Citroën BX (1989)

7.10.2007

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "Darja". INTRO.... BX je velmi rozporuplné auto, někomu se líbí, někdo jej považuje za obludnou krabici.…

Citroen BX (Darja)

foto hadXR

hadXR 10.01.08  16:43

« GTi

No pekny, obycejny BX bych asi nikdy nekoupil ale tohle by se mi libilo. By me zajimalo jak to jede protoze sme nedavno s kamosem koupily Peugeot 309 GTi 8V a uz to je solidni raketka. No sevz bych se... :-)

neregistrovaný: "re re milovníci starých plechů" [85.207.153.XXX] 10.01.08  11:47

« střešní okno

Ke střešnímu oknu: Kdybych neměl na mém bělouši střešní okno, tak bych asi velmi trpěl i se svými spolujezdci v cestování teplými kraji jižní evropy, protože při plném otevření bez možnosti klimatizace, kterou nemám v autě zabudovanou je v autě přes 50 st. teploučko, což je blízká hodnota usmažení za živa.Při otevřené střeše jsem ani jednou nemusel pootvírat boční okna a v autě je velmi příjemně. Jenom po střetu se srnou jsem vedle antén připevnil ultrazvukové píšťaly, které /snad/odhánějí zvěř od silnice a je jen relativně nízký hluk od proudícího vzduchu, který se dere přes plexisklový kryt před střešním oknem. Ani při nejprudším lijáku nezatéká a při chladnějším počasí má pod sebou ještě zatahovací dekl. Toť ke střešnímu oknu. Pracovně jezdím s černým bx 16 image a toto bx nemá střešní okno a v letních měsících trpím. Pak ani vnitřní nucená ventilace je nedostatečná. Jo holt my seveřani. Na běloši mám vyměněnou kouli u chladiče a je to hned znát na komfortu jízdy. Asi se lépe tlakuje. Přemýšlím o profi vzduchovém filtru, ale je dost drahý, i když se dá čistit. Ahoj V.

"-- skrytý --" 06.01.08  19:32

« Re: milovníci starých plechů

Byt milovnikem starych plechu neni nic zleho, dle meho soudu :-)
    Co se stresniho okna tyka, prineslo mi jen starosti :-) Kdyz jsem calounila strop, myslela jsem, ze ten sibr vyhodim oknem, ofuk jsem tez na nem mela, ale sel dolu, nelibil se mi.

Pokud se chces poznat s vice lidmi, co jsou fandove do bx, zaregistruj se na www.bxclub.cz a prijd pokecat

"-- skrytý --" 06.01.08  19:27

« Re: a ještě něco ke koníkům

Ukaz mi tu literaturu, popripadne oskenuj a posli na mejla. POPRVE v zivote slysim o Gti 16v 125kw, PSA NIKDY nedelala 1.9tku N/A s vetsim vykonem nez bylo 116kw (tu pak nahradil motor, ktery mam ja 108kw).
    230 Tachometrovych to da uplne s prehledem, zkouseno 2006 ;-) Bohuzel jsem v te dobe pouzivala papirove mapy a nemela jsem k dispozici GPS abych zjistila, kolik to bylo realne.

Maximalka neni jen o kw, 152kw auto mi da max 240 kvuli prevodovce a dal me to nepusti.
    tady pro tve nevericne oci (foteno kamaradem v jeho aute, co vypada podivne je ten tlak, ale mel porouchane cidlo tlaku oleje, tudiz ukazuje nespravne)

a tady je email darja@bxclub.cz a rada si poctu o 125kw 16v ;-)

"anonym" [85.207.153.XXX] 02.01.08  17:09

« a ještě něco ke koníkům

Všude v literatuře se popisuje motor bx gti 16v o výkonu 125KW.Pak samozřejmě při přepočtu vychází spravných cca 150ks.To jen tak na okraj a s menším výkonem by asi těžko při 5.500 ot.dělalo 230km/hoh. A to udělá jako nic. Ahoj Darjo

"anonym" [85.207.153.XXX] 02.01.08  17:01

« milovníci starých plechů

Je až s podivem, že žena se podílí v takové míře na udržení vzhledu a mobility jednoho krasavce. Já sám mám v garáži zazimován jeden bx gti 16v a venku mrzne a je deštěm oplachován jeden bx 16image. Ten chudák mě slouží každý den a má už 200.000km bez jakékoliv repase. S běloušem jezdím jenom v létě a to po evropě kudy tudy a varuju se všech závodních pokušitelů, ač bych jim mnohdy ledabyle trhnul /a to rád/ šunkou. Mám jej s kouřovými skly, vysouvací střechou a protivětrným deklem. Jízda s ním je jako když jedu k silnici přilepený a manželka se nebojí, což co říci. Onen pisatel s oním silným autem je asi jedním z těch, kterým na silnici rychle uhýbám a to ať jedou za mnou či dokonce proti mě. Ta nabubřelost je jednou z ne zcela kladných vlastností české povahy. Takže kolem a kolem si z toho nedělám a ani ty Darjo žádné vrásky. Ani za tu omeletu se nehodí. Přeju mnoho krásných a ve zdraví dojetých kilometrů a zdravíčka plné tělíčko. Ahoj viki

"-- skrytý --" 28.12.07  13:39

« Re: Velice pěkné

Dekuji, je to bertoneho krabice se vsim vsudy >:D

"-- skrytý --" 28.12.07  00:55

« Velice pěkné

Nelze dát jinou známku než 10. BX GTi je prostě úžasná klasika! :yes:

"-- skrytý --" 25.12.07  20:01

« Re: Re: Re: Každej má jinej vkus

Tu na MA byval pan, co daval spatne hodnoceni starym autum, protoze byla nebezpecna a skodila modre planete :-) Kazdy majitel stareho auta vi, ze je to nebezpecne, specialne pri srazce ve vetsich rychlostech hlavne s mastodontem typu crossover >:D Proto mam druhe a bezpecne auto, na ktere nedam dopustit.
    O zavisti z tve strany jsem ani na chvili nepopremyslela, co je mi do toho? Stejne jako tobe:-)

Proti citroenum slysim reci porad a na kazdem rohu, ale ja jsem spokojena. Kazdy mame to svoje, co nam vyhovuje.

P.S. Jeste si mi porad neosvetlil, kde mam ten vesnicekj tuning

"anonym" [85.71.177.XXX] 25.12.07  16:21

« Re: Re: Každej má jinej vkus

Ahoj, jasný, jak říkám, jen můj názor. No popravdě mám k ojetinám celkově hodně zápornej postoj, kromě toho, že neskutečně smrděj a nejsou bezpečný jak pro majitele, tak hlavně pro ostatní účastníky provozu. Já mám novýho crossovera, takže určitě ze mě nemluví závist, to opravdu ne.

Prostě se mi ten starej citroen nikdy nelíbil a říct ti proč? No to máš jako by ses ptala člověka, kterýmu se nelíběj ženský s malýma prsama, proč to tak je. Prostě to tak je.

Ale jak říkám fandím ti a mimochodem poklona, že jako ženská (to ber bez urážky) do aut takhle vidíš. To seš na tom líp než mnoha chlapů, třeba já si maximálně vyměním kolo, jinak bych volal asistenci.

No a v Praze tady skoro všichni jezděj jak prasata,to je jasný, ale když spěcháš a na nábřeží sou kolony na hodinu, tak, bohužel, si to občas přes ty koleje skrátím, opravdu nemůžu jinak. Ale to je můj boj, kdyby mě chytli, počítám s tím.

P.S.: Proti citroenům jinak nic nemám, otec si jako přibližovadlo po Praze koupil C1 a je v pohodě. :-!

foto Mari-pilot

Mari pilot 24.12.07  15:35

« Re: citroen

vomeleto, vomeleto ty máš v hlavě palačinku :no:

neregistrovaný: "jaroslav vomeleta" [62.240.182.XXX] 24.12.07  12:15

« citroen

je nejvetsi srac auto co kdy jezdilo po zemi hned po fijatu a je jeste pred kijou a hjundajem a tenhle kus je este totalne sprasenej necilivou rukou zeny, to bych blil a navic to neni dýzl

"-- skrytý --" 24.12.07  10:36

« Re: Každej má jinej vkus

Ahoj Tomasi,
    dekuji za tvuj prispevek. Vsak ano, kazdy mame jiny vkus, tisic lidi tisic chuti.
    Spis bych uvitala konstruktivni kritiku, nez to tvoje pousteni vetru do vzduchu :-) Tak napis, co presne se ti nelibi, co vypada "jako z diskoteky", velmi rada uslysim i konstruktivni kritiku, a s ohledem na ni budu dale pokracovat :-)

Rici o necem "je to humus", dokaze i clovek, jehoz IQ neprekracuje dnesni svatecni datum. Verim tedy, ze muzeme rozvest plodnou debatu na tema vesnickeho tuningu, kde jsem udelala chyby a co vypada kycovite.

A posledni poznamka je k tem starym nespolehlivym autum. Mozna ti doslo, ze mame i druheho milacka, tu spolehlivou, bezpecnou a nenicici nasi modrou planetu, relativne mladou C5, jejiz ukolem je pohodlne prepravovani z A do B a jizda v ni nema vyvolavat zadne poteseni ;-) S BX jezdim na srazy popripadne, kdyz se odladuje ecu, nebo svatecne pro poteseni, nikoli denne. Lide v Praze jsou bezohledni, nehodlam prijit i autu a mit jej omlacene od blbecka, co se uci jezdit :-)

A trpelivosti mam dost, jinak bych nemohla mit stareho citroena >:D >:D

Vesele svatky

Darja

P.S. Kdybys chtel, byvaji na P10 srazy tech nasich benzinkovych tuningu, muzeme si popovidat ta, uvitam osobni konverzaci, nez tuto internetovou nahrazku ;-)

neregistrovaný: "Lesy" [88.101.27.XXX] 24.12.07  01:36

« Re: Každej má jinej vkus

No jo, nekto tady jeste auto nema tak aspon kyda :-)

neregistrovaný: "Hory" [85.71.177.XXX] 23.12.07  22:58

« Každej má jinej vkus

Čéče, divím se ti, že do takový starý plechovky vkládáš svůj čas, energii a peníze, to klobouk dolů-o tom žádná. Takovou rachotinu bych si nikdy nekoupil, dávám přednost novým autům, u kterých mám jistotu, že mě dovezou z bodu A do bodu B, ale každej to máme jinak.

Nenech se mým příspěvkem odradit a pokračuj dál, můj názor je, že to auto vypadá, jak z nějaký vesnický diskotéky, ale říkám, jen můj názor, většina tady se mnou určitě nesouhlasí.

Alespoň máš co ve volnu dělat (myslím opravy, to přijde..), lepší než někde vykrádat auta.

Tak hodně trpělivosti, určitě ji ještě budeš potřebovat a veselý Vánoce.

Tomáš H., Praha 4. :-!

"-- skrytý --" 23.12.07  21:11

« Re: Luxusní...

dekuji za pochvalu interieru :-) barvy jsou uzasne, ale musi se clovek hlidat, aby se to neuspinilo. Mela jsem predtim origo kozene sedacky do BX v cerne barve.. No nebe a dudy v udrzbe >:D

Rez kouli je pro mnoho lidi velka neznama :-O, malo kdo tusi, jak to v tom aute vlastne funguje ;-)
    Zadni naraznik, no, abych se uprimne k nemu vyjadrila, neni spatny, ale mam v hlave uz neco jineho ;-) Mam uz pripraveny druhy zadni naraznik a az bude trocha casu, uvidime, co vymyslime ;-)

Hasicak je podle me dobra vec, za par korun a muze pomoci opravdu hodne. Mame ho v obou autech. Sice to neni vsemocna pomoc, ale jak pravil klasik "vzdy ve strehu" >:D

"-- skrytý --" 23.12.07  21:06

« Re: Re: Gratuluju

Dekuju kluci moji :*) Me na to upozornil kamarad, nejak jsem dneska na pocitaci nebyla, hezke prekvapeni, jen co je pravda >:D Ani nevim, cim si to BXko zaslouzilo >:-[]

Jinak take preji prijemne proziti svatku, at vam jezisek nenakaka ;-)

"-- skrytý --" 23.12.07  21:04

« Re: pochvala

Ahoj Jirko,
    rozdil mezi normalnim BX a 16v je presne v tom, co jsi jmenoval: tuzsi naprava, jine brzdy, pak se lisi par veci v interieru a oplastovani exterieru. Nerikam, ze jej chci vyzdvihovat nad ostatni BX, kdepak, neni to citronove ferrari , ale vzhledem k faktu, ze z celkove vyroby BX (tj. 2 miliony) je 16v pouhych 15tisic. Coz diky vymirani BX z nej dela trosku uz raritu. A bude hur >:D
    BX vs Cx, ale no tak, nemuzes srovnavat male auticko s lodi a limuzinou. Vsak ja kdyz sednu do C5 mam take pocit, ze BX ma rozmer krabice od bot. Ale na svou tridu poskytuje prostoru dostatek. CX je citroen s velkym C i co se podvozku tyka. Bx mu sice nedokaze konkurovat houpavosti, ale i tak je to jeden z poslednich citroenu, co delaji cest citroenovskemu pohodli. Trba C5 i C6 me zklamaly na plne care :-(

K jizdim vlastnostem, nemuzu na ne rict jedine spatne slovo. Kdyz si clovek zvykne na naklony (skoda, ze activa se tolik neuchytila u citroenu), je s nim jizda velmi presna, nemas pocit, ze ztratis kontrolu nad vozem a skoncis v prikopu. Samozrejme, je to jen predohrab, Bx 4x4 je nebe a dudy. Ale jak rikam, popsat se to neda, musi se to zazit ;-) Pokud budes chtit, doraz na letni setkani, pujcim ti Snehuru k svezeni :-)

Bx je bezcenym vrakem a starat se o nej stoji za to jen par fandum. Ostatni jej maji jako levne vozitko, co az do slouzi, tak proste pujde do automobiloveho nebe :-) Ale ja doufam, ze fandove pribudou a sem tam uvidime na ulici pekne BX jak z tovarny ;-)

foto dasedas

dasedas 23.12.07  14:02

« Luxusní...

...interiér slečno, výborná kombinace barev :yes: :yes: :yes:
    Chválím hasičák, mám ho na tom samým místě v obou autech(pro rejpaly-není na fotkách)
    Jinak celkově supr, jen se mi nelíbí ten zadní nárazník, ale hlavně, že se líbí tobě ;-)
    Obdivuju, jak jsi pro to zapálená. Já až budu mít nějakou libofku, tak se taky budu snažit, vlstně už jsem jednou měl, ale to jsem neměl moc peněz a byl jsem bl :-( :-( :-(
    Ať slouží!!!!
    Jo ten řez tou "koulí" znám dokonale, když jsem jako automechanik chodil na praxi, tak jsme ho měli na dílně, náš mistr byl a dosud je blázen do BX :-)

Poustnik 23.12.07  09:21

« Re: Gratuluju

Darjo! Jsi naše nejlepší!!!! Teda, jedna z nejlepších.....Jsi takové, řekl bych rodinné stříbro na moje.auto.cz.! Jablíčko granátové! Pěkné svátky! :-)