BMW X5 3.0d Sport

BMW X5, foto 1 BMW X5, foto 2 BMW X5, foto 3 BMW X5, foto 4 BMW X5, foto 5 BMW X5, foto 6 BMW X5, foto 7 BMW X5, foto 8
BMW X5, foto 9 BMW X5, foto 10 BMW X5, foto 11 BMW X5, foto 12 BMW X5, foto 13 BMW X5, foto 14 BMW X5, foto 15 BMW X5, foto 16 BMW X5, foto 17 BMW X5, foto 18 BMW X5, foto 19 BMW X5, foto 20 BMW X5, foto 21 BMW X5, foto 22 BMW X5, foto 23 BMW X5, foto 24 BMW X5, foto 25 BMW X5, foto 26

Přezdívka auta Brunda Rok výroby 2006 Koupeno nové najeto [km]:93000 palivo: nafta počet válců: 6 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2993 výkon [kW]: 160 kroutící moment [Nm]: 500 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.3 maximální rychlost [km/h]: 215 počet rychlostí: 6 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 19 zavazadlový prostor [l]: 465 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 11

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Sarakirn".

Asi není třeba představovat auto jménem BMW X5. Neznám nikoho , ze světa motorů kdo by nevěděl o co ,,go'' když tohle někdo vysloví. Tohle auto má bohatou historii , ale zatím ne moc dlouhou (rok 1999).
Tento model bych do roka měl nahradit novým , ale mco se mi do toho nechce , protože tohle auto vnímám jako jednu z nejhezčích krabic na čtyřech kolech vyrobených.

Tenhle model je od roku 2003 , kdy bylo dosaženo faceliftu.
I po letech mi design přijde velice moderní a nadčasový.
Je to jednoduše ,,evergreen''
Ikdyž by většina lidu řekla , že je to ,,takový těžký hovado na silnice '' tak se ani někde v menším terénu neztratí :)

Naše krasavice je šestiválce s obsahem 2993cm3 a při 4000 otáčkách za minutu 160kw a 500Nm. Sic je těžká , dokáže to pořádně rozpálit. Tato X5 má táké Sport paket, který obsahuje v základu věci jako spoiler , xenony , prahy nebo také boční spoilery.

Kdybych měl vypisovat výbavu , tak bych to dnes nedodělal , takže to napíši někam jinam.

Věci , které jsem mi opravdu líbí jsou jak výsuvné opěrky hlavy nebo parkovací asistent , který vám velice pomůže když zrovna třeba nevíte jestli se na toho parkovací místo vůbec vejdete a tak vám to ušetří dost času.

PDC - Tento systém (patří pod palubní počítač) vám dává přehled o veškeré elektronice v automobilu. (Tento systém mají taky Land rovery akorát se jmenuje jinak - Terrain Response)

Ocenuji také stupačky , které v terénu bouhžel trochu omezují , ale když např. zastavíte v kaluži , tak hned po vystoupení nemáte
mokro v botech :)
Myslím si , že na představení by to mohlo stačit.

- Jízdní komfort - Auto je poměrně těžké takže se cítíte jako v bavlnce. Příplatková křesla všem doporučuji a do ted lituji , že jsem si je nedokoupil.

- Bezpečnost - kvůli tomuto faktoru bylo auto z velké části pořízeno. Mnoho lidí mi dá za pravdu , že mám pravdu.
Lidé sice říkají ,,pracháči , jen machrují'' ,ale velká většina z nic nemá nebo neví co je rodina , a že děti nejde ničím zaplatit.

- Jízda , výkon - Jak už jsem několikrát řekl, že je to těžké vozítko, tak i přes to , když tomu šlápnete na krk tak neuvěříte s čím by jste se vyrovnaly. Dokonce se dokáže vetřít i do svých řad jako X3 nebo řada 7 . K tomuto také přidám video

- Spolehlivost - jak už je známo , Německá auta to je kvalita , ale bouhžel né zadarmo. Samozřejmě může se stát , že si odvezete zrovna ten ,,nepodařený'' kousek , na který má štěstí jen málokdo , ale znám takové člověka a bouhžel je to můj spolupracovník.

- Všestranost - Když auto vypucujete , tak vám neudělá ostudu ani na koberečku :)
Taky zvládá terén i město

- Spotřeba - Jezdím , dle mě za krásných 11l/100km , protože mám holt rád svižnější jízdu. Jinak ja udává i výrobce se průměrná spotřeba pohybuje kolem 9-9,5l/100km.
Pozn: Schválně zítra zkusím na kolika litrech se bude spotřeba pohybovat při naprosto bezhlavé a bezohledné (samozřejmě ne k provozu) jízdě.

- Prostornost je v tomto autě velice dobrá jak vepředu tak i vzadu , ale tohle bouhžel odnesl zavazadlový prostor , který toho moc nepojme.

- Závist - Drahá auta vzbuzují v některých lidech , že ,, když ho nemám já , nebude ho mít ani on '' a tak vezmou klíč a poškrábou vám celý bok.

- Udržba - Servis BMW je velice drahý a také je nutné u této barvy čistit pouze ručně, protože jde viděl všechno.

- Zájem zlodějů je u žnaček jako je BMW,Mercedes,Audi,RR apod. velice značný a tohle bouhžel často odradí zájemce od koupi automobilu.

Více ji asi pošpinit nedokážu.

Cena je dost vysoká , ale služby jsou velice kvalitní a servis je spolehlivý.Zatím jsem nějaké větší poruchy nezažil.
* Promáčklé dveře od nepozorného spoluparkujicího , který samozřejmě ujel

Auto jsem koupil v Praze.
Společnost AuTec Group má , co jsem já poznal velice slušné lidi a tak jsem byl dostatečne spokojený.

Já,Vy a BMW

Tohle auto je velice dobré a můžu ho všem jen doporučit , a to jak pro rodinu tak i pro podnikatele. Je tudíž veliká škoda , že tento model byl už nahrazen a tak z výrobních linek odejde jedna velká legenda automobilismu. Spotřeba této motorové varianty je víc než dobrá a tak je provoz ohledně paliva celkem nenáročný.
X5ku jsem koupil také kvůli bezpečnosti , protože dnes je doba kdy někteří lidé jezdí jako ,,hovada'' a tak chci aby rodina byla co nejlépe chráněna.
Tohle jsem chtěl napsat a vyjádřit svůj názor na tohle auto.

11.5.2008 00:00

Pozn: ty fotky aut Porsche v galerii jsou tam , protože budeme kupovat nové auto a na výběr jsou 2 možnosti : Koupit Porsche Cayenne (at GTS či Turbo) a nahradit tak BMW X5 , nebo koupit Porsche ,,sporták,, (911 Turbo..) a BMW X5 nechat pro manželku.

3.5.2008 00:00

Nechal jsem dnes vyčistit xpětku a nafotim nádherné detaily, akorát někdo tady je fotí stylově špinavé a já stylově naleštěné :-)

29.4.2008 00:00

Šviháku , jak se ti líbí tohle?

29.4.2008 00:00

Přidal jsem pár fotek z dnešní projíždky a taky jsem hodím link na nějaké to video.
Zkusil jsem (jak už jsem psal) dnes tu slibovanou bezhlavou jízdu a i tak průměrná spotřeba ukazovala 17l a řekl bych , že by mi tohle mohl leckterý řidič závidět , protože za ten zážitek to stálo.

28.4.2008 00:00

28.4.2008
Zítra musím nafotit auto , protože v PC nic nemám.

31.1.2000 00:00

Fotky jsou na ukázku pro supermika aby mi poradil pro co se bude lepší rozhodnout. 2 Cayenny pro variantu 1. a 2 ,,sportáky,, pro variantu 2.
Nakonec sme došli k závěru , že X5 bude ponechána a koupí se Porsche 911 Turbo , takže můžete těšit na další přirustek ;)

Přidat názorDiskuse: BMW X5 3.0d Sport

Další vozy BMW X5

Viz. silné stránky

Až na trochu menší zavazadlový prostor je dostatečná.

Na váhu je X5 velice dobře ovladatelná a výkon dostačující.

Chtělo by to křesla , jinak velice dobrý

Servis a časté mytí není levná záležitost.

Drahé.

Tahoun

Velice spokojen

Křesla,křesla...

Takový kolos zvládnou za chvíli.

Dost malý