Diskuse

Aero 50 (2012)

7.8.2010

Hodnoťte prosím tuto recenzi pouze známkami 10 – 10 – 10. CO SE PRÁVĚ DĚJE ------------------------------- Bylo vybráno nové téma pro Květen 2016.…

Caterham Fotosoutěž (Fotosoutěž Moje auto.cz)

Zařazení: Všechna fóra > Diskuse v MOJE.auto.cz

iudex 22.09.  08:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Tom: pridám sa k Vám na ten Slovakiaring už som dlho nejazdil.
    Edit: tak pozerám, že je to akcia Racing wheels, tak to je pasé, ja pôjdem na klasické voľné jazdy.

white label 22.09.  02:19

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Přesněji, obsah gum... :*) >:-[]

woody-alien 21.09.  22:29

Thom, Cov: Nemusíte si tady kluci měřit.......gumy. ;-) >:-[]

Thomasino 21.09.  18:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Takže jedeš se mnou a Bullym na Slovakiaring? Dobře, výzva přijata! :-) :yes:

foto Covenant

Covenant 21.09.  18:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Covenant má nejen šířku jen 235 mm, ale taky FWD, navíc s menším výkonem/krouťákem.

white label

Rozdíly tam budou....je to rukama >:-[]

Thomasino 21.09.  17:41

Nebojte, konzultováno s těmi, co tomu dost rozumí a na okruzích mají hodně odjěžděno, nebo odzávoděno :-) Většina lidí s M3 E46 a E92 jezdí 4x 265mm gumy. Z fabriky je to samozřejmě nastaveno "bezpečně" nedotáčivě, ale něco jiného jsou okresky a něco jiného okruh, kde potřebuješ na předku hodně gripu na brzdách. Takže pokud z fabriky je předek o 20mm užší a změním to zatím na rozdíl 10mm, je to celkem bezpečný setup pro polo-začátky, pak mohu přejít na 4x 265mm (a dají se pak přehazovat předky za zadky podle stavu vzorku), což bude chtít asi více ostražitosti >:-[] >:-[] Jinak souhlas, na mokru čím širší, tím horší. Ale tak asi všichni hledáme především přilnavost na suchu ;-) To jen že je klidně možné, že PS 4S budou na mokru i v rozměru 275mm možná lepší, nebo min. stejné, jako CSC3 s 265mm ;-) Ale hlavně jsou PS 4S hodnoceny jako TOP UHP pneu s občasným využitím na okruhu. U mě spíše cíleno na to, aby se na tom dalo bezpečně dojet na Nordschleife, klidně i za mokra. Proto jsem zbaběle nebral semislicky Cup 2.

iudex 21.09.  17:17

Tiež zastávam labelov názor, že širšie gumy Ti správanie na mokre iba zhoršia. Na suchu budeš mať síce väčšiu styčnú plochu a teda lepší grip, ale na mokre naopak viac vody, ktorú treba spod gumy vytlačiť, čo v kombinácii s vysokým výkonom znamená zhoršenie trakcie.
    Inak gumy 265mm predu na stále kompaktnom aute je podľa mňa overkill, celkovo by som tam už moc nešpekuloval, BMW vyladilo M2 s takým setupom, s akým sa predáva a zrejme vie, čo robí. Zmeniť značku gumy, OK, Sport 4S je výborná voľba, ale meniť rozmery, to by som nerobil.
    Ale aby som parafrázoval Game of Thrones: you know nothing, iudex. [odkaz] Som len neskúsený predokolkár. ;-)

Thomasino 21.09.  15:13

Nějaké rozdíly tam budou ;-) >:-[] >:-[]

white label 21.09.  15:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Thomasino 21.09.  15:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

To máš samozřejmě také pravdu, nicméně CSC3 jsou asi 7-10 let starý gumy, doba mezitím pokročila a dle referencí známých a také dle testů jsou ty PS 4S špička, hlavně na okruhu za sucha budou fungovat úplně jinak! Na mokru asi také, viděl jsem co si dovoloval Covenant s Cuprou na mokru, ale jasně, má jen 235 šířku. Však je zezadu přesunu dopředu, ikdyž jen dočasně, aby to mělo za sucha na okruhu trochu více gripu >:-[] Pak samozřejmě dokoupím dopředu stejné PS 4S, buď 265/35 R19, nebo 255/35 R19 - takže stejný rozměry jako má M3/M4..

white label 21.09.  14:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

CSC3 tě na mokru nepřesvědčily? CSC3 na mokru problém nemají, problémem na mokru je hlavně šířka (265 mm) + rwd + výkon/krouťák. To vše je pro tebe nové a zatím nemáš možnost srovnání s jinými pneu, které mohou být právě na mokru klidně ještě horší (o semislickách nemluvě).
    Na MGTS jsou vzadu pneu široké 295 mm a na mokru je to prostě problém, přesto, že je to 4x4, byť s preferencí zadku.

Thomasino 21.09.  13:04

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

IUDEX - tak jsem také podlehnul a objednal si dozadu Michelin Pilot Sport 4S v rozměru 275/35 R19 >:-[] Sice tam má být 265, ale M3 a M4 má na stejných kolech o cenťák širší gumy, tedy tento rozměr vzadu (vpředu má 255, kdežto M2 má 245mm). Hodlám lehce zkusit M2 na Slovakiaringu za 3 týdny (14.10.) a se stávajícími CSC3 nejsem moc spokojen, zvláště na mokru mě teda nepřesvědčily. A taky potřebuji zkusit, jak se ty 265/35 R19 co jsou vzadu, vejdou dopředu >:-[] Ale neměl by to být problém.. A pak přes zimu a po prvním ježdění budu v klidu řešit jaký druhý kola a rozměr. Ale po několika konzultacích to vidím asi na setup 265 vpředu a 275 vzadu :-) Případně pak až se s tím naučím, mohu volit obvyklý 265 všude :-)

Thomasino 19.09.  16:37

Tam ta oblast pod Neapolí kolem věhlasné vesničky POSITANO je na ježdění asi super, nádherný panorámata. Vím o tom, ale je to malinko z ruky :'-( Dost často se tam dělají reklamy na auta a oficiální videa, např. je tam natáčené pěkné video na Ferrari 458 Italia Spider. Tady jsou na tom videu ty silničky moc pěkně vidět !! Doporučuji shlédnout: [odkaz]
    Pro mě je další meta Toskánsko, ale to je taky poměrně daleko, určitě to nedám na jeden zátah. Budu rád když první den dojedu někam k Modeně, kde druhý den kouknu na muzeum Ferrari, zajedu k Pagani, možná mrknu i na Lamborghini. Chtělo by to ale s dalším párem, pronajmout domek v nějaké usedlosti, kolem vinice, a podnikat výlety do okolí. Florencie, Sienna a pár krásných malých městeček... Ale to bude chtít sakra rozpočet :-O :'-( :'-(
    No pro začátek by to chtělo na jaře zase Nordschleife, přece jen jsem tam už rok a čtvrt nebyl 8-s

iudex 19.09.  16:12

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

wl, leg: ale jasné, ísť tam autom je nezmysel, len ma tá cesta celkom nadchla, je to zážitok. Ale ako píše leg, určite nie vlastným autom, tam išlo každú chvíľu o plechy, cesta má šírku tak 1,5 pruhu a napriek tomu tam Taliani jazdia nadoraz, s centimetrovými odstupmi a fascinuje ma, že tam nevznikla žiadna nehoda. Ono celkovo ten spôsob, akým Taliani na juhu jazdia, je až nepochopiteľný, prejsť cez cestu peši je adrenalín, motorkári zabrzdia 5 centimetrov pred človekom a ešte sú vyškerení, do kruháčov a križovatiek bez semaforov sa vchádza systémom kto sa tam skôr a drzejšie natlačí, ten ide a kto má hlučnejší klaksón, je king. A tie autá aj tak vyzerajú, dve tretiny áut majú pokrčené plechy alebo aspoň škrkance (tunajší leštiči a zakrývači áut by hneď spáchali seppuku >:-[] ) a mať tam nové auto väčšie ako nižšia stredná je číry nezmysel. Zlaté bratislavské zápchy, my vôbec nevieme, čo je to hustá premávka. >:D

Leg 19.09.  14:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

iudex: cesty krásne, ale auto, ktoré si tam najlepšie užiješ je dobre poistený Fiat 500 z autopožičovne. Na ničom inom štvorkolesovom tam rýchlejší nebudeš a aspoň nebudeš tŕpnuť, či sa ten skúter naozaj zmestí do medzery medzi tebou a autobusom, ktorému sa natesno snažíš vyhnúť. A ako naznačil label, aspoň sa tú štreku nemusíš trmácať autom.

white label 19.09.  14:12

Tak to je dobrá zpráva, možná se uvidíme. Oni už se přestěhovali do bývalého areálu Tesly, bylo jim to tu asi malé a teď to mají blíž k výrobě.
    Mám tu šedou, ale přísně pouze s černými doplňky, včetně blatníků:

woody-alien 19.09.  13:17

wl: Jo tak ty sis pořídil cesťáka ? >:-[] Já Crazynu používám spíš jako skútr po vsi, dva kiláky sem, dva kiláky tam + občas nějaký blbnutí z kopečků dolů. Teď už mi jí ovšem čím dál častěji berou děti, tak se zřejmě Mibo garáž bude rozšiřovat. ;-)

white label 19.09.  13:02

w-a
    Zrovna v pátek jsem byl na kolobce (Mibo GT) na otočku ve ValMezu (po cyklostezce kolem Bečvy), skoro 30 kiláků na jeden zátah, paráda! :yes: ;-)

woody-alien 19.09.  12:55

wl: A ten fantastickej výhled taky oceníš spíš při klidné jízdě. ;-) Že bych tam vzal Crazynu ? Ostatně 16 km za 53 minut (ideálně za 39), to bych možná i někoho předjel. >:-[]

white label 19.09.  12:33

Pěkné, ale jenom, než tam dojedeš (je to až pod Neapolí), budeš hotový... 8-s ;-)

iudex 19.09.  08:44

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Tom: keď máš tak rád scénické cesty v Taliansku, mám pre Teba skvelý tip: pobrežie okolo Amalfi v Kampánii: [odkaz]
    Neskutočné adrenalínové cesty, úzke, samé vracačky a ostré zákruty, pritom kvalitný asfalt, a to všetko po pobreží s neustálymi nádhernými výhľadmi na more: [odkaz]
    Len na to treba pevné nervy, Taliani jazdia... ako Taliani: [odkaz]

woody-alien 15.09.  21:21

No a včera za mokra jel můj kamarád s týden starým (ovšem z Áček ;-) ) Supem II na okresce 130 a dneska už mu nikdo neřekne jinak než Přemysl Oráč. Tak dobře to pole zoral. >:-[] To je tak, když někdo prostě zaměňuje dynamiku za jízdní vlastnosti a neumí moc řídit. Může být rád, že se mu, ani nikomu jinému nic nestalo. Jinak je to totiž fajn člověk.

Thomasino 15.09.  20:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

To bych tak zase nepaušalizoval. Ta M240i xDrive třeba jasně dávala najevo, že preferuje zadek, to bylo jak zábavné, tak asi v zimě i bezpečnější.. Třeba včera jsem najel po okreskách za mokra nebo v dešti s Golfem SV asi přes 200 km a byl jsem rád že jsem si vzal ho. S M2 bych za mokra takto rychle asi nejel :-) Takže taková 330i xDrive by mohla být skvělý univerzál a ještě taky pobavit. A což teprve šestiválec 340i xDrive.

Leg 15.09.  19:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Ja by som z toho nerobil vedu, je prirodzené, že po pár tisíc km s emdvojkou sa ti každý 4motion podobá na predokolku. ;-)

Thomasino 15.09.  16:23

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Tak potvrzeno. Byla to ta silnější verze s 4 motion a 6DSG. Budu se pak někdy muset svézt s Golfem R a zkusit to za sucha a trochu "razantněji". Tohle se chovalo jako předokolka :-(

white label 15.09.  15:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Klidně to taky mohlo mít 220 PS a fwd.
    To sis ani nevšiml jestli to mělo nápisy 4MOTION???
    A počet stupňů u dsg se tá taky snadno zjistit, stačí se občas podívat na přístrojovlku.
    Příště to auto zezadu vyfoť, ať ti můžu říct s čím si vlastně jel.

Thomasino 15.09.  00:24

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Pokud to fungovalo tak jemně a neznatelně, že jsem ani nepoznal, tak je to sice fajn, ale pak je to předokolkové jako sviňa. Naopak když jsem měl na Silvestra na víkend půjčenou M240i xDrive (kabrio), tak to bylo naopak silně zadokolkové, ale i ten předek byl cítit. Pak se bude muset VW ještě hodně snažit >:-[] >:-[]

white label 13.09.  23:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

w-a
    Thom chtěl zřejmě vzdát hold systému 4MOTION v Passatu, který ho tak překvapil, že ho ani sám nepoznal... >:D ;-)
  • 00 Reagovat !

Leg 13.09.  22:33

« Z iného súdka

Posledné video z renovácie 911-ky jedného z mojich obľúbených youtuberov: [odkaz] (odporúčam aj predchádzajúce tri diely). To množstvo práce, skúseností a peňazí čo do toho išlo, respect. Snáď to niekde nerozfláka. :yes:

Tak by sa mi páčilo dať o pár rokov nový život aj mojej jednotke. :-)

Thomasino 13.09.  22:08

Jo vidíš, to máš pravdu! Nedávno jsem na to pravé taky koukal a divil se, že skoro všichni včetně mě píší HOLD a má být HOLT :-) A stejně si to nepamatuji!! Ale tohle jsou fakt detaily které neřeším.. To mě teda více trápí, že nebylo poznat to 4 motion :-O

woody-alien 13.09.  21:26

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Thom: Řízení u Passatu může být nuda....ale čeština je zábava. Například ujasnit si význam slov je podobně opojné jako konečně správně trefit nájezd do zatáčky. ;-)

white label 13.09.  20:31

Pokud to mělo 206!kW/280PS, tak to bylo 4x4 + 6DSG! Ke 2.0 TSI jsou logicky pouze mokré! (6st. i 7st.) dvojspojky, takže s tou tvou "starou suchou mrdkou" jsi opět mimo mísu. ;-)

Thomasino 13.09.  17:59

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

No ty woe !!?? :-| :-O Tak to mě kamarád mystifikoval. Ten motor měl dle techničáku 280 hp a bylo tam DSG. On říkal, že je tam už to nový co bude mít v AllTracku. Tak možná ne. Jestli to byla předokolka nebo 4x4, to je ovšem jiná >:-[] Podle toho, že s tímto motorem se nyní nabízí jen 4x4, tak asi hold 4x4. Ale chová se to teda dost předokolkově a nebylo poznat, že by se připojoval zadek. Nebo spíše jsme to během té chvilky nedonutili pořádně zapojit 8-s 8-s Bylo trochu mokro, takže jsem se nesnažil to nějak hrotit.
    Ale taky jsem se ho ptal, jestli to má těch 220 koní, co jsem si pamatoval z konfigurátoru když jsem mu to napoprvé konfiguroval a vím, že tam byla už ta nová 7DSG (což jsem ověřoval tehdy u prodejce, jestli je to ta nová a ne ta stará suchá mrd.ka). On vytáhl techničák a říká nějakých 202 kW. Takže asi 280 koní...
    P.S.: Nový Megane R.S. - u mě velké zklamání z udávané hmotnosti 1500 kg, což je nárůst přes 100 kilo, to by bylo hrozně moc :-O A ta 1,8T co bude mít 300hp asi nic moc, když všichni mají 2,0T a Focus RS dokonce 2,3T. Ale tato kategorie HH už mě moc nebere, běž si vyzkoušet M140i RWD a pochopíš proč >:-[] Kdyžtak mi teď asi už dává více smysl v HH nějaký 4x4, co ale funguje dobře (a k tomu zábavné RWD v garáži). Takže asi Golf R nebo Focus RS..
    P.S.S.: TO TOHO CHCI TAK MOC? KDYŽ CHCI TROCHU ODEZVY OD PŘEDNÍCH KOL ?? Aspoň jako v M240i xDrive, prosím... Nebo ideálně v M2 či Jaguáru F-TYPE :-) Moje staré Mondeo (r.v.2003) mělo tehdy dobrý cit v řízení, ale to byla ještě doba hydraulických posilovačů :'-(

white label 13.09.  16:53

Přesně tak, řízení zábavné na okresce může být na dálnici apod. "otravné". ;-)

Leg 13.09.  16:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Tom: obávam sa, že riadenie podobné Meganu RS by v Passate veľa chvály nezožalo, v zmysle zamerania auta a jeho typického spôsobu využitia. ;-)

white label 13.09.  16:22

Th
    Komu chceš radit, když v tom máš pořád sám hokej (viz iudex).
    1. Passat 2.0 TSI/280 PS jen 4x4, 4x2 jen 220 PS, v obou případech 6DSG!
    2. Passat Alltrack v benzínu pouze! verze 2.0 TSI/220 PS/4x4/7DSG!

iudex 13.09.  15:42

Počkaj, Ty si jazdil Passata 2,0TSI 280k s predným pohonom? Tak to je unikát, taký sa totiž u nás nepredáva (resp. vôbec nevyrába). Takže buď si mal 4motion a nevieš o tom, alebo si mal predohrab len s 220k. ;-)
    Btw. čo hovoríš na nový Megane RS? Mňa to celkom oslovilo: pekný dizajn, konečne 5-dverák, 280 alebo 300k, manuál alebo dvojspojka, samosvor, Spot-Cup-Trophy verzie.

Thomasino 13.09.  14:38

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Teď jsem měl asi na 20 minut půjčeného Passata 2,0 TSI 280 hp s novým 7DSG, bohužel jen jako předokolka, ale aspoň to mělo adaptivní podvozek a 18" kola. Jako není to asi špatný auto, poměrně kultivované a tiché, když jsem tomu naložil v zatáčkách tak to taky něco snese, rozdíly v nastavení podvozku jsou znát. Akorát to řízení je prostě takové koncernové polomrtvé, to je všude stejné, mám to i v Golfu (hold rozmlsaný z Megana R.S. Cup, který ho má skvělý, a taky rozmlsaný z M2). Každopádně pro kamaráda, který chce kupovat Alltracka s tímto motorem a převodovkou (ale 4x4) to bude dobrá volba, schválil jsem mu to :-)

white label 12.09.  23:09

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Víš jak to říkával Šimek, po delší době zase přijedu domů, spočítám vlastní děti...,
    počet těch nevlastních mě nezajímá. >:D

Thomasino 12.09.  21:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Někdy se stav a povykládáš mi, jak jsi takhle snadno a bez dřiny přišel k tak velkým dětem, když ještě před 5 lety jsi žádný neměl >:-[] >:-[]
    ...snad to nebereš oklikou přes primářovu ženu a nějakým nedopatřením ti zůstala i s jeho dětma?? :-O

Ronault. 12.09.  20:45

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

iudex: aktuálně jsme pětičlenná domácnost, já, má drahá polovička a 3 děti (16,10,0) a už teď to bylo značně hraniční se na dovolenou vecpat, vzhledem k tomu, že kočárek zabral půlku kufru, tak s velkým boxem na střeše...no a to je ještě ve zvažování jeden potomek...zatím Megana necháme Meganem, ale tak za rok a půl, dva...no...

Woody: tak to mě překvapuje, že 1,4T a 1,6T jsou problémové......stejně je to asi daleko... :-|

Thomasino 12.09.  10:47

Taky nevím, k čemu RON potřebuje 7 míst :-O
    Buď vozí tolik sestřiček na večerní mejdany, nebo se mu ty děti množí. V obou případech bych mu doporučil tohle výhodné balení:

iudex 12.09.  08:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Ron: nejak mi uniká dôvod, prečo potrebuješ 7-miestne auto. Pokiaľ sa nič nezmenilo, máš len 1 malé dieťa a dohromady ste 4-členná domácnosť, tak načo sa obzeráš po 7-miestnych MPV/SUV?
    Inak v náhľade na 5008 sa zhodujem s woodym (ako ostatne v mnohom), je to maximálny pozér, snaha zaujať za každú cenu, prečačkané a preplácané zvonku i zvnútra. To už ten fádny Kodiaq je oproti tomu aspoň dizajnovo čistý. A celkovo väčšina MPV je dizajnovo bieda, ani sa nedivím, že vymierajú.

woody-alien 12.09.  06:18

Ron: Já ti přece 5008 nevymlouvám, jen mám na ni svůj názor. ;-) Jinak 7 míst je obecně ořech. Ale rádoby SUV ho prostě nerozlouskne. Sharan a podobné škatule jsou drahé a vypadaj....prostě jako škatule. Někdo to řeší dodávkou, no a tam kromě škatule ještě dostaneš dodávkové jízdní vlastnosti. Espace fajn, ale drahej. GS zatím naprd motory, teda aspoň v benzínu....i když nevěřím, že je to dlouhodobě udržitelné a že by aspoň GS nedostal silnější benzín jako Kadjar. I do toho Espacu už dali 1.8 TCe 225. Mně osobně by Zafira nevadila, ale odrazovali by mě internetové diskuse stran 1.4T, což se prý týká i 1.6T. Takže....čistě hypoteticky bych aktuálně nejspíš zkusil S-Max. Nevypadá zle (dokonce i doktoři ho kupujou :-) ), je velký a pořád jezdí možná nejlíp ve své kategorii. S 1.5 EB od 630t, ale s Fordem je to tak, že na ceníky se vyprdnout a jít si rovnou pro cenovou nabídku.

Ronault. 11.09.  23:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Woody: No jo, ale je dnes nějaké 7 místné auto do cca 750t co vypadá slušně... a slušně jede... Espace sice OK, ale 7 místné jsem nezkoušel a je dražší, GS nádherný, ale opět...1,2 TCe jako vrchol 8-s Snad jen postaru Zafira 1.6 turbo 200k...to mi ještě ta 5008 přišla OK
    ;-)

Leg 11.09.  20:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Tom: Tá moja znesie so mnou celkom dosť, ale žeby sa vyžívala v rýchlej jazde, to zas nie. Proste to akceptuje, kvôli mne. Ja zasa s ňou na ďalší deň chodím po pamätihodnostiach. :-)

woody-alien 11.09.  19:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Ron: Neshodneme....5008 pochopitelně nehodnotím jenom z fotek. Viděl jsem, seděl jsem....a nelíbí. Naopak, na Kodiaqu se shodneme. To je vážně ošklivá škatule.

Ronault. 11.09.  18:40

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Thomasino: Kde kdo ti tvou přítelkyní závodí? :-O Ještě že ne zajíždí >:D
    Jinak itinerář jste měli výborný, někde si to musím uložit, jen někde důkladně, protože než se aktuálně dostanu někam s autem... no nevím nevím...každopádně paráda :yes:

Woody, WL: My si zkoušeli 5008 na Emotion days... jako ano, rezignace na 4x4 je smutná, z druhé strany pro mne, který SUV nežije, 4x4 považuje v rodinném autě jako další zátěž k tahání navíc...prostě stejně bych si jej nepřiplatil. Jako plus jsem musel na poměry SUV hodnotit to, že i ve třetí řadě to bylo celkem v pohodě, znatelně lepší než v předešlé 5008. Zkoušel jsem i s vajíčkem upínat do všech sedadel a v pohodě, inu postižen početnou posádkou... No a co se týče designu se asi neshodnem. Možná na fotkách vypadá z některých úhlů předek těžkopádně a ošklivě, např: [odkaz]
    ale mimo fotky vypadá 5008 velmi dobře. Když srovnám reálný vzhled třeba s Kodiakem, který na fotkách vypadá jakž takž, ale v reálu je vyloženě hnusný, s obrovskými vykrojenými blatníky, s lalokem nad zadními světly a ty přední...proti němu je 5008 v reále švihák ;-) Celkově v mainstreamu takto velké auto z designu moc konkurenci nemá... CRV? 8-s Možná Espace...

Thomasino 11.09.  16:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Moje drahá polovička je v tomto ohledu skvělá a kde kdo mi ji v tomto závodí :-)
    Asi jsem ji postupně "vychoval" nebo navykl. Začal jsem postupně, takže svižné okresky v GTI, pak několikrát Alpy v GTI, pak jednou na okruh v GTI. S Meganem už jsme přitvrdili a jeli hned po 2 měsících do SPA a od tama na pár dní na Nordschleife s klukama z RTR (dneska část jako Hello Titty), kdy se svezla v otevřeném Caterhamu CSR s Honzou Červenkou, pak v nejrychlejším Caterhamu R500 s MiVi-m (to i já jsem to nakonec odložil, protože jsem chtěl jet se svým a nechtěl mít rozhašený žaludek a stačilo mi 911GT3 a M3 E92 s osmiválcem). O rok později jela s dalšími závodníky v KTM X-Bow, nebo taky 911GT3 či Ferrari 430 Scuderia, Corvette Z06, 911 Carrera S (991) atd. Vystřídala na Nordschleife těch aut mnohem více než já, já raději jezdil se svojí MEGGIE, než se vozil v podobných supersportech. A ono jezdit v otevřených Caterhamech nebo X-Bow na Nordchleife, kdy místy je to auto všema 4 kolama ve vzduchu, to je mazec, takže tady nějaké Dolomity jsou asi celkem nuda >:D To se jen tak kochá panorámaty.
    [odkaz]
    Prostě statečná holka a má za to u mě RESPEKT :yes: Když jsme jeli první a druhý Alpy s dalšími páry, byla jediná ženská, které se v těch rychle projížděných serpentýnách nedělalo špatně..
    A dokonce ani moc nenadávala, když jsem s ní asi 2x skončil na Slovakiaringu v kačírku ;-)

Leg 11.09.  13:54

« Re: Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Jé Bully stál na mojom fleku: [odkaz] >:D

Pekný výlet Thom, týždeň jazdiť hore-dole po kopcoch. Vidieť, že si skutočný petrolhead. Čo ty, ale tvoja žena, že ju to bavilo sa celkom divím. Mne naposledy stačilo, keď sme cestou do Talianska prefičali cez Sella a Pordoi a potom hajde znova na diaľnicu. Ale bola to špica, vytvorili sme náhodný konvoj, šestkové GTI, minulá X1 a ja. Hviezdou bol samozrejme taloš v X1, ktorý nemal problém sa GTIčka držať ani v dosť vysokom tempe.

Thomasino 11.09.  12:00

« Re: Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Autovlakem jen asi 7 minut (za 17 EUR) abychom projeli tím jedním pohořím, celý ten masiv kolem Grossglockneru se jinak objíždí autem z daleka.
    Do Itálie jsme jeli další den samozřejmě autem. Stále jsme jezdili autem :-)
    OK, píšu si, že zářijové kolo fotosoutěže jsem vyhrál, osobně se mi nejvíce líbí tato první fotka a tu jsem tedy nominoval >:-[] >:D
    Jinak rychlé shrnutí:
    1.den (s Covenantem a Bullym): sraz v Brně - pak Olbramovice - Hrotovice - Mor.Budějovice - Jemnice - Dačice - Kunžak - Třeboň - Lipno (pěkná trasa, 1.polovina dokonce bez deště!)
    2.den (s Covenantem a Bullym): Lipno - Linz - Ebensee - Gosau - Zell Am See - Bad Bastein - pak autovlak na 7 minut do Mallnitz, dále už autem do Heiligenblut
    3.den (odpojili jsme se od kluků): Lienz - Cortina - Passo Giau - Arabba
    4.den: ježdění po Dolomitech - klasická Dolomití "osmička" viz. mapka (bez ocásku napravo)
    5.den: odjezd z Dolomit přes Passo Gaiu, Cortinu, Lake Misurina, OssiacherSee
    6.den: dopoledne ježdění na Nockalmstrasse, pak cesta domů přes TurracherHohe (pěkný průsmyk), Murau - Jugenburg - Vídeň (kolona) a domů..

iudex 11.09.  11:47

« Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Tom: parádny výlet, asi najlepšie prostredie pre M2. Tiež pekné fotky, ešteže fotosúťaž je mŕtva, inak by si vyhral. >:D
    Akurát mi nie je jasné, či ste do toho Talianska išli autom (hovoríš o jazde cez Rakúsko), alebo vlakom (píšeš o autovlaku).

white label 11.09.  10:17

« Re: Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Souhlas

Thomasino 11.09.  10:02

« Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Ronaulte, třetí den výletu (v neděli) jsme jeli z Heiligenblut v Rakousku pod Grossglocknerem přes Cortinu D´Ampezzo a přes můj oblíbený Passo GIAU (to jsou ty fotky se sněhem) a pak do místa ubytování, tedy ARABBA. Tam jsme měli procházku, wellness a trochu volno. Čtvrtý den v pondělí jsme dali "osmičku" co vidíš na plánku, ale bez toho ocásku (jeli jsme postupně: Arabba, Corvara, Gardena, Sella, Pordoi, Arabba, Cernadoi, Falzarego, Valparola, Corvara, Arabba). Ocásek jsme jsme jeli pátý den den cestou do Rakouska, tedy: Arabba, Cernadoi, Passo Giau, Cortina, Jezero Misurina a pak přes LIENZ, Spittal k OssiacherSee nad Worthersee. A co si budeme povídat, s M2 se dá předjíždět na krátkých rovinkách i mezi zatáčkama, takže ikdyž jsem strávil spoustu času focením, dá se ta klasická "osmička" v pohodě zvládnout, ještě jsme stihli uprostřed v poklidu oběd v Arraba. Provoz celkem rozumný, bylo pondělí, občas jsme se kousli za nějakým busem nebo karavanem, ale nebylo to nic hrozného. Bylo to před týdnem začátek září, sezona končila. Spíše motorkáři občas zavazí, těch bylo občas hodně, do kopce na rovinkám to některým jede, ale na brzdách a v zatáčkách nás tradičně brzdili :-)
    Jinak na Grossglockneru to v sobotu odpoledne, kdy jsme tam chtěli s klukama jet, vypadalo takto:
    [odkaz] - trošku sněhu >:-[] >:-[] Nisméně BULLY se sjetými semislicky na předku to chtěl zkusit, ten má pro strach uděláno !! >:D :yes:
    P.S.: Jo a o druhém propršeném dni, kdy jsme v Zell Am See odpoledne zjistili, že Gross je pod sněhem a nebudeme riskovat přejezd (pak jsme se dozvěděli, že bez řetězů tam auta stejně nepouštěli) a objížděli jsme to celé, a kdy nás navigace zavedla na autovlak, jak jsme celý den strávili v autě za deště, to by mohl zase povykládat Covenant nebo Bully >:-[] Fotky z čekání na autovlak a z autovlaku jsem teď ještě doplnil vč. trasy..

woody-alien 11.09.  08:36

« Re: Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Ron: Řekl bych, že se ve většině debat shodneme, ale co se týká nových Peugeotů - 3008 a 5008, tak to vůbec. Ano, 2.0 HDI je ve srovnání s downsizingem zblblým Renaultem fajn, ale jinak je mi ta jejich hra na efekt maximálně protivná. Kromě zadních světel nevidím nic hezkého ani na exteriéru, když obzvlášť za předek by se nemuseli stydět ani pod obraz ožralí japonští designéři, ani na interiéru s idiotským volantem a pro mě nepřijatelně umístěnou kapličkou. A to všechno korunováno rezignací na techniku (4x4) a silně sebevědomými cenami.

Ronault. 10.09.  23:42

« Re: Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

Thomasino: parádní výlet :yes: Ty dolomitské průsmyky jste dali za jeden den? Jako asi se to dá, ale ono to i s terasami mezi je několik set km dost pomalými cestami, i se sportovním autem... navíc... jaký byl provoz teď v srpnu? Ono třeba cyklisti nebo karavany apod. umí dost *... 8-s
    Docela koukám, že na Grossglockneru už byl sníh :-O

Woody: Jooo 5008 ačkoliv nejsem vůbec SUV typ, ale s rozrůstající se rodinou, mě taky hodně oslovila... díky možnosti mít poctivý 2.0 HDI proti 1.6 dci 118 kW více než Espace... A ten interiér :yes: :yes:
    Jen teda škoda, že ani čtvrtinu na něj nemám >:D

• 00 Reagovat !

Thomasino 10.09.  19:23

« Pár fotek z Roadtripu do Alp a Dolomit

ROADTRIP DOLOMITY 2017 - KRÁTKÉ SHRNUTÍ: Během 6 dní v Alpách a Dolomitech jsem si s M2 moc pěkně zajezdil a postupně se učím. První dva deštivé dny v ČR a v Rakousku společně s Covenantem a Bullym hodně pršelo, za silného deště je M2 v mírně vyjetých kolejích nervózní, takže jsem byl možná až moc opatrný, ale lepší je začít opatrněji, než to hned rozbít ;-) Na Grossglockneru jsme nebyli, protože byl kvůli sněhové nadílce zavřený, a to jak v sobotu, tak v neděli. V neděli dopoledne jsem se od kluků odpojil (museli jet domů dříve) a s drahou polovičkou jsme se přesunuli jižněji do Dolomit, kde mělo být dle předpovědi lepší počasí a kde jsem si krásně zajezdil. Projeli jsme známé a oblíbené passy: Giau, Gardena, Sella, Pordoi, Falzarego a Valparola. Hned první den cestou z Rakouska do městečka Arabba v Dolomitech jsme zažili nádherné panorámata na Passo Giau, kde byl v horních částech sníh, ale silnice byly suché a svítilo sluníčko. Další den jsme pojezdili Dolomity od rána až do večera, opět za nádherného počasí. Pátý den cestou z Dolomit jsme spali u rakouského jezera OssiacherSee, kousek nad Wöerthersee, poslední den pak dopoledne zajezdili na oblíbené Nockalmstrasse. Tam to není takové kochací jako na Grossglockneru, ale na ježdění SUPER. Odpoledne pak již cesta domů... Celý výlet byl parádní !! Jezdit nahoru na passy se zadokolkou je fakt zase trochu jiný level, pěkně to tlačí z těch zatáček ven, k tomu poměrně pěkný zvuk řadového šestiválce (ikdyž oturbeného), zvláště od 5000 otáček to hezky řve! Řízení taky není bez citu, ikdyž tady byla Meggie o něco sdílnější, řazení je tady ale o dost lepší a ty automatické meziplyny u manuálu jsou nakonec fajn. Na brzdy si snad zvyknu, brzdí to hůře, je cítit vyšší váha, ale Megane taky začal pořádně brzdit až s lepšími deskami (tady budou taky potřeba). Co mě tady fakt vadí, tak to jsou sedadla, jak jsem již zmiňoval. Jednak jsou kožené, takže se mě potí záda a pr.dell, ale boční vedení je hlavně ve spodní části a na vyšší lidi to není dělané, v rychle řezaných zatáčkách mě to tlačí do ledvin a do spodní části žeber :-( Ale tak to jsem zjistil už v květnu na Slovakiaringu na akci BMW M Drive Tour po pár kolech na okruhu. Každopádně jako celek je to skvělá kára, podvozek je dobře nastavený na okresky, ikdyž na těch rozbitějších je tvrdší (Megane R.S. Cup je ale ještě o něco tvrdší). Baví mě to auto čím dál tím více, prostě konečně mám vytoužené „eMko“, které rozdává radost a dává mi důvod proč 5x v týdnu vstávat a chodit do práce! Prvních pár fotek zatím tady:

foto boost-

boost. 06.09.  19:00

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Back to track

V Německu taky frčí servery typu autohaus24.de nebo meinauto.de, který nabízejí zajímavý slevy. Fungují jako providers, tzn. ty si u nich naspecifikuješ Kfz a oni ji zadarmo rozešlou (asi nasmlouvaným) prodejcům. Na 340i tam mají cca 25%, nicméně od vícero lidi z Německa jsem slyšel, že 25% je normálka u BMW, kterým končí zanedlouho výroba (F30 10/18, F31 06/19).

Jestli podobný (a lepší) cenový jemnocity jdou i u nás nebo na SK, tak to mi dává naději, protože většina 340i Jahreswagen jak v D, tak i CZ, jsou za větší peníze a pro mě v debilních konfiguracích.

Vranis 06.09.  15:37

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Back to track

Woody: Ak by sa pozom manzelka pytala, ze ako ti napadlo kupovat nove auto, ktore vobec nepotrebujes , tak ma nemozes prezradit . Este mi pride spolu s iudexovou zenou vynadat za to, ze som vas naviedol na taketo blaznovstva- a to som chcel iba pomoct >:D

Ked uz riesime tie zlavy, tak znamy (tiez PO) pred par mesiacmi objednaval novu 540ix G30 a dostal na nu zlavu 20%. To je tiez velmi pekna zlava na to, ze ide o uplne novy model a ze posledne bmws na tu firmu sa kupovalo pred mnohymi rokmi, ked vysla e60. Neviem vsak, ako je to auto vybavene- ak tam je ten vybavy viac, tak to zrejme mozne bude.

iudex 06.09.  09:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Back to track

w-a: aj ja mám takú skúsenosť, Opel Ti to skrátka "dá na IČO" a ďalej ich to už nezaujíma. Akurát bude možno trochu problém pri registrácii, keď policajtom ukážeš kúpnu zmluvu na podnikateľa (IČO, miesto podnikania) a zapísať to budeš chcieť na seba ako nepodnikateľa (teda rodné č., trvalý pobyt, nedajbože odlišný, ako miesto podnikania).
    Inak teraz som pozrel cenník Golfa GTI/R a zase zdraželi, Rko stojí v základe 38900 eur, keď dostaneš od VW povedzme 10% zľavu, si vo výsledku vyššie, ako tá fOEho M140ka.
    Ale zase aj mainstream vie niekedy zľaviť, známi teraz kupovali Mondeo Vignale a z cenníkovej ceny 1,2M to mali reálne za 900t Kč, teda zľava 25 % (aj keď vlastne... Vignale sa tlačí do prémie, tak musí aj prémiové zľavy >:-[] )

woody-alien 06.09.  09:05

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Back to track

>:-[] Nj, topper je učiněnej Nostradamus. ;-)

No ale ty kráso, 340i za 44t, to rychle smaž....nebo se neznám. :-)
    Ještě k těm PO. Jasně, když už jste kupovali....to je trošku jiná písnička. Jinak je to ale s těmi IČO nákupy slušná komedie. Teď jsem se bavil s prodejcem Opelu o Insignii....a jak se snažil "zaseknout udičku", na IČO mi tam naházel dost hezkou slevu. Chtěl jsem po něm vědět rozdíl pro fyzickou osobu a on povídá - nám pro tu slevu stačí aktuální výpis z OR s vaší jménem, auto si pak už můžete klidně zaregistrovat podle libosti buď na firmu nebo na sebe. ;-)

Vranis 06.09.  08:52

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Back to track

Tak topper predpovedal priblizovanie sa premie a mainstreamu uz pred rokmi. Vsetci sme sa mu smiali ale pravda sa ukazala >:D

woody-alien 06.09.  06:42

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Back to track

Vranis: Popravdě, tohle mě ani nenapadlo. To je prostě důsledek předváděcích/novinářských konfigurací. Navíc v ceníkových cenách, za to nikdo nekupuje. A celkově mi to auto dává daleko větší smysl než třeba naleštěnej prd hned v prvním odkazu. Tady máš pár příkladů, co mě dráždí. ;-)
    [odkaz]

Anebo kdyby ses chtěl uskrovnit a spokojit se s ojetinkou.
    ;-)

Vranis 05.09.  22:11

« Re: Re: Re: Re: Re: Back to track

woody: mas na mysli nieco taketo? >:-[]

woody-alien 05.09.  21:28

« Re: Re: Re: Re: Back to track

Hele chlapi, jděte už do pr.dele. Když koukám, jak leckterej celkem obyčejnej mainstream s nesnesitelnou lehkostí cenově překonává milión, začínám si říkat, jestli bych se nakonec neměl přeorientovat na prémiového kovboje. >:-[] ;-)

Vranis 05.09.  12:11

« Re: Re: Re: Back to track

No mam to doma v sufliku cierne na bielom :-) je to supa, tiez som sa cudoval. Aby to vsak bolo uplne korektne, tak cena platila pri platbe v hotovosti a auto by bolo na PO, na ktoru sa uz dve bmw kupovali. To urcite tiez zavazilo ale nemeni to nic na tom, ze cena bola fakt super (ak este odpocitas dph tak sa dostavame na nejakych 37K co je za novucicku 340i fakt parada). Islo o Autopalace Bratislava. Ak by si chcel meno konkretnej osoby, kludne ti poslem do spravy :-)

iudex 05.09.  12:00

« Re: Re: Back to track

Vranis: v tom odkaze je M140i v základnej cene 44500, po zľave 33813 eur, zľava 25,13%. To je najvyššia zľava, o akej som (pri aute do výroby) počul (pri skladovke som počul maximum 28%). Napr. kolega Thomasino dostal na skladovku podstatne nižšiu zľavu (cifru nechce zverejňovať, tak nebudem ani ja). Takže tá zľava, ktorú ponúkli Tebe, ma posadila na zadok, to vychádza na cca. 29%, to je neuveriteľné, s takou zľavou by som auto kúpil hneď. O akého predajcu išlo?

Vranis 05.09.  11:40

« Re: Back to track

iudex: Nejde mi sice cez mobil moc dobre zobrazit tvoj odkaz, ale s cenami vie bmw celkom carovat aj u nas. Pred nedavnom som bol u jedneho predajcu v BA konfigurovat 340i. Zaklad stoji cca 48,5K, v mojej skromnej konfiguracii vysla na 62K (mpacket, automat, navi a par drobnosti) a pri platbe v hotovosti bola cena 44K (vsetky ceny pisem s dph). Celkom slusna zlava nie?

iudex 05.09.  10:20

« Back to track

Výborná porovnávačka GTI Clubsport S vs. Megane RS Trophy R na okruhu. Steve Sutcliffe je Pán vodič, parádne video: [odkaz]
    P.S. Kolega fOE mi poslal toto, to už je parádna zľava, škoda, že u nás o tom môžem len snívať: [odkaz]

white label 29.08.  23:26

« Re: Re: Re: Nejlepší český kombík..... od nejhoršího českého distributora

Tohle je ta paní z prodeje Hjondé:

Ronault. 29.08.  20:34

« Re: Re: Nejlepší český kombík..... od nejhoršího českého distributora

Takže jsem dnes volal zpět paní z prodejny a omlouvala se mi, že se k tomu ještě nedostala. Řekl jsem ji, ať mi zavolá, až se k tomu dostane ať pořád dookola nevolám, nicméně zatím nevolala...dám jí na to ještě zítřejšek... Říkám si, že bych se na nějakou debilní i30 mohl vykašlat, ale pro tu srandu...

Thomasino: Už tam jedno kurvítko mám - HTP >:D

woody-alien 29.08.  13:37

« Re: Nejlepší český kombík..... od nejhoršího českého distributora

Tohle snad mluví za všechno. ;-) 8-s
    [odkaz]

Mimochodem, není bez zajímavosti, že poté, co smlouvu s Hyundaiem vypověděl můj oblíbený lokální dealer se showroomy v DC, UL a u Litoměřic....ujal se prodeje jejich nadproduktů v UL prodejce Hondy, Mazdy, Subaru, Škody a Seatu - Auto BEK. No, trvalo to cca půl roku. Teď má na uvolněném místě raději Škoda plus - ověřené vozy. ;-)

Thomasino 29.08.  11:19

« Re: Nejlepší český kombík..... od nejhoršího českého distributora

Asi tam chtějí domontovat nějaké "kurvítko" a pojistit si tak, že si to jejich mrdku fakt koupíš !! >:D >:D Jako je to opravdu banda idiotů, jejich reklamy jsou zbytečně agresivní a sebejisté, jen se pousměji a polituji je >:-[]

Ronault. 28.08.  21:44

« Nejlepší český kombík..... od nejhoršího českého distributora

Opět jsem neodolal nabídce Hyundai na vypůjčeních jejich nejlepších vozů...
    ... a není to poprvé. Už jsem tak měl zapůjčený nejlepší české SUV ix35 a pak i další nejlepší české SUV Tucson, i20 a naposledy asi před měsícem a něco na pár dní i novou i30. Zvažoval jsem něco napsat, ale nějak není čas a chuť...

Teď je však nabídka na zapůjčení i30 kombi ještě lákavější. Nejlepší český kombík všech dob zájemci půjčí dokonce na týden, umyjí vám vaše auto a dokonce ještě dají poukázku 300 Kč na benzín... no neberte to...
    Vše má svá ale... a narážím na ně rovnou při registraci...
    Tak za prvé, musíte být majitelem vozu kombi, to splňuji, mám hned dva.
    Pak v dalším půlroce vážně zvažujete koupi vozu kombi, dokonce to je i ve smlouvě. No co, já vážně zvažuji koupi jakéhokoliv vozu pořád.
    To, že o zkoušeném vozu nesmím nikde v tisku a komerčně psát, mě nepřekvapí.
    A ejhle další podmínka, musím jim v prodejně ponechat svého kombíka i s klíčemi... Jako na co? Ho budou ukazovat ostatním...? Slimtat na něj? No tak co už, Fabii jim tam nechám, Megouše nikdy.
    Takže jsem se 16.8. zaregistroval a čekám...

Dneska telefonát, vážený pane "Ronaulte", jsem z prodejny XY... máme problém s vaší registraci, protože se změnila pravidla a zapůjčení je pouze pro majitele vozu Škoda Octavia a vy máte Fabii. Trochu jsem na to nevěřícně koukal, dodal, že teda mám ještě i relativně nového Megana, ale toho jim na prodejně nenechám, ale odpověď opět, že je to určeno pouze pro majitele Octavie KOMBI.

Nedalo mi to a valíce se na pláži (díky EU za ten roaming zdarma) jsem našel na stránkách nejlepšího českého výrobce aut, že opravdu došlo pro velký zájem (docela zvláštní, protože jak jsem zkoušel vybrat termín, tak jich bylo volných opravdu hodně) ke změně pravidel. Každý registrovaný od 23.8. musí mít k ponechání na prodejně onu Oktávku v kombajnu, registrovaní dříve mohou tedy mít jakýkoliv kombík.
    Takže volám paní zpátky, že jak to, že mě vyškrtli, když dle pravidel na internetu mohu mít jakýkoliv kombík. Paní najednou, že o tom nic neví, že mají interní dokument. Má reakce samozřejmě je, že na internetu jsem odklikl rezervaci a tím i souhlasil se smluvními podmínkami a že nějaký interní dokument mě nezajímá.
    Takže zítra po poledni mám zavolat a řekne mi co a jak.

Co na to říct? Rozumí někdo motivaci té akce, že mám nechat svou Oktávii na prodejně i s klíčky? To si jako fakt myslí někdo, že kupci Oktavii v kombíku uvažují o i30 a nikdo jiný ne?

Vošickému už asi fakt definitivně přeskočilo...

white label 28.08.  18:17

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový Cayenne

Leg
    F-Pace je pěkný, zvlášť na fotkách, v reálu je ale dost vysoký, včetně místa ze kterého se řídí.
    Já v tomto ohledu považuji za "majstrštyk" novou Panameru (klasická krátká verze), akorát ta cena by mohla být o poznání přijatelnější, ale zřejmě je o ni je dostatečný zájem i tak.
  • « 01 Reagovat !

iudex 28.08.  17:15

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový Cayenne

Ja rozumiem, ale podľa mňa jedno ohnisko je strašne obmedzujúce. Tiež som svojho času zvažoval pre fotenie naľahko (túry a pod.) Ricoh GR II, malý nenápadný kompakt s pevným 18mm sklom, pritom ale APSC senzorom: [odkaz]
    Ale len ako doplnok, ako s jediným foťákom by som s ním nevystačil (potom som to ako zhýralosť zavrhol). Samozrejme ako jediný univerzál je 23mm asi najlepší kompromis, ja by som predsalen bral 18mm na začiatok a keď budú financie, dokúpil 50mm. Ono pri jednom skle trochu stráca foťák s výmennými objektívmi význam, to potom rovno X100.
    Ad Island: ani golden circle nie je zlý, Gullfoss je impozantný, ale ako píšeš, je diametrálny rozdiel, koľko turistov je v okolí Reykjavíku (v dosahu jednodňových výletov) a aké prázdne je to ďalej. Jeden z najväčších zážitkov som mal, keď som sedel na pláži Reynisfjara pri mori úplne sám.

Leg 28.08.  17:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový Cayenne

To je práve tá dilema - 23 je taký univerzál, s tým už odfotíš aj pekný portrét, aj peknú krajinku. Keď by som mal 18 mm, s tým už portrét ťažko spravím, ak teda nepočítame selfie-duckface-insta-hashtag-portréty. S veľkým počtom objektívov nejde len o záťaž ale aj o to, že čím viac objektívov človek má, tým viac ich mení a hlavne tým viac špekuluje a to podstatné mu uniká. Preto som aj pôvodne chcel aj ísť do X100, to keep it simple.

Na Islande som bol z práce, takže iba golden circle a iné hopsačky okolo Reykjavíku. Kvantá turistov zničili atmosféru, asi to chce vyraziť čo najďalej preč, najlepšie s batohom a spacákom na chrbte.

iudex 28.08.  08:56

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový Cayenne

Leg: No vidím, že už si nalomený, treba spraviť ten prvý krok. Inak nemaj obavy z veľkosti, ono tie mirrorless sklá sú pomerne malé a ľahké, pozri toto: [odkaz]
    Napr. ten seťák 16-50mm má 195 gramov, to je ako väčší smartfón, 18ka má málo cez 100 g. Takže ani 3 sklá moc nepocítiš, 18mm+23mm+50mm vážia dokopy menej, ako štandardný zoom pre Canon (15-85mm má 575g). Inak ako píšeš, 23mm je málo široký, určite by som odporúčal niečo širšie. Ak nechceš vyhadzovať moc peňazí, išiel by som do dvojsetu 18mm+50mm.
    P.S. Ako sa Ti páčil Island? Koľko si tam bol a čo si pochodil?

Leg 28.08.  07:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový Cayenne

iudex: Super, dík za rady. Zhodou okolností bol minulý týždeň celkom fotograficky intenzívny (Island) a dosť som sa zamýšlal práve nad tým, ako to s tými sklami vyriešiť. No a sumár je taký, že by to určite chcelo ešte niečo širšie ako 23 mm F2, ideálny by bol 18 mm F2. A k tomu by som sa možno vyhecoval a kúpil 56 mm F1,2. Ak si vezmem k srdcu tvoje odporúčanie a prihodím k tomu zoomovací seťák, mám celkom slušnú zostavu a môj pôvodný zámer dramaticky zjednodušiť a odľahčiť fotovýbavu dostáva vážne trhliny. Takže to vyzerá tak, že zatiaľ kúpim 23 F2 a potom sa uvidí, "kam ma vietor zaveje".

K novému Cayenne: chudáci dizajnéri, spraviť SUV tak, aby malo podľa vzoru 911 svetlá opticky nad kapotou a ešte k tomu nejak vyzeralo k svetu je prakticky neriešiteľná úloha. Postupne sa to ale učia a už sa aspoň na tie ich výtvory dá pozerať, čo sa o prvej generácii rozhodne nedalo povedať. Na ich obranu ale tiež treba povedať, že mnohé iné prémiové značky sa so svojim prvým SUV trápia/trápili rovnako (Bentley, Maserati). V tomto kontexte sa F-Pace ako prvé SUV Jaguaru javí ako dizajnový masterpiece.

No a Panamera detto, obria päťdverová limuzína (a predĺžená verzia k tomu) s tvarmi 911, to je ďalšie neriešiteľné zadanie.

white label 28.08.  00:07

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nový Cayenne

Karminrot je na Panameru za 110.050,- Kč, nespeciální metalické barvy (včetně Saphirblau) jsou za 35.000,-.
    Mně se odstín Saphirblau vyloženě nelíbí, nejčastěji ho vídám na Macanech (včetně GTS), ale je oblíbený, taky proto, že je poměrně výrazný a bez většího příplatku.
    Na Panameru bych váhal mezi výraznější karminrot a decentnější/elegantnější Ristretto! Ke Karminrot černý interier a k Ristretto interier ve stejné barvě.
Přihlásit se Zaregistrovat Pro přispívání do této diskuse musíte být přihlášeným registrovaným uživatelem!

Agáta Prachařová po porodu: Nečekané zjištění ohledně druhého dítěte!

Agáta Prachařová po porodu: Nečekané zjištění…

Je to už několik dní, co je Agáta Prachařová (33) maminkou druhého potomka. A pořádně si to užívá. S malou Miou…

Ani v růžovém neoslnila. Melania Trumpová sklidila kritiku za řeč před ženami lídrů

Ani v růžovém neoslnila. Melania Trumpová sklidila…

Melania Trumpová zahájila slavnostní oběd chotí světových lídrů, kteří se sešli na Valném shromáždění OSN. Její…

Boleslavský debutant Růžička: Vyměnil bych cokoliv za tři body

Boleslavský debutant Růžička: Vyměnil bych cokoliv…

Poprvé v sezoně posadil na střídačku týmovou jedničku Brandona Maxwella, poprvé v kariéře se boleslavský brankář…

Čtyřhra do půlnoci. Jak si na sebe Nadal a Berdych zvykali?

Čtyřhra do půlnoci. Jak si na sebe Nadal a Berdych zvykali?

Dlouhý pátek se přehoupl přes půlnoc, když Tomáš Berdych a Rafael Nadal přišli hodnotit závěrečnou čtyřhru. Nick…

V jednom ohni: Víte, co dělají šéfkuchaři, když mají volno? Obvykle vaří

V jednom ohni: Víte, co dělají šéfkuchaři, když mají…

Samotné jídlo už nestačí. Chce to navíc zážitek. O ten se obvykle nepostarají křišťálové lustry a stříbrné…

Jedete autem do Německa? Dávejte velký pozor, podstatně se tam zvýšily pokuty pro řidiče

Jedete autem do Německa? Dávejte velký pozor,…

Statisíce českých řidičů každý rok použijí silnice v Německu. Teď by měli být ale všichni řidiči za volantem…