Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Thomasino   dnes  16:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Souhlasím. Ikdyž kombinace hnedé kůže se stříbrno-černým interiérem (z broušené hliníku) vypadá taky dobře >:-[] K modrému autu, samozřejmě ;-)

white label   dnes  14:27

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Th
    Když jsem viděl to (pra)dědovo 140i, tak opticky se mi nejvíc líbily právě ty sedačky v kombinaci alcantara/látka, příplatkovou kůží se to akorát "zabije" (po všech stránkách).

Covenant   dnes  13:08

Osobně pokud Caymana tak lehce jetého, nebo prostě jetého předposlední genrace (S) s 6 válcem než ten dvoulitr.....pokud bych chtěl zvuk 4 valce zůstanu u HH. ...pokud to situace za pár let dovolí, bude to nejspíš rozhodování mezi: Cayma (s), F-TYPE nebo M2. ;-)

Thomasino   dnes  10:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Vzhledem k těm cenám bych porovnával Caymana spíše s M2, než s M240i >:-[]
    Ale to je již věc názoru, jak se na to kdo kouká. Já si chci udělat radost a koupit si na stará kolena pořádné auto co bude pěkně vypadat, bude mít zvuk (takže šestiválec) a které bych si pár let nechal (doufám). Takže rovnou říkám, nový Cayman, včetně Cayman S, byl ze hry velmi rychle. Nemluvě o tom, že to je trošku "politicky nekorektní" >:-[] >:-[] A nejde mi o čas na okruhu.
    Jinak ano, u některých modelů a v pár akcích do roka (loni 3x) se dá někdy koupit BMW se slevou až 25% pro motory 30i a 40i (neplatí pro M2, ale jen pro řady 1,2,3 a 4), ale musíš mít navíc výbavu 25% nahoru od základní ceny (nic není zadarmo!). Takže s M240i se dá v takové akci dostat např. na nějakých 1,150 mega s dph s automatem (asi 42.600 EUR) a je plně vybavená, už jen řešíš co do auta nechceš, aby nebylo zbytečně těžké apod 8-s (určitě nechceš střešní okno, nechceš elektricky stavitelné sedačky, nechceš asistenty v jízdních pruzích co na tebe furt pípají, ale za to asi chceš velkou navigaci, natáčecí bixenony, lepší audio, couvací kameru..). No a ještě je na zvážení, zda tam někdo chce kožený interiér (který v zimě studí), nebo si vystačí s těmi základními eMkovými sedačkami v kombinaci látka-alcantara :-) Do té výbavy v hodnotě 25% základní ceny auta se to vejde, ale určitě budou lidi co to tam chtít nebudou!

iudex   dnes  10:33

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tom: áno, už som tu dával to video, ako ten základný Cayman s hanebným dvojlitrovým štvorvalcom a 300k na okruhu vyprášil M240i s 340k šesťvalcom: [odkaz]
    Teda Porsche umí aj so štvorvalcom. Ale samozrejme s Tebou súhlasím, že bez ohľadu na rýchlosť Porsche so štvorvalcom skrátka nie, notabene pri tej cene. Problém je, že drahé nové štvorvalce, nad ktorými ohŕňajú všetci nos, zvyšujú ceny jazdeniek s B6, takže ani to nie je cesta pre nás chudobu. >:-[]
    Takže BMW to istí. A tam naviac vedia čarovať so zľavami, 20% nie je neobvyklých, čo som počul.

Thomasino   dnes  10:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

To jako myslíš základního nového Caymana se čtyřválcem 2,0 turbo ??
    No nevím, ale dát za auto 55-65 tisíc EUR (1,5 až 1,7 mega s trochu výbavy a po slevě) a mít jen čtyřválec se zvukem nic moc, to bych osobně koukal jinde >:-[] Ikdyž je to Porsche s nádhernými tvary a ikdyž Porsche mám hrozně rád ! Proto raději mírně jetý Cayman S, nebo klidně jen Cayman, ale s charakterním šestiválcovým boxerem :-) Za mě prostě šestiválec, dokud se nějaké prodávají !!
    P.S.: No nekup to za dva míče! :-D
    To už asi fakt raději tu M2 za 1.670 míče:
    [odkaz]
    Ale prostě nedám za auto více jak 1,5 mega, protože nemám...

iudex   dnes  09:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Leg: z čoho usudzuješ, že to bude M240i? Mne to z náznakov vychádza skôr na M2.
    Btw. včera večer som si dal youtubový oddych a prešiel snáď všetky porovnávačky M140i, M240i s Focusom RS, Audi RS3, Caymanom atp. A zhrnul by som to asi takto: na Caymana to nemá, ten je aj v základnej verzii rýchlejším a ostrejším autom, ale v zásade porovnávačky bavorák vyhráva svojou univerzálnosťou, ideálne kompromisným naladením medzi hardcorovým Focusom (ktorý je síce ostrejší, živelnejší a viac vťahuje do deja, ale súčasne ťažšie použiteľný na bežné jazdenie, tvrdý a uskákaný) a ultrarýchlym, ale zase nezáživným a jazdne sterilným Audi. Neprekvapivo teda boduje motorom (charakter, zvuk, výkon, točivosť), zábavným a záživným podvozkom, ktorý je súčasne dostatočne komfortný a použiteľný na bežnú jazdu. Skrátka ideálne auto na dochádzanie po meste do práce. >:-[]

foto Leg

Leg   dnes  06:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

óó, tu sa zasa nakupuje! Gratulujem k výberu, s 240i budeš určite spokojný a myslím si, že toto auto ti aj pár rokov vydrží. Dobrá voľba a vitaj na správnej strane. :-!

Thomasino 21.02.  17:28

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tak ještě malé upřesnění k té modré LONG BEACH BLUE z M2. Na X4 nejde k eM-paketu, je nabízena pouze k nejvyššímu modelu X4 M40i. Mimochodem prý zajímavý a příjemný auto, známej to měl teď na pár dní půjčené.. Tady je test na ACZ:

Thomasino 21.02.  16:18

To je pravda, každá ta modrá je jiná. M2 má specifickou barvu s nádechem do zelena (myslím že je ještě na X4 v M paketu), kdežto M240i/M140i má tzv. "eMpaketovou modrou Estoril", která se mě osobně také líbí o něco více (jde objednat také ke všem M paketům u řady 3 a 4). Barva na M2 LONG BEACH BLUE:
    M240i a ESTORIL BLUE:
    [odkaz]
    P.S.: Jinak ta M2 (nakonec i M240i) jsou ještě celkem pěkné v šedé Mineral grey:

white label 21.02.  15:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

iudex
    Jenom je škoda, že modrá na M2 není zdaleka tak pohledná, jako na M140i/M240i.

Thomasino 21.02.  14:54

Když jsme u té M140i, příp. M240i, tak si osobně myslím, že časy by byly dost podobné s MRS, max. teoreticky o chlup lepší, ale správně píšeš, že by měl mít člověk asi respekt a nehnat to na limit tolik, jako "blbuvzdornou" předokolku (ke všemu se nebudu nijak extra honit za časy jako s Meggie). Ale i s předokolkou když se neučíš chodit na limit a osvojíš si základy správné jízdy na okruhu a na hraně, se dají získat nějaké dovednosti pro zadokolku. Zvláště s Meganem R.S., který je na limitu celkem přetáčivý a stačí více nebo později brzdit a už ten lehký zadek honíš z jedné strany na druhou a musíš korigovat podobným způsobem jako se zadokolkou (navíc s tou jeho jednodušší zadní nápravou). A ty základy co nás Honza Červenka na okruhu učil, jako intenzivně brzdit s kolama rovně a do zatáčky jít maximálně už jen lehce na brzdě, nebo spíše pod plynem, to se rozhodně hodí i pro RWD. Vyzkoušel jsem si nyní ovládání čtyřkolky a zadokolky bezpečně na sněhu před deseti dny na sněhu v rakouském Lungau, bylo super a jistá průprava na RWD je to také. Snad se tam dostanu i za rok již s vlastním autem, nebo si to zaplatím klidně i sám (asi 350 EUR na celý den ježdění s cateringem, k tomu si musíš zaplatit 2 noci někde spaní). Je to v bezpečných rychlostech, naučíš se pracovat s přenosem váhy, rychlá práce na volantu apod :-)
    P.S.: A rozhodně chci co nejdříve nějaký koučing i s novým autem, wo tom žádná!

iudex 21.02.  14:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Tom: nič nemusíš vysvetľovať a odôvodňovať (aj tak tomu nik neuverí, poznám to), proste takéto auto chceš a hotovo. :-)
    Btw. to, že si sa za 3 roky s Meganom niečo (veľa) naučil, automaticky neznamená, že tie skúsenosti (z predokolky s R4) sú prenosné na silnú zadokolku s R6 a zrejme budeš začínať odznova. Myslím, že hlavne na tom okruhu to bude úplne iná káva. Ak zoberiem do úvahy aj fakt, že s autom za 60t budeš mať podvedomý rešpekt ísť na limit, môže sa stať, že svoje časy s Meggie ani neprekonáš.
    Btw. pár dní dozadu som videl u nás hneď dve identické modré M140i a naživo vyzerá to auto podstatne lepšie, ako na fotke. 2er, notabene M2 musí byť naživo nádhera. :-)

Thomasino 21.02.  13:33

Jo, jo, jak jsem ti říkal, kašli na to a raději našetři na nějakého Caymana S nebo něco podobného ;-) Navíc v seriovém stavu se ti to bude za rok nebo dva prodávat mnohem lépe!

Covenant 21.02.  13:30

Thomasino
    To mě právě odrazuje od toho nechat upravit soft, nemusí to být nutně chyba úpravce, ale jak se jednou šáhne na motor už od dealera nic nedostaneš......nový motor je tuším 7000 Euro

Thomasino 21.02.  13:14

To do toho nejde počítat. Jednak částečně moje blbost, pak "vývoj situace" a způsob řešení lidí v Renaultu :-( To je prostě takovýto "sto litrů v pííí.."

WL - jo, to by se mi taky líbilo! 8-s

Covenant 21.02.  13:09

Tome trošku si rýpnu.... >:-[] jen 250tis?... a co ten motor kámo ;-)

white label 21.02.  12:22

Takže Modrá M2! ;-)

Thomasino 21.02.  11:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozloučení s nejlepší předokolkou po 3 letech..

Já myslím, že ta cena je přiměřená. Ztráta asi 250 tisíc za 3 roky není málo, na GTI jsem ztratil méně při podobném nájezdu, ale bylo jasné dopředu, že na Meganovi se bude více tratit. Kvůli malému poklesu ceny jsem si ho nekupoval, bylo to kvůli zábavě a tomu, že na občasné okruhy je uzpůsoben nejvíce, což jsem také využil >:-[] A taky že z mého pohledu je to na řízení zajímavější než koncernové HotHatche, ale ty jsou zase univerzálnější. Zkusil jsem si postupně obě "polohy" HotHatchů, je na čase se přesunout do dalšího levelu do kategorie HOT COUPE :-)

Thomasino 21.02.  10:59

Počet válců má co společného hlavně se zvukem, a ten tě baví i na okreskách, i po městě >:-[] >:-[] >:D
    Jinak ano, na okruhu jde především o váhu a poměr výkon/váha, takže čtyřválce typu Caterham, Exige apod. jsou velmi vhodné !!
    A protože jsem se za poslední 3 roky poměrně vyblbnul, něco se naučil, bude to zadokolka, sice o něco málo těžší (ale zase ne o moc), ale na okruh už asi jen párkrát do roka :-!
    ...ale vlk taky sliboval >:D
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Poslanec Holeček končí v ODS. Místo a plat poslance si ale ponechá

Poslanec Holeček končí v ODS. Místo a plat poslance…

Poslanec Radim Holeček v pondělí ukončil své členství v ODS. Jediný zástupce strany za Ústecký kraj se tak…

Baterie dostanou „hasicí přístroj“. Neovlivní výkon a zvýší bezpečnost

Baterie dostanou „hasicí přístroj“. Neovlivní výkon…

Časopis Science zveřejnil práci vědců ze Stanford University, která má zvýšit bezpečnost Li-Ion baterií. Jde o…

Griezmann nechápal stažení parťáka. Nestřídej ho, je nejlepší, řval na kouče

Griezmann nechápal stažení parťáka. Nestřídej ho, je…

Mezi hráči má obrovský respekt. Trenér Diego Simeone je pro fotbalisty Atlétika Madrid někým, ke komu vzhlíží.…

Sparta jde na Rostov bez Dočkala i naděje. Neřešitelné, přiznal Koubek

Sparta jde na Rostov bez Dočkala i naděje.…

Bez reálné naděje na postup i bez klíčového záložníka Bořka Dočkala půjdou fotbalisté Sparty do čtvrteční odvety…

Fotograf z Chomutova pořídil před 140 lety ojedinělé fotografie v čínské Šanghaji

Fotograf z Chomutova pořídil před 140 lety ojedinělé…

Baron Raimund Stillfried von Rathenitz, který je označován za významného rakouského fotografa v dobách…

Sedm, nebo osm kontinentů? Vědci objevili nový světadíl, jmenuje se Zélandie

Sedm, nebo osm kontinentů? Vědci objevili nový…

Mysleli jste si, že má Země sedm kontinentů? Takhle se to učíme již desítky let ve školách, stejně jako naši…