MisoSK (muž 44 let) Poslat zprávu

Renault Mégane Dynamique 1,6i-16V 81 kW

Renault Mégane, foto 1 Renault Mégane, foto 2 Renault Mégane, foto 3 Renault Mégane, foto 4 Renault Mégane, foto 5 Renault Mégane, foto 6 Renault Mégane, foto 7 Renault Mégane, foto 8
Renault Mégane, foto 9 Renault Mégane, foto 10 Renault Mégane, foto 11 Renault Mégane, foto 12 Renault Mégane, foto 13 Renault Mégane, foto 14 Renault Mégane, foto 15 Renault Mégane, foto 16 Renault Mégane, foto 17 Renault Mégane, foto 18 Renault Mégane, foto 19 Renault Mégane, foto 20 Renault Mégane, foto 21 Renault Mégane, foto 22 Renault Mégane, foto 23 Renault Mégane, foto 24 Renault Mégane, foto 25 Renault Mégane, foto 26 Renault Mégane, foto 27 Renault Mégane, foto 28 Renault Mégane, foto 29 Renault Mégane, foto 30 Renault Mégane, foto 31 Renault Mégane, foto 32 Renault Mégane, foto 33 Renault Mégane, foto 34 Renault Mégane, foto 35 Renault Mégane, foto 36 Renault Mégane, foto 37 Renault Mégane, foto 38 Renault Mégane, foto 39 Renault Mégane, foto 40 Renault Mégane, foto 41 Renault Mégane, foto 42 Renault Mégane, foto 43

Přezdívka auta Megan Rok výroby 2009 Koupeno nové najeto [km]:61500 palivo: benzin počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 1598 výkon [kW]: 81 kroutící moment [Nm]: 151 zrychlení 0-100 km/h [s]: 10.5 maximální rychlost [km/h]: 195 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 15 zavazadlový prostor [l]: 372 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.9

Poznámka na úvod. Novinky občas dopisujem hlavne na koniec recenzie a do sekcie "Novinky".

Posledný update hlavného textu 22.5.2013.

Auto sme predali, takže do recenzie už niečo dopíšem len sporadicky alebo vôbec. Na prípadné dotazy v diskusii samozrejme zodpoviem v rámci možností - nesledujem denne. Celkovo som bol s autom spokojný, a dá sa povedať, že som ho mal rád. Jeho nákup neľutujem. Bezpečne, príjemne a bez vážnejších závad ma vozilo 61500km.

AKO SA VYBERALO...

Nákup popisovaného auta je výsledkom kompromisu kopca požiadaviek a cenovej dostupnosti. Na úvod bola cena do cca 500 000 Sk, teda vyčíslené vo vtedy novej mene kolo 16600 € (upozornenie - nie je prepočítané u nás najslávnejším konverzným kurzom 30,1260 Sk / 1 € ale iba zhruba :-). Malo ísť o auto nižšej strednej triedy s ABS, ESP, solídnou bezpečnosťou, klímou (ideálne aspoň trochu automatickou) a nie úplne slabým motorom (teda aspoň okolo 80 kW). Auto sa bude používať poväčšine ako (moje) služobné na cesty do vzdialeností 200-300 km, občas aj ďalej. O nákupe jazdeného auta som vtedy neuvažoval. Kritériom bolo aj to, aby sa mi aspoň trochu páčilo vzhľadom, no najmä vnútorným usporiadaním okolo vodiča. Auto sa pomaly a pozvolna vyberalo od novembra 2008 aby sa nakoniec kúpilo v máji 2009.

Vo výhľade bol najmä Fiat Bravo s motorom 1,4 T-Jet 88 kW. Auto sa mi dodnes veľmi páči a spomínaný motor na mňa urobil dobrý dojem pri predvádzacej jazde. Po tom aj KIA Ceed, Hyundai i30, Megane II Grandtour a Ford Focus. Okrajovo aj Citroen C4. Stručne priblížim prečo ostatní "kandidáti" vypadli a prečo som vybral toto auto o ktorom som pôvodne neuvažoval. Citoren mal veľmi dobré akcie, no v danej cene ani náhodou nebolo ESP. Navyše kolega C4 má a nepáči sa mi systém štyroch displejov, volant s pevným stredom mi nevyhovuje a celé vnútorné usporiadanie je také, že mne osobne nesedí. Navyše ak mám slnečné okuliare s polarizačnými sklami, tak pri najlepšej vôli som dobre videl možno dva displeje. Ostatné, pri náklone hlavy do ľava alebo do prava. Vtedy som samozrejme navidel tie predošlé. Focus vypadol najmä kvôli vysokej cene za vozidlo z cenníka a to čo bolo v akciách sa mi za tie peniaze málilo. V akciách boli výlučne najslabšie motory. Vyzeralo to teda na Ceed alebo i30. Vedel som, že Megane II končí a tak som sa šiel pozrieť aj na to, že čo predávajú na záver kariéry očakávajúc dobré ponuky. Dobrá ponuka sa skutočne aj konala. Plná výbava (na pomery nižšej strednej triedy) velúrovo-koženné sedačky, silný motor, xenóny za celkom znesiteľný doplatok,... No uvidel som aj nový Megane III. Auto sa mi na prvý pohľad páčilo a vtedy som čítal aj celkom pochvalné recenzie na Auto.cz. O Megane II som toho vedel pomerne dosť. Doma jeden používame (ešte pred faceliftom) a zhodou okolností tiež 1,6 s 81 kW. Osobne som s ním odjazdil asi 25000 km. K Megane II som však mal aj drobné výhrady a jednu osobnú veľkú. Keďže mám trochu väčšiu nohu (cca 10-10,5) ako je priemer, tak ma hnevá, že je málo miesta medzi pedálom plynu a brzdy. Musím teda vždy šoférovať v teniskách. Ak mám trochu širšiu obuv (sandále, zimná obuv, pracovná obuv,...), tak je riadenie toho auta vrcholne nepríjemnou záležitosťou, pričom pravá noha pravidelne brnká do brzdového pedálu alebo oň zavše aj zavadí. Po nasadnutí do modelu po facelifte som zistil, že sa v pedálovom priestore nič zásadného nezmenilo a tak Megane II (i keď cena bola naozaj super) vypadol. Upriamil som sa teda na Megane III. Po zistení, že je lacnejší ako Ceed aj i30 ma začal zaujímať ešte viac. Medzi tým naplno prepukla toľko spomínaná kríza a ceny nových áut milo klesali. Klesli aj ceny u Fiatu, no auto vo "vysnívanej" výbave s 88 kW malým turbomotorom bolo stále pomerne drahé. Nakoniec teda rozhodla cena a to, že Megane III je predsa len nový model a teda je to niečo "nové". Potešili ma výsledky testov bezpečnosti a ESP v sériovej výbave. So slabším motorom ako má Fiat aj Hyundai/Kia som sa zmieril a uznal to ako kompromis. Oželel som aj sedemročnú záruku u KIE čo bol pôvodne vážny argument jej prospech.

ČO TO JE...

Ide o Megane tretej generácie zo začiatku výroby. Motor 1,6 l, avšak silnejší (v máji 2009 boli varianty s výkonom 100k a 110k) z dvojice ponúkaných so 6-rýchlostnou prevodovkou. Auto je vo výbave Dynamique teda tretej najvyššej zo štyroch ponúkaných. Navyše boli dokúpené zadné cúvacie senzory, metalíza, ťažné zariadenie a "Záruka Plus", teda predĺženie záruky na 60 mesiacov (alebo 100 000 km) oproti štandardným dvom rokom.

EXTERIÉR...

Vzhľad nechám na individuálne posúdenie každého z nás. Mne sa páči. Predná kapota je hliníková teda ľahká a aj mäkká (neviem prečo, no možno kvôli bodom do EuroNCAP bezpečnostných testov za stret s chodcom) a pri zatváraní je lepšie nechať ju padnúť z väčšej výšky ako dotláčať. Má zároveň plynovú vzperu čo dnes už nie je bežné, takže ju nie je potrebné po otvorení podopierať ďalšou tyčkou.

Predný a zadný nárazník sú plastové. Staršie Clio a tuším aj Megane II mali plastové aj predné blatníky. Kufor má otváranie na trochu netradičnom mieste v štrbine dole nad nárazníkom. Pri otváraní mokrého a špinavého auta treba dať pozor na zašpinenie si ruky. Alebo skôr s ním treba počítať... Keď sa otvoria mokré dvere do kufra tak voda steká po bokoch dole, čo sa mi páči.

Na spodkoch predných aj zadných dverí je mohutne pôsobiaca čierna plastová lišta. V neskorších modeloch je vo vyššej výbave lakovaná vo farbe karosérie a z trochu iného materiálu. Osobne mi nevadí, no ochráni dvere akurát tak proti extrémne vysokému obrubníku... Nie už proti oveľa bežnejšiemu oškretiu bokov dverí pri otváraní, napr. na užšom parkovacom mieste.

INTERIÉR...

Opäť začnem tým, že vzhľad nechávam na individuálne posúdenie, predsa len vkus máme každý iný. Mne v podstate vyhovuje a nič zásadného mi nevadí. V mnohých autách sa pre mňa kontakt s interiérom začína v oblasti pravého kolena a pokračuje menšou alebo väčšou bolesťou v ňom spôsobenou úderom do rádia, stredového panelu a tak podobne... Tu sa tak nedeje a to je iba dobre.

Interiér tohoto Megana je ladený do čierna, čo považujem za miernu nevýhodu a osobne by som sa prikláňal k dákej bežnej "pracovnej" sivej. Čisto z praktického hľadiska sa mi tmavšia sivá farba javí ako ideálna lebo na nej až tak nesvieti každá nečistota. Aj čalúnenie dverí a lakťovej opierky je tmavo sivé a predpokladám, že časom sa tam objavia sivé plochy s ktorými sa nebude dať nič urobiť. Farbu by som teda uvítal inú. Pozn. Je rok 2013 a sivé plochy sa objavili. Nie sú nejako tragické, ale sú tam. Bežným očistením (vysavač, handrička) sa odstrániť nedajú a tepovať som neskúšal. Myslím si však, že to odstrániť nepôjde, lebo materiál je v kontakte s "človečinou" a to ho poznačí.

Veľa plastov v interiéri je "mäkčených". Osobne mi to je jedno, iba konštatujem. Odkladacích priestorov je priemerne. V iných autách som videl viac a aj takých jednoúčelových na rôzne drobnosti (drobné mince, okuliare, mobil,...) a všakovaké detaily. Tu je ich možno menej, no nechýbajú mi. Rôzne veľké PET fľaše nemám potrebu napchávať kade tade po interiéri auta, tak neviem kde sa aká zmestí alebo nezmestí.

Možnosti a rozsahy nastavenia sedadla vodiča aj volantu sú dobré. Myslím, že takmer každý si svoje nastavenie nájde. V sedačke sa sedí dobre aj po dlhšej jazde v kuse (3-4 hod). Najdlhšie som išiel v kuse okolo 5 hod a prežil som to v pohode. Ja by som uvítal dlhší sedák. Sedačka vodiča i spolujazdca je nastaviteľná aj výškovo a dá sa nastaviť aj prítlak na strednú časť chrbta. Sedačky majú aj náznak bočného vedenia. Ako zvlášť pozitívnu vec musím uviesť opierky hlavy. Sú dosť veľké, ich výška sa dá nastaviť vo veľkom rozsahu a je možné nastaviť aj sklon, čo v nižšej strednej triede celkom bežné nie je. Ako negatívum vnímam to, že sa dajú dať hore až príliš ľahko a už som si ju viac krát posunul nahor aj nechtiac pri vystupovaní. Keby bola aretácia polohy, bolo by to fajn. Sklon by sa tiež mohol dať zaaretovať.

Ovládanie okien aj nastavenie vonkajších zrkadiel je celkom poruke na dverách. Zrkadlá sú primerane veľké a vyhrievané. Každý "okenný" gombík má smerom nahor aj nadol dve polohy. Teda ak sa potiahne či potlačí iba kúsok, okno sa hýbe len vtedy. Ak sa prejde po doraz, okno ide až do konca dráhy.

Prístrojový štít mi vyhovuje. Údaje sú dobre čitateľné a kombinácia analógového otáčkomeru a digitálneho rýchlomeru bol dobrý nápad. Volant obšitý kožou je veľmi fajn, dobre sa drzí a nepotia sa mi na ňom ruky. Ovládanie klimatizácie je v pohode. Akurát gombík na vnútornú cirkuláciu vzduchu je vzhľadom na svoju dôležitosť trochu malý a stratený medzi ostatnými. Jeho hľadanie môže aj spôsobiť problémy... Mimochodom, všetky gombíky na nastavovanie záležitostí okolo klímy sú pomerne malé. Rádio je v pohode a pre bežného človeka (ne-audiofila) ako som aj ja, dobré. Jeho ovládanie však nepovažujem za dobre vyriešené. Základné funkcie ako hlasitosť, či zapínanie sú v pohode, no pokročilé funkcie sa nastavujú zdĺhavejšie ako u konkurencie (komplikované mi to nepripadá). Zvlášť mi vadí, že sa nedá "traffic info" jednoducho zapnúť alebo vypnúť. Na druhej strane ovládanie rádia pod volantom je vyriešené asi ideálne a ak nie, tak sa tam blíži.

MOTOR a PREVODOVKA...

Klasika a nič prevratného. Atmosférická "jednašestka" so 16 ventilmi a premenlivým časovaním. Výkon podľa papierov 81 kW pri 6000 ot/min a krútiaci moment 151 Nm pri 4250 ot/min. Motor ma výkonom neohúril ale ani nesklamal.

Čo ma potešilo je 6-rýchlostná prevodovka. Radenie mi pripadá subjektívne celkom presné a myslím, že znesie porovnanie aj s vychvalovanými prevodovkami koncernu VW. Oproti nim však má subjektívne dlhšie dráhy a trochu väčšiu vôľu. Aplikácia šiesteho prevodového stupňa bol dobrý nápad na zníženie spotreby aj hluku od motora. Pri predbiehaní na bežnej ceste je však dobré podradiť a keď je to potrebné, tak sa netreba báť ani podradenia o 2-3 stupne.

Tu sa zmienim ešte o tom, že na otáčkomere je ukazovateľ vhodného momentu preradenia nahor aj nadol. Niekomu to možno pomôže... Mne to pripadá skôr ako pomôcka k hospodárnej jazde. Bežne to ukazuje pri jazde 55-58 km/h potrebu preradenia až do šestky. Motor vtedy skutočne ide úsporne no zároveň s minimom výkonu. Na serióznu akceleráciu je (logicky) potrebné podradenie.

- páči sa mi

- stále sa mi páči, už vyše štyri roky

- v čase nákupu pomer ceny a toho čo sa za tú cenu ponúkalo

- denné svetlomety (nikde som sa nedočítal, že tam sú a teda ma ich prítomnosť veľmi potešila)

- kožou potiahnutý volant

- 6-rýchlostná prevodovka autu nevadí a šiesty stupeň je vyložene úsporný

- výhľad cez piate dvere do zadu pri cúvaní

- (za istých okolností) priestor na zadných sedadlách
Ak niekto uvažuje o bežnom prevážaní osôb aj na zadných sedadlách, tak pre vyšších ľudí to bude problém. Ja si pri výške 190cm za seba sadnem iba s veľkým sebazaprením a úsilím. Málo je miesta hlavne na kolená (aj nohy celkovo).

- (opäť iba za istých okolností, konkrétne moja výška) výhľad mierne dozadu doprava na niektorých typoch križovatiek alebo pri cúvaní. Pri mojej výške sa pozerám priamo na pravý B-stĺpik a naň nadväzuje opierka hlavy na sedačke spolujazdca. Musím sa teda predkláňať alebo poriadne zakloniť.

Tieto veci však vôbec nemusia vadiť ľuďom s nižšou postavou alebo inou fyziognómiou postavy.

Auto bolo zatiaľ servisované u predajcu kde bolo aj kúpené, teda Renault Servis Izsák v Nových Zámkoch.

V novembri (listopad) 2009 mi otec povedal, že mi nesvieti pravé brzdové svetlo. Pokúsil som sa ho teda vymeniť. Tu musím konštatovať, že návod ktorý sa k autu dáva je veľmi nízkej úrovne, čo sa praktických vecí týka. Podobne na tom bol aj návod na Megane II. Popis výmeny žiarovky je tam popísaný stručne až povrchne. Obrázky ktoré sú priložené sú akoby z iného auta a sú nanič. Výmenu som nezvládol a nedokázal som ani uvolniť svietidlo.
Nasledovala cesta do servisu. Na môj údiv to neprebiehalo ideálne a aj "fachmanom" trvalo uvoľnenie svietidla skoro štvrť hodiny. Na ich (čiastočné) ospravedlnenie musím uviesť, že sa priznali, že to robia prvý krát.
Po skoro dvojhodinovom bádaní zistili, že je problém inde ako v žiarovke. Rozhodli sa, že objednajú celý káblový zväzok, lebo problém je asi tam. Po týždni káblový zväzok prišiel, nastala výmena a svetlo svieti. Auto si pobudlo v servise celý deň.

Nedá mi nedoplniť zážitok z konca augusta (srpna) 2010. Niečo som popísal aj v novinkách v tom čase. Dôvodom pokazenia sa ľavého aj pravého brzdového svetla bolo údajne to, že som ťahal príves ktorý nebol kompatibilný s autom. Podotýkam, že ťažné zariadenie bolo kupované aj montované u predajcu v autorizovanom servise! Riešenie bolo na moje trovy (vyše 100 €) a týkalo sa domontovania dákej "krabičky" ktorej funkciu mi nevedel v servise nik (!!!) primerane popísať. Ku krabičke som nedostal nijaký doklad, návod, prehlásenie o zhode, proste nič. Údajne k nej nič nemali. Na faktúre je napísané "Modul". Zaujímavé až neuveriteľné. Môžem si teda myslieť, že tam pridali napr. krabičku na mydlo... Tak isto mi v servise nik nevedel povedať prečo tam tú krabičku nedali už na začiatku. Pre mňa bola a je známa vec, že rôzne autá môžu aj nemusia vyžadovať k ťažnému dodatočnú elektroniku. Tento fakt bol servisu pripomínaný pred montážou ťažného spolu s otázkou či sa to netýka aj tohoto auta. Údajne bolo všetko OK. Dnes sa na to nik (okrem kolegu z práce ktorý bol svedok a zároveň autor tejto otázky ešte pred montážou ťažného) nepamätal. Vtedy nám povedali, že k tomuto autu nič extra netreba. Potešilo to, lebo cena ťažného sa tým pádom stala veľmi atraktívnou. Dnes akurát tvrdili, že pri niektorých verziách áut je to tak a pri iných zas inak. Moja požiadavka na zľavu z dnešnej práce bola odmietnutá a celé to smerovalo k hádke... Priznám sa, ustúpil som. Celému servisnému "úsiliu" dalo korunu to, že po práci boli v aute zanechané kusy izolácie z vodičov a ďalší drobný odpad z pracovnej činnosti. V poistkovej skrinke chýbal vyťahovač poistiek, ktorý mi po reklamácii promptne vrátili.

S odstupom času dodatok.
Ťahal niekoľko prívesov a všetko okolo elektroinštalácie je stále v poriadku.

Firma Renault Izsák Nové Zámky
Predajca bol korektný, ústretový, slušný. Nič viac nič menej. Nie prehnane servilný alebo "vlezlý" či otravný, a snažiaci sa predať či nanútiť za každú cenu. Na doplnky (ťažné zariadenie a bezpečnostné prvky) dali dobrú zľavu, keďže to nebolo prvé auto ktoré sme tam kupovali.

Tu by som však pochválil aj predajcu Fiat v NZ (fa. Transtech - toho času predávajú iba Ford). Tiež veľmi príjemné a slušné správanie sa k zákazníkovi + ochota dodatočne zodpovedať všetky dotazy na ktoré nevedia dať odpoveď okamžite.

Osobne mi vadí keď predajca pri sebemenšom záujme o auto zo mňa páči mobil a po tom týždenne vyvoláva.

Ostatné a postrehy

Tuning zatiaľ žiaden a ani v dohľadnej dobe nechystám.

V cenníkoch aj popisoch auta je uvedené, že motor auta spĺňa emisnú normu Euro 5. V technickom preukaze však mám zapísané ES EHK 70/220*2003/76B (EURO 4). Nie že by ma to trápilo, iba ma to zaujalo.

Pri umývaní čelného skla na benzínovej pumpe sa nedajú dvihnúť predné stierače. Bráni tomu kapota. Na niektorých autách som videl možnosť pri vypnutom motore páčkou stieračov "premiestniť" stierače do takej polohy, aby sa dali dvihnúť. Je to možné aj tu, no dozvedel som sa to vďaka tunajšej diskusii. Vďaka spoludiskutujúcim! Pri vypnutom motore (pri skúšaní som nemal ani kartu v slote) sa páčka stieračov premiestni do najrýchlejšej polohy. Stierače vybehnú do hornej polohy a dajú sa odklopiť. Po tom sa môžu vrátiť do pôvodnej polohy posunutím páčky nazad. V servise to nevedeli...

Na aute sú pneumatiky Goodyear EfficientGrip rozmeru 205/55 R16. Podobný Megan (1,6) predaný cca dva týždne pred týmto mal obuté Continental ContiPremiumContact 2 rovnakého rozmeru...

Na zimu som kúpil pneumatiky Continental ContiWinterContact TS830 rozmeru 195/65 R15. Sú nahodené na plechových diskoch. Po troch zimách a cca 20000 km som s nimi relatívne spokojný. Zdá sa mi však, že sa derú viac ako iné značky. Fungujú dobre, resp. nezaznamenal som dáke výrazné nedostatky. Nie som šofér takej úrovne, aby som bol schopný povedať, či sú horšie alebo lepšie ako iné. Súdiac podľa výsledkov v testoch v čase nákupu by to mali byť dobré pneumatiky.

Ak je na rádiu zapnuté "traffic info", tak sa v momente vysielania dopravných správ nedá rádio preladiť na inú stanicu. Vypínanie/zapínanie "traffic infa" je zložitejšie ako bolo na Megane II ale aj na iných autách. Nenapísal som to do slabých stránok, lebo to je skôr vecou názoru. Mne vadí, že nemôžem okamžite preladiť inam, ak ma dopravné správy práve nezaujímajú. Ak dokonca v rádiu zabudnú "info" vypnúť, tak to je o to horšie. Takto isto sa správalo aj rádio v Megane II. No napr. Audi alebo Citoren s preladením počas správ o doprave problém nemá.

Ešte k rádiu...
Rádio má 12 predvolieb pre každé pásmo (FM, MW, LW) s ktorým dokáže pracovať. No priamo na rádiu je klasických gombíkov na vyvolanie staníc len šesť. Na ovládanie celého rádia si treba trochu zvykať. Netvrdím, že je zlé no nemusí vyhovovať mnohým ľuďom. Ja by som si vedel predstaviť iné ovládanie rádia ako takého. Na druhej strane doplnkový ovládač pod volantom je urobený takmer dokonale a kopec iných výrobcov sa ani nepribližuje. Nedá mi nerýpnuť si, no Megane II mal celé ovládanie rádia vyslovene intuitívne. Považujem to za príklad toho, keď sa zbytočne mení niečo, čo meniť netreba.

Boli dokúpené originál Renault gumové rohože v cene do 45€, aby sa mala špina do čoho zachytávať. Ich nákup nemôžem na 100% doporučiť, lebo sú také (málo členité, pomerne hladké, s nevýrazným okrajom), že špina sa z nich rada skĺzne dole. Podobne nie celkom domyslené rohože boli aj v Megane II. Vhodné je teda ich častejšie vysýpanie, no aj tak bude pod nimi podľa môjho názoru špiny viac ako v iných autách. Na druhej strane sa rohož na mieste vodiča dá upnúť do podlahy a jej nežiadúci pohyb je eliminovaný. Toto je dobré riešenie.

Ak niekoho niečo zaujíma, položte otázku v diskusii k autu. Občas ju pozerám a ak viem, pokúsim sa zodpovedať.

8.1.2015 12:37

Auto predané

Auto sme v polovici novembra 2014 predali. Aj týmto želám novému majiteľovi bezproblémovú prevádzku a mnoho šťastných kilometrov bez nehody. KONIEC RECENZIE. Bezpečne, príjemne a bez vážnejších závad ma vozilo 61500km.

11.4.2014 08:35

55555 km

V apríli (dubnu :-) 2014 ukázalo meradlo prejdenej vzdialenosti 55555 km.

4.7.2013 15:27

Výmena panela autorádia

V júni sa mi začali odlupovať popisky z panelu autorádia. Pritom autorádio nepoužívam dáko často... Panel mi po návšteve autorizovaného servisu (MAGNUM Co. Nové Zámky, nakoľko spol. Izsák už Renault od 1.4.2013 nepredáva a nemá ani autorizáciu na servis) vymenili v rámci predĺženej záruky.

21.5.2013 14:08

1. TK a EK

Čas letí a auto mám už štyri roky. 16.5.2013 som bol s autom na prvej technickej aj emisnej kontrole. Auto prešlo bez akýchkoľvek závad. Malo nabehnutých 44541 km.

25.2.2013 15:31

2. servisná prehliadka vykonaná

Servisná prehliadka stála 220,- € a bola vykonaná tam, kde bolo auto kúpené. Menili sa: olejový filter, vzduchový filter, peľový filter. Auto dostalo nový olej, novú brzdovú kvapalinu a novú chladiacu kvapalinu. Kúrenie som nejako špeciálne netestoval, ale po cca 15min. jazde sa zdá, že kúri tak ako má na oboch stranách. Vymenený peľový (kabínový) filter bol vraj veľmi špinavý.

20.2.2013 12:27

2. servisná prehliadka na obzore

Pomaly sa chystám na druhú servisnú prehliadku po 4 rokoch. Zaujímavé je, že auto sa na prvý servis "pýtalo" keď malo 23 mesiacov a na druhý zase 23 mesiacov od prvého servisu. Teda nevychádza to tak ako by som očakával po dvoch rokoch. Každému nám ten čas asi plynie inak... Posledné 2 mesiace badám, že auto kúri celkovo poslabšie a na pravej strane fúka chladnejší vzduch ako na ľavej. Uvidíme čo na to servis. Auto je stále v (predĺženej) záruke.

30.10.2012 15:30

Jesenné info

Auto bude pomaly mať 40000km. Nič zásadného sa nezmenilo ani nepokazilo. Nahodené zimné kolesá.

3.8.2011 10:47

Problémy so sťahovaním okna spolujazdca

Sťahovanie okna spolujazdca začalo postupom času viaznuť. Pri sťahovaní aj vyťahovaní hučalo až vibrovalo. Občas sa až zastavilo. Moje čistenie špár kade okno chodí ani silikónový olej nepomohli. Problém sa viac prejavoval keď bolo vonku teplo. Zašiel som do servisu a problém bol do druhého dňa odstránený výmenou mechanizmu sťahovania okna. Neplatil som nič, bolo to riešené v rámci predĺženej záruky.

20.4.2011 09:10

Pridané fotografie auta...

Pridal som fotografie auta po dvoch rokoch používania. Ešte na zimných pneumatikách, ktoré som včera "prezul" na letné.

20.4.2011 09:07

Prvá servisná prehliadka

Auto bolo pred dvoma dňami na prvej servisnej prehliadke. Za dva roky malo nabehnuté 23336 km. Menilo sa: olej, olejový filter, vzduchový filter motora, peľový filter. Navyše sa dezinfikovala klimatizácia. Celková cena 190 €. Prekvapila ma cena peľového filtra, ktorý stál skoro 30 €.

22.11.2010 19:57

Pridané fotografie poťahov

Pridal som fotografie poťahov ktoré som k autu kúpil ešte minulý rok. No až teraz som ich konečne pofotil. Poťahy na fotografiách sú približne 1,5 roka staré a majú za sebou asi 20000 km. Som s nimi spokojný.

30.9.2010 17:47

Spotreba v meste vyše 8 l / 100 km

S autom sa jazdilo niekoľko dní výlučne po meste. Najazdilo sa vyše 300 km a bolo veľa štartovaní. Spotreba sa ustálila na hodnote 8,2 l / 100 km.

31.8.2010 22:00

Brzdové svetlá opravené...

...ale k servisu mám kopec výhrad. Chyba bola spôsobená údajne tým, že som ťahal dáky príves čo bol nekompatibilný s autom, resp. ťažným zariadením. Do auta bola domontovaná "krabička" (za vyše 100,- € aj s prácou) ktorá by to mala riešiť aj do budúcnosti. Bližšie o tom píšem na hlavnej stránke, lebo to môže byť užitočné aj iným...

28.8.2010 09:24

Opäť problém s brzdovými svetlami...

Včera počas cesty do Nitry ma zastavil kolega motorista a upozornil na to, že mi nesvietia brzdové svetlá. Teda svieti iba tretie - stredné. Auto ide v pondelok ráno do servisu a uvidím... Pánovi na Citroëne C5 týmto ďakujem.

5.5.2010 20:19

Pravý predný reproduktor hneval

Pár mesiacov po kúpe pravý (predný) reproduktor vo dverách občas nehral. Neskôr sa to otočilo a hral iba občas. Bol som s tým v servise a tam napotvoru všetko OK. Začal hrať cca 200m pred servisom. Dvere však rozobrali a čosi prezreli. Údajne hrá. Neprekvapilo ma to, lebo aj na iných autách som zažil, že poruchy sa vyskytujú menej priamo úmerne blízkosti servisu. Hral celý jeden deň. Po dvoch týždňoch nehrania som bol v servise zas. Medzi tým hral na pár momentov, no dúfal som, že tentoraz ho usvedčím. V servise na druhý pokus zistili a uznali, že je fakt problém. Podľa mňa bol problém vo vodiči (kus je akoby na membráne), resp. na vodiči ktorý je bezprostredne na reproduktore. Lebo keď bol reprák odhalený, tak občas po poklopkaní hral a po ďalšom dotyku zas nie. Problém sa vyriešil výmenou v rámci záruky.

4.12.2009 09:19

Pravé brzdové svetlo nesvieti

Problém spočíval pravdepodobne v závade na káblovom zväzku k svietidlu. Pred tým svietilo, teda problém nebol od začiatku. Po zásahu v servise problém vyriešený v rámci záruky. Podrobnejšie v časti o skúsenostiach so servisom.

6.8.2009 18:27

Nové fotky interiéru

Pridal som niekoľko fotografií interiéru - sedačiek a opierok. Uvažujem o nákupe poťahov na sedačky. Ak sa nákup zrealizuje, bude možné porovnať.

2.7.2009 12:14

Spotreba v meste

Pár dní sa s autom jazdilo výlučne v meste. Krátke trasy maximálne 2-3 km, veľa štartovania,... Celkovo cca 50 km. Spotreba podľa palubného počítača 10,0 l / 100 km.

24.6.2009 10:26

Prvá dlhšia cesta

Bol som v ČR na akcii Bahna 2009. Cesta Nové Zámky - Dobřív (okr. Rokycany) a späť bola dlhá 1100 km aj s drobným motaním sa po okolí a výletom do leteckého múzea v Prahe. Na diaľnici som išiel cca 140 km/h. Celková spotreba 7,7 l / 100 km podľa palubného počítača zhruba súhlasila aj s realitou.

27.5.2009 12:07

Recenzia zhruba hotová.

25.5.2009 19:03

Rozšírenie recenzie

Pridané prvé fotky robené trochu narýchlo.

Príjemne ma prekvapila spotreba po cca 280 km ceste. 6,5 l/100 km ma potešilo.

Přidat názorDiskuse: Renault Mégane Dynamique 1,6i-16V 81 kW

Další vozy Renault Mégane

Zatiaľ nič vážneho, ale drobnosti sa už vyskytli. Išlo však o veci ktoré by som nečakal...

Na to na čo ho potrebujem a na čo bolo kúpené OK.

Vpredu OK, Vzadu by mohlo byť miesta viac, povedal by som, že ho tam je podpriemerne málo. Kufor je na moje potreby dostatočný.

Pripadajú mi v rámci možností a účelu auta dobré - také normálne, v pohode.

Som spokojný. Prístroje aj usporiadanie mi vyhovujú, sedenie tiež.

Javia sa mi ako lepší priemer (beriem to v rámci triedy, motorizácie a toho, že auto považujem za moderné). Servisný interval 30000km/2 roky. Spotreba celkom dobrá.

Neviem. Všetko čo sa zatiaľ menilo bolo v rámci záruky.

Vzhľadom na to, že s touto kubatúrou mám skúsenosti aj v iných autách, tak som čakal o trochu viac. Ale v zásade sa dá povedať "výkon je kubatúre primeraný".

Prekvapivo som spokojný. Pri cca 75% podiele mimo mesta, s dvomi osobami, a relatívnom dodržiavaní rýchlostných limitov sa dá v pohode ísť za 6,5-6,6 l / 100 km. Pri snahe o šetrenie a menšej hustote premávky sa dá s ľahkou aj za 6 l.

OK, ale oproti staršiemu Megane II som čakal celkovo lepšie utlmenie hluku.

Predné mi vyhovujú a vzadu je to tiež v rámci možností dobré. Kvalita ako taká sa javí fajn. Bez známok nadmerného opotrebenia. Na druhej strane, mám poťahy...

Dobré, nie jedovaté s dobre regulovateľným nástupom. Primerane účínné.

Tvar aj rozmery sú v rámci triedy OK. Samozrejme nie je to "jaskyňa".