Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

white label 23.02.  18:20

« ŠKodiaq

Tak se tu začal prodávat ŠKodiaq (vzpomínáte ještě na rovnici "Škoda = IQ + srdce", se základní motorizací to bude spíš Škoda Kardiak) a dokonce i v našem malém (sotva dvacetitisícovém) městečku, nestíhá prodejce psát objednávky. Kéž bychom byli podobní "vlastenci" i v jiných ohledech. :-)
    V reálu mi u běžných verzí vadí typická slabina většiny Škodovek, úzký rozchod vzhledem k šířce karoserie, což ještě umocňuje zbytečně offroadové "hranaté" vykrojení blatníků, podobně jako u Yeti.

white label 23.02.  18:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Th
    To co dobře víš ty, nemusí stejně dobře vědět každý... :*) >:-[]

w-a
    To byl správný ultralehký dieselový dvoumístný exot. >:D

woody-alien 23.02.  17:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

wl: O Mini Cooperovi vím, to jsem počítal, že mu chvilku vydrží...je to taková zajímavá motokárka. A o dvouválcovém japonském dieselu se zvukem V8 >:-[] samozřejmě taky.

Thomasino 23.02.  17:18

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

No to že si domů vodí jen jednu a tu samou, ještě přece nic neznamená, to by jsi zrovna ty mohl vědět >:-[] >:-[]

white label 23.02.  17:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Th
    Holku má celou dobu stejnou, takže to s tou promiskuitou nebude tak strašné, jako u tebe. ;-)
    Ona ta jetá auta svádějí ke střídání mnohem víc, než nová. ale jsou i "exoti", kteří mění i nová auta poměrně často. >:-[]

Thomasino 23.02.  16:47

...je nějakej promiskuitní !! Nevíš po kom to má ?? :-O

white label 23.02.  16:32

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

w-a, iudex
    Mladý, za tu krátkou dobu (v květnu mu bude 20), už stihl vystřídat víc aut, než já do 50ky. >:D
    Akorát, že u něj se zatím vždy jednalo o jeté kousky, ale zrovna to 370 Z je v bezvadném stavu, teda když pominu detaily typu lízlé elektrony o obrubník chodníku apod., ale s tím člověk musí u jetého auta bohužel většinou počítat.
    370Z má jen na letních plackách, takže v zimě jezdí něčím, co zrovna dává do kupy na další prodej. Teď má čerstvě 530dA (E39) v kombíku (r. v. 2002), před několika lety zastavené auto, které teď sehnal za zajímavou cenu. Mimochodem, už je to jeho v pořadí třetí E39, předtím to ale byly sedany (taky 530dA a 520iM/R6).
    Před Zetkem měl MINI Coopera ve slonové kosti s černou střechou.

woody-alien 23.02.  16:24

« Re: Re: Gumy

iudex, Cov: Jj, začíná tu to být jako kdysi. Foťáky, nákup auta, gumy....ještě budou mobily a barvy. ;-)

Co se týká pneu, předsudky stranou. Prémie teď jezdí tohle :-!
    [odkaz] >:-[]

woody-alien 23.02.  16:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

wl: Jj, bílá rozhodně nic moc. Ta barva z odkazu je hodně dobrá. :yes:

A jen tak mimochodem - Jak mladý má 370Z ? Tady člověk horko těžko střádá na trochu slušný auto, utěšuje se, že ještě relativně nedávno brousil "všechno vzadu" přičemž Porsche to vážně nebylo >:-[] a "mladý má 370Z". Svět není spravedlivej. >:D ;-)

iudex 23.02.  16:06

« Re: Gumy

Cov: jj, Super Sporty skončili, už minulý rok som mal problém ich zohnať. Ale Sport 4 boli hodnotené veľmi dobre a 4S ako priamy nástupca SS bude určite kvalitná guma, už od pohľadu vyzerá byť pomerne lepivá, málo drážkovania a tie ich grafy vyzerajú pôsobivo (brzdná dráha na suchu skoro o meter lepšia, ako vynikajúce CSC6).
    Ja aktuálne zvažujem "normálne" gumy pre Mondeo. Tam nemajú zmysel žiadne UHP, ale zase nejaké úplne lowend Matadory nechcem. Predbežne mi to vychádza na Hankook Ventus Prime3 K125, hoci k tej značke mám isté predsudky, vyhrali porovnávačku vo svojej triede v 2016, tak zvážim.
    Tom: trošku som podpichol, ale ak sa odosobníš, asi chápeš pointu, že 50t kilometrov najazdených na Meggie bolo iných, ako 50t s Passatom na nemeckých diaľniciach.
    wl: Tvoj syn, čo donedávna jazdil na tej dvojvalcovej srande pre násťročných? Pekný progres k tej 3,7 V6. :yes:

Covenant 23.02.  15:53

« Gumy

Trošku odbočím.....začínám řešit nové gumy na sezónu, už jsem se díval na ceny Michelin super sportu a zjistil jsem, že je letos nahradí PILOT SPORT 4S (neplést si z pilot sport 4)..tak asi počkám

Tady obecne srovnání Super sport a 4S u českého Michelinu [odkaz] [odkaz]

white label 23.02.  15:25

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Souhlas, mladý má 370Z a realita má poměrně daleko k tomu, jaké (velmi negativní) je obecné povědomí ohledně 370Z. Navíc, v té jeho kovově šedé metalíze vypadá naživo mnohem atraktivněji, než třeba v bílé.

Thomasino 23.02.  15:07

iudex !!?? :-O No dovol >:D Naopak u vyměněného motoru máš jistotu, že najel jen 5000 km a nic moc za sebou nemá :-) Ostatní MRS mají za sebou nějaké okruhy také, jen se k tomu nehlásí a motor jim může kleknout za 2 roky chvilku po skončení záruky >:-[] Před kupcem jsem nic netajil, přiznal jsem vše, přijde mi to lepší a férové. A cena tomu odpovídala, jinak by to bylo dražší. Ke všemu ostatní MRS na prodej za 400-500 tisíc jsou lehce bourané, můj Meganek byl jen asi 3x trošku v kačírku a jinak mu nic není.
    Jaké všechny okruhy? Jen 5 z asi 12-ti nejvyznamějších evropských ;-) Chybí mi stále Nurburgring GP trať, Hockenhaim, RedBull Ring, LeMans, Algarve, Barcelona, Monza, nebo Paul Ricard !! :-( :-( Vyzkoušel jsem SPA, Nordschleife, Hungaroring, Brno, Slovakiaring (Most se mezi významné nepočítá)..

iudex 23.02.  14:38

woody: ja nielenže mám rovnako ako Ty problém uvažovať o jednoúčelovom aute v takej vysokej sume, ja mám problém s jednoúčelovým autom všeobecne (nehovoriac o tom, že na žiadny Cayman a spol. nemám >:-[] ). Auto je napriek všetkému hlavne dopravný prostriedok, radosť z jazdy je žiadúca, ale sekundárna požiadavka, preto principiálne ani o polovicu lacnejšia MX-5 a pod. u mňa nepripadá do úvahy (ja viem, Bully bude tvrdiť, že aj dvojmiestny minišportiak, do ktorého sa treba súkať s obuvákom, je praktické auto, ale on nie je zrovna objektívny :-) ).
    Cov: ja Ti neviem, obzvlášť pri športiaku určenom na zábavu, s ktorým sa jazdí... sám vieš ako, by som jazdenku nechcel. Ak nemám na nové, tak radšej pôjdem o triedu nižšie, ale kupovať jazdenú M2 a pod. nie je podľa mňa rozumné. Skús si odpovedať na otázku, či by si si kúpil Thomasinov Megane. To nie je nič proti osobe, ale jednoducho auto, ktoré pobehalo všetky okruhy v strednej Európe, bolo tunené rôznymi garážmajstrami, malo menený motor, to určite nie. A ten Cayman, ktorý sa javí taký pekný naleštený na mobile.de, môže mať za sebou presne to isté, len o tom nevieš.

Thomasino 23.02.  14:27

To už budete mít s IUDEXem "fleetovou" slevu, když pořešíte společně! >:-[]
    ...ty si nekoupíš Cupru v kombíku s Haldexem ?? :-O
    P.S.: Na tu 370Z Nismo by šla i na novou podle mě cena hluboko pod 990 tisíc, když se hodně přitlačí. Prdlačky se jim to prodává, stačí je zatlačit do kouta >:-[]

Covenant 23.02.  14:12

woody-alien

Cayman, M2, F-Type......Bavíme se o zánovních ojetinách....do nového bych taky nešel, jak říkáš.. bylo by to auto je pro radost.

Jako pracovní auto si dokážu představit mondeo v kombíku....dávám tomu rok, maximálně dva a Octávka půjde z domu.... ;-)

woody-alien 23.02.  11:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

iudex: Možná je 370Z "stará a těžkopádná", ale za tyhle peníze bych ji do garáže třeba i vzal. [odkaz] ;-)

Četl jsem v testech dost výhrad, ale osobně se mi projížďka se Z-etkem líbila. Cayman, M2, F-Type....jako hezký, ale upřímně mám trochu problém uvažovat o autě víceméně pro radost v těhle cenových relacích. Když se tedy nebudeme bavit o ojetinách.

Thomasino 23.02.  09:53

No s tím Nissanem máš pravdu, ale s tou 4er ani né. Ta v užším výběru opravdu byla! >:-[] Samozřejmě jako 440i po faceliftu od nynějšího jara, případně i jako sedan 340i po faceliftu (kdy se zlepšilo řízení). Asi stárnu nebo co :-!

iudex 23.02.  09:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tom: mlžíš zbytočne, žiadny Nissan so svojou starou a ťažkopádnou 370kou to nebude. ;-) Ani pohodlné grandturismo 4er. Jediná otázka je, aký motor Tvoja 2er bude mať, či N55 alebo B58. ;-) Btw. zaujímavé čítanie k technike B58: [odkaz]

Thomasino 22.02.  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Přesně, dvojkový MPV se šestiválcem a náhonem na zadek !! :yes: >:-[]
    Nebo se omezíme na sudé řady u BMW, plus Cayman se šestiválcem, nebo nějaké japonské kupé se šestiválcem, co se prodává jako nové do ceny 1,5 mega? Protože tohle taky nevypadá úplně zle ;-)
    (plus následující 3 fotky) [odkaz]

woody-alien 22.02.  20:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Thom: Jo takhle to funguje. Pošleš na účet BMW nějakou sumu a oni ti NĚCO v létě pošlou. >:D A můžeš aspoň přibližně určit třeba "chtěl bych řadu 2, co se týká projevu, nemusí to být vyloženě sporťák, postačí slušné GéTéčko" ? No to zas bacha, aby na tebe nevyšlo třeba tohle [odkaz] >:-[] ;-)

white label 22.02.  20:16

Není to špatné, ale já mám radši tmavší interiéry, zejména do sportovně orientovaných vozů, tmavě hnědá, nebo černá, značka ideál. ;-)

Thomasino 22.02.  19:56

To je na mě už moc smutné a tmavé :-( Mám raději více do rezavé hnědé :-)
    Našel jsem ještě jednu pěknou z kabria ;-)

white label 22.02.  19:52

Lepší, ale na mě pořád moc světlé a příliš "oranžové".
    Tady je espresso přímo od Porsche:
    :yes:

Thomasino 22.02.  19:06

Tak to nebyl ten správný odstín, to je pravda, to jsem popletl. Tady jsem to nahral ke svým fotkám, protože mám uloženo doma :-)
    Zde 3 fotky 4 series příplatkového interiéru a za ním pak hnědá u M240i

white label 22.02.  18:33

No vidíš, hned máš po problému s výběrem nového auta. ;-)

iudex 22.02.  18:27

Práve mi prišiel newsletter of Fordu, že si môžem objednať Fordy v luxusnom prevedení Vignale. Tak som zo zaujímavosti pozrel a najlacnejšie Mondeo je za 37000 eur (2,0TDCI 132 kW manuál), kombík s automatom je za 41t, štvorkolka za 44t. Ale mám zadarmo 5 rokov prémiových Vignale služieb (rozumej 5-ročný servis a dve umytia auta ročne). No nekúp to, taká prémia. :-)

white label 22.02.  17:59

Tak zrovna tenhle odstín hnědé (kůže) je podle mě hrozný, když hnědá, tak pořádně tmavá, něco jako espresso, nebo tmavá čokoláda. ;-)

white label 22.02.  17:50

Thomasino 22.02.  16:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Souhlasím. Ikdyž kombinace hnědé kůže se stříbrno-černým interiérem (z broušené hliníku) vypadá taky dobře >:-[] K modrému autu, samozřejmě ;-)

P.S.: Tímto, ani níže napsaným, ale nepotvrzuji, že jsem si objednal M240i nebo M2, či M140i apod >:-[] >:-[] To se prostě uvidí až v létě co dojde ;-)
    Ono i taková 440i kupé s hnědým interirérem (ale ta hlavní lišta ve stříbrné) by bylo moooc pěkný GéTéčko :-)

white label 22.02.  14:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Th
    Když jsem viděl to (pra)dědovo 140i, tak opticky se mi nejvíc líbily právě ty sedačky v kombinaci alcantara/látka, příplatkovou kůží se to akorát "zabije" (po všech stránkách).

Covenant 22.02.  13:08

Osobně pokud Caymana tak lehce jetého, nebo prostě jetého předposlední genrace (S) s 6 válcem než ten dvoulitr.....pokud bych chtěl zvuk 4 valce zůstanu u HH. ...pokud to situace za pár let dovolí, bude to nejspíš rozhodování mezi: Cayma (s), F-TYPE nebo M2. ;-)

Thomasino 22.02.  10:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Vzhledem k těm cenám bych porovnával Caymana spíše s M2, než s M240i >:-[]
    Ale to je již věc názoru, jak se na to kdo kouká. Já si chci udělat radost a koupit si na stará kolena pořádné auto co bude pěkně vypadat, bude mít zvuk (takže šestiválec) a které bych si pár let nechal (doufám). Takže rovnou říkám, nový Cayman, včetně Cayman S, byl ze hry velmi rychle. Nemluvě o tom, že to je trošku "politicky nekorektní" >:-[] >:-[] A nejde mi o čas na okruhu.
    Jinak ano, u některých modelů a v pár akcích do roka (loni 3x) se dá někdy koupit BMW se slevou až 25% pro motory 30i a 40i (neplatí pro M2, ale jen pro řady 1,2,3 a 4), ale musíš mít navíc výbavu 25% nahoru od základní ceny (nic není zadarmo!). Takže s M240i se dá v takové akci dostat např. na nějakých 1,150 mega s dph s automatem (asi 42.600 EUR) a je plně vybavená, už jen řešíš co do auta nechceš, aby nebylo zbytečně těžké apod 8-s (určitě nechceš střešní okno, nechceš elektricky stavitelné sedačky, nechceš asistenty v jízdních pruzích co na tebe furt pípají, ale za to asi chceš velkou navigaci, natáčecí bixenony, lepší audio, couvací kameru..). No a ještě je na zvážení, zda tam někdo chce kožený interiér (který v zimě studí), nebo si vystačí s těmi základními eMkovými sedačkami v kombinaci látka-alcantara :-) Do té výbavy v hodnotě 25% základní ceny auta se to vejde, ale určitě budou lidi co to tam chtít nebudou!

iudex 22.02.  10:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tom: áno, už som tu dával to video, ako ten základný Cayman s hanebným dvojlitrovým štvorvalcom a 300k na okruhu vyprášil M240i s 340k šesťvalcom: [odkaz]
    Teda Porsche umí aj so štvorvalcom. Ale samozrejme s Tebou súhlasím, že bez ohľadu na rýchlosť Porsche so štvorvalcom skrátka nie, notabene pri tej cene. Problém je, že drahé nové štvorvalce, nad ktorými ohŕňajú všetci nos, zvyšujú ceny jazdeniek s B6, takže ani to nie je cesta pre nás chudobu. >:-[]
    Takže BMW to istí. A tam naviac vedia čarovať so zľavami, 20% nie je neobvyklých, čo som počul.

Thomasino 22.02.  10:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

To jako myslíš základního nového Caymana se čtyřválcem 2,0 turbo ??
    No nevím, ale dát za auto 55-65 tisíc EUR (1,5 až 1,7 mega s trochu výbavy a po slevě) a mít jen čtyřválec se zvukem nic moc, to bych osobně koukal jinde >:-[] Ikdyž je to Porsche s nádhernými tvary a ikdyž Porsche mám hrozně rád ! Proto raději mírně jetý Cayman S, nebo klidně jen Cayman, ale s charakterním šestiválcovým boxerem :-) Za mě prostě šestiválec, dokud se nějaké prodávají !!
    P.S.: No nekup to za dva míče! :-D
    To už asi fakt raději tu M2 za 1.670 míče:
    [odkaz]
    Ale prostě nedám za auto více jak 1,5 mega, protože nemám...

iudex 22.02.  09:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Leg: z čoho usudzuješ, že to bude M240i? Mne to z náznakov vychádza skôr na M2.
    Btw. včera večer som si dal youtubový oddych a prešiel snáď všetky porovnávačky M140i, M240i s Focusom RS, Audi RS3, Caymanom atp. A zhrnul by som to asi takto: na Caymana to nemá, ten je aj v základnej verzii rýchlejším a ostrejším autom, ale v zásade porovnávačky bavorák vyhráva svojou univerzálnosťou, ideálne kompromisným naladením medzi hardcorovým Focusom (ktorý je síce ostrejší, živelnejší a viac vťahuje do deja, ale súčasne ťažšie použiteľný na bežné jazdenie, tvrdý a uskákaný) a ultrarýchlym, ale zase nezáživným a jazdne sterilným Audi. Neprekvapivo teda boduje motorom (charakter, zvuk, výkon, točivosť), zábavným a záživným podvozkom, ktorý je súčasne dostatočne komfortný a použiteľný na bežnú jazdu. Skrátka ideálne auto na dochádzanie po meste do práce. >:-[]

foto Leg

Leg 22.02.  06:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

óó, tu sa zasa nakupuje! Gratulujem k výberu, s 240i budeš určite spokojný a myslím si, že toto auto ti aj pár rokov vydrží. Dobrá voľba a vitaj na správnej strane. :-!

Thomasino 21.02.  17:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tak ještě malé upřesnění k té modré LONG BEACH BLUE z M2. Na X4 nejde k eM-paketu, je nabízena pouze k nejvyššímu modelu X4 M40i. Mimochodem prý zajímavý a příjemný auto, známej to měl teď na pár dní půjčené.. Tady je test na ACZ:

Thomasino 21.02.  16:18

To je pravda, každá ta modrá je jiná. M2 má specifickou barvu s nádechem do zelena (myslím že je ještě na X4 v M paketu), kdežto M240i/M140i má tzv. "eMpaketovou modrou Estoril", která se mě osobně také líbí o něco více (jde objednat také ke všem M paketům u řady 3 a 4). Barva na M2 LONG BEACH BLUE:
    M240i a ESTORIL BLUE:
    [odkaz]
    P.S.: Jinak ta M2 (nakonec i M240i) jsou ještě celkem pěkné v šedé Mineral grey:

white label 21.02.  15:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

iudex
    Jenom je škoda, že modrá na M2 není zdaleka tak pohledná, jako na M140i/M240i.

Thomasino 21.02.  14:54

Když jsme u té M140i, příp. M240i, tak si osobně myslím, že časy by byly dost podobné s MRS, max. teoreticky o chlup lepší, ale správně píšeš, že by měl mít člověk asi respekt a nehnat to na limit tolik, jako "blbuvzdornou" předokolku (ke všemu se nebudu nijak extra honit za časy jako s Meggie). Ale i s předokolkou když se neučíš chodit na limit a osvojíš si základy správné jízdy na okruhu a na hraně, se dají získat nějaké dovednosti pro zadokolku. Zvláště s Meganem R.S., který je na limitu celkem přetáčivý a stačí více nebo později brzdit a už ten lehký zadek honíš z jedné strany na druhou a musíš korigovat podobným způsobem jako se zadokolkou (navíc s tou jeho jednodušší zadní nápravou). A ty základy co nás Honza Červenka na okruhu učil, jako intenzivně brzdit s kolama rovně a do zatáčky jít maximálně už jen lehce na brzdě, nebo spíše pod plynem, to se rozhodně hodí i pro RWD. Vyzkoušel jsem si nyní ovládání čtyřkolky a zadokolky bezpečně na sněhu před deseti dny na sněhu v rakouském Lungau, bylo super a jistá průprava na RWD je to také. Snad se tam dostanu i za rok již s vlastním autem, nebo si to zaplatím klidně i sám (asi 350 EUR na celý den ježdění s cateringem, k tomu si musíš zaplatit 2 noci někde spaní). Je to v bezpečných rychlostech, naučíš se pracovat s přenosem váhy, rychlá práce na volantu apod :-)
    P.S.: A rozhodně chci co nejdříve nějaký koučing i s novým autem, wo tom žádná!

iudex 21.02.  14:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tom: nič nemusíš vysvetľovať a odôvodňovať (aj tak tomu nik neuverí, poznám to), proste takéto auto chceš a hotovo. :-)
    Btw. to, že si sa za 3 roky s Meganom niečo (veľa) naučil, automaticky neznamená, že tie skúsenosti (z predokolky s R4) sú prenosné na silnú zadokolku s R6 a zrejme budeš začínať odznova. Myslím, že hlavne na tom okruhu to bude úplne iná káva. Ak zoberiem do úvahy aj fakt, že s autom za 60t budeš mať podvedomý rešpekt ísť na limit, môže sa stať, že svoje časy s Meggie ani neprekonáš.
    Btw. pár dní dozadu som videl u nás hneď dve identické modré M140i a naživo vyzerá to auto podstatne lepšie, ako na fotke. 2er, notabene M2 musí byť naživo nádhera. :-)

Thomasino 21.02.  13:33

Jo, jo, jak jsem ti říkal, kašli na to a raději našetři na nějakého Caymana S nebo něco podobného ;-) Navíc v seriovém stavu se ti to bude za rok nebo dva prodávat mnohem lépe!

Covenant 21.02.  13:30

Thomasino
    To mě právě odrazuje od toho nechat upravit soft, nemusí to být nutně chyba úpravce, ale jak se jednou šáhne na motor už od dealera nic nedostaneš......nový motor je tuším 7000 Euro

Thomasino 21.02.  13:14

To do toho nejde počítat. Jednak částečně moje blbost, pak "vývoj situace" a způsob řešení lidí v Renaultu :-( To je prostě takovýto "sto litrů v pííí.."

WL - jo, to by se mi taky líbilo! 8-s

Covenant 21.02.  13:09

Tome trošku si rýpnu.... >:-[] jen 250tis?... a co ten motor kámo ;-)

white label 21.02.  12:22

Takže Modrá M2! ;-)

Thomasino 21.02.  11:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Já myslím, že ta cena je přiměřená. Ztráta asi 250 tisíc za 3 roky není málo, na GTI jsem ztratil méně při podobném nájezdu, ale bylo jasné dopředu, že na Meganovi se bude více tratit. Kvůli malému poklesu ceny jsem si ho nekupoval, bylo to kvůli zábavě a tomu, že na občasné okruhy je uzpůsoben nejvíce, což jsem také využil >:-[] A taky že z mého pohledu je to na řízení zajímavější než koncernové HotHatche, ale ty jsou zase univerzálnější. Zkusil jsem si postupně obě "polohy" HotHatchů, je na čase se přesunout do dalšího levelu do kategorie HOT COUPE :-)

Thomasino 21.02.  10:59

Počet válců má co společného hlavně se zvukem, a ten tě baví i na okreskách, i po městě >:-[] >:-[] >:D
    Jinak ano, na okruhu jde především o váhu a poměr výkon/váha, takže čtyřválce typu Caterham, Exige apod. jsou velmi vhodné !!
    A protože jsem se za poslední 3 roky poměrně vyblbnul, něco se naučil, bude to zadokolka, sice o něco málo těžší (ale zase ne o moc), ale na okruh už asi jen párkrát do roka :-!
    ...ale vlk taky sliboval >:D

foto Bully-

Bully_ 21.02.  10:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Thomasino:
    gratuluji k prodeji a navic za tak vybornou cenu :yes: Jsem zvedavy, co za nastupce jsi nakonec zvolil.

iudex:
    pocet valcu nema nic spolecneho s efektivitou. Spis s efektnosti, a ta se, mimo ten okruh a nejenom na okresce, hodi vic :-)

iudex 21.02.  08:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Inak je zaujímavé, že kým ste jazdili na okruhoch, stačil vám štvorvalec. Teraz, keď obaja utlmujete okruhové aktivity a chcete auto len na okresky, chcete šesťvalec. Pritom logika by hovorila opak, ak je miesto, kde v dnešnej dobe využiješ vysoký výkon, je to jedine okruh a nie okreska. ;-)

Thomasino 20.02.  21:43

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

No vzhledem k tomu, že i Covenant už skoro přemýšlí o nějakém pěkném šestiválci, tak by jsi měl do toho prasátka dávat více než nyní ;-) >:-[]

Covenant 20.02.  17:16

iudex

O tom že uvažuje vím, ale podle toho co jsi psal, jsem mysle, že už ho má objednaný a přijede v něm do Motobydla >:D

iudex 20.02.  15:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Jj, posledný Cayman S so šesťvalcom, to by bola značka ideál. Ale vzhľadom na downgrade na štvorvalce si posledné modely s B6 držia tak vysoké ceny, že stoja skoro ako funglovky. A kupovať jazdené auto za cenu novej M2, to už radšej ten bavorák. Takže Ťa tipujem na tú M2. ;-)
    Cov: áno, uvažuje o F-T R, 550 koní, to bude peklo. :yes:

Thomasino 20.02.  15:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tak ještě byl ve hře nějaký jen lehce jetý Cayman S, který také splňuje uvedené, navíc si bude dobře držet cenu a jako víkendová hračka by to nebyla také špatná volba >:-[] ;-)

P.S.: Jo a vidíš, F-TYPE V6S by to taky splňoval, ikdyž o něco méně tu část mého požadavku - "párkrát do roka na okruh" :-)

Covenant 20.02.  11:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

F-TYPE ?

iudex 20.02.  09:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

No tak všetci vieme, že 911 to nebude a vyberáš 2er, ale asi si sa rozhodol napínať nás až do leta, či si vybral racionálnejšiu M240i, alebo si sa plesol po vačku a bude to M2. Každopádne Ťa čaká nekonečne dlhých 5 mesiacov čakania. >:D
    Btw. Ty prestupuješ z R4 do R6, paja ide meniť V6 za V8, asi by som sa mal viac snažiť v tej práci. >:-[]

Thomasino 19.02.  22:29

« Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

No je to tomuhle hodně podobný !! Jen o pár roků mladší a o něco rychlejší ;-)

Ronault. 19.02.  22:11

« Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Thomasino: tohle, že? [odkaz]

Thomasino 19.02.  21:10

« Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Podle mě celkem přiměřená cena, vzhledem k tomu co auto zažilo a jak o něj bylo počeváno. Navíc je to jediný Megane R.S. Cup na prodej v ČR v kategorii 400-500 tisíc, který není bouraný :-) Můj kupec udělal malý průzkum, já pak pokračoval ;-)
    Jinak nástupce je již vybraný a dokonce objednaný, bude v létě, plus mínus konec července >:-[] Prozravovat nebudu, jen nasměruji, že to bude zadokolka a šestiválec ;-)

iudex 19.02.  09:16

« Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tom: jj, s Meggie si toho zažil veľa, málokto pobehal toľko okruhov, ako Ty. Takže nostalgia pochopiteľná.
    Btw. hnidopich by povedal, že za olietaný Renault si dostal ešte dobré peniaze. >:-[] Hoci podľa oficiálnej slovenskej kalkulačky je údajná hodnota 22t eur (cca. 580t Kč). [odkaz]
    A keď hovoríme o nových výzvach, v akej fáze je výber nástupcu?
  • 00 Reagovat !

Thomasino 18.02.  17:08

« Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Nazdar bando, trochu vám tu s dovolením naruším fotokroužek, abych si posteskl.
    MEGGIE si dnes odvezl nový majitel, přesně po 3 letech a 4 dnech společného života :-( Nakonec šla za cenu 455 tisíc, plus 25 za druhou sadu kol O.Z. (mírně potlučenou od kamínků z kačírku) a napůl jetými semislicky Michelin Pilot Cup 2, plus dvěma 4-bodovými pásy. Bylo to fajn, hodně jsme si spolu užili, hodně jsem se s ní naučil, ale je čas na nové výzvy...
    [odkaz]
    P.S.: Tady na fotce ještě s podvozkem KW Clubsport, ale ten jsem prodal před pár týdny do Anglie a na Meggie jsem vrátil pružiny H&R, což mě přišlo na běžné ježdění a občasné okruhy jako nejlepší setup (a pro prodej taky, s KW by to asi koupil jen podobný blázen jako já).

Dylan McKay 18.02.  15:14

Super :yes:
    Já se na foťáku musím učit úplně všechno, ale těším se na to.

white label 17.02.  18:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

iudex
    Jsem si říkal proč Boxster, ale je to logicky Cayman. Porsche je Porsche. ;-)

Ronault. 17.02.  18:26

Iudex: už to studuju... A mám vážný, ale fakt vážný problém. Nedokážu doostrit hledaček tak, aby čísla dole byla ostrá, prostě na mou krátkozrakost to nejde nastavit dostatečně...přitom pokud vím, tak více než 3 dioptrie nemám...a když mám na očích brýle, tak to zase je úplně na nic, protože vidím jen malou část focene plochy... 8-s :-(
    Jako bez hledáčku je mi zrcadlovka dost na pytel... 8-s. Ale co sakra s tím :-O

Tak už jsem to našel pro všechny brejlovce... https://www.megapixel.cz/nikon-dioptrick… />

iudex 17.02.  17:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Ron: aspoň si môžeš pozrieť, ako pracuje zrkadlo pri stlačení spúšte. :-) A v kľude študovať menu.
    Btw. dlho tu neboli kecy o autách, tak pridám (tým privolávam Thomasina) peknú porovnávačku Sport Auto medzi BMW M240i, Audi TTS a Porsche Boxsterom. Teda zadohrab R6 340k, štvokolka R4 310k a zadohrab B4 300k. Výkon nie je všetko, najrýchlejšie bolo Porsche a M240i prekvapivo najpomalšia: [odkaz]

woody-alien 17.02.  17:38

Ron: Někde mezi Anglií a ČR ? No tak to doufej, že ne v Calais. >:-[]

Ronault. 17.02.  16:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Nikon D5300 je doma... a dojmy? No pěkný je a těch funkcí a tlačítek co nechápu!!!!
    Lépe se drží než Canon 100D, ale jak fotí netuším, objektiv je někde mezi anglií a ČR :-)

Dylan McKay 14.02.  20:55

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Tak samozřejmě tam mají i filtry CPL a UV, ale nevím nevím ;-\

Edit.: dostal jsem k tomu sice brašnu Lowepro, ale viděl jsem nádhernou National Geographic a nedá mi spát :-)

Ronault. 14.02.  20:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Švihák: To já si z Aliexpressu objednal sluneční clonu,
    [odkaz] 1,46 dolaru
    vs 450 Kč v ČR [odkaz] 8-s :-!

iudex: samozřejmě, máš to u mně ;-)

Dylan McKay 14.02.  13:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

To jsou nádherné fotky!

V poho, ty barevné (z poloviny) jsou z Aliexpressu za 11 USD, chci je jenom zkusit. Ostatní je tady z ČR. Polarizační a šedý neutrál... píšu si! ;-)

white label 14.02.  12:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

DMcK
    Barevné filtry u dig. zrcadlovky v podstatě ani nepotřebuješ. Lepší je investovat do slušného polarizáku, příp. šedého neutrálu, viz iudex.

iudex 14.02.  12:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Ron: tak dúfam, že som Ti poradil dobre a budeš spokojný (ak áno, platíš pri najbližšom zraze pohárik ;-) ). Známa na Islande nafotila výborné fotky práve s D5300.
    Ad filtre: ja by som s tým neponáhľal, najskôr treba dostať do ruky ovládanie foťáku a zvládnuť expozičný trojuholník (čas-clona-ISO), až potom expozíciu ovplyvňovať filtrami. Inak za najužitočnejší filter považujem polarizák, ten využiješ pri väčšine fotení vonku za dobrého počasia, pekne zvýrazňuje mraky, sýti farby a potláča odlesky, viď moje foto s polarizákom: [odkaz]
    [odkaz]
    Užitočný môže byť aj neutrálny šedý filter, hlavne ak chceš fotiť dlhé expozície (typicky rozmazanú tečúcu vodu): [odkaz]
    [odkaz]
    Prechoďáky sú fajn, ale dosť nepraktické (myslím tie štvorcové) a tie moje odpočívajú v šuflíku. Ostatné filtre nie sú treba, UV filter má každý foťák vstavaný a farebné filtre v dobe fotošopu sú zbytočnosť.

Ronault. 13.02.  22:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Švihák: Foťák půjdu objednat na prodejnu, na jedné místní jsem domluvený, že mi tělo objednají za cenu z eshopu.

Na co tolik barevných filtrů? :-O Já bych zvažoval především polorizační a pak přechodové, jinak moc ne.
    [odkaz] tady je dobré video o tom na co jsou které filtry
    [odkaz] a tady je takový simulátor na co jsou které filtry ;-)

Dylan McKay 13.02.  22:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Takže nakonec Nikon? Já objednal 8 barevných filtrů, jeden UV a 2 clony.

Ronault. 13.02.  20:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Švihák: Filtry, samozřejmě používám, především filtr olejový, vzduchový (při vysoké kvalitě vzduchu na Ostravsku naprosto zbytečný >:-[] ), kabinový, palivový... >:-[]

Tak objektiv objednaný :-! Nikon 18-140mm f/3,5-5,6G ED VR

Dylan McKay 12.02.  08:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Ptám se jen, že po tom malém nijak netoužím a 40 USD nezabije. Navíc bych jej chtěl v bílé a tam stejně není :-)

PS: používáte filtry na objektiv? Jaké?

Edit.: foťáky Panasonic i Nikon se bez problémů prodaly a doma už je klid ;-)
    A klid mám i sám v sobě. Mám svůj vysněný Canon a už nemyslím na jiný.
    iudex, až někdy budeš v Praze, tak se ozvi. Jsem tvůj dlužník.

Ronault. 12.02.  07:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Svihak: vzhledem k tomu, že ta pevná 50mm/1.8 je docela levná, tuším, že v ČR k sehnani i kolem 3400, tak bych se na aliexpress vykašlal. A nebo ten eglobalcentral.eu
    Já nakonec asi tělo koupím v CR a objektiv si nechám poslat z toho eglobal central...

Dylan McKay 11.02.  17:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Díky moc! :yes:

Ten pevný 50mm f1,8 má smysl kupovat třeba na Aliexpressu "Yongnuo" nebo je to čínský šit? Znáte někdo?

iudex 11.02.  11:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Canon

Fyzika nepustí, neexistuje objektív, ktorý má súčasne veľký rozsah a vysokú svetelnosť. Zoomy s lepšou svetelnosťou majú rozsah max. 5x končia na cca. 80mm (napr. Nikon 16-80mm f2,8-4, ktorý mimochodom stojí 1000 eur) a zoomy s konštantnou svetelnosťou ešte menej, cca. 3x. A veľkorozsahové zoomy typu 18-200mm sú vždy kompromis. Opakujem, ten 18-140mm je asi najlepšia voľba, ak chceš dlhší dosah. Aj tie základné telezoomy typu 55-300 f4-5,6 sú pomerne veľká bieda a čokoľvek lepšie je už veľmi drahé. Ja som mal svojho času telezoom 55-300 f4-5,8, ale nebol som moc spokojný s kvalitou, tak som ho dal preč. A kvalitné telezoomy typu 70-200mm f2,8 nemienim vláčiť, jednak sú strašne drahé, ale najmä veľké a ťažké (1,5 až 2 kilá). Takže som dobrovoľne rezignoval na dlhé ohniská a môj najdlhší objektív je 100mm.
    Inak ak chceš vidieť, ako vyzerajú jednotlivé ohniská, tu je super stránka Nikonu, kde máš jednu scénu nafotenú všetkými sklami od 10 do 800mm, tam si dobre pozrieš, čo asi potrebuješ (len si nezabudni prepnúť telo DX formát, čo je ten Tvoj D5300): [odkaz]
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Matějská pouť odstartovala! 115 atrakcí přilákalo rodiny s dětmi

Matějská pouť odstartovala! 115 atrakcí přilákalo…

Matějská pouť odstartovala v sobotu 25. února dopoledne. Už v 11 hodin se na Výstaviště Holešovicích narhrnuly…

Sněm ANO ŽIVĚ: Babiš slíbil nižší daně, ANO vyrazilo 357 lidí a koblihy nikde

Sněm ANO ŽIVĚ: Babiš slíbil nižší daně, ANO vyrazilo…

Snížení daní pro lidi s příjmy do 113 tisíc měsíčně a redukci poslanců a senátorů z 281 na 101 navrhl ve svém…

Emoce a krev v extralize. Bitky v Brně a Vítkovicích, Gorčík dostal pukem

Emoce a krev v extralize. Bitky v Brně a…

Pěstní souboje jsou kořením ledního hokeje a často vyplynou ze hry a návalu emocí. Ty tečou proudem zejména v…

Proč talent Král opustil Slavii? Neřekli mi, co se mnou bude, tvrdí

Proč talent Král opustil Slavii? Neřekli mi, co se…

Jeho přestup ze Slavie do Teplic vzbudil poměrně velký ohlas. Jak už je zvykem, jedni ho kritizují, druzí se ho…

Pravice se mýlí, otcovská dovolená je dobrá věc

Pravice se mýlí, otcovská dovolená je dobrá věc

Včera prošla sněmovnou otcovská dovolená - týden volna pro tatínky po narození jejich dítěte. Opatření je to…

Krvavý příběh varšavského ghetta na silných fotografiích: Z půl milionu Židů nezbyl žádný

Krvavý příběh varšavského ghetta na silných…

Druhého října roku 1940 podepsal Ludwig Fisher, starosta Varšavy, jež byla součástí Generálního gouvernementu,…