Seat Ibiza 1.9 TDI SPORT

Seat Ibiza, foto 1 Seat Ibiza, foto 2 Seat Ibiza, foto 3 Seat Ibiza, foto 4 Seat Ibiza, foto 5 Seat Ibiza, foto 7 Seat Ibiza, foto 8 Seat Ibiza, foto 9
Seat Ibiza, foto 10 Seat Ibiza, foto 11 Seat Ibiza, foto 13 Seat Ibiza, foto 20 Seat Ibiza, foto 21 Seat Ibiza, foto 22 Seat Ibiza, foto 23 Seat Ibiza, foto 24 Seat Ibiza, foto 25 Seat Ibiza, foto 26 Seat Ibiza, foto 27 Seat Ibiza, foto 28 Seat Ibiza, foto 29 Seat Ibiza, foto 30 Seat Ibiza, foto 32 Seat Ibiza, foto 33 Seat Ibiza, foto 34 Seat Ibiza, foto 35 Seat Ibiza, foto 36 Seat Ibiza, foto 37 Seat Ibiza, foto 39 Seat Ibiza, foto 40 Seat Ibiza, foto 41 Seat Ibiza, foto 42 Seat Ibiza, foto 44 Seat Ibiza, foto 45 Seat Ibiza, foto 46 Seat Ibiza, foto 47 Seat Ibiza, foto 48 Seat Ibiza, foto 49 Seat Ibiza, foto 51 Seat Ibiza, foto 52 Seat Ibiza, foto 53 Seat Ibiza, foto 54 Seat Ibiza, foto 55 Seat Ibiza, foto 56 Seat Ibiza, foto 57 Seat Ibiza, foto 58 Seat Ibiza, foto 59 Seat Ibiza, foto 61 Seat Ibiza, foto 62 Seat Ibiza, foto 63 Seat Ibiza, foto 64 Seat Ibiza, foto 65 Seat Ibiza, foto 66 Seat Ibiza, foto 67 Seat Ibiza, foto 71 Seat Ibiza, foto 73 Seat Ibiza, foto 74 Seat Ibiza, foto 75 Seat Ibiza, foto 76 Seat Ibiza, foto 77 Seat Ibiza, foto 78 Seat Ibiza, foto 79 Seat Ibiza, foto 80 Seat Ibiza, foto 81 Seat Ibiza, foto 82 Seat Ibiza, foto 83 Seat Ibiza, foto 84 Seat Ibiza, foto 85 Seat Ibiza, foto 86 Seat Ibiza, foto 87 Seat Ibiza, foto 88 Seat Ibiza, foto 89 Seat Ibiza, foto 90 Seat Ibiza, foto 91 Seat Ibiza, foto 92 Seat Ibiza, foto 93 Seat Ibiza, foto 94 Seat Ibiza, foto 95 Seat Ibiza, foto 97 Seat Ibiza, foto 98 Seat Ibiza, foto 100 Seat Ibiza, foto 103 Seat Ibiza, foto 104 Seat Ibiza, foto 107 Seat Ibiza, foto 108 Seat Ibiza, foto 109 Seat Ibiza, foto 110 Seat Ibiza, foto 111 Seat Ibiza, foto 112 Seat Ibiza, foto 113 Seat Ibiza, foto 117 Seat Ibiza, foto 118 Seat Ibiza, foto 120 Seat Ibiza, foto 121 Seat Ibiza, foto 122 Seat Ibiza, foto 123 Seat Ibiza, foto 124 Seat Ibiza, foto 125 Seat Ibiza, foto 126 Seat Ibiza, foto 127 Seat Ibiza, foto 128 Seat Ibiza, foto 129 Seat Ibiza, foto 130 Seat Ibiza, foto 131 Seat Ibiza, foto 132 Seat Ibiza, foto 133 Seat Ibiza, foto 134 Seat Ibiza, foto 135 Seat Ibiza, foto 136 Seat Ibiza, foto 137 Seat Ibiza, foto 138 Seat Ibiza, foto 139 Seat Ibiza, foto 140 Seat Ibiza, foto 141 Seat Ibiza, foto 142 Seat Ibiza, foto 143 Seat Ibiza, foto 144 Seat Ibiza, foto 145 Seat Ibiza, foto 146 Seat Ibiza, foto 147 Seat Ibiza, foto 148 Seat Ibiza, foto 149 Seat Ibiza, foto 150 Seat Ibiza, foto 151 Seat Ibiza, foto 152 Seat Ibiza, foto 153 Seat Ibiza, foto 154 Seat Ibiza, foto 155 Seat Ibiza, foto 157

Přezdívka auta Perdita Rok výroby 2008 Koupeno nové najeto [km]:100000 tuning/stylingoznačené * palivo: nafta počet válců: 4 počet ventilů na válec: 2 objem [cm3]: 1896 výkon [kW]: 74 / 104 * kroutící moment [Nm]: 240 / 310 * maximální rychlost [km/h]: 190 počet rychlostí: 5 převodovka: manuální průměr kol [palce]: 16 / 16 * pohon kol: přední spotřeba [l/100km]: 5.7 / 5.7 *

Tohle je uz moje treti Ibiza. Zamilovala jsem se do toho auta hned na prvni pohled - pamatuju si to jako dneska, bylo to u plaze v Italii a ja si rikala - jezis to je pekny, copa to jeee ;) A za par mesicu se to dalo videt uz i v Cechach. Jenze to jsem si jeste musela pockat, protoze jsem nemela penize na porizeni takovy nadhery. Spravna chvile nastala az o dva roky pozdeji, v roce 2004, kdy jsem zacala uvazovat o koupi. Bohuzel penez jeste porad bylo poskrovnu, takze jsem si nemohla moc vybirat. Potrebovala jsem auto na jezdeni do prace, zadny vetsi naroky jsem nemela, protoze tata mel tou dobou auto dobry a nebyl problem si ho kdykoli pujcit. Jediny, co sem vedela jiste bylo, ze to musi byt IBIZA. Takze na zacatek to byla 1.2, ktera mi vydrzela 3 roky. Potom jsem presedlala do dalsi Ibizy, 1.4 16V, ktera mela priplatkovy balicek Sportrider2, takze lepsi sedacky, lita kola a pod. Ta mi vydrzela chvili, mela jsem ji jen 7 mesicu, protoze pak se naskytla jedinecna moznost koupit konecne neco s dospelym motorem ;) Kdyby to slo, koupila bych to uz v tom roce 2004. Takze jsem si letos dala darek ke svemu kulatemu vyroci a za velke pomoci a mnohych rad prova si poridila Perditu.

Kdo cte Uzasnou zemeplochu od Terryho Pratcheta, nejspis si vybavi Anezku Nulickovou a Perditu. Pro ty co nevi, kratke vysvetleni: Anezka Nulickova je obycejna holka, ktera chce byt carodejkou a Perdita je jeji vnitrni ja, ta odvaznejsi, drzejsi cast ji same. Tuhle cast mame kazdy, je to ten hlasek, co vam naseptava "pod do toho, to zvladnes, neboj se" a podobne :) Napadlo me to, kdyz jsem ji poprve videla a pak znovu, kdyz jsem ji zajizdela a snazila se dodrzet rady a instrukce, byla to totiz ona, kdo zrychloval, nutil me predjizdet a delat podobne veci.

VYBAVA
Perdita ma 1.9 TDI motor, 74kW, 100 koni. Nachipovano na 100kW (viz graf z brzdy). Je ve vybave SPORT, takze ma sportovni podvozek, sedacky, je komplet v elektrice, ma 16" kola, kotoucove predni i zadni brzdy, kozeny volant a radicku, radio s ovladanim na volantu (co se samo da nahlas podle rychlosti) a spoustu dalsich vychytavek.

Musim rict, ze to radio je bomba, neni sice na pohled pekny, ale to je duvod, proc nikoho nezajima. To, ze ridi hlasitost podle rychlosti je naprosto super, urcite vsichni znate tu situaci, kdy zastavite na krizovatce a pres radio se neslysite, protoze v aute je najednou ticho jen radio rve jako blazen a tak to rychle tlumite, aby vam neupadla hlava.. Tak tohle ja nemusiiim :p

Zidle sou taky skvely, maji docela dobry (pro me) bocni vedeni a moooc dobre se mi v nich sedi. I delsi cesty zvladam dobre a zada me neboli. Provocation naopak na sedacky nadava, zada ho boli, stejne jako me z jeho sedacek v Toledu. Holt mame oba krivy zada a kazdej jinak :( Ze sou tak vysoko sem si uz zvykla a vadi mi to jen kdyz presednu z Toleda.

Taky uz mam loketni operku a to je taky moc bajecna vec, sedim si jako v kresilku ;)

GUMY
Co se tyce pneumatik, nehodnotila sem je, ale zadate si alespon nejake info, tak tady je muj nazor:

Na letnich ted mam BF Goodrich G-Force Profiler, ktery mi zatim prijdou jako uplne nejlepsi. Drzi i na mokru, narozdil od Pirelli P Zero Nero (195/45 R16). Ty mne osobne pripadaji dobry, na suchu krasne lepi a se stazenym oknem je to na nekterym povrchu i slyset, ale vadi mi, ze na vode klouzou, navic ted, kdyz sou uz skoro sjety, tak moc nedrzi :( to mi prislo ze Bridgestone Turanza (205/45 R16), co byly na origo kolech drzely lip, ale ty zas byly strasne hlucny.. Taky sem mela GoodYeary F1 Eagle (195/50 R15), ty sou strasne hezky a prislo mi, ze sou uplne dokonaly, ale jak rikam, ja se nedostanu na tu hranu, kdy se opravdu ukaze, jak to na ty silnici sedi, takze mne se zdaly dobry a provocation, kterej si je pak koupil taky, na ne nadaval. Tak nevim.

Auto jsem pred cca 2,5 rokem prodala, ted jezdi v litomericich. casto na nej vzpominam, protoze zatim to bylo proste nejlepsi auto, co sem kdy mela :)

motorrr :) na takle maly auticko, pro me zatim akorat :p Ja vim, ze 140 koni neni nic zazracnyho, ale ja sem s tim moc spokojena, ma to bajecny zrychleni a vubec me to hrozne blazi :)

V manualech pisi, ze maximalni rychlost je 190, me se podarilo vyfotit cca 218, pozdeji se mi podarilo jet dokonce cca 223 km/h, coz je s podivem, protoze cisilka na tachometru sou jen do 220. Bohuzel fotku nemam, byla sem v aute sama a pri ty rychlosti sem radsi koukala pred sebe. Samozrejme to bylo z kopce :D

(( Taky urcite stoji za zminku podvozek, ktery je origo SEAT SPORT, takze jeste o neco tvrdsi, nez standartni. Sedi to na silnici jako pribity, ale pritom to zbytecne neskace. Jen skoda, ze je Perdita tak vysoko. ))

ten uz byl ale vymenen za stavitelny Weitec (35-65mm) ;) taky ho rozhodne povazuju za silnou stranku :D

jediny, co mi zatim vadi je, ze sedim moc vysoko
a taky, ze se musi zahrivat a chladit turbo, jezdila jsem vzdycky benzinem, takze jsem si dlouho zvykala :)

na servis jsem jezdila na Podbabu, kde jsem svou prvni Ibizu i koupila a vzdycky jsem byla naprosto spokojena. Potom jsem jezdila k Exnerovi, tam take spokojenost. Ted uz SEAT nedelaji, ja ale znam mechanika, co tam delal a ten se uz nekolik let stara o moje auta. Diky Hary ;)

Na Podbabe uz mezitim prodej SEATu bohuzel zrusili, ale musim rict, ze prodejce byl super, posadil me do auta a bylo rozhodnuto :) Vstricnost, ochota, fakt spokojenost.

Dalsi dve auta jsem kupovala u Exnera, obe mi prodaval muj byvaly pritel provocation, takze spokojenost naprosta, servis uzasny :D

Upravy

Jako prvni jsme sundali oznaceni motoru, probehla vymena napisu IBIZA za napis MONIOUS, ten uz je ale taky pryc, misto toho vseho jen znacek "FR" (ja vim, ze to neni FR, ale me se proste ten znak libi :p). Fofr pruhy a cerna strecha, predni znak do karbonu, chromovy ramecek vymenen za cerny. Dostala xenonove vybojky, zaclonku na zadni okno, kryty vnejsich zrcatek se nalakovaly do Magico cerne metalizy a predni naraznik dostal "cupra look" tj cerny stred. Pribyl taky koncovy tlumic vyfuku MONTII a konecne to vypada jako auto. Ackoli to nikdo necekal, kupodivu to prijemne zmenilo zvuk, takze si ted Perdita trosku huci :D Samozrejme na Zenitha, kterej mel benzinovej motor se vubec nechyta, ale i tak to zni pekne. Dale dostala Perdita vyskove stavitelny podvozek Weitec a dvoudilny kola BBS RS (diky Bobiku ;). Novy kola tam byly chvili, protoze sem je koupila na podzim, takze zatim moc fotek nemam, to prijde az na jare, az je dam zase zpatky kam patri ;)

Hotov uz je i zminovany chip, mam koupene nove narazniky z Cupra. S interierem sem nakonec neudelala vubec nic, protoze mi prisel presne takovej, jakej by mel bejt ;)

26.12.2012 17:10

Perdita uz ma novou majitelku a ja jim obema preju mnoho stastnych km :)

11.4.2010 00:21

je videt, ze silnicari premysli..

V ulici Belohorska je bajecna vec.. U skoly Marjanka je uz leta pricnej prah. Nedavno tam dali novej, takovej ten cca pul metru sirokej. Samozrejme ho dali tesne pred tu diru, co tam zbyla po tom starym, co se casem zamackl do zeme. Ted ty kreteni tu diru jeste vyfrezovali. Takze sem pomalu prejela prah, sjela do vyfrezovany diry a zustala na tom prahu viset krytem pod vanou?? kdo tohle probuh vymejsli???

24.3.2010 22:01

nic moc se pres zimu nedelo

upravy zadne, jen mi zacalo pekne piskat turbo, motor uz je v podstate zajety a turbo zacina byt pekne slyset ;) Proto uvazuju o otevrenym sani, abych so to mohla hezky uzit ;)
Chtela sem puvodne prestavovat motor, davat vetsi turbo, svody atd, k tomu brzdy samozrejme a pod, ale misto toho sem prestavela byt, takze prachy nezbyly ani na lakovani kol, ktery sem mela taky v planu. Uvidime, jak se bude darit v praci behem jara a leta a snad alespon neco na tom aute letos udelam ;)

26.8.2009 12:11

40000 km ;)

predevcirem mela ctvrty narozeniny :D za odmenu dostala servis oleje atd, dostala i novy naftovy filtr. Jsem tim padem sice o neco napred, mel se menit az za dalsich 15 tisic km, ale preci jen, je to po chipu tak aby se ji dobre jezdilo. Mezi tim taky ma novy sportovni fitr vzduchu, ktery je taky malicko znat, hlavne kdyz je hnusne a prsi.

Nekdo se me ptal na spotrebu po chipu, ted mam zpatky 16" se stejnym rozmerem gum, jaky tam byl predtim, a po projeti cvrte nadrze muzu rict, ze ta spotreba je vicemene stejna, mozna dokonce o neco malo nizsi. Byvalo to cca 5.7 ted sem na 5.6 v prumeru, ale samozrejme zalezi, kudy jedu a jak ;)

27.7.2009 22:30

snizeno jeste vice

jupi hura a tak dale, vyndali sme sroubovaci misky vzadu z podvozku a dorovnali predek ;)

27.7.2009 12:13

rychlost

o vikendu sme byli s Nemecku, kde sem chtela zkusit maximalnku, ale dvakrat mi tam nekdo vjel ( i kdyz musi rict, ze ne pet metru prede mnou, jako je zvykem u nas, ale treba dve ste metru, takze stacilo jen sundat nohu z plynu, ale kazdopadne sem nemohla zrychlovat dal). Takze maximalku po chipu nevim, nevejs sme se dostali na 215 ;)

24.7.2009 18:46

zpet na 16

ibiza je zpatky na 16", spotreba je zpatky kde byla pred chipem ;)

27.5.2009 01:38

pruh na ceni sklo

dnes konecne.. mensi nez sem chtela, ale jinak to neslo, kdyz sme to tam dali tak, aby to bylo super, tak sem si sedla dovnitr a zjistila ze nejen ze prd vidim, ale ze mi to navic vadi, takze sme nakonec skoncili v pulce toho uchytu zrcatka. Takze hura, mam detskej pruh na skle :D

22.5.2009 12:56

druhe mereni (po chipu)

dnes probehlo druhe mereni a namerene hodnoty jsou 309,9Nm pri 2210ot/min, vykon 103,6kW pri 3916 ot/min :D

nevim, nakolik je presny mereni rychlosti na ty brzde, ale podle toho co sem videla to na ctyrku jede 180 :D :D :D

12.5.2009 01:37

chip chip chip :D

Dneska probehlo chipovani :) graf zatim nemam, melo by to byt cca 100kW. Tahne to pekne odspoda a neumre to az do omezovace, to proste bomba, sem nadsena ;)

dalsi novinka jsou kola, fotky v galerii, zatim jen mobilovky, v dohledny dobe dodam nejaky lepsi ;)

7.5.2009 00:19

odbrzdenych 116 koni :D

dneska probehlo mereni na brzde, kvuli srovnani po chipu a vysledek vsechny prekvapil. Podle papiru ma mit Perdita 74kW a 240Nm kroutak. Vysledky sou 86kW a 276Nm!!!! asi sem to dobre zajela cooo :D graf v galerii ;)

5.5.2009 01:56

FOLIE jupiiii :D

zatim jen mobilovka, ve ctvrtek mozna budou lepsi :) Zatim sem nadsena, folie sou sice svetly, ale svuj ucel plni :)

23.4.2009 00:08

novy maskoti

Dnes jsem koupila novy maskoty do auta, vylozene si o to rikali :D Perdita, nebo taky Anezka Nulickova je postava z knizky Terryho Pratchetta, jak uz vite. Zacina jako obyc holka, ktera chce byt carodejkou, ma to v sobe, ale je mlada a nezkusena. Postupne se vypracuje, az se z ni ta carodejka opravdu stane. Ta mrnava holka se srdickem ve vlasech je pryc, ted je tu dospela Perdita a ta vam teprve ukaze, zac je toho loket :D Bude se carovat ;)

7.4.2009 23:37

vyfuck

taky konecne probehla uprava vyfuku, byl po vymene narazniku nasisato, protoze novej naraznik ma ten vyrez jinde. dneska sme to srovnali, kousek povytahli (naraznik je delsi) a uz je to zas kocka ;)

7.4.2009 23:37

WAP

jupii uz to umim :D dneska sem Perditu umyla a s kamaradem Bojkou navoskovala, takze ji to deeesne slusi :D:D:D

14.3.2009 23:40

dneska sem dostala uplne nejvic nejhezci kryt motoru ;)

23.2.2009 11:26

naraznik

Ted uz sme skoro FR, Perdita vcera dostala novej naraznik a moooc ji to slusi ;) jenze sem nemohla predtim to auto umejt pac bylo hnusne a nemelo by to smysl, a ted nemuzu, jelikoz ten naraznik je lakovanej pred par dnama, takze vypadam trochu jako debil, ale aspon kazdej vidi, ze je to novy :D

12.2.2009 17:01

pridala sem dalsi kousek tetovani, pac sem na tu fotku narazila uplne omylem, kdyz sem hledala promeny svejch vlasu :)
ty najdete tady, pokud to nekoho zajima ;)

co se tyce auta, tak perdita je po garancce, vymene oleje a filtru, takze se ji trochu lip jede, uz mam vyhlidnuty novy letni gumy (zjistila sem, ze na starych letnich je jen 3mm vzorku, takze uz je tam davat nebudu) - dostane ty krasny Eagly, co mel predtim uz i Zenith. Ja s nima byla spokojena a navic se mi hrozne libi :p Taky pristi tyden dostane nalakovany kryt motoru, nejaky zabezpeceni a kdyz bude moooc hodna, tak casem i novy interier ;)

29.1.2009 20:56

dneska ma Perdita narozeniny jupiii :)

17.1.2009 18:21

narazniky

dobre, tak kdyz mi davate tak pekny hodnoceni, tak ja vam to teda prasknu, uz mam koupeny novy narazniky ;) jeste nejsou v laku, ale do jara se to snad stihne.

17.1.2009 16:59

Vylet na vysocinu

dnes sme byli na vylete okouknout pripadny misto dalsiho SEAT srazu, tak pridavam do galerie par fotek z cesty, zbytek najdete tady :) http://seat-forum.cz/galerie/OT/vylet-kemp/perdita/1/

15.1.2009 00:00

Konecne sem dosla s tim metrem az k autu, takze davam fotky pred a po snizeni. Vzadu sme na doraz, tam uz je moznost jen vyndat tu sroubovaci misku, vepredu je naopak sesroubovano jen o cca tretinu, ale prekazi tam uchyceni podbehu. Budem to jeste resit, aby to mohlo jit jeste trochu niz.

8.1.2009 00:00

odporne mi stoupla spotreba tim jak jezdim do prace jen kousek a jak se to v tyhle kose nestihne poradne zahrat :( Ted jezdim za vic nez sest litru :(

12.10.2008 00:00

JO! a uz vim, co se stane, kdyz se rucicka rychlomeru dostane az na konec! vubec nic :D Minuly tyden se mi podarilo ritit se kosmickou rychlosti 220 + nejaky drobny, kolik presne nevim, jelikoz rucicka zustala na tech 220ti :D Samozrejme z kopce :D

12.10.2008 00:00

cca pred dvema tydny dostala Perdita novy kola, ja sem dostala kryt motoru, takze ted uz to vypada opravdu k svetu :) Dokonce sme se odvazily na vystavu do Holesovic :)
Dvoudilny BBS RX, vnitrek lakovany na cerno, limce lesteny ;)

3.9.2008 00:00

JUPI uz to jiskri :D mame novej podvozecek a lezime na zemi :)

19.8.2008 00:00

Probehla vymena xenonu - 6000 za nove 4300k a taky pribyl novy vyfuck, konecne to vypada jako auto :) jeste ten podvozek.. :)

2.7.2008 00:00

vcera byl slavnostne prekrocen desetitisici kilometr :D jako oslavu Perditinych kilometrin jsme podnikly vylet "na jedli" na kopec na Nejdkem, kde sme stravily super odpoledne s moji malou segrou, tatou, babi a jejimi bramboraky :D

13.6.2008 00:00

Tak sme vcera opet potkali pana kopiraka, uz vime kdo to je :D

25.5.2008 00:00

jo a zjistila sem ze 200km/h jedu za 12litru :D

25.5.2008 00:00

vcera sme meli volne odpoledne, takze Perdita byla umyta a navoskovana a ted se leskne jak psi koule :D Zbytek fotek tady http://seat-forum.cz/galerie/monious/myti-lesteni/

15.5.2008 00:00

O vikendu probehl SEATi sraz a Perdita vyhrala druhy misto vkategorii Ibiza/Cordoba hec :) Vice info tady http://www.seat-klub.cz/Content.aspx?id=363

7.5.2008 00:00

6.5.08 tak si tak vcera jedu domu, klidek, pohodicka, slunicko, vezu veceri a najednou proti me co nevidim... BILA Ibiza, S CERNEJMA PRUHAMA jako mam JA!!!! Jen je mel malicko uzsi a mel je az na narazniky, ale na stejnym miste a stejnym zpusobem.. Byla sem tak v soku, ze nevim ani SPZ ani nemam fotku.. A jeste sem ho potkala tady u nas..
tak to sem teda fakt nastvana

13.4.2008 00:00

12.4. prni tuningovy sraz sezony a zaroven uplne prvni pro Perditu :) Cestou zpatky probehla hodina plavani. Vice na nasich strankach :)

12.4.2008 00:00

kouknete sem :) http://perdita.ezin.cz

Přidat názorDiskuse: Seat Ibiza 1.9 TDI SPORT

Další vozy Seat Ibiza

zatim bez problemu a to vsechny tri Ibizy

pro me staci, je to nafukovaci, vejde se tam vsechno (i slozena kuchynska linka :))

sportovni podvozek super, vyborne sedi na silnici, zbytecne neskace

cekala sem, ze bude mensi, ale co se da delat, i tak to jede za malo

sou moc vysoko a nejdou dat niz

jak uz sem rekla, odvezla se cela kuchyn, vcetne 2.5 metru dlouhy desky, ze ktery couhalo jen cca 15 cm!!!