Elsin (muž 39 let) Poslat zprávu

Ford Focus 2.0 TDCi Titanium X

Ford Focus, foto 1 Ford Focus, foto 2 Ford Focus, foto 3 Ford Focus, foto 4 Ford Focus, foto 5 Ford Focus, foto 6 Ford Focus, foto 7 Ford Focus, foto 8
Ford Focus, foto 9 Ford Focus, foto 10 Ford Focus, foto 11 Ford Focus, foto 12 Ford Focus, foto 13 Ford Focus, foto 14 Ford Focus, foto 15 Ford Focus, foto 16 Ford Focus, foto 17 Ford Focus, foto 18 Ford Focus, foto 19 Ford Focus, foto 20 Ford Focus, foto 21 Ford Focus, foto 22 Ford Focus, foto 23 Ford Focus, foto 24 Ford Focus, foto 25 Ford Focus, foto 26 Ford Focus, foto 27 Ford Focus, foto 28 Ford Focus, foto 31 Ford Focus, foto 32 Ford Focus, foto 33 Ford Focus, foto 35 Ford Focus, foto 36 Ford Focus, foto 37 Ford Focus, foto 38 Ford Focus, foto 39 Ford Focus, foto 40 Ford Focus, foto 41 Ford Focus, foto 43 Ford Focus, foto 44 Ford Focus, foto 45 Ford Focus, foto 46 Ford Focus, foto 47 Ford Focus, foto 48 Ford Focus, foto 49 Ford Focus, foto 50 Ford Focus, foto 51 Ford Focus, foto 52 Ford Focus, foto 53 Ford Focus, foto 54 Ford Focus, foto 55 Ford Focus, foto 56 Ford Focus, foto 57 Ford Focus, foto 58 Ford Focus, foto 59 Ford Focus, foto 60 Ford Focus, foto 61 Ford Focus, foto 62 Ford Focus, foto 63 Ford Focus, foto 64 Ford Focus, foto 65 Ford Focus, foto 66 Ford Focus, foto 67 Ford Focus, foto 68 Ford Focus, foto 69 Ford Focus, foto 70 Ford Focus, foto 71 Ford Focus, foto 72 Ford Focus, foto 73 Ford Focus, foto 74 Ford Focus, foto 77 Ford Focus, foto 79 Ford Focus, foto 80 Ford Focus, foto 81 Ford Focus, foto 82 Ford Focus, foto 83 Ford Focus, foto 84 Ford Focus, foto 85 Ford Focus, foto 86 Ford Focus, foto 87 Ford Focus, foto 88 Ford Focus, foto 89

Přezdívka auta focus Rok výroby 2005 Koupeno ojeté najeto [km]:67600 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1997 výkon [kW]: 100 kroutící moment [Nm]: 340 zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.2 maximální rychlost [km/h]: 203 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 18 zavazadlový prostor [l]: 385 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.5

JAK JE VIDĚT Z TITULNÍ FOTKY, MĚL JSEM VÁŽNOU AUTONEHODU...
Více info naleznete zde, jistě pochopíte, že k tomu nechci nic víc dodávat:
...četli jste moje motto? Málem se vyplnilo do posledního písmenka...

Samotný Ford Focus druhé generace nemusím moc představovat. Jedná se o model s dvoulitrovým turbodieslem, 136k, 320-340 Nm. Motor je z koncernu PSA, převodovka: 6-stupňový manuál. O výbavě atd. dále

Mé auto jsem kupoval jako ojeté od soukromé osoby prostřednictvím autobazaru. V době koupi mělo najeto cca 25 tis. a až na pár malinkých škrábanců na boku vypadalo opravdu jako nové. Předchozí majitel se o auto staral s nebývalou pečlivostí. Když jsem se ale poprvé jel na auto podívat, byl jsem spíše pesimisticky naladěný. První pohled už můj pesimismus ovšem pěkně nahlodal a následná pečlivá prohlídka a zkušební jízda mu zasadila smrtelnou ránu. Projel jsem hodně bazarů, viděl jsem spoustu aut, ale tohle byl opravdu unikát.

Focus bylo původně druhé/třetí auto do rodiny (1. je Lex a pak se o další místo dělí s Berlingem, které je ale spíše pracovní). Nyní mi slouží předevím pro dopravu do práce a občas na nějaké ty akce. Stím jsem ale už dopředu počítal, takže podle toho také vypadaly mé požadavky při hledání vhodného vozu: Silný, ale úsporný diesel, max. 3 roky a 50tis. km, velká výbava, výborná bezpečnost, aktivní i pasivní. Praktická stránka věci mě moc nezajímala, s Berlingem si v tomto směru vystačím. Do výběru se dostali tito kandidáti: Ford Focus, C4, Golf, Octavia, BMW 118d, Audi A3, Honda Civic(málem jsem na ni zapomněl). A proč nakonec Focus? C4 mě prostě nezaujala ničím jiným než designem v 3-dvéřové variantě, koncernová auta mě zradila chrochtajícími diesly a zájmem u zlodějů (+ u A3 zbytečně vysoká cena, která absolutně neodpovídala kvalitám mnou zkoumaných aut), BMW a Civic 2,2 CDT-i byla přece jenom až dost drahá auta.

Takže Focus...Po pravdě řečeno nejdříve jsem koukal po 1.8 TDCi, ale když jsem narazil na tento můj kousek, bylo rozhodnuto. Takže ho mám doma.

VZHLED:

3-dvéřová karoserie je dle mého názoru o dost hezčí, než klasická 5-dvéřová. Svěží modrá barva aquaris, chromové doplňky a 18" kola jen dotváří z původně vizuálně nezajímavého auta velmi pěkný, sportovně střižený hatchback. Jen si musím dávat pozor při parkování u obrubníku...rozměr pneu 225/18/40 je snadnou cestou k velmi nepěknému poškrábání disků.

INTERIÉR:

Můj Focus je ve výbavě Titanium X. Oproti častější Ghia má velké plus v tom, že vnitřek auta neobsahuje žádné nechutné pseudodřevěné doplňky. Ty jsou nahrazeny pěkným kovem a sem tam imitací něčeho mezi hliníkem a karbonem, ale ve výsledku je to hezké. Dvoubarevný interiér je super, jen trochu nepraktický, protože spodní světlá látka a plast se rychleji špiní od bot. Tříramenný volant a anatomické, polokožené sedačky dotváří sportovní charakter vozu i uvnitř. Rádio od Sony (8x repro + AUX vstup) hraje pěkně, jen když na display zasvítí slunce, není toho moc vidět. Jsem rád za výškově nastavitelná sedadla (u řidiče v el.) a volant nastavitelný ve 2 osách.

I přes mojí výšku (190cm) si v pohodě sednu za sebe, jen vzadu mi už lehce drhnou vlasy o strop, tam ale nejezdím :)

MOTOR + PŘEVODOVKA:

Jak je výše uvedeno, jedná se o turbodiesel 2.0 l. Tento motor je považován za jeden z nejlepších čtyřválcových dieslů tohoto objemu. Se svými výkony 100kW/136k a 320-340Nm nemá s autem o hmotnosti 1390 kg problémy. Zrychlení za 9,2s a maximálka 204 km/h jsou naprosto dostačující. Naprosto úžasná je akcelerace od 2 do 3 tis. otáček, kdy je k dispozici funkce overboost a točivý moment se chvilkově zvedne z 320 na 340 Nm...předjíždění ani v kopcích není problém, ba právě naopak! Spotřeba se pohybuje mezi 5 a 9 l na 100 km. 5 litrů to je při normální jízdě po silnicích první až druhé třídy, 9 l je to ve městě se studeným motorem. Při zařazené šestce a 100 km/h je okamžitá spotřeba cca 4 l. Hned po nastartování se do kabiny přenáší lehké vibrace, ale ty rychle ustanou. Hluk je na danou třídu aut a typ motoru naprosto minimální.

6-stupňový manuál má rychlosti seřazené jak na rychlou akceleraci (1-3), tak na úsporu paliva (5-6). 4 je něco mezi. Motor zvládá i otáčky kolem 1200/min a tak lze 6.st. řadit už v cca 85km/h (ptal jsem se v servisu Ford, prý to nevadí). Rychlosti jdou velmi dobře řadit a celkově mám z řazení velmi dobrý pocit. Zpátečka je vlevo od jedničky a nemá žádnou pojistku ve formě tlačítka, pouze pokud ji chcete zařadit, musíte překonat vcelku velký odpor, jde ovšem o zvyk.

VÝBAVA:

Tak snad na nic nezapomenu: aktivní bi-xenony s ostřikovači, mlhovky, vyhřívané přední sklo, senzor stěračů, duální auto klima, rádio s MP3 a 8 repro + ovládání na volantu a AUX vstup, dešťový senzor (pracuje naprosto bezproblémově), bezklíčkový přístup a startování, zamykatelná převodovka, polokožené sedačky, ESP, ASR, ABS, EBD, 6x airbag + další věci, které jsou spíše samozřejmostí. K autu jsem dostal 16" litá kola se zimními pneu + 18" s letními

PRAKTICKÁ STRÁNKA:

Rozhodl jsem se prozkoumat i praktickou stránku auta, i když ji téměř nevyužívám:
3-dvéřová karoserie: Dlouhé dveře mají jak výhody (velký úhel otevření, velký nástupní prostor, lepší výhled přes B sloupek), tak nevýhody (v těsné mezeře se otevřou jen málo a je problém vylézt tou škvírkou, do které se otevřely).
Interiér: Pro mě dostatek odkládacích ploch (schránky před spolujezdcem a nahoře-uprostřed palubní desky, dále mezi sedadly - v loketní opěrce, u ruční brzdy(brzy nafotím!!), dále kapsy ve dveřích - asi by mohly být větší) a kapsy na zadní straně opěradel a na sedadlech. Vzadu jsou uzavíratelné schránky ještě v bocích karoserie a v opěrce na ruce.) Světlá barva interiéru je v kombinaci s tmavě modrou úžasná, ale rychle se špiní.
Kufr: Dostatečná velikost 385 l. Pod koberečkem je dojezdová rezerva (225/18 by se tam asi nenarvalo), na bocích kufru jsou háčky na uchycení tašek a gumičky, do kterých lze přichytit drobnější věci (lékárnička, lano, vesta,...). Přístup do kufru je bezklíčkový s elektronickým zámkem. Zadní sedačky se dají sklopit do roviny a vznikne velmi velká ložná plocha.
Exteriér: ochranné lišty jsou v barvě vozu, což je hezké a neměnil bych to, ale trochu ztrácí svůj účel. Na této barvě není nijak přehnaně vidět špína ani oděrky (starám se ale, aby tam ani jedno z toho nebylo). Auto nikdy nebylo v myčce, tak nevím(a ani tímto způsobem nechci zjišťovat), jak je lak moc citlivý. Anténa rádia na střeše mi tedy nevadí.
Ostatní: parkování s nízkými pneumatiky je někdy o nervy.

JÍZDA (PODVOZEK, ŘÍZENÍ):

To nejlepší na konec. Podvozky Fordu jsou známé, jako téměř vždy nejlepší ve své kategorii. V mém autě je příplatkový sportovní podvozek a posilovač řízení, který se dá nastavit buď na comfort, nebo sport. Rozdíl je trochu patrný. Toto vše dohromady, spolu s motorem, převodovkou a výbornými pneu zajišťuje naprosto neuvěřitelné jízdní vlastnosti v této kategorii aut. Auto na silnici drží jako přibité, nekroutí se, přední kola neujíždí kam nemají. Pokud správně zacházíte s plynem, ESP nemusí zakročit a vy si jízdu naprosto užíváte. Nemá to chybu, v něco takového jsem opravdu nedoufal. Holt zadní multi-link odvádí svou práci.

Když jsem přezouval na letní osmnáctky, čekal jsem, že auto bude na každé díře mlátit a bude se snažit, aby dalo přivydělat mé paní zubařce. To se ovšem nestalo, ale dostavila se jiná nepříjemnost. Auto má velký rozchod kol a široké pneumatiky mají tendenci chytat se kolejí po kamionech, někdy ze srandy pustím volant a koukám, jak auto samo zatáčí. Ovšem při předjíždění je to nepříjemné. Naštěstí podvozek poskytuje plnou kontrolu na autem a tak jde opravdu jen o pocit.

Když to shrnu, jde o auto, které je hezké, rychlé, úsporné a trochu i praktické (385 l kufr stačí!). Za ten měsíc, co ho mám jsem nenašel jedinou větší chybu. Jak jí najdu, hned vám ji sem dám.

Asi vyplývají z textu výše:
Motor - především pružnost v nižších a středních otáčkách. Je tichý a úsporný, vhodný především na středně dlouhé a dlouhé trasy)
Převodovka - perfektně odstupňovaná, s řazením nejsou problémy, jde přesně a neozývají se z ní žádné zvuky
Jízdní vlastnosti - prostě bomba...jak v přímce, tak v zatáčkách. A když to přeženete, jsou tu vynikající brzdy
Vzhled - neznám nikoho, komu by se přímo toto auto nelíbilo
Výbava - některé prvky jsou lepší než v mém Lexusu (který je ovšem o 4 roky starší)
Spotřeba na dlouhých cestách ( < 5 l/100km)
Bi-xenony, svítí lépe, než většina ostatních aut s těmito výbojkami. Navíc jsou aktivní-samy nastavují úhel svícení.

Zážitek z dneška (26.3.): Stojím na křižovatce a vedle mě chlapec (tak 24) ve Fabii RS...Nojo, co se dalo dělat, sice nejsem žádný semaforový závodník, ale tak jsem ho vyprášil. Když se blížily první zatáčky, tak jsem si říkal, mě zase dojede, ale ouha, nejen, že jsem mu ujížděl naprosto v pohodě dál, ale asi ve 4. zatáčce dostal smyk a poslal to na chodník...no, asi spíš řidičské neumětelství, ale stejně mi focusek udělal radost

Někdy by se hodily 4. a 5. dveře.
Disky kol náchylné na poškrábání.
Horší výhled pro vyšší řidiče přes vnitřní zpětné zrcátko (ale už jsem si zvykl a není to takový problém).
spotřeba studeného motoru - co bych ale chtěl od dieslu?
První věc, co mě naštvala: Vyjmout baterku je práce pro dva lidi na půl hodiny, pokud nemáte speciální nářadí.
Světlo zpátečky toho v noci moc neosvětlí, což je v kombinaci s disky trochu problém.

Servisováno v Ford Valoušek - Praha Chodov. Už jsem se tam párkrát stavoval, profesionální přístup, rychlost a celkový dojem na jedničku. Jsem sice z HK, ale do Prahy často jezdím, tak tam sem tam vezmu i Focuse na prohlídku.
Jinak ještě žádné poruchy, ťuk ťuk...

Od soukromé osoby prostřednictvím bazaru. Nebyl jediný problém, vyřízeno i s ukončením leasingu a převodem pojištění za týden.

5.5.2011 16:59

Mondeo

Tak Mondeo mám téměř již půl roku. Jde o 2,2 TDCi (175 k) Dlouhodobá spotřeba (kombinace dálnice, města a okresek) se zatím ustálila na 7 litrech, což celkem jde. Najeto mám zatím 11 tis. km. Je to takový rodinný stěhovák, oproti Focusu o pořádný kus větší, komfortnější a luxusnější. Nevýhodou samozřejmě je menší řidičský zážitek.

19.2.2011 14:33

Nehoda (16.10.2010)

JAK JE VIDĚT Z TITULNÍ FOTKY, MĚL JSEM VÁŽNOU AUTONEHODU...
Více info naleznete zde, jistě pochopíte, že k tomu nechci nic víc dodávat:
...četli jste moje motto? Málem se vyplnilo do posledního písmenka...

9.6.2010 12:33

Sosnová

Byl jsem na firemní akci na okruhu v Sosnové, bohužel jsem zapomněl foťák. Každopdáně ježdění upravených Fabiích, motokárách a škola smyku řadím mezi nejlepší motoristické zážitky, vřele doporučuju

12.5.2010 12:27

Jarní

Zase mám fajn tejden… Nejdřív jsem měnil komplet brzdy (což jsem čekal) a dnes se mi něco posr….v motoru či kde a auto jsem startoval asi půl hodiny. Vždycky to na chvíli chytlo, otáčkky mezi 500 a 750, hádalo se to a po pár vteřinách motor zhasnul. Takhle asi 20x, pak již motor nechcípal, ale nereagoval ani na přidání plynu. Poté, co jsem držel plyn na podlaze asi 2 minuty otáčky pomalu rostly a jakmile sepnulo turbo,, motor se probral a zcela normálně pracoval. Přitom se ale z výfuku uvolnil obrovskej mrak bílého dýmu, málem jsem se udusil. Auto jsem hned odvezl do servisu, zatím vyměnili palivovej filtr a budou zkoumat, jestli to není katalyzátor nebo EGR ventil. Uvidíme,každopádně tento měsíc jim dám vydělat asi 20 tis. To se nám to pěkně sešlo :)

12.6.2009 12:00

Ťukanec

Tak jsem nečuměl na cestu a fordíka jsem trochu přiťuknul, respektive jsem ho poslal pod nárazník jednoho offroadu. Odnesla to jen kapota a maska, kterou jsem nakonec ani nemusel měnit. Už je to opravené, a to za velmi rozumné peníze...příště musim dávat větší pozor, no...

14.2.2009 16:33

Půjčený Lexus

Tak jsem měl na víkend půjčený Lexus LS600h, řeknu vám, že to je opravdu luxusní a pekelně rychlá kára. No, ono 450 koníků a dle měření tišší jízda než v RR Phantom nejsou k zahození...můžete se pokochat v galerii

5.1.2009 00:00

Tak autíčko mám skoro rok, ale teprve nedávno jsem s ním jel poprvé na sněhu (pokud nepočítám snahu o vyjetí z parkovište do kopce loni o Velikonocích na letních gumách - ujetá vzdálenost 0,2m nahoru a 20m dolů :)) Všechno ok, ESP je až zázračné (no, někdy spíš otravné), startování i v minus 12 bez problémů...jsem zvědavej, co s tím udělajá těch ohlášených minus dvacet dva...prý startování za velkých mrazů je jediným problémem motorů TDCi...

3.9.2008 00:00

Tak dlouho jsem nepřišel s žádnou novinkou, tak tady máte mých pár jobovek, vy se snad aspoň pobavíte:
1) V červenci jsem jel po Praze a ve snaze vyhnout se za 0,1 s mamutí díře jsem líznul pravým předním kolem o obrubák (Těšnovský tunel). Dísk je seškrábanej jak prase, novej stojí 8500, tak to nechám spravit, mám kontakt na dobrýho chlápka v HK, snad do 1000.
2)Týden na to se mi na druhém předním kole objevila na pneumatice boule. Buď vada z výroby, nebo nízkoprofiláče nevydržely nějakou tu dirku. Takže jsem musel kupovat 2 nové pneu. Oficiální cena 7000 za jednu mě položila, ale díky dobrým vztahům v ATU jsem dostal 30% slevu, takže mě ta paráda i s prací vyšla na cca 10000 CZK. Super.
3)Pak jsem někde ztratil klíče, tak jsem si objednal nový, nechal překódovat ŘJ a uvažoval o výměně zámku v Defend locku. No, už sem je našel, jak se tam dostaly...nechápu
4)Do toho sousedi nepřestávají čmárat po autě a jakoby věděli, že jsem si pořídil korekční tužku, snaží se rýt tak, aby zprohýbali i plech.
5)Jo a jeden cestující mi utrhl páčku na předním sedadle, která se používá na jeho odsunutí při nástupu dozadu...
Doufám, že vaše léto bylo lepší, i když veselejší bylo jen těžko :))

12.6.2008 00:00

Nový rekord ve spotřebě...65km z Krkonoš (já vim, je to trochu z kpoce... a spotřeba 4,4

24.5.2008 00:00

Sousedi si asi nedaj pokoj, dokud jim zámkem na volant nepřerazim hnáty nebo čelist...nové zábrusy od klíčů, tentokrát si s tím někdo opravdu vyhrál...až se tady dlouho neukážu, hledejte na idnes.cz zprávu z rubriky Černá kronika pod titulkem něco jako: "Umlátil souseda kvůli poškrábanému autu!" nebo podobně

5.5.2008 00:00

Zkoušel jsem spotřebu...na cestě dlouhé 130km (40 km dálnice, 80 I. třída, 10 město) při jízdě 10km/h nad limit byla spotřeba 4,8 litrů...to je hodně slušný

2.5.2008 00:00

Minulý víkend jsem s ním najezdil skoro 700km, menší část ve městě, asi 200 po dálnicích a zbytek po silnicích I. třídy...vůbec jsem ho neštetřil a průměrná spotřeba byla 6,5 l. Během víkendu jsem řídil i BMW 535d a musím říct, že to je absolutní nářez. Jinak jsem přišel na jednu slabší stránku širších pneumatik...hluk v rychlostech nad asi 160 km/h je od nich už značný. Ale jinak abosolutní spokojenost, občas vzadu seděli 3 lidi a nikdo si nestěžoval na nedostatek místa, jen na nevolnost od žaludku na jedné točitější silničce:)

2.5.2008 00:00

Dnes jsem přidal asi 30 nových fotek, takže enjoy

10.4.2008 00:00

Dnes jsem si byl nechat změřit odchylku tachometru... 3-4km/h...hm, doteď jsem počítal s 10, musím si dávat trochu pozor

28.3.2008 00:00

Lidi jsou kurvy...No ne, opravdu je to tak. Za těch asi celkem 15 nocí, co mi stál už FF před domem (často je v garáži nebo mimo město) mám už dobrých dva a půl metru rýh od klíčů, drátů, nebo čím to ti hajzlíci dělaj...chytit je,t ak je zabiju. Dodám fotky...

26.3.2008 00:00

Uvažuji o fóliích na všechna 3 zadní okna...nemáte někdo zkušenosti, jak to vypadá na 3-dvířku?A na kolik to asi přijde?

25.3.2008 00:00

Přidáno 16 nových fotek. Nebyly bohužel foceny v ideálních podmínkách (sněžilo a auto nebylo moc čisté), ale slíbil jsem dodat je co nejdříve...takže enjoy

Přidat názorDiskuse: Ford Focus 2.0 TDCi Titanium X

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy Ford Focus

Praskla mi páčka na odsouvání předního sedadla, jinak vše v pohodě

Jak říkám, o praktičnost mi nešlo, ale i tak je dobrá, šířka vozu a variabilita kufru. Jeden bod za to třídvířko.

Jen ten prostor nad hlavou v zadu pro lidi nad 190

Naprosto dokonalé, výborné a nečekané...teda v rámci této kategorie, samozřejmě.

Vzhledem k sportovnímu podvozku a nízkoprofilovým kolům je komfort neuvěřitelný...na zimních 16" samozřejmě ještě lepší

Spotřeba se dá opravdu dostat na tabulkové hodnoty, pojištění přes známého makléře za hubičku, jen ty 18" pneu jsou dražší, ale mám, co jsem chtěl.

Jak co...náhradní klíč s keyless za 1900 je na dnešní poměry ok, ale kus plastu s jedním pérkem ("víko" od přihrádky na palubovce) za 5 tis. to je peklo

Plně dostačující na klasické ježdění...na okruh nebo na opravdové vyblbnutí je jedině ST

viz provozní náklady

bylo zmíněno v popisu auta...ten bod dolů za ty vibrace

Polokožené anatomicky tvarované s výborným bočním vedením

Velmi silné ale i dobře dávkovatelné

Velmi variabilní, dostatečně velký a mně vcelku ukradený,...ale on se časem bude hodit