Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

 

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 26.05.  10:21

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  Už pár dní nefunguje BMW kofigurátor........nebo jenom mě?
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 25.05.  14:37

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  Na dovoz obzvláště dobře vypečených, křupavých ratíškovských rohlíčků je nejlepší Yaris s CVT. Z jiného auta by mě asi nechutnaly..... ;-) Možná to bude hybrid, ale napřed se v něm svezu. Snad nebudou motor-y dělat takový kravál jako v Corolle.... ;-) Dnes jsem "rozleštil" 2 škrábance na dveřích, kterých si prodejce v Toyotě ve Zlíně všiml. Jinak na Yarisku nenašel nic a říkal, že Yaris jako ojetina se prodává moc dobře. Tak doufám, že přijde se solidní nabídkou. Vůz jsme konečně koupili od nich a také byl u nich pravidelně servisován.
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 25.05.  14:18

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  400 koňový CTR.....prohlédnout galerii, prosím....
  [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 25.05.  00:07

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  Většina VW HH konkurence (seg. C a B) zase dodnes! nemá v nabídce pořádnou dvojspojku, za mě v dnešní době u současných hh (především v seg. C) větší průser, než absence manuálu. Ideálem je nabídnout obě převodovky, ale proti tomu jde současný složitý schvalovací proces, kdy je auto s odlišnou převodovkou (nebo odlišným počtem dveří...) bráno jako další samostatně a složitě schvalovaná verze.
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 24.05.  23:07

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  To teda hotheče VW dopadli, keď jediný HH s manuálom je minikrabička Up.
  P.S. Daenerys zabili!?! To teda bol koniec GoT. 8-s
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 24.05.  16:37

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  p777
  A nechceš na ty rohlíky UP! GTI (aktuálně jde docela na dračku), ten vypadá dobře i ve tvé obíbené bílé.
  [odkaz]
  A měl bys manuál v malém autě, a to větší bys mohl mít pro změnu v automatu.
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 24.05.  15:22

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  iu....rozdíl v ceně Yarise A/T u verze Selection mezi non a hybridem je 41 000 CZK. Myslím, že na to jak vůz používáme, by byl hybrid zbytečný. S nájezdem 3700 km ročně by se nám ta investice nevyplatila. A navíc v hybridu dostaneš slabší motor. Pořád sice 1.5 l , ale o 11 k slabší a z 0-100 o 0.6 sec. pomalejší.
  Čekáme, co nám zlínská Toyota za Yarise nabídne. :-)
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 24.05.  15:19

  « SQV + JQV

  Tohle je pěkné (delší) video:
  [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 24.05.  15:18

  « EVO

  iudex, Dany
  Ten výběr je primárně/zásadně vymezený podmínkou, že jde o auta, která přišla na (britský) trh v r. 2018 (auto roku 2018) a jen z takových se tam dostaly tři hh a pokud UP! GTI skončil před MRS a FieSTa dokonce o pět! pozic před MRS, není to pro MRS rozhodně žádné velké vyznamenání, ten bral v minulých g. úplně jiné pozice, a to nejen v rámci samotných hh.
  Samozřejmě, že tak různorodá auta nemohou srovnávat absolutně a musí přihlížet k různým třídám a hlavně k ceně! Není to o výkonu, rychlosti v přímce..., ale o určité míře "zábavnosti" za volantem, kterou člověk (i s přihlédnutím k ceně) očekává, a to očekávání je buď naplněno, nebo to překvapí, pozitivně, nebo naopak negativně, a o tom je to konečné pořadí především.
  A z těch osmi aut nejvíc zklamal MRS (i v rámci těch třech hh) a Ferrari 488 PISTA (v rámci ryze sport. aut).
  Na druhou stranu už samotný fakt, že se MRS dostak mezi TOP 8 kandidátů znamená, že to rozhodně špatné auto není.
  "...mu chybí upřímnost starších modelů Renault Sport - ten pocit, že byly postaveny lidmi, kteří milují řízení. Nový Mégane působí zavalitě, často se chová nepřirozeně a někdy i nepříjemně."
  Po CRS se tak zdá, "...že zlatá éra RenaultSportu nejspíš míří ke konci. Upřímně doufáme, že tomu tak není. Obnovit zašlou důvěru bude chtít ale hodně práce."
 • « 00 Reagovat !

  foto iudex

  iudex 24.05.  13:59

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  deda: tak ten Yaris pre rožky bude asi neprekonateľný (dokonalý by bol Yaris hybrid), možno prídeš na to, že vlastne žiadne hot-SUV nechceš a stačí Ti to, čo v garáži máš teraz. :-) Ja som mal včera 3er v servise (výmena oleja) a za volantom Mondea som si opäť hovoril, čo vlastne tomu autu chýba. Z môjho pohľadu len lepšie sedačky (nižšie a s lepším bočným vedením), inak najmä podvozkovo a motoricky je to auto stále výborné.
  Aj keď Tebou skúšaná Corolla 2,0 hybrid by (v kombi verzii) bol asi prvý hybrid, ktorý by som akceptoval ako rodinné auto. Dostatočný priestor pre rodinu a batožinu bez nejakých obmedzení, prijateľný dizajn, konečne solídny výkon a znesiteľná cena. Ale potom pozriem na Proceed 1,6T a je (bolo by) vymaľované. :-)
  WL: tak tá zostava ako píše Dany asi to bude skôr taký reprezentatívny výber zo všetkých kategórií od mini po superšporty, inak by asi ťažko obstál Up v jednej skupine s okruhovými beštiami typu GT2 RS. Ak by to ale platilo absolútne, bez kategórií, tak je to naopak veľký úspech MRS, proste je v osmičke vedľa stotisíceurových superšportov ako McLaren či Ferrari (a iné konkurenčné hotheče sa tam nedostali).
  I keď ja som stále na pochybách, či to natáčanie zadných kolies bol dobrý nápad, neviem, ako by sa to správalo na okruhu a celkovo radšej by som bol, keby tam nebolo, z mojich krátkych skúseností nemôžem povedať, že by to spôsobovalo nejaké problémy, takže apriori kvôli tomu by som MRS neodmietal. Osobne ho stále mám ako top voľbu, v mixe mojich požiadaviek na hotheč z hľadiska výkonu, dynamiky, výzoru, prevodovky a ceny vychádza aktuálne najlepšie práve RS Trophy.
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 24.05.  13:44

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  Tož, kdyby CTR trochu "přistřihli křídla", tak už mě dávno stojí v garáži..... ;-) [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 24.05.  12:31

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  WL: Ja to vidím ako zástupcov jednotlivých kategórií od mini až po supersport. MRS tam je ako zástupca nižšej strednej a nehľadal by som v tom, že je horší ako UP.
  K tomu natáčaniu sme tu už viedli nejakú tú debatu. Sám by som si radšej vybral viacprvkové zavesenie ako natáčanie. Ak bude niekomu vadiť, že sa zadná natáčacia náprava správa inak ako pevná, tak mu to bude vadiť u všetkých. Doladenosť sa potom môže odvíjať aj od ceny. Na druhú stranu, na auto sa treba pozerať ako na celok za svoju cenu a žiadne nie je "dokonalé". Je tu RS od použiteľného na každý deň (s nutným natáčaním) až po vykuchaný extrém TrophyR. Poloslepý a precízny pôjde do TypeR atď.
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 24.05.  11:39

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  Natáčení zadních kol. Předesílám, že jsem s Meganem a ani jiným vozem, který tuto technologii dnes v Evropě používá nejel. Jel jsem ale kdysi dávno v Austrálii s Hondou Prelude, která tuto věc měla a žádná negativa jsem nezaznamenal, Ani místní motor pisálci neměli vůči systému výhrady. Proto se divím, že s odstupem času, během kterého se mohl systém ještě více zdokonalit, čtu tady v Evropě často negativní hodnocení. Ale jinak opravdu platí, že když dva dělají totéž, nemusí to ve finále fungovat stejně.
 • « 00 Reagovat !

  foto pradeda777

  pradeda777 24.05.  11:22

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  Včera jsme byli s Yarisem na servise ve Zlíně a při té příležitosti jsem se svezl s novou Corollou. Byl to 2.0 l hybrid s CVT převodovkou.
  Verdikt. 4.5 hvězdičky.
  0.5 hvězdičky srážím za nadměrnou hlučnost motoru-ů při prudším přidání plynu.
  Jako jediné auto do naší 2 členné rodiny bych to viděl jako ideál. Není divu, že se ve světě tak dobře prodává.
  My ale zůstáváme u dvou aut, takže to asi bude další Yaris, který je pro funkci "rohlíkového přivažeče" přece jen lepší volbou.
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 24.05.  11:05

  « Re: Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  Letos vyhrál máj hlavní cenu za věrné ztvárnění októbra...
  MRS byl docela zklamáním, fakt že před ním skončil i UP! GTI je dostatečně výmluvný.
  Prý už je to hh, který by mohla vyrobit jakákoli jiná značka, takže ono optimistické, kdyby Porsche vyrábělo hh... už u MRS neplatí. I to natáčení zadních kol považují za nepovedené/nedotažené, když dva dělají totéž (Porsche) nemusí to být totéž.
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 24.05.  08:13

  « Re: Re: Re: Re: Re: SQV

  WL: v tom výbere prekvapuje Megane, keď je taký kontroverzný, ale tiež Alpine a Stinger.
  Skúsim sa po tom čísle pozrieť

  Keď už sa ide oteplovať (lebo tento máj (květen) je celkom pekný apríl (duben)) tak trochu vetru vo vlasoch s GTS. Hádam poteší

  [odkaz]
 • « 00 Reagovat !

  foto Dany

  Dany 24.05.  07:28

  « Re: Re: Re: Fotosoutěž

  Dedo: rallye auto je ale trošičku iný kafé ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 23.05.  22:27

  « Re: Re: Re: Re: SQV

  5:1! :yes:
  Ještě, že se hokej hraje na tři třetiny a nejen na dvě. ;-)
 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 23.05.  15:33

  « Re: Re: Re: Re: SQV

  Kupte si aktuální číslo české mutace časopisu EVO!
  Je našlapané:
  911 CS 4.5*, Lexus ES 4*, DS7 Crossback 3.5*, P 508 3.5*, Kia ProCeed 3.5*, Mitsu Outlander 3*, Cupra Ateca 4* , AR Stelvio QV 5*, Subaru Levorg 4*, BMW M850i XD 4*.
  Konečné pořadí osmi finalistů AUTO ROKU 2018:
  8. Mégane RS
  7. VW UP! GTI
  6. Ferrari 488 PISTA
  5.BMW M2C
  4.FieSTa! (já jsem vám to říkal)
  3.911 GT2 RS
  2. Alpine A110
  1. McLAREN 600LT

  GT roku - AM DBS Superleggera
  Sportovní sedan roku - Stinger GT S
  SUV roku- AR Stelvio QV
  SUPERSEDAN roku - BMW M5 Comp.
  HYPERAUTO roku - McLaren Senna
  ROADSTER roku - Lotus Exige Sport 40

  A 5 NEJ AUT za posledních 20 let (1998 - 2018), dle jednotlivých porotců:
  F 430 SCUDERIA (2007)
  FORD GT (2005)
  AUDI R8 V8 MANUÁL (2007)
  FERRARI F12 (2013)

 • « 00 Reagovat !

  foto white-label

  white label 23.05.  00:03

  « Macan S facelift

  [odkaz]
  Jak tam zaznělo, ideálně počkat na GTS.
  Pro mě u Porsche obecně platí, proč S, pokud je i GTS (resp. mohu si dovolit na něj počkat).
  Sko se obvykle dá nakonfigurovat tak, aby se hodně přiblížilo GTS, jenže pak stojí minimálně stejně jako GTS, a GTS to pořád není.
  Navíc u 911ky je GTS(rwd) nejrychlejší možnou zadokolkou v konfiguraci Coupé 2+2.
  Zrovna v 991 je místo vzadu relativně použitelné, za mnou samozřejmě ne, ale za ženu se naše 12 letá dcera vejde překvapivě slušně (na kratší trasy), takže se dá říct, že pro nás je 991 prakticky třímístná. V 992 už je vzadu místa znatelně méně, zejména k vůli stěhování chladičů vzduchu a vzduchových filtrů ("díky" OPF) a o palec většímu obvodu kol vzadu.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!


Vyhledat podle modelu
Vyhledat pouze:

Blesk.cz

Zoufalá Gottova dcera Dominika: Došly jí peníze! Nemůže ani za nemocnou matkou

Zoufalá Gottova dcera Dominika: Došly jí peníze!…

Prožívá snad to nejhorší období v životě. Dominika Gottová (43) se na drsném severu ocitla opět bez práce a…

Češi věří penzijním fondům. Neznalostí se ale připravují o podporu od státu

Češi věří penzijním fondům. Neznalostí se ale…

Devět z deseti Čechů se nějakým způsobem finančně připravuje na stáří, aby si mohli svou penzi užít. Většina…

 

iSport.cz

Poborský mezi legendami United! Vedl ho Ferguson, Beckham v TOP formě

Poborský mezi legendami United! Vedl ho Ferguson,…

Bývalý český reprezentant Karel Poborský se v neděli zúčastnil zápasu mezi Manchesterem United a Bayernem…

Expert Sýkora: Říha je ďábel, razantní Pešán snad v Česku prosadí změny

Expert Sýkora: Říha je ďábel, razantní Pešán snad v…

K bronzu bylo blízko, ale ruská zeď jménem Vasilevskij byla proti. A tak se české čekání na medaili prodloužilo…

 

Reflex.cz

Strana, která vytrolila eurovolby: Milion od státu si nespravedlivě rozdělíme, teď chceme Senát i radnice

Strana, která vytrolila eurovolby: Milion od státu…

S obvyklým pozdravem „čuste draci“, kterým youtuberka Sejroška alias Lucie Schejbalová zdraví své fanoušky, nyní…

Volby online: Lidovci a socialisté ztratili většinu. Katastrofu zažívají britští konzervativci

Volby online: Lidovci a socialisté ztratili většinu.…

Volby do Evropského parlamentu letos začaly ve čtvrtek 23. května, v České republice se volební místnosti…