Alfa Romeo 147 (2001)

22.2.2010

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "HorysMann". Předtím jsem vlastnil pouze vozy japonského výrobce - Mazdy. A to od 323f až po Xedos 9 2,5…

Alfa Romeo 147 (HorysMann)

foto Mira328i

Mira328i 23.02.2010  07:00

auto pro lidi co nechtějí jen dopravu z A do B

Pěkně se mi četlo...je znát že je to recenze od člověka kterého to auto těžce uhranulo. Řídil sem podobný, jen s 2,0 a je to opravdu srdcovka, jen mi u tebe trošku zklamal ten motor, k charakteru auta by se hodilo něco víc ale záleží na preferencích.

"-- skrytý --" 23.02.2010  07:29

« Re: auto pro lidi co nechtějí jen dopravu z A do B

No ... výběr motorů je zde bohužel velice slabý ;-\. Chtěl jsem naftu protože je to vlastně nejlepší motorizace (lepší zrychlení, spotřeba a možnost dosáhnout ještě vyššího výkonu načipováním) ale nedala se nikde sehnat nebo ne v dobrém stavu. 2litr TS měl na mě vysokou spotřebu, kterou bohužel si nemohu dovolit. Tím pádem padá i 3,2 V6 >:D . Slabá 77kW 1,6tka bez proměnlivého časování nepřipadala v úvahu. Takže jediné co zbylo je to co mám. Není to trhač asfaltu to je pravda ale chudáček to taky není :-)

foto Mira328i

Mira328i 23.02.2010  07:43

« Re: Re: auto pro lidi co nechtějí jen dopravu z A do B

zase ale ta nafta je dost těžká na předek a pravděpod. by to i změnilo chování auta..
        Jo 2,0TS je hroznej žrout...ale zas s tímhle docela cvičí >:-[]

"-- skrytý --" 23.02.2010  08:49

« Re: Re: Re: auto pro lidi co nechtějí jen dopravu z A do B

to je taky pravda. No zatím mě to stačí a časem uvidím. Jestli se dostanu k GT tak 1,9tku JTDčko, jestli 159tku tak 2,4 JTDčko a jestli MiTo nebo Julinku tak turbobenzína :-)

RS 23.02.2010  10:35

Imofa

S tou prohlídkou v Imofě bych tak spolehlivě nepočítal. Já tam byl 2x se dvěma různými auty a ochota mizerná, navíc jejich prohlídky jsou poněkud pochybný. Na 156 mi řekli abych vyměnil obě ramena, i když byly naprosto v pořádku a jaksi opomněli dodat podstatný věci jako nefunkční termostat, foukající hadici turba, netěsnící svody apod.
    Když jsem tam byl podruhé na prohlídce jedné 159 před koupí, všichni se tam opírali o stůl a čuměli do zdi, ale jakmile jsem je o něco poprosil najednou nikdo neměl čas. Arogance a neochota lezla až na dvůr.
    Snad si dopadl lépe, ale i tak bych si to nechal zkontrolavat jinde (pokud to je potřeba).

Jinak auto pěkný, kolega má to samý ale 77kW a jede to pěkně, jen spotřeba je spíš okolo 8.

"-- skrytý --" 23.02.2010  10:56

« Re: Imofa

No byl jsem ještě jednou na testech v jednom autoservisu u ,,kameníka" a tam jsem dopadl stejně. Žádné chyby. U mě byli ochotný ale bude to asi tím, že tam byl se mnou kámoš který tam nakoupil více aut a zná je hodně dobře.
      No i když se 77kW jmenuje ECO tak má vyšší spotřebu než 88kW :-) U mě je spotřeba i na město do těch cca 8,5l max ale mám i za míň a venku jsem měl i pod 6l

RS 23.02.2010  11:06

« Re: Re: Imofa

Kameník nebo Pavelka je rozhodně lepší. Nejde jen o 2 minuty práce píchnout auto na počítač, ale taky hodit na zvedák a opravdu prohlédnout. Když jsem byl se 156, tak tam byl semnou chlap, který už od nich bral Alfu potřetí, takže jsem doufal v lepší přístup... bohužel nestalo se.

Možná jsem chytnul jenom blbou směnu >:D

"-- skrytý --" 23.02.2010  11:18

« Re: Re: Re: Imofa

to je možné s tou směnou :-) Hodně lidí má špatné zkušenosti a někteří dobré. U Kameníka mám již slevu za samolepku na okně a byl víc než ochotnej. Budu jezdit už jen tam :yes:

ReznikCZE 23.02.2010  12:09

« Re: Re: Re: Imofa

Když to auto kontrolovali byli jsme tam s nima v místnosti . .takže nic jiného než jedničku Imofě dát nemůžu ;-)

RS 24.02.2010  05:03

« Re: Re: Re: Re: Imofa

Kromě diagnostiky jsem byl u zvedáku při kontrole taky. Chvilku do toho čuměl, pak řekl ramena vyměnit a jinak dobrý. ;-)

foto JayJay3

JayJay3 23.02.2010  12:11

« Re: Imofa

To ja jsem neopak s Imofou spokojen. Kdyz jsem si GTcko privezl z nemecka tak jsem s nim byl nejdriv 2x u Srby a z jejich pristupu jsem mel divnej pocit, tak jsem sel na zkousku do Imofy a tam to byl presnej opak - ochotni, vse dukladne vysvetlili a celkovej pocit jsem mel mnohem lepsi. Od te doby jezdim jen k nim. Asi je to opravdu o tom na koho zrovna narazite..

FRPE 23.02.2010  10:54

Pěkná recenze a plno pěkných fotek

Mě se to líbí ... :yes:

"-- skrytý --" 23.02.2010  10:57

« Re: Pěkná recenze a plno pěkných fotek

díky moc. Na recenzi se ještě bude pracovat. Pár věcí jsem nedopsal a budu je dopisovat postupně. Fotky hned jak bude hezčí počasí udělám mnohem hezčí a mnohem více ;-)

foto L-lek

« Re: Re: Pěkná recenze a plno pěkných fotek

taky ti moc děkuji :yes:

ReznikCZE 23.02.2010  12:49

Schrnuto podtrženo . .

Je to výborné auto za výborný peníz zejména u nás, konkurenti bývají dražší, méně vybavení, menší a pocit z jízdy bývá vlažný. Takže pokud kápnete na model, o který se předchozí majitel staral proč váhat! :-) :yes:

FRPE 23.02.2010  20:50

Vítám Romeo a Julii v topce!

A to tak že velmi! Je dobře že černá Alfa nahradila to pozérské bílé oteplené báwo!!! >:-[] :yes:

ReznikCZE 23.02.2010  21:09

« Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

lol >:D

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:16

« Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

zdarec. No díky za to že se ti líbí, ale pochybuju že tam budu dlouho. Mám málo hlasů a kdybych dostal zase 9tku jako od našeho oblíbeného golfisty jako mnoho z nás tak klesnu pěkně dolu. Na druhou stranu si myslím, že je tady více lepších recenzích s lepšími fotkami. Autem ... no nevím ale taky >:D . Mě to velice těší a je to pro mě čest samo. Uvidíme co přinese čas. Taky ještě hodlám na recenzi a fotkách zapracovat ;-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.02.2010  21:18

« Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

HorysMann - pěkná kára,divím se,že se neozval jeden z BIG alfistů Merkur? :-O :-O :-O

FRPE 23.02.2010  21:21

« Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

Už jsi sedmej, to je dobrý číslo. I pivo je nejlepší ze sedmýho schodu ne? >:D

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:35

« Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

tak moje oblíbený číslo je 6 takže ještě žádná spokojenost >:D
            Tvoje auto je hezčí a mělo by být v TOP10 místo jiných a to včetně mě a to fakt neříkám často, protože nějak nemám v lásce vlastníka tvé automobilky ale Seat z ní uznávám nejvíc to je fakt ;-)

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:31

« Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

tak toho neznám a to jsem v tolika klubech alfistů :-)
          Jo a díky moc

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 23.02.2010  21:34

« Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

HorysMan - asi ne ve všech,páč min.v jednom určitě je.Možná má znak Alfy vyleptán i na nehtech >:-[]

"-- skrytý --" 23.02.2010  21:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

tak to jsem stejnej blázen asi. Už jsem si sehnal všechny hry co znám s alfama. Koupil knihy, sehnal letáky a teď se snažím získat propisky a tak :-)

Merkur 24.02.2010  16:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

Mojito,kurňa,ty si hrubovrstvě koleduješ :-) :-) :-)

FRPE 24.02.2010  16:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

Zdárek pane Merkure!!

No už jsem myslel, že spíš ... >:D Alfa v topu a ty nic ... ;-\ hele svezl mě Řezňa v tý jeho Alfě, měním názor na Alfy a mohu říct že je to boží kárka, vážně! :yes:

Merkur 24.02.2010  18:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

Nazdar.
                  To,že alfy jezděj fajně já už dávno vím a možná proto už sedlám v pořadí třetí vůz této značky :-)

"-- skrytý --" 24.02.2010  19:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

Zdarec ... a proč neuděláš taky recenzi. Je tu málo 147ček ;-\ . Doufám, že jsi alespoň na afistech.cz ;-)

Merkur 24.02.2010  19:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

Recenzi někdy snad udělám,každopádně se na ni už aspoň rok chystám ;-\ ,ale aby za něco stála tak je tomu potřeba věnovat nějakej ten čas a v tom je ten kámen úrazu.
                      Jinak na afistech.cz jsem už od roku 07 ;-)

"-- skrytý --" 24.02.2010  21:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

No tak snad tam někdy pokecáme. Já taky nejsem plně spokojen se recenzí. Budu na tom ještě makat a upravovat. Hlavně fota to chce udělat.
                        Tak snad na alfistech hodíme řeč :yes:

"-- skrytý --" 24.02.2010  19:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

jj mě taky svezl a dokonce mi to i půjčil >:D
                  Taky mě on pořádně nalákal k Alfám. On a sraz v CZ Budějovicích :-)

FRPE 24.02.2010  20:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

No tak to je super, mě sice auto nepůjčil ale nabízel jeho přítelkyni ke svezení ale já jsem zadán, takže jsem jeho nemravný návrh zamítl ... >:D ;-)

ReznikCZE 24.02.2010  21:09

ty jeden . . .

FRPE 24.02.2010  21:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

Nene tak to není Řezňo, jen jsem zkoušel zda už spíš dneska víš? >:D

ReznikCZE 25.02.2010  17:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

>:D

"-- skrytý --" 24.02.2010  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

No mě už to asi nepůjčí ... docela jsem mu mrdal spojku >:D Prej si kuli mě pořídí keramickou. Byl jsem z toho unešenej a ještě teď při vzpomínkách slintám :-)

FRPE 24.02.2010  22:00

Mrdal spojku? Ale jdi ty brepto ... >:-[]

"-- skrytý --" 25.02.2010  08:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vítám Romeo a Julii v topce!

No sice jsem se rozjížděl v pohodě ale spojka pěkně smrděla ;-\

"-- skrytý --" 24.02.2010  00:57

super

....mm slabost pro italský auta, není co řešit ;-)

"-- skrytý --" 24.02.2010  19:31

« Re: super

Slabost teprve dostávám. Ze začátku se mi líbili od Alfy 2-3 kousky. Za měsíc už všechny a už se mi začíná líbit pomalu všechno co dělaj. Hold ... nemoc je to velmi nakažlivá >:-[]

foto Hitachi

Hitachi 25.02.2010  10:36

Je to Alfa!

takže srdcovka, navíc vymazlená :-) :-)
    Nezbývá říct nic jiného než: Bella Machina!!! :yes:

"-- skrytý --" 25.02.2010  11:32

« Re: Je to Alfa!

Díky moc. Vymazlená ještě není. Jen co bude hezky autu věnuju celý víkend a komplet vymeju každý roh a vyleštím lak a navoskuju. Pak se budu věnovat té tisíc prohlídce a pak budu shánět další věci které bych chtěl (conect navigaci třeba) a samo pravidelné údržbě
      A taky musím opravit tu kapotu co mi zníčili ;-\

foto Hitachi

Hitachi 25.02.2010  14:15

« Re: Re: Je to Alfa!

Ta kapota mě mrzí :-( snad to chlapci dobře opraví.
        Taky čekám na slušné počasí, musím obě auta pořádně odsolit a navoskovat. Potřebují to jako sůl :-)
        Jen se zeptám, leješ do ní Selenii nebo něco jiného?

"-- skrytý --" 25.02.2010  14:53

« Re: Re: Re: Je to Alfa!

Kapota bude opravena za flašky ale lak na ní bude na přestříkání. Čekám co bude nějak lépe tak si nechám namíchat lak a nechám to pak stříknout.
          JJ na selenii ;-)

foto mara89

mara89 26.02.2010  12:14

Ahoj, kouknul jsem znovu lépe na tvoje auto a udělal malou změnu v hodnocení fotek. Tady je ještě hodně práce. Zatím málo fotek, špatné pozadí, kompozice nic moc. Ale chhápu, že není počasí. Jsem na tom stejně. Až doplníš a vylepšíš, klidně napiš SZ, kouknu a opravím.
    Dal bych ideálně 7,5 za auto, 8,5 za fotky a 9,5 za recenzi, ta je celkem slušná. Je to však hodně lepších.

"-- skrytý --" 26.02.2010  18:50

« Re: hodnocení

Mara89:Hele kouknul jsem ta tvoji recenzi a je to slabota, že ji radši ani nehodnotím.Moje sice není taky nic moc ale aspoň držím kušnu a nekritizuju.Polepši se v první řadě Ty a nekaž to jiným!

"-- skrytý --" 27.02.2010  17:56

« Re: hodnocení

Ahoj. No za auto 7,5 mi příjde dost málo ale je to tvé hodnocení co mohu dělat. Já hodnotím body za auto za stav a ne podle auta. Každý ale má svůj styl no :-( Fotky beru těch je málo a doplním je jen co bude hezké počasí. Na recenzi též máknu. Jsem rád, že jsi alespoň své hodnocení zdůvodnil :-)

"-- skrytý --" 27.02.2010  21:02

« Re: Re: hodnocení

Kua Hory co nemáš mazdu tak jsi ztratil hrdost.Ten kolík co ti dal 7,5 je pako co tu zprasil asi 50 recenzí. FRPE Ti to rád osvětlí co je to za individum.Na Mazdaklubu jsem Ti auto trochu pomluvil(japonec je japonec) ale tady to máš za 3x10.

"-- skrytý --" 27.02.2010  22:22

« Re: Re: Re: hodnocení

neboj vím o Marovi už dlouho. Hodně lidí se na mě sesypalo a psalo mi o tom všem. Jak píšu mrzí mě hodnocení vozu ale zbytek uznávám a budu se snažit o zlepšení. S autem toho moc neudělám no :-|

"-- skrytý --" 28.02.2010  17:35

« Re: Re: Re: Re: hodnocení

No pár fotek interiéru by bodlo ,ale jinak jsi to napsal moc dobře.A co se týká auta, tak je to krásné,stylové a neokoukané auto a přeju Ti ať jsi s ním spokojen .

foto Thomasino

Thomasino 28.02.2010  18:13

« Re: hodnocení

Ahoj, také se připojují s žádostí o doplnění fotek, raději zatím nehodnotím, musel bych dát 9-9-10 (a to bych těm fotkám ještě fandil ;-) ).Kouknu tedy za pár týdnů znovu a ohodnotím později..

foto d-a-m-

d.a.m. 09.03.2010  16:22

Italskej design

Italskej design je prostě extra třída a nikdo na světě neumí tak krásný auta! :yes:
    V Itálii (Dolomiti) jsem dokonce vypozoroval, že Alfy jsou auta, za kterýma se ohlížejí i sami Italové!

Parádní Alfička, ať slouží a nezlobí! :yes:

"-- skrytý --" 09.03.2010  22:30

« Re: Italskej design

JJ ... poslední dobou nad vším italským jen otáčím hlavu. Je to opravdu národ, který si zakládá na desingnu. U nich i lidi co hlídaj děti na přechodu maj uniformu od modních návrhářů :-)

Díky moc tobě taky ;-)

foto Martin-Happy

Martin_Happy 17.05.2010  23:10

auto je krasavice a recenze je skvělá i s fotkama. Dávám plnej :yes:

foto Wiii

Wiii 17.05.2010  23:11

« Re: Hodnocení

Pán je rychločtenář? >:D Pamatuju s tu jednoho uživatele, co nás tu krmil jak si recenze četl mesíce dopredu >:D >:D kdopak to jen byl? 8-s aaa Márin889

"-- skrytý --" 18.05.2010  11:20

« Re: Re: Hodnocení

jooo ten člověk to tu dost změnil hodnocení pár dobrých aut a dostal je pryč. Mě také hodnotil a dokonce napsal co mám změnit a když jsem tak udělal bestak řekl že to nezmění >:D

"-- skrytý --" 18.05.2010  11:21

« Re: Hodnocení

Díky ti. Na recenzi budu muset někdy znova máknout. Mám již dost praktických zkušeností skoro po půl roce používání kdy auto ani jednou nezklamalo ale naopak potěšilo. Ale s časem je to teď na 4ru :-(

"-- skrytý --" 15.08.2011  03:21

dotázek

Ahoj čtu si recenzy jako nejnovější,o alfě jsem nikdy nepřemýšlela než mi ji kamarád představil jako levnější variantu hezkého sportovního auta na parádu,místo fabie a podobných zabijáků vkusu. Zítra si jdu rezervovat stejného miláčka v dieselu 1.9tdi. Zatím poslouchám od všech, že je to auto , který jen stojí v servise a budu litovat, holt paličatost je mi vlastní. Zaujali mě čiré blinkry na bocích, takže jsem tě chtěla poprosit o nějakou radu, kde je sehnat,jak vyměnit...případně o informaci jaké máš zkušenosti se servisem auta a kolik tě stály rozvody na alfě. Děkuji >:D

foto Fe

Fe 31.03.2013  14:11

dobré

Veľmi sa mi páči táto recenzia. Je viac ako presná a nemám čo dodať. Napísané sú tu občas doslovne moje vyjadrenia o Alfe. Hovorím to preto, lebo sme jedu 147 doma mali a všetko sedí viac ako presne. Mali sme akurát 77kW, ktorej bohužiaľ tých 15 koní na tú tvoju chýbalo. Ale.. Nikdy nás to auto nesklamalo, žiadne elektronické, elektrické, kvalitatívne či mechanické problémy. Dlhé trasy, krátke trasy, mrazy, teplo - to všetko 147ma tolerovala. Auto ako má byť - spoľahlivé a Alfa ako má byť - jedinečná. Ak sa človek o to príkladne stará, čo je vidieť aj tu, tak je to dlhodobá láska.
    :yes: :yes: :yes: