,5?

Kdepak jsi vzal tento udaj?Jen se ptám ale myslim že seriove st to nemá:-)

"-- skrytý --" 05.11.2007  10:14

« Re: 0-100 za 6,5?

Tak se pořádně podívej na technické specifikace třeba tady na auto.cz :-) Jinak změřit jsem to ještě nezkoušel.

"anonym" [62.168.27.XXX] 05.11.2007  10:43

« Re: Re: 0-100 za 6,5?

No tak právě na to koukám a nejlepší co sem našel je 6,8 na auto.cz

"anonym" [62.168.27.XXX] 05.11.2007  10:45

« Re: Re: Re: 0-100 za 6,5?

kvuli mě si to nemusel přepisovat jen sem se ptal:-)

"-- skrytý --" 05.11.2007  10:46

« Re: 0-100 za 6,5?

Hehe. Ať je to správně ne? Někde to píšou tak někde tak. 6,5 je asi pro 3dv. a díky za upozornění.

"-- skrytý --" 05.11.2007  16:37

« Re: Re: 0-100 za 6,5?

A nebo 0-60mph (0-96kmh)

"-- skrytý --" 05.11.2007  08:32

priste musis na sraz!

Skoda, zes nebyl ted na srazu, ST tam byly dve a vypadalo to velmi luxusne :-)

foto kaaRS

kaaRS 05.11.2007  14:05

« Re: priste musis na sraz!

Na srazu jsem mel moznost se svezt s ST a musim rict mazec a ten zvuk nemam slov. Byl jsem unesen. Davam 10b

foto STi-Modo-Team-

STi (Modo Team) 05.11.2007  14:14

« Re: Re: priste musis na sraz!

No ST je super,to druhý svezení už asi tak úžasný nebylo,co? :'-(

foto rest

rest 05.11.2007  09:10

Nádhera

... prečo mi toto robíte :'-( , moja srdcovka!

Za 10!

"-- skrytý --" 05.11.2007  10:17

re

Nic mi o tom mem VRAKU nerikejte, uz mi tejden stoji v servisu.

Leilla 05.11.2007  13:40

« Re: re

Copak? porouchal se M packet nebo automaticka prevodovka? :-)
      To byl vtip, at ti to brzo jezdi :-)

neregistrovaný: "WIGO" [194.108.136.XXX] 05.11.2007  11:52

PODVOZEK

Pánové, autor tohoto oranžovýho mazla mě již svezl a musím říct, že podvozek je fakt super. Jednu zatáčku se mnou vymetl 150km/h a ta zatáčka byla celkem prudká. ... no, už sem dlouho nejel rychle a nevěděl sem, co dobrý auto umí, tak se si myslel, že pudem na výlet do pole (ješte si machýrek vypnul ESP-hrůza!!!). To, že ST udělal na Numb. bájný (a téměř závodní) Focust RS hovoří za vše. Dostat toto auto na orkskách na hranici je už úkol témeř pro profíka. Souhlasí majitel?

"-- skrytý --" 05.11.2007  12:10

« Re: PODVOZEK

Majitel souhlasí :-) Při vysokejch rychlostech to je lepší na okrsce mezi stromy nepřehánět. ;-)

MajoThePuk 05.11.2007  20:55

« Re: PODVOZEK

hehe ked zazijes uhybanie imaginarnym jelenom v 220km/h a prelet zakrutou v 190km/h (porsche boxster s) alebo jazdu v meste o pol 9 rano po bajkalskej 250km/h na M3 SMG hehe tak to je len adrenalin...ale je to az npochopitelne o tie auta vydrzia co?

foto L-lek

L@lek 05.11.2007  16:17

Focus...

Focus v tomhle provedení s touhle barvou :yes: :yes: :yes: Akorát zlepši recenzi !!! A kdyby si byl natolik akční a přidal ještě nějaké fotky...určitě by to nebylo na škodu... ;-) >:D :-) Jinak 10b-nechci ti to kazit, protože doufám, že to zlepšíš :yes:

"-- skrytý --" 05.11.2007  16:22

Auto je super - 10b, recenze by dle mého mohla být trochu delší, ale věřím, že určitě ještě nějaké zážitky přihodíš - prozatím 9b, a fotky se mi líbí, ale ještě nějaké přidej - prozatím 9b. Celkově dám 10 b ale počkám si jestli recenzi vylepšíš nebo ne podle toho pak přehodnotím.Buď nechám nebo uberu. :-)

"-- skrytý --" 05.11.2007  16:48

Foto

Díky pánové za vesměs kladné ohlasy :yes: . Fotky nějaké přidám, ale méně někdy znamená více. Spíš než statické fotky bych chtěl přidat nějaké akčnější z jízdy ale na to si budu muset počkat na jaro. Teď už na tom jsou zimní bačkory to by na fotkách nevypadalo hezky. Trpělivost ! :-)

"-- skrytý --" 05.11.2007  20:35

Paráda....

Mooooc krasavec,k tomu se nedá nic dodat,miluji turbo motory maš jedině 10 b

"-- skrytý --" 05.11.2007  21:04

Re

Hlavne ja nemam sportaka, ale ja to ani netvrdim.Vis milej Jaggy.

neregistrovaný: "jagy2" [88.101.58.XXX] 06.11.2007  14:31

« Re: Re

Netvrdis, ale machruje, jako kdyby si ho mel. :yes:

foto Jacoppo

Jacoppo 05.11.2007  23:29

Suprový autí

Opravdu zajímavý autícko... Něco takového plánujeme jako druhý do rodiny (idyž osobně bych radši jinou třídu od Forda) ale bojíme se spotřeby - jaksi sme moc Fordů s reálnou spotřebou pod 15l/100km nenašli:-/ ALe jinak 10 bodů...

Leilla 06.11.2007  14:03

« Re: Suprový autí

mam STcko skoro 9 mesicu. Za tu dobu sem se na prumer 15 nedostal a to si troufam tvrdit, ze jezdim svizne. Priklad: cesta z Brna do Prahy, cestovni rychlost 160km/h, spotreba 12!,

foto Jacoppo

Jacoppo 07.11.2007  00:22

« Re: Re: Suprový autí

Mno to mi příde jako docela vslušná spotřeba... Jaksi na mým autíčku dám při konstantní rychlosti 150km/h dávám taky kolem 12l/100km... ale mam 4,6 motůrek:)

foto Aischylos

Aischylos 06.11.2007  12:44

Je tam 10B.... ;-) ať vydrží...

foto lulipin

lulipin 06.11.2007  12:47

žííííhadlo

to je bourák, tuhle barvu miluju atd. atd.

foto Mari-pilot

Mari pilot 06.11.2007  21:48

krásná kára

krásný eSTéčko. vidim žes doplnil recenzi i fotky - až to dotáhneš (hlavně fotky) s radostí dám 10 ;-) :yes:

foto Meridiano

Meridiano 07.11.2007  02:03

Ford

Fordy vo vseobecnosti moc nemusim to sa priznam.Farba je super hlavne zaujme.Sice ja som viac konzervativny dal by som ciernu ale paci sa mi.po motorickej stranke z vlastnej skusenosti mierne sklamanie.dobry sound, ale skôr taky klidas. Opel Astra OPC sice 4valec, ale velke turbo nakopnut to vie ovela lepsie.pocitovo silnejsie auto:)

"-- skrytý --" 07.11.2007  06:51

« Re: Ford

Otázka vkusu. Někdo radši holky někdo zase vdolky. Chtěl jsem výjimečné auto a taky je mám. Srovnání s Astrou OPC je na místě, ale Astra je známá svým tvrdým podvozkem a divokým řízením. Už je více zaměřená okruhy kde je tvrdý nutný. Focus ST je považován za nejlepší hothatche také díky tomu, že se dá používat denně i jako rodnné auto. Astra OPC už bude podle mě po čase svou tvrdostí spíš obtěžovat.

"-- skrytý --" 08.11.2007  07:32

« Re: Re: Ford

...a vo tom to je :yes: mam presne rovnaky nazor

"-- skrytý --" 08.11.2007  14:50

Ale hlavne ti to aspon jezdi.Ja mam najeto 6000km a uz mi to stalo 2x v servisu a jednou dokonce tejden. :no:

"-- skrytý --" 08.11.2007  17:10

Co se ti pokazilo?
      Já jsem zatím rozladěnej "pouze" ze špatně fungujícího senzoru deště. Jelikož tam není klasickej cyklovač tak jsem na něj odkázanej a víc nefunguje než funguje. Hodně lidí nadává, že jim to spíš zbytečně stírá, ale já mám opačnej problém. 2-3x setře a pak se na to vykašle i když jsou na skle potoky vody.

"-- skrytý --" 08.11.2007  21:27

krasavec

v tej oranzovej je to velmi vynimocne auto.este by som dotukol par detailov a bolo by to enonuno.recenzia je dobra.davam 10b.pozri aj moju x5.dakujem >:D

neregistrovaný: "Mike X" [81.0.211.XXX] 09.11.2007  16:30

Zimní pneu

zdar, gratuluji k výběru--- >:-[]
    prosím jen o info, jaké zimní pneu používáš?
    díky za odpověď

"-- skrytý --" 09.11.2007  20:54

« Re: Zimní pneu

No musel jsem nákup zimních pneu poněkud uspíšit protože jsem píchl letní gumu a jelikož už byla sjetá na značky tak nemělo cenu v půlce října kupovat nové letní kolo. Takže jsem s omezeného výběru v pneuservisu vybral Kléber Krisalp HP 205/50 R16. Uvidím jaké budou a napíšu sem nějaké hodnocení. Zatím jsem neměl tu čest jet s nimi na náledí nebo sněhu tak fakt nevím. Dnes mě dorazily konečně i poklice takže to už zase vypadá trochu líp. Ale bez těch 18" disků to fakt není ono. Což ostatně žádné auto které nemá pěkný litý kola.

foto MiKy-

MiKy* 10.11.2007  12:28

"Bodovačka"

Něco bodů jsem autu "nadal". Cením si pouze kousku vystupujícího z řady a toho, že jsi napsal, že máš, cos chtěl. Ale jinak mne tento typ vozu neoslovuje, tak jak Tebe neoslovuje zase slabší a pro město "rozený" vůz. A to je dobře, že každý má zájem o něco jiného. Jinak by to bylo na našich silnicích nudné.
    K zimním pneu. Tu samou značku jsem na doporučení kupoval i já, ale v rozměru R15. Tyto pneu jsou opravdu měkké. V testech však dosahují průměrných hodnot a v R13 se tato značka nedoporučuje kupovat. Přesto dle mojich zkušenností jsou jako zimní pneu jedny z nejtišších. Měl jsem s těmito pneu již možnost na sněhu jet. Tam se chovají docela nezáludně. Dobrý záběr díky mnoha lamelám. V břečce je to drobet horší se směrovou stabilitou, ale při troše citu a předvídavosti je to OK. Dobře vycházejí i na valivé odpory na suchu i vodě, takže dramaticky spotřebu nezvednou.

foto salazar

salazar 12.11.2007  21:02

.... bodíky

sice jsem dostal 8 ale tvý se mi líbí i ta barvička - hezkej dráček i když jinej styl - dobrý

David Silver 14.11.2007  20:22

krásné

moc krásné auto, fotky good, možná o pár více by mohlo být, ale tohle stačí :-) :yes: máš to všechno za 10

foto Hanss-MoDo-Team-

Hanss (MoDo Team) 29.11.2007  19:58

Sen

Tak takovejhle závoďák je asi sen každýho kluka (chlapa), ale naštěstí si ho každej nedopřeje, tak si ho užij a ať Ti jezdí......
    Dávám 10b. - jsem jeden z těch co by chtěli, ale je tam furt nějaké to ALE...!! :-| :-! Tak Zdravim

"-- skrytý --" 29.11.2007  22:55

« Re: Sen

Díky za hodnocení. Je to tak. Hodně lidí odrazuje spotřeba, ale ten zážitek za to prostě stojí ;-)

"-- skrytý --" 24.12.2007  21:58

Zvuk

Nazdar musim tě pochvalit za vkus na zvuk motoru mam taky 5-ti valec turbo když jedež ze staženym okinkem tak je to uplna symfonie.Však omrkni muj stroj.Ode mne jasna 10 za vše. :yes:

"-- skrytý --" 01.01.2008  21:35

Ahoj,predem Ti musim pochvalit auto,tohle se mi uz hodne dlouho libilo a vzdy se za nim otocim. :yes: Muzu se zeptat,jaky benzin do nej davas a kolik je tva dlouhodobejsi prumerna spotreba?Jinak mas ode me plny pocet,jukni na me prosim,treba te taky neco zaujme ;-) :yes:

"-- skrytý --" 03.01.2008  06:45

« Re: Spotřeba

Ahoj. Pouzivam 95 oktanovy benzin a jezdim stále do 11ti litru/100km. Jedna se o delsi trasy. Tim myslim cestu do prace 40 km po dalnici. Ted pres vanoce kdy jsem pouze popojizdel, cesty 3-10 km pak hodina az dve stop a pak domu tak to bylo cca 12-13 litru i s lehkou nohou.
      Diky za hodnoceni. Taky jsem to svoje puvodni ponekud prisne upravil.

"-- skrytý --" 05.01.2008  21:31

ST

Moc pěkny auto se super motorem,perfekním podvozkem a ještě lepší barvou.

"-- skrytý --" 16.01.2008  09:02

ST

Moc hezké! Zvláště na sněhu ta oranžová vypadá fakt dobře.

foto Lubosss1

Lubosss1 26.01.2008  20:10

nádhera

prekrásne auto, skvelá farba. som síce skôr na diesle, ale na focusST by som sa asi nechal prehovoriť ;-)

"-- skrytý --" 27.01.2008  12:50

fotky ze zimy

ty jsou prostě krásný....nechápu jak jsi to udělal že to auto nemáš zašvístaný od sněhu :-O

"-- skrytý --" 27.01.2008  18:28

« Re: fotky ze zimy

Ahoj, děkuji za takové pěkné hodnocení. No s těma fotkama na sněhu to bylo tak, že jsem to asi 5 km před tím umyl (zapoměl jsem na jedno zadní kolo :-( )a navíc ten úsek k místu focení byl holý bez sněhu, ale pěkně mokrý takže už to bylo zase trochu špinavé.
      No a ten sníh byl na jedné slepé odbočce ze státovky. Takové místní parkoviště pro setkávání milenců :-) Dřív to sloužilo jako betonárka při stavbě D1, ale to jsem ještě tahal kačera po dvoře.

MajoThePuk 27.01.2008  21:06

UPRAVA HODNOTENIA

Ahoj, no jasne upravil si to super recenzia je teraz plnohodnotna aj fotiek je dost a su super..inak nez za 10b sa neda :yes:

"-- skrytý --" 28.01.2008  15:11

Paráda

Také jsem o tomto autě uvažoval. Je parádní. A ta barva mu moc sluší...jen ať provokuje...má na to :-)

neregistrovaný: "Galvanized" [84.242.67.XXX] 29.01.2008  20:28

Krásný vůz

Gratuluji šťastnému majiteli ke správnému výběru! Párkrát jsem měl tu čest s Focusem ST po omezenou dobu jezdit a je to vskutku čirá radost. Až na poněkud vyšší spotřebu, ovšem to je jedinné negativum tohoto vozu. Neodpustím si jednu otázku. Pokud to není tajemstvím, kolik jste za Váš vůz zaplatil, případně u kterého prodejce byl zakoupen? Připojuji se s přáním mnoha šťastných kilometrů.

"-- skrytý --" 29.01.2008  22:08

« Re: Krásný vůz

Díky. Ne tajemství to není. Auto sloužilo jako předváděcí v TipaF Třebíč a pořizovací cena byla 892 000,-. Mě byla po 4 měsících provozu a 7 800,- km nabidnuta sleva 200 000,-. Auto bylo skutečně jako nové tak jsem do toho nakonec šel.
      Ono např. ojeté v té době (09/2007) se ani v ČR sehnat nedalo.

"-- skrytý --" 30.01.2008  18:02

Mazlík

Máš pravdu ta barva je prostě úžasná a úžasný vůz... ;-)

foto misoo

misoo 30.01.2008  20:08

recaro

caf, tak oficialne chvalim aj tu :-) k autu neni co dodat, je to parada :-!
    celkom by ma zaujimali tie zadne recara, este nikdy som ich poriadne nevidel. ak by si ich cvakol a supol sem, bol by som ti povdacny. dik ;-) :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.02.2008  22:17

Mazel

Kdybych chtěl Forda,tak ST je pro mě jasná volba :yes:.Sice mám nejradši černou,ale tato barva je víc netradiční,sedadla,podvozek,vzhled,výkon… co dodat?Navíc STček nejezdí tolik a proto jasná 10,chlape!

"-- skrytý --" 06.03.2008  04:38

Body ...

... jsem ti nadělil ... ;-)

"-- skrytý --" 15.04.2008  11:36

S-Max 2.5T vs. Focus ST 2.5.T :))

Nazdárek, musím Ti pochválit auto!! Fakt se mi líbí ten tvůj Focus:) Bezva barva a ten motor je super co?:) A to ho máš ještě o dost lehčí hmmm to musí být střela. Jinak samozřejmě 10b!!!

foto TurboKluk-smazat-hodnoceni-

TurboKluk(smazat hodnoceni) 07.05.2008  22:10

hodnoceni

10 10 10 neni co dodat

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 18.05.2008  13:15

akcne foto

Co bude s tymi slubovanymi akcnymi foto na jar? ;-)

K farbe - mal by som velku dilemu medzi touto oranzovou a kraasnou fordackou tmavo modrou, ktora sa k nemu davala... Jedno vyrazne, druhe menej napadne, ale obe velmi slusiace.

"-- skrytý --" 19.05.2008  06:21

Focus

Krásnej!! Mám Focuse II jako přibližovadlo, ale důchodcovskou verzi 1,6 s automatem. Nicméně taky jsem o něm nikdy nepřemýšlel, jeho pořízení byla shoda okolností a ejhle, je to fajn auto.

Nemá ST problém s trakcí? Přeci jen 4x4 by mu určitě slušelo....

"-- skrytý --" 12.08.2008  22:50

xenony

zdarec.mas super karu ale jedna vec ti tam chybi a to jsou xenony.u takoveho auta to je povinosti.ale asi ti to nepripadne dulezite.mej se ;-)

"-- skrytý --" 27.12.2008  17:53

Focus ST - úpravy

Ahoj, jak si spokojený s autíčkem? Máš na něm nějaké úpravy?

foto SadloST

SadloST 27.02.2009  21:30

Nadhera

Krasny STecko, fakt nadhera.

"-- skrytý --" 19.03.2009  09:03

Tak se hlásím do klubu majitelů STček....

Pozdrav všem majitelům STček,

jsem čerstvým vlastníkem ST v oranžovém provedení, 3dvířko - vynikající auto, najeto 28.000 km, za cca 14 dnů budu přezouvat na 18´´ s letními Continental Sport Contact 225x40.

Během 3 až 4 měsíců chci absolvovat zkoušku na okruzích v Mostě a Brně, také SRN - dálnice a v červnu uvidím, jak dál - asi to ale nakonec bude 2 denní zájezd do Neunsteinu, do sídla Wolf GmbH, kde to nechám snížit, přitvrdit a zvednout výkon na úroveň II, kterou nabízejí (300 PS, krouťák 460 Nm, max. 268 km/h a z 0 na 100 za 5,8). Dávají záruku, mají atest od TUV a je to povolená úprava přímo od Fordu. Sice u těch 300 koníků budou muset m.j. vyměnit klikovku za svou, speciální kovanou (+ silnější turbo, větší vstřiky a větší mezichladič + přeprogramování řídící jednotky), ale za těch 3.580,- EUR to stojí - na You Tube jsou hezké záběry pár takovýchto verzí... dělají si to hlavně chlapci v GB a SRN, tak asi posílím jejich řady...je to v podstatě RS, které se prodává 2. měsíc.

Jinak je to nádhernej babolep, ta "Electric Orange" speciálně v Praze vzbuzuje u ženských na tramvajových ostrůvcích úsměvy...a řidiči v Octávkách a Fábiích jsou pěkně zpruzený :-)

Další zkušenosti a fota dodám až zmizí ten zkur…ej sníh a bude sluníčko a sucho.

Bob, Praha

white label 08.09.2009  02:54

Rozvor a rozchod...

Přehoď si pojmy rozchod a rozvor u rozměrů vozu v recenzi..