Ford Mondeo

Ford Mondeo, foto 1 Ford Mondeo, foto 2 Ford Mondeo, foto 3 Ford Mondeo, foto 4 Ford Mondeo, foto 5 Ford Mondeo, foto 6

Přezdívka auta Monďák Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:156000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2200 výkon [kW]: 130 kroutící moment [Nm]: 420 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.2

Zdar vospolok,
mame mondeo 6/2008 Bussiness X N1 2,2TDCI 175PS s aktivnym podvozkom, najazdenych 11tisic.km a su tu prve problemy.
Mondaka sme vybrali z pomedzi kandidatov, Subaru Legacy,Renault Laguna,Citroen C5,Peugeot 407.

Vybava je zhruba takato:

Convers+
Park senzory
Prestavba na N1
takmer plna vybava.

Toto nebude klasicka recenzia plna superlativov, pretoze take si precitate vsade inde a ja by som sa rad s vami podelil o moje skusenosti,poznatky o novom Mondakovi. Prosim, ospravedlnte pravopisne chyby,ale je pokrocila noc a nieje cas ich opravovat :)
Dakujem.

V skratke k motoru, motor je velmi prijemny, max spokojnost,spotreba 5,6l mimo mesta pri rychlosti do 120 na okreskach.Uz to nieje take burlive spontanne zrychlenie ako v Mondeou 2005 2,0tdci,ale tento mondak o dost narastol a ma filter pevnych castic, preto je jeho zatah plynulejsi s jemnym nastupom,co si myslim prispeje k ovladatelnosti najme na hranici adhezie aleb v zhorsenych podmienkach. A urcite aj k zivotnosti komponentov.
UPDATE:14.9.2008
Vsimol som si ze pri pridani plynu auto v okoli 1650rpm 2x jemne sklbne a vyrazi vpred. Robi to vtedy ked bol predtym plyn uplne ubraty,teda ked sa brzdilo motorom.Aj ked zacnem jemne pridavat povedzme okolo 1500rmp tak taha a pri 1650rpm 2x sklbne.Inak motor sa mi paci stale viac a viac,este stale som nenasiel jeho strop.Ma na auto slusnu vykonovu rezervu. Spotreba pri pohodovom jazdeni je 5,5l/100km.

UPDATE2: 19.10.2008
Auto ma 18tis.km.
Dlhodoba spotreba podla palubneho pc je 5,8l/100km. Realne je 6,0l/100km. Auto jazdi velmi prijemne, motor ma dostatok vykonnostnej rezervy v meste aj na dialnici.
Ale z prednych pneu BG Potenza RE050A viditelne ubudlo, rozdiel oproti zadnym je asi 1,5mm.Co je dost.

Ked malo auto 2 tyzdne tak cez den spadol ladovec o velkosti pingpongovych lopticiek a auto to dost poznacilo-preliaciny. Nebolo ho kam zaparkovat,tak som sa len prizeral :(.
Poistovna Allianz vycislila skodu na 40tisic.sk. Neskor v servise odhladli naklady na opravu(komplet striekanie) na 70tisic.sk. Avsak podla poistovne je mozne poskodenie odstranit vyklepanim u nejakeho ich zmluvneho partnera.Toto je ale v rozpore so zarucnymi podmienkami Ford.
Co dodat? To len na okraj aby ste vedeli aku poistovnu si vybrat.
UPDATE1:14.9.2008
Po osobnych intervenciach v poistovni sa auto bude robit v autorizovanom servise. Oprava skod ladovca by mala trvat 3 tyzdne a bude to nepekna palka(nova kapota,striekanie a podobne).

A teraz k problemom. Opravu nasledkov ladovca som sa rozhodol spojit s "prvou garancnou" prehliadkou.
V dalsej casti opisem najme problemy alebo veci ktore ma zaujali.Pozitivne veci som neuvadzal, pretoze nieje cas(rano vstavam a malujeme doma) a nebudem opakovat uz napisane.

Pocas obhliadky sa napriklad zistilo, ze pneu na zadnej naprave sa nejako nestandardne opotrebuvaju.Automa 11tisic.km. Su tam BG Potenza RE050A 235/45 R17. Mimochodom tieto pneu nam na Mondeou 2005 2,0TDCI vydrzali 2 sezony, hold Tredwear 120 je malo.Pri prejazde nerovnosti sa od zadnej napravy ozyva miestami tlmeny buchot,to ale urcite nieje standardny prejav napravy.Cakam na vyjadrenie servisu.
UPDATE1:14.9.2008
Bola prestavena geometria a je to OK.Klepanie sa bude skumat az ked sa budu robit skody po ladovci,tak potom uvidime.

Celkovy inak velmi pozitivny dojem z auta devastuju niektore smiesne "drobnosti".
1. Tak napriklad kridlo na 5tych dverach je tak labilne je uz jemne pritlacenie prstom na jeho vrchnu plochu sposobi viditelne prehnutie.Viete si predstavit co to asi robi v 140km/h :/.Jednym slovom SHIT!
2. Parkovacie senzory bez vizualnej signalizacie vzdialenosti. Je az nepochopitelne preco ford neintegroval akusticku signalizaciu do palubneho HMI systemu. Funguje to tak ze akusticka signalizacia priblizenia vzadu sa siri niekde zo zadnej pravej strany od C stlpika a signalizacia priblizenia vpredu od laveho A stlpiku. Pritom staci aby ste mali pustene radio na hlasitosti 6 co je relativne potichu a moze sa vam stat ze signalizaciu jednoducho prepocujete. Dalsia vec ktora nepotesi je fakt ze parkovacie senzory sa vypnu pri prekroceni rychlosti 16km/h, co je ale v navode(inak jeden z najhorsich navodov ake som cital) uvedene velmi nevyrazne a takmer som skoncil v stene :).
Osobne si myslim ze by nemal byt problem integrovat akusticku signalizaciu do palubneho HMI systemu a ten automaticky stlmuje radio v pripade hlasenia. Dalsi problem je, ze ked prechadzate sikmo okolo prekazok tak to zacne pipat vpredu aj vzadu,ale mozete si iba tipnut ze ci sa to tyka lavej alebo pravej strany.
V BMW X5 to vyriesili velmi elegantne, pomomcou DSP ide pipanie z reproduktorana v "ohrozenej" casti.

3. To, ze navod je pisany strasne a prekladal ho clovek co to auto asi nevidel je velmi smutne. Perlicky typu: Brzdovy asistent po pusteni brzdoveho pedala podrzi auto 3 alebo 4 sekundy alebo postup regeneracie filtra pevnych castic,napisany v jednom suveti kde druha cast defacto vyvracia prvu cast je na zaplakanie.

4. Brzdovy asistent - tak toto je jedno velke fauxpass! Asistent skutocne drzi auto 4 sekundy a to az tak ze mate problem sa snim pohnut! Nech mi nik nepovie, ze ked sa bez problemov pohne auto s automatickou prevodovkou tak pri manuale sa asistent progresivne nastavit neda. Predsa ked sa raz auto zacne hybat smerom vpred,nieje dovod nadalej blokovat kolesa.

5. Ford Convers+ tak toto je pekny ulet. Studujem IT a informacne systemy,takze mam k technike velmi blizko, ale ked vidim Convers+ tak ma chyta zufalost. Displej ma uhlopriecku cca 7" a pocas jazdy je vyuzity tak ze na jeho 50% plochy je zobrazena ikona radioveho vysielaca znazornujuca FM prijem, zatial co omnoho potrebnejsie udaje ako Cas,Spotreba,vystrahy,pocitadlo KM su zobrazene po okrajoch displeja malym pismom. A to nehovorim o tragickom ovladani.Prakticky neprihadza do uvahy ovladanie pocas jazdy.Na prepnutie zobrazenia priemernej spotreby na dojazd potrebujete minimalne 12sekund,coje pri rychlosti 90km/h nepripustne. Ako tak to zachranuje hlasove ovladanie,ale to ma iba obmedzenu sadu pokynov a nieje lokalizovane do Slovenciny ani Cestiny.
O problemoch s parovanim Nokie N95 cez bluetooth uz ani pisat nejdem...Je to smutne ale vypada to tak ze Ford BT stack2.0 nepodporuje a preto sa nezobrazi adresar kontaktov v mobile,alebo sa zobrazi iba v 1 z 20 pokusov.Register hovorov je taktiez prazdny a hlasova volba funguje tak ze sa da priradit 10 zaznamom hlasova volba.Aj ked mobil ich podporuje nolimit. Ale aby som len nekritizovat tak s Nokia E50 aj 6280 to fungovalo bez problemov.Aj ked k manazerskemu autu akym mondeo nepochybne je patri manazersky telefon kategorie N95. Skutocne by sa hodila hlasova volba ako ju pozname z navigacii alebo Symbian based mobilov alebo HS systemov PARROT,pretoze v 500polozkovoom zozname sa pocas jazdy vyhladava dost nepohodlnne.
UPDATE1:14.9.2008
Uff, na convers+ si nie a nie zvyknut, pocas jazdy ho ignorujem,inak by to mohlo skoncit havarkou.Jedine uz zobrazene nemenne udaje sa daju pocas jazdy odcitavat(cas,teplota a pod.)
UPDATE2:19.10.2008
No, tak, s odstupom casu hodnotim Convers+ nie tak strasne negativne. Nie ze by to s nim bolo lepsie, ono idea toho systemu vobec nieje zla,ale cloveku ktory stopol jeho vyvoj by som asi povedal nieco velmi nepekne.Predstalen integrovat donho vacsinu systemov stalo tazke prachy a usilie,preto nerozumiem preco sa blbe cuvacie senzory spravaju ako autonomny system za 1500sk z pumpy.
Ovladanie klimi hlasom som pouzil raz,zo zvedavosti, inak to nema vyuzitie, preto nechapem preco namiesto ovladania klimi nebolo integrovane do hlasoveho modulu ovladanie prepinania TripComputera=palubneho pc.
UPDATE:4.2.2009
Update softu v ECU a Convers+ uz spolupracuje s N95 viac menej bez problemov, dokonca som na zahranicnych forach nasiel povel na hlasovu volbu, je to "mobile name" avsak v pripade ze system vrati viac ako jeden zaznam tak sa tento fakt vobec nezobrazi na displeji a treba sledovat displej mobilu.
Chyba mi automaticke nastavovanie intenzity podsvietenia Convers+, cez den svieti OK a v noci osvetluje alebo naopak....ked sa uz sporilo aj na snimaci osvetlenia, nedaloby sa to nejak napojit na snimac hladiny osvetlenia pre automaticke rosvecovanie svetlometov? Ten je v SR nevyuzity, pretoze od 1.2.2009 svietime cely rok.

6. Spätne zrkadla
Su velke a su super,minmalizuju mrtvy uhol a pritom niesu hlucne. Maximalna spokojnost. O to viac ale cloveka znechuti ked pocas dna vidi v zrkadlach odraz strieborneho lemu vyduchov ventilacie pri A stlpiku. Boze,boze,ako sa takato vec mohla dostat do seriovej vyroby????Najme za slnecneho dna to zneprehladnuje obraz v zrkadle a clovek musi "odfiltrovat" odraz vyduchu.
Sice nemame elektricky sklapatelne zrkadla ale v navode je uvedene, ze je mozne zrkadla naprogramovat tak aby po zaradeni spiatocky bolo vzdy jedno z nich prestavene do predprogramovanej polohy. Bohuzial sa mi to nepodarilo zrealizovat.....zeby chyba fw alebo featura modelu s elektricky zaklapanymi zrkadlami?Kazdoopadne v navode ziadne obmedzenie nieje a bolo by asi aj dost nelogicke.
UPDATE: 4.2.2009 - sklopenie zrkadla dole pri cuvani funguje iba v kombinacii s elektricky nastavitelnymi sedadlami s pamatou polohy :D,tak toto je teda pekny ulet, niekomu na marketingovom by som za toto dal po zadku.

7. Tempomat.
mame pasivny tempomat,teda nevie udrziavat odstup. Neviem preco ford nezobrazuje nastavenu rychlost na displeji,ktory je najme v pripade convers+ znacne nevyuzity.
Ked ma clovek nastavenu rychlost a stlaci tlacitko + a podrzi ho za ucelom zrychlenia,tak to ma taky efekt akoby som zoslapil plyn na podlahu....to auto by si zasluzilo jemnejsi nabeh pri zmene rychlosti.

8. Kontrola tlaku v pneu.
Uz 2x hlasilo tlax 0,5bar v lavom zadnom kolese. Vidim to na vadny snimac pretoze islo o plany poplach.Snad nestihne mondeo rovnaky osud ako Lagunu,kora mala svojho casu prave s hlasenim falosnych defektov velke problemy.
UPDATE1:14.9.2008
Dalsi falosny poplach, opat lave zadne koleso...Dofukal som pneu z 2,5 a 2,8 klesli na 2,2 a 2,4 pocas 13tis.km.

9. Cvakanie relatok z poistkovej skrinky pred nohami spokujazdca. Cvaka to pri prepinani svetiel,pustani hmloviek,vyhrievai skiel,stieracoch a podobne.Mondeo MK2 cvakalo len pri stieracoch. Ked som to pocul, vybavil sa mi v pameti Favorit 136 mojho dedka.

10. Truba na volante - EU zenie vyrobcov automobilov k bezpepcnejsim a ohladuplnejsim autam, zaujimave ale je, ze tlacidla truby museli uvolnit miesto dost neergonomickkym tlacidlam ovladania radia a telefonu. V praxi to funguje tak, ze ked potrebujete zatrubit, musite zlozit ruku z volantu a silno pritlacit na jeho plastovy okraj,alebo ako v starych filmoch na jeho stred. Takze v pripade kritickych situacii nepripada trubenie v uvahu....mozno stihnete bliknut...

11. Ovladanie na volante. Ovladanie tempomatu je dobre a je konecne podsvietene, co je prakticke najme pri jazde v noci, ale tlacidla na ovladanie radia a telefonu su prilis daleko a maju hlboky zdvih.Minimalne v pripade volume by lepsie posluzilo koliesko ako je na pocitacovej myske.

12. Bezkluc odomykanie sa nekona aj napriek bezklucovemu startu...
K statovaniu len v kratkosti...ked som ho startoval prvykrat(pred precitanim navodu) tak som len kratko zatlacili tlacidlo Ford Power a cakal kedy motor naskoci,ale ten sa len raz pretocil. Az neskor mi doslo, ze kedze ma tlacidlo vysoky zdvih tak by bolo asi skoda urobit poloautomaticke startovanie, takto to viac pripomina Focus RS :). Ale clovek si na to rychlo zvykne a potok je to OK. Vacsi problem je ze Mondeo jedneho znameho ostalo uz 2x stat prave kvoli bezkluc startovaniu. Jednoducho sa tvarilo akoby tam kluc ani nebol. Dokonca sa to stalo aj nejakej pani vo Zvolene na pumpe ked som prave tankoval. Udajne by sa ovladac bezkluc startovania nemal nechavat v blizkosti mobilu...toto ale nieje overena informacia. Nas zatial bezklucove startovanie nesklamalo,takze spokojnost. V navode je uvedene, ze auto spozna ked si kluce zabuchnete v kufri a udajne ho okamzite otvori,ale pre istotu(N1) som to radsej neskusal. Inak bezkluc startovanie funguje pokial je kluc v dosahu auta alebo max 1m od neho. Cloveku pride trochu zvlastne preco potom nepreviazalli aj funkcou automatickeho odomykania pri priblizeni sa k autu na tento system.

UPDATE: 4.2.2009 : Pozor na zabuchnutie kluca v kufri!!!!!! Vyrobca (FORD) v manuali zavádza!!!!!! V pohode ich tam zabuchnete,nastastie to v servise otvoria bez rozbitia skla. Tato ochrana je ASI previazana iba na bezklucove odomykanie.

13. Aktivny podvozok. Je to paradna vec na pohodlne cestovanie aj ked prvych 500km v mode comfort som si nevedel zvyknut na hupanie ako v hojdacke a to myslim na hupanie v pozdlznej osi :). Ale s odstupom casu to clovek prestane vnimat a uzva si len nicim neruseny konfort. Avsak pozor na handling!Nedavno som v rychlosti 100km/h v jemnej pravotocivej zakrute s priecnymi nerovnostami takmer odplaval do prostismeru. Musim priznat, ze som sa zlakol a hned som lovil tlacitko sport.Svoj podiel na tom maju aj vyjazdene kolaje a sirsie gumy.ESP aktivne nebolo,kedze nebol dovod,ale ocakaval by som dynamicku regulaciu utlmu v pripade potreby, tak ako o tom hovoria firemne propagacne materialy...takze pozor,aktivny podvozok nieje na ziadne zavodenie a na cestach s priecnymi nerovnostami neodporucam pouzitvat mod Comfort.Ocino vravi ze comfort je vhodny max do rychlosti cca 100km/h,ale vela zavisi od povrchu a stavu vozovky.
Mondeo Mk2 na rovnakom useku problem nikdy nemalo a to som ho jazdiil cca 110-120km/h.
UPDATE1:14.9.2008
Spokojnost, okresky sa daju rezkejsimn tempom aj v mode Comfort,ale treba davat bacha, kazdopadne za to pohodlie to stoji.
Ale pozor v mode Comfort auto nenormalne klame rychlostou!Pri 100km/h ma clovek pocit ze ide 60km/h.

14.Chyba nam nastavitelna bederna opierka na strane vodica :) Na strane spolujazdca je namontovana. Nuz clovek sa nestaci divit :). V roku 1998 sme kupili mondeo a doma sme zistili ze na lavej strane je bocna lista v laku a na druhej strane iba cierny plast :). Aj ked pri aute za takmer 1,3mil.SK taketo nedostatky niesu tolerovane.
UPDATE: Domontovane.

15. Ostrekovace svetlometov.
Uff,tak toto bude sranda. Hned pri prvotnej pbhliadke auta som si vsimol ze ostrekovace hlavnych svetlometov akosi odstavaju.Ked som sa jedneho dotkol tak sa pohol 3mm,az som sa zlakol ze je ulomeny. Ale zatial drzi. Obidva ostrekovace v zasunutej polohe zrejme vycnievaju nad uroven naraznika a preto sa ich vrchne krytky chybu a odstavaju 2-4mm od naraznika. Neviem co to robi v rychlosti nad 100km/h ale nebudem sa cudovat az ich raz uvidim letiet ponad kapotu....
UPDATE: Dopasovane, uz tak netrcia :)

skvely motor
skvele sedacky s vybornym polohovanim. Prvy krat mame v aute kozu-alcantaru, dost som sa toho obaval ze co na to povie telo pri dlhsom cestovani pocas tepla ale je to v pohode- ziadny vlk sa nekona :). Za textil by som uz nemenil :)

UPDATE2:
skvele bi-xenony aj s prisvecovanim.Prisvecovanie je neocenitelni pomocnim pri odbocovani alebo manevrovani na parkovisku.
Vyborne manevrovacie schopnosti, otoci sa to takmer na opatku :).
Parkovacie senzory su aj napriek svojim nedostatkom velmi dobra vec, najme v kombinacii so slnecnymi foliami....

podvozok v mode comfort na priecnych nerovnostiach
detaily niciace celkovy dojem
slaba uroven vyystupnej kontroly.
Niektore funkcie su dobre myslene ale nedotiahnute do konca, mozno si to ford setri na facelift :)

nuz,zatial ocakavam vysledok prveho.
UPDATE 14.9.2008: zadna naprava je OK, o 3 tyzdne sa ide robit poskodenie po ladovci.

Kupovane vo Ford Auto KOIS Banovce.

2.7.2011 23:25

Vymena DPF

Pri cca 150tis sa rozvietila kontrolka vykukovych plynov. Reset nepomohol, nasledovala vymena filtra a nejakeho senzora za nim.
Novy DPF ma navyse este jeden teplny stit.
Po vymene DPF klesla spotreba o 4deci na 5,7l/100km

Cena cca 2600 EUR.

23.2.2010 17:50

ESP v zime

Tuto zimu bola sanca uzit si mondeo aj na snehu.
Dojmy:
- pri jazde cca 60km/h v tiahlych miernych zakrutach ma esp tendenciu pribrzdovat vnutorne zadne koleso,coho vysledom je velmi prijemna kontrolovana pretacavost. Rovnako pri odbocovani v krizovatkach tvaru T, ked to prezeniete s plynom, tak si zadok odbehne, ale nie viac nez aby sa zrovnalo auto. Je to skoro ako na traktore smerova brzda :). Slalom som jazdit neskusal ale pri obchadzani jam v meste to posobilo prijemne a stale bezpecne!

- pohynanie na utlacenom snehu je aj v miernom kopci dost bieda s pneu 215/55/r16 ale moze to byt tym, ze ten predok je proste prilis tazky na taky rozmer.Raz som ale na svoje prekvapenie vysiel poriadne prudke 6m stupanie/vyjazd s 8cm snehom. Zastal som v polovici a auto sa bez vacsich problemov pohlo. avsak podklad bol strk.

- olej vydrzi priemerne 13tisic km a ku koncu servisneho intervalu sa dost zvysi klepot motoru za studena.Zeby kvalita ford oleja?

- na skole smyku mala tato motorizacia jednoznacne najhorise vysledky. Predok je tazky a na klznej folii odchadzal predkom kolmo prec....1,8tdci boli na tom o dost lepsie a focusy 1,8tdci zvitazili..

- ale pocas normalneho jazdenia si taketo extremy clovek nevsima a max si uziva kultivovany tah a prijemnu vykonnostnu rezervu

15.3.2009 18:33

Opat svietil SERVICE OIL a skriveny disk

Takze pri cca 32tis.km sa opat rozsvietilo service oil.
Opat nasledovala vymena filtrov,oleja a nahratie noveho softu, ktory by mal chybu odstranit. Uvidime na ako dlho....teda, tolko oleja kolko preslo tymto motorom nepreslo na predchadzajucom modeli za 3 roky...
A este jedna neprijemnost, po nabehnuti na jamu v sport mode so 100kg zatazou v kufre zohlo predny plechovy disk.....vymenene a som o 125€ lahsi.

Inak sa na nom jazdi paradne len po cca 200km ma zacina boliet prava noha v oblasti kolena zospodu.-zeby zle nastavena sedacka??? Este ze je tam tempomat.
Ma niekto tip na vhodne nastavenie?

4.2.2009 15:14

S odstupom casu

Zdar vospolok,
ako som uz pisal vyssie, mondeo je VELMI dobre auto a s tymto motorom aj mimoriadne usporne a rychle. Spotreba je po 27tis.km 6-6,2 l/100km, co je na rozmery auto a dynamickost jazdy velmi slusna hodnota. Urcite, ale pojde dole, po tom ako sa nam novelizoval zakon o premavke na verejnych komunikaciach :D. Mimo obce 30km/h nad limit moze byt aj 200€.Takze staci v pohode 5stupnova prevodovka :)
Auto je pohodlne,najme v mode comfort je to uplna pohoda. Svetla svietia skvelo,aj ked nezaskodilo by aktivne natacanie svetlometov,v dlhych tiahlych pravotocivych zakrutach sem tam niekto blikne.
Na snehu je to tank, ide von predkom :) - s vypnutym esp, no napriek tomu je velmi dobre riaditelne a az prekvapivo ochotne sa necha roztocit rucou brzdou.
S ESP je clovekj drzany na kratko a v pripade, ze to napriek tomu prestreli, ide von bokom.
Pri 16tis a potom pri 19tis bol meneny olej a filtre a updatovany soft, udajne bol prilis citlivo nastaveny senzor kvality oleja a tento bol prilis rychlo znehodnocovany pocas regeneracie filtra pevnych castic.
Kazdopadne poslednych 10tis.km ziadny problem.
Jop a este 2 nedostatky,s ktorymi sa boria mondea od svojho vzniku, teda toto vadi najme mamine, ale co uz :):
V 5dv verzii(hathcback) ked clovek sedi vzadu, tak mu "taha studeny vzduch z kufra na krize" cez medzeru medzi sedakom a operadlom(v zime) a este "fuka studeny vzduch na koleno" cez reproduktor vo dverach.
Toto by uz mohol ford odstranit :)

Tak vela stastnych km vospolok!

2.12.2008 00:00

- Prva vymena naplni bola pri 16tis.km(ak sa nemylim).
- Pri 20tis.km sa rozsvietilo "Service oil", tak nasledovala vymena naplni, filtrov, "nejakeho cidla", prehratie softu a....
este v ten den sa objavili problemy so startovanim. PC nevypisuje "Key not detected", takze malo byt vsetko OK, ale auto odmietalo 3 min nastartovat-v premavke.Proste sa nic nedialo.
- Sklapanie zrkadiel po zaradeni spiatocky stale nefunguje, v servise raz islo raz neslo. Udajne neodladeny soft,co sa mi ale po viac ako roku predaja nezda.
- Comfort mode je ako som pisal dobry do 100km/h potom to hojdanie posobi velmi negativne ak samozrejme predtym clovek nejazdil francuza s pneumatikou.
- Prezute na zimu na 16" plechace. Mozno sa trochu zvysila dynamika,ale stale je tam rovnako pomaly nabeh turba(kvoli FAP?),ale to nevadi, podstatne je, ze to nedymi za ziadnych okolnosti-na rozdiel od predchadzajucej 2.0tdci bez filtra.
- Odhliadnuc od tychto ehm, nedostatkov... max spokojnost.
Je to hltac kilometrov, spotreba 5,8l/100km, skvele sedadla,...
- Pozor na snehu!!! Ten predok je asi vazne dost tazky a je to dost nedotacave, nieco zachranuje esp,ale ani to nerobi zazraky.

19.10.2008 00:00

UPDATE2: 19.10.2008

14.9.2008 00:00

UPDATE1

Další vozy Ford Mondeo

DPF vydrzal 150tisic km...

slusne,aj napriek tazkemu predku

V komfort mode skvely, len sa trochu pohupuje v pozdlznej osi

perfektna 5,8l/100km, mimo mesta 90%

velmi prijemne utlmeny

skvela, nesmykaju sa,dobre vedu telo

pri malych rychlostiach sa zdaju preposilovane, o to lepsi a jemnejsi maju ale nabeh pri 140kmh

rovnako velky ako Passat Variant 2011