Toky1 (muž 50 let) Poslat zprávu

Toyota Corolla 1,6 Valvematic benzín Sedan

Toyota Corolla, foto 2 Toyota Corolla, foto 3 Toyota Corolla, foto 4 Toyota Corolla, foto 5 Toyota Corolla, foto 6 Toyota Corolla, foto 7 Toyota Corolla, foto 8 Toyota Corolla, foto 10
Toyota Corolla, foto 11 Toyota Corolla, foto 12 Toyota Corolla, foto 13 Toyota Corolla, foto 14 Toyota Corolla, foto 15 Toyota Corolla, foto 17 Toyota Corolla, foto 18

Přezdívka auta Václav Rok výroby 2013 Koupeno nové najeto [km]:107000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 97 kroutící moment [Nm]: 160 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10 maximální rychlost [km/h]: 200 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 452 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.6 (udávaná)spotřeba naměřená:Spritmonitor.de

Ako začať? Neviem, či má nejaký zmysel písať, prečo som si vybral práve toto auto. Stále keď čítam na tomto servri recenzie tak sa divím načo to tu kto píše, nieje to smerodajné, je to silne subjektívne, možno až na prípady, keď to ktoré auto niekto fasuje v práci.

Mne sa proste zunovalo chodiť s dízlom permanentne do servisu, začal som totiž jazdiť drvivou väčšinou po meste, a tomu 1,6HDi to nesvedčalo a to tak že vôbec. Tak som sa začal obzerať po niečom novom, inom, každopádne benzínovom, pokiaľ možno atmosférickom. Preliezol som I30, Ceed, Rapid, nový SX4, Peugeot 2008, , Golf, Captur ... Každému autu čosi chýbalo, až som nakoniec taknejak zakopol o túto Corollu, ktorá mi vyslovene padla do ruky. A bolo to.

Trochu ma prekvapilo, že keď som si chcel vybrať verziu motora, farbu a výbavu a predajca pozrel na centrálny sklad, zistili sme, že tieto autá sú na sklade dva kusy. Proste nový model. Dve skladové corolly pre Európu. Čakacia doba pre auto do výroby 3 mesiace. Všade na Slovensku mali na showroomoch Toyota po jednom kuse, prakticky v zhodnej výbave, ktorá však mne nevyhovovala. Oslovil som teda komplet slovenských predajcov, a čuduj sa svete, na showroome v Hornej Strede mali zhodou okolností voz v takej výbave, akú som si predstavoval. Slovo dalo slovo a onedlho som šiel pre autíčko cez celú republiku.

Mierne ma znepokojovalo, ako si budem zvykať na atmobenzín, predsa len prechod z turbodízla... Stačilo sa naučiť podradzovať pri predbiehaní, o také dva stupne, a vec vybavená.

Radič radenia rýchlostí mi príde trochu prehnaný, predsa len pýta nadradiť už pri takých 1700 otáčkach, takže ho moc neposlúcham. Hlavne teraz, keď sme v zábehu. Je však pravda, že aj tých 1500-1700 otáčok motor zvládne bez brblania a poskakovania, sú to však udržiavacie otáčky. Ak chcem vtedy prudšie zrýchliť potrebujem podradiť, aj o tri stupne, ak to ide, že.

Trochu sa mi vidí nervózny zadok pri prázdnom aute v zákrutách na priečnych nerovnostiach, to je tá jednoduchá zadná náprava. Stačí však auto viac zaťažiť a prestane to.

Asistent rozjazdu do kopca je pecka, hlavne keď vychádzam z podzemného parkoviska a musím zabrzdiť na rampe. Vymáčknem zprudka brzdový pedál, pipne a začne blikať kontrolka na palubke, počas prešľapovania z plynového na brzdový pedál zostane voz pribrzdený ešte na dve sekundy. Paráda!

Brzdy. Tak tie sú úplne iné ako na mojom predchádzajúcom aute. V prvom rade sú aj vzadu kotúčové. Aj ich reakcie sú celkom iné, čím nižšia rýchlosť, tým jedovatejšie sú. Na picasse reakcia stlačenia brzdového pedála a následného účinku brzdového systému bola viac-menej priamo úmerná. Tuto pri Corolle nie, akoby konštruktéri chceli aby povedzme pri obzeraní sa po voľnom mieste na parkovanie pri pomalej jazde bolo možné zastaviť voz takpovediac nafleku. Tie brzdy ináč dávkujú svoj účinok. Rýchlo som si na to zvykol. Chlapci japonskí ušatí, dobre ste to vymysleli!

Miesta vpredu i vzadu pre štyroch cestujúcich v ťažkej pohode, mám 187 cm a 100 kilo, za mňa si komfortne sadne ďalší taký týpek ako ja. Dozadu doprostriedku si sadne tak akurát nejaké decko, pretože je tam sklápateľná lakťová opierka, trochu deformuje operadlo, dospelému sa tam sedí blbo.

Vnútorné spätné zrkadlo je elektrochromatické, a (s čím som sa ešte nestretol) je na dvoch kĺboch, takže sa dá aj výškovo nastaviť. Čo je geniálne! Pri iných sedanoch som mal problém, že keď som pozeral doprava dopredu musel som skláňať hlavu aby som videl popod to zrkadlo. Veľmi ma to iritovalo hlavne pri vjazdoch do križovatiek.

Prekvapilo ma kvalitné továrenské ozvučenie, predtým som hudbu v aute neznášal, teraz si ju užívam. Nič pri basákoch nedrnčí, sú krásne hlboké.
Hudbu z USB vie aparatúra rozlíšiť podľa umelca, albumu, názvu, nie však podľa adresára, čo ma s mojimi výberovkami rozhodilo. Zdá sa mi, že nepracuje celkom korektne, včera sa mi stalo, že som si vybral album Need for speed a po troch pesničkách z neho pokračovalo nejakým songom začínajúcim na M od Limp Bizkit, potom spustilo nejakú ďalšiu pieseň podľa poradia na M. Čudné.

Keď som pri autorádiu, displej má tuším 6,3", zobrazuje aj informácie o jazdách, priemerných spotrebách atď, nechce sa mi o tom písať, toto si ktokoľvek kto chce nájde v katalógu, je dotykový farebný, v slovenčine. Nejako unesený z neho niesom, trošku pomalšie reaguje, počas jazdy sa predsa len narába lepšie s gombíkmi.

V aute je bluetooth systém spárovania s mobilom, pracovať s hovormi, kontaktmi, hudbou z mobilu sa dá cez displej aj tlačitkami na volante. Príjem je čistý, bez rušenia, v aute môžem aj šepkať, druhá strana hovor počuje bez problémov.
Sedadlá - pozor, nemajú bedrovú opierku, čo ma prekvapilo, sú však pohodlné.
Prechod z PSA prevodovky, resp. kulisy radenia do Tyoyťáckej (inak to neviem nazvať) maslovo presnej, bol pre mňa šokom. Páka sa pri zaradenej rýchlosti aj v neutrále ani nehne, v picasse mi viklala tri-štyri centimetre, aj keď som to nejako nevnímal, bol som zvyknutý. Tuto skáču rýchlosti akoby samé, pýtajú sa kam chcú ale kovovo necvakajú ako na ceede. Akokeby to neboli zuby na zuby, kov na kov, ale akoby tie zuby boli pogumované. Úžasné.

Asistent parkovania som ešte využiť neskúsil, avšak na parkovaciu kameru a parkovacie senzory sa nezvyknúť nedá. Skvelá vec. Vlastne ani neviem, či má kamerka nejaký špeciálny prísvit v noci, či to tak fajnovo vidno len vďaka cúvacím bielym svetlám, každopádne aj v noci je vidieť perfektne.

Samostatnou kapitolou je uchytenie navigácie alebo mobilu. Neznášam držiaky s prísavkami na sklo, a to niesom policajt. Výhľad z auta by mal byť podľa mňa čo najlepší, mám už za tých 20 rokov čo-to najazdené, aj som čosi na tých našich cestách pozažíval, nerád by som niečo prehliadol. Takže držiak s prísavkou na okno nie. Ale ani do mriežky klimatizácie nieje možné nič schrastiť, tie rebrá v nej sú tak zvláštne prehnuto tvarované, štandardné držiaky tam jednoducho nazakvačím. Nanopodložku nieje kam capnúť, všade po palubovke sú nejaké drážky, prehyby, gombíky, displeje. Nakoniec som si kúpil Breffo Spiderpodium a to je to pravé orechové, drží skvele, i keď bez navi či mobilu to vyzerá fakt divne.

Veko kufra sa dá otvoriť páčkou pri sedadle vodiča, tlačítkom na kufri aj tlačítkom na diaľkovom ovládaní v kľúči. Pecka je, že keď na diaľkáči zmáčknem knoflík tak veko kufra vyskočí takých 15 cenťákov, desím tým ľudí na parkoviskách. A pritom zvyšok auta zostane zavretý a zabezpečený, keď zabuchnem veko, automaticky sa zamkne. Uau...

Trochu som v rozpakoch zo spotreby, pc ukazuje 6,2 - čakal som vyššiu, hlavne keď je na aute najazdených zatiaľ len 2700km. Až sa bojím či nerobím niečo zle, či ho nejako nedusím. Tak nejako to vychádza aj prepočtom podľa tankovania a prejdených km, nielen podľa pc.

Snáď ešte spomeniem jednu vec, je to dizajnovo nové auto, ľudia sa pri ňom pristavujú a obzerajú sa za ním, až som z toho občas v rozpakoch. U nás v Košiciach, pokiaľ viem, je táto Corolla zatiaľ len jedna.

Zatiaľ toľko, časom budem pridávať ďalšie postrehy. Ak sa vám vidia moje postrehy technicky málo zdatné, tak pardon, ja moc na autá niesom. Áno, čítal som, že v Corolle je napríklad sacie potrubie s premenlivou dĺžkou - ale vôbec netuším načo to je a ako to funguje. Beriem autá ako presúvadlá, chcel som auto pohodlné, bezpečné, komfortné a spoľahlivé. Či som to za tie penízky dostal ukáže čas, zatiaľ som však veeeľmi spokojný.

Pohodlie v každom slova zmysle. Pre štyroch cestujúcich.
Absencia stredového tunela na podlahe pod nohami cestujúcich vzadu.

Vonkajšie spätné zrkadlá sa nesklopia samé, je treba ich sklopiť stlačením tlačidla (ktoré nieje podsvietené, potme ho nevidno). Stále na to zabudnem.
Do kufra nevošli všetky štyri kolesá naraz, jedno som musel dať medzi predné a zadné sedadlá. Tam zas ale je toľko miesta, že to koleso som nemusel dávať na zadné sedadlo ale stačilo ho vložiť medzi sedák zadného sedadla a operadlo predného.
Ešte ma napadá jedna vec, kľúč v zapaľovaní je pod uhlom a je pomerne veľký - dlhonohí môžu o neho občas kolenom zavadiť. Tak ako ja.

Niekomu sa podarilo mi na parkovisku odrať ľavý predný blatník, bolo treba ho prelakovať aj s krytkou jedného parkovacieho senzora. Oprava vyšla na bratu cca 750 eur, čo je údesná položka.Neskutočne veľa za prelakovanie blatníka.

Veľmi dobré, díler značky Toyota v obci Horná Streda. Žiaden problém napriek komunikácii na diaľku, prakticky cez celú republiku. Práve tak by to malo byť. Nebol problém ani že som si došiel po auto tesne pred záverečnou, pán od predaja zostal na salóne so mnou a všetko mi vysvetlil a poukazoval napriek tomu že bola sobota poobede a isto mal aj lepší program na tento čas ako sa mi venovať. Trošku ma mrzí, že auto odovzdávajú novému majiteľovi s takmer prázdnou nádržou ale to je tak asi všade.

12.5.2021 11:49

Po dlhšej dobe

Ozývam sa po dlhšej dobe. Všetko šlape ako má. Robené len servisné prehliadky. Na 93000 meneý olej v CVT prevodovke preplachom. Na 105000km so serviskou menené brzdové dosky a kotúče. Priemerná spotreba 7,29.

21.10.2016 10:36

21.10.2016

Najazdených nejakých 25000km, čerstvo vymenený olej - nechal som ho tam cca 14000km. Radšej som nenosil do servisu vlastný, nechal som ich naliať z ich zásob pretože som bol upozornený, že pri nejakom probléme ktorý by mohol eventuálne spôsobiť nekvalitný olej, tak by to nebolo riešené vrámci záruky.
Spotreba od prevzatia vozidla priemerná 7,04l/100km. Medzimesto sa dá jazdiť za 5,4-5,6 normálnym spôsobom. Mesto 7-8, diaľnica 6,5, všetko limity. Auto ide bez problémov, občas na mňa pomrkáva nech ho umyjem, semtam ma prehovorí, čo narobím. Automat je boží dar, Sport režim tiež, akurát že sa aktivuje tlačítkom ktoré je pri ručke vedľa tlačítka deaktivácie parkovacích senzorov, čo je teda fest blbé miesto. Sport režim aktivujem vždy hneď po naštartovaní a vypínam pri cca 80km/h, je mimo zorného poľa - šmátram v tých miestach ako nezbedný plejboj pod tričkom sicílskej krásky.

4.7.2016 09:39

4.7.2016

S corollou s CVT prevodovkou mi ide nenápadne spotreba trochu dolu, zrejme je to spôsobené teplejším počasím, momentálne je na úrovni 7,2l/100km v súčte od kúpy vozidla. Auto šlape bez zaváhania, teším sa na záťah do Chorvátska, kedy ho prevetrám po diaľnici.
Nechal som nejakou tlmiacou hmotou vo forme náteru odhlučniť predné podbehy, zároveň tá zmes zakonzervuje odhalené kovové časti a ochráni ich pred koróziou. Toto páni konštruktéri vo výrobe dosť zanedbali.
Brzdové strmene som tiež nechal natrieť ochrannou farbou s odolnosťou do 600°C aby ich nechytala hrdza. Vyzerá to trochu divne lebo tá farba je lesklá tmavočervená, ale čiernu nemali, len takúto a tuzérske neónové extrakričiace.

18.3.2016 10:12

Corolla 1,6multidriveS

Autíčko som odovzdal do užívania otcovi a ja mám teraz nové, opäť corolu, s rovnakým motorom a výbavou - líšia sa len prevodovkou. V novom autíčku mám toyoťácky automat multidriveS - čo je len iné označenie pre CVT prevodovku. Konštruktéri sa s ňou vyhrali, za tie roky čo sa prevodovky tejto konštrukcie využívajú, vychytali pár múch a vyladili ich k užívateľskému komfortu. Riadiaca jednotka pekne vyhodnocuje polohu akcelerátora a upravuje reakcie prevodovky.
Tu by som chcel citovať príspevok užívateľa Aurisu s identickým motorom a prevodovkou z fóra toyotoklub.cz s nickom Beneold, s ktorého postrehmi sa stotožňujem:
"DSG a spol. (dvojspojkové automaty) hádžu kvalty dopredu naliňajkovane, nespravíte s tým nič, jedine upravíte reakcie režimom Sport, prípadne voľbou sekvenčného radenia. Multidrive S alebo CVT - ako chcete, sa snaží spolupracovať s vodičovou hlavou a cestou.
Rôzna intenzita akcelerovania mení spôsob fungovania automatu. Pridáte dáky cm z volnobežných otáčok, zvýšia sa otáčky povedzme k hranici 2000 a auto zrýchľuje. (Vidím tie úsmevy, no u mňa Corolla nie je športové auto, tým by bol Nissan GT-R). Pridáte ďalšie cm a otáčky idú najskôr k 3000, po prvom zrýchlení a rozhýbaní auta automat zasa začne virtuálne radiť rýchlosti a otáčkomer ide klasika hore dole. Pridáte viac cm, otáčky poletia k 4000, chvíľu sa držia, auto dostanenete do zrýchlenia a automat začne hádzať virtuálne stupne a zrýchľuje ďalej (už nie tak hmm efektne "závodnícky", ale na rodinné vozenie stačí a nebudete ani slimákom na ceste).
Vnímam to tak, že je to o tom, ako to ma kto zrovnané v hlave...Každý asi rôzne. Tým sa nechcem nikoho dotknúť, spomínam to preto, že Multidrive S poskytuje - snaží sa dať vodičovi možnosť nechat rozhodnúť, ako chce, aby sa automat správal. Kto má rád vysoké otáčky, prosím, nech sa páči, tu sú. Kto plavnú jazdu, je to možné, dávam 1dnotku... Klobúk dole Toyota. Dokonca aj po ubraní plynu to má pre mňa očakávaný, ideálny (ne)brzdiaci efekt motorom. Nevýhody Multidrive S zatiaľ nepozorujem. Straší ma životnosť, ukáže čas.
70km/h 1300 ot.min
80km/h 1500 ot.min
90km/h 1700 ot.min
100km/h 1900 ot.min
110km/h 2100 ot.min
120km/h 2250 ot.min
130km/h 2500 ot.min."
Koniec citátu.

Režim Sport, ktorý sa aktivuje stlačením tlačidla pri kvaltpáke, skracuje reakčnú dobu motora na pohyb akcelerátora a ešte upraví radenie virtuálnych stupňov smerom k športovejšiemu prejavu - podrží dlhšie nižšie "zaradené" kvalty. Tento režim aktivujem vždy hneď po naštartovaní, páči sa mi že automat pri ňom nepúšťa otáčky tak nízko ako klasicky nastavená prevodovka, až k hranici 1000ot.

Prevodovka umožňuje sekvenčné manuálne 7° radenie - pohybom páky dopredu sa radia vyššie rýchlosti, dozadu rýchlosti nižšie. Keď sa náhodou šofér zabudne a zastaví na križovatke so zaradenou povedzme 6kou, riadiaca jednotka si sama podradí do jednotky. Pri manuálnom radení sa na displeji zobrazuje písmeno M a aktuálna zaradená virtuálna rýchlosť, v štandardnom režime je D. Režim manuálneho radenia však využívam málokedy, len keď si chcem spomenúť na staré časy.

Jazda z kopca je trochu iná ako pri manuále, kde jednoducho môžte vyradiť rýchlosť a plachtiť, prípadne pribrzďovať pedálom. Tuto sa to líši, keďže je nejaká rýchlosť zaradená stále. Reakcie prevodovky sú závislé od polohy plynového aj brzdového pedála, resp. od zmeny ich polohy a aj od toho či je aktivovaný tempomat. Pri jazde dolu kopcom keď je aktivovaný tempomat a nastavený na určitú rýchlosť a sklonom kopca, gravitačnou silou a hmotnosťou auta má auto tendenciu zrýchľovať nad nastavenú rýchlosť, tak vtedy prevodovka podradí a snaží sa brzdiť motorom. Obdobne sa chová pri vypnutom tempomate a stláčaní brzdového pedála. Zas to ale závisí ako veľmi je brzdový pedál stlačený - tu opäť platí to, čo spomína Beneold, CVT dáva možnosť voľby.

Ešte spomeniem jednu výhodu oproti koncernovej DSG: Ak idete povedzme 60kou plynule a treba predbiehať a dupnete na akcelerátor, tak DSG podradí z 6 do 5, potom do 4, potom do 3 kde sa chytí a zaberie. Cítite a viete o každom podradení. Kdežto pri CVT pri 60ke keď dupnete na akcelerátor prevodovka podľa polohy plynového pedála a navoleného režimu jazdy (D, Sport) vyhodnotí aký asi virtuálny stupeň stupeň treba zaradiť a behom možno pol sekundy ten stupeň plynulo zaradí, nemusí preskákať cez všetky medzistupne. Je to rýchlejšie a komfortnejšie, nešklbe to autom.

Najazdené mám zatiaľ za 4a pol mesiaca 8500km, priemerná spotreba je 7,44l/100km. Oproti manuálnej corolle je to nárast o cca 0,8litra.

4.9.2015 10:51

04.09.2015 - 43000km

Chcelo by to nejaký záznam po takom čase. Na aute nabehaných 43000km. S autom spokojnosť. Dvakrát, možno trikrát ročne najlepšie vrámci servisu je treba premazať nejakým svinstvom kĺby na prednej náprave či čo aby auto pri prejazde výraznými nerovnosťami typu obrubníky, retardéry nevrzalo. Podarilo sa mi volakde jemne odrať zadný blatník - prestriekanie stálo cca 550Eur, ešteže som cvakal len spoluúčasť. Letná dovolenka cesta Košice - Trogir a späť vrámci rýchlostných limitov 6,8l/100km. Ešte stále sa teším zakaždým keď sa môžem povoziť, mám výborný pocit a dobrú náladu stále keď sedím v aute, teda ak niečo práve neriešim. Proste si jazdy tak nejako užívam. Autíčko je nastavené ako pre mňa - podvozok, odhlučnenie, komfort sedenia... Možno trošku ergonómia ovládačov mohla byť lepšia - krajné ovládače nad stredovým tunelom sú o pár centi ďalej ako by mohli byť, tlačítko na sklápanie späťákov by bolo fajn keby bolo podsvietené, gombík na aktiváciu parkovacieho asistenta je na palubke skrytý akurát za vencom volantu. To sú také detaily na ktoré sa dá zvyknúť.

23.3.2015 10:22

Veko kufra

Dvakrát sa mi stalo, že sa mi počas jazdy otvorilo veko kufra. V súvislosti s tým, že sa mi raz nedarilo kufor zavrieť, som zašiel do servisu. kde sa na to pozreli. V uzáveri kufra bol skrivený nejaký kovový diel, ktorý narovnali a už je všetko OK. Záležitosť dvadsiatich minút.
Schrastil som slnečné clony na okná na zadných dverách. Nechcel som nalepovať fólie, chcel som niečo čo sa dá ľahko dať preč alebo nasadiť späť. Tieto sú presne na mieru, držia na ráme pomocou neodýmových magnetov. Sú skvelé. Nie ako tie univerzálne štvorcové na prísavky čo večne odpadávajú.

3.2.2015 14:06

3.2.2015

Brzdové dosky vymenené. To je úľava! Ani som si neuvedomoval ako veľmi ma ich pískanie obmedzovalo dokiaľ som sa toho príšerného zvuku nezbavil. Musel som riadne pritláčať na brzdový pedál aby nepišťali - takže v kolónach som alebo pískal každú chvíľu alebo som desil vodiča za sebou prudkým dobrzďovaním a prískokmi.
To zaseknutie uzáveru kufra technik neriešil, vraj keď sa to stane znovu, potom sa tomu povenuje. Nasimulovať to v servise sa nepodarilo.
Ešte jedna vec - ohľadom mirrorlinku, ktorý toyota na svojom webe propaguje. Funguje len v spolupráci so samsungom S3 s pôvodným neaktualizovaným androidom a so samsungom Note 2 - ktorý sa kúpiť už nedá! Nenechajte sa nachytať, v tomto ohľade bola toyota načapaná so stiahnutými gaťami. Podľa oficiálneho vyjadrenia toyota.cz nemajú žiadne informácie, že sa zlepšeniu tohto stavu niekto vo výrobe venuje.

12.1.2015 09:58

12.1.2015 - 30000km

Najazdených rovných 30000km.

Riešim pískanie bŕzd pri jemnom namáčknutí pedálu. Je to stále horšie. V stredu preto mám ísť na záručnú výmenu doštičiek.

Čo tak mrzlo tak sa mi stalo, že som nevedel zavrieť veko kufra, muselo v tom uzáveri niečo primrznúť. Handrkoval som sa s tým dobrých 10 minút dokiaľ to chytlo. Musím to v stredu spomenúť servisákom, nech sa na to mrknú.

Lakťová opierka vodiča v dverách je o pár cenťákov nižšie ako opierka pod pravou rukou. Lakeť som doteraz pri dlhších trasách vykladal na rám okna, ale nieje to ono, je to privysoko. Musím si vyrobiť nejaký gadget na vypodloženie, trošku tú plochu na opretie vydvihnúť tak aby som dočiahol prstami ľavej ruky na veniec volantu v pohodlnej polohe.

Keď pozerám do štatistiky aplikácie v mobile, kde si zapisujem údaje o tankovaní, tak priemerná spotreba za tých 30000km je 6,62l/100km.

17.10.2014 12:51

Kufor

Ako tak sem-tam čítam recenzie na autá všimol som si, že jedna zo stále komentovaných vecí je skok medzi nakladacou hranou kufra a jeho dnom. Respektíve pre mňa prekvapujúca väčšina vodičov pokladá za dôležité aby bola táto hrana zarovno s dnom. V picasse som ju zarovno mal a večne som nadával, že mi nákupné tašky pri otvorení kufra vypadávajú z kufra na asfalt. Neboli v ňom úchyty na nejakú sieť, nedalo sa s tým nič robiť, snáď len niečo nabastliť - na čo nemám ani náturu, ani chuť. Na corolle si ten možno 20cm schod neviem vynachváliť, konečne sa nemusím triasť, že ma zavalia paradajky a uhorky keď prídem domov z obchodu. Corollu užívam rok a nejaké objemné kusy niečoho som ešte nemal potrebu voziť, žeby mi nestačil kufor. Snáď len raz tie pneumatiky keď som ich prevážal do servisu. Od vtedy sú tam, alebo zimné alebo letné, doma ich neskladujem tak či tak.

4.9.2014 10:19

4.9.2014

AKtuálne najazdených 22000km, o tri týždne to bude rok, čo auto užívam. Stále vládne spokojnosť, a keď ho vykúpem, je krásne. Po dovolenke môžem s kľudom konštatovať, že v aute je dostatok miesta aj na všetky krámy potrebné k moru, cesta po dialnici motoru nerobí žiaden problém, podvozok sa chová príkladne, spotreba pohodová. Ako každý rok aj teraz sme cestou stretávali ľudí jazdiacich po dialnici stovkou, aby ušetrili na palive 20 euro za dovču. Za dva týždne pri mori dajú 1200eur a na ceste chcú ušetriť a cestovať o tri hoďky dlhšie? No neviem, to mi príde divné.

12.6.2014 09:42

12.06.2014

Pridal som nejaké fotky, nejaké som ubral (tie čo podľa pár príspevkov v diskusii asi direcht iritovali). Konštatujem ale, že umelecký fotograf zo mňa nevyrastie :-(
S autom spokojnosť, no zaznamenal som som občasné vržďanie palubky zľava spredu. Jemné a len občas - ale je. Na toto som alergický, musím vysledovať kde presne to vŕzga a pri akých podmienkach. Možno to je tým hicom, čo je posledné dni, začína to ale až po takej polhodine až trištvrte hodine súvislej jazdy. Asi ako je nažhavená palubka a kadesi pod ňou prechádzajú rúry s chladeným vzduchom od klimy tak sa festovne schladí tá rúra a sú tam potom na nejakých kontaktných plochách s podstatne teplejším matrošom nejaké nezhody, sa to inak rozťahuje a zmršťuje, neviem. To je len úvaha laika :-)

4.6.2014 09:53

Garančka na 15000km

Včera som bol na garančku na 15000km. Stála 77eur. Olej ale som si doniesol vlastný, kúpil som Toyota fuel economy 5l za 39,40eur. V servise si totiž štandardne za neho účtujú 80eur. Auto v cajku, so všetkým spokojnosť, nemám žiadne výhrady. A keď ho umyjem je parádne. V poslednej dobe na parkovisku u nás pri McDonalde denne parkuje táto corolla v striebornej farbe. Ej ale jej pristane! Normálne váham či nieje krajšia ako biela.

24.4.2014 15:51

24.5.2016

Tak spotreba stúpla na nejakých 6,5. Nakoľko si ale uvedomujem, že ho nešetrím, tak ma to nejako neprekvapuje. Na tachometri už je 12000km, zábeh je za nami, tak nech si auto užije aj horného spektra otáčok, no nie?
Pri 15 tisícovej servisnej kontrole chcem aplikovať toyoťácke aditívum pre benzínové agregáty, stojí to 15 eur, pokaziť tým nič nemôžem a taký "zákusok" (ako sa mechanik vyjadril) autu doprajem.

25.3.2014 09:29

20.03.2014

Dnes som mal štreku z Košíc do Prešova, tak som to strihol diaľnicou. Na začiatku diaľnice som vynuloval palubný pc, na konci pred Prešovom ukazoval spotrebu rovných 6,5. To isté som urobil cestou späť, po výjazde z Prešova som opäť vynuloval PC aby som meral aj v protismere tú istú trasu, pc ukazoval priemerku z PO do KE na konci diaľnice rovných 6,0. Celú diaľnicu v oboch smeroch som šiel tachometrových 130km/h. Keď som to skúšal naposledy pc ukazoval tuším okolo 7,5. Ale dnes je 19 stupňov, vtedy bolo okolo nuly, či nejako fúkalo to už nepamätám, ale sneh vtedy určite nebol. Človek by nepovedal aký vplyv má teplota exteriéru na spotrebu. Podotýkam, že v oboch prípadoch bol motor pred výjazdom na diaľnicu nahriaty na prevádzkovú teplotu.

16.3.2014 15:56

16.03.2014

Minulý týždeň som sa viezol v Seate Leon a všimol som si jednu vec - lakťová opierka je taká divná, je nízko a vzadu. V Corolle je výškovo akurát a je posuvná. Úplne som bol z toho Leona chorý, vadilo mi to ako mi tak ruka visela a nedala sa oprieť. To kto vymyslel takú blbosť?
Ďalší postreh - bolo by fajn, keby displej znázorňoval okamžitú spotrebu číselne, nielen graficky, to človek dosť ťažko odhaduje. Ďalej by som prijal, keby sa cez displej palubky dalo prehrať video zo smartfonu, aspoň pri nenaštartovanom vozidle. Občas niekde musím čakať aj 15-20 minút, aspoň by som zabil čas.
Stav tachometra 10.200km, stále spokojnosť, nič nevrže, neškrípe, nebúcha, všetko funguje. Klopem na drevo klopklop.

4.2.2014 15:05

4.2.2014

Dnes som bol na zvolávačku, trebalo preveriť moment dotiahnutia akejsi matice na riadení. Bola dotiahnutá správne.
Spotreba zaujímavá, zatiaľ som natankoval 527 litrov, prešiel som 8500km a ešte mi ukazuje dojazd 200km. Vychádza mi priemerná od začiatku 6,05l/100km. To jazdím možno 80% po Košiciach ale snažím sa jazdiť (a situácia to vlastne aj vyžaduje) po obchvatoch. Predtým som mal 1,6HDi a priemerku som mal s rovnakým jazdným profilom 5,63l/100km. Ten rozdiel v spotrebe je prekvapujúco nízky, pokiaľ to auto jazdí primárne po meste dízel moc význam nemá.

28.1.2014 14:30

28.1.2014

Konečne som sa dostal na chvíľu s Václavom na diaľnicu, pri 130km/h mi vyšla spotreba nejakých 7,5l , otáčky +-3100. To je dosť žravé, ešteže sa na dialnicu dostanem len 3x ročne.
S prekvapením som zistil, že pri dennom svietení mi svietia len predné ledky, vzadu nič. Je to v zmysle vyhlášky v poriadku ale príde mi to ako blbosť. Keďže je auto biele, a aj keď je vonku sneh a jasno svieti slnko, párkrát na mňa iní vodiči vytrubovali nech si rozsvietilm aj stretávačky alebo obrysovky, lebo ma takmer prehliadli. V servise si s tým nevedia dať rady, budem sa musieť naučiť zapínať si svetlá ručne.

4.1.2014 11:58

4.1.2014

Takže na 6700km som nechal vymeniť olej a olejový filter, vianočný darček pre člena rodiny.
Len na okraj k tej spoľahlivosti tsi motorov - kamarát predal Polo 1,2tsi s 42000 km a dvakrát meneným motorom, bývalému kelegovi na oktávke 1,4tsi preskočila reťaz - oprava 900 eur, samozrejme po záruke, 80000 km najazdených. VW ale držím palce, debilná únia tlačí na pílu, snažia sa vyhovieť len sa zatiaľ nejako nedarí.

7.11.2013 11:47

Ovládanie okien

Stále si neviem zvyknúť na ovládanie okien v madle dverí. V Picasse som to mal na stredovom tuneli, malo to logiku. Ľavá ruka lakťom opretá o rám okna za každých okolností drží volant, pravačkou môžem hádzať rýchlosti, prestavovať klimu, otvárať okná... Proste ľavačka vždy v strehu na volante a pravačka bola furt na kvaltpáke a sem-tam som s ňou volačo prepínal, málokedy som ju položil na volant. Teraz ak chcem otvoriť okno musím prechytiť volant do pravej ruky a zložiť ľavačku z rámu okna, namačkať gombík na madle dverí - to mi príde neprirodzené. Viem, že takéto riešenie je na drvivej väčšine áut, ale to neznamená, že mi to vyhovuje. Ešteže okno tak často neotváram, v podstate len pri vjazdoch na platené parkoviská, kde si treba vyzdvihnúť parkovací lístok s čiarkovým kódom pri rampe a samozrejme pri výjazdoch z nich.

4.11.2013 12:13

Novinky 4.11.2013

Najazdených 3700km. Spokojnosť, teraz na dušičky som jazdil v podstate samé medzimesto, okrem zápchy v Prešove (dopravne neskutočne blbo riešené mesto) a spotreba bola za nejakých 350km 5,4 litra na stovku.
Postreh - dekel batožinového priestoru treba vedieť zabuchnúť - ani silno tresnúť ani slabo. Musí to byť tak akurát, ináč sa nezavrie a provokatívne nadskočí späť. Tak jeden krát z desiatich sa mi to nepodarí. A keď sa ho pokúša zavrieť niekto iný, kto to ešte neskúšal, na prvý krát ho nezavrie nik. Zvykáme si na seba.
Chýba mi zadný stierač. Počas jazdy sa zadné okno nesviní ale keď ráno vyrážam z parkoviska vadia mi na ňom kvapky dažďa. Schrastil som si stierku - ráno ak v noci pršalo - tak si to zotriem ňou. Ale je to také škriabanie sa ľavou rukou za pravým uchom. Uvedomujem si však, že to je daň za konštrukciu sedanu, toto pri lifbacku a ni hatchbacku nieje problém.

22.10.2013 10:08

Přidat názorDiskuse: Toyota Corolla 1,6 Valvematic benzín Sedan

Další vozy Toyota Corolla

Pískajúce predné a zadné brzdové doštičky, vymenené na záruku. Od nekvalitnej korodujúcej skrutky držiacej okrasnú lištu na madle kufra chytené koróziou trošku aj veko samotného kufra. Lišta s uchytením vymenená, kufor prestriekaný - na záruku.

je to sedan - otvára sa veko kufra, pri kúpe s tým treba rátať

bodík dole, pri prázdnom aute a priečnych nerovnostiach v zákrutách občas cítiť nervozitu zadnej nápravy, akoby chcela uskočiť do strany

pálka za lakovanie blatníka v origo servise, našťastie som platil len spoluúčasť ale aj tak

je to atmosféra, nutnosť podradzovať o dva stupne pri predbiehaní

zatiaľ OK, po 37000km 6,6

nízka, pri vyšších otáčkach (4000 a viac) má príjemný športový prejav

Sedel som v aurise so športovými sedačkami, tie o čosi boli lepšie

Funkčnosť ok, pískanie po čase však nie. No po výmene doštičiek je ticho.

veľký tak akurát, škoda však, že to nieje liftback