Škoda Octavia 2,0 i

Škoda Octavia, foto 1 Škoda Octavia, foto 2 Škoda Octavia, foto 3 Škoda Octavia, foto 4 Škoda Octavia, foto 5 Škoda Octavia, foto 6 Škoda Octavia, foto 7 Škoda Octavia, foto 8
Škoda Octavia, foto 9 Škoda Octavia, foto 10 Škoda Octavia, foto 11 Škoda Octavia, foto 12 Škoda Octavia, foto 13 Škoda Octavia, foto 14 Škoda Octavia, foto 15 Škoda Octavia, foto 16 Škoda Octavia, foto 17 Škoda Octavia, foto 18 Škoda Octavia, foto 19 Škoda Octavia, foto 20 Škoda Octavia, foto 21 Škoda Octavia, foto 22 Škoda Octavia, foto 23 Škoda Octavia, foto 24 Škoda Octavia, foto 25 Škoda Octavia, foto 26 Škoda Octavia, foto 27 Škoda Octavia, foto 28 Škoda Octavia, foto 29 Škoda Octavia, foto 30 Škoda Octavia, foto 31 Škoda Octavia, foto 32 Škoda Octavia, foto 33 Škoda Octavia, foto 34 Škoda Octavia, foto 35 Škoda Octavia, foto 36 Škoda Octavia, foto 37 Škoda Octavia, foto 38

Přezdívka auta Smykovka II Rok výroby 2003 Koupeno ojeté najeto [km]:250000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1984 výkon [kW]: 85 maximální rychlost [km/h]: 199 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 8

Dovolte abych vám představil nový přírůstek v našem vozovém parku.
Jak jsem zde již v diskuzích zmínil, kvůli potřebě nového bydlení bylo potřeba se finančně uskrovnit a prodat moji milovanou A3.
Prodej se protahoval a tak jsem byl nucen dát auto na výkup u dealera Auto Jarov, relativně dobrá výkupní cena byla podmíněna koupí nějakého vozu u nich.Na výběr tam toho moc nebylo,žena toužila po Octavii tak jsem se zaměřil na ně a tato byla nejlepší volbou.Za stejnou cenu tam byl Ford Mustang, ale to by byl doma asi rozvod, ale stylovej:-).Auto je po mobilním operátorovi, což mě trochu znervóznělo, ale byl jsem ujištěn, že mělo jen jednu osobu jako řidiče, někde na moravě.Pouze autorizovaný servis a nebylo bouráno. Jak ho vyvezli na světlo hned jsem si všiml, jak zřejmě v tom autorizovaném servise pěkně netrefili barvu pravého blatníku, prý jen ťukanec.Jediná chyba, že nefunguje rádio, a je odřenina na dveřích. Odřeniny jsou všude. Po zkušební jízdě a ceně která byla ok jsme si plácli.
Před třemi roky jsem jezdil 4 měsíce stejnou Octávii, ale kombi 1,9tdi 130PS, takže jsem myslel, že mě auto nepřekvapí, ale 3 roky za volantem A3 a CLK udělaly svoje. Po projetí pár ostřejších zatáček jsem myslel, že nedojedu, 195 gumy a velmi měkký podvozek to opravdu není kombinace na jízdu z ostra. Auto mělo totálně ojeté gumy Dunlop SP01, hučely neseděly, tady jen vidíte jak se prodává v programu AutoPLUS.Vyměnil jsem je za Michelin Energy, které mi zbyly ze Scénica, ale jsou 195/60/15, ne 195/65 jak mají být správně, ale rozdíl necítím. Co je opravdu legrace,oboje gumy,staré i nové strasně pískají, nahuštěny jsou správně, někdy se trochu stydím jak se lidé otáčejí. Takže když shrnu jízdní vlastnosti je to velmi komfortně naladěný vůz u kterého mám pocit, že mě chce někdy zadek předeběhnout a proto jí říkám SmykovkaII, I byla felicie.
Cos se motoru týká je tam 2,0 i benzín 85kW, na něj jsem byl zvědavý, měl jsem Vento 1,8 66kW, felicii 1,6 55kW a tohle byl poslední kousek ze série těchto čtyřválců, který jsem neměl.
Ze začátku na mě působil, že nejede o nic lépe, než 1,6 100PS co jsem znal z Audi, no ale má už něco za sebou, při koupi měl 146OOOkm. Po výměně oleje se trochu zlepšil a myslím,že už jsme si na sebe vzájemně zvykli, nevím jak je na tom s mojí ženou:-), ale ta si auto chválí.
Perfektní je v kopci, kde je znát objem. Maximální mnou dosažená tachometrová rychlost byla 210km/h. Co mě ovšem překvapilo,je nízká spotřeba, po třech měsících a 8tis.km je 7,9 l/100km.
Při vysloveně lehké noze mám rekord 5,2. Ve městě bez problému 11.
Výbavový stupeň auta je ELEGANCE.
Všechna okna jsou v elektrice, zrcátka také i s vyhříváním, manuální klimatizace, 2krát airbag, ABS, ASR, vyhřívané sedačky, funguje jen jedna, ještě, že je to řidičova a tempomat, ten je opravdu fajn.
Hlášené nefunkční rádio jsem vyměnil za SONY CD MP3, po jeho instalaci, jsem zjistil, že spíš než rádio, nefunguje elektroinstalace, ale za hoďku kámošovi pomoci bylo vše ok.
Na Jarově v bazaru jsou fakt odborníci:-).
Na Jarově jsem udělal servis ve 150000km olej SHELL 5W40,v servisní knížce je longlife, ale prý to změnili, no nic aspoň ušetřím,a dělali geometrii a brzdovou kapalinu. Časem asi přijdou na řadu zadní destičky a kotouče.
Co se týče prostoru vpředu ok vzadu nic moc, ale tam sedí jen junior ve své sedačce.Opravdu velký kufr, tam odvezu vše.
Sedačky jsou docela tvrdé, ale to já mám radši,mají i bederní opěrku.
Pořád přemýšlím o větších kolech a lepším podvozku, předse jen, jestli ji vytáhnu na okruh do Brna tak jak je, tak to spíš bude o průser.
Na zimu jsem si sehnal 16 plechy, protože mi z A3 zbyly gumy Pirelli Snow sport 205/55/16, po jejich aplikaci se trochu zlepšily jízdní vlastnosti vozu.
Auto jsem po koupi nechal zevnitř vytepovat v Edenu, udělali to skvěle, voní jako nové.Jinak stále v něm někde po sedačkami nacházím zátky od piva, pvodní majitel byl asi kalič.

Určitě 4 dveře, měli jsme teď samá kupé a to s malým dítětem moc nejde.Velký kufr. Relativně levný provoz

Málo místa vzadu, ale junior si zatím nestěžuje. Jízdní vlastnosti jsou spíše komfortní.

Auto Jarov, servisuji tam už asi 3 auto, žádná sláva, ale přijde mi to všude stejné.Nyní však auto servisuji v levnějších servisech, olej a drobnosti v A.T.U na Chodově. Pozor ovšem na autoservis Garant na Jarově Praha 3, tam jsem opravoval chladič, což sice udělali dobře, ale přidali k tomu brz.destičky a další práce o které jsem nestál, absolutně neprofesionální přístup.

AutoPlus Jarov, auto bylo v komisi, přišlo mi , že je to moc nezajímá, ale papírování bylo ok, vše hned zařízeno.

9.4.2014 11:59

Vůz byl v roce 2013 prodán.

1.2.2011 10:03

Tak smykovka už má najeto přes 220tis km, myslím, že budu muset měnit přední tlumiče. Jinak od minule jsem měnil jen zadní kotouče a destičky od italské firmy Fri-tech. Jediný problém je svítící žlutá kontrolka motoru, která někdy zhasne, pak se zase rozsvítí.
Názorů na řešení je mnoho, ale zatím žádný nebyl stoprocentní. Každopádně auto s tím jedzdí normálně.

7.6.2010 00:20

V nedělní podvečer proběhlo na MoDu perfektní přivítání nových vozů.Fotky jsou v galerii.

20.4.2010 08:55

Tak smykovka se blíží k 210 tisícům km. Má za sebou servis na Jarově, olej, filtr , geometrie a kontrola po 30 tis. A tradiční návštěva okruhu v Brně proběhla v pořádku.

21.9.2009 14:17

Tak dneska smykovka pokořila metu 200 tisíc najetých kilometrů.

14.7.2009 18:36

Takže včera pro změnu odešla baterka i když její,,magické oko,, stále svítilo zeleně. Vyměnil jsem ji za novou,výkonnější značky EXIDE.

16.6.2009 17:20

Po neskutečném hluku od přední nápravy bylo auto v servisu na Jarově, záhada odhalena a napravena za 500 Kč, povolené přední kolo. Za celou dobu co jezdím se mi něco podobného nestalo.

10.6.2009 22:30

Dnes opět vyměněn olej v A.T.U. na Chodově, poté přesun na okruh v Mostě, kde mě velmi mile překvapily nové gumy Bravuris2.

7.4.2009 22:15

Stodevadesát

Tak dnes smykovka najela 190 tisíc kilometrů, dostala nové obutí, Barum Bravuris2 ve standartním rozměru 195/65/15. V minulých týdnech absolvovala jízdy na okruzích v Mostě a Brně, kde jsem pocítil její stáří a výkonový handicap.

27.2.2009 12:42

Včera vyměněna v A.T.U. brzdová kapalina a musím říct, že je to znát.

5.2.2009 18:29

Tak smykovka má za sebou úspěšnou STK a emise.

17.12.2008 00:00

Tak smykovka ma za sebou rocni prohlidku v Autu Jarov, vymenu pal.filtru a geometrii, ctyri dny po servisu se rozsvitila kontrolka EPC, coz je elektronika motoru, zavada vsak byla ve spinaci brzdovych svetel pod pedalem.

16.11.2008 00:00

Vcera jsem menil pylovy filtr, koupil jsem aftermarketovy zn. Cooper, k filtru se neda vubec dostat, moc sikovne to v Boleslavi vymysleli.Jeste mi prijde, ze je trochu vyssi nez original a nezacvakl se ramecek, ale po hodine prace ho tam vubec dostat me to tolik nevadi.

16.10.2008 00:00

Vyzkoušen servis Halfords, proběhla výměna svíček Brisk, rozvodů a vodní pumpy.

2.10.2008 00:00

Tak auto pokořilo 180tis, má za sebou výměnu oleje a filtru a 2.500km dlouhý výlet na okruh v Monze a okolí, který perfetkně zvládlo.

24.7.2008 00:00

Tak smykovka má nový chladič, starý díky rzi začal ztrácet kapalinu, v servisu dali i nové destičky. Tlumiče už jsou zralé na výměnu a geometrie také není úplně ok.

3.3.2008 00:00

Tak s autem jsem najel 20tis km bez vážných problémů, spotřeba je v rozmezí 8-10 l/100km.Odřel jsem ho pod zadním světlem, ale mezi tolika oděrkami se to ztratí.Přední destičky už budou potřebovat vyměnit.

2.2.2008 00:00

Včera jsem v A.T.U. na Chodově vyměnil olej Castrol 5W40 a filtr, zkontroloval brzdy a brzdovou kapalinu, celkem za 1.400,-Kč.

2.1.2008 00:00

Tak mezi svátky jsem vyměnil zadní destičky a zkontroloval baterku má jetě 82 procent.

14.10.2007 00:00

Tak spojka už je vyměněná a jezdí se dál, doufám, že vydrží dlouho.

10.10.2007 00:00

Tak a autu odešla úplně spojka,nevím jestli tomu pomohl Most, ale auto po něm jezdilo bez problému až si ho ráno vzala žena a takhle to dopadlo.

9.10.2007 00:00

Tak smykovka dnes bez ztráty kytičky přežila jízdy veřejnosti na okruhu v Mostě. I přes její komfortní podvozek držela stopu a rvala se o každý kilometr.

19.9.2007 00:00

Přidal jsem fotky z fahrertrainingu BMW, kterého jsem se zůčastnil v Mostě

10.9.2007 00:00

Tak s autem už máme najeto 10000km. Zatím bez poruch, spotřeba oleje při rychlejší jízdě stoupá, za 5tis.km 1litr.

Přidat názorDiskuse: Škoda Octavia 2,0 i

Další vozy Škoda Octavia

Vůz odveze vše.

Ve předu skvělé, vzadu je místa méně.

Vůz má velmi komfortně naladěný podvozek a je velmi těžký na předek.

Díky podvozku fajn, ale sedačky jsou tvrdší

Relativně nízká spotřeba na 2,0. Servisní prohlídka s olejem 5 tisíc.

Dostačující, auto je spíš dělník, než by oslnilo sportovním výkonem

Na dvoulitr skvělá

Trošku tvrdší, ale mají bederní opěrku

nemá konkurenci