Volkswagen Golf (2010)

7.1.2011

PO DVOU LETECH VELKÝ UPDATE Po více než dvou letech vlastnictví se již cítím dostatečně jistý a názorově urovnaný, abych mohl napsat pár objektivních…

Volkswagen Golf VI (ellector)

foto Buzol

Buzol 23.07.13  08:47

« Nesuhlasim s nicim, co si napisal

Mam to auto s tym motorom coskoro 3 roky.
    1. Climatronic je perfektny, neda sa mu nic vycitat a fukanie namax v rozpalenom aute je presne to, co od neho chcem! Dokonca mam pocit, ze by to mohlo chladit este viac!
    a) na vymenu retaze je vydana servisna akcia. Nemal som ZIADNE problemy s retazou, odniesol som auto na vymenu oleja a povedali mi, ze mi vymenili aj retaz. Takze asi zalezi od konkretneho servisu.
    b) drncaniu by si bez automobiloveho prehladu a for neprikladal dolezitost? A to sa akoze povazujes za nejakeho automobilovo zdatnejsieho cloveka? Znamy s 1.4TSI ma viezol v aute, po nastartovani zadrncalo, povedal, ze on to ignoruje (asi ste rovnaki odbornici) a poslal som ho ihned do servisu. Vymenili mu to (v tom istom servise ako mne) 0.5 roka po zaruke ZADARMO.
    4. TURBO - turbolag je do 2000RPM, potom nie je ziaden. A kedze som prisiel na to, ze pri dlhodobej jazde v 1800-2000RPM mam nie len nizsiu spotrebu, ale aj motor ma subjektivne lepsi (rychlejsi prejav), tak inak uz nejazdim. Ja ziaden turbolag nemam a kto jazdi s 1.2 v 1100-1500RPM by mal byt zatknuty, alebo by si mal pripravit peknu ciastku na opravy - tu sa da VW vycitat ten sprosty ukazovatel radenia. Este raz podotykam, SPOTREBU pri jazde v 1200 a v 1800-2000RPM budes mat uplne ROVNAKU a motor VOBEC nepocut.
    5. Elektronicky plyn - chapem, ze ludom s drevenou nohou to moze sposobovat problem. Ale inac nie. Na drvivej vacsine krizovatiek sa pohynam ako prvy, pretoze neznasam tych autoskolakov, co znizuju priepustnost krizovatky jazdou na spotrebu alebo na lenivost. A div sa svete, s autom VOBEC necuka, netrha, ani nehadze. Chce to urcite viac cviku, ako napr. pri Passate 2.0TDI, ale zase omnoho menej cviku ako Kia ceed 1.4CVVT (tam sice nie je problem elektronicky plyn, ale nenormalne DEBILNA spojka v kombinacii s lankovym plynom, ktory oneskorene reaguje na pustenie plynu a tak prvych 50km sa snazis prist na to, ako radit bez "medziplynu" a dalsi tyzden sa ucis, ako sa pohnut rychlejsie ako autoskola a bez trhania a skakania - ale aj to sa da zvladnut).
    6. 6. prevodovy stupen 130km/h tachometrovych = 2900RPM. To udava aj kazdy novinar. Ty mas co za auto?? Jazda v 140km/h tacho je vsak vdaka otackam lahko prekracujucim 3000RPM naozaj lepsia a je viac rezervy na akceleraciu. No aj tak si neviem predstavit, aky mas problem na dialnici, ked v dialnicnich stupaniach KAZDY jeden vodic s motorom mensim ako 2.0 prestava s kopcom bojovat. Auris, i30, ceed, Verso, Prius, VSETCI idu razom 100-110km/h, kym ja idem stale 130km/h. Akceleracia v 130km/h nie je dych beruca, ale zase treba mysliet na to, ze v nasich podmienkach je 175Nm a 3000RPM jedna z najvykonejsich kombinacii, ktore sa pohybuju po cestach. Maloktory motor ma viac, vratane ovela objemnejsich atmosfer. Takze na nemecku dialnicu to nie je bezpecne, no u nas to plne postacuje a podradit na 5ku uplne staci.
    7. Odporucam ti dlhodobo jazdit aj s konkurencnym autom, potom mozno take hluposti o etalone nenapises.
    a) Kia ceed 2 tyzdne po vyprsani zaruky (podla servisu iba PAT rocnej zaruky na ine diely ako motor) - hucanie motorceka vo vyduchovom systeme, supanie sa "chromu" na klucke dveri tak, ze je to ostre ako britva (ano, krv tiekla niekolkokrat) - NEUZNANE!!! Zaruka na (ne)vrzganie v Kii podla servisu "0.5 roka". Postup servisnych technikov - odnesies auto na tyzden pocas dovolenky, technici zistia, ze zaruku ti nedaju. Po dovolenke prides, ze vsetko vyriesene. A HOUBY! Zaver - auto nie je v zaruke, nic nerobili. V Kii servise este ani TELEFONY nepoznaju!!!
    b) Vymena halogenovej ziarovky v Kii - nutnost vytiahnut svetlomet von. Ziarovky s vyssou svietivostou vydrzia v Kii do mesiaca zrejme vdaka prepatovym sokom, kym tie iste vo VW som mal 2 roky a teraz som ich vymenil (plne funkcne) len kvoli tomu, aby som ziskal o nieco lepsiu svietivost.
    c) Prave vcera vecer bol znamy na navsteve. Dvojmesacny Peugeot Partner s elektrickym sklapanim spatnych zrkadiel pri zamknuti auta - pravy sa sklopi, potom pohuci, riadne v nom praskne a uz sa elektricky nikdy neodklopi. Pri kazdom otvoreni auta ho musi narovnavat rucne... Auto ma DVA MESIACE!
    d) Citroeny a Peugeoty este nabliskane a jazdiacie na prepravnych znackach - nefunguju brzdove svetla, alebo pri blikani smerovkou blikaju aj obrysove/brzdove (to som mal na Skode 125!).
    e) I. Opel Astra zrazila srnu. Ziaden airbag, prasknuty svetlomet a poskodena maska, auto plne pojazdne. V servise 2 tyzdne a potom dalsie 2 tyzdne chodenie "na doplnky", t.j. co zabudli/zle opravili.
    II. Moj VW Passat, taktiez som zrazil srnu. Ziaden airbag, zniceny xenon, prasknuta maska, pokrivena kapota, prasknuta nadrzka na ostrekovac, prasknuty chladic a vytekajuca kvapalina. Auto nepojazdne. Stalo sa to cez vikend. V pondelok vsetko objednali. Cez tyzden vsetko vymenili, nalakovali, preskusali, v piatok som preberal auto.
    III. Toyota Yaris so suchnutym zadnym naraznikom = 5 dni v servise.
    f) Fiat Punto, dochodcovske auto. 20 000km za 5 rokov. Prasknuta manzeta na oboch poloosiach.

VW nie je bezchyby, no tych chyb ma v porovnani s konkurenciou omnoho menej a servisy su omnoho kvalitnejsie a viac customer-friendly. Kazdy zakaznik je iny, neda sa kazdemu vyhoviet. Napriklad tempomat na Passate na samostatnej packe je najlepsie riesenie tempomatu, ake som kedy mal. Predajca sa mi na predvadzacke cudoval - takmer kazdemu zakaznikovi to vadi. Dalsia vec - MP3 cez SD kartu. Podla mna genialny napad a omnoho lepsie ako akekolvek USB riesenie. Ini si doplacaju za USB, resp. nariekaju, ze USB nemaju.

foto krokodyl-usaty

krokodyl.usaty 18.06.13  10:55

« Re: BUDU NESOUHLASIT

ale to je blbost. Je to vlastnost výrobku. Ja automaticke klimy chci, vyhovuji mi a proto jsou prece automaticke, ze na ne clovek nemusi ani sahnout. Nastavena stale stejna teplota a auto si s tim poradi samo, pochopitelne cim vetsi rozdil teplot, tim vic bojuje. Nehlede na to, ze u kazde autoklimy jde vypnout rezim auto a pouzivat ji jako manual. Souhlasim, ale s tim, ze to nemusi vyhovovat kazdemu, tudiz at si ji nekupuje, ale proto to neni spatny vyrobek. To je stejne, jako ze me vys*ra autohold, nicmene ho respektuji ho a vim, ze nekomu muze vyhovovat....

foto PetagGIGI

PetagGIGI 24.02.13  21:15

« Naprosto stejné zkušenosti

Zdravím,
    až na ten prach mám naprosto stejné zkušenosti (Golf Variant 1.4TSI 90kW, 2008). Bohužel, mně se problém s rozvodovým řetězem začal projevovat při 50000 km, tedy téměř po 4 letech. VW se k tomu postavil tak, že platil 30% materiálu, a mně nechal zaplatit 70% matroše + práci. Něco velmi ošklivého jsem jim řekl, ale bohužel nic jsem s tim udělat nemohl :-( Spolu se 4letým servisem (olej atd.) jsem tam nechal 20tis :-(((
    Co se týče kun...izolace je také pěkně rozsra*kovatělá....Ohledně kapitoly elektronického plynu jsem rád, že "neumím" plyn přidávat jen já :-) Ano, to není chyba, nýbrž vlastnost (co víc na to říct).
    Pěkná recenze. Myslím, že do 4,5 let by Vás nemělo už nic nového překvapit :-) Na první technické byl motor ohodnocen jako vynikající.

PS: Ohledně turboefektu....motor nemá kompresor, proto ta časová "díra" před zrychlením, s tím je třeba počítat při nízkých otáčkách. Na druhou stranu, u 90kW ten problém není asi tak markantní jako u slabší verze motoru ;-)

foto iudex

iudex 22.01.13  13:48

« Re: BUDU NESOUHLASIT

No Ty asi netušíš, kedy turbo naozaj začne poriadne fúkať, keď tvrdíš, že pri 1800-2000 rpm. Pozri si krútiaci moment tohto motora: maximálny krútiaci moment pri 1550 otáčkach. Ako sa podľa Teba dosiahol? Atmosférickým plnením? >:-[] Samozrejme že turbom, a to turbom fúkajúcim naplno, inak by logicky maximálny krútiaci moment nebol už pri týchto otáčkach, ale pri Tebou spomínaných 1800-2000. ;-)
    O absencii turbodiery som ochotný sa baviť možno pri triturbe od BMW (ktoré som nejazdil), inak doteraz všetky turbobenzíny s jedným turbom, čo som jazdil ten turboloch mali a cítil som ho.

BroukJ 21.01.13  13:37

« BUDU NESOUHLASIT

Climatronic a jiné digi přeautomatizované klímy jsou na nic. Přesně jak píše autor recenze. Mám dual digi v konkurenčním voze a taky mě to furt štve. Někdy " lepší" neznamená lepší.

BroukJ 21.01.13  13:28

« Re: Hezké

Čeho jsi tolik neměl?

Velká pravděpodobnost zničení motoru já osobně považuji za zásadní nedostatek.

BroukJ 21.01.13  13:14

« Re: Re: Pekne popisane.

Musíš na foťáku manuálně nastavit "white balance", pak budou barvy reálné.

Jiinak recenze velmi dobrá, subjektivně objektivní :-)

Toto néééé: "Žádné děti ani psy, či jiný dobytek, se zde nevozí." 8-s

BroukJ 21.01.13  13:13

« Hlučnost

Benzín je tichý. To je fakt, který si všichni diesel fanoušci neuvědomují a nepřipouští. Raději ať to duní, než by to žralo o litr víc.

BroukJ 21.01.13  13:12

« Hlučnost

foto rohYpnol

rohYpnol 09.12.12  23:22

« Re: Re: BUDU NESOUHLASIT

za tím "žigulem" si stojím. Jen dovysvětlím - hovořím o kvalitě montáže a sestavení. A ta prostě u i30 zaostává i za Golfem VI. O novém VII ani nehovořím.
    i30 má např. dobře sestavené jednotlivé skupiny dílů - přístrojovka jako celek atp. To vcelku funguje. Jenže sestavení jednotlivých celků, tloušťky spár, jejich rovnoměrnost, kvalita laku... Ne, tady se i30 na G VI nechytá a v tomhle je to ten "žigul". Souhlasím, že většina zákazníků tohle řešit asi nebude... Ale to nic nemění na faktu samotném. Koneckonců sice máme novou generaci i30, ale výrobní linka je naporsto bez tehnologické obměny, takže tam ani nelze čekat oproti i30 I. gen. pokrok :-!

foto Ondrej-Samal

Ondřej Šámal 09.12.12  22:54

« Re: BUDU NESOUHLASIT

Dovolil bych si nesouhlasit s tím, že taková i30 působí vedle Golfu jako Žigul. To samozřejmě není pravda, protože tohle auto ve druhé generaci je tak dobré, že běžný člověk prakticky žádný rozdíl nepozná. Souhlasím, že Golf je nejlepší volba ve třídě, nicméně pro běžného uživatele jsou ty rozdíly mnohdy naprosto marginální. Korejci navíc za posledních 10 let udělali obrovský pokrok, navíc jejich vozy určené primárně pro evropský trh jsou v podstatě německá auta vyráběná v ČR/na Slovensku. Já osobně beru Golfa jako racionální volbu, nicméně s klidem si dokážu představit, že bych si místo něj koupil třeba Kiu cee´d, která je prostě výtečné auto (dokonce lepší, než i30).

foto rohYpnol

rohYpnol 09.12.12  22:28

« BUDU NESOUHLASIT

Předně pěkně napsané, jednoznačně pochvala :yes:

S některými skutečnostmi ale docela razantně nesouhlasím, evidentně mi přijde, že byly tebou nepochopeny. A jedná se především o:

1) Climatronic - naprosto geniální klimatizace, o vše se postará sama, neobtěžuje, duální, po půlstupních... jednoznačně skvělá :yes: Na klimatizace jsem velmi náchylný a manuální naprosto nesnesu. Climatronic jsem schopen dokonce ocenit, což je z mého úhlu užívání OBROVSKÁ poklona. A chce to opravdu JEDINÉ - když vlezu do rozpáleného auta, tak zapnu klimu, stáhnu okýnka a horký vzduch vyfoukám, během možná půl minutky je ve voze příjemně, zatáhnu okýnka a ... pak už si jen užívám Climatronic. Nastavení podle stupňů je naprosto ideální, o nic se nestarám. Kroutit kolečkem a nastavovat teplotu vzduchu??? JEN TO NE (nejsme přeci v 90. letech...).

2) turbodíra 8-s ach ty můj bože... ano, v testech není o "turbolagu" ani zmínka a ... de facto ani není proč. Turbo má opravdu mírnou prodlevu, nikdy to nebude přímé propojení pedálu se škrtící klapkou jako kdysi... Ale psát o turboefektu v 1500 ot. 8-s :no: :no: :no: To je naprosté nepochopení a opět špatné užívání. Turbo totiž zabírá někde kolem 1800 ot. , reálně to chce těch 2000 ot.. Co je níž, ale není turbodíra, tam prostě turbo nezabírá! A pokud držím víc jak 2000 ot., tak ta tebou popisovaná turbodíra, ta prakticky neexistuje! A pokud mám 1500 ot. tak to, že turbo zabere třeba po 2 - 3 s... no jistě, protože turbo zabere, až otáčky dolezou na 2000 ot.

To jsou dva body, na které jsem prostě musel zareagovat, protože tam jsi evidentně vůz nepochopil. Jinak ti názory neberu. Snad jen v porovnání s konkurencí - opravdu v jistém směru získáváš víc. Golf je prostě nádherně sestavený a vyrobený vůz. Spáry rovnoměrné, tenké, vše 100% lícuje, vše jemně opracováno. Tohle prostě němci umí. i30 nebo frantíci vedle Golfu působí jako "Žigul" ;-) :-!

foto Thomasino

Thomasino 24.11.12  20:55

« Re: drobné poznámky

Já mám ze třídenní zkušenosti s tímto motorem taky spíše pocit, že to žere poněkud více než zde autor uvádí, ale možná jen jezdí hodně ekonomicky (u těchto motorů je to hodně o stylu jzdy a já s ním ekonomicky rozhodně nejel). Jel jsem s ním v půjčené Fábii kombi, měl teda jen pětikvalt (ale taky byla o něco lehčí), ale po městě a po dálnici jsem s tím jel jen asi o litr a půl méně než s mým GTI s motorem 2,0 TSI. Zřejmě i zde stále platí ono dobré heslo "objem ničím nenahradíš" >:-[] >:-[]
    K tomu turboefektu. Co čekáš, když chceš aby relativně těžké auto zrychlovalo s tak malým objemem v 1500 otáčkách? To by jsi tam musel mít pro spodní část otáček kompresor a pro horní turbo, nebo ty turba dvě ;-) Pokud chceš s takovým autem jezdit svižněji, musíš tam mít prostě minimálně 2000 otáček, ale ideálně ještě o poznání více :-!

foto ellector

ellector 24.11.12  20:14

« Re: Buďme realisty

To je samozřejmě pravda, že mám jen průměrný plat a tak musím lovit u dna, pak lze čekat kompromisy. Problém je v tom, že u VW člověk nemá volbu. Kdyby byla v nabídce použitelná atmosférická 1.6 (tu hrůzu co tam byla do té doby, kterou tenhle motor nahradil, nepočítám, navíc už stejně v nabídce nebyla), tak sáhnu radši po ní. Můj druhý kandidát pro koupi tenkrát byl Mitsubishi Lancer 1.8, ale já se rozhodl jít "cestou inovace". Vědět tehdy co vím dnes, zvolil bych jinak. Cenově na tom v té době byly zhruba stejně.

foto matii

matii 21.11.12  12:37

« Re: az na retez ktery casem preskoci a znici motor je to dobry auto

Přečti si pořádně recenzi.

foto tfu

tfu 21.11.12  09:23

« az na retez ktery casem preskoci a znici motor je to dobry auto

Az na retez,ktery casem preskoci a znici motor, je to dobry auto :-(

foto velitel-mesta-bugulmy

velitel mesta bugulmy 20.11.12  08:43

« Buďme realisty

Recenze dobrá, ukazuje myslím věci tak, jak jsou. Jen u jednoho místa jsem se musel zasmát - tam, kde si autor stěžuje na chování malého turbomotoru. Prý je tam turboefekt jako kráva. Buď prý bude jezdit v malých otáčkách a trpět turboefektem, nebo bude mít vyšší otáčky kolem 2500, ale pak zase hluk a tak. To si pan autor nepřeje. "Zvyknete si, ale jsou od vás očekávány ústupky, což se mi nelíbí. Rád bych, aby motor fungoval tak, jak chci já, ne abych já fungoval tak, jak chce motor." - sorry, ale tohle mi přijde jako vzteklé dupání malého kluka. Kdo si kupuje věc, která je ze své podstaty kompromisem - tedy maličký motůrek oživený turbem - musí očekávat, že někde na ten kompromis narazí. Ostatně bez turba by ten projev byl ještě daleko horší - ta jedna dvojka by prostě netáhla. Pokud chce borec motor, který funguje, jak chce on, tak ať jde a koupí si atmosférický 4l osmiválec. Zaručuju, že si na jeho projev nebude stěžovat, jen spotřeba a náklady halt budou někde jinde. Ale kdo nemá prachy a loví u dna, ať je v klidu a šoupe nohama. What you pay is what you get.

foto Bully-

Bully_ 19.11.12  19:09

« Re: drobné poznámky

4/ spousta lidi (spotrebitelu) nejaky jiny zvuk ani nepostrehne a potom uz jde o jinou zavadu, kdyz se retez meni pozde. Tech 4-5 lidi co si stezovali- to je pocet co sdelil servis? Popravde jsem jeste nevidel servis co by otevrene priznal rozsah poruch, a to ani pri oficialnich svolavacich akcich. Sam ale oficialni cisla taky neznam, kazdopadne jsem slysel u maloobjemovych TSI ze jde spis o pravidlo nez o tak naproste vyjimky. Jisteze muzou mit s rozvodovym retezem obcas problemy i jine znacky, mozna se ale odlisuji prave tou cetnosti zavad, proc se o jednech mluvi a o druhych ne.
    5/ kunam nektery material proste chutna a jiny ne. Jsou znacky kde ma 1 typ vozu vylozene problemy s hlodavci, druhy prakticky vubec. Potom v tom 1. pripade asi opravdu pomuze jen nejaka plasicka, u auta s takovymhle problemovym materialem elektroinstalace nemuze vyrobce menit technologii behem vyroby.

foto 6B6

6B6 19.11.12  15:35

« drobné poznámky

Dcera má G6Variant, něco přes dva roky a 50tkm, 1,4TSI 90kW.
    1/ Dlouhodobá změřená spotřeba, podíl Praha-dálnice-okresky 10-70-20% je 7 l-změřeno,žádný PP,styl jízdy spíš neekonomický...znám své ditě.
    2/ auto zpravidla až na Prahu plně naloženo, 2-4 osoby, zavazadla, nebo materiál na stavbu.
    3/ tempomat na dálnicích 140-150, okresky 100.
    4/ řetěz - byl hlučný někdy kolem 45tkm, bez mrknutí oka vyměnili napínák, řetěz se kontroloval vč. měření a perfekt, přidal se i nový přestavovač vačkové hřídele. Servisováno u jednoho z největších prodejců, z těch spousty aut VW vč. Škody s TSi která prodali jsme patřili mezi asi 4-5 lidí, kteří za poslední dva roky měli problém a stěžovali na hluk po startu, takže masový problém se nekoná-ale píši o 1,4 TSI,jenže lid rád zobecňuje. Do opravy se dali okamžitě, resp.auto ráno nastartovali, slyšeli a měnili díly.
    5/ uniká mi, jak má výrobce zabezpečit auto proti kunám...takového neznám,ono to totiž nejde. Řešením je dát do auta plašičku(dobré dělá firma v Křenovicích, každý najde na webu).Kuna proleze sebemenší škvírou,u nás jich je ve městě nekonečné množství.Běžně překouše pancéřovaný vodič u lambda sondy-i to jsem už viděl,příp.brzdové hadičky.Ty se dají zabezpečit jak? Sebelepší zakrytí motoru nepomůže, vlezla mi do M6,která měla hodně dobře zakrytý motor nahoře i vespod, sprej jí voněl a zakousla se ještě víc.Co vím z okolí, leze do všech aut,je fuk, kdo je vyrábí a jak jsou stará.Jedině plašička(vyhnal jsem je dokonale,už 5.rokem). Také jsou přípravky, které se jim podstrčí,sežere, do týdne nežije,skvěle funguje i na kočky-močily na novou fasádu.Do měsíce jsem zlikvidoval vše široko daleko.
    6/ plyn-nerozumím, v čem je problémový, dávkování naprosto citlivé, jezdil jsem s několika 1,2 TSI a opravdu jsem nic nepostřehl,ale je to možná tím,že jezdím teprve 37 let a asi se už umím rozjet :-! Turbo díru jsem nepostřehl ani u 1,2 TSI, a to jsem spíš rychlý,než louda...převody u 1,2 TSI jsou poskládány hodně solidně, na rozdíl od takového Aurise.
    7/Cena 470tis Trendline vč doplňků za asi 50tis, další sadou litých kol a zimními Micheliny grátis, rok pořízení 2010, mi připadne jako přijatelná.Ale dnes hodnotit cenu u aut dva roky starých vs. jiné modely je dost irelevantní.Cena není vlastnost auta.
    8/pokud bych nebyl líný,našel bych, kolik výrobců mělo problém za poslední rok s řetězem, vím, že je tam i motor 1,6, který montuje BMW a PSA, modelů bylo asi 10-12. Je to určitě chyba, jen se o tom nepíše,neb to tak neláká čtenáře, jako u VW a neporostla by cena za reklamu.Což píši jako nemajitel VW či Škody; mám motor s řemenem-třeba se mi neutrhne ;-)

foto bobot78

bobot78 14.09.12  19:37

« Ta kvalita!

Báječná recenze. Měl jsem VW Polo 1.9tdi. Koupil jsem ho v roce 2002 mový, měl ho čtyři roky, najezdil jsem 100000 km a jediný co vydrželo byl ten motor. Kvalita byla hrozná a ceny dílů jak u Rollse. Ta značka mě zklamala a jak mi potvrdili, nezávisle na sobě, dva mechanici, je to čím dál tím horší.
    A tak Ti přeju, ať tě čekají už jen šťastné kilometry!