luco206 (muž 31 let) Poslat zprávu

Renault Mégane Authetique 1.4 16V 72KW

Renault Mégane, foto 1 Renault Mégane, foto 2 Renault Mégane, foto 3 Renault Mégane, foto 4 Renault Mégane, foto 5 Renault Mégane, foto 6 Renault Mégane, foto 7 Renault Mégane, foto 8
Renault Mégane, foto 9 Renault Mégane, foto 10 Renault Mégane, foto 10 Renault Mégane, foto 11 Renault Mégane, foto 11 Renault Mégane, foto 12 Renault Mégane, foto 12 Renault Mégane, foto 13 Renault Mégane, foto 13 Renault Mégane, foto 14 Renault Mégane, foto 14 Renault Mégane, foto 14 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 16 Renault Mégane, foto 16 Renault Mégane, foto 17 Renault Mégane, foto 17 Renault Mégane, foto 17 Renault Mégane, foto 17 Renault Mégane, foto 17 Renault Mégane, foto 18 Renault Mégane, foto 19 Renault Mégane, foto 20 Renault Mégane, foto 21 Renault Mégane, foto 22 Renault Mégane, foto 23 Renault Mégane, foto 24 Renault Mégane, foto 25 Renault Mégane, foto 26 Renault Mégane, foto 29 Renault Mégane, foto 30 Renault Mégane, foto 31 Renault Mégane, foto 32 Renault Mégane, foto 32 Renault Mégane, foto 33 Renault Mégane, foto 34 Renault Mégane, foto 35 Renault Mégane, foto 36 Renault Mégane, foto 37 Renault Mégane, foto 37 Renault Mégane, foto 37 Renault Mégane, foto 38 Renault Mégane, foto 39 Renault Mégane, foto 40 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 42 Renault Mégane, foto 42 Renault Mégane, foto 43 Renault Mégane, foto 43 Renault Mégane, foto 44 Renault Mégane, foto 45 Renault Mégane, foto 46 Renault Mégane, foto 47 Renault Mégane, foto 48 Renault Mégane, foto 49 Renault Mégane, foto 50 Renault Mégane, foto 51 Renault Mégane, foto 51 Renault Mégane, foto 52 Renault Mégane, foto 53 Renault Mégane, foto 54 Renault Mégane, foto 56 Renault Mégane, foto 56 Renault Mégane, foto 57 Renault Mégane, foto 57 Renault Mégane, foto 58 Renault Mégane, foto 59 Renault Mégane, foto 60 Renault Mégane, foto 61 Renault Mégane, foto 62 Renault Mégane, foto 63 Renault Mégane, foto 64 Renault Mégane, foto 65 Renault Mégane, foto 66 Renault Mégane, foto 67 Renault Mégane, foto 68 Renault Mégane, foto 69 Renault Mégane, foto 70 Renault Mégane, foto 70 Renault Mégane, foto 70 Renault Mégane, foto 71 Renault Mégane, foto 71 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 72 Renault Mégane, foto 73 Renault Mégane, foto 100 Renault Mégane, foto 101 Renault Mégane, foto 102 Renault Mégane, foto 103 Renault Mégane, foto 150 Renault Mégane, foto 160 Renault Mégane, foto 180 Renault Mégane, foto 200 Renault Mégane, foto 201 Renault Mégane, foto 202 Renault Mégane, foto 203 Renault Mégane, foto 204 Renault Mégane, foto 205 Renault Mégane, foto 206 Renault Mégane, foto 207 Renault Mégane, foto 208 Renault Mégane, foto 209 Renault Mégane, foto 210 Renault Mégane, foto 211 Renault Mégane, foto 212 Renault Mégane, foto 213

Přezdívka auta Megane Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:80000 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1390 výkon [kW]: 72 kroutící moment [Nm]: 127 zrychlení 0-100 km/h [s]: 12 maximální rychlost [km/h]: 183 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 330 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.9

História v skratke:

Renault Megane II bol uvedení na trh na prelome rokov 2002-2003 a to vo 3 a 5 -dverovej verzii. O rok pribudli verzie sedan, kombi a scenic a 7 miestny grandscenic. Čo sa týka motorov z benzínových boli k dispozíci 1.4,1.6,2.0 všetky zo 4 ventilmi na valec. V spojení zo 5,6 stupňovou manuálnou alebo 4 stupňovou automatickou prevodovkou.S dieselov bol na výber 1.5 dci v dvoch výkonný variantách a 1.9dci neskôr aj 2.0dci. V roku 2004 pribudol megane RS a kabriolet CC. V roku 2005 prešla celá rada megane faceliftom ktorí zmenil vzhľad zadních svetiel a prednej masky ktorá sa stala "usmievavejšou". Scenic dostal facelift o rok neskôr. V roku 2008 prišiel vrcholový model Megane R26R z 230 koňovím 2 litrom a odlahčenou karosériou(-145kg)bez zadných sedadiel a ešte viac pritvrdeným podvozkom. Výroba megane a scenic II sa postupne končila od roku 2008 ked ich začali nahrádzať nové modely Megane a scenic III.

Naša cesta k Meganu II:

Na začiatok uvediem že majiteľom auta niesom ja ale môj otec avšak z autom som v kontakte každý deň a robím na ňom skoro všetkú údržbu. Kedže otec splatil lízing na naše predchádzajúce auto (Renault Thalia)tak sa začalo hľadanie nového max. cena mala byť do 360000sk a čo možno najlepší pomer výbavy a ceny.Do užšieho výberu sa dostali tieto autá: Dacia Sandero,Renault Clio Grandtour, Citroen C4, Renault Grand Modus, Renault Megane. Ja som od začiatku preferoval megana avšak ceny nových začínali niekde okolo 400000sk a to bolo už veľa a jazdené sme nechceli. Nakoniec sa asi po dvoch mesiacoch usmialo nanás šťastie a na internete sme našli nášho Megana. Tak sme poslali predajcovi e-mail že máme záujem a na druhý deň už otcovi volali.Od predajcu sme sa dozvedeli že to bola posledná várka 5-dverových meganov dovezených na slovensko v počte 10ks pre akúsi zdravotnú firmu ktorá ich nakoniec neprevzala(preto tá biela farba, základná výbava a veľká zľava)Auto máme už vyše roka, zatiaľ sa nič nepokazilo a sme s ním nadovšetko spokojný.

Výbava:
Je to úplný základ bez akého koľvek príplatku teda 1.4 16v Authentique,farba-ľadovcová biela

Bezpečnosť: 6xAirbag,ABS 8.1, Predpínače bez.pasov z obmedzovačom ťahu aj na zadných krajných sedadlách.

Komfort: El.pred okná, peľový a prachový filter, vnútorná recirkulácia vzduchu, výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča a v dvoch osiach nastaviťeľný volant.Centrál s diaľkovým ovládaním, štartovanie tačítkom

Dizajn: Megana buť ľudia nenávidia alebo milujú :-)
Podvozok: Výborný komfort pruženia a zároveň
perfektné jazdné vlastnosti.

Komfort: Pohodlné sedadlá (aj po 5 hodinovej ceste sa človek cítil dobre a nič ho nebolelo.

Bezpečnosť: Vysoká pasívna bezpečnosť v
základe 6 airbagov ABS a mnoho dalšieho.

Farba: V lete sa vďaka bielej farbe auto omnoho menej prehrieva aj po dennom státí na slnku je v aute znesitelná teplota a rýchlo sa ochladí.

Palubná doska: Mne osobne sa po estetickej stránke páči veľmi a aj kvalitou spracovania a použitými materiálmi je dobrá, škoda len slabšej odolnosti dvierok odkladacej schránky spolujazca proti poškriabaniu.

Vďaka integrovanej záklopke nádrže nieje potrebný žiadny kľúč na otvorenie.

Motor: ma síce 98k ale ked je auto plne naložené tak cítit že mu chýba krútiaci moment a treba ho hnať do vyšších otáčok tým samozrejme rastie spotreba.
Farba: auto treba takmer kazdý mesiac čistiť a vidno na ňom každú špinku.
Priestor: Menej miesta na nohy v zadu ale nieje to až tak dramatické:-)
Posilňovač riadenia: Má niekedy až príliš silný účinok a tak sa potom človeku zdá ako keby medzi kolesami a volantom nebolo nič pevné ale po čase sa nato dá zviknúť.
El.Okná: Je zaujímavé že pri verziách z el.ovládaním len predných okien sa okná dajú spúšťať len vtedy ak je zapnutá spínacia skrinka
a kedže má megane kartu tak len pri naštartovanom aute to pri státí na parkovisku dosť lezie na nervi.

Zatial žiadne. Garančná prehliadka po roku a 17000km výmena oleja a filtrov cena cca 150e. V servise(Renault Poprad) boli v celku ochotný a milí čo sa na slovensku v značkovom servise až tak často nevidí. Pri 30000k sa rozsvietila kontrolka airbagov ,riešené výmenou riadiacej jednotky v záruke .

Auto sme našli cez internet. Predávajúci(RENAULT KESTLER BRATISLAVA) reagoval na e-mail do 24h. Cenníkova cena bola okolo 460000 a v tom čase mal renault jesennú akciovú zlavu 60000 ktorá to stlačila na 400000 , zľava pri kúpe cez lízing ďaľších 15000 a predajca dal zľavu 55000 sk plus zámok spiatočky v hodnote 10000 zdarma :-)

Úpravy

Priamo v renaulte sa dalo namontovať autorádio SONY GT414 CD,mp3,USB a 4xrepro sony x-plod 45W. Pomer ceny a výkonu je veľmi dobrý. Na zadné okná sa dali nalepit fólie cena asi 80-100e.Do auta sa nakoniec dokúpili originálne gumené rohože a vaničku do kufra cena spolu cca 110e. Dalej som domontoval zadné zásterky.

V lete 2012 som urobil niekoľko úprav ,hlavne praktických prvým bolo namontovanie bavlneného vzduchového filtra KN . Dalšími boli úpravy interiéru a to výmena volantu za Kožený spolu s Koženou hlavicou radiacej páky ,výmena stredového panelu medzi sedadlami za panel s lakťovou opierkou ktorá ma mimochodom veľký a dobre využiteľný priestor . No a nakoniec výmena predných hlavových opierok za roztvárací typ A ktorí je nastaviteľný a lepšie podopiera hlavu. Ďalej optické vecí ako kompletné osvetlenie priestoru nôh a osvetlenie vnútorných kľučiek . Mimochodom pri vystupovaní v noci túto vec ocenilo mnoho známich a veľmi sa im páčila. Nakoniec podsvietenie znaku a osvetlenie priestoru motora . Asi najdôležitejšou vecou bolo domontovanie teplomera a dorobenie tempomatu ,na jeho ovládanie je použitá páčka rádia schémy a spôsob zapojenia som našiel na rôznych CZ/SK megane fórach a kluboch začo im touto cestou ďakujem . Pre správnu funkčnosť snímača vonkajšej teploty a tempomatu bolo nutné ísť na diagnostiku do Renaultu aby sa všetko aktivovalo po polroku všetko bez problémov funguje . Cena materiálu osvetlenia je niečo okolo 20e. Tempomat spolu so snímačom teploty a diagnostikou vyšiel zhruba na 50e samozrejme všetku montáž som si robil ja sám . Poslednou úpravou bol parkovací senzor použil som najlacnejšiu sadu za 30e výhodou bola dostupnosť v bielej farbe , niekto by argumentoval že za 30e nemôže niečo také normálne fungovať. Moja osobná skúsenosť je že montáž bola bezproblémová a rýchla Systém funguje dobre zároveň snímače niesu extra citlivé na nečistoty takže aj pri špinavom zadku auta fungujú .

15.5.2013 23:23

Batéria

tak a prišiel jej čas po 4a pol roku sa batéria rozhodla že má toho dosť a ide na dôchodok.
Vzhľadom nato že je bezúdržbová jej niako pomôcť neviem tak sa musí kúpiť novaá :-/

25.4.2013 10:07

Jar

Po skončení dlhej zimy som sa mohol opäť naplno venovať autám a tak prišiel čas aj na môjho miláčika. Zimu zvládol bez problémov a práve má za sebou výmenu oleja po 75000km čo sa týka porúch nevyskytli sa žiadne . No napriek tomu je pár vecí ktoré ma trápia Prvým je problém s ľavým predným svetlom ktoré sa stále rosí zrejme z dôvodu vytrhnutého úchytu žiarovky touto cestou pozdravujem toho Francúzkeho blbca čo to takto navrhol skutočne som ešte nevidel tak blbé riešenie . No a druhým problémom je pomaly sa ozývajúca predná náprava paradoxne horšie je na tom ľavá strana kde vrzgoce tyčka stabilizátora a odchádza spodný čap kde je zrejme nutná výmena spolu s ramenom . No vzhľadom na stav našich ciest je zhruba 70000km celkom slušná výdrž. V lete plánujem zopár drobných úprav avšak to záleží hlavne od financií. Na jeseň auto čaká väčší servis v podobe opravy prednej nápravy a výmeny rozvodov po 5tich rokoch.

15.2.2013 15:07

Úpravy

V priebehu roka som urobil niekoľko estetických ale aj praktických úprav ich popis je v sekcii Úpravy a samozrejme konečný výsledok v Galérii

15.2.2013 12:48

Po 4och rokoch.

Po dlhšej dobe som sa dostal k aktualizácii no čo povedať . Auto bez problémov jazdí v lete boli v intervale 60000km vymenené sviečky a olej .V súčastnosti má najazdené niečo okolo 80000km. Teda na jar bude nasledovať 4tá výmena oleja ,filtrov. Za celú dobu sa nevyskytol žiaden problém s elektrikou a ani s motorom . Spotreba sa pohybuje od 6tich až po 7 litrov vzhľadom na časté krátke trasy je to v pohode.

4.4.2012 08:28

Zima-Jar

Auto bez problémov zvládlo zimu. Nerobili mu problémy ani štarty v -25stupňov. Momentálne už má obuté letné pneu a na tachometri svieti hodnota 50000km

31.8.2010 13:07

DRL Denné svietenie

Prví augustoví týždeň sme zašli s otcom na nákupi a zastavili sme sa aj v autopríslušenstve a kedže sme už dlhšie obzerali neaké tie denné svetlá tak nám to nedalo a konečne sme kúpili tie pre megane :-) Zvolili sme guľatý model pretože som vedel že sa perfektne hodia do dier v ktorých majú byť hmlovky ale kedže náš megan hmlovky nemá boli tam len záslepky . Najprv som myslel že záslepky dám dole a pomocou originálnych držiakov uchytím svetlá lenže vznikol problém nebolo kde ten držiak uchytiť tak aby na 100% držali. Ale dostal nápad zobral som záslepky a do nich som urobil okrúhle otvori kde som uchytil svetlá bez držiakov takže tam perfektne držia a vyzerajú ako keby tam boli od výroby. Toto bola asi najdlhšia časť montáže potom už len stačilo uchytiť riadiacu jednotku a napájkovať kábel na obrysové svetlá nasadiť nárazník a montáž bola hotová celé to trvalo asi 3 hodinky práce ale to hlavne kôli uchyteniu svetiel :-)

30.8.2010 21:27

Stierače a bordel okolo nich

Koncom Júna som sa ani neviem ako pri umývaní auta pustil do odstraňovania 2 ročného bordelu spopod krytu stieračov a celkom ma prekvapilo množstvo lístia a konárikov ktoré sa tam dokázalo dostať ani neviem ako a už s aani nečudujem ked čítam že vdaka zaneseným odtokom sa niektorým majiteľom meganov II dostáva voda do vnútra auta cez sanie ventilácie :-) ja osobne by som odporúčal čistiť tieto odtoky aspoň raz za 2-3 roky :-)

14.4.2010 19:59

pneu

Megane je po minulom výkende prezutý na letných gumách:-) a kedže bolo pekne počasie niečo som nafotil tak v blízkej dobe to tu nahodím :-)

12.3.2010 17:21

Airbag

Problém s riadiacou jednotkou je už vyriešený jej bezplatnou výmenou takže všetko funguje ako má :-)

6.3.2010 12:36

Riadiaca jednotka

Problém s riadiacou jednotkou airbagov pretrváva ale len v tom zmysle že nieje možné vymazať chybu avšak všetko funguje a nič nesvieti. Kedže je auto v záruke Renault sa tento problém rozhodol vyriešiť jej bezplatnou výmenou.

23.1.2010 16:59

Airbag

Dnes sa z ničoho nič rozsvietila kontrolka airbagu spolu so symbolom servisu takisto nefunguje kontrola nezapnutého pásu (nesvieti ani nepípa)dokonca sa po zhasnutí motora nezablokuje volant a vypíše chybu. Takže v pondelok poputuje auto do servisu uvidíme čo zistia a vyriešia auto je zatiaľ v záruke takže by to nemal byť problém. :-)

Další vozy Renault Mégane

Zatial sa nič nepokazilo ani nič nevŕzga.

Z praktického hľadiska je na tom auto celkom dobre po sklopení zadných sedadiel ktoré sú delené v pomere 2:3 vznikne dost veľký priestor , my sme tam odviezli zabalené LCD z uhlopriečkou 94cm a v zadu ešte sedeli dvaja ludia. :-)

V aute sa veľmi pohodlne odvezú štyria ľudia,jedinou slabinou je málo miesta na nohy v zadu.

Auto má síce základný motor ale vďaka nízkej hmotnosti je dostatočne živé. Podvozok je vyladení komfortne ale zároveň veľmi dobre drží stopu.

Odhlučnenie je veľmi dobre a aj okolo 160km/h je v aute pomerne nízky aerodynamický hluk avšak motor je pri 130km/h už dosť počut pretože točí 4000 otáčok začo môže hlavne absencia 6teho stupna.

Vzhľadom na nízku spotrebu a 30000 tisícové servisné intervali sú náklady pomerne nízke.

Zatial ich chvala bohu nebolo treba :-)

Je postačujúci pre denné jazdenie do práce a na nákupy ale nenechá sa zahambiť ani mimo mesta .

Spotreba je okolo 6,8L čo je slušná hodnota vzhľadom na občasnú svižnejšiu jazdu.

Od 4000 je ho dost počuť ale inak je veľmi dobre odhlučnený.

Sedadlá sú priestranné dobre tvarované a ich výplň má správnu "tvrdosť".

Brzdy sú veľmi silnou stránkou tohto auta hlavne vďaka rýchlemu nástupu a dobrému účinku. A ani po dlhšom intenzívnom brzdení nevadnú.

Má síce len 330l ale dá sa doneho naložiť fakt veľa.