Vette (muž 46 let) Poslat zprávu

Ford Mondeo Titanium 2,2l TDCI 175HP

Ford Mondeo, foto 1 Ford Mondeo, foto 2 Ford Mondeo, foto 3 Ford Mondeo, foto 4 Ford Mondeo, foto 5 Ford Mondeo, foto 6 Ford Mondeo, foto 7 Ford Mondeo, foto 8
Ford Mondeo, foto 9 Ford Mondeo, foto 10 Ford Mondeo, foto 11 Ford Mondeo, foto 11 Ford Mondeo, foto 12 Ford Mondeo, foto 13 Ford Mondeo, foto 14 Ford Mondeo, foto 15 Ford Mondeo, foto 16 Ford Mondeo, foto 17 Ford Mondeo, foto 18 Ford Mondeo, foto 19 Ford Mondeo, foto 20 Ford Mondeo, foto 21 Ford Mondeo, foto 22 Ford Mondeo, foto 23 Ford Mondeo, foto 24 Ford Mondeo, foto 25 Ford Mondeo, foto 26 Ford Mondeo, foto 27 Ford Mondeo, foto 28 Ford Mondeo, foto 29 Ford Mondeo, foto 30 Ford Mondeo, foto 31 Ford Mondeo, foto 32 Ford Mondeo, foto 33 Ford Mondeo, foto 34 Ford Mondeo, foto 35 Ford Mondeo, foto 36 Ford Mondeo, foto 37 Ford Mondeo, foto 38 Ford Mondeo, foto 39 Ford Mondeo, foto 41 Ford Mondeo, foto 43 Ford Mondeo, foto 44 Ford Mondeo, foto 45 Ford Mondeo, foto 46 Ford Mondeo, foto 47 Ford Mondeo, foto 48 Ford Mondeo, foto 49 Ford Mondeo, foto 50 Ford Mondeo, foto 51 Ford Mondeo, foto 52 Ford Mondeo, foto 53 Ford Mondeo, foto 55 Ford Mondeo, foto 56 Ford Mondeo, foto 57 Ford Mondeo, foto 58 Ford Mondeo, foto 59 Ford Mondeo, foto 61 Ford Mondeo, foto 62 Ford Mondeo, foto 63 Ford Mondeo, foto 64 Ford Mondeo, foto 65 Ford Mondeo, foto 66 Ford Mondeo, foto 67 Ford Mondeo, foto 68 Ford Mondeo, foto 69 Ford Mondeo, foto 70 Ford Mondeo, foto 71 Ford Mondeo, foto 72 Ford Mondeo, foto 73 Ford Mondeo, foto 74 Ford Mondeo, foto 75 Ford Mondeo, foto 76 Ford Mondeo, foto 77 Ford Mondeo, foto 78 Ford Mondeo, foto 79 Ford Mondeo, foto 80 Ford Mondeo, foto 81

Přezdívka auta Titanium Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:78000 palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 4 objem [cm3]: 2179 výkon [kW]: 129 kroutící moment [Nm]: 420 zrychlení 0-100 km/h [s]: 8.9 maximální rychlost [km/h]: 223 počet rychlostí: 6 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 17 zavazadlový prostor [l]: 554 pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 6.2

Ručička tachometra na mojom obľúbenom Mondeu sa rýchlo priblížila k hranici 230.000km a tak nastal čas hľadať niečo novšie. Po skúsenostiach s SUV bola voľba jasná. Priestranné kombi s kvalitným podvozkom a dostatočne výkonným motorom. Naftový motor a výkon nad 150HP podmienkou. Nakoľko nás Mondeo rozmaznalo priestorom a objemom kufra, niektoré autá neboli vôbec zaradené do výberu.

Počas výberu som vyskúšal Mondeo, Avensis, nový Accord (malý kufor), C5 (bál som sa spoľahlivosti), Legacy (drahý servis), BMW 530d (Zbytočný luxus), BMW 3 (malé), Vectru (koniec výroby, spoľahlivosť) , Passat (VW nemám rád), Mazda 6 (zle riešený kufor, prudké klesanie strechy), A4 (malé). Do finále postúpilo Mondeo a Avensis. V Avensise ma veľmi zaujal D-Cat motor a jeho 180HP. Auto už má svoje najlepšie roky za sebou, ale lákava cena 750.000SK za nové auto v plnej výbave s navigáciou bola lákava. Horšie to bolo za volantom . Sedadlá moc pohodlné neboli a ten interiér tiež moc nezaujal. Určite sa bude starší Avensis aj horšie predávať. Nakoniec som znovu skončil pri Mondeu. Z rozumu som chcel spraviť kompromis s motorom 140HP, ale našťastie som tento kompromis nemusel robiť. Výbava titánium obsahuje všetko, čo som od auta očakával, tak boli parametre výberu rýchlo definované. Zvažoval som aj verziu Titanium S, tie sedačky, ktoré sú krásne prešivané červenou nitou sú super. U mňa by toho bola škoda. Auto mám ako pracovný prostriedok a nie len na parádu .Inak by bolo v garáži to Titanium S.

Už prvý kontakt s autom ma milo prekvapil. Čierne Mondeo som na naších cestách ešte nestretol, a tak som bol trochu opatrný. Auto v predajni vyzeralo oveľa krajšie ako na fotkách na internete a tak nebol dôvod zaváhať. Krásna čierna farba, tmavé zadné okná a 17“ disky sú spolu nádherne zladené. Hľadal som auto s diskami 17“ s Y - dizajnom, ale aj táto kombinácia s 15-lúčovými diskami bola veľmi elegantná. Chromová maska verzie Titanium zvýrazňuje celú prednú masku a vyvoláva rešpekt. Pri nasadnutí za volant som si rýchlo našiel polohu. Prístrojová doska je veľmi jednoduchá a legantná. Nádherne vyzerá dekorácia palubovky vo farbe matného chrómu. Všetky ovládacie prvky súu po ruke, nie je zbytočne komlikovaná ako napríklad pri novej Honde Accord (Honda má krásny interiér, možno najkrajší v tejto triede. ale na môj vkus zbytočne komlikovaný). Milo ma prekvapil Display Converse+ Čítal som o ňom na internete, ale nevedel som si predstavit, čo všetko a ako sa obsluhuje. Bol som prekvapený, ako sa všetko jednoducho ovláda priamo na volante a všetky potrebné informácie o aute, rádiu, CD a telefóne sú priamo v zornom poli vodiča medzi budíkmi otáčok a rýchlosti. Bledomodrá obrazovka ukazuje funkcie palubného počítača, zapnutie svetiel, alebo ktoré dvere sú práve otvorené. Zmiešané pocity som mal zo štartovacieho gombíka Ford Power. Ovládanie je jednoduché a veľmi praktické. Netreba vôbec vyberať klúče z vrecka. Po priestorovej stránke splnilo Mondeo všetky moje požiadavky. Bez problémov si sadnem aj za sedadlo vodiča nastavené na moju výšku. Ak si sadnem za manželku, tak sedím ako v MB S classe. V kufri je dostatok miesta, pričom je doplnený o množstvo menších odkladacích schránok pod podlahou. V kufri chýba rezerva, nahrádza ju sada na opravu defektu. Dúfam, že mi to pri užívaní auta nebude robiť problémy  Vznikol tak daľší úložný priestor v kufri.

Cestou domov ma čakala lákava jazda po nemeckej diaľnici. Maximum som skúšať nechcel, aj keď predajca vravel, že už je zabehnuté z výroby, radšej ho budem na začiatku šetriť. Keď som prevzal auto od predajcu, mal som priemernú spotrebu 13,9L. Dosť ma to zarazilo, malo najazdených len 5km. Po prejdení 50km priemerná spotreba klesla na 8L. Domov som šiel skoro 500km po diaľnici rýchlosťou cca. 140 az 170km/h ( snažil som sa íst do 3000ot/min) a spotreba bola 6,8l. Teraz pri jazde po meste mám priemer 7,2l, a to jazdím svižne. Ak to bude pri mojom štýle jazdy okolo 7l, budem spokojný. Za dva dni som na ňom najazdil 900km. Počkám ešte do 1000km a už tých 175 koníkov prevetrám poriadne . Zatiaľ to vyzerá veľmi lákavo. Motor má veľmi kultivovaný chod, plynulý záber v celom rozsahu až do 3500ot/min. Viac ho zatiaľ stále nevytáčam.

Výbava: Titanium:
Elektronický stabilizačný program ESP s protipreklzovým asistentom a s brzdovým asistentom EBA
Oneskorenie zhasínania svetlometov FOLLOW-ME-HOME
Dopĺňanie paliva FORD Easy Fuel bez veka nádrže
Tónované sklá, zadné okná tmavé od výroby
Ford Converse+
Elektrické oká vpredu a vzadu, elektrický ovládané a vyhrievané spätné zrkadlá
Sedem airbagov, vrátane kolenného airbagu vodiča
Zadná stredová lakťová opierka
Predné svetlomety do hmly
Dvojzónová klimatizácia
Kožou obšitý volant a hlavica riadiacej a ručnej páky
17“ 15 lúčové disky kolies z ľahkých zliatin 235/45
Horná a dolná mriežka chladiča v striebornej farbe, spodná s pochrómovaným orámovaním
Leštené ochranné lišty
Automatické zapínanie svietiel a stieračov
Tvarované športové predné sedadlá
Štartovacie tlačítko „Ford Power“
Nastaviteľné vyhrievanie predných sedadiel
Dvojité centrálne zamykanie
Parkovací asistent so snímačmi vpredu aj vzadu
Elektrické sklápanie vonkajších spätných zrkadiel
Strešné lyžiny v striebornej farbe
Vyhrievané predné sedadlá s nastaviteľnou intenzitou teploty a ventilácie
Audio systém FORD ICE 6 - SONY AM/FM rádio, CD prehrávač, 8 x repro, anténa
"Handsfree"sada II - Bluetooth®, hlasové ovládanie, anglický jazykový modul
El. vyhrievanie čelného skla, vyhrievané dýzy ostrekovačov, dažďový senzor
Tempomat + výškovo a pozdĺžne nastaviteľný volant potiahnutý syntetickou kožou
Elektrické nastavenie výšky sedadla vodiča vrátane nastaviteľnej bedrovej opierky

Vynikajúci podvozok: Auto perfektne sedí na ceste. Je úplne jedno či idem po diaľnici, alebo kľukatých okreskách, cítim sa v ňom veľmi bezpečne. Má vynikajúci komfort a pritom sa s ním dá užiť aj športová jazda. Škoda, že nemá kvality tohto podvozku aj moja Vette . Výrazne by sa tak posunuli jej jazdné vlastnosti.

Brzdy: Oproti staršiemu Mondeu sú výrazne silnejšie brzdy. Ťažko budem posudzovať, či sú na starom slabé, alebo na tomto novom tak silné, ale určite ma svojim účinkom milo prekvapili.

Priestor: Auto úplne spĺňa požiadavky, ktoré som na začiatku výberu mal. Pohodlné priestrané auto s veľkým kufrom. Často jazdíme na dlhšie cesty po Európe, a preto je dôležité, aby sa v aute pohodlne odviezli štyria dospelí. Je málo áut v tejto kategórii, ktoré túto požiadavku spĺňajú. V Mondeu nemám problém nájsť pohodlné miesto aj na zadných sedadlách. A to meriam 192cm.

Kufor: Často som sa dostal pri výbere nového auta do diskusie, či je veľkosť kufra dôležitá. Kamaráti vravia že nie, na to 1% čo potrebujú previesť televízor alebo iný väčší predmet vraj stačí aj sedan a vtedy si auto na prevoz požičajú. Pre niekoho, kto jazdil na Fabii a teraz má sedan strednej triedy to možno postačovať bude. Veď aj ten sedan je oproti Fabii pokrok. Ak si raz niekto zvykne na priestraný kufor, ktorý ponúka Mondeo, už si na menší nezvykne. Tá voľnosť pri balení na dovolenku je úžasná. Netreba robiť žiadne kompromisy. Všetko potrebné sá pohodlne vmestí do kufra a netreba sa tlačiť na zadných sedadlách spolu s batožinou. Cesta na lyžovačku tiež nie je problém. Štyria dospelý, 2x lyže a 2x snowboard sa pohodlne vmestia do auta aj bez strešného nosiča. Aj som si jeden kúpil, ale moc ho nepoužívam. Omedzuje to rýchlosť na diaľnici a zvyšuje to spotrebu auta. Výhody veľkého kufra pri mojich pracovných povinnostiach už je zbytočné popisovať.

Motor: 175HP (a to už pri 3500ot/min) a 400Nm (1750 až 2750Nm) sú čísla, ktorým sa nedalo odolať. Počul som názory, že to bude mať za následok zvýšenúu spotrebu auta. Môže byť, ale už pri Vette som si zvykol, že k výkonnému motoru patrí aj daň na túto drobnosť. Pri mojom štýle jazdenia sa mi zatiaľ na žiadnom aute nepodarilo dosiahnuť spotrebu napísanu výrobcom. Ak to raz budem riešiť, budem hľadať iný druh motora. Momentálne je dôležitý fakt, že zrýchlenie z 0 na 100 je za 8,7s a max. 223km/h. Na naftu to nie je zlé. Oproti benzínovému motoru 2,5l (220HP)ma horšie zrýchlenie z 0 na 100km/, ale už pri bežnej jazde je výrazne rýchlejší. Pružnosť z 50 na 100km/h má už výrazne lepšiu nafra a to 6,9s oproti 7,9 s pri benzínovej verzii. V maximálke nafta zaostáva, ale tú som zatiaľ neskúšal ani na Vette.

Krútiaci moment 400Nm v širokom rozsahu je tiež veľkou výhodou. Cítiť to na jemnom a kultivovanom zábere motora v celom pásme. Pri využití funkcie overboost je možné krátkodobo využiť krútiaci moment až 420Nm!!!! Ako a kedy sa to spína som zatiaľ nezistil  .

Ford Converse +: Tento display ma veľmi milo prekvapil. Nevedel som čo všetko sa dá od neho očakávať, všade sa len písalo že slúži na komunikáciu vodiča s autom. Modrý display medzi otáčkomerom a rýchlomerom ukazuje všetky potrebné informácie, ktoré vodič potrebuje. Okrem funkcie palubného počítača umožňuje ovládanie rádia, prehľadávanie adresárov na MP3 CD, ale aj telefónneho zoznamu telefónu prepojeného cez Bluetooth. Podľa výbavy môže zobrazovať aj iné údaje ako napríklad tlak v pneumatikách. Vďaka ovládaniu cez dve tlačítka je možné venovať sa jazde bez potreby dávať dole ruky z volantu. Hlavu netreba vytáčať zo smeru jazdy, vždy ju stačí skloniť dole a pozrieť na prístrojovú dosku auta. Myslím, že to veľmi pomáha bezpečnej jazde.

Farba: Čierna farba je uvedená aj ako jedna zo zlých stránok tohto auta. Veľmi som sa jej vyhýbal, ale teraz som rád že som sa tak rozhodol. Čierna farba spolu s originál tmavými oknami veľmi svedčí a auto pôsobi v tejto kombinácii veľmi elegantne. Hľadal som auto, ktoré bude za bežnej premávky nenápadné, a to je pri špinavom čiernom aute zaručené. Ak potrebujem čisté a reprezentatívne auto, stačí ho len umyť a ukáže sa v plnej kráse.

Elektricky sklápateľné spätné zrkadlá: Už sa len musím naučiť túto funkciu používať aj pri parkovaní auta v meste. Možno sa to dá niekde nastaviť tak, aby to robilo automaticky, ale zatial som to nehľadal.

Ovládanie hlasom: Ešte som nemal veľa času túto funkciu skúšať, ale može to byť zaujimavé Stačí len potlačiť gombík na ľavej páčke pod volantom a hlasovo si vybrať funcie ovládania telefónu, rádia alebo klimatizácie.

Ford Power gombík: Na štartovanie auta už netreba vyťahovať klúč. Stačí len potlačiť gombík na palubnej doske a auto sa naštartuje. Možno na to budem raz nadávať, viem že veľa techniky v aute škodí ale zatial ma to teší. Prospieva to hlavne autu. Aj keď som jazdil na naftových autách, často som zabúdal počkať až zhasnú kontrolky žhavenia. Keď som dal klúče do zapalovania, vždy som automaticky potočil klúčom a naštartoval. Teraz to už je jednoduché. Sadnem do auta, potlačím gombík Ford Power a idem si zapnúť pás. Kým si zapnem pás kontrolky zhasnú, stlačím spojku a môže v kľude naštartovať. Je to jednoduché a rýchlo som si na tento postup zvykol.

Palubná doska z matného chrómu: Som rád že Titánium nemá už tú lacnú lesklú imitáciu chrómu ako má výbava Trend. Matný materiál sa do tohto interiéru hodí viac a vyzerá veľmi kvalitne.
Výduchy klimatizácie aj na zadných sedadlách: Myslim že to je výrazná zmena oproti staršej verzii Mondea. Netreba púšťať silno ventiláciu klimatizácie, aby to cítili aj sediaci na zadných sedadlách.

Odkladacie miesta v predu: Mondeo urobilo veľký pokrok pri tvorení odkladacích miest okolo vodiča. Odkladacia schránka vo dverách výrane narástla hlavne do šírky, lakťová opierka poskytuje tiež dosť odkladacieho priestoru. Dva držiaky na poháre v stredovej konzole sú lepšie riešenie ako skryté držiaky v palubnej doske. Ďaľšie dve menšie poličky sú pod ovládanim klimatizácie. Jedna je skrytá spolu so zásuvkou na 12V, druhá je hneď pod ňou pred rýchlostnou pákou.

Palivová nádrž: Auto má zaujímavo riešený uzáver palivovej nádrže. Netreba nič odomykať ani otvárať. Ak priložím tankovaciu pištol s naftou, tak sa uzáver sám otvorí a umožní mi natankovať. Ak by som omylom išiel natankovať benzín, snímač to rozozná a neotvorí sa.

Bezpečnostná výbava: predná, bočné a stropné airbagy vodiča a spolujazdca, stropné airbagy pre cestujúcich vzadu a kolenný airbag vodiča. Myslím, že bezpečnosť je dôležitá. Hlásenie nezapnutých pásov vodiča a spolujazdca je dosť otravné, ale určite to má zmysel.

Dve koncovky výfuku vzadu. Je to len detail, ale aj ten poteší.

Pomalé načítavanie telefónneho zoznamu cez FordConverse+ a pomalé vyhľadávanie: Nemal som čas pozrieť do manuálu, ale zatial sa mi nepodarilo vyhladať kontakt cez pomalé listovanie podľa abecedy v telefónnom zozname. V mobile mám asi 500 kontaktov, tak hľadanie mena na M alebo N trvá dosť dlho. V tomto je výhodnejšie použiť klávesnicu mobilného telefónu. Výhoda oproti Parrotu, ktorý som mal v staršom aute je, že pri listovaní v zozname alebo písaní sms nevydáva žiaden zvuk a ohlási až vytáčanie telefónneho čísla.
Rozmery auta pri parkovaní v meste: S touto nevýhodou veľkého auta som počítal už vopred, ale určite ju tu treba spomenúť. Je to už druhé Mondeo tak som si na to už zvykol.

Dojazdová pneumatika: Od výroby bolo auto vybavené len sadou na opravu defektu. Dojazdová pneumatika sa musí objednať a dokúpiť samostatne. Toto riešenie je výhodné, aspoň je vo veľkom kufri dostatok miesta na odloženie potrebných drobnosti, ktoré bežne v kufri lietali. Po mojich skúsenostiach, keď som dostal v Nemecku na diaľnici v rýchlosti 180km/h defekt na zadnom kolese sa na to moc spoliehať nemôžem. Kým som zastavil, bola pneumatika rozsekaná a dojazdovka bola jediné riešenie. To, že som musel ísť domov cca. 800km len na dojazdovke max. 90km/h komentovať nebudem. Čo už, na veľkonočný pondelok v Nemecku pneuservis hľadať nebudem.

Údržba čiernej farby: Farba auta bola veľká dilema. Striebornú sme pri všetkých autách hneď vylúčili. Ani som netušil aký problém je vybrať požadovanú farbu bez čakania na auto priamo z výroby. Skladové autá boli vždy len strieborné, čierne alebo šedé. Po dlhom hľadaní som rezignoval a rozhodnutie padlo na základe motora ktorý bol v tomto aute. 175HP v čiernej vyhralo nad slabším motorom v inej farbe. Teraz, keď mám auto doma som rád že je práve čierne. Kombinácia čierne Mondeo a tmavé okná je nádherná.

Slabá servisná sieť v Bratislave: Táto téma bola už rozoberaná vo viacerých diskusiách. Viem, že otvorili značkový servis Szilcar v Bratislave, tak dúfam že už táto slabosť bude odstránená.
Zvlášne tvarované parabolické spätné zrkadlá: Trochu mi prvý deň trvalo, kým som si na nich zvykol. Sú super v tom, že ukazujú veľkú plochu vedľa auta, len si na ne treba zvyknúť. Možno ma to teraz napadlo, lebo som hneď prvý deň musel parkovať medzi ocelové stĺpy na parkovisku a bál som sa o auto.

Filter pevných častíc : Moc som neštudoval princíp na akom pracuje, ale po čítaní diskusií o problémoch, ktoré s ním majú majitelia som nedôverčivý. Najviac problémov som počul o filtroch v autách od VW Group, hádam to má Ford a PSA lepšie vymyslené. Verím, že aj výrazne uberá z výkonu motora, aj keď som to ziatial ešte v reále nevyskúšal. Auto ešte len zabehávam a tak ho ešte trochu šetrím.

Ovládanie na volante: Pri staršom Mondeu som si zvykol že ovládanie mám vždy na rovnakom mietste pod volantom. Podobne, ako som písal pri Pathfindri, ovládanie na volante je pohodlné, ale v prípade zatočeného volantu je to už dosť komplikované. Keď stojím napríklad v križovatke a chcem znížiť hlas, musím vždy hľadať kam sa to ovládanie pri natočenom volante posunulo. Niečo asi na tom volante čo používa Citroen bude.

Auto bolo kúpene u nemeckého značkového predajcu Ford. Pôvodne som zvažoval nákup mierne jazdeného auta (max. 6 mesiacov a 20.00km) alebo nové cez niektorého internetového predajcu (3 až 4 mesiace sa mi na auto čakať nechcelo). Oslovil som predajcov aj na Slovensku, ale hneď som bol oboznámený že dopyt po týchto autách presahuje ponuku a na zľavu môžem zabudnúť. Ako verný zákazník Forda a majiteľ viacerých áut môžem dostať zľavu max 2 až 3 % . Dosť som sa tomu zasmial. Oslovil som predajcov z ČR pri hraniciach zo slovenskom, zľavy cez 10% už začali byť zaujímavejšie. Skladom boli žiaľ len autá s motorom 140HP . Keď som našiel na internete ponuku na toto auto zo zľavou oproti slovenskému cenníku, zabudol som na požiadavku farby. Manželka tam hneď zavolala a išili sme pre neho. Predajca len 480km od Bratislavy, tak nebol problém sa na obed zbaliť a vybrať sa do nemecka. Predajca ochotný, všetko hneď vysvetlil a poukazoval. Našťastie mi to manželka všetko hneď prekladala. Keďže bolo auto úplne nové, na tachometry malo len 4km, nebolo potrebné nič kontrolovať alebo skúšať ako pri jazdenom. Nakoľko nemal od Forda ešte všetky potrebné papiere, spísali sme zmluvu a zaplatili zálohu. Museli sme kvôli tomu absolvovať ešte jednu cestu do nemecka, ale ja tak by sme v ten prvý deň nestihli vybaviť prevozné značky. Našťastie to nie je tak ďaleko. Predaj nebol až tak jednoduchý ako by sme čakali. Auto som kupoval na formu, takže som mal kúpiť auto v nemecku bez DPH a tú zaplatiť až doma na Slovensku. Problém nastal, keď mi predajca oznámil že pokial nezaplatím DPH v nemecku alebo neprinesiem potvrdenie o zaplatení dane na Slovensku, tak mi auto nevydá. Nestačilo mu ani preložené potvrdenie zo Slovenského daňového úradu o prihlásení auta na platbu dane, a že DPH bude uhradená podľa Slovenských zákonov. Manželka a dve ekonómky z firmy strávili celý deň na internete hľadaním zákonov o DPH a obchodovaní medzi štátmi EU v nemčine. Keď sme mu tie zákony poslali, uznal že máme pravdu, ale vraj maju zlú skúsenosť . Vraj ich už raz prešetrovali, lebo nejaká firma zo Slovenska u nich kúpila nové auto a daň doma nezaplatila. Mali potom veľa problémov a už sú opatrný. Nakoniec sme sa dohodli tak, že bola spokojná moja aj ich ekonómka, tak dúfam že bude všetko v poriadku. Stálo nás to akurát veľa stresu a telefonátov do nemecka. Myslím že za tých 30% to stálo. Prihlásenie nového auta už bolo veľmi jednoduché.

Přidat názorDiskuse: Ford Mondeo Titanium 2,2l TDCI 175HP

zobrazené auto není aktivní, nelze diskutovat

Další vozy Ford Mondeo