Renault Mégane (2014)

23.2.2015

Po několika spokojených letech za volantem pomalu a elegantně stárnoucího Compactu (dá-li se to tak říct i přes titul "nejošklivějšího BMW všech dob")…

Renault Mégane (JaWohl)

OndraGT 23.03.2015  14:15

GT

Bile GT zdravi modreho brachu :-) Koukam ze jsi s nim spokojeny stejne jako ja.
    K brzdam - vepredu plovouci jednopistkovy trmen, 320mm kotouc. Ke zvuku - trosku "umeleho" zvuku je pridano pres jakousi membranu od saciho potrubi a krkavici vedeno za plasty pod celnim oknem. Ale porad je to mechanicka zalezitost...a to praskani do vyfuku je proste boziiiii. Spotrebu mam stejnou. Zkousel jsem i minimalni a dostal jsem se pri eco rally na 6,95l/100km. Ale byla to takova nuda ze uz to nebudu nikdy opakovat. Maximalni mam 15l/100km. Pak taky cca 1l oleje na 10tis km a predni zimaky mi vydrzely 9tis km takze ted pred prezouvanim na letni dojizdim druhe :-)
    Ale jsem s nim nadmiru spokojeny...i pres vyssi spotrebu (benzinu, oleje, gum), vyssi pojistku se na kazdnou jizdu vylozene tesim. Na vykon uz jsem si docela rychle navyknul takze uz me to neprekvapuje tak jako pri zkusebni jizde u prodejce ale porad mi to dokaze vykouzlit usmev...uz se tesim az to obuju na letni pryze :-)

JaWohl 23.03.2015  15:56

« Re: GT

Zdravím bílé GT!

Jsem s autem zatím spokojený. Negativa jsem popsal v recenzi, důležité je, že po nastartování většinou přestanou vadit. Čím víc nad tím přemýšlím, tak mi vychází dvě zásadní věci, které mi nevyhovují: sériové audio a nepříliš výkonná potkávací světla v noci, dálková jsou v pořádku.

Jestli jsem Tvé první dojmy na renaulťáckém fóru našel správně, tak tam právě máš navíc příplatkové audio od Bose a k tomu Ti blahopřeju. Kdokoli si tohle auto bude kupovat jako funglovku, mocně bych mu těch 10.000Kč doporučil utratit...Myslím, že to jde i v nějakém paketu.

Díky za info o brzdách, těch informací je poskrovnu a čekal jsem, že to zkouknu při přezouvání gum. Také se těším, až to dám na ty šedé disky, sluší tomu víc, než ty černé, na kterých auto stojí teď. O té krkavici je to tak, jak píšeš: je to stále mechanická fičůrka, která mně neuráží, navíc se ozývá až nad 4.000otáčkami, takže to působí přirozeně.

Náklady jsou jaké jsou, ale zase pojistku mi uvařili přímo v Renaultu takovým způsobem, že mě překvapili, čekal jsem to horší. Benzín a gumy také jako Ty neřeším, je to něco za něco...litr oleje na 10.000km bych bral jako normu, záleží asi na tom, jak auto používáš, každopádně o důvod víc měnit olej po 10.000km...mě pánové v servisu vyloženě plácali po ramenou, když jsem se v 8.000km objednal na výměnu.

Mám jeden dotaz (kvůli manželce:-)) Podařilo se Ti aktivovat ve výbavě proklamovaný asistent rozjezdu do kopce? Pokud ano, jak? Já mám pořád vypnutý start&stop, nevím, jestli to nějak souvisí, už jsem si párkrát říkal, že ho nechám zapnutý, abych ten asistent zkusil, ale vždy na to zapomenu, automaticky start&stop vypnu.

Doufám, že střádáš dojmy a časem zde bude k nalezení i Tvá recenze, to auto je zatím podle prvních dojmů postavené tuze dobře, moc jich u nás nebude: o důvod víc podělit se o kladné i záporné dojmy.

To práskání do výfuku je vážně boží:-)

OndraGT 23.03.2015  18:07

« Re: Re: GT

No asistent rozjezdu teda nemam, ani nevim ze by tam mel byt. Pak tak take asi neni senzor cistoty vzduchu a s tim automaticky ovladany vnitrni/vnejsi okruhjak je psano v navodu. Dale take pro cesky trh neni dvojite zamykani a nebo odemykani zasunutim ruky za kliku...alespon me to nejde a bylo mi receno ze uz se to nedava. Aspon ze funguje zavreni oken dvojitym zmacknutim zamykaciho tlacitka.

Audio od Boseho tam mam a neni to spatne. Jeho hlavni prinos vidim v subwooferu protoze vyloudit obstojne basy z 13cm repracku moc nejde. Jen je skoda ze tam neni zvlast regulace hlasitosti toho subu... jen basy/vysky

Ja to mam prozatim i pres zimu na original Sedard rafcich...na pristi leto asi koupim nejake dalsi at mam dve sady kol.

Jinak taky jsem dve auta pred renckem mel vzadu s viceprvkovou napravou (2x Focus mk2) a ten skvely podvozek jsem vyuzival na 100% a tak jsem mel lehke obavy z vleceneho ramene ale musim rict ze ani na nerovnych klikatych cestach nejam moc nepozoruju nejiste chovani... a to ma GT dvakrat silnejsi motor nez jsem mel ve focusu takze tomu i vic davam :-) Proste se jim to auticko v RenaultSportu podarilo dobre naladit.
        Uvidime jak to bude s vydrzi motoru, spojky a ostatnich veci. Precejen kdyz je to GT RenaultSport tak s tim i tak zachazim. Na otackomeru vyuzivam spise horni polovinu stupnice. Ale priplatil jsem si zaruku na 5let/150tis km tak to snad bude v klidu kdyby neco >:D

To blbe ovladani vyhrivani sedadel uz jsem se naucil ovladat... proste tri kliknuti od vypnuti je max... a pak ubiram :-)

Stava se ti ze ti obcas RS monitor nezobrazuje zadne hodnoty?

Svetla asi trosku slabsi jsou... o projektorovych halogenech se to rika. Ale tak zatim vidim i ve tme dobre :-)

JaWohl 23.03.2015  19:21

« Re: Re: Re: GT

Ten asistent byl psaný ve standardu, byl to sen manželky, oblíbila si to u firemního auta a těšila se na něj tady u toho...zkusím ještě zapomenout vypnout start&stop, co to udělá...

Zasunutí ruky za kliku taky nestačí, musím zmáčknout ten malý plastík, tím auto odemknu. I tak je to příjemné. Co je méně příjemné je řev auta, když s kartou odejdu dál než pár metrů a běží motor...

Za Bose buď opravdu rád, jak říkám, sériové audio je slabé, dá se s tím žít, hraje to čistě, ale prostě chybí watty.

Sedardy se mi líbí, momentálně to mám na kolách z Clia RS, byla možnost se poměrně bezbolestně dohodnout, tak jsem to vzal při jednom. Mimochodem krom toho, že ta černá kola nevypadají tak dobře jako Sedardy, se o ně člověk musí celkem starat, aby byla trochu k světu.

Podvozek je pro mně zatím do značné míry neprozkoumaný, x let jsem sedlal vozy s víceprvkem vzadu, zatím si na tuhle kolejničku nestěžuji, hodlám věnovat pár desítek kilometrů jízdy o samotě přiměřenému prověření toho, co si to nechá líbit.

Soudě podle rozdílu ve váze tohoto auta a běžných Mégane bude možná trochu víc trpět předek, auto s tímto motorem váží řádově o desítky kilogramů víc a "viníkem" bude asi zejména motor. Záleží na tom, jestli s tím soudruzi počítali.

Díky za tip pro výhřev, to mě při mém rozčarování doposud nenapadlo...hlavně jak se teď oteplilo, tak jsem přestal výhřev používat.

Ano, RS monitor mi také párkrát zamrznul, vyřešil jsem to obnovením továrního nastavení: nechat to celé restartovat, vybrat si pak zase jazyk atd. a od té doby je to výrazně lepší. Trvalo to bratru 15 minut, možná bych zkusil tohle...

PS: Focusy jsou výborná auta, MkI, hatch,1.8 Zetec, klikatá okreska...člověk sedí malinko výš, ale to vůbec nevadí...

OndraGT 23.03.2015  19:39

« Re: Re: Re: Re: GT

S tim RS monitorem jen sonduju... je to u renaultu znama chyba, vedi o tom a teoreticky by uz mela byt venku zaplata ale jeste jsem se nebyl v servise optat. Po zaseknuti kolikrat staci jen auto na chvili vypnout a zamcit... pak to obvykle zase funguje. Trikrat uz se mi taky stalo ze se behem delsi jizdy sam zase chytil.

Podvozek si necha libit opravdu hodne, jen me tam mrzi nekdy az zbytecne brzo a velice ostre zasahujici ESP a nemoznost vypnout trvale ten prokluz...aspon tohle mohli udelat kdyz uz nemame samosvor.

Kolik jsi platil za vymenu oleje? Me stala prvni servisni prohlidka (olej, kabinovy filtr, celkova kontrola) 6000kc. Docela me mrzdi ze ten Elf co tam mame stoji na netu od 180kc/litr a v renaultu ho prodavaji za 520kc

JaWohl 23.03.2015  20:32

« Re: Re: Re: Re: Re: GT

Ja to restartoval a od te doby se mi snad nestalo, ze by nespolupracoval...

Na mokru je protiprokluz otravny, take mi to vadi.

Servis: jeste pri koupi jsem pozadal o naceneni vymeny oleje...zacinali jsme na 3500Kc...na cca 3000Kc me to prestalo bavit, zacali jsme se bavit normalne, najednou misto Elfu originalni nahrada: Motrio a platil jsem fakturu za 1.769Kc vcetne dane, filtru, tesneni pod vypustakem a prace...rozumny pristup, rekl bych, rad za nimi prijedu znova. Rovnou jsem se zeptal na cenu prvni regulerni prohlidky a bez desticek jsme se zastavili na cca 3200Kc: znovu olej, kabinovy filtr, trocha obchazeni kolem auta...pokud budou desky, bude to vic.

OndraGT 24.03.2015  06:30

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: GT

Jo a jak pises ze ti cestuji zavazadla v kufru.... doporucuji koupit gumovou sitku. Chyta se na ty 4 oka co v kufru jsou...v renaultu za ni chteji cca 900kc

Taky jeste premyslim o dokoupeni alarmu. Za levym tapecem v kufru je na nej konektor. Pak zkusim zjistit za kolik by se daly dodelat predni parkovaky ktere tam nemam... A skoda ze do tech aut nenechali dat parkovaci kameru kdyz je za priplatek jen nejaky 3000kc ;-\ Dodelani uz by bylo narocnejsi. Co se koukam do Dialogys tak kamerka je za cca 4,5tis ale jednotka pro kameru za 10 + kabely. Ale treba do toho nekdy pujdu :))

JaWohl 24.03.2015  10:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GT

Ta síťka by mohla být řešení, až pojedu na přezutí, požádám je, aby mi ji ukázali. Ještě mě napadla taková ta malá skládací přepravka. Když ji nepotřebuješ, je hezky rozložená, když potřebuješ, je složená během mžiku. Před FL jsem koukal na snímky z kufru a měli tam takový pás, který držel zvednutou část podlážky a vypadalo to celkem inteligentně, bohužel jsem to u tohoto auta nenašel.

Kamerku řešit nebudu, doteď jsem žil bez čidel i bez kamery (vyjma služebáku, tam byla čidla), takže pro mne jsou čidla nezvyklý komfort:-) A je fakt, že se Ti nedivím, že chceš i ta přední, tvar předku při parkování chce trochu zvyku. Co se týče alarmu, předpokládám, že to máš pojištěné, u mě je alarm havarijní pojistka s co nejmenší spoluúčastí:-) Kola mám zajištěná bezpečnostními šrouby, snad někoho nenapadnou nějaké blbosti. Jinak nevěřím, že by někdo kradl auto, které v průměru bere kolem 9 litrů benzínu:-)

Možná ještě pořeším jednu věc, a to poměrně dost exponované místo na zadních lemech, kam zkusím sehnat nějakou průhlednou folii, která by stála v cestě bordelu, který se na tom místě drží. Přece jen plánujeme nechat si auto delší dobu...

OndraGT 25.03.2015  15:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GT

Tak jsem zkousel ten hill asistent a prd :-)
                    A chtel jsem se zeptat...jak aktivujes predni senzory?

JaWohl 25.03.2015  19:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GT

Evidentně je instalovaný asistent rozjezdu, jaký svět neviděl ;-\

Přední senzory se aktivují samostatne při zařazení jedničky, teď nevím, jestli musí být zapnutý displej...

OndraGT 26.03.2015  06:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GT

Meli by si udelat poradek v ceniku neradi...

Jsem si prave rikal jak se to aktivuje kdyz v navodu je zapinaci tlacitko tam kde mame Start/Stop a prokluz. Takze pri kazdem zarazeni jednicky...hmm

JaWohl 26.03.2015  16:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GT

Aha, tak to jsem v návodu ani nenašel. Každopádně tam další tlačítko extra na to není...buď jednička nebo zpátečka a senzory senzorují...:-)

JaWohl 28.03.2015  19:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: GT

Ted me napada, jestli jeste nemusi byt v zaberu spojka, overim si to...na neutral cidla kazdopadne nereaguji.

OndraGT 28.03.2015  06:54

Spotreba

Nevim jak moc sledujes spotrebu na palubnim pocitaci (a spotrebovane litry)... ja vysledoval, ze cim vic jede clovek setrneji, tim vic blbe to meri... na vysledne spotrebe az o 0,6l/100km vic. Ale kdyz se na to zacne radne slapat, jako opravdu fest :-) tim je palubak presnejsi az skoro k zadne odchylce

JaWohl 28.03.2015  08:59

« Re: Spotreba

Wow, 0.6 je hodne...8,4 na mne vylezlo pri odpoctu na pumpe po natankovani 98, na palubaku na mne sviti vyssi cislo, nechal jsem tam hodnotu od prodejce, puvodni byla 12litru a ukrajuju z ni...

OndraGT 28.03.2015  19:42

« Re: Re: Spotreba

Dnes sem otocil Olomouc-Praha za 10 palubnich a 9,5 tankovacich :-) Tankuju Vervu 100

JaWohl 28.03.2015  19:55

« Re: Re: Spotreba

Ja tam ted take dal 98 od Benziny a mam dojem, ze benzin ubyva z nadrze o neco pomaleji. 9,5 je krasna spotreba. Na ten motor...Pokud bude 95 stat 30Kc a 98 33Kc, muzeme se stejne jako mnoho dalsich ridicu pri placeni usmivat :-) Uz pri vyberu auta jsem pocital se spotrebou kolem 9ti litru, sestivalec v x-drivu by bral podobne, tady jsem rovnez spokojeny s tim, co motor za danou spotrebu predvadi. Dnes projizdka bez cile, jen pro radost... :-) Auto se mi zacina dostavat pod kuzi, zacinam si uzivat toho, jak se chova a co je mozne...

OndraGT 28.03.2015  20:08

« Re: Re: Re: Spotreba

Na to jak jsem na to slapal tak urcite :-)
            Zkousel jsi to uz poslat ostreji do zatacky a pak pustit plyn az zacnes jit zadkem napred? >:D

JaWohl 28.03.2015  20:34

« Re: Re: Re: Re: Spotreba

Jasne...ze ne >:D Blbnul jsem s bavorakem, tam se na mokru nebo na snehu dalo uzit kopec srandy ve sranda rychlostech...uprimne: tohle auto teprve poznavam, na pravotocivou otevrenou zatacku mozna taky dojde >:D jsou splnene vsechny predpoklady pro to, aby to zafungovalo. Zatim se bavim gripem a tuhosti kastle a podvozku v zatackach. A motorem... :-)

JaWohl 28.03.2015  20:47

« Re: Re: Re: Re: Spotreba

Ja vlastne predokolku ridim po 5letech...v praci 4kolky, jen v rodine jsem si parkrat zablbnul ve FF MkI, 1,8, 85kW, hatch...to auto je v dane kategorii genius okresek...

OndraGT 28.03.2015  20:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba

Ja ridil ctyrkoly dve...superb V6 3,6 a Freelander 2. Se supem to nebylo spatny :-) A freecko zas neni sportak :-)
                FF byl skvelej. Mel jsem 1,6 mk2... dal jsem tam ostre vacky, saci potrubi z 1,6Ti-VCT, upraveny airbox, chip... na brzde 85kW jeste pred odstranenim tlumice rezonanci vyfuku a upravy sacich kanalu. A eibach pruziny s kayba tlumici, 17" kola se sportovnima pneu. V zatackach genialni...akorat na vyjezdech a v kopcich to bylo proste slabe. Ale rad na nej vzpominam

JaWohl 28.03.2015  21:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba

Ja jezdim v praci koncernem...vylucne nafta. Neda se rict pul kriveho slova, jsou to delnici, kteri si za 3roky odkrouti svych 180-200 a jdou do sveta. U supa mi extremne vadi rizeni, takova vule ve stredove poloze se jen tak nevidi. Snad se novy sup v tomto smeru posune. Nova oktavka je co se tyce rizeni podstatne dale a ridit ji me snad i bavilo. Passat je proste kriznik, polykac kilometru a oproti supu je s nim vetsi sranda, je tvrdsi, ma jistejsi podvozek a nekona se protivna vule v rizeni.

Koukam, ze jsi si s FF vyhral :-) u toho auta me vzdy bavila hravost, souhra podvozku, motor vytoceny nad 4000 a rizeni...dodnes si ho obcas pujcim...takove: zpatky ke korenum v nejlepsim slova smyslu:-)

Nyni obcas FF mkII po FL, zakladni 1.6 v benzinu, ale podvozkove opet vyborne auto a za strmost rizeni by meli u Fordu dostat metal, to auto je mozne ridit velice presne.

OndraGT 29.03.2015  08:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Spotreba

To ano...taky se na tom velkou merou podilel ciste hydraulicky posilovac. Dnes mame ale dobu elektrickou :))

maXX_CZ 23.04.2015  23:13

Gratulace

No, musim priznat, ze vy dva jste me docela nahlodali. Zacinam se divat po novem kombi a vase recenze jsou opravdu super. Preju at to jezdi co nejlip, treba se za cas taky pridam do GT klubu :-)
    Kdyby jste se byli ochotni podelit o udaj o procentualni sleve - nejde mi ani tak o presnou castku - kterou umi dealer udelat, byl bych moc rad... klidne pres soukromou zpravu.

JaWohl 24.04.2015  08:00

« Re: Gratulace

Diky, mne to auto zatim vyhovuje...kdyz vezu drahe blizke je to tvrdsi kombik s pohodlnymi sedadly...kdyz je nevezu... >:D doporucuju zkusebni jizdu

ekopepa 11.05.2015  23:40

« Re: Gratulace

Zdar, tak jsem před týdnem vstoupil do klubu majitelů GT220. Sleva na auto byla dobra, dostal jsem se na 78% původní ceny. Chce to ale vyjednávat. Projít více prodejců a porovnávat nabídky.

JaWohl 12.05.2015  15:07

« Re: Re: Gratulace

To je slovo do pranice! Uzivam si ze i v kategorii aut za primerene penize se daji udelat i volby srdcem...nemyslim jen tento konkretni model...at slouzi a snad bude casem i nejake to počteníčko? :-)

ekopepa 14.05.2015  18:52

« Re: Re: Re: Gratulace

Časem něco určitě sepíšu, ale chci v autě jezdit alespoň nějaký ten měsíc, abych získal alespoň trochu objektivní názor. Zatím jsem z toho, jak auto jezdí, naprosto nadšený. Mám ale najeto jen pár set km.

JaWohl 14.05.2015  23:41

« Re: Re: Re: Re: Gratulace

Zalezi na tom, na co jsi byl zvykly...me z klíčových veci prijde slabsi, ale nikoli vyrazne, rizeni...problem je, ze predtim jsem jezdil e46ku a obcas jednickoveho nebo dvojkoveho focusa, sem tam mazdu 3, sem tam Fiestu...i bezna trojkova oktavka ma podle mne strmejsi rizeni...jinak spokojenost zatim velka

foto Beekey

Beekey 04.02.2016  17:14

Minilaguna

Auto je to hezke, z venku i zevnitř, není to však Laguna, ta ma v sobe takovou preverzni kretennost, ktera v kombiku dela z Laguny sexy auto.

Jak pises, snatek z rozumu, ty jsou nejvyhodnejsi... ;)

JaWohl 05.02.2016  19:50

« Re: Minilaguna

Sňatek z rozumu začíná mít náznaky vášně:-) Auto mne opravdu baví, je to celé takové funkční divadlo okolo řidiče, které se neomrzí...

Ghost007 07.05.2016  22:44

Kratke GT

O vikendu jsem se byl projet v kratkem starsim Meganu GT 220. Neuveritelny zihadlo. Vezl me v tom chvili majitel autosalonu a umel s tim moc dobre, prekvapive to pomerne dobre i zvladalo rozbitou silnici. Ja se za volantem proti nemu pomerne krotil, ale jsem nadseny!
    Odpoledne jsme se byly s rodinkou podivat i na dealerstvi ve Zlicine, kde maji move kratke GT a moji milovane polovicce se tedy vubec nelibily ty sportovni uzke sedacky (z kterych jsem byl ja nadseny), tak porad nevim. Detem se naopak nezdalo sklopeni zadnich sedal - dle mne naprosto OK. U vas zadne problemy se sedadly nebyly? Ja myslim, ze by si i ta moje mohla zvyknout a deti neresim.
    Jeste mam dotaz na ten RS monitor - stoji to za ty penize? Kdyz jsem jel v tom GT, tak jsem na nej ani nepohledl a studovat zpetne, no nevim, na to asi nejsem.
    L.

JaWohl 09.05.2016  15:54

« Re: Kratke GT

Neznám rozdíl mezi sedačkami novéhoGT205 a starého GT220. Sedačky v GT220 mi vepředu přijdou do 100kg úplně v pohodě, mají výrazné boční vedení, u řidiče bederní podporu, ale že by byly vyložené úzké to asi ne. Příjemná je nastavitelná opěrka hlavy. Co bych bral je pár centimetrů sedáku ještě na délku, ale zas na druhou stranu ještě jsem nenašel auto s dostatečně dlouhým předním sedákem...asi jsem rozmazlený...úhel sklonu zadních sedaček mi přijde standardní, na zadních sedačkách se mi líbí dostatečná vrstva pěny v sedáku, člověk do nich malinko "zapadne". Prostřední místo je spíš na papíře nebo pro dítě. RS monitor nevím, kolik teď stojí, ale je tam: teplota oleje!!!, teplota nasávaného vzduchu, teplota chladicí kapaliny, graf přetížení, nějaké ty stopky, graf sledující tlak vyvíjený na brzdový pedál, natočení volantu a další informace...i pokud by šlo jen s navi tak to podle mne dává smysl, těch informací, které to dává je hodně a některé jsou i užitečné:-) navíc je lze stáhnout na flash disk...

OndraGT 10.05.2016  07:18

« Re: Kratke GT

Predni sedacky jsou na mojich 183cm a 70kg uplne luxusni. Jeste v nicem se mi nesedelo tak prijemne a s pocitem ze me auto poradne drzi :-)
      RS Monitor rozhodne ber. Zezacatku jsem se taky radej drzel volantu a nekoukal na to. Ale clovek si na to zvykne. Skoro porad jezdim se zapnutym na obrazovce s bargrafy teploty oleje, vzduchu sani, vody, tlak turba, tlak brzd a % plynu :-) Nebyt RS Monitoru tak nezjistim ze mam spatny termostat a nezahriva se mi to jak ma :-)

Ghost007 10.05.2016  10:57

« Re: Re: Kratke GT

No, ono ji ani tak nejde o drzeni v zatackach, ale o pohodli na dlouhe trasy..
        Nechce se ji z podle ni lepsiho (Maxe) do horsiho (Meganu), protoze je tam
        1. mene mista
        2. na sedackach se nemuze rozvalit a jsou nepohodlene na delsi cesty
        3. budu s tim jezdit jako blazen
        Ja ji celkem chapu, je to zenska a ma jine priority. S tim (1) i souhlasim, ale s (2) a (3) proste nemuzu.
        Kazdopadne to vypada, ze mam stejne smulicku, protoze soucasne GT220 v kombiku zatim nelze objednat.

V kazdem pripade diky za reakce a ten RS monitor (za cca 6.0000) jeste zvazim, jestli to tedy pujde objednat.

OndraGT 10.05.2016  12:10

« Re: Re: Re: Kratke GT

pred meganem jsem mel dvojkovyho focuse se sportovnejsimi sedackami a kdyz se ted zeny ptam, tak pry megane je pohodlnejsi (jezdime olomouc-pribram). Ale sezeni je urcite nizsi, to je bez debat

JaWohl 10.05.2016  18:10

« Re: Re: Re: Re: Kratke GT

Presne tak, na delsi trasy mi prijdou prave pohodlnejsi i nez sportsitze v compactu. Urcite se sedi niz nez ve ff2...to je o zvyku...

JaWohl 10.05.2016  18:22

« Re: Re: Re: Kratke GT

Parkrat jsem s tim dal 500-800km v kuse a vystupoval jsem svezi a bez hexensusu...jestli nelze objednat tak jsou to bulici...mozna se boji aby gt220 nekanibalizovalo nove gt, podle mne to ale kupuji odlisni zakaznici...tak hodne zdaru treba se zadari presvedcit manželku i objednat:-)

Ghost007 10.05.2016  20:38

« Re: Re: Re: Re: Kratke GT

Tak mi dnes volali, ze se to nejakym zazrakem podarilo.
            V polovine leta bych mel mit auticko doma. Nakonec s lepsim radiem i RS monitorem. Snad to vsechno klapne a budu spokojen jako vy a mozna i manzelka potvrdi, ze to neni jen hracka pro muze s krizi stredniho veku..

Jeste jednou diky za rady a postrehy!

JaWohl 10.05.2016  21:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Kratke GT

Pokud pojedete na polovinu moznosti auta bude se manzelka bavit take :-) moji polovicce na aute vyhovuje presnost spojky a pak ji bavi, ze to je silne :-) k lepsimu radiu gratuluju, to mi v aute dost chybi. RS monitor urcite neni chyba, pokud stoji 6000 tak je to parada...gratuluju a at je brzo doma! PS: s vekem to nesouvisi, je to spis zpusob, jak se nenapadne odlisit a mit prakticky povoz, co dovede na pozadani smenit par litru benzinu za usmev ve tvari :-)

OndraGT 11.05.2016  08:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Kratke GT

Tak to je parada! Gratuluju :-)

foto bitner

bitner 15.08.2016  21:47

Fantazie

Tohle auto bylo mym snem, ze az vyhraju ve Sportce... Bohuzel uz neni a nebude. Nastupce tohoto GT je spatnym vtipem. Gratuluju k fantastickemu autu a preju hodne radostnych km.

JaWohl 19.08.2016  18:15

« Re: Fantazie

Díky, už se asi nedá ani objednat...nástupce nevím jestli je špatný vtip, ale je to jiné auto, je to vlastně víc GT než toto. Vím přesně, proč bych ji nechtěl, ale umím si představit kopec lidí, kterým by mohla vyhovovat. Tato minulá generace, kterou mám, je víc syrová a má víc chilli omáčky...třeba někdo jiný za pár let postaví podobně oldschoolové kombi a sen bude realizovatelný:-)

OndraGT 19.08.2016  20:41

« Re: Re: Fantazie

Tak tak kolego. Je to spis takove oriznute RS s delsi *, nez GT :-)
        ...jinak brzdy mam hotove :-)

JaWohl 19.08.2016  21:55

« Re: Re: Re: Fantazie

Super, gratuluju k upgradu ;-) :yes:

Ghost007 04.10.2016  16:43

Kola

Hoj mistri,
    chystam se na prvni prezouvani a resim 1. jake rafky a jake pneu mam na svou Kozu divokou (GTcko) obout. Poradite mi?

OndraGT 04.10.2016  17:34

« Re: Kola

Cau. Takze je doma, jo? Super :-)
      Ja taky resil jaky druhy rafky. Nakonec jsem koupil originaly. Vysly me na 22tis i se senzory tlaku.
      Zimni gumy kupuju Fuldy Krist control HP. Zacal jsem s nimi protoze po koupi auta hned prisla zima a dvacka na micheliny proste nebyla >:D Jsem s nima spokojen, jen za zimu potrebuju dopredu dva pary. Letos premyslim o nejakych se vzorkem vic na sucho

Ghost007 05.10.2016  22:25

« Re: Kola

Hmm, já mám ve velkém techničáku uvedený, že jediný správný rychlostní index je Y a ty Fulda, jsou "jen" V.
        Ale koukám, že stojí kolem 2900 a Michelin kolem 3500 a jezdit přes 250 km/h neplánuji. No uvidím.

JaWohl 05.10.2016  23:17

« Re: Re: Kola

Velka gratulace! Kola mam z Clia RS, cerna, nejdou k autu jako ty stribrne Sedardy, ale na funkci to nema vliv. Gumy Nokiany, presnou specifikaci nevim, v TP mam navic k Y i W v zavorce...ty Nokiany jezdily spis na mokru nez na snehu, na mokru se chovaji dobre, trosku hlucnejsi...at to jezdi!

OndraGT 06.10.2016  08:14

« Re: Re: Kola

Taky jsem si vedom toho, ze maj nizsi rychlostni index, ale dle tacho to stejne jede 245 max. Takze realne 240 a to ty gumy daj >:D

Bully_ 06.10.2016  17:07

« Re: Re: Kola

"Spravny" rychlostni index pneumatik neni zavisly od jedineho udaje o nem v TP, ale od udaje o maximalni rychlosti konkretniho vozu v nem uvedene. Pokud je v TP uvedena "Vmax" vozidla napr. 245 km/h, potom musis pouzit pneu s rychl. udajem stejnym, nebo vyssim- takze v tomto pripade W a Y. Vyjimkou jsou (viz § 21 vyhlasky c. 341/2002 Sb.) prave zimni pneu, kde muzes pouzit i plaste s nizsim rychl. indexem.Pak ale musis umistit do zorneho pole ridice nalepku s oznacenim Vmax pouzitych konkretnich pneu, prip. mit podobne upozorneni na PP vozidla, umoznuje-li to vybava vozu.

OndraGT 06.10.2016  19:07

« Re: Re: Re: Kola

jojo... tak nejak to je. Jen tu nalepku jsem videl jen na autech dotazenych z nemecka. Nevim proc to u nas neosetri legislativne lepe kdyz maximalni povolena rychlost je u nas 130km/h
            Dle TP je vmax GTcka 240km/h. Takze gumy V staci. Bohuzel to v TP povolene nemame

Bully_ 07.10.2016  10:48

« Re: Re: Re: Re: Kola

Ani maximalni povolena rychlost na komunikacich CR nema vubec co delat s tim, jake pneu musis podle zakona na aute pouzit. To ti ukladaji zakony CR.
              :-) Tak jeste jednou- pokud mas tedy v TP sveho vozu uvedenou nejvyssi konstrukcni rychlost 240 km/h, podle zakona te nikdo nebude nutit nazouvat pneu s vyssim rychlostnim indexem nez V.
              § 21 vyhlasky c. 341/2002 Sb.:
              "...rychlostní kategorie pneumatik musí být shodná nebo vyšší, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla...".
              Vyjimkou jsou potom ty zimni plaste, o tom jsem uz psal jinde.

OndraGT 07.10.2016  10:53

tak pardon

Bully_ 07.10.2016  11:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Proc pardon :-) Proste to tak zakonodarci vymysleli. Bez ohledu na to, ze se k hranicim moznosti sveho auta a jeho vybaveni v beznem provozu v CR legalne ani nepriblizis.

JaWohl 07.10.2016  13:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Takže OndraGT, pokud má zimní gumy s indexem V, tj do 240Km/h a nejvyšší konstrukční rychlost auta je shodných 240km/h, tak může klidně spát, rozumím tomu správně?

Bully_ 07.10.2016  15:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Presne tak, v tomhle konkretnim pripade muze pouzit nejenom zimni pneu (ty muze nakonec obecne pouzit i s nizsim rychl. indexem + nalepka nebo udaj na PP), ale i letni pneumatiky s rychlostnim indexem "V". V souladu se znenim § 21 vyhlasky c. 341/2002 Sb. . Nakonec jsem uvedl jeho citaci uz i v prispevku, na ktery jsi prave reagoval.

ekopepa 22.10.2016  23:41

« Re: Kola

Zdar, GTéčkem jezdím druhým rokem a ke gumám bych řekl toto:
      - jako letní jsem s autem dostal Dunlop SportMaxx TT a jsou naprosto výborné. Jsou poměrně měkké s velkým gripem a přitom neplavou a vedou jistě.
      - jako zimní jsem koupil Continental WinterContact a docela toho lituju. Jsou kupodivu tvrdší než letňáky a přitom v zatáčkách nevedou tak jistě. Určitě je podruhé nekoupím. Navíc se ani moc nesjíždí, takže je budu mít asi dlouho :).

maXX_CZ 18.03.2017  21:39

« Re: Re: Kola

Ahoj, chtel bych se zeptat, zda jste nekdo resili dopsani 17" rafku do TP. Vim, ze na GT 180 to jde normalne primo v Renaultu, ale na toto GT uz (asi) ne. Nicmene pokud moje hledani bylo spravne, tak 17" disky by tam bez problemu mely jit.
        Bylo mi doporuceno obratit se na prodejce ALU disku, ze ti muzou vystavit typovy list.

ekopepa 20.03.2017  12:15

« Re: Re: Re: Kola

Rezerva v autě má 16'' palců, a jde pouze na zadní nápravu. Když píchnu přední kolo, musím je prohodit se zadním, na které pak dám rezervu. Tzn kolo 17'' na zadní nápravu určitě dáš a odhadem to dostaneš i na přední. Mezi ráfkem a brzdou je dost místa.

ALE, v techničáku je povolený pouze jeden rozměr kola 225/40/18''. Na technické by jsi s kolem 17'' určitě neprošel a nemuselo by se to líbit dopravní policii, popř. pojišťovně při likvidaci škody.

Pokud potřebuješ změnit zápis v TP, musíš mít typový list k novým diskům a jejich atest na tvé auto. Detailní popis zde:
          https://www.mdcr.cz/Dokumenty / Silnicni-doprava / Schvalovani-vozidel / Postup-zapisu-rafku-a-pneumatik-do-techn…

JaWohl 20.03.2017  20:35

« Re: Re: Re: Re: Kola

Kola jsem vyresil koupi druhe sady 18palcovych rafku. Uz pri koupi me upozorňovali na tuto "lahudku" v technicaku. Nevim jestli 17ky na brzdic vepředu pujdou. S tou rezervou je to jak pise ekopepa tzn. v tomto aute je zahodno rovnou pichat vzadu, vepredu to musi byt potme a navic v noci celkem maturita...

maXX_CZ 21.03.2017  01:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Ano, to vsechno vim, primo Renaultem mi byl doporucen ALCAR, tak jim zkusim casem napsat a uvidime, jestli neco vymyslime. Jeste tu moznost 17" uplne neodepisuji.
              Jinak auto po prvnich kilometrech super, samozrejme najdou se i negativa.

ekopepa 23.03.2017  14:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Pak dej vědět, jak jsi dopadl. Možná bych o sedmnáctkách na zimáky taky pouvažoval.

maXX_CZ 15.05.2017  02:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Bylo mi napsano, ze to nelze, takze jsem koupil na zimu starsi osmnactky. Mozna by slo napsat do alcaru a domluvit se s nimi, zda to u nejakeho konkretniho disku lze, ale vyprdnul jsem se na to.
                  Auto je moc fajn, nicmene vadi mi nekolik veci, ktere v zadne (at uz oficialni, nebo zdejsi) recenzi nejsou vzpomenuty.
                  Momentalne me nejvic vytaci poloha pedalu plynu, rad bych ho nechal presunou bliz k brzde (zatim nikdo nevi jak :-( ), udelat v tom aute heelntoe je vylozene nemozne, pritom odezva plynu je super.
                  Taky nekdo psal, ze automaticka dalkova svetla jsou vyborna. No, vetsi paskvil jsem nevidel, 8x to prepne skvele a 2x nekomu svitim do ksichtu (nebo dokonce do kufru, coz uz je fakt vrchol). A dalo by se pokracovat. No, nic neni perfektni, ale klady prevazuji.

//edit
                  Jeste je potreba vyseknout jednou poklonu tady te recenzi (i recenzi od OndryGT), protoze to byl jeden z hlavnich duvodu, proc jsem se o tohle auto pred dvema lety zacal zajimat a nakonec si ho i poridil, takze diky :-)

JaWohl 19.06.2017  14:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kola

Racing podrážky u bot by to chtělo:-) Automatická dálková světla nemám...jinak díky, za každý kousek této generace GT prodaný v pyramidové hře GT220 mi na výročí pádu Bastilly chodí degustační set chlazených stehýnek jednoho hopsavého živočicha:-)

foto Dejf94

Dejf94 06.05.2017  16:42

Nádhera

Krásné auto, navíc s přitažlivou modrou metlou. Gratuluji, jednou to bude ceněná rarita. Kolik nadupaných francouzských kombíků (co ani nejezdí jako kombi), vlastně existuje? Na spočítání je jedna ruka zbytečně moc. :-) Díky za obsáhlou, ale účelnou recenzi, která mi o autě řekla vše podstatné. Když jsem četl testy v motoristických magazínech, budilo to ve mě nadšení, že něco takového pustili vůbec do výroby. Jsem rád, že mé nadšení bylo opodstatněné, že nebylo zaslepené snahou bránit frantíky před německým koncernem a fandit jim tedy o to víc. Palec nahoru. ;-)

Ghost007 26.05.2017  11:35

R-Link

Ahoj, neresili jste problem s nefungujicim pripojenim R-Link? Nevidim zadne dopravni zacpy, emaily, ani pocasi. Stav GSM vidim "odpojen".
    Je to cca 14, co jsem jel do mista se slabym / zadnym GSm signalem, kde jsem videl tu hlasku, ze signal byl ztracen a od te doby se signal nenasel. :-(

OndraGT 26.05.2017  19:56

« Re: R-Link

Cau. Hlasku o ztracenem signalu jsem sice nevidel...ale tenhle problem uz jsem dvakrat zazil. Vsechny licence pro online sluzby platne ale nic nefunguje a jak pises, ve stavu GSM to pise odpojeno. V Brne si s tim nevedeli rady. Vyresili mi to v Olomouci kde hned vedel ze to chce zasah na dalku nejakeho technika v Praze. Behem dopoledne mi to zas pripojili. Ted se mi to stalo zase ale jeste nebyl cas se s tim objednat na servis.

ekopepa 12.06.2017  10:58

« Re: R-Link

asi dvakrát se mi stala stejná nebo podobná věc, někde se ztratila informace o dopravě. Pokaždé se to ale časem zpravilo samo. Další den jsem vlezl do auta, a najednou to fungovalo.
      Mám Gétéčko třetím rokem, a ten R-Link je ojedinělá kaňka na jinak výborném autě. Je to celé postavené na Android 2.1 což je asi tak "10" let starý operační systém. Je to pomalé a nevyladěné. Jednou mi přestala fungovat dotyková vrstva, jednou to přestalo přehrávat hudbu s USB atd. Naštěstí jsem našel schůdné řešení. Někde hluboko v menu je položka "Vrátit do továrního nastavení". To mi zatím vyřešilo všechny problémy a nemusím s tím chodit do servisu. Jen je pak třeba zase celý systém znovu aktualizovat.

maXX_CZ 16.06.2017  17:51

« Re: Re: R-Link

Ja mam problem s tim, ze se mi nenacitaji multimedialni soubory v telefonu. Takze tezko pak neco prehrat pres bluetooth stream.
        Dalsi dost bolestna vec je prijem radioveho signalu, bud to mam rozbite, nebo to je skutecne velka bida. Ciste radio nejde poslouchat skoro nikde (a zadne).
        Takze R-link opravdu docela slabota, R.S. monitor me ale bavi.

ekopepa 19.06.2017  09:01

« Re: Re: Re: R-Link

Tak s citlivostí rádia problém nemám. Určitě to není horší než v předchozích autech. Chytu všechno v dobré kvalitě i poměrně daleko od vysílače.
          Pokud nechytneš nic a nikde, bude to asi porucha.

JaWohl 19.06.2017  13:55

« Re: Re: Re: R-Link

Radio mi to pobírá vcelku normálně. Z telefonu to rovněž přehrává přes Bluetooth normálně...

maXX_CZ 19.06.2017  18:01

« Re: Re: Re: Re: R-Link

Tak to jste mi teda neudelali radost. To radio teda asi zkusim vyreklamovat.
            Telefon se mi pripojuje normalne, vidim kontakty atd. ale s hudbou je proste nekdy problem (a nekdy zase ne, nechapu). Na manzelcine telefonu to same.

OndraGT 14.08.2017  06:27

« Re: Re: Re: Re: Re: R-Link

JJ radio hraje normalne. Dokonce mi i lip automaticky skace po frekvencich zvolene stanice nez to umelo sony ve focusu.
              A jak myslis prehravat hudbu z mobilu? Ja to delam tak, ze si to pustim primo v mobilu a hraje pres BT do radia. Ono jde i primo z radia prochazet audio v mobilu? ...teda je fakt ze po sparovani s telefonem to vzdy vyhodi hlasku "Multimedialni obsah nenalezen" nebo tak neco

foto Jopino

Jopino 20.12.2017  20:09

Gladen

v Megane jsou ve dveřích jen 13 cm repra? To hledím. Jinak dobrá volba, Gladen V2 jsem letos dával taky do auta a maximální spokojenost (samozřejmě komplet vytlumeno :yes: )

JaWohl 22.12.2017  11:29

« Re: Gladen

Ano, v předních jsou 13ky, do zadních už jde osadit 165mm..budu se opakovat, ale dostala mne absence výškáčů, to jsem zase nevěřícně hleděl já. Bohužel tím, že to byla předváděčka, jsem nemohl dát 10.000Kč za Bose, což bych udělal bez váhání. Po úpravě je to poslouchatelné, logicky prostorovější.

maXX_CZ 28.12.2017  11:35

« Re: Re: Gladen

A ja tajne doufal, ze jsi to byl ty, co si to nechal tlumit v ahifi komplet (modre GT), asi jim to tam taky hodim, dvere mi prijdou vytlumeny docela slabe, naopak Bose hraje ok (rozhodne ne skvele, ale ok).