Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

 

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

 • « 00 Reagovat !

  foto Ronault-

  Ronault. 20.11.  14:11

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Tak koukám, že jste mě nechtěli nechat samotného v depresi z odřeného nárazníku a přidali jste se. Díky. Sdílený smutek lehčeji přebolí :yes: >:D
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 20.11.  09:50

  « Re: Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Ja som pri prezúvaní zistil, že mám odretý podbeh aj s prevaleným plechom, odspodu. Vôbec netuším, kedy sa to mohlo stať. ;-\
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 20.11.  08:46

  « Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  woody: nemal si začať o tých parkovacích šrámoch. Dnes som bol nútený parkovať v podzemných garážach a hoci som tam bol iba 30 minút a zaparkoval som ukážkovo, čo najbližšie k stĺpu s veľkým odstupom od čiary, nejaký dobrodinec (vraj veľké SUV) mi škrtol nárazník, ešte po ňom zostala biela farba. 8-s Našťastie to nie je do farby, len povrchové do laku, ale nas_rie takto zrána. :-(
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 19.11.  19:37

  « Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Woody, lenže ty skáčeš cez obrubníky na plný plyn. Na to nepomôže ani ochranný lem. Leda tak ty Dedove ATčka.
 • « 00 Reagovat !

  foto woody-alien

  woody-alien 19.11.  13:36

  « Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  iudex: Malinko mi ty tvoje zimáky připomínaj Seaťácký Performance II. Včetně zranitelnosti. No a co myslíš, já už jsem jedno kolo drbnul. ;-) Sice málo, ale i tak. Nebylo to při parkování podélně s chodníkem ale v jednom podzemní parkovišti. Při zahýbání od závory jsem přehlédl prodloužený obrubník, předníma jsem ho minul ale zadním jsem na něj najel. Když už jsem byl na něm, řekl jsem si že pomalý sjíždění akorát hrozí odřením, tak jsem to oroštoval a doslova seskočil. Nicméně na pneumatice jsem hned viděl betonovou šmouhu a po očištění jsem samozřejmě viděl i poškození na disku. ;-\
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 19.11.  09:56

  « Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  CTR mě nadchlo podvozkem. Jel jsem s ním jak na pěkných hladkých silnicích, tak na horším až hrozném povrchu, kde moje M2 den před tím už nepěkně odskakovala, tady díky možnosti nastavení adaptivního podvozku fungovala skvěle. Třeba Cupra má sice taky adaptivní, ale není ve vyšších rychlostech tak jistá a pevná. To byl třeba Megane 4 RS Cup také, ale ten díky jednomu nastavení je prostě tvrdý. Kdežto CTR má skvěle naladěný podvozek pro více režimů. A ke všemu vím, jak dobře funguje na okruhu. Nejvíce je prostě překvapivé, jak pohodlný umí být na těch rozbitých cestách.
  P.S.: iudex - třeba FoRS mi přešel taky hodně tvrdý a uskákaný, asi nejtvrdší ze všech. MRS4 zřejmě díky hydraulickým dorazům to trochu odfiltruje, ale FoRS je spíše poskakující koza. Na hladkých silních funguje pěkně, ale na horším spíše poskakuje než vstřebává. Zrovna včera jsem za ním chvilku jel >:-[] Proti tomu třeba M140i se základním pevným podvozkem je kultivovanější, více na daily, umí pobavit samozřejmě především díky RWD. Prostě to co včera předvedl v rychlostech kolem 160 na okreskách CTR, bylo hodně podobné mojí M2 s tužším naladěním. Hned bych to bral do mého eMka, mít možnost změkčit nebo přitvrdit tlumiče jedním klikem vedle řadičky. Cupra to má zbytečně komplikované, musíš zmáčknout tlačítko, pak vybrat na dotykové obrazovce který chceš režim, nebo několikrát správně zmáčknout za sebou, když víš že to jde cyklicky za sebou mezi 4 režimy. Což dělám když vím že chci změkčit z nejtvrdšího CUPRA na Individual, ale když chci přitvrdit, musím zmáčknout, počkat až se to ukáže na displeji a pak vybrat o jedno vlevo CUPRA.
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 19.11.  09:05

  « Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Tom: ani sa nedivím, že Ťa CtR oslovila, predsalen je najviac orientovaná na okruh; ale ako píše Dany, mohol by si rozpísať, v čom CtR predčí šesťvalcovú 1er či deklasuje inak vychvaľovaný zábavný FRS. Inak i30N si mal skúsiť, ak už pre nič iné, tak pre ten zvukové naladenie, ktoré je v rámci HH top.
  Dany: snímače som komplet odignoroval a zmieril sa s trvale svietiacou kontrolkou tlaku pneu. >:-[] A na STK o 4 roky pôjdem na letných.
  wl: tiež myslím, že je to o dosť lepšie ako letné originály, lepšie to ladí s čiernym paketom. Len tá zraniteľnosť...
  Ad GTI TCR: no onedlho koniec novembra a stále nič. A na jún 2019 je avizovaná nová generácie Golfu, takže ak sa TCR predstaví, tak to bude naozaj len limitka na pár mesiacov.
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 19.11.  08:16

  « Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Iudex, tie kolá vyzerajú parádne, určite lepšie ako originály. Ako si vyriešil snímače?
  Mne nechcelo po prezutí 2 dni načítať tlaky (originál snímače). Už som hromžil, že po roku a pol sa vybili baterky a budem to musieť reklamovať. Dnes ráno nabehli, ako keby sa nič nestalo.

  Thom, k fotkám. Druhá zle, auto vychádza zo záberu. Tretia ok, v podstate s malou rezervou vypĺňa obraz a nepôsobí to rušivo. Ostatné komponované na stred by chcelo trochu prekomponovať. Že tam stratíš atraktívnu farbu lístia a dostaneš do záberu nefarebné kríky je iná. Miesto pekné, určite má potenciál.
  Za mňa je CTR, bez bratia ohľadu na designové, ovládacie, praktické a iné podružné veci, najlepšie jazdiaca predokolka. Že si ju pichol pred M140i je nanajvýš zaujímavé :-O .
  Možno by si mohol popísať v čom. Radenie určite. Podvozok, riadenie? Otázne je, čo spraví s Cuprou nové nastavenie kvôli emisiám. GTI Club-ky som nejazdil.

  ku gumám pridávam výrobňe Hankooku:
  Icept RS2 14, 15, 16" - všetko Čína
  Icept Evo2 18" - Korea
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 19.11.  00:07

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Škoda to svým způsobem je, ale mě osobně víc zajímá, jestli bude produkční GTI TCR jízdně lepší, než produkční i30N (performance).
  Myslíš G8R s údajným R5 od Audi?
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 18.11.  23:48

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Jen škoda, že titul ve WTCR nevyhrál Golf GTI TCR, ale Hyundai i30N TCR se staříkem Tarquinim :-(
  Ale začal mě zajímat Golf R420, který se zase testoval na Nordschleife! Podle všeho dostal nakonec zelenou :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 18.11.  23:36

  « Re: Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Místo něj má právě přijít (co nevidět) GGTI TCR.
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 18.11.  23:04

  « Re: Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  GTI Clubsport jsem jel, to bylo hodně super, ale to si nyní nekoupíš..
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 18.11.  22:56

  « Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  iudex
  Dle předpokladu kola vypadají dobře, dle mě zřejmě líp, než ty origo letní.
  Disk přesahuje pneu až blíž ke středu kola a tak vysoké obrubníky naštěstí nebývají.
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 18.11.  22:51

  « Re: Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Th
  Škoda, že jsi nejel GGTI CS, nebo rovnou GGTI CSS. Uvidíme co předvede GGTI TCR.
 • « 10 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 18.11.  19:28

  « Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Dneska jsem si doplnil "vzdělání" a po hodinové projížďce také s Civicem Type R jsem si udělal konečně lepší přehled o špičce mezi HotHatchi. Sice jsem neřídil i30N (ikdyž byla možnost, ale prostě se mi nelíbí zadek a interiér), tak jsem měl možnost řídit Focus RS, M140i/M240i, Oktávka RS, Golf GTI 245 Performance, Megane IV R.S. CUP, plus jezdím s Cuprou 300. Moje pořadí:
  1.) Civic Type R, 2.) BMW M140i, 3.) Leon Cupra 300, 4.) Megane R.S.Cup, 5.) Focus RS >:-[]
  [odkaz]
  CTR jezdí fakt skvěle, ten podvozek je famózní, strašně stabilní i ve vysokých rychlostech, výborné řazení. Jen to ovládání rádia a navigace je tragédie.. Nejlepší motor má ale Cupra a M140i, pak teprve CTR, až pak někde MRS4..
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 17.11.  19:35

  « Re: Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Ty kola na tom vypadají celkem pěkně! :yes:
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 17.11.  17:54

  « Re: Zpět k fotosoutěži :-)

  Dnes mám jednu veselú príhodu z natáčení (prezúvania auta). Myslel som si, že s prezutím BMW by nemal byť problém, nový zdvihák som si vyskúšal vopred, tiež čekol, či pasujú skrutky aj na zimné disky, všetko OK. Prehodím predné koleso, všetko OK. Ale keď som sa snažil nahodiť zadné, tak to akosi nešlo. Hneď som si začal nadávať, že nemal som sa ja veru vysmievať Ronaultovi, karma ma dobehla a mám ten istý problém. Síce sa mi zdalo nelogické, že by náboj zadného kolesa mal väčší priemer ako predného, ale sakra, veď aj tie kolesá majú iné rozmery, tak možno je aj iný priemer otvoru, čo som asi prehliadol a mám dva disky nah_vno. Až po chvíli mi došlo, že len mi auto na zdviháku trochu kleslo, keď som slabo dotiahol ventil na hydraulickom zdviháku a auto pomaličky sadalo, takže som sa tam dobre nedostal s kolesom. Tak som sa sám na sebe zasmial, ale tá polminúta, kým mi to došlo mi do smiechu nebolo. >:-[]
  Inak disky na aute vyzerajú takto: [odkaz]
  Akurát je tam jeden problém, že sú vypuklé a presahujú okraj gúm, teda prvý kontakt s obrubníkom bude mať následky: [odkaz] Holt pre krásu sa trpí.
  A ešte pre detailistu wl: letné Continentaly CSC 5 mám made in Germany, ale zimné CWC T860 sú made in France. Zimné Dunlopy WS5 sú tiež z Nemecka a Hankooky Ventus Prime 3 sú made in Hungary.
  Tom: tá druhá fotka je to, čo som písal, že by nemalo byť, na kraji a smeruje nosom von. Ostatné sú ale fajn.
 • 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 16.11.  20:25

  « Zpět k fotosoutěži :-)

  Vracím se k debatě k fotosoutěži, nahrál jsem další fotky z mého nedávného podzimního focení. Takže je tam jako první ta "soutěžní" fotka, pak jedna kde je auto více vpravo dole, dále pak další fotky, kdy je otočené směrem nahoru, ale to jsem fotil později a už bylo auto ve stínu a naopak stromy vzadu jsou proti tomu přesvícené:
  [odkaz]
  (a další ftoky v albu)
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 16.11.  07:13

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Když nejde sundat kolo...

  Ron, driftovať môže naozaj každý
  57:25

  [odkaz]

  >:D
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 16.11.  07:07

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Když nejde sundat kolo...

  Iudex, včera som trochu "podriftoval" pri PSA, aby som vzdal poctu gumám pri jejich odchode na večnosť. Kto by to ale fotil? Jedine ak strážcovia zákona.
  Téma mi nevadí žiadna, ak nevyžaduje nadmieru úsilia a času, ako napríklad to leštenie. Nakoniec, jednohlasne sme si ťa vybrali, pre zadanie témy ;-)

  Ja osobne by som sa prikláňal za Woodyho povolenie oprát.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Epicentrum: Ustojí Andrej Babiš jako premiér údajný únos syna?

Epicentrum: Ustojí Andrej Babiš jako premiér údajný…

Přežije Andrej Babiš v roli premiéra? Kdo selhal ve vyšetřování údajného únosu jeho syna na Krym? Hosty dnešního…

Lékařka Babišova syna končí. Protopopová odchází z Národního ústavu duševního zdraví

Lékařka Babišova syna končí. Protopopová odchází z…

Psychiatrička Dita Protopopová na vlastní žádost odchází z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ).…

 

iSport.cz

Gulaš řídil postup Plzně: 4+1! Moc mě láká Ligu mistrů vyhrát, řekl

Gulaš řídil postup Plzně: 4+1! Moc mě láká Ligu…

Tahle soutěž je jim prostě souzená. Hokejová Plzeň suverénně zvládla i druhé osmifinále v rámci Ligy mistrů,…

Van Dijk hrdinou díky papírku, pak dojal svět: Proč objímal sudího?

Van Dijk hrdinou díky papírku, pak dojal svět: Proč…

Takovou scénu na fotbale jen tak neuvidíte. Nizozemec Virgil van Dijk v Lize národů v Německu vyrovnal v závěru…

 

Reflex.cz

Karel Steigerwald: Miloš Zeman, úspěšný Číňan

Karel Steigerwald: Miloš Zeman, úspěšný Číňan

Díky čínským aktivitám prezidenta, jejichž podstatou je hlavně poklonkování, vzrostla česko-čínská obchodní…

Hrozí další útok? Islamistické skupiny v Evropě jsou pro bezpečnostní orgány těžší práce než bývali sovětští agenti

Hrozí další útok? Islamistické skupiny v Evropě jsou…

Jsou to již tři roky, kdy ve Francii provedlo komando islamistů rozsáhlé koordinované útoky, při kterých zemřelo…