Škoda Favorit 135 LX

Škoda Favorit, foto 1 Škoda Favorit, foto 1 Škoda Favorit, foto 2 Škoda Favorit, foto 3 Škoda Favorit, foto 4 Škoda Favorit, foto 5 Škoda Favorit, foto 6 Škoda Favorit, foto 7
Škoda Favorit, foto 8 Škoda Favorit, foto 9 Škoda Favorit, foto 10 Škoda Favorit, foto 11 Škoda Favorit, foto 26 Škoda Favorit, foto 27 Škoda Favorit, foto 28 Škoda Favorit, foto 29 Škoda Favorit, foto 30 Škoda Favorit, foto 31 Škoda Favorit, foto 32 Škoda Favorit, foto 33 Škoda Favorit, foto 34 Škoda Favorit, foto 35 Škoda Favorit, foto 36 Škoda Favorit, foto 37 Škoda Favorit, foto 38 Škoda Favorit, foto 39 Škoda Favorit, foto 40 Škoda Favorit, foto 41 Škoda Favorit, foto 42 Škoda Favorit, foto 43 Škoda Favorit, foto 44 Škoda Favorit, foto 45 Škoda Favorit, foto 46 Škoda Favorit, foto 47 Škoda Favorit, foto 48 Škoda Favorit, foto 49 Škoda Favorit, foto 50 Škoda Favorit, foto 51 Škoda Favorit, foto 52 Škoda Favorit, foto 53

Přezdívka auta Fáčko Rok výroby 1993 Koupeno ojeté najeto [km]:226000 tuning/stylingoznačené * palivo: LPG počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1289 výkon [kW]: 50 / 43 * zrychlení 0-100 km/h [s]: 17 maximální rychlost [km/h]: 160 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 14 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 10

Auto zakoupenu v rijnu 2007 od soukromnika nedaleko HK. Vozidlo me stalo 20.000,-, coz si myslim, ze na stav je velice pekne. Zejmena si cenim toho, ze vuz je vybaven LPG, takze je levny provoz. Auto ma cervenou barvu, bylo vyrobeno v roce 1993 a motor ma vykon 50kW. Ridicovy dvere maji bohuzel jiny odstin cervene, protoze byly menene za jine (pritelkyne byvaleho majitele vuz odrela na parkingu). Z prvniho pohledu je videt, jak se opravovaly lemy, protoze je to prestrikavane jinym odstinem cervene, nez je zbytek vozu a tak se to neda nevsimnout. Auto jsem kupoval, kdyz melo najeto cca 180.000km, ale budik na tachometru ukazoval 219.000km. Ovsem uz pri prvnim telefonatu me prodejce upozornil na to, ze byla menena palubni deska, takze to ukazuje vic.

Na aute byly meneny v nedavne minulosti vsechny 4 tlumice, tesneni pod hlavou, nova baterie, vymeneny komplet vyfuk, jsou tam nove desticky (kotouce musim vymenit).

Vuz je vybaven centralem na DO, v prednich svetlech ma stroboskopy (zatim jsem je nepouzil), stresni okno, plastove prahy, predni mlhovky, cira sklicka blinkru na blatnicich, rozperna tyc tlumicu, 6ti tonova sirena, autoradio, 4x repro (2x Sony X-Plod, 2x noname), elektricke stahovani prednich okenek a celkove odlucneni kabiny od motoru (natazena jakasi hmota na stene motor - kabina). Ve voze se nikdy nekourilo, coz jsem moc rad, ponevadz nejsem taky kurak.

Pokud vas neco o voze zajima, nevahejte se zeptat dole v diskuzi.

Silny vykon - 50 kW, dokonale sestelovani LPG (pekna spotreba - silny tah) a zcela urcite levny provoz. Toto auto jezdi skutecne za hubicku, provozni naplne taky nejsou nijak drahe a pojisteni je taky nizke. Jako pozitivum bych taky uvedl nizkou cenu nahradnich dilu, kdyz je jich potreba.

Ze slabych stranek bych vyjmenoval vysokou nachylnost k reznuti zejmena lemu a prahu a patych dveri. Dalsi negativum je rezonovani, drnceni vseho mozneho, pri vyssi rychlost (>80km/h) se od stresniho okna ozyva meluzina (uz opraveno - pretesneno). Pate dvere pod spoilerem jsou nakazeny rzi, ktera pronikla uz i dovnitr, takze na jare / v lete se bud vymeni pate dvere nebo se to vybrousi a da do kupy (na jare 08 koupene pouzite zdrave dvere:))

Zatim nic vazneho, bezne opravy (vymena steracu, opraveni budiku tachometru a nejake dalsi drobnosti, kapaliny), vymena benzinove pumpy, vymena chladice, vymena benzinovych hadicek, nove membrany LPG, nikdy nekoncici upravy drnciciho interieru :-)

Koupil jsem to od pana, ktery se o to pekne staral, byl 3. majitel, ale od prvni koupe vozu bylo neustale v rodine. Prodejce velice solidni, kazdou "zavadu" mi vysvetlil, nic neskryval, bylo videt, ze je to ferovy chlap. Jeste mi k tomu pridal novy komplet cely vyfuk.

30.12.2010 13:25

Silentbloky po druhe

Tak opet zacalo bouchani, pri pridani plynu auto jelo doleva, pri sundani doprava ... kdyz jsem chtel povolit srouby praveho predniho kola, tak jsem zjistil, ze cele kolo ma asi 3cm vuli dopredu-dozadu, ktera byla zpusobena OPET velmi kvalitnim ruplym cinskym silentblokem, ktery jsem v lete menil. Takze jsem si objednal ORIGINALNI zadni silentbloky prednich ramen na stary typ, k tomu 2 objimky, vymenil a je to super. Ted uz muzu mit klidne spani, ze mi to vydrzi, protoze to je kvalitka narozdil od cinskych smejdu.

13.12.2010 22:56

dalsi a dalsi opravy

Je to stale dokola, furt neco. Luplo zadni lozisko, takze me cekala vymena, doufam, ze tyto co jsem koupil (Meyle) vydrzi o neco dele nez cina, co tu doted byla - po sundani bubnu se doslova vysypaly valecky z loziska. Dalsi vec jsou LPG membrany, ktere vydrzely presne 50.000km a tak je auto zrovna u elpegisty na vymene :-) Snad bude zas na chvili pokoj :-)

25.10.2010 13:11

Silentblok pumpy

Tak se objevil zas problem. Jelikoz jsem 10.10.2010 menil vodni pumpu (ktera byla bez silenbloku), musel jsem ho ten den koupit. A v nedeli ma otevreno jen AutoKely.. OK, dojel jsem tam, koupil silent, namontoval a jel. A ejhle, pri prudsim rozjeti nebo pri rozjeti do kopce se ozyvaly mooc velke vibrace zprava odpredu.. co to, ptal jsem se. Na sraze favoritu jsem to konzultoval s klukama a po shlednuti vozu a motoru v zaberu (rucka + pokus o rozjeti) bylo jasno - je vadnej onen NOVY silentblok - mekka guma. Tak jsem nasledne koupil novy, GUMOKOV, v sobotu 23.10.2010 vymenil a je to OK... takze pouceni, ted uz opravdu NIC nebrat z AutoKelly. Jsou to shit dily (a ja si myslel, ze aspon GUMA bude dobra.. prdlasj), radeji tam uz nekoupim ani zadne tesneni..

10.10.2010 19:08

Servis 10.10.2010

Dnesnim dnem dostalo Facko celou novou spojku LUK a take se vymenila tekouci vodni pumpa. Soucasne se vymenil starter za feldacky, protoze dosavadni uz odslouzil :) Doufam, ze ted budu zas nejakou chvili jezdit bez nutnych oprav.

4.8.2010 16:55

Karambol

Tak mam za sebou karambol. V pondeli jsem u mechanika menil poloosy, ktere jsem zakoupil. Bohuzel mi prodejce zatajil stav kloubu, a tak pri jizde mestem mi z niceho nic levy vnitrni kloub rupnul, poloosa z nej vyletla a kolo se vyvratilo. Navic k tomu vyletl i spodni cep z tehlice, ktery ovsem byl zajisteny sroubem, ktery nerupnul. Utazeny byl, takze mi neni jasne, jak mohl vyletnout. Nastesti se krome par drobnosti horniho ulozeni tlumicu neposkodilo. Kdyby vedle me jel cyklista, tak je po nem, protoze me to hodilo na pravy obrubnik. Stat se mi to na dalnici (po ktere jsem mimochodem jel od automechanika), tak by asi bylo po mne. Uz jsem poucen, ze priste kupovat radeji nove klouby a poloosy si repasovat sam.

3.6.2010 19:57

Opravy

Vzhledem k tomu, ze se mi ozyvalo bouchani pri sundani / nandani nohy z / na plynovy pedal, tak jsem asi tyden hledal pricinu. Ani me nenapadlo se kouknout na silentbloky ramen, protoze jsem je daval pred rokem komplet nove (cela ramena vc. silenbloku). Bohuzel cinska replika vydrzela jen rok. Tudiz nasledovala vymena na prave strane, bouchani prestalo. Ovsem pri vyssich rychlostech bylo znat, ze prava strana ja "oukej", ale leva ne. Projevovalo se to pri sundani nohy z plynoveho pedalu tim, ze se cele auto jakoby svezlo doleva, pri sesplanuti pedalu zase doprava. Bylo to tim, ze byl vadny silentblok i na leve strane, coz zpusobilo "nevyvazenost" vuli (napravo uz bez vule, vlevo s vuli) a tak me cekala vymena i leveho silentbloku. Vse probehlo v poradku, auto jiz nyni jede uplne rovne, prestalo i lehke klepani do volantu a nikde nic neboucha.

13.5.2010 19:00

Opravy a úpravy

Dnes probehla vymena 2. a 3. dilu vyfuku, ktere byly derave. Soucasne jsem vymenil i "sluchatko", kde uz byl vyslochtany silentblok. A zapomel jsem uvest, ze v prosinci '09 jsem namontoval denni sviceni. Mrknete na fotky :-)

6.5.2010 23:21

Vymena stropu

5.5.2010 - Tak jsem narazil na pekny, neposkozeny cerny originalni strop, ktery byl navic po nekurakovi, tak jsem si ho namontoval =) porizovaci cena 50,- + 40,- za projete PHM, takze luxus. Zmenu muzete posoudit na fotkach :)

17.3.2010 21:13

Vymena motoru

Z duvodu pravdepodobneho rupnuti tesneni pod hlavou (po cca 20.000km od vymeny ?), nebo spis ruple / spadle vlozky probehla vymena motoru. Ted tam mam 135ku, takze o trochu nizsi vykon, nicmene slape krasne, pretesnil se + se vymenily rozvody, takze snad mi vydrzi. Ve sklepe mi tim padem lezi 136X na rozborku.

15.6.2009 15:42

Opravy 15.6.

Tak jsem po vymene ventilatoru na chladici. Take jsem shazoval prevodovku, abych vymenil venec na setrvaku, jehoz zuby uz nebyly temer zuby (dilo, ktere vykonal Feliciacky starter z dieslu na fackovym venci si muzete prohlednout na fotkach=)). Take jsem vymenil jeden homo kloub, dal do kupy zadni brzdy a vymenil kulisu razeni, takze ted uz jde radit pekne, presne a hlavne bez zbytecnych vuli, ktere v urcitych otackach zpusobovaly neprijemne drnceni.

14.4.2009 14:09

Opravy

Tak mam za sebou dalsi kousek oprav - pretesnena olejova vana - po ujeti 500km olej nezmizel, pod autem prestaly byt olejove skvrny, tak doufam, ze to vydrzi :)

2.4.2009 22:15

Opravy a novinky :)

Tak jsem do jara vstoupil novym obutim (Pirelli P6 185/60 R14) na svych 14" ALU, poridil si novou LPG bombu s platnosti jeste 6 let, nechal si vyvarit oba predni lehce zrezle podbehy, vymenil ridicovo predni svetlo za origo, dal si do kupy ukazatel stavu benzinu (aspon mi neustale nelita rucicka po celem budiku) a tak by to uz melo byt v poradku :-)

7.3.2009 17:23

Oprava

Dnes probehla vymena prednich lozisek, uz bylo na case. Takze uz to nehuci :-)

26.2.2009 17:25

Opravy

Dnes probehla repase brzd - nove pistky, nove brzdove hadice. Uz to konecne brzdi soumerne a neujizdi do strany pri brzdeni :-)

26.1.2009 17:39

Opravy

Problehla vymena alternatoru, prednich ramen a cepu rizeni + udelana geometrie. Konecne uz jedu rovne a dobijim :-)

12.1.2009 00:00

Vymena komplet horniho ulozeni prednich tlumicu + vymena lozisek v zadnich kolech. Uz se mi neklepe volant a nehuci zadni kola, parada :-)

25.10.2008 00:00

Dnes probehla vymena tesneni pod hlavou .. juchuu uz mi nemizi voda, olej a neprehriva se to :o) Diky Tome za pomoc !:)

13.10.2008 00:00

Instalovano topeni z Feldy :-) To topii, nebo spis zhne

27.9.2008 00:00

Novy starter z Felicie, to tociii :)

10.9.2008 00:00

Osetreni zadnich lemu, vybrouseni, zatreni antikorozni barvou, pridelani plastovych lemu :) Nova kourova zadni svetla - origo :)

3.8.2008 00:00

Pridany fota novych ALU kol z dnesniho Skoda Favorit srazu :-) Ja myslim, ze dobreee ne ? :-)

1.8.2008 00:00

31.7.2008 koupena nova 14" ALU kola a dnes namontovana, zatim pouze foto z mobilu, lepsi foto zitra :-)

5.6.2008 00:00

Vymena LPG membran, volnobeh stabilni, nechcipe :o) + "oprava" rezavych mist (zatim tech, ktere nejsou zvenci videt :o))

9.5.2008 00:00

Konecne NOVE pate dvere bez KOROZE :)))

5.5.2008 00:00

Vymenena palivova pumpa za novou (tekla, nekde praskla), vymena benzinovych hadicek, vymena chladice (bouchnul) + prevence (moznost zapnuti ventialtoru chladice tlacitkem na palubni desce), pretesnene stresni okenko (klasickym tesnenim do dveri - parada, netece nefouka), vymena brzdovych desticek, vymena manzety + ocisteni a promazani homokinetickeho kloubu na leve poloose

15.2.2008 00:00

- nove fotografie Facka :-)

15.2.2008 00:00

- koupe radia bohuzel neprobehla, za to jsem si tam dal radio VW Beta z naseho byvaleho auta VW Vento :-) Hraje to lepe, ma to zelene podsviceni (hodi se krasne k interieru)

6.2.2008 00:00

- Instalovano nove radio (VW Beta), ale zda se, ze jen docasne, schyluje se ke koupi Panasonic CQ-C1300GN. Tak se uz tesim.
- Probehla oprava pistku na leve predni brzde, uz nepiskaam :)

12.1.2008 00:00

- 11.1.2008 koupene a namontovane mrizky na mlhovky, predelani 12V autozasuvky ze stare male za novejsi klasickou
- 12.1.2008 koupen a namontovan stredovy panel s prodlouzenim ze Solitaria :)

Další vozy Škoda Favorit

Nikde me zatim nenechal (kdybych nemel LPG, tak by me asi nechal - praskle benzinove hadicky) :)

7b davam jen kvuli tomu, ze mam v kufru 45l LPG bombu, takze toho mista tam tolik nezbylo. Ale jinak v interieru je to prostorne dostatecne, 5 lidi v tom dojede.

Jizdni vlastnosti nejsou nejhorsi, ale zaroven ne nejlepsi. Mne dost pomaha rozperna tyc tlumicu, je to s ni znat, ze se to tolik nekrouti v zatackach.

Nemam problem, mne i spolujezdcum se jede pohodlne, az na jednu vytku - sedacky. Po delsi jizde me z nich trochu boli zada.

Provozno naklady - co se tyce spotreby, tak LPG mam kolem 9l, benzin jsem nemeril. Ale trochu mi to papa olej, proto 8b.

Naprosta spokojenost, 100% dostupnost dilu za levny peniz.

S vykonem jsem spokojeny, vzhledem k tomu, ze mam 50kW karbec si nestezuju, jede to celkem svizne.

Spokojenost - LPG kolem 9l, benzin jsem nemeril.

Diky protihlukove sade, kterou mam, je to celkem v pohode. Motor je slyset, ale neni to tak hrozne jako favoriti bez te sady.

Na kratsi vzdalenosti spokojenost, po delsim case z nich boli zada.

Brzdy super, jsem spokojeny. Myslim, ze vyrobce zvolil vzhledem k vaze vozu idealni brzdny system.

Diky LPG bombe se o dost zmensil, ale i tak se mi do nej vejdou 4baliky vod :D