Recenze

Golman (muž ) Poslat zprávu
 
9 Majitel

Renault Mégane Grandtour Privilege 1.5 dCi EDC 81 kw

9.85 Uživatelé

Hodnoceno: 13× Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Renault Mégane, foto 6 Renault Mégane, foto 7 Renault Mégane, foto 8 Renault Mégane, foto 9 Renault Mégane, foto 10 Renault Mégane, foto 43 Renault Mégane, foto 44 Renault Mégane, foto 45
Renault Mégane, foto 46 Renault Mégane, foto 47 Renault Mégane, foto 48 Renault Mégane, foto 49 Renault Mégane, foto 50 Renault Mégane, foto 51 Renault Mégane, foto 52 Renault Mégane, foto 53 Renault Mégane, foto 54 Renault Mégane, foto 55 Renault Mégane, foto 56 Renault Mégane, foto 57 Renault Mégane, foto 58 Renault Mégane, foto 59 Renault Mégane, foto 60 Renault Mégane, foto 61 Renault Mégane, foto 62 Renault Mégane, foto 63 Renault Mégane, foto 64 Renault Mégane, foto 65 Renault Mégane, foto 66 Renault Mégane, foto 67 Renault Mégane, foto 68 Renault Mégane, foto 69 Renault Mégane, foto 70 Renault Mégane, foto 71
 

Technické info

Přezdívka auta nemá přezdívku, je to auto Rok výroby 2011 Koupeno ojeté najeto [km]:66000 palivo: nafta počet válců: 4 objem [cm3]: 1461 výkon [kW]: 81 kroutící moment [Nm]: 240 zrychlení 0-100 km/h [s]: 12 maximální rychlost [km/h]: 190 počet rychlostí: 6 převodovka: automatická průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 491 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6

Popis vozu

Vůz jsem zakoupil jako ojetý u autorizovaného prodejce. Zaujala mě cena vs. stáří vozu vs. nabídka výbavy. Neplánoval jsem kupovat nový vůz, i když bych si to už po devíti letech používání modelu Kangoo zasloužil :-) Vůz byl necelé 3 roky starý, měl najeto 65 000 km a byl v automatu (což si přála manželka a dávám jí nyní za pravdu) a v plné výbavě. Dostal jsem na něho rok záruku a přikoupil jsem si k ní ještě lepší za 2800 Kč na rok (elektrika). Jedná se o můj první ojetý vůz, nabídce se prostě nedalo odolat, nový stál tehdy půl mega. Nyní je v nabídce od 429 000 a zdaleka neobsahuje takovou výbavu jako tento (lepší rádio, xenony, panoramatickou střechu, metlu, vyhřívání sedaček, navigaci - něco se nedá již ani objednat). Takže volba byla jasná, vůz byl na webu pár hodin. Za tu cenu bych mohl mít skoro nový vůz v 1.6, ale svezení by určitě nebylo takové jako s tímto a o výbavě ani nemluvě. Na autě není věk skoro vůbec poznat, i když pár škrábanců má včetně většího na zadním nárazníků a 65 000km je pro mě akceptovatelný nájezd. Vůz jsem si zakoupil hlavně pro rodinu a kufr si mi občas hodí i na nějakou krabici :-) Vše funguje jak má.

S řazením jsem naprosto spokojený, na pohodovou rodinnou jízdu naprosto vyhovující a navíc spojení tempomat a automat... ideální. Nemusím řadit, nastavím tempomat a ten si poradí...naposled jsem používal tempomat v Kangoo, ale po jeho aktivaci, jsem musel zase zařadit šestku a pak ho znova aktivovat :-) Tempomat tedy používám pravidelně a pomocí tlačítek na volantu si volím rychlost a řazení mě nezajímá :-) Jinak tempomat funguje od 30 km/h a zjistil jsem, že když mám v paměti uloženou vyšší rychlost a nikam nespěchám, vůz na danou rychlost zrychlí velmi pozvolna - stačí zmáčknout na volantu tlačítko "R", takže by spotřeba měla zůstat v nižších sférách. Toto se u manuálu stát nemůže, tam musíte řadit. Pokud chci vyšší rychlosti dosáhnout rychle, sešlápnu pedál až na podlahu (dle potřeby :-D ) a při rychlosti, kterou chci aktuálně jet jen zmáčknu tlačítko "+" na volantu a pouštím plynový pedál, tímto je daná rychlost i uložena do paměti pro další použití. Paměť se vynuluje automaticky při dalším stisknutí "+" nebo "-" na volantu. Omezovač rychlosti nepoužívám, trošku ho zatím nechápu ?!?!?! Přece se nebudu bránit vyšší rychlosti v případě nouze.

Poloautomatickou parkovací brzdu není potřeba aktivovat, při vypnutí motoru a přepnutí páky do "P" se automaticky aktivuje. Občas jí aktivuji při nastartovaném motoru, opět převolím páku do "P" a zmáčknu parkovací brzdu. Pokud tak neučiním a otevřu dveře, hned mě na to palubka upozorní :-) Parkovací brzdu není potřeba aktivovat ani v kopci, tam funguje asistent rozjezdu do kopce a nepustí Vás dolu. Pokud by to byl velký kopec nebo dlouhé stání, klidně je možné i v režimu "D" zmáčknout parkovací brzdu, ta se pak deaktivuje sama při rozjezdu.

Panoramatické okno je skvělé, ale ve vyšších rychlostech hlučné, takže ideální použití kolem 50-ti km rychlosti.

Senzor tlaku v pneumatikách občas sleduji, ale zatím jsem to moc neřešil. Tlak je tam pořád stejný, mám pocit, že se to mění se zahřátím pneu a ujetím několika km, kdy se to všechno srovná. Takže na cestě do školky to není třeba kontrolovat :-) Jinak budu muset na výměnu pneu asi do značkového servisu pro nastavení senzorů ve ventilcích.

Vůz má denní svícení, ještě bez "led technologie", někdy mám pocit, že světelný senzor funguje později než by měl... nedávno jsem si myslel, že potkávací světla již z garáže, kde se rozsvítí vždy, zůstanou rozsvícena, ale nezůstaly. Aktivoval jsem je sám a za deset minut jsem opět zkusil aktivovat automatický režim a potkávací již zůstala. Uvidíme v praxi. Zatím používám automatický režim a v případě potřeby pootočím páčkou a už jedu na xenony.

Navigace funguje skvěle, jen jsem si vypnul pana Miloslava, furt otravuje a vypnul jsem si různé upozornění, protože při každé křižovatce, přejezdu atd. se ztlumí rádio a leknete se děsivého pípnutí. Bohužel navigace nelze vypnout se spuštěným rádiem, takže vidíte aktuální pozici - aspoň začínám znát všechny ulice, kterými projedu :-) Autorádio má x možností nastavení a vstup pro USB a aux. Soubory MP3 jsem zkoušel zatím jen z CD a v pohodě, včetně názvů.

Když byl uveden nový Megane na trh, zhrozil jsem se té navigace, která trčí uprostřed palubní desky a také jsem se zhrozil digitálního štítu. Řekl jsem si, navigaci nechci a koupím si verzi GTstyle, která má klasický analogický štít... ale nějak to nevyšlo :-) Po nějaké zkušenosti mohu říct, že navigace je opravdu skvěle na očích a digitální tachometr už neřeším :-) asi jde jen o zvyk. Díky tomu, že v Renaultech jezdím opravdu dlouho, jsem tu jak doma. Rádio ovládám skvěle, to je furt stejné.

Samozřejmě, že jsem se musel na něco podívat do návodu, ale to je asi jasný. Řešil jsem možnost zavření oken a panoramatické střechy pomocí ovladače a na poprvé se to nepovedlo (bál jsem se deště při zapomenutém střešním oknu). Tak jsem si myslel, že tady ta možnost není, ale pak...pak jsem zjistil, že je. Necháte otevřetá okna a 2x uzamknete vůz pomocí dálkového ovladače a vše otevřené se opravdu zavře :-) Po tomto zavření nejdou otevřít dveře zevnitř (kvůli zlodějům - lepší uzamčení). Po vložení karty do štěrbiny a nastartování se toto dvojí zamknutí zase deaktivuje a pak funguje bežné zavření pomocí hands free karty... odejdete od vozu pár metrů a auto se samo zavře a zrcátka sklopí. Otevření pak funguje tak, že vložíte pouze ruku pod kliku a vše se otevře. V případě, že parkuji někde v centru nebo jsem dlouho pryč, vůz zamykám ovladačem, mám tak větší jistotu.

Díky světlému interiéru a panoramatické střechy je celý interiér nádherně prosvětlený, opravdu se tam cítíte dobře. Jezdíte naprosto běžným Meganem, ale jen Vy víte, že úplně běžný není :-)

Výbava: xenony, 17´ litá kola, automatická převodovka, poloautomatická ruční brzda, asistent rozjezdu do kopce, systém sledování tlaku v pneumatikách, navigace Tomtom, střešní lišty, ABS, ESP, 6x airbag, automatická duální klimatizace, kožené čalounění, tempomat, 4x okna v elektrice – vše impulzní, elektricky sklopná a vyhřívaná zrcátka, handsfree karta nemusíte jí vyndavat, stačí jí mít ve voze a pouze zmáčknout tlačítko start, panoramatická střecha, vyhřívání předních sedaček, výškově nastavitelné přední sedačky, sedačka spolujezdce sklopná do roviny, palubní počítač, výškově a hloubkově nastavitelný volant, rezerva, mlhovky, dešťový a světelný senzor, denní svícení – ještě bez led, zadní parkovací senzor – hned jsem si zvykl, samozatmavovací zpětné zrcátko, autorádio Arkamys – hraje velmi dobře, ale špičkově ne, zámek „P“… jinými slovy „zámek zpátečky“, Defend Lock, na automat nebyl skladem ani u výrobce, musel jsem cca 10 dnů čekat.

Silné stránky

výbava, motor, převodovka, prostor, xenony, interiér - kůže

Slabé stránky

Chybí trojblik.

Občas povrzávající interiér, ale možná to moc řeším, je to přeci jen jeté vozidlo.

Málo odkládacích míst na kávu, fakt není kam dát, jen pod šterbinu startovací karty, ale tam se vejde jen kelímek na malé presso :-( možná je to tou středovou konzolou, kdy na konci je opěrka a před ní tlačítko na automatickou parkovací brzdu, aktivátor tempomatu a ovladače navigace.

Problémy se s párováním mobilu s rádiem, na 99% problém v mobilu. Nokii jsem spároval a funguje, problém pouze s telefonem Acer. Je připojen, ale nemohu volat... :-(

Špatně dostupný Isofix, zlatý Kangoo. Teď jsem přendaval autosedačku do Kangoo a šlo to perfektně, oka schovány pod malým zipem. Za to u Megane a ještě v kůži musíte oka hledat a čalounění pořádně zmáčknout.

Jezdím s Renaulty již 15 let, takže velmi těžko budu něco kritizovat, doufám, že bude sloužit a nebude důvod ke kritice.

Zkušenosti se servisem (poruchy, opravy):

Vyměněn omezovač chroupajících dveří zdarma ještě před prodejem.

V záruce opraveno čidlo bezpečnostního pásu umístěné v sedačce spolujezdce, nějak se posunulo a něco na něho tlačilo, takže mi palubka hlásila, že není spolujezdec připoután, i když tam žádný nebyl. I teď je po opravě čidlo velmi citlivé, takže se musím vyvarovat vozit něco těžšího na předním sedadle nebo to poutat :-D

Po prodeji pak udělán servis, najeto cca 65000 km (bylo to tak domluveno), dle palubního počítače se blížila výměna oleje (za cca 4900 km), takže se raději hned udělala kompletní prohlídka a byla naúčtována pouze výměna oleje a čištění brzd. Vše ostatní nebylo důvod řešit ani měnit.

Zkušenosti s prodejcem (autosalon / autobazar)

RPZ, dlouholeté, žádný problém, zakoupelny u nich již 4 vozy a všechny také u RPZ servisovány.

 

Novinky v recenzi

19.5.2020 16:39

Doplnění po šesti letech :-)

Auto bez poruchy slouží dál, má najeto již 166 000 km. Opotřebení je znát na světlém koženém volantu, jinak je stále ve stejné dobré kondici. Olej měním samozřejmě častěji. Po 100 000 km jsem měnil olej i v automatické převodovce.

20.4.2014 18:59

Fotky

Přidány fotky, snad dostatek :-) Omlouvám se za kvalitu, nejsem fotograf a další omluva, nebyl jsem v myčce :-(

18.4.2014 19:01

Přidal jsem na rychlo alespoň pár fotografií z garáže :-)

17.4.2014 22:06

Fotky

Fotky dodám, měl jsem čas, tak jsem napsal aspoň něco málo textu.


Další vozy Renault MéganeVyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Hodnocení
spolehlivost
10

zatím 100% spolehlivé

praktičnost
10
prostornost
10

naprosto vyhovuje, až bude kočárek, bude to horší, ale které kombi tento problém nezná... kočárek se jistě vleze, ale co další věci, kolo pro staršího kluka atd.

jízdní vlastnosti
9
jízdní komfort
9

Jezdím na 17" kolech, ale tragédie to není... na menších to pojede asi lépe, ale tady to vypadá lépe. Na zimu koupím asi 15´ kola, protože obouvat sedmnáctky za ty prachy fakt nechci :-)

náhradní díly
10

Náhradní díly jsem nikdy neřešil, auto vždy pojištěno... takže mě zajímaví vlastně jen spotřební díly jako destičky, kotouče a spotřební materiál.

výkon motoru
10

Můj plán bylo koupit dCi 130 nebo Tce 130, takže tady jsem si výkonem trochu pohoršil, ale auto je dostatečně svižné a motor má dostatek síly.

spotřeba
8

Vůz měl průměrnou spotřebu 6,8. Po městě mám 6,2, mimo jezdím pod šest... musím ho to prostě ještě naučit. Auto sloužilo ve firmě, takže se na způsob jízdy asi moc nehledělo.

hlučnost motoru
9

Jezdil jsem vždy benzínem, takže naftu teď logicky slyším :-)

brzdy
9

Nebrzdí to tak dobře jako mé minulé auto... asi tou váhou, nevím, ale brzdy jsem nechal zkontrolovat a v pohodě.

zavazadlový prostor
10

nemám s ním problém


Blesk.cz

Godlovo »špionážní« video ze StarDance: Fanouškům ukázal, jak se žije »ve skříni«!

Godlovo »špionážní« video ze StarDance: Fanouškům…

Svétázný herec Zdeněk Godla (46) je jedním ze soutěžících ve StarDance, na které jsou diváci zvědaví asi nejvíc.…

Opičáci mají velké koule: Je radost si s nimi hrát! Recenze Super Monkey Ball Banana Mania

Opičáci mají velké koule: Je radost si s nimi hrát!…

Populární párty série s prvky logického rychlíku Super Monkey Ball se vrátila s novým titulem k příležitosti…

 

iSport.cz

Rytíři v plné O2 areně šokovali Spartu! Svátek hokeje, zářil hrdina Plekanec

Rytíři v plné O2 areně šokovali Spartu! Svátek…

Puk se ještě ani nedotkl ledu, ale už bylo jasné, že to bude výjimečný zápas. Kolem O2 areny se to hemžilo jako…

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní film běží i do světa

VIDEORECENZE: Neužilův Zátopek je trefa, precizní…

Jeden z nejočekávanějších českých filmů míří do kin. Zátopek mapuje příběh slavného českého běžce, jeho lásku s…

 

Reflex.cz

Kandidát zlatých devadesátek: Budou mít mladí lidé důvod přijít k prezidentským volbám?

Kandidát zlatých devadesátek: Budou mít mladí lidé…

Vítězná pravostředová koalice nepochybně postaví svého uchazeče o Pražský hrad. Její kandidát ale nemá šanci…

Přehlížené Normanské ostrovy se zvláštním statusem

Přehlížené Normanské ostrovy se zvláštním statusem

Normanské ostrovy v Lamanšském průlivu jsou pro oko cestovatele snadno přehlédnutelnými destinacemi. Na celkem…