Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

 

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

 • « 00 Reagovat !

  foto woody-alien

  woody-alien 24.05.  22:28

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Thomasino: Nějakou tréninkovou plochu prej udělali na Strahově.
  [odkaz]
  >:-[]
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 24.05.  11:01

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Nevíte někdo, kde je v ČR nějaká poměrně velká kluzná plocha (velký půlkruh nebo oblouk) a kam to není z Jižní Moravy (z okolí Brna) moc daleko? Něco nového má být teď v Hradci Králové (už druhý takový okruh, otevřený až teď na podzim), ale nevím jak je to velké. Přece jen něco pidi je na pytel, ale tohle budu muset zkoušet častěji, moc mě to bavilo! :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto Leg

  Leg 24.05.  10:39

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Áno, tá kruhová fólia je so zadokolkou celkom sranda, takú by som si najradšej vybudoval na záhrade. Kedysi dávno som tam bol ako čerstvý majiteľ zadokolky na škole bezpečnej jazdy, nacvičovali sme tam zvládanie nedotáčavého šmyku. Teda ostatní nacvičovali, ja som to samozrejme rebelsky poňal ako školu jazdy dverami vpred, na veľkú radosť nášho inštruktora. Snáď si ale nemyslel, že tam budem poslušne krúžiť a objavovať limity prednej nápravy prudkým uberaním plynu. >:D
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 24.05.  10:35

  « Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Leg
  Jo, titanový výfuk v (kompaktním) hb je něco jako briliant zasazený do stříbra.
  Přitom pořád není možnost objednat ten performance difuzor a prodloužený spojler zadních dveří.
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 24.05.  09:52

  « Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Ještě se mi hodně líbila ta kluzná plocha. Na okruhu to bylo limitované, ale když jsem byl jedno kolo vzadu s M2 a pak s M4 (střídalo se po každém kole pořadí), tak jsem si je nechal poodjet a pak si dal vždy 2-3 zatáčky svižněji >:-[] Instruktor sice něco anglicky blekotal do vysílačky ať zkrátím rozestup, já mu stejně raději moc nerozumněl >:-[] >:D (však bezpečné rozestupy, ne??)
  Za ty peníze asi odpovídající hodnota. Jen nám vadilo, že tentokrát moje spolujezdkyně nemohla být v autě, nevěděli jsme to předem, takže tam 4 hodiny čekala a četla si. Stojí za zvážení, zda si příště nepřiplatit na druhého řidiče, pak bych se s ní nestřídal, jen jezdila v autě jako ten druhý a já si užil dvojnásobný počet kol, za dvojnásobnou částku a moje drahá by si to také trochu užila :-) No tak třeba zase za rok nebo za dva roky...
  Akrapovič do Golfu R za 3800 EUR ?? To jako fakt ?? To jim přeskočilo. AMG Performance výfuk s parádním zvukem do C43 AMG (o kterém jsem taky trochu přemýšlel a zjišťoval slevy), stojí 38.200 Kč a má fakt parádní zvuk (se 2 režimy)!! To se u VW asi pos..li v kině!! >:D A souhlas s WL, taky mě zvuk Akrapoviče moc nebere, na mě je to až moc uřvané a vysoké.
 • « 00 Reagovat !

  foto Leg

  Leg 24.05.  09:33

  « Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Iudex: presne tak, ono za titánový výfuk je to ešte cekom prijateľná cena, otázka je, načo je komu titánový výfuk v hatchbacku... to je podobné ako na neho dať karbónovú strechu, zrkadlá a rôzne lištičky s tým rozdielom, že tieto veci zohrávajú aspoň dizajnovú úlohu a keď sa to niekomu páči...

  Tom: 175 za osem kôl s emkami + nejaký balast ako bonus, to sa celkom dá. Ale podľa toho čo píšeš je to za "safetycarom" v balíku, takže až tak moc nadšenia z toho asi nebude.

 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 24.05.  08:35

  « Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  wl: výfuk za 3800 eur, to niekomu vo VW preskočilo. Ešte aj Nemci (pod tým videom) píšu, že je to sakra drahé. Ale VW zdražuje celkovo; teraz som pozeral cenník nového Arteonu a základ s 1,5kou stojí 32810 eur, čo je riadna pálka. A aby ti ukázali, že máš len základ, okrem obvyklých príplatkov viazaných na vyššie verzie sú obmedzené dokonca aj farby, teda máš tam len obvyklé šedošedé a napr. propagačná žltá kurkuma či pekná červená chilli je až pre výbavy Elegance a R-line (ktoré začínajú na 41580 eur). Ako Arteon fajn, ale tie ceny sú až príliš prémiové na to, že ide o Passat liftback.
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 23.05.  18:27

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Taky mě ta převodovka nepřesvědčila, ale v režimu Sport+ se to snad chová lépe. U M4 byl v táhlých zatáčkách cítit delší rozvor a tudíž větší stabilita, moc mě nepřesvědčily ty keramický brzdy s málo citem. No ještě že jsem si tu M2 objednal s manuálem :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto webpaja

  webpaja 23.05.  17:14

  « Re: Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Netušil jsem, velký zklamání z toho, že nás na okruhu nenechali alespoň o trochu víc. Ale M2 byla hravě přesvědčivá.
  U M3/4 vadila pomalá převodovka, která funguje až při Sport+. U M2 šla mnohem líp.
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 23.05.  16:27

  « Re: Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  červená skupina. Ty jsi tam byl dopoledne taky? Škoda že jsi nedal tady vědět, mohli jsme pokecat :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 23.05.  13:50

  « Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  iudex
  S dsg je to +10PS/+20Nm, s manuálem jen +10PS, čili opačná situace, jako u Pola GTI.
  Virtual kokpit je za příplatek (12.600,- Kč), stejně jako u GTI (bez Performance).
  Na německém konfigurátoru už jsou u eRka i dvě položky performance, brzdy z CSS za 575 euro a titanový akrap za 3.800! euro. Za ty brzdy bych připlatil, ale za ten výfuk mi to jako příplatek (místo stávajícího nového výfuku) přijde už trochu moc, navíc zrovna Akrapovič není akusticky moje krevní skupina, a to jak u aut, tak na motorkách.
  [odkaz]
  [odkaz]

  P.S. Při jízdě s novým eRkem jsem si říkal, jak by asi vypadala jízda s R420 (pokud by ho nezařízli), protože i s těmi "pouhými" 310PS/400Nn funguje eRko hodně dobře.
 • « 00 Reagovat !

  foto webpaja

  webpaja 23.05.  13:02

  « Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  V které jsi byl barevné skupině?
 • « 00 Reagovat !

  foto webpaja

  webpaja 23.05.  13:01

  « Re: Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  V které si byl barevné skupině?
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 23.05.  11:00

  « Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Je to i pro potenciální zákazníky, takže pokud o tom víš, že něco takového existuje, tak se tam přes dealera můžeš přihlásit. Stojí to 175 EUR a bylo to na 4 hodiny. Odpoledne další lidi, běží to od pondělí až do pátku a evidentně je to pro více zemí. Vím, že někdo ze Slovenska tam jede na čtvrtek, taky nemá žádné BMW, ale jede si je zkusit :-)
  Celkem dobrá akce, ikdyž své mouchy to mělo. Nemůžeš mít spolujezdce, protože se střídají dva lidi v autě. Takže jen asi 8 kol na kluzné folii, 4 kola v M2 na okruhu a 4 kola v M4 na okruhu. Plus to samé jako spolujezdec s parťákem v autě (takže se bojíš jestli ten druhej to na okruhu trochu umí, ikdyž to instruktoři stejně dost brzdí). A kupodivu se nedávají helmy na okruh! :-O
  Plus 3 sprinty s 760Li, 2 s X5M. To bylo vlastně vše, když vynechám ty kecy kolem, prezentaci o tom jak je M2/M3/M4 super, jaký má technologie a spoustu hliníku všude možně, nebo pokec o té dvanáctiválcové lokomotivě 760Li, co sprintuje pod 4...
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 23.05.  08:29

  « Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Tom: to mohla byť fajn akcia. A to si si platil, alebo to je v rámci prémiovej značky zdarma, ak si kúpiš M2? Ja som také čosi absolvoval, žiaľ iba na bežných bavorákoch a samozrejme to bolo platené.
  Inak zaujali ma tie nezvyčajné farby na M3: fialová a (škodovácka) zelená, to je niečo ako individual lak u Audi, dá sa to normálne objednať?
  wl: to znie dobre, človek b nečakal, že 10 koní pri tomto výkone bude cítiť (v Cupre všetci písali, keď sa zvýšil výkon z 280 na 290, že to cítiť nebolo). A poteší tiež lepší zvuk, ten mi v minulom Rku dosť vadil, bol dosť neprirodzený. Virtual kokpit by som nemusel, neviem, či je za príplatok (v GTI Performance je teraz sériovo). Každopádne nám rýchle Golfy zase podraželi.
 • « 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 23.05.  08:26

  « Re: Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Pagani Zonda ?
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 23.05.  02:12

  « Re: Fotosoutěž - nové téma ?

  Otázka pro Thomasina:
  Je to podstatně hezčí, než M140i , a je to pěknější, než M240i, ...ale přesto to krásné není, co je to???
  >:-[] ;-)
 • 00 Reagovat !

  foto Thomasino

  Thomasino 23.05.  01:45

  « Fotosoutěž - nové téma ?

  Tuhle jsme tu nakousli obnovení fotosoutěže, mám hned nápad na jedno skvělé téma >:-[] "DRIFTOVÁNÍ" >:D
  Včera celkem zajímavá akce na Slovakiaringu "BMW M Drive Tour" a především skvělá zábava s driftováním na kluzné fólii :yes: Bližší info podám během pár dní. Fotky najdete v albu společně se "soutěžní" a také včetně krátkých popisků. Super zrychlení u 12-tiválcové 760Li, zajímavá byla také X5M..
  [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 22.05.  15:59

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OT a auto budúcnosti z ... minulosti

  iudex
  Je to zase o poznání lepší, motor má větší sílu (400Nm/310PS) a méně bere (o cca 1 - 1,5 l, když to moc nešetříš), dsg má o stupeň víc a hlavně se zlepšil zvuk v interiéru ve sport. módu, už to není takové to podivně znějící rádoby V8, ale mnohem líp trefená někdejší R32.
  A dsg ve sport módu nepřirozeně "neškrčí" jako u GTI CS (nebo u A45 AMG).
  Na hrbolaté okresce stačí dát podvozek (DCC) do komfortu a vyžehlí to prakticky všechno i na 19"kách, o skvělé trakci prakticky na jakémkoli povrchu nemluvě.
  Velikost středového displej je parádní, jen mohli nechal otočný ovladač, místo dotykového +/- a ovládání gesty. Virtual kokpit se dá vydržet, ale není to ten, který mě už loni nadchl v novém TT.
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 22.05.  08:54

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OT a auto budúcnosti z ... minulosti

  wl: no a aké boli Tvoje dojmy? Je nejaký rozdiel oproti predchodcovi?
  Leg: presne tak, 1300 otáčok pri vysokootáčkovej atmosfére a 1600 otáčok pri turbomotore bude pomerne citeľný rozdiel. Týrať vysokootáčkový atmosférický benzín (max. výkon pri 6600 rpm) pri 1300 rpm, to je hriech. >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:


Blesk.cz

29 let od smrti Menšíka: Lékařka popsala tragický konec! Herec krvácel a dusil se!

29 let od smrti Menšíka: Lékařka popsala tragický…

Před 29 lety, 29. května 1988, zemřel komik a herec Vladimír Menšík (†58). Bohužel, svět opustil kvůli těžkému…

Divočina jménem Slovenský ráj: Jeden z nejkrásnějších koutů našich sousedů!

Divočina jménem Slovenský ráj: Jeden z…

Rokliny a kaňony, které jsou opatřeny žebříky, stupničkami a podobně, to je Slovenský ráj, místo, kde můžete…

 

iSport.cz

Rychlý konec! Šafářová v Paříži vypadla v 1. kole, Veselý senzačně postoupil

Rychlý konec! Šafářová v Paříži vypadla v 1. kole,…

SOUHRN FRENCH OPEN | Parádní úspěch se podařil českému tenistovi Jiřímu Veselému na grandslamovém French Open.…

Stramaccioni a jeho trenérský tým ve Spartě? Vyjdou na 57 milionů ročně

Stramaccioni a jeho trenérský tým ve Spartě? Vyjdou…

Benvenuto, mister, Sparta vítá nového trenéra. Včera po dlouhých jednáních uzavřel největší český klub dvouletou…

 

Reflex.cz

Do Botswany za krokodýly: Když se páří čtvrttunoví predátoři, je třeba mít se na pozoru!

Do Botswany za krokodýly: Když se páří čtvrttunoví…

Botswanské léto se zbavuje posledního listí a vše začíná žloutnout. Příroda se mění a smutný pohled na…

Češi zabodovali v Cannes. Hlavní cenu v jedné z kategorií si odváží film Lerd

Češi zabodovali v Cannes. Hlavní cenu v jedné z…

Nový film režiséra Mohammeda Rasoulofa, v Cannes již oceněném Cenou za nejlepší režii v roce 2011 za film…