Renault Laguna (2002)

4.1.2010

Původně jsem chtěl čekat až do léta,abych auto nafotil na letních kolech a naleštěné,ale rozhodl jsem se že fotky sem dodám později a auto nafotím nyní…

Renault Laguna II (Ozzman)

Ronault. 04.01.2010  17:24

Laguna :-)

Zdravím Laguňáka. Docela mě překvapila absence tempomatu, i když vidím, že auto má navigaci. To my máme tempomat v základní verzi. Ale nevěš hlavu, mám zkušenost, že s tempomatem se jezdí se spotřebou o 2 deci větší. Jinak auto pěkné, barva mu stejně sluší nejvíce, jen chybí fotky, hlavně s letmími koly.

A teď koukám, že máš dokonce manuální klimu jako my. Tedy v kombinaci s navigací je to docela síla. Zajímalo by mě, kdo si připlatil tolik za navigaci (v té době to snad bylo 40 000, ale nepřiplatil pár korun za aut. klimu a tempomat, nemluvě o tom, že co vím, tak v ČR se snad ani manuální klima neprodávala. :-O

Jo a k kartě. Že by se dala rozsednout, to slyším prvně. Nám spadla a uvolnilo se tlačítko pro centrál, ale rozsednout :-O

Ozzman 04.01.2010  17:28

« Re: Laguna :-)

No fotek sem zatím dal jen co jsem měl. na letních je jedna focená mobilem.až přezuju tak doplním fotky:D
      Auto je ze švýcarska a je to model expression,takže to neni ten nejvyšší,proto nemá tempomat a jen manuální klimu, za navigaci si asi připlatil bohatej švýcar:DD.
      jinak s tim tempomaten,Máme doma VW jettu a tam naopak po dálnici ta spotřeba rapidně klesá..při 130km/h teda..Tak nevim:D asi záleží na stylu jízdy.

Ronault. 04.01.2010  17:43

« Re: Re: Laguna :-)

Ono asi záleží na tom řidiči. Vím, že jak jsme jeli z Itálie, tak když řídil taťka s tempomatem, tak měl větší spotřebu než já bez a sám to má odzkoušené. Ale je pravda, že já jel dost defenzivně, či spíše do kopce nepřidával a z kopce... bla bla... prostě ty obecné povinnosti pro ekojízdu.

Aha, no my máme pro změnu dovoz z Holandska a tuším ta Expression.

Ronault. 04.01.2010  17:47

« Re: Re: Re: Laguna :-)

Ještě k servisu. Renault chce za některé opravy neskutečné peníze, kupodivu dnes se dá na Lagunu sehnat hromada dílů podstatně levněji a existuje už i několik neautorizovaných servisáků, kteří umí opravit i tu elektroniku. V Renaultu jsme za 4,5 roku byli jen jednou a to pro tu kartu a čtečku karet. Spolehlivost není špatná, mohla by být lepší, každopádně my máme r.v.2001 a to jsou první a nejhorší kusy, postupem let se z toho stalo už spolehlivé auto, hlavně po faceliftu.

Ozzman 04.01.2010  17:52

« Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

no. ta modelová řada 2002 je na tom si myslim velmi podobně ještě:D ale ty poslední laguny po faceliftu jsou na tom prý velmi dobře.Já taky do renaultu nejezdim pokud možno.ale kartu ti jentak někdo neudělá novou.. bohužel:( jinak s tou ekojízdou. já mam rekord s touhle lagunou za 4.7 podle počítače. přes celou prahu a kousek po D1 za Benešov. za velmi nízkého provozu. ale to mi tady asi nikdo neuvěří:D na dálnici 110 na 6tku a tak:D

Ronault. 04.01.2010  17:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

No my máme benzín na LPG a dle PC měl taťka jednou 5,9 na 100 km úseku >:D 4,7 s prázným autem se, ale s lehkou nohou. Jinak motor není nejhorší, ale právě to turbo atd., čili jako u každého dieselu, je problém, proto to LPG.

K ročníku 2002. Já jedním kdysi jel a nestačil jsem se divit, že v autě, když se zaplo na plno topení a před tím tam bylo tak -10°,tak nic nevrzlo, takže ten pokrok tam patrně byl.

Ozzman 04.01.2010  18:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

no. já s benzínem v ty cordobě jezdil asi za 6-7 nemělo to palubní počítač a počítat se mi to moc nechtělo.Záleželo tam strašně jak seš naloženej a jak jedeš, to víš HTP >:D (ale z kopce sem s tim jel 190 >:D )no a v ty Jettě 1.6 se dá jet za 7,5 na dálky s klimou..to je slušný na relativně velký auto s malym motorem.

Ronault. 04.01.2010  18:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

Já jezdím se svým faťanem za víc jak 10 litrů LPG, což je hodně špatné s tak malým autem >:-[] >:D Ale zase jezdím plně naložen a dlouhé tratě.

Jinak přemýšlím nad tvým hodnocením, zkus ještě zapracovat na recenzi ať můžu dát za ní 10 ;-)

Ozzman 04.01.2010  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

no, co bys tam ještě rád? tolik textu za tak krátkou chvíly jsem nenapsal ani do bakalářky >:D >:-[]

Ronault. 04.01.2010  18:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

Nevím, odvaž se. >:D Rozepiš se o detailech, Laguna jich pár má. Třeba ta navigace mě dost zajímá.

Ozzman 04.01.2010  18:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

tak sem ti tam dopsal odstavet o navigaci ;-)

Ronault. 04.01.2010  18:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

Paráda :yes: Kdyby ses tak rozepsal o každém detailu, tak bych chrochtal blahem. Každopádně na dobu vzniku ta navigace do sebe něco má :yes: Za fotky ti přidám hodnocení jak jich přibude, raději se ozvi. :yes:

Ozzman 04.01.2010  18:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

no to si budu muset počkat až tak do dubna až to přehodim na ty letní.:D jinak díky,ale kdybych se rozepisoval o každym detailu tak už by to nikdo nečetl jak by to bylo dlouhý:D

"-- skrytý --" 16.02.2010  22:02

« Re: Laguna :-)

Manuální klima se v ČR prodávala a v základní verzi a od roku 2004 i ve verzi Expression do ktarý se předtim dávala automatická,vím to protože můj otec si objednal v roce 2004 Lagunu s timhle motorem a ve výbavě Expression a u prodejce Auto Pošík mu řekli že v tom bude Automatická klimatizace ale když si jí vyzvedl byla v tom manuální,smůla no...ale aspon mu daly litý kola a koberečky zdarma.:D

Ronault. 16.02.2010  23:03

« Re: Laguna :-)

Tak to jsem netušil. Vím, že když to k nám přišlo, tak právě všude bylo psáno, že jen automat. Chtěli udělat u nás asi image, což se minulo bohužel účinkem.

Ozzman 16.02.2010  23:22

« Re: Laguna :-)

no já jsem rád za manuální,aspon je to o součástku míň,která se může podělat:D a jak sem se dočetl,tak zrovna ta automatická prej dosti zlobí >:D :yes:

Ronault. 16.02.2010  23:24

« Re: Re: Laguna :-)

Zlobí ten display, resp. jeho podsvícení. Nový stojí 40 tisíc... ale oprava studeného spoje šikovným elektrotechnikem tak flašku rumu ;-)

Ozzman 16.02.2010  23:25

to je taky pravda :-)

Ronault. 16.02.2010  23:29

« Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

To auto je zajimavé tím, jako každé jiné vlastně, že spousta poplašené elektroniky se dá vyřešit šikovným elektrotechnikem. Nám odešlo ABS. V Renaultu 30 000... taťka šel málem do kolen... na vrakovišti 10 000... no a pak to nějaký týpek v garáži za den přeletoval a vzal si něco přes tisícovku a ještě to celé přeizoloval aby do toho podruhé voda nezatekla. :yes: >:-[]

Ozzman 16.02.2010  23:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

však to tak je:D když je někdo šikovnej,tak tu elektroniku opraví za pakatel. viz moje zkušnost se zámkem. servis 8000 neautorizovanej 500 >:D
                  jen teď čekám v tom krásném počasí,jestli se zas něco nezblázní.Auto je teď nasolený jak hranolky od Mekáče:D

Ronault. 16.02.2010  23:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

No to máš ještě dobré, že máš stříbrnou, na té to není tolik poznat, ale moje auto je už durch bílé 8-s

"-- skrytý --" 18.02.2010  18:26

« Re: Laguna :-)

Jj taky mě to překvapilo vidím to poprví tuhle kombinaci.Většinou když je Laguna vybavená Navigací tak má přinejmešim i automatickou klimatizaci a většinou i tempomat a všechny tyhle serepetičky...Jinak k tvým sedadlům původně se mi vůbec nelíbily a přišly mi nejošklivjejší ale s odstupem času se mi začaly líbit a klidně bych je vzal,jinak seděl už sem v hodně lagunách ale tyhle sedadla se mi zdají daleko měkčí než jiná a z klimatizace bych si nic nedělal každá druhá Laguna která přijede do Renault servisu má problém s konsolou aut.klimatizace.Někdy je to jen panel který nesvítí to zpravý páječka a někdy je to na výměnu a to je drahý...Já myslim že za peníze za který se dnes sežene Laguna se jiný auto nesežene protože 8x airbag,všechno v elektrice atd... za to si připlatíte i u novýho auta a navíc třeba starý Octavie 1 jsou dražší,menší a míň vybavený než Laguna prostě je to furt dobrý auto...

Ozzman 18.02.2010  19:30

« Re: Re: Laguna :-)

Nemohu nic jiného než souhlasit:D Jedinej zápor vidim v tom zpracování, už to v tom povrzava holt,hlavně ted v zimě,ale jinak to jezdi pořád dobře :-)

"-- skrytý --" 18.02.2010  19:44

« Re: Re: Re: Laguna :-)

Jj můj otec jí má už 6 nebo 7 let a když byla nová tak nevrzala ale teď už teda i když má teprv 80tis. vrže přístrojová deska no a hlavně na těch tankodromech co tu v čechách jsou...A taky sem se u jedný laguny setkal s příšerným vrzáním při zapnutí klimatizace v zimě když byla promrzlá ale kdo by si pouštěl klimatizaci v zimě...

Ronault. 18.02.2010  19:56

« Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

Jo, nám Laguna taky už vrže a hlavně po zapnutí topení v zimě jak ty plasty pracují, ale to dělá spoustu aut. Nicméně už jsem jel v kouscích, které nevrzaly.

Ozzman 18.02.2010  20:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Laguna :-)

me ani ne tak interier jakožto odchlíplá lišta na dveří u řidiče a při volnoběhu,nebo nízkejch otáčkách zvoní vejfuk, v léťe mi to nepřijde,ale teď v zimě jo.

"-- skrytý --" 04.01.2010  17:31

naklady

koupit si toto auto bys asi zvladl s trochou stesti i z brigad. horsi je jeho provoz a naklady na opravu:( to ja (taky jako "pracujici student") bych nezvladl a to bych si na tom jeste kdeco udelal sam... ale taky jsem toto auto chtel, nedavno bylo jedno moc pekne do 100tis v dci 88kw, taky 6-kvalt, digi klima, polokuze, navi, senzory a buh vi co jeste vsechno a potichu jsem premyslel, jestli ji vzit nebo nevzit. nakonec jsem to radeji nechal byt. Ale doufam, ze vymena turba byla ta poslendi investice pro tebe.

Ozzman 04.01.2010  17:37

« Re: naklady

ahoj, no mě před rokem a pul přišlo na necelejch 200 tisíc.na tu dobu to bylo lehce více než za podobný laguny,ale zase auto bylo v lepším stavu než jiný laguny co jsem viděl.Na to bych já z brigády nikdy nenašetřil:).Na turbo je dva roky záruka,tak doufám že to chvíly vydrží:).

"-- skrytý --" 04.01.2010  18:45

« Re: Re: naklady

tak to jsem necekal, zes ji kupoval za tolik. Kdyz jsem hledal scenica, tak jsem koukal po lagunach a to byly jen o par tisicovek drazsi, ale pak jsem po nich uz tri roky nekoukal, az nyni zas:-)
        no nejhorsi je, ze se muzou ozvat vstriky a dalsi veci:/ ale jak rikam, snad budes mit stesti

Ozzman 04.01.2010  18:54

« Re: Re: Re: naklady

Je to tak jak píšeš,může se tam toho stát více.. ještě tak elektronika. a podobně,ale ruku na srdce,který dnešní auto tím dnes netrpí?Každý auto má něco a žádné značky nevyjímaje ;-) turba odcházej i na passatech,vstřiky i na baworech.. je to prostě kus od kusu:D
          U tý Cordoby co sem měl dřív,která měla 48 tisic najeto odešla lambda a je to koncernovej motor.výměna v autorizovanym servisu nevyšla o moc levněji než to turbo.. takže si dnes fakt nevybereš ;-\

foto Petr-Kneifl

Petr Kneifl 04.01.2010  20:02

« Re: naklady

davej si pozor na kvalitu nafty, ja uz cerpadlo delal TDCI, davam jen kvalitni a k tomu aditivum, ber tam kde se nafta hodne toci, ale zas asi ne makro ci globus

Ozzman 04.01.2010  20:31

« Re: Re: naklady

No snažím se tankovat OMV ,Benzinu nebo Shell,semtam nějaké to aditivum taky dám,ale vždy se to nepodaří bohužel ;-\

foto ricz73

ricz73 06.01.2010  12:27

« Re: Re: naklady

Ahoj, 200 tisíc je fakt rána... já prodával lagunu 2002 přesně před 3 lety za 205 - Grandtour 2,2 dci, nejvyšší výbava včetně kůže, navigace, dokonce to i mluvilo, když se jí něco nelíbilo. Najeto měla 110 tis.

Každopádně ti přeju hodně štěstí. Moje zkušenost s Lagunou byla naprosto tragická - nebylo měsíce, kdy by auto nebylo v servisu. Za necelé 3 roky, co jsme jí měli, odešlo snad všechno co mohlo - elektrika zlobila furt, odešlo turbo, mezichladič, vstřikovací čerpadlo, zablokovaly se přední i zadní stěrače, zamykání a okna víc nešly než šly... na zadních sedadlech se nenavíjely pásy... mohl bych pokračovat.

Co se týče navigace, měl jsem mapy 2004, které nebyly nic moc. Hlavní problém byl, že navigace byla ukrutně pomalá. Když jsi něco přejel, trvalo jí věčnost, než přepočítala trasu, takže ve městě jsi mezitím přejel i několik dalších možných odboček. Další problém byl s výpočtem trasy: například od Holešovické tržnice na Smíchov navigace jako nejrychlejší trasu zvolila Holešovice - Černý most a po Jižní spojce na smíchov. Místo 8 to bylo 56 km! Ale snad to bylo mapami, ne navigací...

Ozzman 06.01.2010  13:07

« Re: Re: Re: naklady

Ahoj, já jezdím hodně po Praze, a když sem občas hledal nějakou ulici,tak mi ji to našlo bez problémů, ale hodně rádo to naviguje přes jižní spojku i kdyby to měl bejt jen tak že najedes a dalsi sjezd sjedes,ale to se dá v nastavení zrušit,že nechceš po víceproudejch silnicí(nebo tak nejak je to tam).Jinak mě to navedlo vždy kam sem potřeboval:D Ale z holešovic na smíchov přes jižní spojku je fakt extrém:D

"-- skrytý --" 04.01.2010  17:36

pěkná

Krásný auto,pro jednu takovou jsem si kdysi jel až za Prahu (chtěl jsem ale 3.0i V6) ale zážitek z jednání s prodejcem byl tak otřesný že z koupě nic nebylo a cestou zpět jsem natrefil na své současné auto...
    Stále se mi moc líbí,obě varianty karoserie jsou dodnes(aspoň pro mne)ohromně přitažlivé a myslím že to tak i zůstane - na rozdíl od 3. gen.,kterou osobně považuji (hlavně kombi) za nejškaredší Renault v historii...
    Na nové turbo buď opatrný,nevytáčej moc za studena,po dojezdu nech motor chvíli bežet na neutrál,ať Ti dluho vydrží,u 2. Lagun se sypou rády a nečekaně...
    Mnoho šťastných kilometrů!

Ozzman 04.01.2010  17:48

« Re: pěkná

Díky,na turbo si dávám pozor přesně podle rad servisáka:DCo se týká nový Laguny 3tí generace tak mě se zase osobně velmi líbí:D je to věc vkusu... ;-)

Ronault. 04.01.2010  17:52

« Re: Re: pěkná

Mě se líbí 2. generace, hlavně kombi je nadčasové. Trojka je sporná, má své kouzlo a hlavně není těžkopádná jako zbytek střední třídy.

Ozzman 04.01.2010  17:53

« Re: Re: Re: pěkná

mě v trojce překvapil oproti dvojce vyšší posez. to se mi moc nelíbilo, ale když je trojka s tema 18tkama a výbavě GT tak vypada skvěle:D

Ronault. 04.01.2010  17:59

« Re: Re: Re: Re: pěkná

GT :yes: :yes: :yes: Je až s podivem, co drobná změna nárazníku dokáže udělat se vzhledem :yes: :yes:

Ozzman 04.01.2010  18:00

« Re: Re: Re: Re: Re: pěkná

přesně.. občas na ni slintám na zličíně v RPZ >:D

foto kuko

kuko 06.01.2010  14:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: pěkná

no, trvalo vám skoro věčnost než jste se dopracovali k pravdě - Laguna 3 GT (případně Black Edition) je fajnová fajnovka nejfajnovější :yes: :-! >:-[]

foto Koubes84

Koubes84 03.07.2010  11:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pěkná

Jojo, přesně, ten nárazník udělá hodně. Otec ji má, ale myslím si, že černá není ta správná barva pro GT.

Ozzman 04.01.2010  18:00

« Re: pěkná

Mimochodem máš moc krásnou káru,která se tu jentak nevidí,ohodnotili bych ti ji ale nejde mi to.(píše mi to jako kdybych nebyl registrovanej ,že nemužu hodnotit dokud tu nemam auto)
      Ameriky se mi vždy líbily a jednou v budoucnu bych rád nějakou jen pro zábavu jako druhý auto,ale pro mě by zrovna v téhle chvíly tvuj vůz byl naprosto nepraktickej. :-(

FRPE 04.01.2010  20:08

Dal bych si ,,kladenskou pečeni,,

Neměl bys tam nějakých 20dkg a 3x rohlíky? Mám hlad jeko herec. >:D

No Laguňáku - recenze mne zaujala, fotek sice méně ale píšeš že doplníš, budu se těšit. Mě se ten tvůj počin na MACZ líbí! ;-)

Buď zde vítán!

Ozzman 04.01.2010  20:29

« Re: Dal bych si ,,kladenskou pečeni,,

Kladenskou nemám,ale byla by tu Cikánská,čerstvá a šťavnatá přímo z Dubí(Kladna znalí vědí :-) )
      Díky.Fotky budu přidávat časem určitě...

foto DanV

DanV 05.01.2010  15:24

Lagunka

Ondro hezký auto. Snad vydrží. nevím proč, ale mám pro renaulty slabost (to asi moc lidí nepochopí >:D ) až ještě přidáš nějaký fotky, tak dej vědět, a velice rád přehodnotím.

ať slouží Dan

foto Matheas-Ropak

Matheas Ropak 05.01.2010  17:28

Dofotit Lagunu

Zdarvím Tě recenze parádni takže 10 bez keců akorát zkus dofotit (vím psal si že dopníš) ono se dá pěkně fotit i v zimě a Laguna je pěkná zaslouží si víc fotek třeba nějakou dobře kompozičně?
    Jinak moc zachovalý kousek :yes: Spoustu najetých Km
    Matheas

Ozzman 05.01.2010  18:15

« Re: Dofotit Lagunu

no, já nejsem zrovna fanoušek do focení:d nebaví mě to:D a chtěl sem udělat ještě serii až bude na letních,ale uvidim,třeba ještě něco nafotim teď v zimě,až bude hezky zasněžíno..

foto d-a-m-

d.a.m. 05.01.2010  23:08

Pravopis!!

Až na ty překlepy, a hlavně pravopis (!!!),hezká recenze, z které se čtenář něco dozví.
    K tomu turbu se chovej hezky a pak vydrží, to je dokázaný!Ale přesně, jak píšeš v diskuzi, na každém autě se najde něco...tak třeba sis už svůj díl smůly vybral ;-)
    Tak ať slouží, lagunka!

Ozzman 06.01.2010  09:48

« Re: Pravopis!!

no, za pravopis se omlouvám,asi to přepíšu:DKdyž text neopravuje word ,tak je to o něco horší :-)

foto dr-biker

dr.biker 06.01.2010  12:24

Cena navigace

Tak mě to nedalo a jako fanoušek Renaultu jsem pohledal doma staré ceníky Laguny a našel jsem ceník z roku 2001, za navigační systém Carminat se připlácelo 85 000 Kč! A tvoje nová Laguna by u nás stála 739 000Kč(a to není kombi). Ať ti dobře slouží.

Ozzman 06.01.2010  13:03

« Re: Cena navigace

Díky za info:D Ta cena navigace je opravdu velmi vysoká,čekal sem tak 50-60 tisíc.. na dnešní poměry,když si můžeš podobný (přenosný)zařízení koupit za 3-4 tisíce ,které má daleko více funkcí je to až zarážející...

icetiger 04.04.2010  16:38

zkušenost s renaultem

nevím, jakou máš zkušenost s Renaultem, ale já za svou Lagunu i za zkušenosti s Meganem dám ruku do ohně, že jsou v poho, špatné zkušenosti mám s jiným frantíkem - s Peugeotem

Ozzman 04.04.2010  17:28

« Re: zkušenost s renaultem

Ahoj, ne tak já,ale spousty lidí co mě na to nadávají , napsal sem to spíš jen jako hec :-)
      Poruchy byly ty, jaky jsem popsal v recenzi, jinak me auto nikdy nezradilo a nenechalo a určitě až budu pořizovat další auto tak renault bude horkej kandidát:)

icetiger 04.04.2010  17:47

« Re: Re: zkušenost s renaultem

no, tak já měl taky poruchy, ale ne zase nic extra šíleného, to co jsem zažil s Peugeotem, příp. i supr palivoměr u Mazdy, tak to neznám, no, přemýšlím taky nad autem a zůstanu věrný Renaultu ...

Ozzman 04.04.2010  18:13

« Re: Re: Re: zkušenost s renaultem

a o jakym? zas laguna? me se strašně líbí ta nová trojková,ale na tu zatim nemám prachy ;-\ :-)

icetiger 04.04.2010  18:29

« Re: Re: Re: Re: zkušenost s renaultem

právě přemýšlím, zda LIII GT, LIII coupe GT, MGT nebo MRS, nejradši bych šel do MRS, je to můj sen

Ozzman 04.04.2010  18:30

« Re: Re: Re: Re: Re: zkušenost s renaultem

já bych šel do LIII GT a pokud možno tak v plný palbě:) a asi s naftou 2.0 dci a tušim 175 koníků..

icetiger 04.04.2010  18:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: zkušenost s renaultem

no, já jsem zásadně na benzín... naftu znám z naší mazdy a fakt bych do toho nešel...no, ono GT je v plný palbě, akorát bych tam dal navíc kožené černošedé sedačky spolu s vyhříváním (bohužel je nutné i vyhřívání)

Ozzman 04.04.2010  18:41

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zkušenost s renaultem

jo ty myslis vybavu GT ja myslel GT jako grandtour (kombik) :-)
                  benzinak se do normalni ne coupe verze dava nejvetsi 2.0 turbo ne?

icetiger 04.04.2010  18:46

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zkušenost s renaultem

no, já myslel GT jako sport verzi, jo, je to 2.0 T s výkonem 205k, měl jsem možnost řídit LIII coupe GT s tímto motorem, jsem jel 130 a ani jsem nevěděl, že tolik jedu, sedělo to na těch 18" jak přibité

PS: když tak můžem pokecat na icq

Ozzman 04.04.2010  18:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zkušenost s renaultem

Ozzman 13.04.2010  18:50

Prosím o radu : cukání motoru

Ahoj, doufám,že si to tady někdo přečte a poradí mi :-)
    Stává se mi poslední týden, že auto na 2. a 3. převodový stupeň, když jedu konstantne kolem 1800/2000 tis/otacek tak obcas škubne,plyn držím pořád stejně.
    Když sešlápnu plyn,tak akceleruje už normálně.
    Neví někdo co stím? může to být špatnou naftou? dnes sem tam koupil nejaky aditivum, co by melo rozpouštět usazeniny ( moc tomu nevěřím,ale co kdyby)

Podobný problém sem pozoroval u Předchozího Seatu HTP, kdy se tohle stavalo kolem 3tisic otacek,ale pod plnym plynem.

Prosím kohokoliv,kdo by věděl ať mi napíše sem do diskuze,nebo SZ.
    Díky moc :-)

foto Koubes84

Koubes84 03.07.2010  11:46

« Re: Prosím o radu : cukání motoru

psal jsem to už u mého auta. www.renaultclub.cz - tam stoprocentně najdeš odpověď

Ozzman 03.07.2010  14:45

« Re: Re: Prosím o radu : cukání motoru

Jj díky, začal jsem tankovat kvalitnejší naftu a dal nejakej sajrat na pročištění motoru a už mi to pěknou dobu neudělalo, snad to byly jen nějaký nečistoty v palivu .. doufám :-)

foto ryman

ryman 23.09.2010  10:41

« Re: Prosím o radu : cukání motoru

zdravim, mivam podobny problem na svoji lagune, tak se chci zeptat, jak jsi to nakonec vyresil, jestli stacilo to aditivum, nebo si do toho jeste neco delal.

"-- skrytý --" 21.11.2010  14:56

Navigace

Dobrý den, jsem vlastníkem automobilu Renault Laguna II r.v. 2002 s navigací Carminat. Podle fotek stejnou jako máte vy. Auto je dotažené z itálie, tudíž navigace je v itaštině. Prosím o radu, kde stáhnout CZ mapy, díky :-)

Ozzman 04.04.2012  07:55

« Re: Navigace

Dobrý den.
      Asi píši s křížkem po funuse, jelikož jsem na tomto webu přes 2 roky nebyl, ale mapy jsem našel na renalut fóru, jdou stáhnout a vypálit na CD.

foto domynyk

domynyk 22.07.2011  10:20

Jetta

bude i recenze na tu Jettu?

Ozzman 04.04.2012  07:57

« Re: Jetta

Ahoj, jak jsem psal výše, nebyl jsem zde přítomen přes 2 roky. Recenze na Jettu asi bude, ještě je pořád v garáži, nýbrž první asi přijde recenze na Ford Mondeo, ketré nahradilo tuto Lagunu :-)

foto gos

gos 16.08.2012  08:55

Mamto stejné auto a uplně stejné problémy , ale nemněnil bych

rmt 18.10.2012  21:21

Rozhodování

Po tomhle autě koukám už přes dva roky. Váhám jestli koupit nebo nekoupit. Ohlasy nejsou vždycky pozitivní, ale někomu zase jezdí a nemuže si stěžovat. Jinak auto jako takový je to parádní, líbivý s výbornou výbavou i po jedenácti letech co se vyrábí.

Ronault. 18.10.2012  21:34

« Re: Rozhodování

To auto se nevyrábí 11 let, ale asi chápu, co jsi tím chtěl říci.

Já osobně mám 2001 benzín v LPG najeto cca 320t km a zatím jezdím, jo, mouchy má, ale jezdím v podstatě pořád.

Osobně bych se nebránil Laguně II po faceliftu, z benzínových motorů buď dvoulitrová atmosféra a nebo s Turbem, protože 1,6 16V ačkoliv je víceméně bez problémů (sám ji mám), tak na tak velké auto je slabá... a z nafťáků asi jen 2,0 dCi. No a spíše bych koukal po kouscích s nějakou rozumnou spíše základní výbavou (klima, el. okna, ABS airbagy a dost) a hlavně se zaručenou historii.

Dnes po 11 letech od začátku výroby je spoustu dílů z druhovýroby, často i kvalitních z druhovýroby, je už poměrně dost mechaniků, kteří se naučili Laguny opravovat a dokonce i dříve těžce opravitelné věci se buď už nekazí a zároveň se umí snadno opravit, viz čtečka karet. Odplatou budiž z mého pohledu na svou dobu dobré jízdní vlastnosti, hodně prostoru (více než trojková Laguna), pohodlí a i spolehlivost. Každopádně můžeš pohořet i v dobré variantě na autě, kde tě chtěl někdo ošulit a prodá bouraného, stočeného nebo vyplaveného šrota... ale to platí všude.

rmt 18.10.2012  21:52

« Re: Re: Rozhodování

Takže 1.9dci je spatnej? Koukam taky po spotrebe coz by asi 1.9 vychazela nejlip. Na spotrebu asi nema na tdi, alespoň co jsem cetl.

Ozzman 24.10.2012  14:40

« Re: Re: Re: Rozhodování

Ahoj. Vracim se sem opět po dlouhé době.
          Takže, Auto už nemám, jak jsem psal výše. ( nové auto se chystám recenzovat a ještě VW Jetta, které nám stojí také v garáži, jak jsem již slíbil některým dříve:D, bohužel, času je málo).

Tuto Lagunu má nyní můj kamarád. Takže o ní vím až do teď.
          Nyní má najeto 210 tis km. Za ten rok se toho stalo s autem opravdu hodně.
          Odešla přední náprava (znova, já dával novou), Odešly tlumiče, (ty byly originální) a těsně po záruce se odporoučelo turbo, které sem já měnil už jednou!! A další podobné věci. Suma sumárum, kamarád do auta nasypal skoro dalších 100 tisíc. Dá se řict, že jsem prodal právě včas ;-\

Nicméňe je s autem spokojen, výkon dostačující, pohodlí, jízda vše OK a prodat jí v žádnym případě nechce, pry lepší než olítaná oktávka :D.
          Já osobně jsem i přes tohle na Renaulty nezanevřel, a určitě bych po Laguně koukal zase. V době, kdy sloužila podemnou, jsem byl velmi spokojený :-)
          Co se týká spotřeby, jak byl dotaz, já osobně jsem jezdil od 4,7 (ekojízda) po 7 litrů ( plná nálož + kola na střeše a vytáčení motoru). Průměr byl 6,5l na 100 i s jízdou velkou částí po Praze. Kamarád jezdí za 7 -8 ( jezdí jako prase >:D )

Takže když seženete kvalitní motor s turbem, který je OK , myslim, že to neni vůbec špatná volba :-)

Ronault. 24.10.2012  21:44

« Re: Re: Re: Re: Rozhodování

To je částka, kterou Laguna nestála za 7 let včetně gum... :-O Inu za nízkou spotřebu dieselu se platí.

Ta náprava... Co na ní? Proč celou? Dneska se dají poměrně levně a velmi snadno koupit jednotlivé čepy ramen, tuším, že i s prací jsem za jedno platil minule asi tisícovku? Turbo je odvěký problém, z části za to může chování řidičů (mluvit některým o dochlazování je jako házéné hrachu o stěnu) a nekvalitní či v příliš krátkých intervalech měněný olej. A jestli jezdí za 7-8 litrů, tak to je opravdu prase a tomu odporoučenému turbu se není co divit 8-s

Ronault. 24.10.2012  21:40

« Re: Re: Re: Rozhodování

Nedá se říct, že je 1,9 dCi špatný, existuje mnoho spokojených uživatelů, ale je nutné, aby ti předešlí před tebou měnili olej ne po 30t km, ale po 15t km, používali předepsaný kvalitní olej a věděli, jak se jezdí s turbem

Ozzman 25.10.2012  12:06

« Re: Re: Re: Re: Rozhodování

Já dával před 3mi lety celou přední nápravu včetně stabilizátorů ( vyhodili mne z technický). Kamarád prý to dělal znova někdy v zimě 2011/2012.
            Co s nápravou bylo nevím přesně, vídáme se sporadicky :).

Nicméně, mě zůstávala viset spojka. Čekal sem, že to bude na novou, ale prý stačilo pouze něco přitáhnout ( v renaultu mi řekli že výměna). Jeden z největších nešvárů mého vozu (čti: co mě nejvíce vytáčel :D) šel vyřešit nejlevneji :-)

Já se k autu choval hezky a taky hezky sloužilo :-) Spotřeba mne velmi zaráží. Nejsem žádnej ekojezdec, rád se svezu, ale spotřeba byla opravdu nižší :-)

Když sem vybíral nástupce, chtěl sem Lagunu III, bohužel nebyl výběr.. Je to škoda, skončil sem u Fordu, jsem spokojen, ale věřím, že s LIII bych byl také :-)

Ronault. 07.07.2013  20:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodování

Hmm... tak to je prostě obraz dieselů, více zatěžují přední nápravu, mají turbo, sice jedou, málo žerou, ale o ničem. Jak píšu výše, tak nejlepší volbou byl pro svižnější jízdu dvoulitrový benzín neIDE a ještě lépe s turbem, pro řidiče nevyžadující dynamiku 1,6 16V... 1,8 16V ti, co se svezli v 1,6 16V nepochopili její smysl, jedou stejně.

Škoda toho motoru, moc mi není jasné, jak se mohl potkat po výměně rozvodů... asi se sním kamarád nepáře, což mi k kombíku této kategorie nesedí, tam patří pohodová jízda, případně trochu rychlejší ale ne pirátské dálniční přesuny, na prasení má tady i Renault jiná auta, která daleko více potěší, Megane RS a Clio RS.

Já nakonec po dlouhém zvažování zůstávám u Laguny. Ne, že už byla málem k prodeji, ale nástupce byl prodán do rodiny prodávajícího (šéfa), takže Passat 2,0 TSI 147 kW nebude... no což, Laguna tedy dostane pár investica a bude se jezdit dále.

Na motoru snad nás nic nečeká, měnili jsme v květnu hlavní řemenici, prý má životnost 200-300t km a já s ní dojel do servisu už na poslední chvílí, inu 330t km.
              Koupíme 2 letní Michelinky, 4 nové zimní gumy, přelakujeme plecháče na zimu (poklice mě nsekutečně iritují, asi jen plechy dám do stříbrné). No a nechám opravit poškrábaný blatník a nárazník (dílo předchozího majitele), vyměníme vpředu tlumiče (po 330 tkm si to zaslouží), asi tyčky stabilizátorů (ty byly měněny před více jak 100 tkm) a uvidíme, snad budeme jezdit dál...
              Přecejen LPG stojí teď v Polsku 13,40, u nás od 15 po 18,50 Kč/l, při spotřebě 9l/100 km se Laguna ještě pořád vyplatí :-! >:-[]

Ozzman 08.07.2013  11:45

« Re: Rozhodování

To máš fajn, já fakt nevím, jak s ním kamarád jezdil, ale řikal že s loni spolu dali 3000 km v kuse do Srbska a podobně. Největší paradox je, že auto vypadá pořád fakt parádně, elektronika funguje... fakt nevím co se stalo a cítím se za to trochu zodpovědně, jelikož sem mu to prodal, jenže.. nemohl sem to vědět.

Ty měníš tlumiče po 330tisících?! >:D Panebože... já je měnil v polovině... nu což.. těžký diesel na předek >:D Ať slouží alespoň ta tvá a ukáže, že Renault nepatří jen do šrotu. Kamarádova benzinová 2.0 83kw jednička najezdila snad 400, než se rozpadla rzí >:D

Ronault. 08.07.2013  14:38

« Re: Re: Rozhodování

Tak já ty přední tlumiče ještě neměnil, jestli byly měněné, to netuším, možné to je, zatím jsem měnil jen zadní, ty už byly i dle měření horší, ale po demontáži až tak opotřebené nebyly, třeba oproti těm, co jsem měnil na Favoritu... ty když jsem tehdy vymontoval a zatlačil na ně, tak se píst propadl a nevrátil, ty ještě pružily. Podle mě ale v horším stavu bude asi uložení tlumičů včetně toho ložiska v uložení, to bude asi v pr...

Tak koroze krok toho 3 roky na plech sedřeného blatníku Lagunu ještě nepotkává, v tom je klid :-)

Ozzman 08.07.2013  14:45

« Re: Re: Re: Rozhodování

Jenže Laguna 2 je pozink, tam je to jiná liga :-)
                    Já měnil komplet přední nápravu a v zadu silentbloky, to byly rány neskutečný :-) Ale poté co jsem vůz dal dále, došlo prý ke komplet výměně všech tlumičů znovu... Praha a její silnice jsou horší než terén:D

Ronault. 09.07.2013  23:34

« Re: Rozhodování

Tak kdyby jen pozink, ono je to plast a hliník k tomu :-) A určitě i Laguna I byl pozink, to snad i vsadím boty, když R19 byl taky pozink a dodnes oproti konkurenci nereznou.

Jo tak silentbloky zadní nápravy je chronický problém Laguny. Ty se na mé měnily 3x, jednou to taťka vítězoslavně sehnal levné na aukru a měnily se hned po asi 10 000 km, znovu, druhé vydržely tak 50t km a já teď dle Renault fora zajel přímo do Renaultu a koupil nové, které se montovaly po faceliftu s novou konstrukcí a ty prý vydrží už bez problémů přes 100 t km i více.

Teď tam ale něco dost tluče, tak jsem zvědavý...

Jedno už ale vím jistě, když už měnit nějaký díl, tak prvně na Renault forum a podívat se na doporučení, co za značku. Tlumiče v podstatě jedině Kayaba, případně Monroe, pružiny na zadek LESJÖFORS, případně díly LEMFÖRDER... které všichni chválí, i když jsou docela drahé.

Teď jsem dával čepy Myele HD, no uvidím, servisák moc nadšený nebyl, prý Myele nic moc, Myele ale u HD verzí udává, že mají větší výdrž než originály, že jsou to modifikované díly, tak jsem zvědav.

Lucaslegend 10.07.2013  13:48

« Re: Re: Rozhodování

celkom dost casty problem na lagunach/meganoch boli nefunkcne stahovanie okien....
                        a obcasny ale velky problem s 6rychlostnou prevodovkou....

Ozzman 10.07.2013  15:58

« Re: Re: Re: Rozhodování

Převodovka přežila motor, stejně tak i spojka :-) Byla povolená, stačilo dotáhnout lanko ( Já na to kašlal 3 roky co sem ji měl). Okna šla bezproblémů jen u mého kusu se rozpadlo ovládání u zadních dveří za řidičem ( důsledek demontáže dveří za účelem lakování) ale i tak tlačítko fungovalo >:D jen vypadávalo ze dveří >:D

rmt 10.07.2013  20:28

« Re: Re: Re: Rozhodování

Co bylo s 6stupnovyma prevodovkama? Ja nakonec koupil Megane II v paradnim stavu 1.5. Dci 78kw. Mam taky 6st, ale to bude asi jina nez u 1.9 dci co?

Ozzman 10.07.2013  21:19

« Re: Re: Re: Re: Rozhodování

Ja myslim, že to nebude rozšířená závada, někdy se asi může pokazit, ale víc odcházely jiné věci, být tebou jsem v klidu :-) Většinou se mluvilo o jinych problemech, elektrika, turba, náparvy... Alespon co se týká Lagun :-)

rmt 10.07.2013  21:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodování

ten muj megane ma prej ojnicni loziska nejaky horsi. Takže je ve 100tkm radsi necham vymenit a bude pokoj. Snad. ;-)

Ozzman 10.07.2013  22:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodování

Hlavně se chovej hezky k turbu >:D Nevim jak ta jednapětka, ale to mé Dci na to je dosti háklivé :-) Snad ti bude dobře sloužit... :-) Jinak, proč si kupoval Megana, co ta Vitara co máš zde recenzi? Vždyť to je fajn auto ne?:) Párkrát sem s ní jel oproti Meganu to je trochu jiná liga :-) Mě se moc SUV nelíbí, ale Vitara je fajn :-)

rmt 11.07.2013  05:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodování

Vitara ta je naše rodinny auto. Já mám papiry 2 roky, takže jsem chtel něco co malo žere. Vitarou jezdim casto a mám ji v péči. Mám ji hrozne řád, je to pohodovy a hlavne multifunkcni auto. Na recenzi megana se chystam. Jestli jsi ji jeste nehodnotil tak bych poprosil. :-)

Ozzman 11.07.2013  10:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozhodování

Hondotil, neboj :-) Kdyžtak mě hodnotte asi Mondeo či Jettu, tohle auto už nemám >:D
                                    Recenzi přidej, rád počtu :-)

Ozzman 10.07.2013  15:59

« Re: Re: Rozhodování

No teď už to není moje starost naštěstí, ale vozu je mi líto. Bylo to mé první pořádné auto s kterým sem zažil desítky tisíc km :-) V 99% v dobrém :). Někdy vyzjistím, co se s vozem vše dělalo od doby co ho mam z ruky, kamaráda uvidím v pátek :-)

Lucaslegend 11.07.2013  11:29

« Re: Re: Re: Rozhodování

u tej 6stupnovej prevodovky byval ten problem ze unikal olej z nej a potom si to uz viete predstavit co sa asi s prevodovkou mohlo stat ked mala malo oleja.....ale to sa tykalo asi len rocniku 2001 a 2002....ono najhorsie bolo kupit tie prve rocniky 2001 a 2002, postupne uz potom vychytavali tie chyby....
                          ci mal megane tu istu prevodovku nieviem isto ale skor asi konstrukcne tu istu len mozno inac sprevodovanu pre slabsi motor.....inac skusal som tiez megane 1.5dci rocnik asi 2003 a zatah motora celkom milo prekvapil ale auto strasne hlucne a nekultivovane oproti lagune.....a samozrejme ze tam bola zla ta stahovacka okna :)

Lucaslegend 10.07.2013  14:15

spolahlivost

laguna II je dost dobre auto, bezpecne, priestranne,tiche a pohodlne auto ale po najazdeni cca 200 000 km sa jej treba urychlene zbavit......naklady na jazdenie sa potom velmi zvysuju, auto sa uz serie dost......pisem z vlastnej skusenosti,vlastnil som ju asi 4roky....za tu dobu som musel menit neplanovane prevodovku, stahovaci mechanizmus okna(potom sa zas pokazil na dalsom okne),musel som si opravit citacku kariet, unikalo chladivo z klimi, zadne silentbloky(po nejakej dobe ich chcelo znova menit), trebalo dat zbrusit hlavu motora lebo sa skrivila.... nakoniec odislo turbo ....tak som bol rad ze som to auto za par euro predal :/
    ale stale spominam na to auto s laskou, bol som snim aj vo Francuzsku a Irsku, prijemne sa s vnom cestovalo aj na velke vzdialenosti... :-) teraz mam napriklad omnoho tvrdsie auto ale zase aj spolahlivost je niekde inde.......

Ozzman 10.07.2013  16:02

« Re: spolahlivost

To si měl tedy opravdu vadný kus :-( Mě do těch 190ti, nebo kolik přesně měla, než sem ji prodal jezdila spolehlivě až na to turbo. Párkrát nějaká pojistka, která nebyla důležitá, ale elektronicky auto drželo a prý pořád drží doteď. Stejnak převodovka i spojka. Auto trpí na našich silnicích, jelikož podvozkové díly jsou náchylné a rychle se opotřebují, což je škoda, možná v zahraničí by vydržely Laguny sloužit déle... Jaký si měl model přesneji? ( rok, karoserii, výbavu, motorizaci?). Jsem rád, že sem se jí zbavil, ale na durhou stranu, tenkrát bych si ji stopro koupil znovu :-)

Ronault. 10.07.2013  22:03

« Re: spolahlivost

Ale tohle není obraz, který po 200t km je u jiných značek odlišný... stahovačky oken u VW, které navíc zapadnou do dveří jsou třeba klasickým problémem atd.

Ozzman 10.07.2013  22:15

« Re: Re: spolahlivost

Ale jo.. některé věci měla LII vychytené méně oproti stejně starým Passatum. Dnes už to bude po 200 plichta, když vidim, co se kazí u koncernu a to na prvních pár desítkách tisíc km! :-)

Laguna II byla obětí své doby. Na jedné straně auto s technikou, kterou neměly ani vozy prémiových výrobců, technické vymoženosti, moderní motory, nadčasová, já to musim říct.. krásná, ano a pořád je, zvlášť, když je v originálním stavu. Ale na druhou stranu šitá horkou jehlou. Kdyby to vše fungovalo jak mělo, deklasovala by koncern na plné čáře, vyjma kufru :-)

Ronault. 11.07.2013  11:18

« Re: Re: Re: spolahlivost

Já bych tolik optimistický k Passatu nebyl, pravda, rotačky TDI byly až na turba spolehlivější, v benzínech to vyšlo nastejno a v podvozku to v Passatu s hliníkovými nápravami za 40 t kč nebyla žádná legrace a že odcházely velmi rychle... Za 40 t Kč si toho na Laguna na podvozku nedokážu představit, co by se muselo měnit... to je včetně gum na Al kolech ;-) Já vlastně loni zrepasoval celý zadek za 10t včetně práce (silentbloky, tlumiče, pružiny a to jsem na dílech opravdu nešetřil, v podstatě to nejlepší)

Lucaslegend 11.07.2013  11:39

« Re: Re: Re: Re: spolahlivost

Ozzman: ano natrafil som na hodne zly kus....a hlavne som auto kupoval dost na rychlo a nestihol som si zistit na co si dat pozor pri tom aute.......bolo to moje prve auto, kaze tak som aj dopadol :))).....bol to rocnik 2001, cize v podstate testovaci prototyp :))))......ale tak to dnes robi bezne skodovka ze vypusti zmetky a testuje pokial ludia maju nervy to znasat :))
            moja laguna bola 1.9 88kw grandtour
            fotky:
            https://plus.google.com/photos/1111827… />

Lucaslegend 11.07.2013  11:42

« Re: Re: Re: Re: Re: spolahlivost

nejde tu dat odkaz na fotku mojej byvalej laguny ale mam ju medzi fotkami v recenzii na moju hondu legend

Ozzman 11.07.2013  12:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: spolahlivost

Pěkná :-) Ale to i Legenda, moc japonce nemusim, ale Legenda vypadá parádně! :-)

No s tou spolehlivostí uvidíme jak se to bude rozpadat dále u našich německých a mladoboleslavských kamarádu :-)