Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

speedfred   dnes  11:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

8,5 - 10L
    povedzme dialnica predpisovo asi aj 8L , a mal som tam aj 7,2 L :-)
    do 10 sa ale zmestím kedykoľvek.
    Mostecký okruh 34L od plnej do plnej.

iudex   dnes  11:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

sf: GTI bude mať vo februári 4 roky a mám najazdených 42t km, teda niečo cez 10t ročne a predpokladám, že u 3er to bude obdobne. Gro nájazdu robí Mondeo. Olej mením vždy po roku (aj keď servisný interval mám 2 roky/20t km).
    A s tou V12 sa obráť skôr na labela, jeho GTI má najazdené podobné kilometre, ale za 10 (?) rokov. >:-[] Takže on by zvládol aj 20 litrov spotrebu.
    Btw. akú máš priemerku na 2er? Spritmonitor píše pre 235i priemer 10,1 l, prekvapivo 340i má priemerku nižšiu: 9,4 l (neviem, či je to vplyv novšieho motora B58, alebo jednoducho s 3er nejazdia tak ostro, ako s 2er).

speedfred   dnes  09:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

medzi výmeny oleja si môžeš robiť aj sám. Ja som menil po zábehu a potom mením podľa toho ako jazdím a kľudne aj po 7000km.
    Pri tvojom nájazde si mohol kúpiť aj nejakú V12 >:D
    GTI máš ako dlho a km ?

iudex   dnes  09:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Speedfred: tak ako som predpokladal, nejaké drobné ale v tom 5-ročnom bezplatnom servise bude. Servisný interval má byť 30000 km/2 roky, teda počas tej záruky sú to (pri mojom nájazde) len 2 servisné prehliadky/výmeny oleja. A ako píšeš, aj tak súdny človek na novom aute bude meniť olej raz za rok (prvýkrát zrejme ešte skôr, po zábehu), teda 3 z 5 prehliadok aj tak pôjdu na moje triko. Plus ako obvykle, ak budeš meniť olej inde, servis Inclusive padá. Toľko k prémiovému servisu.
    wl: ten obrázok má podľa mňa celkom ďaleko k realite, tak fádna maska s tak malými svetlami iste nebude.
    Ron: no ešteže to je len výmena Golfa, toho má už 2 roky. Ale "dávam bolševikovi rok, maximálne dva", kým začnú špekulácie o výmene M2. >:-[]

foto Ronault-

Ronault. 15.01.  22:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Thomasino: Ty už opět vybíráš auto? Neee, prosím neeeeeeee.... jsem si říkal, že když máš ani ne rok důchodcovskou verzi Golfa a nové BMW, tak alespoň 3 měsíce budeme mít klid 8-s >:D

white label 15.01.  20:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Když už je to v nabídce pro X1, tak zřejmě časem spíš ano (i pro 2AT/GT).

woody-alien 15.01.  20:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

wl: Jasně, já myslel to "takže to nejspíš BUDE podobně, jak píše wl o X1" skutečně v budoucím čase. Jak to ostatně mariachi tvrdil. Jestli tomu tak opravdu BUDE, ale samozřejmě nevím. ;-)

white label 15.01.  19:16

w-a
    Dohledat u BMW jakou převodovku dostaneš k vybranému motoru je za trest.
    Nakonec jsem si to musel vyzobat z D ceníku X1.
    7st. DS pouze pro X1 sD18i\R3 a pro X1 sD 20i\R4, ale pro X1 xD20i\R4 8st. hdm.
    Pro 2AT 218i\R3 a 216d\R3 je stále jen 6 st. hdm.
    Takže mariachi bude mít pravdu, až/pokud se dostane 7DS i do 2AT, což se zatím nestalo.

woody-alien 15.01.  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

iudex: Především ani teď není pro 2AT/GT POUZE 8.st.Aisin, pro tříválce je tam Steptronic 6.stupňů. Takže to nejspíš bude podobně, jak píše wl o X1, dvojspojka pro R3. A v tom případě měl mariachi pravdu. ;-)

white label 15.01.  17:50

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Ale Polo GTI, není Golf GTI, kde jsou výroční edice (20/25/30/35/40) tradicí.

foto Thomasino

Thomasino 15.01.  17:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Já vím, je to trochu "rozežranost", normálně by mě mohl na dalších pár let ten 150-ti koňový Golfík jako DailyCar stačit ( možná to tak dopadne), ale přece jen již z dob Megouše, mi tam ten výkon občas chybí. Teda hlavně při předjíždění, ono dole je to poměrně líný, než se ten maloobjemový motor s turbíčkem nadechne. Jnak u Megouše jsem měl skoro rok 300 koní, pak zase jen 275 koní ;-)
    Nemusí to být nutně Cupra 300 (po tom co jsem v ní dneska jel, a sedadla mi taky moc nevyhovují, to stejně na ni nevypadá - ale ten interiér uvnitř již konečně trochu vypadá, líbí se mi více než nový MRS), budu volit hodně podle pocitu uvnitř a sezení, klidně se uskromním na Golf GTI a 245 koní, příp. zda nebude letos nějaká limitka u Polo GTI (což se dá vzhledem k výročí čekat). Nebo jestli přijdou s Polem R, to by bylo ještě lepší. Ale v mém případě je nové Polo pro 3 lidi - za mě si nikdo nesedne >:-[]
    P.S.: Pro Mnichova do auto? Proč ne :-) Zase ušetříš asi těch 9000 Kč za dopravu co si účtují >:D

white label 15.01.  16:28

« G8

Golf 8 podle AMuS:
    [odkaz]
    A v tomto čísle porazil Superb, v souboji dieselových kombíků, Volvo V90.

speedfred 15.01.  16:21

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

iu : BSI - basic service inclusiv základný olejový servis (olej,filtre,práca) je grátis 5r / 100.000km , interval 30.000km. Ja ale olej menim aj medzi tým a to za svoje eurokoruny.
    Potom si tam môžes priplatiť za nejaký Repair servis a tam by si mal aj výmeny spotrebných dielov grátis,ale príplatok celkom mastný.

white label 15.01.  15:10

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

U té X1 to zatím vypadá tak (viz bmw.de), že 7st. DS nahrazuje pouze ten původní 6st.! Steptronic a 8st. Steptronic zůstává dál. Takže pokud bude DS jen pro slabší R3 motorizace, může se jednat o DS se suchými spojkami.

iudex 15.01.  14:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Boost: áno, dá sa prevziať auto v Mníchove, v katalógu sa píše: BMW Welt: Vyzdvihnutie nového vozidla v centre BMW Welt patrí k najlepším okamihom, aké dokáže vodič zažiť. Premeňte túto udalosť na nezabudnuteľný deň a povýšte prevzatie svojho nového BMW na súčasť unikátneho programu aktivít, zostaveného podľa vašich osobných preferencií. V továrni BMW, v BMW múzeu a v sídle vedenia BMW Group vás obklopí fascinujúca história, dych vyrážajúca prítomnosť a pozoruhodné vízie budúcnosti.
    Akurát nerozumiem, kto normálny zo Slovenska by si chcel ísť pre auto až do Mníchova. 8-s
    Skôr ma zaujíma ten servis Inclusive, z katalógu mi vôbec nie je jasné, či v tom je to základné: olej pri výmene v cene. "BMW Service Inclusive: Od začiatku až do konca zmluvného obdobia (podľa vášho výberu) nemusíte ani chvíľku myslieť na náklady na údržbu, servisné prehliadky či výmenu opotrebovaných dielov. BMW Service Inclusive zahŕňa všetky tieto práce pri nových aj jazdených vozidlách – vrátane originálnych dielov BMW". Ako poznám tento marketingový newspeak, potom mi v servise vyúčtujú náplne a povedia, že veď v cene je len práca a opotrebované diely, nie náplne.
    wl: čítal som, že pre slabšie motorizácie na platforme UKL budú dvojspojky, čo sa BMW finančne viac oplatí, lebo tie 8° automaty sú drahé. Čiže dá sa to vykladať buď ako návrat k dvojspojkám (keď Audi napr. DSG v niektorých modeloch nahradilo HDM automatmi), alebo ako fakt, že dvojspojka je lacnejšie riešenie a do tých "lepších" áut pôjdu naďalej 8°HDM automaty.

white label 15.01.  14:38

iudex
    Je to tak, navzdory nedávnému prohlášení BMW o ústupu od DS (viz i nová M5) se zmínka o 7st. DS objevila u X1, takže je pravděpodobné, že časem dorazí i do 2AT.
    V tomto případě BMW překvapivě hovoří o dvojspojkém Steptronicu!, (což by byl dosud "protimluv"), nikoli o Drivelogicu (DCT) jako u eM modelů.
    Problém je, že BMW v technických parametrech zcela ignoruje převodovku, takže kromě údajů (dynamika/spotřeba) v závorce se nedozvíš ani počet převodových stupňů, natož konstrukci automatu. A na českých stránkách ani stopa včetně X1, na německých už ale lze náznak dohledat, i když zatím jen pro X1.

foto boost-

boost. 15.01.  14:03

iudex

Nabízejí u vás na Slovensku převzetí vozidla v BMW Welt v Mnichově? V Česku o tom nikdo vůbec neví, zda se mi, že to je asi jen pro D, AT a North America.

M2 bude mít kolem 300 kW s motorem S55, takže výkonový rozdíl mezi ní a 3er bude zas v normě.

iudex 15.01.  13:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Tom: Ty to teda kombinuješ, (zvažovať) vymeniť druhé auto do mesta - rodinný Golf SV za 300-koňový hotheč, teda viac, ako si mal donedávna okruhové fun-car, to je iná rošáda. Aby si potom nezistil, že M2 má popri tej "mr dke do mesta" nejak málo koní. >:-[]
    Ako dokážem pochopiť, že popri 370k šesťvalci už nejaká 1,4ka neuspokojí ani v druhom aute, ale ak hotheč, tak nie zase niečo prehnene ostré, ale skôr prijateľne komfortné, napr. to Polo GTI.
    Ja mám samozrejme vybrané a objednané, hotheče ma ale stále zaujímajú; ako som písal, s MRS sa určite pôjdem zviesť, keď príde na trh.
    Inak práve som čítal, že budúca generácia 3er (G20), keď bude predstavená začiatkom budúceho roka (niekde píšu dokonca 11/2018), spraví z 340i M performance model, t.j. bude už označený ako M340i, teda všetky prvky M paketu už sériovo, výkon sa má výrazne zvýšiť na 380k (viac než M2!), hovorí sa aj o samosvore sériovo (čomu skôr neverím), ale zase manuál už nebude k dispozícii, len automat.
    wl: tá mariachiho dvojspojka pre 2AT/GT bola samozrejme blbosť, je tam 8° Aisin. [odkaz]
    EDIT: tak nakoniec to blbosť nemusí byť, toto som našiel na BMWBlog: "Up until now, every UKL-based car has had either a six-speed or eight-speed torque-converter automatic transmission. Now, though, BMW is replacing those transmissions with a new dual-clutch unit that will provide a decrease in weight, faster shifts and increased fuel-economy. This new DCT will make its debut in the BMW X1 sDrive18i and the BMW X1 sDrive20i in Europe" a inde sa píše tiež o modeloch 2AT/GT (ktoré majú rovnakú platformu UKL).

white label 15.01.  12:49

« Re: Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Zatím ještě ne, ale až bude 300k v Polu (třeba v Polu eR) bude to pravda doslova... >:-[]
    Hlavně se divím, že jako bývalý majitel i30, "nemá tu značku moc rád", to by se vyvolenému Vošovic z Nošovic určitě nelíbilo a s takovým přístupem by mu už žádnou i30 neprodal, Natož eNko... ;-)

P.S. Zatím marně čekám na mariaschiho vysvětlení té údajné 7st. DS v BMW 2AT, viz vaše včerejší diskuse.

woody-alien 15.01.  12:41

« Re: Re: Re: Výlet do Vídně na Autosalon za Alpinou

Thom: Jo tak, ono už je dneska 300k v kompaktu jen polo-hot ? >:-[] ;-)
    Ohledně cen to chce přímý jednání s prodejcem...většinou je tam poznámka cena platí jen s financováním a využitím výkupu vozu atp. Emel by mohl vyprávět.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Dovolená, na kterou nikdy nezapomenete: Zaplavte si mezi krami, než grónské ledovce roztají

Dovolená, na kterou nikdy nezapomenete: Zaplavte si…

Teplota vody i vzduchu je kolem nuly. Většina účastníků zájezdu je oblečena v péřových bundách, jiní už se ale…

Šéfka České Miss Čerešňáková: Podala žalobu na konkurentku Makarenko!

Šéfka České Miss Čerešňáková: Podala žalobu na…

Modelka a majitelka soutěže krásy Miss Face Taťána Makarenko (28) začátkem roku změnila název své soutěže na…

Hokej na ZOH 2018: Kdy hrají Češi, Kanada a další favorité?

Hokej na ZOH 2018: Kdy hrají Češi, Kanada a další favorité?

Hokej na olympijských hrách v Pchjongčchangu bude jednou z nejsledovanějších disciplín, i když na ZOH 2018 po…

Kvitové proklouzla výhra mezi prsty, dojali ji fanoušci: Poplakala jsem si

Kvitové proklouzla výhra mezi prsty, dojali ji…

Přesně 172 minut bojovala Petra Kvitová o postup na grandslamovém Australian Open. Její desátá dvojchyba v…

Studená válka, jak ji neznáte: Sovětský svaz platil za Pepsi torpédoborci a ponorkami

Studená válka, jak ji neznáte: Sovětský svaz platil…

Pod pojmem studená válka si většina lidí představí svět na pokraji jaderné katastrofy, kterou na poslední chvíli…

4 největší dezinformace u voleb: Drahoš a StB, Zemanův automatický postup a jak je to doopravdy

4 největší dezinformace u voleb: Drahoš a StB,…

Neodmyslitelnou součástí voleb všude ve světě se staly dezinformace a zavádějící informace, které mají poškodit…