Toyota Corolla

8.33 Uživatelé

Hodnoceno: Ohodnoťte toto auto - přihlašte se

Toyota Corolla, foto 1 Toyota Corolla, foto 2 Toyota Corolla, foto 3 Toyota Corolla, foto 4 Toyota Corolla, foto 5 Toyota Corolla, foto 6 Toyota Corolla, foto 7 Toyota Corolla, foto 8
Toyota Corolla, foto 9

Přezdívka auta Toyotka Rok výroby 2017 Koupeno nové najeto [km]:31000 palivo: benzin počet válců: 4 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 97 maximální rychlost [km/h]: 200 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 zavazadlový prostor [l]: 450 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6

Zdravim chcem sa s vami podelit o poznatky auta Toyota Corolla za kratky cas co ho vlastnim.
Zacal by som ako som sa k tomu autu dostal , predal som svoje predosle auto Suzuki Swift ktore je tiez na tejto stranke opisane ,chcel som od Swifta rozhodne vacsie auto a zacal som hladat nieco co by ma zaujalo .
Podmienky:
-benzin
- boze len nie trojvalec lebo na tie som alergicky
- nie kombi
- naj atmosfera
- cca do 17000€
A zacal som hladat vhodnu alternativu ktora sa nie vzdy zhodovala aj s mojimi predstavami .
Tak a zacalo to :
Hyundai i30 fastback toto auto sa mi od prveho momentu velmi zapacili odskusal som si ho sice bez skusobnej jazdy posed za volantom velmi dobry akurat co sa mi velmi nepacilo panej infotaimentu vytrcajuci nad palubovku ako keby ho tam dodatocne zapracovali agregaty turbobenziny trojvalec urcite nie a stvotvalec v sttednej vybave presahoval moj limit .
Fiat Tipo sedan tak ako rychlo som sa k nemu dostal tak rychlo ma preslo nicim zaujimavy.
Maxda 3 hatchback kedze sedany uz neboli v ponuke vyborny posed za volantom dvojliter atmosfera vsetko ok len take stiesnene a slaba vybava za dost penazi .
Mazda cx3 ta ma zaujala este viac ako klasicka Mazda 3 ale vsetka zhoda s predoslou Mazdou.
Skoda Octavia neviem niejak skodovky nemusim ale skusil som a dakujem neprosim neskutocne predrazene auto v cene 16000€ s jednolitrovim trojvalcom tak to urcite nie .
Renault Megane sedan aj hatchback zaujimave auta dizajnovo z vonku aj vnutra len v tych ich agregatoch som sa moc nevyznal.
Toyota Corolla hm nahodou som na nu natrafil na jednej stranke ponukajuce nove auta bol som prekvapeny ake je to auto v akej cene a doslova splnalo moje predpoklady zacal som hned studovat vsetky testy recenzie ktore som nasiel a bol som rozhodnuty aj ked ten Hyundai Fastback mi nedal spat .
Navstivil som najblizsi showroom Toyoty a poziadal o testovaciu jazdu v tej dobe nemali Corollu volnu tak som skusil Aurisa zajazdil si a bol som celkovo spokojny len som zacal vahat ci zoberiem Corollu alebo Aurisa.
Dostal som velmi dobru ponuku na Toyotu Corollu vo vybave executive ale s automatom a ten som nechcel nieco som si o tych bezstupnovych prevodovkach nastudoval a tak som upustil od automatu .
A to co som chcel uz v ponukach nemali kedze tie Toyoty bol uz dopredaj a ponukali uz len to co bolo ale nahodou som sa dostal k predvadzacke ktora mala vybavu ktoru som chcel Toyota Corolla active trend+ led za dobru cenu slovo dalo slovo a na valentina som si dal sam darcek .
Celkovo auto sa mi velmi paci rokmi overeny atmosvericky agregat priestranne sice sedan ale doposial som nepocitil nevyhody sedanu pre ich kufor .
Auto vyuzival hlavne na dlhe trasy a priemerna spotreba nepresiahla 7litrov na 100km je to klasika atmosfera treba vytacat podradit pri predbiehani vsetko sa da ak sa chce nema to ziadne zbytocnosti ako filter pevnych casti alebo ako diesle este adblue dolievat riesit blbosti natankujem a idem.
Co sa tyka vybavy tak to ma:
Full led svetla dost cestujem aj v noci tak urcite lepsia svietivost ako halogeny, sice len klasicky tempomat ale to staci ,dvojzonova klima, senzory v predu aj zadu plus cuvacia kamera, vyhrievane sedacky predne, vyhrievane aj celne sklo, predkolizny varovny system, roziazd do kopca, citanie dopr.znaciek, varovanie opustenia pruhu bez pouzitia smeroviek atd.

Led svetla

Vyborna vec automaticke prepinanie tlmenych a dialkovych svetiel

Pohodlne na dlhe trasy

Dobra spotreba

Nie dokonale citanie dopravnych znaciek

Biedny infotaiment bez priplatkovej gps

Prehravanie hudby cez usb nieje mozne prehravat hudbu po vlastne utvorenych suboroch .

Auto nastartujete len s nadoraz zaslapnutou spojkou .

Kontrola po 15000km vymenili doplnili co bolo treba olej filtre cena 213€.
Kontrola po 30000km vymena oleja a filtra praca necelu hodinu cena 160€.

Vytlmenie prednych dveri

Pri pocuvani hudby som pocul v pravych prednych dverach take drncanie akoby tam nieco rezonovalo ale nebolo to stale z pociatku som to ignoroval a casom mi to zacalo vadit cim dalej tym viac .
Ked som bol s autom na servisnej prehliadke po 15000km tak som to spomenul nech mi to pozru ci tam nieje nieco uvolnene alebo nieco ine ze vraj pozreli chybu nenasli .
A tak mi to nedalo a rozobral som dvere sam tiez som nic nenasie co by sposobovalo to drncanie rezonanciu .
Tak som to zacal riesit cez vyhladavani cez internet a dopatral som sa k tomu ze v taky pripadoch na zamedzenie vybracii rezonancii drncania atd. je dobre dat dvere vytlmit.
Zacal som hladat firmu ktora to robi ale v mojom sirsom okoli som taky nenasie okrem predajni ktore predavaju tlmiace materialy.
Rozmyslal som co dalej zacal som pozerat videa ako sa vytlmuju dvere a postupom naberal odvahu spravit si to sam.
Objednal som si set na vytlmenie dvery islo o platy vibrofiltru a akustickej peny vibrofilter som musel este doobiednat lebo set nestacil na vytlmenie oboch dveri cite k 4 platom o rozmere hrubka 2mm a 0,5x0,7m som doobjednal este dva platy naviac .
K tomu som potreboval okrem tlmiacich materialov aj valcek noznice meter skrutkovac krizovy a odmastovac.
Postup: dal dole tapacir z dveri stiahol foliu odmastil a postupne lepil dopredu namerane a odrezane platy samoleptaceho vibrofiltra a valcekom som poriadne samozrejme ako sa dalo roztlacal vibrofilter najprv vnutornu stranu dveri a potom vonkajsiu komplet zakryt vsetky otvory okrem tych kde sa montuje tapacir .
Tapacir som taktiez odmastil najprv som odstranil tlmiaci material od vyroby .
Na tapacir som lepil akusticku penu.
Zaver: namaha stala zato ziadne vibracie rezonancie nic zvuk je o pocutie lepsi by som povedal ze uplne iny ako povodne kvalitnejsi repro som nemenil zatial postacujuce .

Další vozy Toyota Corolla

4 tipy, jak ušetřit na internetu díky Tipli

4 tipy, jak ušetřit na internetu díky Tipli

Zajímá vás, jak nakoupit v oblíbeném e-shopu levněji než kdy dřív? Potřebujete se zorientovat v množství…

Koupili si místenky, přesto ve vlaku seděli na zemi. RegioJet si sype popel na hlavu: Mrzí nás to

Koupili si místenky, přesto ve vlaku seděli na zemi.…

Cestující na trase z Prahy do Košic čekal po nástupu do vlaku šok. Svá místa k sezení ve vlaku nenašli, sedačky…

Prospal zpátky na ledě. Ve druhé lize debutoval dvěma body proti Číňanům

Prospal zpátky na ledě. Ve druhé lize debutoval…

Bývalý vynikající útočník a nyní trenér prvoligového Motoru Václav Prospal dnes po téměř šesti letech oslavil…

Jablonec táhne kvarteto pražských

Jablonec táhne kvarteto pražských "S"! Zůstanou…

Ztráta pěti bodů na druhou Plzeň, k tomu páteční možnost ve vzájemném zápase přidusit Mladou Boleslav a…

Babišova vajíčka: Česká legislativa zaspala v oblasti reprodukční medicíny o desítky let

Babišova vajíčka: Česká legislativa zaspala v…

Jedna žena po darování vajíček zemřela, jiná byla v ohrožení života a další budou mít doživotní následky. Proti…

Nahota a zločin: Opilý Rus v pražském bordelu a fotogalerie unikátních aktů z přelomu století

Nahota a zločin: Opilý Rus v pražském bordelu a…

Nový speciál Reflexu Procházky hříšnou Prahou by se klidně mohl jmenovat Jak se mordovalo za císaře pána? Čtenář…