Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

Ronault.   dnes  13:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: OT: Insignia

Leg, iudex: taky se snažím blesk nepoužívat, ale když chci aktuálně fotit malou, tak ta se furt hýbe, takže potřebuji krátké časy a často se fotí doma, což není ideální, proto ta rozvaha o blesku.
    Díval jsem se na 35mm, protože všude se doporučujeme 50mm na full frame, ale při menším čipu APSC se spíše doporučuje těch 35...no uvidím.

iudex   dnes  09:12

« Re: Re: Re: Re: Re: OT: Insignia

Leg: jedno mám: prejdi k nám Pentaxákom :-) a máš presne to, čo chceš: v rade Limited sú maličké pevné objektívy, vážiace len niečo medzi 100 a 200g, pritom špičkovej kvality (optickej i vypracovania): [odkaz]
    k Tvojmu výberu majú asi najbližšie 21mm (33mm ekv.) a 70mm (105mm ekv.). Pre predstavu o veľkosti takto vyzerá moja 70ka v ruke: [odkaz]
    Tiež som sa pohrával s myšlienkou prechodu na mirrorless, ale zavrhol som to z viacerých dôvodov: aby som pocítil veľkostný/hmotnostný rozdiel, nemohol by to byť APSC (Fuji, ktorý sa mi inak najviac pozdáva, najmä kvôli parádnym objektívom, tie svetelné sú ale rovnako veľké, ako moje sklá pre zrkadlovku), ale M4/3, a tam si nie som istý, či by mi nevadil kvalitatívny zostup oproti môjmu APSC, plus Olympus sklá sú strašne drahé, najmä tie svetelné (a svetelné sklá by som chcel, aby som vykompenzoval menší senzor). Kto má veľké zoomy typu 70-200/2,8, pre toho to zmysel má; pre mňa s väčšinou maličkými sklami by to progres nebol. Ale pokiaľ si spomínam, Ty tuším máš zrovna nejaké veľké zomy, tuším Sigmu, naviac máš už starší model zrkadlovky, takže pre Teba by asi malo zmysel prejsť na M4/3. Odporúčal by som Olympus OM-D EM-10 Mk II alebo E-M5 Mk II (podľa badžetu) a k tomu výborný zoom 12-40/2,8 a k tomu niečo svetelnejšie, napr. Oly 45mm/1,8. Na eglobalcentral (odkiaľ kupoval aj Ron) je momentálne E-M10 II za super cenu 337 eur, E-M5 II tuším za 500 eur, veď pozri sám: [odkaz]
    Ron: ja externý blesk používam v podstate iba v zime v interiéri. Inak moc neblýskam, v prípade potreby vystačím so vstavaným bleskom, ktorý je dobrý napr. v lete na presvetlenie tieňov (keď fotenej osobe ostré slnko nad hlavou robí tiene v tvári a na to stačí aj malý zabudovaný blesk). Takže skôr sa prikláňam k tomu kúpiť najskôr sklo (lacnú svetelnú 50mm/1,8), ktoré využiješ iste viac.

Leg   dnes  07:44

« Re: Re: Re: Re: OT: Insignia

Ja som blesk nepoužil asi 5 rokov. Snažím sa pracovať s prirodzeným svetlom a keď to už nejde, radšej foťák zabalím. Ale chápem, že nie každému to vyhovuje.

V poslednej dobe trochu sledujem svoje fotografické návyky a začínam sa pohrávať s myšlienkou, že namiesto širokospektrálneho zoomového portfólia objektívov skončím pri dvoch pevných sklách - jedno cca 38 mm ekv na bežné fotenie a jedno 80 mm na portréty. Pri tej príležitosti by som možno prešiel na nejaký kompaktný mirrorless systém a už by som nemusel vláčiť batoh ale stačila by menšia brašňa. Nejaké odporúčania?

Ronault. 27.07.  21:15

« Re: Re: Re: OT: Insignia

Iudex: sluneční clonu u blesku samozřejmě nepoužívám ;-) Takže naznačuješ, že lepší by bylo začít spíše bleskem...? Jinak díky za tip, už jsem na nějaké koukal a nějak jsem si nebyl jistý, co za parametry by měly být pro mé focení dostačující.

iudex 27.07.  18:19

« Re: Re: OT: Insignia

Ron: si bystrý chlapec, správne si sa dovtípil, že je to tieň objektívu, ktorý blesku tieni (ešte viac, keď máš nasadenú slnečnú clonu). Riešenia sú len tie dve: externý (teda väčší) blesk, ktorý bude ďalej od osi objektívu, alebo iný, menší objektív. Inak tie blesky sú robené na nejaký ohniskový rozsah, takže napr. na príliš širokých ohniskách ten tieň vždy vidno.
    Inak z externých bleskov odporúčam Metz, stojí necelú polovicu toho, čo objektívy danej značky, pritom ide o slušnú nemeckú značku. Ja mám Metz 44 AF-1, jeho novšia verzia pre Nikon stojí 149 eur: [odkaz]
    Inak ja som si spravil radosť a dnes mi prišiel nový objektív (Pentax HD DA 70mm f2,4 Limited) šikovný maličký portrétny objektív: [odkaz]
    wl: máš SZ.

Ronault. 27.07.  17:44

« Re: OT: Insignia

OT: otázka pro fotografy. Narazil jsem na problém...tak mám Nikon D5300 a objektiv 18-140 mm. Fotky normálně super, učím se s tím, vše fajn, ALE, když fotím se zabudovaným bleskem, tak na spodku fotky je vždy tmavý půlkruh. Pátral jsem po příčině a jedině, co mě napadlo, že zabudovaný blesk nedokáže osvítit prostor pod tak dlouhým objektivem, protože je nízko a tím pádem objektiv dělá stín ;-\
    Řešení jsem tedy vymyslel dvě.
    1. Externí blesk - pro focení časem stejně nepostradatelný, ale slušný výjde na cca 8 tisíc...?
    2. kratší objektiv - např. pevná 35mm - stojí v eglobalcentral 4000 Kč. Měl by být dobrý na portréty, časem bych jej stejně asi pořídil, ale zase nebudou výhody externího blesku, třeba použít blesk odrazem, z boku atd.

Takže mé otázky pro znalé:
    1. je ještě jiné řešení?
    2. Dát přednost blesku nebo objektivu? Obojí najednou před dovolenou jaksi...

white label 27.07.  17:04

« Re: Re: Re: Re: OT: Insignia

Jenže v momentě, kdy ty se teprve učíš nová slova, já už znám i jejich význam, prostě náskok díky technice... >:-[] ;-)

Ronault. 27.07.  16:59

« Re: Re: Re: OT: Insignia

WL: snažím se naučit vás nová slova, tak furt nerej >:-[]

white label 27.07.  16:54

« Re: Re: OT: Insignia

Které konkrétně jsou ty "impozantní"? ;-)

white label 27.07.  16:51

SZ? :-|

Ronault. 27.07.  16:45

« Re: OT: Insignia

iudex: barvy některé impozantní, ale SZ žádné nemám

iudex 27.07.  15:59

« OT: Insignia

Opel avizoval pre Insigniu program Exclusive, v rámci ktorého si bude môcť zákazník namiešať farbu karosérie podľa vlastného výberu. Na začiatok je 15 hotových individuálnych farieb, pričom mnohé z nich sú pomerne výrazné a odvážne: [odkaz]
    P.S. Pozrite si SZ.

Leg 25.07.  08:02

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Booster: Dík za info, tentoraz dám aj ja asi dopredu 225, možnosti kombinovať sú potom oveľa širšie ako pri 215. A ceny nižšie.

Iudex: ako naznačil boost, keď nám zadokolkarom vo vyššej rýchlosti písknu gumy, tak si ideme vymeniť rovno trenky. >:D

boost. 24.07.  17:06

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

iudex, příští rok by měly 18" PS4S býti v prodeji - už teď má tirerack.com jeden rozměr na webu (245/40 ZR18). Nejradši bych specifikaci BMW, ale ty v 18" jsou zatím jen PSS z M1240i.

Testy nečtu, nejezdím tak, že bych poznal/zkoušel chování gum na limitu - pískají jen když jsem první na semaforu nebo sám na parkingu. >:-[]

iudex 24.07.  13:14

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Boost: obávam sa, že na vaše auto (pri daných rozmeroch) PS 4S nekúpiš. Do 18" sú len PS 4 a "eská" sú až od 19". Každopádne i PS 4 majú výborné hodnotenia, takže je to dobá voľba (aj keď ako nástupca Super portov je myslený až model 4S).
    Mimochodom cez víkend som vybehol na blízky horský prechod a celkom ma prekvapilo, že si Super sporty vo vracačke na limite pískli. S predošlými Bridgestonmi S001 som to nezažil, tie začali na limite rovno utekať, takže takéto varovanie v podobe písknutia je fajn.

boost. 22.07.  16:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Dunlop Sport Maxx RT 225 & 245 R18. Taky je čeká výměna, na jaře snad už budou Pilot Sport 4S k mání.

Leg 22.07.  14:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Boost: len tak mimochodom, aké máš gumy na 135? Myslím rozmery, značku, typ. Čoskoro budem vyberať

boost. 21.07.  22:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Jak neni "tuneni"? Nechci byt hnidopich, ale i pro tebe malou zmenou jakou je vymena pneumatik za o 20mm sirsi zasahnes do chovani a geometrie podvozku. Sam jsi i zminoval, ze se handling v limitnich situacich zmeni.

Tim nerikam, ze modifikace vozu je vec spatna. Sam to delam taky, ale jen se na to musi s rozvahou. Znam dost lidi, ktery se do toho vrhnou po hlave, aniz by si auto vyzkouseli v tovarni forme.

Nicmene, pokud mas problemy s nedocativosti a uz jsi zkusil jine tlaky v pneu, geometrii (kterou udelat poradne umi jen malokdo), jiny styl jizdy >:-[] atd., mrkni se na camber plates. Myslim, ze ty nastavitelne ti na BMW dovoli jit az k -3 °. Negativem camber plates je holt trosku horsi komfort/NVH a v nekterych pripadech i nedostatek mista uvnitr podbehu... to se ale opet vyresit dalsimi modifikacemi.

Je to nekonecna spirala, ze ktere se jde tezko ven. >:D

Thomasino 21.07.  19:58

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Dát na auto jiná kola a pneu co mají o cenťák větší šířku (stejnou jako má na stejných kolech M3 a M4), není tunění :-) Nebo místo 245 a 265 šířky dát všude 265mm, což se běžně dělá a spousta známých s M3 tak na okruzích jezdí. Získáš tím větší přilnavost na brzdách, zmenšíš nedotáčivost nastavenou schválně z továrny, ale samozřejmě musíš počítat s tím, že se ten zadek může utrhnout o trochu snadněji >:-[]
    Když např. u Golfa GTI změníš 18" kola na 19" kola, taky změníš šířku pneu z 225mm na 235mm ;-)

Leg 21.07.  13:36

Když na dřeň, tak až na vyskočené ventily !! >:D >:D

white label 20.07.  11:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

w-a
    Jj, když na dřeň, tak doslova... ;-)

Thomasino 20.07.  11:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Tak posledně (před rokem) to bylo na Nordschleife za mokra a mírného deště poměrně švanda, když jsem naháněl 911 GT3, ale to jsem měl blbuvzdornou předokolku, se kterou se dá jet v takových podmínkách rychleji a odvážněji !! >:-[] >:D
    Teď by to bylo se silnou zadokolkou podobným stylem asi minimálně o čisté prádlo :-!
    [odkaz]
    P.S.: Teda zábava to byla to dé doby, než mi později při jednom mírnějším kole odešel ten motor :'-(

woody-alien 19.07.  21:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Aby to na morku víc klouzalo ? Zdá se, že na NS se jezdí až praskaj kosti a na silnici leží kostní dřeň. 8-s >:D ;-)

Thomasino 19.07.  21:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

No jo, chce to druhý disky pro občasné návštěvy okruhu a posunout pneu do větších šířek, jako z 245/265 na 265/275 (nebo snad i 285 vzadu by mělo vejít s určitými koly). Aby to na morku na Nordschleife více klouzalo >:-[] >:-[]

white label 19.07.  00:59

boost
    Máš to v SZ, doufám, že číst ti jdou.

boost. 19.07.  00:22

wl - off topic
    Nejde mi poslat PM, tak to zkusím tady. Pamatuji si dobře, že děláš do mobilů?  Něco sháním...

white label 18.07.  17:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Th
    Tak to si ještě "žabař", na MGTS jsou vzadu 295ky (21"). Na vodě (na dálnici) si s tím člověk moc rychle nedovolí ani s novými pneu, ale zase pokud má někdo rád vodní lyžování, proč ne. ;-)

Thomasino 18.07.  17:08

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Navíc to mají asi na základní modely a pokud dají k vyšší výbavě (nebo za příplatek) široké gumy, tak je jim to už z hlediska papírové spotřeby jedno.
    Já tam mám nyní 245 vpředu a 265 vzadu a je třeba říct, že je to samozřejmě hlučnější a více se to chytá vyjetých kolejí >:-[] >:-[]

white label 18.07.  12:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

iudex
    "Na jednej strane výrobcovia tlačia všemožne spotrebu dolu a potom tam dajú takéto široké valce."
    Výrobce je tlačen primárně pouze ke snižování "papírové spotřeby", která extras výbavu prakticky nezohledňuje, takže hlavně, že máš start/stop, menší nádrž na palivo a lepící sadu už v základu, ale pneu 245 mm (k poměrně běžným motorizacím) už nikdo neřeší..., nová doba!

Leg
    Frantíci jsou zase popředu, v Německu to totiž zatím dávají jen na elektromobily... ;-)

iudex 18.07.  11:31

« Re: Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Leg: ako píšeš, dávať na 150k rodinné auto gumy šírky 245mm je celkom choré (a napr. tá Insignia má pneu 245/45 R18 aj pre slabšie motory, ak sú vo vyššej výbave Dynamic, napr. 1,5T 140k alebo 1,6CDTI 136k), notbene v kontexte toho, že dvakrát výkonnejšie hotheče jazdia na užších gumách (napr. 310k Golf R na 235mm). Na jednej strane výrobcovia tlačia všemožne spotrebu dolu a potom tam dajú takéto široké valce. Naviac dnešná stredná trieda vyzerá na takých 18" len tak akurát, žiadny extra športový dojem, na to treba 20ky: [odkaz] a 17ky vyzerajú ako balóny; naviac tým, že sú "len" 215ky, tak aj pomerne utopené v podbehoch: [odkaz]
    Ron: no vedia, ako na Vás. >:D Jeden lekár z rodiny nedávno s nostalgiou spomínal na staré zlaté časy, keď im farmafirmy platili "kongresy" v USA s výletom vrtuľníkom nad Grand Canyonom. Dnes si musíš ťažko odmakať aj ten nudný predohrab z Vlkohradu. >:D

Leg 18.07.  02:22

« Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

boost: veru, múdri nemci dávajú na ítrojku rovno 155/60 R20. ;-) >:D Každopádne, mne to v kontexte toho, že pre krásu treba trpieť dáva asi väčší zmysel ako 245 mm šírka na 150 koňovom aute. Aj keď čo ja viem, ja tomu rozumiem jak koza náklaďáku.

Ronault. 17.07.  23:25

« Re: Re: Re: Nürburgring Nordschleife

Když tady byla řeč o Arteonu, v posledním čísle časopisu České lékařské komory na zadní stránce je pěkná reklama na něj:
    [odkaz] >:D VW ty reklamy prostě umí :-)

Booster: na těch 20 ten podvozek kupodivu dobře funguje, ale mohli dát alespoň 205 šířku :-|

boost. 16.07.  23:34

« Re: Re: Nürburgring Nordschleife

touchless car wash používám jen v zimě, kdy je na zahradě zamrzlá voda... a na místě při sušení stříknu quick detailer, abych trochu vykompenzoval úbytek vrstvy sealantu. ;-)

@scénic: dvacítky jsou normálka už, ale mít gumy 195/55 R20 - to vymyslí jen francouz >:-[]

Leg 15.07.  02:04

« Re: Nürburgring Nordschleife

Thom: Špica, tak hviezda z Varov už je doma! :yes: Užívaj si ho! Lízatko vyzerá parádne, len dať 1600€ za kus plastu na najexponovanejšom mieste na aute je fakt trochu mimo. >:D Ale tú clear bra si daj, vraj sa v tejto oblasti za posledné roky udiali značné pokroky jednak vo vizáži a jednak vo výdrži a keď sa dnes pozriem na doďobaný xicht môjho staršieho auta, určite by som prípade nového auta neváhal.

Cov: nemá to video len zrýchlené?

iudex: super blogy, zistil som, okrem iného, že to čo som o tých autách tak nejak intuitívne vytušil naozaj platí a že 245-ky sú na bežnej strednej triede bežné gumy - už sa nebudem pozastavovať nad 20" na Scéniku.

boost: áno, auto sa ľahšie čistí, len s ním nemôžeš zájsť trebárz do bezkontaktnej umývačky, lebo tam používajú takú silnú chémiu, že všetky ochrany máš hneď dolu. Ináč, podbehy som raz podobne naimpregnoval aj ja. Raz, odvtedy mi stačí kefa a wapka. :-)

Všetci miestni detailisti, hlavne covenant a woody: ako dlho vám vydržala tá keramika? Vždy som mal za to, že cca dva roky, aké máte skúsenosti?

Thomasino 14.07.  22:46

« Re: Nürburgring Nordschleife

Ta jeho Cupra má k seriové ale hoooodně daleko !! >:D
    A taky tam má najeto stovky a stovky kol. Ty to během prvních 30-ti raději nezkoušej...
    A propo, kdy tam konečně pojedeme? Příští jaro? ;-)

Covenant 14.07.  20:31

« Nürburgring Nordschleife

Nürburgring Nordschleife za 7:10 ....xthilox s Cuprou....a pak že to nejde >:-[]

[odkaz] >:-[]

iudex 14.07.  11:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Bude to stáť a padať na cene. Ak bude nižšia ako u Cupry, má šancu.
    Btw. Honda konečne dala cenník pre type R: základ 34290, výbava GT za 36990 eur. Celkom dosť.

woody-alien 13.07.  21:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

iudex: Na to stačí jedna otázka: Gdo Tě Inspiroval ? >:-[] Sám jsem zvědav na hodnocení v testech. Hlavně na autoforu, kde si i Ceed GT od Jandy vysloužil přezdívku "Pljuščenko na kolech". >:-[] A "N"-ko by mělo být sakra lepší.

boost. 13.07.  20:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Prečo fetish? Dobře ošetřené vozidlo ulehčuje život. Špína na autě tolik nelpí, jde lépe umýt a oplachování je také lehčí, když to ochranná vrstva něčeho dovolí.

iudex 13.07.  15:57

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Čo hovoríte na hotheč Hyundai i30N?
    2,0Turbo, štandard 184 kW/250k, Performance pack 202 kW/275k s elektronicky riadeným samosvorom a väčšími brzdami. Koho mi to len pripomína... ;-)

Thomasino 13.07.  13:47

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

nějaká ochrana laku keramikou nebo nano je taky brzo v plánu, nebo ještě zvažuji na předek čirou folii..

iudex 13.07.  08:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Tom: toto Ťa určite zaujme: detailing M140i od jedného českého borca: [odkaz]
    To už pre mňa hraničí s fetišizmom, notabene pre auto, ktoré má reálne jazdiť (to leštenie podbehov ma dorazilo), každopádne ten výsledok je parádny. ;-)

white label 13.07.  00:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Jak se jezdí v zimě v Beskydech:
    [odkaz]
    P.S. Sníh se na auta dostal "zespodu", čerstvě napadlý sníh bez chemických sraček, chce si to užít, než vyjedou sypače...
    Ten čistý sníh na GTI není z parkoviště, ale z hlavního tahu na Slovensko (E85)!, tenkrát (večer 1. 2. 2017) silničáři mimořádně nestíhali.

Thomasino 12.07.  21:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Jednak skvělý na kačírek, ale hlavně v zimě na odhrnování sněhu (třeba v Beskydech) to bude SUPER !! >:-[]
    Zatím se spokojím s tím karbonovým větším křidélkem na kufru z programu BMW M Performance (za 16 tisíc): [odkaz]
    Teda až ho budou umět dodat, zatím jsou těžce nedostatkové :-(

woody-alien 12.07.  21:13

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Cov: Je to drahota ale pěkný teda je....a opravdu fajnově to bude hrnout kačírek. :yes: >:-[]

Covenant 12.07.  20:16

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Thomasino

Popros Vaška o kontakt na toho borce co dělá na zakázku...to bude úplně za jiný prachy...tohle je krásný, ale předražený i když je to karbon.

Thomasino 12.07.  17:35

« Re: Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

V reálu to vypadá dobře, mohu potvrdit :-) :yes:
    Taky mám kdyžtak jeden předvybraný, ale stojí 1650 EUR, takže si asi musím nechat zajít chuť :-O :'-(

Covenant 12.07.  12:28

« Re: Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

iudex
    Já dal za přeleštění + keramiku někde kolem 13-14 tisíc...když přepočtu ceny z Euro co jsi psal ty, tak to vychází někde kolem 20-20,5 tisíc.

Lízátko vypadá v reálu líp, je to ve stejném černém lesku jako např zrcátka a je to přímo od riegeru...tak že kvalitní ABS plat i atest TUV to má kdyby bylo potřeba.

iudex 12.07.  10:21

« Re: Re: Re: Malé setkání M2 s Lotusem a Cuprou :-)

Budeš dávať keramiku na lak? Práve včera hneď vedľa mojej práce otvorili garáž, kde robia detailing a keramiku (kozmetika ServFaces), tak som sa zo zaujímavosti pozrel dnu, ale dať za leštenie 300 eur plus za keramiku 500, to mi príde pomerne drahá panská sranda.
    Cov: na fotke som zaregistroval Tvoje nové lízatko pod predným nárazníkom, celkom vkusné a decentné.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Urbánková koupila chalupu Pawlowské: Teď jim ji sebral Renč

Urbánková koupila chalupu Pawlowské: Teď jim ji sebral Renč

To je ale »pecka«! Halina Pawlowská (62) a Naďa Urbánková (78) vlastnily stejnou chalupu v městečku Pecka v…

Michala Prokopa (70) zradilo zdraví: Zpěvák leží v nemocnici! Ruší koncerty

Michala Prokopa (70) zradilo zdraví: Zpěvák leží v…

Oblíbený zpěvák a bývalý politik Michal Prokop (70) skončil v nemocnici. Jeho hudební vystoupení, které bylo s…

Plechovky od piva jako střídačky? Novinku v Plzni řeší i cizina

Plechovky od piva jako střídačky? Novinku v Plzni…

Netradiční střídačky mají na stadionu fotbalisté Plzně. Během domácích utkání totiž budou sedět uvnitř…

ZNÁMKOVÁNÍ Sparty: Mareček zmatkoval, jediný Karavajev obstál

ZNÁMKOVÁNÍ Sparty: Mareček zmatkoval, jediný…

Fotbalisté Sparty mají za sebou první ostrý duel pod novým trenérem Andreou Stramaccionim. Na zápas 3. předkola…

Rodiče s dětmi na žhavých uhlících. Případ pro sociálku, nebo Máma roku?

Rodiče s dětmi na žhavých uhlících. Případ pro…

Asi mi prozradíte v diskusi pod článkem, jestli jsem adeptka na titul Máma roku, nebo případ pro sociálku, nebo…

Havárie vlaku v Barceloně, na místě jsou desítky zraněných

Havárie vlaku v Barceloně, na místě jsou desítky zraněných

Přibližně 40 zraněných si dnes vyžádala nehoda příměstského vlaku na nádraží ve španělské Barceloně. Jeden…