Dacia Duster (2010)

6.1.2011

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Ranger123". Motor 1,6 16V 105 koní Renault, ABS, prevodovka 6 stupňová Renault, podvozok Nissan, pohon…

Dacia Duster (Ranger123)

foto mango

mango 06.01.2011  15:24

Dacia

tak na tohle jsem tady dlouho čekal :-) Doufám, že budeš recenzi ještě upravovat, protože mě tohle autíčko hodně zajímá! Pak upravím i hodnocení ;-) Hodně km bez problémů :yes:

Dylan McKay 06.01.2011  17:59

« Re: Dacia

Pravda, tohle auto tu chybělo. Zatím jsem s ním nejel, ale přijde mi hezčí než Koleos. Jak by řekl klasik, všechno je hezčí než Koleos... ;-)

Dacia je mi sympatická značka, fandím ji! :yes:

foto Koubes84

Koubes84 06.01.2011  18:28

« Re: Re: Dacia

Skvělá value for money. Očekávám postupné doplnění recenze s rostoucími jízdními poznatky.

"-- skrytý --" 06.01.2011  15:29

terén

krása blahoželám a dúfam že ho otestuješ aj v teréne a podelíš sa o to ako to dopadlo vonkajšok 100% interiér 80% motor 90% cena 110%

foto Don-Martinez

Don Martinez 06.01.2011  16:26

M+S pneu

M+S jsou normální (výlučný) zimáky, ne? Jaký by měly bejt jiný? Jinak pěkný auto :-) ...

foto Nerez

Nerez 06.01.2011  17:06

« Re: M+S pneu

Taky si myslím, že jsou to klasický zimní :yes:

foto Kolik80

Kolík80 06.01.2011  18:10

« Re: M+S pneu

M+S je mud and Snow, ty moje maji sotrejsi vzorek ale min lamel, osobne si nejsem jistej, jestli maji tak mekkou smes jako zimaky, protoze po 80tis. na nich mam jeste dobry 4mm vzorku...

foto Don-Martinez

Don Martinez 06.01.2011  18:46

« Re: Re: M+S pneu

To může být rozdíl danej výrobcem nebo typem gum a ne označením... Ani bych se ale nedivil, kdyby některý producenti (hlavně ty se sídlem za Velkou zdí) prodávali letní nebo celosezónní gumy jako zimní...

"Za zimní pneumatiku je považována pneumatika, na jejíž bočnici je vyznačeno označení M+S nebo M.S nebo M/S nebo MS či terénní pneumatiky." ([odkaz]

acALIEN 09.01.2011  19:15

« Re: Re: M+S pneu

M+S je mud + snow, pokud to nejsou Pirelli P Zero nero, ktere jsou M+S ale jen v kalifornii (opravdu), tak jsou to normalne 100% zimaky.

foto jazva

jazva 09.01.2011  12:10

« Re: M+S pneu

M+S sa označujú aj pneu do terénu, ktoré sú hlavne na to "mud"... Sám som to zažil s pneu Good Year Wrangler AT/R. Zimné pneu !!!musia!!! mať okrem M+S označenia ešte jedno označenie a to - zasnežený horský štít s vločkou. [odkaz]

acALIEN 10.01.2011  15:28

« Re: Re: M+S pneu

To znaceni za odvozeno od lokalni legislativy OMG. Nekde staci M+S, nekde musi byt vlocka.

foto rmt

rmt 02.12.2013  17:38

« Re: Re: Re: M+S pneu

Nejsou m+s jako m+s. Vetsina gum na tereni auta jsou takto oznacena. Mame barum bravuris 4x4 a zimni teda nejsou. To samy bridgestone durler 687. Vyhoda je ze se nemusi menit hned kdyz se ochladi.

foto Mathes25

Mathes25 06.01.2011  18:37

interiér

pekné autíčko pridaj nejaké foto z interiéru na to som zvedavý

"-- skrytý --" 06.01.2011  20:46

« Re: interiér

Pofotím a určite pridám. Dík

defender110 06.01.2011  18:39

Supr konečně

Konečně se objevil i Dusty, bomba autko taky sem ho chtěl, přesně takový jako máš ty i ta barva. fakt mu to sluší, přeju hodně km bez nehod poruch. připojuju se k ostatním s přidáním fotek interiéru( ikdyž je stejný jako můj) a fotky z terénu.

acALIEN 09.01.2011  19:16

« Re: Supr konečně

Az na to, ze to shnije pred barakem, jako Logany, kdyz to naboura, tak jsi mrtvej, ma to nalepku socialky a interier k placi. Nicmene jako delnik je to dobry. A za ty prachy o to aspon nemusis mit vubec strach.

rudman10 09.01.2011  20:18

« Re: Re: Supr konečně

Logany mám v rodine dva a predstav si že akosi stále nehnijú, asi robíme niekde chybu >:D

acALIEN 09.01.2011  22:12

« Re: Re: Re: Supr konečně

>:D :yes: Asi jo :-! >:D .

defender110 11.01.2011  06:58

« Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Rudman10 ...ne neděláte chybu. to udělal chybu někdo jiný když vypustil na svět acaliena. Ja na parkovišti nikdy žádného zhnilého Logana neviděl. Zajímavé. Asi chodím po špatných parkovištích... a nebo to bude souviset s tím -alien- v nicku, asi se k nám dostal zjiné planety, kde před domy stojí kupy zhnilých Loganů a u nich brečí jejich majitelé, a kolem se prohání "machři" v amerikách , které jsou nejspolehlivější na světě.

acALIEN 11.01.2011  13:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

To ze nevidis zrezleho Logana bude asi tim, ze v CR neni tolik socialu, kterí na nic jineho nemaji a tak si ho koupi. Vygoogli si neco, nebo, jestli na to mas, kup si letenku do Rumunska, bez se podivat na Draculovov sidlo, cestou potkas hromadu loganu a prohlidni si je zblizka... ;-). A nezavid mi americka auta, ja vim, ze by te stvala ta spotreba, ktera by ti nedovolila opustit garaz.

Editace : Ted jsem se kouknul do tveho profilu, ty mas Srandero..tim se vsechno vysvetluje. Mindrak vid >:D .. taky bych mel, kdybych s tim musel mezi lidi :-! ..

Poustnik 11.01.2011  14:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Ty bys zase asi neměl věřit všemu, co si myslíš.... :-! >:D

acALIEN 11.01.2011  15:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Nepouzivej proti me ma vlastni slova >:D :-! ..

Poustnik 11.01.2011  16:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

acALIENE a to já si zase rád rejpnu, protože ty rejpáš docela dost.... ;-) Jasně, jsi zřejmě z poněkud vyšší příjmové skupiny a mlád....přesto nezaškodí trochu vážit slova. Když rejpeš do auta, prosím, aspoň to v diskuzi jiskří a je sranda, ale když začneš s výrazy, že socky nemají na lepší auto, to už je u mě za hranou. Tady v Belgii taky jezdí Dacie, prostě jsou to auta se čtyřma kolama a volantem, jen trochu levnější....představ si to, i taková auta se prodávají! >:D

acALIEN 11.01.2011  17:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Ja jen oplacel u vetsiny lidi stejnou minci.Mozna mi neco ujelo u tebe zbytecne moc. Za to se omlouvam :yes:

Poustnik 11.01.2011  17:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Mně jsi nic přes moji laťku tolerance nehodil, já ji mám taky sakra vysoko, spíš tady Dáčiářům. :-) A zaujal mě ten tvůj popis, jak vyjíždíš se svým novým Chevroletem z podpalubí na starém kontinentu....to chceš vážně uskutečnit? >:D Takhle totiž jezdí jen lidi, co se panicky bojí letadel, jako Ivan Mládek. Jinak letíš letadlem a auto pošleš kontejnerem. Ale možná jsi námořník..... >:-[] :yes:

acALIEN 11.01.2011  21:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Naopak, nebavi me 8-12 hodina na palube letadla. Neni tam co delat, letam casto, hodne casto, takze pro me to zazitek neni, spis otrava. Plavba pres ocean na transAtlanticke ,,vyletni" lodi je skvela dovolena. Takze se na to opravdu tesim.

Poustnik 12.01.2011  10:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Tak doufám, že potom napíšeš pořádnou recenzi! Transatlantická tady chybí! 10 hodin letu se dá využít ledajak...četbou, poslechem muziky, spánkem....když musíš bavit dvě malé děti, aby se nenudily, to je teprve martýrium! ;-)
                            Ale trošku jsme odbočili od Dacie..... :-)

acALIEN 13.01.2011  10:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

JA ti ani ani nevim, jestli sem nakou recenzi psat budu, nejak me to nelaka. Mustanga tu taky nemam. No uvidime. Kazdopadne s tim letanim s detmi mas urcite pravdu, ja s tim mam zkusenosti jen z pozice ditete, kdyz jsem jeste litaval s tatou >:D , dobre si pamatuji, jak mu ten cas doslova letel :-) . U me je ovsem na deti jeste cas 4-5 let.. takze se v letadle zejmena nudim, nebo spim :). BTW divim se, ze Dacii neprodavaji v Mexiku, tam by to mohlo mit uspech :).

Poustnik 13.01.2011  11:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Já mám pocit, že Dacia ani moc nestačí vyrábět pro starý kontinent a v Mexiku je plno automobilek, co tam vyrábějí svoje starší modely - viz tam hrozně rozšířený VW Brouk se přestal vyrábět teprve před nedávnem....a budovat za mořem servisní síť není zrovna laciná záležitost, takže to asi není ideální nápad.... :-)

acALIEN 13.01.2011  16:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Je fakt, ze ve statech za cenu Dustera koupis Jeep :-) :-! ...

Poustnik 13.01.2011  18:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Ba právě. Naše Mazda 5 tam přišla na míň peněz, než tenhle Duster. A Mexiko je ještě trochu levnější....

foto adamzprahy

adamzprahy 24.05.2012  15:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

vím že reaguji hodně pozdě, ale Dacia se v Mexiku prodává a to jako Renault :-)

defender110 11.01.2011  18:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

taky sem kouknul do tveho profilu , bohužel jsem viděl h..., no zajímavé. Ale k tomu se nebudu vyjadřovat, a to, že ty co vlastní dačii ,at už z jakého koliv důvodu , bereš jako socky je mi uplně fuk, nepotřebuje se tu žádný z nich obhajovat před ubožáky ( intelektuálními) proč si takové auto koupili. jen tak dál celkem si mě pobavil. a do rumunska si jistě rád vyrazím podívat se na shnilé logany. jen nevím jestli budu mít dost peněz abych vyjel z garáže, snad mi pujčíš. :-!

acALIEN 11.01.2011  21:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Supr konečně

Nepujcim. :-! .
                  Vydelej si sam. Brat umi kazdej.

foto KubikCv

KubikCv 06.01.2011  18:49

Kraťoučká recenze

Škoda tak krátké recenze.Té krátké šestce se nedivte,je stejně "krátká" jako pětka u ostatních Dacií,ultrakrátká jednička totiž nahrazuje redukci.Duster se mi z moderních SUV hodně líbí..i když SUV neuznávám...to radši pravověrný offroad a nějakou "nákupní tašku" do města jako druhé auto.Kožené sedačky u Dusteru nejsou až tolik "luxusní" výbavou..spíš jsou tam kvůli snadnější údržbě.
    Dacia má moje sympatie...je to hodně podceňovaná značka...je to auto pro lidi,kterým auto slouží a kteří si s ním nehoní EGO a to se mi líbí

foto luco206

luco206 06.01.2011  19:42

Závisť

Takisto sa pripájam ku kladným hodnoteniam toto auto sme do rodiny veľmi chceli avšak cena a čakacia doba nepustili no hádam za rok,dva ho budeme mať jazdený v garáži osobne sa mi Duster veľmi páči a jeho dobré vlastnosti v teréne dokazujú mnohé videá na nete :-) prajem veľa šťastných kilometrov

"-- skrytý --" 06.01.2011  20:45

« Re: Závisť

Ďakujem a držím palce. :-)

foto Sammy

Sammy 06.01.2011  20:31

duster

absolútne nemám predstavu o motoroch aké sa do dustera dávajú ale keby som išiel do SUV v tejto triede a vedel by som, že tam je dobrý diesel tak duster je u mňa v top na prvom mieste, veľmi sa mi páči, ani neviem prečo, proste sa mi páči, ale asi by ma porazilo keby som mal toľko čakať na auto, čakal som tri mesiace po dva krát a to už som šalel :-)

tak nech sa darí a prebehni ho trošku v teréne, som zvedavý potom na recenziu ak tak spravíš ;-)

"-- skrytý --" 06.01.2011  20:42

« Re: duster

Na auto som čakal 6 mesiacov. Patrí medzi trháky roka a výrobcovia asi nečakali taký záujem. Je pravda, že je to dlhý čas, bol som z toho na nervy a moja manželka bola na nervy zo mňa >:D No ten čas stál zato. Dík za reakciu :yes:

foto Barrichello

Barrichello 07.01.2011  00:05

« Re: duster

Za ty penízky je to slušný, hodně slušný :yes:

"-- skrytý --" 06.01.2011  20:34

Odpoveď na reakcie

Vďaka za kladné hodnotenia na Dustera. Som tu nováčik, no sľubujem, že dodám ďalšie info a fotky a takisto doplním recenziu. Samozrejme, že ho chcem vyskúšať na rôznom teréne za akýchkoľvek podmienok. Sám som zvedavý čo všetko to dokáže. Pridám svoje skúsenosti.
    Zatiaľ trpezlivosť. ;-)

foto Iron

Iron 06.01.2011  20:35

M+S

Samozřejmě, že pneu M+S jsou právě TY ZIMNÍ. Pokud toto označení nebudete mít na gumě při kontrole v úseku s "povinnou zimní výbavou" tak konečná .

Jinak gratuluji k Dusteru a skvělé barvě - moje oblíbená. Bude vypadat fantasticky až projedeš nějakým bahnem, zastříkaný až k oknům - no paráda - namyslím ironicky.
    Byly by fajn fotky interiéru a samozřejmě pak v akci - sníh, bláto, pole - cokoliv.
    Jen dotaz k těm podélníkům na střeše - nevím jestli se mi to zdá, ale je poměrně malá část na přichycení příčníku - např pro delší rakev.

Ahoj a hodně šťastných km.

foto otas2

otas2 06.01.2011  22:42

gratulace

Prima auto. Taky si myslim že tady chybelo. Ja jsem se na tohle auto těšil loni na autosalonu v lipsku. Budil tam velký zájem. Všechno prima. chlapáckej výraz a tak. Jen mě odradil ten interier. ale chapu ze pro nekoho to neni nejdulezitejsí. A cena dobrá k tomu. Jinak fakt dobrý a tesim se na dalsí info
    :-) At to slape

foto squedo

squedo 07.01.2011  09:20

Převodovka

Mohl bys doplnit jaký točí motor otáčky při 50-90-130 km/h na tyto rychlosti použitelné stupně? A nevidím nikde fotky interiéru....škoda....

pellsi 07.01.2011  10:39

Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Zdravim,
    osobne mam v planu v nejblizsi dobe si koupit novy prirustek do rodiny-mysleno nove auto. Urcite chci neco vyssiho, proto neustale zvazuju a menim sve pripadne favority.
    Tato Dacka byla jednim ze zhavych favoritu, Venkovni design bych hodnotil na vybornou. Z venku je to proste krasne, robustni auto, jak se na SUV hodi. I s jizdou v 1,5 dislu jsem byl nadseny, potom to ale prislo. Prvni nadseni vystridalo ale poklepani si na celo. Beru to tak, ze dat 430 000 kc za Rumuna (nehlede na Renaulta) jen kvuli pohonu 4x4, ketery me okouzlil v nakem motoristickem testu , nac??? Pres noc se mi to rozlezelo a usoudil jsem, nac vlastne clovek jako ja potrebuje 4x4, proste nesmysl pro me. Dalsim, a to hlavnim duvodem, proc jsem rychle toto auto zavrhl byl interier. Uz i prvni verze Octavie vypadala (dle meho nazoru, sam porad vlastnim i tento vuz)podstatne lepe a hodnotneji. A s myslenkou koupit si auto za neceleho pul mega s takovou hruzou v interieru, to by me opravdu velice mrzelo a vadilo. Uz trebas jen detail ostrikovani predniho skla me zarazi, at se na me hosi nezlobi, ale osobne si myslim, ze i tak cena 430 000 v plne palbe a bez moznosti automat. klimi je hoodne (vec meho nazoru, spousta lidi urcite nebude souhlasit, ale osobne davam prednost pred prozitkem z jizdy a ne kompromisem kvuli pro me nepotrebnem pohonu 4x4)
    Sam uvazuji nad koupi nove Kie Sportage, samozrejme ne ve verzi 4x4. Auto me nadchlo svym kvalitnim provedenim i jizdnimi vlastnostmi. Konkurenci v podobe Hjucka IX 35, Kugy ci jetiny neberu v potaz-auta se mi nelibi.Jeste si ale rikam, ze pockam na prichod novyho Tiguana-trebas prekvapi.

rudman10 07.01.2011  11:36

« Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Neviem čo je na tom interiéry zlé, sám mám logana a ten interiér je praktický, aspoň nemusím študovať manuál na ovládanie keď do toho nasadnem. Do auto z koncernu volkswagen by nešiel ani zadarmo, pretože sú tieto autá síce pekné ale hrozne predražené. Za druhé, čím viac elektroniky, tým väčšia šanca že sa niečo pokazí. Ku komfortu mi stačí, centrál, elektrické okná, posilovač a poprípade aj klima, aj keď tú vo svojom logane nemám. Za druhé, keď si prejdeš cenníky tých áut ktoré si vemanoval, tak si myslím že budú rádovo aj dvojnásobne drahšie.
      Toto auto je môj zatiaľ nesplnený sen, vidím to tak, že ho budem mať až v ďalšej generácii, lebo moemntálne mám dve autá a určite neplánujem v najbližšej dobe kupovať ďalšie, ale v našej rodine bude začiatkom mája, tak budem rád a určite sa na ňom prejdem. Inak SUV bez pohonu 4x4 je podľa mňa blbosť, lebo práve kvôli tomu si to auto kupujem. S predným náhonom si kúpim radšej kombíka alebo sedan.

foto Tymkoo

Tymkoo 07.01.2011  12:59

« Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

sorry ale interiéry v Daciích jsou na úrovni vozů střední třídy. jenže před 10, ne-li víc lety..

acALIEN 09.01.2011  19:20

To pridej >:D :-! ...

pellsi 07.01.2011  13:43

« Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

No, zalezi na uhlu pohledu.
        Ja jsem zase toho nazoru, ze nejvetsi nesmysl je si koupit auto ve verzi sedan. S nazorem, ze cim vice elektroniky tim spis se neco pokazi, s tim bych snad i souhlasil (pred 5, 7 lety) dneska uz si to ani nemyslim. Rozhodne bych taky chtel dodat, ze nejsem zadnym skalnim fandou koncernu FW. O tom svedci fakt, ze mame v rodine vyjma jedne Skodovky jeste dalsi 3 Japonce. Takze jsem spise zastancem japonske klasiky. Co se tyce strohosti interieru - mame 2x Suzuki Ignis, coz samo o sebe je auto velice prakticke a uvnitr i strohe. V tomto pripade mne to maximalne vyhovuje a vubec mi to nevadi, protoze porizovaci cena tomu v dobe koupi odpovidala! a s tim jsem do toho sel.
        Jinak nemuzu souhlasit s tim, ze koupit si SUV bez pohonu 4x4 je blbost-ba naopak. Nevim, proc bych si mel kupovat a investovat dalsi penize do ctyrkolky. Chalupu mame v Jesenikach, sice je to na kopci a v zime je nekdy problem vyjet, ale zatim jsme vzdy vyjeli-tudiz kupovat si 4-kolku je pro me totalni nesmysl, naopak nechapu lidi, kteri si takove auto s timto nahonem koupi a pritom nemaji chalupu nekde v horach, kde by pripadne tezce vyjizdeli. Proc tedy kopovat SUV ve verzi 4x2. No, odpoved je preci uplne jednoducha:
        1)Mam rad vyssi auta
        2) Nemusim mit strach, ze urvu predni spojler o obrubnik-coz u Oktavi musim peclive hlidat!
        3)Lepsi viditelnost
        4) Vyssi podvozek-nemusim mit strach, ze kdyz jedu (pr. na chalupu), ze bych neco dole urval na nezpevne polni ceste
        5) Pohodlnejsi nastupovani-vsichni vcetne moji babi si nesmirne pochvalujeme nasedani i vystupovani z takoveho vozu
        6) Velikost kufru mi v takovem aute plne dostacuje! Naopak bych urcite nechtel auta typu sedan-to je dle meho nazoru auto uplne na *.. Vzdy se najde nejaka prilezitost neco rozmernejsi prevazet, takze sedan urcite ne. Jasne, kombik je dobre auto pro velkou rodinu. Coz nemusim zatim trebas resit, protoze az tak velka ta nase neni. Co na to tedy rici, vsechny uvedene podminky maximalne uspokojuje v dnesni dobe stale velmi libive SUV v 4x2 provedeni:)

Reknu to jednoznacne, s Ignisem jsem byl a jsem stale maximalne spokojeny. Co jsem si velice oblibil je prave jeho vyssi svetla vyska. Opravdu nemusim mit strach, ze bych neco dole urval plus to jiz zminene vystupovani a nastupovani. Tehda jsme si mohli taky koupit toto auto ve verzi 4x4, ale nac??? Proc bychom to delali. Naopak 4x4 ma obrovskou nevyhodu v tom, ze auto je vyrazne tezsi! choulostivejsi na udrzbu a take vice basti. Tak proc to??

Jinak mnou vyjmenovana auta rozhodne nejsou dvakrat drazsi!!
        Soucasna verze VW Tiguan (4x2-jiny pohon me nezajima) v 1.4 TSI vyjde take do 440 000, Kia Sportage v mnou pozadovane vybave (1,6, druhy nejlepsi stupen vybavi vyjde na 513 000, ale da se take sehnat uz od ceny 420 000) A je to auto vne i uvnitr na urovni dnesni doby.
        Jasne, kdybych chtel levne, bytelne, auto s pohonem 4x4 (ale to bych musel zit nekde fakt v horach), tak bych mozna , ale mozna fakt nad tim uvazoval. Stejnak bych si ale urcite priplatil, a sel do neceho jineho (momentalne asi do Sportage:)) Me uz jen sokoval pristup prodejce Dacie(Renaultu), ktery mi doporucil, at si ihned po pripadne koupi Dasteru vymenim sterace, jelikoz ty gumicky co do toho davaji, je ausus.
        Tak jako pardon, ale rici tohle u auta za nemalch 400 000, to uz o necem svedci. To si radeji usednu za volant Kie v zakladnim provedeni a pripadne nasadim retezy a ozelim pohon 4x4. Zatim jsem vzdycky kam jsem chtel vyjel!!!

foto mango

mango 07.01.2011  14:23

« Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Popsal jsi to hezky a tvoje důvody jsou opravdu rozumné. :yes: Musím říct, že v práci máme Tranzita, který má jen ESP a moc mě překvapilo jak moc tento systém na sněhu umí, skoro bych řekl, že v tom máme 4-kolku. Na jednodušší interiér jsem zvyknutej ze Swifta, ale zase motor a jízdní vlastnosti to vynahrazují. Sportage se mi taky moc líbila (v TV), ale pak naživo mi přišla moc malá a taková jiná. Oproti tomu mě překvapila iX35, která na mě nechala dobrý dojem. Můj sem je koupit nové auto a 4-kolku TGB k tomu na hraní :-)

Tiguan v TSi-čku ale prý hodně baští jsem slyšel od známého, co ho měl -> teď si ale nevzpomenu jestli to byla ta 1.4 nebo 2.0

foto superkutil

superkutil 12.01.2011  09:58

« Re: Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

pellsi: Musím se smát tomu, že chceš řetězy nahrazovat pohon 4x4. Vůbec nevíš o čem mluvíš. Duster je nejlevnější 4x4, je to dělník s horším interiérem, ale pokud někdo chce dobrý poměr užitná hodnota/cena, tak Duster je dobrá volba. Je otázkou zda diesel či benzín. A Dacia, to už dávno není Rumun. Je to francouzská technologie s dohromady s japonskou. A to že se auto vyrábí v Rumunsku? No vždyť většina aut se začíná vyrábět na východ od nás. Slovensko, Polsko, Rumunsko, Bulharsko, Turecko, Ukrajina atd.

Samozřejmě pokud někdo chce luxusní auto, tak dá místo 400tis. něco přes milión. V podstatě to projede totéž a z místa A ho to doveze do místa B. Ale ve větším pohodlí. Otázkou je, zda se ty investované peníze někdy vrátí. ;-\

foto Zeek

Zeek 10.01.2011  10:48

« Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

No nechci nic říkat, ale oznámení že konkurence je v tomto případě za jednou tak vysokou cenu platí.. Duster ve verzi 4x2 stojí 200tis což proti tiguanu za 400 je opravdu polovina... jinak výhoda systému 4x4 je jasná..jak jízda v zimních podmínkách(i ve městě), tak vyhody ukázal i losi test:-)

acALIEN 09.01.2011  19:19

>:D >:D >:D

acALIEN 09.01.2011  19:21

« Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Cituji : ,,P.S.: Som zarytý loganista a priaznivec koncernu renault-dacia, takže mám trocha vahranený názor."

Dobre ti tak a uprimnou soustrast :-! >:D .

rudman10 09.01.2011  20:09

« Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

vidím, že ty tu žiadne auto nemáš a asi dlho mať nebudeš, podľa názoru asi nemáš auto a tvoje prvé bude určite nejaká fest nadupaná stará ojetina s prekrásnym interiérom, sklápacou strechou a aspoň 6 valcovým motorom

acALIEN 09.01.2011  22:08

« Re: Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Jezdim ve Fordu Mustang r.v. 2010. Skoro jsi se trefil, ale v lete tvuj odhad naplnim kompletne, koupim si nove Chevrolet Camaro v kabrioletu, ted to jde do prodeje. Uz se na nej tesim, nejvic se tesim, az spolu pojedeme lodi ze statu, je to krasne, kdyz pak vyjizdis z prostoru pro auta na pevninu..poprve v Evrope, krasnej pocit.

foto Xylo

Xylo 10.01.2011  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Já se jenom divím, že s Tvým vyhraněným vlusem čteš článek o rumunském SUV .... Hezky den z Rumunska :-)

acALIEN 10.01.2011  15:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Zajimalo me to, to auto vypada z venku dobre, coz je super benefit pro lidi, kteri si tuhle plecku z nejakeho duvodu koupi. Nicmene sam majitel ma racionalnejsi nazor na tenhle vuz, nez diskuteri.

foto Stefic

Stefič 10.01.2011  15:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

nějak nechápu proč tady urážíš normálně diskutující lidi. blábolit tady co všechno mám a co si ještě koupím umí každý. Dej sem na toho tvého virtuálního mustanga recenzi a fotky. Pak si popovídáme... Zatím jsi pro mě jen zabeďarovaný puberťák, kterých je v každé diskuzi plno... :no:

acALIEN 10.01.2011  16:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Tak na

Spokojenejsi?

Nikoho neurazim, jen mi vadi, kdyz nekdo o Dacii rika veci, jako ze ma interier stredni tridy atd...Majitel tohoto kousku je rozumny, vi co chce a proc si to koupil, nedela z toho superAuto...

defender110 11.01.2011  07:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

Za prvé: to že v něm jezdíš neznamená že ho vlastníš. Za druhé: vyfotit někde fotku mustála a dát ji za svoji umí každý. Za třetí: pořídit si v dnešní době mustang není zrovna známka nejvyšší inteligence ( pokud to není klasika z 64) - což bych utebe netipoval ani náhodou. Ten Duster je alespon vysoce praktický, na rozdíl od mustanga. Ale to je tvoje věc. Ale nic proti Mustangům, jsou to super káry.

foto ryman

ryman 09.01.2011  12:13

« Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

copak nevíš? spíš asi neumíš číst.. autor recenze je s autem spokojen. levnou kvalitní čtyřkolku potřeboval. tvoje osobní plačky tady přece nikoho nezajímají a úplně se míjí účinkem, proč jsi to sem vůbec psal? >:D navíc, to s tou první octávií jsi teda dost netrefil.. pokud je řeč o té úplně první a ne po faceliftu.. zkrátka na světě existují i lidé, kteří ví co chcou a nevadí jim vydat za určité hodnoty finanční prostředky.. posledni odstavec je taky k pobavení.. nic proti, ale opravdu postrádám jakýkoliv smysl tvého příspěvku pod touto recenzí..

"-- skrytý --" 09.01.2011  14:10

« Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

>:D Ďakujem za skvelú zábavu ty bavič. >:D Kuga sa Ti určite nepáči... to pobaví každého kto tieto autá reálne zvažuje kúpiť. Čiže má na to pripravené finančné prostriedky, isto rozumieš. >:D No a Tiguan to je zlatý klinec, ten prekvapí jedine Tvoju peňaženku. >:-[]

Ja zase nepochopím ako si niekto dokázal kúpiť suzuki ignis, či dokonca swift. Väčší bakeliťák je už snáď len thalia.

Pozri sa radšej do svojej garáže a výplody svojich plagátových snov a úvah o 4x4 si môžeš vyliať niekde pod redakčný test ;-)

Ronault. 09.01.2011  15:34

« Re: Dat za Rumuna pres 400 000?? No nevim

No a já vůbec nechápu proč ci chceš kupovat něco vyššího a přitom 4x2. To ti je 75 let, že nevlezeš do auta? Nebo chceš nutně zvyšovat bez důvpdu odpor vzduchu, spotřebu a těžiště? TO mi nedává smysl daleko více než levný interiér v levném autě.

Stejsn 07.01.2011  13:41

Subjektivně se mi to auto nelíbí

hlavně zepředu, příjde mi jako nějaký raný nedodělaný prototyp. Ale sto lidí, sto vkusů. Nicméně nejel jsem s ním a celkem bych si někdy rád udělal názor i jako pasažer a řidič, nejen jako divák. Zajímavý postřeh co se týká Dacií: Dustery a Sandera si častěji kupují Slováci, kdežto Logany Češi, aspoň mi to tak připadá.

pellsi 07.01.2011  13:55

« Re: Subjektivně se mi to auto nelíbí

Ted tak nad tim premyslim, vereis, ze mas i pravdu. Neco na tom je:) No, ja jsem toho Dastera ridil, je pravda, ze kdyz me prodejce navedla na nespevnenou bocni lesni cestu (v zime u Utechova v Brne), byl jsem v soku. Dal jsem pohon predni napravy a auto prokluzovalo a vubec nevyjelo, potom jsme to prepli a auto uplne bez problemu razilo cestu dal. Ale jak jsem psal nahore, potom se mi to pres noc rozlezelo, a rekl jsem si, dat za tohle auto 420 000 jenom kvuli tomu pohonu (jinak bych se o nej vubec nezajimal) to by me mrzelo a akorat bych se potom bouchal do hlavy, kdybych videl meho vysneneho Sportage za podobnou cenu v uplne jine kvalite (na pohon 4x4 seru s prominutim)

Stejsn 07.01.2011  14:09

« Re: Re: Subjektivně se mi to auto nelíbí

Já 4x4 vůbec nezatracuju, občas se svezu s A6 s trvalým pohonem všech kol a na tom co se děje venku je to zlatý auto. Minulý víkend jsme tahali moje Ritmo, co má letní kola, do garáže, která je na kopečku. Můj kombík se zimákama se sám vyhrabal do půlky a dál se nehnul. A6ka s Ritmem na špagátu to vyjela bez mrknutí a auto na laně ani necítila. (viz poslední obrázek v mojí galerii: [odkaz] ) Čili na čtyřkolkách fakt něco je, nehledě na ty různá popadaná auta ve škarpách během letošního zimního sněžení, kde ta A6 jela jak rolba naprosto jistě.

foto Blue-Sun

Blue Sun 09.01.2011  20:15

« Re: Re: Subjektivně se mi to auto nelíbí

No jo, jenže potom můžeš vypustit pohon 4x4 a rázem máš Dustera za mnohem nižší cenu, než tebou neustále omílaných čtyřistadvacet tisíc. A zase jsi někde úplně jinde. Srovnáváš nesrovnatelné a argumentuješ nesmyslem. Pokud uvádíš cenu čtyřkolky, přidej k ní cenu dalších čtyřkolek. Pokud 4x2, srovnávej ceny jen těch verzí, pak to má smysl a nepůsobí to jako hledání chyby na autě za každou cenu.

foto Dzosua-Kejleb

Džošua Kejleb 07.01.2011  14:59

pohľad na interiér

No pri pohľade na interiér vozidla vo videu som bol dosť sklamaný!!! Rovnaké prvky som mal ja vo svojom 12 ročnom Megáne >:D ovládanie autorádia na volante, páčky na sťahovanie okien... presne to isté... tak to teda nie je veľký pokrok a ešte k tomu v úplne novom aute! ale aj napriek tomu si nemyslím, že by to bolo zlé auto ;-) Prajem veľa len bezproblémových km, nech autíčko slúži :))

acALIEN 09.01.2011  19:22

« Re: pohľad na interiér

Vzdyt to spichli ze zbytku ve skladech...co cekas. Je to auto smontovane z odpadu, jen tomu dali celkem libivou kastli, ktera ale neni pozinkovana, takze za 5 let stejne shnije >:D :-! .

foto janodespota

janodespota 10.01.2011  11:34

« Re: pohľad na interiér

co ja viem, skody 120 a ziguliky nam tu hniju 20-30 rokov a stale funguju, preco myslis, ze Duster uz po 5 rokoch uplne zhnije? 8-s

acALIEN 10.01.2011  15:32

« Re: Re: pohľad na interiér

No u nas uz 120tku a zigulika na silnicich nepotkas, to je jedna vec. Druha vec je, ze na nich to nebylo videt, protoze si to kazdej hned pretrel stetkou, Metalizu stetkou neopravis :-). Jakmile ma novodobe auto korozy, tak je to tragedie a ostuda a Logany, ty taky nejsou pozink, ale maji onen ,,super ochranny nater :D, hnily kvalitne.

LEGOPARK 10.01.2011  16:20

« Re: Re: Re: pohľad na interiér

Pozink nema ani Mazda a donedavna ani Opel. Co mi k tomu povies?

acALIEN 10.01.2011  16:46

« Re: Re: Re: Re: pohľad na interiér

Jestli je pro tebe nedavna doba 1990, tak ti na to nereknu nic :D.

LEGOPARK 10.01.2011  17:21

« Re: Re: Re: Re: Re: pohľad na interiér

Mazda nezinkuje dodnes, Opel nezinkoval este v 1999 - len co ja viem!

acALIEN 10.01.2011  18:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: pohľad na interiér

Mas spatne info. minimalne o Opelu.

LEGOPARK 10.01.2011  19:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pohľad na interiér

Opel Omega poslednej generacie sa vyrabal do roku 2003 a zhodou okolnosti dnes som videl jeden dost hrdzavy na dverach.Astry F na tom boli podobne. A ak sa zinkovali, tak im to evidentne nepomohlo. Mazda nezinkuje a nielen Mazda. Zas oni to osetruju natermi, podobne aj Dacia. Dost si Logany vsimam a prisamfakt, som ziadny hrdzavy nevidel!

acALIEN 10.01.2011  20:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pohľad na interiér

Jj to hnilo tohle, ale to byly dobehove modely, v te dobe nezinkoval skoro nikdo, tohle byli posledni modely Opelu, ktere jeste jeli bez zinku.Vectra uz byla.

foto objekt21

objekt21 31.10.2012  23:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pohľad na interiér

mne zhnila Astra H :-(

(tiez ma to prekvapilo)

foto Blue-Sun

Blue Sun 09.01.2011  20:17

« Re: pohľad na interiér

Na druhé straně - bylo to funkční a spolehlivé? Pokud ano, co řešíš?

"-- skrytý --" 10.01.2011  19:21

« Re: Re: pohľad na interiér

Opel koroduje uz v predajni ja som mal 2xastru a to H a G autá super až na plech fakt nic moc ale pokiaľ má dácia plech aspoň taký ako tie z roku 77 tak to vydrží dlhoooooo dlhoooooo možno si aj ja kúpim jednu dáciu 4x4 je to lacné a nato načo ja používam auto je postačujúce a motor má ako ja v megane a ja som tu Dáciu videl naživo a tvrdím že je krásna a terém v pohode :yes:

"-- skrytý --" 07.01.2011  18:14

Reakcia na interiér a 4x4

Čo sa týka interiéru, je síce strohý ( sto ľudí - sto chutí ), ale je tam všetko čo potrebujem. Je pravda, že svetielka a viac moderných gombíkov dodajú autu aj krajší estetický dojem, no ja som si ho kupoval nie len kvôli dizajnu ( vonkajší dizajn pre mňa na jedničku ), ale hlavne preto, aby ma previezol po našej pre osobáky veľakrát neprejazdnej ceste na chatu, kde ma už neraz vyťahovali z blata. Kým som neuvidel nového Dustera, rozmýšľal som nad viacerými značkami. No stále ma odradila cena vozidla a v tej nižšej cenovej kategórii pre mňa šité auto neexistovalo. Preto som rád, že som vydržal a dočkal som sa. A pohon 4x4 veľmi oceňujem. Pre tých čo terén veľmi nevyužívajú možno nemá zmysel, prajem im aby si našli auto, s ktorým budú spokojný a splní ich požiadavky tak ako Duster mne. :yes:

acALIEN 09.01.2011  19:23

« Re: Reakcia na interiér a 4x4

Presne tak, ty jsi presne clovek, pro ktereho tohle auto je. Nic necekas, jen potrebujes dojet na chatu po polni ceste. :yes:

foto spider81

spider81 07.01.2011  19:03

suhlas

"-- skrytý --" 07.01.2011  19:39

suhlas

"-- skrytý --" 08.01.2011  00:55

4x4

Dobrá volba, jen bych asi šel do nafty, ale to je věc názoru. Jinak Duster je nezmar, kam strčí čumák, tam projede a vyjede. Osobně jsem ho zkusil a v terénu jako v bavlnce, holt Nissan. Ať slouží.

Mirasr 08.01.2011  17:10

« Re: 4x4

naftu zrovna nedoporučují kvůli výdrži něvim nějakých drahých součástek. Napsali 150 000km a konec s motorem. Jinak je určitě úspornější. A co ten pozink? Má to tahle dacia? Mě by stačila dvoukolka

LEGOPARK 09.01.2011  13:36

« Re: Re: 4x4

150.000km s 1,5 dCi a konec? Kde si to cital? Je to osvedceny a snad najrozsirinejsi diesel od renaultu.

Mirasr 09.01.2011  16:27

« Re: Re: Re: 4x4

Četl jsem to ve světě motorů 30/2010. ;-\

LEGOPARK 09.01.2011  16:45

« Re: Re: Re: Re: 4x4

Tak to by som ten clanok rad videl...

"-- skrytý --" 09.01.2011  18:13

« Re: Re: Re: Re: 4x4

jj, něco takovýho tam opravdu bylo (nějak že se rozpadnou ložiska klikový hřídele či co). Ale ani na německejch fórech se ten motor nejeví jako problémovej (mimo extrémní citlivosti na kvalitu paliva, to se tam rozebírá často).
              V SM píšou spoustu různejch věcí. Například xkrát tam bylo, že do Octavie Combi 4x4 se dával 1.9 TDI / 96 kW (jak jsou takový ty sloupečky na kraji s historií modelu), přičemž takovej motor se do oné verze nikdy nedostal, a párkrát už jsem tam taky zahlédl, že Haldex je viskózní spojka.

LEGOPARK 09.01.2011  23:14

« Re: Re: Re: Re: Re: 4x4

Tak tvrdit, ze motor 1,5 dCi odide po 150000km je viac ako odvazne. Nikdy som o takom niecom nepocul. Zrejme SM uz nie je to co byval za komancov... ;/

Osobne si myslim, ze konkretne tento motor by mal dost vydrzat. Inak by ho nedali do auta akym je Duster, ktore je urcene pre "divoky vychod". Kazdopadne sa mi zda byt ten diesel vhodnejsi do Dusteru, ako ten benzin. No a mozno viete, mozno nie - tento rok by mal prist aj motor 2,0 TdCi a do zakladu by malo pribudnut ESP.

"-- skrytý --" 10.01.2011  03:36

« Re: 4x4

To auto je rachotina co jezdí jak škoda120 s pohonem 4 kol.
                  A to ještě nic moc pohonu, protože to nemá zámek diferenciálu a redukční převodovku, takže to co projede projedete v té staré škodovce skoro taky.
                  Rázy do volantu od nerovností, pevnost a slícování plechů, zvláště pak pátých dveří, sedačky, hluk, bezpečnost, balonovitý projev jízdy, prostě Duster je taková škoda 120 vyráběná v roce 2011.
                  Za 400k v tomto případě možná 460k to koupí jen naprostý pakoš.
                  Uvažoval jsem o něm, ale pak jsem se v něm svezl a :no: :'-(
                  Raději si koupím mírně jetou octávku v kombíku, případně ford mondeo a na terén ladu nivu, vyjde to na těch 300 - 400k taky, ale na silnici se nebudu trápit a v terénu s nivou něco vyjedu. Když vidím jak na tom videu projíždějí kalužiny a říkají tomu zdolávání terénu, musí se člověk smát :-)
                  Do terénu to není, na silnici taky ne, pak si rozumný člověk musí položit otázku, má cenu za to dát tolik peněz ??? Odpověď: nemá !!! Bohužel ;-\ Pokud by cena byla podobná jak u loganu, pak by se tomu dalo odpustit hodně, ale 400 litrů, ne néé to ať si nechaj ;-)

Brandon Walsh 10.01.2011  08:36

« Re: Re: 4x4

Raději si koupím mírně jetou octávku v kombíku >:D >:D a je to tu zas jo jo vochcafka f tdicku na tu nema nic >:D >:D >:D :no: strasne sa mi pacia tieto priblble prispevky ako sa kazdy stara do penazi druhych a nakoniec argumentuje ze by si kupil vochcafku >:D

foto Barrichello

Barrichello 10.01.2011  09:04

« Re: Re: Re: 4x4

vochcávka je sen českýho národa, tos ještě nepochopil?

"-- skrytý --" 10.01.2011  10:45

« Re: Re: Re: Re: 4x4

Nejde o peníze druhých, kup si třebas bugatti veyron, když na to máš, já hodnotil auto a peníze co stojí !!!
                        A když chceš dneska koupit něco rozumného a velkého, tak cobál octávka nebo combál mondeo je podle mého nej volba na silnici za ještě rozumné peníze.
                        Diesel se mě navíc hnusí, takže tdi nechci, ale FSI, RS případně přeplňovaný 2,5l od fordu, to je jiná ;-)
                        Projeď se ve 2 roky starém mondeu a pak ve fungl novém Dusteru (je to za stejné peníze) a pak bych byl zvědavej, kdo by si dobrovolně koupil Dustera, je to za ty peníze drahý, Logan, Sandero se prodávají pod 200 000 do stejné ceny patří i ten Duster, to je můj názor.
                        Jak jsem říkal, chtěl jsem ho, ale po svezení už ho nechci a raděj si koupím ojetý jiný.

LEGOPARK 10.01.2011  10:53

« Re: Re: Re: Re: Re: 4x4

Roomster ma vacsi kufor ako Octavia a pre mna 190cm vysokeho cloveka ROVNAKY priestor vopredu ako Octavia. Ale do Roomstra by si Ty nesadol, lebo to uz je pod Tvoju uroven, ze?

"-- skrytý --" 10.01.2011  13:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4x4

Romster je krabice, a má pro mě blbé řízení, není to ono. Dojem z řízení mi tam prostě chybí, těžko se to popisuje. Z toho důvodu bych si ho nekoupil.
                            Ale co se týče image nevadí mě jezdit (na určité vyjímky) v čemkoli, i když jsou auta sociálně výš a níž, třeba Logan, to je vyloženej babolap a i když mám okolí na háku, nebavilo by mě poslouchat každej den v práci posměšky kolegů :-)
                            Kufr v 99% případů kdy jedu s autem nevyužívám, ty kombíky jsem uvedl spíše jako náhradu Dusteru s podobným nebo větším zavazadlovým prostorem. Pokud pominu velikost a praktičnost, síť servisů, spotřebu, poruchovost a zaměřím se čistě na pocit z jízdy a zábavu za volantem, tak romstera strčí do kapsy hodně konkurečních značek (např. Fiat) tak jak škodovka zabodovala s octávkou, to samé potřebuje zopakovat a ne jen vzít podvozek a motor od VW a narvat na to co největší krabici s co největším kufrem, co vypadá pořád stejně a prostě v dnešní době už nudně.
                            Kdyby škodovka místo Yetyho pustila do výroby vzhledově něco podobného [odkaz] a dala na to rozumnou cenu v základu ne moc vyší než Duster s výbavou, případně by udělala českou obdobu Touarega, měla by kšeftů plno a lidi by si nemusely kupovat Rumunské auta, které mají 10 let skluz ve vývoji.

LEGOPARK 10.01.2011  15:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4x4

Bol som dnes v Dacii a som predajcovi spominal co pisali v SM, tak cumel na mna jak... ze 1,5 dCi je jeden z tych vydarenejsich od Renaultu prave. Vraj si mam precitat recenzie na Nemeckych weboch...

foto ufoun-zeleny

ufoun zeleny 23.01.2011  16:18

« Re: Re: Re: Re: 4x4

vzdyt si kupte co chcete. nikdo vam nebrani. sve duvody mate, ale vase duvody nemaji ostatni. pisete ze hodnotite auto, aha, jak s hodnocenim auta souvisi tedy vase: to koupí jen naprostý pakoš?. Stejne jako si nedovedu predstavit, jak jedete po silnici necim v cem se nebudete trapit a pred polni cestou k chate presedate do nivy.... (kterou jsem tam jakozto druhe auto mel kde? mozna vytahl z futralu od housli a nafoukl sifonem ;-) :-) )
                          Proste zalezi na tom, na co kdo auto potrebuje, chce, co se mu libi atd. a to jsme kazdy jiny. Tak to bude a tak to je. Kazdy bude mit sve duvody. ;-) Takze majitel Dacie sve duvody ke koupi mel, tak at mu slouzi.

Mirasr 10.01.2011  19:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4x4

Je tam napsáno že když se motor bude vytáčet a jako že bude páč má krátký převodový stupně tak proletí ojnice blokem tohle je tam napsáno

"-- skrytý --" 09.01.2011  14:05

« Re: Re: 4x4

Dvoukolka má jinou zadní nápravu.

Ronault. 09.01.2011  15:36

« Re: Re: 4x4

Známý měl 1,5 dCi jako služební v předešlém autě, dostal ho ještě po někom ve firmě. Po několika letech tam bylo nalítáno statisíce kilometrů a jezdil, navíc jeho zacházení s autem teda nic pěkného.

"-- skrytý --" 09.01.2011  16:29

palivo

Podle Informací, máte motor, který běžně může jezdit jen na ethanol. Zajímalo by mě jak se auto chová i s tímto palivem Jinak koroze na loganech se objevuje vcelku často podle diskuze na jiném webu, Takže by to asi chtělo hlídat. Navíc záruka bude určitě na PROREZIVĚNÍ plechu. Což za 6 let opravdu nejde. Ale rez se objevit může.

foto Ladi

Ladi 09.01.2011  19:05

Servisní intervaly

Je pravda,že v reálu vypadá líp jak na fotkách :yes: ,jen mě zaráží servisní intervaly - olej v obyč. benzinu 30 tis. Km nechápu a výměna vzduchového filtru v 90 tis. je už fakt na palici 8-s

"-- skrytý --" 10.01.2011  13:12

EDS

Z toho videa (6:40-6:50) je vidět, že tomu autu chybí elektronická uzávěrka zadního diferenciálu. Docela škoda, protože se může stát, že hrabou tři kola a auto se stejně nehne...

foto superkutil

superkutil 12.01.2011  10:27

« Re: EDS

Vylepšení se dočkal také pohon všech kol, konkrétně zadní diferenciál, který je u ruské verze samosvorný a nebo s uzávěrkou.

"-- skrytý --" 12.01.2011  10:34

« Re: Re: EDS

Tak to by mohli snad dodávat i sem na trh.

foto PALO-Prius

PALO-Prius 11.01.2011  11:34

Lepsie video po cesky

Zdroj TV: [odkaz]

foto jenik1

jenik1 12.01.2011  08:42

Koroze

Soused si koupil Logana stejně jako já Fiata Pandu v roce 2006, je garážovaný stejně jako moje Panda. Jenže koncovka výfuku u Pandy je pořád jako nová, kdežto ta u Loganu je zrzavá od rezu jako liška. A to mi ještě potvrdil, že mu upadl držák výfuku pod autem (také rez).

foto Fugi

Fugi 01.02.2011  12:33

Výměna filtru ???

Osobně nic proti Dusteru nemám, naopak ve verzi 4x4 má i určité moje sympatie a klidně bych se v něm rád svezl. Ovšem výměna vzduchového filtru po 90.000km je bohapustý nesmysl. U svého auta jsem ho naposledy měnil po ujetí 20.000km a byl už docela černý, po ujetí toho co píšou u dacie z něj musí už dávno být neprodyšný uhel...

"-- skrytý --" 16.02.2011  10:57

Styling PACK (ochranné lišty dverí, blatníkov,...)

Aký je váš názor na styling PACK? Hodil by sa podľa vás k Dusterovi v čiernej metalíze, resp. bol by Duster s ochrannými lištami dverí a blatníkov krajší snimi alebo bez?

Stejsn 16.02.2011  12:57

« Re: Styling PACK (ochranné lišty dverí, blatníkov,...)

Můj názor, který nikomu nenutím, je že tomu designově nepomůže ani svěcená voda.

"-- skrytý --" 15.04.2011  07:46

Nové auto,ale 11 let starej motor

Ahoj,koukal jsem na tvé fotky a zaráží mě fotky tvého motoru. Tento úplně stejný motor mám v 11 let starým Renaultu Scenic. Taky mohli do nového auta dát novější konstrukci motoru. Tady asi šetřili úplně na všem.

jmurjr (H22A7) 15.04.2011  10:16

« Re: Nové auto,ale 11 let starej motor

no, ale zase ma vychytane vsetky muchy a uz sa nepokazi tak lahko. mne by to vobec nevadilo, ked by bol motor starej konstrukcie. ved v murcielagu je motor, ktory ma zaklady este v miure.
      a takisto ked splna poziadavky EU, a splnal by moje na spotrebu a vykon, tak by som toto vobec neriesil. mozno by do dustera nebolo zle davat aj 1.9 hladky diesel s vykonom cca 55kW, aby bol na cely zivot auta.

"-- skrytý --" 09.05.2011  13:24

Ďalšie skúsenosti

Pre Ranger123 : Možeš mi dať po skúsenostiach s Dusterom bližšie info o spotrebe a prevádzke tohto auta? Koľko km máš už najazdené....atď. Vďaka...

foto geni3ds

geni3ds 06.10.2011  08:59

zkušenost po delší době

ahoj ranger123, nechceš napsat nějaké nové poznatky, zkušenosti po delší době, už ho maš rok.....