Volkswagen Tiguan Sport & Style 2,0T *Hrátky s PlastiDip*

Volkswagen Tiguan, foto 1 Volkswagen Tiguan, foto 1 Volkswagen Tiguan, foto 2 Volkswagen Tiguan, foto 3 Volkswagen Tiguan, foto 6 Volkswagen Tiguan, foto 9 Volkswagen Tiguan, foto 15 Volkswagen Tiguan, foto 16
Volkswagen Tiguan, foto 17 Volkswagen Tiguan, foto 18 Volkswagen Tiguan, foto 19 Volkswagen Tiguan, foto 20 Volkswagen Tiguan, foto 21 Volkswagen Tiguan, foto 22 Volkswagen Tiguan, foto 24 Volkswagen Tiguan, foto 25 Volkswagen Tiguan, foto 26 Volkswagen Tiguan, foto 27 Volkswagen Tiguan, foto 28 Volkswagen Tiguan, foto 29 Volkswagen Tiguan, foto 30 Volkswagen Tiguan, foto 31 Volkswagen Tiguan, foto 32 Volkswagen Tiguan, foto 33 Volkswagen Tiguan, foto 34 Volkswagen Tiguan, foto 35 Volkswagen Tiguan, foto 36 Volkswagen Tiguan, foto 37 Volkswagen Tiguan, foto 38 Volkswagen Tiguan, foto 39 Volkswagen Tiguan, foto 40 Volkswagen Tiguan, foto 41 Volkswagen Tiguan, foto 42 Volkswagen Tiguan, foto 43 Volkswagen Tiguan, foto 44 Volkswagen Tiguan, foto 45 Volkswagen Tiguan, foto 46 Volkswagen Tiguan, foto 47 Volkswagen Tiguan, foto 48 Volkswagen Tiguan, foto 49 Volkswagen Tiguan, foto 50 Volkswagen Tiguan, foto 51 Volkswagen Tiguan, foto 52 Volkswagen Tiguan, foto 53 Volkswagen Tiguan, foto 54 Volkswagen Tiguan, foto 55 Volkswagen Tiguan, foto 58 Volkswagen Tiguan, foto 59 Volkswagen Tiguan, foto 60 Volkswagen Tiguan, foto 61 Volkswagen Tiguan, foto 62 Volkswagen Tiguan, foto 63 Volkswagen Tiguan, foto 64 Volkswagen Tiguan, foto 65 Volkswagen Tiguan, foto 72 Volkswagen Tiguan, foto 73 Volkswagen Tiguan, foto 74 Volkswagen Tiguan, foto 75 Volkswagen Tiguan, foto 76 Volkswagen Tiguan, foto 77 Volkswagen Tiguan, foto 78 Volkswagen Tiguan, foto 79 Volkswagen Tiguan, foto 82 Volkswagen Tiguan, foto 83 Volkswagen Tiguan, foto 84 Volkswagen Tiguan, foto 85 Volkswagen Tiguan, foto 86 Volkswagen Tiguan, foto 87 Volkswagen Tiguan, foto 88 Volkswagen Tiguan, foto 89 Volkswagen Tiguan, foto 90 Volkswagen Tiguan, foto 91 Volkswagen Tiguan, foto 92 Volkswagen Tiguan, foto 93 Volkswagen Tiguan, foto 94 Volkswagen Tiguan, foto 95 Volkswagen Tiguan, foto 96 Volkswagen Tiguan, foto 97 Volkswagen Tiguan, foto 98 Volkswagen Tiguan, foto 99 Volkswagen Tiguan, foto 100 Volkswagen Tiguan, foto 101 Volkswagen Tiguan, foto 102 Volkswagen Tiguan, foto 103 Volkswagen Tiguan, foto 104 Volkswagen Tiguan, foto 105 Volkswagen Tiguan, foto 106 Volkswagen Tiguan, foto 108 Volkswagen Tiguan, foto 109 Volkswagen Tiguan, foto 110 Volkswagen Tiguan, foto 111 Volkswagen Tiguan, foto 112 Volkswagen Tiguan, foto 113 Volkswagen Tiguan, foto 121 Volkswagen Tiguan, foto 122 Volkswagen Tiguan, foto 123 Volkswagen Tiguan, foto 124 Volkswagen Tiguan, foto 125 Volkswagen Tiguan, foto 126 Volkswagen Tiguan, foto 127 Volkswagen Tiguan, foto 128 Volkswagen Tiguan, foto 129 Volkswagen Tiguan, foto 130 Volkswagen Tiguan, foto 131 Volkswagen Tiguan, foto 132 Volkswagen Tiguan, foto 133 Volkswagen Tiguan, foto 134 Volkswagen Tiguan, foto 135 Volkswagen Tiguan, foto 137 Volkswagen Tiguan, foto 138 Volkswagen Tiguan, foto 139 Volkswagen Tiguan, foto 140 Volkswagen Tiguan, foto 141 Volkswagen Tiguan, foto 142 Volkswagen Tiguan, foto 143 Volkswagen Tiguan, foto 144 Volkswagen Tiguan, foto 145 Volkswagen Tiguan, foto 147 Volkswagen Tiguan, foto 148 Volkswagen Tiguan, foto 149 Volkswagen Tiguan, foto 150 Volkswagen Tiguan, foto 151 Volkswagen Tiguan, foto 152 Volkswagen Tiguan, foto 153 Volkswagen Tiguan, foto 154 Volkswagen Tiguan, foto 156 Volkswagen Tiguan, foto 157 Volkswagen Tiguan, foto 158 Volkswagen Tiguan, foto 159 Volkswagen Tiguan, foto 160 Volkswagen Tiguan, foto 161 Volkswagen Tiguan, foto 162 Volkswagen Tiguan, foto 163 Volkswagen Tiguan, foto 164 Volkswagen Tiguan, foto 165 Volkswagen Tiguan, foto 166 Volkswagen Tiguan, foto 167 Volkswagen Tiguan, foto 168 Volkswagen Tiguan, foto 169 Volkswagen Tiguan, foto 170 Volkswagen Tiguan, foto 171 Volkswagen Tiguan, foto 172 Volkswagen Tiguan, foto 173 Volkswagen Tiguan, foto 174 Volkswagen Tiguan, foto 175 Volkswagen Tiguan, foto 177 Volkswagen Tiguan, foto 178 Volkswagen Tiguan, foto 179 Volkswagen Tiguan, foto 180 Volkswagen Tiguan, foto 182 Volkswagen Tiguan, foto 183 Volkswagen Tiguan, foto 185 Volkswagen Tiguan, foto 186 Volkswagen Tiguan, foto 187 Volkswagen Tiguan, foto 188 Volkswagen Tiguan, foto 189 Volkswagen Tiguan, foto 190 Volkswagen Tiguan, foto 191 Volkswagen Tiguan, foto 192 Volkswagen Tiguan, foto 193 Volkswagen Tiguan, foto 194 Volkswagen Tiguan, foto 195 Volkswagen Tiguan, foto 196 Volkswagen Tiguan, foto 197 Volkswagen Tiguan, foto 198 Volkswagen Tiguan, foto 199 Volkswagen Tiguan, foto 200 Volkswagen Tiguan, foto 201 Volkswagen Tiguan, foto 202 Volkswagen Tiguan, foto 203 Volkswagen Tiguan, foto 204 Volkswagen Tiguan, foto 205 Volkswagen Tiguan, foto 206 Volkswagen Tiguan, foto 207 Volkswagen Tiguan, foto 208 Volkswagen Tiguan, foto 209 Volkswagen Tiguan, foto 210 Volkswagen Tiguan, foto 211 Volkswagen Tiguan, foto 212 Volkswagen Tiguan, foto 213 Volkswagen Tiguan, foto 214 Volkswagen Tiguan, foto 215 Volkswagen Tiguan, foto 216 Volkswagen Tiguan, foto 217 Volkswagen Tiguan, foto 218 Volkswagen Tiguan, foto 219 Volkswagen Tiguan, foto 220 Volkswagen Tiguan, foto 221 Volkswagen Tiguan, foto 222 Volkswagen Tiguan, foto 223 Volkswagen Tiguan, foto 224 Volkswagen Tiguan, foto 225 Volkswagen Tiguan, foto 226 Volkswagen Tiguan, foto 227 Volkswagen Tiguan, foto 228 Volkswagen Tiguan, foto 229 Volkswagen Tiguan, foto 230

Přezdívka auta Jerry Rok výroby 2010 Koupeno nové najeto [km]:128000 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 4 objem [cm3]: 1968 výkon [kW]: 103 / 125 * kroutící moment [Nm]: 320 / 400 * zrychlení 0-100 km/h [s]: 9.9 maximální rychlost [km/h]: 189 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 / 18 * zavazadlový prostor [l]: 470 pohon kol: 4x4 spotřeba [l/100km]: 7.3 / 6.6 *

VW Tiguan Sport & Style 2,0T 4Motion - 103kW (140k), 6stupňová (Bílý)
******************
Jméno : Jerry
Datum narození : 18.02.2010

Najeto : 128 000 km
***********************************
Řazení dle manuálu VW ! ( Ekonomický provoz )
00-20---Km/h = 1 Stupeň

Úspěchy:
Dne 19.12.2010 Jerry vyhrál 1.Místo VW Bowling Fantomas CUP
Viz. Foto

Design
Tiguan stojí hrdě na svých kolech - a to oprávněně: Protažený kryt motoru. Rovný přední sloupek. Široké podběhy. Svou sílu demonstruje nový Tiguan působivým způsobem. Kolem této koncentrované síly neprojde nikdo bez povšimnutí - ať už po ulici nebo v terénu.

Design offroad - přední partie s nájezdovým úhlem až 28°
Tiguan "Sport & Style" je ideální pro všechny, jejichž terénem je město. Se svou speciální přední offroadovou partií si bez námahy poradí i s většími nájezdovými úhly až do 28° a zajistí tak požitek z jízdy. Důležité detaily jako je ochrana spodku pohonné jednotky při tom zajistí ještě větší volnost a autentický design offroad.

Pět hvězdiček v nárazovém testu NCAP
Tiguan není jen jedním z nejoblíbenějších, ale také jedním z nejbezpečnějších vozidel ve své třídě. To potvrdily nezávislé osoby provádějící testy v USA a v Evropě, které udělily vozu Tiguan maximální počet bodů ve třech nezávislých nárazových testech. Pět hvězdiček, nejlepší možné hodnocení, získal tento vůz v testu US-NCAP (New Car Assessment Program) při čelním a bočním nárazu z hlediska ochrany cestujících pro řidiče a spolujezdce. Při hodnocení vlastností vozu v případě, že dojde k jeho převrácení, obdržel nejprodávanější vůz SUV v Evropě čtyři hvězdičky. Celkově bylo riziko poranění osob ve vozidle hodnoceno jako velmi nízké.

Jednoduše přepnout
Stisknutím tlačítka se aktivuje jízdní program offroad a tím také různé asistenční systémy. Asistent pro jízdu ze svahu zajišťuje optimální kontrolu rychlosti při klesání. Podpora při rozjezdu zasahuje do managementu motoru a šetří spojku. Plochá charakteristika plynového pedálu umožňuje jemnější dávkování točivého momentu. Citlivý systém ABS je zárukou optimálního brzdného účinku na nezpevněném povrchu. Nikdy nebyla jízda offroadem jednodušší!

Jeden za všechny
Podvozek vozu Tiguan je konstruovaný tak, že si dokonale poradí s různými povrchy: Permanentní pohon všech kol 4MOTION rozděluje veškerou sílu optimálně mezi přední a zadní nápravu a také mezi kola na každé nápravě. Odchylky jsou systémem identifikovány a odpovídajícím způsobem vyrovnány během zlomků sekundy. Při nízkém momentu zrychlení dojde automaticky k přepnutí na přední pohon, který šetří pohonné hmoty.

Prostor
Ačkoli nový Tiguan vypadá zvenčí velmi kompaktně, jeho zavazadlový prostor má objem 470 litrů a lze jej po sklopení zadního sedadla zvětšit na 1.510 litrů. Tak vzniká flexibilní koncepce prostoru, která díky mnoha inteligentním řešením, jako je například střední loketní opěrka s odkládacím boxem, držáky nápojů a 12voltová zásuvka, nabízí spoustu prostoru.

Sport
Sportovní design přední partie se spodním plechem, který je hodně protažený dolů, nadchne už před jízdou. Jakmile se nastartuje, postará se podvozek s tlumiči o mrazení kolem žaludku. Sériově dodávaný pohon všech kol 4MOTION přenáší výkon motoru, který dosahuje až 103 kW (140 k).

Síla
Výrazný design onroad s chromovanými lamelami na ochranné mřížce chladiče, chromované střešní lišty a ztmavená okna odrážejí dynamiku Tiguanu ?Sport & Style? i po stránce vzhledu.

Styl
Elegantní dojem pokračuje i v interiéru: Přední sportovní sedadla a volant s hliníkovým dekoračním prvkem se postarají o to, abyste měli sportovního ducha vozu dokonale pod kontrolou.

Proč zrovna Tiguan ?
Vždy jsem chtěl 4x4 a nejlépe aby to bylo ještě SUV ,ale nikdy nebyla příležitost si takové auto pořídit . Měl jsem už asi před 3 lety vyhlídlou Chevrolet Captivu ,byl jsem se sní i svést . Potom se mi zalíbil Mitshubischi Outlander ,ale neuspěl . Hyundai Santa Fe tak stím jsem byl velice spokojen jak vzhledově tak i cenově . Po tomhle uběhly 3 roky a naše Fabie dosloužila . To byl čas na výběr našeho budoucího vozítka . Když už jsme byli rozhodlí pro volbu Škoda Yeti 4x4 ,který byl v plné výbavě a už byl udělán i ceník tak najedou přišla informace od známých že je možnost slevy na VW Tiguan . Neváhal jsem ani vteřinu jelikož to byl můj sen ,ale byl cenově nedostupný . Yeti šel do koše a ihned se pracovalo na ceníku pro Tigiho . Musel jsem se sice trochu držet při zdi nešlo by to v plný výbavě jak Yeti ale teď jsem nejspokojenější člověk na světě a jsem rád zatím mi nic nechybí .

Tiguan se mi líbil již od konceptu ,ale nebyl důvod si ho pořídit . Do teď jsem jezdil s Fabii která mi dosloužila . Měl jsem půjčeného i Yetiho který mi seděl ,byl velice hravý ,ale to bylo to jediné ,líbil se mi totiž jen někdy . Což na Tiguana vzhledově nemělo žádné auto ! Naftu jsem volil z důvodu jízd na dálku ,používám ho služebně. Jinak si neuvěřitelně vychutnávám Tempomat nastavím si 130 km/h a kopec nekopec furt to jede stejně - Chybí už jen Autopilot :D .
Jinak jsem ho teď obul na zimu na Originál Elektrony 16" s pneumatikami Goodyear Excellence 215/65 R16
A na léto mám připraveny Elektrony 18" s pneumatikami Goodyear F1 GSD-3 235/50 R18 - Bude to mazel !

MOTOR:
Největším překvapením byl ovšem motor. Nový TDI CR je opravdu na hony vzdálený dřívějším TDI PD. Po nastartování o něm uvnitř ani nevíte - žádná známka po sebemenší vibrací a ani hluku. Jinak první 3000 kilometrů jsem auto nijak extra neproháněl - prodejce sice říkal že žádné zajíždění, protože motor je zajížděn už v motorárně na motorové brzdě, takže postačí vyvarovat se prvních 1000 kilometrů zbytečnému vytáčení motoru nad 3500. Ale znáte to, člověk si stejně dá radši pozor (aspoň teda já, když už jsem konečně našetřil na nové auto). Jinak motoru nevadí ani když necháte klesnout otáčky na 1100, pokud máte 1.- 4. převodový stupeň. Na pětku a šestku můžete bez problémů jít na 1500 ot/min (6 = 80km/h). Pružnost je výborná a nad 1750 otáček už je motor opravdu v plné síle a táhne s razancí pověstnou pro TDI. Od 4500 otáček už výkon pomalu klesá, nicméně když je třeba např. při předjíždění, lze ho nechat doběhnout k 5000 ot.min - po tuto hranici ještě silně táhne a ochotně se vytáčí(zvláště na dvojku a trojku je úbytek výkonu neznatelný), nad 5000 ot/min už výkon padá a nic moc se neděje. Omezovač zasahuje při 5400 ot/min.

--------------------------------------------------------------
Výbava navíc :
- Rádio "RCD 510" s CD měničem na 6 CD a barevným dotykovým displejem, přehrává MP3, výkon 4x 20 Wattů, 8 reproduktorů, AUX-IN zdířka na středové konzole, šachta pro kartu SD (pro přehrávání hudby), funkce přehrávání dopravního zpravodajství v celkové délce 4 minut
(Vymontováno a PRODÁNO ! - Nahrazeno RNS510 )

-Zpětná kamera

-Vstup MEDIA-IN pro připojení vnějšího zdroje: USB-paměti, MP3 přehrávače s USB konektorem, ovládání a zobrazení přes rádio nebo navigaci, podporuje audio formáty MP3, WMA, OGG a AAC

-Mlhové světlomety

-Soubor zimní výbavy: vyhřívané přední sedačky, vyhřívané trysky ostřikovačů předního skla

-Ochranný kryt pod motorem
--------------------------------------------------------------

Katastrofální shánění KOL 18" !!!
Měl jsem vyhlídnuté Alu kola 8Jx18 ET35 které byli za solidní cenu z Ostravy. Bez váhání jsem je objednal a zárověn jsem objednal i pneumatiky 235/50 R18 . Asi tak po týdnu kdy měli dorazit kola i pneumatiky tak přirazili jen pneumatiky . Prodejce se omlouval že Alu kola budou příští týden což mně dosti naštvalo a tak jsem začal pátrat po internetu a schanět pěkné kola v uvedeném rozměru . Nakonec jsem našel kola Brock které byli překrásné , ale ať jsem hledal sebevíce nikde nebyli skladem . Tak jsem je také objednal měli také přijít další týden . Po týdnu čekání se mi ozval prodejce s Brocki a řekl že kola z Německa nedovezli takže zase za týden . Druhý den po téhle hrozné zprávě se mi ozvali z Ostravy že kola mají nachystané . Druhý den jsem ihned vyrazil do Ostravy . Přijel jsem přesně na stanovený čas . Měli jsme sraz u Futurumu . Prodejce se mi omlouval že se zdrželi u jiného zákazníka a že přijedou o 30 min později . Nakonec z 30 min bylo přesně 120 min !!!!! Po přijetí jsem se dozvěděl šokující zprávu že kola sice mají ale není to domluvené ET 35 ale 43 ! Já myslel že je zaškrtím ! 2 týdny domlouvání a čekání 120 min a potom taková kudla do zád ! Po další 30 min vysvětlování mi slevili z ceny a garantovali funkčnost , bezproblémového chodu kol v podběhu atd. . Já je nakonec vzal . Ihned po přivezení domů jsem je nechal zkompletovat . Druhý den jsem si pro ně jel do servisu kde na mně číhaly další nástrahy . Dozvěděl jsem se že mi dali špatné středové kroužky na náboj . Takže jsem lítal po celém brně a sháněl přesný kroužek který musel mít z jedné strany 57,1 a z druhé strany 66,6 . Těchto kombinací je několik tisíc a já stejnak neměl štěstí je sehnat . Takže jsem je musel objednat . Dnes už je na nové obuvi kterou budu zajíždět celé léto . (Byli to nervy ! Při tomhle boji několik osob málem přišlo o život )

Tiguan je můj služební vůz:
Budu sním jezdit v práci . Budu se pohybovat v trojúhelníku Brno - Ostrava - Parduice a Trasa Brno-Praha . Měsíčně jezdit +- 5000 km . Takže si mně určo všimněte . :D Budu mít zachvilku hodně zkušenosti s tímhle vozem a podělím se o ně s vámi na tomhle webu a určitě zdokumentuji i fotkami .

Rychlost číslo 6 :
S šestou rychlostí jsem maximálně spokojen ! Je to jak automat jezdím sní bez problému od 70-80 km/h a má tah velice slušný !

Spotřeba:
Většinou se říká že po zajetí až si vše sedne tak spotřeba půjde dolů. U mně to byl opačný efekt . Jak jsem motor zajel tak spotřeba šla nahorů z 6,8 L na aktuálních 7,5 L . Ale člověk si takové auto koupí ,aby si ho užil a ne aby jezdil jak posraný a hrál nějak extra na spotřebu . Ja myslím že jezdím zlatou střední cestou a moje spotřeba bude cca kolem těch 7,5 možná o kapku vyšší . Snažím se na silnici nezavazet ;-)

!!! Nově !!!
Radionavigační systém RNS 510

Navigační systém se pohodlně a účelně obsluhuje pomocí dotekového displeje 6,5?. Trasy rychle vypočítá velmi
výkonný procesor. Display ve formátu 16 : 9 s velkým rozlišením je schopen zobrazovat vícebarevné výřezy z mapy.
Vestavěná DVD mechanika dovoluje přehrávat běžné formáty CD a DVD. Moderní paměťová média jako 30 GB
harddisk a čtečka SD karet umožňuje ukládat a načítat různé datové formáty. Vše v CZ a ovládatelné hlasem !

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zimní testování dne : 04.12.2010
Tak ani Jerry není Nesmrtelný
Dnes jsem vyrazil na pořádné testování . Vše šlo ze začátku úplně skvělě - jezdil jsem s vyplím ASR ,aby auto bylo hravější . Troufl jsem si i dokonce na úplně zasněžené cesty kde žádné auto nejelo a úplně bez jediného problému jsem projel . Vše šlo jedna báseň Jerry byl ve svém živlu !
Po všech těhdle úspěšných srandách jsem se nějak ocitl ve vesničce kde jsme našel kopec označený : "Cesta se v zimním období neudržuje" to byl pro mně úplný rozkaz to vyzkoušet A jak už jsem říkal Jerry se prostě držel jedna radost bez jakéhokoliv zaváhání ,akorát mně omezovala výška podvozku se kterým jsem drhl o sníh ...
Jakmile jsem se vyhrabal nahorů spatřil jsem traktor ,který mněl na sobě řetězi a za sebou vlečku se sněhem . Nějak jsme se tam vyhli a odfrčel dolů . Tak jsem si řekl že se tam taky otočím ,kolem mně byla jen planina téměř . Tak jsem začal couvat vše šlo fajn blá blá blá , Ale najednou ejhle začalo mi hrabat přední kolo . Při zařazení 1 . a pokusu o rozjetí jsem zjistil že je KONEC ! Hrabalo mi Přední levé a Pravé zadní kolo a já ležel na pupku ( je možnost docílit v takové situaci, aby hrabali všechny 4 kola ?) . Zkoušel jsem vše . Vypnot/zapnout ASR , Off-Road , Zpátečka/Jednička , Doleva/Doprava ,ale to byl prostě KONEC ! Zadním kolem jsem se prohrabal až k blátu ,ale nic .! Lehnutí na pupek = KONEC !. Syna jsem vyslal hledat námi potkaný traktor a já se mezi tím pokoušel prohrabat kufrem k Lanu, Tažnému oku a než mně napadlo vytáhnout lopatku tak už jsem slyšel traktor jak je u mně . Chlápek to bral s humorem což mně mile potěšil dokonce mi řekl že by si tam netroufl ani s traktorem padl jsem totiž do jedné z brázd na poli . Vše nakonec dobře dopadlo a já nakonec dorazil domů ...
Závěr : Jerry mně mile potěšil vše bez jediného problému zvládl jen jeho kvality omezuje světlá výška ,ale je to přece jen SUV ... Když si nelehnete s Tigoušem na pupek tak vás NIC ale vůbec NIC nezastaví je to jak na kolejích !
Spotřeba se pohybovala 15-20L/100km
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Spotřeba:
Chorvatsko - Brno 950 Km z toho celkem cca 80 km mimo dálnici. Celá cesta na Tempomat...
Jel jsem furt po dálnici. 15km než jsem najel v Chorvatsku na dálnici, 14km mezi Chorvatskou dálnicí a Slovinskou jsem jel mimo Dálnici a ještě z Rakouské dálnice na Českou 50km .
Celková Průměrná rychlost 105km/h
Spotřeba 6,9 L
3 Lidi v autě a plnej Kufr
Jinak jsem byl v Breli na Makarské Rivieře, jestli znáte .

Hrátky s PlastiDip: Viz.Foto
Tak jsem si hrál s Sprejem PlastiDip. Koupíl jsem si ho za účelem že si vylepším přední masku a při nejhorším to zase odstraním, protože tento sprej má výhodu že je gumový a jde kdykoliv odstranit bez poškození .... A když jsem byl v tom tak jsem vzal i zadní písmenka na kufru :) Barva je Černý Mat a jsem neuvěřitelně spokojen :))))))))) Supér :)
No a ještě jsem přidělal do masky Tahokov (mřížka s malinkými dirkami) proti kamínkům.

Jakmile získám další zkušenosti s Jerrym, tak samozřejmě budu informace ,fotky a postřehy doplňovat.

- Předehřívání motoru ! - ihned po startu v mrazu fouka teplý vzduch do kabiny . To je naprostý zázrak u nafty ! Za tohle mimořádně děkuji VW . Protože jiné lidi co znám tak musí startovat dlouho před tím než vyjedou ,aby bylo teplo nebo musí ujet kus cesty ,což ja přijdu brnknu a ihned je teplo . Podotýkam že nemám přídavné topení ! Je to standart u Tiguana u nafty .
- 4x4
- CR - Velmi Tichý
- Minimální náklony kabiny v zatáčkách
- Zpětná kamera
- Interiér - dílenské zpracování, materiály, detaily, prostornost, přehledný
- Síla motoru
- Brzdy
- Bezva muzika
- Spotřeba je celkem solidní na 4x4
- Zpracování - detaily - Luxus
- Když vás život přestane bavit tak se můžete projet za 49,9L/100km :-D

- chybí plnohodnotné denní svícení

Ale jinak mně auto plně vyhovuje a všem bych ho doporučil !

Zatím žádné až na maličkost ,že když v mrazu nastartuji tak než se ohřeje tak neco silně píská . Budu řešit v servise .
- Prý to má předehřívání motoru tak to to dělá .

-Čauvec dnes jsem asi po 5 mesících od koupě Jerryho přišel na to že mi nesvítí podsvícení tlačítek střešního světla . Doteď jsem jezdil v domnění že to svítit nemá . Nakonec jsme to rozdělali a zjistili že chytré hlavy z VW mi zapomněli dat 1 drátek který napájí toto podsvícení . Takže jsem si ho musel sám natáhnout a zapojit . Teď už vše OK . Dokonce ze stropu svítí 2 diody až na řadící páku . Celkem zajímavé
Všichni co máte Tiguana se ujistěte že vám tyto tlačítka svítí .

-Při přezouvání pneumatik jsem zjistil že experti v servisu když mi měnili olej tak sundávali plech zespodu motoru a jaksi ho zapomněli pak dotáhnout .... A tak mi tam šíleně rezonoval a málem i dokonce upadl tak jsem si musel lehnout pod auto a sám si ho přišroubovat !!!

- Ahojte tak jsem jel do servisu v pátek ohledně vibrací na, které jsme si už delší dobu stěžoval . Nechal jsem jim Jerryho od rána do 16:30 a jak jsem si pro něj přišel tak jsme zjistil : že prolezli celé auto od výfuku k chladiči ,povyvažovali kola a já nevím co ještě a nakonec mi řekli že musí vyměnit Kardan . Takže ho objednali a za cca týden jdu na výměnu . Ještě že je auto v záruce ...

Prodejce : Top Centrum Hodonín
Maximální spokojenost - ochota .
Čekání 3 měsíce a stejnak přišlo o 14 dní později ,ale prý na dobré auto se čeka říkaly.
Naštvala mě nálepka přes cele okno Top Centrum ,musel jsem ji slepit kvůli dělání folii ,trvalo mi to asi půl dne a zuřil jsem , každé pismenko totíž je nalepeno zvlášt a drží to jak přirostlí .

Úpravy které jsem provedl :

- Obutí Alu kol na léto 18"
- Výměna žárovek standartních za Osram Night Breaker = Svítivost 90% větší , 10% bělejší , o 35m delší svítivost .
- Výměna rámečků SPZ za chromové - ty už jsem zahodil = začali se loupat ! Fůůůj
- Slepení Motorizace
- Slepení všech reklam od prodejce
- Nalepení názvu Jerry
- Zafóliování oken , průhledné fólie na zrcátka a na zadní blatník = ochrana proti kamínkům .
- Výměna Potkávaček i Parkovaček
- Výměna rámečků SPZ za Černé s názvem Czech Republic
- Montáž Navigace RNS 510
- R-Line Volant
- HF Premium
- Funkce Corner mlhovek
- Odstranění glingání pásů
- Automatické zamykání po rozjetí
- Ochrané lišty bočních dveří v černé barvě (Strhnuto, koupeny nové z BMW X5)
- Podložky pod kola ( 10 mm )
- Nová kratší originální Anténa
- Sportovní K&N Filtr
- Samolepka na 3. Brzdovém světle
- Výměna čelního skla a instalace čidla na světla a stěrače
- Nová přední Maska
- LED osvětlení SPZ
- Sprej PlastiDip - Přední maska a Písmenka na kufru

Plánuji :

- Jiné světla

18.9.2012 22:21

Hrátky s PlastiDip

Tak jsem si hrál s Sprejem PlastiDip. Koupíl jsem si ho za účelem že si vylepším přední masku a při nejhorším to zase odstraním, protože tento sprej má výhodu že je gumový a jde kdykoliv odstranit bez poškození .... A když jsem byl v tom tak jsme vzal i zadní písmenka na kufru :) Barva je Černý Mat a jsem neuvěřitelně spokojen :))))))))) Supér :)

25.6.2012 23:21

Příprava na Léto 2012, Voskování a kompletní úklid

Dnes jsem celý den věnoval přípravě Autíčka na Léto. Věnoval jsem mu plnou péči. Umytí, Navoskování, Načernění gum atd...

22.6.2012 00:47

Konec Pneumatik a zkouška Rezervy

Tak dnes jsem opravdu děkoval bohu že vozím rezervu.
Před týdnem jsme si objednal nové pneumatiky na léto a dnes jsem byl rád že je mám.
Těsně před vjezdem do tunelu se mi rozsvítila kontrolka tlaku v pneumatikách ... Na konci tunelu jsem už vyjížděl na úplně prázdné gumě jen na ráfku.
Pneumatika úplně na odpis. Takže jsem využil rezervu a v servisu jsme musel nahodit nové letní pláště.
Nikdo neví co se stalo ale v po sundání bylo v pneumatice tak 2 hrsti vydrolené pneumatiky.

Jinak nikomu už momentálně nedoporučuji pneumatiky : Goodyear F1 GSD-3 235/50 R18 , jsou hlavně velmi hlučné no a nemám sněmi dobré zkušenosti.
Teď jsem obul : Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 , první poznatky jsou parádní. Minimální hluk a zatím jsou tedy nové, ale jsou pohodlnější

16.5.2012 22:51

Nová Přední Maska

Po dlouhé době cca roce se mi podařilo objevit masku, kterou jsem strašně dlouho hledal ...
Furt jsem slýchal jak se vyrábí jen a jen v Německu na zakázku a za nelidské peníze a až teď se mi je podařilo sehnat přes jedno člověka z Německa za rozumnou cenu.
Jsem spokojen :-)
Viz.Foto

1.5.2012 15:02

Vyměněn Filtr K&N

Tak jsem už zas na letní sezonu nachystal filtr K&N a originální schoval na horší časy (zimu) :-)
Do pokoření hranice 100 000 už chybí jen 800 km.
Odhadem do 3 dnů je pokořeno...

22.2.2012 23:55

2. Narozeniny

Dne 18.2.2012 Jerry oslavil 2. Narozeniny a to bez nehod a bez poruch :) Jupíí. Najeto 96 000 Km
Vše Nejjj .

11.10.2011 15:58

K&N Filtr

Dnes jsem vytáhnul K&N Filtr jelikož končí letní sezona vyčistil jsem ho a připravil na Jaro. Byl uplně humusoidně černej :-/ a to po najetí 16 Tis. Km

18.9.2011 01:20

Samolepka na 3. Brzdovém světle

Tak jsem se dnes konečně odvážil a nalepil Samolepku na 3. Brzdové světlo. Byl to ceĺkem porod :-D. Už jsem rád že to tam je :-)

29.8.2011 13:07

7x

Po sedmé jsem pokořil 10 000 km :) Nyní svítí 70 000 km a snad to takhle šťastně a dobře půjde dále :)

19.7.2011 23:30

Celková Průměrná rychlost 105km/h
Spotřeba 6,9 L
3 Lidi v autě a plnej Kufr
Jinak jsem byl v Breli na Makarské Rivieře, jestli znáte .
No a ceny Nafty byli:
Nejlevnější: Slovinsko : 29,60 Kč
Chorvatsko : 30,50 Kč
Rakousko: 33 Kč

20.3.2011 16:54

Přezuto na Letní a K&N Filtr

Dnes jsem přezul na Letní a vložil K&M Filtr.
Momentálně řeším středy do Alu kol protože moje půodní jsou poškozené a nové nemohu najít kde koupit :(

17.1.2011 20:44

Zku*vený náklaďák ! Tragédie

Dnes jsem jel kolem Brněnské spalovny a předjížděl jsem náklaďák a v tom z ničeho nic vylítl z něj obrovský kamen, trefil mně do kapoty a z ní se odrazil do čelního okna - byla to obrovská rána . Po zastavení jsem zjistil že na kapotě mám rýhy až na plech - prostě lak pryč - viz. foto a v okně mám několik prasklin . Teď mi prosím poraďte někdo co stím ? Jak postupovat dál ? Díky

28.12.2010 20:46

Nová kratší originální Anténa

Tak jsem koukal a brouzdal po internetu a našel novou anténu ...
Je to originální anténa VW, zatím jsem ji jinde neviděl, ale prý se dává na Superba 2.
Je kratší a podle mně velice povedená mně se líbí, co vy na to ?
A signálem je na tom stejně ...
Viz. Foto můj žralok na střeše (GPS,GSM,FM)

19.12.2010 20:53

Bzenec - Brno = 7,3L/100km = Sport Jízdy :)

Dnes výlet do Bzence na Bowling Fantomas CUP, který jsem zcela nečekaně vyhrál a tak vás zvu na 19té Kolo :http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=26&t=178868&p=2016896#p2016896

Při cestě zpět Bzenec-Brno jsem spěchal dom a tak jsem tomu opravdu dával co to šlo, u Bzence byl sníh na silnici, ale já neměl jediný problém - jak na kolejích . Při předjíždění otáčky i do 4 000 ot./min. Prostě jsem se opravdu vyřádil nebyl nikdo koho bych nepředjel na dálnici jsem nastavil 3 250 ot./min a furt levej až dom . Ještě jsem se zastavil na wapku protože jsem byl jak prasátko no a tak jsem si proklikával Dota a blik co to Nevidím spotřeba : 7,3 L . Řekl bych že je to naprosto úžasné ... Nemohu věřit vlastním očím .
A myslím že jsem si už hodně zvykl na tento motor a dokážu ho celkem efektivně využívat.
( je pravda že tam bylo i hodně nepřehledných úseků nebo plná čára = tak to jsem v tu chvílí jel eko jízdu )

4.12.2010 15:22

Tak ani Jerry není Nesmrtelný

Jakmile jsem se vyhrabal nahorů spatřil jsem traktor ,který mněl na sobě řetězi a zasebou vlečku se sněhem . Nějak jsme se tam vyhli a od frčel dolů . Tak jsem si řekl že se tam taky otočím ,kolem mně byla jen planina téměř . Tak jsem začal couvat vše šlo fajn blá blá blá , Ale najednou ejhle začalo mi hrabat přední kolo . Při zařazení 1 . a pokusu o rozjetí jsem zjistil že je KONEC ! Hrabalo mi Přední levé a Pravé zadní kolo a já ležel na pupku ( je možnost docílit v takové situaci, aby hrabali všechny 4 kola ?) . Zkoušel jsem vše . Vypnot/zapnout ASR , Off-Road , Zpátečka/Jednička , Doleva/Doprava ,ale to byl prostě KONEC ! Zadním kolem jsem se prohrabal až k blátu ,ale nic .! Lehnutí na pupek = KONEC !. Syna jsem vyslal hledat námi potkaný traktor a já se mezi tím pokoušel prohrabat kufrem k Lanu, Tažnému oku a než mně napadlo vytáhnout lopatku tak už jsem slyšel traktor jak je u mně . Chlápek to bral s humorem což mně mile potěšil dokonce mi řekl že by si tam netroufl ani s traktorem padl jsem totiž do jedné z brázd na poli . Vše nakonec dobře dopadlo a já nakonec dorazil domů ...
Spotřeba se pohybovala 15-20L/100km

3.12.2010 19:31

1. Foto před zimním testováním

Tak jsem dorazil na místo kde budu provádět všelijaké testy a doplnil ho jednou fotkou před chaloupkou . Zítra se pouštím do prvního testování kde pořídím mnoho fotek a snad i video a určitě mnoho skušenosti ...

13.11.2010 14:01

Servis - Výměna Kardanu !

3.11.2010 17:51

Zimní testování - Prosím o rady !

Ahoj tuto zimu bych chtěl Jerryho trochu víc prohnat a tak vás prosím kde v Brně a okolí ho pořádně otestovat a zahrabat ho až po uší do sněhu a udělat mu prostě pořádnou stezku odvahy ;-)
Všechny návrhy příjmám a pokusím se i to testování zdokumentovat jak Videm tak i fotkami :yes:
Prostě pište kde by jste nejraději viděli se prokousávat Jerryho terénem a sněhem . Dík :yes:
(při nejhorším mám už i koupené řetězy tak bych je taky rád vyzkoušel >:-[] )

31.10.2010 21:20

Zimní sezona ...

Tak jsem dnes přezul na zimní a zárověn stím jsem zase musel dolaďovat chybi jiných ...
- Byla uvolněná střešní anténa a zatýkalo mi do sřechy - musel jsme sundat zadek stropu a anténu přitáhnout ...
- Po návštěvě v servise kvůli výměně oleje , mi sundávali spodní kryt aby mohli vyměnit olej a jaksi ho zapomněli dotáhnout a tak mi tam rezonoval a dokonce i málem upadl , tak jsem si musel lehnout pod auto a sám si ho dotáhnout ... - HRůůůůůZa !!!

17.10.2010 18:35

Konečně podložky 10mm pod kola !

Tak jsem po dlouhých domluvách a čekání naštěstí velice spokojen což mně překvapuje . Podložky došli na fous přesně vyrobené , krásně zapadají a auto s nimi vypada celkově lépe a to i jízdní vlastnsti v zatáčkách .

10.10.2010 15:43

Vrut v kole ? Když i v pneuservisu udělají chybu tak na koho se spolehnout ?

Dnes jsem lítal jen po Brně a různě vyřizoval a když už jsem se vracel domu tak najednou mi začalo celé auto vibrovat .
Ihned jsem zastavil a jak jsem vystoupil a obešel auto tak se mi něco blísklo od zadniho pravého kola a on to byl vrut ! V tu chvíli jsem myslel že nějakýho hajzla zabiju ! Myslel jsme si že mi to tam někdo našrouboval , ale nakonec jak jsem stím dojel do servisu tak to byl uplně malinky vrut takže jsem ho mohl někde přejet ,nebyl naštestí ani skrz . Což mně velice zase potěšilo . Ale když to kolo nasazovali zase zpět tak mi špatně nasadili středový kroužek a tím pádem mi kolo zase vibrovalo jak jsem vyjel ze servisu což jsem nemohl pochopit . Po 2 dnech jsem to vzal do svých rukou a kolo sundal a vše jsem musel napravit . Teď už to je snad vše v pohodě ...

1.10.2010 21:38

Novinka - premiéra ! Lišty

Dnes jsem nalepil ochrané lišty na boky Jerryho v černé barvě - chtěl bych od každého slyšet prosím názor na vzhled auta atd. co říkáte na tyto lišty - já sám nevím co si o tom mám myslet jsem takový zatím zaskočený ...
Pište do Diskuse . Dík

19.9.2010 11:22

S GHOSTEM

Když už mám bílého Ghosta a Bílého Tigiho tak jsem jim musel udělat společnou fotku ... :)

17.9.2010 22:32

Nová laťka 30 333 KM !

Tak už mám zasebou 30 333 KM , auto šlape jak hodinky . NO PROBLEM ! Fotka v galerii

16.9.2010 23:05

Řečkovice Wapka

Dnes jsem jel otestovat na Thomasinovo doporučení Wapku v Řečkovicích . Po celou dobu co jsme tam byli tak nikdo nedojel takže jsem měl klídek a nikdo mně nehonil . Dostal jsem kýbl s houbou a celé auto jsem si vyleštil od špíny v ruzných ohybech a všechny paprsky kol . Byl tam velice příjemný chlapík který mi vše vysvětlil a ukázal . Ješte mi nakonec dal stšrku na kapky abych si otřel např. z kapoty . Jerry je nyní čistčí než v salonu ! Všem doporučuji jsme spokojený . :yes:

7.9.2010 21:42

Probliknutí kontrolky Závady elektronické ruční brzdy

Dnes jsem valil z obchodu domů a na budíkách mi při 100 km/h problikla kontrolka Závady elektronické ruční brzdy . Tak jsem se velmi vylekal co se děje svítila cca 5s a pak zhasla a poté už po nějaké závadě žádné památky . Prostě nesmyslně a bezdůvodně - vše funguje jak má . Tak momentálně nevím co si o tom mám myslet ...

2.9.2010 21:43

Nové úpravy v programání

- Funkce Corner mlhovek
- Odstranění glingání pásů
- Automatické zamykání po rozjetí

30.8.2010 22:38

Fotky z uměleckého parkování

Je menší pravděpodobnost že si takhle o mně nějaký ňouma o mně opře dveře nebo při vyjíždění a najíždění nárazník :D

30.8.2010 00:39

Výměna oleje při 27 000 km

Tak jsem namířil do servisu s ujetými 27 000 km které jsou z 85 % po dálnici . Servis proběhl bez problému a už se na mně těší až přijedu zase snad jen na další olej :D Vše zatím šlape jak má ...

19.8.2010 22:47

Nablískanej !

Dneska jsem vyrazil na wapku, jelikož manželka měla volno tak mě tam mohla dovést . A začlo se , s opatrným našlapováním na moji zlomenou nohu jsem umyl celé auto , nenašel bych 1mm kde by nebylo umyto :) . Po doražení domů jsem doleštil interiér jelikož byl trochu dohňápanej od ruk jak se montovalo ... . Teď stoji v garáži celej nablískanej a čeká na mně jak se uzdravím abych ho pořádně protáhl .

18.8.2010 19:45

Nové Fotky

Odteď už budou vkládany fotky s novým interiérem . :)

17.8.2010 22:09

Jerry se podrobil úpravami !

Tak už se to stalo . Dnes jsem zajel za člověkem a po dlouhé domluvě jsme se na to dnes už konečně vrhli .
Změny které jsme provedli :
Vložili jsme : - Navigaci RNS 510
- Volant R-Line
- HF Premium
- Naprogramování dalších funkcí

17.8.2010 22:00

Copak ve VW zapomněli ?

Všichni co máte Tiguana se ujistěte že vám tyto tlačítka svítí .

11.8.2010 23:19

Dárek pro Jerryho do interiéru :D

V úterý dostane Jerry dárek za to že je tak trpěliví ,dostane nové příslušenství do interiéru :-) viz. vám nafotím a povím až ve středu asi - nechci aby se to dozvěděl je to překvápko přece ! >:-[] :yes: :yes:

14.7.2010 00:02

Dojezdy !

Jsem si nejak hodne uz dovolil kdyz jsem hledal benzinku a skoncilo to tak ze jsem ji nenasel a s dojezdem 5KM jsem musel akutne natankovat na nejake ktera tak tak stala :( . To same si stalo i o 2 tydny pozdeji ale tentokrat s dojezdem 15km nastesti . A ted po ujetí 22222 KM jsem udelal fotku a nezklamu vas nadrz sviti a dojezd je 25 km :D . Po nafoceni jsem zamiril k pumpe s dojezdem 10 km . :D

5.7.2010 18:55

Doplněno : Foto Interiéru

Konečně se mi vyskytl chvilku čas a tak jsem doplnil dlouho očekávané fotky interiéru .

5.7.2010 10:19

HDR Hrátky

V Chorvatské Breli se seznamuji s HDR fotkami . Pokouším se o co nejlepší zachycení fotky - zažátečník :D

28.6.2010 22:45

Slavíme 20 000 km !

Po ujetí 20 000 km se mi zdá že vše funguje ke vší spokojenosti a že jsme si nemohl vybrat lepší a spolehlivější vůz . Okey :D

21.6.2010 21:53

Foto : Mračítka + New rámeček SPZ

Ahojte ,tak jsem konečně udělal fotku s mračítky a vyměnil jsme rámečky pod SPZ . Měl jsme tam chromové ale začali se loupat tak jsem koupilčerné s názvem " czech Republic " :D

11.5.2010 21:12

Klesání Spotřeby !

Ahojte dnes jsem jel BRNO - Náchod za 5,9 L /100km . Byla to hrozná cesta . Všude samé kamiony ,nedalo se předjíždět atd. Tímto už jsem se posunul na celkovou spotřebu 7,3 L /100km .

3.5.2010 23:08

Výměna Potkávaček

Vyměnil jsem potkávačky za Osram Cool Blue ,ale zjistil jsem že nesvítí modře ale čistě bíle ,ale furt lepší než originální které byli nažloutlé .

2.5.2010 23:00

10 000 KM !

Dosáhl jsem 10 000 km trvalo mi to 2 a pul měsíce od koupi . Od koupi do teď jsem zatím maximálně spokojen .

24.4.2010 17:30

Nahrání Videa HD

Ahoj dnes jsem vyrazil fotit a napadlo mně nahrát i nějaké video tak jsem ho sem strčil tak se mrkněte ! VW Tiguan Race Slalom :D

10.4.2010 09:25

Výměna žárovek

Vyměnil jsem originální žárovky za Osram Night Breaker měli by mit o 90% větší svítivost , o 10% bělejší světlo a o 35m dále sítit . Mno tak uvidím .

5.4.2010 21:49

Obutá nová letní Kolečka !!!

Tak už jsem konečne obul letní kolečka tak od teď zde budou jen foto s nimi .

22.3.2010 23:20

Folie

Ahoj objednal jsem se na folie . Budu foliovat okna a take nektere casti auticka napriklad pod kliky dam pruhledne folie proti poskrabani , na zrcatka take a jeste za zadni dvere na vystup podpehu - tam kde to nejvice trpi . Jeste dam cernou folii na viko kufru a na masku . Vse nafotim a ukazi .

21.3.2010 14:10

Pozvání Fotografa !

Cca do 14 dnů ještě to není jisté tak si pozvu fotografa až budu mít přezuto na 18" kola a udělam fotečky .

Přidat názorDiskuse: Volkswagen Tiguan Sport & Style 2,0T *Hrátky s PlastiDip*

Další vozy Volkswagen Tiguan

Zatím mně nenechal ve štichu

Nad hlavou kolem sedadel na kolena všude je mraky místa . Plno úložných míst tak moc že nekdy neco někam dám a nemohu to pak najít :D .

Drží pěkně i v zatáčkách . Nekolíbe se . 4x4 mě zatím dostalo všude i tam kde Dvoukolky s řetězy končí !

Všelijaké nerovnosti vozovky . Ha ha ha . Nejsou problém . Maximalní Komfort

103 kw = 140 Koní Dokáže pěkne potahat ! Do budoucna Chip na 170 Koní .

Velice slušná na to že to je 4x4

Nejtiší motor co jsem kdy měl ! Krása Staré TDI nešahá tomuto CR ani po kotníky !

Velice variabilní a pohodlná

Dostatečný , je vynahrazen všelijakými přihrádkami .