Ford Fiesta 1.25i Family X

Ford Fiesta, foto 1 Ford Fiesta, foto 2 Ford Fiesta, foto 3 Ford Fiesta, foto 4 Ford Fiesta, foto 5 Ford Fiesta, foto 6 Ford Fiesta, foto 7 Ford Fiesta, foto 8
Ford Fiesta, foto 9 Ford Fiesta, foto 10 Ford Fiesta, foto 11 Ford Fiesta, foto 12 Ford Fiesta, foto 13 Ford Fiesta, foto 14 Ford Fiesta, foto 15 Ford Fiesta, foto 16 Ford Fiesta, foto 17

Přezdívka auta Afto, Aftičko, Moje, Chcipak...ako kedy Rok výroby 2007 Koupeno nové najeto [km]:51000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 16 objem [cm3]: 1242 výkon [kW]: 55 kroutící moment [Nm]: 110 maximální rychlost [km/h]: 163 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 14 zavazadlový prostor [l]: 284 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Fear".

Po určitom čase spolužitia s priateľkou sme usúdili že by bolo fajn sa osamostatniť a presťahovať. Vzhľadom na dostupné bývanie vo väčšej vzdialenosti od oblasti výkonu povolania a negatívne skúsenosti s autobusovou dopravou vyvstala nutnosť zakúpenia motorového vozidla.
Základné stanovené podmienky:
- do 300-350.000
- nízka spotreba
- spolahlivosť
Inak povedané nech to odveze do práce a moc to nestojí.

Do úvahy prichádzali - Hyundai Getz, Suzuky Switf, Fiat Punto, Renault Clio, Škoda Fábia, Ford Fiesta, Citroen C3
Clio a Fábia vypadli kvôli cene, kde v podstate za nič chceli neskutočné peniaze. Hlavne škodovka by si najradšej nechala zaplatiť aj vzduch v pneumatikách. C3 a Punto vypadlo čisto neobjektívne preto lebo sa nám nepáčili :).

Takže po základnom prieskume trhu ostala finálna trojka.
Hyuandai Getz 1,1i
Suzuky Swift 1,3 5dv. GLX ABS CD
Ford Fiesta 1,25i akciová výbava Family X

Swift vypadol kvôli cene a spotrebe aj keď výbava bola najlepšia z finálovej trojky.
Hyundai Getz vyzeral nádejne, bohužial veľmi zle zapôsobil predajca. Uznávam že sme nešli kupovať Santa Fe a prišli sme pol hodinu pred záverečnou ale prístup typu Zjedol si mi večeru človeka nenadchne. Nakoniec Getz vypadol aj keď mal najnižšiu cenu aj papierovú spotrebu.

Víťazom sa stala Fiesta ktorá cenou prevyšovala Getz o 20.000 (neviem ako je natom dnes Hyunday ale Fiesta v našej výbave už dnes stojí o tých 20.000 menej)a spotrebu mala písanú 0,5 l/100km vyššiu. Proti Getzu mala v základnej výbave airbag spolujazda, palubný počítač, posilovač riadenia, predné okná v elektrike, centrálne uzamykanie s dialkovým ovládaním a výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča. Nemala akurát autorádio.

K základnej výbave sme prikúpili:
metalízu Panther Black
DIN redukciu na rádio + montáž
sadu koberčekov
tmavé fólie na zadné bočné a zadné sklo
predné a zadné zásterky + montáž
poťahy
dva repráky + montáž

mimo Ford ešte autorádio Sony
Dokopy dalších 20.000SKK.

Vzhľadom na to že auto v našej farbe s vybraním motorom mali na sklade tak do týždna bolo pripravené na vydanie.
Pri preberaní malo na tachometry 5 km a v nádrži sucho :( Obuté pneumatiky Bridgestone B391.

- veľmi živé
- slušná spotreba aj pri jazde v meste

Na palubnom počítači je len dlhodobá priemerná spotreba, nie okamžitá spotreba.

Nieje to ani tak problém auta ako chyba kombinácie.
Nechceli sme auto s klimatizáciou
- cena
- nerobí nám to dobre po zdravotnej stránke
- prišlo nám to ako zbytočná investícia kvôli pár týždnom tepla
Absencia klimatizácie v kombinácii s čiernou farbou nedá počas 40°C horúčav najlepšiu klímu v aute. Niečo málo stlmia fólie na sklách ale po, aj kratšej dobe, výpeku na slnku je vnútri veľmi nepríjemne.
Preto zakrývam palubovku počas státia karimatkou s hliníkovou vrstvou. Ohriatu vzduchu to síce nezabráni, ale ten sa dá rýchlo vyvetrať, ale zabráni to nahriatiu palubovky ktorá predtým ešte dosť dlho sálala teplo a robila s jazdy nepríjemný a hlavne veľmi prepotený zažitok.

Čierna metalíza sa veľmi tažko udržuje čistá. Vidieť každú čiastočku prachu a kedže nepatrím k ľudom ktorý okolo auto chodia a každých 5 minút ho leštia auto chvílami vyzera ako po bahennom kúpeli čo priateľka nesie veľmi ťažko :).

Summit Motors Bratislava
Pár dní po kúpe začala svietiť kontrolka airbagov. V telefonáte so servisom ma uisťovali že ak prídem ráno spravia to na počkanie. Po príchode do servisu si ma najprv prehadzoval prijímací technik so slečnou pri uvítacom pultíku až mi oznámili že majú veľa práce takže potrebujú celý deň. Riadne nasraný som tam auto nechal. Závadu odstránili /chybné čidlo/ do konca dňa, takže so samotným servisom spokojnosť, s poskokmi na príjme maximálna nespokojnosť. Pevne dúfam že okrem povinných prehliadok tam nebudem musieť páchnuť a že dovtedy si tam nájdu schopnejší personál na príjme.

Vdaka mojej nekonecnej sikovnosti sa mi podarilo oskriet prave zadne dvere a prelis blatniku nad kolesom. Oprava vysla na nepeknych 16.000 Skk, nastastie vacsina isla z kapsy Ceskej Poistovne, takze prvy rok na mne nic nezarobili :). Praca bola vykonana vyborne bohuzial po vrateni auta nefungovalo zadne obrysove svetlo. Snad poprve ma ale na Zlatych Pieskoch potesili a ziarovku vymenili na pockanie a zadarmo /platil som len celu ziarovky/ co vzhladom na to ze som im zavadu oznamil 5 minut pred zaverecnou povazujem za maly zazrak.

Summit Motors Bratislava
Predajca bol ústretový, poukazoval, povysvetloval. Zľava sa nekonala, išlo o akciový model.

28.4.2008 00:00

Tak nam v soboru odisli v oboch reflektoroch stretavacky. Nechcelo sa mi verit ze by mohli odist obe naraz ale bolo to tak. Vymena prebehla vo vlastnej rezii a pote. Neviem co za inteligenta vymyslalo tie reflektory ale zasluzil by si roxorom po hnatach. Demontovat kvoli ziarovke pol masky a vyberat cely reflektor je fakt uzasna zabava na nedelne poludnie.
V stredu nas caka prva garancka, som zvedavy kolko na Zlatych pieskoch zapytaju.

13.11.2007 00:00

Pokorena hranica 10.000 km. Auticko funguje ako svajciarske hodinky, klop klop :)

21.10.2007 00:00

Pridane fotky z vymeny zimnych pneumatik. Nakoniec sme sa rozhodli pre Goodyear Ultragrip 7. Kupovane boli priamo vo Forde. Kompletna sada zimnych gum (vratane nasadenia na disky a vyvazenia) vysla na 15055 Skk. Kupou skrz net by sa dalo este usetrit par sto korun ale takto sme ich mali na pockanie. Samotna vymena prebehla vo vlastnej rezii.

29.9.2007 00:00

Aj posledny potah bol uspesne namontovany, bohuzial montaze sa nezustanil fotak takze casom bude len vysledny stav.
Spotreba sa uz tiez nedrzi na 5,9 - 6,1 l/100km ale poskocila na 6,5. Je to sposobene podstatne horsimi zapchami v nasom hlavnom meste ktore zacali po skonceni prazdnin. Kazdopadne so 6,5l sme pocitali pri financnej analyze takze zatial spokojnost.

Přidat názorDiskuse: Ford Fiesta 1.25i Family X

Další vozy Ford Fiesta

Až na problem s airbagmi /vid Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy)/ hned po kupe zatial bez problemov.

Chýba odkladací priestor na 1,5l PET flašu.

Na prvý pohľad maličké autíčko ale nafukovacie. Po chvíle hrania tetrisu sa v ňom dá odviesť zbalená knižnica = 2 balíky cez 2 metre dľžky a 50cm šírky. Auto samozrejme kompletne zavreté. Mám 182cm a 100kg a nedostatkom miesta určite netrpím.

Vynikajúce. Napriek najmenšiemu motoru v ponuke Fordu je auto s dvoma ľudmi dostatočne živé.

Trochu tvrdší podvozok môže vadiť hlavne v rozbitom meste ale ináč maximálna pohoda. Ale oproti minulému autu /Favorit/ je maximálny komfort asi všetko novšieho dáta výroby.

Okrem benzínu a vody do ostrekovačov nič auto nepýta takže zatiaľ spokojnosť. Peňaženka zaplakala pri kúpe zimného obutia ale na pár rokov je pokoj a dnes asi plačú všetci ak nekupujú gumy z Tesca.

Reflektor, chladic, predny kryt narazniku, vyklepanie kapoty, praca - cca 1850 eur. Esteze existuje havarijne poistenie.

Do 2500 otáčok mierne lenivé ale stačí poštekliť plyn a auto sa preberie. V pohode vytiahlo 165 tachometrovych pri 5 ludoch a niakej tej batozine. Základná 1,25 bohate stačí do mesta a na občasné dlhšie výlety.

Jar,leto,jesen - 6; Letne prazdniny (mesto bez zapch) - 5,7; Zima 6,2. 50/50 mesto/okreska, normalna jazda. Nech som robil co som robil cez 7 som sa nedostal.

Do cca 100-110 km/hod o motore pomaly nevedieť. Potom skôr ako motor počuť pneumatiky. Okolo 130km/hod t.j. cca 4000 otáčok už počuť aj motor ale nieje to nič strašné.

Dostatočne tvrdé aj na moju váhu, takže nemám pocit že sedím na vankúši. Na jazdu do mesta a kratšie vzdialenosti výborné. Po 300km jazdy uz prestavka pride vhod ale zeby som vystupoval niaky zlamany to sa neda povedat.

Zatiaľ len pozitívne skúsenosti. Brzdy na váhu auto stačia, ani pri častejšom a dlhšom brzdení /rýchlejší prejazd Baby/ som nezaznamenal niaké vädnutie. Len niekedy na mokrej ceste mám pocit, že ABS zaberá trochu moc skoro ale asi to bude len pocit.

Dokáže odviesť mesačný nákup pre dvoch z Metra = spokojnosť. 3 ludia, batozina na 5 dni, dvoje lyze - vsetko vnutri a bez problemov.