Ford Focus (2005)

22.3.2008

JAK JE VIDĚT Z TITULNÍ FOTKY, MĚL JSEM VÁŽNOU AUTONEHODU... Více info naleznete zde, jistě pochopíte, že k tomu nechci nic víc dodávat:…

Ford Focus II (Elsin)

Elsin 22.03.2008  13:36

Uvítání

Zdravím všechny, kteří zavítají na recenzi mého auta. Jak je uvedeno, fotek je zatím málo, ale dle mého času je doplním co nejdříve. Jakékoliv připomínky prosím pište do diskuze, díky moc!

"-- skrytý --" 22.03.2008  13:41

Ulricháč

Auto je focené na ulricháči. Pěkné at slouží..

Elsin 22.03.2008  13:47

« Re: Ulricháč

Jj, Ulricháč v dešti, nic moc prostředí... syn si zrovna koupil nový foťák a tak si prý říkal, že proč rovnou nevyfotit auto...Jinak jsem často ve spěchu, asi zaúkoluju syna, aby udělal pořádné fotky...
      Díky za přání...ať i tobě slouží Saxík, příjemné auto, také jsem měl tu čest...někdy bychom se i mohli sejít a trochu se projet ;-)

"-- skrytý --" 22.03.2008  14:22

« Re: Re: Ulricháč

No klidně jsem pro. Plánuju si letos koupit něco novějšího,rychlejšího a hlavně bezpečnějšího. Kupoval jsem v Hradci byt, tak jsem se musel uskromnit, nejspíš víš jak je to tu finančně nákladné bydlení. Momentálně se už finanční situace zlepšila tak vybírám co bude nejlepší. Focus byl taky jeden z kandidát, ale bohužel se mi moc nelíbí interiér. Nic proti fordu jsou to výborný auta. :yes: :-)

Elsin 22.03.2008  14:31

« Re: Re: Re: Ulricháč

Jak píšu v recenzi-díky bohu za to, že to není Ghia, to jakoby dřevo tam je hrozný. Jinak bydlení v HK je opravdu hrozný, vzhledem k těm platům...nechápu. Ale zase je to hezký město, ne?No, na nějakou tu jízdu bdue čas nejdříve příští víkend...kdyžtak Ti pak ještě napíšu..měj se a at vybereš něco, s čím budeš spokojený, to je totiž nejdůležitější!

"-- skrytý --" 22.03.2008  15:00

« Re: Re: Re: Re: Ulricháč

No budem to muset nechat napozději, měl jsem crash na snowboardu a jsem doma na neschopence a ještě 2 týdnu budu. Jo Hradec je nádhernej, přistěhoval jsem se sem za praci. Líbí se mi tu moc. Moc dík a dáme si vědět. Zatím zdar a sílu. :-)

foto Rysguf-

Rysguf. 22.03.2008  13:56

Focus

...v tejto farbe a ten modro-bezovy interier :yes: :yes:
    Jasnych 10B

foto Lubosss1

Lubosss1 22.03.2008  14:36

farba karoserie vynikajuca, skvely motor, akurat mi nesedi svetly interier, ja mam radsej tmavsie farby. nech dlho sluzi.

Elsin 22.03.2008  14:38

Ahoj díky, už dřív jsem četl o Tvém Polu...je to roztomilé autíčko, jen prostě zrovna tento motor mi úplně nesedí, doufám, že to pochopíš, ale jinak skvělá recenze...

foto Lubosss1

Lubosss1 22.03.2008  14:56

« Re: Re: 10b

chapem to, vykonovo to nie je nic moc, ale spotrebu mam dobru, tak mi az tak nevadi vykon a zvuk motora. asi pred 3 tyzdnami som jazdil focusa s tymto motorom a bol som uchvateny, ako to islo....vynikajuca volba :yes:

foto BigFoot007

BigFoot007 22.03.2008  20:57

Pekna kara

vitaj v klue fordakov s carovnymi pismenkami TDCI na"zadi"...
    Nech sluzi. ticho ti zavidim ten tah toho dvojlitru

"-- skrytý --" 23.03.2008  00:05

pekne

pekne auticko si si vybral len nechapem preco si nerozmyslal aj nad hondou? ;-\ tomu stale neviem pochopit preco ludia pri kupe auta nerozmyslaju nad hondou..co je na nej take zle?
    inak 10b a prajem vela stastnych km

Elsin 23.03.2008  10:07

« Re: pekne

Nějak mi nesedl ten diesel v ní...nevím, prostě kdybych chtěl benzín, tak beru hondu...navíc s tím dieslem to v porovnání s FF bylo dražší...a mě dostaly jízdní vlastnosti FF, především podvozek. A v neposlední řadě je Civic uvnitř o něco menší.
      Ale jinak proti hondám nic nemám, jezdil jsem v Accordu 2.4, byla to paráda:)

"-- skrytý --" 23.03.2008  10:28

1450 kg???

To je opravdu tak těžký?

P. S. Přidej fotky kufru a máš 10.

Elsin 23.03.2008  10:48

« Re: 1450 kg???

Jak jsem psal v recenzi, mám trochu problém s časem na to, abych to pořádně nafotil, ale hned jak to budu mít, tak je dodám.
      No a s tou mojí výbavou váží možná víc, než 1450, ale není to moc znát

"-- skrytý --" 23.03.2008  17:32

nadhera

:-) nadherne auto a vitam ta v klube focusakov >:D

Elsin 23.03.2008  20:29

« Re: nadhera

Díky!Fanouškem jsem se stal ihned:))

cerny.fikus 23.03.2008  23:39

kola a xenony

ahoj,
    moc pekna barva!! a auto samozrejme taky ;-)planuji velmi podobne...a chtel jsem se zeptat, jestli by ses nemohl trosku vic rozepsat o tech kolech. preci jen nase silnice jsou silene a nechce se mi verit, ze ty osmnactky jsou v pohode. razy a rany fakt nic strasneho? bych byl pak nerad za 10tis. km vymenoval podvozek ;-\ jo a jeste co xenony? jak sviti? je to ok, muzes srovnat s jinymi? dekuji

Elsin 24.03.2008  12:26

« kola a xenony

Ahoj, díky za pochvalu:)
      Jak píšu v rezenci, s kolama opravdu není žádný velký prblém, samotného mě to překvapilo. Původně jsem myslel, že je prodám a koupím 16" i na léto, ale jedinej problém jsou ty koleje, to je někdy opravdu nepříjemné. Jestli se někdy vyskytuješ v okolí HK, můžu tě svézt...
      Xenony jsou bomba, oproti dodělávaným (dokoupení xenonových výbojek) je to jako nebe a dudy a to nemluvím o rozdílu mezi bixenonama a halogenkama. Jsou opravdu naprosto dostačující a perfektní...opět, můžu předvést

cerny.fikus 24.03.2008  13:19

« Re: kola a xenony

No ja uz bych to mel snad vyzkouset do tydne na vlastnim, ale i tak diky moc za nabidku! Ty kola mi delaly starosti. Ale zatim jsem neslysel nic negativniho. Jen od lidi, ktere vydesil ten profil 40, ale nejeli s tim. Tak dam i na tebe...A jeste sem nikdy nemel auto s xenonama, tak se radsi ptam, abych nebyl zklamany, protoze ne vsechny sviti stejne. Treba na fabii rs je to dost o nicem.
        Takze dik za odpoved, zase se tesim o kus vic :-)

"-- skrytý --" 26.03.2008  11:57

« Re: kola a xenony

nadherny trojdveracik v super vybave a konecne som rad,ze aj niekto iny nepovazuje 18 palcove kolesa na Focuse 2 za katastrofu.
        Ja ich jazdim uz asi 3 tyzdne a zatial si ich neviem vynachvalit a to mam este aj podvozok upraveny od Fordu Eibachom.
        Komfort je stale velmi slusny/samozrejme jamam sa treba vyhybat,ale to robim aj na 15-tkach/ a ziadne natriasanie sa nekona.Jazdne vlastnosti v spojeni s letnymi pneu Goodyear Asymmetric su priam excelentne.Tazko sa to az popisuje.Kto nevyskusa,skutocne neuveri.

Elsin 26.03.2008  14:54

« Re: Re: kola a xenony

Díky, s těma kolama(až na to chytání se kolejí) opravdu problém není...Já tam mám Michelin Pilotsport (92Y-tj. do 300km/h??) Přilnavost je výborná, zvlášť, když to srovnám se zimníma, které taky nejsou žádné šunky...
          Jinak jak píšu, podvozek mám s tužšími pružinami a sportovními tlumiči a také si myslím, že to je dobrá volba...
          Koukám, že na Tebe neudělaly dojem fotky, neboj, zdaleka nejsou všechny, které sem chci dát, brzy přijde video a nějaké fotky detailů a trochu umělečtější(trochu... >:D ) Takže pak dám vědět!

cerny.fikus 13.04.2008  00:18

« Re: Re: Re: kola a xenony

a nemas tam nahodou i fotku, jak ti to sviti? mi nejak prijde, ze ty potkavacky sviti kratko :-( sice nemam nataceci jako ty,jen normal bixenony, ale ty cocky vypadaji podobne. asi si to necham nejak zvednout.ono staci mirne a rozdil velky, alespon, co jsem slysel. ted, kdyz v noci jedu rychle a neznam to tam, tak je to spis o hubu a problikavat dalkove(ktere jsou bez vyhrad) porad nejde 8-s

Elsin 13.04.2008  22:48

« Re: Re: Re: Re: kola a xenony

Hm, já měl včera možnost za tmy jet během 2 hodin všema autama, co mám doma (Lexus, Berlingo, Focus) a protože můj Lexus bohužel nemá xenony, tak vítěz reflektorů byl jasnej...Focus svítí výborně na potkávačky i dálkovky a člověk si připadá jak za dne...Lexus už o dost horší, ale na halogenky furt ok...no a Berlingo, škoda mluvit! Až budu mít příležitost, tak to nafotím, opravdu je to super

cerny.fikus 13.04.2008  22:57

« Re: Re: Re: Re: Re: kola a xenony

jo, to jo. ono to sviti dobre. svetlo jak ve dne a je ho hodne. dalkove skoda mluvit, svetla jak blazen, ale jde o tu delku. prijde mi to kratke. myslel jsem, ze ty potkavacky dosviti dal. ale dnes mi bylo receno, ze delka je pro vsechny svetla stejna - halogenova i xenony. serizena podle stejnych pravidel. no chtel bych to asi kapku pozvednout, ale zas nechci osvetlovat...mozna sem na to kapku ujetej :-) i tak dik.

Elsin 14.04.2008  09:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: kola a xenony

délka možná je stejné, ale je tam jeden rozdíl oproti halogenovým žárovkám...řekněme, že oba ypy dosvítí 30m. Hologenky se ale na těch třiceti metrech už ztrácejí, téměř to tam už nesvítí, zatím co xenony na 30m svítí téměř stejně jako na 2m. Ale já nemám s délkou svitu problémy, možná jestli to opravdu nemáš špatně nastavený...

cerny.fikus 14.04.2008  10:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kola a xenony

hm, to, co popisujes, by tak asi sedelo. tech tricet metru bych mohl mit. asi je to tim, ze sem jezdil s mirne rozhozenejma a spatne serizenyma halogenama, co svitily dal, ale asi i trochu oslnovaly. no necham to uz byt :-)

"-- skrytý --" 06.07.2008  02:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kola a xenony

Ahoj, máš v recenzi malou chybu....xenony nejsou natáčecí....řešil jsem to samé na ST a myslel jsem že jsou natáčecí jako AFS ale není tomu tak. Dokonce jsem se šel zeptet do fordu a tam mě bylo vzděleno že jsou stacionární...samozřejmě jsou to bi-xenony ale bohužel z nějakého důvodu jsou natáčecí jen halogenové AFS a u xenonů to není a ani nelze dokoupit.

Elsin 07.07.2008  19:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kola a xenony

jj,taky už jsemto zjistil, opravím to, díky!!

foto mehturt

mehturt 25.03.2008  07:04

« Re: kola a xenony

pripajam sa - krasna farba & vitaj v klube :-)

foto Dave-SK

Dave SK 29.03.2008  16:42

10b krasny

pripajam sa nadherna farba kolesa a predne svetla ! pozri na moje

foto lulipin

lulipin 31.03.2008  22:07

jo jo

pěkný autíčko, závidím tu zadní loketní opěrku, moje žena sedává kvůli malému vzadu a tento dodatečný komfort by jistě ocenila.

Elsin 01.04.2008  09:34

« Re: jo jo

No vidíš,...a já ji téměř nevyužívám. Tak to je škoda...

foto peter934

peter934 13.04.2008  14:12

TDCi

Viete mi niekto povedat, ako je to s hlucnostou TDCi, napr oproti octavii Tdi? S octaviou som jazdil takze preto to porovnanie. Vyberam si medzi 1,8TDCi(115k) a 1,8Duratorq (125k). Dakujem.

Elsin 13.04.2008  22:54

« Re: TDCi

Hlučnost oproti Octavii TDI je na výborné úrovni...i oproti Suberbu (2.0TDI), který má navíc jednu vyvažovací hřídel. Celkově i vibrace, drnčení a samotný hluk je v TDCi na daleko lepší úrovni, dělá to především vstřikování common-rail, to se s pumpe düsse nedá srovnat. S novými TDI CR od VW jsem ještě neměl tu čest, ale dle mnou čtených testů to zas až takový zázrak, v jaký jsme doufali, není.
      Další velké plus v TDCi vidím v lineárním nástupu toč. momentu a tudíž i výkonu. Motor krásně točí do 5000 přičemž do 4500 ot. krásně táhne. Není to to takové nic-vše-nic-vůbec nic.
      Jinak u těch motorů, co píšeš, máš asi na mysli ten druhej 1,8 Duratec (benzin), ne?Duratorq jsou diesly. Záleží na tom, kolik ročně najezdíš a v jakých podmínkách (např. město-jízdy se studeným motorem vůbec nejsou dobré pro spolehlivost dieslu ani pro spotřebu). Já bych ale šel do toho dieslu, především kvůli právě zmíněným okolnostem mých jízd - delší vzdálenosti, průměrně 100 km/den.

foto peter934

peter934 14.04.2008  10:17

« Re: Re: TDCi

Dakujem za odpoved. Si ma potesil s tym porovnanim oproti octavii. Tak uz len vybrat motor, farbu, vybavu. Par bezsennych noci to urobi :-)).

Elsin 14.04.2008  11:07

« Re: Re: Re: TDCi

Jj, vybírat auto je radost...ale důležitá je vždy důkladníá testovací jízda, aby jsi pak nebyl zklamaný

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 14.04.2008  23:35

Úprava fotek a doplnění recenze

Přidal jsem k Nissanu nové foto a doplnil jsem recenzi,snad to je už o.k.,hodnocení je na tobě,když se ti bude chtít ;-)

"-- skrytý --" 16.04.2008  12:12

mini sraz

Zdar, tak už se mi podařilo koupit lepsi vozidlo, tak az bude casik a hlavne lepsi pocasi muzem vyrazit nekam na spolecnou vyjizdku.

Elsin 16.04.2008  21:44

« Re: mini sraz

OK, tak to je super...a co jsi koupil??Jinak co se týče mini srazu, jsem pro! Ideální by byla buď tahle neděle dopoledne, nebo až někdy v květnu...mám teď 3 víkendy po sobě celkem nacpaný, tak toho nemůžu moc slibovat, ale čas bych si určitě nějak našel...

"-- skrytý --" 17.04.2008  15:27

« Re: Re: mini sraz

IV golfa, ale v super stavu. No neděle by vyhovovala, ale bohužel se mi před měsícem rozbil fotak a ještě jsem nestihl vybrat a koupit novy. Takzě jestli máš foták? Aby sme to měli zdokumentovaný :-) . Pokusím se ještě kontaktovat červenýho smarta. Majitel je též z Hradce. Tak dej vědět jestli máš nějaký to fotidlo a domluvíme se přesněji.

Elsin 17.04.2008  16:18

« Re: Re: Re: mini sraz

Foťák mám novej, ale ještě jsem do něj nekoupil kartu...sice se tam asi 30 fotek vejde, ale to je málo...ale to já bych ji sehnal ;-) Já popravdě řečeno ještě nemůžu nic na 100% slíbit, ale myslím, že by to šlo. Jinak gratuluju k novýmu autu!!Já bohužel o nikom jiným z MACZ, kdo by byl z HK nebo poblíže nevím
          Jinak ještě bych tu neděli během zejtřka potvrdil,ok?

"-- skrytý --" 17.04.2008  18:23

« Re: Re: Re: Re: mini sraz

Jasný dáme si vědět. Popřípadě ja mám SD karty takze klido můžu vzit jestli budou pasovat. Zitra si pisnem bud sem na bo moje ICQ je 354 109 644.

"-- skrytý --" 18.04.2008  13:27

« Re: Re: Re: Re: Re: mini sraz

Takze smartik s nama nejede je mimo 14 dní. Tak to asi necháme až nas bude víc. Co ty na to?

"-- skrytý --" 20.04.2008  13:40

sobota ve 12.00

Čau, nejel si včera čili 19.4. po ulici Jana Masaryka? Odbočoval si před kricosem doleva? Viděl jsem tě z balkonu :-) Určo to byl tvůj focus.

Elsin 20.04.2008  14:58

« Re: sobota ve 12.00

Jojo, bydlím v Kejzlarovce, ale nebyl jsem v něm zrovna já ;-)Mimochodem, dneska mi tam někdo udělal nový zábrusy klíčem, pořídím si kulovnici 8-s

"-- skrytý --" 20.04.2008  15:20

« Re: Re: sobota ve 12.00

no neblázni já bydlím hned naproti. Dům nad Albertem. Bílo-žlutej. Tak to je gól jsem sousedi a ani o tom nevíme. Tvůj focus mi byl povědomej, akorát jsem si nemohl vzpomenout kde jsem ho viděl.

"-- skrytý --" 20.04.2008  15:21

« Re: Re: sobota ve 12.00

lidi jsou fakt bestie vidět někoho jak to dělá i na cizím autě tak ho snad na místě zabiju :-)

foto petrzel1

petrzel1 30.04.2008  12:34

Dotaz

Zdravím majitele nádherného auťáku...Kdysi jsem měl jeho dědečka Escorta XR3, takže je mi jasné, o čem píšeš. Superrecenze, superfotky. Jasná 10!!!! Jen o jednou prosím... Vysvětli mi, proč si kupuješ takové nádherné disky a použiješ k nim tak úzké pneu (byť určitě v rozměru, který je na tyto disky předepsán), které jsou "utopené" v discích, jak je vidět na fotce. To není kritika, jen to chci pochopit. Širší pneu přeci znamenají lepší stabilitu (byť o trošku větší spotřebu) a navíc, díky nim nepoškodíš disky o obrubník....Děkuji za odpověď. A díky za hodnocení mého auta.

Elsin 01.05.2008  16:45

« Re: Dotaz

TObě se 225 na nižší střední třídu zdá málo?Mám je i na Lexusoj a bohatě to stačí. Navíc jsem je dostal k autu de facto zadara. Ale na Focuse bych si širší nikdy nekoupil z několika důvodů:
      1) předepsaný rozměr v TP (jak jsi napsal)
      2) spotřeba...věř mi, že oproti zimním 205 narostla cca o 0,5 l
      3) hluk ve vyšších rychlostech
      4) 225 opravdu na úžasnou stabilitu s takhle dokonalým podvozkem naprosto stačí
      5) cena...
      6) zrychlení nad 180 km/h...je znát ten valivý odpor(oopět oproti zimním)
      Jestli chceš, můžem se někdy sejít a předevedu Ti, že tahle šíře je až dost...
      Jinak díky za pochvalu a hodnocení... ;-)

"-- skrytý --" 08.05.2008  20:56

« Re: Dotaz

Zdravím pěkná recenze,ale vím o čem mluvíš.Já mám též Ford Focus 06 3dvř.sport akorát motor 1,8Tdci 85Kw.mám tam kola R17 205/45 měl sem přetím 205/40 ale to po okrskách byla hrůza ted je to mnohem lepší.Kdyby to šlo tak bych se stebou sešel zajímá mě o kolik je znát těch 15Kw o proti tomu mímu.Ale můžu všem toto auto doporučit co tohle auto zvládne v zatáčkách je neuvěřitelný. >:D

Elsin 09.05.2008  10:52

« Re: Re: Dotaz

Po pravdě řečeno, v 1.8 TDCi jsem vůbec nejel, ale dle oficiálních čísel tam rozdíl v dynamice bude celkem značný. Také tomu hodně přidává 6ti stupňová převodovka...Jinak jsem z HK, tak kdyby jsi měl někdy cestu nebo bydlíš poblíž, tak se můžeš ozvat, rád předvedu. Na podvozku mám navíc tužší pružiny a sportovní tlumiče + nějaká možnost nastavení jízdy comfort x sport a to, co auto vydrží v zatáčkách šokuje všechny, které jsem vezl, je to opravdu paráda.
          Měj se, přidej na net svoje auto a klidně se někdy stav a projedem se

"-- skrytý --" 06.05.2008  13:33

« Re: Dotaz

pneu v rozmere 225-40-18 su pre Focusa 2 predpisane.absolutne vsak tento rozmer,ako sa domnievas,nesposobuju utopenie kolies.utopenie kolies celkovo vsak sposobuje nizke ET diskov/u Fordov je to zvlast vyrazne/ a je mozne to eliminovat bud instalovanim diskov s nizsim et,alebo instalaciou distancnych podloziek.zmenou sirky pneu tento problem neodstranis.
      Nedostatocnu ochranu disku som si u tohoto typu pneu nevsimol a je standartom.

"-- skrytý --" 09.05.2008  14:44

Tyjo

Kde ses tady vzadl v top10 ?? >:D

Elsin 09.05.2008  14:50

« Re: Tyjo

sám nevim, ted mi to psal Mikos...no, dobrý, ale pro body to nedělám (jen trošku ) >:D

foto Deutscher

Deutscher 09.05.2008  15:57

joo

pekné pekné pekné a ešte raz pekné. máš to za 10 bodov. ja by som radšej volil 17 palcové kolesá.... :yes: :yes: :yes:

Elsin 09.05.2008  16:15

« Re: joo

díky moc, také jsem kouknul na tvá autíčka...někde by jsi mohl přidat fotky, ale jinak super.
      Co se týče kol, já je dostal k autu, takže jsem si vybírat nemohl, ale komfort je stále na velmi dobré úrovni

foto Deutscher

Deutscher 10.05.2008  13:37

« Re: Re: joo

ok. a k akým autám by som mohol pridat fotky ???? lebo BORA a VECTRA su uz predane a to je vsetko co som mal z fotiek ;-) nech ti to tvoje dlho sluzi bez poruchy a bez nehody :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 11.05.2008  20:09

« Re: Re: joo

Auto je moc pekne, svizny vzhled, trochu by me mrzela nafta, ja nejsem zastance nafty a zadny argument na me neplati. jinak by bylo za 10b vse! ;-) Ale ta modra je doopravdy fesacka barva! A tech rypancu.. to mame vsichni.. me se sousedi podepsali do auta tolikrat, ze vypada jako noviny :no:

Elsin 24.05.2008  17:29

« Re: Re: Re: joo

No to je mi líto s těma sousedama...ale jak píšu, až ho chytim...!!!Jinak chápu, že pro někoho je nafta nepřekousnutelná, takže v poho, příští víkend se chystám nafotit Lexuse (KONEČNĚ!!) a to je R6 3.0 benzín, to by jsi mohl přežít >:D

"-- skrytý --" 05.06.2008  23:19

zdravím

Auto je krasavec, podle fotek už bude novej nádr brzo hotovej...vypadá to hezky, taky se tam v okolí na víkendy vyskytuju. HK je moje druhý oblíbený město :yes:

Elsin 06.06.2008  08:20

« Re: zdravím

No, s tím nádražím to jsou hrozný průtajy, původně to mělo být na konci minulýho léta hotový, ale tak snad už to brzo bude...Jina díky za hodnocení, taky jsem ohodnotil. No a kdyby jsi chtěl, tak se někdy můžem v HK potkat...

foto cb

cb 03.07.2008  10:46

Terminál-bus

Večer jsem jel z viaduktu u nádraží a všiml jsem si,že mají už uklizeno.Dnes je den otevřených dveří a mrkni na foto u konce mé recenze - dobrý nápad pro tvé foto - né?Večer tad ve 22:00 je tam klid

Elsin 07.07.2008  19:25

« Re: Terminál-bus

Díky za tip, ale teď už bych vlastně opisoval, takže zkusim něco najít sám...ale parádní fotky!Moc se mi líbí!A F430 jsem v HK taky zahlídl

cerny.fikus 09.09.2008  23:46

no teda

sem ted cetl tve prihody. to jsou drahe srandy :-( o tom disku za 8500, to jako fakt? origo cena z katalogu ford? a nemas o nem nejake info? jestli je to jen nejaky obyc litak od forda, nebo je kapku lepsi a lehceny apod.diky

Elsin 10.09.2008  20:23

« Re: no teda

Je to ofic ceník Fordu, pak mi volali ještě jednou, že bych od nich jako dobrej zákazník(to si mě asi spletli s minulým majitelem) dali slevu cca 2000.
      Jestli jsou nějak lehčené nebo jinak zvláštní, to netušim, možná by se o nich dalo něco najít na jejich stránkách...jsou to myslim 18" 7,5J...eh, teď fakt nevim, design Titanium, nevim, jestli je ještě po faceliftu nabízí. Už mám domluvenou opravu, ale budu to řešit, až budu přezouvat na zimní, ty zábrusy jsou sice silný, ale vlastně jen kosmetickýho rázu.
      Teď si jen tak uvědomuju, že ty 18" jsou možná lehčí než zimáky, což jsou 16/205/50, myslim, takže by mohli být trochu lehčené, ale ruku do ohně bych za to nedal.
      Jinak ceny ND Ford josu různé. Například "klíč" k autu (má bezklíčkový přístup) stojí 1900, k Berlingu 3000, ale třeba kapsička na palubovce stojí 5500, což absolutně nechápu...

cerny.fikus 12.09.2008  00:38

disk

hmm,no dik. ja se zkusim v tydnu pozeptat, je to trochu znamy, tak sem zvedav, s cim se vytasi. jedu na prehozeni prednich za zadni. je tam solidni rozdil dezenu. tak to snad o to dyl vydrzi...a taky jsem minuly tyden nejak prehledl novou vrstvu asfaltu a vjel na "schodek" docela rychle. rana, jak z dela! sem myslel, ze mi upadli obe kola. ale nastesti nic.

"-- skrytý --" 16.09.2008  00:40

11 bodů

...bych dal rád >:D Krásný Fofo, nádherná barva, nádherný kola, třídvéřák a ještě nadupaná výbava, gratuluju k takovému autu :yes:
    p.s.: mrkni na [odkaz] ;-)

Elsin 16.09.2008  18:17

« Re: 11 bodů

Děkuju moc!Na klub kouknu, dík za odkaz!Máš super káru se super parametrama, moc se mi vždycky líbil...

foto OS

OS 21.01.2009  11:46

recenze

ahoj trochu jsem po tvem upozorneni vylepsil recenzi ;-)

Elsin 23.01.2009  09:43

« Re: recenze

Super, perfektní, krásný...ale nic se nevyrovná (ani ta tvoje upravená recenze) tomu tvýmu autu, fakt paráda a zdravá závist :yes: :yes:

foto Filip-

Filip . 15.02.2009  08:56

LExus

Proste uzasny a zavidim musel to byt pekny vikend ;-) :yes:
    prosim ako sa da taketo auto pozicat na vikned ? alebo plati sa za to ?

Elsin 15.02.2009  15:24

« Re: LExus

No, otec má GS a pokukuje po něčem novějším, takže mu to nabídli na zkoušku, "fajn" bylo, že se trefili do termínu, kdy se mu to moc nehodilo, tak jsem musel hodnotit já...no, doporučil jsem mu ho >:D
      Jinak je to od Brněnského dealera, zadarmo, ale kdybych tam přijel já, tak mi to určitě nepučí...asi z toho musí cítit možnost prodeje

"-- skrytý --" 15.02.2009  15:27

« Re: LExus

Svezení to teda bylo to můžu potvrdit. "Lexus" kam se podíváš :-) ;-)

foto Ricardo

« Re: Nejlepší recenze - uděleno

Gratulace :-) :yes:

Elsin 13.05.2009  19:54

« Re: Re: Nejlepší recenze - uděleno

děkuji mockrát!Adminovi a hlavně všem, kteří odeslali tip! Budu se vám muset všem nějak odvděčit :-)

Brandon Walsh 21.05.2009  20:39

mat tak

pozicany na vikend 600h tak ma dva dni nikto nevidi nejem nepijem "mocim" do flias >:D >:D krasne auto a nehnevaj sa no holkam slusi vic >:D :yes:

Elsin 22.05.2009  08:39

« Re: mat tak

No šak to skoro tak i bylo... :-)
      A kdyby to holkám neslušelo víc, tak by na tom bylo něoc divnýho >:D

"-- skrytý --" 23.06.2009  09:49

Rypance : - (

Caw , pocuj a ty maš takych zavistlivých susedov , ktorí ti neustále rýpu do auta ? je to nechutne .....
    A ako je to s tou korekčnou tužkou ?

Elsin 23.06.2009  23:36

« Re: Rypance : - (

Nojo, každou chvíli je tam něco novýho :-( Vždycky, když stojim před mým vchodem, jinde se mi to nestává.
      Korekční tužka stála asi 200 Kč, ale tu opravu nechám na lakýrníkovi, prej to je docela těžký. Stejně mi bude lakovat kapotu po malém seznámení s nárazníkem jednoho offroadu, a taky mi bude rozlešťovat ty škrábance. Co nepůjde rozleštit, vezme tou tužkou.
      Pak sem napíšu, jak to dopadlo

"-- skrytý --" 24.06.2009  13:03

« Re: Rypance : - (

ok , ludia su hnusny : - (((((( mne dokonca dorýpali strechu

Nicco 06.09.2009  11:52

otacky

"Motor zvládá i otáčky kolem 1200/min a tak lze 6.st. řadit už v cca 85km/h (ptal jsem se v servisu Ford, prý to nevadí)."

Podla niektorych, je to najlepsia cesta ako znicit dvojhmotak do 40.000km.

Elsin 07.09.2009  14:59

« Re: otacky

Co já vím, tak s tím jsou problémy jen když občas blbě přeřadíš a motor máš pod volnoběžnejma otáčkama, to stačí udělat párkrát a setrvačník je v háji...Ono okolo těch 1250 ot. se stejně moc jezdit nedá, většinou to je tak kolem 1500, když se neakceleruje...

Nicco 07.09.2009  19:19

« Re: Re: otacky

"Také šílím, když někdo ve snaze moci se tu chlubit čtyřlitrovou spotřebou oktávky v "tédéíčku", jezdí na šestku šedesát do kopce."

www.tipcar.cz/skoda-octavia---jaka-je-… />--jaka-je-zivotnost-a-funkcnost-
        dvouhmotoveho-setrvacniku--4148
        .html

Nicco 07.09.2009  19:22

« Re: Re: Re: otacky

Neviem ako tu pridat html link, ale je to clanok na tipcars ohladom zivotnosti a funkcie zotrvacnika

Elsin 08.09.2009  11:53

« Re: Re: Re: Re: otacky

Mrknu na to, díky...ale musim říct, že znám spoustu lidí, co majíé najeto přes 100 tis. a taky po rovině, když nekacelerují mají otáčky mezi 1250 a 1500...samozřejmě, pokud člověk jede do kopce, nebo chce přidávat, otáčky by měly být min. 2000, jinak o akorát čadí a nejede a motor se hrozně trápí

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 19.01.2010  21:35

Máme podobný typ

Ahoj kolego musím tí říct, že máš krásnýho fokyna.
    Vím o čem mluvím mám skoro stejnou specifikaci >:-[]
    Ty tři dveře, pěkná barva + nejsilnější možný nafťák mají něco do sebe ;-) :yes: :yes: :yes:

Elsin 20.01.2010  14:37

« Re: Máme podobný typ

Koukám, koukám...musím uznat, že 1. generace je designově lepší, zvlášť v tom 3-dvířku, tahle 2.g. je už trochu moc usedlá a zachraňuje to jen ta barva a popř. kola.
      Tak ať slouží bez poruch a hlavně bez nehod...já za sebe musim říct, že třeba aktuální sněhovou nadílku si opravdu užívám. Jsou to trochu paradoxy - celej rok jezdím se zapnutým ESP a jak nasněží, tak ho hned vypínám :))

foto The-Stig-Driver

The Stig Driver 17.02.2010  15:35

« Re: Re: Máme podobný typ

No já bych zase bral to tvoje ;-) Působí moderněji, ta barva je fajn a o tom tvém motoru ani nemluvím >:-[] No já bych zase ESP bral pro pocit zvýšeného bezpečí....To víš, když s těbou hodí auto ve 130 4krát přes střechu, uvažuješ už trošku jinak... ;-)

Elsin 24.02.2010  18:44

« Re: Re: Re: Máme podobný typ

No to chápu, ale mám pocit, že k podobným nehodám často ESP (alespoň u některých řidičů) spíše přispívá, protože mám ESP=nic se mi nemůže stát. Já si pak užívám tu zábavu, řízení je pak o něčem jiném. A btw, ve 130 by tě žádný ESP nezachránilo

foto positivemind

positivemind 19.02.2011  17:42

Nehoda

Kolik jsi před tou nehodou jel? Tohle místo znám a jezdí se tam poměrně rychle... myslíš, že tě řidič přehlédl?

Ronault. 19.02.2011  19:43

« Re: Nehoda

Je to smutný pohled, tohle je bohužel dost běžná součast našich silnic. Přeji ti hlavně klidnou mysl, o tom je spousta i nezaviněných tragických nehod.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.02.2011  21:42

« Re: Re: Nehoda

Připojuji se k tobě a Elsinovi přeji jen vše dobré

foto Nerez

Nerez 19.02.2011  23:40

« Re: Re: Re: Nehoda

Také se připojuji ke kolegům s přáním co nejrychleji zpět získat jistotu, i když to bude určitě těžké.

Elsin 19.02.2011  23:56

« Re: Nehoda

Jel jsem určitě do stovky. Ještě 3 dny zpátky tam v tý křižovatce byla 70...Bohužel těsně přede mnou odbočovala dodávka, která jela od Trutnova (já jel od Pece) a přes ní mě pravděpodobně řidič přehlédl. Když dodávka odbočila, tak jsem měl tu Felicii asi 15 metrů před sebou a už fakt nešlo nic dělat :-(

Elsin 19.02.2011  23:58

« Re: Re: Nehoda

Děkuju...je to fakt hrozný, ale nakonec jsem se rozhodl to tu zveřejnit, abyste si všichni uvědomili, jak je to v autě nebezpečný a jak je potřeba dávat co největší pozor. Takhle blízká zkušenost se ndá s ničím jiným srovnat

Ronault. 20.02.2011  00:01

« Re: Re: Re: Nehoda

Podobně se mě stalo před rokem a půl, odbočoval jsem vlevo a přehlídl jsem dědu na babetě za sanitkou, kterou jsem pouštěl. Naštěstí to skončilo jen odřeným kolenem a ohlou stupačkou babety, já dostal 4000 pokutu a nějaké body. Ale jak jej odvezla sanitka pro jistotu na RTG, tak jsem moc příjemné pocity neměl, proto tě obdivuju, že jsi to zveřejnil.

PS: Jak vidím tu Felícii, tak mě napadá, že jsem tady dneska s láskou vzpomínal na Favorita. Tak nějak mě to přechází, dobře, že je pryč... :-|

Elsin 20.02.2011  09:11

« Re: Re: Re: Re: Nehoda

No, přiznám se, že kdybych to zavinil, tak bych to asi zveřejňovat nechtěl...Je to ale i tak hodně blbý, bohužel s tím už nic neudělám.

foto zip2016

zip2016 21.02.2011  20:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Taky se připojuji s přáním brzkého otřepání z této nešťastné zkušenosti. Vloni v červnu se mi taky stalo něco podobného, taky mi pán s Felicií nedal přednost, taky mě přehlédl, ale já jsem ho díky bohu celou dobu sledoval a tak nějak jsem už 150m před křižovatkou věděl že mě nevidí a posledních cca 80 m před nárazem jsem brzdil. Ke konci už jsem brzdil dost intenzivně, bohužel jsem to nestihl a seknul jsem to do pána z boku přesně na zadní dveře. Když začal vjíždět do křižovatky, tak jsem ho původně chtěl už objet jakoby za autem, ale on nakonec zastavil. Nicméně já už jel asi 30 km/h, bohžel jsem jel na motorce. Nic moc ti povim. :no: :no: :no:

woody-alien 21.02.2011  22:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Taky přeju lepší časy na silnici. Je to hodně smutný a nic s tím už nejde dělat. ;-\

Pokud je to tvoje první nehoda, tak se ti asi změní trochu náhled na dění okolo tebe. I když jsi třeba pozornej řidič a doposud jsi předvídavostí a přehledem vyřešil všechny situace zavánějící nebezpečím, teď svojí jistotu asi na chvíli ztratíš. Bohužel se mi něco trochu podobného stalo v listopadu, s tím rozdílem že kamión naboural z boku do mě. Naštěstí bez těžkých zranění a trvalých následků. Ten kamión jel na červenou a mě to kromě odepsaného auta stálo dvě operace ruky.

Každopádně teď provoz sleduju přece jen trochu jinak...

Elsin 22.02.2011  18:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Zip, Woody: No, tak hlavně, že jste z toho, pánové, vyvázli jakž takž dobře.
                Ano, je to moje první větší nehoda (2 malinký ťukance - 1 zaviněný, jeden ne nepočítám).Máte pravdu, mnohokrát jsem se díky nějaké předvídavosti a sledování okolí vyhnu bouračce (ostatně moje motto to předpokládá), ale tohle byla tak nesmírná shoda okolností, že právě jak říkaáte - bez zkušeností z přesně takové nehody se to nedalo zvládnout. To křížení s dodávkou prostě způsobilo, že jsem měl celou situaci skrytou a pak to opravdu bylo o 10-15 metrech, což v ryhlosti okolo 90 km/h je asi 0,3s. Ale vím, že jsem cítil, že je něco špatně ještě než jsem tu Felicii viděl...stejně už bohužel bylo pozdě

foto Bekstorm

Bekstorm 30.07.2011  11:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Jo ten pocit to je přesně ono, tak nějak výš že se něco stalo setinu vteřiny před tím než de všechno k šipku a pak už jen brzdíš a doufáš, čas začne byt nějaký takový divný jiny než obvykle a pak přijde rana, často ani ne tak velká.

Ja byl v Eskortu 1992 protějšek v starším modelu WV Golf, Ford děla celkem bytelné kary takže jsem vylezl z eska první a běžel k Golfu, a když jeho osádka vylezla ven byl jsem nejštastnější člověk na světe.

Proč to vůbec píšu? Tak trochu vím co jsi zažil a držím palce ať vždy dojedeš O.K.

woody-alien 21.02.2011  22:07

« Re: Re: Re: Re: Nehoda

Ronaulte, takovou ránu na bok auta nerozdejchaj ani mnohem novější auta než je Felda. 8-s

Ronault. 21.02.2011  22:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Nerozdýchají, ale podle mě by nádledky nemuseli být až tak tragické jako u rozpárané Feldy. Bez zranění těžko, ale lépe by to dopadnout snad mělo.

woody-alien 21.02.2011  22:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Lépe asi jo, ale o kolik to je otázka. Já bych tedy na svůj život v takový situaci moc nevsadil. Když jsem četl jak dopadnou pětihvězdičkový auta při nárazu v rychlosti jen o 15 km větší než je při crash-testech... 8-s

A na boku tý deformační zóny opravdu moc nemáš. Prostě je to i o štěstí a kam přesně dostaneš ránu. Raději na to nemyslet.

Ronault. 21.02.2011  22:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Jenže když si představíš často zrezlo Feldu, s úzkýma dveřma proti třeba tomu mému současnými s bočními a hlavovými airbagy, tak doufám, že je to o něco lepší. 8-s Nemluvě samozřejmě o tom, že kdyby Elsin jel taky Felícií, možná by nám tady nepsal, resp. by asi nevyvázl tak dobře.

Samozřejmě je to o štěstí.

Elsin 22.02.2011  18:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Bavil jsem se s policajtama, jak by to asi bylo, kdybychom si prohodili auta a oni dle svých zkušeností říkali, že bych sice bez zranění nebyl, ale v tom druhým autě by to asi bylo podobný...problém byl taky, že spolujezdec z tý Feliny nebyl připoutanej (nebo se urvaly pásy, což je podle mě blbost)

foto ypsilon

ypsilon 24.02.2011  18:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

az ted jsem narazil na Tvou nestastnou novinku..taky Ti preji brzky otrepani z tyhle nestastny udalosti..zivot jde dal a ty za nic nemuzes,nic si nevycitej..mej se hezky:yes: ..

Elsin 28.02.2011  14:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nehoda

Díky...

foto Prase

Prase 20.02.2011  09:59

totálka

není to náhodou totálka? jinak ta felicie je pěkně na srač*ku... Ještě jsem nepochopil článek 2 s tim že hledaj ještě nějakou dodávku a k čemu by jim pomohla.. Hlavně, že žiješ....

Elsin 20.02.2011  10:16

« Re: totálka

Totálka to byla, myslím, žer ten, kdo si koupil za 30 litrů ten vrak tak si na něm namazal kapsu, ale to jsem vůbec neřešil.
      Ohledně dodávky - ta jela proti mně, odbočovala doleva a překryla výhled z tý felicii na hlavní, řidič felicie mě přes ní neviděl (byl jsem za ní schovanej, jak mi křížila dráhu) a vjel z vedlejší na hlavní. Problém byl, že řidič dodávky si nehody nevšiml (...) a odjel pryč, takže potřebovali zjistit, jak přesně probíhala nehoda a jestli jsem si tu dodávku třeba nevymyslel. Naštěstí se jim řidič té dodávky přihlásil sám.
      Taky jsem rád, že žiju...

foto fordakp

fordakp 14.12.2011  16:37

focus

tak jsem též pořídil Focuse 2,0 TDCI zatím nejezdím čekám na spz ky tak jen tak okolo baraku a zatím leštím už se nemůžu dočkat dovezený z německa r.v. 2008 117 tis km

foto marthass

marthass 01.10.2013  09:48

Dotaz

Nevíte, proč do té výbavy Ghia dávají tu imitaci dřeva, když asi nejen mě to přijde opravdu příšerné?

Jinak auto s 25ti tisíci chápu, že je nebývale opečovávané >:D