Renault Mégane (2009)

4.5.2009

Motor 1,6 74kW, výbava Expression + hlavové airbagy. Přišlo mi to jako lepší investice než do metalízy nebo litých kol. Megne byl zaregistrován do…

Renault Megane III (DanV)

Brandon Walsh 04.05.2009  21:34

megan

aaaa dalsi novy meganik sa tu o chvilu spravi pekna zbierka :yes:

DanV 04.05.2009  21:38

« Re: megan

však už jsem se chystal dlouhou dobu ho sem hodit, ale nebyl čas fotit. radši sedím za volantem ;-)

Brandon Walsh 04.05.2009  21:39

« Re: Re: megan

ved to z tych fotiek vidno mate obaja velku radost z auta a ja sa necudujem :yes: len najdi si chvilku a pekne nam ho pofot mozes aj so slecnou >:D ;-)

DanV 04.05.2009  21:52

« Re: Re: Re: megan

to víš... auto jo, slečnu, brzo už paní, ne!!! >:D

foto Matt26

Matt26 04.05.2009  22:08

« Re: Re: Re: Re: megan

>:D >:D . Tak aspoň to auto ;-) A aj recenziu :yes:

foto Culdaraztriptaco

"-- skrytý --" 04.05.2009  23:21

Megoš...

... tak už ho tady máme :-)

foto hugolin

hugolin 05.05.2009  11:18

dopln

cus,dopln trosku fotky nech nemam zly pocit,ze ti davam 3*10 :-) .auto je velmi pekne,aj ten motor v tom musi dobre chodit,len ked som mal este bravo(tiez 1,6 16V 76kW)trochu mi vadilo,ze nejaky dramaticky nastup vykonu nastal az po prekroceni 4000 ot a tiez,ze na dialnici vela tocil.ako to mas ty?ako je to auto sprevodovane?

DanV 05.05.2009  13:14

« Re: dopln

na fotky se chystam dneska po práci. snad nebude pršet ;-\. S tím motorem je to dost podobný. Auto sice ochotně zrychluje od nějakých 1500 otáček, ale když je potřeba fakt vystřelit, tak se to musí vytočit přes 3000. Ale pokud člověk nikam nepospíchá, dá se jet přes vesnici 50 na pětku, za cedulí jen přišlápnout plyn a auto se v pohodě rozjede. teda pokud je rovinka :-)

foto hugolin

hugolin 08.05.2009  10:29

« Re: Re: dopln

jasne,jasne.presne tak to bolo aj s tym bravom.ono to zrychlovalo pomerne slusne aj na nizkych otackach len problem bol v tom,ze stale rovnako.
        priklad:isiel som na nom na styrke pri 1500 ot a mal som tak na polplyne.nieco som potreboval sviznejsie predbehnut,preradit a zacal som davkovat plyn postupne ale zrychlovalo stale rovnako.proste s tym plynom mozes robit co chces ale stale bude pridavat rovnako.ale to som mal na tom motore rad,ze sa s nim dalo jazdit aj na spotrebu na nizkych otackach a aj zasantit si vo vysokych.teraz som zasa prisiel na chut vysokemu krutiacemu momentu a kratkodobym kopancom turbodieslom :-) .

PeT-a (RSKa) 05.05.2009  12:06

Renault

Krásný, co dodat....Jenom si uprav škálu hodnocení vpravo. 10-nejlepší, 1- nejhorší :-)

Ať slouží.... :yes:

foto Orvell

Orvell 05.05.2009  17:21

Blahopřeji

Už jsme tady dva :-) Ať ti slouží. Spotřeba je fajn 6,3 je úplně paráda, hlavně jak. Je pravda že by se po záběhu nějak výrazně změnila, jak mi prodejkyně tvrdila? Jen tu loketní opěrku ti závidím. Třeba půjde časem dokoupit.

DanV 06.05.2009  09:41

« Re: Blahopřeji

Snad jich tu bude ještě víc. Zatím jsem nové megany na silnici potkach asi 4. Ale nikdo nejevil žádný zvláštní zájem a nadšení, že vidí to samý auto. jen já a přítelkyně :-) Spotřeba po záběhu určitě klesne. ale že takhle, to jsem fakt nečekal. ale je pravda, že já nejezdím moc po městě, ale spíš delší a "vyrovnanější" cesty. S tou loketni opěrkou tě asi zklamu. ten tunel mezi sedačkama je jinak organizovaný než v tvý verzi, takže origoš tam dát nepůjde ;-\ jinak ti přeju hodně šťasných kilometrů a až uvidím nějakýho bílýho megana tak bliknu ;-)

Poustnik 05.05.2009  18:21

No je vidět, že reklama zabírá.

Ale poměr cena - užitná - estetická - hodnota je dobrá. Recenze a fotky zatím jen jakýsi základ, tak uvidíme časem. Ať slouží! Hoj! :-)

DanV 06.05.2009  10:00

« Re: No je vidět, že reklama zabírá.

Doufejme, že i kvalita se ukáže jako lepší oproti předešlým ročníkům :-)

Poustnik 06.05.2009  10:20

« Re: Re: No je vidět, že reklama zabírá.

Joooo to jsme si taky říkali, když jsme si teď pořídili Peugeot 207. >:D Ale zatím dobrý....Snad se nám ti francouzi krizí trochu pochlapili. Ale samozřejmě záleží na kusu. I japonec může být z "páteční" směny...Hoj! :-)

"-- skrytý --" 07.05.2009  20:45

« Re: Re: Re: No je vidět, že reklama zabírá.

Design je slabá stránka francouzů :-!

Ronault. 28.08.2009  14:07

« Re: Re: Re: Re: No je vidět, že reklama zabírá.

Až si tatínek pořídí francouzské auto, tak budeš říkat něco jiného >:-[] Známe tyhle telecí léta ;-)

foto GooF-RaceFans-

GooF (RaceFans) 06.05.2009  11:58

Megi

Hezky kousek, gratuluji :-) Me na Renaultech vadi jenom jedna vec, a to je ze maji pi*u ve znaku ;-\ Vybral si krasny kousek, tak at slouzi jako sportak i jako rodinne auto :-)

Poustnik 06.05.2009  12:26

« Re: Megi

A to mě se na těhle autech moc líbí!!!! Horší je, když uvnitř sedí nějakej ču-ák!!!! :-! >:-[]

foto mikesh

mikesh 20.11.2010  21:56

« Re: Re: Megi

Myslis jako treba kdyz zacne zrychlovat na dalnici zrovna kdyz ho nekdo predjizdi? >:D

"-- skrytý --" 06.05.2009  14:59

zakl. radio renault

Zdravim, ked vlastnis zakl.radio mohol by si mi napisat ci mas repro v zadnych dverach?

DanV 06.05.2009  15:08

« Re: zakl. radio renault

Cau, repraky v zadnich dverich jsou.

"-- skrytý --" 06.05.2009  15:17

« Re: zakl. radio renault

takze su tam 6 repro? alebo len 4? a este svietia pri dennych svetlach aj svetla vzadu,?

DanV 06.05.2009  16:09

« Re: Re: zakl. radio renault

to je dobra otazka... 4 jsou ve dverich + dva maly v pristrojovy desce. ale tema dvema v pristrojovce si nejsem jistej.
          pri dennich svetlech zadni nesviti. denni svetla se rozsviti automaticky pri nastartovani, kdyz jsou potkavaci i parkovaci svetla vypnuty

foto RayBan

"-- skrytý --" 07.05.2009  01:18

Za volant

"po prvním usednutí za volant bylo rozhodnuto" ... to mě fakt dostalo >:D >:D
    Jinak pěkný, myslím, že to Megane na stupně vítězů vezme útokem.

Hory 07.05.2009  23:17

VELEPŠENÍ

Zdravim a přeju hodně zábavy a bezpečnejch kilometrů!

Jen bych poladil kola, elektrony by určitě prospěly. Jinak volant si můžeš nechat obšít kůží, barvu nitě si sám vybereš, stojíto asi 2500. Nechával sem si to taky dělat a je to sakra rozdíl! :yes:

"-- skrytý --" 08.05.2009  10:07

« Re: VELEPŠENÍ

Kde ti robili ten volant? a mohol by si nahrat foto niekde na net?

Hory 10.05.2009  11:01

« Re: VELEPŠENÍ

www.autocalounictvi.cz Fotku klidně udělám-můžu ti to poslat na maila..

DanV 10.05.2009  21:23

« Re: VELEPŠENÍ

Jiný kola by se mi taky líbily, ale jiný než originál nechci a dávat za ně 14.000 se mi taky nechce :-)

Hory 11.05.2009  18:49

« Re: VELEPŠENÍ

Tak třeba budou u renaulta dávat nějaký šrotovný na starý kola! ;-)

Brandon Walsh 15.05.2009  12:50

fotky

no konecne som si ho mohol poobzerat pekne auticko ta modra mu ide ;-) :yes:

foto miromen

miromen 09.06.2009  12:25

BARVA

Prosim tě jakou to maš přesně barvu.Modrá Crépuscule nebo Modrá Extreme.

DanV 10.06.2009  09:36

« Re: BARVA

Zakladni modra Roy. Nevypada uplne zle a mne staci :-)

"-- skrytý --" 15.06.2009  20:03

Jako bonus jsme dostali

DanV: Jako bonus jsme dostali sadu zimních pneumatik, povinnou výbavu a přihlášení. Vlastně jsme si to vynutili, ale na tom už nesejde.

Vynutili ste si to pred objednavanim,alebo az pri odovzdavani auta?

DanV 16.06.2009  09:09

« Re: Jako bonus jsme dostali

Při objednání. Než jsme ho koupili tak jsem obešel asi 3 různé prodejce a zeptal se na podmínky. V Praze Ďáblicích mi řekli, že mi dají zimní pneu (continental premium contact), výbavu a přihlášení a možna i slevu na metalízu. Když jsme ho pak šli objednat, šli jsme do autosalonu na Chodově, protože bydlíme relativně blízko a rovnou jsme prodejci řekli, že když nám to nedají, tak půjdeme jinam. A dali. Teda až na tu metalízu, ale to nám tak nevadilo, protože základní modrá se nám taky líbí.

foto mikesh

mikesh 20.11.2010  21:59

« Re: Re: Jako bonus jsme dostali

Takze sis "vynutil" to co by ti stejne dali?! :-)

foto diva

diva 01.07.2009  06:04

jeste lita kola

pekny kousek, chybi tomu uz jen 17" lita kola a bude to krasavec. Osobne cekam na kombi a alespon 12 mesicu seriove vyroby na odladeni ze strany vyrobce...jinak gratulace

DanV 01.07.2009  09:03

« Re: jeste lita kola

dik. kola možná budou někdy v budoucnu. momentálně se musí peníze vrážet jinam. na kombík jsem moc zvědavej. už jsem viděl první test a jsem nějakej rozpačitej ze zadku...

Brandon Walsh 03.08.2009  10:26

podla poslednych fotiek vidno

ze mate z auta obaja velku radost :-) :yes: az mi je luto ze ja musim auto umyvat sam >:D

DanV 03.08.2009  12:44

« Re: podla poslednych fotiek vidno

no to víš. přítelkyně až skoro žárlí, že autu věnuju tolik péče a jí jen občas umeju záda >:D

Ronault. 15.08.2009  02:39

Megí

Megany můžu, moc... dal bych s přehledem 3x10, přecejen je to nové auto, ale trochu mě mrzí ta barva, ta se mi k tomu autu moc nelíbí, taky trochu chybí hliníkáče (taky sice zatím nemám, ale moje auto je trochu jiná liga)... zatím dám za auto 9, ale popřemýšlím ještě. ;-) Přeji mnoho šťastných km a gratuluji ke svatbě

DanV 15.08.2009  10:58

Re: Megí

Dík. Jsem rád, že tu konečně máš auto ;-) Víš, jak.. Dali jsme si limit a bezpečnost byla před krásou. Takže jsme radši přikoupili okenní airbagy než kola nebo metalízu. Ale kola možná ještě budou. Jinak ona ta barva v reálu vypadá docela zajímavě, ale na barvu to nejezdí a život ti taky nezachrání :-)

"-- skrytý --" 15.08.2009  11:17

« Re: Re: Megí

Moudrá volba! :yes:

Ronault. 18.08.2009  16:35

« Re: Re: Megí

No s tou barvou nemáš až tolik pravdu, snáze přehlédneš modré nebo zelené auto než razící červené a to je taky bezpečnost ;-)

DanV 24.08.2009  15:40

Re: Re: Re: Megí

no dobre... o tom se da polemizovat ;-) ale v tom případě je v barevný škále renaultu jediná bezpečná a to je červená. A možná ta oranžová metalíza pro coupe. Kdysi jsem četl nějakou statistiku "bezpečnosti barev" a ona ani ta červená nebyla kdo ví jak bezpečná...

Ronault. 28.08.2009  14:08

« Re: Re: Re: Re: Megí

Tak ta oranžová, co je na kupátku je perfektní, to se musí nechat ;-) Včera jsem ale viděl Megana III v bílé, jak Hatch, tak kombi a oboum náramně slušela :yes:

DanV 29.08.2009  11:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Megí

No jo... bílá je hezká, ale trochu metrosexuální >:D

Ronault. 29.08.2009  14:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

No tak trochu ano, ale spíš takové hip-hoperské a R a B, či jak se ty pošahané americké styly s kšiltkou na bok jmenujou >:D

DanV 29.08.2009  14:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

megane a hip hop? no nevim nevim... >:D

Ronault. 29.08.2009  14:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

Nic není nemožné, za pár let až to bude cenově dostupná ojetina pro nějakého křupana či naopak chlapce z panelákova, to někdo z těch dvou ověší těma správnýma blikátkama, dá na to obrovská 22" kola z leštěného zlata, takový ten hopsací podvozek, po kapotě se mu budou plazit holky s pneumatikama na břiše a může z toho být docela povedený hip hop megane >:D >:D

DanV 30.08.2009  14:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

megane rulez >:D 8-s jezis... zacinam setrit na neco jinyho >:D

Ronault. 30.08.2009  17:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

Pokud to nebude něco jako Vel Satis, ke terému snad mají úctu, tak je to jedno nač šetříš 8-s >:D
                  Dneska jsem viděl a pořádně si prohlédnul Megane Coupé v černé. Opravdu elegán :yes: Sice na něm nebylo poznat, co je to za motorizaci, ale líbil se mi.

DanV 30.08.2009  17:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

oni nemaj úctu k ničemu >:D
                    no jo, kupátko je krásný, ale vadí mi na něj ty cirkusvý stříbrný plasty v nárazníku. fakt e e

Ronault. 30.08.2009  18:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

Tak ty plasty jsou tuším za příplatek, ve standardu to je černé. Ale na té černé ten stříbrný plast až tak špatně nevypadal... ;-)

DanV 30.08.2009  22:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

no já nevim. každopádně mi to přijde fakt jak od cirkusu a velice se obávám, že to je standard výbavy Dynamique...

Ronault. 30.08.2009  22:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

Ačkoliv jsem na cirkusové zboží alergický, tak dneska se mi to právě líbilo. Ani nevím proč. Daleko horší cirkusové doplňky jsou diody, včetně Audi.

Ti dinamique musím někdy prozkoumat.

DanV 31.08.2009  08:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Megí

Tak ty diody se mně za liběj :-)
                            Dynamique má oproti Expression snad jen automatickou klimu a okenní airbagy... Ty stříbrný plasty jsou jen u coupé.

"-- skrytý --" 28.08.2009  15:12

Když jsem si prohlížel tvé fotky, myslím ty nové, po svatbě, tak jsem se pořád nemohl zbavit dojmu, že tvou pohlednou paní odněkud znám.
    Dnes mi to došlo, hele: [odkaz] :-)

Tu písničku žeru, je neuvěřitelně pozitivní.
    Doufám, že manželka je taky. ;-)

Měj se, čau!

DanV 29.08.2009  11:46

« Re: Ahoj

No manželka pozitivní je, ale důrazně nesouhlasí s tím, že vypadá jak ta zpěvačka. ale že prý tě pozdravuje ;-)

Brandon Walsh 29.08.2009  11:49

« Re: Re: Ahoj

no ktora zena by s niecim takym suhlasila >:D >:D

DanV 29.08.2009  11:58

« Re: Re: Re: Ahoj

máš pochvalu >:D

"-- skrytý --" 29.08.2009  21:53

« Re: Re: Re: Re: Ahoj

Zdar borci, nebyl jsem tu celý den, tak sorry za pozdní reakci.
            Tvá paní je moc půvabná (taky zdravím:) - hlavně na fotkách, kde řídí - tam jí to fakt sekne!
            Dej si to foto jako hlavní fotku.
            Mám rád ženy za volantem, jezdí slušně a nehoní si triko.
            Ta zpěvačka mi připadá hodně sexy a mám fakt pocit, že jsou si s tvou paní dost podobné, v klipu je taková roztomile rozverná a nechápu uživatele "zino" :-) , protože já měl za to, že to byl ode mě kompliment. Copak ona se vám nelíbí?

Líbí se tedy aspoň ta písnička? :-)

Zdravím vás, mimochodem máte super auto, za ty prachy je to vážně šupa!

DanV 30.08.2009  14:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

Nazdar, tady manzelka, dekuju za kompliment. Pisnicka je dost nakazliva, takova prastena a vcera jsem si ji celej den broukala, dnes budu asi taky. Nechapala jsem, kdyz jsem ji videla na prvnim miste v nejake hitparade, ale neco na ni fakt bude, jeste se stane mou oblibenou
              P.S. chvalim nazor na zeny za volantem :-)
              cau a hezky den

"-- skrytý --" 30.08.2009  16:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

Nazdar manželko:),
                takže písnička se líbí, názor na ženy řidičky se líbí, profilová fotka už je taky ta správná:), jak jsem se díval, tak už jen zbývá si přiznat, že jste si podobné. :-) :-)

Ne, přiznání skutečně nečekám, beru to s nadhledem, chápu, že žádnou ženu nemůže potěšit, když je s jinou srovnávána, protože ta dotyčná se vždy cítí hezčí. :-) :-)

Rozumím tomu a oba vás zdravím. ;-)

DanV 30.08.2009  17:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

Tady manžel, tady manžel >:D , kolik jsi tak jel na tom svým videu?

"-- skrytý --" 30.08.2009  18:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

Tady orel tady orel!

Nevím, kolik jsem jel km za hodinu, protože celou jednu hodinu jsem určitě nejel. :-) ;-)

DanV 30.08.2009  22:36

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ahoj

a za minutu? >:D

Poustnik 10.09.2009  01:57

Máš moc pěkný kozy na silnici!

Ve fotogalerii.....Jó Kréta! Nejsilnější zážitek z ní mám, že jsem tam plaval mezi hejnem Barrakud....A přeji vše nejlepší ke svatbě, ať je život lehký jako peříčko! Hoj! :-)

DanV 10.09.2009  12:52

« Re: Máš moc pěkný kozy na silnici!

Dik, takovejch fotek máme :-) Škoda, že jsme neudělali video, jak se všechny nahrnuly na silnici a my museli čekat asi 10 minut, než se nažraly.
      Dík za přání, s tou ženskou, kterou jsem si vzal, to bude procházka růžovou zahradou ;-)

Chobot 28.09.2009  21:00

Nazdar

Vemu to zkráceně.
    Auto 9b. Používam jen 9 a 10.
    Recenze.....no koment, vyčerpávající je slabé slovo >:D 10b.
    Fotky dostačující, praktické. 10b.

Nechť vám slouží. :-)

DanV 29.09.2009  10:10

« Re: Nazdar

A já se bál, že je ta recenze slabá, tak jsem jí tu přepisoval v pracovní době :-!
      Dík

foto Milkinin

Milkinin 21.10.2009  17:47

Výměna žárovek

Já jsem žárovky ještě neměnil. Ale zkoušel jsem si to na nečisto. Jde to docela dobře. Lepší je ale použít torx a povolit to pěkně zhora, než klíč, který je u světla.

DanV 22.10.2009  22:43

« Re: Výměna žárovek

No jo, už ho od tý doby vozím s sebou :-)

Polda_cz 27.10.2009  22:52

Box

Nazdárek,
    tak koukám že jezdíme umejvat auto do stejnýho boxu >:D
    Třeba se tam někdy potkáme :-)

DanV 28.10.2009  20:42

« Re: Box

no je to možný. teď o víkendu se tam chystám ;-)

Polda_cz 28.10.2009  22:53

« Re: Box

Hehe, taky se chystám na letošní poslední mytí :-)

DanV 28.10.2009  23:28

« Re: Re: Box

tak kdy? :-) v neděli v 11?

Polda_cz 29.10.2009  11:15

« Re: Box

Noo v neděli možná pojedu do Brna, ale za podmínky že stihnu do neděle přezou Focuse (kvůli tý d.... značce). Jinak je mi to jedno jestli v sobotu nebo v neděli :-)

DanV 29.10.2009  14:39

« Re: Re: Box

tak uvidíme. já zase v sobotu asi nebudu v praze...

DanV 25.11.2009  16:17

stěrače

Nevíte někdo, kde by se daly sehnat nový stěrače na megana? Originál stojí přes 900 za kus. Což je neskutečná suma. Problém je v tom, že Renault zase vymyslel nějaký nový uchycení.

FRPE 03.01.2010  22:33

Cesta ze svatby a nebo ze stavby?

Já jen že novomanželka má nějaký divný zelený šaty svatební ... :-O

PS : Legrace - pěkný fotky, škoda že i moje drahá polovička mě auto nemyje .... :-)

DanV 03.01.2010  23:26

« Re: Cesta ze svatby a nebo ze stavby?

Ze svatby... i když... svatba je začátek takovýho celoživotního budování >:D ;-)
      a přeci jen, bylo to už 3 dny po obřadu, tak se musela převlíct do něčeho civilnějšího

"-- skrytý --" 31.01.2010  11:03

Problém s odstřikovači + jiné

Ahoj rád bych se zeptal, zda se u vašich meganů objevují následující neduhy od uživatele s nickem "Milkinin"
    Zkopírováno z jeho recenze:
    "20.1.2010 - Další nevýhody zjištěné provozem v zimě.
    Tak dost důležítá věc - ostřikovače. V zimě za mrazu a na dálnici nemá cenu ostřikovat okno. Jen si ho zasviníte! Ostřikovač jen tak kapku čurká a stěračemi to rozmáznete. A k tomu te ještě asi 2x setře nasucho, než to začne stříkat. Zadní stříká na sucho ještě déle!!! No prostě to Frantíci dost posrali. Plno elektroniky a základní věc tak ošizená!

Pak mi ještě často zamrzají všechny dveře. Je tam plno gumy navíc oproti
    Megane I, ale je to k ničemu. U starého Megane I mi to zamrzalo minimálně.
    Nejsem jediný s těmito problémy. Reší se to opět na foru Renault klubu [odkaz]
    DÍKY ZA ODPOVĚĎ! JIRKA

DanV 02.02.2010  21:13

« Re: Problém s odstřikovači + jiné

ahoj, co se ostřikovačů týká, mám stejný problém. nejdřív stěrače stírají na sucho a když pak začne stříkat voda, tak to okno moc nepostříká. asi vlivem proudění vzduch se po okně tak nějak rozprskne... ale není to tak tragický, jak to vyznívá od milkinina... pokud nezamrla kapalina v ostřikovačích, tak jsme neměl problém... ale na tý dálnici to nestojí za moc ani v létě... ostřikovat sklo ve vysoký rychlosti je úplně k ničemu...

co se druhýho problému týká, tak nemůžu sloužit. my parkujemem v garáži, takže auto stání na mrazu skoro nezná...

Dan

"-- skrytý --" 02.02.2010  21:24

« Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

Ahoj, tak dnes jsem si převzal svého Megana a musím konstatovat, že opravdu několikrát /1-2x/ a posléze začně stříkat. Popravdě řečeno to není tak hrozný, jak jsem očekával dle diskuze.

DanV 02.02.2010  22:33

« Re: Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

Tak gratulace. Hodíš sem recenzi?
          Občas je blbý, že když je přední sklo zadělaný od soli, tak stěrače drzhou a vydávaj dost nepříjemnej zvuk než začnou ostřikovače pracovat...

"-- skrytý --" 03.02.2010  06:49

« Re: Re: Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

Díky, zatím se s autem jen seznamuji a najezděno toho moc nemáme, takže v bližší době asi ne. Až se s meganem blíže blíže seznámíme, tak recenzi napíši.

DanV 03.02.2010  12:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

Super. Už se těším. Můžeš aspoň prozradit, jaký motor, výbavu, barvu...?

"-- skrytý --" 03.02.2010  13:03

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

Megane 1,5 dCi 78kW/105k v bílé, základní barvě, ve výbavě privilege + spostu doplňků zdarma - zatmavení zadních skel, zimní pneumatiky, žárovky, povinná výbava, zamykání převodovky, koberečky, vyhřívání předních sedadel. Zatím nemohu říct ani jednu špatnou vlastnost auta, snad jen garáž by mohla být vtěší, ale za to automobilka Renault nemůže :-)

DanV 03.02.2010  20:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

Hergot ty byli stědří :-)

FRPE 03.02.2010  20:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

Ahojda - no já myslím, že kdybys do ostřikovačů dal zimní směs tak je po problému ... >:D

Na tu letní směs to také samozřejmě jde ale omezeně ... ;-) ;-) >:D >:D

DanV 04.02.2010  08:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

FRPE věř tomu, že zimní směs tam je. Ale i tak se občas stane, že když je -15, tak to holt zamrzne... ale jde spíš o to, že ten motorek asi není tak silnej a při rychlý jízdě se proud vody z ostřikovačů holt nedostane tam, kam má

kurtak 14.04.2010  00:00

« Re: Problém s odstřikovači + jiné

ahoj, s těma odstřikovačema stačí u mého když to chvilku podržim ať to pořádně ošplíchne a až po té nechám setřím a bez problémů, jenom se s tim naučit ....
      no a co týče toho zamrzání mám auto venku a to celou zimu bydlim kousek od krkonoš takže zimy byli celkem slušný a i když mám na co nadávat u mého auta tak zima se nijak neprojevila, auto bylo vystaveno dešťům které do rána zmrzli a já nemohl dobrejch 20 minut seškrábat z oken nárazu, ale gumy a otvírání neposkvrněno,nezažil jsem jedinou námrazu která by mě držela dveře,ani jsem nepoznal v tomhle případě že by mrzlo,to moje předchozí škoda felicia to bylo jiný kafe po ránu

DanV 14.04.2010  09:04

« Re: Re: Problém s odstřikovači + jiné

to je problém, kterej ale má hodně meganů, že to nechává šmouhy na okně. a ono pořádný ošpíchnutí to nemusí vždy vyřešit, protože ty stěrače proste v horní části stírátek špatně stíraj. V létě se to nepožná, ale v zimě, kdy je všude břečka a sůl je to děs běs.

Brandon Walsh 14.02.2010  08:27

norimberk

tak to auto dopadlo :-O uz si onho len obtierat hranolky 8-s dufam ze moj seat cestou na sumavu v piatok nebude podobne presoleny

DanV 14.02.2010  19:45

« Re: norimberk

No je to hnus. Jen by mě zajímalo, jestli se takhle zřídilo u nás nebo až v Německu. Tipuju, že v německu takhle moc solej >:D

Brandon Walsh 15.02.2010  13:09

« Re: Re: norimberk

ja sa tiez priklanam k nemecku alebo si siel cez slovensko ? tu pod tatrami to ide na tony kazdy vecer >:D >:D >:D

DanV 15.02.2010  15:02

« Re: Re: Re: norimberk

ne e. z prahy to norimberka. přes slovensko to vezmem příště, až pojedem do drážďan >:D
          v praze to snad sypou po lžičkách ;-)

"-- skrytý --" 14.02.2010  11:58

pískování skel

Zdravím,

musim uznat, že tyhlwe nový megany jsou fakt skokem dopředu. ikdyž pokud bych si kupoval renault (což vcelku nehrozí ;-) ), tak bych očekával žehlicí podvozek. Nicméně je to (bohužel) móda to dělat do tvrda, a někteří výrobci to dle mého už přehánějí (např. Kia Ceed).

Pokud jde o pískování skel - mám to tam akorát kvůli pojišťovně. Když někdo ukradne auto, tak to jde buďto okamžitě rozebrat na náhradní díly, nebo se to tajně vyveze na východ. Vypískované sklo je jako ochrana v těchto případech naprosto neúčinná.

DanV 14.02.2010  19:47

« Re: pískování skel

Tak ono to s tím podvozkem není tak hrozný... Ale krátký nerovnosti to moc odfiltrovat neumí.

Já to nechal opískovat asi jen pro pocit. Je mi jasný, že když už to někdo ukradne, tak to moc nepomůže...

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 27.02.2010  22:42

Mytí

No,máš to dobře zařízený.Přítelkyně myje a ty fotíš?? >:D >:-[]

DanV 28.02.2010  09:29

« Re: Mytí

To víš... Jaký si to uděláš... >:D ale neee, ja jednou rukou drhnul auto a druhou fotil. Přece tu svoji manželku nemůže nechat všechno dělat ;-)

"-- skrytý --" 04.03.2010  20:50

« Re: Mytí

Ahoj, rád bych se zeptal co používáš za autokosmetiku? Šanpon, vosk? Nechtěl bych, aby mi po prvním větším mytí slezl lak :-) Pokud můžeš napiš konkrétní značky díky.

DanV 05.03.2010  11:03

« Re: Re: Mytí

Ahoj, používám šampon s voskem ArmorAll Wash&Wax a jsem s tím spokojenej. Ale až skončí zima, tak asi nechám auto umýt pořádně a navoskovat.

DanV 05.03.2010  11:03

« Re: Re: Mytí

jo a jinak díky za stý příspěvek >:D

"-- skrytý --" 05.03.2010  20:45

« Re: Re: Re: Mytí

Nemáš zač! :-)
          Já jsem si dnes objednal šampon i vosk od DODO juice, prý je to kvalitý autokosmetika, tak se do voskování pustím sám :-) uvidíme jak to dopadne

DanV 08.03.2010  08:55

« Re: Re: Re: Re: Mytí

Ty jo, to já si to radši zaplatím. Jsem sice strašnej puntíčkář, ale o to víc by mě štvalo, že vím, že nejsem schopnej to auto navoskovat úplně všude a perfektně ;-)
            i když možná jednou...

foto mango

mango 11.03.2010  10:02

Digitální rychloměr

Ahoj, hezké auto a je dobře, že jsi spokojen. :-) Chci se tě zeptat, jak moc jsi "spokojen" s digitálním rychloměrem? Měl jsem možnost s tím párkrát jet a když na mě pořad blikali měnící se čísla, tak jsem se s tím nějak neztotožnil..

DanV 11.03.2010  11:50

« Re: Digitální rychloměr

Ahoj, dík. já jsem moc spokojen. aspoň nemám problém s luštěním, kolik to vlastně jedu :-) stačí letmý pohled a je to jasný. na druhou stranu jsem ochuzen o pohled ručičky stoupající po stupnici ;-)

foto lukas13

lukas13 23.03.2010  23:15

'

Ahoj, gratuluji k autu, ať Vám dělá radost. Pročítal jsem diskuzi a zjistil jsem, že to zatím nikdo neudělal, takže je to na mě - děkuji. Díky za stále aktualizovanou recenzi, která mi sloužila jako jedno z hlavních vodítek při výběru nového vozu. (Stejné díky patří i jiným, kteří se dělí o dojmy z nového vozu, ovšem Tvá recenze je, dle mého názoru, v rámci Meganu, nejlepší.)

Po dlouhém výběrovém martyriu padla má volba právě na Megane, základní 1,6, kombi. Mám ho cca. měsíc a neustále se přesvědčuji, že jsem vybral správně.

Přeji mnoho šťasných kilometrů.

DanV 24.03.2010  08:39

« Re: '

Ahoj, děkuju a taky gratuluju.
      Pevně věřím, že budeš s meganem spokojenej a nebudou žádný problémy, ať mě pak neobviňuješ >:D
      A pozor na lak. Docela lehce se poskrabe :-(

foto SPooKY

SPooKY 24.03.2010  15:00

« Re: Re: '

přidávám se k lukas13ovi, myslím si, že by pomalu i Renault měl pustit nějaký bonus, protože svou kvalitní a hlavně aktualizovanou recenzí jsi přesvědčil spoustu lidí.
        Jinak lak bohužel musím potvrdit, na to, že chodím mýt jenom na wapku jdou vidět mikrošrámky třeba jen od toho, jak se někdo otře o zaprášené auto, ale co je zásadnější, pokud chytnete kamínek, tak to jde rovnou na bílou podkladovku (čumák vozu, zrcátka) a už máme na sobě zbytečně moc teček :-(

Ať slouží, diamantu zdar! SPooKY

DanV 24.03.2010  15:28

« Re: Re: Re: '

Ale tak to snad ne :*) :-)

To my na čumáku kupodivu ne :-O ale na dveřích a na střeše. ale to fakt nevím od čeho...

Ronault. 25.03.2010  22:39

« Re: Re: Re: Re: '

Ten výfuk vypadá zajímavě, ale z vlastní zkušenosti Laguna II po devíti letech a cca 160 000 km (není jistě kolik první najitel za první 3 roky nalítal) s původním výfukem a kdysi jsme na R19 z r. 92 měnili výfuk až někdy po 12 letech provozu a to jsou oba auta na LPG, takže výfuk by měl vydržet méně než při benzínovém provozu.

DanV 26.03.2010  07:02

« Re: Re: Re: Re: Re: '

Aha, já byl pod autem poprvý, tak nevím, jestli je to tak zrezlý nebo jen usazená špína. Každopádně mě to dost překvapilo.

foto SPooKY

SPooKY 30.03.2010  22:22

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: '

Shodou okolností jsem o víkendu Mazlikovi taky nakoukl pod sukně a je to rez, sice to nemám chycené jako Ty, ale i tak je to nějak moc rychlé..... no co, bude dřív laděný výfuk. :-) Na letní 16ky jdu zítra, tak dám vědět, jestli mi to taky víc hučí :-)

DanV 31.03.2010  10:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: '

No zrovna jsem na tu tvoji fotku koukal... Hmmm letní šestnáctky... >:D taky bychom chtěli :-)

"-- skrytý --" 21.04.2010  12:46

Výfuk

Aj ja uvažujem nad kúpou tohoto Megana, ale mnohí ma presviedčajú aby som to nerobil, že renaulty boli vždy nekvalitné a vždy nekvalitné aj ostanú. Nechcem sa nechať ovplyvňovať, ja si myslím že to nemôže byť až také zlé. Ale ten hrdzavý výfuk už po 22000 kilometroch ma dosť zaskočil. Že by to bol jeden z prejavov tej nekvality o ktorej sa hovorí? Momentálne mám Seat, ale tam ani po 5 rokoch nie je výfuk ani z polovice taký hrdzavý. Tak neviem čo si mám o tom myslieť.

DanV 21.04.2010  13:21

« Re: Výfuk

S tou kvalitou je to asi jako u každý jiný značky... Tohle je moje první auto, tak nemůžu s ničím porovnávat. Za ten rok a 24000 km jsem neměl jediný problém. Že občas něco vrzne... ne že bych to neřešil, ale jsem si vědom toho, že jsem koupil "levný" auto.
      Uvidíme, jak ten výfuk dopadne... snad hned neodpadne >:D

"-- skrytý --" 22.04.2010  00:53

« Re: Re: Výfuk

Dnes som bol na testovaciu jazdu s Hyundaiom i30. Nemôžem povedať že by to bolo zlé, ale ani ma to moc neohúrilo. Je to tiež pekné auto, je tam viac miesta ako v megane, aj cena by bola nižšia, ale Megan sa mi predsalen páči viac. Napriek tomu výfuku ;-)
        Takže asi ho pôjdem budúci týždeň objednať. A prvú vec čo urobím keď ho budem mať, bude že kúpim farbu na výfuky a natriem ho kým bude ešte nový a čistý. :-)

Brandon Walsh 22.04.2010  01:07

« Re: Re: Re: Výfuk

neviete mi napisat ak si objednam lacnejsiu verziu bez laktovej opierky da sa tam dodatocne domontovat ? lebo ked pozeram na tie fotky (s a bez) pripada mi to nerealne >:D cely ten "tunel" je nejaky iny
          pri tych cenach za megane by som nejaky vyfuk okaslal ma to predsa 5 rokov zaruku :yes:

DanV 22.04.2010  08:37

« Re: Re: Re: Re: Výfuk

Zino, obávám se, že to nejde. Ta loketní opěrka je součástí středového tunelu, takže bys musel vyměnit celou část od přístrojový desky...

Brandon Walsh 23.04.2010  01:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

presne to som si myslel

DanV 23.04.2010  09:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

ale já myslím, že se vyplatí zaplatit ten rozdíl mezi authentique a expression. mně osobně se nelíbí ten dvoubarený interiér a loketní opěrka je praktická. stejně jako rozevírací hlavový opěrky, který authentique nemá + zadní okna v eletrice, radio atd.

Brandon Walsh 23.04.2010  11:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

ked tak pozeram na ceny uz sa celkom vyplati aj ten s navi ls tom tom alebo ako to nazvali :yes:

DanV 23.04.2010  13:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

to už mi přijde lepší přenosná... stojí půlku, má pokrytí celý evropy a dá se schovat. zajímalo by mě, co ten displej ukazuje, když není navigace zapnutá a jak jsou vyřešený aktualizace map...

Brandon Walsh 25.04.2010  17:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

pojdem sa na to do renaultu zrejme spytat zaujima ma ta aktualizacia tiez

DanV 25.04.2010  18:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

ok, tak pak písni

Brandon Walsh 27.04.2010  14:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

tak som sa nedozvedel nic bolo mi povedane model s navigaciou je drahy a dostal som prospekt od generation >:D :no: vybavene nestekol po mne so snubenicou viac ani pes

DanV 27.04.2010  14:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

a to ti řekl kdo? prodejce?

Brandon Walsh 27.04.2010  15:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

ano vid moja novinka pristupu ohladom fluence >:D

DanV 27.04.2010  18:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

jo jo, už jsem to četl... strašný... jen jsem nepochopil, co jsi měl podle něj koupit ;-\

Brandon Walsh 27.04.2010  18:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

podle nej som mu mal dat pokoj >:D ale aspon som vo fluencovi sedel :yes: a je pravda ked clovek donho sadne citi sa ako v meganovi

DanV 27.04.2010  18:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

však jo, vždyť je to to samý, akorát to má jiný budíky...

DanV 22.04.2010  08:35

« Re: Re: Re: Výfuk

To existuje barva na výfuky? To jsem měl vědět dřív :-)
          Já si minulý víkend v Lipsku prolezl všechna auta nižší střední třídy, co tam byla a snad nejvíc se mi líbila nová astra. Teda hned po meganu ;-)

"-- skrytý --" 23.04.2010  01:35

« Re: Re: Re: Re: Výfuk

Mne je značka Opel cudzia. Ani neviem prečo. Opel som teda ani neriešil.

Pravdaže farba na výfuky existuje. Je odolná vysokým teplotám. Keď som mal motorku, tak na nej som si výfuk takou natrel a držalo to výborne.

foto McGyver2

McGyver2 23.04.2010  08:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

Jsem taky preventivně výfuk natřel a poté co jsem zjistil, že i po dlouhé jízdě je zadní díl studený, vzal jsem ho byč. antikorozní barvou. Nic se neloupe, nevypaluje, drží jak pes. ;-)

DanV 23.04.2010  09:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výfuk

tak jakmile tenhle upadne a bude novej, tak ho taky natřu :-)

Ronault. 25.04.2010  22:01

« Re: Výfuk

Renaulty už máme doma 11 let a teď máme druhého. Když už bych měl pochybnosti, tak možná elektrika, tam třeba Laguna zlobila. Nebo R19 měla ložiska v kolech tak na 30 000 km po první výměně. Ale jsem neviděl ani na jednou, to je koroze. R19 zrezl výfuk až někdy ve 12 letech a to měla už i něco najeto. Stejně tak zbytek auta až na roh kapoty nerezl, to se musí nechat, takže toho výfuku bych se nebál. Mimochodem ten na R19 zrezl jen zevnitř a to jen proto, že jsme ji měli na LPG a tam ty výfuky mají nějak menší životnost.

DanV 26.04.2010  09:19

« Re: Re: Výfuk

No jo no... časy se mění. třeba teď přestane blbnout elektronika a začnou upadávat výfuky >:D nějaký závady to přece mít musí. to by pak servismani neměli co jíst ;-)

foto Merkur

Merkur 21.05.2010  20:10

Lozíte jak šneci.

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 28.05.2010  16:00

Z okna kanceláře...

...a vidím GT-R! >:-[]

DanV 28.05.2010  17:59

« Re: Z okna kanceláře...

Normálně tu jezdí Lamborghini, páč kousek odsud je prodejce Lamborghini a Bentley, takže tohle byla příjemná změna ;-) :-)

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 28.05.2010  22:30

« Re: Z okna kanceláře...

Ahá,takže Lambo je pro tebe vlastně taková "tuctovka". >:D

DanV 30.05.2010  19:36

« Re: Re: Z okna kanceláře...

No tak dá se to tak říct >:D tak 2x 3x do týdne tam projede Gallardo a jednou Murcielago...

David Silver 11.06.2010  12:10

« Re: Re: Re: Z okna kanceláře...

úúú Budějovický California :-)
            Jinak koukám žes potkal nové 599 HGTE :yes:

DanV 11.06.2010  12:54

« Re: Re: Re: Re: Z okna kanceláře...

neee Proseeek >:D
              ale já ho už potkal asi potřetí. a podruhý ten den... jen ráno jelo opačným směrem

foto chrudos

chrudoš 30.05.2010  00:00

Gratulace

Ahoj, jak tak sleduju, jsme na tom dost podobne, ja taky pred svatbou, taky novy auto, takze chapu tvou radost! Recenze dobra, auto taky, ale nejak se mi ty tve neduhy nepozdavaji, no uvidim, co bude na mem aute za rok. A diky za hodnoceni

DanV 30.05.2010  19:38

« Re: Gratulace

hele, já už mám skoro rok po svatbě >:D auto už taky není nejnovější... teď nás krom nějakýho toho lupání nic netrápí.

Brandon Walsh 14.06.2010  10:34

co to je?

zrejme auto na prevoz unesenych ludi >:D

foto Aspire

Aspire 28.06.2010  19:58

Reklama na používání bezpečnostních pásů...

... je suprová >:D :yes:

DanV 28.06.2010  22:07

« Re: Reklama na používání bezpečnostních pásů...

mně z ní docela mrazilo, když jsem ji viděl prvně. přijde mi 100x efektnější a působivější než když tam lítaj lidi vzduchem.

foto Aspire

Aspire 28.06.2010  23:13

« Re: Re: Reklama na používání bezpečnostních pásů...

Přesně, a jak je to dobře zpacované, několikrát jsem si to musel pustit po sobě. A jak už tam někdo napsal je to lepší jak ,,Nemyslíš-Zaplatíš" :yes:

DanV 29.06.2010  06:46

« Re: Re: Re: Reklama na používání bezpečnostních pásů...

tak tak

kurtak 17.11.2010  09:50

dotaz

Dobrý den,
    mám dotaz ohledně akcelerace motoru. Když u mého meganu sešlápnu plynový pedál například při předjíždění, je tam mírná odmlka, je to pouze zlomek vteřiny, ale motor zareaguje až po tom zlomku vteřiny. U jiných aut je to tak, že když při jízdě sešlápnu plyn, auto reaguje téměř ihned a jde tak jak sešlápnu, tady je zlomek vteřiny nic a pak jde tak jak jsem sešlápnul ... mám tento dotaz, protože na servisu v trutnově mi bylo zděleno, že je to vlastnost těchto aut 1,6 ... že jde spíše o zvyk .... jenže u jiného obchodního dýlera na mě koukali, že nevědí, tak by mě zajímalo, jak je to u jiných megane III 1,6.

Děkuji předem za odpověď.
    S pozdravem Kurtak.

DanV 17.11.2010  15:28

« Re: dotaz

Zdar, tak jsem to před chvílí zkoušel a je to tak. Ta odmlka je dost patrná hlavně, když se pedál sešlápne důrazně. A taky si ten motora jakoby sykne.

"-- skrytý --" 20.11.2010  13:40

Dobrý deň,
    Som rád, že som konečne natrafil na recenziu nového Meganu. Myslím si, že máte najlepšiu recenziu na Megana. Popis, postrehy a objektívnosť je výborná. Mám Megane s tým istým motorom a v tej istej výbave (vyhrievané sedačky naviac). Farba béžová metalíza Cendré HNK.
    Farba je vynikajúca, vôbec sa nešpiní. Možno niekedy viac v mojej recenzii. Chystám sa na to :-).
    K tomu motoru: Motor silne trhá pri rozjazde ak vonkajšia teplota klesne pod 10 stupňov. Po pár sto metroch sa to stratí a potom nemám vôbec problémy s akceleráciou. Žiadna diera.
    Auto čaká jedna garančná oprava - výmena zadného skla - pretavené vyhrievanie, jedna linka.
    Olej som dal vymeniť po 18000 km. Pre istotu. Tým 30.tis km neverím! Druhú zimu s tým istým olejom neriskujem. Auto po studenom štarte drnčí - v palubovke. Aké máte vy skúsenosti?
    Za odpoveď ďakujem.
    Paťo - Piešťany
    P.S. A ešte zopár postrehov: Ostrekovače fungujú bezchybne aj v zime, akurát stierač pred šoférom necháva na ľavej strane nezotretú časť, čo ma dosť vytáča. S dverovými tesneniami nie sú takisto problémy. Na ten výfuk sa musím pozrieť :-)

kurtak 21.11.2010  11:36

« Re: Motor

s tím trháním při rozjezdu když je zima mi bylo taky vysvětleno že je to normální u těchto aut .... ale dá se s tím naučit rozjet bez trhání, jenom se musí plynovej pedál sešlapávat absolutě z jemna a plynule, pak to aut necukne ... po 100 či 200 metrech pak jak píšeš je to v pohodě ... taky se to dá obejít nechat půl minutky auto běžet a pak teprva vyjet, pak to necukne.

"-- skrytý --" 21.11.2010  20:28

« Re: Re: Motor

Ja som sa s tým už naučil jazdiť. Ano, máš pravdu aj u dealera mi servisný technik povedal, že tieto motory sú také. To robievali škodovky, ale teraz v čase elektronického vstrekovania a všemožnej elektroniky ??? Nerozumiem tomu! Mne to pripadá ako keby motoru chýbal benzín (ked sa u škodovky neotvoril sytič ) :-) Niekedy nemám čas auto rozohrievať na mieste, potrebujem naštartovať a ísť.

DanV 21.11.2010  17:02

« Re: Motor

Ahoj dík za chválu ;-)
      co se barvy týká, tak na údržbu je ta základní modrá skutečně blbá. člověk to umeje a za hodinu je to zas špinavý :-)
      My máme naštěstí garáž, kde je relativně teplo, takže auto stálo přes noc v mrazu jen párkrát. A je fakt, že tam taky něco drnčelo, dokud se neprohřál interiér. No, ono to drnčení na našich silnicích není nic až tak zajímavýho ;-\

Jinak se těším na další recenzi.

"-- skrytý --" 21.11.2010  20:36

« Re: Re: Motor

Tak garáž je garáž. To je super. Náš Megy také šťastie nemá. Občas ho strčím otcovi do garáže. Tam ho aj umývam aj servisujem (teda čo sa dá). teraz budem meniť letné za zimné kolesá. Urobím nejaké fotky a dám do recenzie.
        Môžeš mi napísať čoho sa týkala zvolávacia akcia a prečo ti prehrávali software riadiacej jednotky a čo bolo s prednými pružinami?
        Dík.

DanV 22.11.2010  09:06

« Re: Re: Motor

Ohledně tý svolávací akce... jedna z nich se mě netýkala (takže jsem po tom nepátral) a ta druhá byla, pokud si správně pamatuju, jen přehrání softwaru řídící jednotky.

foto Brazdin

Brázdin 20.11.2010  18:16

parádní recenze

Opravdu skvělá recenze! Ale ten tvůj rezavý výfuk mně také dostal. Teď jsem prodával mého Avensise skoro po 8 letech a 200tis.km a měl výfuk téměř jako nový. Na tvé fotce vypadá výfuk jako zralý na výměnu. Jsem už měsíc také mjitelem Megana Grandtoura III (viz má recenze), tak snad výfuk něco vydží. Dávám zasloužených 3x 10bodů. Ať ti to jezdí !

DanV 21.11.2010  17:13

« Re: parádní recenze

Jo jo, koukal jsem. Výfuk zatím drží a snad ještě pár let vydrží.
      Při přezouvání pneumatik jsem tentokrát neokouněl, co dělá mechanik, ale šel jsem si koupit novou zimní bundu (radši jsem měl koukat :-) ), takže jsem spodek auta neviděl.
      Tak ať ti taky jezdí.

foto Eto

Eto 22.11.2010  21:46

Barva

Moc hezké auto, možná ve světlejší a výraznější barvě by ještě více vyniklo.

DanV 23.11.2010  09:59

« Re: Barva

Dík. Možná jo, ale když jsme vybírali barvu, tak se nám nejvíc líbila oranžová metalíza, ale ta se dává jen na kupé. Tak jsme se nakonec rozhodli pro tuhle základní modrou.

"-- skrytý --" 24.11.2010  17:58

Výfuk

V pondelok som menil letné pneu za zimné a pri tej príležitosti som si aj popozeral výfuk. Má také hrdzavé fliačky ale inak nič hrozné. (viď foto v mojej recenzii) Že by to bolo najazdenými kilometrami?.

DanV 09.12.2010  12:51

« Re: Výfuk

No já nevím... aby takhle vypadal výfuk po 20 tisících... teď máme najeto 40 tisíc a zatím drží. budu muset mrknout pod auto, jak vypadá teď.

foto Avik-CZ

Avik_CZ 29.09.2011  22:42

Moc příjemné čtení

Ahoj, recenzi jsem četl už i dříve, hodnocení ode mne máš maximální. Líbí se mi, že ji průběžně aktualizuješ, přidáváš novinky i fotky. Auto je hezké, manželka sympatická a celkově tvoříte fajn pohodovu trojici :yes: ;-). Takových recenzí tu na serveru moc není. Držím palce, ať to vše funguje i dál, a třeba někdy na benzínce, na cestách nebo někde jinde na viděnou. vrrrrruuuurmmmmm :-) Avik

DanV 30.09.2011  16:07

« Re: Moc příjemné čtení

Ahoj a velký dík. Asi mám v životě štěstí :-)
      Cruze je taky pěknej, hatchback by teď taky asi byl ve výběru. Tenkrát ještě bohužel nebyl...
      Pokud přidáš ještě nějaký fotky interiéru, tak tě taky rád ohodnotím. Teď to ale radši dělat nebudu ;-)