Rysguf. (muž 38 let) Poslat zprávu

Peugeot 407 1.6 HDi Griffe

Peugeot 407, foto 1 Peugeot 407, foto 6 Peugeot 407, foto 7 Peugeot 407, foto 8 Peugeot 407, foto 10 Peugeot 407, foto 11 Peugeot 407, foto 12 Peugeot 407, foto 13
Peugeot 407, foto 15 Peugeot 407, foto 16 Peugeot 407, foto 17 Peugeot 407, foto 18 Peugeot 407, foto 19 Peugeot 407, foto 20 Peugeot 407, foto 21 Peugeot 407, foto 22 Peugeot 407, foto 23 Peugeot 407, foto 24 Peugeot 407, foto 25 Peugeot 407, foto 26 Peugeot 407, foto 27 Peugeot 407, foto 28 Peugeot 407, foto 29 Peugeot 407, foto 30 Peugeot 407, foto 31 Peugeot 407, foto 32 Peugeot 407, foto 33 Peugeot 407, foto 34 Peugeot 407, foto 35 Peugeot 407, foto 36 Peugeot 407, foto 37 Peugeot 407, foto 38 Peugeot 407, foto 41 Peugeot 407, foto 42 Peugeot 407, foto 43 Peugeot 407, foto 44 Peugeot 407, foto 45 Peugeot 407, foto 46 Peugeot 407, foto 47 Peugeot 407, foto 48 Peugeot 407, foto 50 Peugeot 407, foto 53 Peugeot 407, foto 54 Peugeot 407, foto 55 Peugeot 407, foto 56 Peugeot 407, foto 57 Peugeot 407, foto 58 Peugeot 407, foto 59 Peugeot 407, foto 60 Peugeot 407, foto 61 Peugeot 407, foto 62 Peugeot 407, foto 63 Peugeot 407, foto 64 Peugeot 407, foto 65 Peugeot 407, foto 66 Peugeot 407, foto 67 Peugeot 407, foto 69 Peugeot 407, foto 70 Peugeot 407, foto 71 Peugeot 407, foto 72 Peugeot 407, foto 73 Peugeot 407, foto 74 Peugeot 407, foto 75 Peugeot 407, foto 76 Peugeot 407, foto 77 Peugeot 407, foto 78 Peugeot 407, foto 79 Peugeot 407, foto 80 Peugeot 407, foto 81 Peugeot 407, foto 82 Peugeot 407, foto 83 Peugeot 407, foto 84 Peugeot 407, foto 85 Peugeot 407, foto 86 Peugeot 407, foto 87 Peugeot 407, foto 90 Peugeot 407, foto 96 Peugeot 407, foto 97 Peugeot 407, foto 98 Peugeot 407, foto 99 Peugeot 407, foto 100 Peugeot 407, foto 101 Peugeot 407, foto 102 Peugeot 407, foto 103 Peugeot 407, foto 104 Peugeot 407, foto 106 Peugeot 407, foto 107 Peugeot 407, foto 108 Peugeot 407, foto 110 Peugeot 407, foto 111 Peugeot 407, foto 112 Peugeot 407, foto 113 Peugeot 407, foto 115 Peugeot 407, foto 116 Peugeot 407, foto 117 Peugeot 407, foto 118 Peugeot 407, foto 119 Peugeot 407, foto 120 Peugeot 407, foto 121 Peugeot 407, foto 122 Peugeot 407, foto 123 Peugeot 407, foto 125 Peugeot 407, foto 126 Peugeot 407, foto 127 Peugeot 407, foto 128 Peugeot 407, foto 129 Peugeot 407, foto 130 Peugeot 407, foto 131 Peugeot 407, foto 133 Peugeot 407, foto 134 Peugeot 407, foto 135 Peugeot 407, foto 138 Peugeot 407, foto 139 Peugeot 407, foto 140 Peugeot 407, foto 141 Peugeot 407, foto 142 Peugeot 407, foto 143 Peugeot 407, foto 145 Peugeot 407, foto 146 Peugeot 407, foto 147 Peugeot 407, foto 149 Peugeot 407, foto 150 Peugeot 407, foto 151 Peugeot 407, foto 152 Peugeot 407, foto 153 Peugeot 407, foto 154 Peugeot 407, foto 155 Peugeot 407, foto 156 Peugeot 407, foto 157 Peugeot 407, foto 158 Peugeot 407, foto 159 Peugeot 407, foto 160 Peugeot 407, foto 161 Peugeot 407, foto 162 Peugeot 407, foto 163 Peugeot 407, foto 164 Peugeot 407, foto 165 Peugeot 407, foto 166 Peugeot 407, foto 167 Peugeot 407, foto 169 Peugeot 407, foto 170 Peugeot 407, foto 171 Peugeot 407, foto 172 Peugeot 407, foto 173 Peugeot 407, foto 174 Peugeot 407, foto 175 Peugeot 407, foto 176 Peugeot 407, foto 177

Přezdívka auta Bedřich, žabák Rok výroby 2007 Koupeno nové najeto [km]:85000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1560 výkon [kW]: 80 kroutící moment [Nm]: 240 zrychlení 0-100 km/h [s]: 11.7 maximální rychlost [km/h]: 192 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 407 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6

Zdravím všetkých užívateľov MACZ, chcel by som Vám predstaviť moje nové auto – Peugeot 407. Je to (napriek mojmu veku) už 3. auto písané na mňa a 4. celkovo, ktoré využívam. Moje predošlé autá tu na MACZ už sú, takže nie je problém si ich pozrieť. Nech sa páči :-)
Prečo som sa teda musel vzdať v podstate nového Citroenu C4 a prečo práve 407? Po škaredej nehode, pri ktorej ma ratoval moj anjel strážny (VW Golf), som využíval rodinný Fiat Punto a neskor som sa tešil z Citroenu C4. Ten sa však ukázal ako zlý „psychologický“ ťah, nakoľko jeho bezpečnostná výbava nedosahovala úrovne Golfu. No a v rodine sa začala ako mor šíriť otázka „čo keď“.... no a tlaky viedli k rozhodnutiu a to že Citroenu zamávam na cestu životom a ja sa vydám svojou vlastnou na niečom, čo musí mať čo najviac airbagov a čo najviac elektronických pomocníkov...
Samotný výber nasledovníka inak podla mňa bezchybnej C4 netrval dlho. Horúci favorit bol pre mňa nový Ford Mondeo sedan 1.8TDCi. Po tom ako som navštívil predajcu a ten mi oznámil že prvé sedany s týmto motorom prídu najskor v marci (bol november) a to ešte len random kusy, tj. objednávať sa zatiaľ nedá!, som si povedal že to asi len pre vyvolených. Daľší kanditát bola Toyota Avensis. Bol som ale trošku sklamaný po usadnutí, interiér bol už postarší ale najviac ma dostali sedadlá, tvrdé ako lavica v kostole. Golf, ktorý som mal, bol oveľa makkší. Nerozumiem tomu ale je to tak. No a poslední dvaja kandidáti boli Citroen C5 a Peugeot 407. Keďže otec má C5 Break, tak som vedel že tú Enterprise loď nechcem. Brat má naopak 407 a presne som vedel čo to je za auto a čo možem od neho čakať. Chcel som auto a Peugeot 407 je auto so srdcom. Stačilo sa posadiť a hneď som mal nutkanie si poriadne zajazdiť (na aute :-)). Kdežto v C5 som sedel ako na sedačke pre dve osoby a mohol som si prehodiť nohu cez nohu. Miesta tam je kráľovsky veľa ale nebolo to ono. Vyhral Peugeot 407.

Auto je teda Peugeot 407, športovo strihnutý sedan strednej triedy. Výbava Confort pack - špeciálna séria Griffe (tá má navyše v sérií napr. metalízu a hliníkové disky pri nižšej cene)
Dodacia lehota bola krátka cca. 6 dní, nakoľko vytypované auto (sedela farba aj výbava) bolo skladom.

Motor: 1.6 HDi 80kw/110k
Farba: červená Profond (bordová metalíza)

Výbava:
-Kolenný airbag
-Automatické stierače + samočinná aktivácia svetlometov
+ atermické čelné sklo
-El. sklápateľne a vyhrievané vonkajšie spatné zrkadlá
alarm + superuzamykanie
-Predné „smart” airbagy (u spolujazdca vypinateľný)
+ bočné a hlavové airbagy
-ABS + elektronický rozdeľovač brzdných síl + podpora brzdenia
v kritických situáciach (AFU)
-ESP + ASR + variabilný posilovač riadenia
-Uchyty ISOFIX na krajných zadných sedadlách
-Predné hmlové svetlomety
-Elektrické sekvenčné sťahovanie predných a zadných okien
-Dvojzonová automatická klimatizácia individuálne nastaviteľna
+ chladená odkladacia skrinka + peľový a uhlikový filter
-Hlavica radiacej páky a volant v koži
-Bedrové opierky na predných sedadlách
-Vyhrievané predné sedadlá
-Bočne ochranné lišty vo farbe karosérie
-Peugeot audio RD4 + CD/MP3 prehrávač
+ ovládanie pri volante + 6 reproduktorov
-Filter pevných častíc (FAP) (pre Hdi)
-Výškovo a osovo nastaviteľný volant
+ výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča
-Držiak na plechovky, zástrčka 12V vzadu
-Stredová predná lakťová opierka s uložným priestorom
-Hliníkové disky 16“ Hortaz
-Metalická farba karosérie

Príplatková výbava:
-Xenonové svetlá s ostrekovačmi svetlometov
-Tempomat
-Zadný parkovací senzor
-Bluetooth Hands-free

POPIS AUTA

EXTERIER:
Peugeot 407 je auto, ktoré má charizmu. Či sa niekomu zdá krásne alebo naopak hnusné, istú charizmu, osobnosť musí uznať každý. "Čo je to za auto na križovatke tam v strede? To čo vyzerá ako veľká rozšlapnutá žaba? - Peugeot 407...." aj takto može vyzerať otázka a odpoveď niekoho, komu sa Peugeot 407 hnusí. No a tu je vidieť charizma, zo všetkých aut na križovatke zaujala práve 407! Holt, niečo v sebe má :-)
U 407 jednoznačne dominuje predná časť auta, ktorá je podľa mňa veľmi vydarená. "Shark look" dodáva autu športový nádych kotrý sa nestráca ani pri pohľade na bočnú siuletu auta a takisto zadná časť (so bumerangovo tvarovanými svetlami) ma dynamické rysy. I keď treba povedať že z bočného profilu 407 posobí dojmom, že zadná časť auta bola narýchlo useknutá a ukončená...(ak by ste si vytlačili bočný obrázok 407 na papier a v polovici auta roztrihli na polovicu, mysleli by ste si, že predok auta je z oveľa vačšieho auta)
Svetlá majú číru optiku, čo je dnes už samozrejmé. Predný previs dlhýýý a ešte aj nííízky... no radosť parkovať v meste :-)
Takisto treba spomenúť xenónové svetlomety s ostrekovačom. Svietia pekne modro-bielo a najma naozaj efektívne. Prekvapuje ma ako ďaleko dosvietia do strán, častokrát vydím aj vyše 50 metrov do poľa vedľa cesty (čo sa može hodiť pri predchadzaní kolízie s lesnou zverou a pod.). Takisto pred auto je vidieť tak ďaleko, že v značnej miere už ani nevyužívam diaľkové svetlá, xenóny jednoducho plne postačujú.
Inak auto ako celok posobí športovo a na elegancii mu pridávajú chrómové lišty okolo auta + chromový predný gril.

INTERIER:
Po otvorení dverí vás uvíta veľmi príjmné prostredie, ako na pohľad, tak aj na ohmat :-) Plasty sú príjemne makkčené, v Peugeote sa sústredili na detaily a celkový dizajn a ergonómiu hodnotím veľmi dobre. Sedadlá sú príjemné, kombinácia velúru a látky, široké a športovo tvarované, spolu s vyhrievaním na jednotku. Volant je nastaviteľný vo všetkých smeroch, kožený a športový trojramenný - fantasticky padne do ruky. Stredový panel je... je... pekný a tiež je... no je tam dosť tlačítok, pravdu poviem, jediné intuitívne ovládanie po 4000 km je ovládanie hlasitosti rádia. Inak sa proste treba aspoň letmým očkom pozrieť na panel, inak nie je šanca trafiť to čo treba. Už som si tam všeličo pozapínal za jazdy... :-)
Klimatizácia je dvojzónová, ale podstatné je že sa chladí shránka pred spolujazdcom. Rádio je dobré, má MP3 a tiež zobrazuje napríklad skladby ktorá sa práve hrá z rádia (neviem ako sa to volá teraz :-))
Rádio sa ovláda pod volantom na pravej strane, na ľavej je ovládanie tempomatu (doporučujem). Centrálne uzamykanie je na diaľku (možnosť otvoriť kufor priamo z klúča). El. okná sú s poistkou, no z vodičovho miesta sa dajú otvoriť ostatné len sekvenčne, teda buď úplne hore alebo dole, niekde do stredu to nejde...vyhrievanie sedadiel je super len ovládače sú trochu od ruky na boku sedadiel (najma počas jazdy). Parkovací senzor je moj kamarát, pípa kedy chce a ako chce takže sa podľa neho neriadim, ale rozprávam sa s ním (napr.: " no čo mój, zase pípaš...") :-)
V zadu sa sedí super, opierka na ruky je praktická, za ňou je otvor do kufra. No na nohy vzadu nie je až toľko miesta ako by sa čakalo a vystupovanie cez menšie zadné dvere chce trocha akrobatiky.
Super je si dať Hand-free sadu, možete si tak vyhutnávať jazdu s rukami na volante.
Celkovo je interiér veľmi útulný čomu prispievajú pekné krivky od dizajnérov Peugeotu, skvelé sedadlá a aj drevené obloženie.

MOTOR:
1.6 HDi - jeden z naj motorov. Vraj je to tak , nerobím reklamu. Moja skúsenosť: ťahá výborne, aj naložený a do kopcov, akceleruje hneď po šlapnutí na plyn a samozrejme spotreba sa pomaly dostáva tam, kde som ju chce vidieť, pod 5,5 dlhodobý priemer. Keď vydíte na palubnom počítači dojazd 1460 km, máte až slzy v očiach...(od radosti :-))

ZAUJIMAVOSTI:
Zameriam sa aj na veci, o ktorých sa vlastne nikde nedá dočítať, ani na internete a v podstate ani v predajni Peugeota! O čo ide? Máme v rodine teda 2x 407, obe rok výroby 2007 a obe špeciálne série vychádzajúce z úrovne výbavy Confort pack. A predsa sú odlišné. V tomto období ale 407 prešla nenápadným a hlavne nemedializovaným "faceliftom". Ono ide síce o detaily ale predsa sú.

1. Zmenila sa výbava úrovne confort pack z ktorých potom vychádzajú akčné výbavy. Rozdiel je napr. vo vyhrievaných sedadlách či hlinikových diskoch, ktoré modelom zo začiatku roka 2007 chýbajú v sériovej výbave.

2. Volant v modeloch zo začiatku roka 2007 je 4-ramenný, z konca roka športový 3-ramenný (oba kožené)

3. Obloženie interiéru je v modeloch zo začiatku roka 2007 hlinikové, z konca roka drevené.

4. Prvá technická zmena! Stredová opierka rúk v predu sa na modeloch zo začiatku roka 2007 otvára zatlačním takej plastovej páčky pod opierkou, v modeloch z konca roka sa už opierka otvára bez páčky, len sa zacvakáva na báze magnetu.

5. Bolo mi tiež povedané že sa jemne zmenila grafika palubného počítača, no nezameral som sa na to ešte.... tak neviem :-)

6. Nesmiem zabudnúť na ochranné lišty, ktoré sú v modeloch z konca roka 2007 vo farbe karosérie, čo zkrášluje vizáž 407.

Ďalšie zmeny ktoré si všimnem, samozrejme, dopíšem.

PS: nejde mi na klavesnici prehlaskovane A a O so strieskou, tak pardon :-)

- dojazd :-) (s ľahšou nohou je to úplne hravo nad 1000km)
- dynamický vzhľad
- motor (pomer cena/užitková hodnota)
- výbava (naozaj okrem kože, a navigácie asi všetko)
- komfort pruženia (tlmenie nerovnosí je výborné)
- cena pri kúpe (akčná séria)
- image (ako pre koho)
- spotreba (najskor dost nad 6L priemer teraz dost pod 6L)
- sedenie (vynikajúce sedadlá)
- xenonové svetlomety (fantasticky svietia)
- vyhrievanie sedadiel (dobrá vec v zime)

- image (ako pre koho)
- cena pri predaji (aspoň myslím)
- priečne parkovanie (dlhý "nos")
- možno kufor (pre vačšie rodiny)
- možno absencia stierača (u sedanu pochopiteľné)
- parkovací senzor (pípa fakt hocikedy)
- miesto vzadu (nie je ho na rozdávanie + menšie dvere dozadu)
- nastupovanie dozadu (mešie dvere možu byť problém pre vyšších či objemnejších spoluobčanov)
- systém držania prednej kapoty (je to na báze tyčky o ktorú sa kapota opiera, v o 5 rokov staršom a navyše koncernovom Citroene C5 to drží hydraulická ruka, človek sa tak neušpiní...)

zatiaľ nič zlé, len pravidelný servis, výmena gúm, montáž hands free

spokojnosť (Auto Alba Bratislava)

20.5.2011 02:49

Toto leto konci :-(

Tak, zavada za 2000 Eur ostava nevyriesena, plus sa zistilo, ze nieleze v zime chladi, ale teraz v lete to kuri... aka je vonku teplota, tak taky vzduch ide v interieri...

Na 90% percent bude nahrada opat Peugeot, lebo moju 407 nikto iny asi nevykupi... Aj uz viem aky, tak sa teste na novu recenziu :-D

14.2.2011 01:51

Prva vazna chyba = zrejmy koniec

Tak, 407 vydrzala do tych 85 000 km bez nejakej vady. Ale ako sa hovori, ked uz - tak uz. Nedavno zlyhalo kurenie. Ze prave zacina zima, tak to je len bonus. Problem je, ze diel ktory treba vymenit, stoji s pracou cez 2000 eur... nepodarilo sa mi ho zohnat z nejakej buranej 407, ani repasovany, nic. Ak uvazim zostatkovu hodnotu auta a naklady na opravu, ktore kategorizujem za "vyhodene peniaze", vyzera to na definitivny koniec....

15.9.2010 01:45

Neista buducnost...

Tento francuz bude mat 80 000km BEZ JEDINEJ PORUCHY. Ani len el. okna sa nezasekli. Nic. Som rad, ze prave ja buram zauzivane zvesti a klebety o spolahlivosti FR automobilov.

Nic to vsak nemeni na fakte, ze existencia "Bedricha" (tak sa vola :-) ) je ohrozena. Cela rodina uvazujeme vymenit vozovy park. A aby som sa opat vratil do spolocenskej a financnej reality, po Golfe V. a Citroene C4 by som mal opat zavitat do "nizsej strednej triedy".
Kandidati su 3 - Peugeot 308, VW Golf a Opel Astra.... uvidime, mozno o 7 dni, mozno o 30 dni, mozno to padne a nic nebude :-)

28.6.2010 22:54

70 000 km

Zatial nic vazne. Niekto mi odlupol jeden ostrekovac skla na prednej kapote, ale ten tam este drzi na hadickach... a predna naprava vydava za jazdy taky zvuk, ako by som mal defekt, resp. krive koleso (nieco ako neustaly prejazd cez zeleznicne kolaje), co to je neviem, ale robi to len na letnych gumach a len niekedy, takze daco s kolesom pravdepodobne.

Resume: ziadna vada zavinena autom samotnym

20.10.2009 00:24

Zabak ma vyse 50 000km

Ano, dobre vydite. Francuzske auto s 50 000km a bez poruchy. Aj take veci sa stavaju :-D

20.10.2009 00:21

Nové AUDI A3 Sportback

Jeden clen sirsej rodiny dostal ako darcek AUDI A3 Sportback. Snehovo biely, zaklad Attraction + xenony (LED), pal. PC, koz. volant a opierka na ruky. Samozrejme, ze som ho musel "očenichat". Verdikt: OMG! OKAMZITE BY SOM MENIL ZA MOJHO ZABOZRUTA! Stacilo sa posadit, nadychnut sa a otocit ovladacom spinania svetiel a potom sa znova nadychnut. HOTOVO. Behom 15 sekund som mal jasno. Uz len premiu, najlepie z NDR.

Ten pocit kvality, masivnosti, istoty bol citit, az tak ze dusil. To Peugeot neponuka. V tomto ohlade sa ani nadupana 607 ani v najmensom nechyta na zakladny vyholeny model A3, presne taky v akom som sedel. Som ale rad ze som pochopil, kam sa bude uberat moj dalsi zivot... :-)

Ak niekto poziada, zavesim aj fotky.

8.9.2009 20:15

Stav: 48 000 km po 22 mesiacoch

A zatial je vsetko OK, co piskalo nepiska, co vrzgalo nevrzga a hlavne autoradio uz ale 20 000 km nestrajkuje, spotreba klesa...
Nuz tento francuz je ako vino, cim starsi tym lepsi :-)

1.3.2009 17:51

JE TO PRAVDA - dojazd vyše 1000 km!

Dá sa to a nie je treba sa nijako krotiť ani sústrediť. Úplne bežnou štandardnou jazdou sa dá na jednu nádrž prejsť viac ako 1000km. Pred týždňom ma napadlo že si to pri tankovaní vynulujem a uvidím ako som ho zabehol. Výrobca udáva priemernú spotrebu 5,3 L čo je pre mňa trochu nereálne (bývam a študujem v meste, každý deň 25km tam a 25 km spať krížom cez Bratislavu). No od posledného tankovania, do dnešného dňa (EŠTE SOM SA NEDOSTAL ANI K REZERVE), som najazdil 1014 km pri priemernej spotrebe 5,8 L (nádrž 60L). Jazda bola štýl 50% mesto, 20% mimo mesta, 30% diaľnica (vždy 130 na tempomate). Som taký happy :-D

26.2.2009 01:46

Renaul Megane zo snehu

Našiel som pár starých fotiek, kde som postavil Renault Megane zo snehu :-D

25.2.2009 10:29

ŠPZ

Ak je na Peugeote 407 niečo zlé, tak je to umiestnenie prednej ŠPZ. Je to najnižšie umiestnéná časť auta, momentálne s ňou odhrabávam sneh, keď idem ulicou :-) Priemerne raz za dva mesiace ju musim hladať, pretože mi odpadne, jednoducho ju nechctiac odrazím o vozovku. Koncom roka som stratil značku v garážach poschodového nákupného centra, musel som si vybaviť úplne nové, vrátane nového TP a oboch poistiek. Strašné. Tento víkend som stratil opať značku, v Brezne a zistil som to v Baanskej Bystrici.... našiel som ju ale a nechytili ma bez nej policajti :-D Aspoň to :-D

17.2.2009 13:14

Utorok : -1°C (sneženie)
Streda: +6°C
Štvrtok: +1°C

No je to normálne :-D
To keď niekto nemá zimné gumy, jeden deň može ísť, druhý už nie :-D

12.11.2008 00:00

Pred par tyzdnami som absolvoval servis, pravidelnu prehliadku po 20 000km. Zial, kvalita sluzieb je na urovni servisu Citroenu. Teda nic moc. Na co som sa stazoval, ostalo tak s dodatkom, ze to je dobre a im to nic nerobilo/nehucalo/nebuchalo. Olej po reklamacii menili 2x po sebe a aj tak je cierny ako ropa... koniec francuzkym servisom a asi aj autam...

26.8.2008 00:00

Zase mi nejde radio (prehravanie CD) :-(

5.8.2008 00:00

Som v Tatrach a porabam fotky s 407 aj Touaregom, takze za par dni pribudnu nove galerie :-)

6.7.2008 00:00

7 dni v Chorvatsku - Umag (sever Istrie)

10.6.2008 00:00

pridane video, nocna jadza po obchvate Bratislavy (od 2 minuty je vidiet novy most Apollo :-) )

9.6.2008 00:00

ZRAZ
7.6. 2008 - zraz niekolkych uzivatelov v Puchove, fakt pekny den, prijemne posedenie, vyborne jedlo, krasne fotky a vela humoru :-)

1.6.2008 00:00

Zas a definitivne mi zatial nejde CD v autoradiu. Ani prehrat, ani vybrat :-(

27.5.2008 00:00

Pridane skvele fotky od jmurjr-a :-)

27.5.2008 00:00

ZRAZ
Vcera som sa konecne stretol s niekym z MACZ. Diky Jmurjr za fajn posedenie a fotos :-)

22.5.2008 00:00

Opat sa mi dnes zaseklo CD v autoradiu a neslo prehrat ani vybrat... prestalo to po niekolkom opatovnom nastartovani. Ja to uz radsej neriesim

14.5.2008 00:00

Spolahlivost francuzkych aut (najnovsie postrehy):
Moja 407 mala vacsi zadrhel k dnesnemu dnu snad len v strajkovani radia, ktore si robilo co chcelo. Inak mozem vyjadrit spokojnost s motorizaciou a aj v podstate aj so spracovanim a pouzitymi materialmi.
ALE, vyhrady mam voci zabudovaniu radia do stredovej konzoly. jeho zasadenie do nie je uplne presne a ciste, miestami trci a mam pocit ako by tam bolo vsunute dodatocne (vsetky 407 maju teraz radio seriovo, tak sa pytam preco?). Na podlozenie faktov dodavam ze bratova 407 ma tak isto, viditelne nie prave najlepsie, zasadene radio do stredovej konzoly.
Dalej, ja mam ako dekoracne oblozenie imitaciu dreva - aj po mensich dotykoch a pretretim papierovej!!! vreckovky od prachu sa neskutocne doskriabe! ach...
No a bonbonik, nastastie nie mojej 407 ale bratovej (pravdepodobne to napise vo svojej recenzii). Pred par dnami sa vracal domov, bezna situacia, chystal sa odbocit do 90´ zakruty pri dome, ked.... BUM, cele auto zhaslo, motor, brzdy, svetla, radio, posilovac riadenia!, vsetko prestalo fungovat a auto sa kotulalo dalej. Nastastie sa nic nestalo a nebolo treba pouzit ani rucnu brzdu, brat zakrutu majstrovsky vytocil :-) Resume: v servise povedali ze nic s tym neni, ze nic nenasli. Tak a teraz uz len cakat, kedy sa to stane pri 130 na dialnici ci na serpentinach....
Peugeot zacina mat u nas minusky....

9.5.2008 00:00

Pridane fotky z "letiska" pri Topolcanoch.

4.5.2008 00:00

Pridal som fotky auta po dokladnom umyti s dodatocnym voskovanim (skusil som 1x v zivote)... hned je krajsie :-) Co sa tyka voskovania, ked prsi a auto stoji na mieste, kvapky fakt stekaju a auto je ciste a bez skvrn. Ale akonahle sa pohnete v tom dazdi, resp. idete po mokrej ceste, tak uz nic nepomoze uspineniu...

29.4.2008 00:00

Dnes som bol umyt auto a nasledne na to som ho rucne navoskoval. Trvalo mi to asi hodinu a na prvy pohlad to je na to tata... voskovat sa asi neoplati, ked naprsi, aj tak bude spinave a akurat som bol z toho zniceny jak...

29.4.2008 00:00

Pridal som 2 fotky kde chcem znazornit ako vyzera farba auta v skutocnosti. Nie je to taka fadna bordova ako 100x vyprana plachta. Ono mobil mi foti dobre ale dost svetlo a nejak ma to nenapadlo doteraz upravovat. Dalsie fotky uz budu blizsie realite.

16.4.2008 00:00

Dnes som po 6 tyzdnoch znova jazdil na Peugeote (doteraz kvoli zdravotnym problemom som musel jazdit na otcovom Touaregu. Elektricke sedadla sa dali nastavit tak, ze ma nebolela operovana cast na kostrci, co v peugeote nebolo mozne). Prvy problem som mal sa posadit, pretoze mi nastupovanie do peugeota pripadalo, ako by som si isiel lahnut na boby :-) a potom som mal celkom srandu so spojkou :-) No proste krasa. Bez srandy, pripadal som si ako by som padloval v konzerve od sardiniek. Ale to je len zvyk. 407 je velke pohodlne auto. To len ked clovek okusi High Class, tazko sa pada dole.

21.3.2008 00:00

pridana foto s ReasoN-om

19.3.2008 00:00

Pridane foto letnych ALU diskov. Lepsie foto pridam, ked budem zdravy a budem moct soferovat. Dakujem za pochopenie :-)

19.3.2008 00:00

aktualizácia recenzie

17.3.2008 00:00

Dnes sa vymenia zimne kola s plechacmi za letne s ALU. Nakolko som ale po operacii :-( , tak ich neprehadzujem ja a foto budu trocha neskor
PS: su to len original 16´ ALU, takze zial necakajte take "dela" ako ma napr ReasoN na svojej 407 :-)

9.3.2008 00:00

Prvy mensi problem s elektronikou. Nedavno mi zamrzlo CDcko v radiu (nie MP3) a nielenze neslo prehrat, neslo ani vybrat. Ani po vypnuti a zapnuti motora. Radio fungovalo dalej. Na dalsi den to vsak prestalo a CD islo vybrat aj prehrat. Zatial to necham bez zasahu servisu.

12.2.2008 00:00

Pozeram, ze som dostal palec naj recenzie. DAKUJEM Aj nadalej budem zveladovat recenziu a pridavat postrehy a fotky.

11.2.2008 00:00

trocha som upravil recenziu + silne a slabe stranky a planujem v nejakej dobe pridat nocne fotky

10.2.2008 00:00

priadal som par dalsich fotiek a dufam ze par este pridam

pridal som nové fotos

upravil-rozsiril som recenziu

9.2.2008 00:00

fotky budem doplnat a zlepsim aj kvalitu

Přidat názorDiskuse: Peugeot 407 1.6 HDi Griffe

Další vozy Peugeot 407

zatial dobra

kocik do kufru nedam ale ani nechcem :-)

dobra

v zakrutach trosku naklana

francuz :-)

minimalne

nemam skusenost

dobry

po zabehnuti vyborna (okolo 5 litrov priemer)

diesel

spravne makke, komfortne, spravne tvarovane

no... mam teraz problem s piskanim ale to bude asi len spina na kotucoch

407 = 407