Mitsubishi Lancer (2008)

12.12.2009

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "vladoXX". Na úvod chcem pochváliť MACZ a hlavne užívateľov,strašne rád si čítam Vaše skusenosti s…

Mitsubishi Lancer (vladot)

FRPE 12.12.2009  23:34

Uaau

No počkám až přidáte fotky, už se ale teď moc těším!!! :yes:

foto mango

mango 13.12.2009  11:43

« Re: Uaau

krásné auto a recenze mě upoutala tak, že jsem ji četl jedním dechem :-) hodnotit ještě nebudu, počkám na víc fotek, na které se velmi těším, protože takové auto si je určitě zaslouží :-!

foto Tymkoo

Tymkoo 13.12.2009  00:09

Trek

ten trek nevypadá špatně ale dal bych dolů ty rohy. na vlajdách vypadají prostě blbě.

a co se týče auta: naprostá bomb. dal sem 3x10 s tím, že se určitě brzo dočkáme dalších fotek :-)

FRPE 13.12.2009  00:11

Vítej králi!!!

Na MACZ!!!! :yes: :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 13.12.2009  00:15

No sláva

Pokud to není ,,fake,, tak rozhodně je to pro mě auto,které do top 10 patří

Wiii 13.12.2009  10:17

« Re: No sláva

Píšeš že fotky brzy přidáš a já ti to věřím, takže ti dávám 3x10, auto je skvělé, recenze je taky dobrá, jen ty fotky, ale to ty doplníš :yes: :yes:

FRPE 13.12.2009  00:45

Vlado

Podívej se pak do mojí recenze, dal jsem tam to samé co máš ty jen se slovinskou SPZ ... ;-)

foto jpor-RSKa-

jpor (RSKa) 13.12.2009  00:52

EVO

Fotiek málo, len 1 mimo salónu, ale štýl recenzie je dosť presvedčivý a taký správny stručno-vtipný, páči sa mi, na fejk mi to nepripadá...

Autíčko pekné aj dobré, oceňujem odvahu ísť do tohoto vozu, triezva výbava (pozeral som cenník na nete, to MR je o toľko drahšie, že to nie je od Japoncov až pekné; a núti k SST prevodovke a navyše z užitočných vecí má len ten podvozok, ostatné moc nie).

Jedno mi vŕta v hlave - s takýmto autom ako asi vyzerá vodič po 800 km 8-s Podľa opisu tvrdé jaxviňa, ako sa po takej štreke cítiš? Bol si/plánuješ skúsiť okruh? Slovakiaring? Ako ti to tam chodí?

"-- skrytý --" 13.12.2009  01:14

« Re: EVO

Tak Ti poviem ,že kombinácia recaro sedačiek,podvozku a zvuku motora Ti prinesie migrénu komplikovanú bolesťami chrbátu po absolvovaní dlhších ciest. A keď mam týždeň,že sa mám veľa voziť radšej to kombinujem s Octáviou .Hm..okruh chcel by som vyskúšať,ale to chce skor nejakú partiu..

pretekar 13.12.2009  12:20

« Re: Re: EVO

Ved nas tu je dost co sme tam boli a urcite aj pojdeme tak nie je problem sa pridat :-)

foto jpor-RSKa-

tak sa pridávam..

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 15.12.2009  11:12

« Re: Re: Re: Re: Re: EVO

na jar urcite pojdeme ;-)

pretekar 15.12.2009  12:48

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: EVO

Dufam ze aj ja a nebudem mat zase tech. problemy :-) Inak uz si videl kalendar TDC 2010??

foto LuboshGT-RS-Kaa-

LuboshGT (RS Kaa) 15.12.2009  12:54

« Re: EVO

cozeee, to co je za nezmysel ze sk ring :-) Viem ze su tam dva horizonty, ale neviem ci by som to nazval tratou do vrchu ;-)

No uvidime, neviem si predstavit ci nas tam budu pustat po jednom alebo ako... Kazdopadne rad si pojdem zajazdit. Chystas sa na ring este predtym niekedy na jar alebo si uz bol?

Ale Sturec by som veru siel velmi rad, dufam ze sa ho podari zorganizovat.

pretekar 15.12.2009  13:34

« Re: Re: EVO

Na ringu som bol teraz na jesen a bolo super a na jar uvidime kedy a ako :-) ale kazdopadne sk ring a babu by som chcel z TDC-cka absolvovat. Jasne nie je to vrch ale beru to akoze si odskusas auto po zime aby si ho hned nerozbil na babe >:D Kazdopadne to bude zaujimave.

foto escorpion

escorpion 13.12.2009  09:13

TOP 10

Auto ok, fotky slabé, žiadne foto interiéru, recenzia by si tiež zaslúžila viac.

foto somkarci

somkarci 13.12.2009  11:13

Pekne auticko...

Mam taky pocit ze to auto obcas stretavam v KE (Furca)ked stojim rano na cervenu pri Ondave.Auto super ,pozdravujem...mas moje sny...

"-- skrytý --" 13.12.2009  13:55

« Pekne auticko...

Dobrý pocit... :-)

foto salamoon

salamoon 13.12.2009  12:32

Male nadrze

tak tak,vacsina tych vysokoodberovych aut ma male nadrze.
    pises 15 litrov v meste,to je dojazd lahko nad 300km,a travit tolko casu na benzinke..... horsie je to ale mimo mesta,kde ta siet cerpaciek je velmi riedka..... ;-\

foto Parda71-BMWfans-

Parda71 (BMWfans) 13.12.2009  12:58

Evo X

Nemůžu si pomoct, ale Evo X mi přijde no... ošklivé jemně řečeno. Design se jim vůbec nepovedl, podle mě zapomněli na minulost Eva a udělali z něj něco, co vůbec není. A taky ta spousta komfortní výbavy, SST převodovka= obrovská váha. Podle mě Evo X už není Evo co bývalo. Už to je jen silnější Lancer, který potrápí Porsche, ale rozhodně mi nedá na *, což třeba Evo IX dokázala. Proto bych já osobně šel do Evo IX a peníze co by mi zbyly bych dal do úprav, ikdyž by to nebylo nové auto radosti nadělá určitě mnohem víc. Toto je pro Mitsubishi :no: :no:
    Nicméně tvoje recenze je moc hezká, jde vidět, že si auto užíváš a že se ti líbí. Moc chválím, že sis nevzal SST, protože ta podle mě musí to auto úplně degradovat, zrychlení 6,3 myslím mluví dostatečně, jak to auto przní. Jen přidej další fotky. Dávám 3x10 ;-)
    P.S. Všecko je jen můj názor a nikomu ho nevnucuju ;-)

foto lordmystic

lordmystic 27.04.2010  22:56

« Re: Evo X

máš zajímavej názor a velice podobnej co já. můj sen je lehce urpavené evo ix na blbnutí a k tomu evo x sst na ježdění do práce, běžné věci a pro manželku - fofrklacek jí stále děla problémy ;).

před evem jsem ale přišel o mondeo a musel prozatím vybrat rodinné auto díky dětem, tak mám audi a4 2.0tfsi 178kw@370Nm v plné palbě a řeknu vám jednu věc - když vidím interiér eva, pak bude přechod na něj hodně bolestivý. když vidím tu pohodlnost audi, ten precizní design a luxusní výbavu, pak to bude špatné. člověk stárne a kdo ví jestli bude mít sílu se vzdát luxusu výměnou za větší dravost=radost.

Roman Řezníček 10.07.2012  15:33

« Re: Evo X

1. Devíti z deseti Porsche 911 s prstem v nosem mimo dálnici naloží nejen JAKÉKOLI Evo, ale i třeba solidně odladěný Fiat Coupé Turbo. Nevěřte tomu, že Porsche, Ferrari, Lamborghini a podobná auta kupují závodníci proto, aby s nimi brázdili silnice II a III. třídy. Za volentem v 90% najdete vyplešatělého pupkáče, kterému dělá problém rychle přepnout i rádio, natož se soustředit na rychlou jízdu. Tato auta jsou používána obvykle jako návnady na lov škeblí a ne na rallye.
      2. Evo IX je podle mého nejlepší auto, jaké kdy tato planeta spatřila, ale upřímně - jeho úžasné schopnosti prostě NELZE využít ani částečně v běžném provozu. Představa, že někdo bude posílat Evo IX dveřma napřed v běžném provozu, kde proti němu může kdykoli vyjet kloboučník ve svém shnilém Favoritu s LPG bombou za zadními sedadly, mi přijde spíše slabomyslná, než fascinující. Kromě uzavřených rychlostních zkoušek nějak nevidím moc uplatnění pro onu nesporně dokonalou souhru diferenciálů a v principu spíš zjistíme, že je vlastně budeme z 90 % v běžném provozu vozit jako zátěž a zdroj odporu (= zbytečně vysoké provozní náklady). V tomto měru vidím Evo X jako "normálnější" a "civilnější". Tomu pak odpovídá i výbava, kdy například srovnání hlučnosti mezi Evo IX RS a Evo X MR je skutečně velmi citelné, nehledě pak na sedadla a další prvky komfortu (RS je verze určená pro sport a předpokládá se radikální změna interiéru).

foto ROBERTOO

ROBERTOO 13.12.2009  17:38

Recenzia

Zaujala ma recenzia.Pekne napísaná.Zrozumiteľne a stručne.Ešte nejaké tie zážitky dopísať a bude to super.

foto Martin911Turbo

Martin911Turbo 14.12.2009  10:49

EVO

Pěknej kousek, ode mně gratulace a bodíky :yes:

"-- skrytý --" 21.12.2009  10:29

EVO X

VladoXX můžu Ti akorád poblahopřát k úžasnému vozu!
    Měl jsem nový Lancer sportsedan 1.8l a jel jsem v X EVU takže vím o čem hovořím. Je to úžasné auto a cena, dnes se dá běžně pořídit za 900 000 Kč za nové. A za tuto cenu je to jedna z nejlepších cenových trháků vzhledem k výkonu vozu. Nedéj se otrávit dotazy typu jenom 5 rychlostí, uvnitř strohý interier .... Každý kdo autům jenom trochu více rozumí tak ví, že toto auto splňuje beze zbytku požadavky na sportovní svezení za rozumnou cenu. Jistě 6 rychlostí by se sneslo, větší palivová nádrž taky, načančanější interier taky , ale bavme se proč si někdo pořídí EVO a odpovídám kvůli adrenalínu a toto auto tento aspekt spňuje beze zbytku a přidává ještě něco navíc!!! :yes: :yes: :yes:

klarino 26.12.2009  11:02

super auto

ahoj.. super auto.. tiez nad nim uvazujem.. teraz mam lancera ..nedavno som ho sem pridal,tak mrkni ak chces.. ;-)

klarino 19.01.2010  14:06

uprava

ahoj,, chcem sa opytat,ako sa ta uprava prejavila v zrychleni z 0-100? lebo v max. speed moc nie...

"-- skrytý --" 19.01.2010  15:51

« Re: uprava

ahoj,nemeral som ani osobne určite neviem zmerať presne zrýchlenie 0-100 šak sám uznaj ako stopkami na mobile? :-),osobne ma to ani nezaujíma ,už štandardne to ma 5,4sec a veľa závisí aj od šofera,však stačí nedobre preradiť z 1 do 2
      a meranie je v zadku :-) a urobíš tak 5x a spojka je v zadku.. :-) ,ale subjektívne hovorím určite je zrýchlenie lepšie ale či 4,1 či 4,7 sec?neviem ...maximálka:opäť neviem :-) išiel som tachometrových 270km/h ale v skutočnosti je určite menšia...ale nerobil som si tú upravu pre tieto parametre...ale pre svoj pocit..pružnosť motora je strašná a toto hlavne pocítiš pri bežnom jazdení...

klarino 19.01.2010  21:23

« Re: Re: uprava

no to je pravda.. bezny clovek to tazko zmera.. a este jedna otazocka.. tu upravu musis zapisovat aj do TP?

"-- skrytý --" 19.01.2010  21:43

« Re: Re: Re: uprava

Ty tak nad tým som ani nerozmýšľal.. :-) snad mi to policajti nezmerajú jak ma zastavia...aj keď pravda už silno riešili či mam výnimku na umiestnenie ŠPZtky

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.01.2010  19:31

Hodnocení EVO

Auto 10 - agresivní vzhled ze všech stran a úhlů,barva k tomu sedí,krásný elektrony a bezva tvarovaný sedáky,oceňuji řídký výskyt na silnicích a výkon - tady není co řešit
    Recenze 10 - tady ti nadržuji,moc ses nerozepsal o jízdních vlastnostech a chybí mi tam víc záporných vlastností,což někdo,kdo má o toto auto zájem,jistě ocení.Kvůli tomu ti,bohužel,nemohu dát tip na kvalitní recenzi...zatím ;-)
    Foto 10 - nic zásadního mi zde nechybí,až nato,že některé snímky jsou trošku moc tmavý ;-\ .Schází mi také nějaké běžné fotky(příroda,silničky apod.)
    Je to motorově,jízdou a designem pekelně dobrá kára :yes: .V mém ,,top,,žebříčku ji řadím mezi 15 nej aut na MACZ ;-)

Wiii 19.01.2010  19:45

« Re: Re: Re: Hodnocení EVO

Dělám si z tebe srandu >:D >:D To EVO je krásný ;-) :yes: :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.01.2010  20:46

« Re: Re: Re: Re: Hodnocení EVO

wii-jay - krásný je možná i slabý slovo!

Wiii 19.01.2010  20:49

« Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení EVO

Mojito:
              Tak dobrá, je moc nejkrásnější >:D >:D Zajímavé slovní spojení ne? ;-)

PS: Zkousel jsi do sveho oblibeneho Mojita nekdy dat tu feferonku? >:-[] Jaký to je? >:D >:D

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.01.2010  20:53

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Hodnocení EVO

wii-jay - nezkoušel a asi by to moc dobrý nebylo 8-s

btw : zajímavý slovní spojení to je ;-)...to EVO asi neoboduji...a to hodnotím jen občas,je to k zblití ten server 8-s :no:

Wiii 19.01.2010  21:03

Mojito:
                  Na jaře tě musím svézt... At uz v Brne nebo nekde u Humpolce (znam tam silnice, mame tam chatu). At me taky muzes ohodnotit >:D

Jinak co ty vis, kdyz to funguje tak, tak proc ne onak ;-) :yes: Nekdy ji do toho hod a uvidis >:D >:D

Jinak server je dnes hrůůůznej, uplne me to vytaci ;-\ ;-\ 8-s

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.01.2010  21:21

« Re: Re: Hodnocení EVO

wii-jay - oni se prej v tom serveru rejpou..zjevně neúspěšně :no:

No povožení bych bral všema deseti,vrátil bych ti to 3 x10-ti >:-[]

Wiii 19.01.2010  21:46

Mojito:
                      Ale zas tak hrozny jak to lidi popisujou v tvoji diskuzi to nemam ;-\ :-!

Jinak ok... máš to mít >:-[] >:-[] vyberu u Humpolce nějakou pěknou silničku >:D :-! :yes:

foto Filip-

Filip . 19.01.2010  21:27

Zdravim

Serus rodak myslim ze som ta videl pri optime ... stal som obdivoval ... fakt krasne :yes:

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.01.2010  21:47

Nové foto

Krása!Evo je boží!A fotečky se povedly. :-)
    Fotka č.11 - on se mnou koketuje.. :*) :-) (myslím Evo)

A koukám...v úpravách...co to??? :-O :-O

"krútiak 530Nm už pri 3.000 ot/min. max.výkon 370 koní"
    WAU!

"-- skrytý --" 19.01.2010  22:01

« Re: Nové foto

ako som písal je to iný charakter....úplne,,,

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.01.2010  22:05

« Re: Nové foto+úprava - krútiak 530Nm už pri 3.000 ot/min. max.výkon 370 koní!!

Nějaké video by nebylo?Alespoň jak si ten rošťák brumlá?? :-)

"-- skrytý --" 19.01.2010  22:13

« Re: Re: Nové foto+úprava - krútiak 530Nm už pri 3.000 ot/min. max.výkon 370 koní!!

zatiaľ len také nepodarené od syna..

Mojito (s Feferonkou)(RSKa) 19.01.2010  22:15

« Re: Re: Re: Nové foto+úprava - krútiak 530Nm už pri 3.000 ot/min. max.výkon 370 koní!!

to nevadí,lepšie ako drotom do oka!

"-- skrytý --" 19.01.2010  22:18

« Re: Re: Re: Re: Nové foto+úprava - krútiak 530Nm už pri 3.000 ot/min. max.výkon 370 koní!!

no nikdy nevieš...to sú už morbídne zážitky nezabudnutelné :-) ,ale teraz som to s ním riešil,slúbil mi poslať link tak to tu potom niekde zavesím

FRPE 19.01.2010  22:46

EVO máš pěkný ale ohodnoťme nyní EVU

Moje Eva = poklad. Hezká, milá, příjemná, v kuchyni hospodyně, v posteli coura, u dětí chůva, v práci nekompromisní a dobře vydělávající manager s vysokým platem, ke mě se chová jako k bohovi, ostatní nápadníky odmítá, je mě věrná stále ... >:D

A mě nezbývá než volat z tohoto snu : EÉÉvo!!! Kde jsi? Kde tě najdu? Kdy konečně poznám? ;-) ;-) >:D

"-- skrytý --" 20.01.2010  16:35

Nazdar konkurent:)

Maš nádherného Mišiaka,fakt paráda a tak tiež perfektná farba >:D ..máme rovnaký vkus ;-) a vidím že si z KE....tak niekedy môžme dať niekde stretávku a podelíme sa o zážitky s našimi autiakmi, STI vs. EVO ;-) ....

"-- skrytý --" 20.01.2010  17:36

« Re: Nazdar konkurent:)

nazdar,nazdar nieje problém hocikedy... :-) ,možme tu zrobiť foto ,že double 990Nm a 720koní :-)

"-- skrytý --" 20.01.2010  20:13

« Re: Re: Nazdar konkurent:)

Jjjj tak super, niekedy cez víkend sa môžme dohodnúť a dáme stretávku, napríklad pred Mekáčom hehe ;-)

foto Matt26

Matt26 30.10.2010  19:09

Úpravy

Ahoj :-) . Úžasné Evo, no to je proste lahoda :yes: (síce si to na môj vkus trošku po.. s tým karonovým "paketom" a hlavne tými bielymi kolieskami), ktoré mi prídu naozaj gýčove. Ale aj tak ti ho závidím. >:D .
    Napíš ešte niečo viac o úprave. Hlavne aká to bola firma a čo tá sranda stála. Vydolovať z dvojlitra prepĺňaného len jedným turbom 530Nm je iná brutalita. Čo na to hovorí spojka? :-!

"-- skrytý --" 31.10.2010  07:14

« Re: Úpravy

Ahoj,môžem ti povedať ,že naživo to vyzerá oveľa lepšie...ale jasné,že nie každému sa to páči...čo sa týka spojky je tam už nová (keramická) ..viac o úprave na [odkaz]

foto samael

samael 22.12.2010  17:07

A co spojka?

Vydržela ten nárust výkonu? ;-)

"-- skrytý --" 22.12.2010  19:03

« Re: A co spojka?

už je tam nová keramická aj s odľahčeným zotrvačníkom...ale stará je v pohode...nevydržal to len spojkový valec (praskol)...ale vymenený a upravený(zapúzdrený je)

foto positivemind

positivemind 17.01.2011  01:03

« Re: Re: A co spojka?

Na co celá ta sranda (úprava, spojka) vyšla?

Roman Řezníček 10.07.2012  15:39

« Re: Re: Re: A co spojka?

Na Lanceru Evo je spojka tlačná, ta je o něco levnější než tažná. Extra Strong Racing jednokoutoučová spojková sada vyjde kolem 15 000 Kč, pokud se dává i odlehčený ocelový (nikoli litinový) setrvačník a dvoulamelová spojka, stojí ta legrace kolem 35 000 Kč.

foto -FLASH-

_FLASH_ 12.02.2012  11:30

LM cup

[odkaz] pekne vysledky robi tato masinka ;-)

Roman Řezníček 10.07.2012  15:08

Mýtus zvaný Nm

Vážení, prosím, než budete psát o mýtech v podobě milionů Nm, prostudujte si, prosím, alespoň základ fyziky. Je to opravdu neštěstí takové nesmysly číst. Děkuji.
    Na vysvětlenou: výkon je práce za čas, u motoru bychom řekli krouticí moment (udává se v sílakrátrameno, tedy Newtonmetr) krát úhlová rychlost (radiálny za čas). Hranice nejvyššího krouticího momentu motoru nám pouze a jenom oznamuje, od kolika otáček výkon motoru pouze roste a nikdy neklesá. Údaj 550 Nm nebo 720 Nm je nám úplně k ničemu, o motoru nevíme nic. 550 Nm při 3500/min. nám říká, že od 3500/min. výkon motoru pouze roste (a umíme i vypočítat okamžitý výkon v těchto otáčkách), ale zajímá nás kam, tedy bez údaje 500 koní při 7500/min. je nám počet Nm číslem úplně k ničemu.
    Paradoxně se pak dostává takový trouba zahlcený Newtonmetrama do trapné situace, kdy motor A má maximální krout. moment 320 Nm při 2500/min. a max výkon 300 koní při 6000/min. a proti němu stojí motor, který má 350 Nm při 3500/min a max výkon stejných 300 koní při 6000/min. a trouba se diví, jak to, že stejné auto je s prvním motorem rychlejší, když 320 je méně než 350. Podle toho se jenom pozná, že trouba je trouba.
    Chápu, že když mají turbodiesely mizerné výkony, musí si majitelé mindráky léčit hodnotami maxima krouticího momentu (jsou to ostatně v absolutních hodnotách i vyšší čísla), ale jen tím ukazují, jak moc jsou mimo.

foto johnygreen

johnygreen 17.09.2012  17:22