Nissan Patrol (1997)

22.2.2008

Původním autorem recenze je uživatel s nickem "mimouch". Automobily s označením Nissan(Datsun) Patrol jezdí po světě již půl století. Původně čistě…

Nissan Patrol (mimouch)

foto MobyDick

MobyDick 22.02.2008  21:20

Nádhera

Supr auto a perfektní čtení. Při cestování zažíváš asi supr věci. Fotky jsou moc pěkné, ale mohl by jsi nějaké přidat ať se pokocháme dalekou cizinou.

neregistrovaný: "Jovani" [91.127.253.XXX] 22.02.2008  21:27

Krasne

Pacia sa mi ludia ako ty, skvele predvedenie tvojho auta. Kiez by bolo takych ludi viac.
    Uzasne video, skvela hudba. Je to to najlepsie co som tu videl.
    Drzim palce chlape, nech sa ti dari.

"anonym" [88.100.101.XXX] 22.02.2008  21:42

Surovej off-road.

Každej drsnej chlap má mít drsné auto. Nádhera. :yes:

"-- skrytý --" 22.02.2008  21:45

Nissan

Opravdu výsměch dnešním autům typu SUV (co se terénu týče)... moc pěkná recenze a video! davám 10b. :-)

foto WNC1988

WNC1988 22.02.2008  21:58

SUPER

Fakt parádní klasickej off road-a přesně taklhe má drsňák jako patrol je vypadat ;-) žádnej airbrush,chrom apod. jak říkáš!Přidej ještě fotky ať můžu dát čistou 10-moc rád jí dám.Jo a to video je bezchybný-PARÁDA :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 22.02.2008  22:02

Tohle je velmi fajn.

Klasický off-road, nádherné scenérie, skvělé video a celkově ti jenom můžu závidět. Třeba někdy, jednou, se dostanu k tomu, abych mohl vzít auto, sbalit baťoh, vzít kamaráda a vyrazit si na východ. Kéž by......;-\

U mě patříš do TOP 10.

Poustnik 22.02.2008  22:14

Všechny pouště, co jsem v životě viděl mi proběhly hlavou.....

Uložil jsem teď svoji roční dceru do postele, protože mi při poslechu písničky z tvého videa usnula na klíně....Kdybych napsal, že to video je jako sen, nevystihnu přesně to, jak se mi moc líbí. Ještě teď mám kolem žaludku takové příjemné mravenčení a pořád slyším někde za levým ramenem tu melodii....Wolf bude předpokládám profík, nebo skoro profík, je to jednoznačně nejlepší video tady na moje.auto.cz, alespoň pro mě. Jsou tu občas adrenalinové záležitosti z jízdy do vrchu nebo na okruhu, ale tohle je poezie na kolech....
    Předpokládám, že na blízkém východě jsi vázán pracovně...nejsi povoláním cestovatel...nebo snad ano? Píšu ti plný počet bodů za všechno, protože to video mluví za 30 fotografií! Oprav si jen drobnou nesrovnalost v létech výroby - 98 až 97? A já si jdu znovu pustit to video..... :-) :-) :-)

foto 2-0VTEC

2.0VTEC 22.02.2008  22:34

Paraada

No to video fakt nema chybu,ta hudba je tiez uplne super,hodi sa tam ako visita.Odo mna za 10. ;-)

"-- skrytý --" 22.02.2008  23:03

Bohužel

Díky všem za hodnocení. Bohužel mám debilní připojení na net, takže s tím zápasím celý večer a recenze ještě není zdaleka hotová. Fotek mám mraky, nejenom s autem, ale zejména s lidmi a místy, která jsem potkal na svých cestách. Pokouším se ještě fotky přidat, ale zlobí to. Kdo by měl zájem, pošlu odkaz na galerii s fotkami z cest. A k videu - no, je to první video, co jsem kdy udělal, jen takový pokus. Wolf je můj kamarád, který nikdy nefilmoval, jen podle mých instrukcí ovládal kameru a já se s tím pak trápil v nějakém střihacím programu. Prostě jsem si to chtěl jen vyzkoušet, udělat nějaké video, normálně jen fotím. Ale samozřejmě, že nějaké zkušenosti s focením se dají aplikovat i do videa. Časem možná přibude i nějaký další filmeček. Ještě jednou dík za kladné ohlasy. A Patrola doporučuji každému, kdo chce opravdového nezmara na cesty kamkoliv!! Mimouch

Poustnik 22.02.2008  23:26

« Re: Bohužel

No počkat....první??? Na YouTube máš čtyři, ale tohle je jednoznačně nejlepší....Myslel jsi první pořádný video, s kterým jsem si pohrál..... :-) ...to jo. Ať jezdí!

"-- skrytý --" 22.02.2008  23:36

« Re: Re: Bohužel

Jo, první opravdový video. Předtím jsem točil motorkiy, na kterých taky rád jezdím a cestuju, viz moje trápení KTM 950 Adventure na YouYube :), ale to byla taková z nouze cnost. Nicméně raději zůstanu u focení, to mi jde tak nějak pořád líp neý videa a taky už na to mám vercajk. Kameru jsem koupil jen nějakou obyč jenom na zkoušku a už pošilhávám po mašinách za 100 a víc tisíc. Takže rychle ruce pryč >:D

"-- skrytý --" 25.02.2008  19:08

« Re: Bohužel

většina už zde byla vyřčena takže se omezím na pár vět. výborné fotografie. zachycení atmosféry. neudělat pořádně záběry s takovímto potenciálem by byl hřích. šel bych do toho okamžitě. určitě doplň fotky a informace. díky :yes: :yes:

princ 22.02.2008  23:15

Jednoznacne nejlepsi video, ktere jsem mel moznost na MA.cz videt. Doufam, ze se tim i zivis, protoze kvalita tomu odpovida (nejake chybicky by se nasly, ale to jsou jen detaily, ktere spise zlidstuji tuto "exkurzi" jeste vice ).
    Bacha na ty velky sutraky - ty rychle prujezdy by nemusely vzdy vyjit tak hladce.
    Doufam, ze jeste doplnis nejake fotky - treba interier a ty upravy, ktere jsou na "kryse".
    Kdybych mohl hodnotit, tak jednoznacne plny pocet a "dozivotni" odsouzeni v top 10 - kdo se ma porad divat na ty "pritroubly" sportaky ;-). Super, super, super... :yes:

"-- skrytý --" 22.02.2008  23:39

« Re: Video

Chyb je tam hromada, trápil jsem se jak při filmování, tak především při střihání a vkládání muziky, která je nastavovaná (origo song má asi poloviční délku) a pořád se mi to rozhazovalo. Takže je to taková nouzovka. Nicméně díky za pochvalu, ale neživím se tím, je to jen hobby. A šutráky Patrolu nevadí, může se ohnout třeba spojovačka, ale to už opravdu musí být něco. Stalo se mi to při přejíždění řeky, kde byly pod hladinou kameny asi metr veliké... Ale je to práce na 10 minut to zase narovnat. To se tak akorát rozhoří gril :-)

neregistrovaný: "nekdobob" [193.85.74.XXX] 22.02.2008  23:32

SQELEE

>:D super recenze....prostě "pocitovka"...a to video a hudba v něm...opakoval bych ostatní ...10 z 10b :-).
    Takhle upravený Patrol je muj sen, dá se prosím cca shrnout suma investice do toho podvozku a úprav...at vím jak velké prasátko pořídit :-! >:D .
    ps.dotaz:do Patrolů se pak dávali i 3-litry...o tom uvažuju, máš o tom nějaké zprávy co se týká výdrže, závad nebo obdobných informací??díky

"-- skrytý --" 22.02.2008  23:49

« Re: SQELEE

No, takhle udělat auto znamená cca 180-200 tisíc za auto samotný. 50 tisíc na nutný a preventivní opravy, aby to auto opravdu spolehlivě makalo dalších x let. Pak se můžeš pustit do úprav. Konkrétně takhle udělaný auto vyjde zhruba následovně: 50 tisíc komponenty podvozku od Iron Man + řekněme 15 tisíc práce + další modifikace, je jich tam poměrně dost. Sada gum stojí 25 tisíc a ráfky na ně asi 15. Nárazníky jsou tak 15 tisíc jeden, prahy vyjdou zhruba na 10 tisíc. Zvýšené sání stálo asi 10 tisíc. Pak je tam pár blbůstek, dohromady bratru za 10 tisíc. To jsme někde u 400 tisíc. Dá se to pořídit levněji a auto bude vypadat stejně a fungovat podobně. Tohle je ale bez kompromisů a je na to spoleh. Pak je ještě fajn věc naviják, ten ale nemám, protože tam kam jezdím ho není za co chytit, takže jsem odkázanej na lopatu. Naviják by byl akorát zátěž navíc a byl by k ničemu.

"-- skrytý --" 23.02.2008  16:45

« Re: SQELEE

Sorry, já Ti neodpověděl na dotaz ohledně těch 3 litrů... Tak od toho ruce pryč!! Tenhle motor si vynutily emisní limity, protože RD28 už je prostě plnit nemohl. Takže ten 3 litr už je plný elektroniky, což je samozřejmě mínus pro spolehlivost v extrémních podmíkách. To by nebylo ještě tak hrozné, ale od počátku se ty motory potýkaly s řadou konstrukčních a výrobních vad, takže je takřka pravidlem, že motory r.v. 2000 až 2004 šly do kytek. Nissan je bezplatně měnil v rámci záruky a nejsou výjimkou auta, co mají třeba třetí nebo čtvrtý motor. Konkrétně šlo o nedostatečné chlazení 3. a 4. válce, propálení pístů a další potíže. Od roku 2005 už by měly být motory jakž-takž ok. Pokud uvažuješ o úplně novém autě a nechceš ho na extrémní cestování, bude už bez problémů a dokonce to i trochu jede.

neregistrovaný: "SQELEE" [193.85.74.XXX] 24.02.2008  12:47

« Re: SQELEE

Díky moc za odpovědi, potvrdil jsi moje odhady investic...holt bude to muset být MEGAPRASATKO >:D(jedno už mám...na dům...:-).o novým autě neuvažuju, právě kvůli expedicím popř.trialům něco takovýho... :-).Tak at to jezdí bez problému.Držím palce.

foto WNC1988

WNC1988 22.02.2008  23:35

Ještě jednou

to je prostě paráda-už jsem přehodnotil na plnej počet jak jsme slíbil!Jsou to užasný fotky,úžasnejch míst-zážitky museli bejt naprosto parádní-tiše závidim,vlastně né-nahlas závidim...! :-) Fakt kloubouk dolů,,,at slouží jak nejlíp to jde a přeju spoustu dalších super zážitků :yes: :yes: :yes:

foto pellsi

pellsi 22.02.2008  23:41

Tak to tu jeste nebylo

Asi se budu uz opakovat, ale tohle tu fakt jeste nebylo. Opravdova bomba!!! Co se tyce toho odkazu, urcite ho tam napis. Ja jsem to video opravdu hltal. Urcite 3x po 10!!!
    Opet se budu opakovat, ale je to opravdu to nejlepsi na MA.
    Tak at jezdi.

"-- skrytý --" 22.02.2008  23:52

Pár fotek

Pár fotek najdete na www.mimophoto.ic.cz a nebo jich pár mám na [odkaz] tam jsou i větší. Upozorňuju, že s autem tam není nic, je to jen takový turistický cvakání v Izraeli a okolí.

Poustnik 26.02.2008  07:00

« Re: Pár fotek

Včera i dneska /i když teď už je to předevčírem a včera... :-) / jsem se koukal na tvoje fotky na Neffoto, nebo jak se to jmenuje a jsou opravdu parádní. Ta poslední přidaná, od Mrtvého moře, je výstižná. Taky ti to tam přijde jako past na turisty??? Plavat se v tom nedá, když si cákneš do oka, pálí to jak čert a nikde nic široko daleko. Samý důchodce omazaný bahnem, těm to asi vyhovuje. My jsme tam se ženou za 3 hodiny pobytu začínali dostávat úžeh, při převlékání na pláži nás bedlivě z 3 metrů sledovalo deset arabů a nedali se odehnat ani českými nadávkami, no mám na Mrtvé moře jen samé zajímavé vzpomínky.... >:D

"-- skrytý --" 26.02.2008  09:47

« Re: Re: Pár fotek

Nojo, to tam nesmíš jezdit z jordánské strany, ale z izraelské ;-) Tam si najdeš plážičku, kde Arabové nejsou, je tam čisto, klid, čistý sprchy a šatny,restaurace, bazény s chladnou sladkou vodou, všechno krásný. A v létě je lepší jet až na večer, to není takový vedro. A není větší relax, než si s lahví studeného piva lehnout na hladinu a jen tak se tam válet, koukat na hvězdičky a přemýšlet, co si potom dáš k večeři. Já mám Mrtvý moře hrozně rád!! Teď právě dělám takovou fotosérii o Mrtvým moři, tak na digineff jukni za pár týdnů. Tyhle fotky z pláže jsou jen tak na začátek ;-)

Poustnik 26.02.2008  10:54

« Re: Re: Re: Pár fotek

Tak asi jsme každý trochu jinak stavěný. Já jak vidím vodu, tak se v ní musím cachtat a tady to prostě nejde. Tady se dá jen pozvolna posouvat po hladině. A my jsme byli z Izraelské strany, takže sprška samozřejmě byla. To bych tam asi nevlez, kdybych neměl jistotu, že to smyju sladkou vodou. Ale hlavně jsme si ji užívali v Eilatu u Rudého moře, hlavně mě fascinovala ta představa, že ta voda musela překonat celou poušť až ze severu a já ji tady zbůhdarma vyplýtvám na pláži, jen abych se ocachtal po nádherném potápění u korálových útesů, kde dokumentární film o podmořském životě běží 24 hodin každý den. :-)

"anonym" [88.100.110.XXX] 23.02.2008  00:11

Celkově

Tak to video je fakt luxusní a co se týče auta opravdový off road..Nemůžu jinak než za 10b.přeji mnoho štastných km a zážitků na tvých cestách :yes: :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 23.02.2008  00:12

« Re: Celkově

Sorry zapoměl jsem se přihlásit..

"-- skrytý --" 23.02.2008  06:55

masakr

pod tim autem se musi krasne spát ...... :-) takovej krásnej stín, mazec foto

foto Mari-pilot

Mari pilot 23.02.2008  09:29

tož pěkné

s tou břečkou od beduínů to bylo dobrý >:D
    výborná recenze a velmi zajímavé působiště :-) :yes:

foto Cujo

Čujo 23.02.2008  09:40

neuveritelne

presne toto mi tu chybalo...poriadny chlap musi mat poriadny off-road....toto je naj na MA patris do top 10b...fotky netreba za vsetko hovori video je to BOBMA 10b :yes: :yes: :yes:

foto wikinko

wikinko 23.02.2008  09:43

tak toto je jedna z najlepsich recezii suverenne, a co sa tyka fotiek, tak je toto absolutna jednicka!!! klobuk dole...

foto -Black-Jacket-

*Black_Jacket* 23.02.2008  10:07

Budlozér

Haha to keď v meste parkuješ, sa ti koľký musia uhnúť >:D :yes: :yes: . Súhlasím zo všetkými jednoznače naj. všetko na MA.cz , recenzka, videjko, fotečky, bulodzér. Podobné Turano II chodí po LM, ale nieje to až tak brutálne spravené. Toto je TOP1 na MA.cz.... NECH TO JAZDÍ a krčí plechy neposlušným faganom na športiakoch :yes: :yes: :yes: . Si frajer :-!

"-- skrytý --" 23.02.2008  10:23

Myčka

Ahoj Mimouchu, pěný, moc pěkný video ... apropo - kde je ta skvělá myčka jak se tam cákáš se svým autem? Potřeboval bych taky trochu ošplíchnout Cupru ... >:D >:D

neregistrovaný: "Kluzák" [195.22.50.XXX] 23.02.2008  10:44

mazec!!!!

lepší tady není!!!! fakt nádhera, nemám slov a to video nakonec je naprosto geniální.....

foto Johny-Rico

Johny.Rico 23.02.2008  11:38

OBROVSKÁ POKLONA !!!

Neuvěřitelné, úžasné, prostě paráda. Máš dle mého názoru víc odvahy než většina lidí v této zemi, včetně mě, pouštět se do takových věcí. Fotky jsou naprosto úžasné, koukal jsem na ně s hubou totálně otevřenou.
    Kdybych mohl, tak ti dám 100 bodů, a moc bych si přál, abys byl umístěn na první příčce, protože vidím, že ty tím autem žiješ! A to se mi sakra líbí.
    Plných 10b pane cestovateli!!! :yes:

Chobot 23.02.2008  12:12

Tady je

10 bodů málo. Fakt respekt. Nechť se ti daří.

"-- skrytý --" 23.02.2008  12:24

Skvele auto,skvele video

Ahoj, to video som videl aspon 3krat a ticho zavidim. Krasna krajna ,ta nedotknutost krajny ma fascinue. Strasne by ma zaujimalo ake mas povolanie ze jazdis v afrike. Ked nieje tajomstvo tak napis. Zaujimave je ze to auto ma najazdenich pol mega a stale je schopne jazdim po tak tazkom terene ako je v Afrike. Mas odomna 10b.

"-- skrytý --" 23.02.2008  16:50

« Re: Skvele auto,skvele video

To není Afrika, je to střední nebo blízký východ. Izrael, Palestina, Jordánsko, Sýrie. Žádné povolení netřeba, chce to jen do některých zemí víza, nějaké papíry k autu, trochu drzosti a trochu odvahy. Zážitky ale stojí za to >:D

neregistrovaný: "skvelé" [91.127.1.XXX] 23.02.2008  12:44

kukam s otvorenou pusou

Fenomenalne ... ak maju auta na moje auto.cz nejakeho tatíka tak je to Nissan Patrol GR Wagon Y60

"-- skrytý --" 23.02.2008  13:02

video

velmi nadherne video!!!nema chyby...musim si ho kuk stale dookolo. mas 10B za recenziu a auto a 100b za video ;-)
    chcel by som sa povozit na takom aute v tom terene musi to byt parada...OFF ROAD ako sa patri. Vela stastnych km ;-)

foto ReznikCZE

ReznikCZE 23.02.2008  14:31

Fotečky

Fotečky jsou super akční ale pls mohl by si přidat na detailech např: blíže focené boky, záď, předek, interiér. Poté bude foto za 10b :-) Jinak se vsadím že ta kára je nezničitelná.

foto kaaRS

kaaRS 23.02.2008  15:19

Vsechno uz bylo receno!

Vsechno uz bylo recono proste super! Video super! Jo a pri cteni tech kladnych ohlasu husina jak blazen! Hodne stesti na cestach!!!!!!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes:

Jo a 10b ale to je jasne!

"-- skrytý --" 23.02.2008  17:03

K videu nemám slov!!!!!!

Moje auto CZ sleduji jiz dlouho ale toto je jistě nejlepší video!!!!

jmurjr (H22A7) 23.02.2008  18:36

uprava

po uptave auto vyzera, ze chce povedat: len pod kusok blizsie, roztrham ta na kusky a potom zozerem.
    pekna bestia. super fotky. dufam, ze casom galeriu rozsiris :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 23.02.2008  20:36

« Re: uprava

No jak jsem psal - řídit tohle auto je poměrně velká odpovědnost, je pro ostatní nebezpečné. Takže dělám všechno proto, abych nikoho na kousky netrhal. Ale už se mi stalo, že mi došla trpělivost a v jednom arabském městě se přede mě cpal nějaký mlaďas se špatně vytuněnou Ibizou nebo co to bylo. Dělal ošklivé posunky, tak mi došla trpělivost a prostě jsem ho nepustil, byl jsem v právu.... Výsledek-levý bok Ibizy komplet rozpáraný od předního blatníku k zadnímu, pár ostrých slov, potom slziček (obojí ze strany místního řidiče) a pokračování v jízdě. Patrol škody - nula, ani jsem nevystoupil. Ale to není to, na co auto používám, to už musí být, abych někde uplatňoval cokoli silou a velokostí ;-)

Ondřej Šámal 23.02.2008  19:03

Adventure

Každý to tu už vlastně řekl, prostě nemám slov. Hodně lidí o tom sní, ale jen někdo má tu odvahu to uskutečnit. Jinak nechystáš se přidat nějaký zážitky z cest? Určitě by nás bylo hodně, co by si rádi aspoň v duchu představili, že sedí s tebou v autě a sjíždí jednu písečnou dunu za druhou :yes:

"-- skrytý --" 23.02.2008  20:40

« Re: Adventure

Zážitků z cest jsou mraky a ani se to nedá vyprávět, to se musí zažít >:D Kupte Patrola a vyražte na cesty ;-)

Ondřej Šámal 23.02.2008  23:01

« Re: Re: Adventure

Jo jo, tobě se to lehce řekne >:D Apropos jak už dlouho jsi na cestách? Jaký jsi navštívil kontinenty?

Ondřej Šámal 23.02.2008  19:08

Adventure

neregistrovaný: "Zalud" [82.114.208.XXX] 23.02.2008  21:59

jake je tve zamestani

to by me celkem zajimalo, jestli tohle delas pracovne nebo jen tak

"-- skrytý --" 23.02.2008  22:04

Kameraman

Mimouchu, že ty jsi nějaký reportér, či profi kameraman ... takový vídko určitě neudělal amatér ... nebo se pletu? ;-)

"-- skrytý --" 24.02.2008  10:58

« Re: Kameraman

Taky říkám, a ještě bych se chtěla zeptat na optiku....co to bylo?

"-- skrytý --" 24.02.2008  15:01

« Re: Re: Kameraman

Kdepak, to je jen koníček. S filmováním nemám žádný zkušenosti a točený je to obyč kamerou, něco od Panasonicu, má to sice 3CCD, ale je to fakt taková turistická pomůcka.

Ale jak jsem zmiňoval, focení je koníček už xx let, takže jsem při tvorbě toho vide aplikoval pár zkušeností z fotek. Na fotky mám výbavu krapet lepší než na to filmování. Foceno je většinou s Canon EOS 1D Mark IIN a objektivy řady L.

"-- skrytý --" 24.02.2008  18:37

« Re: Re: Re: Kameraman

Hm, to se mi nějak nezdá - mám přesně tu samou kameru co píšeš ale tvý vídko je opravdu profi - jak se šplháš v autě na tu skálu a někdo to točí - to vypadá jak záběr z vrtulníku - jak jsi toho docílil? Zdá se mi že buď si úžasně šikovnej samouk a nebo lakující profi kameraman. Nicméně ptám se - Jordánsko, Izrael, Turecko - to byl jen tak výlet? Nebo něco cíleného? Díky FRPEs :-)

"-- skrytý --" 24.02.2008  20:12

« Re: Re: Re: Re: Kameraman

Tak asi šikovnej samouk :-) Ne, to focení je dobrá průprava, jsou tam nějaký souvislosti. A hodně taky udělá stativ a pak samozřejmě střih. To z vrtulníku je asi z nějakýho kopce naproti přes údolí.

Jinak v této oblasti se teď tak nějak cíleně flákám ;-)

"-- skrytý --" 25.02.2008  09:51

« Re: Re: Re: Re: Re: Kameraman

Myslel jsem si to a už vím kdo jsi - jsi zuřivý reportér Kuba Mimouch Zahradníček viď? Haha, odhalil jsem tě zlosynu ... hihi ... >:D >:D

"-- skrytý --" 25.02.2008  21:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Kameraman

Aha, takže jestli správně chápu, tak se dlouhodobě zdržuješ na těch místech? :-)
              Čili vlastně žádnej výlet...?

"-- skrytý --" 25.02.2008  22:01

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kameraman

Jeden velkej výlet ;-) Jako když to tady chci prozkoumat, tak tu musím chvíli být. To nestačí projet zemi po dálnici a myslet si, že jí znám ;-)

"-- skrytý --" 23.02.2008  22:58

Habanot Nechama - So Far Lihiot

nakolko vela ludi okrem skvelej recenzie a najlepsieho videa co na MA.cz podla mna bolo spravene zaujala aj hudba k videu pridavam preto link na stiahnutie piesni od tejto skupiny

neregistrovaný: "pocta" [81.31.6.XXX] 24.02.2008  10:05

JSI BOREC.

neregistrovaný: "alan_d" [90.177.180.XXX] 25.02.2008  02:07

« Re: Habanot Nechama - So Far Lihiot

tak tady je link na cely album :-)
      h**p://rs124.rapidshare.com/files/5122… />
      endžoj

"-- skrytý --" 25.02.2008  02:15

« Re: Habanot Nechama - So Far Lihiot

omlouvam se, ten link nevysel. tak snad ted

endžoj

neregistrovaný: "Ráďa mercedes w140 500sel" [158.196.95.XXX] 23.02.2008  23:40

fajn přístup i auto

Krásně napsané. Jde vidět, že se v Patrolu konečně někdo našel a rozumí mu a jeho filozofii. Kdyby tento styl cestování tak nelezl do peněz, tak jsem na tom stejně. Ještě (klidně i jinde) by to chtělo sepsat nějaké zážitky z cest, takový deník s fotografiemi. Něco jako např IHANA.COM Učitě by to hodně lidí zajímalo. Takže držím palce a fandím ;-)

foto miroussm

miroussm 23.02.2008  23:45

Dobrá kára

Jo tyhle patroly miluju a nebo pak terrana...podle mě lešpí auto než nejakej hummer..

"anonym" [88.146.3.XXX] 24.02.2008  02:12

Užasný - nemám slov

No comment

neregistrovaný: "MatkoSSSS" [62.168.112.XXX] 24.02.2008  02:24

GRATULUJEM a zaroven....

A zaroven som rad ze mam take iste auto. Gratulujem a podpisujem sa pod kazde slovo. Bohuzial nemam tolko casu ani odvahy a s autom chodim max na ryby a do tesca. Dnes som bol zasa len na nakupoch a pocul som ako auto place pri pohlade na zabahnene pole vedla cesty a po prejazde kazdej vacsej jamy a zeleznicneho priecestia si vzdychlo preco nebola hlbsia... preco nebolo viac rozbite... Inak super video, foto text... Gratulujem....

foto Kubyyyk

Kubyyyk 24.02.2008  10:58

Nejlepší video na MACZ!!!

Jednoznacne a bez vahani!!! Good work!!! :yes: :yes: :yes:

foto CountachSV

CountachSV 24.02.2008  11:24

best of

musím říct, že když sem viděl fotky, tak jsem chtěl psát něco o nejlepším profilu na moj.auto, ale po shlédnutí videa říkam, že je to jedno z nej videí co jsem na tematiku automobily kdy viděl :-). A ten PATROL je famózní >:-[] :yes: :yes:

"-- skrytý --" 25.02.2008  02:21

co rict?

štýlo :-) nemám slov. parádní prostredi, strhujici povidani o autu, skvele provedene upravy, temer profi fotografie a jako tresnicka na dortu nezapomenutelne video s podmanivou hudbou (link jsem hodil nekam vys). myslim, ze toto je vic nez jen isnpirace..
    btw proc jsi se zatim temer ani nezminil, v cem pracujes? kdyby to bylo tak tajny, tak se postaras i o necitelnou registracku na patrolu, ne? ;-)

"-- skrytý --" 25.02.2008  08:50

« Re: co rict?

Já nepracuju, jen se tak flákám po výletech a nabírám síly, než zase začnu něco dělat :-)

foto Subaru4ever

Subaru4ever 25.02.2008  18:16

Jak vůbec někdo může ?

Jak vůbec někdo může dát této dokonalé recenzi s famózním videem něco jiného než 10 bodů? Takoví by se měli střílet nebo přejíždět podobnými skvostnými pracanty. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

foto Subaru4ever

Subaru4ever 25.02.2008  18:19

« Re: Jak vůbec někdo může ?

Já vím, lidská závist a malost jsou nekonečné :-( :'-(

"-- skrytý --" 25.02.2008  18:24

bezmezný respekt

nedokážu vyjádřit svůj obdiv...ultimativní terénní monstra se mi vždy líbila a husí kůže mi naskakuje jen při pomyšlení na obdobného Patrola...přiznejme si,fotky máš nejůžasnější na tomto webu,ne jen obyčený obrázky nějaký naleštěný leštěnky někde na parkovišti,ale skutečné fotky z života...a jakého života!!! jezdit středním východem vyžaduje,jak je vidno na fotce,karabinu M4,Glocka za pasem,nezničitelné auto a velký koule!!!

PS:Najednou si se svým hydropneumatickým francouzským houpavým parníkem připadám obyčejně a nudně ;-)

filko 25.02.2008  19:27

Obyčejný auto.

Auto má být buď takovýhle, nebo žádný. Dostáváš 10b + 5* na youtube. Abych nezapomněl, hezký fotky!

Pár otázek nakonec:
    Co ty zbraně? Proč nemá uniformu?
    Jak jste se dostali do Sýrie i Izraele najednou?
    Pomáhají všechny ty vlaječky a nápisy CZ?

Ad fotky:
    Líbí se mi ta s ustřeleným tankem. Jakoby ho váš lehký terénní vůz zneškodnil a pak uletěl.
    A líbí se mi ta s chlapíkem s kvéry a zároveň nálepoku McDrive! To je teleskopický obušek?
    Mrkni taky na mé fotky... k Formanu.

"-- skrytý --" 25.02.2008  21:17

« Re: Obyčejný auto.

Nemá uniformu, protože ne každý, kdo nosí pušku je v Izraeli voják :-)

Vlaječky moc nefungujou, protože kromě Izraele nikde nevědí, jaký zemi patří. Ale jak se řekne Československo, tak vědí všude a jsou hned v pohodě.

Do Izraele a Sýrie se dá, chce to jen 2 pasy a trochu přemýšlení :-) Resp. do Izraele není problém vůbec, syrské vízum jim nevadí. Obráceně by to ale byl průšvih :-)

Ano, v kapse u dveří je teleskop. Občas se hodí i jako nářadí.

Na fotky k Formanu se jdu kouknout ;) Díky za hodnocení :yes:

filko 25.02.2008  21:22

« Re: Re: Obyčejný auto.

Nezbývá než se zeptat, který strýček to je?

Formanem do Sýrie je asi hloupost, že? :-)

Ty dva pasy jsem očekával. Kdyby na ně přišli...

A měním trošku hodnocení: uznávám ještě Fiestu ST do města. Ale musí mít dva pruhy. Jinak ne.

Ještě pár otázek:
        Patrol, Discovery nebo něco jiného? Je něco srovnatelného pro úpravy jaké máš na (pod) autě?

"-- skrytý --" 25.02.2008  22:06

« Re: Re: Re: Obyčejný auto.

Asi by se to dalo i Formanem, pokud mu věříš co do spolehlivosti a sobě co do šikovnosti při případných opravách.

Discovery třeba na cesty nebude špatná. Ale do extra terénu je Patrol rozhodně mnohem lepší.

"-- skrytý --" 25.02.2008  20:02

mazec

Nemuzu rici nic jineho nez super!!!! Dal jsem 10 bodu (jak jinak) :yes:

"-- skrytý --" 25.02.2008  20:32

Pecka

Naprosto užásný. Jednou bych si chtěl taky udělat takovej malej výlet.To musí bejt něco užasnýho takhle projíždět krajinou kde se mi zachce.

"anonym" [90.177.129.XXX] 26.02.2008  12:44

Pár otázek

Super úprava, jen jsem se chtěl zeptat zda máš i vypínatelný stabilizátor (mechanicky) na přední nápravě. A diferenciál máš taky původní? Musí mít dost těžké převody s těmadle kolama pro motor. Jo a poslední otázka, jak jsi to homologoval? Vím, že ve španělsku a německu OK, ale nevím jak na to u nás.
    Jinak věta na závěr "Your fuckin SUV is just SUV" Not real Jeep or OFFROAD :-! :-)

"-- skrytý --" 26.02.2008  18:25

« Re: Pár otázek

Stabíky nemám vůbec. Myslím, že jsem to psal. IronMan péra jsou dost tvrdý, takže se to naklání míň, než s origo pérama a stabilizátorama. Převody mám původní. Originál pneu jsou 32", takže je to tak na hraně, ale vadí mi to. Nicméně chci kola větší, takže to řešit budu, ale spíše cestou reduktorů. To zvedně i světlou výšku pod nápravami.

Homologace u nás? >:D

"-- skrytý --" 26.02.2008  22:49

« Re: Pár otázek

Víš vůbec, co ta věta v angličtině znamená? >:D

Poustnik 27.02.2008  00:56

« Re: Re: Pár otázek

No říká, že máš lepší auto než mimouch..... >:-[]

neregistrovaný: "Piti" [84.47.73.XXX] 26.02.2008  18:10

Krasa

Boze toto je nadhera... nezvyknem nechavat commenty ale teraz prosto musim... super

foto Blue-Sun

Blue Sun 28.02.2008  10:33

Moc pěkné video i fotky. A hlavně krásný popis zážitků, na které většina lidí západního světa nemá odvahu a žaludek.

"-- skrytý --" 28.02.2008  16:51

Gr8 car

Ahoj. Tvoje auto je fakt super. Mám nejaké otázky. Rád by som sa dozvedel, že či si sa pri tých cestách dostal aj do nejakej dosť nepríjemnej vyhrotenej situácie alebo či neboli neboli nejaké problémy z ohľadu bezpečnosti /viem, že Sýria a Jordánsko sú na dobrej úrovni, ale predsa ma to zaujíma./ Alebo si nikdy trochu nezablúdil na púšti? >:D Inak Ti fandim :yes:

"-- skrytý --" 28.02.2008  18:08

« Re: Gr8 car

Začnu tím blouděním - zabloudil ani ne, mám docela slušnej orientační smysl, takže si vystačím s kompasem a nějakou základní mapou. Když je nejhůř, vyndám GPS, ale raději spoléhám na klasické navigační prostředky. Ale stalo se mi několikrát, že jsem si někde fičel pouští a dál to prostě nešlo. Ať už tam byla třeba obrovská díra do země vymletá od vody, dlouhá xx kilometrů, nebo třeba vojenská základna, která v mapě není, takže člověk ani nemůže odhadnout, kudy se dá objet :-) A vyhrocená situace ani ne. V Turecku jednou pán s nožíkem, v Palestině poměrně rozšířené házení kamení, ale nic zásadního. A v Izraeli jsem jednou v poušti vjel jsem na tankovou střelnici a nevěděl o tom >:D Všiml jsem si až když proti mě jely Merkavy. Ale to je úsměvné, nikoli nebezpečné, vojáci se smáli, popovídali si se mnou, ukázali cestu ven a řekli vysílačkou ostatním, že to bílé auto není terč >:D

"-- skrytý --" 29.02.2008  15:11

Co novýho?

U Jakuba Zahradníčka Mimoucha? Zuřivým reportérům v Jordánsku zdar!!! >:D >:D

foto hruodolf

hruodolf 29.02.2008  15:14

Nádhera

Text je úžasný, fotky jsem prohlížel několikrát a to video. Je naprosto úžasné. Pro většinu je to nejlepší ukázka, co se nechá s takovým autem zvládnout. A hlavně, že se dá i v dnešní době vidět něco nového a naprosto úžasného.
    Jak tu již zaznělo, tak též otevřeně závidím to cestování. Snad časem též někam takhle vyrazím.
    Každopádně přeji spoustu příjemných zážitků a ať Patrol hodně dlouho a hlavně spolehlivě slouží.
    Zdá se mi, nebo se pletu, že auto využíváš jako prostředek na cestě životem a ne jako její cíl. A to je myslím správné ;-)

Ruda

Poustnik 29.02.2008  18:33

« Re: Nádhera

Aj! Já si říkal, že mimouchova recenze bude inspirací pro nějakou zajímavou úvahu! A vida! Buch! Je to tady. Pěkně jsi ten poslední odstavec napsal, hrudolfe. :yes: :-)

filko 29.02.2008  18:39

« Re: Nádhera

Howgh.

"-- skrytý --" 05.03.2008  05:24

« Re: Re: Nádhera

No Hruodolfe, je to tak jak píšeš - mezi nablýskanými auťáky kde spíše vyhrává ten kdo dokoupí různý věci k autu a nebo auto je drahé, moderní apod. se tu najednou objeví poměrně tuctový a starý teréňák a řeklo by se nějaké bílé hranaté auto v písku ... a ono když shlídneš vídko ( mimojiné čtu všechny nové recenze a videa, fotky prohlížím ) ale na Mimouchovo video mě přivedl Poustník a já musím fakt uznat že zpracování a obsah videa a i fotek je tady na MACZ bezkonkurenční!!!
          PS : Poustníku, ty máš taky pěkný fotky ... :yes:
          PSS : Mimouchu, autem do Jordánka a okolí se asi nikdy nedostanu ale pokud budeš mít ještě někdy nějaké vídko, dej ho sem ... ;-)

neregistrovaný: "Radous_neregistrovany" [147.32.124.XXX] 06.03.2008  23:20

« Re: Re: Re: Nádhera

hromada lidi rika, ze by na neco takoveho nemeli penize (konkretne delsi cesta do zahranici "na svou pest"), ale pritom jim stoji pred barakem novej focus nebo octavka. Jde o priority a tohle je fakt bomba. Pristi leto chci projet evropu predelanou dodavku, v ni nekolik jizdnich kol, pohorek a vyuzivat to, co se zrovna hodi. Pokud s tim mate nekdo zkusenosti, prosim napiste mi na mail (jirku.r@seznam.cz), rad ocenim jakoukoliv radu. Hodne zdaru pri cestovani vsem!! ahoj. R

"-- skrytý --" 01.03.2008  16:32

Perfektna recenzia fotky aj video

Klobuk dole myslim, ze by sa niekotri autori Roadlocku mali od Teba ucit...

neregistrovaný: "MilJedi" [217.115.243.XXX] 01.03.2008  16:33

Si teda machr...

To jsi ty s tou carabinou?Jsi žoldák nebo normálně u armády?Jinak je to nádhera ty fotky a máš odvahu teda...Přeju hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :yes:

"-- skrytý --" 01.03.2008  19:48

« Re: Si teda machr...

Takhle se tady jezdí na výlety ;-) V ČR by se to občas hodilo taky, na nějaký kluky jednou stříleli myslivci, když jezdili s autama na místě, kde to měli s majitelem pozemku domluvený a povolený 8-s

"anonym" [91.127.237.XXX] 01.03.2008  21:03

genialne !!!

fotky su uplne skvele,recenzia tiez..ma to gule,takto si predstavujem dovolenku,teda!!genialne!! :yes:

neregistrovaný: "renso" [213.151.218.XXX] 02.03.2008  11:21

PECKA

je to všetko super... mna najviac zaujima patrol... ja mam patrola wagon r.v. 96, ironman, BFG AT 33",... je to super auto len ten kompromis vikonu a spotreby je kusok nevyvaženy, super foto a video. držim palce

"-- skrytý --" 02.03.2008  17:04

cestopis

[odkaz] >:D >:D

"-- skrytý --" 02.03.2008  23:32

« Re: cestopis

Dík, už jsem to sem chtěl dát, ale nemohl jsem najít, kde je to pověšený ;)

Poustnik 10.03.2008  17:45

« Re: cestopis

Moc pěkně napsaný, ten cestopísek. To ježdění bez mapy mi mluví z duše, moje žena z toho taky roste, když někam vyrazíme a já si nevezmu mapu. Jenže ona chce dorazit co nejlépe do cíle cesty a mně to bloudění v cizích krajích přijde stejně zábavné, jako dorazit někam včas. /To se nám i s mapou tak jako tak nedaří..../ :-)

neregistrovaný: "jeden_z_davu" [213.151.217.XXX] 02.03.2008  23:32

Web stranka

Mimouch,

nemas web stranku_? Toto je uz na osobny web, a dokumentaristiku.
    keby si o niecom takom rozmyslal daj vediet.

"-- skrytý --" 04.03.2008  19:49

krasa

no klobúk dole chlape !!!krasne fotky...na ktorých opeknelo aj to auto!!
    :yes: respect!!

"-- skrytý --" 04.03.2008  22:24

Fotky.

Chlape, nahoď sem na profil více fotek, ať je máme pěkně pohromadě! :-!
    Bohužel většina lidí ani nečte diskuzi, takže ty fotky ani neuvidí. ;-\

"-- skrytý --" 05.03.2008  23:21

je toto vôbec možné ?

:yes: ...ja nemám slov :-O :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 06.03.2008  10:36

Mymouchu ... vymouchu ...

vezmeš mě do Jordánka??? Táta bi my to dovolyl ... >:D

foto ManInBlack

ManInBlack 10.03.2008  14:51

Dobrý

Pěkný auto. Držák :-) To už moc automobilek dneska nevyrábí :-( A z toho hangáru, který ty nazýváš kufrem, jsem byl docela překvapenej. Jinak pěkný fotky.

foto ozawasan

ozawasan 11.03.2008  20:59

jedním slovem - paráda

upřímně a v dobrém ti závidím, jak to cestování, tak přibližovadlo. Hodně zábavy a zážitků do budoucna :yes:

neregistrovaný: "Borec Cupra Bc." [89.176.38.XXX] 14.03.2008  01:17

To je šrot !!!!

To je starej výmět !!!

Poustnik 14.03.2008  01:21

« Re: To je šrot !!!!

Kterej že ty seš borec? Není o tobě tahle punková píseň?
      Já sem ta postavička
      Z pražskýho podsvětí!
      Já sem ten děsnej borec,
      ostatní sou smetí!!!!
      >:-[] :-!

"-- skrytý --" 14.03.2008  10:37

« Re: To je šrot !!!!

Jojo, šrot kterej už 10 let jezdí bez nejmenšího problému a dalších xx let jezdit bude bez ohledu na to, kudy s tím budu jezdit a co budu lít do nádrže a o to jde.

Je to ošklivý, jede to jako šnek, žere jako kráva. Toho jsem si vědom. Ale to, co od toho potřebuju to umí jako žádný jiný auto. A starý je to proto, že je to poslední poctivý a elektronikou nekomplikovaný auto, který se kdy vyrábělo, kdyby se takový auta dělaly dnes, koupím si nový. Takhle musím mít starej šrot >:D

Když jedu na otočku třeba z Prahy do Brna, tak pochopitelně nejedu Patrolem, ale obyčejným autem, který mám na každodenní ježdění. Ale v Africe nebo někde v arabský poušti se, ani Ti nevím proč, cítím jistěji, než kdybych tam jel třeba nějakým vytuněným osobákem ;-)

"-- skrytý --" 14.03.2008  10:46

« Re: Re: To je šrot !!!!

A s čímpak jezdí anonym pan Borec Cupra Bc?? Dle mě křestní jméno Lukáš že?

Asi narážka na mě předpokládám ... dle tvého čísla PC cimbále

foto Ricardo

Ricardo 14.03.2008  10:50

To už i HotHatch sem píše anonymy? >:D
          Jinak Patrol je super :yes: :yes: ty fotky tady můžem všichni tak akorát závidět

"-- skrytý --" 14.03.2008  19:27

« Re: Re: To je šrot !!!!

HH jsme nemysleli, on ví kterej Lukáš to je viď?
            HotHatch je silně v pohodě ... :yes:

foto Ricardo

Ricardo 15.03.2008  15:48

« Re: Re: Re: To je šrot !!!!

FRPE a Frpíčku - nechytám se. Holt jsem natvrdlej :-) :-!

"-- skrytý --" 22.06.2008  17:05

mimouch napsal:
        "...A starý je to proto, že je to poslední poctivý a elektronikou nekomplikovaný auto, který se kdy vyrábělo, kdyby se takový auta dělaly dnes, koupím si nový....".

Ono takový auto nový se dá koupit, není to ale Nissan, nýbrž Toyota LC J76/78. Ještě existuje i LC 105, tj. technika jako u 76/78, ale modernější karoserie. Doufám, že o jejích kvalitách nebude nikdo pochybovat, neb by na sebe prozradil, že neví, o čem mluví.

"-- skrytý --" 24.06.2008  21:54

« Re: Re: To je šrot !!!!

Chtěl jsem, ale nepřihlásíš.... :-( Kvůli emisím nemají homologaci. Taky jsou díky tomu třeba v Německu takřka za hubičku, nová LC105 stojí 25 tisíc EUR.

"-- skrytý --" 29.06.2008  16:40

« Re: Re: Re: To je šrot !!!!

Tak to mě překvapuje. Myslel jsem, že když je Dajbych na objednávku prodává, že se to dá přihlásit.

"-- skrytý --" 29.06.2008  16:43

« Jaké auto?

Jaké auto používáš na každodenní ježdění?

"-- skrytý --" 30.06.2008  12:16

« Re: Jaké auto?

Aktuálně novou Imprezu, jak auto není 4x4, jsem z toho nervózní >:D

"-- skrytý --" 01.07.2008  18:10

« Re: Re: Jaké auto?

No tak to jsem nečekal....jsi také náročný. :-)
            Jaký model máš? :yes:

"-- skrytý --" 04.07.2008  10:43

« Re: Re: Re: Jaké auto?

Důchodcovskou variantu - 1,5R s automatem >:D Je to prostě auto na popojíždění, na zábavu a opravdový cestování mám Patrola ;-)

"-- skrytý --" 06.07.2008  23:51

« Re: Re: Re: Re: Jaké auto?

Tak přidej recenzi. :yes:

"-- skrytý --" 07.07.2008  05:29

« Re: Re: Re: Re: Re: Jaké auto?

Tak to auto za to opravdu nestojí >:D

neregistrovaný: "TESko" [213.226.213.XXX] 14.03.2008  16:30

tank

tak to je nařezes jak sv.... a to video to auto vyjede všechno a ty záběry upaaa super!!!!!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 16.03.2008  09:15

Hmm

video fajnový , perfektní je střih a použité záběry taky asi nezabraly 5 minut při jízdě.Jinak I já netereňák uznávám dlouhýho Patrola jako poslední terénní auto zbatek už je plnej ŘJ a kilometry kabelů.Inu tm jde svět do záhuby.Jinak kdyby majitel Patrola eště proved trochu zvýšení podvozku tak bych se svým kočárem pod ním nejspíš projel.

"-- skrytý --" 16.03.2008  15:40

Mimouchu ...

... táta tě s Kuprou chce visvat na souboj, ale nešíkej mu to.
    Doma fult mluví že nemá šádný pošádný vydeo a še sand zajede sa tebou do toho Joldánska a dáte plej si závody zda Kupra a nebo Patrol ... >:D >:D >:D

"-- skrytý --" 16.03.2008  22:51

wow ;)

skoda, ze nemam zverejnene svoje pohybovadlo, takze nie som schopny ohodnotit recenziu.
    hltal som kazde slovicko...chvel som sa pri citani.....a stale..si vravel..to raz chcem zazit ;)
    nuz. asi budem musiet vymenit svoju primeru za nieco vacsie...a nabrat odvahu ist niekam daleko..predaleko.. ;))
    vdaka za perfektnu recenziu..;)

"-- skrytý --" 18.03.2008  21:55

9-10-10

Legendární auto, vynikající foto, výborná recenze :yes:

foto kostey

kostey 19.03.2008  07:42

narez

hele asi nejlepsi auto, recenze a fotky na tomhle webu. jasnech 10 bodu!

foto kostey

kostey 19.03.2008  19:11

« Re: narez

hele ja se ti do toho videa asi zamiloval. Fakt super nafilmovany, ta muzika se k tomu uplne perfektne hodi a cely je to proste super. Poustim si to porad dokola. Kdybych ti mohl dat bodu jedenact tak ti je dam. :-)

"-- skrytý --" 20.03.2008  00:52

« Re: Re: narez

To je fajn :-) Jako měl jsem v úmyslu to udělat úplně jinak, je to z nouze cnost. Ale já filmovat neumím, takže jsem si to je zkusil, kameru zavřel do šuplíku a dál raději jen fotím :-) Navíc filmování zabere hrozně času, takže udělat pořádný klip by bylo na týden usilovné práce pro několik lidí a to prostě jako amatér nemám.

neregistrovaný: "Heyde" [78.108.145.XXX] 19.03.2008  18:55

Světla?

S famfárami a "dětskými prolézačkami" souhlasím - je to zbytečnost - ale nechybí Ti někdy přídavná světla? S těmi "klasickými" pod kapotou to asi v noci v terénu není nic moc ne? a to nemluvím o tom, že nástavba na "zahrádce" prosvítí i "díry", které u světel položených níže, než jsou Tvé oči zůstávají zality tmou a Ty prakticky nevíš, kam jedeš...
    Je mi taky velmi sympatické, že nejsi klasický "dobrodruh" co jede leštěnkou zorat Rumunsko a pak se jen kasat, jaký je hrdina - ve Švýcarsku by si to asi nelajznul, ale Rumunové jsou přece podřadní a proto je třeba jít tu jejich přírodu trošku ztrestat a užít si "adrenalin"(TM)

"-- skrytý --" 20.03.2008  00:48

« Re: Světla?

Po setmění piju víno nebo pivo a pak spím, nikde nejezdím, takže mi světla nechybí ;-) Prostě mám za to, že světla a rány by jen přitahovaly pozornost, nehledě na to, že je na autě opravdu nepotřebuju. V noci jezdím jen výjímečně a to tak pomalu, že mi sériová světla stačí.

Pozornost samozřejmě přitahuje auto samo o sobě, ale když už zmiňuješ Švýcarsko, stalo se mi tam na hranicích, že se policajti pozastavili nad rozměry auta. Tak jsem říkal, že to je verze pro australskou armádu, která má v Evropě platnou homologaci, ačkoliv je v EU jen pár kusů. A policajti auto pochválili, vyfotili se s ním a pak mi zamávali na šťastnou cestu >:D

neregistrovaný: "Heyde" [78.108.145.XXX] 20.03.2008  20:57

« Re: Re: Světla?

Pro Australskou armádu s volantem vpravo(pro zmatení nepřítele) a kamufláží do rozlehlých zasněžených australských plání (rovněž pro zmatení nepřítele, neboť útok ze sněhové závěje je v Austrálii velmi nečekaný :-)
        S těmi světly máš recht, to jen já jsem takový blázen, co jezdí furt v noci a "default" mu i s extra svítivýma járovkama nestačí...

princ 22.03.2008  10:42

Prosimte, muzes mne to video poslat na email, rad bych si ho stahnul na mp4 prehravac. Samozrejme ho nebudu publikovat dal ani jínak s nim nakladat, jde jen o moji soukromou potrebu.
    Email: hobart@centrum.cz
    Predem diky.

"-- skrytý --" 29.03.2008  09:15

« Re: Video

Ahoj, hele do mailu nevím, má to přes 20Mb. Jedině přes úschovnu. Odpoledne se na to kouknu.

princ 29.03.2008  23:19

« Re: Re: Video

Budu ti vdecny, kdyz to nejak vyresis. Ja jenom vim, ze pokud ma nekdo email na centrum a posila opet na centrum, tak muze posilat prilohy az 700MB.Pres uschovnu, jsem to zatim nikdy neresil, ale snad by to nebyl problem.

"-- skrytý --" 30.03.2008  12:15

« Re: Re: Re: Video

Tak to já na Centrum nemám a úschovna je jednoduchá. Až budu mít chviličku, kdy nebudu línej, pošlu >:D

princ 30.03.2008  22:24

« Re: Re: Re: Re: Video

Budu ti vdecny. Predem diky

Poustnik 26.03.2008  21:26

Duben - měsíc návratů.

Přečetl jsem si, že jsi nalodil svoji pouštní krysu! Taky se ke konci dubna po 4 letech vracíme z USA, jjar se taky vrací do ČR, to je invaze! Doufám, že jsi našel na svých cestách i to, co jsi nehledal! :-)/Nemyslím tím nějakou nemoc... :*)/

"-- skrytý --" 26.03.2008  21:48

« Re: Duben - měsíc návratů.

Já toho našel :-) Ale já se ještě úplně nevracím, jen na chvíli, odpočinout, udělat nějaký servis a v květnu zase tradá někam do neznáma >:D

"-- skrytý --" 27.03.2008  03:01

Fajeřina

Super fotky a určitě i zážitky. 10 bodů.

foto pepavasa

pepavasa 27.03.2008  20:49

Smekám

Pánové, klobouk dolů před vaší zručností, odvahou a vaším sekundantem Patrolem. S velkým zájmem jsem si přečetl recenzi a shlédl bezva video. Fantastické úhly výjezdů, sjezdů ve fantastickém reálu, paráda. Přeji vašemu andělíčkovi stážníčkovi výbornou kondici. Bravo!!

"-- skrytý --" 27.03.2008  23:33

Please

Můžu říct, že tady mi krom auta naprosto uchvátil pohled do světa blízkého východu naprostá dokonalost. Jen se zeptám Mimoucha byl bys schopen neak poskytnout muziku z videa??? diky moc

"-- skrytý --" 28.03.2008  09:37

« Re: Please

Když si projedeš příspěvky v diskusi, najdeš tam od nějaké dobré duše odkaz na stránky té skupiny, která se jmenuje HaBanot Nechama. Já to mám jen jako MP3 v počítači, CD jsem už někomu věnoval.

foto Dave-SK

Dave SK 29.03.2008  16:30

10 b

najlepsie foto ake som tu videl ! aj recenzia video ! jasnych 10 B pozri na moje

"-- skrytý --" 31.03.2008  22:27

pecka

perfektní recenze perfektního auta, díky za ní !

"-- skrytý --" 12.04.2008  12:30

nemám slov....

nejlepší...... jo to by mohlo bejt ono!!!
    nechtěl by si napsat knihu??? ;-)

"-- skrytý --" 13.04.2008  00:31

Supr recenze a vejlety

Ale jedna otazka kde na to beres penize ? Vsak pises ze furt jen cestujes. Jinak Patrulek je nadhernej a takova cesta muj sen. :-(

"-- skrytý --" 13.04.2008  17:40

« Re: Supr recenze a vejlety

Peníze beru doma pod polštářem >:D

"-- skrytý --" 13.04.2008  17:57

« Re: Re: Supr recenze a vejlety

Tak to mas dobry. To by se mi taky libilo. :-|. Uz vim na co mas tu m4 ;-) tak si vydelavas jsem te odhalil.

"-- skrytý --" 21.04.2008  22:09

Výlet do Izraele-cestopis

je fakt slusne citanie - to vinko asi nas..lo ked si ho vylieval..
    Inak cestujes prevazne sam alebo to bolo len vtedy?
    Kedy si precitame o Afrike :-) ?

"-- skrytý --" 21.04.2008  23:23

« Re: Výlet do Izraele-cestopis

Já nejraději cestuju sám, občas autem, občas na motorce. Sice je člověku chvílema smutno, ale zase se s nikým nedohaduju o tom, kde se bude bydlet, kam se půjde na jídlo, kdy se bude stavět na čůrání atd. A hlavně, když je člověk sám, lidi (hlavně ve východní Evropě, Rusku, Africe) mají tendenci se o vás starat. Takže vás vezmou domů, staraj se o vás a je to veliká zábava >:D Afrika už není co bývala, další výlet co pojedu autem je Ukrajina, Rusko, Gruzie, Turecko, Írán, Indie a pak se uvidí :-!

"-- skrytý --" 21.04.2008  23:43

« Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

tak minimalne v prvych dvoch statoch ktore chces navstivit asi s nedostatkom nafty problem nebude ;-) to skor s vinom
        takze situacia sa otoci - krysa bude spokojna a ty- to sa uvidi
        a kedy to planujes spachat?

"-- skrytý --" 22.04.2008  18:23

« Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

V Rusku je sice nafty dost ,ale nemaj ji moc kvalitni,ale kryse bude stacit

"-- skrytý --" 22.04.2008  23:43

« Re: Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

Krysa už na ruskou naftu jezdila. A jezdila na mnohem horší nafty i nenafty >:D

Poustnik 23.04.2008  00:20

« Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

Cha! Na Ukrajině a v Rusku je vína, škoda povídat!!! Bratří se tam vodkou, ale o nedostatek vína bych se rozhodně nebál. A v Gruzii musíš zajet do Kachetie, to je nejlepší vinný kraj. Nikdy jsem lepší a hlavně zajímavější víno nepil. To se s exportním vůbec nedá srovnávat. To už je srovnané do západoevropských norem, s kterými ztrácí chuť a jiskru. Sice ho vyrobí každý rok stejně, ale nejlepší víno je od místních vinařů, mají své rodinné klany a každý má svůj specifický postup, pil jsem tam víno tekuté jako med, černé jako povidla a se zlatistými třpytkami v celém objemu....Jen to bratříčkování je tam někdy o hubu, když se tě nějaký klan rozhodne hostit, mají tendenci si tě přivlastnit, jsi najednou jejich a ten by v Evropě potřeboval to a ten to.....ale to znáš, to se dá vycítit...jednou jsme takhle prchali nocí před černými Mercedesy..... ;-\ A radši jeli celou noc až do Tbilisi...Nejlíp tam popiješ s Popem. Jo a připrav si nějaké hodně dlouhé a hodně květnaté přípitky v ruštině. >:D

"-- skrytý --" 23.04.2008  08:54

« Re: Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

Jojo, já už v Gruzii byl, úžasná země, úžasní lidé. Já tam zažil spíš potyčky mezi rodinami, když se dohadovali, u koho budu bydlet >:D

Poustnik 24.04.2008  13:20

« Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

Á.....tak to jsem nosil dříví do lesa..... :-)....Jo, jo...pohostinní jsou tak, že ti snesou to nejlepší, co doma mají, až se člověk stydí, protože ví, že se tam nežije jako v bavlnce. Noční Mercedesy byl extrém, stejně jako Mercedesy v centru Tbilisi s pražskou poznávací značkou, která už si dlouho s Prahou netykala....... :-!

"-- skrytý --" 24.04.2008  18:34

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

Pouštníku, rozepiš se trochu........ ;-)

Já osobně jsem cestoval autem do Moskvy, ale to je celkem lehká trasa bez žádných větších překážek....na frontách u hranic se vždycky najde někdo kdo je ochoten prodat svoje místo.... >:D

Poustnik 26.04.2008  01:39

« Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

To bych musel hodně pátrat v paměti, byl jsem tam tuším v roce 1997, jen pár let po občanské válce, na hlavní třídě byly vidět na fasádách ještě stopy po kulkách a střepinách, byly tam obrovské rozdíly v tom, jak žili normální lidi a jak obchodníci, průmysl tenkrát byl v troskách, sověti tam měli předimenzované strojírenské závody, jeli jsme opravdu kilometry kolem rezavějících průmyslových hal, kde se nic nehnulo, zavlažování na obrovských prostorách stepí bylo nefunkční, takže místo lánů se zase tvořily stepi, jen za vesnicemi byla malá soukromá kukuřičná políčka, v bývalých vojenských prostorech po sovětské armádě se v klášterech opět usazovali mniši, obrovské suchozemské želvy nám lezly přes cestu, obchodníci vozili z Turecka kopu laciného šatstva a elektroniky, muzikanti, s kterými jsme mluvili, tvrdili, že tam neexistuje jediná rocková kapela, že to se tam prostě neposlouchá....a jedl jsem tam nejlepší nekvašenýchléb na světě, pečou ho na stěnách hliněných pecí, prostě ho tam připlácnou a pak háčkem vyloví jako rybu....Tak to jsou takové střípky, na nic souvislejšího nemám sílu, píšu to jedním prstem, protože na druhé ruce mám dceru, zase se nám na přeskáčku budí..... 8-s

"-- skrytý --" 08.01.2010  15:31

« Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Izraele-cestopis

jojo, tohle jsem zazil v jihovychodnim turecku :-) evropan je pro ne vetsi atrakce nez oni pro nas...

"-- skrytý --" 30.05.2008  15:55

Az budu velkej kluk....

...taky bych chtel plnohodnotnyho off roada abych se nemusel bat sjet nekde z cesty a nebo se vydat nekam na polni cesty.

RESPECT!!!!

foto MazdaGE

MazdaGE 04.06.2008  07:44

Neskutecne

Neskutecne tak jete auto a stale dobre funguje...

foto s-mike-RSKa-

s-mike (RSKa) 24.07.2008  11:04

dik

dik za priznivy hodnoceni myho videa na youtube!! :yes:

a napodobne!

mej se

"-- skrytý --" 06.08.2008  15:04

STOP

Existuje něco co by ho zastavilo? :yes:

"-- skrytý --" 28.08.2008  14:29

« Re: STOP

Určitě, v terénu jsou i schopnější auta, zejména ta menší, lehčí a výkonější - třeba pěkně upravený Jeep Wrangler. Ale snad žádný jiný auto není v terénu tak odolný a "blbuvzdorný" >:D Nemluvě o tom, kolik to uveze, kolik se do něj vejde věcí atd.

"-- skrytý --" 29.08.2008  16:15

karta

to si robil ty ??? [odkaz] >:D

"-- skrytý --" 31.08.2008  18:01

« Re: karta

Jasně, to je moje cestovatelská karta. Už jí mám vydanou :-) Akorát mi padá, z 8. místa někam do háje. Hlasujte, prosím >:D

"-- skrytý --" 15.09.2008  23:57

mimouch, píšeš, že budeš dávat větší motor. Který do toho dáš ... a nepřipravíš se tak o tu jednoduchost a robustnost tohoto, co tam teď máš?

"-- skrytý --" 17.09.2008  22:33

« Re: Motor

Zcela naopak. Půjde tam originál motor, který Nissan dodává pro některé trhy (Austrálie, Asie). Je to šestiválcový řadový diesel s objemem 4,2 litru a je takřka nezničitelný (litinová hlava, rozvody ozubenými koly, vše mechanické. Z Austrálie se na to nechá objednat turbokit a potom to i celkem jede, přičemž spotřeba je stejná nebo nižší než u motoru co mám a spolehlivost vyšší (litinová hlava, díky většímu výkonu a krouťáku menší zatěžování). To je taky důvod, proč ho chci :-)

"-- skrytý --" 16.12.2008  22:28

« Re: Re: Motor

Nazdar, odkial ides brat ten motor ? Tiez zhanam ale ibem ho dat do takmer noveho patrola. Pripadne na kolko korun vyde kupa. A budes to kupovat priamo z Australie alebo mas niekoho kto ho dovezie ? diki.

"-- skrytý --" 01.01.2009  22:27

« Re: Re: Re: Motor

Koupím v Británii auto z pravostranným řízením a motor i se skříní dám do svýho auta. Auto s dobrým motorem vyjde tak na 100 tisíc, když má člověk kliku a trefí na nějakou bouračku. A k tomu počítám tak 70 tisíc to turbo. Plus práce samozřejmě, takže peněz celkem dost, ale zase za ně člověk dostane opravdový motor >:D

"-- skrytý --" 21.01.2009  13:31

« Re: Motor

mimouch: Píšeš "...díky většímu výkonu a krouťáku menší zatěžování...". Když jsem hledal nějaké informace o tom motoru 4,2 litru, tak jsem zatím všude našel, že má výkon naprosto stejný a to těch 85 kW. Jasně že jeho zatížení by bylo díky většímu objemu při shodném výkonu menší a tím i větší výdrž. Můžeš poslat nějaké bližší info o tom motoru, případně link?
        Díky g.

"-- skrytý --" 22.02.2009  13:08

« Re: Re: Motor

Ten motor se dělal v několika variantách, s různými typy čerpadel. To, co sháním já je model s rotačním čerpadlem, má výkon 95kW a točivý moment asi 320Nm. Tedy mluvíme o atmosferické verzi. Důležité ale je, že těch parametrů dosahuje už někde kolem 3.000 resp 1.700rpm. V praxi to znamená, že to brumlá 2.200 otáček kopec nekopec a jede to pořád stejně. Po instalaci turbo kitu s mezichladičem (vyrábí se v Austrálii) je výkon 175 koní a točivý moment tuším 460Nm, přičemž křivka točivého momentu je krásně placatá, takže to auto slušně jezdí i plně naložený bez nutnosti točit motor.

"-- skrytý --" 25.02.2009  00:27

« Re: Re: Re: Motor

Díky, to už vypadá dost zajímavě, hlavně těch 460 Nm :-)

"-- skrytý --" 16.09.2008  00:00

Jinak

ty videa jsou parádní :-)

foto Podmasli

Podmáslí 08.11.2008  19:10

Koukal sem na to skoro 10 minutový video a musim ti říct, že je to pecka :yes: to musí bejt horzný dobrodružství takhle jezdit pouštema a doufat že dojedeš do cíle OK ;-) To bohužel naše auto neumí, ale zase vyniká jinde >:D

"-- skrytý --" 15.11.2008  13:39

jak ovlivnit někomu život

Asi tak před půl rokem sem si precet tvoji recenzi,a kouknul na tvoje video.A od te doby mam v hlave cerva,kterej tak jednou tejdne pripomene ze bych mel udelat neco takoveho taky,ze to musi byt uzasny,neco jedinecneho,cestovat takhle na vlastni pest...
    Video jsem videl uz asi 15x,muziku z nej mam stazenou cely CD,a patri v mptrojce k nejhranejsim,je fakt dobry(video i CD).
    JEn netusim,jestli je mozne podniknout neco takoveho i bez zkusenosti,znalosti vychodniho sveta,znalosti jinych jazyku nez nemciny a anglictiny...A se seriovym autem.Preci jen Wrangler nema nic,jen ctyrkolu a redukci prevodovky,ale treba zavery tomu chybi,a nevim jak moc je na tom s kondickou.ALe ono asi nejde o auto,jako spise o tu chut a odvahu...ale jednou to udelam,a az to bude tak na tebe vzpomenu,a neco ti privezu...

"-- skrytý --" 24.11.2008  20:14

« Re: jak ovlivnit někomu život

Dík za pochvalu. Já mám v hlavě červů... >:D Teď zrovna plánuju cestu do Číny, Nepálu a Indie a hrozně se na to těšim, z toho bude asi video spíš jako celovečerní dokument, máš u mě DVD ;-)

Možný je všechno. Hlavně to chce trochu odvahy a pak už to jde samo. Východní svět poznáš za pár týdnů sám, spadnou z Tebe obavy a ostych, naučíš se s těma lidma jednat a budeš tam jako doma. S Angličtinou se dá vystačit, než jsem se naučil Arabsky, jinak než Anglicky s lidma nemluvil. I když Anglicky neumí, vždycky se to nějak vyřeší :-) Auto je prakticky jedno jaký vezmeš. Dá se jezdit na výlety i se starou Škodovkou, aspoň pak člověku není líto, když jí pak někde musí nechat >:D Jen se připravíš o některý zážitky z míst, kam se dostaneš jen off-roadem. Wrangler je v pohodě, je spolehlivej a jednoduchej. Spotřeba se neřeší, protože jakmile vyjedeš z Evropy, je benzín za hubičku. Takže jen vymysli kam, rozbij prasátko, vezmi si dovolenou a Yala!! >:D

foto hruodolf

hruodolf 01.12.2008  22:45

« Re: Re: jak ovlivnit někomu život

Ahoj Mimouchu,
        pokud by ti náhodou jedna placka s filmem a fotkama zbyla, tak bych ji rád získal ;-)
        Díky Ruda

foto Biturb

Biturb 06.01.2009  16:32

Nemam slov!!

Nadhera, krasa, jak fotky, tak proste vsechno,,
    Tezce smekam klobouk Mimouchu!!
    Opravdu na urovni! :yes: ;-)

foto fireman01

fireman01 18.01.2009  13:19

parada

naprosto paradni fotky a auto, gratuluji k vykonum ktere spolu zvladate :yes:

"-- skrytý --" 28.02.2009  12:10

Auto, recenze, fotky ...

Ahoj a děkuju za zajímavou recenzi, drsný auto a hlavně nádherný fotky!!! Víc nic asi není potřeba psát ;-)

"-- skrytý --" 28.02.2009  12:15

... no a parádní video

To jsem shlídnul až teď... možná by se mohla dávat ještě známka i za videa! PS: těsně vyhrává tohle auto proti "Roveru" :-)

foto Mig-35

Mig_35 07.03.2009  19:06

A tohleto!

je ještě lepší. Závidím, chlape, závidím! především zážitky, ovšemže:-)

talio2 10.04.2009  14:59

smekám

byl jsi na místě kde se tutově natáčel Indiana Jones :-) fakt děláš nádherný fotky :yes: :yes:

foto TomasPL

TomasPL 11.05.2009  16:23

Expedicia

Nazdar, co hovoris na expediciu (este neviem presne kam, ale predpokladam ze do Afriky) na Patrole s motorom 3.0 Di ? Mam patrola z roku 2006, ale bojim sa toho motora aby nezostal niekde stat. Momentalne ma asi 155 000 km, ale chcel som ho vymenit za 4.2 TD, nasiel som aj uplne novy motor dovezeny z japonska za 8 000 €, momentalne pre mna vela. V nissane mi mechanici tvrdia, ze Patrol v roku 2005 presiel upravou motora a tie chyby starsich verzii uz niesu. Patrol je uz kompletne upraveny, chceme ist styria ludia. Mohol by si mi poradit nejake miesto kde by sme moholi ist ako zaciatocnici ? (moja prva expedicia, takze je jedno kde, ale chcel by som ist niekde do puste). Inac mas super Patrola.
    >:D

Poustnik 18.05.2009  22:11

« Re: Expedicia

Tak to jsem zvědav, jak to dopadne. Doufám, že sem napíšeš doušku, až bude tvá cesta na spadnutí....i po tom. :-) Ať se ti to povede!

"-- skrytý --" 21.05.2009  15:51

« Re: Expedicia

Jo, ty nové motory od roku 2005 už jsou celkem bezproblémové. Jediný problém může nastat s nekvalitní naftou. V případě pochybností doporučuju alespoň filtrovat třeba přes kus látky.

A kam jet? Nejspíš do Afriky, třeba Tunis je docela zajímavý, dá se tam i do pouště.

Ale pro začátek doporučuju něco více civilizovaného a třeba super výlet je Kréta!! Z Benátek lodí do Patrasu, po ose přejet do Atén a trajektem na Krétu. Tam trochu pojezdit (jsou tam krásné hory, kde se může jezdit), trochu vykoupat a potom lodí zpět do Řecka a po zemi domů. Buď přes Bulharsko nebo třeba přes Albánii. Je to zábavné a přitom jste pořád v civilizovaných zemích, kde se dají řešit případné technické i jiné problémy. Já jsem něco podobného jel před pár lety na motorce a byl to super relax. Cestopis mám tady :-)

foto ricz73

ricz73 14.01.2010  19:29

Úžasný

Gratuluju ke skvělýmu autu a k ještě lepším zážitkům! Hodně šťastných kilometrů :-)

"-- skrytý --" 17.01.2010  11:18

Uzasne!

Pri citani recenzie, prezerani fotiek a videa som sa ocitol v inej realite a mal som pocit, akoby som tam bol s vami. Navyse mi to ozivilo spomienky na moje dovolenky.
    Vzdavam hlboku poklonu za recenziu, video a odvahu :yes: :yes:
    Prajem este mnoho, mnoho uzasnych a dobrodruznych vyletov, stastnych a bezproblemovych km a hodne zazitkov!

jmurjr (H22A7) 07.02.2010  19:01

EVO II

prestavba vyzera drsne! a transplant motoru, super!

"-- skrytý --" 07.02.2010  19:05

« Re: EVO II

Ve výsledku to bude vypadat prakticky stejně jako předtím >:D

Ale co je důležité, bude to ve stavu nového auta, s úplně jinými parametry a spolehlivostí motoru. A o to mi šlo :-)

foto pretekar

pretekar 07.02.2010  22:33

« Re: Re: EVO II

Urcite to bude zasadny rozdiel ale aj tak sa najviac tesim na dalsi vylet a dojmy z neho !! drzim palce :yes:

"-- skrytý --" 07.02.2010  22:06

Renovace.

Velmi zajímavé, těším se na další fotky. :yes:

"-- skrytý --" 08.04.2010  21:54

Srovnání povinného ručení zdarma

Dobrý den,
    Našel jsem výborný odkaz na porovnání povinného ručení pro jakýkoliv vůz. Stačí jen doplnit požadující údaje. Najde Vám to nabídku několika pojišťoven a vy si můžete vybrat tu nejvýhodnější pro váš vůz (slevy až 70%). Samozřejmě neni problém doplnění jen z informačních důvodů, porovnání je zcela zdarma a vyplněním se nikomu navážete.

Děkuji a pěkný den!

foto RoboBB

"-- skrytý --" 09.04.2010  14:42

Skvělé auto, skvělá záliba...

Toto je naprosto má krevní skupina a to co bych si rovněž přál... Přeju hodně zdaru a štěstí při dalších cestách necestách. Super článek i fotky a doufám, že ještě další přibydou. :yes: :yes: :yes:

"-- skrytý --" 03.05.2010  22:34

Smekám