Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

foto iudex

iudex 01.02.14  21:06

« Re: Leden, s HotHatchem jedem

Leg: tak to vyprašivenie bude zrejme osud CSG u mňa. ;-) Ja rozhodne nie som taký umývací fetišista, ako wl alebo Ty, u mňa je štandard dvakrát za rok ručne (aj to žiadne super prípravky z karnaubského vosku a pod.) a ak som moc rozšafný, tak ešte jeden-dvakrát umývačka. Doterajšie laky "farby špiny" to znášali vcelku dobre, CSG je ale o dosť tmavšia a teda háklivejšia; takže tá ospevovaná hĺbka CSG bude asi vidieť len cestou zo salónu. >:-[]
    Btw. moja polovička po tom, ako deti vyliali džús na ovládač vyhrievania sedačiek a samozrejme to odpálili, skonštatovala, že kým sú deti malé, najvhodnejšie auto by bolo s plastovým vodotesným interiérom, ktorý by sa dal po ceste vystriekať hadicou, v reále maximálne nejaké malé auto v základnej výbave, kde človeku nebude ľúto, ako ho detská osádka zhumpluje. Ja som si síce povedal, že v GTI bude vládnuť disciplína, ale už vopred viem, že ma realita zvalcuje. >:-[]
    Btw. ešte k farbám: keď som prechádzal rôzne Golf-fóra, štatisticky vedie biela, v tesnom závese za ňou CSG a tretia červená. S veľkým odstupom je potom čierna; ostatné farby ako tmavá modrá, limestone šedá či strieborná sú len kusovou záležitosťou.

foto Leg

Leg 01.02.14  20:41

« Re: Leden, s HotHatchem jedem

wl: tých dvoch odkazoch trochu dosť nadržiavaš GTIčku, ktoré na fotke ukazuje CSG "at it's best" narozdiel od GTD, kde pôsobí tá istá farba doslova ako šedá myš. Ale inak plný súhlas, červené doplnky dávajú tejto farbe druhý rozmer.

Ďalšia vec je, že na to, aby sa podobná sivá metalíza ukázala v plnej kráse a hĺbke, vyžaduje kvalitnú údržbu nielen kvôli čistote, ale aj v zmysle zabráneniu vzniku mikroškrábancov pri očiste nielen na "kefách" ale aj necitlivom ručnom umývaní. Vplyvom podobnej údržby lak vyprašivie a jeho pôvodná hĺbka je dávno preč.

foto Leg

Leg 01.02.14  20:27

« Re: Leden, s HotHatchem jedem

Jej, Thomasinovi dorazila nová hračka, to gratulujem. Podobne ako na ostatných aj na mňa zvolená farba pôsobí nečakane pozitívne. Narozdiel od prefláknutej žltej (ak je to tá istá žltá čo na CRS tak je to mimofodom veľmi zaujímavá farba), bielej zvýrazňujúcej bachratosť zadných partií a nezaujímavej čiernej a striebornej a červenej. Škoda tej RedBull modrej, tá je asi najlepšia. A modrá z GT-line sa mi vôbec nepáči, naživo na mňa pôsobila trochu nafialovelá, podobne ako kravička Milka, a tie strieborné doplnky tento dojem len podporovali. Takže, výber farby vrámci možností dobrý. :yes: Len pri pohľade na blatníky na mňa pôsobí auto nejak moc vysoké, nedali ti tam omylom nejaký pack na zlé cesty? >:D

Ak by som mal trochu rozvinúť svoju obľúbenú tému ;-) , tak dodám, že voľba, či teatrálne bojové sfarbenie alebo vlk v rúchu baránka samozrejme závisí od povahy a preferencií majiteľa a pre mňa zle nie je apriori ani jedno ani druhé, aj keď sám seba osobne radím do tímu introvertov. Ďalej hothatch nenápadného typu vyžaduje istú duševnú vyrovnanosť s tým, že napriek tomu, že za auto človek vyvalí ťažké prachy, pre väčšinu ľudí to bude aj tak "len" obyčajný Golf s veľkými kolesami.

Na tú červenú linku sa asi vybodni, nemusí to pri citlivom prístupe vyzerať vôbec zle, ale podobné pokusy by som prenechal ostatným.

Golf R som ešte naživo nevidel, podľa fotiek ale vyzerá super a od dôb štvrtej generácie je toto tuším prvé erko, čo sa mi páči viac ako GTI.

woody: možno to bude tým, že namiešať výraznú oranžovú či zelenú je pomerne jednoduché. So žltou je to trochu ťažšie, pretože aj keď je ten odtieň sám osebe veľmi zaujímavý (podobne tá na Renault RS), zdiaľky aj tak pôsobí taxikársky - ľudia sú zvyknutí na žlto natreté autá v mestách a toto je bohužiaľ prvá asociácia, ktorá im príde na myseľ.

woody-alien 01.02.14  14:32

« Re: Leden, s HotHatchem jedem

wl: Jistě, oranžová electric u FoST II nebo ta jedovatá zelená u FoRS II byly výsadní barvy těch modelů a každý to věděl. Ovšem ten současnej pokus o něco podobného u FoSTu III moc nevyšel. GTI má prostě jiný markanty, minimálně podle linky ho pozná každej. Ačkoliv se tedy majitelé běžných verzí snažej, aby měli alespoň pseudo-GTI. >:-[] [odkaz] A já zase na nějaký velký divadlo nejsem a to spíše menší optické odlišení mi vůbec nevadí.

white label 01.02.14  13:46

Th
    CSG je sice také odstín exkluzivně pro GTI/GTD, ale barevně to není jako třeba oranžová electric (FoIIST), která hned každého bodne do očí a vryje se mu do paměti. Taky tomu hodně pomohl Ford tím, že tohle ST presentoval téměř výhradně v této barvě.
    Žádná špinavá barva logicky nemá hloubku, podstatné je, aby ji měla, když je čistá.
    Když nám k Hellerovi přišlo šestkové GTI v CSG, přišlo zároveň s ním i jedno GTI v černé perleti. Když ta auta stála naleštěné na saloně vedle sebe, byl rozdíl v hloubce patrný na první pohled a vsadím se, že kdyby majitel toho černého vidět ty dvě auta vedle sebe naživo, škrábal by se za uchem. Naštěstí (pro něj) si ho přebíral později.
    Hlavní markanty GTI jsou větší origo kola a červená linka, případně výfuky. Pomůžou i xenony, nebo jen tři dveře se kterými běžné vezre potkáš velmi vzácně, zvláš´t u nás.
    Proto se červené pětidveřové GTI na neorigo kolech a bez xenonů rozeznává (na první pohled) od běžné (dodatečně vytuněné) verze dost nesnadno. On totiž už i tak je bodykit GTI (záměrně) relativně nenápadný.
    A na GTD vypadá CSG nesrovnatelně méně výrazně (i čistá), než u GTI, kde kontrast s výraznou červenou linkou dělá (v tomto ohledu) doslova divy:

woody-alien 01.02.14  12:39

« Re: Leden, s HotHatchem jedem :-)

Thomasino: No tak si tam dáš oooooobrovskej polep GTI a je jasno. >:D Dělám si srandu, ale když jsem jezdil tímhle [odkaz] tak ty polepy (které bych tam nechtěl ani omylem) pomáhaly všímavým řidičům k identifikaci. Bylo na nich vidět, že předjetí od tohohle berou na vědomí a neubírá jim to na důstojnosti. ;-) Jenom jeden blázen málem převrátil naftovou Captivu, aby mi v serpentinách o dvou pruzích ukázal, že jsem táááááákhle prťavej. >:-[]

white label 01.02.14  12:38

w-a, šmoula
    Lidi většinou chodí do barevné klasiky. Bílá je navíc stále trendy a černá, červená (uni), stříbrná (ta naopak zrovna trendy není) jsou barvy u kterých lidi zdaleka tolik neriskují povedenost konkrétního odstínu.
    Poprvé bylo GTIčko veřejně presentováno v červené "Mars" na IAA ve Frankfurtu (1975) a do prodeje šlo (1976) nejprve se zmiňovanou červenou "Mars" a stříbrnou "Diamant".
    Brzy se přidala bílá a černá. S Pirelli Edition přibyly dvě metalické barvy "Heliosblau" a charismatická "Lhasa": [odkaz]
    U druhé generace GTI byla nabídka poměrně bohatá, 10 různých barev/odstínů a od roku 1990 dokonce 14!.
    U třetí a čtvrté g. zmizela bílá z nabídky pro GTI a třeba trojkové Polo GTI se nabízelo pouze ve třech barvách (červená, černá, stříbrná).

foto Thomasino

Thomasino 01.02.14  11:45

« Leden, s HotHatchem jedem :-)

Problém GTI ale je, že není moc barva, kde si jasně z dálky řekneš, hele GTI !! Ta CSG z dálky vypadá jako běžná šedá, tu hloubku má až z blízka a když je čistá. Nedávno jsem tu barvu zkoumal ma GTD a jak to měl mírně špinavé, vypadalo to dost obyčejně.
    Když jsem na živo viděl jet po městě GTI VII v bílé perleti, tak díky kontrastu u těch vodorovnách lamel na př.nárazníku a kontrastu difuzoru vzadu, je to poznat hned. Ale v tmavých barvách se u GTI tyto prvky ztrácí :-( :'-( Někomu to může vyhovovat, že nechce být nápadný, někdo by třeba ocenil aspoň trochu odlišností.
    Já jsem někde mezi, asi podle nálady, ale na výraznou žlutou jsem neměl nakonec odvahu, ne všichni musí hned vědět kde jezdím a hlavně jak jezdím >:-[] A taky nejsem takový magor jako WL s umýváním, takže by mě nebavilo to furt umývat. A oproti WL to auto používám celkem často ;-) >:D

white label 01.02.14  11:33

iudex
    Jak píše i w-a, chce to vidět naživo, realita může nudná, stejně jako překvapivě zajímavá. Těžko říct, které z těch fotek lžou víc.
    Taky je pravda, že tyhle méně výrazné odstíny nejsou vhodné na nudnější běžné verze, které potřebují spíš oživit/zvýraznit/"rozsvítit". Kdežto takový přední nárazník Golfu R na sebe umí upozornit už samotným tvarem bez nutnosti výraznější barvy. Navíc to dodá na "tajemnosti", klasické modRé eRko pozná kdekdo na první pohled, ale v limestone si na první pohled řekneš: "Do pRde.le, co to je...??? Hmm, tak tohle není noRmální Golf!"

white label 01.02.14  11:04

w-a
    Jo, je to dobře sestavený akční paket! :yes:

woody-alien 01.02.14  10:32

« Re: leden

iudex: Problém fotek je, že prostě (ještě ve spojení s nastavením monitoru nebo displeje) plně neodrážejí realitu. Někdy je to skoro pravda, někdy pustá lež. Nebýt Legacyho svědectví, tak mi snad nikdo podle fotek neuvěří, že ta sympatická modrá metla na FieSTě a Focusu ST má pro mě odpudivej švestkovej odstín, čím víc na slunci, tím hůř. Limestone Grey může na fotkách vypadat nudně a ve skutečnosti mít hezkej nádech, ale pro mě to stejně volba není. To jen tak na okraj. ;-)

PS: Zajímavé je, že jestě před pár dny (27.1. v pondělí) mi sestavovali cenu z konfigurátoru a o žádným paketu nebyla řeč. Je to velmi rozumně složenej paket....někdo jednou pro změnu přemýšlel nebo se inspiroval volbami zákazníků. :yes:

foto iudex

iudex 01.02.14  10:18

« Re: leden

Thom: blahoželám, viem si predstaviť Tvoju radosť, keď si ho po dlhom čakaní konečne uvidel. :-) Vyzerá fakt dobre, naozaj si vybral zrejme najvhodnejšiu farbu. Čo sa týka úprav/polepov, rovnako ako woody som skôr konzervatívny/skeptický a nič by som tam nepridával, ale je to samozrejme Tvoja voľba. Maximálne by som akceptoval tú decentnú tenkú červenú linku.
    Inak opäť legacyho obľúbená téma Hotheč a farby. ;-)
    WL: tá limestone grey na 99% fotiek vyzerá tak fádne, Ty si našiel asi jedinú, kde vyzerá zaujímavo, je tam vidieť taká jemná stopa zlatohnedej a to mám rád. Ale na iných fotkách to vyzerá proste ako nudná šedá: [odkaz]
    woody: až ma nadvihlo, keď som čítal o tom pakete, tak som to hneď čekol u nás a našťastie (pre moje duševné zdravie) u nás nie je, rovnako sa nič nezmenilo na cenách či výbavách (dodnes si pamätám, ako týždeň po objednaní môjho Focusu zlacneli). >:D Každopádne u Vás je to teraz jasné: tento paket, metla a si vybavený.

foto smoula-nesika

šmoula nešika 01.02.14  09:21

« Re: leden

Na GTI dělá právě moc to žebrování a šířka/výška masky. U GTI6 bylo na přídi mnoho kontrastních prvků, proto se hodily světlejší odstíny jako bílá nebo červená. A to jsou laky oblíbené, leč se s nimi musí opatrně. Když vidím GTI7 v bílé nebo červené, jak stojí vedle předchůdce, zdá se mi novější provedení takové nějaké nedobarvené, prostě mnoho světle barevné plochy. Což byl i problém G4 (tady by se na milost dala vzít stříbrná, ovšem bylo by to prd GTI), ale tehdy bílá tolik nefrčela. Přitom na G1, G5 a G6 GTI spolu s červenou jasná volba. Potřebovalo by to tmavý lak, kde o kontrast nejde. To musím souhlasit.

Týjo, jak je tu Thomasino, zase se vedou o HH nekonečné detailní diskuse.

woody-alien 01.02.14  07:55

« Re: leden

Tak teď koukám, že se v českým konfigurátoru objevil akční paket Sport GTI - Austiny, bixenony s dyn.přisvěcováním, sklopná zrcátka, zatmavený zadní a boční skla a LED mlhovky - za 46.000. :yes: To je pokud dobře počítám o skoro 19.000 míň než při objednání jednotlivě. A není tam žádná blbost, kterou bych nechtěl.

woody-alien 01.02.14  07:43

« Re: leden

wl: Ale jo, nevypadá špatně...dokonce i s tou GTI-ovskou linkou to jde, rozhodně to bude praktičtější barva než CSG co se týká špinění. Sedmičkové GTI jsem na silnici zatím ani nepotkal, ale pokud mohu něco usuzovat z naložených náklaďáků plných GTI (už jsem jich viděl docela dost, obrovské parkoviště u Makra v Ústí totiž kamioňáci využívaj pro odpočinek), tak hodně frčí bílá, červená a černá. Dost je taky stříbrných a modrých, tu Limestone jsem myslím neviděl vůbec a CSG možná dvě, víc ne. Zřejmě je dost tmavá a zákazník se rozhodne rovnou pro černou, nevím.

white label 01.02.14  01:41

« Re: leden

Běželo a na tomto videu vypadá nic moc, mě taky ty světlejší šedé neberou, ale tomu eRku to nějak nepochopitelně sedí, navíc na eRko taky CSG není v nabídce, takže pak zůstává už jen modRá klasika, nebo bílá perleť.
    Naživo může být ta limestone slušně trefená, na mnoha fotkách vypadá mnohem lépe, než na tom videu, je taková kovově "technicistní" jako "stíhačka", třeba tady je GTD v limestone:
    Tady GTI:
    A eRko v té barvě teď nemůžu najít (všude je v modré), ale tomu bude sedět nejlíp, hlavně zepředu a zezadu. Musel bych to vidět naživo, ale tu barvu na něj zatím považuji za takového mého "černého koně".

woody-alien 01.02.14  00:58

A když si řekneš o pivo, tak ti hned vyrazej zuby ? Divnej kraj.... 8-s >:D

Nepamatuju si, jestli už to tu neběželo, ale tady je srovnání United a Limestone na G6 a G7.[odkaz] Tak či tak, tyhle světlejší šedý mě neberou.

white label 01.02.14  00:53

« Re: leden

Jo, "pivo" si tu říkáme běžně..., kolikrát mám pak problém vzpomenut si, jak se normálně jmenují naše děti, nebo moje žena! :-O >:D

woody-alien 01.02.14  00:50

« Re: leden

wl: No to já nevěděl, že je to u vás taky urážka. My tady v Čechách si myslíme, že si tak říkáte normálně. >:D Takovej rázovitej ekvivalent českého "woe". >:-[]

white label 01.02.14  00:39

« Re: leden

JJj, taky bych mu řekl "ty pivo jedna!" a pak bych chvíli počkal... a nasadil si zpátky zuby. >:D